LOOMAD

kõik, mida pead teadma siilide voodipesust

18. september 2013

Pole saladus, et mulle meeldivad loomad. Suur oli minu põnevus, kui avastasin, et osta.ee MÜÜB SIILE!

Tore on ka see, et siilimüüja on võtnud vaevaks ka inimesi siilide teemal harida. Et see kogu info internetiavarustes kaotsi ei läheks, siis jagan ka teiega natuke teadmisi siilidest, mille võrra ma tänu sellele kuulutusele targemaks sain. Samas võib ka olla nii, et see info käib selle konkreetse, müügis oleva siili kohta.

Needles nad ei ole nii suur ja turris, nagu vennad – kui sa oled ammu tahtnud siili võtta, aga oled kartnud, et ta on sama suur ja turris, kui su vend, siis fear no more! See siil on igatahes väiksem ja mitte nii turris, kui mõni vend.

Siilid – soojust armastav olendid, ja mugav temperatuuril 20’C-25’C, temperatuur langeb alla 15’C siil saab hibernate – Seda soovitan vältida, et su siil shut down’ile läheb, seega hoia oma siili soojas!

Söö kvaliteetne kuiv kassitoit (mõnikord veega niisutatud) ja konserve, köögiviljade ja puuviljade, liha (keedetud kana, küülik, kalkun, vasikaliha, lõhe, keedetud vutimunadega nende kestad, putukad (kilgid, teod, tõugud, bloodworms, vihmausside ja mealworms), madala rasvasisaldusega kodujuust- Tubli siilimüüja muretseb ka siiliomaniku tervise pärast. Just seetõttu soovitab ta omalt poolt mõnd toiduainet, mis võib sulle mokkamööda olla. Et sa elaks kauem ja saaks kauem oma siili armastada!

Aafrika pügmee siilid – Suur, kuid mõnikord saavad mööda ka loomad suurem kui ise – See on ilmselge hoiatus, et valvesiili sellest isendist ei saa. Ta on küll suur, aga on olnud juhtumeid, kus temast saavad mööda siilist endast suuremad isendid. Arvatavasti need turris suured vennad…

Siilid tavaliselt esitada puuris või puuri merisigade / küülik põrand peab olema jäik, ei silma – Täiesti kena soovitus müüja poolt. Juhul, kui sa tahad oma siili külalistele esitada, siis tee seda jäigas, silmadeta puuris. Ma usun, et see on üks nendest soovitustest, mis kehtib vaid sellele konkreetsele siilile, mitte kõikidele, sest tundub üsna spetsiifiline soov, kuidas esitletud saada.

Nagu kasutada saepuru allapanu– See siil on üks multifunktsionaalne loom, sest teda saab kasutada ka saepurulaadse allapanuna! Mõelge, milline talent!

Magada nagu siilid uru, sest see on hein või põhk, mõnikord panna lapiga – Esimene lause pool on jälle soovitus uuele siiliomanikule – maga nagu oma siil, siis saate kiiremini südamesõbraks. Alla pane hein või põhk. Miks mitte ka siil ise, sest ka teda saab kasutada ju allapanuna. Aga kui siil teeb pahandust, siis panna niiske lapiga hea obadus. See disiplineerib teda.

Voodipesu vahetatakse üks kord nädalas – Jällegist väike kodundusnõuanne siilimüüjalt.

Kõik nüüd endale seda glamuurset siili ostma! Ja muidugi vabandan ette, kui olen endale teadmata laimanud kas siili või müüjat. ANDESTUST!

 

Loe ka neid postitusi!

21 kommentaari

Jäta kommentaar

 • Vasta tere siil Tiit | Mallukas Mallukas % % 3. august 2021 at 14:14

  […] ainukesed teadmised siilidest olid aint need, et neile tuleb aeg-ajalt lapiga äiata (kes pole nii ammune lugeja, siis loe seda posti, ma ausalt siiani naeran selle imelise google transl…) aga mis nüüd edasi? Õnneks on FBis väga tegus siilide grupp, kus ma palju nõu sain. […]

 • Avatar
  Vasta e.m. 21. juuni 2015 at 23:02

  Hahahaha, no ühe päeva jooksul juba teine
  kord kui ma siin blogis ennast naermas leian.
  Ainult, et suurpuhastuse pausist on saanud
  tööpaus. Aitäh, et aitad inimestel kõhulihaste
  päevanormi täis saada!

 • Avatar
  Vasta Pille 21. september 2013 at 09:04

  See on meie google translate,mis nii tõlgib:D aga iseenesest väga hea:D

 • Avatar
  Vasta liliatessie 19. september 2013 at 21:18

  Kolmandat korda lugesin ja ikka naersin südamest 🙂

 • Avatar
  Vasta Kana 19. september 2013 at 18:06

  aga niii nunnu! 😀

 • Avatar
  Vasta Siku 19. september 2013 at 15:07

  Appi, ma kihistasin ka üle pika aja nii, et silmad märjad 😀

 • Avatar
  Vasta I 19. september 2013 at 08:17

  Tekst on päris hea:D
  aga haige, et inimesed sellega tegelevad. Mis mõttes siilide müük??? Siil on metsloom ja niimoodi see peakski jääma. Inimesed on ikka peast põrunud. Kodustame muudkui aga loomi, kes on metsikud ning sööme üha rohkem uusi põnevaid loomakesi. Nojaaa…

  • Avatar
   Vasta Lissandra 22. juuni 2015 at 00:26

   Räägitakse Aafrika siilist, googelda väheke.

 • Avatar
  Vasta tr 18. september 2013 at 22:54

  Korterikaaslane tuli just mu hüsteerilise naeru peale küsima kas kõik on ikka korras. Ma pole kindel. :’D

 • Avatar
  Vasta Ade 18. september 2013 at 18:03

  Ma olen juba mõnda aega omale aafrika kääbussiili tahtnud, aga no, selle müüja käest saab ju lausa superdiili!

 • Avatar
  Vasta Mia 18. september 2013 at 17:47

  Ma ka naersin pisarateni ja valju häälega. Aga ühes kohas tundus mulle, et hoiatatakse pigem selle eest, et siil kasvab suuremaks kui sa ise. Oled ikka valmis selleks?

 • Avatar
  Vasta Helen 18. september 2013 at 16:07

  Ma pole juba tükil ajal niimoodi südamest naernud, et pisarad silmas. Jumal tänatud, et ma sellega last üles ei ajanud. Aitäh selle kuulutuse nö tõlkimise eest.

 • Avatar
  Vasta Mac 18. september 2013 at 15:07

  Võiks ju loota, et olen nüüdseks õppinud, aga ei… Ikka oli vaja Su blogi avalikus kohas (tänaval) lugeda. Great choice! Tulemus: yx idikas on tänavanurgal nina telefonis ja kõõksub naerda :/

 • Avatar
  Vasta zyx 18. september 2013 at 14:52

  Keiu, võõrkeeli võiks osata ja venekeelne tekst oli arusaadavam kui see google translate. Ema on sul sibul!

 • Avatar
  Vasta Keiu 18. september 2013 at 14:30

  kõige parem on kuulutuse all kommentaar,et paluks venekeeles ka ,siis saavad tteised ka aru mis kirjas on 😀 külas nagu oleks müüja kohutava vea teinud, et eestikeeles kirjutas 😀 krdi sibulad ikka

 • Avatar
  Vasta Ethel 18. september 2013 at 14:24

  Geniaalne! 😀

  Aga muidu saab siile osta Zooplanetist, 174 euro eest 😀

  • Mallukas
   Vasta Mallukas 18. september 2013 at 14:30

   issand, mis röövimine 😀

 • Avatar
  Vasta jaanaka 18. september 2013 at 14:14

  Ma naersin nii valjult ja ebaviisakalt selle üle, tunnis!!!:(

 • Avatar
  Vasta Liis 18. september 2013 at 14:09

  Tõusiilid 🙂 http://chessalberto.com/

  • Mallukas
   Vasta Mallukas 18. september 2013 at 15:05

   tahaks endale ka siili 🙁