Tänased emmeteemad. Käisime täna Lentsuga tehnokontrollis, kus selgus, et Lende on kuuga täpselt 0 cm kasvanud (ikka 68 senti pikk) ja juurde oli ta võtnud ainult 300 grammi. Numbrid peas täpselt pole, aga no ütleme, et kaalub kaheksa kilo millegagi. 8,3 ehk?

Minu loogika ütleb, et kuna ta on siiski ju päris paras jurakas, et pole sellest nagu hullu midagi, sest eelmistel kuudel on ta ju kaalu rohkem kui küll juurde visanud. Pereõde aga leidis, et tegelikult peaks tema eas olev laps võtma kuus juurde vähemalt 600 grammi ja tundus väga üllatunud, et me lapsele ikka veel mingit lisatoitu ei anna. “Ta on ju juba viiekuune! Sellises vanuses lapsele võib peaaegu kõike anda! Kartulit, porgandit, kapsast, kaalikat,” loetles ta rahumeeli meile ette. “Pigistate rinnapiima hulka ja las sööb!”.

DSC_8789

Jah, JAH! Toitke mind! Jah! Pildil Lende söögitoolis, naeratamas nagu väike päike!

Veel leidis pereõde, et paari nädala pärast peaks lapsele juba liha ka pakkuma, et uued uuringud kinnitavad, et just 5 ja poole kuuselt peaks lapsele andma liha ja munakollast. Et väga paljudel lastel olla rauapuudus ja seetõttu seda nüüd varem anda soovitataksegi.

Veel kahtlustas pereõde, et äkki mul pole enam piisavalt piima. Selles julgen ma ise küll kahelda, sest ükspäev hakkas mul söötmise ajal teine rind nii räigelt piima välja ajama, et ma panin sinna klaasi alla ja sain 170 ml piima. Vaevalt siis, et mul piimast puudu oleks, kui seda nii üle äärte ajab.

DSC_8803

Lauamatt We Might Be Tiny (LINK). Soovitan kõikidele lapsevanematele – ei mäkerdata lauda ära ja näeb lahe välja! Pildil Lende, kes istub oma söögitoolis ja viibutab õnnelikult lusikat. 

Samas kuigi ma veel kuu tagasi kinnitasin, et mul pole mingit huvi Lentsule süüa juurde pakkuda, siis nüüd…noh nagu juba natukene on küll. Nii naljakas on teda toidulaua taga vaadata, kuidas ta meie suutäisi loeb ja üritab endale ka midagigi suhu kahmata. Ja-jah, muidugi ma tean, et ta ei oska midagi tegelikult tahta, aga ta tundub mulle juba kuidagi nii asjalik väike preili, et ehk oleks aeg talle lusika haaval hakata midagi pakkuma? Fazer saatis mulle täna laheda juurviljakimbu, sellest võiks vabalt väikse ampsu Lentsule ahjus valmis teha.

Seda lisatoidu pakkumise mõtet on süvendanud ka see, et mulle tundub, et ta ei viitsi väga rinna otsas olla. Viimasel ajal teeb ta kogu aeg nii, et sööb natukene ja kui piima purskuma hakkab, siis pöörab pea ära ja laseb rahumeeli seda piima pritsida. Te saate nüüd vast aimu, kui palju mul seda piima siin majas üle on…Ikka päris korralikult. Ühesõnaga siis me Lendega rüseleme nii, et mina pressin teda rinnale tagasi ja tema naerab, ise läbimärg, diivan on läbimärg, mina olen läbimärg. Piim igal pool! Ma ei saa aru, mida paganat ta vigurdab nii? Ei taha süüa? Miks? Ehk peaks talle ikkagi mingi ampsu muud kraami pakkuma? Selles suhtes, et inimene on juba viiekuune…

DSC_8796

Kuidas seda tahket toitu süüakse? Ma ei saa aru…Pole nagu väga maitsev…

Söömisega alustamiseks on meil kõik vajalik olemas, selle üle muretsema ei pea. Või noh, mida ikka nii väga vaja läheb, kui beebit, söögitooli ja sööki. Beebi – olemas, söögitool on Nomilt (LINK). See Nomi tool on ikka siiani parim ost olnud. Praegu on Lende veel selles lamamistooli versioonis, mida kasutaksin ka nn söögitoolina, kuni ta istuma hakkab. Siis saab selle Nomi tooli teha teistsuguseks söögitooliks ja hiljem veel nn suure lapse tooliks. Ma olen sellest enne blogis ka kirjutanud, kui hea värk see Nomi tool on, LOE SIIT.

DSC_8811

DSC_8823

Lentsul on oma toolis küll mega mugav lebotada.

Pildil on näha ka nõudekomplekt, mis ma neile Mariga ostsin. Mõlemale samasugused rohelised komplektid BoBo&Boo firmalt. Ma tahtsin neid juba ise kuidagi Aussist siia tellima hakata, aga Sipsti pood võttis nad hiljaaegu müüki ja sain sealt (link siin). Praegu on veel mingi ale ka, kellele meeldivad, siis soovitan. Ma avastasin nad tänu selllele, et hakkasin Instas We Might Be Tiny firmat jälgima ja sealt need mulle silma jäidki. Hea meel, et saab nüüd neid eestist ka. BOBO & BOO toidunõud töötas välja Austraalias elav ema, kes otsis oma lapsele plastikuvabasid toidunõusid, kuid ei leidnud sobivaid. Nii võttis ta asja käsile ja sündisid mõistliku hinnaga, kuid stiilsed ning täiesti plastikuvabad bambusest laste nõud. Need on valmistatud naturaalsetest, taastuvatest ja keskkonda säästvatest materjalidest. Lisaks muudele suurepärastele omadustele on need nõud vabad mürkidest ning biolagunevad.

DSC_8810

Praegu on Lende kauss veel tühi

Pudipõllesid on mul Mari ajast alles ja paar Põnni toitu ostsin täna Selkust kaasa ka. Tegelikult oli mul plaanis lähipäeval kõrvitsasuppi teha ja siis olekski saanud Lendele väikse ampsu kõrvitsapüreed teha. Kahjuks selgus kodus, et kõrvits oli suure ootamise peale hoopis otsast mädanema hakanud, nii et ta rändas hoopis prügikasti.

DSC_8828

DSC_8813

Kuna Lendekene täna nii väike päike välja näeb ja ma juba pilte ka tegema juhtusin, siis ma pean ikka tutvustama, mis tal seljas ka on. Pingviinidega body Mimi Disainist. Vist mingi vanem kollektsioon, sest kodukalt ei leia ja ma ise ostsin nad ka FBist mingist ostu-müügi grupist hea hinnaga!  Kollased püksid Geggamoja uuest kevadkollektsioonist (LINK), sokid samuti Geggamojast (LINK). Geggamojast on pärit ka Lende viimase aja uus lemmikmänguasi – ustav pisike pingviin, mis mahub kenasti kätte ja piiksub raputamise peale.

DSC_8812

Ei teagi nüüd, kas peaks alustama? Kui jah, siis millest? Ma ise mõtlesin ka bataadi peale. See on nagu soolane, aga maitseb magus. Also ma ARMASTAN bataati ja Lende on ju minu mugul, äkki ta armastab ka? Kes teab…Millega teie alustasite? Mis vanuses? Mari esimene amps oli kõrvits ja see oli juba esimesel veebruaril, ma arvan, et praeguseks ajaks sõi ta juba omajagu muud toitu, selle teooria järgi võiks ju nagu alustada?

Jaga: