Ma sattusin siin ühel päeval mingi artikli peale, kus oli välja toodud, kui kaua lagunevad looduses ühekordsed mähkmed. Eks ma teadsin seda tegelikult ju enne ka ja see ei olnud mulle mingi väga suur uudis, aga nüüd üle lugedes tekkis selline tunne, et no… kammoon, miks ma midagi siis ei muuda?

Kui Mari oli vastsündinu, siis me kõva mitu kuud kasutasime riidest mähkmeid, aga esiteks ei olnud meil vastsündinu suuruses mähkmeid ja teiseks ei olnud ma isegi eriti teadlik, kuidas ja mida teha.

Väike Mari omal ajal Hipsikutes magamas. Ilmselgelt ei olnud ma toona just parim pildistaja :D

Seega me andsime üsna kiiresti alla ja läksime edasi tavaliste mähkmetega, kuigi tõele au andes ei olnud see üldse keeruline, ega kohutavalt ebamugav. Olingi selle unustanud kuni see artikli lugemise hetk kätte tuli ja mina Lendele satsi mähkmeid tellisin.

Esiteks mõtlesin ma, et nagunii on Lende nii suur, et ehk on nendes riidest mähkmetes natukene märjem olla ja seetõttu oleks tal motivatsiooni ka potil käima hakata. Mitte, et mul sellega nüüd jube kiire oleks, aga väike algus ikka. Lisaks noh, kogu see mädanevad-tuhat-aastat värk ka.

Eestist oli neid mähkmeid kuidagi nii kallis tellida, seega sattusin lambist sellise väljamaise saidi peale nagu Fill-your-pants.com. Seal olid hinnad soodsamad kui Eesti lehtedel ja ausalt öeldes ka valik palju suurem ja kirevam. Minu pakk pandi teele 26 veebruar ja postkontorisse jõudis see teisel märtsil, seega päris kiiresti tuli kohale. Mis ma siis tellisin?

Mõtlesin, et kuued mähkmed oleks esialgu täitsa piisav, aga paraku tegin ma suure vea ja tellisin kogemata kahed mähkmed vastsündinutele mõeldud suuruses. Ma ei saa nüüd aru, kuidas ma selle vea tegin, sest seal on suurelt kirjas NEWBORN nappies, aga kae nalja, ma vist vaatasin ainult ilusat mustrit…Igatahes on mul nüüd vaid neljad Lende suuruses mähkmed.

Need sinise mustriga (LINK) tulid veel pisikese kotikese sees, selle poindiga, et kui beebiga väljas oled ja mähe mustaks saab, saab selle sinna lekkimiskindlasse kotti panna. Maksid umbes 12€.

Need kitsetekstega SIIT (LINK). Maksid 8.90€.

Teised neli tellisin siit (LINK) ja need maksid 7.78€ tükk. Mustreid on seal igasuguseid, tsekkige ise, keda huvitab. Need Alva Baby one size nappies ongi, nagu nimi ütleb, sellised, mis sobivad umbes igale suurusele. Roosad vasemad tegin ma nii väikseks kui sain, paremal pool asuvad on nii suured kui suureks minna saavad. Nagu näha, siis suurusevahe on kõvasti, aga päris vastsündinule soovitaks ma ikka neid, mis ma kogemata tellisin (ja mitte vaid selle pärast, et ma need maha parseldada tahan :D). Kohe peale vaadates on näha, et need mis on mõeldud newborn suurusele on tõesti imepisikesed ja just titale sobivad. Neid one size saab kindlasti ka kasutada, aga ma kardan, et need lekiksid rohkem ja oleksid pisikese beebi seljas robustsed.

Igatahes oli mu pakis lisaks mähkmetele ka sisupaber hinnaga 6.55€ (link), selle jaoks, et kui number 2 tuleb, siis oleks seda lihtne selle paberiga ära visata. Lisaks ekstra sisusid Little Lambilt hinnaga 7.84€ (LINK), mis on mega-mega pehmed! Palju pehmemad, kui need, mis nende Alvadega kaasa tulid. Samad nende vastsündinute mähkmesisu oli omakorda VEEL pehmem :D

Kuna ma alles täna paki kätte sain, siis pole veel jõudnud pikemalt kasutada ja kommenteerida, aga ilusad ja pehmed on nad küll! Esimesed, lõvidega, ajasime Lendele juba jalga ja kuna ta siin hoolega vett joob, siis panin igaks juhuks kaks kihti. Need, mis Alvadega kaasas oli ja ühe LL’i oma ka. Lisaks siis paber.

