Kingiloos KURB ON OLLA LAPSED

vaene haige laps ja kingitused

15. mai 2018

Mõni aeg tagasi mainis Mari korra, et ta ei saa hambaid pesta, sest hammas teeb haiget. Noh, ma ei võtnud seda kuigi tõsiselt, sest hambapesust viilimiseks võib igasuguseid asju öelda ja peale seda ei olnud pikalt juttu, et hammas valus oleks. Kuni ühel hetkel hakkas Mari seda juttu mitu korda rääkima. Hambaarst oli aga puhkusel ja kuna otseselt väga valus tal ei tundnud olevat, va et mõnikord nentis, et hammas on katki, siis mõtlesime, et kannatab puhkuse lõpuni oodata küll.

Üleeile õhtul rääkis Mari jälle, et hammas valutab ja õnneks oli ka arst puhkuselt tagasi – saime Gaili juurde juba järgmiseks päevaks aja kirja panna. Läksin mina siis lastega magama, mõlemad jäid suht kiiresti tuttu ja mina lamasin veel voodis telefonis, kui äkki Mari nuttes ärkas ja korrutas, et hammas on valus. Reaalselt niii kõvasti ja haledalt nuttis, rääkis aina, et “minu emmeke, minu emmeke” nuuksus ja habises. Täitsa hirm tuli nahka. Saime ta kuidagi magama, aga poole tunni pärast ärkas samamoodi ja magama jäi alles siis, kui me talle palavikualandajat andsime, ei osanud midagi muud teha ka. Otsaesine küll kuum ei olnud, aga keha lausa huugas. Lõpuks sai ka tema sõba silmale.

Järgmisel hommikul viis mu ema ta hambaarstile, aga tulemuseks oli see, et suud ta lahti ei teinudki. Gaili sõnul oli seal väike põletik tekkimas, aga kuna sundida on last ka üsna keeruline, siis leppisime kokku, et proovime täna uuesti õnne. Ööseks läks Mari mu ema juurde ja hommikul helistaski minu ema uudistega, et Maril tekkis öösel kõrge palavik ja takkatipuks paistetas pool nägu nii üles, et isegi silm on kinni paistetanud. Vaene laps!

Kuna mul oli tolleks hetkeks töö tehtud, siis läksin ka hambaarsti juurde, et nendega seal kohtuda. Gaili viis Mari üksi kabinetti ja see kisa mis sealt tuli… No täitsa õudne oli seda kuulata. Isegi vastuvõtus istuv naisterahvas vaatas kaastundlikult sinna ukse poole, aga no ei olnud midagi teha. Tuli see hammas lahti puurida, sest ega see niimoodi ju jääda saanud. Kui ta sealt lõpuks välja tuli, siis küll kenasti hambaarstiga käest kinni, aga no näha oli, et ega see tujuke kõige parem ei olnud. Rõõmsaks ei teinud ka teda fakt, et ta sinna ülehomme tagasi peab minema.

Lubasin talle, et kui ta läheb, siis saab endale uue Lego valida ja mida kõike veel, aga Mari raputas ainult konkreetselt pead. Eks näis, mis ta neljapäeval seal hambaarstil tegema hakkab…

Koduteel pidime välja ostma ka antibiootikumid. Ma pole kunagi lastele enne antibjotse andnud, aga no ega pole neid ka välja kirjutatud – sedapuhku aga pole midagi teha, no täitsa õudne ikka, milline vaene laps välja näeb. Tänaval, teel apteeki, vaatasid inimesed mind ka sellise näoga, et küllap ma vaesekest peksan või midagi. No vaadake ise…

Ma panen teile kõigile südamele, et lastega tuleb vähemalt kord poole aasta jooksul hambaarstis kontrollis käia. Ma ütleks muidu aasta, aga no see auk ja põletik tekkis küll nii kiiresti, et aastaga oleks tal vist ma ei tea mis asi seal juba juhtunud. Ei saa muidugi väita, et nüüd kõigil juhtub, aga parem karta kui kahetseda, eksole. Praegu on olukord selline, et kuna põletik juba välja löönud on  (eks palavad ilmad mängivad ka rolli), siis on olukord lapsele päris valus ja teeb teda väga õnnetuks. Tõesti ko-hu-tav on teda nii näha ja otseloomulikult süüdistan ma ennast, et oleks võinud ju kohe kuskile tormata, aga tõepoolest ei osanud aimatagi, et asi nii hull on.

Iga kell võtaks tema valu ja põletiku endale, aga no ei saa, seega peame tegema endast kõikvõimaliku, et tal kuni paranemiseni hea oleks. Õnneks ei ole me selles üksi, sest Lego tiim nägi Instagrammist, et Maril selline kurb päev on ja saatis meile ukse taha suure paki, et haige lapse tuju natukene paremaks teha. Kaks suurt Marile ja ühe Lendele ka, et tema ennast täitsa kõrvalejäetuna ei tunneks. Tõepoolest, tal on hetkel nohu ja lisaks lõi Mari eile tal vannitoaukse üle varba, nii et pool küünt tagurpidi, seega on ka tema kingituse ära teeninud.

Mari enda saagiga.

Suurem kui laps ise.

Kumba enne kokku panna?

Lende on oma karbikese üle ka väga õnnelik – nagu näha!

Kardo rääkis, et kui tema väike oli, siis sai ta alati peale hambaarstil käiku väikse Lego. Tõsi ta ju on, et suur vaprustükk nõuab head kingitust ja kui muidu on Mari esmavalik poes üllatusmuna, siis magusat ei hakka ju lapsele ostma, kui teine poolpaistes on ja hambas auk. Ei mingit magusat! Muidugi ega ta vist ei tahaks ka, sest ta pole täna mitte midagi söönud, ainult vett joonud. Aga Lego, see on ideaalne kingitus, sest neid kulub ju alati marjaks ja müügil on ka pisikesi pakke, mida saab olemasolevatesse kollektsioonidesse lisada. Ma ju näitasin ühes postituses, et meil on lausa Legolaud meisterdatud ja selle kõrval olev kummut on kolme sahtli jagu legosid täis.

Kuna lapsi on ja tuleb juurde, siis on nendel Duplotel kindlasti pikk iga ja pole üldse kartustki, et need seisma jäävad. Peale selle, et arendavad peenmotoorikat, siis on lastel ju endal ka tore igasuguseid rollimänge mängida ja ehitades fantaasia tööle panna.

Issi abiga pandi kokku terve lõbustuspark

Ma võtsin lihtsama ehitustöö enda kaela ja panin koos Lendega väiksema lego kokku.

Igatahes mina leian, et lapsel on igati õigus haiguse ajal saada natukene rohkem poputatud  – suur aitäh Legole märkamast ja vaest last haiguse ajal rõõmustamast. Ta mängib praegu juba teist tundi enda komplektidega ja ei ole veel kordagi meelde tulnud talle see, et valus on. Ja see on ainult hea!

Ja eks aeg-ajalt vajab iga laps lohutust. Olgu see siis haigus või ükskõik milline muu häda, siis on ju hea, kui “varulohutus” on kodus varnast võtta. Ei, ei, ärge valesti aru saage, et ainult ASJADEGA last lohutama peaks, aga üks mõnus kingitus, mis rõõmu toob raskel ajal, on ju endagi hea saada, rääkimata lapsest, eks? Aga kui teil juhtumisi sellist varu kapis pole, siis hea meelega saadan teile ka. Ega Maril nii palju ka vaja pole – mõni laps ei saa sünnaks ka nii uhket komplekti. Kuna meil kaks kingituseks pakkuda, siis teen nii, et ühe paki loosin välja blogis ja teise FBis. Et blogiloosis osaleda, siis pole vaja teha muud, kui räägi kaasa, et kuidas sina haiget last lohutad ja vali välja, kumma lego sa endale koju igaks juhuks ootele võtaks, kas farmi või linnamaja.

*Legod kingina saadud

Loe ka neid postitusi!

194 kommentaari

Jäta kommentaar

 • Vasta täielik haigemaja... | Mallukas Mallukas % % 5. juuni 2019 at 16:36

  […] mis nende hammastega saab. See kõik on lihtsalt õudne, sest alles eelmine suvi oli see, kui Mari näost paiste läks ja see oli […]

 • Avatar
  Vasta Maria 21. mai 2018 at 23:19

  Haiguse ajal palju alati esimesel kohal palju lähedust ning et kõiksugu ebamugavad tegevused (rohud, ninapuhastamine jms) nii ebaõiglased ei tunduks, siis vahel ka mõni uus ja huvitav asi, mis mõtted mujale viib.
  Farmi komplekt võiks küll olla varnast võtta.

 • Avatar
  Vasta Keily 20. mai 2018 at 10:46

  Kui minul on laps haige siis reegline jäävad kõik kolm korraga haigeks. Lohutan neid lemmikmultikatega ning ehk lasen issil poest midagi head tuua. Näiteks kooki. Kooki ju igapäev ei saa. Iseasi on kas laps tahab ja sööb aga vãhemalt on tal teadmine, et tema pärast käidi poes. Lohutan neid ka sellega, et olen koguaeg olemas ja käin pidevalt kûsimas kuidas enesetunne ja kas soovib midagi.

  Kuna elame maal siis oleks linnamaja vahva kingitus. Juunis saab kõige väiksem põnn aastaseks ja talle väga meeldib jälgida mida venna ja õde teevad.

 • Avatar
  Vasta Madli 19. mai 2018 at 11:01

  Õnneks (ptui-ptui-ptui) minu lapsel pole peale gripi mingit hullu haigestumist olnud. Aga eks see nii on jah,et kui laps hädine siis olen kõigega nõus 😀 päev otsa multikaid diivanil vaadata pole mingi probleem. Ja siis teemegi neid asju mis tema tahab,mängime 10x järjest sama lauamängu või teeme duplotest toa kõrgust torni.Olen teinud ka kokkulepet ,et kui tublisti rohtu võtab ja nuuskab jne siis saab väikse preemia mänguasjapoest. (Võidu korral valiksin farmi komplekti)

 • Avatar
  Vasta Triin 18. mai 2018 at 20:25

  Kas saite käidud eile hambaarstil? Läks nii südamesse see lugu. Ma pelgan ka hambaravi

  • Mallukas
   Vasta Mallukas 18. mai 2018 at 20:30

   Jaa, käisime ja vaadati üle, pandi rohi sisse. Tänaseks juba parem, aga esmasp jälle 🙂

   • Avatar
    Vasta Triin 20. mai 2018 at 16:08

    Head paranemist lapsele!

 • Avatar
  Vasta Mari 18. mai 2018 at 16:56

  Eks haigusi ole erinevaid. Palavikus lapse lohutamiseks piisab kaisutamisest, süles hoidmisest, parimate palade pakkumisest (puuviljad) ja koos multikate vaatamisest. Kui aga haigusega kaasneb valu, üritan eelnevale paratamatult lapse enesetunnet tõsta ja tähelepanu mujale juhtida uute asjadega (muidugi valuvaigistit annan ka 😀 ).
  Lapsel on üks ja ainuke Lego komplekt – linnamaja. Olen mõelnud juurde soetada aga mõttest kaugemale pole jõudnud. Farmikomplekt kuluks küll ära!

 • Avatar
  Vasta Marianna 18. mai 2018 at 14:58

  Hetkel haigele lapsele lähedus ja palju aega veedan temaga koos põrandal mängides, farmi maja kuluks ära 🙂

 • Avatar
  Vasta Moonika 18. mai 2018 at 14:41

  Minu lastele pakub kõige paremini lohutust tugevalt kaissu/sülle võtmine ja no mõni kingitus või üllatus aitab ka alati väga hästi kaasa. Farmikomplekt pakuks mu poistele rõõmu.

 • Avatar
  Vasta Ka 18. mai 2018 at 11:59

  Emme musid,kallid ja kaisus olek on kõige parem! Väikesele preilile meeldiks linna komplekt.

 • Avatar
  Vasta Kati 18. mai 2018 at 11:55

  Haiget last lohutan muside ja kallidega ja muidugi seda kõike kaisus:)

 • Avatar
  Vasta Eleri 18. mai 2018 at 06:26

  Lapsuke veel nii väike, et magusat ei tarbi ning praegu saame pakkuda lohutust vaid lähedusega. Meile meeldiks linna komplekt.

 • Avatar
  Vasta Siret 17. mai 2018 at 21:49

  Parim lohutus on kaisus olemine 🙂 Plikale meeldiks kindlasti farmi komplekt.

 • Avatar
  Vasta Kriss 17. mai 2018 at 21:40

  Kallide ja musidega. Diivanil kaisutamisega. Joogiks saab siis kõrremahla, et midagigi jooks. Muidugi multikad sinnajuurde 😉

 • Avatar
  Vasta Marion 17. mai 2018 at 21:37

  Kui mina ja mu vend väiksed olime (juba kooliealised), siis ostis isa meile kasseti muusikaga, kui kodus haiged olime. Mäletan, et sain nii Backstreet Boysi ja Scooteri kassetid 🙂
  Oma lapsed veel otseselt kingitusi nohu ja köhaga ei saa, suuremaid terviseprobleeme pole 6nneks veel olnud (ptüiptüiptüi). Ent leian, et kui laps on eriti tubli olnud, just nagu Mari hambaarstil käies oli (oli ju midagi muud kui kontroll), siis v6ib midagi väikest toredat küll teha/kinkida.
  Elan Saksamaal ja siin saavad lapsed hambaarstil ja lastearstil käies alati väikese kingituse valida – kas p6rkepall, väike mänguauto, käev6rud ja muu nänn. See on tekitanud olukorra, kus mu lapsed lausa juubeldades jooksevad arstile kontrolli 😀 Pole ju iseenesest halb asi ka 😛
  Kui veab, et v6idan, kingiks selle Duplo farmi oma parimale s6brannale, kellel kodus üks (varsti lausa kaks) väike p6nn kindlasti klotside üle r66mustaks.

 • Avatar
  Vasta Kata-Lota 17. mai 2018 at 21:00

  Kalli ja soojade sõnadega:) komplektid sobivad ühtviisi hästi môlemad:)

 • Avatar
  Vasta Keit 17. mai 2018 at 17:49

  Parim lohutaja kipub ikka emme kalli olema. 🙂
  Farmi komplekt rõõmustaks mu poisse.

 • Avatar
  Vasta Maarja 17. mai 2018 at 16:49

  Mina ütlen, et olen kohutav ema ja ei oskagi suurt oma pisikest lohutada. Vōtan teda sülle ja kaissu, olen tema juures ja püüan anda kōike mida väike hing vōiks soovida.
  Legosid meeldib meile hetkel küll rohkem lammutada, aga komplektist otsitakse esmalt välja ikka loomad, seega valiksime vōidu korral farmi.

 • Avatar
  Vasta Kätz 17. mai 2018 at 10:18

  Omal last ei ole, aga väikest venda saab ikka lohutatud küll. Enamasti aitab kohuke. Valiks farmi. 🙂

 • Avatar
  Vasta AK 17. mai 2018 at 09:53

  Linnamaja. Meil on köögikapi ülemisel riiulil alati mõned uued autod varuks, et kui laps haigeks jääb. Kasutame nippi selleks, et kui (tavaliselt kahe) haige lapsega kodus olla, saaks aega pisemat toita-mähkida-magama panna. Ja õigesti valitud uus mänguasi võib tõesti tunde töötada 😀

 • Avatar
  Vasta Riina Linaste 16. mai 2018 at 22:10

  Just eelmine nädal käisin oma 4 aastasega hambaarsti juures ja läbi ime lasi kaks auku parandada. Pärast ütles, et nüüd peame poodi minema-olin kindel, et nüüd tahab ka mänguasja, aga tahtis hoopis ühte potilille endale, sest ta oli niiiiiii tubli 🙂

 • Avatar
  Vasta Yutulind 16. mai 2018 at 22:02

  Lohutan arbuusiga. Farm.

 • Avatar
  Vasta G. 16. mai 2018 at 22:02

  Meil oli tänavu aasta algus üsna õudne, nii et esimesed kolm kuud oli kogu aeg vähemalt üks laps haige või hädine. Sai kõvasti kallistatud ja poputatud, et vähemalt lähedusvajadus kuhjaga täidetud oleks. Kuna meie vanemad piigad suured kinofännid, siis lubame pärast enesetunde paranemist harilikult ühe kinopäeva teha. Teeme ka.
  Pesamunadele meeldiks kindlasti kokku panna farmimängu, sest memme juures on ka talumajapidamine ning lastele taluloomad väga meeldivad.

 • Avatar
  Vasta J 16. mai 2018 at 21:55

  Mul suurem 1a4k ja väiksem 2kuune. Parim lohutus tundub lapsele olevat see, kui olla tema jaoks olemas. Jätan kõik oma muud toimetused ja asjad sinnapaika ja lihtsalt kaisutan, täidan kõik nende soovid ja olen 100% olemas.
  Legode aeg meil alles hakkab, kuigi mõni komplekt juba olemas, juurde sooviksime farmi 🙂

 • Avatar
  Vasta T 16. mai 2018 at 20:18

  Mul mõlemad haiged just 🙁
  Ei oskagi muud moodi lohutada kui kallistas ja paitan neid. Eks kingitus aitaks ka natukene ?

 • Avatar
  Vasta Kerli 16. mai 2018 at 20:18

  Minu tütrele oleks ideaalne kink farm ♥️

 • Avatar
  Vasta Mirruke 16. mai 2018 at 19:28

  Kui mu laps haige, siis ta kõige meelsamini on mu kaisus. Vaatame ta lemmik multikaid või raamatuid. Paar päeva tagasi sai 2-aastaseks ja polegi veel ühtegi lego.? Kuna käisime hiljuti ka loomaaias, siis farmi lego oleks suurepärane ??????

 • Avatar
  Vasta Maria 16. mai 2018 at 18:47

  Mari ei näe hea välja?
  Kui palavik on juba, siis tuleb AB tõesti sõbraks saada.
  Mu sõbrad-hambaarstid ütlevad, et piimakad võivad “loetud sekunditega” laguneda.

 • Avatar
  Vasta Tiina 16. mai 2018 at 17:13

  Õnneks pole mu lapsed (15 ja 1,5 ) tõsiselt haiged olnud. Mäletan kui vanemal lapsel oli hambaarsti juurde minek siis alati, et tal ikka hea tuju oleks lubasin värvilised plommid panna ? tal olid vist väga kehvad need piimahambad kuna mingi hetk oli nagu vikerkaar suus ? Aga 1,5a kui kuhugi ära lööb või kukub on vaja peale puhkuda. Kaugelt tuleb, et “puh ja puh” !

 • Avatar
  Vasta Merilys Rand 16. mai 2018 at 16:43

  Mu lastel pole veel midagi väga hullu juhtunud veel õnneks(2a ja 4a). AGA mis aitab ALATI on peale puhumine. Nagu reaalselt. Nad võivad väga valusti haiget saada aga nii kui ma peale puhun sell3l3 valusale kohale siis valu ja nutt alati kohe läinud. 😀 Eks näis kui kauaks see imerohi aitab.

  Aga mu lastele meeldiksid kindlasti mõlemad. Kuid kui peab valima siis farmi komplekt.

 • Avatar
  Vasta Lelet 16. mai 2018 at 15:43

  Meil oli aasta tagasi laps 2-kuune ja teda tabas vastik silmapõletik, mis oli tingitud pisarakanali ummistusest. Asjalood olid vahepeal lausa nii hullud, et beebil oli üks silm praktiliselt kinni paistetanud. Käisime mitmeid kordi silmakliinikus erakorralises ja selle peaaegu kinnise silma puhul öeldi tol korral, et meil vedas, et asi veremürgitusega ei lõppenud. ÕNNEKS taandus kogu see jama paari kuu pärast iseenesest ja nüüdseks pole enam märkigi sellest vastikust põletikust ja selliseid suuri haiguseid ei ole ka rohkem olnud. Lego Duplo klotsidega mängib piiga hea meelega ja farmi komplekt kindlasti rõõmustaks teda, seal vahvad loomad ka lisaks klotsidele 😉

 • Avatar
  Vasta Karoliina 16. mai 2018 at 15:25

  Mu enda beebi pole veel kordagi haige õnneks olnud, aga 10 aastast väikevenda kallistan, lohutan ja proovin leida tegevusi mis ta mõtted mujale viiks.

  Soovin osaleda farmi klotside loosis 🙂

 • Avatar
  Vasta K. 16. mai 2018 at 15:12

  Ma sain alati peale hambaarsti jäätist. HA isegi ise soovitas seda mu vanaemale, et tuleb lapsele ikka anda ?

  Loodan, et meil varsti parem.
  Äkki aitab ka kui suhkrukella edaspidi järgida.

 • Avatar
  Vasta Merli 16. mai 2018 at 15:00

  Kõige paremini lohutab ikka emme sülle saamine ja seda proovin talle pakkuda niipalju kui argitoimetuste kõrvalt vähegi võimalik on. Farm oleks tore täiendus meie lego kollektsiooni ja teeks kindlasti tuju heaks, kui mõni haigus kimbutama tuleb.

 • Avatar
  Vasta Kerli 16. mai 2018 at 14:01

  Endal küll lapsi pole, kuion 4-aastane väikevend, kes suudab endale igasugu haigusi külge haakida. Just eelmine nädal läks pärast 1,5 kuud pausi uuesti lasteaeda, sest oli lihtsalt nii haige (angiin kõrvapõletikuga, lihtsalt kõrvapõletik, tugev nohu, köha jne). Kordamööda teda seal lohutasime lemmik multikate, videote, üllatusmunadega. Üks farm legona oleks hea talle tagavaraks kuskile lohutuseks ära panna. 🙂

 • Avatar
  Vasta Kats 16. mai 2018 at 12:50

  Mu poolekahene pole väga haige olnud, aga no tema jaoks on emme süli ülim koht ja tähtis on, et emme oleks PÜSTI. Kasvõi terve öö, kui ainult nii on hea olla. 🙂
  Suurem laps naudib samuti haigeks olemist, sest sedagi juhtub väga harva, aga siis on eriline kohtlemine, hea söök-jook ja emme kaisus magamine garanteeritud. ?
  Legodest sobiks meile farm, sest poiss on hull traktorite ja loomade järgi. ?

 • Avatar
  Vasta Merily 16. mai 2018 at 12:43

  Minul kaks last (3a ja 1a6k). Haige laps vajab palju palju tähelepanu, kaisutust. Ja kui soovib siis võib ka öösel emme-issi kaisus magada. Saab söögiks enda lemmiktoitu (haigena küll mitte midagi magusat) ja soovikorral multikaid vaadata (suure palavikuga pikutades on hea seda teha, muidu meil tv enamasti kinni ja ei poolda päevast päeva selle vaatamist). Kokkuvõtvalt – haige laps saab rohkem poputamist ja üldjuhul ka seda mis antud ajahetkel soovib 🙂
  Legodest valiks farmi komplekti.

 • Avatar
  Vasta Silvia 16. mai 2018 at 12:36

  Last lohutan ikka süles hoidmisega. Farmi loosis osaleks küll.

 • Avatar
  Vasta M 16. mai 2018 at 12:15

  Kuidas on võimalik et nii pisikesel tuleb üldse auk hambasse ? Kuni 8 aastaseni vähemalt peaks lapse hambaid korralikult pesema lapsevanem ,kindlasti ei tohi usaldada seda tööd lapsele ,nad ei oska õigesti seda teha .Kõige rohkem koguneb toitu tagumistele hammastele ja sinna kõige taha nad niisama naljalt korralikult ise hõõruma ei hakka .Ja suhkrused helbed ,joogid ,nännid on need mis on siin määrav faktor .Vahet ei ole kui peale kommi korralikult hambaid pesta !
  Väga paljud tuttavad kekutavad et “meie lapsed söövad väga vähe kommi” .Samas kui vaadata nende hommikusööki ,vahepalasid jne siis võiks laps rahulikult iga päev hoopis kommi süüa ,same shit .
  Ma loodan et see lugu õpetab ka teisi emasid mõtlema selle üle kui tähtis on see mida me lastel süüa laseme .Kõik need lääged hommiku krõbinad prügikasti ( vb te enam ei söö neid aga mäletan mingit postitust kunagi ,kus ütlesid et terve päev hommikuhelbeid süüa on okei ,peaasi et midagi sööb ) .Samas ka see “suhkruvaba” linonaadi laadne üli tervislik jook mida hea meelega lastele annad võiks asendada veega .Pole ju vaja seda limonaadi harjumust lapsele sisse istutada .Januga juuakse vett ja sünnipäevadel võib ju klaasi morssi või limonaadi pakkuda ,siis on extra special tunne kohe .Nii paljud täiskasvanud on limpsi ja energiajoogi sõltlased ,alustatakse juba varakult koolieas ,seega ebavajalik last harjutada magusate jookidega janu kustutada

  • Mallukas
   Vasta Mallukas 16. mai 2018 at 14:04

   Mis mõttes “kuidas tuleb”. Ise puurisin öösel, et sa imestada saaks.

   • Avatar
    Vasta M 16. mai 2018 at 19:02

    Nõme suhtumine sul.Vabandan kui minu tekst tundus rünnakuna sulle .”Kuidas ”all mõtlen just seda et mida paganat lastele süüa antakse et 4 aastasena piimahammastele sellised augud tekivad et pool nägu paistes.
    Üldse ei soovi ära panna sulle ,mul on samuti lapsed ja kui mu pereliige ei oleks hambasrst siis pooli asju ma ei teakski .Lootsin lihtsalt abiks olla rohkem,sul ju kaks last veel ja et nendel sama probleem ei tekiks .
    Aga selle hambasrsti hirmu kohta ,kas eestis ei ole võimalik lastele seda maagilist”koksi” saada arsti kabinetis ,mis neid maha rahustab? See ei pane last magama ja on ohutu .teeb lihtsalt lapse uimaseks ja rahulikuks.rootsi kliinikutes suur abimees lastehambaarstidel .Küsi huvi pärast arstilt ,äkki neil on ,lihtsalt et ei raatsi pakkuda .

    • Mallukas
     Vasta Mallukas 16. mai 2018 at 19:43

     No suhtumine on ikka sellest viisist, kuidas sina oma esimese kommentaari kirja panid. Kui tekst on abiks olemise mõttega, siis võiks see olla sõnastatud nii, et ala ehk on teil peres ühe teisega liialdatud, tean rääkida, et peaks tegema ala seda ja teist (mitte, et ma juba seda ei teaks, aga no ütleme, et sa ei tea, kas ma tean, ja tahad aidata). Kui sa alustad sõnadega, et issand, kuidas??? Tekib küll vähe selle parastamise ja “minu lastel küll ei ole, sest ma olen hea ema ja ei anna kohe midagi, auku tekitab”.

     Mari ei läinud paiste, sest tal üks hammas mega kaua “aukus” ja põletikus, vaid pisikesest august tekkis kiiresti kuuma ilmaga igemepõletik, mis näo paiste lõi. Tänan küsimast, ma pesen oma laste hambaid 2x päevas, mitte ei lase neil endal “lobistada”. Muuseas on ka mul endal väga kehvad hambad, emal ka. Võib vabalt olla geneetiline.

     Mul on sõbranna, kelle kolmesel on ala 10 auku olnud. Magusaid asju on ta elus loetud korrad söönud. Kõik ei ole selle taga, mida vanemad teevad või ei tee (aga mõnikord loomulikult on ka)

    • Avatar
     Vasta M 16. mai 2018 at 23:46

     Tead mariann ,kas sul on kunagi olnud sellist tunnet et ”kurat ,miks ta ei usu mind ??!!” .Sa oled blogija seega lollidega jauramist kindlasti korralikult .Minul hetkel just selline tunne sinuga .Kirjutasin kiiruga kommentaari (ei viitsi kunagi korralikult sõnadtamisele mõelda sellise ”vabaaja” ,pooltõsise blogiga .Seda enam et tean et sa ise ka väga oma väljendamiswga vaeva ei näe vaid mis ”meelel see keelel” . Kui ma oleks oma kommentaari kirjutanud nii nagu sina näiteks tõid siis oleks jäänud mulje nagu süüdistaks sind ja seda ma kindlasti teha ei tahtnud .Ja ma tõesti ei suuda uskuda kuidas nii pisidel augud tekivad sest see on üsna ebatavaline.4 aastasel on hambad olnud suus kolm aastat ,minu meelest nii lühike aeg ,eriti veel mõeldes sellele et sellises vanuses lapsed ei söö eeldavasti magusaid asju igapäevaselt .Jah hammastel kn kvaliteet tõesti erinev ja sa ei pea mulle seda paistetuse teemat seletama .Nagu juba öeldud siis tean sellest nii üht koma teist kuna lähedane pereliige tegeleb sellega . Auk piimahambas ei ole selle põletiku tekitaja .Bakterid (tekkinud toidust mis on mingi aeg peitnud end tagumiste hammaste ja igeme “vahel”) on tekitanud põletiku .Paljud kliinikud näiteks ei hakkagi pisikesi augukesi piimahammastes parandama ,kuid kui auguke on täpset igeme ja hamba vahel (veelkord ,tekkindu toidust mis on sinna kogunenud) ,siis põletiku vältimiseks seda parandatakse . Mul ei ole kordagi sinu blogi lugedes tekkinud tunnet et oled halb ema .Vastupidi ! Ainult et vahepeal tundub et suhtumine on veidi “manjana-manjana) ja sealt ka see minu soovitus .Arvasin lihtsalt et vb sa ei väga paju sellest väikelapse hammaste teemadest,suhkru kahjulikkusest ei huvitu ,sest sa isiksuselt oled juba selline et probleeme lahendad siis kui nad uksetaga on .Ja väga tihti ongi nii õigem! ? Nii et peace out ,ei tahtnud sind närvi ajada ,vannun käsi südamel ? Olin ise ka väga noor oma esimese lapsega ,enne kui ma eestist välja kolisin siis mind mingid hambad ei huvitanudki .Arvasin suhtkoht et lapsed ikka pesevad ise ?

     • Mallukas
      Mallukas 17. mai 2018 at 09:59

      No okei, eks kunam ma ise ka ennast süüdistasin ikka, siis võtsin kohe seda rünnakuna ka. Nagu mainitud, mul on endal VÄGA kehvad hambad ja terve elu kogu aeg hambarstil pidanud käima. Seetõttu pesen ma kogu aeg laste hambaid ja nad muidugi ise ka, nii et selles see kindlasti olla ei saa, et ma arvaksin, et “küll ta ise peseb”. Ma näen väga hästi, kuidas ta hõõrub paari kohta ja ütleb, et valmis sai.

      Ehk siis jah, ma olen küll manjana suhtumisega, aga kindlasti mitte laste tervise koha pealt. Ma isegi uurisin seda hammast, mis tal väidetavalt valutas ja kuna seal midagi olevat ei paistnud, siis ma tõesti arvasin, et ta kas a) ei viitsi hambaid pesta b) on valesti hammustanud vms, et ige on tundlikum lihtsalt.

      Muuseas, väiksed lapsed ja hambad. Ma tean paari last, kellel on piimahammastest mingid mustad köndid järel – vot seda ma ei tea, kuidas tekkida saanud on. Maril on siiani olnud üks väike auk ja hambaarstil oleme käinud kord poole aasta jooksul – talle täitsa meeldis enne.

 • Avatar
  Vasta Piret 16. mai 2018 at 12:14

  Pakun lähedust;) Kaissu ja silitamist. Linnamaja meeldib poisile kindlasti 😉

 • Avatar
  Vasta Monika 16. mai 2018 at 12:06

  Meie suurim lohutus on emme kalli, puhume peale ja vahel küsitakse ka tissi ennem küsiti rohkem ? meile meeldib lego maja oleme seda mõnda aega juba soovinud ja vaadanud ?
  Kiiret paranemist teile

 • Avatar
  Vasta Sss 16. mai 2018 at 11:27

  9 kuusel tital asjadest suva. Kui saab haiget siis kallistame ja puhume peale haigele kohale:) meil pole veel ühtegi lego, seega kuluks marjaks ära küll.
  Marile kiiret paranemist ❤?

 • Avatar
  Vasta Evelyn 16. mai 2018 at 11:25

  Oi…
  Meie aasta-ja-peale poisi lemmik on vesi! Seega kui väga halb tuju, siis vannis läheb alati tuju heaks!
  Kiiret paranemist!

  Farm.

 • Avatar
  Vasta Piret 16. mai 2018 at 10:31

  Kirsi-Kristellele meeldiks kindlasti farm.

 • Avatar
  Vasta Piret 16. mai 2018 at 10:30

  Kallistan ja musitan ja kussutan oma süles, kuigi issi opa minnakse suurema innuga?

 • Avatar
  Vasta Karoliina 16. mai 2018 at 10:17

  Meie lohutuseks on olnud tavalist emme kaisus ja emmega kvaliteet aeg 🙂
  Lohutamis kingitusi pole ma teinud kuna finantsiliselt pole see võimalik :/
  Kui oleks võimalik siis kindlasti teeks seda !
  Selles loosis valiks linnamaja enda 4printsessile 🙂

 • Avatar
  Vasta Mary 16. mai 2018 at 10:06

  Kuna haige lapsega on vaja niikuinii töölt koju jääda, siis parimaks lohutuseks ongi see, et laps saab soovi korral kasvõi terve päeva emme või issi kaisus puhata ja kui enesetunne juba parem, siis jagub vanematel palju rohkem aega koos mängimiseks.
  Lisaks on haigena ka toidusedel palju kutsuvam 😀 igasugu häid asju tassitakse näksimiseks kohale.
  Ja kui see kõik ka ei mõju, tulebki kasutada ka materjaalseid rõõme ja selline vahva farmi maja aitaks kasvõi veidikeseks paha haige olemise unustada.

 • Avatar
  Vasta Laura J. 16. mai 2018 at 09:30

  Minul endal lapsi ei ole, aga ma mäletan, kuidas minu ema alati minu haiget kohta “parandas”. Teame ju kõik seda riimi “Harakale haigus, mustale linnule muu mure meie lapse jalg (haiget saanud koht) saab terveks”. Igatahes minu ema ütles alati selles haiget saanud kohta puhul vale koha ja siis ma pidin ju ometegi hakkama vaidlema, et ta eksib ja mis koht mul ikka päriselt haige on. Selle vaidlusega ununes alati valu. Ilmselt seda selliste suurtemate haiguste puhul on väga raske kasutada, aga olen ka ise seda oma venna laste peal katsetanud ja vahel nalja pärast elukaaslasele ka teinud (mehed ju ka lapsed 😀 ) ja alati toimib. Kui midagi muud ei saa, siis natukene nalja ikka. Mina sooviksin farmimaja, mille viiksin venna lastele 🙂

  • Avatar
   Vasta Laura J. 16. mai 2018 at 09:35

   Unustasin lisada, et kui ma haige olin, siis kodus olles ema alati laenutas mulle multikate VHS-i ja vaatasin neid. Mul oli üks konkreetne lemmik, mis alati läks käiku. Ma nime enam ei mäleta, aga seal muudeti printsess luigeks, kes siis tõelise armastusest muutus tagasi printsessiks. Olid alles ajad 😀 😀

 • Avatar
  Vasta Mailit 16. mai 2018 at 09:15

  Teen muidugi kogu aeg kalli-kalli, musi ja pai, aga usun, et kui laps haige, siis veelgi rohkem … Võtan sülle veelgi rohkem … jne, jne, püüan anda nii palju, kui suudan. 🙂

  Linnamaja.

 • Avatar
  Vasta K.K. 16. mai 2018 at 09:12

  Väiksemat last lohutab hästi emme telefon või lihtsalt kaisus olek. Suuremat last saab lohutada kallistuse või mõne hea asjaga (magus amps või mänguasi).
  Farmi sooviks.

 • Avatar
  Vasta Sandra 16. mai 2018 at 09:12

  Meil on tavaliselt ka nii, et issi toob Lego või miskit muud meeldivat☺️ Kui emme pisibeebiga veel haiglas oli, siis veel nati alla kahesele ostis issi lohutuseks kou suurema Duplo komplekti ja õhtu oli neil kenasti sisustatud. Farm oleks kindlasti esimene valik!

 • Avatar
  Vasta Marianne Peep 16. mai 2018 at 08:58

  Kui ta lööb end kuskile ära, siis meid aitab alati plaaster, isegi kui verd ei tule. Kohe, kui paneme plaastri peale on nutt läbi. Aga kõikidel muudel kordadel lohutab teda minu musid ja kallistused ja minu süles istumine. Ning väga tihti aitab ka jäätis.
  Minu lapsele meeldiks linnamaja, talle meeldib oma nukkude ja legodega mängida kodu ja panna neid vanni ning potile 🙂

 • Avatar
  Vasta Kerli 16. mai 2018 at 08:17

  Poest saab valida midagi, nt kommi, vms.

 • Avatar
  Vasta Sirle 16. mai 2018 at 08:15

  Kiiret paranemist Marile! Isegi täiskasvanutel seda hambapõletiku raske taluda, rääkimata väikesest lapsest! Ole tubli! 🙂

 • Avatar
  Vasta Sirle 16. mai 2018 at 08:14

  Lohutuseks aitab see kui lapsele anda kätte midagi, mis tal ei ole – emme võtmed, uus lego vms asi, sest kui pisike kukub ja ennast ära lööb, siis tuleb kohe kindlasti tema mõtted eemale viia sellest, mis juhtus! Nii valus on vaadata pisikest õrna lapsukest, kes on saanud valu või on haigeks jäänud – süda jääb endal haigeks selle peale 🙁 Minu tirtsuke mängiks uue linnamajaga, sest tal Lego Duplo mehikesi nii palju, et need tuleb kuskile elama panna!

 • Avatar
  Vasta K 16. mai 2018 at 07:49

  Minu suurema poisiga juhtub alatihti mingi äpardus. Ninavere jooksud on juba väga tavalised, piisab õrnast koksust, kui juba veri väljas. Õnneks poiss juba teab, kuidas käituda ja rahuneb suhteliselt ruttu maha. Viimane suurem kukkumine oli, kui tuli pea ees trepist alla- väga õnnelik õnnetus oli. Endal tulevad siiani külmavärinad sellele mõeldes. Reedel saime lasteaiast kõne, et laps kukkus pea katki. Läksin nii kiiresti järgi, kui sain. Olime selle päeva rahulikult kodus, käisime issil töö juures külas ja tegime ootamatu pikniku. Otseselt ma mänguasjadega ei lohuta, pigem loeme kõik raamatud ära ja vaatame koos vahvaid multikaid. Ja kõige paremini parandab ikka valusalmi lugemine, valu ära puhumine ja kallistamine. Saadame valu metsa, puu otsa 🙂
  Mõlemale pojale meeldiks farmi lego.

 • Avatar
  Vasta Mari 16. mai 2018 at 07:48

  Emme-musi aitab alati 🙂 Õnneks ei ole meie kolmest preilit ja aastast põnni ükski suurem tõbi või õnnetus tabanud. Kuigi jah nüüd on küll viimane aeg nendega hambaarsti juurde kontrolli minna… kiiret paranemist Marile ja jõudu-jaksu emmele-issile põetamisel.
  Farmimaja peaks küll garderoobi igaksjuhuks varuma tagavaraks 🙂

 • Avatar
  Vasta M. 16. mai 2018 at 07:41

  Minu laps õnneks väga pole haige olnud. Aga haiguse korral proovin miskit head süüa osta, mis talle meeldib, et midagigi sööks ja vaatame multikaid koos. 🙂 Farmi komplekti üle oleks laps väga õnnelk. Suur loomafänn. 🙂

 • Avatar
  Vasta Laura 16. mai 2018 at 07:39

  Tõmmati endal hiljuti tarkusehammas välja, ja olgem ausad, see hambavalu on üks jubedamaid valusid. Seega on kahju lapsi sellises olukorras näha 🙁 Aga õnneks võtavad antibiootikumid valu suhteliselt kiiresti 🙂

  Minul on poiss ja tüdruk (1,5a ja 3,5a), kes pole eriti haiged olnud, aga kui on siis kõige parem lohutus on ikka emme kaisus olemine, kasvõi süles istumine või diivanil kõrvuti lesimine. Aga legodega meeldib neile mõlemile väga mängida ning polekski vahet kumma legokasti saaks, sest kindel on see, et ega need nurka seisma ei jää 😀

 • Avatar
  Vasta J 16. mai 2018 at 07:35

  Laps pole veel eriti haige olnud õnneks, seetõttu pole sellist poputamist veel vaja läinudki. Aga hammaste tuleku vaevuste ajal on kõige parem lohutus lapsele emme süli ja pehme pai.
  Minu lapsele meeldiks väga see linnamaja komplekt.

  Kiiret paranemist Marile!

 • Avatar
  Vasta Madli 16. mai 2018 at 07:35

  Meil on valu või haiguse korral lohutamiseks salm: “Varesele valu, harakale haigus, meie laps saab jälle terveks” ja lisaks salmile aitab alati valu vastu, kui haigele kohale peale puhuda. Asju pole ma haigele lapsele ostnud, sest pole selle peale tulnud 🙂 ja tavaliselt pole mul ka eriti aega olnud, et ostutuurile minna. Üks uus legokomplekt kuluks küll ära, sest praeguste ilmadega on kukkumised-marrastused igapäevane teema ja siis oleks hea last ühe vahva komplektiga rõõmustada.

  • Avatar
   Vasta Madli 16. mai 2018 at 08:12

   Unustasin lisada, et võidu korral sooviksin farmimaja.

 • Avatar
  Vasta Marili 16. mai 2018 at 07:33

  Laps pole veel eriti haige olnud(tuhh tuhh), aga kui kukub ja haiget saab, siis puhun peale ja teen musi. Nüüd ta juba teeb seda endale ise ka ? ja see on imeline kui kiiresti siis nutt üle läheb, nagu polekski midagi olnud.

 • Avatar
  Vasta Muti 16. mai 2018 at 07:30

  Issand, need hambajamad on nii õudsed! Mul laste omad on õnneks seni… ma ei taha seda lauset lõpetada, äkki Murphy loeb.

  Aga haiget (saanud) last ravin kaisutusega. Tõbised lapsed saavad rohkem multikaid ja lõputult tähelepanu.
  Muidugi oleks väga äge kui saaks nii ägeda kingi neile teha nt linnamaja näol 🙂
  Ja kuigi natuke on see tunne et tahaks juuu kaaa ägedaid kinke oma lastele, siis tegelikult on see niiiiiii vahva et Mari sai sellise toreda lohutuse ja mõtete eemale viimise võimaluse!!!! Loodan, et neljapäev läheb nututa!!! Pidage vastu!

 • Avatar
  Vasta E 16. mai 2018 at 07:11

  Haigele lapsele teen tavaliselt diivanile pesa ja poen ise ka sinna. Siis vaatame kaisus multikaid, raamatuid või ajame lihtsalt juttu. Vanemal lapsel on komme iga komistamise peale öelda, et tema on nüüd haige ja plaastrit küsida. Kuna neid plaastreid hakkas kolepalju kuluma, siis leiutas abikaasa “musiplaastri”. Kõlab naljakalt, aga no töötab. Haiget saanud koha peale üks musi ja ongi nähtamatu musiplaaster peale pandud ning lapsel meel hea.
  Võidu korral valiksin farmi. 🙂

 • Avatar
  Vasta Sirli 16. mai 2018 at 06:01

  Väga suuri õnnetusi või tervise muresid pole olnud aga kõige parem lohutaja on see kui laps poeb kaissu ja emme peab peale puhuma. Aga lohituseks veel kas vaatame multikaid või nt uus kaisukas, kelle sisse kõik valu ja mure ära kaisutada.

 • Avatar
  Vasta Liina 16. mai 2018 at 05:32

  Meie võtame valu ja viskame ära. Katusele ja lennukile ja põõsa taha jne. Ja varesele valu ja harakale haigus ka.
  Igatahes suured tänud, et kirjutasid sellest, panin kohe oma 4-aastasele ka kontrolliks hambaarsti aja. Legod on meil põhilised mänguasjad ja farmi üle oleks mini pisikesed üliõnnelikud. Nii väga loodan, et üks kord see loosiõnn ka naeratab.

 • Avatar
  Vasta Brit 16. mai 2018 at 05:17

  Meil laps sai ka pärast hambaarsti lego kingiks. Hoidis seda pakki kuni koju jõudmideni süles. Hambaarsti juures käik teeb nad kurvaks küll, aga valutavad hambad on veel hullem. Iga ema õudusunenägu! Mul laps ütles, et talle meeldiks see linnamaja!

 • Avatar
  Vasta Kats 16. mai 2018 at 05:17

  Minu 4,5-aastasele lapsele tehti yldnarkoos spets hambaarsti juures, kuna laps kartis hambaarsti juures pikemalt suud lahti hoida ja hambad vajasid suurt parandustood. Ennem seda protseduuri umbes 5-7 paeva hakkas laps ka mainima, et hammas valutab, aga me ei saanud varem ravi, sest arstil polnud varem vaba aega.

  Kiiret paranemist Marile!

 • Avatar
  Vasta Ker 16. mai 2018 at 04:02

  Kallistus ja emme või issi kaisus olemine.

 • Avatar
  Vasta Annika 15. mai 2018 at 23:04

  Eks kõige parem lohutus on kallistus, valusale kohale peale puhkumine ja kõigist kõige tähtsam, et oled oma haige lapse kõrval. Mis puudutab hambaarsti külastust, siis enne seda vaatame me Jänku Jussi hambaarsti külastust ja see annab väga palju juurde. Farmi lego meeldiks poistele väga. 🙂

 • Avatar
  Vasta Sigrit 15. mai 2018 at 23:01

  Meil ka diivanile pesa ja saab emme kaisus multasid vaadata:) sooviksime linnamaja.

 • Avatar
  Vasta A 15. mai 2018 at 22:53

  Appi, kui kahju Marist 🙁 kiiret paranemist!!!

  Täitsa huvitav, et just selline loos. Täna just mu 4-aastane oli varasemast lego õpetuse lõpust rebinud välja just selle farmi duplo lego ja tuli see rebitud pilditükk näpus mind otsima kurvalt, et emme, ma nii väga tahaksin seda lego, palun kingi see mulle sünnipäevaks. Ei tea, miks ta sel hetkel just nii õnnetuke oli aga tundus, et mingi suur emotsioon oli selle taga. Aina näitab mulle asju, mida ta kõiki tahaks saada. Ju siis juba lootuse kaotanud, et neid saada..

 • Avatar
  Vasta Mari 15. mai 2018 at 22:45

  Haiguse ja valu saadame nelja tuule poole. Päris huvitav on näha, kui efektiivselt peale puhumine ja “harakale haigus, varesele valu, mustale linnule muu mure…” toimivad. Farmi komplekt rõõmustaks küll 🙂

 • Avatar
  Vasta Heleryn 15. mai 2018 at 22:43

  Farmi komplekti☺️ Kiiret paranemist marile ?

 • Avatar
  Vasta Mari-Liis 15. mai 2018 at 22:38

  Meie preilil polegi olnud selliseid väga jubedaid asju. Kuu kukub ja haiget saab siis ikka kallistame, musitame ,puhume peale ja saadame valu ära. Ja siis ta on juba valmis uuesti ringi jooksma. Ma arvan, et preili oleks väga rahul kui omaks farmi lego 🙂

 • Avatar
  Vasta Helen 15. mai 2018 at 22:32

  Mul lapsed polegi eriti haiged olnud (4a ja 1a), aga kui lihtsalt haiget saavad siis aitab sülle vōtt ja kallistamine 🙂
  Lapsed on rahul ükskōik millise legoga 🙂

 • Avatar
  Vasta Ekaterina 15. mai 2018 at 22:21

  Minu kolmene on haigena täpselt selline, et no midagi ei taha, kohe üldse mitte midagi. Siis ma ka kukun talle tsirkust tegema: ostan talle komme ja 17557 sorti kõrrejooke, et ta kuskiltki energiat saaks – jaaaa, tean tean, et nüüd kõik “raamatu emad” vangutavad pead ja leiavad, et haiguse ajal lapsele saasta sisse sööta on kuritegu, aga sel hetkel on mul tõesti ükskõik ja põhiline, et midagigi sööks ja natukesekski paha olek ununeks. Meie lapsel linnamaja on, aga suur legofänn nagu ta on (ja mis siin salata, ma isegi 😀 ) valiksime võidu korral farmi! Aitäh!

 • Avatar
  Vasta M 15. mai 2018 at 22:20

  Mina kingin lohutusena oma aega, st lasen vajadusel süles magada, mängin rohkem kui ehk igapäevaselt, püüdes siis mitte põdeda segamini toa, pesemata nõude jm pärast 🙂 Kuna laps just praegu kõige ilusamal ja soojemal ajal on ka haige, siis kuluks üks linnamaja tuju tõstmiseks ära küll 🙂

 • Avatar
  Vasta Kristi 15. mai 2018 at 22:08

  Ikka kallistuste ja paidega lohutame. Ja võtame enda juurde kaissu magama. Kui haigus lubab, siis saab miskit maiustada ka, näiteks maasikaid. Farmiloomad teeksid ikka tuju heaks.

 • Avatar
  Vasta Helena 15. mai 2018 at 21:52

  Haiguse korral püüan lapsele vōimalikult palju oma seltsi, pakkuda. Luban teleka ees diivani peal pikutada ja multikaid vaadata. Paneme diivanile palju tekke, patju ja teeme linnupesa 🙂 Samuti poputan last maiustuste, puuviljade ja lemmik-kõrrejookidega. Vōidu korral sooviks farmi lego 🙂

 • Avatar
  Vasta Elsa 15. mai 2018 at 21:25

  Haigena kulgeme kõik haige tempos ja tema soovid saavad täidetud. Õnneks on need lihtsad ja armsad. Praeguse nohu teeks üks farmi lego küll leebemaks.

 • Avatar
  Vasta Karoliina 15. mai 2018 at 21:25

  Kuna minu beebi on alles 2kuune, siis teda rõõmustab praegu emme/issi paid ja kallistused Aga muidugi kõige rohkem rinnast söömine. Lego oleks Meil kindlasti kasvades vaja. Minu ema ostis ka legosid peale arsti, kui väike Olin.

 • Avatar
  Vasta T 15. mai 2018 at 21:17

  Lohutan oma lapsi nii nagu minu emme mind (just haiguste ajal) – teen diivanile mõnusa pesa, lasen vaadata lemmik multikaid, varun kappi lemmik jäätist ja puuvilju ja mida kõike veel lapse hing ihkab (üldsiselt need ongi siis külmad joogid või marjad vms kerge mis haigusega peale läheb)

  Kui ma kiigu pealt alla kukkusin ja käsi kipsi pandi ostis emme mulle Barbie Betra. Mäletan seda nii hästi! Õde sai ka samasuguse muidugi. Oma lastega teeks ka nii. Suur julgustükk on kinki väärt.

  Marile palju jaksu paranemisel!!!

  Ja kui loosiõnn meid soosib siis valiksime linnamaja.

 • Avatar
  Vasta Eliis 15. mai 2018 at 21:15

  Parim lohutus on kaisus hoidmine, arvan mina. Olen lastele pidanud ka antibiootikume andma. Váiksem võtab hea meelega aga suuremale ei meeldi kuidagi… ainult kavalusega.

  Vôidu korral valiks farmilego.

 • Avatar
  Vasta Anette 15. mai 2018 at 21:06

  Last lohutan sülle võttes js ringi jalutades. Tean väga hästi kui südantlõhestav on lapse nutt ja mida kõike ei teeks et tal parem hakkaks. Oma tibule valiks linnamaja, ta alles 1 aastane ja oleks ka legodel pikka pidu meie juures ☺️

 • Avatar
  Vasta Kärt 15. mai 2018 at 21:04

  Last lohutan kallistuste, muside ja kaissu võtmisega. Linnamaja meeldiks minu preilide.

 • Avatar
  Vasta Liisi 15. mai 2018 at 21:03

  aaa ja selle unustasin, et tegelikult vist väga vahet poleks milline lego, kõik pakuks rõõmu kindlasti aga vb siis farm oleks see mis kõige rohkem meeldiks kuna igasugused loomad suured lemmikud 🙂

 • Avatar
  Vasta Mari 15. mai 2018 at 21:02

  Õnneks ei ole veel haige olnud (*ptuiptuiptui), ta veel nii pisi (8kuune). Aga kui jääks siis ikka kaissu ja poputan, ta niisamagi kaisutaja tüüpi, usun et haigena veel suurem kaisu vajadus.
  Marile aga kiiret paranemist ?

 • Avatar
  Vasta Liisi 15. mai 2018 at 21:02

  Mina olen siis lubanud lapsele kõiki magusaid asju mida küsib kui haige on või nt vaja olnud emos õmblemas käia…niigi vaesekesl halb olla siis las tunneb vähemalt rõõmu kui saab mis tahab..paar korda olen ka mingi mänguasja ostnud

 • Avatar
  Vasta Geidi 15. mai 2018 at 20:59

  Meie paneks linnamaja ootele kui see õnnetu paha tuju päev. Lohutamine ei peagi olema asjadega aga haigused ei hüüa tulles. Olime kindlad, et maale batuuti ei osta. Lapsed saavad tädi pool hüpata ja naabrite pool aga kui ikka kõritursega haiglas olime ja lapseke sai juba rääkida ning seletas, et kui ta terveks saab siis tema läheb “bat-tuudi” hüppama ja venna tuleb ka.. no ja siis loeti pisarsilmi kõik pereliikmete-lähisugulaste ja sõprade nimed. Noh siis emme ja issi sulasid ja maale saabub varsti bat-tuut.
  Püsimatut last lohutavad legodega pusimised hästi. Vähemalt on paigal natuke aega. Me ei kujutaks ette mismoodi väike aktivist paigale saada kui legosid kodus poleks.

 • Avatar
  Vasta Tiina 15. mai 2018 at 20:56

  Parim lohutus on lähedus ja empaatia, aga mõni suurem mureke ei saa alati nii ka päris unustatud. Sel puhul jah aitavad asjad, mis tähelepanu mujale suunavad ja lapsed oma mängumaailma hoopis viivad. Meie ainus duplo komplekt võiks iga kell lisa saada, oleks vendadel omavahel kraaklemist (kumb mängib) ka vähem. Pakun, et farmi teema läheks paremini peale.

 • Avatar
  Vasta Kristi 15. mai 2018 at 20:43

  Õnneks minu lapseke ei ole veel tõsisemalt haige olnud, aga nohu ajal olen rohkem kaisus hoidnud. Meile sobiks farmi lego, sest laps on suur lammaste ja notsude fänn

 • Avatar
  Vasta Gerda 15. mai 2018 at 20:41

  Last lohutan ikka emme musi ja kalliga. Eks see kaisus olek ole kõige parem ravi. Vahel võtame mõne varem peidetud mänguasjad välja ja mängime nagu uutega. Hetkel meil suur huvi loomade vastu nii, et valikuks osutus ikka farm.

 • Avatar
  Vasta Ebe 15. mai 2018 at 20:41

  Kuna ei ole lapsevanem veel liiga pikka aega olnud, siis suuri kogemusi ei oma, loen hoopis huviga teiste nippe.

  Sooviksin farmi legot.

 • Avatar
  Vasta Maili 15. mai 2018 at 20:37

  Üldjuhul kaisutame lapsega üksteist ja olenevalt haigusest vaatame kas multikaid, mis tema soovib või mängime tema lemmik mänge. Ja ise teen kõik võimaliku, et lapsel kergem oleks. 🙂
  Minu laste lemmik oleks ja väga meeldiks mängida farmi legodega ?

 • Avatar
  Vasta Liis 15. mai 2018 at 20:37

  Minu kohekohe aastast poissi lohutab veel kõige paremini sülesolemine ja tiss, aga ega pole kaugel aeg kui ka asjadega premeerida saab. Seega oleksin väga rõõmus ühe tagavara Lego farmi üle 🙂

 • Avatar
  Vasta Riina 15. mai 2018 at 20:25

  Pakun palju lähedust, vaatame koos multikaid või teeme parasjagu seda mida lapsuke soovib.
  Legodest valime farmi.

 • Avatar
  Vasta Helerin 15. mai 2018 at 20:17

  Mina olen ka lastele ikkagi vahest miskit lubanud, kas siis mõne kommi või mõne väikse asja ja kaisutamine on sellistel hetkedel üks suur lemmik nende puhul.
  Varuks võiks üks tore farm olla, neile meeldivad loomad

 • Avatar
  Vasta Mirel 15. mai 2018 at 20:16

  Minu väike venna on praegu kuumarabandusega haige ja kõrges palavikus ning seetõttu lubame ka pisikesel rohkem iPadis olla kui muidu, kuid usun, et terveks saades oleks lapsel uue farmi lego üle nii nii hea meel.☺️

 • Avatar
  Vasta Kadri 15. mai 2018 at 20:15

  Minu aastane tütreke kasvatas mõni nädal tagasi esimest korda palavikuga hambaid ja emme süli oli parim lohutus! 🙂

 • Avatar
  Vasta Ülle 15. mai 2018 at 20:11

  Vanema lapsega oli ka nii et läksime poodi ja siis sai ise ühe asja valida.praegugi peale hambaarsti küsib preemiat.poiss 14.põnn alles 10 kuune ja õnneks pole sellist lohutust vajanud aga üks farmi lego rõõmustaks teda kindlasti

 • Avatar
  Vasta Anneli 15. mai 2018 at 20:10

  Kaisutan ja vaatame koos lapse lemmik multikat Lottet 🙂

 • Avatar
  Vasta Kadri 15. mai 2018 at 20:06

  Kuna mul pisem on tihti haige (kord kuus), siis me oleme koos lastetoas mänguasja hunniku juures ja paneme kokku kas lego või mängime autodega. Kui ta terveks saab, siis lähme poodi ja ostame laosele mis ta soovib. Ta meil nii tagasihoidlik ja valib kõige pisemad ja odavamad asjad alati.
  Pisemale meeldiks linnamaja lego kohe kindlasti.
  Mõni aasta tagasi sattusin ma suurema pojaga haiglasse kuna mingi hetk tal jalad ei töötanud. Kõige hullem oli mul olla siis, kui ma pidin last kinni hoidma, et arstid saaksid süstlaga selgroo juurest mingit vedelikku võtta, et seda uurida. Nii raske oli last kinni hoida, et ta ei liigutaks ja kuulda, kuidas ta suurest valust nutab. Lõpuks pärast pikki uuringuid ja 2nädalast haiglasolekut saime teada, et lapsel oli märkamatult olnud enteroviirus, mis põhjustas ajus põletiku ja selle pärast lapsel jalad ei töödanudki.

 • Avatar
  Vasta Anu 15. mai 2018 at 20:04

  Oh kuidas sooviks farmi.

 • Avatar
  Vasta Triin 15. mai 2018 at 20:00

  Lohutan multikate ja lähedusega – haigena ronib laps palju sülle. Samuti meeldib lapsele väga kui talle lauldakse, haiguse ajal tuleb seda tihedamini teha.

  Legodest valiksin farmi.

 • Avatar
  Vasta Kadri 15. mai 2018 at 19:52

  Kuna mul pisem on tihti haige (kord kuus), siis me oleme koos lastetoas mänguasja hunniku juures ja paneme kokku kas lego või mängime autodega. Kui ta terveks saab, siis lähme poodi ja ostame laosele mis ta soovib. Ta meil nii tagasihoidlik ja valib kõige pisemad ja odavamad asjad alati.
  Pisemale meeldiks linnamaja lego kohe kindlasti.

 • Avatar
  Vasta Ingrid M 15. mai 2018 at 19:45

  Kõige parem lohutus on emmeissi kallistused ? Farmi legode üle oleks kutt väga happpy.

 • Avatar
  Vasta Mari-Liis 15. mai 2018 at 19:39

  Farm oleks meie kodus hitt 🙂
  Meil väga hulle haigusi pole olnud. Aga üldiselt hästi palju kaisus olemist, kallistamist ja paitamist. Jutustame ja räägime ning ongi hea ja mõnus koos olla 🙂

 • Avatar
  Vasta Karine 15. mai 2018 at 19:37

  Haiget last on alati valus vaadata ja nii mõnigi kord tekib abituse tunne. “Harakale haigus ja varesele valu” viisijupike töötab ehk veidikest aega ja pisema peal, suurem laps vajab juba midagi toimivamat. Seepärast on uued põnevad lelud või multikad alati riiulil ootamas. 1 on kindel, kaisutekk on meil asendamatu 🙂

 • Avatar
  Vasta m 15. mai 2018 at 19:35

  mäletan kahte õudsamat haiget ööd noorena
  ükskord olid alt valud käis kiirabi a haiglasse mind ei viidud.soovitati a jäi nii.ei tea kas pimesool vms.
  noorena oli mul ka üks öö hambavalu, et hommik lõug paistes, arstile, midagi tehti uuriti, jäeti midagi ravimata. öeldi, et tehke ise minge uuesti hiljem.
  nii see jäi kuidagi..ma ka ei osanud neid asju teada. paljud korrad hambaarstil hoopis breketitega ja aastaid hiljem lihtsalt olid põletikud sees ja tõmmati hammas välja. midagi päästa ei andnud.
  hammaste, lõua, kõrva külmetusvalud, päevade valud on kõige hullemad minu jaoks.

 • Avatar
  Vasta Birgit 15. mai 2018 at 19:27

  Kuna meil multikaid väga tihti ei näe, siis olen lohutanud koos kaisus multikate vaatamisega.
  Ja linnamaja sooviksin, sest pakub olemasolevatele tükkidele rohkem vaheldust.

 • Avatar
  Vasta M 15. mai 2018 at 19:16

  Oleme ostnud ka midagi vahvat, millega last lohutada.Kaisutame, lohutama ja musitame. Farmi komplekt teeks lapsi rõõmsaks küll.

 • Avatar
  Vasta Aveli 15. mai 2018 at 19:14

  Kuna kaks tütart ja mõlemaid vaja lohutada,vanuse vahe neil 5aastat,võtan mõlemad sülle ja siis laulan neile kiisu laulu,mis muidugi tuli endal välja mõelda ja seda juba laulan pool aastat,iga õhtu ennem magama minekut ka ? ja kuna lastele meeldib see väga,rahunevad nad väga ruttu ja uinuvad ja samuti teen vaikuse minuti harjutusi,mis väga hästi aitab lastel rahuneda,igas vanuses,olen vastava koolituse selle jaiks läbinud ja muidugi,aitab väga jah lapsega lähedus,et ta tunneks ennast turvaliselt,

 • Avatar
  Vasta Kristina 15. mai 2018 at 19:14

  Juhul kui sulle siin seda juba miljon korda öeldud vahepeal pole, siis see sõna on antibiootikumid, mitte antibjootikumid. 😀
  Aga Marile kiiret paranemist! Jube lugu ikka küll.

 • Avatar
  Vasta Anneli 15. mai 2018 at 19:10

  Vaene Mari! Mul on 3 nooremat venda. Kasvasime isata ja kui vennad hambaarsti juurde minema pidid, siis saatis ema alati minu nendega kaasa. See oli õudne! Läksin alati nendega arstikabinetti kaasa, hoidsin käest kinni ja nutsin sisimas kaasa. Kõige hirmsam oli hammaste väljatõmbamine, siis ei kasutatud tuimestust ka eriti. Pärast hambaarsti ostsin vendadele alati mõne mänguasja.

 • Avatar
  Vasta Trololo 15. mai 2018 at 18:56

  Äkki läheb talle beebi magus püreetoit nendes pakikestes või mingi muu smuuti moodi asjandus. Et saaks midagigi sisse… Arvan, et sel puhul pakuks oma lastele miskit sellist.

  • Mallukas
   Vasta Mallukas 15. mai 2018 at 19:00

   just see sisse läkski 🙂

 • Avatar
  Vasta Triinu P 15. mai 2018 at 18:48

  Mina lohutan oma haiget last sellega, et pakun talle veel rohkem lähedust, kui ta juba saab. Kaisutsme koos voodis või diivanil ja vaatame multikaid. Kui tekib võimalus korraks issiga koju jätta laps, siis poest toon kõrremahlasid ja midagi head näksida. Mäletan et kui mina lapsena haige olin, siis vanaema alati tõi poest mingit nänni ja kohe hakkas natuke parem ?
  Minu tütreke rõõmustaks farmikomplekti üle ☺️

 • Avatar
  Vasta Jaana K 15. mai 2018 at 18:44

  Linnamaja sooviks. Haigele lapsele annan rohtu,pakun hoolitsust ja lähedust,ning kinnitan,et kõik saab varsti korda.

 • Avatar
  Vasta Marily 15. mai 2018 at 18:42

  Mina valiksin linnamaja. Lohutan oma poja kaisus olemisega.

 • Avatar
  Vasta Merle 15. mai 2018 at 18:40

  Kõige parem lohutus on ikka ema, isa lähedus ja kallistus! Meil ka legod praegu kõige põnevamad mänguasjad – issi muudkui ehitab ja 1,5.-aastane tütar teisest otsast samal ajal lammutab, sest ise ta veel midagi peale klotsitornide suurt ehitada ei oska… Aga küll õpib! Ja selleks puhuks võiks kuskil kapis peituda üks legofarm koos loomade ja masinatega, sest maal vanaema juures talle need kõige enam meeldivad 🙂

 • Avatar
  Vasta Kaire 15. mai 2018 at 18:24

  Püha püstol! Ma saan aru, et õpetlik lugu ja paned kõigile südamele, et lapsega tuleb vähemalt korra aastas hambaarsti juures kontrollis käia, kuid paneksin omakorda kõigile emadele ja sulle südamele, et kui laps kurdab hambavalu juba mitu korda, tuleb kindlasti asap arstile registreerida, mitte oodata nädalaid! Olgu oma või võõras arst. Lapsevanem olla ei tähenda ainult lõbu ja rõõmu, vaid ka vastutust ja kohustusi. Teoorias sa kindlasti tead seda, aga praktikas see, mis välja paistab, on šokeeriv. Sa ei ole pühapäevaema, kes lapsi ainult nädalavahetusel kinno viib, cocat ostab ja pärast üle ukse tagasi lapse isale või vanaemale viskab. Sa oled täiskohaga ema, kes peaks lapse sellised mured nagu hambavalu, mida laps korduvalt kurdab, esikohale seadma. Mitte “kuna töö sai läbi, leidsin ka mahti arsti juurde tulla vaatama, kuidas Maril läheb, kui mu ema lapselast juba teist korda hullus olukorras arstile viis”. Palun kasva suureks ja hakka vastutama.
  Ma ei soovi kuidagi tüli norida, vaid üritan südametunnistusele koputada. Võid närvi minna ja ärrituda või nähvata “Mis su enda südametunnistus on pühas vä?”, “Me kõik teeme vigu!” või “Mis see sinu asi on?”, aga ma loodan, et läheb natuke aega ja sa saad aru, miks ja mida ma kirjutasin.
  Blogiloosile mul asja ei ole, keegi teine tunneb võidust kindlasti rohkem rõõmu.
  Mari kindlasti on tulevikus “õnnelik” nende õnnetute piltide pärast. Ma ei mõtle, et keegi teda nende pärast narriks, vaid seda, et täiesti eraldiseisvalt kõigest muust maailmast ei saa üks teismeline nooruk olla rahul, et temast sellised pildid Internetis on. Su laps ei pruugi olla nagu sina.

  • Mallukas
   Vasta Mallukas 15. mai 2018 at 18:39

   Siin ei olnudki nädalaid vahel – me räägime max nädalast! Ja kuna ta seda vaid mokaotsas mainis alguses ja just hambaid pestes (iga kord näitas veel eri hammast ka), siis see ei tundunud eriti tõene probleem. Ja kuna just siis hambaarst puhkusel oli, siis ei tundunud pakiline, et ei saaks nädalat oodata selle üle vaatamisega. Kindlasti ei tohiks MITU nädalat niisama oodata.

   Põhjus, miks mu ema last hambaarstile viis oli lihtne – emaga on lapsed teinekord rohkem isepäised ja ei pruugi koostööd teha, seetõttu läks sinna eile minu ema. Ka täna läksin ma küll kohale, kuid peitsin ennast Mari saabumise hetkel ära, just hambaarsti enda soovitusel, et muidu on äkki veel hullem. Eks iga ema teab, kuidas ja mismoodi oma lapsega talitada ja kindlasti pole vaja praegu välja lugeda, et mul laps nädalaid valu kurtis ja mina muudkui ignoreerisin ja töö pärast ei viitsinud viia vms. Kui minu ema poleks saanud minna, siis oleksin töö loomulikult edasi lükanud, pole küsimustki.

   Aitäh ka ennustuse eest, mida Mari tulevikus tunneb. Kust neid selgeltnägijapabereid muidu teha saab :)? Äkki just on nagu mina, mis siin ette ikka halada.

   • Avatar
    Vasta Kaire 15. mai 2018 at 18:52

    Arvestades seda, kuidas suur osa Eestist su tegemisi ja tegematust ette ennustab, siis on suurel osal Eestist selgeltägijapaberid 😀 Mine tea, äkki Mang annab neid pabereid välja 😀 Aga mu meelest ei pea selleks selgeltnägija olema.

    • Mallukas
     Vasta Mallukas 15. mai 2018 at 18:58

     Ega jah, ennustada muidugi võib, aga ei maksa ju enne muretseda. Vaevalt, et Mari 10a pärast neid pilte leiaks ja KUI leiab ja talle ei meeldi, võtan maha, milles probleem 🙂

 • Avatar
  Vasta D 15. mai 2018 at 18:21

  Farmi, muuuuuu! ??

 • Avatar
  Vasta K 15. mai 2018 at 18:20

  Mu hetkel pooleteisekuune mängiks tulevikus farmikomplektiga ?

 • Avatar
  Vasta Liisa 15. mai 2018 at 18:19

  Farmimajake oleks ülivahva kingitus mu pojale kes praegu istub nende soojade ilmadega intensiivis. Loodame kiirelt koju saada ja üliäge oleks kui see teda ootaks! 🙂

 • Avatar
  Vasta K 15. mai 2018 at 18:13

  Minu lapsel tekkis ajal, mil ta oli kolm aastat vana, hamba alla nii julm põletik, et see haaras kogu lõualuu. Kusjuures, ei kurtnud ta valu eelnevalt ega midagi, lihtsalt üks hommik oli laps täiesti loid ja ägises ainult. Saime kohe aja lastehaiglasse, tehti kiiresti üldnarkoos ja kokku kulus minul ootamiseks neli ja pool tundi. Olin nagu segane seal palatis, käisin küsimas, miks minu laps juva tagasi ei tule…iga voodirataste klõbin äratas lootuse ja ka kustutas selle. Ja kui ta siis lõpuks saabus…mu vaene väike inimene. Magas veel. Kokku jäi ta ilma kaheksast hambast, kuhu põletik oli levinud ja arsti sõnad: “Homme ei oleks teil enam last olnud…” ei unune vist mitte kunagi..

  Ärgates oli poja ainus soov näha onu…kelleks oli minu endine kaaslane, kellega mina ise juba pikalt ei suhelnud, kuid kes lapsele oli jätnud kustumatu mulje. Pakkusin talle muid variante – samuti Lego, Carsi autosid. Tema aina raputas pead ja palus ainult onu. Neelasin pisaraid ja tegin selle kõne, hing sees värisemas – mida ma lapsele ütlen, kui ta ei vasta, kui ta ei tule. Aga ta tuli – lapse valu oli kui käega pühitud. See kohtumine oli tema jaoks tol hetkel väärtuslikem mistahes materiaalsest kingist. Kahju ainult, et selle “kingi” tarbeks tuli nii palju kannatada ja valu tunda.

  Marile pikk pai!

  • Mallukas
   Vasta Mallukas 15. mai 2018 at 18:14

   Issand jumal! No hea, et vähemalt korda sai, aga nüüd ma küll enam nuriseda ei taha, sest vähemalt saime kohe põletiku alguses jaole. Ikka hirmus on, kui oma laps haige 🙁

 • Avatar
  Vasta Maris 15. mai 2018 at 18:12

  Farmi valiks.
  Tavaliselt teen lapsele mõnusa pesa diivanile teleka ette. Lõikan lauale puuvilju ja kuidagi alati juhtub ka nii, et poest tuleb kõrremahl kaasa. Õhtuti luban oma voodisse magama. Ja ise käin päev otsa ninnu-nännutamas, mis võib päris tüütu olla ?

 • Avatar
  Vasta Laura 15. mai 2018 at 18:05

  Tütar alles nii väike, et parim lohutus on tiss. 😀 Aga kui seda parasjagu võtta pole, siis aitab süllevõtmine ja söök teeb ka enamasti tuju paremaks.

  • Avatar
   Vasta Laura 15. mai 2018 at 18:07

   Aa ja farm oma loomakestega läheks ilmselt eriti hästi kaubaks.

 • Avatar
  Vasta Liis 15. mai 2018 at 17:59

  Lapsi, 2a tüdruk ja 4a poiss lohutan erinevalt. Millegipärast on juhtunud nii, et poisile ostan lohutuseks rohkem asju (kuidagi leian poisile alati vägevamad asjad, kui tüdrukutele pakutakse). Tüdruk on nii väike, et tal aitavad kallistused ja kussutused. Kuna mõlemad on suured üllatusmuna ja üldse üllatuste fännid, siis neid saavad väga tihti.
  Meil on kodus lego duploid väga palju, aga kuna oleme sunnitud hetkel pikemalt kodust eemal elama, siis praegu ei ole neil ühtegi. Mänguasjadega on üldse hetkel kriis, nii et üks farm kuluks lastele marjaks ära ja pakuks järgnevateks kuudeks, millal me veel koju tagasi ei saa, palju lusti!

 • Avatar
  Vasta Mari 15. mai 2018 at 17:53

  Mina haige lapsega kaisutan. Annan tema lemmikasju ja vahel ostan ka midagi vahvat mis tuju tõstaks. Haiget last tuleb ju poputada 🙂 Hea et sellel teemal juttu tuli sest see tuletavki meelde et pean lapsele hambaarsti aja panema. Tema arvas et ta oleks väga õnnelik mõlema üle kuid koos vaatasime et ehk oleks see linnamaja rohkem selline milliseid asju meil veel pole oma legose seas 🙂

 • Avatar
  Vasta C 15. mai 2018 at 17:51

  Valusale kohale musi tegemine või pisikeste kingituste ostmine?

 • Avatar
  Vasta E. 15. mai 2018 at 17:50

  Farm, vennapojale

 • Avatar
  Vasta Heleri 15. mai 2018 at 17:46

  Meil haigena tahab lohutuseks kõige rohkem kaissu ja lihtsalt kaisus lamamist! Kui lapseke alles haigeks jäãnud siis tavaliselt ostan talle ka mõne pusle või lego, et tubasel lapsel oleks põnev uue asjaga mängida ja unustaks ära, et paha olla ja õue mängima ei saa. Seega kuluks see farmi komplekt meile varuks ära. Kuna mu Maxwellil kõne ka väga paha siis peale peenmotoorika arendamise oleks see komplekt hea just loomade õppimiseks!

 • Avatar
  Vasta Siky 15. mai 2018 at 17:40

  Vaene Mari, pikk pai talle! Ma kukkusin pisardama pildi peale, nii kurb hakkas tema õnnetut nägu vaadates,oeh. Kujutan te ehmatust ette.

  Meie peres nii, et haige laps saab pesa diivanil. Kui muidu on pigem printsiib,et lapsed s66vad,mis antakse,aga siis teen seda,mis laps soovib ja kui kõrget palavikku pole, tavapärasest rohkem multikaid. Nunnutamisest rääkimata.

