KODU TESTIN JA ARVUSTAN

mida kõike töö nõuab*

13. jaanuar 2018

Küll oleks lihtne, kui tootearvustuste tegemine oleks nii lihtne, et avan firma kodulehe, kopeerin sealt kogu info, teen paar pilti juurde ja lajatan üles. Paraku on nii, et tõesõna testin ma kõik asjad korralikult läbi. Ma ei saa ju soovitada midagi, mida igaüks ise järele proovides katsetada saab. Sellisel juhul oleks mul palju pettunud lugejaid, kes minu sõnu absull enam ei usuks. Kuna ma aga nii ei tee, siis võite rahumeeli mu sõnu puhta kullana võtta 😀 Muidugi seda ma garanteerida ei saa, et kui ma midagi kiidan, et see teatud asi elu lõpuni just PARIMAKS jääb, sest nagu te näete, annab mu blogijatöö mulle pidevalt võimaluse aina midagi uut proovida.

Seega kui meile saabus koju kastitäis Enzypin puhastusvahendeid Ecorun firma käest, pööritas Kardo jälle silmi ja ütles, et need kaseleotised ei puhasta ju mitte midagi, mis sa ostad neid kokku. Kui ma ütlesin, et esiteks ma ei ostnud neid, vaid ma pean neid testima ja LISAKS, et tema neid arvatavasti nagunii pea kunagi ei kasuta (sest Kardo põhitöö on köögi koristamine), siis oli ta üsna rahul ja elas oma elu edasi. Minul oli aga kastitäis rohelisi ja ökoloogilisi puhastusvahendeid, mis tuli proovile panna.

Ja nüüd me jõuamegi algusesse tagasi, et täna käärisin ma oma varrukad üles, võtsin oma “kaseleotised” välja ja hakkasin koristama. Tahaks öelda, et töö ja vile koos, sest koristada oli nagunii vaja, aga no mulle tõesti ei meeldi eriti koristada. Kuna aga Kardo parasjagu mudilastega tegeles, siis ei saanud ka mina niisama passida ja alustasin vetsust. Vets peab meil alati väga puhas olema sest noh… vaadake ise:

Ma häguselt mäletasin seda aega Mari titeeast kah, kus iga jumala sekund oli keegi kättpidi vetsus, aga kuidagi maru ruttu tuli see kätte. Nüüd ongi meil väike isiklik sibi, kes paljaste kätega vetsupoti puhtust testimas käib. Vana Domestose viskasin ma kohe ära, sest see on nii räige keemia, et endalgi võtab silma vesiseks, kui seda kasutan. Lisaks pidin ära viskama kõik need lõhnavad jullad, mis vetsupotti käivad. Puhas mürk ju. Seega kraamisin ma täna terve vetsu Enzypini bioaktiivse WC puhastusgeeliga ära. Mitte, et mul nüüd oleks just jube hea meel vaadata, kuidas Lende seal solberdab, aga vähemalt ei ole see mingisugune Domestos. Abiks ikka. Muuseas, puhastas sama hästi, aga haises vähem!

Sellisel viisil hoiame me praegu Lendet vetsust väljas, aga noh, ega see ka parim variant pole, sest Mari ei oska seda tagasi panna. Peaks sinna väljapoole ka mingi haagi või midagi panema, kuigi see oleks super imelik. Samas need, kellel samasugused sobrajad lapsed on, need vast mõistavad 😀 Kui kellelgi on paremat lahendust pakkuda, siis ma kuulaks hea meelega 😀

Kui WC puhas nagu prillikivi oli, liikusin oma koristusega edasi vannituppa, kus võtsin kasutusele Enzypini vannitoa jaoks mõeldud sprei (link). Vannituba oli päris näästi ja eriti rõvedad olid need paganama vanniuksed, või mis nende nimetus ka on.

Ma mitu korda olen vaadanud, et pekki, võtaks need üldse maha ja paneks vannikardina, sest no nii närvidele käib see, et nad lähevad mega rõvedaks ja puhtaks neid ei saa. Näiteks tekkis klaaside alla mingi rõve pruun kiht, mida ma üritasin isegi kloori ja NOAGA kraapides maha saada, aga ei saand. Siis sündiski see vannikardina idee, aga kuna ideid on palju, siis ma lükkasin selle kuskile tulevikumallule tegelemiseks. Absoluutselt mitte mingi ootuseta määrisin oma “kaseleotist” ustele ja lasin 15 minutit seista, nagu pakend palus. Nii kaua pesin põrandad ja kraanikausi.

Kraani ümbrus ENNE

Kraani ümbrus PÄRAST

Kui oli aeg uksi pesema ja kraapima hakata, tulin ma hoopis ideele, et lükkasin nad vanni kohale ja lasin duššiga kuuma vett peale. Täiesti uskumatu, aga kogu see sodi tuligi maha! Ma olin nii šokeeritud, et ma jooksin kohe Kardole rääkima, et omg tule vaata neid uksi, MÄNNILEOTIS TÖÖTAS! Mitte, et teda vast väga huvitaks 😀 Lende tuli ka kohe appi kuivatama, hea laps.

Et noh, kui see pole hea tulemus vannitoas, siis ma ei tea, mis on. Minu loogika ütles alati, et kloor on kõige parem ja puhastab kõige paremini, aga et no on mürgine. Tegelikult ei puhasta isegi väga hästi, muidugi mürgine on ikkagi, niiet sellega pigem ei soovita mässata. Aga vannitoa sain mega puhtaks ja korda!

Seejärel võtsin ma pihku klaasipuhastusvahendi (link) ja mõtlesin, mis oleks kõige mustem klaas meie majas. Mis muud, kui terrassiuks, mida Lotte usinalt kraabib, kui tuppa tulla tahab. Kohe, kui õues natukenegi must on, läheb ka see mega näkaseks, vanasti sain kardinad ette tõmmata, aga nende uutega ei anna nii ette panna, sest need on nii pikad (peaks laskma lühemaks teha, siis ei peaks aknaid pesema).

Kuna õues oli niiiii külm, siis ma pidin ise ka õue ronima, et pesta saaks, sest ma ei tahtnud seda vähest soojagi õue ära lasta, mis meile siin suure hädaga sisse köetud sai. Ajasin aga jope selga, plätud jalga ja läksin õue akent küürima.

Õuest nägi see veel räigem välja. Pihustasin ja… See jäätus kohe ära 😀 Selge. Ronisin tuppa, võtsin kausiga sooja vett ja käsna, ning sulatasin ja pihustasin üheaegselt. Seega ei saa ma öelda, et just see sprei nii hea puhastusvahend oli, sest ma kasutasin ju vett ja nuustikut ka, aga kuram, kiiresti pidi tegutsema, sest ka soe vesi tahtis pidevalt ära jäätuda. Minu käed ka! Seega küürisin ma nii ruttu, nii palju kui sain ja tulin jooksuga tuppa ära. Parem sai küll! Alles pärast uurisin, et kuna see aken oli nii must, siis oleks pidanud tegema vee ja sprei segu ja seista laskma, aga no sellise ilmaga poleks see nagunii välja mänginud 😀 Toas peeglid tegi küll puhtaks.

Kuna ma enam palju koristada ei viitsinud, kraamisin välja köögipuhastusvahendi ja sundisin ennast veel kööki ka puhtaks tegema. Ma tõesti pidin ennast sundima, sest köök oli nii sassis ja ma olin juba sellest kraamimisest parajalt tüdinenud. No vaadake, kui hull see köök oli (muuseas Kardo oli selle eile täiesti ära koristanud, aga ma ei tea mis deemon selle tänaseks selliseks teinud oli):

Lõhn oli selline keskmine, mitte just da best, aga mitte hull ka. Samas lõhn-lõhnaks, puhastas jälle kenasti isegi rasvase kubu ära, seega sain mingi poole tunniga sellest köögiurkast täitsa inimliku köögi, kus võib isegi süüa teha, ilma, et kardaks mingit tiisikust või lihasööjabakterit külge korjata 😀

Pakend soovitab ise mitte nii nõusid pesta, et vesi muudkui voolaks, vaid panna suurde kaussi naaaaatukene pesuvahendit ja lasta nõudel seal liguneda, ning seejärel vaid loputada. See säästab vett ja puhastusvahendit. Mina pesin ikka matsi kombel, voolaga veega, aga ma kunagi proovin selle säästliku variandi ka ära.

Ühesõnaga, mina jäin väga rahule Enzypini toodetega ja eriti äge on see, et iga toote peal on ka juhend, kuidas see vahend kõige paremini töötab. Need on kodukal ka olemas (siin). Niiet kes soovib kodus ökovahenditega kraamida, siis soovitan neid tooteid soojalt. Alustuskomplekt terve kodu koristamiseks on hetkel -10% ja maksab 47€, lisaks sooduskoodiga Mallukas on kogu suure komplekti hind vaid 39.95€!

Vot, sellise suure koristustaaga tegin täna teie jaoks ära. Ecorun perekond tahab aga teada, kas te olete kasutanud mingisugust puhastusvahendit, mis kohe ÜLDSE oma tööd ei teinud. Umbes nagu mul see CIF kloorisprei oli… Kõikide kaasarääkijate vahel loosivad nad välja ühe tasuta alustuskomplekti!

*Postitus on sündinud koostöös Ecorun’iga

Loe ka neid postitusi!

160 kommentaari

Jäta kommentaar

 • Avatar
  Vasta aavi 5. jaanuar 2019 at 09:51

  Lähen otsin kohe poe üles Viljandist ja ostan omale prooviks bioaktiivse vannitoa puhastuvahendi, kroompinnad puhtaks saada on tõeline väljakutse! Katsetan ära! 🙂

 • Avatar
  Vasta Liivi 22. jaanuar 2018 at 13:34

  No minu jaoks need tavalised klaasipesu vahendid on suht mõttetud. Jätavad klassi pigem rasvaseks ja jutid peale. Ometi ma teen puhaste spets klaasipuhastus lappidega. Ma olen ka väga laisk koristaja, aga teinekord kui tuju peale tuleb ja kodu juba avalikku käimlat meenutab, ok, no nii hulluks ma asja siiski ei lase, siis oleks hea, kui oleks mingid öko ja head puhastusvahendid olemas. Meil on ka vannituba, mis kipub mustaks, ligaseks ja rasvaseks minema. Meile meeldib vannis käia ja vann on ka pidevalt rasvane ja must. Hea oleks mingi korraliku ainega seda küürida.

 • Avatar
  Vasta Kirsika N. 21. jaanuar 2018 at 23:17

  Parim ost on olnud siiani korralik aurupuhasti. Tooteid mis tuleb jätta ”toimima” kipun ma ära unustama. Pärast ei viitsi nyhkida ja loputan ainult yle. Ilmselgelt nii puhtaks pole midagi läinud. Tooteid ostan juhuslikult, mis poes kätte juhtub, sest pole siiani yhtegi toodet vöi firmat veel selles valdkonnas meelde jääks oma hea toimimisega, leidnud. Aga siin on teie vöimalus mind yllatada ja meelde jääda!

 • Avatar
  Vasta Mann 21. jaanuar 2018 at 01:20

  Kuna tervise pärast ei kannata absoluutselt tugevalõhnalisi tooteid olen kasutanud kõige lihtsamaid säästu kaubamärgi all tooteid. Saadaval coop kauplustes.
  Ei ütle, et üldse ei puhasta, üldpuhastus on okei, värsked plekid saab ilustu maha ja hullu keemia tunnet,lõhna ei jää. Aga olen hädas dušši nurgaga, väga häirivd vlged laigud, triibud mustal klaasil 🙁 ja pole veel vahendit leidnud, et neil ilusti ära saada. Põrandaplaate pesen saada ja äädika seguga. Leste mäjerdatud uksi, seinu hambapastaga. Sellised väiksed nipid 🙂

 • Avatar
  Vasta Kris 18. jaanuar 2018 at 18:25

  Head vahendit klaaspindade puhastamiseks ei ole veel leidnud.

  • Avatar
   Vasta Kati 20. jaanuar 2018 at 09:31

   Milleks kasutada klaasipuhastusvahendit? Heaküll, vb akende pesuks. Aga peegelpinnad saab ka ilma aineta puhtaks. Ostke mccleani vms firma klaasilapp, tehke tsipake niiskeks(mitte terves ulatuses) ja tõmmake peegel üle. Muidugi kui on mõned kärbsemusta või mingud muud plekid, tuleb veidi rohkem nühkida. Aga lõpuks on ilus puhas ja tupsudevaba pind.
   Muidugi kui eelnevalt on pinnal palju ainet kasutatud, võib see pind alguses jääda laiguline.

 • Avatar
  Vasta Pille 17. jaanuar 2018 at 19:44

  Iseenesest kõlavad need tooted väga hästi , aga vaese inimese jaoks on hind ikka väga krõbe. Selle aluskomplekti hind on samaväärne juba vaese inimese kuu toidurahaga. Ise ostan tavapoest puhastusvahendeid ainult siis kui need on soodushinnaga. Tegu on tavaliselt küll hullu keemiaga – Fairy, Domestos, Bref, Ajax… (öko vahendid on neist lihtsalt palju kallimad), aga parem kui üldse mitte midagi kasutada. Samas nendest jagub ka väga kauaks. 40 eurot aastas kindlasti ei kulu.
  Kuna öko vahendeid ma osta ei jaksa, siis kodustest asjadest olen üritanud vahelduseks kasutada puhastamiseks äädikat, soodat, sidrunikoori…

 • Avatar
  Vasta Elis 16. jaanuar 2018 at 21:23

  Kui nüüd aus olla siis poes olevast keemiast pole mina siiamaani leidnud puhastusvahendit, millele truuks jääda.. Ei kööki ega vannituppa. Ainus mis enamvähem puhta tunde tekitab on aurupesuriga kogu elamine üle käia 😛

 • Avatar
  Vasta Triinu P 16. jaanuar 2018 at 20:01

  Mu meelest ei kõlba ükski mayeri toode mitte kuhugi. Eriti nende klaasipuhastus vahendid. Kuna mul kodus väike laps, siis olen keemia pealt üle ökomate toodete peale läinud. Hetkel kasutan froschi ja sonetti tooteid. Olen enam vähem rahul. Mõni asi toimub paremini, mõni mitte. Praegu su postitust lugedes tekkis suur huvi hoopis Enzypini tooteid proovida.

 • Avatar
  Vasta Kaidi 16. jaanuar 2018 at 12:53

  https://www.prismamarket.ee/entry/bio-kadri-puhastuspasta-380-g/4740005001683
  Selle Kadri puhastuspastaga saab väga hästi katlakivist jagu :). Olin lootust kaotamas juba vannitoas.
  Küll aga kui sul on juba kaua kaua katlakivi mõnel plaadil olnud, siis ei pruugi ära võtta. Minu mustad kahhelkivid ja kraanikausi lööb alati nii läikima see 🙂
  Öko asjades nii kahtlev ise. Aga äkki tõesti rohkem proovima ja katsetama.

 • Avatar
  Vasta Kati 16. jaanuar 2018 at 08:33

  Paigaldasime terrassiukse, vhaed sai täidetud makrofleksiga. Ja siis meie ilus punane kass sai sinna kraapima, enne kui makrofleks ära kuivas. Vurrud olid koos ja esimesed käpad. Bauhofist soovitati osta puhastuslapid makroflekss eemaldamiseks. Täiesti mõttetu ost-makrofleks maha ei tulnud, pidime ühelt poolt kassil vurrud maha lõikama, pluss käpapadjakeste vahel olevad karvad.

 • Avatar
  Vasta Brigitta 15. jaanuar 2018 at 21:51

  Ostsin ükskord mingisuguse vist oli Ajaxi ahjupuhastusvahend. Küürimist oli üksjagu ja oi kus see lõhnas. Enne ahju täieliku puhtaks saamist andsin alla ka, ei puhastanud nii kuidas ma lootsin, et ohh saan ilusa puhta ahju. Pärast lasin tükk aega niisama ahjul töötada, et see puhastusvahendi lõhn välja läheks ja uuesti ahju saaks kasutama hakata.
  Heameelega prooviks neid puhastusvahendeid oma vannitoas ja mujalgi ?

 • Avatar
  Vasta mann 15. jaanuar 2018 at 19:12

  Ma olen juba mõnda aega mõelnud, et sa võiksid teha postituse kodupuhastuse teemal. Aga et tõesti toodetest mida sa siiamaani kasutad ja kiidad ja mis on väga head. Sest tavaliselt sa teed siis postituse, kui on vaja teha reklaampostitus ja ikka kiidad tooteid. Aga võta näiteks kõik kokku ja mis on tõesti kõige paremad. Üks vahend sellest postitusest on vist küll parimate hulgas 😀 Tegelikult sellepärast mõtlengi, et ma tahaks hakata ka kasutama neid männileotisi jms asju 😀 aga ainult juhul kui need tõesti töötavad… nii et mingiks hetkeks ühe bogipostituse idee 😉

  • Mallukas
   Vasta Mallukas 15. jaanuar 2018 at 20:29

   Hea mõte! Võtan plaani!

 • Avatar
  Vasta Kristi 15. jaanuar 2018 at 16:37

  Ma olen püüdnud puupliidi truubi telliseid vanadest rasvapritsmetest puhtaks saada eri vahenditega. Ostsin isegi mingi spets ehitajate puhastusvahendi, aga ikka ei õnnestunud. Olen loobunud mõttest, et selle üldse kunagi puhtaks saan ja parem pigistan silma kinni.
  Aga need vägevad ökotooted kuluvaid meie elamisse ka ära, sest meil ka kodus üks aastane pliks, keda ei tahaks rämeda keemiaga kokku lasta.

 • Avatar
  Vasta Liis 15. jaanuar 2018 at 16:36

  Vanish tooted pole üldse toiminud. Ei vaipade ega ka riiete peal. Samuti pole puhtaks saanud vannitoa plaate. Viimati vist proovisin cifi. Üldse haiseb kogu see keemialett poes nii jubedalt, et ei taha sealt midagi võtta.

 • Avatar
  Vasta Kristina 15. jaanuar 2018 at 16:04

  Klaasipuhastusvahendid mis tavapoes müügil jätavad ikka klaasid kas rasvaseks või uduseks ?

 • Avatar
  Vasta Pirjo 15. jaanuar 2018 at 15:11

  Meil on vannitoa plaadid nii koledad katlakivist ja olen sinna kõike proovinud, no ei aita miski. Kuna väga hullu keemiat ei taha kasutada, siis proovisin igasuguste koduste vahenditega, sealt edasi ökoloogiliste puhastusvahenditega (okei, no veits läks paremaks) ja kõige lõpuks Cifi ja Cillit bangiga, millest viimane ei teinud absoluutselt mitte midagi paremaks. Jutt oli küll jube hea pudelil kirjas ja mõtlesin, et no äkki selle keemiaga saab korda, aga ei 😀
  Klaasipuhastusvahendit ei ole ka veel väga head leidnud.
  Seda stardikomplekti tahaks küll endale 🙂 Tekkis kohe suur isu koristada nendega.

  • Avatar
   Vasta Kati 20. jaanuar 2018 at 09:43

   Frochil on vannitoa jaoks üks päris hea aine. Mind on vähemalt aidanud. Lased peale, hõõrud svammiga kõik plaadid üle ja lased natuke aega seista. Siis olen svammiga veel üle käinud ja on tunda kui plaadid jle alt mõnusalt libedaks on läinud(kui plaadid mustad, siis käega kohe tunda, et plaat pole libe, vaid on selline…kare pole õige sõna, aga no kes on katsunud, see teab). Lopudad veega maha ja hea on plaadid lõpuks lapiga ära ka kuivatada.
   Juhul kui aine kohe ei mõju, olen veel teise tiiru ka teinud.
   Klaasipuhastuse kohapealt kommenteerisin üleval pool. Mcclean või vileda vms firma klaasilapid… Pole mingit ainet vaja. (Akende pesuks kasutan, aga selleks on mul hetkel kärcheri aknapesur koos spetsainega).
   Need, kellel on köögikappide uksed läikivad/läikepinnaga, soovitan kasutada mikrokiudlappe ja need õrnalt niisutada veega(mitte täiesti märjaks teha). Saab ka kenasti puhtaks.

 • Avatar
  Vasta Margit 15. jaanuar 2018 at 14:29

  Ma olen kah öko-toodetele üle läinud 🙂 Kõige jubedam ökotoode on mul olnud amway klaasipuhastusvahend, nühi palju sa nühid, ikka on kõik triibuline, äädikavesi on kah toimivam 🙂 Ja teine ökovärk mis mulle ei meeldi on biominerata vannitoapuhastusvahend, toimib küll, aga haiseb jubedalt, eks kasutan viimase lõpu ära ja siis tuleb mingi muu kaubamärk asemele võtta 🙂 Seega sinu poolt testitud kraam kuluks küll ära 🙂

 • Avatar
  Vasta Mari 15. jaanuar 2018 at 13:06

  Päris hätta pole ükski vahend jäänud, kuid viimane mitte nii hea kogemus oli äädika ja vee seguga peeglit puhastades-tulemus jäi hägune.

 • Avatar
  Vasta Mia 15. jaanuar 2018 at 12:53

  Mr. Muscle ei mõika minul üldse 🙁

 • Avatar
  Vasta Merli 15. jaanuar 2018 at 12:53

  Ei tule ka kohe meelde, et mõni vahend kohe üldse poleks oma tööd teinud. Väga meeldivad just öko tooted 🙂

 • Avatar
  Vasta Triin 15. jaanuar 2018 at 11:54

  Reklaamitud omadusi ei olnud Cif´il, sai seda küll proovitud mitmeid aastaid tagasi.

 • Avatar
  Vasta Eliise 15. jaanuar 2018 at 11:36

  Duššikabiin ja katlakivi.. õudus kuubis.. Ükski puhastusvahend pole mind aidanud 🙁
  Puhas äädikas või veeketjatele mõeldud katlakivi eemaldaja on mind hädas aidanud – loomulikult kaasneb selle puhastusprotsessiga alati kipitavad ja pisarais silmad, valus hingamine ja hunnik nõudepesu käsnasid.. Ja noh nõudepesukäsnadega olen ka duššikabiini klaasid ära kriipinud, nüüd uus kodu ja uus duššikabiin, pole veel julgenud teda kriipida, samuti kõvasti motivatsiooni selleks projektiks vaja 🙁

 • Avatar
  Vasta Margitta 15. jaanuar 2018 at 10:26

  Siiani olen kasutanud vannitoas Cifi ja Cillit Bangi. WC ja kraanikausiga probleeme pole aga dushikabiiniga on sama lugu, kõige hullemad kohad on uksed ja need alumised ääred, kuhu igasugune jama koguneb.
  Samas ei meenu küll ühtegi puhastusvahendit millest mitte mingit kasu pole olnud.

 • Avatar
  Vasta Isabel 15. jaanuar 2018 at 09:28

  Meil on kodus väga palju peegel ja klaaspinda ja Meyeri? oli ehk see firma mille miskit rohelist akna/klaasipesu vedelikku ostsime ja kirusime terve aja. Kõik kohad olid triibulised, haises liiga tugevalt ja puhtaks ka ei teinud eriti… kiidetud vanishi vaiba puhastus vahend meie vaibalt plekke ära ei võtnud ja ma ei tea siiani kas kasutasin valesti või mis juhtus aga meie vaip vahutas veel nädal aega. Lõplikult välja ma seda ei saanudki enne kui vaiba survepesuriga ära pesime 😀 öko köko asjad meeldivad mulle aga üha enam ja miski koristamis tuhin on ka viimasel ajal pidevalt sees nii, et oleks tore kui kiidetud vahendid appi saaks 🙂

 • Avatar
  Vasta ML 15. jaanuar 2018 at 09:26

  Keegi kirjutas nendest toodetest ka oma blogis ja mõtlesin siis juba proovida, aga pole veel jõudnud 🙁
  Pettunud olen, nagu paljud teised, klaasipuhastusvahendites.. viimane kord tundus, et kõige parema töö tegi hoopis suts nõudepesuvahendit vette ja sellega peeglid ja aknad puhtaks..
  Minu jaoks hea üllatus oli Froschi vaarikalõhanline vannitoasprei.. sellega saab kraanikausid, kraani ümbruse ja ka duššinurga klaasseinad suht kerge vaevaga pritsmetest ja kergemast katlakivist puhtaks..ja lõhn on ka väga ok.. pigem isegi hea..
  Küll aga kõige suurem mure on mul tumedate vannitoa põrandaplaatidega, millele jäävad koledad heledad plekid ja neid ei ole ma millegagi ära saanud, mis on küll väga kurb..eile tahtsin proovida soodat ja äädikat, aga äädikas oli otsas ja ei saanud veel proovida…

 • Avatar
  Vasta Kristina 15. jaanuar 2018 at 09:05

  Hmm ei tulegi nii kohe midagi pähe va Mayeri nõudepesuvahend .

 • Avatar
  Vasta Katariin 15. jaanuar 2018 at 08:16

  No mina ei ole veel suutnud leida vahendit, mis suudaks edukalt kaylakivi eemaldada. Enamus kodukeemiast lihtsalt haiseb. Hetkel, rasedana, on mu tolerants keemiahaisu suhtes nii palju vähenenud, et kaupluses väldin neid kodukeemia riiileid ja vannituba koristab mees 😀
  Aga ökoloogilisi puhastusvahendeid tahaks proovida küll 🙂

 • Avatar
  Vasta E 14. jaanuar 2018 at 23:44

  Ma puhastusvahenditest, mis ei toimi, ei oska rääkida. Kolisime sõbrannaga juulis üürikasse ega pole sellest ajast saati isegi põrandat pesnud ? Sinu postitus oli aga nii motiveeriv, et tuleb vist ka üks korralik komplekt osta ja korter ilusasti läikima lüüa ?

 • Avatar
  Vasta Yutulind 14. jaanuar 2018 at 22:55

  Kas vannitoa vahend jätab tõesti pinnad vetthülgavaks? Üldpuhastusvahend on ka akende pesuks, see on hea. Tellisin 3asja… wc vannitoa ja üld.

 • Avatar
  Vasta Merilin V 14. jaanuar 2018 at 22:27

  Meenus, et kunagi sai mingi hullu reklaami või kampaania põhjal proovitud BioD firma puhastusvahendit. Minule jättis mulje nagu puhastaks veega:D Või ehk olengi liiga nõudlik?!

 • Avatar
  Vasta Yutulind 14. jaanuar 2018 at 22:16

  Nõudepesu alusta korki sulgedes ja kui pestud nii palju, et vett kauss täis pese kausis ja loputa. Dušiga väljatõmmatav segisti on hea.

 • Avatar
  Vasta Yutulind 14. jaanuar 2018 at 22:12

  Frosch sidruni wc geel haiseb jube tugevalt. Samas on ta leebetoimeline. Miks seda haisu nii palju peab seal sees olema, õudne.

 • Avatar
  Vasta Kerli 14. jaanuar 2018 at 21:37

  Mul näeb wc päris õudne välja ja mitte ühegi seni katsetatud puhastusvahendiga pole seda puhtaks saanud… Ja olen endaarust juba kõike proovinud… Kuna tegu üürikorteriga, siis ei hakka siia alla mingeid rahasid ka panema, et wc pott välja vahetada 😀

  • Avatar
   Vasta Yutulind 14. jaanuar 2018 at 23:08

   Kraabi pliidi jaoks mõeldud teradega. Nagu žilett on ühelt poolt. Ja siis happeline vahend pH0.2 chrisal.ee acid organic

 • Avatar
  Vasta K. 14. jaanuar 2018 at 21:37

  Täiesti kasutut vahendit pole proovinud, aga katlakiviga on vannitoas jamasti küll. Miski seda ülihästi ei eemalda plaatidelt.

 • Avatar
  Vasta Marin 14. jaanuar 2018 at 21:32

  Olen pettunud pea kõikidea vannitoa puhastusvahendites. No et vuugivahesi jms puhastada..
  Need tooted prooviks heameelega ära. Varsti beebi ka perre sündimas, siis läheks nagunii ökole üle. ?

 • Avatar
  Vasta Bella 14. jaanuar 2018 at 19:27

  Ostsime koju Froschi katlakivi eemaldaja ja no mitte kuskilt ei võta katlakivi maha! Olen proovinud veega segamini lasta olla sellel, üksinda sellel ainel ka ja isegi 20min leotamist pluss pärast nühkimist ei muutunud mitte midagi :/

 • Avatar
  Vasta kkk 14. jaanuar 2018 at 19:27

  Üldiselt olen ka proovinud vaadata pigem leebemaid puhastusvahendeid, kuid mõnikord on nende hind niivõrd palju kõrgem. Aga igati eelistaksin alati puhtamat kraami kui oleks võimalik. Pettunud olen ka WC-puhastajates, sest mõned vedelikud jätavad WC siniseks või roheliseks peale puhastamist ja seda värvi on veel keerulisem maha saada kui mustust. Teiseks need puhatusvahendid mis seal ripuvad, vist oli Domestose mingi superpower versioon, see tekitas mul lihtsalt tugeva peavalu ja läks kohe prügikasti.

 • Avatar
  Vasta Siky 14. jaanuar 2018 at 18:05

  Tellisin wc ja vannitoakomplekti ära, loosiõnn nagunii ei soosi kunagi. Selle kraaniümbrusega jändan kogu aeg ja pisike turnib mööda prilllaua ääri.

 • Avatar
  Vasta Anneke 14. jaanuar 2018 at 16:26

  Vot ei ole leidnud ühtegi vahendit, mis ei haiseks kohutaval kombel ja millega reaalselt duši ümbert plaatidelt pesujäljed ilusti maha saaks ilma end segaseks küürimata. Isegi äädikauputus ei tee puhast tööd tumedal kaua kasutatud vannitoaplaadil 🙁

 • Avatar
  Vasta Laura 14. jaanuar 2018 at 15:43

  Just need cillitid ja mr properid ja muidu kõvad mehed, toimivad küll ainult reklaamis. Minu kodus ei ole nad midagi paremaks teinud. Ja see jube lõhn….
  Hetkel kasutan nats kallima firma vahendeid, olen rahul ja kulub neid vähe. Millegipärast oli mul kunagi selline mõtlemine, et mida rohkem pesuainet jne et siis tulemus raudselt puhtam. Pähh…ise pidid rohkem tööd tegema et seda vahtu ja jampsi põrandalt või kus iganes maha pesta ?
  Uusi tooteid prooviks hea meelega. Peale postituse lugemist ma kohe pean need endale saama ?

 • Avatar
  Vasta Tr 14. jaanuar 2018 at 15:16

  Ma poe keemiga ei viitsi jännata, ostan profikraami, kaubamärk Tenzi. Neil ka ökotooteid ja no super vahendid.
  Üldse pole rahul näiteks Mayeri toodetega…mõttetu kraam minu arvates, ei puhasta üldse. Sama lugu Sodasan vahenditega.

  Pesugeeli ja üldpuhastusvahendit tellisin testi mõttes Romar Amalfi lehelt, pole kaua testinud aga majapidamisseepi sisaldav pesugeel peseb väga hästi puhtaks riided!

 • Avatar
  Vasta Ketu 14. jaanuar 2018 at 14:53

  Mida paganat, ma olen kolm korda üritanud siia kommentaari jätta, aga ei näe seda kuskil ? igaljuhul la minul ei teinud CIF oma tööd absoluutselt ja ma armastan öko tooteid ja tahaksin lõpuks oma domestuse ja mr muscle ka millegi normaalsema vastu vahetada! ?

  • Mallukas
   Vasta Mallukas 14. jaanuar 2018 at 15:05

   ma pean need kommentaarid heaks kiitma enne 🙂

 • Avatar
  Vasta Ketu 14. jaanuar 2018 at 14:51

  Ka minul sama kogemus CIFiga, ei teinud oma tööd üldse.
  Ma muidu olen väga suur ökotoodete austaja, kõik pesuvahendid on ökod, aga kodupuhastusvahendeid ei ole julgenud ökosid osta, sest olen kartnud, et jäävad lahjaks. Aga hea meelega vahetaks domestose ja mr muscle välja inim- ja loodussõbralikemate toodete vastu ?

 • Avatar
  Vasta Ketu 14. jaanuar 2018 at 14:39

  Minul sama moodi CIF ei teinud oma tööd üldse ?
  Olen suur ökotoodete austaja ja kasutan kõiki pesuvahendeid öko omi. Aga vannitoa, wc ja köögipuhastuvahendeid pole ökosid proovinud, sest kartsin, et ehk jäävad lahjaks ja ei tee oma tööd. Hea meelega vahetaks domestose ja mr muscle millegi inim- ja loodussõbralikuma vastu ?

 • Avatar
  Vasta Elina 14. jaanuar 2018 at 13:35

  Jaaaa, ostsin mingi aknapesuvedeliku (megasuur sinist värvi, maximast) ja kõik klaasid jäid pärast sinised ja laigulised 😀 kohutav

 • Avatar
  Vasta Tiina 14. jaanuar 2018 at 13:28

  Sellist, mis kohe üldse midagi puhtaks ei tee, ei teagi. Isegi tavaline kätepesuseep puhastab teinekord kenasti kraanikausi ära kui ise harjale piisavalt valu anda. See aga näitab pigem seda, et pole vahet kas mingi CIF või Palmolive kätepesuseep. Ainus vahe on lõhnas. Et pesuseebist jääb järgi vähemalt meeldiv lõhn.
  Selliseid tulemusi nagureklaamid väidavad pole ühegi suparmarketist leitud kodukeemiaga saavutanud. Ok, kõige tõhusam on neist see mingi Cillit, mis aitab katlakivi maha saada. Aga jällegi õudne keemiarünnak. Üldiselt kõigega ikka hullem küürimine ja siis ka hädavaevu saab midagi puhtaks. Suurimad pettumused on seal, kus tahaks kõige enam puhtust, ehk siis köögis ja vetsus. Ei saa pliiti ega potti iial nii puhtaks kui tahaks.

 • Avatar
  Vasta Geidi 14. jaanuar 2018 at 12:03

  Kunagi ostsin cilliti. Tahtsin vanni pesta ja mõtlesin, et spreiga ju parem kui tvalise vahendiga. Mõeldud-tehtud. Pihustasin vannile ja siis hõõrusin laiali ja loputasin sooja veega.
  Tulemuseks oli laiguline vann. Oi ma hõõrusin ja küürisin veega. Lõpuks võtsin oma vana puhastusvahendi ja pesin üle. Vann oli ikka laiguline!
  Lõpuks ühtlustus ära.
  Klaasipesuvahenditega on mul ka alati mingi kana kitkuda. Nüüd oman kärcheri aknapesurit. Sellega on suhted head, väljast pean ikka vahendiga pesema. Oh kevad oota veel oma tulekuga!
  Põhijant käib juba viimased 4 aastat maal saunaruumi põrandaga. Seal on krobelised plaadid (mitte poorsed vaid õrna mustriga) igaljuhul ei saa neid puhtaks!! Üleval vannitoas on sama plaat ja on ok. Sauna eesruumis oleme ikka tunde põlvitanud ja põrandat küürinud. ÕUDNE! Siiani pole ühtki ideaalset vahendit sinna saanud.

 • Avatar
  Vasta Liis 14. jaanuar 2018 at 11:35

  Ma küll tootenimetusi ei mäleta, aga köögikubu olen ma ikka lolliks nühkinud, et puhtaks saada, sama vanniga pärast õliste vannitoodete kasutamist. Seega kui miski seda tööd lihtsustaks oleks õnnelik küll. Vetsus mul see keemia teeb töö ära küll, AGA see haiseb ka nii, et oksele ajab igakord.

 • Avatar
  Vasta Heidy 14. jaanuar 2018 at 11:27

  Läksin reklaamiohvriks, ei kõlba kuhugi chillit bàng foam -vannitoa puhastamiseks ? katlakivi jäljed ilutsesid ka mitmekümne minuti möödudes pärast leotust.

 • Avatar
  Vasta Kats 14. jaanuar 2018 at 11:06

  Kõigepealt tänud huvitava lugemise eest, mis oli vaatamata ajakulule piltidega illustreeritud. Nüüd siis oma koristamiskogemuste juurde: Minu kõige raskem koristamine on vanni põhi, mis juba 2-3 päeva pärast koristamist tahab vägisi plekilaiguliseks muutuda. Suvel pole raske- sooda alla ja äädikas peale- aken lahti ja mõne aja pärast tuleb mustus põhimõtteliselt käsnaga kergelt tõmmates vaid põhimõtteliselt ainult ära LOPUTADA. Aga talvel ju aknaid ei ava ja äädikaaurud ei meeldi kellelegi. Kasutan kummikindaid. Ma ei taha, et minu veres oleks mingit keemiat. Valamute jaoks olen kasutanud Cifi küürimispastat. Klaase nühin puhta veega, kuhu lisan tiba äädikat. Muidugi ei pese ma päikeselise ilmaga, et mitte vikerkaarelisi klaase tekitada. Kokkuvõtteks lisan, et olen avatud kõigile teistele variantidele, mis ka minu jaoks ebameeldiva koristamise lihtsamaks muudaks 🙂

 • Avatar
  Vasta Kaisa 14. jaanuar 2018 at 10:32

  Katlakivi eemaldajad ja vannitoa puhastajad. Mõlemad juhul kasutan äädikat- vannitoas seisan ise kinniste uste taga, et seestpoolt saaks äädika peale piserdatud. Veekeetja ja kohvikann saavad äädikaga kena portsu puhastust. Muidu lihtsalt puhtaks asju ei saa.

 • Avatar
  Vasta Kristiina 14. jaanuar 2018 at 08:32

  Jaaaaaa! Vanni jaoks olen ostnud vahendeid, mis pidid olema DA BEST, aga millegi pärast ei läinud see nii puhtaks nagu oleks tahtnud :((

  Ja WC (appiiiiii), esiteks see jube hais ja lisaks ei tee mittttte midagi, ainul haiseb

 • Avatar
  Vasta D 14. jaanuar 2018 at 05:35

  Ei kasutagi kodus erilisi vahendeid peale vee ja nõudepesuvahendi ? mingi kõige käredam domestos on ka wc jaoks, aga peale hullu haisu näib siiski puhastavat ka.

 • Avatar
  Vasta Merilin v 14. jaanuar 2018 at 04:21

  Pole leidnud õiget praeahju puhastajat. Kõik lubavad ainult ja hinnad ulmelised kuid tulemus ikka nadi.

  • Avatar
   Vasta Laura 14. jaanuar 2018 at 15:37

   +1

  • Avatar
   Vasta Kati 21. jaanuar 2018 at 13:46

   Sama seis siin. Head nippi/ainet ahju puhastuseks sooviksin ka mina.
   Tean ühte ainet, mis aitab…see on amway sarjast ahjupuhastuseks mõeldud toode. Kuid, see on kohutavalt happeline. Väidetavalt on tegu loodusliku happega….igatahes tuleb kasutada kindaid kindlasti ja pikki riideid. Muidugi mul sõi see vahend ka kindasse augu ja käevartele pritsides, ei puhastanud kohe nahka ära sellest mandist ja neilt kohtadelt tuli nahk ka maha(õnneks sain ainult pritsmeid käe peale).
   Aine ise muidugi toimis ahjule väga hästi.

 • Avatar
  Vasta Kirsika 14. jaanuar 2018 at 03:57

  Olen täheldanud, et need tugevad ja hullud keemiad tihtipeale ei tee üldse nii puhtaks kui looduslikud vahendid, eriti WC´d ja vannituba silmas pidades. Seda postitust lugedes tekkis soov nüüd need ka ära proovida 🙂

 • Avatar
  Vasta Karoliina 14. jaanuar 2018 at 01:46

  Ka mina olen kokku puutunud puhastusvahenditega mis enda tööd ei tee. Mitu korda mainitud Cif on kindlasti üks neist. Järgmisena need vastikud keemilised Brefid. Kunagi palju reklaamitud Cillit Bang ka. Nõudepesumasinasse olen toppinud absoluutselt kõiki erinevaid puhastusvahendei, kuid ükski neist ei anna ideaalset tulemust ning masinas endas viga ei saa olla, kontrollitud ja kinnitatud. Nüüd kasutan 90% ”öko” tooteid ja ausalt öeldes on nad paremad või vähemalt sama tõhusad, kui muud Fairyd ja Domestosed. Alustuskomplekti tahaksin VÄGA proovida!

 • Avatar
  Vasta Sandra 14. jaanuar 2018 at 01:30

  Mina olen pettunud mitmes Vanishi tootes. No ei saa ikka üldse kohe neid hullemaid plekke välja nii nagu reklaamid lubavad.

 • Avatar
  Vasta M 14. jaanuar 2018 at 01:11

  Mina olen tohutult pettunud igasugustes klaasipuhastusvahendites.
  No ükskõik kuidas ma neid proovin, siis jätavad klaasi ikka rasuseks/jutiliseks.

  Kuna ma olen asunud vaikselt terved majapidamises asju välja vahetama looduslikumate vastu, siis postitus on väärt info! Aitäh 🙂
  Kui loosiõnn ei naerata, siis tellin endale varu koju ikka.

 • Avatar
  Vasta Triinu V 14. jaanuar 2018 at 01:03

  Mul oli ka inglise Cifi puhastusvahend, miski väga jama. Aga neid vahendeid tahaks küll proovida. Kui keegi veel onu asemel koristaks ka siis oleks eriti hea ☺

 • Avatar
  Vasta keits 14. jaanuar 2018 at 01:03

  Võiks küll ju ökovahenditega möllata, tundub ikka teine tera ja keemialaksust ei hakka rääkimagi eksole. Küll aga tahaks need vahendid hoopis emale sokutada.

 • Avatar
  Vasta Velve 14. jaanuar 2018 at 00:49

  Suurim pettumus oli kunagi üks WC-puhastusvahend, mis jättis poti peale küürimist siniseks. Muidu on kasutuses olev kodukeemia valdavalt öko (Ecogenic, Biominerata jne). Aga uute toodetega on alati põnev tutvuda

 • Avatar
  Vasta Triin 14. jaanuar 2018 at 00:14

  Vannitoa plaate tahaks puhtaks saada, kõike proovinud ja kõigis ka pettunud. Väga katlakivine vesi meil ja jube kus see ikka koguneb. Samuti noa ja toore jõuga vaid tulemust näha. Prooviks ka neid kaseleotisi:)

 • Avatar
  Vasta Karin 13. jaanuar 2018 at 23:59

  Siiani on mul erinevate puhastusvahenditega küllalatki vähe kogemust, sest elan alles detsembrist täiesti üksi ja pean ise korralikult koristamisega tegelema. Aga Froschi nõudepesuvahend on küll juba pettumust valmistanud.

 • Avatar
  Vasta Airi 13. jaanuar 2018 at 23:56

  Mina olen igasugustes plekieemaldajates pettunud! Viimati ostsin Froshi omi 3tk ja lõpuks sain tomatiplekid maha ikka vana ja hea sapiseebiga!
  Kuna mul on ka kodus üks oktoobrikas, kes heameelega solberdab wc-s, siis olen otsinud uut vahendit, millega puhastada. Praegu on käigus äädikas ja väljast teen puhtaks niiskete pepulappidega 😀 Sest no seda teen umb 2-3x päevas 😀

 • Avatar
  Vasta Kersti 13. jaanuar 2018 at 23:29

  Erinevad wc- puhastusvahendid on minu jaoks pettumus. Haisevad meeletult, silmaga nähes tundub et teevad puhtaks aga kui see meeletu keemia hais lahtub tunnen ikka väikest “pissikat”. Isegi kui küürin nagu segane pole ma tulemusega rahul. Tualettruumi kasutavad siis igapäevaselt kolm poega, elukaaslane ja mina. Ja pärast puhastust jube minna vetsu, sest oh kuidas haiseb selle keemia järgi.

 • Avatar
  Vasta Tupsulotu 13. jaanuar 2018 at 23:15

  Äädikas jms isetehtud vahendid ei tee minu käes mitte midagi. Clin klaasipesuvahend ka mitte.

 • Avatar
  Vasta Liis 13. jaanuar 2018 at 23:08

  Tõenäoliselt on viga kasutajas ehk minus endas, aga selle Vanishi vaibapuhastusasjaga, milel pead ise vahtu ajama kuidagi ja siis vahu peale kandma, mina läbi ei saanud. Tool jäi pärast veel plekilisem kui enne 🙁

 • Avatar
  Vasta Gigi 13. jaanuar 2018 at 22:53

  Päris palju on selliseid puhastusvahendeid olnud. Tugevatel puhastusvahenditel on veel ka see viga, et rikuvad kokkuvõttes pinnad ära ja neid ei saagi enam puhtaks. Liiga intensiivne ja söövitav toime. Hiljaaegu paigaldati koju uus vann ja see tüüp, kes paigaldas, ütles ka, et puhastage nõudepesuvahendiga, siis kestab vann kauem. Tugevad puhastusvahendid rikuvad ära.

 • Avatar
  Vasta Triin 13. jaanuar 2018 at 22:46

  Enamike puhastusvahenditega, mida olen kasutanud, on väga raske vanni puhtaks saada ja hetkel on mul kasutuel aknapesu sprei, mille pakendil olevad kirjad lubavad kiiret ja head tulemust tänu uuele tehnoloogiale, kuid tegelikult on see väga kehv vahend ja jätab akentele ja peeglitele jutid.

 • Avatar
  Vasta Kats 13. jaanuar 2018 at 22:41

  Ma ei oskagi mingit kindlat puhastusvahendit välja tuua, aga olen samuti hädas vannitoa puhastamisega. Olen vist kõiki poes müüdavaid vahendeid kasutanud ja mõned mingil määral toimisid, enamus mitte, kuid kõigi puhul oli vaja küürida ja selle haisu sees kinnises ruumis viibida. Kohutav. Lõpuks sain vannitoa vähe paremaks hoopis soodat ja äädikat kasutades, aga see on jube mängimine. Ja no äädikas samuti haiseb. Väga tahaks neid öko tooteid proovida 🙂

 • Avatar
  Vasta Kiivi 13. jaanuar 2018 at 22:41

  Juba mõnda aega kasutan ainult Tri-Bio ja Froshi tooteid ja olen üldiselt väga rahul. Veidike pettunud olen Tri-Bio mingis 3in1 vahendis, millega üritasin dušikabiini seinu puhtaks saada. Andis ikka nühkida neid veeplekke ja päris puhtaks ei läinudki.

 • Avatar
  Vasta Mari 13. jaanuar 2018 at 22:39

  Ma täiesti pettunud ei ole üheski vahendis, aga samas pole ka just neid õigeid vahendeid veel leidnud, välja arvatud vetsupuhastusvahend. Katsetangi järgemööda ökovahendeid. Dušinurga klaasidega on üks igavene häda, et need vee- ja seebipritsmetest puhtaks saada.

 • Avatar
  Vasta Mari 13. jaanuar 2018 at 22:37

  Ma täiesti pettunud ei ole üheski vahendis, üritan järgemööda ökovahendeid katsetada, et mille peale pidama jääda. Siiani pole veel just neid päris õigeid leidnud, välja arvatud vetsupuhastusvahend. Dušinurga klaasid ei taha seestpoolt vee- ja seebipritsmetest täiesti puhtaks minna, nii et hea vennitoapuhastusvahend kuluks marjaks ära.

 • Avatar
  Vasta Merily Nagaraj 13. jaanuar 2018 at 22:27

  Vanni klaasuksi ma muud moodi puhtaks ei saagi kui et kasutan nõudepesuvahendit ja pehme traatnuustik. Oleksin väga huvitatud nendest eko toodetest :-).

 • Avatar
  Vasta Mari 13. jaanuar 2018 at 22:26

  Vannitoa plaatide puhastamiseks olen kasutanud nii Cillit bangi, Cifi, Ajaxit jms, lisaks äädika ja vee segu (viimases hädas suisa puhast äädikat :D) ning olen ka pooliku sidruniga plaate hõõrunud… Ei tea, kas ma pole piisavalt kannatlik või milles asi, puhtaks ma oma vannituba ei saa.

 • Avatar
  Vasta Maris 13. jaanuar 2018 at 22:23

  Ma on tegelt probleem keraamilise pliidiga.. kui keegi oskab soovitada mingit väga head vahendit, mis mustuse ära vötaks, oleks juheii. Olen proovinud nii pastat kui ka mingit pihustavat kraami aga lõpuks 100% puhtaks ikka ei lähe..

 • Avatar
  Vasta Kätlin 13. jaanuar 2018 at 22:20

  Minul mure wc-potiga. Tume rant (uriinist?rauasest veest?) on seest poolt potil ning päris ära ma seda saanud polegi. Jah olen aus ja ütlen, et pole hullu keemiat kokku ostnud ja katsetanud, küll aga olen proovinud cocaga, soodaga, Q10-ga ja vist ka saniidiga. Olen saanud natuke heledamaks, aga no ikka häirib. Seda enam, et ka minu 1,3 aastane on igati abivalmis aitama ja ei tahaks, et ta mürgisest haisust “laksu” saab

  • Avatar
   Vasta Yutulind 14. jaanuar 2018 at 22:23

   Kraabi nende žilettidega, mida keraamilise pliidi kaapijasse pannakse.

 • Avatar
  Vasta Kristi 13. jaanuar 2018 at 22:19

  Kunagi üürikas oli keraamiline pliit, mille mustus oli sisse sööbinud ja ei saanud seda kuidagi maha. Omanik soovitas VitroClen’i ja sain uuesti pliidi nagu uueks. Päriselt. Ostsime enda korteri paar aastat hiljem, millel ka keraamilisel pliidil oli eelmiste omanike poolt mustus sisse sööbinud. Mõtlesin, et no big deal. Lähen ostan VitroCleni uuesti, aga POLE ENAM KUSKIL MÜÜGIL?! :OKui keegi teab, kust saada, oleksin mega tänulik. Liiga hea vist, et korjati ära müügilt 😀 Ostsin muu pasta nagu mr.muscle. Olen pettunud,lootsin et need pastad ikka toimivad ühte moodi… Mitte, et rahast kahju oleks, aga üldiselt kasutan vähe erinevaid puhastusvahendeid. Põhiliselt cif kreemi rasvaste pindade puhastamiseks, peegleid tõmban üldiselt veega puhtaks või kerget mustust mikrotäpi suuruse fairy tilgaga. dushi ja wc ruumis cillit bangi.

 • Avatar
  Vasta Liisu 13. jaanuar 2018 at 22:18

  Ma ei saa mitte millegipärast keraamilist pliidiplaati puhtaks. Olen proovinud pastasid, nustikuid, hetkel on üks sprei. No kõik jätavad pliidiplaadi vastikult rasvaseks. Pesen vahendiga ja siis pean veel mitu-mitu korda pesema palja vee ja nuustikuga, siis saab enam-vähem korda. Aga kogu see puhastamine võtab igapäev üle poole tunni aega.

 • Avatar
  Vasta Helen 13. jaanuar 2018 at 22:11

  Mul ei tulegi meelde midagi milles oleksin pidanud pettuma. Okei, üks asi tuli meelde, mis küll hoopis riiete pesuks on – sain auhinnaks Surf pesukapslid ja see “kauakestev aroom” on juba kapslitel nii õudselt intensiivne, et pesuomadusi ei katsetanudki.
  Endal ka mudilane kodus, seega sellised sõbralikumad vahendid on alati teretulnud.

 • Avatar
  Vasta Annika 13. jaanuar 2018 at 21:54

  Amway puhastustooted ei ole oma hinda väärt, no ei ole lihtsalt rahul. Poes müüdavad vahendid teevad sama töö ära. Jutt siis nii vannitoa puhastusvedelikust, kui ka tualetipuhastusvahendist.

 • Avatar
  Vasta Mailis 13. jaanuar 2018 at 21:49

  See Cif kloorisprei on tõesti täiesti kasutu ning aknapesuvahendites olen ka üldjuhul alati pettunud. Soetasin klaaspindade pesemiseks Norwexi lapi ja see on ikka tunduvalt parem kui need vahendid.

 • Avatar
  Vasta Tere 13. jaanuar 2018 at 21:47

  Mina kasutan nendest nö keemiat täis vahenditest ainult 2 asja – wc poti seest puhastamiseks domestost ja nõudepesuks pur balsamist – kõik muu saab puhtaks aurupuhastajaga. Ja aurupuhastaja all ei mõtle ma seda odavat poe jura ja seda nö goldstari väidetavat aurupuhastusmasinat vaid ikka korralikka kuivaurumasinat mis ikka pinnad puhtaks ka teeb ja ei jäta neid lägaseks ja ma ei pea higimull otsaees nühkima. Seda enam et majas on laps kes ringi roomab! Aurupuhastaja saigi just lapse pärast soetatud – et ta ei püherdaks kemikaalidest täis põrandatel ringi jne. Samuti on see ideaane vahend lapse mänguasjade puhastamiseks – korjad hunnikusse kokku ja lased auruga üle! Puhastusvahendite pealt hoian nii terve varanduse vist kokku 😀 ja muidugi ka kõvasti aega, sest enamiku vahenditega tuleb ikka kondiaurul nühkida ???

 • Avatar
  Vasta Kaisa 13. jaanuar 2018 at 21:43

  Ma lootsin Kiilto vannitoa puhastusvahendiga vuugivahed puhtaks saada, aga ei saanud:( Spets veel ehituspoest ostetud.

 • Avatar
  Vasta Karin 13. jaanuar 2018 at 21:40

  Minul pole toiminud pm mitte ükski keraamilise pliidi puhastusvahend. Ja pettunud olen ka vanishi plekieemaldajates. Öko kraami prooviks heameelega 🙂

 • Avatar
  Vasta Kailuu 13. jaanuar 2018 at 21:36

  Võib isegi öelda, et pooled puhastusvahendid ei tee seda tööd, mis lubatud.

 • Avatar
  Vasta Kristi Kirmel 13. jaanuar 2018 at 21:26

  Olen pettunud Wc vahendites vala lihtsalt raha potist alla ei ole mingit kasu ei puhasta vaid lihtsalt lõhna annavad aga katlakivi värki ei puhasta nühi palju tahad!

 • Avatar
  Vasta Käta 13. jaanuar 2018 at 21:21

  Mul on mure vannitoad vuugivahedega. Kui mäletad siis mul kuskil 10 ruutu vannituba ja ka vuuke.
  Katsetasin mingi spets vahendiga, kasutu. Proovisin fairyga-kasutu, proovisin chillitiga- kasutu, proovisin valgendajaga. Ok, midagi aitas aga enesetapp oleks kergem olnud.
  Viimati oli köige töhusam puhas äädikas. Kuid mugulate pärast pidin ust suletuna hoidma siis peale esimest ruutmeetrit olim valmis wc potis end uputama. Jah, toimis aga millise hinnaga?

  Pliis halastage ja annetage inimväärne puhastusvahend enne kui ma veekindla musta markeriga köik üle sodin

 • Avatar
  Vasta Kk 13. jaanuar 2018 at 21:15

  Neid vahendeid milles pettuda on küllaga. Mina hoolin väga puhtusest ja majas juba kraamimise puudust ei tule, häirivad mind eelkõige akende ja aknalaudade vahed mida puhtaks ei saa ja aurupuhasti andis ka otsad just. Veel on duširuum mille plaate küürisin hiljuti mingi klooritaolise vahendiga mis haises kehvasti ja hakkas isegi kurgule, aga päris puhtaks ma neid siiski pole saand. Ja siis need wc-d ja vannid… võiks lugema jäädagi.

 • Avatar
  Vasta Mariann 13. jaanuar 2018 at 21:01

  Minul oki kunagi mingisugune Ajax(kui ma ei eksi), millega hakkasin siis ahju küürima. Jube… ajasin kõik ainult laiali ja tavalise veega oli ka tulemus parem.

 • Avatar
  Vasta Kaidi 13. jaanuar 2018 at 20:58

  Päris kohe nii meelde ei tulegi, mis kohe üldse ei mõjunud või millega ei näinud mingit tulemust. Aga samas pole ka mingit imevahendit leidnud, niiet sooviks kohe proovida neid tooteid, Sest tõesti neid jubeda haisuga ja mürgiseid tooteid poeletid täis, tahaks midagi ökoloogilisemat ja samas ka mis töötaks?

 • Avatar
  Vasta Liisa 13. jaanuar 2018 at 20:58

  Kõik need hullult reklaamitud tooted on täiesti mõttetud. Hetkel kasutan froschi, mis ajab enam- vähem asja ära aga kui saaks midagi paremat proovida siis võtaks kahe käega vastu

 • Avatar
  Vasta Mannakas 13. jaanuar 2018 at 20:38

  Cif ei töötanud mul puhastamisel kohe üldse, ainult köhima ajas kohutavalt ja prükkaris ta oma lõpu leidis.
  Palju olen kasutanud Amway tooteid ja need töötavad, eI haise kohutavalt ja kuna need on konsentraadid, siis jagub ka pikaks ajaks 🙂
  Amway miinus on see, et seda kohe kusagilt osta ei saa, vaid sul peab olema oma diiler kes sind siis varustab.

 • Avatar
  Vasta Paula Otsa 13. jaanuar 2018 at 20:37

  Olles ikka tõsine sarilaristaja puhastusvahendite koha pealt, oskan öelda, et Domestose ja Brefi geelvahendid on raha maha (antud juhul wc-potist alla) viskamine.

  Kiita oskan Froschi külmkapipuhastusvahendit. Eemaldas tõesti kohe igasuguse mustuse ja sellega tekkinud haisu. Ja kui kass oksendama juhtus, siis selle lõhna sai ka selle vahendiga ruttu maha.

 • Avatar
  Vasta Mari-Liis 13. jaanuar 2018 at 20:36

  Minu ahju puhastuseks ostetud vahend ei töödanud absull.. Hais on küll selline, et köök lõhnas pärast mitu päeva nagu keemialabor, aga ahju uks jäi sama mustaks . 🙁

 • Avatar
  Vasta Aili 13. jaanuar 2018 at 20:33

  Ma kas ei puhasta piisavalt või ei räpasta piisavalt, aga üheski vahendis täiesti pettunud ei ole. Ma pole neid muidugi ka väga palju testinud. Enamus kraami olen juba ökoma vastu vahetanud ja äädikas ja sooda on head sõbrad. Ecoruni manti pole proovinud, aga tahaks küll, sest vannitoas käin juba silmad kinni mööda lihtsalt.

 • Avatar
  Vasta Liina 13. jaanuar 2018 at 20:31

  Chillit bang turbovahuga (roheline pudel), mis pidi eemaldama sekunditega tõrksa rasva ja saama hakkama ka sissekõrbenud toiduga, oli tõeline pettumus. Ainus asi, mis sekunditega juhtus, oli kohutava haisu teke. Küürisin, mis ma küürisin, aga ahjuplaati ja ahju ma puhtaks sellega ei saanud. Heameelega prooviks ka vahelduseks” kaseleotusi”. Siiani uskusin, et ega need kindlasti ei toimi, kui juba hull keemia ei anna alati tulemusi.

 • Avatar
  Vasta Anna 13. jaanuar 2018 at 20:31

  Cillitites ja sarnastes olen pettunud. Puhastusvahend Nr1 – mõnes asjaga saab väga hästi hakkama, teisega jälle mitte. Seega osaliselt pettunud, osaliselt sillas.
  Kui hind suhteliselt krõbe poleks, prooviks kohe Ecoruni vannitoavahendit, dušinurk on jubedas seisus.

 • Avatar
  Vasta Sigrid 13. jaanuar 2018 at 20:29

  Kõige rohkem olen pettunud klaasipesuvahendites. Kõik lubavad säravaid ja triipudeta aknaid, aga nii, kui päike välja tuleb, on terve aken rõvedaid triipe täis. Ja neid pean ma liiga tihti pesema ka 🙂

 • Avatar
  Vasta Liisa 13. jaanuar 2018 at 20:24

  Oo, ma armastan koristamist. Teeksin seda iga páev , kui laste kôrvalt selle aja leiaksin. Kuna vesi on rauarikas, siis wc potist rooste ära saamiseks oli vaja kôvasti harjata ja cillitit kasutades oli tulemus ka peaaegu hea. Nüüd avastasin mõnusalt hea happelise sanit m , mis teeb oma töö väga hàsti ära, kuid poti puhastamisega tegeleb nüüd mees ??

 • Avatar
  Vasta K2 13. jaanuar 2018 at 20:21

  Pole siiani leidnud head klaasipuhastusvahendit (eriti veel auto akendele). Hetkel ajab kõige paremini asja ära niisked salfakad ja kuiva lapiga kohe üle :D.
  Samas pole veel leidnud ühtegi üli head wc poti puhastus vajendit, sest miski ei puhasta ära seda osa potist, mis vee all on. Päris näästi on käega ja svammiga seda kogu aeg puhastada ka ?

 • Avatar
  Vasta Pohl 13. jaanuar 2018 at 20:19

  Ei saagi puhastusvahendeid kasutada. Igasugu cifid, domestosed ja muu jama ajavad silmad vett jooksma ja kurgu ajab vastikuks ning ajab õudsalt köhima. Kasutan kummikindaid ja nõudepesuvahendit et kodu puhtaks saada.

 • Avatar
  Vasta Käthlyn 13. jaanuar 2018 at 20:11

  Minu jaoks pole “töötanud” korralikult mingid klaasipesuvahendid. Nimeliselt ei tea, aga nõmedad triibud jättis ja klaaspinnad nägid hiljem hullemad välja, kui enne.
  Ühtegi öko puhastusvahendit pole veel au olnud proovida, hea meelega teeks selle pulli nüüd ära. 🙂

 • Avatar
  Vasta A 13. jaanuar 2018 at 20:09

  Kas just pettunud aga täna pesin põrandaid ekstra puitparketi jaoks mõeldud vahendiga ja siis mõtlesin , et ah vaatan mida see sisaldab…oh õudu ja mu pisike preili veel lakub seda põrandad…
  Väga õigel ajal tegid postituse…tundub, et teen sealt tellimuse..a tahaks siis juba kõike proovida 😀

 • Avatar
  Vasta Margit 13. jaanuar 2018 at 20:09

  Mina ei soovitaks kellelegi Marine Kitchen Cleanerit, sest see ei tee mitte midagi. Üldse ma saan kraanikausi ainult ACE abil puhtaks. Aga see haiseb nii jõhkralt, seega tahaks miskit, mis oleks sama tõhus, kuid mis ei oleks selline keemia.

 • Avatar
  Vasta HTr 13. jaanuar 2018 at 20:09

  Ma olen pettunud WC puhastusvahendites – need on tõesti nii kanged, et kui mingi allergiahoog on peal, siis keegi külla ei saa, sest WC on must 😉

 • Avatar
  Vasta Kristel 13. jaanuar 2018 at 20:08

  Ahjupuhastusvahend Dr. Beckmann aktiivse geeliga. Vot selles pettusin. Pole just üliodav ja mitte midagi rohkem kui niisama lapiga puhtamaks ei teinud. Kirjas oli kiirpuhastus variant- kui aega pole ja tavaline, pidi mingid tunnid seisma. Õnneks ostsime oma kodu ja siin oli isepuhastuv ahi ja ei pidanud otsima hakkama miskit sobivat. Alati on ju nii, et kui miskit leian, mis on hea, siis oleme kolinud ja viisakusest alati puhastusvahendid maha jätnud ja nii ta lähebki. Ja need cillitbangi vahendid ka väga jamad. Reklaam on tõesti, et laseb peale tantsib ja loputab ja kõik särab. Tegelikkuses pead gaasimaskiga nühkima ja siiski on tulemus nullilähedane. Kõige raskem ongi puhastada vannituba. Kraanikaussi puhastan tavalise küürimispastaga ja saab superpuhtaks. Aga sama vahend dušinurgas ei aita. Olen siiani kasutanud saunapuhastusvahendit ilma lahjendamata, sest nii saab ainukesena peaaegu säravaks kraani ja klaasid. Aga seegi pole just kõige toredam. Tegelikkuses peab vahendit mingi liitrite veega lahjendama. Aga nii annab see ainult lõhna. Tulemus püsib ka paar pesu sama kena. Katlakivi tekib lihtsalt nii hullult siin :(. Oleks väga õnnelik selle komplekti üle, kuna tütrel on nahaprobleemid ja tahan ikka paremaid ja puhtamaid vahendeid kasutada. Teine laps tulekul ka, oleks ideaalne. 🙂

 • Avatar
  Vasta Maiken 13. jaanuar 2018 at 20:07

  Ükski veel proovitutest pole toiminud keraamilisel pliidil plaadi ümber ringidega!MILLEGA saada puhtaks?! 🙁

 • Avatar
  Vasta lillll 13. jaanuar 2018 at 19:59

  Kuna olen ratsasportlane ja pean võistlema säravvalgete pükstega (eriti vahva igasuguste tatiste/kakaste/mudaste loomadega kokku puutudes), siis olen enda arvates peaaegu kõik erinevad plekieemaldusvahendid ära katsetanud. Selle protsessi käigus veendusin, et parim variant on osta vana head majapidamisseepi ja siis kõiki plekke kuuma vee ja täie jõuga nühkida, nii, et ikka lihased valusad 😀 Enim pettusin viimati aga Amway toodetes. Arvasin, et kuna need pole klassikalised supermarketis müüdavad tooted, siis on need kindlasti räme head ja professionaalsed. Kokkuvõttes ei saanud ma absoluutselt aru, et need need vahendid oleks üldse midagi teinud või puhastanud.

 • Avatar
  Vasta Marin 13. jaanuar 2018 at 19:52

  Pole leidnud veel head toodet, millega saaks dushinurga klaasid puhtaks. No üks vahend on aga see on hulllll keemia, mida väga ei taha kasutada.

  Nii hea on enne/pärast pilte vaadata! Need pärast pildid on nii rahuldust pakkuvad, hästi tehtud! ?

 • Avatar
  Vasta Liisa 13. jaanuar 2018 at 19:46

  Seni olen kasutanud Mayer sensitive sarja. No ütleme nii et saaks paremini, eriti nõudepesuvahend. Väike Fairy pidi ikka ka olema, et rasvased nõud puhtaks saada. Õudne!

 • Avatar
  Vasta brit 13. jaanuar 2018 at 19:46

  Väga sellise peale pole sattunud, mis üldse ei toimiks. Nõudepesuvahendite puhul jälgin küll kvaliteeti ja hinda, sest odavamad absoluutselt ei vahuta ega ka tee puhtaks. Pudel odavat vahendit läheb viis korda kiiremini kui kallim…

 • Avatar
  Vasta Hiie 13. jaanuar 2018 at 19:39

  Olen siiani pettunud kõigis aknapesuvahendites, mida katsetanud olen.

 • Avatar
  Vasta Liisa 13. jaanuar 2018 at 19:35

  Mina olen hädas dušinurga plaatide puhtaks saamisega. Meil on väga kare vesi ja nüüd ei suuda neid enam puhtaks saada. Olen proovinud Cifi ja Cillit bangi spets vahendeid. Haisu sees hakkab ilmselgelt halb ja korralikult on vaja mingi tugeva harjaga hõõruda, et natukenegi puhtamaks plaate saada, kuid suurt efekti pole… Väga tahaks proovida, kas kirjeldatud tooted aitaksid mul vannitoa läikima lüüa.

 • Avatar
  Vasta Anni 13. jaanuar 2018 at 19:32

  Mul on kodus kolm puhastusvahendit: kloor, kloori lahjem varjant ja klaasipuhastuvahend. Ma ei ütleks, et kloor oma tööd ära ei tee, aga see räme hais mis pärast kodus on, nagu oleks ujulas ? Millegi pärast on mulle jäänud nii köögis kui vannitoas see kloori varjant, et noh tapab ehk pisikud ja värki. Igaljuhul peaks hakkama veits ökomaks, eriti kui kodus kõnnib ringi üks neljajalgne kes käib igalpool ?

 • Avatar
  Vasta Averiin 13. jaanuar 2018 at 19:28

  Mina olen ammu loobunud kasutamast igasugu küürimispulbreid. Küürid ja küürid ja ei mingit tulemust. Lisaks need cillit bangid- see hais tapab inimese enne kui need bakterid. Täna pesin Mayeri universaalspreiga elamises seinu ja laps läks mööda ning küsis, et mis siin haiseb.

 • Avatar
  Vasta Regina 13. jaanuar 2018 at 19:28

  Pettunud olen alati WC puhstusvahendites. Siiani pole leidnud head vahendit, mis just selle veealuse osa puhtaks teeks. Siiani aitab ainuõt see, et veest tühjaks ja sooda+äädikas sisse 🙁

  • Avatar
   Vasta Maiken 13. jaanuar 2018 at 20:03

   Kuskil kanalil käis see ,,Maniakaalsed koristajad “saade kus koristushullud koristasid räpaste inimeste kodusid ja seal valati coca colat,lasti seista ja see pidi mega hästi toimima.Need ropud potid saadi puhtaks küll.

 • Avatar
  Vasta Kerli 13. jaanuar 2018 at 19:28

  Konkreetset nime ei mäleta, aga seoses sellega, et mul on tundlikud käed pean kasutama öko möko nõudepesuvahendeid. Olen katsetanud paljusid, aga siiani pole leidnud sellist, mis ka reaalselt nõud puhtaks teeks ilma, et seda suure hunniku kuhjama peaks ja enne seda veel 10 minutit leotama. 😀
  Prooviks hea meelega neid tooteid ja seda nõudepesuvahendit.

 • Avatar
  Vasta Liisi 13. jaanuar 2018 at 19:26

  Minu majapidamises on au sees sooda ja äädikas. Kuid sellegi poolest meeldib proovida erinevaid “kaseleotisi”
  Olen leidnud siiani parima wc-poti puhastusvahendi Biomineratalt,
  lihtsalt imeline toode 😀 (http://biominerata.ee/toode/vannituba/wc-poti-puhastusvahend/)
  Aga ainus asi mida ma leidnud ei ole on klaasipuhastusvahend. Noo kõik jätavad ikka lõpuks mingid panagama triibud peale või veel hullem jäävad rasvased. See ajab hulluks. Nagu kiuste on just klaasipinda majs palju, ning lapsed ja loomad ei aita üldse kaasa, et need puhtana püsiks. Vaid hoopis vastupidi, nii kui klaasid on puhtad peavad nad neid lakkuma kukkuma ja oma kõige rasvastemate näppudega jooni tõmbama. Seega proovin klaasipesu teha super salajaselt nii saab vähemalt 5 minutit puhast peeglit, akent nautida. Kuigi jah päris puhtaks pole jätkuvalt saanud, ikka jäävad mingid rasvased triibud lainetama.

  • Avatar
   Vasta Hah 14. jaanuar 2018 at 12:49

   Muretse omale Norwexi klaasipesulapp. Vesi ja see lapp ning muud sa ei vajagi.

 • Avatar
  Vasta Kaie 13. jaanuar 2018 at 19:24

  Mina pettusin Cillit Bangi toodetes. Eriti selles, mis on rooste vastu mõeldud. No ei aidanud ikka üldse.

 • Avatar
  Vasta Helen 13. jaanuar 2018 at 19:20

  No kõik need tooted-“pihusta vannitoa plaatidele ja lase veega üle ja voilaa ” s.ttagi. Mõtetu kraam kõik. Kasutan soodat äädikat ja muskleid. Aga öko kraami prooviks hea meelega.

 • Avatar
  Vasta Mary 13. jaanuar 2018 at 19:15

  Katlakivi eemaldajad tulid ka veel meelde, mitme firma oma proovinud, aga mitte miski ei saa sidrunihappele lähedalegi.

 • Avatar
  Vasta Mary 13. jaanuar 2018 at 19:14

  Kõige suurem pettumus on olnud miskine Ajaxi ahju küürimise pulber. Ma suutsin oma ahju palju hullemaks mäkerdada. Poleks seda pudi ahju puistanud, oleks tõenäoliselt puhastamine palju valutumalt läinud, prügikasti see igatahes lendas.
  Lisaks olen puusse pannud pliidiraua puhastuspulgaga?, firmat ei mäleta, aga lubas, et kui sellega pliidirauda nühkida, on see nagu uus. Tutkit, mitte mingit vahet polnud.

 • Avatar
  Vasta Geity 13. jaanuar 2018 at 19:12

  Issand ma nime enam ei mäleta aga ostsin ühe vaibapesuvahendi ükskord ning see oli täis jama. Vähe sellest, et see pesi sama hästi kui valge vein punast veini, see haises ka nii jubedalt, et oleks tahtnud ropsida.
  Uut komplekti tahaks küll. Just oma pisikese põnni pärast.

 • Avatar
  Vasta Kristiina 13. jaanuar 2018 at 19:11

  Sellist vahendit, mis ÜLDSE poleks töötanud, ma pole näinud, aga selliseid, mis päris puhtaks vuugivahesid vms ei tee, on küll palju olnud. Kuna beebi tulekul, siis igasugused ökovahendid kuluksid praegu hästi ära! 😉

 • Avatar
  Vasta Heleriin 13. jaanuar 2018 at 19:09

  Kodus on olnud palju erinevaid puhastusvahendeid aga ega nad eriti ei mõju küll paraku. Isegi mitte suure küürimise peale. Näitena võiks tuua Cif-i. Tahaks ka proovida midagi sellist mis tõepoolest ka mõjuks. Aknad kipuvad ka alati jääma triibuliseks, mida on eriti hästi näha päikese käes.

 • Avatar
  Vasta Maaria 13. jaanuar 2018 at 19:07

  Meil olid WC-potid (uude korterisse) sisse kolides juba kohati oranžikad-rõvedad… Ehitusmehed kasutanud ja mitte hoolsad olnud? Eitea, aga 8a jooksul ei ole ma kumbagi WC-potti neist rõvefustest puhtaks saanud… Ehk kui väga nühkida käpuli mingi tugeva harjaga, siis saaks, kuid ükski vahend pole seni veel seda tööd päris ära teinud.
  Sinu reklaamitud tooteid pole katsetanud, mine tea, äkki oleks see imetegija ja ma saaksin need potid ilma traatharjadeta särama.

  • Avatar
   Vasta Karmen 13. jaanuar 2018 at 23:52

   Osta pimskivi ja nühi sellega, aga pimskivi peab märjaks olema tehtud. Reaalselt ainus asi, mis teeb puhtaks, aga ei kriibi.

 • Avatar
  Vasta Merli 13. jaanuar 2018 at 19:07

  Ma küll ei mäleta, et oleks mingis vahendis täiega pettunud. Aga ma tahan seda komplekti, palun 😀

 • Avatar
  Vasta Helina 13. jaanuar 2018 at 19:02

  Olen pettunud erinevates nendes köögipuhastusvahendites vms, mis iganes lubavad kõik klaarpuhtaks teha. Cillit Bang, Ajax(õudne hais ka veel peale kauba) ja küllap ka mingi Cifi sprei on sinna nimekirja eksinud.

  Kasutan parasjagu Mayerit, ajab asja kenasti ära, aga hea meelega prooviks kindlasti ka öko puhastustooted ära. 🙂

 • Avatar
  Vasta Taimi 13. jaanuar 2018 at 19:02

  Cillit Bang üldpuhastusvahend, täiesti mõttetu vahend. Läks täis pudel prügikasti.

 • Avatar
  Vasta Janne 13. jaanuar 2018 at 18:58

  Ma püüan sooda, sidrunihappe ning äädikaga hakkama saada. WC’s kasutan ikka domestost ja neid seepe. Aga kuna laps sündimas, siis tahaks väga valmis ökotoodetega koristada!

 • Avatar
  Vasta Maret 13. jaanuar 2018 at 18:57

  Cif ja enamus klaasipuhastusvahendeid saavad ka minu poolt puid alla. Cif puhastab ainult vähest mustust ja loputades jääb alati selline valge kord pinnale, mida siis korduvalt tuleb loputada. Lõhn ka vänge.
  Klaasipuhastusvah. jätavad valged triibud iga jumala kord.
  (Vannikardinat küll ära taha, äär läheb samamoodi rõvedalt mustaks ja kui tahad sellele mitte vastu minna ise vannis olles, siis peaksid ilmselt jube tihti kardinat pesema. Jube jebimine)
  Aga kas Ecorunil wc tablette pole, mida saab kas paaki või poti serva külge panna?

 • Avatar
  Vasta A. 13. jaanuar 2018 at 18:55

  Ma üldse mõtlen et mis point puhastus vahenditel on enamasti tunne et minu karm küürimine teeb töö ära mitte vahendid. Cif tundub eriti mõtetu kraam, lõhn lihtsalt hea 😀 99,9% kloor ei võtnud meil ka kraanikausi ümbrust puhtaks. See nüüd pole päris see koristusvahend mida siin vist mõeldud on aga kunagi ostsin mingi sprei millega koera pissi puhastada ja siis see peaks nagu koera sealt kohast eemale hoidma… mul tunne et see sprei meelitas teda aina rohkem tuppa pissima….

 • Avatar
  Vasta D 13. jaanuar 2018 at 18:51

  Kasutan Frosch’i tooteid. Nõudepesuvahendi kohta nuriseks,rasvaseid nóusid kipub rasvaseks jätma.

 • Avatar
  Vasta Kätlin 13. jaanuar 2018 at 18:50

  Ei ole kunagi milleski pettuma pidanud, sest ei osta igasugust suvalist kraami. Aga nt wc ja kraanikausside jaoks kasutan urofeni, mille lõhn on meeletult kange. Eelistaksin pigem looduslikku ja ökomat puhastusvahendit.

 • Avatar
  Vasta Anu 13. jaanuar 2018 at 18:47

  See cif kloorisprei pleegitas mul ainult särgi ära, vannitoas ei mõjunud üldse. A ja elutoas võttis põrandalt laki ka maha, mul abikaasa ei viitsi eriti süveneda et mis vahendiga plekke nühib???

 • Avatar
  Vasta Maria 13. jaanuar 2018 at 18:46

  Olen ka pettunud aknapesu vahendites… siiani pole õiget leidnud

 • Avatar
  Vasta Mari-Jaana 13. jaanuar 2018 at 18:45

  Ma olen samuti pettunud klaasipuhastusvahendites – eks ma ise ka süüdi, et olen ostnud alega ja hullult odava. Aga nagu ma ei saa aru ka, et miks ma pean sellise asja eest palju maksma.. lõpuks pettun ja ikkagi mõistan, et kui tahan klaase ja peegleid puhtaks, pean ka vastavalt välja käima. ?

 • Avatar
  Vasta Carmen 13. jaanuar 2018 at 18:42

  Ma pole veel leidnud sellist klaaspuhastusvahendit mis yldse toimiks.
  Ökotooteid muidugi pole ma proovinudki??‍♀️ Voibolla olekski aeg:)

 • Avatar
  Vasta Kristhel 13. jaanuar 2018 at 18:40

  Ise kasutan majapidamises 4-5 ökotoodet ja neid kulub megavähe. Nad aeguvad mul enne ära kui jõuan lõpuni kasutada, sest neid kulub tõsiselt vähe ja nad teevad oma töö 100% hästi. Lisaks on lõhnad nii head (peaaegu olematud aga õrnalt ikka tunda) et ei häiri. Mulle meeldib ökotoodete puhul ka see, et ka see väikene lõhn hajub väga väga kiiresti ära ja ei jää alatiseks pindadele kinnituma.

  Mina kasutan terves majapidamises Ekos tooteid (okei, wc poti jaoks on ecoveri vahend) Ja ostan Bio4You poest. https://bio4you.eu/et/noude-pesemine/319-noudepesuvahend-apelsin-750ml-ekos.html

  Kolme aasta peale olen maal elades kasutanud 2 pudelit nõudepesuvahendit. Muide, see peseb ka täiesti jääkülma veega rasvased nõud puhtaks nii, et ei pea käsna minema viskama 😀 Kuna meil pole majas sooja vett, siis parim vahend! Lisaks kiidan taevani ka Ekosi aknapesuvahendit, mis puhastab nii kergesti ja ei jäta hiljem ka ühtegi rõvedat ranti aknale (nt meie vana maja aknad mida oli esiti raske puhtaks saada kärbsesitast jne) on nüüd imelihtne kraamida!

 • Avatar
  Vasta Ruth 13. jaanuar 2018 at 18:37

  Äädikas ja sooda pöhiline abiline. Pole eriti keemiat kasutanud, köige rövedam mu arust on kloorilöhnaga wcpoti puhastus no ei kannata. Samas, milline vahend üldse ise töö ära teeb? Alati peab täiega küürima. Prooviks miskit uut ära küll ?

 • Avatar
  Vasta Kadi 13. jaanuar 2018 at 18:37

  Minuarust need wcpoti puhastusvahendid ei ole mul kunagi potti puhtaks teinud. Olen katsetanud erinevaid. Hetkel, ainus, mis vee all oleva poti osa puhtaks teeb- on kraanikaussidele mõeldud cillit.

 • Avatar
  Vasta Pille 13. jaanuar 2018 at 18:34

  Ma nii pettunud Domestoses ja Cifis. Lõhn on tugev aga puhastav toime puudub.

 • Avatar
  Vasta Katriin 13. jaanuar 2018 at 18:09

  Minu pettumus oli üks öko puhastusvahend (köögi tööpindadele) mis lõhnas nagu mädanenud nõudepesuvesi ja ei puhastanud sugugi – ainult see näkane hais oli megapüsiv…;( nüüd olen megaettevaatlik ökopuhastusvahendeid soetades – pigem teen ise äädika-sooda-sidruni möginaid ja hea lõhna jaoks lisan mõnda eeterliku õli 🙂 Aga no vahel on ikka kiusatus ka poest valge inimese kombel ökotooteid osta ja veeretan neid märkidega totsikuid skeptilise ilmega poes….

 • Avatar
  Vasta M 13. jaanuar 2018 at 18:05

  Ma nimeliselt ei oska välja tuua aga alalõpmata pettun klaasipuhastusvahendites. Mõni ei tee klaasigi puhtaks aga kõige suurem probleem on nende triipude ja laikudega, mis pärast jäävad. Alguses ei märkagi aga kui päike välja tuleb, siis on kohe see jubedus näha.

 • Avatar
  Vasta Mari 13. jaanuar 2018 at 17:41

  Cifis pettusin mina ka.

 • Avatar
  Vasta Kerli 13. jaanuar 2018 at 17:40

  Samuti cif

 • Avatar
  Vasta K. 13. jaanuar 2018 at 17:38

  Säästu wc puh vahend. Aind l6hnab hästi

 • Avatar
  Vasta Martin 13. jaanuar 2018 at 17:15

  Samamoodi halb kogemus CIF spreyga mis ei toiminud ootuspäraselt.