Aga te ei kujuta ette, kui naljakas oli Lendest neid pilte teha, tal oli selline veiderdamise tuju, et tantsis mööda tuba ringi ja pildid said tõesti naljakad. Kes tõsiseks jääda suudab, siis teil pole hinge sees!

Nüüd jäi väike präänik siruli elutoapõrandale magama, seega on see ideaalne testimaks nende mähkmete lekkimiskindlust magamise ajal. Hea, et kaks sisu sisse sai!

Ma isegi praegu mõtlen, et peaks äkki juurdegi tellima, sain nimelt esimese pakiga kaasa uuele tellimusele 10% sooduka, nii et kui paar päeva pärast ikka veel selline tunne on, et riidest mähetega ära harjuda võib, siis tellin nii palju juurde, et saaks vähemalt 2 päeva rahus olla, mitte kogu aeg kuskil mähkmeid küürida. Õhtu lõpus võib ju ühe laari käsipesu programmi peale keerlema panna, aga neljast mähkmest jääb kahjuks terve päeva üle elamiseks väheks.

Aga kes neid vastsündinutele mõeldud mähkmeid katsetada tahaks, siis kirjutage mulle, ma hea meelega müün edasi ja ostan Lendele natukene midagi rohkem tema mõõdus :D


The other day I stumbled on this article that highlighted how long disposable nappies decompose in nature. I knew this already and it wasn’t any kind of news, but reading this made me feel like… come on, why am not making a change?

When Mari was a newborn we used reusable diapers for a good couple of months, but firstly we didn’t have newborn size nappies and secondly I wasn’t aware of what I should do and how.

So we gave up pretty quickly and converted to regular disposable diapers, but to be honest there wasn’t anything too complicated, it was just inconvenient. I had forgotten all about it until I read that article and ordered some nappies for Lende.

Firstly I thought that maybe the reusable diapers stay a little more damp, so she would be motivated to start using the potty. Not that I am in a hurry, but hey – it’s a start. In addition, well, the whole decompose-for-a-thousand-years deal.

These nappies were quite expensive to order from Estonia, so I discovered this site called Fill-your-pants.com. They had better prices than any store in Estonia and honestly their selection is a lot bigger and better. The package was posted on February 26th and I received it on the 2nd of March, so it was quite quick. So what did I order?

I figured 6 nappies is more than enough for now, but I made a mistake and ordered two of them in a newborn size. I don’t understand how I could’ve made such a mistake, because they spell it out in big and bold saying NEWBORN nappies, but there you go, I was only staring at the pretty patterns.. anyway, I ended up with only 4 Lende sized nappies.

I got the other 4 from here (LINK) and they were 7.78€ per nappie. They have all kinds of patters, who’s interested check them out. These Alva Baby one size nappies truly fit any size. The pink ones on the left I made as small as I could, the ones on the right I set as big as they would go. As you can see there is quite a difference in size, but for newborns I would recommend the ones I ordered by mistake ( and not only because I want to get rid of mine :D). At first glance it was clear they are meant for newborns and are tiny and just right for a tiny baby. You could use the one size versions, but I am sure they would leak more and would be too bulky on a newborn.

Anyway, I also got an extra inner lining paper for 6.55€ (LINK) so when number 2 comes it would be easy to get rid of it with the lining. In addition some extra linings from Little Lamb for 7.84 € (LINK) which are super-super soft! A lot softer than the ones I got by default from Alva. But then again Alva’s newborn nappie liners were EVEN softer :D

Since I just received the package today, we haven’t had time to use them enough to comment on them, but they are pretty and soft! We put Lende in the first ones, with lions on them and since she is drinking a lot of water, I put in 2 layers, just in case. The one that came with Alva’s and one LL’s. And the paper.

You have no idea how fun it was taking these pictures of Lende, she is in a silly mood and was dancing around the room so the pictures turned out very funny. If you don’t laugh at these, you have no soul!

And now this little rascal fell asleep on the living room floor, so we have the perfect opportunity to test the leakage while sleeping. Good thing I put in the extra paper lining for poop!

I am considering ordering more, because I got a -10% coupon with the purchase, so if in a few days I still feel like we could get used to the reusable nappies I will order more, so we could go for 2 days without having to clean nappies all the time. At the end of the day, you could put a load in on a delicate wash, but four nappies are not enough for the whole day.

But if you would like to give these newborn diapers a go, drop me a note and I would be happy to sell them to you and buy something more appropriate for Lende :D

Jaga: