Mari on juba pikemat aega korrutanud, et tal on ujuda vaja. Arusaadav, Tenerifel sai kuus nädalat jutti iga päev vees hullata, aga siin passi nagu tropp kuiva maa peal. Me tegelikult lähme just sellel põhjusel teisipäeval Rakveresse spasse, aga täna oli kuidagi igav, kinos olid kõik kohad võetud ja Mari tahtis midagi teha. Seega mõtlesime, et kutsume minu väikevenna ka ja sõidame Viimsisse H2O’sse. Lende jäi sedapuhku maha, sest ta ei ole viimasel ajal väga veelembeline ja temaga oleks see tripp hulga keerulisem olnud. Läksime neljakesti.

Alles nüüd, õhtul hilja, jõudsime koju tagasi, jube väsitav päev, nagu ikka, aga teel koju hakkasin mõtlema, et ikka jube kallis on veekeskuses käia. Meil vähemalt.

Esiteks, taksoga sinna. Jah, mingi kahe bussi ja kahe tunniga oleks bussidega ka saanud, aga see oleks jube tüütu olnud. Kellel oma auto, siis jääks see kulu muidugi ära. Takso sinna läks 16€. Kohapeal tahtsime osta ka Marile trikoo ja Kardole ujukad, sest Mari triksid olid väikseks jäänud ja Kardo ujukad nii ära kulunud, et muidu oleks meid liputamises süüdistatud. Lootsime, et saame needki sealt samast osta, aga seal olid kõik kahjuks vales suuruses, mistõttu tiirutasime mööda kaubanduskeskuseid ringi. Kolmandast leidsime Sportlandist vajalikud asjad, kust saime 30€ eest nii trikoo, kui ka ujumispüksid Kardole.

Perepilet 47€.

Kohapeal ei kulunud muidugi midagi, kuigi teoorias võiks seal ka süüa ja juua osta, aga meil oli nagunii mõte peale seda sööma minna ja ega seal suurem asi söök ka pole. Rääkides mitte suuremaks asjaks olemisest, siis kas pole haige, et see pilet on nii kallis ja pooled asjad on konkreetselt katki või kulunud. Päris imelik värk.

Hiljem läksimegi sööma ka, ei viitsind kaugemale trippida, siis läksime Black Rose’i. Kõhu sai täis, aga no pole jälle suurem asi söök seal. Ja see juba ütleb midagi, et kui kõht on mega tühi ja ikka on tunne, et ah, pole üldse nii hea. Arve läks 45 midagi, koos tipiga täpselt 50€.

Me oleks võinud peale söömist kohe koju kebida, aga kuna Teeme Koos 2018 raames hakkab meil homsest suhkruvaba nädal, siis pidime poodi ka minema, enda varusid täiendada. Muidu poleks homsest nagu miskit süüa ja nii. Arve läks ka üüratud 80, kuigi jah, sinna sai paar sellist suuremat koduvärki ka, mitte ainult sööki, nii et pole vast hullu.

Takso koju 15€.

Ehk siis kokku läks see “ah lähme lastega veekeskusse” maksma 238€(!!!).

Selle raha eest saaks mitu päeva spas kügeleda ja veits on selline tunne, et krt, ei taha enam uksest väljagi astuda, sest nüüd sai nii palju raha kulutatud. Isegi kui oleks ainult spas käinud, siis oleks see läinud mingi 78€. Taksoga sinna ja tagasi, pluss pilet. Ikka mega kallis on see. Imestan, et seal nii palju rahvast käib, sest tegelikult tundub mulle neid summasid kokku lüües, et oleks pidanud koju jääma ja rahumeeli oma kahe soti otsas istuma.

Jah, seda nüüd küll, et Marile väga meeldis ja isegu mina lasin täna torudest alla, mida ma üldiselt muidu kunagi ei tee. Ma vahepeal naersin Kardoga nii kõvasti, et mul hakkasid pisarad silmist jooksma, et noh, tegelt oli tore perepäev, aga väljakutse iseendale – teha sama lõbus perepäev aga nii väikse eelarvega, kui võimalik. On teil ideid?

Mari has been telling us for a while, that she needs to swim. Understandable, when in Tenerife she could go nuts in the pools every day for six weeks straight, but here has to stay on dry land like an idiot. That is actually the reason, why we are going to Rakvere Spa on Tuesday, but today was kind of boring, the movie theater’s were full and Mari wanted to do something. So we thought we would invite my little brother and go to H2O in Viimsi. We left Lende behind this time, as she is not very fond of water lately and having her with us would’ve made this journey a lot more complicated. So it was the four of us.
We just got home now, late at night, it was a very tiring day. As always, on the way home, I started thinking how expensive going to a water park is, at least for us.
First, a taxi there. Yes, with like two buses and two hours we could’ve taken public transport as well, but that would have been super annoying. Who has their own car, will not have this expense. Taxi there was 16 €. We wanted to buy bathing suits for Mari and Kardo, as Mari has grown out of hers and Kardo’s were so worn out, that people would have accused us of inappropriate exposure. We were hoping that we can get them from H2O, but unfortunately they only had wrong sizes, so we walked around the shopping malls. We got what we needed from Sportland, 30 € for the bathing suites for Mari and Kardo.
Family ticket 47.00 €
We didn’t spend anything there, although we could’ve had food and drinks, but we had a plan to go out to eat anyway and the food there is not the best. Speaking of being not the best, is it not strange, how the family ticket cost so much and half the attractions are either broken or worn out? Seems weird.
Later we did go out to eat, we didn’t want to hike for too long, so we went to Black Rose. It was filling, but the food wasn’t much anything there either. And that’s saying something, considering how hungry we were. The bill was 45 € something, with tip exactly 50 €
We could’ve headed straight home after dinner, but a sugar free week is beginning in the Teeme Koos 2018 project,so we had to go to the store to stock up. Otherwise we wouldn’t have anything to eat tomorrow. The total was a whopping 80€, although we did get a few bigger house things too, not just food, so I guess that’s OK.
Taxi home 15 €
So the total for this “oh, lets just take the kids to the water part” was 238€ (!!!).
I could spend a couple of days in a Spa for that and I kind of feel like not going out anymore, because I have spent so much money already. Even if we had just gone to the Spa, it would’ve been 78€, taxi there and back plus the ticket. It is still super expensive. I am surprised, that so many people go there, because when adding all the expenses it seems like we should’ve stayed at home and kept out 200€
Yes, of course Mari liked it and even I took a few slides down, which I usually never do. At some point me and Kardo were laughing so hard, that I was crying. So yeah, it was a fun family day out. but here’s the challenge for myself. Have the same amount of fun with as little money as possible. Any ideas?
Jaga: