SÖÖK SPORDIJUTUD

teeme koos (Henryle ära)

29. detsember 2017

Ma olen ikka kõige stereotüüpsem naine üldse – iga aasta alguses tunnen ma suurt motivatsiooni kaalu alandada ja ennast vormi saada. Seda täpselt nii kaua, kuni kõik see pingutamine mul üle pea jookseb ja ma alla annan. Nimelt on mul mingi imelik komme kõike asju alati korraga teha. Et noh, kui ma juba tervislikum olla tahan, siis ma pean ju kindlasti trenni tegema. Kui ma juba trenni teen, siis ei tohi ma enam grammigi saia ega cocat näha ka. Ja oota, kui ma juba tervislik olen, siis ma võiks ju sama laksuga mitte enam lihatooteid ka tarbida, sest see lihatööstus on ikka jube värk ja no issand, loomulikult on mul vaja uusi trenniriideid ja trennijalanõusid ja lisaks peaksin ma uurima hakkama, et milliseid valgujooke ma tarbima hakkama peaks ja… oota. Mida?! “Seda kõike oli lihtsalt liiga palju, mul pole aega tervislik olla,” lõin ma lõpuks alati käega ja mugisin kahe suupoolega saia näost sisse.

Selle aastakese lõpus ei olnud mul mingit plaani aasta alguses ennast “kätte võtta”. Miks? Me ju kõik teame, et maksimaalselt kaks kuud oleksin ma hull trennimutt ja räägiks ainult spordirinnahoidjatest ja hantlitest, kuni ma ühel hetkel vaikselt kirde saia promoma hakkaksin. AGA! Selgub, et neid naisi on veel, kes tahaksid uue aasta algusega alustada natukene tervislikumat eluviisi ja just need naised hakkasid mulle kirjutama ja “pinda käima”, et Mallu, võtame jälle kõik koos alla. (Tsau, Jaanika!). Ja mida rohkemad mulle kirjutasid, siis seda rohkem hakkas see mõte mind painama, sest no kamoon, kui kõik need naised ILMA minuta alla võtma hakkavad, siis lõpuks on nad kõik vormis ja aktiivsed ja mina olen ainukene püdel mass. Seega, ei! Ma otsustasin, et okei, alustame siis uut aastat koos. Ja mitte nii räigelt, nagu ma tavaliselt hakkan, et kurat, 66454 nädalas trenni ja 3 toidukorda, milleks on ainult peekon ja keedumunad.

Ei. Võtame tasa ja targu, ning proovime esialgu olla lihtsalt natukene aktiivsemad, kui me enne olime. Ja seda üheskoos!

Üks teine blogija on veel, kes tahab alla võtta. Mis te arvate, kes see on? No eks ikka Henry, kes mulle eile öösel kirjutas, et hää-häää, mina leian raudselt rohkem inimesi, kes minuga koos alla tahavad võtta! Ja et tema tiim olla raudselt tublim, ägedam ja aktiivsem! MIDA?!? Ei, ei! Sellist juttu mina küll ei talu! Mis siis, et mul veel tiimi polegi, siis kui oleks, oleks #teammallukas kindlasti sada korda ägedam, kui #teamamht. Eks?

Ühesõnaga, me siis Henryga natukene aega kraaklesime chatis, kuni tulime järeldusele, et me võime oma olematuid tiime homse päevani kiita, aga äkki võtaks siis ennast kokku ja paneks paika ametliku blogijate sõja – pekkidele (ja natukene teineteisele ka).

Kas sa oled mõelnud, et uuel aastal olen natukene tervislikum ja liigutan ennast natukene rohkem? Kui jah, siis ole inimene ja ühine meie supersalajase “Teeme koos 2018” grupiga Facebookis. Selle grupi tegime sinna lihtsal põhjusel – iga nädal saavad osalejad valida tiimi, kus nad kaasa löövad (võite vabalt olla üks nädal #teammmallukas ja järgmisel nädalal reeturina #teamamht).

Iga nädal on meil siis erinev eesmärk, mida me koos saavutama peame. Ja need eesmärgid on üsna tagasihoidlikud, et ei tekiks tunnet, et issand, ma ei viitsi, ma ei jõua nii palju ja ma ei saa nii palju. Esimese nädala eesmärk on nädalas KOLM korda ennast 45 minutit treenida + valmistada tervislik salat. 45 minutit treeningut ei pea tähendama just mingit rühmatrenni, vaid võib vabalt olla pikem jalutuskäik koeraga, väike matk lastega/kaasaga. Ja no ÜHE salati valmistamine nädalas ei ole ka kindlasti kontimurdev ülesanne.

