0
KODU KURB ON OLLA

MISASI SEE HAISEB?!

29. mai 2017

Andke andeks, kui ma enne sellel teemal rääkinud olen, ma lihtsalt ei mäleta absull. Nagu see küsimus on mind enne küll painanud ja ennast teades raudselt olen blogis uurinud, aga no mitte ei mäleta, mis te siis soovitasite. Nimelt – MU VOODIPESU HAISEB! Ei, ma ei ole voodisse teinud 😀 (mõned mehed on küll siin majas mulle voodisse häda teinud, aga see on teine asi). Nagu täiesti puhas voodipesu onju. Pesen ära, kuivatan ära, voldin kokku – pesu lõhnab hästi. Mingi aeg hiljem võtan selle välja ja see haiseb nagu… ma ei oska isegi öelda, mis hais see on, mingi imelik.

anchorman-snarling-7070694

Ei, ma ei pane pesu niiskena kokku.

Ei, ma ei hoia oma voodipesu kopitavas keldris. Pesu on LAHTISE suure riiuli peal.

Olen proovinud erinevaid pesuvahendeid.

Ei, keegi pole sinna vahele ära surnud. Milles siis asi?!

See frustreeris mind täna nii räigelt, sest Kardo pani uue voodipesu ja meie ainukene puhas tekikott peale mõne allameetrimehe mähkme altvedamist haiseb nagu… perse. Ma olin lausa niii pahane, et googeldasin ja leidsin mingi perekooli teema, mis annab mulle alust mõista, et ma pole ainukene selle murega, aga lahendust seal ikka pole.

Eriti imelik on see, et see ei juhtu alati, aga no kord paari kuu jooksul võtan pesu kapist ja noh, haiseb 😀 MIKS JUMAL?

giphy-6358722

Loe ka neid postitusi!

89 Kommentaari

Jäta kommentaar

 • Avatar
  Vasta murulane 28. märts 2019 at 12:05

  Äädikapakkujad on ikka imeinimesed—maailmast mitte midagi ei jaga ega eelnevaid targemaid kommentaare ka ei loe. Lahm-lahm!

 • Avatar
  Vasta tipa 16. juuni 2017 at 18:43

  Millise temperatuuriga sa oma voodipesu pesed? Millist pesuvahendit kasutad? Kui palju vahendit paned?
  Mina pesen 90 kraadise programmiga ja haisuprobleemi ei ole kunagi olnud.
  Küll on aga probleem olnud riideesemetega, mida pesen 40 kraadise programmiga. Tumedatel esemetel on vahel olnud ka heledad plekid, justkui tolm vms., mis justkui viitaks sellele, et masin pole pesuvahendit(?) korralikult välja loputanud.
  Need plekid esinesid nii pesupulbrit kui vedelat pesuainet kasutades. Võib-olla on Tallinna vesi nii lubjane, et see jättis plekid… krt teab. Elasin mõnda aega ka ühes teises lubjase veega piirkonnas ja plekkide probleem tekkis taas.
  Igatahes, lõpuks lahendasin asja nii, et tegin pesumasinale kord nädalas puhastust – äädikas ja siis kuumim programm ning loobusin tavapoe pesuainetest.
  Pesumasinaparandajaga kunagi ammu jutustades selgus nimelt, et paljud inimesed kasutavad liiga palju pesuainet ning masin siis ei suuda seda korralikult välja loputada. Ja palju oleneb ka pesuainest. Arielid jms poe kräpp sisaldab palju täiteaineid ja jätab nii masina kui pesu mustaks. Soovitas osta ökopoe pesuaineid või profiaineid müüvatest firmadest (mis müüvad puhastusvahendeid pesumajadele, hotellidele jms).

 • Avatar
  Vasta ene 5. juuni 2017 at 21:16

  nii ka minul ja millest ei tea, isegi tekk

 • Avatar
  Vasta Merks 5. juuni 2017 at 11:34

  Mina teen aegajalt pesumasinale nn tühjapesu , et seest niisama pesumasina puhtaks teeks see vahend sest muidu samamoodi on haisev pesu ja üle üldse pesumasin haiseks ise ka siis . Ja muidugi ka katlakivi eemaldajavat pesu pesumasinale teen .

 • Avatar
  Vasta Morgie 5. juuni 2017 at 09:57

  Kas hoopis kapp ei haise? Vanu mööblitükke mõnikord töödeldi kaunis kummaliste vahenditega, minul nt hakkasid maal riiulis seisnud riided pinoteksi järele haisema, mis on kah häiriv hais.
  Kapi haisu vastu aitab ainult see, kui kapp seestpoolt paksult üle värvida.

  Ja teine asi muidugi, kui pesumasin lõpetab, tuleb pesu otsekohe kuivama panna, seisnud vee hais tuleb pesule masinas juba paari tunniga juurde.

  • Mallukas
   Vasta Mallukas 6. juuni 2017 at 12:12

   Ei, kapp ei haise, see on ju riiul 😀 Ja seda on juhtunud mitme hoiustamiskohaga 😀

 • Avatar
  Vasta Ann 1. juuni 2017 at 09:27

  Masin ei loputa pesu pesuvahendist puhtaks – tasub proovida pesu loputada peale pesemist – ja üllatus üllatus – vesi hall – halvasti loputatud pesu hakkab haisema. Programm ei ole tõhus. Olin ise sama probleemiga hädas ja nüüd kasutan pesuprogrammi lõpul lisaloputust ning kõik ok

 • Avatar
  Vasta K. 31. mai 2017 at 22:14

  Ega sa ei kasuta pesuloputusvahendit? Need jäävad kangasse ja mingi aja pärast hakkavad haisema ja kahjuks ühegi peaumasinaga välja ei pese.

 • Avatar
  Vasta Muhv 31. mai 2017 at 19:04

  Tegin sama mure hiljuti läbi. Mina tegi läbi järgmised sammud ning enam eriti probleemi pole:

  1) Esmalt ostsin spetsiaalse pesumasina puhastamise vahendi ning kasutasin juhendile vastavalt.
  2) Peale pesemist ei tohi lasta märjal pesul trumlis seista, tekib sisemine hallitus.
  3) Peale pesu peab tihendi seestpoolt ära kuivatama ja puhastama (mõnikord on sinna alla tihendi vahesse ka pool-lahustunud pesugeeni kapsel end peitnud) ning masina uks tuleb peale pesu välja võtmist lahti jätta.
  4) Kui võtan voodipesu kuivatusmasinast välja, siis ei tohi seda kohe kokku voltida vaid lasen sel veel pisut laialilaotatult kuivada ja alles siis panen kappi, see vähendab haisema hakkamist kõvasti.
  5) Kas siis kui oled pesu masinasse pikalt unustanud või siis niisama aeg-ajalt lase tühjal masinal kõige kõrgema temperatuuri juures üks pesutsükkel teha.
  6) Voodipesu pese teistest asjadest eraldi ja 90’C juures.
  7) Lõhnakotike sahtlis aitas ka selle ebameeldiva lõhna vastu pisut võidelda.

 • Avatar
  Vasta Margit 31. mai 2017 at 15:05

  Üks põhjustest võib olla,et kapp on kinnine ja õhk ei käi läbi.Minul on paar korda ette tulnud aga sellest hetkest peale kui ei hoia pesu kinnises kapis ei haise nad ka ja muidugi kuivad peavad olema,triikimise kohata väita ei oska kuna pole ammu triikinud jube tüütu tundub.

 • Avatar
  Vasta Katriin 31. mai 2017 at 11:19

  Mul oli sama moodi. Kuivatasin õues, ei pannud märjalt kokku ja seisis lahtiselt garderoobi riiulitel. Haises ikka. Ja lahendus on ka olemas… Nii tüütu kui see nüüd ka ei tundu, siis voodipesu tuleb triikida. Triigin ära ja ei mingit haisu. Seisab kaua, kaua riiulil värskena 🙂

 • Avatar
  Vasta Anny 31. mai 2017 at 07:52

  Mul on sama jama. Seostan seda pesumasinaga. Nimelt on tunne, et ta ei loputa korralikult pesuvahendi jääke välja. Samas pole selles 100% kindel.

 • Avatar
  Vasta seep 30. mai 2017 at 22:39

  Minu esivanemad hoidsid seepi kapis…pesul oli alati hea lõhn..seep hoiab ka koid eemale 🙂
  Kopituse,niiskuse lõhna aitab äea hoida kastanid(eelnevalt kuivatatud)..

 • Avatar
  Vasta Kaidi 30. mai 2017 at 22:07

  Ei saa kahh aru, mis värk sellega
  on:(!?
  Kasutusel väga korralik puuvillane voodipesu ja ei ole vahet millega pesta, umb. 1 kuu möödudes haiseb nagu rajakas.
  St. Pean jyba paratamatuks, et enne kasutuselevõttu peab pesu olema vahetult enne pestud!

 • Avatar
  Vasta Ketu 30. mai 2017 at 18:10

  Pesen voodipesu ja ka rätikuid alati 90 kraadiga, muidu hakkavad haisema. Eriti rätikud, kui pesen madalama tempi peal, siis rätik niiskeks saades hakkab haisema.

 • Avatar
  Vasta Mann 30. mai 2017 at 17:31

  Veits teemaväline, aga küsin ikkagi. Sa kunagi kiitsid oma Jyskist ostetud satiinvoodipesu. Plaanin ka seda nüüd ostma minna. Kas sa oled sellega jätkuvalt rahul või on juba tükid taga?

 • Avatar
  Vasta Pärliplika 30. mai 2017 at 16:20

  Mis materjalist su voodipesu on?
  Kasutasin jyskist ostetud voodipesu siis oli sama probleem, aga siis ostsin korraliku voodipesu mis on tehtud puuvillast. Nüüd, puuvillaste voodipesudega seda probleemi pole, et haiseks või midagi.

  • Mallukas
   Vasta Mallukas 30. mai 2017 at 20:47

   Mul ongi puuvillane

 • Avatar
  Vasta muksi 30. mai 2017 at 14:30

  Mallu, kõigepealt – mis pesutsükliga pesed, mis temperatuuril? mis pesu veel koos voodipesuga masinas on?
  ma ise pesen esiemade:) kombel, st nii nagu meie peres emad ja vanaemad pesnud on: olenemata kas on 100% puuvill või satiin, pesen 90 kraadiga, tsentrifuug 700 v 900 pööret, enamasti Mayeri valge pesu või värvilise pesu geeliga (ma ei tea, mis pesuvahendit esiemad kasutasid:)), voodipesule lisaks ka köögi- ja muud rätikud, muud pesu kindlasti ei pane pesema koos voodipesuga. ja ei pane masinat ääreni täis, ikka nii et ruumi ka jääb. JA MUL VOODIPESU EI HAISE :), pole kunagi haisenud.

 • Avatar
  Vasta Kats 30. mai 2017 at 14:15

  Kasutan siin juhust ja küsin kõigilt- laps pissis püksi, jalas olid kummipüksid, nende all seelik. Paraku seisid need lasteaias kilekotis kuni ōhtul järgi läksin. Koju tulles panin otse pessu. Mõlemad korraga (mis kuulsin, et oli vale tegu!) ja pesin âra. Nüüdseks ikka haisevad, kuigi olen 2x läbi pesnud neid ?☹️
  Kuidas saab ära pissihaisu kummipükstelt? Äädikas aitaks? Helphelphelp

  • Avatar
   Vasta Karmen 30. mai 2017 at 15:58

   Äädikat natuke ja 90 kraadiga ja pesuloputusvahend, koik pesud lõhnavad nagu uued

   • Avatar
    Vasta Lea 30. mai 2017 at 18:10

    Äädikat ma küll ei soovitaks-söövitab pesumasina tihendid ära,ostke ikka spets,pesumasinapuhastusvahend!

 • Avatar
  Vasta Heidi 30. mai 2017 at 13:00

  Kas ainult voodipesu haiseb? Viga võib olla näiteks selles, et kuivatad tekikotte äkki mitmekordselt kokkuvoldituna ?Enamus inimesi aga just nii teebki, pesurestil kuivatades pole ju muud võimalust. Sel juhul tekib jah äärmiselt rõve hais.

 • Avatar
  Vasta poiuyhgf 30. mai 2017 at 12:00

  korralik peente daamide kaader ikka koos… pesumasinad on nii sitased ja hallitavad, et pesu juba haiseb, aga “lõhnapärlid kappi” ja läheb pidu edasi…
  pange see nett kinni ja minge tehke meigi ja instaselfiede asemel vahelduseks midagi kasulikku, nagu, ma ei tea, koristage vms. konkreetne keskaeg mõnel ikka, haisule lõhna peale ja näpud püsti!

  • Avatar
   Vasta Carry 30. mai 2017 at 15:25

   😀 +1

 • Avatar
  Vasta Kaire 30. mai 2017 at 11:44

  Pane masinasse äädikat , pehmendab pesu ja eemnaldab halva lõhna . Kord kvartalis pese peusmasin äädikaga läbi 90 C kraadi juures tühjalt.

  https://littlebutcute.wordpress.com/2017/05/05/tasuta-opetus-janez/

 • Avatar
  Vasta Aveli 30. mai 2017 at 10:24

  Lisa pesumasinasse sorts äädikat, neutraliseerib halvad lõhnad (Ma ise olen hädas olnud mõndade riideesemetega, mis pärast mõningast kandmist-pesemist juba kehasoojuse peale higilõhna külge võtavad ja pärast äädikaga pesemist saab täitsa tükk aega jälle “nagu uuena” kanda)

 • Avatar
  Vasta kerli 30. mai 2017 at 09:09

  Meil oli kunagi käterätikutega nii, lõpuks tuli välja, et pesumasina küttekeha oli läbi ja pesi külma veega muudkui.

  • Avatar
   Vasta Paum Birn 1. juuni 2017 at 10:27

   Täitsa huvitaks, mis marki selline masin ka on, mis laseb rahulikult tsükli lõpuni märku andmata, et midagi on valesti?! Vana Vjatka?

 • Avatar
  Vasta Riina 30. mai 2017 at 08:44

  Kas kasutad tavalisi poe pesugeele? Äkki paned seda masinasse liiga palju? Kui jah, siis pesutsükkel ei jõua seda voodiriietest ära loputada, kuivades jah on tugev geeli lõhn juures, aga hiljem hakkabki kokkupanduna lebrama.

  Mina soovitan masinale puhastus teha, kasutada looduslikemaid pesuvahendeid ja loobuda loputusvahendist (nt Amway pesugeel on väga hea, ei olegi loputusvahendit vaja, ühe pesukorra jaoks on väga vähe geeli vaja). Voodiriideid ja rätikuid pesta ikka 90 kraadiga, ma pesen alati ja ei juhtu nendega küll mitte midagi, nagu mõni siin allpool naerab, et tahaks näha seda pesu pärast 90 kraadi. Peale selle, et puhtaks saavad ja lestad hävivad ;),

  • Avatar
   Vasta SS 30. mai 2017 at 14:05

   90 kraadi? 60 on lagi ma arvan, ma ei ole kordagi kuulnud, et kuskil soovitataks 90 kraadiga pesta. Ikka 60-ga, aga eks igale ühele oma.

 • Avatar
  Vasta Yutulind 30. mai 2017 at 08:31

  Pesuvahendit pole mõtet sahtlisse panna vaid otse trumlisse. Siis jääb ära see sahtli süsteemi hallitus. Restile kuivama pane paksud asjad , näiteks nagu froteerätikud ja tekikotid, üle mitme rea, et õhk pääseks ligi. Muidu pikal kuivamisel läheb juba haisema. Võid proovida sooda- piparmündi- ja lavendliõli segu pesu leotamiseks.

 • Avatar
  Vasta Yutulind 30. mai 2017 at 08:21

  Pese pesugeeliga mayer sensitive ikka kõige kuumema programmiga ja kuivama pane märjalt tuulise ilmaga, tuul triigib ideaalselt ära. Pesumasinale tee trumlipesu äädikaga ja puhasta saast kummitihendi vahelt.

 • Avatar
  Vasta Mae 30. mai 2017 at 07:59

  Voodipesu ja käterätikud tahavad kindlasti kõrget temperatuuri ja pikka programmi.

 • Avatar
  Vasta Janika 30. mai 2017 at 07:39

  Ma ei hakka kommentaare läbi lugema ja võimali, et keegi on juba sama kirjutanud, aga ilmselt su pesumasinas on hallitus. Osta poest pesumasina puhastusvahend ja pese sellega ukse tihend ära ning ülejäänud vahendiga pane masin 90 kraadise pesuga tühjalt tööle. Seda peaks paar korda aastas kindlasti tegema kuna hallitus tuleb tagasi.

 • Avatar
  Vasta Mari 30. mai 2017 at 06:47

  Mina panin seda t2hele, kui riidekapp oli seinavastas mis oli soe, sisesein, siis pesu ei hakkanud imelikult lõhnama, nüüd aga välisseinas ja vahel võtan küll ja pesu lõhnab imelikult. Pesen pesu vastavalt juhenditele, puhastan pesumasinat jne,lõhnaaineid ei kasuta. Võibolla minu loogika ei pea paika aga meil asi selles mitte pesuvahendia v6i masinas.Ja mul 6el samamoodi, kapp seisab välisseinas ja talvel nt kipuvad eriti asjad l6hnama minema.

 • Avatar
  Vasta Krissi 30. mai 2017 at 06:35

  Omg ma loen ja mõtlen, et mul oli kapil midagi viga ja mõtlesin juba et peab kapi välja viskama. Ok, hakkan hoopis masinat pesema. Jumal tänatud, et sa Mällu olemas oled, kuidas muidu ma oma probleemidele vastused saan – eriti kui ma isegi ei tule selle peale, et mingi probleem on – mis sest et ma iga päev pesu nuusutan kapis ja imelikke grimasse näole manan. LOL

 • Avatar
  Vasta Kris 30. mai 2017 at 06:30

  Masina filtrit puhasta ka kindlasti. Lotte karvu täis.

 • Avatar
  Vasta M 30. mai 2017 at 06:28

  Mingi aeg vana masinaga hakkas kogu pesu haisema ja eriti voodipesu ning rätikud ja ka masin ise. Kuigi uks on alati lahti. Ja mis välja tuli. Süüdi oli pesugeel. Peaugeeliga kogunevad riidekiud ja mustus kuskile trummli vahele ja see hakkab haisema. Pulber pidi aitama ka masinat ise pesta tänu oma terakestele. Kahjuks ei leia google artiklit. Aga sellest ajast ei kasuta geele enam. Ehk on abi:) kui kasutad geele, vaheta välja pulbri vastu.

  • Avatar
   Vasta 112 30. mai 2017 at 14:00

   Vale. Just teraline pesupulber jääb voolikutesse ja asjadesse kinni ja hakkab nagu savi kuhjuma ja see juhtub sellepärast, et ei kasutata piisavalt kõrgeid temperatuure ja pulbril ei ole aega, et lahustuda.

 • Avatar
  Vasta Reet 30. mai 2017 at 06:20

  Kui kaua sul pesu ennem masinas seisab, kui sa selle kuivama paned? Minul on paar korda paariks tunniks kinnise ukse taha jäänud ja olen pidanud uuesti pesema panema. Hais on kohe rõve küljes.

  Galgon on lihtsalt reklaaminipp ja sama töö teeb ära ka äädikas. Ja sidrunhape. Aga nendega peab veidi ettevaatlik olema, kuna pikal ja liigsel kasutusel hakkab tihendeid hävitama.

  Uuri oma pesumasina kasutusjuhendit(kui see veel eksisteerib) või googelda. Vb on teie masinal ka olemas puhastuse programm.
  Minu 4a vanal masinal on spetsiaalne Autoclean programm, mida soovitatakse teha iga 40 pesu järel. Sinna käib veidi pesuainet ja siis masin peseb tühjalt ennast 30-90 kraadiga läbi. Tund kestab see.

 • Avatar
  Vasta Helena 30. mai 2017 at 06:11

  Sama teema. Olen loobunud. Pesukastis ja kapis riiete vahel on Joiki lõhnapärlite kotikesed – problem solved ?

 • Avatar
  Vasta Maili 30. mai 2017 at 05:42

  Minul ka haiseb nagu ma ei tea mis ja just ainult tekikott.
  Padjapüürid ja lina on hea lõhnaga aga kurat just see tekikott haiseb….

 • Avatar
  Vasta Nipitiri 30. mai 2017 at 05:12

  Minu kogemus on näidanud, et osad loputusvahendid ei sobi osade materialidega- hakkavad rõvedalt haisema. Või kui pesumasinas on korraga liiga palju asju olnud.

 • Avatar
  Vasta RD 29. mai 2017 at 23:05

  Võib olla vabalt probleem masinas, kui ka pesuvahendis. Ariel on üks pesupulber, mis paneb masina lõpuks haisema ja hakkab riietele lebra külge jätma. Vahetasin aastaid tagasi arieli välja ja mure kadunud. Olen tõmmanud näpuga teiste masina tihendi vahelt paksu plastiliini taolist massi välja, mille on tekitanud pesuloputusvahend. Ärge seda saasta üldse kasutage. Värske lõhn on palju parem ja pikemas mõttes on ka masin tervem.
  Samuti soovitan kasutada calgonit pigem harva ja vähe, kui tihti. Iga pulber sisaldab tänapäeval veepehmendit ja calgon on pigem karuteene. Hea soovitus oli pesta masin kord 2-4kuu jooksul läbi äädikaga (vastavalt vee karedusele). Lihtsalt valada 100-200 gr kanget äädikat otse trummlisse ja panna masin kõike kuumema programmiga tühjalt tööle. See peseb masina puhtaks ja eemaldab katlakivi ja lõpuks kaob ka riietelt see paha lõhn 🙂

 • Avatar
  Vasta J 29. mai 2017 at 22:54

  Ka mul on seda juhtunud just ainult voodipesuga ja siis mulle öeldi, et vahest on asi selles et masin on liiga täis, kuigi tundub, et sinna mahuks veel asju. Kuna voodipesu on suur ja raskem kui tavariided, mida pesed, ei pruugi masin lihtsalt seda niivõrd puhtaks pesta. Ja niiskena ja just kuivanuna (kui kokku hakkad panema) ongi pesuvahendi lõhn intensiivsem. Hiljem aga tekib juurde halb lõhn.. olen hakanud ka nüüd voodipesu kahes osas pesema, et masin jõuaks ikka läbi pesta. Ja üldiselt ikka 60 kraadiga, korra kuus isegi 90 kraadiga ?

 • Avatar
  Vasta Christi 29. mai 2017 at 22:44

  Voodipesu ja rätikuid tuleks ikka alati pesta 90 kraadiga. Need on ikka natuke teine teema kui riided.
  Ja Galgonit võiks ka kasutada seejuures.
  Ja korra kuus võiks ka tühja pesu teha Galgoniga, samamoodi kõrgel temperatuuril.
  Mina toimin nii ja ei ole mitte mingit probleemi 🙂

  • Avatar
   Vasta Liisa 29. mai 2017 at 23:40

   Calgoni kasutamise vajalikkus on osav müügitöö ja täielik müüt.

   • Avatar
    Vasta Christi 30. mai 2017 at 11:46

    Igaühe oma asi mida ta kasutab.. kas calgonit, sidrunhapet, äädikat või minupärast kasvõi samakat toppigu sinna sisse. 🙂
    Mina kasutan Calgonit ja seni see toimib ning ei haise midagi.

  • Avatar
   Vasta Sigrit 30. mai 2017 at 05:58

   Palun näita mulle oma voodipesust pilti peale 90 kraadist pesu. Ikka 60st käib jutt ja sellest piisab, et baktereid hävitada 😉

   • Avatar
    Vasta Ingrit 30. mai 2017 at 06:41

    Kui voodipesu on 100%puuvillane võib vabalt 90kraadiga pesta. Kahju et pilti saata ei saa, sest just eile pesin oma voodipesu 95kraadiga jälle korraks läbi 😉

    • Avatar
     Vasta Christi 30. mai 2017 at 11:51

     Jah, ma olen aastaid pesnud 90-95 kraadiga voodipesusid ning pole nendega midagi juhtunud. Isegi värvid on samad. 🙂 Sõltub muidugi ka mis pesuainet kasutada. 🙂

  • Avatar
   Vasta D 30. mai 2017 at 06:22

   Sidrunhappepulbriga teha üks pikk pesu tühjalt aegajalt ja puhastab ka väga hästi 🙂

 • Avatar
  Vasta Merili 29. mai 2017 at 22:43

  Meie ostsime uue pesumasina.Ja vahetasin välja ka kõik lõhnavad materjalid! -siis saunalinad ja asjad mis haisesid (märja kaltsu hais ).Ja nüüd ok.

 • Avatar
  Vasta Merka 29. mai 2017 at 22:39

  Kui tihti sa oma pesumasinat puhastad? Mul oli see jama siis kui pesumasin kaua puhastamata oli.

  • Mallukas
   Vasta Mallukas 29. mai 2017 at 22:56

   Ma pole ausalt never puhastanud pesumasinat 😀 Kuidas see käib :D?

   • Avatar
    Vasta Reena 29. mai 2017 at 23:09

    Calgon vms näiteks, mis katlakivi eemaldab ja mustuse ka vast. Mõni kasutab lahjendatud äädikat, mõni sidrunhapet. 🙂

   • Avatar
    Vasta Gerli 29. mai 2017 at 23:09

    95 kraadiga tühjalt käima ja Calgonit. Uhab korralikult läbi. 🙂

    • Avatar
     Vasta Ellu 30. mai 2017 at 00:25

     Sooda aitab ka. Ökom ja soodsam ka.

     • Avatar
      Gerlu 30. mai 2017 at 06:02

      Ma pole ka seda calgonit kasutanud ja ei kutsu kasutama ka. Osav reklaamitrikk ainult, kuidas inimesi rohkem ostma panna. Mina pesen äädikaga, äädikat pesumasinasse ja 90kraadiga käima ja hiljem veel käin üle äädikalahusega köik nurgatagused. ?

     • Avatar
      Kaja 30. mai 2017 at 06:29

      Mina ka korra kuus panen paki soodat ja 90C programmi tööle.Masina sisse ei näe,samuti ei näe,mis vesi sealt väljub aga pesu on puhas ja ei haise.Ma tahan naiivselt arvata,et niimoodi tehes on jumala timm ja masin on rahul 🙂 Muidugi,mu masin vist sama vana kui leib,aga peseb kenasti 🙂

   • Avatar
    Vasta Riina 30. mai 2017 at 08:23

    Mina valasin viimati terve pudeli äädikat masinasse ja siis 90 kraadise temperatuuriga masin tööle. Enne puhastasin tihendi niiske lapiga ja see oli ikka päris hull, missugust imelikku “löga” seal vahel oli. see oli päris hull 🙁 . Nüüd katsun tihedamini seda protseduuri ette võtta 🙂 .

    • Avatar
     Vasta Riina 30. mai 2017 at 08:26

     Ja veel pulbri ja loputusvahendi sahtlid kiskusin ka küljest ära ja pesin need ka eraldi korralikult puhtaks.

   • Avatar
    Vasta Diana 31. mai 2017 at 10:13

    Mina olen üks suur pesufriik ja aastatega kujunenud korralik süsteem 😀 Pesumasinat tuleb ikka aeg-ajalt puhastada ka, nii nagu nõudepesumasinatki. Siin on hunnik igasuguseid nõuandeid ja vahendeid on ka tänapäeval igasuguseid aga mina kasutan juba aastaid Mayeri Anti calc pakikesi (50g sidrunhapet), 2 tk pannakse masinatesse, sama asjaga on kristallpuhtad ka kohvimasin-keedukann. Masin maximum kraadidega pika tsükliga käima. Samuti on mul oma kuivatussüsteem, kui restil, siis väga kokku ei pane pesusid ja suured asjad riputan eraldi või väga laiali restile. Aga kui oma maja siis soojal ajal KINDLASTI õue riputada, väga mõnus puhas pesu saab 🙂
    Ahjaa, olenevalt vee karedusest (et kui lubjane vesi on) arvesta masinate puhastamise tihedust. Kui elasin Iirimaal, polnud vaja nii väga sp muretseda, aga nüüd Tartus elades on vesi metsikult lubjane, nii et kasutan calgonit masinas, iga kuu lasen masina läbi, nõudepesumasinas kasutan lisasoola ja geelpatju, puhastan siis kui nõusid puhtaks ei pese, kasutan toidutegemiseks filterkannu vett ja puhastan neid vajadusel ka.

 • Avatar
  Vasta k 29. mai 2017 at 22:34

  Sama teema. Peale pesu ei lõhna. Seisab ja siis selline imelik ebameeliv hais juures. Olen mõelnud ka, et miks küll. Lapse voodipesu vahetan tihti, kuna ta harrastab voodisse pissimit. Tema voodipesu ei haise, kuna ei jõua kaua seista. Ootan lahendust.

 • Avatar
  Vasta Airi 29. mai 2017 at 22:33

  Mul on sama asi!
  Riietega, no pluusid, pyksid jne, mis samas kapis, seda ei juhtu.
  Aga no voodilinad, padjapyyrid!eriti jms.
  Sama kapp, samamoodi pesen ja kuivatan.
  Ja absoluutselt igakord võtaks nagu vanaema-kapist. Ma ei oska muudmoodi väljendada. Mäletan nii 25-30 a tagasi(olen kohe 39 saamas) mul imearmsal vanatädil oli ahjukuttega korter ja võitlus koidega ja mu voodipesu nädala-paariga-kolmega( on mitmeid komplekte) lihtsalt lõhnab samamoodi. Mul ei ole siin koisid, vanamemmesid(peale minu), aga no tõesti see hais ärritab.
  Ausalt tahad teada, ma vahel magan yhe öö kasvõi ilma tekikotita, aga seda seisvat jama ma ei suuda kannatada.
  Lasen enne vahetust pesust läbi ja siis on nädal rahu majas. Kui hästi läheb, mul on 2,5 a poja ja vahel tuleb ikka nädalas mitu pesu teha ja vahetada. Aga see on tõesti parem variant, kui see kopitand pesu.
  Ma tahaks ka teada miks ja kuidas sellega võidelda ??

 • Avatar
  Vasta Liisi 29. mai 2017 at 22:33

  Pesumasinal kindlasti uks ja sahtel lahti hoida, et ära kuivaks ja tihendid igakord lapiga üle.

 • Avatar
  Vasta Jansa 29. mai 2017 at 22:32

  Mina olen hädas saunalinadega, mis pesust võttes on hea lõhnaga, aga seda senikaua kuni neid uuesti kasutada ja siis tuleb selline vastik märja rätiku kergelt kopitanud hais juurde. Ei ole aidanud ei kõrgem temperatuur ega pesupulbri vahetus, õõõõõõõ

  • Avatar
   Vasta Ruudi-Rukkis 29. mai 2017 at 22:58

   Sama ☹️. Ma pole lahendust leidnud. Vahest pesumajja viimine tegelikult aitab, et sedasi korra paari kuu tagant.

 • Avatar
  Vasta T 29. mai 2017 at 22:30

  Ma pesen perwolli helesinise spordigeeliga peale seda enam pole seda probla.

  • Avatar
   Vasta Reena 29. mai 2017 at 23:11

   Mul tuli sellega raipehais pesule juurde. Kasutan nüüd seda kuldset nüüd.

 • Avatar
  Vasta Gerli 29. mai 2017 at 22:30

  Millisel temperatuuril pesed voodipesu?

  • Mallukas
   Vasta Mallukas 29. mai 2017 at 22:31

   issand, ma pesen kõike pesu sellel ühel programmil, mis ma masinal panna oskan 😀

   • Avatar
    Vasta Gerli 29. mai 2017 at 22:39

    See siis ilmselt 40 kraadi. 🙂 Kui pesta pesu pikka aega madalamal temperatuuril hakkavad masinasse tekkima riidekiud jms. ning masin muutub bakterite pesaks. Sellest ka see lõhn mingi aja pärast. 60 kraadiga soovitan pesta kui ei ole just märgitud, et madalamal temperatuuril peab pesema. Samuti ei ole paha teinekord kõrge temperatuuriga tühjalt masin käima panna ning lisada Calgonit – peseb süsteemi läbi korralikult.
    Õel oli sama teema ja kui ta neid asju jälgima hakkas sai tema mure lahendatud. 🙂

    • Mallukas
     Vasta Mallukas 29. mai 2017 at 22:57

     Ma vaatasin, 60 kraadi on see tavaline pesu.

     • Avatar
      Merks 30. mai 2017 at 08:27

      60 kraadiga tohib väga väheseid asju pesta, kõiki tavariideid tuleks ikka 30-40 kraadiga pesta 🙂

 • Avatar
  Vasta Ethel 29. mai 2017 at 22:29

  Meil ka. Selline vastik lõhn vahel tuleb. Kuigi olen igasugu loputusvahendeid kasutanud jne. .

 • Avatar
  Vasta Laura 29. mai 2017 at 22:28

  Su pesumasin vajab tõenäoliselt korraliku puhastust(pesuaine sahtlid+ mitmekordne tühipesu äädikaga). Loputusvesi võib sisaldada pesumasinas ajaga kogunenud pesuaine ja mustuse jääke.
  Kas lased pesumasinal tuulduda ka peale pesutsüklit või lükkad ukse kinni? Minul oli kunagi sama mure ning lahendus oli peale korraliku puhastust ukse ja eestlaetava masina pesuaine sahtli irvakile jätmises. Tasub proovida! ?

  • Mallukas
   Vasta Mallukas 29. mai 2017 at 22:32

   Aga kas selle loogika järgi ei peaks siis KÕIK pesu kogu aeg haisema? See juhtub aga ainult voodipesuga ja ka mõnikord, mitte iga kord. Pesumasin on aeg ajalt lahti küll

   • Avatar
    Vasta L 29. mai 2017 at 22:36

    Ei pea kogu pesu, see musta pesumasin hais jääbki pigem suurematele asjadele, nt voodipesu. Kuna pestakse enamasti üsna külma programmiga, ei tapa see baktereid ära ja pesule jääb hais. Minul aitas, kui pesin masinas korra vanu käterätte 90-kraadise programmiga ja kasutasin pesuvahendi asemel äädikat.

  • Avatar
   Vasta Liisa 29. mai 2017 at 22:37

   Minul alati ka see probleem olnud ja ei ole lahendust leidnud. Isegi siis kui sai uus pesumasin ostetud. Ikkagi kui pesu natuke aega seisnud, tuleb lõpuks see hais.

 • Avatar
  Vasta Juks 29. mai 2017 at 22:28

  Kus saa pesu kuivatad toas või väljas?☺

  • Mallukas
   Vasta Mallukas 29. mai 2017 at 22:32

   mõlemat

 • Avatar
  Vasta Lea 29. mai 2017 at 22:27

  Pesumasinast pesed vähemalt kord kvartalis spets,vahendiga?

  • Mallukas
   Vasta Mallukas 29. mai 2017 at 22:32

   Aga kas selle loogika järgi ei peaks siis KÕIK pesu kogu aeg haisema, kui asi masinas oleks.

   • Avatar
    Vasta Aveli 30. mai 2017 at 05:13

    On aeg masin ära puhastada. Soovitan panna pool pudelit söögiäädikat ,mingi kalts masinasse, 90 kraadi ja pesema . Peale pesu puhasta tihendid,puhasta alt torud ära . Osta ukse stopper ehk siis selline asi mis ei lase uksel kinni minna mida kasutatakse ka toa uste sulgumise vastu kui on väikesed lapsed nt. Voodipesu on suur,raske kui masina täis topid siis voodipesu ei pesegi ennast puhtaks . Pese voodipesu eraldi ja alati vähemalt 60 kraadi selle juures hävivad juba kõik võimalikud bakterid . Muud ma soovitada ei oska ?

 • Avatar
  Vasta L 29. mai 2017 at 22:26

  Ma panen uue ja hea lõhnaga seebi (kasutamata, kuiva jne) kappi 🙂

 • Avatar
  Vasta katu 29. mai 2017 at 22:25

  Sama jama oli. Ma panin kappi lõhnakotikesed ostsin JOIK omad. Ja asi kordades parem 😀