Ma mäletan, kui Mari jäi esimest korda haigeks. Ta oli siis minu meelest ainult kolmenädalane imik, aga mina, värske emana, ei taibanudki kõikidelt sõpradelt enne külastamist uurida, et kuulge, ega teil juhuslikult nohu pole. Ja kuna enamikel mu sõpradel toona ka endal lapsi polnud, ei teadnud ka nemad, et selline nohust teavitamine enne külaskäiku vajalik oleks. Igatahes jäi Mari nohusse ja see oli KOHUTAV! Esiteks oli ta juba siis suur lutisõltlane, et suu oli kogu aeg “kinni”, teiseks sain hiljem teada, et lapsed esimestel kuudel ei oskagi üldse läbi suu hingata. Igatahes ostsime me siis endale selle… hmmm, mis ta nimi on? Selline juhe, mida sa ise imed ja siis tatt jääb kuskile filtrisse kinni. Mingi selle vidina. Aitas ta küll, aga ma pean ütlema, et see oli ikka natukene rõve küll. Kuigi läbi ei tulnud midagi, siis mul on endal maru tundlik okserefleks… Lõpuks oli imemine Kardo töö, sest no andke andeks, ma ei suutnud.

Ma teadsin, et on olemas ka mingisuguseid elektrilisi variante ja kui Mari suuremaks sai ja JÄLLE haigeks jäi, soetasin ühe säärase. Jälle nime ei mäleta, aga see nägi välja nagu see kraadiklaas, millega lastel otsaeest temperatuuri mõõta saab, selline… piklik ja peopessa mahtuv asi. Panime aga patakad sisse ja… see ei imenud. Mitte midagi! 20€ maha visatud. Ma hiljem arvasin, et äkki mulle sattus mingi praak, sest netist lugesin kellegi kiitvat arvustust sama vidina kohta, aga ei tea… Meil igatahes ei töötanud absoluutselt.

Mari on juba õnneks nii suur tüdruk, et tema nuuskab nüüd ammu ise, kui vajadus olema peaks, aga Lende, vaeseke, on siin ka paar korda elus nohu saanud. Ja viimane kord olin ma enne Lende nohu lugenud just Triinu postitust Nosiboost ja mõtlesin, et no ma pean selle ära proovima. Triinut ju ikka usun, kui kedagi teist uskuda ei tihkaks. Seda enam, et aparaat on üsna kallis. Ta kutsus seda lausa ninaimurite Apple’iks. Ps! Tema postituses on ka rõvedad pildid tatist, mida see masin kokku suudab püüda, kes parasjagu ei söö, minge vaadake :D

Nüüd võin igatahes öelda, et käojaani Triinu ei ajanud, tõesti on väärt kraam! Meie saime kingituseks roosa masina ja alguses tundus küll kuidagi hirmus, et paned muudkui tööle nagu tolmuimeja ja topid lapsele ninna. Mis on aga selge – see töötab! Selle toruga saad sa ära tõmmata ühe hingetõmbe “jagu” tatti. See tõmbab aga nina kenasti tühjaks. Suts ühest, suts teisest poolest ja valmis ta ongi.

Alguses Lende küll rabeles, aga suht kohe sai aru, et peale sellega pusserdamist on palju parem olla ja nüüd käib seda endale niisama ninna toppimas ja tööle panemas, kui kuskil näpud taha saab aetud. Hea on, et laps ei karda, siis saab palju kiiremini terveks ka, kui nina tatti täis pole ja laps palju mõnusamalt hingata. Nii kehv on ju olla, kui nohu on ja nina paksult tatine. Ja mõelge kui vastik, kui nuusata ka ei oskaks!

Ahjaa, suur pluss sellel voolikuga on see, et ei pea juurde ostma mingeid filtreid. Selle toruga ma ostsin VÄHEMALT 10x uusi filtreid, mis on mingi 9 euri pakk. Seega tuleb laias laastus Nosiboo odavam, sest selle saad lihtsalt puhtaks pesta ja edasi kasutada.

Kellel huvi, siis osta saab Kidsmedi kodukalt, SIIT. Ega ta muidugi odav lõbu pole, aga kellel plaanis jutti lapsi saada või niisama raatsivad enda ja lapse mugavuse nimel rahakotiraudu avada, siis soovitan soojalt. Muuseas, ma just nägin ühte järelturul (noh, et laps sai nii suureks, et oskab juba ise nuusata ja polnud enam vaja) ja seda müüdi mingi 80€ eest. Seega võite arvestada, et järelturul saab pool hinnast ikka tagasi, kui kasutamisega ühel pool olete ja rohkem lapsi juurde treida ei plaani.

*Postitus on sündinud koostöös Kidsmed’iga

Jaga: