Ma sattusin täna Facebookis nägema jubedat videot, mida jagasin ka Malluka lehel. Väidetavalt on tegu L’Oreali firma loomkatsetega ja videos oli väga katkine ahv ja vist jänes ka, ma suutsin vaid minutit vaadata. Kommentaarides räägiti, et see pole üldse tegelikult L’Oreali laboris tehtud, aga no nii kaua kui maailmas on firmasid, mis oma katseid loomade peal teevad, jääb olukord ikka samaks.

Jah, loomulikult olen ma ka ise kasutanud nende firmade toodangut, mis kõige eetilisemalt ei käitu ja raudselt kasutan neid ka mingil määral edaspidi, aga seda parem meel on mul selle üle, kui saan teile tutvustada kodumaal valmistatud kraami, mida valmistades ei ole ühtegi looma vigastatud. Ökokraami võlu seisneb ka selles, et isegi kui seda mõnele loomale peale määrida, ei tee see vast neile suurt miskit.

Olen Eestimaiseid kreeme ja ilutooteid päris palju proovinud ja pea alati rahule jäänud. Ei ole ka täna erand – tahan teile rääkida Hiiumaisest looduskosmeetikafirmast nimega Ecofreak. Mina sain nende toodangust katsetada näokreemi (link) ja kehakreemi (link) ja kuigi see näokreem on mul juba peaaegu otsas ja alati vannitoa kapis olnud, siis just pildi tegemise ajal oli see kadunud kui tina tuhka. Elu kolmeaastasega ja selle rõõmud. Ma ei imestaks, kui näokreemi lõpp mulle kuskile kinga sisse pigistatud oleks…

DSC_0465

Lõhna, tekstuuri ja värvi poolest on need minu meelest siiski üsna sarnased. Ka pakendid on ühtmoodi stiilsed ja mõnusad. Lõhnaga on muidugi see, et kellele meeldib, kellele mitte. Minule see saialille lõhn meeldib väga, aga sõbranna meelest oli see ravimtee lõhnaga. Ma ei tea, mulle meeldivad ka igasugused teed. Igatahes saab juba nuusutades aru, et tegu on loodusliku kraamiga, mitte säilitusaineid täis jamaga.

DSC_0461

Nende kreemidega soovitab tegija seda, et kasutada korraga vähem, kui muidu harjunud oled. Lihtsalt selle pärast, et need kreemid ei ole täis vett ja selle võrra sisaldab see rikkalikumalt taimseid õlisid. Ma näokreemi kasutades seda ausalt öeldes ei täheldanud, aga kehakreemiga oli küll nii, et panin natukene peale ja laiali ajades tundus seda mega palju olevat.

DSC_0462

DSC_0463

Ma sain selle tilgaga reaalselt mõlemad käed selle sama kreemikogusega ära kreemitatud ja see imbus megakiiresti sisse, mitte ei jätnud rasvaseks kõike. Pehmeks tegi naha küll.

Ei hakka teile neid koostisosasid ette loetlema, neid saate ise ka kodukalt vaadata. Loodan lihtsalt, et ehk sai keegi ühe põneva firma nime kuskile mälusoppi ja järgmine kord, kui kreemi vaja on, siis paned toidupoes selle keemiat täis kreemi riiulile tagasi ja investeerid tervisesse ja soetad midagi kehale paremat. Näiteks Ecofreaki :)

Ps! Huvitav üllatus, et piilusin Ecofreak’i Facebooki lehele SIIN ja nad on täna täpselt sama videot jaganud, millest ma postituse alguses rääkisin.

Kuidas teil? Mis kreem vannitoas ootamas on? 

Jaga: