SÖÖK TESTIN JA ARVUSTAN

Kardo sünna Seafood Bar’is

17. juuli 2017

Hakkan siis vaikselt meenutama, et mis üldse toimunud on. Paistab, et kirjutamisaega on ammu väheks jäänud, sest ma pole isegi kirjutanud sellest, kuidas ma 5. juulil Kardo sünnat tähistasin. Nimelt sai Kardoke ka lõpuks 27. aastaseks ja kohe kui ma FBis nägin reklaami, et avatud on mereannirestoran, siis vähe ma ei tahtnud sinna minna. Me oleme Kartsiga juba aastaid rääkinud, et lähme kuskile homaari sööma, aga ega seda paljudes kohtades ei serveerita ja kuidagi on see nii läind, et polegi jõudnud. Nüüd võtsime sõbrad Maarja ja Tarvi ka kaaa ja läksime äsjaavatud Seafood Bar’i. Ja lihtsalt infoks, et sünnaks kinkisin ma Kardole trelli :D

Ma olen maininud, et ma ARMASTAN mereande, eks? Igatahes… ma võiks surmani ainult mereandidest toituda ja ma ei jõua seetõttu ka ära oodata, et me Tenerifele läheks. Odav ja värske mereannivalik paneb mind paljast mõttest suud vesistama. Aga tagasi sünnipäevani.. :D

Uhke sünnipäevaline!

Köitest seinad

Lahe kaladisain esimesel korrusel

Ühesõnaga, kohast. Asub kesklinnas, Viru Hessi kõrval, seega üsna mugav saada sinna nii takso, kui ka ühistranspordiga. Sisekujundus on ilus, selline mereteemaline. Teenindus sõbralik, nagu ikka heades restodes olema kipub. Aga nüüd – põhiline. TOIT! Kuidas toit oli? No ma loodan, et sellele annab vastuse see, et ma täna jälle sinna lähen. See on lihtsalt iga mereannisõbra must-go koht, ma luban! Kuna me olime neljakesti, siis võtsime kõik erinevaid roogasid ja andsime teistele ka mekkida, seega ma oskan rääkida päris mitmest toidust.


Need pehme koorikuga krabid olid nii head, et väärivad kolme pilti küll. Ei, need olid NII HEAD, et need ongi põhjuseks, miks ma täna jälle Seafood Bar’i lähen (sest tahan Petrale ka näidata, kui head on pehme koorikuga krabid), et need väärivad lausa nelja pilti.

Kardo krabi nosimas

Kui ma praegu ei eksi, siis maksis see taldrikutäis 15€ ja terve selle krabikese said sa kenasti sisse ahmida, ei pidanud seal midagi koorima ega kedagi. Ainult kasta kastmesse ja mugi. Ou, mai gaad, ma ei jõua õhtut ära oodata! Ma vajan enda sisse pehme kehaga krabisid (suht norm lause).

Kammkarbid salatiga. Kardo kutsub seda merepekiks :D Kammkarp oli väga hea, aga kui ikka mereande tahad, siis minu jaoks nagu natsake vähe?

Peale krabisid teisel kohal platseeruv toit. Sinijuustukastmega krevetid. Ei tundu väga midagi erilist, aga see hõrk sinijuustu õrn mekk ja ideaalselt küpsetatud krevetid oli lihtsalt nii imeline kooslus, et peab vist täna neid ka võtma. Lihtsalt absoluutselt must-have soovitus krevetisõpradele. Ja sinihallitusjuust ei ole ka vastikult tugev, vaid just piiiiiisavalt!

Krevetid tempuras. Kastmega koos väha hea amps, aga siiski jäi pehmele krabile ja krevettidele alla. Ma niisutasin neid Maarja sinihallituskastmes, siis oli MEGA hea. Sellised krõbedad!

Mõnusad suitsused grillitud krevetid! Yum!

Me muidugi mugisime eelroogadest kõhud üli täis, aga pearoad olid loomulikult kah tellitud. Kõige rohkem puusse pani vist Maarja, sest meile vist kellelegi eriti see kaheksajalg ei maitsenud. Kuigi ta oli õigesti tehtud (ei olnud kummine ega midagi), siis ma ei tea…polnud meie maitsele ja mina soovitada ei julge.

Imeline mereannipasta! Vaadake vaid, kui palju mõnusad mereande… Ma muuseas neid pikkasid polnud enne kuulnud ega näinudki, aga maitsesid ülihead. Kas keegi oskab öelda, mis imeloomad need on?!

Minu lumekrabi jalad.

Kaasa sain sellised kirurgiinstrumendid :D

Kardo grillitud homaar

Ütleme nii, et kuna ma enne polnud sellist suurt krabilist saanud, siis ma ootasin…ma ei teagi mida. Aga kui ma ausalt ütlen, siis meenutas selle söömine maailma suurima sihvka sees koukimist ja romantilisel õhtusöögil ma seda igatahes tellida ei soovitaks. Üldse… Kas te teate, et see maitseb nagu KRABIPULK? Kogu aeg öeldakse, et krabipulgad pole ju päris krabist, aga no minusuguse matsi hinnangul ma ei oska küll midagi eristada :D Mul oli hea meel, et lõpuks saime oma homaarid ja krabid ära maitsta, aga edaspidi jään ma selliste väiksemate mereloomade peale, sest esiteks on neid mugavam süüa ja teiseks mulle isiklikult pakuvad suuremat maitseelamust. Mitte, et see krabi halb oleks olnud, aga no selline pusimine käis selle söömisega, et anna jumal halastust :D

Ega see odav lõbu ka polnud. Minu krabi oli 25 ja kardol 29. Aga noh, sünna puhul ja üks kord elus vähemalt ikka ju võib. Eriti kuna me tõesti ju aastaid sellest rääkinud olime.

Kardo ütleb, et tema homaar oli väga maitsev, meenutas krabipulka, aga ta oli ikka palju parem ja värskem ja tekstuur oli asjalikum kui poe krabipulgal. Aga hästi keeruline oli seda süüa ja vahepeal oli isegi nii raske seda koort purustada, et naisterahvas sellega vist küll hakkama ei saaks :D Minu “sõrad” olid nii peenikesed, et läksid küll kergesti katki, ma ei tea.

Magustoiduks sõime muffineid.

Vot, selline kogemus meil oli ja mina tõesõna ütlen, et kui mereande ja kala armastad, on see just õige koht kuhu minna. Värske produkt, õigesti valmistatud annid (ma olen mega mereannipede ja ma tean täpselt, kuidas nad just ÕIGED on, ja seal oli :D) ja noh, niii nii nii hea. Ma nüüd mõtlen, et kas peaks terve päeva nälgima, et õhtul ennast Petraga lolliks süüa? Vist.. ei? :D

Kui suured mereannisõbrad teie olete? Muuseas, kui ei ole lihtsalt proovinud, siis ma ANUN teid, et te ei teeks oma järeldusi mingis suvalises pubis proovitud “mereannipasta” põhjal. Kui vähegi võimalik, soovitan sellised asju esimest korda proovida heas restoranis, kus on kindel laks, et kokk teab, kuidas seda teha. Kui siis ka ei meeldi, no ju siis pole mereannisõber. Aga proovimata jätta ei maksa, sest see võib lõppeda sellega, et oled samasugune mereannihull nagu mina!

Ps! Nende Facebookis on link, kus homseni on mingi uhke loos, kus võid võita kolmekäigulise õhtusöögi! Visake pilk peale.  Hea uudis on see, et ka mina saan teile loosida välja tasuta kolmekäigulise õhtusöögi sealsamas Seafood Bar’is!! Mega tuus ju! Teha on vaja nii palju, et jäta kommetaar vastusega, et kui suur mereannisõber sa ikka oled. Mis sind nende menüüst kõige rohkem isutab? Juba kolmapäeval loosin võitja välja!

Sulle võib ka järgnev huvi pakkuda

315 kommentaari

Jäta kommentaar ning oota - kommentaar ilmub peale ülevaatamist

 • Reply N32 23. juuli 2017 at 09:38

  Oleme hetkel Horvaatias ja püüame iga päev mereande süüa. Siinsed kalmaarid on niii head, samuti grillitud kala ja grillitud kaheksajalad. Külastame erandlikult väikseid pererestorane väljaspool linnu ja avalike randu ja pole siiani pidanud veel pettuma. Aadria- või Vahemere äärde reisime juba üle kümne aasta ja üheks põhjuseks kindlasti siinne toit. Värske tooraine puudumise tõttu ei ole võimalik Eestis ülihäid mereande kusagil süüa. Kuigi jaa, Võru Spring cafes õnnestus kord üsna häid karpe saada, aga siiski jäävad need alla siinsetele karpidele. Kaheksajala puhul kasutatakse ka siin külmutatud varianti- kohalike sõnul ei sobi värskelt püütud octapus vaid selle peab panema mõneks ajaks sügavkülma. Aga kaheksajalga tehakse grillil, kuumadel puusütel, kaane all ja vähemalt kaks tundi. Alles siis tuleb see õige maitse välja. Eestis ei suuda kahjuks ükski resto seda saavutada. Samas on mul hea meel, et meil vähemalt üritatakse mereanni restosid pidada.

 • Reply mann 23. juuli 2017 at 09:01

  Ma armastan samuti mereande ja mulle väga meeldib kaheksajalg ja nii kahju lugeda, et teile see ei maitsenud kuigi ma tahaks seda ise ka ikkagi proovida. Ja tahaks proovida väga neid pehme koorikuga krabisid – nämmmm :)

 • Reply Sandra 23. juuli 2017 at 01:51

  Käisin kunagi mehega koos Seafoodi restoranis Indoneesias. Kahjuks sealt on küll mälestused nii halvad, et pärast seda pole me kunagi proovinud Seafoodi. Nüüd sooviks hea meelega uuesti proovida ja veenduda, kas see otsus pärast seda oli õige et enam ei proovi.

 • Reply E. 19. juuli 2017 at 20:42

  Tenerifel värske seafood odav küll pole, kui soovid õiget asja saada, sest ka seal võib külmutatud kraami värske pähe saada.
  Pead teadma neid kohti, kus kohalikud varustavad restorane ja vb ka müüakse tavainimestele. Meie otsisime, aga kahjuks ei leidnudki.

  Seafood Bari homaarid on samuti külmutatud ning seetõttu ka krabipulga maitse. Kui Tenerifele lähete, proovi leida üks õige restoran, kust saaksid elusa homaari välja valida ja 10 minutit hiljem see sulle lauda tuuakse. Vedela võiga on värske homaar kõige parem (ja siis saad aru miks peetakse homaari mereandidest kõige paremaks)!

  Niiet kui sulle Seafood’s ei maitsenud homaar, siis igati õigustatult, sest see polnud värske. Ka meile maitses seal restos krevetid sinihallitusega. Soovitan maitsta ka Caesari salatit!

 • Reply Kai 19. juuli 2017 at 18:25

  Tahan olla suurem kui täna!

 • Reply A 19. juuli 2017 at 14:52

  Mina saadaks oma mehe, kuna Ta on megasuur sininerekarpide fänn :) Kui neid menüüs pole, siis prooviks krabisid.

 • Reply Anna 19. juuli 2017 at 13:53

  Ma tahaks ka väga “õiget” asja proovida ja see need sinijuustukastmega krevetid tunduvad imelised! Krevetid on mu lemmikud.

 • 1 2