Rasedus

emmed :) või hitlerid :))?

7. august 2013

Ustavad lugejad üle maa teavitasid mind eile ühest veelgi suurepärasemast Facebooki kommuunist, kus nalja pidavat kamaluga olema. Ega inimene ise enne ei usu, kui oma silmaga saab üle kaeda, eksole. Nõnda panin ka mina Facebooki otsingusse “emmed:)” ja klikkisin JOIN THIS SITE. Ma ei oska siiani öelda, kas ma tegin suure vea, või avastasin kullaaugu. Eks seda näitab aeg.

Täna võeti mind siis sinna uhkelt liikmeks, lisaks teavitati mind koheselt REEGLITEST!

See selleks. Kui kästakse, siis peab. Näitan ka teile siis neid imelisi reegleid:

REEGLID ON KOHUSTUSLIK KÕIGIL LUGEDA. EELKÕIGE UUTEL LIITUJATEL ! (Rahu, ainult rahu, kallid EMMED!)

PÕHILINE REEGEL : MEIE GRUPPI PÄÄSEVAD SIISKI AINULT INIMESED KELLE NIMI EI AVALDU NETIS PETTURINA. AINULT NII SAAME VÄLTIDA PETTA SAAMIST ! (Paranoid much?)

 1. Doc. file saavad muuta ainult administraatorid.
 2. Mitte ükski liige ei tohi postitada oma ära andmis kuulutusi seinale. Selleks on ette nähtud vastav album (tasuta asjad jne).
 3. OMA ALBUMEID/dokumente TEHA EI TOHI. SAMUTI ON KEELATUD SIIN GRUPIS MÜÜA/OSTA & VAHETADA!
 4. Teiste laimamine, sõimamine ja mõnitamine, maha tegemine ja provotseerimine avalikult ei ole lubatud. Jäägem ikka viisakaks ja austame üksteist. Samuti kommenteerime ainult siis, kui see on seotud teemaga, mitte ei vii üle uuele teemale või hakkame maha tegema inimest ja tema käitumist. 
 5. Inimesele tehakse reeglite rikkumise korral ÜKS hoiatus. Kui inimene ei reageeri siis administraatorid eemaldavad automaatselt järgmisel korral inimese grupist ilma ette hoiatamatta ja rohkem see inimene meie gruppi ei pääse..
 6. Kohustuslik on kinni pidada kõikide reeglite punktist. Seina peale paigutatud või enda tehtud albumid kustutatakse ette hoiatamatta. Ja nimi pannakse rikkujate nimekirja kirja, kui inimene postitab veel kord seinale siis eemaldame ette hoiatamatta grupist.
 7. Gruppi ei lisata inimesi kes on kuskil petturina nimekirjas või kui teate et on kogematta lisatud gruppi see inimene siis andke administraatorile teada ja kui on tõestatud eemaldame koheselt grupist. Püüame grupi negatiivsetest inimestest puhtana hoida:)
 8. Administraatorid hoiavad pidevalt grupil silma peal, nii et, uued liikmed ja vanad liikmed püüdke jälgida reegleid ja suhtuge teistesse viisakalt.
 9. Alates 30.12.2012 on keelatud siin grupis tegeleda müümisega ja ostmisega, ainukene kaust mis on nüüd olemas on tasuta asjad ehk siis saab ainult ära anda asju. 
 10. inimesed lugege reeglid läbi, et ei tekiks hiljem arusaamatusi. Tuletan veelkord meelde üks hoiatus reeglite rikkumise korral ja järgmine kord eemaldame grupist. Muud moodi me korda majja ei saa! Loodame teie mõistmisele! 
 11. Lapse pilte lisatakse vastavasse albumisse vanuse järgi.Seinal ei postita oma lapse pilte va. kui lapsel on sünnipäev,sünnipäevaks letakse siis ikka seda õiget sõnnipäeva 1a,2a jne.Sest kõik üleliigsed pildid lähevad lihtsalt kustutamisele.
 12. Enam me seinale konkursil osalevate beebide/laste linke seinale ei postita häälte küsimisteks,nüüd on selleks loodud spets.doc fail.

Nonii, okei. Tundus kohe, et õigekirja peale siin suurt rõhku ei pöörata. Pigem ikka REEGLITELE:)

Asusin siis walli sirvima, et millest kallid emmed omavahel räägivad. Teate…Kui te just internetis PETTURITE nimekirjas ei ole, siis minge vaadake ise, seda ei ole võimalik sõnadesse panna 😀 Oh, wait! On küll, sest hea jumal on leiutanud kopimise!

“emmed:)” ja nende parimad pärlid:

Marion 
tere emmed
Selline küsimus,kas teie laps/lapsed mängivad suvel õues tekki peale ?
Kuidas ta esimest korda oli? Minu oma eelmine aasta ei tahtnud nii kui panid hakkas kohe nuttma,ja muru kardis ka olla ,nüüd mängib ilusti ja läheb isegi teki pealt murupeale ja kakkub muru Aga liivakastis kadrab täiega ,hakkab kohe nuttma .

Kallis Marion. Mis keeles Sa räägid? Ma nagu loeks emakeeles, aga mitte mõhkugi aru ei saa miskipärast. Su lapsed mängivad teki peale? Mida? Hasartmänge? Mida tähendab, et laps kardis muru? Ja mis tegevus on liivakastis kadramine? Oeh, hea meelega aitaks inimest, aga noh, ei saa mitte üks teps aru, mis mure inimesel on. Oh wait, ehk on mure kirjakeelega?

Regina 
Hei, mu 10 kuusel kutil tuli eile palavik ja tänaseks alla pole läinud ehk siis 38,5 mis teha?

Esiteks, ära jumala eest arsti poole pöördu! Küsi suvalistelt inimestelt Facebookis, sest nemad on su lapse tervisega parimini kursis. Teiseks soovitan teha nii: püüa õuest üks orav. Keeda orav rosmariinis ja riivi sisse poolik keedukartul. Nüüd vala endale see keev vesi silma ja kätele. Valmis :))

Liina 
Heii ! Oleks küsimus kui palju saab dikreedi rahasid või palju teie olete saand ?

Kas asi on minus, või olen ma loll? Mis on dikreet? Miks selle eest raha saab?

Kristel 

Kas raseduse aeg juukseid võib värvida ? olen kuulnud et juuri ei tohi värvida samas üldse ei tohi… võib mingil hetkel jne jne .?

Väga adekvaatne küsimus. Oled kuulnud, et juuri nagu võiks, aga samas üldse ei või ja samas ikkagi võib mingil hetkel? Oot. Aga Sul on ju vastus lausa küsimuses välja kirjutatud 🙂 Hea töö!

Marlin 
On see normaalne kui laps saab liiga palju mustikaid ja vaarikaid ning need välja oksendab hiljem ?
Kui vähe annan talle siis ei juhtu midagi. Kui ta rohkem saab siis oksendab enne magama minekut või hommikul välja..

Kallis Marlin, see on tõesti imelik, et kui sa oma lapsele LIIGA PALJU marju annad, et siis ta oksendab need välja, aga kui vähem anda, siis ei oksenda? Kardan, et siinkohal on tegemist meditsiinilise müsteeriumiga, mille sarnast ei oskaks lahendada isegi Dr. House!

Viivika 
Nonii emmed , andke nõu.
Miks on lapse kaka roheline ?

Mul tegelt ei ole midagi öelda, lihtsalt… Hahahhahahaahahha.

Veronika 
Tere. mul on mure. mu laps saab see kuu 26 alles 9 kuuseks ja 9 kuud tagasi tehti mulle keiser lõige, ja tundub nüüd et ma ootan uut last. kas ikka tohib nii kiiresti uut last saada?

Veronika, mul on hea meel, et sa selle küsimusega pöördusid umbes tuhande kirjaoskamatu naise poole siin kommuunis, mitte ei läinud seda näiteks arstiga arutama, nagu MINGI LOLL. Minu vastus on kindel ei. PALUN ära saa enam lapsi. PALUN!

Kaysa 

Täna sai meie printsess Mia-Mirelle juba 1,11.a,kuu veel ja tibu ongi 2.a:-)

Oh, tänks Kaysa selle sisutühja informatsiooni eest, et su laps on 1,11 aastat vana. Või mõtled sa aasta ja 11 kuud? Kes teab, palju õnne igatahes. Seda infot oli kindlalt kõigil täiega tarvis.

Indra 
Tere emmed mul poiss 1 a ja 6 kuud aga veel ise ei s88 ja s88gitooli yldse ei salli ja pole ka enam. Tahaks teda ise s88ma 6petada ta vahel v6tab kahvli ise ja proovib.. ja pampersitest lahti saada aga pisipotti ka pole hetkel ylej22nd on k6ik tipp topp ootan parimat n6u.

Las ma nüüd üritan aru saada. Laps on juba 1a ja 6 kuud vana ja ta ei ole veel söönud? Õnnitlused, tundub, et tegemist on mingit laadi imeinimese või mungaga, need ka pidid söömata üsna kaua elus olema. Teiseks saan aru, et sa tahaks pampersitest lahti saada, aga pissipotti pole. Et siis teised peaksid selle sulle tooma? Või ma ei saa aru. Peaasi, et kõik muu tip-top on 🙂 Parim nõu, mida sa nõnda siiralt küsid ja mida ma niimoodi huupi pakkuda oskan on järgnev: palun, palun, palun õpi kirjutama.

Veelika 
tere emmed mul oli täna üks paha kogemus laps leidis pargi pingilt surnud linnu ja tõi selle minu kätte pesime küll kodus käed ära aga kas sealt võib haigusi ka saada

Vastus: Ei. Siis kui ma selle linnu sinna jätsin, oli ta just haiguste vastu testitud ja kõik oli neg. Ära muretse 🙂

Liis
Hei emmed,mis suurust riideid kannavad teie 1 aastased tibud ?

chick-in-hat1

Tahaks täpsustada, et 1-aastane tibu on tegelikult juba kana…

Annett 
Tere.
Kas 1 kuusele võib anda lisa juua kui ta on rinnatoidul?

Ühele kuusele võib kindlasti juua anda, samuti kahele. Kuigi ma pole kuulnud iialgi ühestki kuusest, kes oleks rinnatoidul.

Merily 
Kui vanale lapsele sarvekesi pakute ilma purustamata, sööb kellegi põnn?

Ma jälle ei saa midagi aru. Mis sarvekesi? Loomasarvi? PURUSTATUD LOOMA SARVI? Mida inimesed küll oma lastele söödavad?

Tatjana 
tere emmed mida vqib kingida tudrukule 1 aastaseks

Tore, et sa jällegist luba küsid, et mida kinkida võib. Mina lubaksin seekord kinkida pehme mänguasja. Ja oiiiii kurja, kui sa midagi muud kingid!
Veelika 
tere emmed mul selline küsimus ,et juba 5 mu tuttava lapsed on haiglas tilkutite all mis see küll olla võib mu enda oma oksendas ka nädala eest ja kõht oli lahti see võib ju viirus olla meil kestis 3 päeva see

Mis keelega on jälle tegu? Miks ma ei saa ühestki lausest aru? Aaa, võib-olla sellepärast, et tegi on ühe sama pika lausega. Ühesõnaga mulle tundub, et otsitakse Dr. House’i emmede kommuunist? Oijah…

Te ju saate aru, et pärast selliste asjade lugemist pidin ma endale tunnistama, et EI SAA enam edaspidi selles kommuunis olla. Lausa reegel nr 4 ütleb, et teisi mõnitada ei või, aga KUIDAS SAAB NEID MITTE MÕNITADA? KUIDAS?

Ja olgem ausad, ilmselgelt mõnitati neid piisavalt palju, et nad sellise asja enda reeglitesse paneks, eks 😀

Rääkides reegitest, siis toon teile ka näite, kuidas hitleri… oih, st emmedekommuun oma reeglitest kinni peab:

Reelika:
Mul nüüd mure , et täna käisin tibuga ortopeedi juures ja öeldi , et asi on tõsine , et kui oktoobri teisel poolel pole puusaliigesed paranenud siis on 2aastaseks saamisel tibul opp.ja tänu perearstile kõik kuna tema ei suunanud meid kuhugi varem edasi kuigi teadis , et on liigestega jama ja seega tahan küsida , et kas kellelgi on müüa või anda kasutusele trakse/patju? ma ise sealt ei saanud , sest to inimene on puhkusel kes nendega tegeleb!

Ma ei hakka isegi midagi narrima. Ilmselgelt on inimesel suur mure, onju? Aga mida vastab kirjaoskamatu adminn?

ADMINN: Reelika Kilk te rikute reeglit!Palun tutvuge nendega uuesti,me ei osta siin grupis asju ega ka ei palu,ehk kellelgi on ära anda.Palun kustutage oma postitus või muutke see.Järmisel rikkumisel eemaldatakse teidgrupist,niiet palun lugegege reegleid ja jätke need meelde.Tänan!
ADMINN: Reeeglid on reeglid,kui ei sobi pole midagi teha,need reeglid on tehtud et grupis oleks kord ja kõik reeglid on kõikide jaoks ühesugused!Üks rikub ja teeb nii siis teevad ka teised!See postitus läheb kustutamisele.Ilusat päeva jätku!

Oijah. Seega pole ime, et pidin kahjuks kommuunist lahkuma, enne kui oleksin enda silmad lusikaga peast välja nokkinud. Ja sellised inimesed on EMAD! Nad kasvatavad üles UUSI INIMESI!

God, save us all!

Loe ka neid postitusi!

520 kommentaari

Jäta kommentaar

 • Vasta Vastus ,,Tere Mallukas” postitusele… | Kertu blogi 10. aprill 2014 at 10:44

  […] võib mingi paralleeli tõmmata Mallu füüreremade postitusega, mis mind alguses pööraselt naerma ajas ning mille kaudu ma ka tema blogi avastasin. […]

 • Vasta lugu sellest, kuidas minust hitleremme sai | Mallukas 16. jaanuar 2014 at 13:26

  […] siis ei mäletaks seda, kuidas ma hitleremmesid maha tegin. Paljudele jäi selline mulje, nagu selle postituse point oleks maha teha neid gruppe, kus […]

 • Avatar
  Vasta Anon 6. jaanuar 2014 at 15:49

  kuulsid jah- bich oled 😀 😀 ilge bich

 • Vasta Grammar Nazi vs niisama mölisejad | It's gunna be so flippin' AWESOME! 30. oktoober 2013 at 14:51

  […] Väga hästi sobib siia näiteks tuua http://mallukas.com/2013/08/07/emmed-voi-hitlerid/ […]

 • Avatar
  Vasta Ebe 17. oktoober 2013 at 01:16

  Appi, ma just naersin nii, et piss peaaegu pyksis ma ytlen 😀 Purustatud (looma)sarved on meie majas tana ohtusoogiks ma arvan 😀 😀

 • Avatar
  Vasta Karin 6. september 2013 at 19:12

  Kasutan telefonis Facebooki appi, arvutis eriti ei käi (kuigi blogipostitused kirjutan kõik arvutis). Kogu mu elu on telefonis, sellega maksan ma netipangas makse, loen lehti ja suhtlen inimestega.
  Aga see selleks ..

  Mul on laps, selge see .. Ta on mulle kõige kallim .. Kuid selle ülihoolitsemisega ei ole ma kunagi üle piiri läinud ..

  Minu Facebooki sõbralistis figureerivad 2 “kanaemmekest” , need üliperfektsionistidest superemad (nojah, ilmselgelt mul on ju nüüd häbi et mul 10t kätt pole, nagu neil)
  Aga asjad on hoopis muudmoodi ..
  Nimelt need 2 prouakest trumpavad üksteist minu Newsfeedis üle koguaeg üha jaburamate ja idiootsemate(vabandust) postitustega mida ma üldse näinud olen.. Ja nii iga kuradi poole tunni tagant..

  A la : “Me oleme täna pahurad, meil on kikud tulemas”
  või täna saime vot nii nii vanaks(number) ja mida kõike teha oskame, ja nimekiri on oi kui pikk . Võiks nagu lugema jäädagi, aga siiski, nimekiri seisneb vaid ühes tegevuses mida on 10 korda välja kirjutatud.. No ja siis takkajärgi oma 100 kiitvat kommentaari samasuguste kanaemade poolt .. Oh my g o d !!

  Teine prouake on hoopis nelja seina vahel puhta lolliks läinud. Kirjutab aga iga tunni tagant üha mõttetumaid postitusi ja lisab päevas vähemalt 100 pilti. Kusjuures pildid on kõik vist ühe minutiga tehtud, kaader vaid veidike muutub (nt. laps magab, mis siis et ta ei liiguta, on sellest “imelisest” hetkest jäädvustatud 10 pilti, ja kõik on Ü H E S U G U S E D ! )

  Tööl olles tekib vahest tööpaus (mitte midagi pole teha kui lihtsalt niisama olla) ja eks siis aeg-ajalt ikka kontrollin, mis Facebookis toimub .. Ja omaette muigan .. No iga päevaga läheb üha paremaks ..
  Tean, et mõni ütleb nüüd et teateid saab peita, aga olen nüüd loll ja tunnistan et ei oska neid peita..

  Jah, nagu ma ütlesin, mul on ka laps .. Selle postitusega ei ürita ma mitte sugugi vihjata et ei armasta oma last vms, jah, ma armastan teda. Ülekõige.. Kuid kui hakkasin ise muutuma üheks selliseks “kanaemaks” , said mulle lähedased inimesed aru et vajan ühte korralikku tüdrukuteõhtut väljas. Siis lisandus töö, ja nüüd ma ei kujutaks ette, et ma istuks päevad läbi Facebookis ja kirjutaks igasuguseid idiootsusi kokku ja lisaks päevas tosina pilte. Mul on töö ja vaba aeg tasakaalust väljas – vähe vaba aega, palju tööaega.

  Ma arvan, et kui soovitaks neil emmekestel end välja tuulutama minna, et peakesed veidi tittedest puhtaks saada, määraksid nad vist mõttes mulle juba poomiskuupäeva valmis ..
  Sest ma olen ju halb ema, kui endale vaba aega luban .. Ema peab 100% lapse jaoks olema, mis siis et mul on ka hea ja armastav mees olemas, kes võiks nagu idee poolest samuti lapsega tegeleda. Mina ju üksi last ei teinud ..

  Aga ei .. Proaude standardite järgi peavad isad tööl käima(ja teenima Haapsalus hiigelpalka) naised kodus istuma, lapsi kasvatama ja oskama ideaalselt süüa teha. Sest muidu pole sa ju mingi ema, vms .
  Nende naiste silmis olen ma ammu juba surma mõistetud, sest julgen tunnistada et ei oska süüa teha, käin tööl ja ei lisa päevas lapsest 100 übernunnut pilti ja ei kirjuta Facebookis et a la “Mari keeras end magades teisele küljele ja norskab nüüd ”

  Aga muigama ajab ikka küll, kuidas mõne inimese silmaring nii kitsas saab olla, mis ei võimalda tal näha 56 ruutmeetrise korteri toaseintest kaugemale, kasvõi üheks vabaks õhtuks sõbrannaga ..

  p.s sooviksin parooli ka 😀

 • Avatar
  Vasta Vanaema 27. august 2013 at 13:39

  Üldjoontes saan aru, mida Mallukas öelda tahab ja olen kahe käega poolt. Aga nii Malluka kui ka mõne tema (ilmselt) sõbra kommentaare lugedes tuleb mul keelele küsimus: mis värk on viimasel ajal inimestel sõnade “enda” ja “oma” kasutamisel?!
  Näiteks lauses: Seega pole ime, et pidin kahjuks kommuunist lahkuma, enne kui oleksin enda silmad lusikaga peast välja nokkinud.
  Ennevanasti oleks ikka omal silmi peast nokitud, mitte endal…
  No see tundub mingi tõbi olevat – oma/enda (väär)lkasutamist olen viimasel ajal märganud ka avalikus ja digimeedias nig pean tunnistama, et vähemalt mind see häirib. Kas ka nende sõnade kasutusreeglid on vabaks lastud? Juba pärast seda kui lasti vabaks “pärast” ja “peale” kasutuskord mõtlesin, et ilmselt tuleb aeg kui eesti keeles saab kõigi reeglite järgi kirjutada ka “mõttlematta” – Mallu copy’t lugedes tundub, et see aeg jõuabki ehk liiga vara kohale. Nende emmede jaoks on elu ikka tõesti lihtsaks tehtud, aga Mallu kui proff, peaks siiski oma kirjapilti suutma jälgida.
  Jõudu!

 • Avatar
  Vasta Merlin Madisson 15. august 2013 at 14:16

  Oh Mallukas, tubli oled ! Ära kahetse midagi, mida siin kirja oled pannud . Lugesin seda postitust ja see tekst nii meenutas minu väga lähedase sõbranna kõne maneeri . Naljakas, et keegi veel on seda tüüpi, kelle mustast huumorist paljud aru ei saa. Mina ei lugenud seda postitust, kui kedagi mõnitavat, vaid seda, kuidas inimene, kel pole lapsi , mõistab kogu seda juttu 😀 . Minul on laps ja juba 10 aastane, kuid see lällutamine, nännutamine ja meietamine ajab minulgi südame pahaks. NB: kirjavigu raudselt, kui laudas sigu . :v

  • Avatar
   Vasta R 15. august 2013 at 14:32

   Kirjavigu rohkem, kui sigu suures eurolaudas. Ega sa palju ei erine nendest “tibuemmedest”, keda blogija mõnitab.

   • Avatar
    Vasta Merlin Madisson 15. august 2013 at 15:32

    Lugupeetud PR/HR R. Nagu ka eelnevalt nentisin FAKTI, et ON kirja vead, kuid siiski usun, et mitte midagi arusaamatut ma siia ka ei kirjutanud !

 • Vasta Mhh | Viimane kustutab tule 15. august 2013 at 05:44

  […] mõtlesin, et ma seda skandaalikest kuidagi ei kommenteeri, aga lugedes täna seda uudist… tuli mulle esimesena pähe paralleel […]

 • Avatar
  Vasta @Irw 14. august 2013 at 21:54

  Hahahaha, kauduge kooli kuradi saamatud.

 • Avatar
  Vasta Böö :D 14. august 2013 at 19:52

  Oligi ka aeg et keegi lõpuks selle teema üles võttis .. ja nagu näha on palju inimesi kes ennast kohe puudutatuna tundsid 😀 Selle kommuuni omanikud olid ikka tõelised hitlerid 😀 kohe näha et elus neil miskit nagu puudu .. vb tähelepanu… aga mis ma ikka siin oma arvamust avalikustama hakkan.. pärast memmed panevad mõne needuse ka peale 😀

 • Avatar
  Vasta Püha jüri 14. august 2013 at 18:24

  Ahh saage üle. Mallukas või kes iganes vajab lihtsalt tähelepanu,sest ilmselt on tal töötu mees, kes teda tümitab või siis sai lapse Püha Jürilt endalt ja on nüüd ahastuses. Las ta olla.

 • Avatar
  Vasta Jansu 14. august 2013 at 17:53

  Julge sõnavõtt!! Aga lugedes vanemaid postitusi, meenus mulle kohe vanasõna “Teise silmas pindu näed, aga oma silmas palki ei näe” või siis “Pada sõimab katelt!”

 • Avatar
  Vasta Riina 14. august 2013 at 16:08

  Ma tahaks sulle 10 punkti anda 😀

 • Avatar
  Vasta Kadi 14. august 2013 at 15:43

  Oh teid noori ja vanu , lastega ja lasteta inimesi. Leian et arvamus on nagu perse , igal ühel oma. Nii palju, kui on inimesi , on ka arvamusi.

  Konkreetselt kisate siin asja pärast, mida teine inimene enda isiklikus blogis kirjutab. See, mida ta siia kirjutab ja kuidas kirjutab, ei tohiks üldse teie asi olla, aga võta näpust.Närite siin sõnu ja ajate õiglust taga. Kergem on asi sinna paika jätta ja eluga edasi minna.
  Ütles , mis ta ütles, möödanik on see kõik. Varsti on meelest läinud ja suudate rahumeeli edasi minna oma eludega. Praegu te lihtsalt kiusu pärast jonnite siin. See pole üldse vajalik. mida rohkem kriitikat tuleb, seda suurem on nauding lugeda , kui palju on Eestis lihtinimesi, kes pööravad nii palju tähelepanu ühe inimese arvamusele:)

  Aga tubli töö blogija. Lähenesid asjale loominguliselt ja jätka samas vaimus:)

 • Avatar
  Vasta Helina 14. august 2013 at 15:25

  Nii sarkastilise postituse puhul ootaks, et autori enda kirjutis on perfektne ja funktsionaalse lugemise oskuski olemas. Paraku on puudujääke. Näiteks kui üks ema kirjutab, et tema 1 aasta ja 6 kuu vanune laps veel ISE ei söö (ehk teda peab söötma), loeb blogija sellest välja, et laps ei ole veel kordagi elus söönud. Üldse on päris kurb, et inimene, kes kõige muu hulgas soovitab teisel keevat vett silmadele ja kätele valada usub ise siiralt, et on intelligentne, vaimukas ning piisavalt tark, et teiste rumaluse üle ohkida.

 • Avatar
  Vasta H 14. august 2013 at 15:18

  Tore on naerda puuetega inimeste üle eks? Naerge edasi! Ükskord vanaks saate ja nt saate insuldi, mille tagajärjel kaotate kõnevõime – siis on minu kord naerda!

 • Avatar
  Vasta Kriss 14. august 2013 at 14:27

  Ma ei taha olla halb ega ninakas..aga :
  Eeldades et näitena Tatjana on vene nimi, on tegu eeldatavasti venelasega, kui ma loen tema poolt kirjutatud eesti keelset teksti aga vigadega, siis see mind ei häiri, ta vähemalt proovib ja üritab. Teisalt, miks on see mõnitamist väärt, kui inimene ütleb hellitusena oma lapse kohta tibu. Inimesi on erinevaid, aga lapsikuse üks vorme on kindlasti tähelepanu otsimine teiste inimeste mõnitamise arvelt.

 • Avatar
  Vasta Maarika 14. august 2013 at 14:20

  Appi, pole ammu enam nii palju nalja saanud:) Ja need “emmekesed” on siis kõik mingil määral ikka kooli lõpetanud või mis?! Kirjaoskus on küll selline, et tekib küsimus, millega seal koolis tänapäeval tegeletakse!

 • Avatar
  Vasta Mees 14. august 2013 at 13:48

  Raseduse ajal pidavat naised üliemotsionaalsed olema ja mõni pidi ka “peast rasedaks” minema. Pole küll arst, aga minuteada pidi rasedus ca 9 kuud kestma. Kommentaare lugedes kestab mõnel naisel rasedus juba mitmendat aastat!

 • Avatar
  Vasta nipitiri 14. august 2013 at 13:45

  Kuulge kommenteeriad! Olen kahe lapse ema, aga no sellist jama ma küll pole kunagi suust välja ajanud nagu need emmed. Kui on lapsel tervise probleem pöördun ikka oma perearsti poole mitte suvaliste titemammade poole. Vastus tuleb hulga asjalikum. Ja ühe rohelise kaka pärast pole ma nüüd küll hüsteeriasse sattunud. Enne kui teha titt valmis tuleks tutvuda last puudutava kirjandusega või veel parem – konsulteerida oma pere arstiga mida lapsega peale hakata, kui ta sündinud on! Olgem rõõmsad, et leidus keegi julge, kes sellise vigase lehe leidis ja avalikustas. Loodan, et teistel emmedel läheb paremini. Kallis blogija – tuult tiibadesse!!!

 • Avatar
  Vasta valve 14. august 2013 at 13:34

  Hei hei Mariann!! Keetsin orava. Rosmariini puudumisel lisasin lihtsalt loorberilehti. Nüüd on kõik jälle korras ja kaka on taaskord sinine nagu südasuvine taevas. Aitähh Sulle!!!!

 • Avatar
  Vasta Silv 14. august 2013 at 13:21

  Mul on teooria, et naised on toredad organismid nagu bakterid… pooldudes läheb kogu substance pooleks ja siis ajapikku taastub …aga sellistes kommuunides nagu see… osaletakse ilmselgelt taastusperioodil …ja see chik kes hakkab kohe peale esimest sünnitust uuesti rasestuma ….no tal on lihtsalt p*rses!

 • Avatar
  Vasta Kairi J. 14. august 2013 at 12:58

  Päris häiriv on tõesti nii vigast eesti keelt lugeda titemammade poolt aga olgem ausad, ega sina, blogija, siin ka just mõistusega ei hiilga 😀

 • Avatar
  Vasta Brita 14. august 2013 at 12:44

  Ma olen Päikesega nõus. Üldjuhul enne, kui lapsi ei ole, ei oska hinnata selliste küsimuste tõsidust.
  Kirjaoskamatus on hariduse teema, aga selline ilkumine juba harituse teema. Kunagi olin enam-vähem samasugune, lõõpisin ja närisin tähti, aga pikemas perspektiivis selline asi ei vii ju kuskile mujale kui enda närvide rikkumiseni.
  Kulla blogija, lihtsam on oma elu elada, kui teiste (võõraste) eludega ennast kursis hoida – ma pakun, et empaatiavõime arenadamine tuleks siinkohal kasuks (katsu postituse taha ka vaadata).

 • Avatar
  Vasta Kahju 14. august 2013 at 12:40

  Eks see ole nüüd asjade kokkulangemise tagajärg: 1. põhikooli võib pooleli jätta ja 2. emapalka makstakse kõigile.

 • Avatar
  Vasta Päike 14. august 2013 at 12:28

  Alguses võttis muigama see iroonia kuid lõpuks hakkas päris nukker.
  Kellelgi pole õigust öelda, et “ära saa lapsi palun!” Natuke rumal inimene võib tõesti olla parem ema kui mõni eesti keele filoloog.
  Kõik teavad ja tahavad, et enne laste saamist oleksid koolid lõpetatud ja hea tasuv töökoht olemas jne. Kuid kahjuks juhtub vahel ka teisiti. Inimene õpib kogu elu ja tänu sellistele gruppidele saavad värsked emmed tuge ja nõu millest võib ka vahel palju kasu olla.
  Eriti kurvaks tegi see, et mõnitamine oli ka lastele suunatud. Me ei tea kui toredate emadega võis seal tegu olla ja millised fantastilise iseloomuga targad inimesed nende lastest võivad kasvada.
  Ma loodan, et kunagi saab blogija ka aru, et kõik ei ole alati nii nagu paistab.

 • Avatar
  Vasta Bibi 14. august 2013 at 12:27

  Pöidlad püsti! Tundub, et paljud kirejad siin tundsid end puututatuna 😀 Mulle meeldis! Ja olen ka ise pisikese kanakese emme 🙂

 • Avatar
  Vasta Erika 14. august 2013 at 12:26

  Kulutasin selle tunnikese oma elust ja lugesin blogipostitust ning kommentaare, lisaks mõned sarnased facebooki leheküljed. Tänud blogi autorile, mõtlemiseks sain materjali üksjagu. Kurjustajatele tahaks öelda, et paraku käitute te kui loosungi LOLLUS ON IGA INIMESE VÕÕRANDAMATU ÕIGUS kandjad…

  Kui ikka kirjutada ei oska, siis pole seda vaja teha. Nii lihtne see ongi.

 • Avatar
  Vasta Harald 14. august 2013 at 11:56

  Kurat,ma olen eluaegne parandamatu nalja,pulli ja kepivend,kuid seesugust pulli pole minu silmad veel lugenud!Täitsa pekkis kuis sai naerdud!

 • Avatar
  Vasta sigasiil 14. august 2013 at 11:37

  Austatud blogija ei näita ka just erilist intelligentsust teisi mõnitades. Tea, kas õpetab lapsele ka teiste pihta näpuga näitamist?

 • Avatar
  Vasta Oeh 14. august 2013 at 11:29

  Päris kurb on neid pooletoobiseid õigustusi täiesti lubamatu õigekirjaoskamatuse kohta. Absoluutselt mitte ükski nendest argumentidest pole tõsiseltvõetav. Eesti keelt õpetatakse alates lasteaiast, ühtteist võiks nagu külge jääda. Seda enam kui igapäevaselt loed ka uudiseid (okei, siin peab tunnistama ka et näiteks Delfi ajakirjanike keeleoskus jätab kohati soovida), loed raamatuid ja ajakirju jms. On labaseid vigu mida ei tohiks ka purjus olles teha, nagu näiteks mõtetu vs mõttetu, igasuguse ki/gi ning tugev/nõrk häälik. Harimatud lontrused olete, tulevased emmed.

  Kurb on mõelda, et teie kõike õigustav, üleolev ja isiklikuks muutuv solvamine on eeskuju mida te kindlasti annate ka oma lastele. Teie seast tulevadki need lontrused kes arvavad, et neil on lasteaias ja koolides õigus kasvatajaid ja õpetajaid sõimata ja nõudmisi esitada. Eriti tahaks veel näha nende laste isasid, mis kuradi mees see on kes sellisele harimatule beibele (jah justnimelt beibele, sest muuks olemist teie piiratud IQ ei tundu lubavat) on lapse üldse teinud. Miskipärast kangastub silme ees pilt eesti ehitaja-jõmmist. Oh seda meie tulevikku küll, nagu väljavõte filmist Idiocracy.

  P.S Peale sellist piinlikku “avastamist” ma pigem oleks vait ja katsuks ennast natukene rohkem harida, mitte ei roniks siia kommentaaridesse ennast õigustama ja vinguma et “ega sa ise parem ei ole!”. Aeg suureks kasvada, beibe-emmed.

  • Avatar
   Vasta baddmann 14. august 2013 at 12:01

   Justnimelt! Õigekirjaoskuse osas saaks ilmselt nii üht kui teist paljudele andeks anda, komade jt märkide reegleid mõnikord ja muudetakse (lõdvendatakse). Kuid justnimelt hoolimatus ja ülbus võimaliku lugeja suhtes on see, mis nendes noorte ja mitte ehk nii noorte emmede kirjutistes kõige vastikum on. Samas, igasuguse foorumi-grupi-listi jms moderaatorid peaksid sellised värdsused juba alguses ära kustutama, kustutamiste pärast virisejaid hoiatama ja teistkordseid virisejaid bännima. See toimib, paneb nii mõnegi oma kiirkirja veidi aeglasemana hoidma ja lausete sisu ning arusaadavuse läbi mõtlema.

  • Avatar
   Vasta M. 14. august 2013 at 13:21

   Aamen!

 • Avatar
  Vasta ele 14. august 2013 at 11:26

  Isver kui hea lugemine 🙂 ja avastasin ikka siis, kui gruppi enam pole 🙁

 • Avatar
  Vasta Margus Teska 14. august 2013 at 11:22

  Emmede kommuun kolis vist siia? 😀

 • Avatar
  Vasta Iksasi 14. august 2013 at 11:20

  SIBULATE KOMMUUN !!nüüd hädaldavad,et neid mõnitati, tehku endale ükskord see eesti keel selgeks siis !!

 • Avatar
  Vasta Anonüümne 14. august 2013 at 11:15

  Lapse roheline kaka võib olla tõsise infektsiooni sümptomiks, selle üle nalja heitmine ei ole kuigi arenenud inimese tasemel. Ka emme küsimus on vormistatud üpris loetavalt ning grammatikagi on enam-vähem paigas.
  Seevastu üheaastase tibu huumor on väga kvaliteetne 😉

  Ja Mariannikene ka sinu õigekirjal on omajagu ruumi veel areneda 😉

 • Avatar
  Vasta E. 14. august 2013 at 11:08

  Minu arvates on see õigekiri siin kõige väiksem probleem. Kullakallid värsked emmed, miks ometi ei pöördu te terviseprobleemidega arsti juurde ? Või kui te ei julge nende käest infot küsida , mille jaoks teil enda emad on , kes enamasti ka teavad päris palju ? See on asi millest mina veel aru pole saanud.
  Enne kui midagi üldse interneti avarustes küsite siis mõelge 2 korda järele , kas on mõtet oma totusi küsimusi üldse esitada, sest lihtne on saada kohutavalt kriitilisi vastuseid. Säästke ometi oma energiat parem oma laste peale!

 • Avatar
  Vasta Lennart Ivanovich L 12. august 2013 at 18:34

  On see grupp veel alles seal?

 • Avatar
  Vasta Mac 12. august 2013 at 15:22

  oi, ma naersin lugedes 😀
  lõpp oli samas kuigagi depressiivne.. ja no, kommentaarideni jõudes oli juba: ou, me lugesime ikka sama postitust vä? 😀

 • Avatar
  Vasta Murelik 12. august 2013 at 07:01

  Mind teeb murelikuks Reelika lapse probleemi tema ema nime all avaldamine. (Ema täisnimi on tekstis välja toodud). Meditsiinilised andmed on delikaatsed isikuandmed ja nii selles blogis kui ka Delfi artiklis jäävad need internetti üles. Lapse ja tema ema seostamine on nii lihtne, et kui keegi huvi tunneb on seda infot lapse kohta kerge üles leida (näiteks lasteaias või koolis). Miks peab küll lapse sellisesse olukorda panema? Algselt on see info ju kinnises grupis avaldatud.

 • Avatar
  Vasta Pip 11. august 2013 at 16:31

  Mis te lõhverdate siin, noored emad! Mis teie lapsed teevad samal ajal ah?

 • Avatar
  Vasta Oimakas 11. august 2013 at 12:42

  Teate teie, kes te Mariannil lapse elu pärast mures olete… Ma saan aru küll, et te vastate tema kommentaaridele täpselt sama kommentaariga, mille tema on teie kohta jätnud. Sest teil pole lihtsalt endal mõistust piisavalt, et mingi asjaliku argumendiga välja tulla. “tema ütles mulle nii, ma ütlen teile samamoodi” haha no palun.

  Aga selle mõnitamise jutu kohta ütleks, et mõnitamine oleks kohatu näiteks puuetega inimeste puhul, üldse inimeste puhul, keda mõnitatakse asjade pärast, mille eest nad ise vastutavad pole. Aga kui inimeste enda valik on olla loll ja lisaks selle üle veel uhke ka (pean silmas neid kaitsvaid kommentaare, et mul on targemat teha, kui õigesti kirjutada jne)… siis tead, minumeelest võib “mõnitada” küll. Lisaks ma tahaks teada, mis imemoodi nad keskkooli lõpukirjandi ära tegid? Julgen kahelda, et sellise kirjastiili eest vajalikud 20 punni täis oleks saanud ja lisaks, kui neil on targemat teha, kui õigesti kirjutada, noo näiteks lapsi kasvatada, siis mis kuradi moodi nad neid lapsi kasvatavad, kui nad ei oska neid kirjutamagi õpetada!!!

 • Vasta Järelmõtted emmede ja hitlerite teemadel 11. august 2013 at 12:31

  […] Paar päeva tagasi üks sõbranna näitas mulle üht küllaltki humoorikalt kirjutatud teksti ja kuna tegu oli vägagi laste ja peredega seotud teemadega, siis jagasin seda ka Pere24 FB seinal. Tegu siis Malluka blogipostitusega “emmed või hitlerid )?” […]

 • Avatar
  Vasta Alfa 11. august 2013 at 08:43

  Mina Macho,tegema lapsi naku ise tahtma,naistele ma meeldima oma kõhulihas pärast,uh uh…

 • Avatar
  Vasta Maris ;) 11. august 2013 at 00:32

  Väärastunud on need inimesed, kes siin “kõvahäälega” kaasa naeravad ja veel vääratunum on see, kes siin abi järele küsivate inimeste üle nalja viskavad(omaarust vähemalt ). Vaadake peeglisse.. Teie omad vead ja hädad, lausa karjuvad abi järele. Kõigil meil on omad puudused ja mured, Kas sellepärast on vaja “TUNGIVALT MAHA TEHA TEIST”? Muidugi on vaja, siis näeme “MEIE” täiuslikumad” välja “;) Minumeelest tuleb au anda neile inimestele, kes julgevad oma mõtteid ja küsimusi väljendada nii nagu nad seda oskavad, ja veel rohkem au neile “välismaalastele” kes julgevad esitada oma küsimusi, nii nagu oskavad (kirjavigadega või ilma ) et aidata, kas lähedast või kauget.
  Nii et naerge madala laubalised..naerge 🙂 Ja sina ” Loo autor” kasva välja oma kompleksidest ja hakka ükskord inmeseks! :;)

 • Vasta rohkem kvaliteetset huumorit palun | A parallel universe 10. august 2013 at 13:24

  […] päevadel on mind rünnanud absoluutselt igast virtuaalsest aknast, mille avanud olen. Vot <a hsee postitus Mina komistasin selle otsa FB-s, kus pooled mu tuttavad seda massiliselt jagasid ja tituleerisid […]

 • Avatar
  Vasta Kätlin 10. august 2013 at 07:13

  Teil on tõesti väga halb olla vist.Miks peab teisi inimesi mõnitama kohe,kui inimene kirjutab oma murest!?(ehk on ta värske emme)Ega haiglast sulle ju teadmisi ja juhendit lapsega kaasa ei anta.Enne,kui kommenteerite siin siis võiks nagu mõelda.Kasvage suureks.Tõesti tundub,et siin on lasteaed.Viisakust ja austust võiks olla.

 • Avatar
  Vasta maarika 9. august 2013 at 22:12

  Mis teil viga on!!!!! Emme lapsega kodus, mida väiksem laps, seda vähem aega ja seega selline vale kirjutamine.Tõsi, on jah raskem lugeda, aga emmed saavad aru mida küsitakse. Ja ehk pole neil kellegi teise käest küsida. Aga nad ju otsivad vastuseid. See on parem, kui huvi puudumine. Kas teist kellelgil pole olnud korda, kui kirjutad vigadega ja väikeste tähtedega? Minul on, – ja palju kordi. Teistele palju õnne siis!!!

 • Avatar
  Vasta Mormelar 9. august 2013 at 21:41

  Uh, ma ei viitsi kogu seda kommentaariumi läbi lugeda 😀 Jõhkralt populaarne oled.

  Kuigi ma Sinuga paljus nõus olen ning õel inimene olen loomulikult nagunii, tahtsin öelda, et kardetavasti pead nende pisiasjade arutamise koha pealt varsti oma sõnu sööma. Väikese lapsega kodus istudes on ta kogu Sinu maailm ja paratamatult on soov ja huvi neid teemasid arutada, aga usu, Su ema ja mees ühel hetkel enam ei viitsi Sind kuulata 😀

 • Avatar
  Vasta K 9. august 2013 at 20:14

  Kui nad ei küsiks neid küsimusi, siis mille jaoks on see “Emmed :)” üldse vajalik ?

 • Avatar
  Vasta rinx 9. august 2013 at 19:40

  Nagu siin eelnevalt ka keegi juba mainis, siis miks te inimesed seda loete, kui te arvate, et tegemist jubeduse tipuga? Vajutage paremal üleval nurgas olevast ristist aken kinni ja jätkake oma igapäevaste tegemistega.
  Internett või mitte, kuid iga naine/ema/lapsema vms, võiks vähemalt osata kirjutada nii, et kõik arusaavad. Komad, punktid, suur/väike algustäht jne jne…Pole ju raske. Saan aru, kui mõni nupp vääratab ja kogemata tuleb vale täht. Kuid, kui terve lause on “võõrkeeles”…Paneb ohkama…
  Ja üldse, miks on tarvis istuda arvuti taga laps süles ja trükkida? Mainiti eelpool: Minge jalutage parem lapsega väljas! Kui tõesti on tarvis olla FBs kuskil mamma foorumis, siis tee seda, kui su laps magab lõunaund näiteks. Muul ajal pühendu oma lapsele, et temast kasvaks korralik Eesti kodanik 🙂
  Tänan tähelepanu eest!

  • Avatar
   Vasta Lilleriin 10. august 2013 at 12:21

   Laps süles, sest imeb rinnapiima sellel hetkel. 45 minutit järjest. Iga kahe tunni tagant. Ma tean – sellised pisiasjad lähevad kiiresti meelest ära, nii kui oma laps jalad alla saab ja ringi jooksma hakkab.

 • Avatar
  Vasta Monika 9. august 2013 at 17:18

  Noori emasid mõnitama???… Midagi
  targemat ei ole teha?

 • Avatar
  Vasta Monika 9. august 2013 at 17:00

  Miks ja kuidas tekib vajadus kedagi üldse mõnitada? Eriti kedagi, kes nõu küsib või abi palub. Väikesed lapsed ja noored ema on üsna püha teema. Olen ise kahe lapse ema ja palju kordi üksi rasketes olukordades olnud. Alatu on nende rumalate emade üle nalja teha! Kujutad ette kui palju raskem nende elu on justnimelt madala IQ tõttu? Minul tekib soov ainult aidata ja mõistev olla. Tänapäeva ühiskond on niigi väga vaenulik. Kes siis seisab nõrgemate eest? Üks asi on rumal inimene, teine asi on rumal ema.
  Kõik mida teed ja räägid, ütleb midagi sinu kohta. Praegu hämmasatb mind rohkem inimeste vaenulikkus kui rumalus. Päris jube kui rumalatest emmedest pisut “intelligentsemad” (kirjaoskajamad) sõnavõtjad nii vaenulikud on. See on primitiivne!

 • Avatar
  Vasta Merily M (@Twitrimerca) 9. august 2013 at 12:49

  Ok, kogu see suur jama võiks olematta olla.Üleärritunud kommijad ja blogija ka. Kas see, et seda gruppi enam ei ole on nüüd parem? Oli humoorikaid seiku küll aga who cares. Arvan, et ähmis emme ennem püstitagu oma probleem, kui jabur see ka ei ole, kuhugi gruppi, et saada enesekindlust või tuge, kui et ta jätab küsimatta ja pärast on lapsel mingi tervisehäda-mure, mille oleks saanud kellegi vihje alusel varem avastada. See laviin, Mallukas, mille sa vallandasid on ikka suuremate negatiivsete tagajärgedega, kui see olnud grupp. Oled nüüd lahe ja nalja kui palju. Aga ka sind saab mõista- rasedad on ennemgi kummalisteks muutunud ja jaburusi tegema hakanud.

  • Avatar
   Vasta Maire 9. august 2013 at 14:53

   OlematTa? KüsimatTa?
   Sul häbi ka natuke on, et nii lihtsaid sõnu oma emakeeles kirjutada ei oska?

 • Avatar
  Vasta kätlin 9. august 2013 at 12:21

  Kuna elan ise välismaal , siis on ka minul tekkinud natuke probleeme just lauseehitusega , aga samas kohas , kus ma elan ei pane siinsed inimesed üldsegi pahaks kui mõne sõna valesti hääldan või kirjutan. Tore, et mõni inimene ( Riina ) leiab aega , et läbi töötada mu tekst ja välja tuua mitte isegi kirjavead- see on arvutiõpetus. See on hoopis teine asi ;)!

  • Avatar
   Vasta kätlin 9. august 2013 at 12:24

   Vabandust, parandan ennast – aga samas, kohas, kus ma elan…jne.

 • Avatar
  Vasta kätlin 9. august 2013 at 12:07

  Riina : mina ei vingu teiste kirjavigade üle – just seetõttu, et pole ise täiuslik. Minu jaoks on tähtis siiski loo sisu ja mida on sellega öelda või küsida tahetud. Tegemist oli ju kinnise grupiga, võibolla just sellepärast , et hoiduda sellistest ebavajalikest kommentaaridest?! Ikkagi leiab keegi mingi mooduse panna nende inimeste mured ( olgugi, et mõne jaoks ebaolulised või täiesti arusaamatud) suure kella külge. Milleks?

  Jaanis: Milline tarkus -teab, et 1-aastane tibu on kana? Ma saan aru kui ta intelligentselt oleks oma vastused ära põhjendanud, minu jaoks on see lihtsalt labane! Kui mina oleks ülemus ,siis ilmselt ma võtaks seda kui mõnda pubeka aegset nalja , mitte täiskasvanud naise juttu .

  • Avatar
   Vasta Riina 9. august 2013 at 22:38

   Eks ma pisukese irooniaga kommenteerisin. Paljud tõid esile vigase grammatika teema ja sisu jäi justkui üldse tahaplaanile. Siiski, viimasel ajal olen kohanud nii palju lonkavat eesti keelt ja kirjavigu, et ei saa enam vaiki olla. Lausa valus on sIlmadel.
   Ma tõsiselt kahtlen, et meie pisikeses vabariigis on nõnna palju düsgraafikuid. Ühtin pigem eelpool välja toodud arvamusega, et ollakse lihtsalt hoolimatud – ei vaevuta oma tekste kriitilise pilguga läbi lugema.

 • Avatar
  Vasta Hmm 9. august 2013 at 12:04

  Pigem tundub selle artikli kirjutaja kerge hälbega. Väga hästi saab aru, mida inimesed mõelnud on või öelda tahtnud. Pole isegi naljakad need lisatud kommentaarid/täpsustavad küsimused. Mõttetu norimine ja tähenärimine. Muidugi teie, kes ennast ära tundsite, “emmed” vms grupist, siis teile on mul soovitus- PALUN minge (uuesti) kooli. 🙂

 • Avatar
  Vasta S. 9. august 2013 at 11:56

  No jah mõnel on tõesti natuene totter küsimus ja vigaselt kirjutatud aga milleks sellest nii suurt draamat teha ja liigitada kõik inimesed ühte gruppi ja üldse need inimesed maha teha?Kas see teeb teid nendest emmedest paremaks kui te neid nii solvate ja naerate nende üle?On totter küsimus siis on,kui ajab närvi ära pööra tähelepau sellele ja ära kirjuta või siis viisakalt saab inimesele öelda,et mitte paha pärast aga sul on natukene valesti kirjutatud see beebikiigu sõna ja ongi kõik.

 • Avatar
  Vasta Kodanik 9. august 2013 at 11:43

  Sinu enda emmede grupist :
  Merit P
  Kas plaanite osta beebikiigu? Või kellegil ostetud? Kas on kogemusi jagada,kas vibratsioon tõesti aitab gaasivalusi leevendada?

  Mis kuradi asi on beebikiigu? Beebi kiigub jah, aga sellist asja nagu kiigu pole olemas.

 • Avatar
  Vasta mees 9. august 2013 at 11:38

  HeiHei, küsimus pole niivõrd keeleoskuses, kui just küsimustes.
  Perekooli foorumites on sama asi, naera ribadeks.
  Naised, ärge õigustage oma rumalust, vaid mõelge, kas ikka on vaja iga idiootlikku küsimust veebi postitada, äkki saab oma vanemate või sõbrannade käest enne küsida???

 • Avatar
  Vasta S. 9. august 2013 at 10:19

  Kõige naljakam on see,et see inimene on ajakirjanik ja pole vist kursis seadusega,et ei tohi olla kuskil teise inimese pilti üleval(kui inimene pole luba andnud),ei tohi olla nimesi ja kusjuures solvamine,laim ja mõnitamine on samamoodi keelatud ja karistatav.Kusjuures inimene tuleb maha tegema inimesi grupist nendest pooled on venelased,uskuge mind küll mina juba tean.Alguses jonnisid eestlased,et venelased ei taha eesti keelt rääkida ja kui nad lõpuks seda teevad aga vigaselt siis tambitakse nende peal.Super lihtsalt!Ja uskuge mind see,et eesti nimi on see ei tähenda,et kohe eestlane on.Mis puutub gruppi,siis see oli kinnine grupp ja sealset infot grupist ei oleks tohtinud välja viia just sellepärast kuna see on kinnine.Kui sulle tundusid küsimused rumalad või inimesed või veel miskit siis oleks võinud lahkuda grupist ja kas teha omale uus grupp või otsida sobiv,lapsik on tulla siia ja niimoodi mõnitada neid inimesi.Aa ja noorte emmede kohta,minu teada see neiu kes selle blogi peab on sama vana kui mina ehk siis kas saab 23 või on juba.Mul võivad küll vead olla,sest minu emakeel on vene keel aga no mõistust mul on küll rohkem kui temal enne kui endal laps ei sünni egas siis enne neid emmesi mõistma ei hakka.Ja palun jumalat,et sinu laps ei kannataks sinu kriitika all kui ta peaks miskit valesti elus tegema.Aa ja see ka veel,et paljudel ei olnud seal,ei õdesi ei ämmasi ja ehk polnud ka emmesi kellelt nõu küsida,see grupp oli loodud selleks,et iga küsimuse korral oleks ta saanud tuge abi või nõu.ükskõik kui loll see küsimus ka ei tundunud.Sina aga tegid need inimesed maatasa ja kas on nüüd olla hea?Ja mis sa arvad,et kõik see jääbki nii v?Tea seda,et teatatud on juba netipolitseisse sinu teost teatatakse andmekaitsesse kuna sa hetkel rikud seadust ja see mis sa siin teed ei ole mingi huumor vaid labane solvamine ja mõnitamine aa ja ära pabista juba esmaspäeval helistatakse sinu töökohta kus sa töötad ja teatatakse mida sa korda saatsid;) Niiet edu sulle,sa saad omale tähelepanu nagu soovisid ja oi veel missugust.

 • Avatar
  Vasta Jaanis 48 9. august 2013 at 10:13

  Kätlin, tööandjana palkaks ma sellise sõnaka ja tubli naise nagu blogija hoobilt firma asju ajama. Kindel, et sellised ei lase endast üle sõita nagu ka see, et tal kõrvade vahele oluliselt rohkem teemasid kogutud kui lapsemähkmed, poolik siidripurk ning kunstripsmed…

 • Avatar
  Vasta Riina 9. august 2013 at 10:05

  Kätlin, väiksed sõbralikud näpunäited: koma ees ei käi tühikut, sama sulgude puhul – peale sulgu ja enne sulgu tühikut ei toksita. Aga ei, muidu täitsa tubli – laused suure algustähega, punktid ka enam-vähem paigas.
  Sisu kallal see-eest võiks ju norida, aga täna on mul hea tuju. Ei hakka.

 • Avatar
  Vasta kätlin 9. august 2013 at 09:33

  Ma loodan, et Sa ise ikka saad aru , kui rumalaks Sa ennast terve Eesti ees just tegid. Selles grupis oli tõesti vaegkuulmisega inimesi ( uuri internetist , sest vaadates Sinu kommentaare, kahtlen, et mõistad , mida see endaga kaasa toob ) . Nende kirjaoskamatust saab ravida, aga Sinu vaimunõtrust on raskem ravida kahjuks! Ja nüüd igakord kui näiteks kasvõi mõni sinu tulevane tööandja googeldab sinu nime, siis tuleb ette see vaimusünnitus – nii “humoorikas ja vaimukas” ! Kindlasti pingutasid kõvasti , et neid vastuseid välja mõelda ja ootasid õhinaga , kuidas seda jagatakse ja su eakaaslased sind kiidavad. Said . mis tahtsid, kuidas see sind nüüd edasi aitas?

 • Vasta Emmed ja “meie” | 9. august 2013 at 09:23

  […] Mallu blogipostitusest otsustasin mina ka ühe teema kohta suu puhtaks rääkida. Alustaks aga siiski sellest, et minu […]

 • Avatar
  Vasta Jaanis 48 9. august 2013 at 09:18

  Respect ja tänud blogijale!
  Kirjaoskamatus, madalalaubalisus ning labasus tõesti ruulivad. Kahjuks on sellised KannuKõrtside kasvandikud usinad paljunema ning seetõttu ka reaalne oht, et nende populatsioon aina suureneb.
  Kirjatükk oli ülinaljakas kuid mingist hetkest tekitas seletamatu ängi ja kurbuse… Kas tõesti sellised on meie (noored) emad?!

 • Avatar
  Vasta meelis 9. august 2013 at 08:29

  mul läheb süda pahaks, mitte nende emade, vaid sinu peale.

 • Avatar
  Vasta A.K. 9. august 2013 at 08:20

  Armsad noored emad, miks peab kirjutama kusagile gruppi või Facebook’i oma küsimused lapse tervise kohta? Esimesed inimesed kelle poole mina pöörduksin on ema, ämm või mõni lapsevanemast sõbranna, kes kindlasti oskavad esialgseks tegutsemiseks nõu anda. Ja kui tõesti tundub probleem nii tõsine, et omade vahenditega seda ei lahenda, helistaksin perearsti nõuandetelefonile või perearstile endale.

  Süstemaatiline kirjaoskamatus(õigekirja oskuse puudumine või viitsimatus korrektselt kirjutamisega tegeleda, funktsionaalse lugemisoskuse puudumine või elementaarne eneseväljendusoskus), on täiesti teine küsimus, see on interneti põlvkonna sügav probleem. Nagu ka mitmed teised inimesed siin, tunnen ma muret, missugused lapsed sel põlvkonnal kasvavad. Ma ei süüdistaks neid inimesi madala IQ omamises, pigem tõesti laiskuses ja liigses mugavuses, sest keegi ei tee nende kirjastiili kohta märkusi. Üks inimese tähelepanuväärsemaid omadusi, on konstruktiivse kriitika aktsepteerimine. Kui ikka on näha, et ei oska kirjutada, siis tuleb sellega tegeleda, pingutada, sest eesti keel on väärtus, mida ei peaks lörtsima vaid võiks kohelda sama väärikalt, kui see on. On meil ometi ilus keel, miks siis mitte seda korrektselt kasutada?

  Mis aga puutub meie blogijasse, siis tema postitused on minu pannud mitmeid kordi nii öelda “facepalmi” tegema, sest lugupeetud blogija kirjutistest kumab läbi elukogemuse puudumine. Mina teen nii, mina ei teeks nii jne. need on miski, mis mind alati häirivad. Tark inimene teab, et ta ei tea kunagi, mida ta ühes või teises olukorras, kui see tema ette kerkib, teeks või ei teeks. Kõik sõltub situatsioonist ja sellest, kuidas sellel hetkel reageeritakse ja mis tundub õige. Ma ei heidaks ette mitte ilmsele puudulikule õigekirjaoskusele tähelepanu juhtimist, see on vajalik! Minu meelest on kurb see, kuidas autor seda tegi, see oli mõnitamine. Ja mõnitamine, ükskõik missugusel moel, on alatu ja absoluutselt ebavajalik. Aga see teadmine tuleb elu ja kasvamisega koos.

 • Avatar
  Vasta Kallu 9. august 2013 at 08:03

  haha… 😀 😀 nii hea 😀

 • Avatar
  Vasta Anna 9. august 2013 at 07:57

  Naersin pisarateni – kehva hommik muutus kohe paremaks. Aitäh!

 • Avatar
  Vasta Kerli 9. august 2013 at 07:54

  Mul on päris kahju sinust , armas blogija:) Minu jaoks oleks see võibolla naljakas olnud, kui sinu labaseid kommentaare iga näite all poleks olnud.
  Toon ühe näite, kus sinu kommentaar kõlas mitte naljakana vaid üli labasena:

  Regina K***
  Hei, mu 10 kuusel kutil tuli eile palavik ja tänaseks alla pole läinud ehk siis 38,5 mis teha?

  Esiteks, ära jumala eest arsti poole pöördu! Küsi suvalistelt inimestelt Facebookis, sest nemad on su lapse tervisega parimini kursis. Teiseks soovitan teha nii: püüa õuest üks orav. Keeda orav rosmariinis ja riivi sisse poolik keedukartul. Nüüd vala endale see keev vesi silma ja kätele. Valmis

  Nii siis, milline ema sinust saab , kui sa selliseid haiged asju suudad üldse välja mõelda? Ausõna ,sa oleksid pidanud enne väga hoolikalt järele mõtlema kui endale tite taha lasid teha ,sest sellist ema kes propageerib mõnitamist -kasvatab ilmselgelt samasuguse haige inimese nagu ta ise on! Haridusel ja haritusel on suur vahe-paraku pole sul kumbagi. Madala laubaline pubekas oled!!

  • Avatar
   Vasta Riina 9. august 2013 at 10:09

   Aga miks peab ise nii madalale laskuma ja blogi autorit sõimama…?! See omakorda ei jäta ju kommenteerijast kõige haritumat muljet.

 • Avatar
  Vasta Hellu 9. august 2013 at 06:51

  KULD!
  Ja mul on lihtsalt siiralt kahju inimestest, kes ei talu kriitikat või sarkastilisi nalju.
  Keep up the good work, Mallu!

  • Avatar
   Vasta Eve 9. august 2013 at 07:53

   Mina ka tänan Mallut. ,,Supertargad,, kommenteerijad,, ,need,kes teavad kõigest kõike,on ammu üle visanud.Laiendage silmaringi ja TEGELEGE oma lastega,istuge vähem arvutis

 • Avatar
  Vasta Kahju.... 9. august 2013 at 06:41

  Tegelikult on nii, et vahel tunduvad võõrkeelsete inimeste sõnavõtud meie keeles tõesti naljakatena, aga vot niimoodi näkku naerda on ikka väga inetu. (Ma ei kaitse sugugi neid, kes neist eestlased olid). Nii tore minu arvates, et on julgeid inimesi, kes on sündinud vene peres, aga võtnud vaevaks õppida eesti keelt. Ja vähemalt nende kirjutiste mõttest saab ikka aru küll, ja väga hästi. Iseasi, kas üks või teine sõna on neile meelde jäänud natuke valesti, teise nurga alt…

  Minule ka ütles eile üks venelasest tuttav nii: ” Eksole tore ju natukene nukkuda?” Sain väga hästi aru, et ta tahtis öelda “tukkuda”. Siiski mina kui täiearuline inimene, sain aru, mida ta mõtles ja isegi muige jätsin enda teada.

  Mina ikka ei unusta oma vanaema ütlust – kus viga näed laita, seal tule ja aita. Vot nii peaksime talitlema. Miks olla koguaeg nii vaenulik!? Mallukas, ükskõik kuidas Sa ennast praegu puudutatuna tunned, kui inimesed Sind ennast korrale kutsuvad ja ütlevad, et Su teguviis ei ole väga õige, aga kuula ikka ka enda vastu saadud kriitikat, täpselt nagu Sa soovid, et need lollid foorumiemmed seda teeks.. kuldset tõde ei ole. Siiski, kui võrrelda mõnitajat (kellele see veel nii suurt rahuldust pakub) ja venelast vigadega eesti keelt rääkijat, siis sorry aga ma ei saaks öelda, et see mõnitaja on oma peres haritust saanud… Ma lugesin Sinu blogi väga usinasti ja tundusid tore tegelane, isegi tunnen Sind – käisime koos ühes koolis, aga nüüd mu arvamus Sinust ikka langes kolinal….:(

 • Avatar
  Vasta kätlin 9. august 2013 at 05:33

  Mõistan , et oled rase ja ilmselt istud kodus ja hormoonid möllavad- mõistan ,mõistan! Aga ole hea ja leia endale mingit tegemist , peale võileiva söömise ja “iroonitsemise”. Sinu teksist läbikumav tähelpanu vajadus ajab südame pahaks ja sinu puudulik huumor samuti. Olen alati hinnanud head huumorit, aga selleks on alati oma aeg ja oma koht. Ja osad sinu vastused ajavad pigem nutma kui naerma..Ole nüüd hea ja mõtle oma tulevasele võsukesele , kui uhke ta oma ema üle oleks kui seda loeks. Räägi näiteks enda abikaasa,ema või sõbrannaga, et nad sulle rohkem tähelpanu osutaks.

 • Avatar
  Vasta Anonüümne 9. august 2013 at 04:18

  ei tea miks siin selline kirjavahemärkidesõda lahti on, kuigi selgelt on tähelepanu üritatud tõmmata selle grupi postituste sisule – noored emad ravivad oma lapsi facebooki kaudu, no tule taevas appi, kui suur mure on siis saab alati küsida mõnelt tuttavalt kellel on laps ja tõesti kui on stsenaarium selline et ei ole ühtegi lähedast/tuttavad on alati arstid. ja no suurema osa elanikkonna arvates on ilmsetl see “tibutamine ja meie-käisime-täna-kakal” jutt lihtsalt naeruväärne, igaühe oma valik. Aga postitus siin ka mind naerma ei ajanud, ei tea, tundus natuke odav. muidu blogija huumorimeel ikak meeldib 😉

 • Avatar
  Vasta Liis 9. august 2013 at 00:22

  Veedke see aeg, mida internetis raiskate, oma lastega! Palun! 🙂 Lugege nendega koos raamatuid ja küll siis tasapisi ka sõnavara ja õigekiri paranevad. 🙂

 • Avatar
  Vasta päikest. 8. august 2013 at 21:53

  Ei ole ka mina sellest aru veel saanud, et kui tekib meeletu kihk ja jalge vahel lööb äikest ja sajab vihma, ei tasu kohe vitsasid laiali ajada ja piksenoolt ligi lasta…Säilib mõistus ka tervemana ja maailm puhtana.

 • Avatar
  Vasta Kadri 8. august 2013 at 21:29

  Kallis Mellukas, kui sul asjast aimugi pole siis milleks üldse ennast sinna segada. Ilmselgelt puuduvad sul teadmised nii mõnegi kohapealt.

  —- milleks nii kuri toon??? nalja võib teha, kuid mitte kurjalt. Kurb on tõsiasi, et neil noortel emadel on tõsine probleem ja nende viisakalt aitamise asemel oled otsustanud neid laimata.

  Merily K***
  Kui vanale lapsele sarvekesi pakute ilma purustamata, sööb kellegi põnn?

  Ma jälle ei saa midagi aru. Mis sarvekesi? Loomasarvi? PURUSTATUD LOOMA SARVI? Mida inimesed küll oma lastele söödavad?—– sarveke ehk sarvesai, prantsuse k. croissant, ma eeldan. Emade maailmas võib tähendab see küsimus lapse tahkele toidule harjutamise küsimust. Teinekord ei ole lihtne formuleerida küsimust.

  Eeldan, et enamus lugejaid sai siiski aru et dikreedi all on mõeldud dekreeti. Selle pärast ei pea kohe agressiivseks minema. On palju hullemaid asju kui dekreedi valesti kirjutamine kas läbi juhuse või teadmatuse.

  Kui oled kunagi helistanud kiirabisse siis tead, et ei ole lihtne KOHE abi saad, ilmselt ei olegi vajalik kiirabi sekkumine, kuid mure on ikkagi. Võimalik et vastatakse “oodake veel, palavik alaneb.” “andke seda ja oodake.” Emana aga on raske oodata kuni olukord halveneb niisiis küsid abi neilt kes on samas olukorras olnud.

  Kirjaviga ei ole sama mis türkiviga. Andestame ka inimetele, kelle emakeel ei ole eesti keel.

  Ole tubli,
  Kadri

 • Avatar
  Vasta Eve 8. august 2013 at 21:27

  Huvitav,kas nüüd on kõik rahul? Kes tegeles nende arvukate lastega terve päev,kui mammad sappi pritsisid ja arvutis istusid? Oh,rumalus!

 • Avatar
  Vasta Marju 8. august 2013 at 21:24

  Einstein ütles minu meelest tabavalt: “Everybody is a genius. But if you judge a fish by its ability to climb a tree, it will live its whole life believing that it is stupid.”
  Ehk siis need emmed ei ole ehk osavad kirjutajad või eneseväljendajad või osavad emad vms, aga ma usun, et igaüks neist on blogi autorist mõnes valdkonnas asjalikum.
  Miks kohe nii õelalt ja üleolevalt kellessegi suhtuda?

 • Avatar
  Vasta kirke 8. august 2013 at 21:13

  *õigekirja võiks tõesti osata .
  *nii lolle küsimusi pole ma veel varem näinud .
  *asjalikke küsimusi oli aga täiesti mõttetuid oli ka . natuke peaks ju endal ka nutti ja avastamis rõõmu olema.
  *enam vähem saab ikka tegelikult aru mis kirjas on aga tõsiselt ajas naerma. mu 74 aastane vanaema suutis peale seda kui ma talle ette lugesin selle peale öelda vaid : noorus on hukas .
  *kahju on nende lastest loodan et samal ajal kui nende laps lasteaeda või kooli hakkab läbima õpivad ka nende vanemad sama materjali uuesti .

 • Avatar
  Vasta Annika 8. august 2013 at 21:06

  Mulle must huumor meeldib, peaaegu sama hea kui Ärapanija. Sain korraliku kõhutäie naerda ja nüüd tuleb kindlasti hea uni.

  Ja ega seal midagi väga õelat polegi kirjutatud, lihtsalt tõde läbi nalja. Kes enda üle naerda ei suuda, sellest on küll kahju, jube masendav elu võib ikka nii olla.

 • Avatar
  Vasta Triinu 8. august 2013 at 21:05

  Emakeele oskus on kindlasti tähtis, kuna Eesti ise on niigi väike riik oma väikse keelega. Kui oma rahvas ka keelt ei oska on see suur häbi. Välismaalastest saan ma aru, minul isiklikult on respekt nende inimeste jaoks, kes õpivad eesti keele ära. Meie riigis elab palju venelasi, kes ei vaevugi keelt ära õppima, olgugi et on elanud siin juba aastaid. Mina ise ei ole lapsevanem ega oota ka last, aga parasjagu lähen keskkooli viimasesse klassi ning emakeel on enamik klassikaaslastel selge. Mitte kellelgi ei ole nii halba keeleoskust. Niiet need ,,emmed”, kes kuuluvad sinna facebooki gruppi, on kas kooli pooleli jätnud/düsgraafid või välismaalased. Aga isegi põhikooli lõpetanud õpilane ei peaks kirjutama nii vigast eesti keelt. Blogi autor tõi selle esile, kuigi pean nentima, et ilus ei ole teisi mõnitada isegi, kui nad tunduvad meist lollimad. Räägitakse, et kõige intelligentsemad inimesed ei alaväärista teisi. See blogi toob just välja eestlaste kiusliku meele ning ütlus, et eestlase lemmiktoit on teine eestlane on siinkohal väga asjakohane.

 • Avatar
  Vasta Marko 8. august 2013 at 20:54

  Oi kui tore artikkel … aga seda infot polnud kusjuures kellelgi rohkem vaja kui ainult sulle, omaenda edevuseks. Seda oli sama palju vaja kõigile teistele kui sulle oli vaja teada, et üks laps sai 1 aasta ja 11 kuud vanaks.
  Nähtavasti sinul pole ka lapsi.
  Ja on näha ka, et oled silmakirjalik ja suht pessimist.
  Kahju lausa. Aga noh igaühele oma, sind rahuldab naermine inimese üle kes ei räägi emakeelena (silmnähtavalt) eesti keelt kuid samas üritab seda ja näeb vaeva selle kallal. Päris kindlasti aga oled esimene kes lõugab kusagil selle vastu, et siin riigis oleks kakskeelne asjaajamine jne. Keegi ei tahagi sinusuguse pärast ära õppida midagi ja ei julgegi harjutada.
  Kallis Mellu … lammas oled ja see on fakt!

  • Avatar
   Vasta Eve 8. august 2013 at 21:23

   Ja sina lausa hiilgad tarkusega. Paistab,et üks,kes ei saanud millestki aru…

 • Avatar
  Vasta ss 8. august 2013 at 20:49

  Lilleriin hästi kirjutatud 😀

 • Avatar
  Vasta Anonüümne 8. august 2013 at 20:37

  Õigem on öelda siiski: “Roheline sitt”.

 • Avatar
  Vasta Anonüümne 8. august 2013 at 20:07

  Holy shit ütleks sellepeale 😀 Ma päris kõvahäälega naerma ei hakanud , aga punnis silmadega nagu öökull passisin küll. Paneb imestama,et sellist eeskuju annavad oma lastele nende kallid emmed….No kelle asi see on kas kellegil kiri kalopeerib või kepsleb,inimesel oli mure ja tuli abi paluma ehk teiste natuke targemate käest , aga näed , sattus hoopis deprekas,vihaste ja ehk kergelt närvihaigete sekka. Kui midagi tarka öelda pole , tuleks hoopis vait olla. Sellist mõnitamist ja nokkimist nägin mina küll viimati vist viiendas klassis…. Kui juba lapsed käes siis peaks ehk täiskasvanuks saama?

 • Avatar
  Vasta Anonüümne 8. august 2013 at 20:04

  Kahjuks ei oska te mitte midagi naljakat vastu kirjutada , magedaks jääb

 • Avatar
  Vasta Anonüümne 8. august 2013 at 19:14

  Supertore lugemine:)

 • Avatar
  Vasta F88 8. august 2013 at 19:11

  Nalja kui palju, aga kuidas see Hitleriga seostub, sellest ma küll aru ei saa.

  • Avatar
   Vasta Lilleriin 8. august 2013 at 19:52

   Blogi autor on väike hitler, kes arvab, et kõik 99,9% maailma naistest peaks sundsteriliseerimisele saatma, sest nad ei oska eesti keelt. Järgmiseks võiks ette võtta kõik need, kes viisi ei pea. Seejärel kõik need, kes ei oska integraalvõrrandit lahendada. Siis need, kes ooperit kirjutada ei oska. Ja kui keegi veel elus juhtub olema, siis võiks ka aatomi tuuma lõhustamises läbi kukkunud ära steriliseerida. Siis peaks noor tulevane ema lõpuks see maailma kõige-kõigem olema ja peeglike seinal kiidaks vaid takka.

   • Avatar
    Vasta oh... 9. august 2013 at 06:51

    Hahaha no ongi nii ju 😀 Milline “õige” ema üldse sundsteriliseerimisest jahuks kirjavigade pärast, vot minu pea ei võta =S

 • Avatar
  Vasta peaaegu tark 8. august 2013 at 19:09

  Puutun ka igapäevaselt kirjade ja kirjutamisega kokku. Minu töö on korrektselt kirjutada. Pääsen ligi kirjutaja sünniaastale ja mida suurem number, seda rohkem vigu. Jah, on ka noori kirjaoskajaid, aga siis kirjutavad nad firma juhi või asjaajana, kes lihtsalt peab oskama kirjutada. Ise olen noor kahe lapse ema ja eesti keelt õppinud koolis 12 aastat. Eriharidust mul ei ole. Ühtegi halba sõna blogija kohta ei ütleks.
  P.s. Kommentaaridele võiks ka plusse ja miinuseid saada jagada 🙂

 • Avatar
  Vasta kommike 8. august 2013 at 18:35

  Titemammade gruppe on palju aga grupil ja grupil on vahe ka. Igasugused Emmed, Tibuemmed, Emmedele jms grupid on FBs enamasti alla igasugust arvestust, ühes on koos kari harimata matse, teises postitavad emmed üksteise võidu oma rasedusjärgseid sollipruune kõhtusid jne. Mina kuulun ühte gruppi kus on koos ühes kuus sündinud laste vanemad. See on väga tore grupp. Me tunneme üksteist ka reaalses elus, juba raseduse ajal käisime koos väljas jne. Eks meie seas on ka rohkem ja vähem haritud inimesi aga sellised lauslollusi küll ei ole nagu teemaks olevas grupis.

 • Avatar
  Vasta Kala 8. august 2013 at 18:22

  need on ju laps-emmed… kasvavad suureks, küll siis ajavad asjalikumat juttu.

  • Avatar
   Vasta oi 8. august 2013 at 18:42

   Kui mitte enne siis ehk aastate pärast kui laps kooli läheb. Siis saab ema temaga koos õppida.

 • Avatar
  Vasta Anonüümne 8. august 2013 at 17:34

  On seal vahet kas inimene on haritud või mitte ?, Mõni ei ole vähemalt nii haritud kes kontoris kuskil pläkutab ja laksutab niisama keelt.. , See lapsekasvatamine pole nii kerge töö kui paistab.Minu arust need nn hästi haritud inimesed on nii memmekad kes ei oska oma eluga toime tulla,seega jätke see mõnitamine ja tehke oma asju ! Igal inimesel on oma vead.Nii,et jääge vait ja las need Emad olla !

  • Avatar
   Vasta lol 8. august 2013 at 18:38

   Muidugi on emaks kasvamine raske töö, vahet pole kui haritud inimene on. Lihtsalt siis on elus lihtsam hakkama saada kui on oskus ennast korrektselt väljendada. Kõik ei pea olema ülikooliharidusega aga elementaarne keskkool võik olla läbi olla. Inimeste kirjastiilist ju kohe näha, et nees on õppimise asemel millegi muuga tegelenud.

  • Avatar
   Vasta Kill 8. august 2013 at 18:39

   Ja siis need 7kl haridusega dikreeti jäävad emad saavad eluga hästi hakkama? Lubage naerda. Ilmselt oled üks selle grupi liikmetest kellel nüüd varba peale astuti.

  • Avatar
   Vasta Nona 10. august 2013 at 13:12

   Tase! Ärge siis jumala eest oma lastest mingeid memmekaid kasvatage. Kohe normaalse inimesena 7 aastasena kiriku ette kerjama panna, kui tütar, siis 15 aastaselt mehele anda. Iseendaga elus hakkama saamine ja ühiskonnas orienteerumine on väga mömm eluviis tõesti.

 • Avatar
  Vasta Renna 8. august 2013 at 17:19

  Selle pika lugemise peale ei saa mina aru, miks inimesed ennast nii üles keeravad sellest? Sind häirib blogipidaja isiklik arvamus, pane see lehekülg kinni ja liigu oma eluga edasi. Igal inimesel on õigus oma arvamusele ja kui ta selle avalikult välja ütleb, ei ole ta muud kui julge inimene. Võib-olla on siin tõesti natukene liiale sellega mindud aga tõsi ta ju on, et iga Eestis elav inimene peaks oskama ka eesti keelt. Välja vabandab vaid need mõned üksikud (jäädes selle fb foorumi juurde), kes on vene rahvusest.
  Ja mind pani tõesti mõtlema see, et kui lapse ema ei oska kirjutada, kui raske hakkab sellel lapsel koolis käimine olema. Ikka loodetakse ju kodutöödes vanemate peale. Ma siiralt loodan, et vähemalt isa seda siis oskab..
  Mallu, mulle jubedalt meeldib sinu positiivsus ja huumorisoon. Müts maha sinu ees 🙂

  • Avatar
   Vasta rinx 8. august 2013 at 19:13

   Nõustun 100 protsenti!!! Ja peale ka veel!

 • Avatar
  Vasta Anonüümne 8. august 2013 at 17:13

  Hahahah

 • Avatar
  Vasta kylli 8. august 2013 at 16:59

  tänan humoorika pooltunni eest! Tõde on ilmselt ikkagi valus kuulata, aga let’s face it – sellised inimesed, (ja teadmine, et nad on vaikselt kõikjal meie ümber), hirmutavad mind küll 😀

 • Avatar
  Vasta Grow the fuck up! 8. august 2013 at 16:57

  Ma ütlen vaid ühte, koomiline oli kuid blogi pidaja mõistus = retarded to make something like this up. Tegelt ka selline tunne jääb, et sina oled maailma kõige targem ja parim inimene. Enesehinnang ja egoism on sul ikka mega laes! 🙂

 • Avatar
  Vasta Tudeng 8. august 2013 at 16:41

  Ma ei tea miks, aga ükski “humoorikas” küsimus ega ka vastulause blogija poolt ei tundunud mulle naljakas..
  Mul pole midagi küll selle vastu kui inimene oma arvamust avaldab, aga teiste inimeste labast mõnitamist ning nende üle naermist ma tolereerida ei saa. Minu arust küsija suu pihta ei lööda ning see, et inimesed on oma lapse pärast muret tundnud, on igati normaalne. Parem muretsege siis juba nende laste pärast, kes kuskil joodikperes hoolimatute vanemate juures olema peavad.
  See eestlaste õelus on ikka tõsiselt kurb.

 • Avatar
  Vasta Kalev 8. august 2013 at 16:36

  Huvitav on see, et pead end nii targaks ja ära panevaks aga tegelikult oled sa sama nürimeelne nagu need naised seal. Virise emakeele kasutuse kallal ja siis kasuta inglise keelseid väljendeid. Mul pole isegi kurb, et sa ei saa aru kui loll sa oled.

 • Avatar
  Vasta Mann 8. august 2013 at 16:32

  No kuulge, ma arvan, et isegi oma emalt ja vanaemalt saaks paremat ja asjalikumat nõu kui sealt foorumist. Kas tõesti neil noortel emmedel pole siis ühtegi täiskasvanut ,kes oleks vähemalt ühe lapse ülesse kasvatanud, tutvusringkonnas ? Vähemalt sain hea kõhulihaste treeningu tänaseks õhtuks 😀 Aitähh Sulle 😀

  • Avatar
   Vasta Lilleriin 8. august 2013 at 16:53

   Mann… Mis sellest ühest täiskasvanust kasu on, kui too käseb lapsele toas mütsi pähe panna ja kohe peale sünnitust keefiri ja lehmapiimaga söötma hakata. Ja tummi ka lisaks, muidu ei saa laps kõht täis! Perefoorumid ja titaemmede grupid on väga kasulikud ja vajalikud. Ma kasvatasin oma esimese üles täielikus üksinduses, polnud ka taolisi foorumeid sel ajal veel. Seda tänulikum ma olin teise lapse ootamise ajal, kui sellise grupi avastasin. Ja kolmanda lapse ootamise ajal jagasin juba ise teistele kogemusi. Võin kinnitada, et kõik rasedused, sünnitused ja beebid on erinevad. Ühe täiskasvanu kogemus pole midagi väärt, kui su beebi ei ole samasugune kui tema oma. Mis neist spetsiaalsetest arsti vastustest kasu on, kui pole kindel, et see leht on usaldusväärne, mitte mingi ravimifirma poolt kinni makstud? Või on see üldsegi mingi phishing leht, mis andmevargusega tegeleb. Igastahes on usaldusväärsemad need emmed, kes on samal ajal lapse saanud ja oma probleemidega samal maal. Neid emmesid ja lapsi sa tunned rohkem ja usaldad rohkem, kui mingit arsti, kes on ületöötanud, väsinud, depressioonis ja tahaks juba soome kiiremini kolida.

 • Avatar
  Vasta Toomas 8. august 2013 at 16:09

  Mille peale ma nüüd sattusin.Lähen koju ja teen naisele etteütluse. “Roheline kaka rammib rosinat”.

  • Avatar
   Vasta Anonymus 8. august 2013 at 16:17

   Nii hea lause 😀 Tohib ma kasutan seda? 😀

 • Avatar
  Vasta ??? 8. august 2013 at 16:00

  kas sellist asja tohib avaldada ???kas olete nende inimestega suhelnud sellel teemal väga kohatu on sellist asja teha kõik ei peagi super täpne olema .

  • Avatar
   Vasta ara 8. august 2013 at 16:03

   Mida ei tohi avaldada? Internet on ju avalik ruum ja kõik seal toimuv on avalik info. See, et need emad seal kirjutavad on nende enda valik ja peavad olema valmis kriitikaks.

   • Avatar
    Vasta Krissumissu 8. august 2013 at 20:28

    Jutt oli suletud gruppist, see jutt seal pole kõigile avalikult vahtimiseks mõeldud.. Sama võiks rääkida sinu kirjavahetustest vms. kui küüned taha saame, siis pistame delfisse.

  • Avatar
   Vasta VassTuss 8. august 2013 at 16:06

   Kõik ei pea super täpne olema aga kui lokkab selline harituse tase siis mis on pildil valesti????Mis lapsed kasvavad selliste vanemate eeskujul???

 • Avatar
  Vasta muumi 8. august 2013 at 16:00

  Kõige nukram on see, et need inimesed ise ka tõsimeeli usuvad seda juttu mida nad seal ajavad:S:S Nad jagavad seal väga vale infot. Kui keegi julgem midagi asjalikku öelda siis KOHE eemaldatakse grupist.

 • Avatar
  Vasta Anonüümne 8. august 2013 at 15:53

  Väga palju õigeid fakte välja toodud, mis sest et sarkastilise alatooniga. Tõesti tekib küsimus miks pöördutakse lapse tervise muredega foorumitesse, kas lihtsam ei oleks võtta ühendust ämmaemanda, perearsti vms. Ehk siis tervishoiu töötajaga, kes reaalselt oskaks adekvaatselt nõu anda.
  Samuti kirjutada võiks ju vähemalt üritada arusaadavalt, ei olegi vaja kasutada hulgaliselt võõrsõnu, kuid võiks vähemalt proovidagi õigesti kirjutada :).

  Minu, kui ilmselgelt mitte kõige arukama inimese jaoks tekkis ainult üks küsimus, mis pettureid seal foorumis nii väga otsitakse? Reeglites kordub “et me ei saaks petta” jms. Millega seal foorumis siis petta õnnestub saada, mitte adekvaatsete nõuannetega? Aga mida muud ikka foorumist oodata on :).

 • Avatar
  Vasta Anonüümne 8. august 2013 at 15:44

  Ega sa ise parem pole kui naerad inimeste üle kellel mure. Ning iga tähe pärast vingumine on lihtsalt alatu. Kõik ei peagi keeleteadlased olema ning mõni kirjutab lihtsalt kiirustades.

  • Avatar
   Vasta Near 8. august 2013 at 15:50

   Ei ole iga tähe pärast norimine vaid ilmselge rumalus ja kirjaoskamatus. Siin ei ole jutt ju kogemata tehtud kirjaveast vaid lokkavast rumalusest. Grupi moderaatorid on kõik eestlased aga isegi kolmekesi pole nad suutnud kirjutada reegleid mis oleks õigesti kirjutatud. Sealt tektist on raske leida lauset, mis oleks täiesti õige. Teemasid püstitavatest emmedest ei tasu rääkida, seal lokkab rumalus igal sammul.

  • Avatar
   Vasta Hiiri 8. august 2013 at 16:01

   Niisama norimisest on kaugel, ilmselgelt on enamuste emade IQ seal väiksem kui kinganumber.

 • Avatar
  Vasta Anonon. 8. august 2013 at 15:40

  Ema ei ole, naine ka mitte. Aga toetan seda arvamust; emad ei ole pühad, et neid kritiseerida ei või. Sellistes Eesti FB gruppides leiab üleüldse väga palju kulda/lollust; sotsiaalmeedia levik on andnud lollile hääle.

  • Avatar
   Vasta Leen 8. august 2013 at 15:51

   Minu arvates on ka sellised gripud lausa kurjast. Seal jagatakse nii ebaõiget infot, et õidne lausa, ohtlik lapse tervisele.

 • Avatar
  Vasta jou 8. august 2013 at 15:34

  Mellukas ütles välja asja mida väga paljud mõtlevad. Sellistes gruppides on ememsid kes ongi vaikivad lugejad kuna teavad, et sellistele lollidele ei tohi midagi öelda, neil on tõde valus kuulata ja lähevad keema.

 • Avatar
  Vasta Kerstin 8. august 2013 at 15:31

  Ikka väga masendav grupp on see. Ma mina olin seal aga õnneks mind visati sealt välja. Ma tundsin seal ennast nagu….lasteaias. Ausõna. Seal aeti nii haiget ja jaburat juttu. Püüdsin sõna võtta ja neid maa peale tuua teatud tõsistel teemadel ( laste tervis jne) kuna mul on endal vastav haridus. Kahjuks oli see jutt nagu sea selga vesi ja asi lõppes grupist eemaldamisega. Olen nõus ühe eelneva kommentaatoriga, et sinna pole teretulnud inimesed kes on suutnud keskkooli lõpetada, veel vähem kõrgharidusega inimesed.
  Seal on koos tõesti sellised kes pole suutnud isegi põhikooli lõpetada. Seda näitab nende jutt ja maailmavaade. Mis eeskuju nad oma lapsele annavad, njah.

 • Avatar
  Vasta Kolla 8. august 2013 at 15:11

  Lollidel on vääramatu õigus loll olla.
  See on pigem lausa inimõigus, õigustus ja privileeg.

 • Avatar
  Vasta WTF 8. august 2013 at 15:06

  Võttes arvesse seda kallist riiki siis ei ole võimalik ka unustada fakti ,et pole võimalik iga päev perearstiga ühenduses olla. Samuti ei joosta iga asja peale kiirabi , aga seda vist tõesti antud blogija arvab ,et enamus teevad. Tean seda gruppi kuid pole ise liige. Grupp oli algselt mõeldud selleks ,et emad saaksid jagada oma rõõme ja muresid, küsida nõu ja niisama meelt lahutades. Mida rohkem aeg edasi seda õudsamaks läks ka olukord . Alustades nendest petturitest kes müüsid antud grupis asju, said raha kuid kaupa ei saadud. Muudeti reeglistikku. Hakati mõnitama emasid kes uurisid kogenenud lapsevanematelt ühe ja teise kohta . Muudeti ka neid reegleid. Ühesõnaga pole siiski miski korras ja kellegil on sõna otseses mõttes vaja mõnitada kõiki inimesi. Peaks mainima siinkohal ära ,et muidu kõik nimed sul siin okei,aga viimase isiku nimi on nagu maru avalikult siin ? Selle kohta oskad selgust anda miks siis viimasel nimel just perekonna nimi olemas,aga teistel justkui peale esimest tähte tärnid ?
  Ja muideks – üle 80% nendest vanematest antud grupis on läbinud kas keskkooli või kutsekooli. Seega kui arvuti klaviatuur arvab ,et kaotab ühe tähe või kogematta saab ÜKS kord rohkem vajutatud ei tähenda see kirjaoskamatust !

  NB! Roheline kaka – ei ole see google kõikvõimas….

  • Avatar
   Vasta Kolla 8. august 2013 at 15:13

   No aga grupi enda autorid võiksid reegleid kirjutades korrakski õigekirja vastu huvi tunda – kohe alguses hakkas silma “ära andmis kuulutusi”.
   Rumalus võidutseb. Kui lollile üritada kohta kätte näidata, jääd ise lolliks, sest lollil on alati õigus.

  • Avatar
   Vasta jou 8. august 2013 at 15:33

   Ma arvan, et pigem 80% neist pole suutnud keskkooligi lõpetada. Üks moderaarotitestki on 9kl haridusega, teisi isiklikult ei tunne õnneks.

  • Avatar
   Vasta Anonüümne 8. august 2013 at 15:51

   Perearstide kohta – on ka selliseid palju, kes ei viitsi absoluutselt süveneda. Näiteks, lapsel köha mitu kuud, tavalised vahendid pole aidanud, arst aga saadab jaanuaris visiidile tulnud lapse koju lausega, et oodake kevadet, küll läheb ise üle. On arste, kelle juurde minnes peab endal olema selge pilt, millisid ravimeid või saatekirju nõuda, sest muidu saadetakse sama targalt koju tagasi.

 • Avatar
  Vasta KKK 8. august 2013 at 15:03

  Tulebki mõnitada, et uus kasvav põlvkond teaks, et nad jäävad väga halba valgusesse, kui õppimise asemel laste tegemisega tegelevad!!!

 • Avatar
  Vasta Nona 8. august 2013 at 14:51

  Murelikuks teeb selline olukord. Need naised pole kindlasti gümnaasiumi või kutsekooli jõudnud. Vead vigadeks ja kõik ei peagi doktoriks hakkama või keskmist töötasu teenima, aga siin on ju näha, et need inimesed on ühiskonnas täiesti abitud. “Dikreedi rahade” teema käib üle jõu ning arvata on, et nad ei suuda koostada ka lihtsamaid avaldusi – elulookirjeldus või pigem töötutoetuse taotlus. Kuidas saab nii elada?

  • Avatar
   Vasta Mi 8. august 2013 at 15:01

   Mul tekkis kohe ka see küsimus, et kuidas neid õnnetuid ometi aidata saaks?

  • Avatar
   Vasta Leen 8. august 2013 at 15:54

   Kahjuks neid ei saagi aidata kuna nad võtavad kõike rünnakuna.

 • Avatar
  Vasta Siret Konson 8. august 2013 at 14:37

  Selle grupi mode pole küll normaalne inimene,lihtsalt lampi kustutas mind grupist,kui julgesin arvamust avaldada.Et mille alusel ta blogija kohtusse kaebab ….

  • Avatar
   Vasta X 8. august 2013 at 14:41

   :))) Mind samamoodi :)))) Ju olin liiga aus ja ei kirjutanud kirjavigadega :D:D:D:D

  • Avatar
   Vasta Ruun 8. august 2013 at 15:56

   Mind visati ka välja kuna ma ei osanud kirjutada ilma vigadeta ja julgesin üldse neile soovitada asju lapse tervise parandamiseks.
   Eriti haige oli seal see teema kus üks ema küsis mida teha kui hoidis sõbranna last ning see ei maksa talle enam:D Julgeti öelda, et miks sa ei klaari otse temaga asju ära siis sõimati kommenteerijat kurjaks inimeseks ja visati ka välja:D
   Alles on jäänud tõelised rumaluse tipud!

  • Avatar
   Vasta Mau 8. august 2013 at 15:57

   Ega seal ei olegi normaalsed inimesed. Moderaatorid ise on juba parajad ” geeniused”. Kurb lausa, et sellised saavad lapsi.

  • Avatar
   Vasta Katre 8. august 2013 at 16:52

   Haha, ma juba mõtlesin, et ma ainuke kes välja visati selle eest, et julgesin, kusjuures täiesti viisakalt, arvamust avaldada. 😀

   • Avatar
    Vasta Njuufa 8. august 2013 at 18:26

    Ilmselt oli su õigekiri liiga hea ja sa ajasid liiga õiget juttu, nt laksu andmise asemel soovitasid lapsega rääkida või kõrge palaviku korral arstile helistada, mitte foorumis küsida.

    • Avatar
     Vasta Katre 8. august 2013 at 19:08

     Üritasin, mis ma üritasin – ei suutnud sugugi värdkeelt endale külge panna tõesti. 😀

 • Avatar
  Vasta Johhaidii 8. august 2013 at 14:34

  Neid nö tibuemmede gruppe on ka teisi aga osad neist on NORMAALSED. Ehk siis koos on normaased inimesed kes ei kasvata kuuskesid ega toida kanapoesgi vaid räägivad lastega seonduvast täiskasvanute kombel viisakalt ja korralikult. See konkreetne grupp on ehe näide nö teisest Eestist.

  • Avatar
   Vasta Liisa 9. august 2013 at 03:54

   Mina küll kasvatan kuuskesid ja kanapoegi toidan ka. Aga kuuskedest räägin dendroloogidega ja kuna mul kanapoegadega veel väga palju kogemusi pole, küsin nende kohta nõu kodulinnufoorumist.
   Laste kasvatamisest räägin vastavalt vajadusele oma pereliikmete, arsti või mõne muu antud valdkonnas pädeva isikuga.
   Lisaks on mul olemas hulk raamatuid mulle huvipakkuvate eluvaldkondade kohta. Neist on väga palju abi, muideks.
   Usun, et on ka normaalseid gruppe lapsevanematele, aga just selliste ebardlike gruppide pärast, nagu kõnesolev, ei vaata ma ühegi “tibuemmede” grupi poolegi. Kui see veel “suletud” ka on, ei või iial teada, kust end pärast leida võin…

 • Avatar
  Vasta Mari 8. august 2013 at 14:31

  Kahju on lausa lugeda, kui õelad on inimesed. Eks teavad kõik, et ühe eestlase lemmiktoit on teine eestlane. Kas enam peale sõimamise ja mõnitamise ei osatagi midagi teha. Lugesin seda blogi ja pean nentima, et tõesti ajas naerma. Kuid kas kõik mida internettis valesti kirjutatakse peab kohe kõikide tagumiku torkima. Loen pidevalt erinevaid ajakirjandus väljaandeid ja usute või ei isegi seal on KIRJAVIGU. Kahjuks on tänapäeva ühiskond nii mugav, et ei viitsi korralikult kirjutada ja kasutavadki seda nö “titekeelt” , aga no jummala küll. Ärge tehtke lihtsalt välja ja proovige vahel ka iseenda elus elada ja mitte teiste omades surkida. Vaadake äkki hakkab isegi meeldima.
  Kõikidele naistele soovitan ma, et lõpetage siiski kool enne kui hakkate lapsi tegema. Oled ise targem ( kui läheb hästi) ja ei pea teised enam internettist teie ebanormaalset juttu lugema.
  Aga Mallukas. Tubli oled- vähemalt keegi kes julges oma suu ka valjusti avada lootes neid õpetada, aga kahjuks ei läind see õnneks, sest kahjuks sellised seal kommuunis ei kuula .
  Kõikidele emmedele ja tulevastele emmedele soovitus, hoiduke nendest “lapsemmede” tehtud kommuunides ja elu on palju ilusam.
  Kõikidele päikest ja rõõmu 🙂

 • Avatar
  Vasta Eleriin 8. august 2013 at 14:24

  Oi jah on kõik, mis ma selle grupi peale oskan öelda. Täiesti stiil “naised sauna taga rääkisid”. Ma ei tea, sellise grupi ideel on ju jumet, aga seal peaks ikka olema ka neid inimesi, kes asjadest miskit jagavad, muidu on kogu üritus mõttetu. Rumalatele jagavad veel rumalad eriti rumalat nõu…

 • Avatar
  Vasta auhhh 8. august 2013 at 14:16

  Kohe näha, et siia kritiseerima on tulnud needsamad üdini rumalad emad.Nende lastest kahju. Lollus sünnitab lollust-

 • Avatar
  Vasta masendav inimkond 8. august 2013 at 14:14

  parandan- haridusta, mitte haritum ema

 • Avatar
  Vasta masendav inimkond 8. august 2013 at 14:13

  Mina olen autoriga 100% nõus. See on isegi kurb ja masendav, millised inimesed saavad lapsi:S Kirjavead on üks asi aga teine asi on see, kuidas need inimesed üldse maailma näevad. Ehe näide on see kui üks teine ema seal püüdis öelda, et tasub muretseda küll kui 2a6k laps ainult 3 sõna räägib. Kanad kaagutasid kooris, et ei ole vaja muretseda, küll hakkab rääkima jne. Seal valitseb tendents, et mida haritum ja lollim ema on seda väärtuslikum on. Normaalsed ja targad emad on sealt ammu jalga lasknud.
  Alles on jäänud ainult üdini rumalad ja eluvõõrad naised. Kurb, kurb kurb…
  Mingi teema oli seal lapse füüsilise karistamisega ka. Täpselt ei mäleta. Igatahes kui keegi julges öelda, et igasugune füüsline karistamine on vägivald siis nende matside meelest on löömine, tutistamine jms väga normaalsed. Ilmselt on nad ise vist tõesti vähe vitsa saanud, et koolis käimise asemel lapsi teevad. No kui adminne vaadata siis see on juba tase…need kõik a la 16a lapse saanud.

 • Avatar
  Vasta anonüümne 8. august 2013 at 14:11

  “Esiteks, ära jumala eest arsti poole pöördu! Küsi suvalistelt inimestelt Facebookis, sest nemad on su lapse tervisega parimini kursis.” ” et internetis sitta ajaja saab teiste blogis natukene mõnitet kah”

  Võiks ise samuti õigekirja ja grammatikaga sina peal olla, enne kui teisi mõnitama hakkad. Sarvekeste alla on mõeldud makarone- tead need imelikud kõverikud jahust tehtud- meenutavad sarvekesi, spiraale, linte ja lipsukesi…

  Miks peab oma frustratsiooni netis välja elama??? Kriitikameel peaks ennekõike olema enese suhtes kõige tugevam olema.!

 • Avatar
  Vasta erca 8. august 2013 at 14:07

  No mis siin imestada, lapsed saavad lapsi, kirjaoskamatus nullilähedane. Saan aru esimesest kirjast, kus venelane üritab eesti keeles kirjutada, anname andeks kirjavigade pärast, inimene vähemalt üritab, onju?

 • Avatar
  Vasta V. 8. august 2013 at 14:02

  Ja why, oh why kiirustavad SELLISED inimesed laste saamisega? Kõigepealt tuleks kool ära lõpetada ja täiskasvanuks saada. Sellise tempoga on Eesti “Honey Boo Boo child’e” täis. Ausalt, mul on lihtsalt nende inimeste(tüdrukute? naiste?) pärast häbi. Lastest on kahju. :/

 • Avatar
  Vasta Taavi 8. august 2013 at 13:53

  Autoriga täiesti päri. Olen isegi ühte sellist emmet näinud, no on ikka saabas küll, kuda ta küll oma eluga hakkama on saanud ja lapsi treib pidevalt. Kahju lastest, vähemalt üks suurem poiss temaga kaasa ei läinud ja jäi isa juurde, kui leidis uue mehe. Vast tast tuleb normaalne inimene.

 • Avatar
  Vasta Mjau 8. august 2013 at 13:44

  Seal on päris hullud friigid koos, ilmselt keskmine haridustase on 8 klassi külakooli. Õudne, et sellised inimesed on emad. Asi pole mitte ainult kirjakeeles vaid üldse mõtlemises, väärtushinnagutes jms.

 • Avatar
  Vasta neiu 8. august 2013 at 13:28

  HALLOO HALLOO, KUS SIIN MÕNITAMINE ON?
  See, mida teie, armad Mallu kritiseerijad, teete, vot see on mõnitamine. Marianni kirjutis oli lihtsalt mõnus must huumor.
  Eks omasugused(antud juhul peast lihtsad)hoia ikka kokku.

 • Avatar
  Vasta LawyerNextDoor 8. august 2013 at 13:25

  Lp Mallukas

  Avaliku laimamise süüdistusi saama hakates võta julgelt minuga ühendust! Koos nõuame välja väikseima moraalse kahju hüvitamise ;).
  (Ehk nalja tuleb teha nii, et ise lõpus nutma ei peaks.)

 • Avatar
  Vasta Anonüümne 8. august 2013 at 12:55

  Mina sain igatahes väga naerda ja ilmselt peab selle blogi mõistmiseks ka veidi huumorimeelt olema. Jõudu autorile!

 • Avatar
  Vasta Kriss 8. august 2013 at 12:41

  Seda blogi lugedes tekkis mul küsimus, kas need emmed, keda blogi autor on esile tõstnud, on ikka eesti keelsetest peredest pärit noored? Nii rääkimas ja kirjutamas eesti keeles olen kuulnud pigem vene rahvusest inimesi.
  Ma ei paneks nii kergelt hinnanguid teistele teadmata nende tausta.
  Aga blogija hinnanguga “emmede” reeglitele olen täiesti nõus.

 • Avatar
  Vasta Riina 8. august 2013 at 12:37

  Oh…Lihtsalt nii hea. Lahkusin ka õnneks õigel ajal sealt grupist.
  Naersin, pisarad silmis, kui seda artiklit lugesin. Õhtul, kui oma 1,5 kuuse tibu tudusse olen pannud 😀 (ilmselge sarkasm), siis süvenen ka blogi kommentaaridesse. Miks oma arvamuse välja ütlemine tänapäeval järjest rohkem ja rohkem saab negatiivset vastukaja? Asi on tegelikult tõsine. Fb on täis tegelikult kirjaoskamatuid. Ükskõik kuhu gruppi lähed on mingis arusaamatus keeles lauseid. Ma saan aru, kui kirjutad kiiruga või arvuti klaviatuur katki, mõni täht ei tööta. Kuid no see, mis blogija välja tõi, on juba…ma ei oskagi sõnadesse panna.
  Aitäh-hea blogija. Mulle väga meeldis otsekohesus ja inimeste valgustamine. Järelikult need, kes sõimavad on ise samamoodi kirjaoskamatud või tunnevad muud moodi ennast puudutatuna.
  Ma nüüd annan oma tibule piima. Huvitav, kas poe piima tohib anda? Või annaks lehmapiima? HAHAHAAA!!! 😉

  • Avatar
   Vasta Anonüümne 8. august 2013 at 13:01

   “Huvitav, kas poe piima tohib anda? Või annaks lehmapiima? ”

   Aga anna hoopis töötlemata piima, kõige tervislikum. 🙂

   • Avatar
    Vasta Riina 8. august 2013 at 13:40

    Ma kardan, et siis on kaka küll roheline 😀

   • Avatar
    Vasta Anonüümne 8. august 2013 at 13:49

    Riina, selle peale oskan ma öelda vaid üht: That awkward moment when your sarcasm is so advanced that people actually think you are stupid…

   • Avatar
    Vasta Riina 8. august 2013 at 14:11

    Let them think I say! I just laugh. Maybe I am stupid, youll never know.

   • Avatar
    Vasta Anonüümne 8. august 2013 at 14:23

    😀 😀 😀 Ikka ei saanud pihta ilmselt

   • Avatar
    Vasta Riina 8. august 2013 at 15:07

    Sain sain :)Ära pabista 🙂

  • Avatar
   Vasta Karmen 8. august 2013 at 14:24

   Issand kas sa ei tea, et tibule antakse teri ja leotatud saia:D:D:D
   See grupp on selline huumoriauk, et anna olla:) Kui mul kehv tuju siis käin ka seal ennast lõbustamas, igav kunagi ei hakka. ALguses olin hämmingus, et kas päriselt ka on selliseid emasid olemas??! Siis sain aru, et jah, kahjuks on…ja mitte vähe. Ma sõna pole julgenud võtta kuna olen märganud, et veidi targemad inimesed heidetakse kohe grupist välja.

  • Avatar
   Vasta Lilleriin 8. august 2013 at 14:36

   Riina, kas sul häbi ei ole vigases inglise keeles kirjutada???? Oleksid võinud oma perfektse emakeele ja täiusliku sarkasmi juurde jääda, oleksid ehk oma rolli paremini välja mänginud, kui nüüd… Mida sa ronid foorumitesse kommentaare kirjutama inglise keeles, kui isegi inglise keelt rääkida korralikult ei oska, ah?

   • Avatar
    Vasta Riina 8. august 2013 at 15:10

    ?? Palun too välja, mis kus valesti on kirjutatud?? Ma olin aasta aega inglise keele koduõpetaja (lihtsalt niisama mainin) Kui mul ülakoma on puudu jäänud, palun vabandust, mul kahjuks pole läpakal sellist kirjavahe märki 🙂

   • Avatar
    Vasta Riina 8. august 2013 at 15:35

    Lisan- nii suusoojaks, et inglise keelt hakkasin ma õppima 6-aastaselt. 10-aastaselt võisin kirjutada, lugeda, arvutada, joonistada ja kukerpalli ka teha, inglise keeles, kui tarvis 🙂

   • Avatar
    Vasta Lilleriin 8. august 2013 at 16:02

    Vot, vot! Ja nüüd lisan ma selle teise teie usuliste stamplause – oleksid pidanud koolis rohkem õppima! Otsi nüüd ise oma viga üles!Võid kukerpalle ka samal ajal lasta. Ja isegi su eesti keeles on kirjavahemärgid nagu jumal juhatab, sellepärast sa vist viga ei leiagi ise. Aga teisi kritiseerima oled kange! Kõik teised rahvused on toetavad, kui keegi nende keeles suhtleb. Keegi ei kraaksu selle kallal, et pooled inglased/iirlased/šotlased/ueilslased ei suuda spellida korrektselt. Kuni saadakse aru, on kõik korras. Kui ei saada aru, siis küsitakse viisakalt üle. Maailmas on palju teadlasi, kes on düsgraafikud või lihtsalt ei ole piisava keelevaistuga. Selle eest on teil arvuti, mille kaudu ennast välja elada, teil on digifotokas ja telefon, mille loojad tõenäoliselt ei olnud emakeeleteadlased samal ajal. Teil on wc-paber, mille looja ka ei olnud emakeeleteadlane, kuid siiski tegi teie jaoks nii olulise avastuse omal ajal. Hinnake inimesi sellistena nagu nad on. Paljud väikese intellektiga inimesed teevad suuremaid tegusid, kui teie! Ostke omale Paraolümpia dvd ja vaadake seda – seal näete tõelisi kangelasi ja elu hinnata oskavaid inimesi. Teie terved ja tavalise intellektiga inimesed ei tea isegi seda, kuidas pandi paika need normid, mille järgi on inimene normaalne ja mida see normaalsus tähendab. Võin vihjeks öelda, et normaalsus on keskpärasus! Tavaline labane keskpärasus, mitte midagi erilist, tavaline hall mass. Ebanormaalsed on need, kes teevad suuri, maailma muutvaid tegusid.

   • Avatar
    Vasta Riina 8. august 2013 at 16:14

    😀 Oh jah…

   • Avatar
    Vasta Anonymus 8. august 2013 at 16:19

    Selle asemel, et siin üksteist kiruda, vaadake korraks peeglisse, hingake sügavalt sisse ja välja ning minge tegelege oma lastega, et neist ei kasvaks kirjaoskamatud arvutifriigid!!!

  • Avatar
   Vasta H 15. august 2013 at 08:15

   “Let them think I say!”

   Mõte jääb arusaamatuks, samuti nõuab verb “say” sihitist. Neid isehakanud koduõpetajaid ja muidu inglise keele “spetsialiste” on palju, aga vähestel on tegelikud oskused. See, kui suudad keskmisest ladusamalt rääkida ja ilma subtiitriteta filme vaadata, ei tähenda, et oskad keelt hästi või saad sellest piisavalt heal tasemel aru, et teistele õpetada.

 • Avatar
  Vasta Mees Linnast 8. august 2013 at 12:18

  Teate lugesin autori väljatoodud näiteid ja pean tõdema, et see on tõesti julm, et sellises kohas kus asi lapsi puudutab, kirjutatakse, et kuusk ei ime veel hästi lutti ja 1,11 kuune laps saab kuu aja pärast 0,2 aastaseks enamvähem. Ühesõnaga LMFAO

 • Avatar
  Vasta Mi 8. august 2013 at 12:04

  TIL: akadeemiku, noore ema ja väikest kasvu koera kallal pole mõtet norida. Näitavad kohe hambaid. Nalja saab teha ikka omasuguste kulul, muidu õhutad klassiviha.

 • Avatar
  Vasta Erle 8. august 2013 at 11:38

  Aga vot seee mis toimub Fb ostan/müün/vahetan/annan ära grupis, vot sellest ja selle grupi reeglitest saaks naljahammas raamatu kirjutada 😀

 • Avatar
  Vasta Helena 8. august 2013 at 11:26

  Eestlased jagunevad kaheks – ühed oskavad elu üle naerda, teised ei oska. Mul on hea meel, et mulle on antud huumorimeelt ja oskust ka raskustes nalja näha. Sarkasm ja must huumor käivad igapäevaelu juurde, siin kurbusest nõretavad postitajad on ilmselgelt igasuguse grammi kannatuseta. Tubli blogija, mina sain naerda ja tõesti su jutus on sisu. Mõned ongi lollid ja see tulebki kõvasti välja öelda. Väga hea, et blogi autor on julgenud seda ka teha, mitte ei kaaguta kaasa karjale harimatutele ignorantidele internetiavarustes.

 • Vasta Oskus enda üle naerda olevat tervislik | Ety seiklused Aafrikas 8. august 2013 at 11:21

  […] eile sai ta siis vastu päid ja jalgu sest naeris noorte emade üle vastavas kommuunis.  Ma ei tea, kas asi on minu tolerantsuses ironiseerijate […]

 • Avatar
  Vasta Noor ema 8. august 2013 at 11:14

  Sooviks teada seda, et millest te järeldate, et need kirjavigadega kirjutajad on noored emad ? Seal grupis on minu meelest enamus neist juba seal 30-ndate eluaastate kanti, kes vigadega kirjutavad nii et ärge ajage seda kõike noorte emade kaela 🙂 Aitähh .. 🙂 Vabandust, et mõni koma viga sisse tuli .. need ei olnud mu lemmikuteks koolis . .:)

 • Avatar
  Vasta Anonüümne 8. august 2013 at 11:11

  Olukorra tegeliku iroonia mõistmiseks peab olema tegelikult ka kirjaoskaja, ja mitte blogija enda põhikoolitasemel, vaid haritud inimese tasemel.
  Kummalisel kombel ärrituvad siin mõned bogija sõbrad, et “noored emad” veel vastu vaidlevat kriitikale. Sellele naeruväärsele kriitikale ei vaidle aga vastu mitte niivõrd noored emad sealt kommuunist, vaid enamasti tunduvalt parema kirjaoskusega inimesed kui blogija ise on. (Või siis lihtsalt kasvatatumad,aga see ei puutu praegu teemasse.)
  Nali, iroonia ja kurbloolus seisneb selles, et kirjaoskamatust kritiseerib teine kirjaoskamatu. Peaaegu kõik kriitilised märkused selles blogikandes on suuresti üle pingutatud, kõige halvemas mõttes ninatargad või sisuliselt valed.
  See ongi naeruväärne. Blogija näitas ennast tahtmatult mitte ühest, vaid lausa kahest halvast küljest. Nagu naeraks ühest silmast pime inimene seda, kes on kahest silmast pime.

  • Avatar
   Vasta Linda 8. august 2013 at 14:26

   Häst öeldud

 • Avatar
  Vasta Neeme 8. august 2013 at 10:54

  Issand, kas Eestimaa emmed on tõesti nii ilusad vää???

  Tgelikult pidanuks nutma, mitte naerma. Aga midagi pole teha, naersin ikka kõva häälega. Kuigi lugu on ju hullemast hullem….

 • Avatar
  Vasta Kadri 8. august 2013 at 10:45

  Mina arvan, et blogi autor ütles avalikult välja selle mida paljud omaette mõtlevad ja tõesti kihistavadki salaja naerda, aga õelda ei julge ja minna lasevad. Tõesti, keegi ei käsi teil, kellele see vastumeelt seda siia lugema tulla, veel targem on ju anonüümselt teda sõimata ja mõelda, et kus nüüd teie talle hoopis ära panite. Paljudele jääb kahe silma vahele ka point, et asi ei ole ju mure tundmises vaid selles, kuidas emmekad seda teevad ja mis jaburdusi nad internetti postitavad.

 • Avatar
  Vasta Anonüümne 8. august 2013 at 10:36

  Lasin minagi end sellest postitusest kaasakiskuda, aimamata, et kogu see blogiteema on ehtne provakatsioon. Siin ei ole head ja halba, vaid kogu see teema põhineb hallil alal, kus kõik on võimaik. Kui ei oleks meid, kommenteerijaid, ei oleks yhelgi blogipidajal põhjust postitustele, aga inimesed on mõjutatavad ja eriti sellistel teemadel…tagajärjed on näha.Olgem targemad ja käitugem kui täiskasvanud, kaka värvusest ja keeleoskusest hoolimata.
  Päikest teile!

 • Avatar
  Vasta Tarknaine 8. august 2013 at 10:36

  Sa rumal rase oled vales grupis järelikut! Liitu Juunikatega, seal sellist ninninännut pole.

 • Avatar
  Vasta Ray D. Noper 8. august 2013 at 10:28

  Ma näen siin korduvalt väiteid, et kommenteeritavad “ei ole eestikeelsest perekonnast”.
  Sel juhul on tõepoolest kena, et ka välisrahvused on oma lastele pannud eestipärased nimed nagu Liina ja Kristel ja Viivika ja Indra ja Liis ja Merily ja Reelika… OK, Kaysa võib olla ka mitte-eestipärane nimi, ehkki tõenäolisemalt on tegemist hoopis diagnoosiga nagu Kevin või Chrysthel…

  • Avatar
   Vasta Johhaidii 8. august 2013 at 14:28

   Sealse grupi mõistes on see pigem DEAGNOOS ( nagu dikreediraha). Ja õige inimene paneb lapse nimesse ikka nii palju võõrtähti kui kannatab!. Chrychthyna ja Chewyn nt.

 • Avatar
  Vasta Kert Kaustel 8. august 2013 at 10:17

  Ma üritasin küll aru saada, mille üle inimesed naerupisaraid valavad, kuid minu mõistus vist nii arenenud huumorit ei taba. Ma loodan, et sa vähemalt ise oma särava peaga jõudsid arusaamani, et enamik kirjaoskamatuid ei ole eestikeelsest perekonnast? Minu poolt kummardus, et nad üldse on võtnud vaevaks midagigi õppida. Liiga palju on Eestis välisrahvuseid (eelkõige venelasi), kellel ei ole mingit huvi eesti keele vastu ning elavad siin terve elu, osates öelda ainult tere ja aitäh.
  Kõigepealt leia üles enda vead, mitte ära mine teiste kallal nokkima. Ja kirjuta millestki asjalikumast, kui üldse. Ainsad inimesed, kelle meelt sa lahutad on veel hullemad/rumalamad, kui need, kellest sa kirjutad. Praegune rumal ja “halb huumor” ei paranda meie niigi parastavat ja hukkamõistvat ühiskonda.

  • Avatar
   Vasta Hmm... 8. august 2013 at 10:26

   Kui sa teksti ei loe, siis sa loomulikult ei saa aru, millest jutt käib, koomik.
   Kirjaoskamatud Liina, Kristel, Marlyn, Liis, Viivika, Kaysa, Annett on ikka tõsised Vene nimed ja eestikeelsetes peredes neid naljalt ei kohta?

  • Avatar
   Vasta Karmen 8. august 2013 at 14:26

   Kui sa vaevuks vaatama siis seal grupis on 99,9% eestlased. Seega ei saa juttu olla võõrkeelsetest inimestest. See on harimatus lihtsalt.

   • Avatar
    Vasta Linda 8. august 2013 at 15:40

    Millest see järeldub? Paljudel ilusa eesti nimega inimestel on segaperekonnad, kodune keel ikkagi vene keel. Mul isiklikult tekkis artiklit lugedes sama mulje, et osad sealt peavad kindlasti olema teisest rahvusest, keelekasutus juba viitab sellele

   • Avatar
    Vasta mik 8. august 2013 at 18:28

    Seda vabandust ei usu enam keegi:D Perekoolis on levinud vabandus, et kirjavead tekkisid sest laps istus ka süles.
    Sealset teksti lugedes on selge, et need naised ei ole viitsinud koolis käia.
    See on KOHUTAV mis inimesed on seal koos. Masendav lausa, masendav. Need inimesed on seal lollid, mitte võõrkeelsed.

  • Avatar
   Vasta Kätlin 10. august 2013 at 07:18

   Te olete veidrikud.Mina olen küll kohanud inimesi,kellel on Eesti nimi aga rahvuselt venelane.Miks inimesed peavad nii õelad olema?Ei imesta üldse,et varsti kõik eestlased on Eestist lahkunud sest siin valitseb õelus ja kaos.Vastik hakkab lausa.

 • Avatar
  Vasta Linda 8. august 2013 at 10:10

  Nõus Liinaga ja paljude teiste eespool kõnelejatega, et kirjaoskamatus on kurb, aga emotsionaalse intelligentsi ja igasuguse kaastunde puudumine noorte kõiketeadjate puberteetikute hulgas veelgi kurvem. Enne, kui endal lapsed, ei saagi keegi aru, mida tähendab 24/7 beebi eest hoolitsemine, millist suhtlemisvaegust ja abitust tunneb enamik noori emasid kasvõi korra oma lapse beebieas. Olemata seda kõike kogenud, on hea ülbitseda ja laiata, aga enne võiks tõesti mõelda, kas ise ollakse ikka nii täiuslik, et võib teiste kulul avalikult irvitada. Saata kedagi steriliseerimisele või aborti tegema ainult tema kehvemapoolse sotsiaalse staatuse või napi hariduse tõttu on… ma ei teagi, mis. Pole sõnu lihtsalt. Kas blogi autor põeb mingit jumala kompleksi ehk? Noor ema, kes vaatamata raskustele oma lapse ikkagi ilmale toob, on väärt kümmet sellist mõttetult oma tunde õhtusse saatvat ülbikut, kellel pole muud teha oma ajaga kui netis logeleda ja teisi alavääristada. Kas taolised inimesed ühel heal päeval ikka suudavad oma lastele edasi anda ka muud, kui oskust mõnitada (peaasi, et ilusas eesti keeles, ega muu ei olegi oluline ja peaasi, et ikka nalja saaks)? Ehk tulevad just sealt need põnnid, kes juba lasteaias teavad öelda, et teine laps on ikka “täitsa lammas” ja peaks ennast “põlema panema”? Muide, kui kõnealune ühiskonnakiht ei saaks lapsi, oleks eesti rahvas juba välja surnud, sest teatavasti kõrgemini haritud, karjäärihuvilised inimesed ei saa tihti rohkem, kui paar last.

  Veel jäi silma riivama see üldistamine. Kui kuskil leidub pisike grupike vähesema haridustasemega emmesid, siis järelikult ongi k õ i k noored emad sellised? Hmm… hämmastav järeldusoskus, aplaus.

  • Avatar
   Vasta Anonüümne 8. august 2013 at 10:56

   Väga hea!!

  • Avatar
   Vasta inimlikkusest 8. august 2013 at 14:06

   No mis puutub emotsionaalsesse intelligentsi, siis ikka täiesti uskumatult jõhker ja kohutav oli see liigesemurega lapse ema kallal haukumine. Sellised rumalad reeglitajad ongi tõug, kes suudavad koonduslaagris kaasinimesi ahju ajada, pärast ennast õigustades, et “reeglid olid sellised” ja “ma täitsin ainult käsku”. Et jah, tõepoolest, EQ on olulisem kui IQ ning igasuguseid moraalse värdluse ilminguid tuleb karmilt hukka mõista, mida Mallu ka tegi.

   • Avatar
    Vasta Linda 8. august 2013 at 15:17

    Ah, et nagu kogu inimkonna Õilis Päästja Mallu? Kindlasti ta kirjutas selle “artikli” ainult selleks, et liigesehaigustega laste probleemidele valgust heita. No mida me küll teeks ilma selliste kaunishingedeta? Kogu maailm oleks Hitlereid täis ja neid ei PALJASTAKS mitte keegi… Kahju, et kogu artiklist antud teema lahkamiseks kulus …eem 0,5 % kogumahust. Ülejäänud sisu oli ikkagi nagu vähe teise alatooniga või kuidas?

   • Avatar
    Vasta inimlikkusest 8. august 2013 at 18:47

    Linda, õpi enne lugema, kui hakkad suud pruukima. Mis Mallu, mis artikkel? (Kui VÄGA pingutad, kas siis suudad aru saada, et ajakirjanduslik artikkel ning seisukohavõtt isiklikus blogis on täiesti erinevad asjad?) Ma vastasin sinu kommentaarile, et õige, EQ on olulisem, näiteks on ikka väga kohutav, kui oma nõmedaid ja kirjavigaseid reegleid peetakse olulisemaks kui haige lapse ema abipalvet.

   • Avatar
    Vasta Linda 8. august 2013 at 19:43

    Hmm “artikkel” oligi ju jutumärkides. Eelistan kasutada eestikeelseid sõnu, ma pole elus midagi bloginud ega teiste blogisid lugenud (peale selle siin) ja ei viitsi sellesse maailma süveneda, elu pole selle jaoks piisavalt pikk mu meelest. Avalik seisukohavõtt on see üllitis ikkagi ja diagonaalis siin kommentaare lugedes jäi silma, et tegu on Naistelehe “ajakirjanikuga”. Selle reeglitädi Julia sõnavõtud olid tõesti kohutavad, sellega muidugi nõustun. Aga andkem nüüd tõele au, teksti autori põhieesmärk polnud ju ainult antud reegleid lahata, vaid pigem ikka kildu rebida olude sunnil temast veidi rumalamaks jäänud inimeste arvelt, on see siis ilus või?

  • Avatar
   Vasta Johhaidii 8. august 2013 at 14:31

   Antud blogi tegija ei ole mõnitanud vaid lihtsalt iroonilises võtmes toonud välja paljude mõtted kes pole viitsinud nö sitta torkida, hakkab haisema. Need emad seal on ilmselgelt mitte eriti arenenud vaimselt.

   • Avatar
    Vasta Linda 8. august 2013 at 15:36

    Vabandust, misasi on s..t, noored emad oma juttudega või? No hea, et on vaimselt nii arenenud inimesi, kes nii arvavad siis.

    Point ikka selles, et miks kedagi peaks häirima see, kui emmed omavahel arutlevad oma ühiste probleemide üle endale mõeldud nurgakeses? Las arutlevad, keegi ei sunni neid lugema ju. Aga kellegi puuduste ja nõrkuste kallal avalikult “ironiseerimine” on minu isiklike tõekspidamiste järgi ikkagi mõnitamine, seda enam, et sihtmärgiks olevate inimeste nimed ja isikud on kergesti tuvastatavad iga huvilise jaoks. Eetiliselt asjale lähenedes oleks pidanud antud teemat umbisikulisemalt käsitlema, aga antud “ajakirjanik” pole ilmselt eetikast mitte midagi kuulnud

 • Avatar
  Vasta Anonüümne 8. august 2013 at 10:07

  Kohe huviga lugesin. Uskumatu, kuidas õigustatakse täiskasvanud inimeste kirjaoskamatust. Kui teie laps saab koolis eesti keeles kahe, kas siis teda ka samamoodi õigustate?

  • Avatar
   Vasta Anonüümne 8. august 2013 at 11:22

   Just minu mõte! Et rumal võib olla küll aga kui keegi selle peale midagi ütlema tuleb siis oiiiii, milline kisa läheb lahti!

  • Avatar
   Vasta Mairi 8. august 2013 at 11:41

   Minu jaoks on ka täiesti mõistmatu, kuidas saab olla nii palju inimesi, kes õigustavad kirjaoskamatust. Mis ajast on kirjaoskamatus normiks saanud? Julgesin ükskord ühes foorumis mainida, et eesti keeles kirjutatakse pensiin ikka bensiin ja peale seda tõmmati mind põhimõtteliselt oksa.

 • Avatar
  Vasta Anonüümne 8. august 2013 at 10:04

  Ma naeran samamoodi kui sinu lapsel ükskord kaka roheline on.. ja vaatame kas sul siis ka nii naljakas on 🙂

 • Avatar
  Vasta UKU(lele) 8. august 2013 at 10:03

  Anna aga minna Mallukas! 😀 Mulle väga meeldib su sarkasm. Sinu FB kogemust lugedes ei uskunud ma oma silmi! Kas tõesti on selliseid inimesi olemas?! Ma väga loodan, et mitte, kuid ilmselt on see tühi lootus. Jõudu!

 • Avatar
  Vasta iui 8. august 2013 at 09:57

  Viivika I****
  Nonii emmed , andke nõu.
  Miks on lapse kaka roheline ?

  Mul tegelt ei ole midagi öelda, lihtsalt… Hahahhahahaahahha.

  Kui vana sa oled ?

  • Avatar
   Vasta MaryJane 8. august 2013 at 10:00

   HAHAHA, aga ana Sa ise oled? 😀
   Lastetu ja 11-aastane? 🙂
   Imiku kaka värvus räägib nii mõndagi lapse tervise kohta. 🙂 Ka perearstid küsivad, et mis värvi on imiku kaka… kui mingi murega nende poole pöördud. 🙂
   Järjekordne mõistuseta ilkuja platsis.

  • Avatar
   Vasta Riina 8. august 2013 at 12:46

   Vabandust, kuid selleks on siiski arstid, kes ütlevad, miks lapse kaka on roheline. Seda ei peaks ju tervele ilmale tuututama, mis värvi on lapse kaka või tatt vms.

   • Avatar
    Vasta MaryJane 8. august 2013 at 13:24

    Tervele ilmale? Kuulutanud? Tegemist oli minu silmis nõu küsimisega… Aga mis teed kui avastad õhtul hilja, et väljaheide pole päris seda värvi nagu peaks? Või ei saa kohe arsti vastuvõtule?
    Jaa, meie ülitoredad arstid, kes saadavad sõimuga koju ema, kes pöördub EMO-sse neljakuuse lapsega, kellel 40 palavik. Öeldakse veel, et hambad, see palavik on normaalne… meil niigi palju tööd, mine koju. Mõni ime, et ema uurib enne netist ja teiste emade käest, et mis kogemused on neil olnud ja kas on üldse põhjust muretsemiseks.
    Riina, ilmselgelt pole Sa ema. Kunagi saad emaks, siis pea mu sõnu meeles kuidas hakkad jälgima imiku kaka värvust ja väikelapse tati konsistentsi ja tooni. 🙂

    Juhul, kui ei kavatse imelast sünnitada, kes esimesest hingetõmbest alates selgesõnaliselt räägib… Pead oma lapse tervisliku seisukorra kohta lugema märke tema poolt eritatavatest sekreetidest, milleks on kaka, tatt ja jumal teab mis veel!

   • Avatar
    Vasta Riina 8. august 2013 at 13:37

    Lugupeetud MaryJane. Ma olen ühe pisikese vahva kuti emme. Imelik on see, et mul on olemas ema ja vanaema ja tädid nt, kellelt ma küsin nõu, kui mu lapsest väljub midagi, mis ei ole tavapärast värvi. Ma saan aru, et esmalapse puhul eriti, ajab igasugune asi lapse olekus ja käitumises ärevaks ja mõtlema, et mis ma nüüd teen. Kirjutan veelkord: Selleks ei pea foorumites tuhlama ja uurima teistelt. Lapsed on nii erinevad. Ei pruugigi vastust saada. Mis siis saab? Kaka jääbki roheliseks? Minul on abi olnud oma emast,tädidest,vanaemast. Ja ma ei ütleks, et mu laps nüüd kehvem on, sest ma pole Fb foorumisse postitanud küsimust 🙂 Lihtne!
    Kena päeva 🙂

   • Avatar
    Vasta MaryJane 8. august 2013 at 13:59

    Lugupeetud suure toetajasgrupi ja perekonnaga Riina. Ka mina olen ühe väga vinge poisi ema.
    Jumal tänatud, et ma ei ole pidanud küsima foorumitest abi, vaatamata sellele, et mul pole emasid, õdesid ja naabritädisid, kelle käest nõu küsida. Vaata hetkeks kaugemale oma mätta otsast ja ürita äkki mõista ka inimesi, kellel ei pruugi olla suurt toetajakskonda perekonna näol. On ka inimesi, kes on TÄIESTI üksi lapse kasvatamisel ja nende ainukeseks toetuseks, abiks ja nõuandjateks ongi sellised emmedegrupid. Ole õnnelik, et Sul on olemas toetav pere, ent ära mõista hukka neid, kellel võib-olla “tibuemmde grupp” on ainuke koht kus toetust ja abi saada. Nii palju kui on erinevaid inimesi, on ka erinevaid olukordi ja situatsioone. Tolerantsust natukene!

   • Avatar
    Vasta Riina 8. august 2013 at 14:18

    Ma ei mõista kedagi/midagi hukka. Nii palju kui on inimesi on ka arvamusi. Oma arvamuse avaldamine polnud,vähemasti aastaid tagasi, veel kuritegu. Ma saan aru, et pole kellegi käest uurida ja tõesti kahju on neist, kuid kahjuks on ka nii, et selle aja jooksul, kui ootad vastust, mida ei pruugi tulla, võib lapse tervis juba ohus olla. Lihtsam on siis juba helistada kuskile nõuande telefonile. Või kui ka telefoni pole, siis no ma ei tea, guugeldada oma küsimus. Leiab ka ehk kiiremini vastuse.
    Toonitan veel. See on lihtsalt arvamus ja ei tasuks ka mind selle eest hukka mõista. Ma ei ole kedagi hukka mõistnud ning kellelegi halba soovinud/tahtnud ma ka pole.

 • Avatar
  Vasta tropp 8. august 2013 at 09:52

  Sa pole üldse vaimukas! Idioot … eesti keel endal samamoodi longab !

 • Avatar
  Vasta Anonüümne 8. august 2013 at 09:49

  Koolis tegelesid need emmed küll kõige muu kui õppimisega, kirjavigade uputus juba reeglites, kasutajate omadest ei hakka rääkimagi.

 • Avatar
  Vasta Keegi 8. august 2013 at 09:31

  Kurb on lugeda seda. Jah on ka natuke naljakas aga kas on ilus teiste üle naerda? Kas teiste mõnitamine on naljakas? Meenutab pigem nagu kiusamist-nagu koolides. Blogi pidaja on pigem siis kiusaja rollis ja peab end teisteks paremaks. Blogi pidaja upitab end teiste arvelt ja olgem ausad see ka õnnestus tal. Väga ennastäis inimene ja kaasa kaagutajad ehk kanad. Kukk kireb ees ja kanad kaagutavad järgi. Miks enamus kaasa kaagutajaid teevad vaid seda anonüümselt? Vott sellest ma ei saa aru. Noor ema võib tunduda rumal aga ajapikku arenevad ka nemad. Paljud meie vanemad ei oska kirjutada korrekselt, kas peaksime ka naerma vanema põlvkonna üle? Häbi blogipidajale. Sa oled ise rase ja pead blogi, sa pole veel lapsevanem. Näiteks roheline kaka- see võib viidata paljudele terviseprobleemidele ja alati ei ole ka arsti käest abi saada-kuna arstide suhtumine on vahel vägagi külm. Ei saa mõnitada asjade üle, millest sinul veel aimugi pole. Teised küsivad ja tunnevad muret ja tood teise info välja grupist, koos nimedega ? Sa ei tohiks veel last saada vaid peaksid veel koolis käima ja harima end-et teiste üle pole ilus naerda. Ja seal grupis on peale noorte emmede ja juba vanaemasid-ei ole seal kõik verinoored. Minu meelest on armas,et noored emad julgevad küsida nõu ja kõik ei oska kirjutada korrekselt seda enam,et kõik pole eestlasedki. Sina ja kaasa kaagutajad olete rumalad-kuna rumalus on see, kui inimene ei näe endast kaugemale ja arvab, et on teistest targem. Kurb ,kui maailmas leidub inimesi kellel puudub elementaarne austus teiste vastu.

  • Avatar
   Vasta Triin 8. august 2013 at 09:40

   Nõustun sinuga täielikult. Kahjuks inimlikkust koolis ei õpetata.

  • Avatar
   Vasta Anonüümne 8. august 2013 at 15:04

   Inimlikkust saab elukogemuse kaudu õppida, aga mingi alge võiks ju kodust kaasa tulla. Kuidas ehitada maja, kui pole vundamenti? Preili Mallu võib ju olla enda meelest kole vaimukas ja kõik, aga kahju, et tal see vundament nii õhuke, kui seda üldse on kuskil. Mis siin ikka, eks elu õpetab kunagi. Loodetavasti seda, et inimesed on tähtsamad kui mingid kirjavead.

 • Avatar
  Vasta MaryJane 8. august 2013 at 09:26

  Kurb, lihtsalt meeletult kurb on. Lugesin läbi selle artikli ja võtsin aega, et lugeda läbi viimnegi kommentaar, mis selle loo alla tekkinud on. Üsangi sõnatuks võttis see sapipritsimine ja mõistmatus kaasinimeste suhtes. Mina ise olen väga tolerantne inimene ja ei kipu kedagi mõnitama selle pärast, kas ta kirjutab korrektselt või mitte. Oled lapseootel? Väga ilus ja tore, aga palun kogu südamest… Ära kasvata oma võsukest emasarnaseks sappi pritsivaks fuuriaks! Maailm on ilma sinusugustetagi õudne paik!

  Ilmselt on Sul väga igav, et teritad hambaid emade pihta? No tõesti. Teinekord võta näiteks roolijoodikud või poliitkud ette. 🙂 Selliste teemade puhul saaksid kindlasti kiitjaid veel rohkem.

  Saad ise emaks, siis mõistad millisesse tundmatusse olukorda Sind ennast hoobilt paisatud on. Mõni punnike vales kohas või hetkeline kahin hingamises võib tekitada momendiga sellise paanika, et Sa ei tea kuhupoole joosta. Niiii… oled tark, googledad… ei leia midagi. helistad 1220… Kutsub, kutsub, ootad 15 minutit ja ikka pole saanud liinile. Lõpuks näkkab ja satud inimese otsa, kes ärkas su telefonihelina peale unest ja on väga kuri, et äratasid ta keset ööd sellise tühise asja peale. Mure sellest ei kao ja otsid ikkagi viisi, et mure saaks lahendatud. Otsid kasvõi abi emmedelt, kes ei oska küll kirjutada, ent kelle “tibud” on olnud äkki samas olukorras… Vahel piisab ka lahkest ja sõbralikust sõnast, et mõista… paanika oli ilma põhjuseta.

