0
Lasteasjad Lende Mari

parim söögitool – Nomi

3. veebruar 2017

Ma ei hakka ennast uuesti ärritama teemal, et kui vanad lapsed peaksid lisatoitu saama hakkama. Esiteks selle pärast, et ma miskipärast Marile kunagi Lendevanusena küll andsin süüa proovida, mõistmata, et laps ei ole tsirkuseahv, kelle kohus on oma vanemat lõbustada sellega, et mis nägu ta teeb, kui ta süüa saab. See selleks, inimene elab ja õpib, seekord kavatsen ma lapsele püreede tutvustamisega veel jupp aega oodata. Kui mitte kaks kuud, siis kuu kohe kindlasti. Küll aga tahtsin ma rääkida söögitoolidest.

Mari ajal ei teadnud ma toolidest maad ega mütsi. Ma valisin tooli pmst selle järgi, et seda sai lamavasse asendisse panna, sest ilmselgelt oli mul nii tuli takus, et ei mallanud ära oodatagi, millal vaene inimene istuma õpib. Mari aegset söögitoolijuttu saab lugeda SIIT. See tool oli muidu jumala norm, aga nii suur ja kobakas, et käis üsna pinda. Lende sündides mõtlesin ma osta tavalise Ikea söögitooli, kui ma juhtusin Nomi peale ja nüüd on meie söögitoolimure lahendatud olnud enne, kui see aeg kättegi jõuda suutis. Nomi toolist olen ma pikemalt rääkinud SIIN POSTITUSES. Sedapuhku rääkisin küll tema kasutusmugavusest lamamistoolina, aga see on üks selline mõnus asi, mille sa tõesti soetad endale lapse sündides ja kasutad julgelt 7 aastat kindlasti. Lamamistool, söögitool ja väikelapse toolike – kolm ühes.

Lende tool on veel lamamisasemena kasutusel, aga paari kuu pärast teeme me tema oma ka söögitooliks. Pilti mul võtta pole, sest no me ei ole seda kokku pannud, aga üldiselt kui vaatad seda eelmist Nomi tooli postitust, siis seal ma võtsin netist ühe pildi. Ma olen kindel, et see on üks parimaid väljaminekuid.

Jah, see ei ole odav. Umbes 200€ eest saad sa basic söögitooli, sinna juurde saad siis vastavalt soovidele kellasid ja vilesid osta. Aga minu soovitus – palu katsikulistel panustada näiteks toolifondi ja nõnda saad sa tooli endale niiöelda kingituseks paluda. Mina teeksin küll nii, ise osta, ei tea kas raatsiks, kui proovinud pole.

dsc_7467-3199962

Pildil Mari oma Nomi toolis, jalg üle põlve. Kõikidel teistel piltidel on ka Mari oma tooli peal – vigurdab, naerab ja teeb nägusid. 

dsc_7463-5138237

Pilt on must-valge ja sellel istub Mari oma söögitoolis. Ta on küljega kaamera poole, pea kergelt viltu kallutatud ja naerab nii kavala näoga, nagu ta oleks just kuskil suure käru keeranud, aga mina seda veel näinud ei ole.

Miks see tool hea on – Mari vigurdab KOGU AEG. Lükkab ennast täiega lauast eemale, kõõlub ja turnib. Aga tooli jalad on alt niimoodi disainitud, et sellega pole võimalik ümber kukkuda. Päris ausalt on Mari seda täiega proovile pannud, aga ei miskit. Tool seisab uhkelt püsti.

Veel on hea, et see on nii kerge. Eelmises postis oli vist kirjas, raske see on, mina jõuan seda ÜHE NÄPUGA tõsta. Suur erinevus mu esimesest söögitoolist Mariga, mis oli nagu mingi suur, kobakas sangpomm.

dsc_7461-6278192

dsc_7459-3574394

dsc_7457-7611647

Marile meeldib ta tool väga ja meie majas keeldub ta söömiseks kuskile mujale toolile istuma. Miks ta peakski 🙂

Vot, sellised lood siis. Ma ainult selle pärast tulin seda siia kirjutama, et just viimasel ajal on mult selle tooli kohta aina rohkem uuritud ja ma võin siis kenasti tunnistada, et mitte vaid lamamistoolina, vaid ka söögitoolina on see mega-super-hüper mõnus asi.  Täidab kõik nõudmised – ilus (valik on nii lai, et igaüks leiab omale meeldiva värvikombo), praktiline, pika kasutuseaga, turvaline, mugav ja kasulik!

Soetada saab SIIT!

Milline söögitool teie peres on? 

Loe ka neid postitusi!

29 Kommentaari

Jäta kommentaar

 • Avatar
  Vasta Viki 4. veebruar 2017 at 13:14

  Palun infot- kaua läheb Nomi tooli tellimuse esitamisest kuni paki kättesaamiseni?

  • Mallukas
   Vasta Mallukas 4. veebruar 2017 at 15:27

   Eeem, alla nädala

   • Avatar
    Vasta Viki 4. veebruar 2017 at 16:47

    Tänan!

 • Avatar
  Vasta Kadi 4. veebruar 2017 at 02:19

  10k Ikea Antilop ja 2.5a Ikea Ingolf lastetool. Ingolf on puidust ja näeb välja nagu tavaline tool. Ei taha koju mingit disaini ime, mis meie teiste toolidega üldse ei sobi. Söögilaud elutoas ja peab koguaeg olema kena vaadata.

  Mari tooli jalad isegi mätchivad teie toolidega, hästi valitud! 😀

 • Avatar
  Vasta kristel 3. veebruar 2017 at 19:46

  Lima conord

 • Avatar
  Vasta Helina 3. veebruar 2017 at 19:35

  Babybloom Fresco. Soovitan!

 • Avatar
  Vasta T 3. veebruar 2017 at 16:52

  Parim on Ikea Antilop tool. Võtab vähe ruumi, kompaktne, saab kergesti kaasa võtta jne.

  Sinu tool on väga ilus aga päris kallis. Ei raatsiks osta aga kingitusena naudiks muidugi:))

 • Avatar
  Vasta Eva 3. veebruar 2017 at 14:31

  Juba kolmandat aastat teenib meie peres tubli ja kompaktne IKEA Antilop tool, mida on kerge hooldada, kaasa võtta ja muidugi hind on ka selline, et võiks iga aasta uue osta.

 • Avatar
  Vasta Leelo 3. veebruar 2017 at 14:07

  Mul oli Hokus Pokus tool.

 • Avatar
  Vasta Kristi 3. veebruar 2017 at 13:44

  Meil Stokke TT. Nii mugav. Oleme imikulisaga kasutanud alates sünnist. Ma nõus sellega, et need pika kasutusajaga toolid kallimad aga nad on igat senti väärt. Katsikuks tooli jaoks raha kinkimise idee on hea!!

 • Avatar
  Vasta MH 3. veebruar 2017 at 13:41

  Kust on ostetud esimesel pildil olev alus lauale? Väga armas on, sooviksin enda lapsele ka sellist.

  • Mallukas
   Vasta Mallukas 3. veebruar 2017 at 15:50

   Scandikids 🙂

 • Avatar
  Vasta Sandra Loo 3. veebruar 2017 at 13:15

  Meil pole söögitooli veel :(, kahjuks lapse haiguse tòttu on väljaminekud suured. Olen piilunud sinu blogist seda super mugavat Nomi tooli Ja olen üllatunud kui lahedaid asju on välja móeldud! Tòesti nii mugav,et sinna istuks isegi ! 🙂 🙂

 • Avatar
  Vasta Pille 3. veebruar 2017 at 13:14

  Ikea Antilop. Absurdselt odav tool, hästi mõnus kompaktne ja minimalistlik, mitte nagu see õudne Brittoni monstrum, mis meil eelmise lapsega siin aasta aega keset elamist seisis. Kuigi pikaajalise kasutuse poolest Antilop küll ei hiilga, siis muus osas olen päris palju kiidusõnu kuulnud selle kohta. No ja kui ka osutub totaalseks jamaks, siis see alla 20-eurone väljaminek ei aja isegi siunama, et kuradi waste of money 😀

 • Avatar
  Vasta ? 3. veebruar 2017 at 11:25

  Vanemal lapsel on Stokke Trip Trap ja beebil on Stokke Steps. Vaga rahul molema tooliga ja meeldib vaga disain ja fakt, et saab kasutada alates sunnist kuni paris suure lapseni valja.

 • Avatar
  Vasta Anastassija 3. veebruar 2017 at 10:37

  Meil Stokke TT. Naabrinaisel lapsed suured aga toolid ikka veel kasutuses. Ja nii hea seal külas käies nende toolide peal istuda. Ostsingi omale koju ka. Lapsele söögitool/laud, emmele redel 😛

 • Avatar
  Vasta Triti 3. veebruar 2017 at 10:15

  Meil oli Chicco 360 kraadi pöörlev laua külge kinnitatav söögitool. Kasutasime aasta, kuniks laps otsustas 1a6k-lt, et tema pole enam tita. Sööb ise (seda juba aastaselt) ja istub kõigi teistega samasugustel toolidel. Meil tavalised taburetid 😉 .
  Meil söögi ajad ja unelemised-magamised kaks erinevat tegevust olnud, seega pole näinud vajadust osta lamamisfuntsiooniga söögitoole.

  See on küll kuldaväärt soovitus, paluda katsikulistel/sünnipäevakülalistel panustada kingifondi, et siis välja valida sobivaim ja miks mitte just seesama, Nomi tool.

 • Avatar
  Vasta M-L 3. veebruar 2017 at 10:10

  Mina ostsin 3-aastasele lapsele Ikeast sellise tooli, mis näeb välja nagu tavaline söögitool aga lihtsalt kõrgema istumisosaga. Võtab väga vähe ruumi ja ta saab sellele ise peale ja maha ronida. Aga enne seda oli laps ikka jah selles suures kobakas toolis, mida oli pool kööki täis… 😀

  http://www.ikea.com/fi/fi/catalog/products/00165213/

 • Avatar
  Vasta Ann 3. veebruar 2017 at 09:27

  Meil on Flexa söögitool, oleme väga rahul. Ilusa disainiga ja pole kobakas. Pealegi saab seda veel 12aastanegi kasutada 🙂 http://www.deore.ee/E-pood/Soogitool-lauaga/

  • Mallukas
   Vasta Mallukas 3. veebruar 2017 at 09:37

   See tundub natsa nagu see Ikea oma 😀

 • Avatar
  Vasta Karin 3. veebruar 2017 at 08:48

  Meil on Svan, mis on väga sarnane. Svani kodukal on selle hind kuskil 250, seda saab mööblimajast 100 eest. Tarmekol õigus toota.

  • Mallukas
   Vasta Mallukas 3. veebruar 2017 at 08:50

   Pole kuulnudki, kohe googeldan!

  • Avatar
   Vasta K. 3. veebruar 2017 at 09:27

   Minu lapsel ka svan söögitool ja kasutusaeg on tõesti mõnusalt pikk.
   Lisaks ei näe kuidagi kolakas välja ja kui seda plaati ees ei kasuta enam, saab väga mugavalt tooli söögilaua alla panna.
   Ja puhastamine on ülikerge, vii või duššialla ja pese puhtaks, kui väga räpaseks saab ?

  • Avatar
   Vasta Reene 4. mai 2017 at 12:20

   Kust seda osta saaks? Ma ei leia mingit infot.

 • Avatar
  Vasta Katri 3. veebruar 2017 at 08:41

  Chicco- kahjuks tüütu puhastada, aga väljavahetama enam ei hakka, beebiiga nii lühike. Suuremaks saades läheb käiku tavaline Ikea oma, meeldib minimalistlik stiil ja sobib ka meie kodu disainiga.

  Sinu tool on ka kihvt, kahjuks ma ise koperdaksin koguaeg nende väljaulatuvate jalgade taha:D

  • Mallukas
   Vasta Mallukas 3. veebruar 2017 at 08:42

   Ma muuseas kartsin ka seda koperdamist, sest ma reaalselt koperdan KÕIGE taha – siiani selle külge veel koperdanud ei ole 😀 Ta on ju tavaliselt laua alla lükatud ja ei jää kuidagi üldse ette.

 • Avatar
  Vasta Grete 3. veebruar 2017 at 08:39

  Meil on stokke tripp trapp ja oleme mõlemad lapsega ülirahul 🙂

  • Mallukas
   Vasta Mallukas 3. veebruar 2017 at 08:41

   See oleks mu teine valik olnud 🙂 Samamoodi pika kasutuseaga.

  • Avatar
   Vasta Maria 3. veebruar 2017 at 09:01

   Meil olid Stokke TripTrapid. Olime väga rahul ja lastel oli seal mõnus olla.
   Sel ajal kui meil neid vaja oli, muud sellist polnudki. Nomi tundub olevat väga uhke ja mõnus.