AVALDAN ARVAMUST Uncategorized

otsides täiuslikkust

15. aprill 2017

Ma olen juba päris ammu netti endast pilte lisanud ja ilmselt olen seda vist nii palju teinud, et kui siin-seal ringi käin, siis kuulen mõnikord sosistamist, et “see on ju see mallukas!”. Siinkohal üleskutse sosistajatele – sosistamise point on salaja edastada infot ja selle eesmärk on see, et see kellest räägitakse, seda ei kuuleks 😀

Nüüd olen ma lisanud piltidele veel video Melu.tv‘s ja juba olen ma saanud päris naljakaid kommentaare. Kuigi solvavad kommentaarid kustutan ma blogist, siis sellegipoolest olen ma mõned neist kopinud, et kunagi sellest teemast juttu teha. Näiteks selline kommentaar. Kasutajanime ei kopeerinud, sest ega see nagunii ta pärisnimi olnud:

“Arvestades seda et tahad nüüd televisoooni ja meediasse ronida, võiksid sa siis enda eest hoolitseda. Su ülekilod on vägagi silmatorkavad ja saates olen ka märganud, et sul puudub üks tagumine hammas. Kui ikka on soov pildis olla, siis tee ennast korda!”. 

Ma tegelikult nüüd mõistan, miks öeldakse, et “kaamera lisab 5 kilo”. Asi on lihtsalt selles, et pildil saad sa enda parema nurga ette keerata, aga videos hängid sa nii, nagu sa tavaeluski hängid. Aga ega ma ei eita seda, et mul ongi 5-10 kilo üle, ja sealt täitsa tagant ongi jah üks hammas välja tõmmatud. Hamba värki peaks muidugi ära parandama, aga kuna see on mingi tonnine laks ja mul on praegugi veel üks juureravi+tagumise hamba kroon panna, siis pole see implantaat veel kuidagi nagu eelisjärjekorras olnud. Oleks see kuskil eespool, siis raudselt oleks pannud, aga see on seal mega taga ja ma tegelikult isegi ei tea, kui lahtise suuga ma kuskil passima pidin, et seda näha on. Aga ei hakka eitama, et nii asjalood ei oleks.

Tulles nüüd selle juurde, et kui ma “ronin videosse”, et ma peaks siis täiuslik olema, siis küsin ma, et miks? Miks ma pean? Miks ma ei või olla mina ise. Viis kuni kümme kilo ülekaalus ja ilma ühe tagumise hambata 😀 Ma ka inimene ju, miks on vaja ekraanidel, saadetes, telekas, kusiganes näha vaid ideaalseid ja ilusaid inimesi?

Niigi on ju ülemaailmseks probleemiks see, et meedia loob mingit feiki ideaalsuse kuvandit, et kõik on täiuslikud ja peenikesed ja lumivalgete hammastega. No vot, ma ei taha inimestele sellist pinget peale panna, seega olen ma ka oma saadetes just selline, nagu olen. Lott poolde põlve, hambutu ja katkiste juukseotstega. Kui häirib, siis ei pea vaatama. Kui aga ennast halvasti tunned, et sina nii täiuslik pole, kui Eda Ines Etti ja muud meediakangelased, siis tule vaata Melu.tv’d ja saad ennast jälle hästi tunda. Selle jaoks ma teil ju olemas olengi :D!

Nägu lössis, lott ripakil, aga vähemalt käes hoian midagi ideaalset. Ise võin natukene vähem ideaalne olla, mis sest ikka!

Ma ei ole tegelikult üldse aru saanud sellest inimeste püüdlusest ideaalsuseni. Miks ma peaks tahtma olla täiuslik? Mis selle võlu on? Et siis ma saan vaadata enda keha/enda kodu või mida iganes ja mõelda, et see on täuslik ühiskonna standardite järgi? Mu keha juba ONGI täiuslik! Mu pontsakad põsed on just õige lodevusega, et Lents neid naerdes haarata saaks, mu lott võbiseb rõõmsalt kaasa, kui ma naeran! Mu kõhupekk on mõnusalt pehme, et Mari sinna näpuga susata saaks ja hambaid on ka suus parasjagu nii palju, et saan vähemalt süüa!

Mu kodu on soe (enamasti), puhas (kui koristaja käinud on) ja täis pilte, joonistusi, pliiatsijuppe ja legosid. Veelgi enam, see on täis lapsi, sõpru, loomi ja armastust. Vahet pole, kas kuskil seina peal on paar vildikakriipsu või on Lotte toonud tuppa liivahunniku. TÄIUSLIK!

Minu üleskutse teile oleks see, et lõpetage see teiste inimeste välimustest vigade otsimine ja loomulikult kehtib see ka teie endi kohta. Ma ei räägi siin mingisugusest tervisele hakkava ülekaalu ignoreerimist, aga need mõned kilod siia-sinna, las nad olla. Persse see rannavorm, iga vorm on rannavorm, millega rannas ollakse. Liiguta ennast, kui sa tunned, et tahad liigutada, vedele diivanil ja joo cocat, kui tahad. Me oleme kõik inimesed oma vigade, sigade ja heade külgedega.

Kunagi oli mul sõber, kes kogu aeg kritiseeris tänaval teisi inimesi. “Issand, nägid, mis tal seljas oli? Appi, nägid kui jube soeg? Jeeesus, kui koledad kingad!”. Ei tasu vist mainidagi, et ma muuseas valmistasin talle iga kord pettumuse, sest ma elusees ei märganud neid asju, sest mind ei huvita lihtsalt nii väga. Naljakal kombel oli see sõber ise kõige ebakindlam inimene maailmas. Seega ärge olge ebakindlad, ärge kritiseerige, olge nagu te olete ja selg sirgu, raisk!

Mina armastan teid igatahes kõiki, nii paksude ja hambututena, kui te parasjagu ka pole 😀 Head nädalavahetust! 

Loe ka neid postitusi!

67 kommentaari

Jäta kommentaar

 • Avatar
  Vasta Grete 20. aprill 2017 at 00:31

  Täiesti nõus Sinuga!
  Alati leidub keegi, kes otsib vigu ja näeb igal pool lotte, puuduvaid hambaid jms. Aga see on tema probleem ja ebakindlus… Inimesed, armastage ennast 😀

 • Avatar
  Vasta kris a 18. aprill 2017 at 13:52

  Tõesti, who cares, kas lotiga vòi lotita 🙂 Supet hea postitus!Cheers!

 • Avatar
  Vasta meow 17. aprill 2017 at 22:35

  Muah! Nii hea postitus!

 • Avatar
  Vasta Isabel 16. aprill 2017 at 22:52

  Aitäh Mallukas! Seda oli niiiiii väga vaja praegu! Satun hetkel 1. korda avaliku tähelepanu alla ja jaiks see võib rõve olla…või noh ongi juba… ja ilmselt on see ikkagi alles möllu algus…samas ise ma selle ju valisin. Aga see postitus oli nii mõnusalt julgustav praegu… Kahjuks pole mul küll seljataga 43 000 fänni kes kinnitaks, et tegelt sa pole ikka täitsa max rõvekas vaid über tore aga no ikkagi 😀 cheers lottidele ja voltidele ja hambutusele 😀

  • Mallukas
   Vasta Mallukas 16. aprill 2017 at 23:00

   No sul olen mina, kes seda kinnitab 😀

  • Avatar
   Vasta Geily 21. aprill 2017 at 11:09

   Mina kaa!! 😀

 • Avatar
  Vasta Merily 16. aprill 2017 at 20:16

  Väga siiras postitus, olen nii nõus sinuga! ?

 • Avatar
  Vasta elo 16. aprill 2017 at 19:52

  Pole su fänn, aga KAMOOON!!! inimese kallal nii ilkuda, sest tal pole hammast? Eriti tagumist. Kui kibestunud saab olla?

 • Avatar
  Vasta Kertu 16. aprill 2017 at 16:40

  Väga mõnus postitus ja nii armsalt rahulikult seletatud 🙂

 • Avatar
  Vasta r 16. aprill 2017 at 13:04

  thank goood, et sa sellest kirjutasid. wtf noh, las igaüks olla nii nagu tahab, kellelgi ei ole öigust ilkuda mitte kellegi kallal, mitte millegi pärast. naised peaks just üksteist toetama ja ühes tiimis olema. üldse ma ei saa aru kas tänapäeval üldse mingeid muid väärtusi ka on vaid ainult väljanägemine. oksele ajab see pinnapealsus. ise pannakse omale mingi ideaalsuse surve peale ja siis on kõik kibestunud…..

  pliis muudame seda maailma! me kõik oleme siis õnnelikumad!

 • Avatar
  Vasta Kadi 16. aprill 2017 at 09:47

  Üks hammas puudu. Küll mõnel on probleemid. Mõnel inimesel pole käsi ega jalgu. Mis nad siis ei vastagi standarditele? Ei tohigi siin ilmas olla üldse. Ajuvaba. Haiged kommentaatorid on ikka olemas. Ma ei tea, ma ei pane selliseid pisiasju üldse tähele. Tahan, olen üldse hambutu. Saan aru, kui inimene on televisioonis must, räpane ja kasimata vms. Ah põrgusse need kuskilt ma ei tea kust tulnud standardid. Mul on kahju neist, kes nende järgi elavad. Kui raske see elu võib olla.. Kogu aeg enda välimuse ja käitumise jälgimine. Olla mingitele normidele vastav. Elada tuleb ja olla selline nagu sa oled. Sinu postitused on alati põnevad ja sa teed asju, mida armastad. Ma küll ei loe siin, et oi kui tore postitus, aga Mallukas võiks 10 kg alla võtta. Postitus muutuks siis paremaks v. Haha. Ja 10 lisakilo ma küll ei näe. Ma ei tea, kui sa muudaks ennast sellistele standarditele, mida keegi kuskil on “loonud,” siis see poleks enam Malluka blogi üldse. Jätka samas vaimus, oled hästi tore ja omapärane inimene. Minu jaoks nii põnev lugemine ja ajaviide seda blogi lugeda. ?

 • Avatar
  Vasta Nele 16. aprill 2017 at 07:58

  Super postitus ✌?

 • Avatar
  Vasta Dhelia 16. aprill 2017 at 07:05

  Kehvasti varjatud meeleheide kisab tekstis läbi…see pidev mulonkôigestsuva tôestamine pole yldse vajalik, kui kôigestpäriseltkasuvaon ? PS. Ilus tydrik oled, loodan sind tumeda peaga ka veel näha ?

  • Mallukas
   Vasta Mallukas 16. aprill 2017 at 07:55

   😀 oled mind läbi näinud, kiitus sulle! Aga tegelikult, kui sa arvad, et ma midagi “tõestada” üritan, siis ma ei tohiks ju millestki blogida. Miks üldse midagi rääkida, kellele seda vaja on, ah? 😀

 • Avatar
  Vasta Margit 15. aprill 2017 at 21:20

  Super! 100% nõus, go girl!

 • Avatar
  Vasta Mia 15. aprill 2017 at 21:15

  Eino see peab ikka kõva pühendumus olema, et märgata kui kellelgi on tagumine hammas puudu.
  Mina arvan ka, et kui me jääme ootama seda, et oleme “täiuslikud”, siis sureme enne ära kui see kätte jõuab 😀 Kuigi raske seda endal mõnikord meeles pidada. Teistel ma vigu ei märka, aga enda juures leian mõnikord nii palju mis võiks teistmoodi olla.
  Muide Mallu ma olen kaalus juurde võtnud ja nüüd mul ka lott! 😀 Mõtlesin, et peaks sinuga mingi lottide klubi tegema 😀

  • Mallukas
   Vasta Mallukas 15. aprill 2017 at 23:24

   lotitarid!

   • Avatar
    Vasta marii 16. aprill 2017 at 09:52

    Mäletagem nüüd Ally Mac beali seriaali Richardit, kes fännas ainult lottidega naisi. Mul oleks ka tema silmis lööki : d

 • Avatar
  Vasta R. 15. aprill 2017 at 21:01

  mai saa aru üldse tänapäeval sellest täiuslikkuse värgist, vaata mingit instat ja enamus piffe üritavad seal näida täiuslikult. tegelikkus on aga see, et need pildid on rämedalt ära töödeldud, nägu nii rämedalt blurritud ja punnid kaotatud. see kõik on kuidagi niii igav ja mainstream juba. eriline on hoopis see, kui seda ei üritata taodelda.

 • Avatar
  Vasta K.D 15. aprill 2017 at 20:09

  Appi, ma armastan Sind!!! See tekst oli lihtsalt niiiii kümnesse! 🙂

 • Avatar
  Vasta T 15. aprill 2017 at 19:49

  Minu arvates oled sa imeilus naine! Ära tunne enndast halvasti mingite ilkujate pärast ja ära ürita end ka muuta selle pärast. Ole just selline nagu sa oled! 🙂 Ma ei näe kuskil mingid lisakilosid, sa oled täiesti normaalse inimese kehaga ju.
  Btw, kas ainult mulle tundub, et sa meenutad natuke seda pihvi sellisest sarjast nagu iZombie (just tv3 mikriga pildil koos selle juuksevärvi ja meigi komboga)?

 • Avatar
  Vasta Annika 15. aprill 2017 at 19:34

  Sa vōiksid mu sõps olla, sa oled nii äge! ?

 • Avatar
  Vasta Mirjam 15. aprill 2017 at 18:31

  Malllu, meie ju armastame Sind ka! Vnoh, vähemalt mina. 😛

  • Mallukas
   Vasta Mallukas 15. aprill 2017 at 19:40

   abiks ikka :D!

 • Avatar
  Vasta Killu 15. aprill 2017 at 17:07

  Mallu sa oled mega armas!Loomulik ja äge!Suurepärane naine ja hüüber vahva emme —Täiuslik minu silmis:)

 • Avatar
  Vasta MarianneL 15. aprill 2017 at 15:36

  Mul tuli sellega seoses meelde, kuidas paar kuud tagasi jalutasin linnas, kui nägin juba kaugelt, et vastu tuleb mingi megailus naine, lihtsalt õhkus nagu mingit “ideaalsust”. Ilusad riided (aga mitte midagi liiga uhket), soeng (lahtised juuksed), kogu olek oli kuidagi nii super lihtsalt, nagu oleks ajakirjast välja jalutanud vms. Raske seletada, sest tegelt nagu polnudki midagi nii erilist selle kõige juures, aga kaugelt juba jäi silma. Ja siis lähemale jõudes tundsin ära: Ines 😀

 • Avatar
  Vasta m 15. aprill 2017 at 15:26

  ma olen ka tahtnud nii mõnestki kilost loobuda. a vaikselt meeldin endale sellise kurvikana ka. vahel olen nagu 12a pontsik” ja vahel pole vigagi, kui gaase pole sees:D

 • Avatar
  Vasta Mammu 15. aprill 2017 at 14:33

  “Miks ma peaks tahtma olla täiuslik? Mis selle võlu on? Et siis ma saan vaadata enda keha/enda kodu või mida iganes ja mõelda, et see on täuslik ühiskonna standardite järgi?”

  Need laused peaksin endale üles kirjutama ja pidevalt meelde tuletama just selle poole pealt, et ma ise olen enda kodus ja välimuse suhtes vahel liiga kriitiline, kuid kui sügavamalt teemasse süüvida, siis tõesti mille pärast ?

  Suurepärane postitus !

  Inimesed on tõesti kohati liiga pealiskaudsed ning unustavad ära, mis tegelikult oluline on.
  Tegelikult on ju kõige olulisem siin maamunal, et oleksid õnnelik, tunneksid elamisest rõõmu, oleksid koos inimestega, keda armastad, teeksid mida hing ihkab !
  Kirja pannes tundub nii enesest mõistetavad asjad, kuid tihtipeale inimesed unustavad need lihtsad asjad ära.

 • Avatar
  Vasta Kärolin 15. aprill 2017 at 14:20

  Täiesti n6us sinuga!
  Ma ei taipa samuti, miks k6ik ideaali taga ajavad? Kas ideeaalne ollakse v6lts juuste, ripamete ja küüntega?
  Sollis grillitud kana?
  Iga insta piff on selline ja milleks?
  Kas see t6esti rebib nii palju?
  Eriti popiks on saanud fitness, iga tibi konto on alasti pilte täis. Milleks?
  Ja nemad on k6ige suuremad kommenteerijad teiste välimuste suhtes.
  Korja oma ripsmed, küüned, juuksed, meetrised kulmud, v6lts päevitus maha ja vaatame, mis näoga sa välja näed.
  Tänapäeva ideaaliks olemine ongi olemast VÕLTS!
  Jaa, meestel ila jookseb, mu oma mees ka vahel pilkab. Aga leian, et minu juures hindab ta just seda, et ma olen MINA ISE!
  Ning olen kindel 100%, et Kardo armastab sind just selle pärast, et see oled Sina 🙂
  Kriitikutel on endal millestki puudus v6i millegi pärast ebakindlad. Nii on. 🙂

  • Avatar
   Vasta Birx 16. aprill 2017 at 10:35

   Kusjuures minul on kohati jäänud hoopis vastupidine mulje nende kritiseerijate suhtes. Ma olen tähele pannud, et need sellised suhteliselt kaltsakad inimesed tihtipeale kritiseerivad rohkem teisi ja eriti neid tibisid. Mul on üks sõbranna kes kunagi oli metallist, mustad küüned, tugev silmameik ja mis kõik selle stiili juurde kuulub, aga oi kuidas ta pidevalt krimpsutas nina tibide peale ja kogu aeg kritiseeris neid ja tegi selliseid tobedaid nalju ja tundis ennast vist maailma kõige erilisemana kui ta esindas nii ägedat stiili. Siis praegu mul on üks töökaaslane kes on raskelt ülekaaluline ja no ikka mega sita iseloomuga inimene, turtsub siis kui tuju tuleb ja oma kadedust saledate ja ilusate inimeste üle ta ei varja. Ja no ega rippuvates pekkides midagi kaunist ei ole ju ka tegelt 😀 tean nüüd tehakse mind maatasa. Oi kui mitu näidet ma võiks tuua sellest kuidas ilusad ja saledad inimesed on palju parema iseloomuga ja toredamad kui välimuselt mitte nii kenad inimesed. Ja mulle tundub et mingid inimesed on endale pähe võtnud, et hea välimus võrdub sita iseloomuga kuigi see ei pea üldse paika. Ja Mallukal pole häda midagi, välimuselt täiesti okei naine, samas see jutusaade viimane kord pani mind küll natukene kulmu kergitama, et kui muust enam blogi ei räägigi kuidas kõik on nii erinevad ja mõtlevad erinevalt ja teevad erinevalt asju siis mehi üldistas küll, et keegi ei pinguta niisama vaid mingi eesmärgiga suhtes. Kuidas saab üldse öelda, et mees ei tee oma armastatud naisele midagi niisama vaid tagamõttega. Kurb kuulda sellist stereotüüpset arvamust.

   • Mallukas
    Vasta Mallukas 16. aprill 2017 at 13:50

    Ma ei üldistanud mehi, vaid ma tean lihtsalt Triinu meest 😀

    • Avatar
     Vasta Birx 16. aprill 2017 at 14:31

     Sa ütlesid seda täpselt nii “Need on mehed, nad ei tee mitte kunagi midagi niisama” Seega, ei olnud võimalik aru saada, et sa ainult Triinu mehest rääkisid. Väga veider ja masendav oleks ikka kui suhtes olevad inimesed ei tee oma kaaslase jaoks midagi selle pärast, et teda lihtalt rõõmustada vaid alati tagamõttega.

     • Mallukas
      Mallukas 16. aprill 2017 at 15:19

      No ju siis mu mees on veider ja masendav 😀

 • Avatar
  Vasta Maret 15. aprill 2017 at 13:55

  Kunagi keegi nalja käigus irvitades ütles, et ka ring on vorm. Ja minu meelest võiks see olla isegi moto. Mis kuradi rannavorm. Istu sisse see rannavorm. Kellel seda vaja on! Minul mitte. Ma tahan hoopis ringikujuline olla. Või jumal teab mis kujuline. Ja sama on täiuslikkusega. Oled täpselt nii täiuslik kui sa ise tahad olla. Täna ei taha olla siis ei ole.
  Vaadates tänapäeva “ideaalse” välimusega neide. Võlts juuksed, võlts juuksevärv, võlts ripsmed, võlts küüned, võlts rinnad. Võlts huuled. Võlts meik. Võlts identiteet. Võlts. Parem olen päris, veits rähm isegi (osa päevast kindlasti) kui selline.

 • Avatar
  Vasta Jane 15. aprill 2017 at 13:32

  Vaatamiseks kõigile neile, kes arvavad, et on täiesti ok iga jumala koha pealt hülge ila suust välja ajada:
  https://youtu.be/Y0lMGC-rmOk

  Selliste kummaliste inimeste (igaasjakohtaomaarvamus) pärast on minul näiteks kohutavalt raske leppida oma rippkõhu ja meeletute venitusarmidega. Minnes randa/spasse jään raudpolt ette neile. Mitte kellegi asi pole teiste välimust kommenteerida. See ei ole koht arvamuse avaldamiseks. Mine ja arva seal, kus sellest kõigest võibolla ka natuke kasu on. Dsiisas…..

  • Mallukas
   Vasta Mallukas 15. aprill 2017 at 14:17

   Aga kõik jäävad! Selles suhtes, et see minu kritiseeriv sõber, ta näitas näpuga ka minu meelest väga ilusate inimeste peale, kellel midagi häda polnud. Seega sitta sellest, mis teised arvavad 🙂

 • Avatar
  Vasta K. 15. aprill 2017 at 13:14

  “Mu kodu on soe (enamasti), puhas (kui koristaja käinud on) ja täis pilte, joonistusi, pliiatsijuppe ja legosid. Veelgi enam, see on täis lapsi, sõpru, loomi ja armastust. Vahet pole, kas kuskil seina peal on paar vildikakriipsu või on Lotte toonud tuppa liivahunniku. TÄIUSLIK!”

  Täpselt nii ongi. Ma arvan, et need, kellel on mõnes sellises aspektis puududjäägid, käivadki su hambaid üle lugemas ja kritiseerimas, et oma kurva ja sisutühja eluga kuidagi paremini toime tulla.

 • Avatar
  Vasta Kätlin 15. aprill 2017 at 13:11

  Nii ongi punkt

  • Avatar
   Vasta Kätlin 15. aprill 2017 at 13:23

   Aaa ja mis mulle veel meenus. Üks õppejõud kunagi ütles, et inimesed vaatavad teistes inimestes esimeste asjadena seda, milles sa ennast ebatäiuslikult? tunned. Et, kui su küüned ei ole sinu jaoks need millised sa tahaksid või juuksed, hambad, siis tahes tahtmata teise inimese puhul vaatled sa neid asju esimestena. Minu puhul see igatahes nii on.

 • Avatar
  Vasta Jaanika 15. aprill 2017 at 12:28

  Huvitav kas Sinu suhu vaadati luubiga???? Pani vahepeal pausi peale ja luges üle kõik Su hambad?.
  Oma pere jaoks oleme kõik täiuslikud ja ei saagi kõigile ühtemoodi meelt mööda olla. Ilu on vaataja silmis!

 • Avatar
  Vasta Elve 15. aprill 2017 at 12:23

  Ma ka ei saa aru, mis peaks teist inimest halvustama. Kui mõni meedia”täht” ei meeldi, siis pole ju vaja teda vaadata. Mulle just ei meeldi võltsid inimesed, kes näitavad end avalikkuse ees hoopis teisena, kes nad tegelikud ei ole, või mille jaoks nad peavad meeletult aega ja raha kulutama, et perfektsed välja näha. Loeb ikka inimese iseloom, mitte välimus. Vähemalt mina hindan heasüdamlikku ja vb. mitte just kõige kenama välimusega inimest palju rohkem, kui mingit õelat “nukukest”.

 • Avatar
  Vasta Evelin 15. aprill 2017 at 12:04

  Väga õige! 100% nõus sinuga!

 • Avatar
  Vasta Aveli 15. aprill 2017 at 12:01

  Ma hakkan nüüd täitsa kartma, kui sinu ühe hamba puudumist märgatakse- mul nimelt tõmmati kõik 4 tarkusehammast välja, kuna mul väikesed lõualuud. Tundub, et telekarjäär juba ette pekkis ja ma alles 18. ????

  Sulle võin ainult vastupidavust soovida, sest perfektsust pole olemas ja ilkujaid leidub alati.?

 • Avatar
  Vasta Merr 15. aprill 2017 at 11:25

  Esimest korda sinuga 100% nõus! Elus on palju tähtsamaid asju, kui ideaalne välimus. Mis muidugi ei tähenda, et enda eest hoolitsema ei peaks. Jõudu!

 • Avatar
  Vasta K 15. aprill 2017 at 11:21

  Ma olen 27 aastane, breketite, prillide ja 3 ülekiloga. Jumal tänatud et need õelad kommentaatorid mind kuskil saates ei näe, nad saaksid vist kreepsid.
  Aga Sulle ei väsi ma kordamast, et sa oled vinge! Ausalt. 🙂

  • Mallukas
   Vasta Mallukas 15. aprill 2017 at 11:29

   3 kilo pole mingi ülekilo, sõbrake 😀 See on mingi nipe-näpe

 • Avatar
  Vasta Merka 15. aprill 2017 at 10:58

  Mind tegi see teema isegi kergelt kurvaks. Kui sa jääd oma tagumise hambaga teistele jalgu , mis siis veel minu esihamba puudumisest veel rääkida. Hambaravile läheks küll mul kõvasti raha . Ma näiteks ei otsi ideaalsust enam. Muidu peaks liiga palju pettuma. Ma oleks õnnega koos kui kõik taas stabiilnegi oleks.

  Ei ole sul häda midagi. Minu kõrval täitsa ideaalne.
  Mina seevastu vinniline kole hambutu 🙂

  Tubli ,kena ja tore oled. Jätka samas vaimus.

  • Mallukas
   Vasta Mallukas 15. aprill 2017 at 11:02

   Inimestele jääb KÕIK jalgu! Igasugused iluvead on enamasti tegelt sellele kõige suuremad, kes nendega elama peab. Kindlasti esihamba puudumine on nadi, aga hakka siis vaikselt raha kõrvale panema. Või ehk saad selle järlmaksuga korda teha? Mina oma esihambad just järtsuga tegin!

   • Avatar
    Vasta Merka 15. aprill 2017 at 11:16

    Oh tegelikult see natuke keerulisem teema. Aga ideaalis loodan sügisest lapse lasteaeda saada ning tööle minna. Siis saab hakata vaikselt kõrvale panema. Järelmaksuga saan ma alles aasta või paari pärast midagi teha, sest maksuhäiretega inimesed tavaliselt saadetakse pikalt 🙂
    Lootused ja mõtted on suured seega usun et asjad muutuvad ikka ja ainult paremaks 🙂

    Nagu öeldakse..kui oled kaelani s**a sees siis ei tasuks pead norgu lasta 😉

    • Avatar
     Vasta P 15. aprill 2017 at 13:48

     Merka, soovitan uurida järelmaksu kohta, ma sain suht kergelt hambaarsti selle kuigi enda sissetulek madal. Paar aastat tagasi saadeti ka seenele mind kuid seekord läks õnneks. Teine variant on vōtta kellegi teise nimele see järelmaks nt mehe v ema. Hammastega on see teema, et lõpmatuseni seda edasi lükata ei saa, aina kallimaks läheb.
     https://www.riigiteataja.ee/akt/123122010009?leiaKehtiv
     Uuri hüvitisi, mina näiteks avastasin, et kuna mul on ka töövõimetus, siis makstakse osa (üle 200€) hambakroonist kinni.
     Edu 🙂

 • Avatar
  Vasta None 15. aprill 2017 at 10:53

  Ma ei väsi kordamast et ma laaaaavin su blonde juukseid!!!!! No nii hästi sobib et ise ka ei usu

  • Mallukas
   Vasta Mallukas 15. aprill 2017 at 11:01

   aitäh!

  • Mallukas
   Vasta Mallukas 15. aprill 2017 at 11:02

   aitäääh!

 • Avatar
  Vasta Maarja 15. aprill 2017 at 10:36

  Mallu, sa oled täpselt nii vinge naine nagu oled 🙂 need kes selliseid halvutavaid kommentaare kirjutavad on sinu peale lihtsalt kadedad. Ma mõtlen vahel, mis ajendab inimesi kirjutama halvustavaid kommentaare, kas nad tõesti võtavad selle aja pere kõrvalt,et kellegile “ära panna” ja rikkuda ära teise inimese tuju ja selle najal siis upitada oma enesetunnet.Sinule Mallu aga palju edu sinu tegemistes:-)

  • Mallukas
   Vasta Mallukas 15. aprill 2017 at 10:41

   aitüma, Maarja!

 • Avatar
  Vasta J 15. aprill 2017 at 10:35

  ma ei tea püssimat värsket ema kui sina oled!
  ma kadestan heasmôttes sinu aktiivsust ja et sa jôuad… kuidas? kust sa saad energiat? kuidas sa alati rôômsameelne oled?

  ja mulle just melu tv puhul meeldib, et inimesed tulevad sellisena nagu nad on! lihtsad ja tavalised!
  ja mu meelest ei ole alati kôik saatejuhid ilusad. evelin on tore naine aga ka tema ei nàinud alati veetlev välja ? a no mis siis?

  Ja miks ei vôi inimene teha seda mis talle meeldib? ja mulle meeldib nx vaadata, olenemata sellest milline keegi välja näeb…

  • Mallukas
   Vasta Mallukas 15. aprill 2017 at 10:41

   Mis värske ema ma ikka olen, lapsed juba 3,5 ja pooleaastane. Ja eks see püssisus oleneb pildist 😀 Praegu olen ma selline: mallujalents

   • Avatar
    Vasta J 16. aprill 2017 at 09:16

    ole kui tahad ?
    mulle te kôik lihtsalt meeldite!
    ma olen veel hullem aga elu tuleb edasi elada ?

 • Avatar
  Vasta Naljakas 15. aprill 2017 at 10:34

  Ma aeg-ajalt avastan ennast jälle mõttelt, et äkki mul on midagi viga, et ma meigin ennast heal juhul kord kvartalis. Ja veel rohkem peaksin ilmselt häbenema seda, et ma tunnen ennast ilma meigita väga hästi. Võimalik, et ümbritsevad inimesed ka sosistavad, et hea tont küll võiks enda eest hoolitseda. Aga mu meelest pole enda naha möksimine just teab mis hoolitsemine. Mitte, et mulle ei meeldiks ennast üles lüüa, lihtsalt ilma on niii mugav ja kuna mees ka ütleb, et meigita väga kaunis, siis olengi enda meelest täiuslik täpselt sellisena nagu olen. Mulle on jäänud mulje, et enda loomuliku mina armastamine on veits imelik, parem, kui enda krohvitud ja igatepidi tuunitud mina eksponeerid ja armastad. Aga las igale ühele jääb oma 🙂

  • Mallukas
   Vasta Mallukas 15. aprill 2017 at 10:35

   Mul on ka nii, et kui ma ennast ära meigin ja üles löön, siis vaatan, et vauuu, aga samas NEVER ei viitsiks iga päev nii palju vaeva näha, sest ma muidu ka omast arust päris kabe 😀

 • Avatar
  Vasta Murjam 15. aprill 2017 at 10:34

  Olen täiesti nõus sinuga. Jätka samas vaimus ning jää iseendaks, see sinu võlu ongi!

  • Mallukas
   Vasta Mallukas 15. aprill 2017 at 10:36

   No kes muu mul olla olekski 😀 Üritasin J.Lo olla, ei saanud hakkama 🙁

 • Avatar
  Vasta surnudhing 15. aprill 2017 at 10:30

  Kogu postitusega nii nõus! 🙂

  • Mallukas
   Vasta Mallukas 15. aprill 2017 at 10:36

   Tore :D!

 • Avatar
  Vasta Mariliis 15. aprill 2017 at 10:27

  Mul kaks tagumist hammast puudu. Ma tänan armastuse eest. Right back at ya! 😉

  • Mallukas
   Vasta Mallukas 15. aprill 2017 at 10:28

   Hambutu mallukas ja ta hambutud lugejad 😀

   • Avatar
    Vasta Ee 15. aprill 2017 at 11:25

    Ongi lapsed ja mees ja koduloomad tähtsad, hambad muidugi ka:D

    Kui Sa oled ” levis “, siis kommenteeritaksegi, minusuguseid halle hiiri õnneks ei märka keegi:D