Nagu tüüpiline koduperenaine olen ma siin blogis sada korda koristamisest rääkinud. Kord meeldib, kord ei meeldi, ikka nii, nagu elurütm parasjagu on ja kuidas seda viitsimist muude asjade kõrvalt jagub. Tänu oma blogitööle olen ma muidugi ka igasuguseid asju katsetada saanud, erinevast kodukeemiast erinevate koristusvahenditeni välja ja tänaseks päevaks saan ma öelda, et ma olen elu jooksul saanud proovida paju kraami, kuid kaks neist on lihtsalt….Parimad. No nii PARIMAD, et ma saan vanduda, et kui ükskõik, kes mu lugejatest seda ise prooviks, jääks ka tema 100% rahule. Kui ei jää, panen ma oma mütsi pintslisse.

Eriti hea on see, et üks nendest asjadest on maru odav ja teine pigem krõbeda hinnaga, aga no mida ma siin kruvin pinget (sest koristusvahendid kruvivad inimestes mega pingeid, onju :D) ja hakkan siis rääkima.

Alustame siis soodsast, selleks on üks tavaline kummijulla, mis tuli mu ellu poolteist aastat tagasi ja ma ei suuda selleta elada. Kui teil ei ole vaipu, siis kohe eriti hea uudis, sest kuigi see värk näeb välja nagu need asjad, millega ujulas vett kokku tõmmatakse (ja võib-olla on ka :D), siis no krt proovige üks kord elus sellega põrandat pühkida. Ma peale selle ostmist ei suuda harjaga pühkidagi, NII RÕVE ON! Harjad ainult ajavad sodi õhku ja laiali, see tõmbab kõik kenasti kokku ja on lihtsalt ülihea abimees kodus.

Ma pean tunnistama, et niimoodi krõpsuga “pesemist” ma eriti ei harrasta, aga lihtsalt harjana ei leidu sellele vastast. Maksab ka mingi 15€. Varre võtsin oma harja küljest ja harja enda panin (vaimusilmas) põlema, sest vaja pole mul seda enam kunagi läinud. Osta saab seda Kätu sõnul Prismast.  Kahjuks ma nende e-poest ei leia, aga no, tuleb teda uskuda ja keda huvitab, vaadake järgi.

Nüüd liigume edasi koristusvahendite Porchedele. Või Mustangitele. Või mis iganes need kõvad autod on, sest Dyson V7 Absolute ei ole mitte midagi muud, kui tolmuimejate tippklass. Esimest korda nägin ma Dysonit Tenerifel – seda nimelt reklaamiti seal hommikust õhtuni ja ma mõtlesin, et pagan, kus see alles tundub äge masin, aga Eestis polnud ma sellist asja iial müügil näinud ja ma unustasin selle üsna ära, kuniks ma sattusin lugema Marie blogist tutvustust Dysonist ja olin kohe puhta kade – vot see oli alles hea reklaampostitus, kuigi ta seda absoluutselt ei olnud, vaid inimesele tõesõna nii meeldis see masin, et kirjutas ikka väga ülistava postituse.

Sellel hetkel ma sain aru, et mul on seda oma ellu vaja. Mu ustav ja truu “kummijulla” aitab mind muidu igati välja, aga vot vaibad, need vaibad. Koerakarvad, kassikarvad, laste tekitatud pudi ja sodi. No võid ennast lolliks rabeleda selle kummijunniga ja ikka peab lõpuks tolmuimeja välja kraapima. Kui suurem koristamine käsil, siis võib ju selle suure juraka välja tassida, aga mul alatihti vedeles see lihtsalt esikus ees, sest iga päev läks veits vaja ja lihtsalt ei viitsinud seda tagasi teisele tassida, sest see oli selline jurakas, et lihtsam oli ta jätta vedelema sinna, kus ta jäi.

Dyson V7 on aga sulgkerge (2.7 kg) ja seda pole mingi vaev kuskile tõsta või panna, aga ega ma tahagi. Tema “koht” on meie elutoa seinal, terrassi ukse kõrval, kust Lotte alatihti liiva sisse tassib. Muidugi praeguse lumega seda jama pole, aga ma ei suutnud talle paremat kohta leida ja seal on mugav teda vajadusel võtta.

Aga miks ta mulle siis meeldib?

    • Kui kinnitad seinahoidku, siis masinat sinna pannes ta juba laeb. Ei pea juhtmega sekendama. Aga kui ei taha seina külge kinnitada, saab lihtsalt juhtmega kah.
    • Ma saan seda kasutada tavalise varstolmuimejana ja käsitolmuimejana. Selle jaoks tuli kaasa miljon erinevat otsikut. Nii tekstiilile, vaibale, parketile, peenikestele piludele. Ja neid on nii lihtne vahetada, ei pea mingi elu eest jõudu rakendama. Niks-naks.
    • Ei ole mingisuguseid tolmukotte. Tõmbad peal ühte nuppu üles ja kogu sodi kukubki välja. Soovitatav on sellel ajal olla prügikasti kohal :D

  • Kaks imemisvõimsust. Tavaline ja MAX. Esimest kasutan niisama maas, teist vaipadel.
  • Aku peab täitsa hästi. MAX programmiga umbes 7 mintsa, aga mul ongi kolm vaipa, mida kauem ei imegi. Tavarežiimil mingi pool tundi kindlasti. Samas ka tavaprogramm imeb mu vaibast okeilt karvad ja asjad ära, kui päris “süvaimemist” tegema ei pea.

Lastega peredes on pidevalt igast väikest, kuid VÄGA OLULIST, pudi laiali. Näiteks paarisentimeetrised minionid ja uhked vidinad, mis tolmuimejast päästa tuleb. Dysoniga ei ole probleemi, sest anum on kenasti läbipaistev ja nõnda ei viska miskit kogemata minema.

Mul on enne olnud täpselt kaks varstolmuimejat ja no tõesõna on Dyson V7 parim, mis ma kasutanud olen. Enne oli mul see Philipsi oma ja kuigi ma olin ka sellega väga rahul, siis nüüd ma tean, et … jah, on paremaid :D Aga noh, selle pärast tulebki muudkui aina paremaid asju proovida, eksole. Igatahes Philips rändas mul nüüd heategevusse ja küllap ta teenib kedagi ustavalt edasi, aga mina ei loobu oma Dysonist enam iial. Ma kavatsen tegelikult sealtsamast Airvitamini poest veel muudkui kraami vaadata, sest  Airvitamin (mis Dysonit maale toob) müüb ka õhuniisutajaid, mida ma ka ammu soetada mõelnud olen. See küll ei lähe koristamise jutu alla, aga no ma igaks petteks mainin ära, et kui keegi otsib, siis neil on hästi stiilseid ja kvaliteetseid isendeid müügil. Üldse sellist kodu sisekliimat parandavat stuffi ka!

Aga, head uudised! Saan teile ka kahele masinale 20€ allahindlust pakkuda, ehk siis seesama, mis mul on – Dyson V7 Absolute (link) ja Dyson V7 Motorhead Origin (link). Sooduskoodi kasutamiseks kasuta koodi MALLUKAS20.

Ja et te ainult mu sõnu ei usuks, siis siin on näide, kuidas ma saan Dysoniga paari sekundiga vaiba puhtaks :)

*Postitus on sündinud koostöös Dyson V7 maaletoojatega

Jaga: