Lasteasjad Rasedus

Mida pakkida haiglakotti?

19. september 2013

Mina ka ei teadnud, aga siit-sealt midagi oli kõrvu jäänud ja eile sain loengust mingi listi ka. Enamus punktid on mul igatahes täidetud:

20130919_151236Mul spordikotti ei ole, seega pidin kasutusele võtma enda vana hea reisikohvri, mille ma soetasin endale Tenerifelt ja sama punane sõber teenis mind ustavalt ka Ukrainas. Ega ma usun, et see ei ole eriti oluline, mille sisse ma oma asjad panen. Nagunii Kardo on see, kes seda tassima hakkab, mitte mina.

20130919_151253

Küünekäärid titale, rasedakaart ja nibukreem. Esimesest siis niipalju, et ämmakas ütles ka, et käärid vaja kaasa võtta, bukleti peal ka kirjas, et vaja on, aga Kätu ütles mulle, et tema ämmakas hoopis pahandas temaga, et ta lapse küüsi lõiganud oli, sest nähtavasti võib sellest põletik tekkida? Ma ei tea, ma igaks juhuks võtan käärid kaasa, kui ma nad juba ostnud olen. Nibukreemi keegi soovitas ka kaasa võtta, mina kuulekalt võtan ka – parem karta kui kahetseda! Ja noh, rasedaraamat on vist üsna ratsionaalne asi, mida sünnitusel omada. Dokument tuleb ka kaasa võtta.

20130919_151314

Kui keegi mulle ütlebki, et küünekääre kasutada ei maksa, siis ma kavatsen Marile kätte tõmmata sellised minikinda laadsed tooted, et ta oma kulliküüntega enda nägu ribadeks ei kraabiks.

20130919_151344

Lugemist soovitatakse võtta ja mina võtan ka. Sõbranna just ütles, et mis sa oled loll või, arvad, et tuhude vahel sirvid raamatut või, aga ma ei tea, kaasa võib ju teise võtta. Nagunii võtan läppari ka ja ei loe mitte midagi, vaid hoopis blogin sellest kuidas ma a) pole IKKA sünnitanud, b) SÜNNITAN AS WE SPEAK! c) sünnitamise üle elasin. Aga nagu ma mainisin, kott on Kardo kanda, las ta siis olla seal.

20130919_151334

Rinnapadjakesed ja mingid sellised imevidinad nagu haiglapüksid.

20130919_151438

Minu fancy imetamisrinnahoidja, mille ma sain Vanilla Dreamist. Ikka pitside, satside, shlefide ja blingiga. Üldse oleks kena kaasa võtta pesu ja sokke.

Kaasa tuleb võtta ka beebiriideid Marile, aga ma EI TEA MILLISEID JA KUI PALJU?! Kui keegi paremini teab, siis kommenteerige usinalt, sest praegu on mul neid selline suur laar kaasas, nagu ma jääks haiglasse vähemalt viieks aastaks.

20130919_151558

Leidsin kolm hõlmikbody ja need pidid olema parimad esimesteks nädalateks, sest siis ei pea midagi lapsel üle pea tõmbama. Roosa ja roheline on 50 suurus, keskmine 56.
20130919_151616

Kaks paari sokke väikesele Marile. Sest need on nii armsad, et ma lihtsalt pean nad kaasa võtma.
20130919_151640

Püksid ja müts Marile. Need ma sain kunagi Kätu käest, kes oli need Jasperile ostnud, enne kui ta teadis, et tulemas on Jasper ja mitte väike punamütsike.

20130919_151703

Leidsin veel ühe mütsi ja panin selle ka kohvrise, sest see tundus väiksem. Ma ju ei tea kui suur see Mari olla kavatseb. Äkki on tal oma isa hiiglaspea?!

20130919_151946

Ühe sellise…lapsenaha viskasin ka kohvrisse. Ma ei tea, kuidas seda kutsudagi 😀 Aga see on ka 50 suurus. Mis suurustes asju ma peaks kaasa võtma, aidake keegi :(! Kuigi ma tean küll, et kui ta juhtumisi ongi meetripikkune, siis ma saan alati lasta Kardol kodust riideid juurde tuua, või mässida ta teki sisse vms, et paljaks ta ei jää – seda ma luban!

20130919_152038

Aga kui ikka peaks tekkima hirm, et jääb paljaks, siis veel võtsin ma kaasa sellise portsu bodysid erinevates suurustes, mis tuleb talle üle pea tirida.

20130919_152125Lõpetuseks ka siis rätik, öösärgike, paar pluusi  ja leggingsid endale. 

Asjad, mida mul veel kaasa pandud ei ole, aga bukletid soovitavad on: hommikumantel(sest mu hommikumantel on nii lühike, et see ei kata küll midagi ära. Kodus Kardo ees võib niimoodi ringi silgata jah, aga haiglas vast pole sünnis), hügieenisidemed (need on mul täitsa olemas, aga ma ei viitsi vannitoakapist neid kohvrisse tõsta. Ma loodan, et kui ma nüüd järgmine kord ennast püsti ajan, siis ma teen seda), sisejalatsid endale ja tugiisikule (peaks endale kiiremas korras koos uue hommikumantliga sussid ostma), autosse turvahäll. No kuna mul nagunii autot pole, siis loodan, et äkki kasuisa juhtub siis Tallinnas olema ja toob meid koju. Seega ei hakkaks ma üldse seda turvahälli esimese hooga kaasa võtma. Sellele saab ju Kardo iga hetk koju järgi tulla, või mis?

Samuti soovitatakse kaasa võtta süüa ja juua. Ka eilses loengus mainiti, et mehed peaks endale ikka võtma kaasa toekamat sööki, et isegi kui naine ei taha süüa ega juua, siis mehel võib küll kõht tühjaks minna. Naisele soovitati kaasa võtta glükoositabletid, et saada pauerit kui vaja. Veel ütles, et võib osta ka seda spordijooki, mis on mõeldud intensiivseks treeninguks. Kui mulle kunagi poes ette jääb, siis ehk võtan, aga mingiks südameasjaks ei tee.

Mida teie soovitate kaasa võtta? Sünnitanud, millest puudust tundsite haiglas? Mis mul kaasa topitud on, mille heaga maha jätta võiks?

Edit: Koju toomiseks on mul kaks valikut – paksem punane ja õhem valge. Kumb siis?! Ema arvas, et mõlemad 😀

1368629_10151849071109911_935055701_n 1373882_10151849070054911_886691357_n

Loe ka neid postitusi!

86 kommentaari

Jäta kommentaar

 • Avatar
  Vasta T 5. oktoober 2013 at 23:58

  Ja 7. kuu eest anti pelgulinnas 10 (või isegi vähem) sidet ja öeldi et ülejäänud peavad teil endal olema või las mees läheb ostab.

 • Avatar
  Vasta T 5. oktoober 2013 at 23:56

  Ma neid bodysi mis üle pea käivad väga ei soovita, pigem midagi sellist hõlmikpluusi laadset sest nii ebamugav on vastsündinul käsi väänata sinna sisse 🙂

 • Avatar
  Vasta kolme ema. 25. september 2013 at 13:44

  Minul möödad 3 sünnitust. esimeseks pakkisin ka mis kole. nüüd kolmandaks võtsin kaasa pisikese kotikesega asju ainult. kuna mees käis iga päev kodust, siis sai alati vajalikku juurde tuua.
  igatahes, seekord võtsin kaasa ainult kojutoomiskomplekti. müüaksegi kohe koos.. pluusike, hõlmikbody, sipukad, mütsike ja kindakesed. mul oli 56, kuna ennem olgu suurem kui väiksem.
  hügieenisidemed. need kõikse imavamad. haiglas sain kasutada noid ühekordseid püksikesi ja sidemeid ja asju. koju tuleku ajaks oli veritsus juba väiksm ja sai oma sidemetega kenasti hakkama.
  suuremad riided. peale sünnitust ei pruugi koheselt selga minna raseduseelsed riided. mõnel on õnne, mõnel mitte. mõnel ju on kohe peale sünnitust ideaalfiguur, justkui oleks lapse kataloogist tellinud. sünnitusmärgid puuduvad. viimase kuu rasedariided võivad aga liiga suured olla.
  kindlasti süüa. kasvõi näksimist. mul peale sünnitusi on kõht meeeletu tühi olnud. juua ka.
  fotokas. lahe on pilte teha ju 🙂
  küünekäärid. osadel titadel saab küüneääred lihtsalt ära tõmmata, kuid enamjaolt vajavad ikka lõikamist.
  sokid. jalgadel võib külm hakata.
  susse ma ei võtnud. käisin väikeses haiglas ja seal ei tehtud numbrit kui sokis ringi kõndisin.
  rinnapump. esimesel korral ei kasutanud midagi. lõpuks piima ei tulnudki. oleks stimulatsiooni vajanud lisaks tita imemisele. teisel korral sain haigla poolt kahefaasilise pumba kasutamiseks. piim tekkis 3-ndal päeval (pidavat paljudel alles siis tekkima, mitte kohe peale sünnitust), viimasel sünnitusel ostsin omale juba hea tommee tippee kolmefaasilise rinnapumba, et ise kohe stimuleerima hakata. väga hea ost oli. kallis, kuid hea. (u 115 euri)
  natuke mähkmeid. koju tulles võib neid vaja minna.
  pesuvahendid. shampoon ja dushigeel nt.
  läpakas. hea ajaviide kui tuhude vahe on pikem ja pole valulik.
  rasedaraamat. hindamatu asi.
  igaks juhuks ka luti. esimesele lapsele oli lutt asendamatu. haiglast räägiti et osadel lastel pidi olema suurem imemisvajadus.

  haiglast sain kasutada öösärke, hommikumantleid, rätikuid, ühekordseid pükse, hügieenisidemeid, mähkmeid, beebiriideid, silmade ja näo puhastamiseks füsioloogilist lahust, naba tarvis saialilletinktuuri. suht kõike mis tarvis tita jaoks.
  ses suhte palju pole vaja kaasa võtta. kõik mis maha jääb saab alati juurde tuua.

 • Vasta Valmistume haiglasse minekuks | hele valgus 24. september 2013 at 17:24

  […] ideed nopitud ka Mallu samateemalisest postitusest ja selle kommentaariumist. Alustame siis sellest KÕIGE olulisemast (i […]

 • Avatar
  Vasta Kirke 23. september 2013 at 17:03

  Minul on aasta möödas sellest kui läksin Tartus sünnitama!
  Kaasas oli palju asju tegelikult aga oli vaja!
  Rinnahoidja ja padjad koju minekuks.
  Pesupüksid koju minekuks (haiglas sain marlist ja oli hea sain ära visata toodi uued)sidemeid sain ka sealt need paksud aga seal olles kõlbavad koju osta öö sideneid!
  Hommikumantel super hea asi mul oli koguaeg jahe. Koridoris jalutades ka hea olla!
  Soojad sokid või sussid endale.
  Koju mineku riided ei tohiks pigistada ega ümber olla kunagi ei tea kust valus võib olla!
  Lapsele sain haiglas head ti&ti asjad selga nii, et koju viimiseks oli anult riideid vaja.
  Lapse asjad panin nii kokku koju, et kui on külm siis võtab kodust kas mu ema või abikaasa soojade riiete kotti ja tooli; oli olemas ka õhukeste riiete kott.(Võib ka autosse jätta hea kätte saada)Lapsele on hea alguses hõlmikuid selga panna on mugav!
  Lapsele võtsin käärid kaasa kuna kujutasin, ettte kui pikad küüned tal on(oli üle kantud laps ka) ja olidki need lõikas ära mu ämm kui tuli ma ise ei julgenud!
  Söögi ja joogiga on nii, et sõltub inimesest. Mina tahtsin ainult juua ja piisas haiglas antud toidust. Mehele peaks olema küll midagi kiiret kaasas.
  Kui on siis sularaha saab osta sooja juua jne.
  Mida vähem kaasa tassida seda lihtsam on ma läksin haiglasse siis sünnitustuppa, selgus, et lähen keirisse siis pidi mees asjadega maha jääma olin intensiivis ja lõpuks sain tavapalatisse reisimist oli palju ja seljakott oli hea mõte!
  Edu

 • Avatar
  Vasta Mare 23. september 2013 at 14:54

  Võta nii 50 kui 56 riided. Kui võtab bodyd, siis pikavarukaga ja hõlmik ning alla siis püksid ja sokid. Meil oli nö toakombe või mõni nimetab seda ka pidzaamaks – eest trukkide või lukuga kuni jalalabani vãlja nt hm ja mothercare poes on neid müügil. Jalgade otsa pane lisaks sokid, kuna muidu on mingi hetk kaks jalga ühes sääres. Mina võtaksin kaasa lisaks talvekombe. Autos saad ju palavaga luku lahti tõmmata. Müts kindlasti pähe.
  Endale võta plätud kaasa, ei pea susse ostma. Parem nibukreem on bepanthen, kuna seda ei pea enne lapse imetama hakkamist maha pesema. Kõiki teisi peab 🙂 lisaks sobib seda veel kasutada lapse punetava pepu raviks jms. Endale võta kaasa väike veega joogipudel, siis sellest saab mees sulle juua pakkuda raske töö käigus. Seda saab pelgukas ka automaadist täita. Mul mees pidevalt silkas lõpus automaadi vahet, kuna vett läks ohtralt.
  Mãhkmeid ostke ikka siis kui laps käes. Mees saab ju ilusti liikuma 🙂
  Endale võta kaasa ohtralt verd imavad hügieenisidemed. Siis süda rahul

 • Avatar
  Vasta Noor emme :) 23. september 2013 at 14:52

  Minul pisike 1,5 kuud vana. Minul oli kaasas lapse kojutoomiskomplekt ja tekike. Küünekäärid olid ja lõikasin kohe küüsi. Endale võtsin kaasa hommikumantli ja öösärgi ja rätiku- neid ei kasutanud haiglas olid olemas. Kuna ikka määrib jne, siis peale sünnitust sain puhta öösärgi ja hommikumantli, ja toas oli veel üks öösärk. Võtsin dressid ka kaasa aga mõtetult, oli terve aja öösärgis, enamus aja vedelesin voodis. Niiskedsalvakad ja mässud kulusid küll ära. Vett võta kindlasti kaasa ja mingit kerget näksimist endale, pärats saab süüa, mina sain ka sünnituse ajal, oli täpselt lõuna siis. Hügieenisidemeid kulub ka ikka, soovitan võtta kaasa pakk tena omasid ja siis tavalised. Alhuses seda verd ikka tuleb. Pesemisasjad ja hügieenitarbed, sussid, mehele võtsin ka särgi kaasa. Ülejäänud asju saab mees tuua järgi, Turvahälli tõi hiljem, rohkem ei tulegi kohe meelde.

 • Avatar
  Vasta Marju 23. september 2013 at 14:23

  Ei ole küll kuidagi nõus – kui ise lähed talvel välja (ka autosse) ju ikka talvejopega, miks siis laps õhemalt riidesse paned? Ise käime praegu ju juba jopega, aga see valge kombekas mulle küll jope mõõtu välja ei anna.

 • Avatar
  Vasta M. 23. september 2013 at 13:35

  aaa, lapse riietest ka – mina paneksin praeguste ilmadega lühikese body+sipukad (sokid võib otsa panna), pluusike peale, siis mingi mütsike ja siis sellesse õhemasse kombekasse. lisaks siis tekk ka kaasa, et õues peale visata. autos on niikuinii soe. lapsele on ülekuumenemine palju hullem, kui natukene jahedam olemine.
  oma talvelapse (jaanuaris sündis) riietasin samamoodi, aga õhukese kombeka asemel panin paksema (aga mitte päris talvekombeka).

 • Avatar
  Vasta Monika 23. september 2013 at 10:37

  Kõik eelnevad kommentaatorid on kirja pannud vist küll kõik, mis peab haiglasse kaasa võtma 🙂 Kuid ma paneks ka mõned read kirja 🙂
  Nii palju riideid kui piltidel on küll pole kaasa vaja võtta 🙂 Kui Sa just ei taha esimesed 2-3 päeva, mil haiglas viibid haigla poolt pakutavaid riideid oma lapsele selga panna. Piisab täiesti nö kojutoomiskomplektist: sipukad, body (pikkade varrukatega, arvestades praegusi ilmasid), õhuke müts, kindad, jakk (kampsun), papud. Peale soojem kombe (mitte paks) ja pähe soojem müts. Sellest peaks küll täiesti piisama, sest laps sõidab koju autos? Muidu saab lapse väga paksult riidesse ja autosõidul võib hakata liigselt palav. Räägin seda omast kogemusest 🙂
  Kindlasti võiks kaasa võtta midagi näksimist: sokolaad, pähklid, vms. Ja väga mõnusaks vahepalaks on erinevad jogurtijoogid 😉
  EDU!!

 • Avatar
  Vasta M. 23. september 2013 at 10:36

  Palju on juba ära öeldud. mina omaltpoolt oskan lisada ühe asja, mille ma ise palusin peale esimest sünnitust endale järgi tuua. nimelt niisked salfakad enda jaoks – peale vetsus käiku ei olnud küll kuidagi tahtmist end tavalise vetsupaberiga pühkida, väga hell oli kõik. niisked salfakad aitasid väga hästi (just intiimpiirkonna jaoks mõeldud). neid kasutasin päris pikalt. teisele sünnitusele oskasin juba ise kaasa võtta 🙂 aga paljud muud asjad jäid kenasti kotti.

 • Avatar
  Vasta mai 21. september 2013 at 13:44

  Kommentaare on küll juba nii palju, et peaksid haiglasse minema mitme suure kohvriga, aga lisaksin siiski juurde 🙂
  ET
  sünnitus on vastik ja valus ja räpane asi. Peale seda oled sa läbi füüsiliselt ja vaimselt. Sul ei tule piima, sa kasvad iga tunniga rohkem karva, haavad (õmblused) tulitavad ja valuvaigisteid on ikka liiga vähe. Beebi nutab ja sa ei oska midagi teha. Sa ei saa istuda. See, et sulle antakse su pärisendaoma lapsuke, ei tee sind puhtamaks ega vähemvalutajaks.
  Seega – võta kaasa ihuhoolitsusvahendeid – intiimpiirkonna pesugeel (on üks teepuuõliga, hästi mõnus, antiseptilise toimega – küsi apteegist), oma lemmiklõhnaga dušigeel, nt mingi kooriv , raseerimisvahendid, mõnus pehme hommikumantel (nt mehe oma, suurem ja lohvakam). Peapesuasjad. Usu, see on kõige nauditavam hetk peale sünnitust haiglas, kui saad pea puhtaks pesta, end raseerida, kogu kõntsa maha enda pealt, verejäägid välja ja mõnusa kerge kreemiga end hellitada. Kui tunned end hästi, siis tuleb piim ja on laps rahul ja temal on absoluutselt ükskõik, kas body on valge või punane.
  Ja kõht läheb sul kinni, osta kaasa kuivatatud ploome.

 • Avatar
  Vasta Kats 20. september 2013 at 22:42

  Minul on sündinud nii kaksikud kui veel üks pisipiiga ja oma kogemusele tuginedes tahtsin paari asja kirjutada. Võta kaasa oma riided, usu mind, nendega on märksa inimesem tunne olla pärast sünnitust.

  Piima rindatulekukust on mitmed rääkinud, minul näiteks oli juba esimesel päeval mõlema sünnituse järgselt piima väga palju. Ilma imetamisrinnahoidjate ja rinnapatjadeta ei oleks üldse hakkama saanud (ega saa praegugi, kui noorem tips on viiekuune). Soovitan algusaegadeks otsida mõni mugav traatideta puuvillane rinnahoidja, millega saaksid ka magada – võib tõsiselt vaja minna, muidu võib juhtuda, et pool voodit ujub. Selline universaalne 24/7 asi, Linettes nt on selliseid lihtsaid ja mugavaid. Ilusat pesu tahab iga naine, aga enamasti muutub rinnaümbermõõt juba paari kuuga väiksemaks ja enne sünnitust valitud pesu ei istu enam hästi.

  Rinnapadjad – kui neid tõesti ja väga vaja on, siis ilma reklaamiplaanita soovitan Lansinoh patjasid. Proovinud olen järgi vist pea kõik, aga kui piima ikka lahmab, siis need on minu praktikas ainukesed, mis tegelikult ka imavad ja endal pärast “puhtam ja kuivem” tunne.

  Titariided – pisikesed tahavad alguses väga sooja, nende keha veel ei hoia seda väga. Pista haiglakotti ka mõni pikavarrukaga body ja kindlasti tekike, mis koduski lapse nö oma asi 🙂

  Jaksu Sulle! Varsti on väike tips käes ja maailm hoopis uus! 🙂

 • Avatar
  Vasta K 20. september 2013 at 22:42

  Kombekas raudselt see tume ja paksem.

  Ja selle kohta, kes ütles, et EI TOHI lisa anda, siis mina ütlen nii, et kui lapse kaalulangus on ikka alla normi ja ä/e ja arst ütlevad, et tuleb anda, siis tuleb anda! Vastasel korral võib laps langeda hüpoglükeemiasse. Ma ei taha hirmutada absoluutselt, aga selge on see, et keegi pahaga ei soovita. Õpin ise ämmaemandaks ja olen näinud, et vahel ON vaja lisatoitu, st. kui lastearst või ä/e soovitavad, siis ei ole mõtet vaielda, me keegi ei soovita seda vastu lapse huve.
  Loomulikult siis antakse nõelata süstal või tops, mitte pudel jne. Absoluutselt on rp kõige parem ja on tore, kui ei ole lisa vaja. Aga kui siiski soovitatakse, siis mitte paha pärast!

  *tulevane ämmaemand.

 • Avatar
  Vasta Mari 20. september 2013 at 22:31

  Väga 6iged asjad imetamise kohta siin Marjult. Kindlasti ei tohi haiglas juba lisatoitu andma hakatal, sest kahjuks v6ib juhtuda nii, et pärast laps rinda ei hakkagi v6tma. Esimesed 3-5 päeva ongi ainult ternespiim, mis on beebidele väga kasulik, st seda on vähe, aga see on väga väärtuslik st kvaliteet ja mitte kvantiteet. Sellega ei v6tagi laps palju juurde ja ei peagi v6tma. Et pärispiim tuleb alles peale u 3 päeva rindadesse. Oluline on ikka iga 2-4 tunni tagant last imeda lasta ja k6ik läheb hästi. Lihtsalt v6ib juhtuda, et haiglas hakatakse ütlema, et anname ikka lisatoitu, laps liiga vähe juurde v6tnud, aga siin tuleb ennast usaldada ja päris piima tulek ära oodata. Oh, mis pikk jutt tuli…

  Tegelikult ma tahtsin küünekääridest rääkida. Tunnistan, et ei teadnud, et vastsündinutel on nii pikad küüned, et neid peaks l6ikama. Elan Saksamaal ja mu lapsed sündisid siin ja mulle ämmaemandad panid südamele, et esimesel kolmel kuul küüsi kääridega mitte l6igata, ainult peene küüneviiliga.

  • Avatar
   Vasta Mari 23. september 2013 at 01:20

   Ja väga pikka aega oli v6imalik lastel küüsi viilid v6i l6igata ainult siis, kui nad magasid 🙂

 • Avatar
  Vasta Marju 20. september 2013 at 19:18

  Sama käib ka nibukaitsme kohta – läbi selle ei saa rind piima tekkimiseks piisavalt stimulatsiooni, nii et kui vähegi võimalik siis nibukaitset mitte kasutada – valulikkuse ja veritsuse korral kontrollida koos imet.nõustajaga imemisvõtet.

 • Avatar
  Vasta Marju 20. september 2013 at 18:18

  Ei saa veel kirjutamata jätta – eduka imetamise tagamiseks lutti lapsele anda ei soovitata.

  Sünni ja Imetamise Tugiühingu lehel kirjutatakse nii: ära varu koju kunsttoitu, samuti ära osta valmis lutipudeleid ja kuivlutte. Kõik need kolm on tavaliselt põhjuseks miks imetamine ei suju ning võib paari kuuga hääbuda sootuks.

  http://siet.ee/imetamisest

 • Avatar
  Vasta Kertu 20. september 2013 at 18:06

  Ma soovitaks õrna intiimpesugeeli ka kaasa võtta, sest igasugune ärritav värk pärast sünnitust end pestes on hirmus hirmus valus. Igaks juhuks võtaks ka midagi kõhtu pehmendavat, sest ega WC-s käimine ei pruugi väga atraktiivne olla.

 • Avatar
  Vasta Marju 20. september 2013 at 17:53

  Mina nt võtaks ikkagi punase kombeka. Valge tundub liiga õhuke, alguses on lapsel ikka termoregulatsioon kehv ja ta tahab sooja.
  Lapsenahk (toakombe) on hea, aga sellel pildil tundub olevat selline, mis ei käi trukkidega eest lahti. Üle pea, nagu öeldud, on nii väikesele väga-väga tüütu ja raske asju selga panna.
  Üle pea bodid on minu meelest ka nii väikesele väga ebapraktilised, neid ma ei võtaks kindlasti üldse kaasa.
  Piisab pika varrukaga hõlmikbodist + sokid ja püksid (või nende asemel sobivad ka sipupüksid, hea kui jalge vahelt trukkidega avatavad, siis on hea lihtne mähet vahetada).

  p.s. Nibude valulikkuse ja veriseks muutumise põhjus võib olla vale imemisvõte, seda tasub lasta mõnel imetamisnõustajal kontrollida ja vaadata. Nii Pelgus kui ITK-s peaks nad imetamisnõustaja palumise peale ikka kohale kutsuma.

 • Avatar
  Vasta Mõrtsukjänes 20. september 2013 at 15:35

  1. Inimesed on erinevad, aga peale esimese lapse sündi tundsin ennast nii räbala ja koledana ning haigla hallid hommikumantlid tegid tunde veel hullemaks. Enivei on äsja sünnitanud naised näost hallid. Sestap oli kahte järgmist sünnitama minnes kotis ka kodune roosa hommikumantel, noh, et lööks jumet näkku või nii :D. 2. Peale seda rasket tööd oli kohutavalt räpane tunne – oma harjumuspärased pesuvahendid/kreemid on hädavajalikud. 3. Sidemeid antakse vist igal pool jaopärast, seega mingeid hjuudž tena-leidisid oleks vaja kaasa võtta. 4. Igasuguste nibukreemide, luttide jms vajadus on erinev. Minul näiteks on kõik kolm last juba esimestel päevadel nibud nii veriseks ja valusaks imenud, et roni või ulgudes mööda seina üles. Seetõttu on mul nibukaitsmed alati haiglakotis. Lutti on mul ka vaja läinud, rinnapatju jällegi mitte. Samas on need nüüd küll sellised asjad, mida vist igaks juhuks pole mõtet varuda – igas haiglas on apteek ja saab kabjaplaginal mehe jahile saata. (Muide, avastasin nüüd ühe tõesti nibusid ruttu parandava vahendi – Multi-Mam kompressid, mis tõesti töötasid, pooleteistkümne pakiga sai kõik korda). 5. Jällegi individuaalne, aga mulle meeldis perepalatisse jõudnuna vaikset muusikat kuulata – kunagi makk, nüüd läpakas abiks. Lugeda, kududa (kõik varustus oli kotis kaasas) ei olnud aega ega tahtmistki. Nagu keegi eespool ütleski – oled oma uue tite imetlemisega nii ametis; ja vahet pole, mitmes ta on 🙂

 • Avatar
  Vasta Krr 20. september 2013 at 15:16

  Siin on väga ammendavad vastused, aga lisan omalt poolt veel midagi, mida vist ei mainitud – nimelt tundsin Pelgus peale sünnitust taastudes hirmsat vajadust (käe)kella järele. Mobiililt oli jube tüütu ja alguses ka valus kogu aeg aega vaadata (hommikuti tuli nt last õigel ajal kaalumas käia) ning ema-lapse toas vähemalt üle-eelmisel aastal kella ei olnud. Perepalatites on see ehk olemas, aga seda meile ei jätkunud.

 • Avatar
  Vasta B 20. september 2013 at 13:49

  Pelgus lõigati minu lapsel nt. kohe mõõtmise-kaalumise ajal ka küüned ise ära, nii et seda muret polnud. Ja see haiglast riiete andmine on nii ja naa, mina ise lasin selle koleda haiglakitliga ringi, sest külalisi niikuinii haiglasse ei tahtnud ja niiiii mugav oli. Lapsele aga panin enda riided, sest no esimene laps ja päris minu oma ja need haiglast antud riided olid ikka parajad kaltsud kui nüüd aus olla.. Mina tundsin puudust hügieenilisest huulepulgast ning sidemed võta kindlasti need kõige paksemad. Neid aluspükse läks ka mitu paari mul. Süüa-juua alguses ei võinud, sest oli keiser (erakorraline) aga hiljem lahmisin nagu mingi loom selle eest.

 • Avatar
  Vasta Kadri 20. september 2013 at 11:14

  Minu nimekiri (parandustega) on selline:

  • Rasedakaart, ID-kaart
  • Hügieenitarbed (hügieenisidemed, hambahari/-pasta, šampoon, juuksehari)
  • Beebiriided – vähemalt kojutoomiskomplekt (body, püksid, jakk, sokid, müts, kombekas), beebitekk. Haiglas olles saab sealseid riideid kasutada.
  • Bepanthen kreem (ilmselt saab vajadusel ka haiglast, mina unustasin maha ja ilma ei jäänud, vb ei lähe üldse vaja)
  • Veepudel (mugavam on see, millel ei pea korki maha keerama e. sportpudel), midagi näksida, eriti pärast taastudes on vaja magusat juua (vähemalt mul nii kästi).
  • Rinnapadjad, imetamisrinnahoidjad
  • Ühekordsed aluspüksid (võrgust) (olenevalt haiglast võid sealt ka saada)
  • Sussid (ma käisin suvel paljajalu)
  • Mugavad riided endale – haiglas on öösärk vms, aga kojutulekuks on juba endal midagi vaja.
  • Saunalina
  • Patsikumm
  • FOTOKAS!
  • Turvahäll autosse.

  Beebikinnastest nii palju, et laps sündis 41+1 ja oli vägagi pikkade küüntega, need olid üldse väga imelikud, aga lõigata ma neid sellegipoolest ei julgenud. Panin siis kindad kätte ja asi korras, aga siis tuli ÄE ja tiris need ära: “Neid me kätte ei pane, beebi peab õppima ümbrust tundma.” Nojah, igatahes kohutavalt lõhki ta end ei tõmmanud ja ma ei mäletagi, millal ma esimest korda üldse julgesin tal küüsi lõigata. Mul oli varutud sada erinevat varianti neid küünekääre ja -tange, aga lõpuks jäin ikkagi lõikama nendega, millega endalgi. Nii on mingi kindlus juba olemas. Kui lõikad tangidega, lõika lapsel ka. Kui kääridega, siis lõikagi lapsel samade kääridega. Beebikäärid on lisaks nürile terale ka nii paksu teraga, et ta peaks enne küünised kasvatama, kui üldse midagi lõigata saad.

  See oli küll suvise lapse nimekiri, aga ega seal suurt vahet pole, lihtsalt soojemaid riideid võtta. Imetamisrinnahoidjad panin alles haiglast lahkudes selga, muidu olin ilma.

  Hiljem taastudes võid tahta lugeda või läpakat kasutada küll, eks oleneb, kuidas taastumine läheb. Minul see eriti ei õnnestunud, nii et põhiliselt lihtsalt lamasin või magasin, kui laps magas.

  Riietega on mul Tartu kogemus, seega haiglariided sobisid väga hästi kuni kojuminekuni. See on tõsi, et ilmselt ei taha sa tal esialgu midagi üle pea tõmmata, seega see tudu(/toa)kombekas ei ole võib-olla esimeseks nii hea. Samas hakkama saab niikuinii ja ei ole see beebi nii õrn midagi, võib üle pea tõmmata küll.
  Minu laps sündis 51 cm-sena ja polnud väga pontsakas, nii et nr 50 riided sobisid hästi veel tükk aega. Samas, nagu keegi juba mainis, võid lihtsalt nii 50 kui 56 kaasa võtta.

  Üldiselt, nagu alati, igaühel on oma kogemus ja arvamus, katsu sa mingi enda oma sellest kujundada 🙂

 • Avatar
  Vasta müü 20. september 2013 at 10:18

  Mallu, miks järgmist lugeda ei saa, oled parooli muutnud? 🙁

  • Mallukas
   Vasta Mallukas 20. september 2013 at 10:49

   ei, parool on absoluutselt kogu aeg sama

 • Avatar
  Vasta Naabrinaine 20. september 2013 at 09:35

  Minu esimene imikukommentaar!

  LM sündis okt lõpus, samal ajal ja samas kohas, kus sinu oma ilmselt sünnib.
  Kaasa on vaja võtta särk, püksid, sokid ja müts talle, ja sinu koduriided (milles lebada, kui peaksid üle 24h sees olema). Ma ei ole ühegi raseduse või rinnaga toitmise ajaks eririideid ostnud, seega neid kommenteerida ei oska. No ja pesemisasjad endale. Mähkmeid võib ka, titele siis, või ka endale.

  Turvahäll ja kombekas olid meil vist autos valmis. Ja ma üldse ei viitsinud imik-LM´i pikalt riietada, mul oli samasugune talvekombekas kaasas nagu sul see punane ja sinna sisse panin ta särgiväel.
  Pildistan lapsi siiani telefoniga, see oli kaasas ka siis. Ja nende nappide tundidega, mis ma haiglas veetsin, käis meil lahkelt külalisi, kes suureobjektiivilistega mu tite ümber visklesid ja pärast mulle pilte saatsid. Needsamad head inimesed tõid mulle ka juua ja süüa, kui ma tahtsin, ja kohvi.

  See absurdselt inetu sisuga beebipakk anti mulle ka, aga mõni hetk enne kojuminekut, seega haiglas (tõele au andes ka hiljem kodus) sellest kasu ei olnud.

  Kui lapse isa kaasas hängib, siis võib teda jooksutada mähkmete, mineraalvee, pantenoolsalvi ja värskete lehtede jahile, mul oli raamat kotis, aga lugeda ei viitsinud, vahtisin niisama titte.

  Ühesõnaga – 1 set riideid talle, sulle umbes samad asjad, mis nädalavahetuseks linnapuhkusele sõites, häll ja kombekas, mis võivad oodata autos. Põhimõtteliselt võid sa minna oma parima ridiküliga.

  Regards,
  Naabrinaine

 • Avatar
  Vasta Triin 20. september 2013 at 09:20

  Mina sünnitasin eelmisel aastal, oktoobri alguses. Ise läksin ka haiglasse ilma kotita üldse. Kott oli küll enam-vähem koos, ainult asjad mis igapäevaselt kasutuses veel olid, tuli juurde lisada. Kuna mul oli aga kiire haiglasse, siis ma ei hakanud mitte ühtegi sekundit kulutama, et haiglakott lõpuni pakkida. Kusjuures haiglakoti peal oli nimekiri asjadest, mis veel puudu on. Jumal tänatud, et ma nii tegin, sest muidu oleks mees hädas olnud seal kodus selle koti lõpuni pakkimisega. Asju tuli muidugi liiga palju. Oma riideid ma selga ei pannud, koju saamise hetkeni lasin haigla öösärgiga ringi. Erakorralise keisri tõttu ei tahtnudki pükse jalga tõmmata. Enda ostetud mähkmeid ka vaja ei läinud, ITKs toodi iga hommik 6 mähet ja nendest piisas ning jäi isegi üle. Ma ei tea kuidas Pelgus on aga ITKs ei olnud niiskeid salvrätikuid ja mina neid kaasa ka ei võtnud, kuigi oleks vaja küll olnud. Fotokas ja läpakas kindlasti, need on ilmselt nii elementaarsed asjad, et keegi ei unusta 😀 Sidemed olid mul endal kaasa, seega keegi haiglast ei hakanud neid pakkuma ka. Hommikumantel oli ka enda oma ning sussid. Nibukreemist nii palju, et kaasas mul see bebanthen oli aga ma olin üks vähestest õnnelikest, kellel nibud täitsa terveks jäid. Vahepeal olid natuke hellad aga see tunne kadus ka kiirelt. Kombe jäta jah esialgu koju. Mina tegin nii, et kombeka panin turvahälli ja veel mõned soojemad sokid ja müts ning kojuminekupäevaks toodi turvahäll koos seal sees oleva kilekotiga haiglasse. Kombeka valiku võid otsustada ka kojumineku päeval kui esialgu selle koju jätad. Kui väljas on soe sügisilm, siis valge kombekas ja kui juba lumi maas on, siis ilmselt roosa 😉

 • Avatar
  Vasta Eq 20. september 2013 at 09:17

  6 aasta tagusest sünnitusest mäletan seda, et kõige olulisem kaasavõetust oli hügieeniline huulepulk. Joogipudel ka ja soojad sokid. Ja esimene asi, mille järele mees pidi poodi jooksma oli lutt, kuigi me ei kavatsenud lutti üldse kasutusele võtta.

 • Avatar
  Vasta Krista 20. september 2013 at 08:25

  Ma ei lugenud kõiki kommentaare läbi, aga kuna sul oli tähtaeg vist oktoobris ( väga vabandan kui ei olnud, aga mu mäluke pole just teravam pliiats karbis), siis siiski soovitan võtta sooja kombe. Ja kottkombega oleks olnud mugavam, kuna beebil need käed ja jalad nii tillud ja toonuses.Neid võib olla keerukas väänata sinna käte ja jalgade auku.
  Ise sünnitasin Pelgulinnas ja seal anti mähkmeid nii palju kui vaja, kui otsa said siis saad ise juurde küsida. Sidemeid oli seal konkreetne arv aga kui mingil põhjusel ei peaks sulle nendest jätkuma ja sul enda oma kaasas pole, siis keegi ei jäta sind palja tagumikuga.:P Mnjaa mina ei raatsinud oma hommikumantlit ja öösärki selga panna, kuna suht tihti lekkisin ja öösärk sai veriseks, siis sai seal kohe uue küsida. Ja Mari riiete suhtes, nad annavad seal oma poolsed riided, mida sa saad siis kasutada. Ja jällegi neid saab sealt küsida nii palju kui tarvis ja koju saad viia juba oma riietes.Oma peikale võid küll midagi kaasa võtta, et tal igav poleks.Iseasi kas ta suudab keskenduda millelegi muule, kui sa seal valudes oled. Ahjaa ja soovitan veel beebile luti kaasa võtta, kuna neil on see imemisvajadus suur, siis ta tahab koguaeg imeda. Ja läpakas on väga hea mõte, sest peale sünnitust kui oled juba sünnitusjärgses palatis on igav. Muidugi lapse vaimustus on nii suur, aga ikkagi, tahaks ju kohe kõiki neid emotsioone jagada.

 • Avatar
  Vasta Helena 20. september 2013 at 01:59

  Täna olen unetu ja lisaks ületan end, ei kommenteeri tavaliselt kunagi midagi ja täna lausa kaks korda.
  Rinnahoidjad – esialgu kasutud. Koju saab tulla samadega, millega lähedki, kuid siis kui piim rinda tuleb on oluline rindasid mitte täiendavalt muljuda ja pigistada. Rinnad alul siis kõvad ja pakitsevad, mul oli tunne, et lausa plahvatavad:). Rinnahoidjaga(kui kuskilt soonib) võib kergesti tekkida piimapais ja sealt põletik. Rinnapatjade, kui tilgub ja kapsalehtede, kui valutavad, kinnihoidmiseks on jube head sportrinnahoidjad. Kui piim rinnas normaliseerub ja ei tilgu pidevalt ja rinnad ei valuta enam siis kanna rinnahoidjaid südamest, mil tahad. Ise mitu rinnapõletiku üle elanud ja ei soovi neid ka hullemale vaenlasele mitte.
  Rinnapumpa ja nibukaitsmeid vajasin kõigi kolmega, kuid alles kodus.
  Küüsi olen lõiganud kõigil kolmel – st mitte mina aga mu mees. Kindaid ei ole kasutanud
  Peale sünnitust tabab mind lisaks veristusele ja piima lekkimisele veel tohutu higistamine, mistõttu oli ikka haiglasärke jube mõnus vahetada. St kasutasin vaid haigla särke.
  Süüa mina ei tahtnud nähagi ja peale sünnitust tõi mees poest just seda mille järele isutas. Samas on paljud just öelnud, et tahaks soolast või haput, st midagi imeda. Jääkuubikute imemine pidi miski tarkuse järgi väga hea olema. Katsu neid kaasa pakkida 🙂
  Ja kindlasti veepudel, millest saad igas asendis juua, ikkagi raske sport ja trennis kõigil vesi käepärast.
  Fotokas ja kaamera.
  Aga kokkuvõtteks…..more is more. Võta rahulikult kaasa kõik mis arvad, tagasi saab need alati tuua, leiba nad ei küsi.

 • Avatar
  Vasta Sigrid Roosimägi 20. september 2013 at 01:29

  Tallinna beebipakk on täitsa olemas ja selle saavad kõik, kes tallinna sisse kirjutatud. Üldiselt aga pakk suhteliselt mõttetu. St üldiselt saab peale sündi kolm “beebipakki”. 2 tükki sünnitusmajast kohe ning 1 pead ise apteegist taotlema.

  1. Benu beebipakk : http://beebipakk.apteek1.ee/ ( ENNE LAPSE 3. ELUKUUD)

  * Pampers Premium mähkmed – tootenäidised ja infovoldik
  * Tena Lady hügieenisidemed ja aluslina – tootenäidis
  * Maria rinnapadjad – tootenäidis ja infovoldik
  * Ajakiri “Pere ja Kodu”
  * Apteek1 marliside ja vatt
  * Johnson Baby pesugeel – tootenäidis
  * Johnson Baby shampoon – tootenäidis
  * Johnson Baby kreem – tootenäidis
  * Minisun tilgad – tootenäidis
  * Oilatum kreemi – tootenäidis
  * Humer hüpertooniline merevesi – tootenäidis
  * Ergo kindlustuse voldik, kinkekaart, kasvumeeter
  * BENU – vannipart

  2.) Tallinna beebipakk (Saavad tallinna elanikud) : http://www.tallinn.ee/Teenus-Hoolduspakk-imikule

  Imiku hoolduspakk 2013-2014
  1.1 Imiku riide- ja pesuesemed:
  1.1.1 Magamiskott-tekk vastsündinule (90 cm), edaspidi kasutatav tekina. Toodetud trükitud tekstiilist – 100% puuvillasest bjassist, vooder 100% puuvillasest ühevärvilisest flanellist.
  1.1.2 Kõrvadega müts, suurus 64 cm. Toodetud 100% puuvillasest ühevärvilisest interlock¢ist või 1/1 rib’ist.
  1.1.3 Body pikkade varrukatega suurusele 74 cm. Toodetud 100% puuvillasest interlock¢ist või 1/1 rib’ist.
  1.1.4 Pihaosaga sipukad suurusele 74 cm. Toodetud 100% puuvillasest ühevärvilisest interlock¢ist või 1/1 rib’ist.
  1.1.5 Jakk suurusele 70 cm koos jalaotsteta pükstega suurusega 70 cm puuvillasest rib´ist või puuvillasest 2 TF fliici¢ist.
  1.1.6 Soe 2-kihiline (voodriga) kombinesoon suurusele 70 cm. Toodetud 100% puuvillasest flanellist ja ühevärvilisest fleeci¢ist.
  1.2 Mähkmete (vähemalt 3 tükki komplektis) komplekt imikule kehamassiga 3-6 kg.
  1.3 Imiku hooldusvahendid:
  1.3.1 Naba puhastusvahend, mis peab olema lapse tervisele ohutu;
  1.3.2 Vatipulgad naba puhastamiseks;
  1.4 Pakend esemete pakkimiseks.
  3.) Wendre AS tekk ja padi : http://uudisvoog.postimees.ee/?DATE=20120109&ID=273956
  Kõik sündinud beebid saavad oma haiglast kingituseks kaasa Wendre firma poolt teki ja padja.

 • Avatar
  Vasta Kai 20. september 2013 at 00:59

  Imetamis rinnahoidjatest niipalju, et soovitan vaadata ilma tugikaarteta. Nimelt on need üldiselt mugavamad ning ei tekita ka hiljem piimapaisu … Kui piim tuleb, siis võivad need piimajuhad ulatuda ka lausa kaenlaalla. Minul olid seetõttu nn ummistused kiired tulema, kuni taipasin need tugikaared eemaldada.
  Käisin sünnitamas selle aasta jaanuaris Itk’s, seal mähkme puudust polnud, küll aga sidemed olid loetud ning tuli kasutada enda ostetuid. Samuti seal olemas öösärk ja hommikulmantel (mis küll ei kannata kriitikat aga ajavad asja ära). Titeriideid oli vaid üks komplekt ehk koju toomiseks.

 • Avatar
  Vasta Ethel 20. september 2013 at 00:54

  Mina läksin praktiliselt ilma haiglakotita sest tuli ootamatult see minek veits (kuigi dushigeeli endale, ühte bodyt ja sipukaid koos paari mähkmega kandsin käekotis igal sammul, mis kodust veidi kaugemale tehtud – no igaks juhuks).

  Kõige rohkem tundsin puudust fotokast. Läpakat läks küll täitsa vaja. Rinnapumpa laenasin haiglast, hommikumantel ja öösärk ka haigla omad.

  Lapsele pandi jah haiglas kohe riided selga.

  Nibupatjadest tundsin puudust. Ma ei tea kuidas nende spets imetamise rinnakatega on aga mina olin tavaliste rinnahoidjatega ja selleks ajaks kui haiglast koju jõudsin olid mu oma riided piimast nii läbi imbunud – Kui jope maha võtsin, siis esimene , mis silma hakkas olid kaks suurt sõõri pluusil.

  Kui oma dushigeeli poleks olnud siis kindlasti oleks sellest tundnud puudust – need haigla seebitykid ei meeldi. Kas enam ei ole Eestis seda beebipaki värki – mul Fertis anti suur kott ema hygieenisidemete, mähkemete ja igast lapse kreemide ja pudi-padiga. Mõtlesin, et see on see suur paljuräägitud beebipakk – ja see peaks siis ju igas haiglas olema. Pmst saab sealt kõik vajaliku.

  • Avatar
   Vasta Lii Kl 20. september 2013 at 09:58

   Väga asjalik kommentaar, pole midagi rohkem lisada 🙂

 • Avatar
  Vasta S 20. september 2013 at 00:48

  Ma elasin seda lugedes praegu nii hullult kaasa, et endal tuli ärevus sisse – toomegi ta koju! :D:D The real deal! Neid kommentaare lugedes tekkis ka tunne, et appi, kui tublid kõik emad ikka on, tuleb ikka tunnustada! Õnn kaasa!!!!!

 • Avatar
  Vasta MM 19. september 2013 at 23:26

  Meie laps sündis ka pikkade küüntega. Minul puudus julgus neid kääridega lühemaks lõigata. Esimene kord lasin haiglaõel seda teha, siis ise viilisin küüneviiliga ning haiglast välja saades ostsin poest TommeeTipee küünetangid. Olen väga rahul.
  Neid kindaid ei soovitatud meil lapsele panna.

 • Avatar
  Vasta Kersti 19. september 2013 at 23:25

  Mina lisaksin omalt poolt veel paar oma arvamust.

  1) Marile võta kindlasti kaks mütsi (üks õhem, teine pisut paksem), kuna kombeka kapuuts ei ole väga kindel tuulepidamise osas.
  2) Kindlasti ka tekk. Olgugi, et pisike mammuke näeb välja nagu kubujuss, ikka oleks hea ta ka teki sisse mässida, sest nagu keegi ka ülal mainis – laps võiks olla võimalikult soojas esimestel päevadel/nädalatel. Ja sinna juurde võime kalkuleerida ka kätte jõudnud kavala sügise. =)
  3) Võiksid mõelda sellele, et osta Marile ka pisike lutt ning see kaasa võtta (?) =)
  4) Imetamispatjade vajamineku kohta niipalju, et iga naise keha on ikkagi erinev ning see, millal sinul piim lekkima võib hakata, ei ole samuti teada. “Selgub tegevuse käigus” niiöelda.

  Ühesõnaga, mida ma Tegelikult tahtsin öelda, on see, et Ära Muretse! Kõik läheb hästi ning Sa saad hakkama! =)

  • Avatar
   Vasta Lii Kl 20. september 2013 at 09:56

   Andeks mul pisuke kriitika, kuid kui kaua oled esimesel päeval lapsega väljas tuule käes? Piisab, kui alusmütsike on kenasti ümber kõrvade ja kapuuts peas. Olen palju näinud emmesid, kes mässivad oma maimukese nii sisse, et kole….Ja siis kurdavad, et laps on tihti haige. No ei külmetusest, et lapsel oleks liiga vähe riideid, vaid, et liiga palju….laps kuumeneb ja siis on iga pisike tuuleke lapsele ohuks….Mõistlikkust lapse riietamisel eelkõige!

   • Avatar
    Vasta müü 20. september 2013 at 10:17

    Mõistlikkust, jah! Jutt on kojuminevast paaripäevasest vastsündinust, kellel puudub külma eest kaitsev rasvakiht, mitte pooleaastasest “maimukesest”. Esimeseks kojusõiduks peab vägagi hoolitsema selle eest, et uus ilmakodanik miskitpidi ei külmetaks!

  • Avatar
   Vasta Krissumissu 20. september 2013 at 10:27

   Minul ei hakkanudki piima jõgedena ülevoolama, kusjuures poiss saab siiani rinda, aasta ja 1 kuune.

 • Avatar
  Vasta Sigrid Roosimägi 19. september 2013 at 23:14

  Hehe, mul on samasugune valge kombekas beebile koju toomiseks aga mu beebi sünnib ka siin nüüd nädala jooksul, kui veel väljas soe. Eks sa pead kombeka osas otsustama selle järgi, kuidas ilmad on. Mul igaks juhuks turvahälli visatud ka soe fliistekk, mille saab peale panna turvahällis, kui tõesti peaks külm olema.

  Aga soovitatakse haiglakotti pista ka banaane ja müslibatoone nt. Banaane saab vajadusel kusagilt poest kaasa haarata ka haiglasse minnes. Süsivesikurikas ja annab palju energiat 🙂

 • Avatar
  Vasta Glacier 19. september 2013 at 23:08

  Ahjaa… mina sünnitasin ITK-s. Olime perepalatis (peale esimest ööd, mille veetsin lapsega kahekesi ema-lapse toas, sest perepalateid ei olnud). Süüa anti mõlemale, nii mulle kui mehele. Söök oli selline, et enamus mu rasedusega kogunenud kilodest läks seal maha – st ei kõlvanud süüa pmst. Jumal tänatud Sõõrikukohviku omleti eest, mida siis mees vahel tõi. Et ma ei tea kuidas pelgus söögiga on, aga kui seda toob sama tarnija kes ITK-sse, siis mumeelest peaks vähemalt puuvilju kotiga kaasas olema:D

 • Avatar
  Vasta Krissumissu 19. september 2013 at 23:06

  ok, kuna ma luba läksin hoogu kirjutamisega, SORRY, siis veepudel selline, kus pikali olles saab juua, see spordipudel. Minule oli see hädavajalik, püsti olla enam ei saanud ega istuda aga vahepeal läks vaja.
  Teiseks anna mehele täpsed juhendid, mida ja palju pildistada, kui ta ise ei jaga sellest midagi.. minu mees tegi sellised pilte, et appi ;)))) kindlasti kui last kaalutakse pilt koos kaalunumbritega jne.

 • Avatar
  Vasta Glacier 19. september 2013 at 23:04

  Oeh, ma olen sellest parteist, kes mõtleb, et “villased sokid???” – mul oli niii palav, et hirmus (rääkimata sellest, et pärast oli palat nii kuum, et ma pidin sinna maha surema). Tõsi, mul kulus sünnitamiseks ka umbes 1,5h.

  Sidemetest – kui Sul vannitoas tavalised sidemed, siis esimesteks päevadeks unusta need ära – neist ei piisa tõenäoliselt. Mina sain nö tavaliste (max imavusega) sidemetele üle minna mingi 7ndal päeval alles.

  Pesu – mina kandsin enda oma – nii öösärki (kohe kui duši alla pääsesin) kui rinnahoidjat/püksikuid). Imetamisrinnahoidja – proovi seda enne kanda – kas 24/7 sellega olles on mugav. Lisaks, minul nt oli probleem sellega, et ma higistasin jubedalt vahepeal ja pidin pesu vahetama iga päev – seega hea oleks, kui oleks mitu vahetust. Rinnapadjad on olulised – muidu ei jõua sa teatud hetkest enam rinnahoidjaid vahetada vähemalt alguses. Julgen ka soovitada, et ole valmis need välja vahetama, osadel tõmbab sisu tükki ja teeb haiget, osad on normaalsemad ja sisu muutub geeljaks (u nagu sidemetel) – need on okei.

  NB! varu koju külmikusse üks kõige tavalisem KAPSAPEA (mille Kardo vajadusel saab Sulle haiglasse tuua, kui te ei peaks olema kodus enne). Kapsalehtedega saad ennetada rinnapõletiku teket, kui piimapais tuleb.

  Küünekäärid – mina lõikasin plikal küüsi juba sünnitusmajas, aga jah, oleneb lapsest. Aga – võta käärid pakendist välja ja vaata, et nad oleks korralikud – osad logisevad jubedalt ja nendega annab nüsida. Me esimesed viskasime lihtsalt minema, peale kolmandat korda ei kannatanud enam lõigata.

  Lapse riiete osas ei oska nõu anda – meie preili sündis 2,2kg ja pidi olema 26kraadises palatis ka paksul riides ja soojendusega vesivoodil alguses. Koju toomiseks toppisin ka ta väga paksult riidesse (tegu oli veebruari algusega). Aga ma seda küll kahetsen, et ei pannud lapsele kohe haiglas oma riideid selga – kõik asjad olid suured ka ebamugavad. Mingi kolmandal päeval (me saime koju alles 6 päeva pärast) leidis õde poest nii pisikese kombe, et lapsele paras oli (45cm).

  Jõudu Sulle ja Marile:)

 • Avatar
  Vasta Krissumissu 19. september 2013 at 23:02

  ok ronisin oma blogisse ja teen kopi paste ikka, äkitsi on abi

  MIS HAIGLASSE KAASA VÕTTA ?

  * ID Kaard või pass
  * Rasedakaard

  – Täidetud anesteesia küsitlusleht – anti perekooli loengust ja seda peab nagunii haiglas täitma kui peaks minema anesteesia tegemiseks

  – Sularaha parkimiseks, arve tasumiseks, näkside ostmseks jne

  *Hügieenitarbed
  -spets Sidemed/pesu
  -hambahari, hambapasta
  -pesemisvahendid
  -ihukreem
  -rätik
  -hügieeniline huulepulk

  -nibukreem
  -nibukaitsmed
  -rinnapiimapadjad

  *Enda riided
  -hommikumantel
  -sussid
  -aluspesu
  -vahetusriided, sokid jne
  -imetamisrinnahoidjad
  -midagi mugavat kui kauemaks peaksid jääma

  *Tugiisik
  -vahetusjalanõud
  -vahetusriided
  -rätik

  *Lapsele

  Haiglasse võtta kaasa 50 ja 56 suurus riided. Võimalik, et 50 on kohe liiga väike !
  -beebi riided: body, püksid, alussärk, sokid, müts, vajagusel soojemad riided, kombekas jne
  -beebi tekk või magamiskott

  -mähkmed
  -märjad salvad beebile

  -küünekäärid beebile
  -lutt

  TURVATOOL, kui autoga koju minek.

  *Söök
  -vesi, magusad mahlad
  -kerged suupisted, puu-juurviljad, kommid, pähklid.
  -nõmm-liivatee, vaarikaleht, kortsleht, võib juua alates 40 rn, võtta haiglasse termosega kaasa !

  *lugemist
  *fotoaparaat/videokaamera
  *läptop
  *laadija
  *telefon

 • Avatar
  Vasta Krissumissu 19. september 2013 at 23:01

  Lisan veel FOTOKAS, LAADIJA, SULARAHA ja seda palju, eestis vist peab kohe kõik kinni taguma.

 • Avatar
  Vasta Krissumissu 19. september 2013 at 22:59

  ma sünnitasin soomes ja suur kott oli kaasas + suure kilekotitäis sööki. Lõpuks läks vaja vaid kojutoomisriideid 😉 Ise olin haiglariietega, olin liiga surnud, et vahetada või kotist otsida midagi. PEalegi on see paras verega mäkerdamine, ei tahtnud OMA riided määrida. Kui jääte mehega mitmeks ööks, siis mehele vahetusriided.

  Minu poisil olid ka sündides pikad küüned, ei soovitatud lõigata ja teisel päeval panime kindad kuna oli nagu kriimikiisu, kraapis oma näe ära.

  Minul aga nibud ei valutanud ega teinud probleemi. See pakitsus tuli 4-5 päev aga siis aitab ka külmkappi pandud kapsapea, et saada parem mees kapsa järgi ja pista lehed sügavasse. Rinnad valutavad siis on kuum dush ja külm kapsas su ainsad sõbrad, teisi kõiki sa vihkad siis.

  Ja see sinu lapsenahk ahaaa on ööriided või pitshaama 😉 Lapsed magavad sellega öösel.

  kojutoomiskomplekt on selline imenunnu komlpekt mis ostetakse vaid selleks 1 tähtsaks puhuks või kaheks ja kolmeks, siis on see juba väike), kus on kindad, müts, body, püksid, kleidike, sokikesed jne jne kõik ühest armasast komplektist. Pärast saad kodus näiteks ära raamida või laste-lastele pärandada või niisama imetleda, kui oled 100 aastane.

  Ma kunagi tegin ka sellest pika teema aga ei hakka seda linkima siia.

 • Avatar
  Vasta Katu 19. september 2013 at 22:54

  Omast kogemusest:
  Raamatut saab edukalt esimeste tuhude vahel lugeda, aga läpakas on parem ;).
  FOTOAPARAAT, ainult koju toomiseks nr 50-56 riided, ôhem kombekas ja beebitekk oli mul ka kaasas.
  Riided ja sidemed olid mul haigla poolt. Seal olid veel eriti mônusad ja suures sidemed, sest esimesed päevad, poe omad oleks läbi vettinud :P. Mis veel? Sussid ka jah, aga haiglariided paremad. Küünekäärid jätaks koju.

  Muide, mul oli oktoobri piiga, kes kaalus 4200g ja oli 52 cm pikk, nii et talle 50 riided selga ei läinudki 🙂

 • Avatar
  Vasta Helen 19. september 2013 at 22:17

  Lapse küünte pikkus oleneb sellest, kui ajalisena ta sünnib. Tublisti tähtaja ületanud lastel võivad nad küll pikad olla, varem saabunutel seevastu suht lühikesed. Minu kogemus on ka, et sünnitades võib hirmus külm olla. KOhe väga külm. Nii et villased sokid ja kampsun võiks kaasas olla, siis on endal mugavam. Mul olid kahe lapsega hullud külmavärinad kogu aeg. Aga piim hakkab sul lekkima alles 4.-5. päeval, enne seda pole imetamispatju eriti vaja…

 • Avatar
  Vasta Meeri 19. september 2013 at 22:01

  Mina vedasin haiglasse kaasa hulgim asju aga reaalselt ei kasutanud ma oma kotist eriti midagi.
  Sünnitasin pelgulinnas ja võtsime mehega pärast perepalati. Seal oli olemas hommikumantlid mõlemale + mõlemale mitmes erinevas suuruses saunalinasid. Enda omasid ei võtnud kotist väljagi.

  Enda riideid kasutasin ma ainult siis kui tulid külalised või siis kui ma läksin sinna Pesamuna poodi vajaminevaid asju ostma.

  Lapsel küüsi ei lõiganud ma arvan oma 2-3 nädalat kindlasti. Need on alguses esiteks nii pehmed ja sõrme küljes kinni ja kasutasin tal hoolega neid pehmeid kindlaid. Ostsin ühe paari ja kuna tal oli kombeks nende peale pidevalt piimata või suhu toppida ja lutsutada siis tagantjärgi mõtlen, et oleks võinud rohkem olla neid kindaid.

  Mähkmed ja sidemed olid samuti palatis kõik olemas ja kui otsa said siis toodi kohe juurde 🙂
  Neid haiglapükse mina ei kasutanud üldse ja sain tavaliste puuvillaste bokseritega hakkama.

  Pesemiseks võtsin mina endale kaasa erinevaid testereid. Ei pidanud suuri potsikuid ja totsikuid kaasa vedama.

 • Avatar
  Vasta Sandra 19. september 2013 at 21:55

  Ma ei viitsi eelnevaid kommentaare sirvida, aga arvan, et peent imetamisrinnahoidjat Sul seal vaja ei lähe. Hea kui särgigagi suudad oma tulitavatele tissidele pihta minna 🙂

 • Avatar
  Vasta K 19. september 2013 at 21:42

  Juhul kui nibud hellaks ja katki tikuvad minema, siis veel paremad palmersi omast on bepanthen ja purelan. Just see purelan. Ja bepanthenit võid titale ka määrida, juhul kui mähkmed löövet tekitavad.
  Minul kulus neid nibukreeme lausa TONNIDES ja olen kõikvõimalikud ära proovinud, lemmikuks jäi purelan. Aga mu laps oli nagu kutsikas ka rinna otsas, isegi mu ema ütles, et ta pole kunagi näinud, et beebi nii sööks 😀 Nüüd on maha rahunenud 🙂

  Aga haiglakoti kohta on kõik tark jutt ära räägitud juba 🙂

 • Avatar
  Vasta müü 19. september 2013 at 21:26

  Nibudele (ja ka edaspidi nt lapsele pepu peale, kui punetab) soovitatakse Bepantheni, imetamise ajaks ei pea seda ära pühkima, mina määrisin seda vahetpidamata kohe alguses kui nibud eriti hellad olid ja aitas suuri lõhenemisi vältida. Veel oli mul kaasas rasedusjärgne vöö, viimasel päeval tõmbasin peale ja palju kergem oli olla sellega. Soovitan Sul Ülo, Üllari või mistaniminüüdoligi ka kaasa võtta, minul oli oma piklik padi kaasas ja väga mugav oli sellega. Lapsele peavad kojuminekuks olema praeguste ilmadega vähemalt kaks kihti riideid (sh ka kaks mütsi).

  • Mallukas
   Vasta Mallukas 19. september 2013 at 21:30

   Palmersi nibukreemi ei pea kah pakendi sõnul maha pühkima. Mul on selline asi, nagu pihasoojendaja, mis on ka hea pärast rasedust (nii sõbranna väitis). Üllar on nii kuramuse üüratu ainult ja kas siis kahe mütsi asemel ei sobiks nii, et müts ja kombeka kapuuts?

   • Avatar
    Vasta Lii Kl 20. september 2013 at 09:47

    Küll sobib müts ja kapuuts, ehkki laps on uus tegelane siin maailmas, pole vaja teda hirmus paksult riietesse mässida, kõike ikka mõistlikkuse piires. Olen lähtunud asjaoludest lapse (imiku riidesse pannes) et nii kuidas ise, nii lapski…Kui laps ise veel ei liigu, siis ehk nati paksemalt, ehk siis mingi tekike lisaks. Käärid tunduvad lapse küünte jaoks täiesti ülearused esimestel päevadel (küüned ju nii tillukesed ja sisselõikamise oht suur) küll aga õhukesed kott/kindad, kui tundub, et võib küünistada nägu.

 • Avatar
  Vasta Age 19. september 2013 at 21:20

  Kaas kindlasti soojad sokid, mis pärast sünnitust jalga tõmmata, kohutavalt külm on pärast ja jalad lausa värisevad.
  Niisutav huulepulk ka kindlasti, läbi suu hingates lähevad huuled väga kuivaks ja valusaks.

 • Avatar
  Vasta SV 19. september 2013 at 21:15

  Küünekäärid on jah mingil brošüüril kirjas, aga kuskil loengus (ma päris mitmes käinud, enam ei mäleta, millises) nüüd öeldi ka, et ei soovitata lõigata. Pidavat keeruline olema ja siis valesti tehes võibki vist see põletik tekkida… lõikad liiga sügavalt vms.
  Sidemeid ja mähkmeid ja rätik on ikka ka nendes loengutes soovitatud lisaks kaasa võtta (kuigi mingi osa saab haiglast ka).
  Kas see nibukreem ei lõhna nii hullult nagu näiteks see venitusarmide kreem? Ma mõtlen, et kui sellise vänge lõhnaga asja nibule määrida, siis pärast beebi võib keelduda tissist.
  Muus osas ma ei oska eriti midagi öelda, samasuguse huviga lugesin siin kommentaare 🙂

  • Mallukas
   Vasta Mallukas 19. september 2013 at 21:22

   See nibukreem on täiesti lõhnatu ja on hästi… vaseliinise koostisega. Ma olen seda praegugi teinekord kasutanud.

 • Avatar
  Vasta mormelar 19. september 2013 at 20:54

  See lapsenaha nimi olla toakombekas. Mugav asi titel.
  Mina ei võtnud ka riideid kaasa, haigla poolt antakse ja alguses, kui ei oska veel mähet käsitleda, tuleb neid riideid ikka vahetada – kas tahad peale sünnitust haigla tillukeses kraanikausis riideid pesta? Või need kaksena kotti lükata? Pigem kasuta haigla omi, kui Sul foobiat pole.

  Ma ei ole muidu üldse igasugustes traditsioonides ega ebausukommetes kinni, aga on üks armas komme, mida ma oma lastega järginud olen. Nimelt see, et tita tuuakse koju uutes riietes. Väga levinud olla see Aasias, see on nagu puhtuse sümbol.
  Eestis oli ka nii, kui naine saunas sünnitas, siis tuppa kolimise hetkel pandi lapsele ümber puhas, kasutamata lina, see märkis lapse puhtust ja uut elu. Erilist õnne toob see, kui keegi küla pealt lina kinkis, ma ise mõtlen, et see märgib nagu headust ja poolehoidu.

  Nii on olnud meil haiglast koju tulemise riided alati uued (ja ühed väga vähestest uutest titeriietest) ning need on kellegi kingitud, kasvõi lapse isa!

 • Avatar
  Vasta katrin 19. september 2013 at 20:54

  ikka punane võtta. laps ju alles sündinud siis ja tahab väga sooja nagu emme köhus. turvatunne 🙂

 • Avatar
  Vasta siuhh 19. september 2013 at 20:02

  Way tooo much stuff. Küünekäärid jäta maha, see tohutu kogus riideid ka, see punane kombekas ka, see on ikka maru talvine 🙂 Ise võtsin kaasa omad riided küll, haiglariided olid katkised jne. No ei aitäh. Sussid ka, endale pesemisvahendid. Sidemed-mähkmed sain haiglast.

 • Avatar
  Vasta Katre 19. september 2013 at 19:48

  Ise jagelen hetkel sama probleemi küüsis nii et väga hea postitus. Mul mingi lipik, kus kirjas, mida haiglasse kaasa võtta, on mähkmed ka kirjas. Kas neid peaks võtma mõned kaasa või pakub neid ikka haigla? Ja hommikumantli kohta ma ei tea, kardan, et pelgus äkki ei anta, kui nii tungivalt soovitatakse ju ise kaasa võtta…?

  • Avatar
   Vasta Rella 19. september 2013 at 21:10

   Mina sünnitasin pelgus ~aasta tagasi (nov) ja siis oli hommikumantel täiesti olemas seal. Muidugi polnud see karvane ja pehme nagu kodune, materjal pigem nagu nõudekuivatusrätikul vms 😀 aga ajas asja ära, pealegi niikuinii ei kooserdanud seal eriti ringi, pigem ikka voodis pikali. Mähkmed saime ka sealt, arvan, et endal polnud ühtegi kaasas.

 • Avatar
  Vasta Siku 19. september 2013 at 19:14

  Mõne riidehilbu võid ju igaks juhuks lapsele võtta tagavaraks, kui haigla omad mustaks saavad. Haiglas on ka rätikud olemas(vähemalt perepalatis olid), aga need on valged, seega kui sind on peale sünnitust õmmeldud, ja peale igat wc-s käiku on soovitatav ennast altpoolt puhtaks pesta, siis ei ole valge rätikuga just kõige mugavam ennast sealt kuivatada 😀 Et mingi väike tumedam rätik peaks ikka olema endal kaasas selleks puhuks. Hommikumantlid olid ka perepalatis täitsa olemas, nii värskele emmele kui ka issile.
  Aga sidemete koha pealt on algul kindlasti neid mega suuri vaja, minul olid Tena omad vist. Sest esimene päev veritseb ikka päris korralikult. Ja kui enam nii hullult ei veritse, siis vaata ka omale mingid puuvillased sidemed, mitte Alwaysid või Libressed, sest need ei lase nahal ikka üldse hingata ja see pole paranevatele õmblustele just eriti hea. Ebavajalikest asjadest: võtsin kaasa vannis sünnitamiseks joogamati(soovitati alla panna, et oleks pehmem ja ei oleks nii libe), mis tõusis ebamugavalt veepinnale ja täispuhutava kaelapadja, et oleks mugavam olla, aga reaalselt kasutasin seda mingi 5 min vb 😛 Ülejäänud aja olin ikka teistes asendites kui lamavas.

 • Avatar
  Vasta elex86 19. september 2013 at 18:56

  Minul oli veel kaasas pesemis varustus (nuustik, shampoon ja duššigeel). Beebi pepulapid olid ka kaasas ja mähkmeid ka. Haiglas oli mähetega kindel arv (4 tk päevas vist) ja mul jäi sellest väheks. 🙂

 • Avatar
  Vasta M 19. september 2013 at 18:47

  Kas sa lapse asju enne ei pesnud läb? Mina tean et kõik asjad tuleb enne läbipesta, kuna kunagi ei tea, kes/kus/kuidas neis näppinud on :S

 • Avatar
  Vasta Evelyn 19. september 2013 at 18:46

  Kuna pärast sünnitust on suuremat sorti vereuputus, siis pelgus oli hea kasutada haigla öösärke ja hommikumantlit, et ei peaks enda omi ära määrima. Siis hea mõte on ka fotokas, sest hiljem on huvitav vaadata järgi, kuidas lapsel naba korda tehti jne. Telefoni laadija oli ka elupäästja.

 • Avatar
  Vasta lipsuke 19. september 2013 at 18:39

  Ma arvan, et see punane kombekas on vast liiga paks, tundub nagu talve oma? Pigem see valge ja siis alla sipukad ja body vms ja mütsike pähe, et kõrvad väljas ei oleks… Kaua te seal õues ikka olete? Supsti uksest sisse ja supsti juba autoss ju?

 • Avatar
  Vasta Mia 19. september 2013 at 18:30

  Ma olin vist üsna tagasihoidlik asjade kaas võtmisel. Pakkisin küll oma 100x kotti ümber, aga kaasas olid siis: sussid, (mees lippas sokkis) pesu, telefon, (läpast siis ma alles unistasin) rätik, laadija(alati ununeb selline asjake) , sööki käis mees toomas poest kui ma valudes alles olin, fotokas. Lapsele kojutoomis riided: kombekas(sündis südatalvel), tekike, body, püksid, särk, kindad, villased sokid, sokid, alusmüts ja talvemüts. Rohkem ei mäleta et oleks kaasas old. Need kindad olid mu omal ka käes, sest ta kraapis ka näo ära endal. Turvatool oli ka kaasas, meil oli koju 40km, tulid järgi.

 • Avatar
  Vasta Kadri 19. september 2013 at 18:26

  Alustan sellest, et 50 on paras suurus. Me olime beebiga haiglas 5 päeva ja lõpuks ikka pidin omad riided panema. Küünte lõikamise kohta rääkis mulle ka praktikant haiglas, et nüüd uusi ämmakaid õpetatakse, et beebidel ei tohiks küüsi lõigata. Mina ikka lõikasin.
  Lapsenahka kutsutakse pidžaamaks 😉 (tudukombe mõnes keeles)
  Kuna kõik sünnitused on täiesti erinevad, siis ei saa öelda, et sul raamatut vaja ei lähe. Mõni on haiglas enne lapse ilmale tulekut 3 päeva ja veel 4 päeva peale. Mõni saab 2 tunniga sünnitatud ja on 6h pärast juba kodus. Nii et raamat/läpakas on hea mõte.
  Ma ise lähen detsembris sünnitama. Võtan igaksjuhuks villased sokid kaasa ja midagi sooja, sest sünnitades on JUBE külm!!! Rinnapumpa ei tohi ma maha unustada, imetamispadja kavatsen võtta… FOTOKAS! Mu esimese lapse esimesed pildid on telefoniga tehtud.

 • Avatar
  Vasta Merily 19. september 2013 at 18:17

  Mina ei võtaks ka nii palju beebiriideid. Kõik muu täitsa okei. Homikumantli ja öösärgi kaasavõtmine on pigem enda otsustada. Mina jätsin nad koju, haigla omades oli ohutum olla, kui see jube lekkimine hakkas.

  Minu just sünnitanud õde ütles, et tal ei lubatud esimesed 2 nädalat beebi küüsi lõigata. Just selle põletiku värgi pärast. Minu jaoks oli see üllatus, sest poolteist aastat tagasi öeldi veel, et muidugi võtke küünekäärid kaasa.

  • Mallukas
   Vasta Mallukas 19. september 2013 at 18:24

   Aga millised nendel pildil olevatest siis kohvrisse jätta? Käärid õnneks ei võta palju ruumi.

   • Avatar
    Vasta Merily 20. september 2013 at 09:51

    Mina võtaks lühikese varrukaga bodi, selle toakombe (viiendal pildil) ja paksu punase. Õhukese valge mütsi ja mingi sügisese õhema mütsikese.

 • Avatar
  Vasta Edith. 19. september 2013 at 18:17

  ma arvan ka, et riideid nii palju pole vaja kaasa 😀

 • Avatar
  Vasta IK 19. september 2013 at 18:08

  Just 😀 paremini ei suudaksi selgitada kui just Britt 🙂

 • Avatar
  Vasta Kaisa 19. september 2013 at 18:08

  Kojutoomiskomplekt on siis see mis koosneb igast jamast võid selle ise ka kodus olevatest asjadest kokku panna aga ma läksin kergemat teed pidi ja ostsin sellise 😀 http://pood.beebikaubad.ee/component/page,shop.product_details/flypage,shop.flypage/product_id,18/category_id,13/manufacturer_id,0/option,com_virtuemart/Itemid,26/

  • Mallukas
   Vasta Mallukas 19. september 2013 at 18:19

   No minu kohvris olevates asjadest saan neid kombineerida ju kuussada paari 😀

 • Avatar
  Vasta Britt 19. september 2013 at 18:07

  Tead, ma olen kindel, et pooli asju sa ei kasuta nagunii 😀 Ma läksin ka poole elamisega haiglasse ja ma ei kommenteeri kui palju asju tegelikult vaja oli.. 🙂

  Hommikumantli,rätikud,sidemed ja kõik muu sellise tavaari saad haiglast. Sidemeid küll piiratud koguses ilmselt.

  Nagu nell kirjutas, siis ära neid riideid jah kuhja nii palju. Saad haiglast esmased riided. Esialgu võta näiteks 2 komplekti kaasa ja kui sa mingil põhjusel peaksid kauemaks kui üheks-kaheks päevaks haiglasse sisse jääma, siis Kardo saab alati juurde tuua. Kombekas on ka selline asi, et sa ju võid ta kohe võtta aga sama hästi võib keegi selle enne haiglast lahkumist ka tuua, sest see võtab lihtsalt palju ruumi kotis ja enne õueminekut ei ole sul seda vaja nagunii.

  Ma soovitan hoopis, et Kardo võtku endale tegevust kaasa. Sinul saab olema aeg sisustatud sünnitamisega ja siis taastumisega ( mis vähemalt mu jaoks oli raskem kui sünnitus). Mina nt. ei tahtnud, et Bruno minuga sünnitamise ajal isegi räägiks, veel vähem otsa vaataks. Nii ta pidi siis alandlikult mu selja taga passima ja vajadusel vett andma. Oleks tore kui tal oleks raamat old 😀 😀

  Ja no fotokas võta ka kaasa, et noh kui laps sündinud, siis teed pilte.

  • Mallukas
   Vasta Mallukas 19. september 2013 at 18:18

   Okei, siis turvahäll koos kombekaga jääb maha 😀

   Ja Kardole raamat kaasa hoopis!

 • Avatar
  Vasta kati 19. september 2013 at 18:02

  ilmad juba nii külmad, kas kombekas olemas millega koju viia?

  • Mallukas
   Vasta Mallukas 19. september 2013 at 18:03

   on olemas, ei mõelnud enne selle peale lihtsalt 😀

 • Avatar
  Vasta nell 19. september 2013 at 17:48

  Mallukene, need beebiriiete hunnikud võid kenasti kohvrist välja tõsta. Ilmselt on su haigla kodukal ka kirjas, et haiglas saavad titad olla haigla poolt pakutavates riietes ja sul läheb vaja vaid kostüümi Marile koju tulekuks (kui sa just tingimata ei taha last haiglas juba oma riietesse panna). Kojutoomiskomplekt võiks olla 50 või 56 või igaks juhuks mõlemad (Kardo võib ja selle muidugi hiljem tuua).

  • Mallukas
   Vasta Mallukas 19. september 2013 at 17:59

   misasi see kojutoomiskomplekt on? Aa KOMBEKAS või?

   • Avatar
    Vasta lj 19. september 2013 at 18:07

    no see ka kindlasti jha, aga pigem on mõeldud body püksid sokid kindad pluusike .Vähemalt mul oli nii.Ja eelneval õigus, ilusti võib välja tõsta need riided 😀 kui pisike sünnib pannakse kohe haigla poolt selga riided 🙂 Endal oli ka terve hunnik asju kaasas,ainuke asi mida kasutasin oli läpakas, sidemed ja..ja muu seisis vist kotis, sest oh üllatust, haigla koleda kitliga oli nii hea olla,et tahtnud üldse enda riideid selga panna ..sama ka hommikumantliga 🙂 vast on abi 🙂

    • Mallukas
     Vasta Mallukas 19. september 2013 at 18:18

     Aga mul ju pole pluusikest 🙁 Ühesõnaga, ma siis tühjendan natukene oma kohvrit 😀