  Lapse saad, siis vaata, et ise pole esimene inimene, kes otsib, kelistab, küsib ja kirjutab miks laps näiteks toitu nii palju välja ajab või miks laps korraga öösel 2-3h magab ainult.

  Ilusa päeva rikkus ära selle blogi ja nende kommentaaride lugemine. Kurb.

  • Avatar
   Vasta Anonüümne 8. august 2013 at 10:16

   Võtsite sõnad suust-olen täiesti sama meelt. Ka minu tuju sai rikutud….

  • Avatar
   Vasta Anonüümne 8. august 2013 at 20:23

   Täpselt sama tunne! Võtsite ka minul sõnad suust, ausalt – teeb kurvaks ja raske on mõista, kuidas sellisest mitte-kuhugi-viivast mõnitamisest huumorikillukesi võib leida? Või kaasa naerda – mille üle täpsemalt – kirjaoskamatuse? Tule taevas appi. Soovin, et sellised blogipostitused ei saaks tulevikus nii suurt kajastust, ilmselt oli see üks tugev näide – kuidas ja millest mitte kirjutada. Uskumatu ja kurb, et leian kommentaarides või facebookis inimesi kes naeravad kaasa. Aga millega?

 • Avatar
  Vasta Anonüümne 8. august 2013 at 09:23

  Olen pea 9 aastat olnud ema ja ausalt öeldes pole kordagi veel ühegi foorumi ega blogi vastu huvi tundnud. Täna sõbrants saatis selle blogi lingi, et saaksin nutta/naerda 😀 Blogi lugedes tekkis mul huvi neid foorumeid korra kiigata. Siinkohal tekkis mul küsimus kõigile neile siin, kes väidavad, et kirjaoskamatud emmed, kes arsti poole ei pöördu, vaid surfivad enne netist vastuseid, teevad seda seepärast, et armastavad oma lapsi nii väga: “Mida teevad nende lapsed päev otsa toas? Ilusa ilmaga veel eriti? Mida teevad need lapsed sel ajal, kui emme on suurest emaarmastusest nii hõivatud foorumitest päev otsa vastuste otsimisega?” Kellaaegade järgi istub mõni hoolas emme mõne minutilise vahega varahommikust hilisõhtuni arvuti taga ja uurib sealt, mis ta lapsel küll häda olla võib….kirjaoskamatutele lisaks kasvatavad nad ka ükskõikseid ja kurbi lapsi.

 • Avatar
  Vasta Triin 8. august 2013 at 09:21

  See on lihtsalt rõve, kuidas siin ilgutakse. Kui perfektne on teie enda õigekiri? Aga vat hakkan sõrmega järge ajama?
  Pole midagi muud öelda, kui et blogi autoril pole ilmselt enda eluga suurt midagi teha, et teiste omades sorgib ja teiste elude üle irvitab. 🙂
  Väike ääremärkus – pole üks neist noortest/vanematest emmedest seal kommuunis, kuid sain ideaalselt aru, mida tähendavad sarvekesed. Samuti kutsun oma kõige nooremat õde tibuks.
  Loodan, et sul endal süda pahaks ei lähe, kui peeglisse pead vaatama.. Või viskama pilgu oma iseloomule, kallis autor.

  Päikest (#)

  • Mallukas
   Vasta Mallukas 8. august 2013 at 09:24

   Palun siis ütle mulle ka, mis need sarvekesed on. Siiani painab see mind!

   • Avatar
    Vasta Triin 8. august 2013 at 09:39

    Sarvekeste kujulised makaronid. Süttis mõni tuluke?

   • Avatar
    Vasta Ivika 8. august 2013 at 11:20

    Sama hästi võivad nad olla sarvesaiad. Süttis mõni tuluke?

   • Avatar
    Vasta Piret 8. august 2013 at 12:14

    Jube mõttetu eit oled 😀 Uskumatu 😀

   • Avatar
    Vasta lee 8. august 2013 at 13:08

    mina arvasin, et need maisikepikesed äkki. need on nagu sarvekesed.

    seega, ega ikka ei ole küll, et ütled sarveke ja kõik hoobilt teavad.

   • Avatar
    Vasta Anonüümne 8. august 2013 at 14:19

    võin öelda, et väljend “sarvekesed” oli nõuka ajal lausa sarvekeste pakile kirjutatud. nii et kõik vanemad inimesed teavad seda sõna. sama loll oleks küsida,mis asi on spagetti või tagliatelle. see, et sina seda sõna ei tea, ei tee seda sõna olematuks.

    äkki sa ei tea ka, mis on saiakuubikud, tead ainult, mis on krutoonid?

    aga muidu – tibuemmesid tuleb tümitada!

  • Avatar
   Vasta Riina 8. august 2013 at 12:51

   Blogija pole ju sõrmega järge ajanud, kes kus valesti kirjutas. See lausa kargas iseenesest ju näkku, et kirjutada ei osata 🙂

 • Avatar
  Vasta Miss L 8. august 2013 at 09:19

  Pole tükk aega nii palju naerda saanud!

 • Avatar
  Vasta siili poiss ja siili tüdruk 8. august 2013 at 09:18

  No tere tali!
  Kirja viga kirjaveaks, oskad kirjutada või mitte, mõttest saab ikka aru, hoopis see blogijja on rumal inimene siinses inimkonnas ja kaasa arvatud need rumalad kaas komenteerijad.
  Mõnitaja oled sina hoopis, ära ela sõna sõna täpsuses vahest võib sõna ka muuta et mõte jääks samaks.

 • Avatar
  Vasta Anonüümne 8. august 2013 at 09:17

  No tere tali!
  Kirja viga kirjaveaks, oskad kirjutada või mitte, mõttest saab ikka aru, hoopis see blogijja on rumal inimene siinses inimkonnas ja kaasa arvatud need rumalad kaas komenteerijad.
  Mõnitaja oled sina hoopis, ära ela sõna sõna täpsuses vahest võib sõna ka muuta et mõte jääks samaks.

  • Avatar
   Vasta SilVia 8. august 2013 at 09:45

   Loe nüüd oma tekst uuesti läbi ja mõtle veits mida kirjutad….. irw … vaata teisest küljest oma postitust.
   Nalja nabani :),aga seda ei märka, et ise muutud samasuguseks rumalaks, kaas kommenteerijaks. 🙂

   • Avatar
    Vasta Anonüümne 8. august 2013 at 13:06

    Tegelikult on see sõna: kaaskommenteerija, kallis Silvia.

   • Avatar
    Vasta SilVia 8. august 2013 at 15:15

    no tuli lõpuks ära 🙂 🙂 Ja üllatus, üllatus ma ei olegi pahane kui mind parandatakse.

 • Avatar
  Vasta Kaur 8. august 2013 at 09:13

  Nagu keegi juba kirjutas, on imiku kaka väga hea tervise-indikaator, selle kohta netist uurimine on täiesti mõistlik. Kui endal lastega kogemust ei ole, siis tundub totter, aga mis sest.

  Meditsiinilised teemad ei ole nii mustvalged, et lähed arsti juurde ja saad vastuse. Näiteks on arstidel erinev renomee, mida PK-s jagatakse ja hea on, et jagatakse. Jällegi – kui ei ole endal kogemust olnud, siis tundub imelik (mismõttes üks ortopeed on hea ja teine halb? mõlemal on sama haridus? kuidas saab neil mingi vahe olla?!?). Aga pigem mõelge nii, et kui teil pole olnud vajadust terviseküsimustes teiste inimeste kogemust uurida, on teil elus lihtsalt ropult vedanud.

 • Avatar
  Vasta Mnjaa 8. august 2013 at 09:13

  Mind isiklikult hämmastab, et on siia eksinud üsna tarka juttu kirjutavad inimesed, kes nende kirjaoskamatute (Liina, Kristel, Viivika, Marlin ja Marion ilusad nimed, mida üldjuhul ei kanna inimesed, kes ei oska meie emakeelt) kaitseks välja astuvad. Müstika.
  Kurat võtaks, me elame Eesti Vabariigis ja räägime eesti keelt ning meie kooliprogramm peaks sisaldama kõik vajaliku, et iga inimene pärast lõpetamist oskab normaalselt kirjutada ja lugeda. Kurb, aga tegelikkus paistab olevat erinev ja eriti jabur on seda olukorda õigustada.
  Kui me tahame 100 aasta pärast veel eestlased olla ja oma keelt rääkida ja kirjutada, siis tulebki asi avalikkuse ette tuua, olgu see kasvõi ironiseerivas ja naeruvääristavas toonis ja äkki härrased Toompeal ükskord leiavad, et tuleks midagi ette võtta.
  Hea töö, Mallukas. Jätka samas vaimus.

  • Avatar
   Vasta Kaur 8. august 2013 at 09:15

   Halba eesti keelt rääkivate inimeste narrimine parandab meie koolihariduse seisu mismoodi?

  • Avatar
   Vasta Anonüümne 8. august 2013 at 09:46

   Mina olen mitmelt saanud vastuse, et nad kirjutavad netis nagu tahavad, ega nad siis päriselt nii ei kirjuta kirjandit. Inimesega näost-näkku suheldes või telefoniga ei saa sa tihtipeale aru kui vigaselt ta kirjutab. FB ongi selline tore koht kus tuleb välja milline inimene tegelt on.
   Ma võtsin asja musta huumoriga ja sain naerda. Mõnitamisena võtavad need inimesed kes võtavad kõike nii tõepähe ja otse. Kriitikat ei kannata ja lähevad kohe närvi kui midagi öelda. Edu blogipidajale!

  • Avatar
   Vasta Triin 8. august 2013 at 09:56

   Sinu tublid ja haritud vanemas, nagu sinu jutust välja loeb, on küll tublisti sulle õigekirja tagubus, aga inimlikkust pole sul karvavõrdki. 🙂 Eeskujulik Eesti Vabariigi kodanik 🙂

   • Avatar
    Vasta Anonüümne 8. august 2013 at 12:37

    @Triin

    Vabandust, aga mida tähendab “haritud vanemas on õigekirja tagubus”?

   • Avatar
    Vasta Triin 8. august 2013 at 18:07

    Vabandust. Tahvelarvutis kirjutatud 🙂
    ”Haritud vanemad on õigekirja tagunud” 😉

 • Avatar
  Vasta Anonüümne 8. august 2013 at 08:51

  Eks need kes siin laidavad blogijat, ongi sellised, kes käivad kaka värvuse kohta fb-s uurimas ja nende meelest on see normaalne ja siis on nende vastased, kes seda ei tee ja nende jaoks on see normaalne. Usun ,et loo autor ei lähe kunagii seda tegema, sest tema mõtteviis on teine kui neil emmedel seal grupis. Kõik on selles kinni, kes mida normaalseks peab. Olen loo autoriga täiesti nõus, itsitan ka selliste “tibuemmede” postituste peale ja mõtlen, et kas nad reaalselt ka sellised on? Jätka samas vaimus.

  • Avatar
   Vasta Liina 8. august 2013 at 09:11

   Kaks viga tegid kohe. 1) Ei ole kõik selliseid, nagu need, kes kriitika alla langesid! Kohe kindlasti mitte. 2) Üks asi on omaette pihku itsitamine, mis on täitsa OK, teine asi on võtta ja mõnitada neid inimesi avalikult oma väga populaarses blogis. Mulle see blogi enne täitsa meeldis, veidike üldistatud õelust ei tee kellelegi halba. Aga siin postituses kritiseeritud inimesed on äratuntavad neile endile ja nende lähedastele, seega… Ma ei tea, kas pooldajatel on nii palju mõistust, et aru saada, kus see vahe jookseb või mitte, või kas neid üldse huvitab.

 • Avatar
  Vasta Anonüümne 8. august 2013 at 08:49

  Mõelge nüüd korraks oma vanaemadele ja vanavanaemadele.

  Ei oska nemadki kõik ennast kirjalikult veatult väljendada, eks.

  Kas mõistate neid ka hukka, irvitate ja ja närite tähti? Kas neil oleks ka tulnud keelata paljuneda?

 • Avatar
  Vasta Anonüümne 8. august 2013 at 08:46

  Oijah

 • Avatar
  Vasta Stefi 8. august 2013 at 08:36

  Jõudu blogijale !

 • Avatar
  Vasta Liina 8. august 2013 at 08:34

  Aga noh, blogi autor töötab ju NAISTELEHES. Mida kuradit on üldse loota ühelt sellise ajakirjandusväljaande esindajalt.

  • Avatar
   Vasta Eva 8. august 2013 at 08:36

   Mida kuradit sa temast siis loodad?

   • Avatar
    Vasta Liina 8. august 2013 at 08:41

    Noh, vähemalt seda, et ta elementaarselt austaks OMA TÖÖANDJA LUGEJAID. Ma ei tea kedagi, kes Naistelehte loeks, nii et eeldan, et see on just selliste siin blogis kritiseeritud emmede õhtune meelelahutus.

    • Mallukas
     Vasta Mallukas 8. august 2013 at 08:43

     Mina loen Naistelehte teinekord päevasel ajal kah. Aga jah, Liinake, ära minust palju lootma hakka. Pead veel ehk pettuma…

    • Avatar
     Vasta Eva 8. august 2013 at 08:44

     Mulle meeldib see ka, kuidas sa kirjutad pika kommentaari, et pole ilus teisi inimesi mõnitada ja siis lõpetad lausega “AGA ta töötab ju Naistelehes,” mis paistab nagu sulaselge teatud tunnuste põhjal puude alla panemine. Pada sõimab katelt?

   • Avatar
    Vasta Liina 8. august 2013 at 08:59

    Kindlasti, Eva, on sul mingil määral õigus, et kas oli just mõtet Mallukesega samale tasemele langeda…aga mis tehtud, see tehtud. 🙂

 • Avatar
  Vasta Anonüümne 8. august 2013 at 08:27

  kaallis loo autor, saa ise lapsevanemaks üks päev. ja ma südamest tahaks sind siis iga küsimuse peale mõnitama hakata mis sul tekib. tahaks ka näha kuidas sa naerad kui näieteks sa läheksid parima sõbranna juurde kellel on paari kuune laps, ja sa naeraksid ta üle kui ta kurdaks sulle oma muret, et lapse kaka roheline. sellistes kommuunides on üldjuhul inimestel tekkinud oma seltskond kes juttu räägivad ja kogemusi vahetavad ja ka kokku saavad. nad küsivad inimestelt kes on samas olukorrras olnud, ja oskavad öelda mis neil aitas, või milles asi võib olla.
  samuti ei ole sa suutnud keskenduda, inimese rääkis et ta laps ei söö ise, ja ei salli söögitooli-ehk teda peab söötma. mitte et ta on terve eluaeg söömata olnud .
  Kuidas sa ise kirjutaksid “ühe kuune” “kellele-millele” vormis, kui mitte ühe kuusele. milleks on vaja inimest mõnitada.. selline on eesti keel, tema pole süüdi..

  edu sulle lapsevanemaks olemisega kui see nalja pakub 😉

  • Avatar
   Vasta Stefi 8. august 2013 at 08:37

   Nii rumalaks polnud nüüd ka tarvis end teha 😀

  • Avatar
   Vasta Anonüümne 8. august 2013 at 08:51

   1 kuusele, 1-kuusele. PALUN, ma anun sind, et kui sa oled rumal siis ära seda nii avalikult välja näita. Hea töö, et vähemalt anonüümseks jäid!

 • Avatar
  Vasta Liina 8. august 2013 at 08:25

  Lugesin neid kopeeritud postitusi ja hakkas kurb (et inimesed ei viitsi pingutada, et normaalselt kirjutada, suudavad nad seda kindlasti) ning siis lugesin neid mõnitavaid kommentaare ja hakkas veel kurvem. Siit nähtub hästi see, milline on ühiskonna üldine allakäik. Blogi autor, tõesti kasva suureks. Kas sa arvad, et sa oled oma lapsele hea eeskuju niimoodi v? Et on tore, kui su laps hakkab ka tulevikus temast erinevaid inimesi mõnitama?

 • Avatar
  Vasta Getter 8. august 2013 at 08:23

  Tegelikult on niimoodi, et kirjaoskamatu ema võib olla jällegi väga pühendunud ema. Jah, tal ehk puuduvad teadmised selle kohta, et mõistlikum oleks abi küsida spetsialistidelt. Aga paistab, et tegu on värskete emadega, ehk nad õpivad oma kogemustest.
  Ja kui rääkida kirjaoskusest või oskamatusest, siis mina olen kuulnud, et emakeelsesse teksti ei sobi panna ka välismaiseid väljendeid, mida on kasutatud väga kriitiline blogija.
  Ma ei nimeta end ülimalt kirjaoskajaks, ikka tuleb vigu sisse ja aeg-ajalt mõtlen, et kuidas see õige oligi ja ka reeglid muutuvad. Ma ei teagi, kas nüüd on õige kirjutada aeg-ajalt või aegajalt (kusagil keegi rääkis, et osadel liitsõnadel kaotati sidekriipsud vahelt ära, aga ma rumaluke ei süübinudki). Ent hoolimata sellest, et ma ei ole eesti keele filoloogi tasemel oma kirjaoskusega, on mul ehk pisut kõrgemad väärtushinnangud ja empaatiavõime. Kus viga näed laita seal tule ja aita on tunduvalt progressiivsem kui avalik laim! 😉
  Usu mind, sinu blogi tagajärjel neist keegi paremini kirjutama ei hakka! Aga kindlasti sina said tänu blogile piisavalt avalikku tähelepanu.
  Ma võin samamoodi tuua kõrvale näiteid haritud inimestest, kes on pühendunud karjäärile, kahjuks aga napib aega laste jaoks. Lapsi ostetakse ära rahaga/asjadega, et kompenseerida pidevat kodust eemal olemist. Usu mind, neid vanemaid on palju. Ja nende lapsi käib läbi ka alaealistekomisjonidest arvestatav hulk. Ent nende vanemate peale millegipärast näpuga näitamist on vähem.
  Aga ehk selle kirjaoskamatu vanema laps on tunduvalt turvalisemas keskkonnas – hoolitsetud, piisavalt tähelepanu saanud, tunnustatud ja motiveeritud rohkem end harima, kui emal selleks kas siis tahtmist või võimalusi oli. Ja äkki see ema annab ka rohkem lapsele moraalitunnetust ja empaatiavõimet kaasa. Igastahes minu arvamus on, et jätaks siiski nad “steriliseerimata”.

 • Avatar
  Vasta Kati 8. august 2013 at 08:14

  Just eile vaatasin õhtul “Paljalt naljakas” saadet ja mõtlesin, et Eestis ei saaks ühtegi naljasaadet teha, mitte ükski kibestunud eestlane ei oskaks isegi naeratadagi ja arvatavasti tõmbaks lõuga hoopis ennem kui neile jõutakse öelda “Sa oled varjatud kaameras!”
  Sama on siin, blogi kanne oli ju tegelikult hea, mina sain küll naerda. Ma ei võtnud seda kohe kui ilget mõnitust, see oli mõnusalt ilkuv huumor, samas mis siin valesti oli öeldud?
  Ise olen ka selles grupis, lugeja rollis, ehk paar korda kellelegi vastanud vaid. Liitusin sinna kunagi samal põhjusel, tuttav kutsus et tule loe- saad naerda! Tol korral oli küll tuttava inimese postitustega tegemist.
  Antud blogis esile toodud postitused olid üle poolte tuttavad ja ma olin neid juba ennem näinud, ja mõelnud samale asjale: Kas tõesti saavad juba lapsed lapsi ja nõnda noorelt et haridustee kohe nii varakult pooleli jääb?
  Hetkel on loomulikult grupis pahameelt üleajavalt, igaüks istub oma õiguse tünni otsas ja sarjab neid, kes pole temaga samal arvamusel ja nii igaühega. Kes sõimab blogijat, ja kiidab rumalust ja vastupidi. Kes ütleb et tehti liiga ja see on lame/madal, samas seda ei märka, et samal ajal on ise veel lamedam, sõimates blogijat et ta alles saab Emaks ja las areneb, jne.
  Inimesed, Te vaadake ometi mida Te kirjutate ise ka! Vaadake igakord hoolega oma öeldu üle kui internetis suu avate! Ega facebooki “salajane grupp” ei tähenda veel seda et see ongi salajane.
  Kunagi on Teie maimud suured, ja Teil on vaja tööle minna. Mis Te arvate kust tööandja kõige enam infot Teie kohta saaks?
  Ärge olge nii kibestunud, naeratage rohkem, ärge kujutage ette igast asjast halba, võtke asja huumoriga ja naerge, naerge palju ja päikegi on kollasem!

 • Avatar
  Vasta Madde 8. august 2013 at 08:10

  U made my day! 🙂

 • Avatar
  Vasta Anonüümne 8. august 2013 at 08:06

  Õelus, ülbitsemine, mõnitamine? Olge nüüd, sarkasm on targa inimese reaktsioon rumalusele.

  • Avatar
   Vasta Manni 8. august 2013 at 08:48

   Aamen!

 • Avatar
  Vasta delfidebiilik 8. august 2013 at 08:05

  Oi, neiu, kas Te olete veel Delfi miskisugune asjapulk ka? No see ju seletab kõik!!! Hahahahahahahahahahahaa

 • Avatar
  Vasta Külli 8. august 2013 at 07:59

  Hmm, mulle ei tundunud kuidagi imelik, et ilmselgelt vene keelt kõnelevad inimesed üritasid eesti keeles kirjutada. Eriti veel, kui terve maailm on täis eestlaseid, kes üritavad võõrkeelt rääkida-jube lahe oleks neid ka siis mõnitada, kui nad julgevad eksida mõne tähega või lauses on sõnade järjekord vale. Ja üldse on nii popp ju mõnitada ja naerda teiste üle, sest mis seal salata, blogija on ise päris täiuslik: viskab oma punktiridasid ja smaile lausetesse vahele. Ma lihtsalt naersin selle blogija kommentaaride üle, kui madalale ikka võib inimene laskuda oma mõnitamisega. Ise ema ei ole ja sinna gruppi ei kuulu aga naerda kaasa ka ei oska. Lihtsalt kuidagi hale tundus see kirjatükk. Head isu!

 • Avatar
  Vasta Mi 8. august 2013 at 07:57

  “Mõnitamine” on vist natuke vale sõna selle jaoks. Pigem on see asjakohane kriitika inimeste rumaluse suunas, mis on üsna lendava sulega kirja pandud. Mõni näeb selles musta huumorit, teine isiklikku solvangut – vastavalt sellele, millisest keskkonnast keegi pärit ja mis taseme bitchimisega harjunud on. Vati sees elanud inimesed solvuvadki väga kergesti, täpselt samamoodi, nagu keskmise või veidi kitsama maailmapildiga inimene ei suuda näha nii paljusid tekstitasandeid, nagu Mallu kirja pani, vaid mõistab asju sõna-sõnalt.

 • Avatar
  Vasta Anonüümne 8. august 2013 at 07:49

  Need, kes Sinu kirjatükki kõva häälega kritiseerima jäävad, esindavad vaid tillukest osa võrreldes nendega, kes vaikseks jäädes seda postitust geniaalseks kirjatükiks peavad.

  • Avatar
   Vasta Anonüümne 8. august 2013 at 12:01

   Kahel käel nõus! (PS! Kurjustajatele – enesekriitika võime pidi ka omajagu intelligentsust näitama.)

 • Avatar
  Vasta Diana 8. august 2013 at 07:42

  Ja siis veel imestatakse, et lapsed “sellised põrgulised” on ja igasuguseid rumalusi teevad. On kellelt õppida:)

 • Avatar
  Vasta :) 8. august 2013 at 07:32

  Suur inimene aga tundub hullem kui väike laps ..
  on mis on aga mõnitada ikka ka ei tasu ..

 • Avatar
  Vasta Nali :) 8. august 2013 at 07:04

  Anekdoodid meeldivad ju pea kõikidele inimestele. Ometi keegi ei kaeba, et nali oleks mõnitamine või rääkija ülbe või nõme või tont teab kui halb inimene veel olla saaks. Mulle siiralt meeldis see lugemine ja naersin nii, et silmad märjad. See kuidas keegi sellese kirjatükki suhtub on ikka ainult lugeja enda asi. Pole vaja autorit sõimata kui naljast aru ei saa.
  Aga nende emmede tibude-kanade-kuuskede pärast ma ei muretse. Nad on hoitud ja armastatud. Pigem juba kasvatagu rumal emme lasta armastuse ja hellusega, kui tark emme, kes ei hooli ega muretse oma lapse tervise ja heaolu pärast.

  • Avatar
   Vasta Nali :) 8. august 2013 at 07:08

   Trükikurat puges ka kommentaari. 🙂
   Parandan vead, aga komad võib keegi teine paari kohta juurde mõelda.
   sellese – sellesse
   lasta – last

 • Avatar
  Vasta nell 8. august 2013 at 06:58

  Mina hoian ses teemas Mallu poolt. Värske ema ei pea olema meedik ega kõiketeadja aga ega siis iga uitmõtet ei tasu ka välja plartsatada. Mulle andis ämmakas raseduse ajal päris mitu raamatut nii raseduse kui väikelapse kohta ning peab mainima, et need on üsna informatiivsed.
  Täiskasvanud inimene peaks siiski suutma end teistele arusaadavalt väljendada ning düsgraafia ja kirjaoskamatus on väga erinevad asjad.
  Mallu postituses ei näe ma mitte õelutsemist ja enda esile tõstmist vaid mõnusat musta huumorit, mõistusega inimene peaks suutma naerda ka enda üle 🙂

 • Avatar
  Vasta Edith. 8. august 2013 at 06:56

  suht creepy :S

 • Avatar
  Vasta Manni 8. august 2013 at 06:52

  Tubli, blogiomanik!
  Olen seisukohal, et iga inimene peaks oskama vähemalt ÜHT keelt hästi rääkida/kirjutada. Eeldatavalt siis emakeelt. Kahtlen sügavalt, kas kõik viidatud emmed ikka võõrkeelsest keskkonnast pärit on….
  Korrektne eneseväljendus internetis on täpselt samasugune viisakus nii keele kui ka vastaspoole (st lugeja) suhtes nagu õigekiri ametlikus asjaajamises. Andke mulle andeks, aga suhtumine stiilis “see on ju internett, kirijutan kuitas tahan siin on ju ügsgõik” näitab harituse taset.
  Ja just seetõttu hakkab mul kurb….

  PS. Jah, ma olen ise ka ema.

 • Avatar
  Vasta Kand 8. august 2013 at 06:50

  Link kommuunile:https://www.facebook.com/groups/197978993610520/?fref=ts

 • Avatar
  Vasta lee 8. august 2013 at 06:35

  Mina olen totaalselt blogija poolt. Täiesti ebanormaalne kui palju on Eestis inimesi, kes eesti keelt ei oska ja veel hullem- ei austa. Tavaline põhjendus: “A see on internet ju, mis vahet seal on kuidas ma kirjutan!” Ja samas öeldakse, et nende vaeste emmede ainus suhtluskoht ongi ainult internet. Kus siis mitte veel kui seal AINSAS suhtluskanalis end arusaadavalt ja korrektselt väljendada?
  Kui ei oska keerulisemaid/pikemaid lauseid kirjutada, kurat, kirjuta siis lihtlauseid. Vähemalt punkti ikka oskad kasutada ju. Enamasti on need postitusted paarikümnerealised, ühegi kirjavahemärgita, sõnad ja mõtted suvalises järjekorras. Samamoodi võõrsõnadega (või tegelikult nende emmede puhul, ükskõik mis sõnadega), kui ei tea kuidas kirjutada, ära kirjutagi. Piinlik on lugeda. Neil muidugi piinlik kirjutada pole, sest: “Mis see sinu asi on, kirjutan kuidas tahan!”
  Ja nii kui keegi julgeb kommenteerida, et kuule, su eesti keel ei kõlba kuhugi, tuleb vastuseks vaid sõim ja isiklikud solvangud. Kriitikat kui sellist, ei kannata keegi- juba see näitab madalat intelligentsi.

  Mis veel muret tekitab. Kui mina ja mu õed väikesed olime, koolis käisime, võisime ükskõik mis küsimustega oma vanemate poole pöörduda. Kas puudutas see eesti keelt, kirjandust, ajalugu, geograafiat, mida iganes. Praegu, lugedes neid foorumeid kus antakse täiesti idiootset nõu omavahel ning jagatakse olematuid (miinustes) teadmisi keeles, mida kuidagi ei saa nimetada eesti keeleks, tekib mul küll mure nende nummipummiemmede järelkasvu pärast, kes oma vanemate poole pöörduda ei saa, sest nood ei küündi lihtsalt sellele tasemele, et oma lapsi õpetada/suunata/juhendada. Ma väga ei usu, et lapse kasvades tõuseb nonde emade IQ (nagu siin eespool keegi arvas).
  Näide: Pidin krambid saama kui kuskilt perefoorumist lugesin, et adenoidid asetsevad kõnekeskuse ees. Päris tõsiselt arutati. Mõtlesin, et mina oma kahe operatsiooniga pääsesin küll kergelt- kui ikka aju kallale minnakse neid adenoide kõnekeskuse eest eemaldama.

  • Avatar
   Vasta SilVia 8. august 2013 at 06:44

   ☺ Täiesti nõus sinuga ☺ Haridus võib sul olla, aga haritus antakse kaasa rinnapiimaga. Järeldused on igaühe enda teha.

 • Avatar
  Vasta Anonymous 8. august 2013 at 06:26

  Palun facebooki linki 🙂

 • Avatar
  Vasta Anonüümne 8. august 2013 at 06:25

  Palun grupi linki 🙂

 • Avatar
  Vasta Kadi 8. august 2013 at 06:12

  Ma kummardan sügavalt ja olen uhke, et meie seas veel on keegi, kes julgeb välja öelda seda, mida enamus mõtlevad. Olen ka ise samasugune “kalk” ja “ülbe” inimene, ja ei kujutaks enda elu teistmoodi ettegi. Elada saab ka muudmoodi, kui teiste taldu lakkudes. Soovitaks siin osadel mitte nina maas käia. Kõik ei olegi ühe pulga peal. Uurige välja parem, kui palju on statistiliselt Eestis intellektipuudega inimesi ja nagu näha, siis siin osadel veel diagnoosimata ka selline huvitav lisa. Väga kahju, et inimesed enam huumorist aru ei saa.

 • Avatar
  Vasta miskae 8. august 2013 at 06:06

  Minu meelest pole ükski lapsega seoses tekkinud küsimus nii rumal, et peaks küsimata jätma. Kui emmede tiburullid kooliikka jõuavad ja hakatakse koos koolitükka tegema, paraneb ka emmede eneste õigekirjaoskus. Ja need emmed laste koolitöödega tegelema hakkavad, muidu nad tolle kogukonna liikmed polekski ilmselt ju. Püüd võimalikke pettureid eemal hoida on aga igati mõistlik kogukonnas, kus suure tõenäosusega võib leiduda kergelt haavatavaid inimesi.

 • Avatar
  Vasta Jane 8. august 2013 at 05:00

  Mariann, ma annan sulle sama nõuande: PALUN ÄRA SAA LAPSI!!:))
  Aga kuna sa oled juba eos solvatud, siis halba ma sulle midagi ei ütle :))
  Kaunist päeva “printsess” !

 • Avatar
  Vasta SilVia 8. august 2013 at 04:49

  Tõesti on naljakas ja mis parata ka piinlik, lugeda neid postitusi ja küsimusi laste tervise muutuste kohta. Sellistele asjadele peabki tähelepanu pöörama, sest need inimesed karjuvad appi oma sotsiaalsete probleemidega. Neid noori emmesid peabki natuke maapeale raputama. Kui on probleem tervisega tuleb pöörduda litsenseeritud arstiabi poole, mitte avaldada internetis. Olles ise ema tean neid probleeme, mis tekivad. Ma pole ühtegi postitust teinud oma lapse tervise muutuse kohta, et teada saada mida teised sellst arvavad. Kui said lapse, siis kasvata ise ja ära näita välja oma lollust, esitades sellised küsimusi netiavarustes.
  Jõudu blogijale.

 • Avatar
  Vasta Mart Ein 7. august 2013 at 23:55

  mulle tundub, et enamikel sealsetest postitajatest pole emakeeleks eestikeel. olen selles vägagi kindel! lauseehitus ja kirjavead on üsna tüüpilised. aga isegi kui see välja jätta, siis ikkagi on tegu suht masendavate emmedega. :S

 • Avatar
  Vasta Anonüümne 7. august 2013 at 22:47

  õel inimene ja nendest kes takka kiidavad pole ka midagi paremat tegelt arvata
  aga kahjuks talle on iga siinne kommentaar vaid heaks ego tõusuks (ka varasematest postitustest kumab läbi see “ei huvita mida arvate” ja “olen maailma võrratuim” suhtumine)

  • Avatar
   Vasta P 8. august 2013 at 07:35

   Võeh! Nagu näha, siis läheb kõik silmist mööda. Eelpool räägiti palju nakkavast kirjaoskamatusest ja ikka tuleb keegi “keenjus” ilma ühegi kirjavahemärgita haukuma. Tark õpib teiste vigadest, loll iseenda omadest ja mõni lihtsalt ei õpigi mitte kunagi mitte millestki. Minu loogika ütleb, et peale nende tekstide lugemist võiks vähegi viisakust kaaskirjutatajate-lugejate vastu näidata ja võtta ennast kordki kokku ja panna siis kasvõi paar koma või punkti. No kasvõi lause lõppu üks punkt? See on elementaarne netikett, see näitab suhtumist teistesse inimestesse, kellele sa ennast väljendad. Kellelgi ei ole (tegelikult) nii kiire, et poleks aega kirjavahemärke panna ja enne avaldamist ka kriitiliselt oma teksti üle lugeda. Huvitav, kas kirjandid antakse ka nüüd ilma üle lugemata õpetajale? Häbi pole?

   Netiketi eiramine on sama nagu päris elus teisele inimesele kõrva karjumine, habemesse rääkimine (keegi ei kuule!) või näkku sülitamine. See on minu meelest absoluutselt võrdväärne tegevus, aga ometi nii hull see netiväliselt (veel) pole. Seega on ka võimalik internetis ennast normaalselt väljendada ja endast kena mulje jätta.

 • Avatar
  Vasta Anonüümne 7. august 2013 at 22:45

  blogi omanik on liiale läinud tõesti ja need kes siin takka kiidavad talle on ka natuke peast ära. eks tekstis oli omajagu huumorit ka aga sai siiski üle võlli mindud ja tõesti on tegu ülbuse ja äratõusnud inimese tekstiga
  sellisele inimesele kahjuks on iga siinne negatiivnegi kommentaar kahjuks vaid hea egolaks sest kohale talle nagunii midagi ei jõua (ka varasematest postitustest kumab läbi see “mina olen kõige parem inimene maailmas” suhtumine)

 • Avatar
  Vasta Anonüümne 7. august 2013 at 22:32

  Lugesin, lugesin kommentaare ka. Mulle see jutt meeldis. Mõnitamine? Hmmm. Oleneb kelle mätta otsast vaadata. Minul on lapsed. Tõsi, üsna vanakesed juba. Aga ikkagi minu lapsed 🙂 Seega on mul õigus oma arvamusele emmede kohta. See on kohutav, mis toimub. Kirjaoskamatud, ilmselgelt madala IQ-ga naissoost isikud on saanud lapse. Kirjutiste järgi ei oska isegi öelda kui vanad need nn emmed on. Teksti põhjal tundub, et ehk 11 või 12, samas kaldun arvama, et vast nii 20ne ringis. Millised inimesed tulevad lõpuks nende lastest? Kas tõesti pole noored emmed kunagi koolis käinud, õppinud lugema, kirjutama? Ja kas sealses kommuunis on emmed ise orvud? Pole kodus kellegi käest abi paluda, küsida nõu? Mitte ühtegi sugulast, kellel laps/lapsed olemas? Nii palju küsimusi tekib. Kohutav, milline inimkond mõnekümmne aasta pärast olema hakkab. Muide keegi eelpool kommenteerijatest mainis, et emmed seal mitte eesti rahvusest. On see põhjus ebaloomuliku ja vigase teksti edastamiseks? Me elame Eesti Vabariigis ja meie riigikeel on eesti keel. Ka mitte eesti rahvusest inimesed, kes on siin riigis koolis õppinud, peaksid oskama eesti keelt nii kirjas kui kõnes. Koolides muide õpetatakse. Mõned nimed (Marion, Kristel, Liina jne) ei ole küll vene rahvusest inimestele eriti omased. Aga Mallule jõudu ja vastupidavust edaspidiseks kirjatööks. Tubli! Keegi peab ju (kasvõi läbi “mõnitamise”) lambakestele ja tibukestele vigu ette heitma. Ma olen FB-s päris mitmes grupis püüdnud vigu parandada aga see on mõttetu aja raiskamine. Kahjuks toodavad meie haridusasutused tohutul hulgal kirjaoskamatuid juhmardeid.

  • Avatar
   Vasta pole tähtis vist 7. august 2013 at 23:18

   Madala IQ-ga inimeste olemasolu on statistiline paratamatus. Kuna IQ 100 on defineeritud kui populatsiooni mediaan, siis PEAB olema inimesi, kelle tase on sellest madalam.

   Kas nemad ei peaks siis lapsi saama?
   Või ei peaks nad sellest internetis kirjutama?
   Või saagu-kirjutagu, aga meie, intelligentsi, asi ongi neile siis virtuaalselt kaigast anda?

   Teise Eesti (Läti, Soome, USA…) olemasolu on tõsiasi, aga selle “teise” mõnitamine on juba meie enda teha või tegemata jätta. Siinse blogi autor on noor, lisaks ajakirjanik, temalt empaatiavõimet oodata ongi ülearune – kümne aasta pärast ehk. Aga teie, kommentaatorid, vaadake palun korraks peeglisse ja häbenege.

 • Avatar
  Vasta Anonüümne 7. august 2013 at 22:09

  Kui sa juba vanasõnadega siin laiad, siis kas sa ei tea, et küsija suu pihta ei lööda?

 • Avatar
  Vasta Anonüümne 7. august 2013 at 22:03

  Ei tea, kuhu sa oma õelusega jõuad. Vastik oli lugeda. Võibolla emad polnud kõige targema tekstiga aga ega sina selle postitusega targem välja ei näe. Laskud samale tasemele, kui mitte madalamale.
  See tekst pole naljakas, vaid puhas õelus. Palun ära oma lapsi sellisteks kasvata. Pole rohkem vaja, sinust piisab.

  • Avatar
   Vasta Mi 7. august 2013 at 22:10

   Autš. Mängust väljas.

 • Avatar
  Vasta Lilleriin 7. august 2013 at 21:58

  Mallukas, näen, et oled beebiootel. Tuleviku tarvis sulle üks tarkus – tita kaka värvus on esimene indikaat, kas lapse tervisega on kõik korras. Kollane kaka tähendab, et laps on terve. Roheline kaka tähendab, et tital on tervis korrast ära. Seega on täiesti õigustatud selle noore ema küsimus. Esimesed asjad, mida ta peaks läbi mõtlema, on järgmised: 1. Kas ta on titale andnud mingit lisatoitu,mida lapse seedimine veel ei kannatanud välja. 2. Kui laps on rinnapiimal, siis kas ta on ise midagi söönud, mis lapse seedimisele ei sobi. 3. Kas lapsel on nohu ja on külma saanud. Usu mind, kui sul laps ära sünnib, siis oled sa esimene, kes hakkab neid teiste esitatud küsimusi välja guugeldama. Siis alles saad aru, kui tänulik peaksid sa tegelikult olema neile julgetele emmedele, kes on neid küsimusi esitanud. Ei ole rumalaid küsimusi, on vaid rumalad, kes ei küsi. Need, kes naeravad teiste küsimuste üle, need on lihtsalt inimkõnts.

  • Avatar
   Vasta pole tähtis vist 7. august 2013 at 22:23

   Lilleriinile (like).

   Perekooli lapse-teemades on suur osa küsimustest puhtalt suhtlemine. Näiteks on lapsel mingi tõsisem tervisehäda, käiakse arstil ja saadakse meditsiinilist abi, aga tahaks ka lihtsalt kellegi kogemust ja lohutust – et kuidas on ja mis saab. Kui mu lapsel diagnoositi puusaliigese düsplaasia, siis oli mul selle teemalistest sissekannetest palju moraalset abi. Kui siis mu teine laps sama diagnoosi sai, võisin juba ise teisi lohutada, et pole hullu ja läheb üle ja pärast ei mäletagi.

   Ja endast õnnetumate või rumalamate üle naerda on ülbus. Mõttetu ülbus.

  • Avatar
   Vasta Eve 8. august 2013 at 21:17

   Vabandust,millal te neid lapsi siis kasvatate,kui kogu päev tuleb emmede suhtlusportaalides jahvatada. Nagu üks siin püüdis vabandada,et mis õigekirja ootate,kui ma pean,laps süles,arvutisse trükkima. Minge parem õue jalutama,lugupeetud lapsevanemad! Äkki on asi selles,et liiga palju raiskate aega arvutis?

 • Avatar
  Vasta PP 7. august 2013 at 21:52

  Minu arvamus on see, et selle asemel, et EMME FB-s nõu küsib võiks ta hoopis tegeleda oma lapsega samal ajal. Või tõepoolest kasutada lastearsti numbrit, pereõele helistada või suurema mure korral ise kohale minna. Et saada usaldusväärset ja adekvaatset abi.

  Blogi autor on minu arvates väga hea nõuande andnud: Esiteks, ära jumala eest arsti poole pöördu! Küsi suvalistelt inimestelt Facebookis, sest nemad on su lapse tervisega parimini kursis. Teiseks soovitan teha nii: püüa õuest üks orav. Keeda orav rosmariinis ja riivi sisse poolik keedukartul. Nüüd vala endale see keev vesi silma ja kätele. Valmis :))

  Ma annaks ka sama nõu.
  Kunagi, ühel koolitusel, küsis kohe isaks saav mees koolitajalt sellise küsimuse – huvitav, miks autojuhid peavad enne lubade saamist käima teoorias, siis sõidutundides ja siis tegema mitu eksamit, et võiksid juhtida üht metallikolakat. Aga selleks, et lapsevanemaks saada, ei pea sul olema ühtegi luba ega paberit?

  Ja nüüd…. need kallid lapsevanemad teevad oma teooriatunde usaldusväärse FB kaudu. Palju õnne!

  • Avatar
   Vasta Anonüümne 8. august 2013 at 09:53

   Lugupeetud loo autor ja kommenteerijad,

   Olen enam, kui veendunud, et enamus arstinumbreid on kõigil emmedel kiirvalmise all. Olles ise psühholoogiamagister, võin väita, et tegu ei ole meditsiinile info hankimistulbaga, vaid tegu on puhtalt psühholoogilise nähtusega. Stiilis, et sadu teisi on sinuga samal pulgal ning läbi selle emtosiooni saab turvatunnet ja ka teiste kogemused annavad julgust. Vaevalt, et keegi ainult selle kommuuni põhjal tegelikult oma lapse tervise eest hoolt kannab. Seda saavad arvata ainult need, kel endil veel lapsi pole 🙂
   Mis puutub emadusse, siis see on tõpeoolest võimasaim tunne maailmas ja ka kõige rumalam ema omab midagi sellist, mida lastetu ei oma. See on emaarmastus, millega lapsed üles kasvatatakse. Rumalad inimesed olid-on ja jäävad ka tulevikus. Sellest hoolimata kestab inimkond veel!!

   NB Väga meeldis hetkel lapsevanema rolli võrdlus autokooliga :). Kahjuks on juba ammu enne meie sündi leiutatud selline kaval lause, et KUI VAID OLEKS LAPSEGA KAASA KA ÕPIK 🙂 Jah-see lapsevanema roll ongi raske ja ootamatuiseid täis ning EMA ongi väga suur töö. Loodan,et kõik siinolevad naised on saanud ja saavad seda kunagi tunda.

   Meeldib näputäis irooniat, kuid teiste mõnitamine on alati näidanud vaid inimese enda intelligentsustaset…kahjuks ei meeldinud seega seekordne kirjatükk 🙁 Muidu loo autor tundub olevat vahva tüdruk ja meeldib kirjastiil. Jälgin just väga kirjastiili, kuna endagi lapsepõlv on möödunud kirjanikust lapsevanema valvsa silma all :).

   Ahjaa mis puutub rohelisse kakasse 🙂 Piltlikult öeldes-kui selline asi juhtub, võid ka oma lapsest lihtsalt ilma jääda…seega kõik on lubatud. Helistada arstile-emale-vanaemal ning kasvõi koduuksele kirjutada, et mis nüüd teha???!!!! Pigem näitab see suurt hoolivust. Lõpliku hinnangu asjale võiks muidugi anda arst, kuid nt nn esmaemme paanikaga on lubatud kõik-ka üle küsimine ja veendumine, et talitad ikka õigesti.

   Ja lõpetuseks. Lugupeetud naised- EMA on kõige raskem amet, siin pole vaielda midagi. Pidagem lugu kõigist emadest. Rumalatest, tarkadest, headest ja kõige parematest 🙂
   Suunakem kogu see energia, mis siin tekkis, pigem sellele, et aidata neid lapsi, kes samal ajal praegu on ilma emata ja näljas vms. USKUGE-see on parem tunne, kui see, et kirjutasite siia just kommentaari, et hahahahaaaaa…..saatkem abordikliinikusse vms

   Usun siiski inimestest head ning loodan, et kõik kes ka siin halba kirjutasid, tegelikult natuke seda kahetsevad ja südames loodavad igapäevaga paremaks inimeseks saada.

   Lugupidamisega,

   EMA
   (kellel küll ei puud ka pisut irooniannust, huumorimeelt, moraalitunnet ning peale ema rolli veel palju palju rolle)

   • Avatar
    Vasta Anonüümne 8. august 2013 at 13:05

    SUPER!

 • Avatar
  Vasta Katre 7. august 2013 at 21:49

  Need “sa ei tea, mis sind ees ootab” ja “ma lausa ootan, kuidas sa ise varsti hakkama saad” laused on nii klassikalised. Ma näiteks ei teadnud rasedusest ka enne rasedust suurt midagi, aga ometi ma ei esitanud kuskil internetis natuke opakaid küsimusi, vaid leidsin oma uudishimule vajalikud lahendused palju arukamat pidi kuidagi. Lisaks nagu öeldud, kõik oleneb sellest ka, kuidas sa midagi küsid. Kui sa küsid viisakalt ja korrektselt, siis paratamatult suhtutakse sinusse ka kenasti ja keegi ei pahanda ega vanguta pead. 🙂

 • Avatar
  Vasta Krissumissu 7. august 2013 at 21:26

  Emmede grupis korraldavad emmed mässu. Teema on võetud üles vist kõikides beebigruppides. Hea reklaamitrikk, pole midagi öelda.

  • Avatar
   Vasta Anonüümne 7. august 2013 at 21:44

   Paluks nüüd siis ka ekraanitõmmiseid ja kopipeistinguid nendest kanade mässu punkritest, kuhu meesemmesid ei lasta!

   • Avatar
    Vasta Krissumissu 8. august 2013 at 06:39

    Vaevalt, need on kinnised grupid, juba see on taunimisväärt ja solvav, et kellegi juttu copitakse kõigile lugeda, kui ta on kirjutanud selle kinnisesse gruppi.

 • Avatar
  Vasta Tambet 7. august 2013 at 21:12

  naljakas on just see, kuidas paljud tunnevad ennast kohe nii puudutatuna.
  Emmed, enda üle võiks ka ju osata nalja visata ja heast irooniast aru saada.

 • Avatar
  Vasta Anonüümne 7. august 2013 at 21:02

  vaatan, et sa blogija oled oktoobrikate grupis ka. seal on täpselt sama jaburad küsimused, samasugused pubekatest esimese lapse ootajad, kes arvavad, et töötuna on neil õigus dekreetrahale jne. õigekiri on küll paigas, aga küsimused on küll sellised, et anna olla. mina seal olla ei suutnud. läksin nii närvi, kui lollid võivad mõned inimesed olla. esimese asjana võiks ikka vastavate asutuste lk lahti võtta või googeldada, aga fb on meil nüüd elu. ja sorry, ma ei viitsi lihtsalt suuri tähti trükkida.

  • Avatar
   Vasta Jana 7. august 2013 at 21:28

   Ta minuarust varem oktoobrikate gruppi ka kommenteerinud 🙂

 • Avatar
  Vasta Anonüümne 7. august 2013 at 20:59

  Sa ei mõista, et paljude jaoks on see ainuke võimalus suhelda päeval nii, et teda mõistetakse täielikult. sõbrannasid tema beebihala ei huvita! Blogija ei mõista seda. Ta ei saagi mõista! Ta ümber on palju inimesi ja fäänsi elu…..

  Aga..
  Üpris ruttu ta avastab, et elab okse ja kaka sees ja keeegi karjub 24/7 kõrva!
  Keegi ei viitsi tema beebihala kuulata! Kuigi nii väga tahaks mure jagada ja lobiseda naistega kes mõistavad!

  Hah, kui magus see saab olema kui avastad, et oled krdi üksi ja kedagi ei koti, et sa magada ei saa või lapsel midagi viga. Nii kahju, et mu silmad seda ei näe!
  Nagu ma ütlesin juba.. Sa ei mõista nende grupi sisu ja mõtet.
  Kirjavead on kerged tulema kui on 3 last või väga jonn beebi. Uskumatu kitsarinnalisus sinu poolt!

  • Avatar
   Vasta Eff 7. august 2013 at 21:28

   Kirjavigadel ja kirjaoskamatusel on ikka väga suur vahe. Kirjavigu e hooletusevigu tuleb mul ka päris tihti ette, kui väsinud olen või kiiresti trükin ja pärast üle ei viitsi lugeda, aga kirjaoskamatu ma kindlasti ei ole. Nii palju peab inimestel teiste vastu lugupidamist olema, et ennast arusaadavalt ja loogiliselt väljendada. Minu jaoks tähendab selline segane tekst laiskust ja hoolimatust- lugeja raisaku oma aega ja energiat selle peale, et mu sogasest tekstist iva välja noppida, mina ei viitsi ennast mõtlemisega vaevata. Miks peaks mina neisse inimestesse lugupidamisega suhtuma?

   • Avatar
    Vasta Eff 7. august 2013 at 21:33

    Südametusest on asi veel väga kaugel, ma suhteliselt leebelt kommenteerin;)

   • Avatar
    Vasta Lilleriin 8. august 2013 at 15:46

    proovi mitte vigu teha, kui sul on vingerdav laps süles… see seal on kõik beebidega emmede kohta ju, kes kirjutavad last süles hoides.

  • Avatar
   Vasta Krissumissu 7. august 2013 at 21:28

   Minu sõnad, aga olen liiga laisk või saamatu, et seda välja kirjutada. Aga natuke pingutad üle, ei maksa nüüd nii südametu ka olla !

  • Avatar
   Vasta Anonüümne 8. august 2013 at 02:13

   Kes nüüd õel on? Teise arvamuse avaldamist arvustama aga ise pole karvavõrdki parem!

  • Avatar
   Vasta Liisa 9. august 2013 at 01:48

   “Üpris ruttu ta avastab, et elab okse ja kaka sees ja keeegi karjub 24/7 kõrva!”
   Siis võiks ju lapsega tegeleda äkki? Okse ja kaka ära koristada, last sülle võtta, temaga jalutada, rääkida, laulda, ette lugeda, mitte aga lasta tal 24/7 karjuda ning ise arvutis istuda ja lobiseda.
   “Kirjavead on kerged tulema kui on 3 last või väga jonn beebi.”
   Hmm. Et siis kolme lapse olemasolul peab lapsevanem hakkama kirjavigu produtseerima? Miks küll? Ma ei ole täheldanud, et oleksin hakanud massiliselt kirjavigu tegema peale oma kolmanda lapse sündi. Ka siis ei taha kirjaoskus mind maha jätta, kui mõnel mu lastest jonnituju on. Aga ehk ei ole ma seda lihtsalt tähele pannud – kui lapsel midagi viga, siis tegelen temaga, mitte ei kirjuta mingeid mõttetusi netiavarustes. Kui jonn möödas ja mul vaba aega leidub, et kirjatööga tegeleda, on igatahes kirjaoskus tagasi tulnud (kui ta vahepeal tõesti kuskil ära käis).

   Igatahes ma olen nüüd solvunud. Mõelda vaid – on inimesi, kes mõtlevad, et kui oled saanud kolm last, pead kohe kohustuslikus korras lolliks minema ja õigekirja unustama… :S

 • Avatar
  Vasta lugeja 7. august 2013 at 20:55

  Päris meelelahutuslik lugemine. Eks see lihtsalt on osade verisulis emmekeste juures lihtsalt laiskus ja nad on harjunud , et kõik tehakse neile ära. Enne pidasid esivanemad üleval ja poputasid, nüüd siis neil mees, kui midagi vaja on, siis tuleb seda küsida ja nõuda, mitte ise vaeva näha.
  See idee, et googeldada küsimust ja paari lehte sirvides asja ise uurida tundub taolisele poputatud hellikule vastuvõetamatu. Kui nad paar korda on vastuse ka saanud, muutuvad nad järjest laisemaks ning lõpuks kui keegi ei vasta kohe, võivad lausa vihaseks minna , et miks neile kohe kõike ette-taha ära ei tehta.
  Teiseks siis küsimused, kus ise küsin ja ise vastan ning niisama sisutud postitused , et vaatan seina ja nüüd akent ,omavad tegelikult noortele emadele suurt tähtsus. Tänased emmed on eilsed peotsikid, kes lapse tõttu on endisest sotsiaalsest võrgust välja lükatud. Enam pole pidusid ja joomingud endiste sõbrannadega. Selline postitus on noore ema sotsiaalse võrgustiku kontrollaparaadiks, kes on nüüd tema uued sõbrannad. Nüüd siis ongi koht, kuhu midagi kirjutada ja siis põnevusega jälgida, kellelt like ja mitu kommentaari see saab ja siis minna vastu omakorda like ja kommentaare tegema. Sedasi punutakse uut suhtevõrgustikku ja leitakse oma võsukestele juba eos uusi sõpru ja sõbrannasi.

 • Avatar
  Vasta Anonüümne 7. august 2013 at 20:53

  Päris meelelahutuslik lugemine. Eks see lihtsalt on osade verisulis emmekeste juures lihtsalt laiskus ja nad on harjunud , et kõik tehakse neile ära. Enne pidasid esivanemad üleval ja poputasid, nüüd siis neil mees, kui midagi vaja on, siis tuleb seda küsida ja nõuda, mitte ise vaeva näha.
  See idee, et googeldada küsimust ja paari lehte sirvides asja ise uurida tundub taolisele poputatud hellikule vastuvõetamatu. Kui nad paar korda on vastuse ka saanud, muutuvad nad järjest laisemaks ning lõpuks kui keegi ei vasta kohe, võivad lausa vihaseks minna , et miks neile kohe kõike ette-taha ära ei tehta.
  Teiseks siis küsimused, kus ise küsin ja ise vastan ning niisama sisutud postitused , et vaatan seina ja nüüd akent ,omavad tegelikult noortele emadele suurt tähtsus. Tänased emmed on eilsed peotsikid, kes lapse tõttu on endisest sotsiaalsest võrgust välja lükatud. Enam pole pidusid ja joomingud endiste sõbrannadega. Selline postitus on noore ema sotsiaalse võrgustiku kontrollaparaadiks, kes on nüüd tema uued sõbrannad. Nüüd siis ongi koht, kuhu midagi kirjutada ja siis põnevusega jälgida, kellelt like ja mitu kommentaari see saab ja siis minna vastu omakorda like ja kommentaare tegema. Sedasi punutakse uut suhtevõrgustikku ja leitakse oma võsukestele juba eos uusi sõpru ja sõbrannasi.

 • Avatar
  Vasta Britt 7. august 2013 at 20:45

  Peaks mainima, et küll on karmide reeglitega kommuun alles. Aga üldiselt tahan öelda, et ei maksa nii väga tõsiselt võtta kõike. Olgem ausad, et mõned neist teemapüstitustest on tõesti natukene koomiliselt sõnastatud ja võib ju natukene naerda.

  Facebookist terviseprobleemidele lahenduse otsimise suhtes olen ma erapooletu. Selliste tüüpiliste beebide kaka/pissi vms probleemde korral on ilmselt tõesti targem esialgu oma grupist vastuseid otsida ( juhul kui koos enam-vähem samavanuste laste emad) ja arstid tülitamata jätta. Tõsisemate probleemide puhul tuleks siiski kas või tasulisele lastearstile helistada, sest ma sügavalt kahtlen, et ükski emmede kommuun on täis haritud doktoreid, kes oskavad tõeseid diagnoose panna.

  Igatahes olen peale selle postituse lugemist õnnelik, et need 2 gruppi kuhu mina kuulun, koosnevad üldiselt normaalsetest ja rõõmsatest inimestest ja reeglitest 😀

 • Avatar
  Vasta KH 7. august 2013 at 20:38

  Ennast võiks vähemalt emakeeles osata normaalselt väljendada, nii palju võiks haridust ikka jaguda. Jagan 100% eelnevates kommentaarides välja toodud muret keele ja rahva säilimise pärast. Kui sa ei oska isegi ÜHES keeles ennast normaalselt arusaadavaks teha, mida sa siis üldse oskad?
  Teiseks ei oska needsamad suurepärased emmed normaalselt argumenteerida. Kui juhtida tähelepanu faktile, et nad ei ole nii imelised ja täiuslikud, tuleb vastuseks (nagu ka siit näha) räme sõim ning isiklikud(!) solvangud ja rünnakud.
  Ma usun, et nad on armastavad emad, aga emaseisus kohustab olema eeskuju. Antud juhul kumab nende hüsteerilisest kisast välja tänapäeva noorte inimeste mina-mina-mina maailmapilt. Arvatakse, et kõik on lubatud ja vastutustunnet puudub. Mallu avaldab oma nime all postitusi ega ründa kedagi isiklikult. Ta arvab, et selline emakeele vägistamine on rõve ja ironiseerib. Paljud on temaga nõus. Kellele see ei sobi, võib ju vastava aknakese ristist kinni klõpsata 🙂 Teadupärast võib meie riigis sellisel kujul oma arvamust avaldada, kedagi ei laimata, kellegi õigusi ei rikuta. Keegi ei keela teistsuguse arvamusega inimestel kirjutada enda blogisse vastav postitus.

  • Avatar
   Vasta kaisa 7. august 2013 at 21:22

   Huvitav sinu kommentaarist loen välja et arvamust võivad avaldada need kes on selle kibestunud blogijaga päri, ja kellele ei meeldi siis pangu kinni, ja samas nagu arvamust võib avaldada, huvitav ja arusaamatu mõttemaailm sul 😉

 • Avatar
  Vasta Anonüümne 7. august 2013 at 20:36

  Minu meelest see puhas must huumor. On küll inetu irvitada teiste üle, kuid ei meenu millal nii palju viimati naerda sai. Minu soovitus sellistel puhkudel on mitte seda neile nina alla hõõruda, jääda viisakaks ja itsitada kodus oma ette. Kui on soov aidata,et kirjaoskamatu ema nii palju ei muretseks, siis alati on võimalus mingit sõna üle küsida.

 • Avatar
  Vasta Lilleriin 7. august 2013 at 20:31

  Mallukas, mind on alati imestama pannud, mis on see, mis paneb ühe noore naise nautima teiste mõnitamist, alandamist, teiste probleemide maha materdamist? Sa lausa spetsiaalselt otsid kohti, kus saaks kellelegi halvasti ütelda! Oled sa väga üksildane ja keegi ei armasta sind? On sul olnud õnnetu lapsepõlv, kus kannatasid pidevalt, kuidas sind teiste, targemate ja ilusamate lastega võrreldi? Miks sa arvad, et eesti keele perfektne oskamine on maailma kõige tähtsam oskus? Sa ei suudaks vist inglise keelses ühiskonnas päevagi elada, sest õigekirja oskavad vaid kõrgema haridusega inimesed. Tavalised inglisekeelsed inimesed kirjutavad nii nagu hääldavad. Kui sul oleks endal laps, siis tunduksid sulle need küsimused täiesti tavalised. Teinekord soovitan minna ka it-spetsialistide foorumisse ja hakata seal nende kummaliste sõnakasutuste üle ilkuma ja nende probleemipüstitusi mõnitama. Kuna sa programeerimist ei valda, siis tunduks sulle ka sealne jutt sama müstilisena. Hangi endale elu ja lõpeta teiste elude elamine ja arvustamine. Saaksid ise õnnelikumaks, või vähemalt muutuksid vähem kibestunuks.

  • Avatar
   Vasta Ivika 8. august 2013 at 11:01

   *inglisekeelses
   *programmeerimist

   Aga viimase kahe lause võib ju ka Teie enda vastu pöörata 😀

   • Avatar
    Vasta Lilleriin 8. august 2013 at 14:24

    Eesti keel ei ole mu põhikeel, seega ma ei pretendeeri perfektsusele. Kuna see blogi sattus mu FB seinale tema lööklausega, et võib lugeda “saikoemmedest”, siis hakkasin lugema seda üldse, lootes, et teemaks on psühhopaatidest emad, kes oma lapsi vigastavad ja tapavad. Olen antisotisaalsuse ja kriminaalpsühholoogia huviline ammusest ajast olnud, mind huvitavad põhjused, miks tahab keegi kellelegi haiget teha meelega. Kuna ainus minu definitsiooni järgi “saikoemme” on siin autor ise, siis üritangi tema arvamust ja põhjendusi rohkem teada saada. Mis sunnib teda teistele haiget tegema? Mu tutvusringkonnas on palju inimesi, kes ei räägi oma emakeelt perfektselt, kuid südamed on neil suuremad, kui paljudel nn haritlastel. Kui eesti keel on ainus, mis eesti rahvast koos hoiab, siis mis mõte on sellel rahval üldse? Kui nigeerlastele eesti keel selgeks õpetada, siis kas nad kõik on kohe eestlased? Saage oma identiteedikriisist üle ja mõelge järgi, mis on see, mis teid eestlasteks teeb! Keel see ei ole paraku.

   • Avatar
    Vasta Anu Tammearu 8. august 2013 at 20:14

    LOOTES lootes, et teemaks on psühhopaatidest emad, kes oma lapsi vigastavad ja tapavad???? Vot see teeb sinust tõeliselt rõõmsameelse ja elujaatava ema…ja inimese.

 • Avatar
  Vasta MR 7. august 2013 at 20:23

  Ma tahaks selliste postituste puhul alati, et kirjutaja mulle oma teksti ette loeks. Kuidas nad enda meelest seda välja hääldaks, kui kõik on üks pikk joru ilma kirjavahemärkide, eestikeelsete sõnade ja lauseehituseta?

  Igatahes, mu lemmikud olid tibupilt, purustatud loomasarved ja mustikate väljaoksendamine. Väga naljakas, kuigi ka hirmuäratav ja imelik, sest oma tavaelus ma selliseid inimesi ei kohta. Või kes teab, äkki ma pole lihtsalt oma tuttavate internetikõnepruuki näinud.

 • Avatar
  Vasta ML 7. august 2013 at 20:18

  No kas saab loo 6htulehte v6i mitte??? Kuidas kuri blogipidaja vaeseid kaitsetuid noori emasid m6nitab?

 • Avatar
  Vasta Sigrid 7. august 2013 at 20:15

  Ma ei kahetse midagi. Või ei saanud sa aru sõnast “kahju” ? Lihtsalt see mõnitamine pole küpse lapseootel naise moodi. Järelikult kuulub kas autor ka nende noorte emmede hulka kes mitte midagi ei tea või lihtsalt pubekas kes enda arvates just kõike teab. Loomulikult kirjaoskamatust saab õppida jne aga see ei tähenda, et neid kes ei oska peaks mõnitama.

  • Avatar
   Vasta Eff 7. august 2013 at 20:52

   Kirjaoskamatust saab õppida? Kus? Mitte, et endal õppimise vastu huvi oleks, aga tahaks lihtsalt ennast uuemate õppimisvõimalustega kurssi viia. Juhuks, kui mõni kirjaoskaja peaks sellest oskusest tüdinema ja tahaks ka kirjaoskamatuks hakata.

  • Avatar
   Vasta Eva 8. august 2013 at 07:41

   MIKS peavad kõik lapseootel naised oma iseloomus kannapöörde tegema ja kõiki ja kõike enda ümber ninnunännutama hakkama? Kui ta enne ei olnud ninnunännutaja, ning julges öelda, kus öelda oli, siis miks ei tohiks ta seda enam teha nüüd kuna ta on lapseootel? Kus see loogika on?
   Ja minu meelest on tema ja ka mitu kommenteerijat välja toonud, et teinekord on nutikam helistada arstile ja tihtilugu on targem idee näiteks googeldada ja saada arstide poolt kirjutatud vastuseid ja artikleid, et oma mure vastatud saada. See kõik on palju targem lähenemine kui tõesti foorumisse kirjutamine, et siis oodata, kuni kellegil lõpuks oleks aega vastata ja potentsiaalselt sulle vale vastus või “mine arsti juurde” öelda. Minu meelest see ei näita seda, et tegu oleks oskamatu emaga vaid vastupidi, käitumine on kordades nutikam kui väljatoodud emade käitumine.

  • Avatar
   Vasta triin 8. august 2013 at 14:00

   Just nii!!!!
   Ääretult lame ja vastikult üleolev suhtumine. Pole absoluutselt selle grupiga seotud ja Sinust ka ei tea midagi aga ega ei tahagi teada, sest ei kannata sinu jubedat “olen teistest parem suhtumist”! Ise veel tulevane ema…

   • Avatar
    Vasta Marika 8. august 2013 at 15:52

    Ise veel tulevane ema? Ehk siis KÕIK nii tulevased kui juba tulnud emad ei tohi avaldada arvamust? Kindlasti selle pärast, et tema lapsest kasvaks samasugune selgrootu olevus, nagu enamike foorumiemmede lastest?

   • Avatar
    Vasta Eve 8. august 2013 at 21:06

    Ei saa aru…Ma küll üleolekut ei näe,lollus lööb üle

 • Avatar
  Vasta ML 7. august 2013 at 20:03

  Niipea kui olin seda bogipostitust FB’s jaganud, m2rkasin j2rgnevat linki. Suurep2rane epiloog!
  http://www.theguardian.com/commentisfree/2013/aug/07/smart-women-not-having-kids

  • Avatar
   Vasta Don 8. august 2013 at 12:17

   Ilus artikkel! Huvitav jah, et vastupidiseid küsimusi keegi kunagi küsida ei taha. 🙂
   MIks sa saad lapsi? Kas selleks, et endale kaaslane sünnitada ja teda siis õpetatud abitusega enda elu lõpuni endale hoida? Kas selle pärast, et su sõbrannad said? Kas selle pärast, et sa ei pidanud sotsiaalsele survele vastu? Kas lihtsalt “juhtus” nii? Või oli lapse saamine peres mõlemapoolselt planeeritud?

   Lisan ka siia ühe asjakohase filmi “Idiocracy” sissejuhatava viite – seal küll käsitleti ainult mõnda versioni, miks targad lapsi ei saa, aga ehk mõistetakse probleemi sügavust ka niimodi.
   http://www.youtube.com/watch?v=icmRCixQrx8

   Ja nagu artikkel kokku võtab – suurendage sotsiaalseid tagatisi ja lasteaia toetusi jne jne ja üha rohkem inimesi hakkab lapsi saama. Ja mitte selle pärast, et teda enesekeskseks luuseriks sõimati.

 • Avatar
  Vasta Anonüümne 7. august 2013 at 19:48

  Oh ajad, oh kombed. Ainult natuke kainet talupojamõistust oleks vaja, et need emmed saaksid oma mured lahendatud ja ehk isegi arusaadavas keeles ennast väljendatud. Meie geenitiigis toimuv teeb mind kurvaks ja murelikuks. Aga võib-olla on minu probleem selles, et kui ma alles üks kuusk vms olin, siis minu emal ei olnud internetigruppi, kus minu väljaheidete eripärasid arutada. Äkki on mul miski fekaalkadedus?

 • Avatar
  Vasta H. 7. august 2013 at 19:34

  Olen ka seal grupis pigem selle pärast, et s*ta tujuga meelt lahutada:) Tsirkus BArcelonas 😀

 • Avatar
  Vasta Anonüümne 7. august 2013 at 19:16

  Kahetsemine ei aita kedagi, Sigrid 🙂

 • Avatar
  Vasta Anonüümne 7. august 2013 at 19:15

  Blogidega on see vahva asi, et need on nurgakesed, kus autoril on ōigus ja vōimalus oma isiklikku arvamust avaldada. Kui pead autorit tuutupeaks vōi lausa kakapeaks, on vōimalus mitte lugeda. Seda on väga lihtne teha. Ausōna.
  Sestap olen ma ka hämmingus osadest siinsetest kommentaaridest. Mina näiteks ei ole masohhist ja ei käi mösjöö edgarsavisaare blogi lugemas, sest ilmselgelt meie maailmavaated ei kattu.
  Mallu blogi loen teda isiklikult tundmata juba mōnda aega. Ja kuigi minu jaoks on tihedad kommertspostitused tüütud, ei hakka ma nende üle virisema just selliste übersupercoolide pärlite pärast nagu see postitus.
  Asjaolu, et blogija kirjutas selle oma nime alt teeb ta kohe eriti sümpaatseks. Sest olgem ausad, mina narrin neid kōverkeelseid emmesid diivaninurgas täiesti tagaselja ja anonüümselt.
  Ja lōpetuseks teemasse – Mallu, usu mind, sellistes foorumites on aeg ajalt väga kasulik käia. Muidu elad oma mullimaailmas ja mōtled, et miks küll miks ei ole Eesti Euroopas numero uuno, sest kōik mind ümbritsevad on ju nii nutikad ja asjalikud inimesed. See ongi see va kurikuulus teine eesti, mille olemasolu muidu sugugi ei aduks.

  • Avatar
   Vasta mina 7. august 2013 at 19:37

   Sõnastasid kenasti mu mõtte, milleni jõudsin, kui blogi lugesin. Blogijale 10 punkti 10-st võimalikus (või peaks siin teemas kasutama võimalikkust?). Ja kõik kuused likku!

  • Avatar
   Vasta Mutt 7. august 2013 at 20:37

   Kah nõus. Igaühel on õigus oma arvamusele ning, nii uskumatu kui see ka pole, on blogijal täielik õigus oma isiklikus blogis ka osundada kirjaoskuse vajalikkusele.

 • Avatar
  Vasta Sigrid 7. august 2013 at 19:10

  Kahju Sinust kohe. Rohkem sõnu polegi.

 • Avatar
  Vasta Anonüümne 7. august 2013 at 19:06

  Lollide trump on tuim järjepidevus, ükski loogika ega reason ei saa selle vastu.

 • Avatar
  Vasta Maire 7. august 2013 at 18:59

  Kogu see teema siin on tegelikult palju laiema tähendusega ja olen varemgi märganud, et need, kes oma emakeelt ei valda, ei suuda ka mõista, miks osa haritumaid inimesi kirjavigadele tähelepanu pööravad ja rumalatesse, kes pole koolis elementaarseid asju selgeks saanud, halvasti suhtuvad. Te võib-olla ei usu, aga mure oma rahva mandumise pärast on vägagi õigustatud ja kel vähegi kõrgem IQ, teab ka seda, et ükski rahvas ei püsi ilma emakeeleta. Emakeel on see, mis on nr 1 vajadus, et üks rahvus üldse säiliks ja nähes kui palju on noori kirjaoskamatuid, kes kasvatavad omakorda oma lapsed kirjaoskamatuseks, tekib masendus. Ja täiesti õigustatud mure Eesti rahva säilimise pärast. Võimalik, et paljudele tänapäeva noortele pole see oluline, et meie armas Eestimaa ja rahvas meile alles jääks, aga mulle on. Ja just sellepärast suhtun ma äärmiselt negatiivselt neisse, kes pole viitsinud oma emakeelt ära õppida, kes ei viitsi raamatuid lugeda ja annavad kogu oma vildaka keele oma lastele edasi. Nii, et saage palun aru, kes te siin solvunud olete, et kirjaoskamatuse levik hävitab ühe väikese rahva väga kiiresti ja te võite siin pahandada kui palju tahes – see, kes oma rahva säilimisest hoolib, see saab ka aru, et keele eest tuleb hoolitseda ja oskamatuid tuleb õpetada. See pole mingi tühiasi ja vigade väljatoomine ei ole norimine, vaid ahastav appihüüd. Nonii, vanainimene on nüüd rääkinud 🙂

  • Avatar
   Vasta TR 7. august 2013 at 19:12

   Igati nõus selle arvamusega. Blogipidajale paksu nahka sellele turmtulele vastu pidada, mis siin nüüd lahti on läinud. Probleem on tõsine ja paistab, et suurem osa ei saa asja tuumale üldse pihta.

   • Avatar
    Vasta Anonüümne 8. august 2013 at 19:40

    Kusjuures see ongi siin kõige põnevam, et enamik ei saa põhi pointile ültse pihta. 🙂

  • Avatar
   Vasta Mutt 7. august 2013 at 20:35

   Täpselt nii.
   Kirjavead kirjavigadeks (kuigi nii laias laastus võiks ikka osata komasid ja tühikuid panna või mitte panna ning -mata vormi õigekirja meeldejätmine ei tohiks ka ületamatu olla, kui algkool lõpetatud), häda on elementaarse väljendusoskuse puudumises. Kui inimene ei oska lugeda ja kirjutada, ei oska ta ka mõelda.
   Arusaamatu, et selmet vigadest õppida, hakatakse sõjakalt vastu õiendama, et pole sinu asi, kuidas ma kirjutan. Parem jäta vaikselt meelde, mis nende kuude ja kuuskedega on… 🙂
   Ja tõepoolest, blogist leiab küll kirjavigu. Samas inimene suudab öelda, mida ta öelda tahab, ning see ongi põhiline. Samas, tõepoolest, mu meelest peaks ajakirjanikul olema veatu emakeel.

  • Avatar
   Vasta Anonüümne 8. august 2013 at 02:08

   AItäh Sulle, Maire, nii õige kommentaari eest, võtsid sõnad mu suult. Olen täpselt sama meelt ning tunnen muret targa eesti rahva kadumise pärast, sest praegune olukord on väga masendav.

   Ja Mallukale kiitus, et julges sel teemal sõna võtta ning nüüd kõikidele “emmedele 🙂 ” vapralt oma seisukohti selgitab. Rumalust peabki taunima, nii et edu ja jaksu edaspidiseks! 😛

  • Avatar
   Vasta Indigoaalane 8. august 2013 at 06:16

   Jagan samuti Maire arvamust.
   Loetu oli tragikoomiline ja pigem domineeris traagiline pool.
   Sellest, et noored ei oska matemaatikat, on palju räägitud. Seda, et keemiatunnis magati on võimalik kogeda iga päev. Aga seda, et eesti keelt nii kehvalt osatakse oli vähemalt mulle suur ebameeldiv üllatus. Fertiilses eas naine ( ja mees) võiks siiski emakeelt osata,

   Üks oluline ja vastamata küsimus on muidugi meie kõigi meditsiini-teadlikus. Me küsime foorumitest abi ja kui ei saa, siis läheme nohuga EMO-sse. See on üks mõttekoht ja ilmselt haridussüsteemi tegemata töö.

  • Avatar
   Vasta Jaanika 8. august 2013 at 07:41

   Ma olen ka Mairega 100% nõus.
   Kuskil eespool oli kommentaar, kus keegi oli öelnud et küll nende emmede õigekiri paraneb siis kui nad koos lastega koolitükke tegema hakkavad. Ei parane ikka küll. Pigem tegib probleem selles et kellel siis õigus on, kuna vanem “oskab” ühtepidi ja laps peab koolis õppima nii nagu see tegelt on. Ja kui üks emme armastab niipalju oma last/lapsi, siis võiks ta vähemalt laste tuleviku nimel niipalju teha, et oma kool ära lõpetada või õppida elementaarsed asjad selgeks. Mul on ka kirjapildis vigu, ma tean seda. Aga ma suudan ennast teha teistele arusaadavaks, mitte et ma peaksin välja andma enda väljamõeldud keele sõnaraamatu koos tähendustega. Või nähvama teistele kes mainivad kus mul viga on, et kui ei meeldi siis ära loe.
   Siin kohal tervitaksin ka enda emakeele õpetajat Õp.Kivimäe’d. Aitäh et raidusite mulle seda MATA vormi pähe. Mul on elulõpuni see meeles.
   Blogija ees teeksin jällegi kummarduse, sest ta julges öelda välja seda mida enamus mõtlevad aga ei ütle.

  • Avatar
   Vasta Lilleriin 8. august 2013 at 10:20

   emakeel ei ole ainus rahvuse tunnud. iirlased ei räägi oma emakeeles, kuid siiski on nad üks tuntumaid rahvuseid maailmas, kes on oma kultuuri ja tegudega tuntust kogunud. ükskõik kuhu nad ka kolivad, on nad alati iirlased edasi. iiri pubid on kogu maailmas, iiri stepptants on maailma vallutanud, iiri muusika maailmakuulus, iiri kirjandus maailmakuulus, iiri sportlased alati parimate hulgas olnud. ja väga väike protsent iirimaal räägib iiri keeles.

   • Avatar
    Vasta Ivika 8. august 2013 at 10:56

    Eestlase jaoks paraku on. Meid väga palju muid asju ei seo.

   • Avatar
    Vasta Asdi 14. august 2013 at 10:52

    Lause algab suure algustähega!

  • Avatar
   Vasta Don 8. august 2013 at 11:54

   Kui siin oleks “Like” nupp, siis Maire postituse toetuseks vajutaksin seda.

   Paneb muretsema, paneb vägagi muretsema. Siinkohal tuleb vägisi meelde film “Idiocracy”, kus targad inimesed nö “välja surid”, samas kui ülejäänud mass massiliselt paljunes.
   Soovitan vaadata, paneb mõtlema… ja muretsema.

   • Avatar
    Vasta tuut 9. august 2013 at 11:18

    Kui ma selle blogi olin läbi lugenud, siis erendas see film väga elavalt silme ees. See peaks pubekatele kohustuslik olema

  • Avatar
   Vasta Liina 8. august 2013 at 15:13

   Kallis Maire, kõik on õige emakeele tähtsusest, aga rahva ja ühiskonna seisukohalt on palju olulisemaid asju. Kumb on olulisem, kas korralik emakeeleoskus või emotsionaalne intelligentsus ja tolerantsus erinevuste suhtes. Kui sa lähed oma suure emakeele fännamisega nt eesti filoloogiat õppima, siis võid kindel olla, et õppejõud ei räägi sulle, et emakeel on NII oluline, et neid, kes seda ei oska, tuleb mutta trampida. Nad õpetavad sulle seda, et emakeelt tuleb väärtusteda sealjuures ikka Inimeseks jäädes.

   • Avatar
    Vasta Maire 8. august 2013 at 18:02

    Siin ilmneb tegelikult veel üks probleem – needsamad nõrga emakeeleoskusega inimesed ei mõista ka nalja. Nalja ja sarkasmi mõistmiseks on samuti vaja teatud intelligentsuse taset ja need, kes siinolevat postitust mõnitamiseks peavad, ilmselgelt ei suuda veidi teravamat sorti nalju mõista. Miks üks näeb Mallu postituses mõnitamist ja teine ei näe? Vastus sellele küsimusele peitub lugeja tasemes. Sa pead suutma lugeda seda, mida öelda on tahetud, mitte hakkama kinni ühest-kahest sõnast. Konteksti tuleb mõista.
    Üldiselt olen märganud, et on teatud osa inimesi, kes lausa vihkavad tarku inimesi. Nad ei suuda taluda, et keegi on sõnaosavam, oskab paremini põhjendada ja end väljendada ning oskab sõnadega nauditavalt mängida. Need inimesed toovad sageli välja selle, et mõistusest tähtsam on hea süda ja kõrgest intelligentsist tähtsam on emotsionaalne intelligentsus. Mida need inimesed aga ei mõista, on see, et tarkust ei pea tajuma agressiivsena, sest see pole seda – agressiivne võib see tunduda seepärast, et rumal tunneb end targale alla jäävat. Ja et intelligentne inimene, kes julgeb läbi huumoriprisma ühiskonnas vohavale labasusele ja allakäigule tähelepanu pöörata, ei ole ilma empaatiata. Mõistus ei välista südant, kuigi paljud just nii tahaksid uskuda. Ei ole nii, et Mallust ei saa head ema, kuna ta julgeb teiste labasust ja nõrka keeleoskust arvustada. Ei ole nii! Mallust saab vägagi hea ema, sest tal on tarkust oma probleemidele ennekõike ise vastuseid otsida, ta oskab seda teha. Ma ei arva, et emmed ei või tite kaka värvi kohta küsida, võivad küll, siin pole tõesti midagi imelikku. Oma keskkonnas, mis loodud titejuttudeks, jumala eest, rääkigu millest iganes. Küsimus on hoopis selles, kuidas seda tehakse… et ei suudeta ennast väljendada, ei kasutata kirjavahemärke ja üleüldse jäetakse endast mulje, et läbitud on kaks klassi külakooli ja siis ka spikerdatud. Vot selline tase on ühiskonnale ohtlik! Sest rumalus ON äärmiselt ohtlik, eriti, kui see massiliselt levib ja aina enam noori ei viitsi oma ajusid kasutada. Miks on Eesti täna veel nii vaene? Sest liiga vähe on tarku ja ettevõtlikke inimesi, kes meie elu edasi viiksid. Sest liiga palju on neid, kes ei suuda vastutust võtta. Palju lihtsam on FB-s hängida, Delfi kommentaarides poliitikuid kiruda ja vaadata päev otsa seepe. Ühesõnaga – noored, õppige! Õppige ära oma emakeel ja sealt edasi on juba palju rohkem tarkusi teie ees lahti! Mida targemaks saate, seda vähem solvute igasuguse kriitika peale ja oskate lõpuks ehk oma vigadest ka õppida. Olge tänulikud, et keegi teile ütleb, et te kirjutada ei oska, sest siis on teil võimalik sellele lõpuks ometi piisavalt tähelepanu pöörata! Kui ei viitsi, siis tuleb inimkonnal ilmselt lõpuks koopasse tagasi kolida 🙂 Vaadates internetis kasutatavat keelt, siis tegelikult suur osa meist juba ainult piiksude ja ikoonide abil suhtlebki.

 • Avatar
  Vasta Mari 7. august 2013 at 18:57

  Annett K********
  Tere.
  Kas 1 kuusele võib anda lisa juua kui ta on rinnatoidul?

  Ühele kuusele võib kindlasti juua anda, samuti kahele. Kuigi ma pole kuulnud iialgi ühestki kuusest, kes oleks rinnatoidul.

  Minu küsimus sinule. Miks sa hakkasid leiutama sinna mingid kuuse juttu ? See on üsna korrektne küsimus, lihtsalt sõna ÜHE asemel on number. Mis selles nii valet on, et sa oma kuuse juttu ajama hakkasid?

  Väga labane blogi ja selle pooldajad.

  • Avatar
   Vasta Anonüümne 7. august 2013 at 19:01

   leia 10 erinevust

   1 kuusele ja 1-kuusele.

   Nüüd mõtle veidi, kuidas tähendus muutub. Mõtle-mõtle. Pole valus, ma luban.

  • Avatar
   Vasta Ss 7. august 2013 at 19:01

   Korrektne oleks siiski “1-kuusele või ühekuusele”. “1 kuusele” loetaksegi “ühele kuusele”.

   • Avatar
    Vasta Ss 7. august 2013 at 19:02

    See oli Marile mõeldud 🙂

 • Avatar
  Vasta Anonüümne 7. august 2013 at 18:53

  Kirjavigade üle laias kaares irvitamine pole just eriti asjalik tegu, kui need vead tegelikult ei takista jutu sisu mõistmist. Kahjuks aga nii mõnegi toodud näite puhul oli tõepoolest tükk tegu inimese mõttest ja/või loogikast arusaamisega. Selliste emmede lastele tuleb küll kaasa tunda.

  • Mallukas
   Vasta Mallukas 7. august 2013 at 18:54

   Ma ise just tahtsin kirjutada, et ma võib-olla olen ennast ehk natukene valesti väljendanud. Et ma jah tõepoolest ei tahtnud mitte mõnitada niiväga nende kirjavahemärke jne, vaid seda, et no lihtsalt SITTAGI EI SAA ARU!

   • Avatar
    Vasta Lilleriin 8. august 2013 at 10:28

    Tsitaat sinult: “Kes ei uskunud, et selliseid saikoemmesid olemas on, siis siinkohal sukeldusin ma lausa kullaauku!” Mida sa saikoemmede all täpsemalt silmas pead? Minu jaoks on see uus sõna, mis ei kuulu eesti sõnavaramusse veel. Äkki annad selle sõna definitsiooni, sest ma ei saa üldse aru, milliseid emmesid sa täpsemalt saikoemmedeks pead? Need, kes ei oska õigekirja, kes eelistavad oma laste nimel võimalikult palju teada saada titemajandusest ja beebide tervishoiust? Ma meelsasti arutleks sinuga pikemalt sel teemal täpselt kolm nädalat peale sinu sünnitust! Kas võtad väljakutse vastu? Praegu ju pead ise samamoodi ülioluliseks, et kõik teaksid lahklihalõigetest ja uurid tõenäoliselt limakorkide väljanägemist ja kuidas aru saada, kas see mis tilgub on lootevedelik või voolus. Aga samas irvitad nende üle, kes on järgmisesse etappi oma probleemidega jõudnud! Rasedad ja lastetud teavad alati kõige paremini, kuidas lapsi pea kasvatama kuni neil veel oma beebit käte vahel pole, kes ei suuda sulle selgeks teha, miks ta röögib, kuigi söödetud, mähku vahetatud ja gaasirohi on antud. Siis sa alles tunned, mis tähendab 100 protsendiliselt kellegi elu eest vastutav olla. Mitte suvalise elu, vaid sellise elu eest vastutav, mille kaotamise järel ei ole su enda elul ka enam mõtet.

 • Avatar
  Vasta Anonüümne 7. august 2013 at 18:49

  Ei, see siiski on päris hea, mida sa siin teed. Kõigile ei meeldi ilmselgelt, aga ei peagi. Tõeline populaarsus pole kunagi odav!

 • Avatar
  Vasta t. 7. august 2013 at 18:44

  See ei ole hea, mida sa siin teed. Mõnitada on vb lõbus küll, aga see on madal. Ennast teiste arvel upitada – on seda vaja? Naerda nende üle, kes on sinust (milleski) rumalamad, aga pole midagi halba teinud?

  Jah, nad teevad küll kirjavigu ja ei ole kõige suuremad intellektuaalid, aga nad ilmselgelt armastavad oma lapsi.
  Ja see ongi kõige tähtsam. Inimene vajab kasvamiseks armastust ja armastavat ema. Mitte tingimata kirjaoskajat ema.

  Kui tahad millegi VASTu olla, siis parem tõeliste probleemide.

  See kommentaarium siin hakkab meenutama kambaviisilist kiusamist.
  Hm, ja ise imestate, kust küll delfi õelad kommentaatorid tulevad…

  • Mallukas
   Vasta Mallukas 7. august 2013 at 18:48

   cry me a river

   • Avatar
    Vasta t. 7. august 2013 at 18:57

    Kõik, mis teed, teed endale.

  • Avatar
   Vasta t.-le 8. august 2013 at 07:08

   “…su ees on miljon teed. Vaid mõtle iseendale. Kõik, mis sa teeeeeeeed…” jne. Igas laulus on üks tõetera sees!

  • Avatar
   Vasta Anonüümne 8. august 2013 at 13:32

   Kust sa nii kindlalt tead, et nad oma lapsi tõepoolest armastavad? Kust sa tead, mis tingimustel nad lapse saanud on – ootamatult või oodatult? Ei tea ju, eks.

   • Avatar
    Vasta viriseja nagu sina 8. august 2013 at 16:21

    Kui nad ikka oma lapsi no niiväga armastaaks siis nad uuriks selle kohta juba ennem sünnitust;)

  • Avatar
   Vasta Anu Tammearu 8. august 2013 at 19:49

   No mis sa nüüd räägid. Elu õpetajana on näidanud, et kirjaoskamatult emalt sa enamasti armastust suurt ei leia…:S Küll aga lauslollust ja lausajuvabadust…Kahjuks…

 • Avatar
  Vasta Mi 7. august 2013 at 18:38

  Ma vist lahendasin selle küsimuse ära, miks noored emad internetis segast peksma hakkavad, ennast oma lastega sama vanaks nimetavad ja meditsiinilistele probleemidele facebookist vastuseid otsivad. Uue põlvkonna iq taseme pärast pole vaja ka enam muret tunda – asi on lihtsalt selles, et emad annavad teatud osa oma intelligentsist lapsele sünniga kaasa. Väga altruistlik tegu mu mu meelest. See on ühtlasi teaduslikult tõestatav sellega, et isad jäävad üsna samasuguseks, nagu nad enne lapse sündi olid.

 • Avatar
  Vasta Anonüümne 7. august 2013 at 18:38

  nõustun Jimi-ga 🙂 Selle inimese katuse alune ei ole paigas.

 • Avatar
  Vasta Anonüümne 7. august 2013 at 18:34

  Ehk tõesti pole seal kõige grammatiliselt korrektsed postitused, aga armas blogi autor, see pole teist just kõige arukam teha maha inimesi, kellel on mure oma lapse/laste pärast.

  • Mallukas
   Vasta Mallukas 7. august 2013 at 18:37

   Ma ju ei naeragi nende muret laste üle, tule mulle taevas appi! Ega ma päris hingetu kah pole. Ma naeran ikka nende endi üle :))

 • Avatar
  Vasta Anonüümne 7. august 2013 at 18:31

  “meil lähevad alla kõik asjad veidi suuremate tykkidega ja püreedena loodan et see tulevikus ei muutu. hambad 7 tk tulid korraga 6 kuul ja nyyd juba ammmu vaikus ise saame juba 10 kuusteks”

  Väljavõte ühest grupist, kus mina liige olen (ise pole kordagi sõna võtnud ega ka kommenteerinud. Lihtsalt käin lugemas ja tõesti kui peaks tekkima küsimus, millega arstile ei helista ega EMO-sse ei jookse siis kasutan seal grupis otsingut ja saan vastuse. Lugeda ja naerda on seal aeg-ajalt tore 🙂

 • Avatar
  Vasta Mi 7. august 2013 at 18:28

  Okei. Kui on sõda, siis valime pooled. Valikus on (in order of appearance) “värdkeelsed ja segaduses emmed, kes ei tea täpselt, kust küsida nõu lapse palaviku või kaka naljaka värvi osas” ning “arrogantne ja südametu mõnitaja, kes peab end kirjakeelegestapoks”. Keelatud on õhutamine kuritegelikule teele, soovitused ennast põlema panna, oksa tõmmata või muul moel püsivalt kahjustada. Isiklik solvamine on lubatud, kui solvatav ise sellest aru ei saa (teised võivad). Start!

 • Avatar
  Vasta jimi 7. august 2013 at 18:17

  Ega sa blogija endast väga adekvaatset muljet ka just ei jäta… grow the f* up 😉

 • Avatar
  Vasta Anonüümne 7. august 2013 at 18:08

  See on ikka päris lege kommentaarium juba, vähemalt sama põnev on lugeda, kui seda emmede grupi seina 😀

  Sattusin siia täitsa juhuslikult elukaaslase fesari kaudu, ära ei tahagi minna. Keep ‘em coming, lugupeetud võitlejad siin- ja sealpool tõe ja kõlbluse piiri!

 • Avatar
  Vasta Anonüümne 7. august 2013 at 18:03

  Püha jumal… Mul endal on 7-kuune laps ning olen ka kahes beebigrupis liige ja ausalt-kunagi ei ole pähe tulnud, et “Lapse kaka on täna teistsugune kui eile-lähen küsin, äkki keegi FB-s teab, mis värk nüüd on :))” Küll aga tuleb selliseid küsimusi neis gruppides iga päev. See ja “Kuidas saada lapse palavik alla/nohu minema” on kõige popimad teemad ilmselt. Ja mainiks, et ühes grupis, mille liige olen, ka jagati just Sinu postitust ja just ühe sellise emme poolt, keda ka siin kirjeldasid. Ja mainiks ka seda, et ühes teises grupis tuli ka kunagi see õigekiri jutuks, mille peale mingi 10 isikut tõmbas grupist minekut, sest tundsid ennast nii puudutatult ja siis veel paras ports inimesi hakkas jahuma, et “See on INTERNET, kesse ikka vaatab kuidas ma kirjutan!!! Kui ei meeldi ära loe!!!” jne.
  Sulle suur virtuaalne high five ja jagasin su postitust oma FB seinal ka 🙂

 • Avatar
  Vasta N. 7. august 2013 at 17:59

  Ma ei teagi kumb on hullem, kas selline ennastäis inimene, kes mõnitab teisi ja imetleb iseennast või grupp ,kus küsivad noored emmed nõu ja vahel ehk teiste jaoks rumalana tunduvaid küsimusi. Sinu blogi õhkub eneseimetlust ja see tekst mida kirjutad õhkub sinu puudust elementaarsest viisakusest teiste inimeste vastu ja, kust võtad et vaid sinu arvamus on ainuõige? Ei aja mind naerma teiste inimeste mõnitamine- sellised inimesed, kes seda teevad näitavad et nende ajukoore all ei leidu midagi muud ,kui MINA MINA MINA. Ja sellised inimesed näitavad vaid seda, et teid pole kasvatatud hästi. Kuna teiste inimeste maha tegemine,oma arvamuse peale surumine, kitsarinnalisus, austuse puudumine teiste inimeste vastu (ükskõik,kui rumalad nad ei näi või, kui hästi nad kirjutada oskavad)-näitab ,et kodune töö on jäänud kunagi tegemata ja seda pärandad sa ka edasi oma lastele…,

  • Avatar
   Vasta Anonüümne 7. august 2013 at 18:09

   Aga see ju ongi tema isiklik blogi ning arvamust avaldab ka oma nime alt ja avalikult, milles probleem? Palun-palun too näide, kus teistele oma arvamust peale surub? 🙂

 • Avatar
  Vasta Anonüümne 7. august 2013 at 17:56

  Olgu selle õigekirjaga ja olemasolevate/puuduvate sõnadega kuidas on, aga arusaadavalt enese väljendamine võiks ikka üldiseks normiks olla. Ei? Keskharidust saab Eestis täiesti tasuta omandada ning õppekavas sisaldub ka üsna mitu tundi emakeelt. Võõrkeeled lisaks, kui 14 käänet ja kirjavahemärgid ületamatuks osutuvad.

  • Avatar
   Vasta Anonüümne 8. august 2013 at 09:49

   Ka põhiharidus õpetab piisavalt õigekirja ja keelekasutust, et ennast korrektselt väljendada.

 • Avatar
  Vasta Vilvy Kannik 7. august 2013 at 17:52

  Blogija,
  1. võta õigekirja raamat kätte ja vaata, kuhu käib (ja kuhu ei käi) koma!
  2. kas Sul ei ole midagi paremat oma suve (või ajaga) peale hakata? Passid foorumites, et saaksid “humoorikaid” blogisid kirjutada.
  3. mis see Sinu asi on nokkida (noore) ema kallal? Kas Sul on lapsi?

  • Avatar
   Vasta Ly 7. august 2013 at 17:55

   Kas su arust on need ‘emmed’ normaalsed siis ? please kill yourself

   • Avatar
    Vasta Vilvy Kannik 7. august 2013 at 18:00

    Kas Sul on lapsi?
    Mis on “normaalne” Sinu jaoks?

   • Avatar
    Vasta Anonüümne 7. august 2013 at 18:35

    Ei ole kellegi selja taga naerdud-blogi hetkel täitsa avalik ju? Ja see on siiski inimese ARVAMUSblogi. Emmed ARVAVAD et on ok kuusele rinnapiima anda ja tibusid riietada, Blogija ARVAB, et see on naljakas. Kõigil oma arvamus ning õigus seda avaldada ja intelligentne inimene aktsepteerib seda, et arvamusi ongi erinevaid ja palju.

   • Avatar
    Vasta Anonüümne 8. august 2013 at 11:42

    “please kill yourself” on küll üks kõige alatumaid asju, mida kellelegi öelda, olenemata tema arvamusest.

  • Avatar
   Vasta Anonüümne 7. august 2013 at 18:11

   Normaalne ongi lapse kaka ja oksendamise jms kohta küsida FB-s mitte minna nt arsti juurde või helistada 1220? 🙂 (Mul muide on laps, et sa küsima ei peaks)

   • Avatar
    Vasta Vilvy Kannik 7. august 2013 at 18:29

    Jah, mõningate küsimuste puhul peaks tõesti arsti juurde pöörduma.
    Aga kas sellinne mõnitamine (ja selja taga naermine) on vajalik?

  • Mallukas
   Vasta Mallukas 7. august 2013 at 18:34

   1.Ma ei ole kunagi väitnud ennast olevat mingisugune õigekirjageenius. Komad.. oeh, neid ma õppisin alles paar aastat tagasi enam-vähem kasutama :)) Õigekirja raamatut iga kord kätte ei viitsi kah võtta, aga no ei julgeks enda taset nende omadega võrreldagi.
   2. Mul tõesti ei olnud täna mitte midagi paremat oma ajaga teha, kui seal foorumis passida, jah. Tulin töölt, õues oli palav, varjusin tuppa ja hakkasin pihku kihistades lugema.
   3. Mul on küll lapsi. Üks. Enda sees :))

   Aga mul sulle ka küsimus, et kui sa arvad, et ma nii hirmus mõnitaja olen, siis miks sa mu postitust enda Facebooki wallil jagad? 😀

   Ps! Selja taga ei naera ma kellegi üle, täitsa ise panin selle lingi neile ka seinale. Näkku naeran, kallike, ikka näkku!

   • Avatar
    Vasta l 7. august 2013 at 18:50

    Jagas seda oma seinal, avastas, et tema sõbranna pidas seda ka naljakaks postituseks (üks kommentaar jõudis sinna ilmuda) ning kustutas siis selle postituse igaks juhuks ära.

    • Mallukas
     Vasta Mallukas 7. august 2013 at 18:51

     sest see ju pole ometi naljakas, vaid lihtsalt jube-jube-jube inimeste alandamine, mis siin toimub, eks :))

   • Avatar
    Vasta Vilvy Kannik 7. august 2013 at 18:57

    Ma jagasin, et näha, mis arvamused tulevad.
    Ma ei kustutanud. 🙂

    Aga Sa ise ju mõnitad teisi, et nemad ei tea, kuidas ja kuhu panna kirjavahemärke.

    Edu Sulle ja Su sündimata lapsele!
    Loodan, et kasvatad teda paremini!

    • Mallukas
     Vasta Mallukas 7. august 2013 at 19:00

     Asi pole kirjavahemärkides. Asi on pigem selles, et loed lauset ja no aru ei saa, mida inimene öelda tahab. Usu mind, ma ei ole mingi õeluse etalon, et istun kodus ja sõiman neid siiralt ja südamest. Olen ehk lihtsalt teise huumorimeelega, kui sina. Ära nüüd väga hinge võta.

     Ma usun, et sündimata laps saab kasvatatud kenasti, ära selle pärast muretse 🙂

   • Avatar
    Vasta Anonüümne 7. august 2013 at 19:18

    Kui sa aru ei saa, siis süüdista isennast. Mina näiteks valdan nii palju emakeelt küll, et sain täiesti aru, mida küsiti, olgugi küsimus puruvigane.
    Kui sul on mure oma lapse pärast, siis sa hangid oma küsimustele vastuse, isegi kui sul pole põhiharidust. Ja oma arust tark inimene võiks sellest aru saada.

   • Avatar
    Vasta Anonüümne 8. august 2013 at 12:15

    Kahju sinust ja sinu lapsest. Sa kitsarinnaline ja kibestunud neiu.

   • Avatar
    Vasta Anonüümne 8. august 2013 at 16:21

    Ega Su enda õigekiri ”emmede” omast mitte sugugi etem pole. Et sellisel teemal sõna võtta peaksid kõigepealt ennast veidi harima. Lugupeetud ”õppisin paar aastat tagasi enam-vähem komad selgeks(mis Sinu postitustest kuidagi ei väljendu)” 🙂

  • Avatar
   Vasta Anonüümne 8. august 2013 at 08:37

   Vilvy Kannik, miks te küsite juba kaks korda, kas blogi autoril on lapsi? Kas lapsi mitte omavad inimesed ei tohi kritiseerida kellegi kohutavat keelekasutust ja kirjavigu? Kas laste omamine vabandab välja nende noorte emmede harimatust?

  • Avatar
   Vasta Don 8. august 2013 at 12:26

   Vilvy, üks anonüümne postitas täpse selgituse, miks sa seda linki FB-s jagasid ja siis maha võtsid.

   “Teiseks siis küsimused, kus ise küsin ja ise vastan ning niisama sisutud postitused , et vaatan seina ja nüüd akent ,omavad tegelikult noortele emadele suurt tähtsus. Tänased emmed on eilsed peotsikid, kes lapse tõttu on endisest sotsiaalsest võrgust välja lükatud. Enam pole pidusid ja joomingud endiste sõbrannadega. Selline postitus on noore ema sotsiaalse võrgustiku kontrollaparaadiks, kes on nüüd tema uued sõbrannad. Nüüd siis ongi koht, kuhu midagi kirjutada ja siis põnevusega jälgida, kellelt like ja mitu kommentaari see saab ja siis minna vastu omakorda like ja kommentaare tegema. Sedasi punutakse uut suhtevõrgustikku ja leitakse oma võsukestele juba eos uusi sõpru ja sõbrannasi.”

  • Avatar
   Vasta Vana mees 8. august 2013 at 21:13

   Nokkimine või norimine vahet ei ole aga enne tasuks ikka natuke mõelda, et kas on teadmised ja oskused aga samuti ka kodu kuhu lapsega minna? Joostakse juba koolipingist kuttide kõhu alla ja tulemus ongi selline nagu seal grupis kirjas. See on hetke elu ja seda oleks vaja muuta normaalsusse, sest lapsi saav 8-9 kl tüdruk ei ole valmis ega adekvaatne lapsi saama ega kasvatama. Räägi mulle vastu kui pead minu mõttekäiku valeks.

 • Avatar
  Vasta Anonüümne 7. august 2013 at 17:50

  Blogija,
  1. võta õigekirja raamat kätte ja vaata, kuhu käib (ja kuhu ei käi) koma!
  2. kas Sul ei ole midagi paremat oma suve (või ajaga) peale hakata? Passid foorumites, et saaksid “humoorikaid” blogisid kirjutada.
  3. mis see Sinu asi on nokkida (noore) ema kallal? Kas Sul on lapsi?

  • Avatar
   Vasta Don 8. august 2013 at 11:36

   Kas me kõik peame ka sõjakurjategijad olema, et nende tegevust hukka mõista? Samamoodi oled sa poliitik, et neid kritiseerid?
   Mis nõme vabandus see on, et “kas sa oled”?

  • Avatar
   Vasta viriseja nagu sina 8. august 2013 at 15:36

   Muide lause algab suure algustähega. Palun seleta mida tähendab “.. paremat oma suve peale hakata? Kui lause sees on sulud, siis pärast sulge peab lause jätkuma nii nagu need sulud võiks sealt ära jätta 🙂

   Viriseja nagu sina

 • Avatar
  Vasta Katre 7. august 2013 at 17:48

  Kirjavead kirjavigadeks, aga tegelik point vist pidi siiski olema see, et kas facebook on mõne küsimuse või mure jaoks tõesti õige koht. Kui su laps ikka tõbine on, siis facebook teda terveks ei ravi.

  • Avatar
   Vasta tavainimene 7. august 2013 at 17:58

   Oleme ju kuulnud, kuidas sõideldakse “tänapäeva saamatuid ja rumalaid noori emmesid”, kes oma lapse iga köhatuse või kaka värvivarjundimuutuse pärast arsti juurde tormavad. See noor ja rumal emme, võib-olla esimese lapsega, võib-olla ilma kodu toetuseta, püüabki hakatuseks omal käel välja uurida, kas probleem võib olla tõsine. Kust mujalt ta ikka julgeb uurida, kui teiste omasuguste käest? Targad inimesed talle ju ei vasta, vaid konstateerivad, et ta oleks pidanud aborti tegema.

   • Avatar
    Vasta Katre 7. august 2013 at 18:16

    Kõik oleneb, kuidas sa oma mure sõnastad ja mida sa täpsemalt küsid ka. Justnimelt iga pisiasja pärast ei ole mõtet arstile tormata ja samamoodi veel vähem on mõtet seda internetis küsida. Miks arvatakse, et iga väikseimgi asi on lapsele surmav ja tehakse sellest nii suur number?
    Olen ise ka lapseootel ja peagi see ‘esimese lapsega emme’ aga ma südamest loodan ja arvan, et ma iga napaka murega ikka internettikommuunidesse ei pöördu. Kasvõi googeldan enne, sest ma olen kindel, et paljudele asjadele saab vastuse ka nii, et iseend lolliks ei tee.

   • Avatar
    Vasta Anonüümne 7. august 2013 at 19:14

    Vaata ette, Katre, et sa oma sõnu sööma ei peaks.

   • Avatar
    Vasta K 8. august 2013 at 06:57

    Selle lausejupiga seoses — “tänapäeva saamatuid ja rumalaid noori emmesid”, kes oma lapse iga köhatuse või kaka värvivarjundimuutuse pärast arsti juurde tormavad — julgen soovitada pigem olla see muretsev kanaema, kes pidevalt arstikabineti lävepakku kulutab või perearsti telefoni punaseks helistab, kui emmeke, kes pelgab inimesi võib-olla tähtsusetuks ja täiesti normaalseks osutuvate asjadega tülitada.
    Esiteks, ega keegi su väikelapse eest ei seisa, kui sa seda ise ei tee. Mis sinust endast arvatakse, on täiesti tühiasi, kui sa suudad oma käitumisega tagada lapsele vajaliku kohtlemise. Ja trambidki jalgu, kui vaja, nõudes saatekirja eriarsti juurde!
    Teiseks, mõni sümptom, millega tuleb kindlasti ja koheselt arsti poole pöörduda, võib olla niivõrd haruldane või vaevumärgatav, et selle tähtsust ei suuda sulle keegi piisavalt rõhutada või isegi mainida. Isiklikust kogemusest — kui imiku kehatemperatuur on madal (nii 35 kraadi kanti) ja ta söögist keeldub, kutsu palun kohe kiirabi. Ei tasu oodata, teoretiseerida, et ehk on tegu kõhuviirusega, või pidada seda niivõrd tühiseks näitajaks, et sellest pole isegi üheski titefoorumis juttu (teemal “mida teha, kui titel on palavik” või “mida teha, kui laps on isutu”– oi, kui palju, aga “mida teha, kui titel on madal temperatuur” — poolt sõnagi).
    Seega, jah, kõiges, mis puudutab lapse tervist, tuleb värskel lapsevanemal võidelda korralikult, ilmutades sealjuures täielikku hoolimatust teiste arvamuse suhtes tema isikuomaduste kohta.

 • Avatar
  Vasta Triin 7. august 2013 at 17:42

  Lugesin selle postituse läbi ja kui päris ausalt öelda, siis minul hakkas kurb.
  Blogi / loo autor ja veel nii mõnigi siinne kommenteerija näitavad väga täpselt kui suur on nende endi mõtlemise ja inetelligentsi tase. Need postitused, mida te nii suure mõnuga taga räägite, on ju ilmselgelt kirja pandud vene rahvusest emmede poolt. Jah, nii mõnigi neist on ehk veidi kummalise sisuga, aga kui mõelda, et tegu on inimestega, kes keelt ei valda…….. Sama on ju ka administraatoritega – nad lihtsalt ei valda keelt piisavalt, et endid normaalselt väljendada. Ja kui seda infot omades need reeglid ja jutud uuesti läbi lugeda paistab pilt hoopis teine. Te küll tunnete neile ja oma tulevikule kaasa, aga millise mulje te sellega endist jätate……

  • Avatar
   Vasta Triin N. 7. august 2013 at 18:29

   Täiesti nõus. Mul on kahju nendest emadest, kes ilmselgelt ei kasvata oma lapsi kõige viljakamates tingimustes, aga on siiski piisavalt südamlikud ning hoolivad vanemad, et oma järglaste pärast muret tunda. Õigekiri EI OLE siin esikohal. Ning selline mõnitamine ei tee blogi autorile au. Kasvagu suureks. Või inimeseks.

  • Avatar
   Vasta Maria 7. august 2013 at 19:40

   Ainus vene rahvusest emme, keda mina märkasin, oli Tatyana.

   • Avatar
    Vasta no 14. august 2013 at 11:11

    Ega nimi sulle ei ütle rahvust….

  • Avatar
   Vasta Anonüümne 8. august 2013 at 12:20

   Üks õige kommentaar siin lõpuks ometi.Nõustun Triinuga täielikult.Milleks naerda teisi, vaadakem ennem ennast.Kurb 🙁
   Ja kui nüüd väga norida, siis lause algab alati suure algustähega.

   • Avatar
    Vasta Anonüümne 8. august 2013 at 13:13

    Ja iga punkti järele käib ka tühik, muideks. 😉

  • Avatar
   Vasta Anonüümne 8. august 2013 at 13:12

   Kui sa väidad, et nad Eesti keelt ei oska nii kuidas ehk peaks, siis miks nad kohe Vene keelset gruppi ei halda?

  • Avatar
   Vasta 27 8. august 2013 at 13:59

   Olen kahe lapse ema ja kui päevakorda tulevad laste tervist puudutavad küsimused, siis foorumisse ma ei lähe. Meil on sellisteks olukordadeks perearst, kellele saab helistada. Samuti on olemas üleriigiline perearsti nõustamiskeskuse telefoninumber, kuhu saab oma murega 24/7 pöörduda (tel. 1220 ). Foorumites käin lugemas ja naermas, sest tõesti: jumala loomaaed on mitmekesine 😀

   Ülihea blogi- naersin krampideni.

  • Avatar
   Vasta Nadinunnadi 8. august 2013 at 14:39

   Ära aja pläma, need on kõik eestlased! Lihtsalt koolis grammatika õppimise asemel ringi seksinud. See ei ole vene grupp vaid sulaselge eestlastest emmede oma. See on nagu vanasti perekooliski- kui meeletud kirjavead olid siis vabandati, et eesti keel pole emakeel või, et laps istub süles ja segab:D

 • Avatar
  Vasta tavainimene 7. august 2013 at 17:32

  Minu sümpaatia kaldub siin rohkem rumalate ja harimatute emmede kui haritud ja tarkade mõnitajate poole.

  • Avatar
   Vasta Anonüümne 7. august 2013 at 19:12

   Sama siin. Too emmede leht ja siinne blogi moodustavad lugemiselamuse mõttes imelise sümbioosi. Pajad naeravad katlaid, pisar silmas.

 • Avatar
  Vasta Anonüümne 7. august 2013 at 17:20

  Tundub, et Sa isegi ei ole õigekirjaga just 100% kodus.. Sellist sõna nagu JÄLLEGIST pole eesti keeles olemas. 😉 tsitaat: “Tore, et sa jällegist luba küsid,… ” Vigu selles tekstis oli veel ja veel..

  • Mallukas
   Vasta Mallukas 7. august 2013 at 17:27

   oioi, nüüd lähen nurka nutma 🙁 miks haavad mu hinge nii?!

   • Avatar
    Vasta Anonüümne 8. august 2013 at 06:54

    Kui ise ei oska kirjutada, siis miks teisi kritiseerida? Paljud siinsed, keda mõnitad pole ehk isegi mitte eestlased(ka nimest võib seda järeldada) aga nad vähemalt üritavad meie emakeeles rääkida/kirjutada. Võin kihla vedada, et Sinu vene keele oskus on kordi halvem(eriti kirjutades) kui nende emmede eesti keele oskus.
    Ehtne pubekas oled !

   • Avatar
    Vasta mhmh 9. august 2013 at 06:53

    Aga on ju õige! Teisi maha teed, aga ise vot kriitikat ei talu! Labane…

 • Avatar
  Vasta Aili 7. august 2013 at 17:16

  Miks mina ka ei julge enam Internetis mitte kelleltki mitte midagi küsida – ainult saab vastu päid ja jalgu ning keegi ei suuda olla inimlik ja aidata. Anonüümselt hlavustada ja “nalja teha” on aga nii lihtne.

  • Avatar
   Vasta Eva Kuslap 8. august 2013 at 04:21

   Tegelikult ongi ju nii, et küsima peaks ikka neilt inimestelt, kes oskavad ka adekvaatset nõu anda. Mitte kusagilt foorumist, kus sul pole aimugi, kas vastaja IQ number on 72 või 112. 🙂
   Lihtsalt kurb on lugeda situatsioone, kus inimene – selle asemel et minna enda või enda lapse tõsise probleemiga spetsialisti juurde – ravib ennast (või enda last) kodus foorumeid lugedes.

   • Avatar
    Vasta Anu Tammearu 8. august 2013 at 13:48

    Siinkohal nõus – arstile määratud küsimusi on ääretult rumal foorumis küsida ja siis siiralt uskudes asjalikku vastust oodata.

   • Avatar
    Vasta Kai 8. august 2013 at 22:16

    Minu lemmik on see rosmariiniga keedetud orav. Ei tea, kas poolest riivitud kartulist ikka piisab? Võiks ka pool porgandit juurde riivida. OMG!

  • Avatar
   Vasta Eva 8. august 2013 at 07:25

   Anonüümsed on siin ainult need kommenteerijad, kes väga vihast vastukaja annavad 🙂 Mallu on ju täitsa nimega ja puha.

 • Avatar
  Vasta Gerttu 7. august 2013 at 17:13

  Sellest kaka murest sain aru. Okei, võib ikka ära ehmatada küll. Enam-vähem oli ka loetav :D.
  Kuid üldiselt inimkond liigub hukatuse poole, kui sellised inimesed saavad lapsi. Vabandust,

 • Avatar
  Vasta henry343 7. august 2013 at 17:08

  hea lugemine. Loodan, et minu expecting wife sellistes kohtades ei kola :). Kirjasoskuse ja düsgraafia võib sageli segi ajada. Kuid tundus, et kui kellelgi ongi diagnoositud düsgraafia, oli see nende emmede väikseim mure 🙂

 • Avatar
  Vasta KH 7. august 2013 at 17:07

  Ma naersin ka pisarateni, aga tegelikult on hirmus mõelda, et sellised harimatud (ja selle üle uhked!) ja sõjakad mammid kasvatavad tulevast põlvkonda.
  Tundub, et lähimate aastate jooksul peab ise terve karja lapsi valmis meisterdama, et rahvastiku keskmine IQ püsiks enam-vähem viisakal tasemel 😀

 • Avatar
  Vasta lipsuke 7. august 2013 at 17:05

  Ma oleks peaaegu naeru kätte ära lämbunud ja nätsu ka veel kurku tõmmanud!
  Ilmselgelt on seal kommuunis kõik tite taha saanud LIIGA vara, pole jõundud veel isegi elementaarset õigekirja selgeks saada.

  • Avatar
   Vasta Enelin 8. august 2013 at 13:48

   Pole vaja üldistada, seal on palju emasid, kes liikmed, kuid nutavad või naeravad uute postituste lisamise järel. Sugugi mitte kõik ei ole kogenematud või ullikesed.
   Oma mehele olen ammu selles grupis kirjutatust rääkinud, aga pigem lastele kaasa tundes. Ühe korra andsin ka professionaalset nõu, kuid sain piki päid ja jalgu ning väga lollid vastulaused. See oli 1. ja viimane kord kui seal grupis millestki osa võtsin. Muidugi saan naljast aru, naersin ise ka, kuid lapsevanemana on väga kurb tõdeda, mis toimub.

   • Avatar
    Vasta lipsuke 8. august 2013 at 15:16

    On tõesti kurb. Aga naljakas siiski.
    Ka mina olen tähendanud seda, et kui kuskil foorumis midagi küsida siis saab pigem piki päid ja jalgu ja viiakse teema üldse jumalteab kuhu ja oma küsimusele kokkuvõttes vastust ma ei saagi.

    Ja need kes siin väidavad, et keelebarjäär jne… Need seal 98% eesti nimed ju.

   • Avatar
    Vasta Lugeja 8. august 2013 at 23:04

    Kui naerud on naerdud, hakkab tõesti kurb.

 • Avatar
  Vasta kätlin 7. august 2013 at 17:04

  Kas teil häbi pole,see on emmede asi mida nemad seal arutavad,mix on rasedatele koolitused,ka see on ka loll ila..sellised on veel emad,nõnda kuidas ema nõnda ka järglased!!!

 • Avatar
  Vasta Krissumissu 7. august 2013 at 17:00

  Eheee, meil jagati ka su blogi linki ja irwitasin tükkaega. Meil eraldi titegrupp veel kuhu juurde ename ei lisata kedagi, seal meil väga mõnus seltskond. Enamasti ma ei viitsi kommida sul siin aga ausalt, ei maksa kõike südamesse võtta (1-2 korda kuus loen ikka tagantjärgi). Ma ammu seal EMMED 🙂 grupis ja ammu aru saanud, et vaesed lapsukesed, et nad siia ilma sündinud on. Aga selle 1 kuusega on varemgi nalja saanud.

  Väljavõte Perekooli foorumist:

  Küsimus : Kuhu soovitate 5 kuusega Tallinnas ujumise tundi minna? Sobiks kesklinna või Pirita kandis?
  Vastus : Soovitan Pirita rannas mõni eraldatud koht otsida, sest 5 kuuske on siiski päris suur kogus ning inimesed ei pruugi mõista, miks sa neid vette tirima hakkad.

  • Avatar
   Vasta lipsuke 7. august 2013 at 17:07

   Bahahaaa, kuidas inimesed selliste asjade peale tulevad ? 😀

  • Avatar
   Vasta Päm 8. august 2013 at 11:01

   ma pole väga ammu nii palju naerda saanud ja olin ka kogemata selle faili tööl olles lahti teinud – naersin pisarateni… töökaaslased tulid ka kõik küsima, et mis see nii hea on 😀

   tõesti on naljakas lugeda seda kõike ja lisaks on marjaks koogil ka blogija hea “vastus/tekst sinna 🙂 ja ka muidugi nii mõnegi kommenteerija tekst.

   Lisaks on naljakas tõesti vaadata selle anonüümse ärrituja teksti, kus ta samamoodi ei oska eestikeeles kirjutada ja mainides küll, et teda see ei kõiguta, ta on nii närvis.

  • Avatar
   Vasta Kati 8. august 2013 at 18:36

   Oh armas jumal :)))))))))) Made my day!:)

 • Avatar
  Vasta Ruth Maria 7. august 2013 at 16:47

  Ma tegin suure vea, et tööüritusel seda postitust lugesin. Kõik arutavad tähtsaid teemasid ja mina hoian tagumises reas elu eest naeru tagasi, põsed punnis ja kõrvad punased.

  Aga uskumatu tõesti, milliseid inimesi leidub.. lapsekasvatusalased teadmised kõrvale jättes, emakeelt võiks igaüks osata. Kui mõni ongi düsgraafik ja vältevaheldust ei mõista, siis kirjavahemärgid saab ikka ära õppida.

  • Avatar
   Vasta Anonüümne 8. august 2013 at 11:52

   Jah! Uskumatu tõesti milliseid inimesi leidub. Nende imelike inimeste seas ka sina ja blogija! Kibestunud inimesed tundute olete! Siis on vingumist palju kui inimene ei oska eesti keelt, eks!!?! Aga see on küll uskumatu, et inimene on keele ära õppinud ja oskab isegi kirjutada eesti keeles, nii et mõte jõuab kohale ja ikka on vaja kobiseda ja naerda! Häbi teil olgu! Häbi!!! Karma is a Biatch!

 • Avatar
  Vasta Krissu Kalberg 7. august 2013 at 16:46

  tegelt pole ilus ju mõnitada nii? 🙂 olgem ausad!

  • Mallukas
   Vasta Mallukas 7. august 2013 at 16:48

   minu meelest olen ma täiesti tsiviliseerituse piiridesse jäänud. vanasõna on, et loll saab kirikus ka peksa. võiks mõelda sellele uue versiooni, et internetis sitta ajaja saab teiste blogis natukene mõnitet kah

   • Avatar
    Vasta Anonüümne 8. august 2013 at 07:42

    Sitaajaja siiski

   • Avatar
    Vasta Anonüümne 8. august 2013 at 12:24

    Ma ei saa hästi aru… Tundub, et Mallukas ise ka õigekirja eriti hästi ei valda.?

   • Avatar
    Vasta Eve 8. august 2013 at 20:43

    Aitäh,et vaevaks võtsid seda probleemi vähe lahendada.Niivõrd kõrini on rumalatest,ennasttäis tühistest plikadest,kes arvavad,et teavad kõigest kõike ja võivad lollust edasi produtseerida.Ega me suuda neid parandada,aga tähelepanu jobudusele võiks osutada küll

   • Avatar
    Vasta LOL 9. august 2013 at 06:57

    “Internetis sitta ajaja” ??????????????????
    Laught out Loud!!!!!!!

    Endast räägid väää???

    Sitta vist ikka ühe T-ga

   • Avatar
    Vasta Kaisa 9. august 2013 at 11:31

    Sitt, sita, sitta. Osastavas käändes on korrektne öelda “sitta ajaja”. Tarkpead.

   • Avatar
    Vasta okostojas 9. august 2013 at 21:59

    Kaisa, osastavas käändes on “sita-ajajat”, tarkpea 😀

   • Avatar
    Vasta Teadusemees 12. august 2013 at 15:15

    internetis (sellist) juttu rääkija
    internetis (sellist) sitta ajaja

    internetis (sellise) jutu rääkija
    internetis (sellise) sita ajaja

  • Avatar
   Vasta Kea 8. august 2013 at 15:12

   Aga olgem ausad, pole ilus ka kirjutada kui seda teha ei oska. Selmet lapsi teha võiks ju nii mõnigi inimene kooli ära lõpetada. Milleks meile vaja neid emapalga saamise jaoks tehtud lapsi:))

 • Avatar
  Vasta Liisu 7. august 2013 at 16:39

  Oeh, pole ammu nii palju naernud!

 • Avatar
  Vasta Anonüümne 7. august 2013 at 16:37

  Põhimõtteliselt oli juba reeglites varjatult märku antud, et sinna kommuuni tulevad inimesed, kes matmist vajavad, vihjan: hoiatamatta ja kogematta.
  Ja lugedes Teie lauset: “aga palju naljakam on ikka mõnitada :))” sain ma kõvasti naerda. Well done 🙂

 • Avatar
  Vasta Katre 7. august 2013 at 16:34

  Täitsa tekib küsimus, et kes või millised inimesed üldse lapsi tohivad saada, sest viimase anonüümse põhjal tekib arvamus, et normaalsed inimesed ei tohi ka enam seda teha. 😀

  • Avatar
   Vasta Anonüümne 8. august 2013 at 09:31

   Aga Kas Teil endal on laps?

   • Avatar
    Vasta Katre 8. august 2013 at 09:34

    Samamoodi nagu Mariannil, jah, täitsa olemas veel minu sees. Vajuta mu nimele siin ja näed lähemalt. 🙂

 • Avatar
  Vasta Anonüümne 7. august 2013 at 16:28

  väga hea (Y)

 • Avatar
  Vasta Anonüümne 7. august 2013 at 16:26

  kle sina üleolev bich,ela oma elu ja vaata et ise hakkama saad. mind praegu apsull ei koti su arvamus kas või kus peab punkt või koma olema.mis see sinu asi on,mida need emmed seal grupis arutavad või mitte,kui sind seal mainitud pole siis hoia eemale.
  teid kõiki kes mõnitate ja kokku hoiate tuleks SUND STERILiseerimisele saata.teie sugused haiged inimesed ei peaks lapsigi saama

  • Avatar
   Vasta Anonüümne 7. august 2013 at 16:52

   Ja nõnda saamegi lõpuks harimatu järeltuleva põlvkonna, kui nende emad ei oska haridust, õigekirja ja loogilist mõtlemist hinnata.

  • Avatar
   Vasta Rait 7. august 2013 at 18:25

   Uhh, sinu tekst oli palju üleolevam ja puudus igasugune intelligentsus. Sinu suguste jaoks see blogi kirjutatud ongi, et sinusuguseid mõnitada.

   Toimetajale, hea töö! 🙂

  • Avatar
   Vasta nipitiriri 8. august 2013 at 05:28

   Äkki lõpetaks põhikooligi ära, enne kui paljunema hakata?!?!

   • Avatar
    Vasta Anonüümne 8. august 2013 at 12:16

    Õige!

   • Avatar
    Vasta Ann Buht 8. august 2013 at 14:11

    Aamen! 😀

  • Avatar
   Vasta Anonüümne 8. august 2013 at 08:00

   Hmm…

   “REEGLID ON KOHUSTUSLIK KÕIGIL LUGEDA. EELKÕIGE UUTEL LIITUJATEL ! /…/ PÕHILINE REEGEL : MEIE GRUPPI PÄÄSEVAD SIISKI AINULT INIMESED KELLE NIMI EI AVALDU NETIS PETTURINA. AINULT NII SAAME VÄLTIDA PETTA SAAMIST ! ”

   Seni arvasin, et sellist nigeeriateksti produtseerib ainul google translate. Nüüd selgub, et on olemas ka humaankuugeltransleit=beib. Aju = veisepukk. Laps = virtual pet app.

  • Avatar
   Vasta Anonüümne 8. august 2013 at 10:21

   Tundub, et kotib, kui nii endast válja lähed ju..? Vaene laps sul…

  • Avatar
   Vasta Anonüümne 8. august 2013 at 15:07

   Sundsteriliseerimine kirjutatakse kokku 😛

  • Avatar
   Vasta tuut 9. august 2013 at 09:22

   Vastu pidi. Ainult haritud inimesed peaksid lapsi saama. Ja vaadates sinu kirjastiili, siis mainin ära, et haridus ja haritus ei ole üks ja sama.

  • Avatar
   Vasta Getu :P 29. august 2013 at 18:56

   Sorry ei suutnud vastu panna 😀 Kle ei ole sõna, bitch mitte bich, peale koma on tühik, et ette käib koma. Lause hakkab suure tähega, apsull pole sõna, sa ei saa arvamust kotti
   panna… Ning nii edasi 😀 Näed mul on seitseme kuune poeg ning isegi mina sain sellega hakkama 🙂 Jälle VABANDUST 😛 Ahjaa keegi ei käsi lugeda kui ei meeldi 😉

 • Avatar
  Vasta XXXX 7. august 2013 at 16:25

  :D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D

 • Avatar
  Vasta Anonüümne 7. august 2013 at 16:13

  no ega tegelikult ei saa enda muresid küll sellises kohas jagada.sest nagu näha on need inimesed ise suured nokkivad kanad,kuid huumorita inimesed ei mõistagi.

 • Avatar
  Vasta Siret Konson 7. august 2013 at 16:01

  ohh jah :D:D:D

 • Avatar
  Vasta gerly 7. august 2013 at 15:52

  Ja need t6esti kasvatavad meie j2relp6lve? Oh my god!!!! Sund steriliseerimisele on m6ned inimkonna paastmiseks vaja saata!! Meid ootab lilleline tulevik!

  • Avatar
   Vasta Anonüümne 7. august 2013 at 17:09

   Ega see nüüd ka nutikas tekst polnud 😛

 • Avatar
  Vasta nell 7. august 2013 at 15:43

  Sellised kommuunid tekitavad tegelikult hirmu kuna nende “tibuemmede” järelkasvuga koos kasvab suureks ka minu põnn (ja sinu). Loodan siiralt, et geenid on üle hinnatud ja käitumismustrid ei nakka… 🙂

 • Avatar
  Vasta ants pael 7. august 2013 at 15:43

  sellele raffale seal tuleks abordikliiniku flaiereid jagada 🙂

  • Avatar
   Vasta Hillar 8. august 2013 at 08:23

   Vot see oli väga valus! 😀

  • Avatar
   Vasta Anonüümne 8. august 2013 at 10:01

   Ants Pael – tundub, et sul läks siis hästi. Su emale ei pakutud?

   • Avatar
    Vasta Kea 8. august 2013 at 15:04

    Tõesti, vabandage väga, aga ma lihtsalt EI SUUDA! mul on pisarad naerust silmas ja tilgad püksis ja ma pole veel jõudnud pooole pealegi:D Ma tõesti ei saa neist aru , jah, ka mul on kolme-aastane pisike tüdruk kodus . Aga no tule taevas appi , ma ei suuda enam , kõva häälega lihtsalt naeran. PS ! Mariann jätka samas vaimus sinust saab hea ema:))

   • Avatar
    Vasta Liz 9. august 2013 at 06:55

    :D:D:D:D

  • Avatar
   Vasta nonii 8. august 2013 at 14:12

   poleks ise osanud paremini öelda 😀 varsti eesti täis inimesi kes ei oska enam vana head eesti keelt vaid räägivad juba eesdi geeld.

   PS! Olen ise meesterahvas ja austan haritud naisi. Rõhutan sõna naisi, sest võib juhtuda, et mõni kes 14 aastaselt kooli lapse pärast pooleli jätnud on ka seal tarka keelt rääkimas mis muidugi tähendaks, et see keeleoskamatus on isegi mõistetav, aga see lollus mis selleni viis on juba teine teema.

   • Avatar
    Vasta hellhunt 11. august 2013 at 20:41

    Popid ja noortepärased kasutavad juba ammu inglišit. Puhtas eesti keeles väljendavad ennast vaid matsid ja tagurlikud vanurid.

 • Avatar
  Vasta Anu 7. august 2013 at 15:43

  Kübaraga tibu pilt on väga andekas 🙂

 • Avatar
  Vasta AbFab 7. august 2013 at 15:40

  Mina imestan, et selle rohe-kaka produtseerija omanik suutis oma pöördumise ikkagi enam-vähem vormistada. Oleks eeldanud midagi stiilis “nonii emmed antke nõu” või midagi sarnast.

  Tahtsin seda ise ka öelda, et nüüd sa lendad sealt grupist nagu peerukera, aga ilmselt sa said ise ka aru 😀

  • Mallukas
   Vasta Mallukas 7. august 2013 at 16:05

   Muuseas, IKKA VEEL olen kommuunis sees. Hämming 😀

 • Avatar
  Vasta katukas 7. august 2013 at 15:40

  Õelusel pole piire
  Mine jookse peaga vastu seina kui sul sitt päev on,kulla blogija

  • Mallukas
   Vasta Mallukas 7. august 2013 at 16:04

   mul on lausa võrratu päev olnud, kulla lugeja

   • Avatar
    Vasta Super! 7. august 2013 at 16:20

    Ilmselt on tegemist ühe emmega Emmede grupist. Well done !

   • Avatar
    Vasta Anonüümne 8. august 2013 at 22:13

    Lause lõppu käib punkt, kulla blogija.

   • Avatar
    Vasta Kallu 9. august 2013 at 06:55

    Ma ei usu, et Sul üldse mingit “võrratut” on olnud… depressiivne oled..sellepärast ka mõnitad..

 • Avatar
  Vasta epp 7. august 2013 at 15:33

  Ma pole küll emme ja ei kavatse ka nii pea üheks saada, aga see praegu hirmutas mu küll põhjalikult ära .. 😀 Ja muidugi hirmus naljakas oli ka! Where do these people come from ?! ?! ? ?! Hirmus.

  • Mallukas
   Vasta Mallukas 7. august 2013 at 16:00

   Need inimesed on salaja igal pool su ümber!

  • Avatar
   Vasta Kai 8. august 2013 at 22:01

   Ma olen ka tihti mõelnud, et kuskohast tulevad ajukääbused. Kodust. Teiste omasuguste juurest.

 • Avatar
  Vasta Anonüümne 7. august 2013 at 15:28

  naera naera, aga kui oma lapse kaka roheliseks läheb, siis on vesi ahjus 😛
  (tglt ka, mul õnnestus ka 3 kuud tagasi emaks saada ja ühel päeval avastasingi selle tulnuk-kaka. võttis ikka hämmingusse küll, peaks mainima.) kirjaoskus muidugi on vajalik asi, kuid kas selle puudumise pärast kedagi just mõnitama peaks… viisakam on lihtsalt sellisest seltskonnast vaikselt lahkuda ja püüda ära unustada, et sa sinna üldse sattusid 🙂

  • Mallukas
   Vasta Mallukas 7. august 2013 at 15:29

   aga palju naljakam on ikka mõnitada :))

   • Avatar
    Vasta Anonüümne 8. august 2013 at 08:46

    Absoluutselt 😀 nalja peab saama ja kui nali on väärt nali siis miks mitte naerda. Pisarad voolavad tõesti

   • Avatar
    Vasta tulihing 8. august 2013 at 10:55

    Mõnitamine on justkui algklasside tase, seega – ei millegi poolest parem kirjaoskamatusest. Pigem võib neid kirjaoskamatuid vähemalt inimlikumaks pidada. Selline lõõp, mis pole kusjuures kuigi vaimukas, on üpris nukker. Eriti kuna sa pead end niivõrd palju paremaks. Millele tuginedes? Sinu kirjaoskus on ju ehk etem, aga mõte, mida sa edasi annad…?

   • Avatar
    Vasta Anonüümne 8. august 2013 at 19:42

    Palju naljakam on MÕNITADA.
    Sa nagu mõtled ka siin midagi
    Ise saad ka emaks varsti, eks siis ole sinu kord saada mõnitus märklauaks.
    Ela ja lase teistel ka elada.

   • Avatar
    Vasta Anonüümne 14. august 2013 at 16:17

    Suht haige on inimesi mõnitada! Mallukas Sa võiksid suureks kasvada ja teiste mõnitamisest välja kasvada. Ka venelased ei kirjuta selget Eesti keelt , hakkate nüüd neid mõnitama? Haledad olete!

  • Avatar
   Vasta Anonüümne 8. august 2013 at 11:13

   http://bit.ly/15ej7VX

 • Avatar
  Vasta liliatessie 7. august 2013 at 15:20

  Naersin pisarateni 😀 Eriti meeldis tibupilt 🙂

 • Avatar
  Vasta daki 7. august 2013 at 15:15

  HAHAHAHAHAHHAAAAA! OMG the humanity…

 • Avatar
  Vasta Merily 7. august 2013 at 14:50

  Haahaaahaa 😀 Ma tulin sealt grupist juba ammu ära, aga paistab, et midagi pole muutunud. Oma närvide hoidmiseks on targem sellest kohast eemale hoida 😀

  • Mallukas
   Vasta Mallukas 7. august 2013 at 15:01

   Ma veel naudin viimaseid sekundeid, enne kui mind välja heidetakse ;D

  • Avatar
   Vasta monika 9. august 2013 at 10:00

   Seda lehte, jah, kahjuks ei ole enam. Meie huumorivaeses keskkonnas kuluks see marjaks ära.
   Kahjuks on aga nii, et neid noori naisi, kelle intelligentsitase ei ulatu normini, siiski leidub. On õnn olla naine, kellele on lisaks lastele antud kaasa ka loogika ja õigekirjaoskus. Kõigil ei ole nii hästi läinud. Siiski – nalja on ju eluaeg tehtud ja tehakse ka edaspidi. Tore, kui nalja ei pea kaugelt otsima. 🙂