Kõikidest oma liikumistest ja toitudest ja asjadest võite vabalt panna ka instasse pilte, kas siis #teammallukas või #teamamht. Kes teab, ka nende hässhtäägide kasutamise eest võib teile heast peast aeg-ajalt auhindu pudeneda.

Aga kuidas iganädalane võistlus käib? Nii käibki, et igal nädalal valid oma tiimi (grupis on alati kaks pilti, ühel minu hässtääg, teisel Henry oma). See pilt, kuhu sa oma südame alla jätad, märgistab sinu tiimi nädalaks. Nädala lõpus peavad endast ausalt märku andma (samas pildi all) kommentaariga kui nädala ülesanne sai sooritatud. Näiteks: Lisatud pilt, “siin on peedi-kitsejuustu salat. Retsept: röstitud peet, ruccola, spinat, oliiiviõli, kitsejuust, natuke sidrunit ja soola. Kõik kokku segada ja voila. Tehtud ka kolm trenni – pilates 48 minutit, korvpall 60 minutit, kõnd 45 minutit #teamMallukas PS! Leia trennipildid instagramist kasutaja @janunejoodik.” Ja meie lööme kokku osalejad ja vastajad ning arvutame välja protsendi

Kumma tiimi liikmed protsentuaalselt tublimad olid, see tiim ongi nädala võitja ja võitjatiimis loosime iga nädal välja ka mingi auhinna. Mis need auhinnad on, me Henryga veel välja mõelnud pole, sest see kraaklemine sai meil alles eile öösel alguse, aga ärge muretsege. Enne, kui esimene võistlusnädal läbi saab, on meil auhind kindlasti olemas.

Ahjaa, kuidas me teame, et inimene ei valeta? No me ei teagi. Samamoodi ei tea teie, et meie teile ei valeta ja pool aastat kodus hambad laiali pitsat sisse ei kühvelda. Kogu see grupp ja võistlus ja tiimid on kõik meie enda heaks, niiet valetada pole vist väga mõtet, eks. Me ju tahame vähem pekke ja väiksemat numbrit kleiti selga ajada! (Eriti Henry…).

See küll tiimiliikmetele kohustuslik pole, aga mina soovitan igatahes võtta mõõdulint ja enda mõõdud kuskile kirja panna. Kaalunumber on väga suhteline asi ja kui ainult langevaid kilosid oodata, siis võib mott vahepeal päris maha joosta. Mõõdulint peaks aga kenasti näitama, kas ja kust midagi “maha voolab”. Lisaks soovitan ma osalejatel teha endast üks räme “ENNE” pilt. Ei, mitte selline. kus sa elu eest kõhtu sees hoiad ja üritad saledam paista. Pigem selline, kus sa lased enda pekid rippuma ja oled “lödi”. Seda selleks, et kui me saamegi üheskoos pool aastat hakkama, siis peaksid enne-pärast võrdluspildid meile endale ikka väga palju heameelt tegema.

Igatahes, mis ma siin kaua soiun. Tule liitu meie “Teeme koos 2018” grupiga ja oleme koos uuel aastal natukene aktiivsemad, natukene tervislikumad ja natukene paremad, kui #teamamht. Muidugi võivad liikmed grupis igasuguseid huvitavad nippe jagada, oma raskuste üle halada, riputada üles ilusaid toidupilte (retseptidega) ja üldse… oleme teineteisele toeks ja vaatame, mis saab. Sest mida meil ikka peale pekkide kaotada on?

Ps! Kuna kogu see grupp sai alguse sellest, et meie Henryga teineteisele väljakutse esitasime, siis olen ma natukene salakaval ja esitan Henryle omakorda eelväljakutse. Enne uue aasta algust peab Henry võtma kõik oma lapsed selga ja tegema ringi ümber maja. Fototõestusega! 

Loe ka Henry postitust meie väljakutsest SIIT, ning ära unusta olemast #teammallukas!

Loe ka neid postitusi!

44 kommentaari

Jäta kommentaar

 • Avatar
  Vasta Kai 30. detsember 2017 at 10:56

  Kas oled mõnd reketisporti proovinud?
  Soovitan näiteks sulgpalli: väga lõbus ja võistluslik mäng ning samas väga intensiivne ja kaloreid kulutav. Kõige kiirem reketisportidest. Samuti seltskondlik – võid valida kas grupitreeningu või sõpradega mängimise (mängijaid peab olema vähemalt 2 sealt edasi ei pea isegi paarisarv olema. Saab igatpidi lõbusalt kombineerida)

  • Mallukas
   Vasta Mallukas 30. detsember 2017 at 11:12

   Kus seda mängida saaks?

   • Avatar
    Vasta Kai 30. detsember 2017 at 16:24

    Grupitreeningud treenritega leiab erinevate spordikoolide alt (googeldamine kindlasti aitab, ise julgen soovitada sulgpalliklubi Fookus). Näiteks Tere tennisekeskuses või zelluloosis.
    Spartas on ka sulgpalliväljakud olemas.
    Tasub proovida, aga võib sõltuvust tekitada ?

   • Avatar
    Vasta Kai 30. detsember 2017 at 18:04

    Kui huvi on, aga kõhkled või ei leia kaaslast võime koos minna 😉

    • Mallukas
     Vasta Mallukas 30. detsember 2017 at 18:50

     No aga lähme 😀 proovida ju võib! Millal sa minna viitsiksid?

 • Avatar
  Vasta Carry 30. detsember 2017 at 10:08

  Mis seal grupi seinal nüüd toimub??? Terve sein täis mingeid lobapostitusi. Sorry..ei taha vinguda, aga ei leia nii vajalikku ju :(((
  Äkki saaks kuidagi ohjata seda laviini…”tere, siin ma 100 kilone, nüüd 50..tahaks veel 20 maha saada” jne.. vb mõned eraldi kaustad selliste teemaalgatuste jaoks? Esimene jaanuar pole veel platsiski, jube möll käib..

  • Mallukas
   Vasta Mallukas 30. detsember 2017 at 11:13

   Mida vajalikku sa leida tahad :D?

  • Avatar
   Vasta A. 30. detsember 2017 at 15:36

   Leian ka et seal paras möla laat lahti. Lahkusin grupist pole vaja neid postitusi oma ajajoonele. Saan aru et siis kuue kuu pärast kõik postitavad mis saavutuse nad said aga hetkel ei näe pointi.

   • Mallukas
    Vasta Mallukas 30. detsember 2017 at 16:02

    sa võid ju ka lihtsalt notificationid maha võtta, mul näiteks on hea meel inimestega natsa “tutvuda” 😀

 • Avatar
  Vasta Kati 30. detsember 2017 at 00:53

  Kuidas kaalu kasvatada saaks ?

  • Avatar
   Vasta Isabel 30. detsember 2017 at 02:17

   Söö paksuks ennast lic?

 • Avatar
  Vasta Mammu 29. detsember 2017 at 23:16

  Enne trenniga alustamist soovitan soojalt uurida, et ega sul diastaasi pole. Sinu “sümptomitega” viitab sellele, ehk siis väljaulatuv kõht ja aevastades/hüpates tilgad püksis 😀 nagu ma su ühest postitusest kunagi lugesin. Kaks last järjest sünnitanud naisel võib see suure tõenäosusega olla. Tean rääkida kuna mul endal on ka ja treenisin selle hullemaks tänu teadmatusele ja arvamisele, et mul nüüd ometi sellist asja pole ?

  • Mallukas
   Vasta Mallukas 29. detsember 2017 at 23:31

   ei ole, mul on seda kontrollitud 😀

 • Avatar
  Vasta Mannakas 29. detsember 2017 at 21:41

  Mina mina mina…
  Olen siin hetkel nagu morsk kevaisel jääpangal, laman ja söön…

 • Avatar
  Vasta Carry 29. detsember 2017 at 21:14

  Super idee!!! Aga natuke arusaamatuks jääb see tulemuse arvutamine..saan aru, et see pole eesmärk omaette..aga ikkagi. Mõned märgivad instas, mõned fb-s, mõni vb mõlemas..grupiga liitus juba pea 2000 inimest. Isegi kui pooled nendest ausalt kõike kaasa teevad ja oma tulemusi nii jagavad..kas natuke raskeks see kokku arvutamine ei lähe?
  Nii sama mõte siis.
  Aga enivei..osalen ka ja tuld pekkile siis! 😀

  • Mallukas
   Vasta Mallukas 29. detsember 2017 at 21:54

   selles suhtes on arvutamine lihtne – vaatame iga nädala juures mitu meie tiimidega ühines. ütleme, et mõlemal on mingi 500 osalejat tiimis eks. siis nädala lõpus kõik kes tegid ära, panevad kommentaari sama pildi alla. siis on ju kohe näha, et ala 345 kommentaaari ühe pildi all ja 200 kommi teise all 😀 (suva numbrid muidugi).

   • Avatar
    Vasta Carry 29. detsember 2017 at 22:05

    Aaaa ok..selge siis.. nüüd kohe tekkis küsimus, et liitujaid nii palju, aga oma tiimi pole pooledki valinud..nüüd nägin, et sa kirjutasid juba sellest.. usun, et suur hulk jääbki muidu passijateks..mitte et see halb on..vb ei taheta oma tegemisi jagada vms..aga noh…see selleks.

   • Avatar
    Vasta Hels 29. detsember 2017 at 22:08

    No sellega vast see häda, et üks kirjeldab mis ta tegi ja siis keegi kommeteerib et nii tubli ja siis läheb nagu vestluseks. Aga vb lihtsalt iga nädala lõpus üks poll teha.

   • Avatar
    Vasta Kaja 29. detsember 2017 at 23:02

    Juba praegu on näha, et nende piltide all on ka muud lobajuttu. See kommentaaride arvu vaatamine ei anna mingit adekvaatset tulemust.
    Mõelge see asi läbi ja võtate äkki vajadusel adminne juurde, kes arvutamise tööd teeksid.

    • Mallukas
     Vasta Mallukas 29. detsember 2017 at 23:32

     Me kustutame lobajutu ikka ära 🙂

 • Avatar
  Vasta Kerttu 29. detsember 2017 at 19:50

  Megalahe aga tiimi valimine ka megaraske ?

  • Avatar
   Vasta Isabel 30. detsember 2017 at 02:20

   Loog ju mallu on kõige parem keda valida✌?

 • Avatar
  Vasta Kelli 29. detsember 2017 at 15:48

  Woww…uskumatu, just täna mõtlesin, kuidas enda enesehinnangut kasvatada ja jõudsin järeldusele, et paar kilo võiks kaduda. Ja nüüd tulite välja sellise ideega. Super! Liitun Teiega! 😀

 • Avatar
  Vasta Wiiu 29. detsember 2017 at 15:23

  Kas projekt kestab pool aastat? Kas pilte enne/pärast, toidust ja trennist peab kindlasti postitama või omal valikul? Mul pol nt instat.. et kui vahel jagan pilte tehtust, kas on ok seda teha seal grupis? :)))

  • Mallukas
   Vasta Mallukas 29. detsember 2017 at 17:48

   Pilte ei pea instas jagama, grupis võib kaa 🙂

 • Avatar
  Vasta Suveks trimmi ! 29. detsember 2017 at 14:41

  Ma olen juba alustanud , jõulude ajal juba peale söömisi sai mööda tänavaid ringi kihutatud ja kodus mehe trenni vahendeid röövitud ja mööda tuba raskete hantlitega ringi käidud ,et need nö Jõulu kilod peale ei tuleks . On parem olla küll nii ,et liitun heaga . #Malluka tiim !!! 🙂 🙂

 • Avatar
  Vasta Liis 29. detsember 2017 at 14:33

  Võiks ju osaleda, aga instat küll teha ei taha 🙁
  Kas ilma piltideta ei võiks?

  • Mallukas
   Vasta Mallukas 29. detsember 2017 at 17:48

   insta osa pole kohustuslik!

 • Avatar
  Vasta Liisa 29. detsember 2017 at 14:16

  Minu meelest ka väga lahe ette võtmine! Aga… kas järsku saaks ka nii, et igal nädalal postitate nt instasse uue nädala väljakutse ka ülesse? Mõnel järsku ei ole FBi. ..? ehksiis mõnel ei ole. Päriselt ka.. ?

 • Avatar
  Vasta Kaire 29. detsember 2017 at 13:46

  Ma just täna mõtlesin, et peaks kirjutama raamatu “kuidas 13 päevaga 14kg alla võtta” ? Sünnitasin 13 päeva tagasi ja täna kaaludes selgus, et 14 kg läinud. Juhuuu!!! Teie idee on ülilahe ja liitun kindlasti, sest võtsin rasedusega kõvasti juurde ning oleks vaja veel alla võtta. ?

 • Avatar
  Vasta M 29. detsember 2017 at 13:09

  Ah deem te mõlemad minu lemmik blogiad Ning tahaksin ka pekkidele säru teha. Mure selles kumma tiimiga peaksin liituma ?

 • Avatar
  Vasta M 29. detsember 2017 at 12:36

  Seda mul vaja oligi, aitäh! Ise mõtlesin küll kohe asja kallale asuda, sest tean omast käest, et kui otsustada, et vot praegusest hetkest alates hakkan pihta, siis on see alati tõhusam, kui homme… Mis on homme endiselt homme. Aga kuna mul siiski on ilmselt rohkem hoogu vaja võtta, siis see nö projekt on mu jaoks ideaalne! Titekilod endiselt ootavad põletamist 🙁

 • Avatar
  Vasta L 29. detsember 2017 at 12:23

  Kes alla ja kes soovib juurde. Ehk siis mina teen kaasa, aga et veidi juurde kilosid saada. Kaua saab olla peenike kui piitsavars ?

  • Avatar
   Vasta Õnne 29. detsember 2017 at 16:12

   Jaa! Oleme samas kambas!
   Ma ikka üritan ka juurde saada, aga kuna toitumine siinkohal ei aita, peab hakkama lihast tekitama.

   Hea näha, et keegi veel samapidi pusib nagu mina 🙂

  • Avatar
   Vasta Triin 29. detsember 2017 at 16:13

   Liitun samal põhjusel 😀

   • Avatar
    Vasta Carry 29. detsember 2017 at 21:18

    Ohh..ma tahaks teie kohal olla 😀 nädal aega tubane..+ 2 kg.. muidu käin ikka vankriga rallitamas..
    Aga edu teile, ma saadan teile vähemalt oma 10 liigset kilo..kui väheseks jääb, võin veel juurde anda 😀

 • Avatar
  Vasta Pisi 29. detsember 2017 at 12:19

  Peab vist ka endale selle insta tegema.
  Aga minu arust on kõige parem alustada just enda liigutamisega. Kui sa rohkem liigud, siis ajaga muutub ka toitumine.

 • Avatar
  Vasta Mammu 29. detsember 2017 at 12:16

  Tänks Mallu, mul on nüüd ka lõpuks motivatsiooni oma pekid maha käristada! Kindlalt #teammallukas 😉

 • Avatar
  Vasta A 29. detsember 2017 at 12:12

  Uhh , mina olen saanud 16 kg alla, peale sünnitust olin 89? see kôht oli ikka räigelt kole mis oli 😀 ennem rasedust olin 65 🙂 seega liitun ka kuna tahaks ikka veel kaalu alla saada 🙂

 • Avatar
  Vasta Siret 29. detsember 2017 at 12:01

  Löön kaasa!

 • Avatar
  Vasta Päevalilleke 29. detsember 2017 at 12:00

  Keegi võiks sellise “Võtame koos juurde 2018” grupi ka teha, saaks ka liituda 😀

 • Avatar
  Vasta Greete 29. detsember 2017 at 11:56

  Lõpuks ometi teevad blogijad midagi ägedat koos ja päriselt ka ei kakle! väga äge idee!

 • Avatar
  Vasta Ma 29. detsember 2017 at 11:53

  Mina liitun ka, aga ei saa lubada, et kõik üleskutsed kaasa teen! 🙂 Kuid tervislikum tahan kindlasti olla, tahan olla füüsiliselt aktiivne ja hästi toituda, sest eelmise raseduse ajal diagnoositi mul rasedusdiabeet, mille sain kenasti õige toitumisega kontrolli alla. Sel korral ma sama diagnoosi ei soovi ja alustan juba varakult tubli olemisega! 🙂

 • Avatar
  Vasta Ketlin 29. detsember 2017 at 11:48

  Esimesest jaanuarist tuleb ka uus telekanal https://m.facebook.com/hopafit/