  Lego duplo kuluks ära, pesamunal pole ühtki oma lego veel. Ta rõõmustaks ükskõik kumba üle 🙂

 • Avatar
  Vasta Kaisa 15. mai 2018 at 17:39

  Valiksin farmi 🙂

 • Avatar
  Vasta Kadri 15. mai 2018 at 17:39

  Olen lapsele ostnud puslesid ja värviraamatuid kui ta haige on, talle väga meeldib värvida ja tunneb isegi värviraamatust suuremat rõõmu kui mõnest mänguasjast. 🙂
  Kiiret paranemist muidugi Marile!
  Minu 4-aastasel tütrel tulemas sünnipäev mai lõpus, väga meeldiks talle farmi lego. 🙂

 • Avatar
  Vasta A 15. mai 2018 at 17:39

  Meie võtaks farmi. Lohutada üritan igat moodi mis pähe tuleb, tavaliselt jääb selleks see et ta saab rahus YouTubes videosid vaadata.
  Meie haiguspuhang on teile üsna sarnane, ainult et põletik lõppes sellega et 3-aastasel tõmmati üks esimestest hammastest ära 🙁 ta poetas pisara aga ei karjunud kordagi, mu ema süda lihtsalt jooksis verd, küll aga tuli välja et on veel auke mida parandada aga laps pole nõus minema, käisime isegi proovimas, lasi puurida aga plommi ei lasknud panna 🙁 õnnetu juhus, peame veel minema katsetama sest kui ei lähe tehakse narkoosi all ja siis tõmmatakse eest ka veel kaks hammast ära mis kahjustunud (tal tekkis piimakaaries beebiga) ..
  Õnnetu juhus igal juhul, oleme käinud enne arsti jäätist söömas lubanud peale arsti talle kingitusi ja Hesburgerit ja kõike mis talle meeldib, aga siiani ta enam suud lahti seal ei tee 🙁

 • Avatar
  Vasta Marleen 15. mai 2018 at 17:38

  Käin oma kahe lapsega iga kahe-kolme kuu tagant hambaarstil ja neil on ka teada juba, et kui lasevad ilusti hambad üle vaadata, saavad ise poest väikse mänguasja valida. ? Lapsed lähevad kohe hea tujuga hambaarstile!

  • Avatar
   Vasta Marleen 15. mai 2018 at 17:39

   Ja lapsed sooviksid farmi ?

  • Mallukas
   Vasta Mallukas 15. mai 2018 at 18:06

   Mari enne ka läks, aga nüüd ma ei tea, kuidas teda enam sinna saada… Eks neljapäev näeme.

 • Avatar
  Vasta Merili 15. mai 2018 at 17:34

  Pojale meeldib haigena väga palju süles olla ja kalli saaada, mitte, et muidu ei meeldiks aha siis eriti ja nii lohutangi, magusat ta haigena ei ole tahtnud ja kinke pole veel lohutuseks saanud, pole ka väga haige õnneks olnud. Mõlemad väga vahvad komplektid aga valiks linnamaja, kuna ise elame maal 🙂

 • Avatar
  Vasta Kersti 15. mai 2018 at 17:33

  Minu neljane on haigena väga õnnelik kui saab emme kaisus olla ja no aeg ajal saab ja mõne uue mänguasja et haigus kiiremini mööduks ? ta oleks kindlast väga õnnelik farmi maja üle kuna. Kuna kui legodega mängib klopsib alati maja kokku ja mängib seal oma paari loomakesega. Päikest teile ja loodan et Mari paraneb kiiresti.

 • Avatar
  Vasta K 15. mai 2018 at 17:33

  Oiiiii, vaene Mari!! Loodetavasti läheb kiirelt üle!
  Kui minu laps haige on siis pakun talle lihtsalt palju lähedust.
  Õnne korral sooviksin farmimaja komplekti. Polegi meil veel ühtegi legokomplekti.

 • Avatar
  Vasta Karmen 15. mai 2018 at 17:32

  Mina olen ka seda meelt, et kui laps on vapper olnud, siis tuleb premeerida. Mul 4-aastase poisiga ülehomme hambaarstile minek ja ta on juba siis rõõmus, kui sealt selle väikese auto saab. Kuna Me aga nii tihti käima peame, siis enam ei anta neid ka, kahju vist hakanud neil. Igatahes see farmikomplekt teeks lapsele väga rõõmu 🙂

 • Avatar
  Vasta Kerttu 15. mai 2018 at 17:32

  Hetkel lohutan veel rinnaga oma pisikest 😉 Olin ka ise väiksena tõeline hambaarsti kartja! Palju abi on ka meeldivast hambaarstist 🙂 Meie kappi sobiks ideaalselt ootama oma õiget aega üks farmi lego 😉

 • Avatar
  Vasta Ethel 15. mai 2018 at 17:30

  Väikestele lastele on abiks ikka lohutus ja emme süles olla. Muidugi hambaarsti külastus juba suuremate probleemidega. Hambageel väikestele lastele ka abiks. Linnamaja lohutaks minu kahte põngerjat kindlasti 🙂

 • Avatar
  Vasta Kertu 15. mai 2018 at 17:30

  Lapsed oleks rõõmsad linnamaja üle! ?

 • Avatar
  Vasta Ann 15. mai 2018 at 17:29

  Farm oleks super vahva, läheme uuel nädalal kontrolli just lapsega 🙂

  Kujutan ette kui raske on sul teda haigena vaadata. Mu tütar kõrvetas sõrmed paar kuud tagasi ära. Kussutasin ta kaisus magama, endal kibedad pisarad kurgus. Aga ega selle õhtuga asi ei piirdunud-paari päeva pärast tekkisid sellised villid sõrmeotstesse nagu kassi käpapadjakesed.. loomulikult tegid ka need valu.. Nüüd üritan veel kõvemini kõiki probleemiallikaid ennetada 🙂

  Marikesele kiiret paranemist ja kannatlikku meelt neljapäevaks?

 • Avatar
  Vasta Siret 15. mai 2018 at 17:29

  Lohutamiseks ja haiguse ajaks on vaja hetkel ainult emme lähedust ?poiss 1,3 aastane. Talle meeldiks farm.

 • Avatar
  Vasta Evelin 15. mai 2018 at 17:29

  Mina pakun ka lapsele lähedust kui ta on haiget saanud 🙂 aga nendest kahest valiksin farmi 🙂

 • Avatar
  Vasta Kadri 15. mai 2018 at 17:28

  Mina lohutan haiget last võimalusel uue mänguasjaga ja luban rohkem multikaid vaadata. See talv oli laps esimest aastat lasteaias ja sai päris palju haigena kodus olla. No nii umbes pool ajast. Varusin vahepeal kleepsuraamatuid, värvimisvihikuid jms koju.
  Legodest valiksin farmimaja. Lapsele meeldivad väga loomad ja neid tal veel palju pole 🙂

 • Avatar
  Vasta Elina 15. mai 2018 at 17:28

  Haiguste ajal (ja muul ajal ka) lohutan ikka muside-kallidega, võtan kaissu tuttu, saab pikemalt multikaid vaadata vms. Loomulikult olen ka mänguasju või midagi magusat toonud. Vanem tütar on saatuse tahtel pidanud oma kuue eluaasta jooksul juba neli korda oppidel käima. Alati enne seda oleme kokku leppinud, et kui ta eriti tubli on – ja ta tõesti on ka – siis võib endale mänguasjapoest täpselt seda valida, mida soovib (õnneks on valikud mõistuse piiridesse jäänud)… 🙂
  Väike venna pole õnneks nii hullusti veel haigeks jäänud, aga usun, et see Lego Farm lohutaks ja rõõmustaks mu mõlemaid musirulle 🙂

 • Avatar
  Vasta Elis 15. mai 2018 at 17:28

  Haiget last õnneks mul väga olnud ei ole aga siis kui ta oli peaaegu 40ses palavikus istusime öösel elutoas, sõime, jõime külma piima ja vett, vaatasime telekat ja kaisutasime. Kui olemine vähe paremaks läks siis toodi igasuguseid mänguasju ja raamatuid mida vaatasime. Eks hetkel (1 aasta 9 kuune) midagi eriti teha ei olegi kuna jupikene on veel nii väike aga loodan, et selliseid haiguspäevi on vähe.

  Loodan, et Mari saab ka ruttu terveks. Vaesekene 🙁

  (Farmimaja oleks väga lahe)

 • Avatar
  Vasta Ch 15. mai 2018 at 17:21

  Suur rõõm oleks selle farmi üle ?

 • Avatar
  Vasta Anneli 15. mai 2018 at 17:21

  Parim viis minu 2-aaatast last lohutada on lähedust pakkuda ja lihtsalt olemas olla tema jaoks.
  Hetkel ongi kahjuks laps palavikus ja meeletu nohu. Püüan temaga hästi rahulik olla ja lähedust palju pakkuda.
  Kindlasti meeldiks minu lapsele linnamaja ja Lego Duplod on tema hetke suur avastus ja rõõm. Kui juhtub uue Lego saama, siis on muudkui oooo ja oooo ja nägu naerul.

 • Avatar
  Vasta Liivi Selge 15. mai 2018 at 17:16

  Vahel olen isegi midagi ilusat ostnud lapsele, kui haige või midagi juhtunud. Tavaliselt siis olen “lahkem” ema ? luban rohkem multikaid vaadata nt ja mängin rohkem (kui üldse laps jõuabki). Tavaliselt luban lapsed kaissu,kui nad haiged on. Vahel isegi kolin koos lapsega diivanile ja teeme sinna suure mugava pesa ?
  Kiiret paranemist! ?

  • Avatar
   Vasta Liivi Selge 15. mai 2018 at 17:16

   Aa jaa! Farm oleks nummim ?

 • Avatar
  Vasta Agnes 15. mai 2018 at 17:12

  Kiiret paranemist Marile. Ise olen ka legosi lohutuseks lubanud valida suuremate traumade vms korral. Või noh, ega meil palju neid olnud ole, aga nt. olen peale kanüüli paigaldust öelnud, et hiljem saab lego. Sest see kanüüli panek on ikka jubeeee. Meie hambaarsti juurest saab laps ise mingi pisikese mänguasja valida, see aitab ka. Põlve katki kukkumised jne lahendame luuletusega Varesele valu, Harakale haigus, Meie ( lapse nimi) saab terveks ja puhume koos valu ära. Muidugi aitavad ka nunnud kleepsud. Kui loosiratas peaks naeratama, siis sooviksime farmi lego.

 • Avatar
  Vasta Ele 15. mai 2018 at 17:11

  Ikka kussutan, hoian süles ja poputan oma 2-aastast nii kuidas jaksan. Proovin samamoodi uute asjadega tähelepanu halvalt enesetundelt minema viia. Alati miskit uut varuks halbadeks aegadeks. Ja multikaid luban vaadata ka siis nii palju kui tahab. Tavaliselt saab laps haiguse ajal päris ära hellitatud.
  Me sooviks farmi komplekti.

 • Avatar
  Vasta Kätlin 15. mai 2018 at 17:03

  Farm kindlasti! Marile paid meie poolt!

  • Avatar
   Vasta Kätlin 15. mai 2018 at 17:16

   Oih, poolt teksti jäi saatmata 😀 Kõige enam vajas suurem laps lohutust siis, kui ta võis 1,5-2 olla, selles vahemikus. Nimelt oli päev ja terve öö olnud nuttu ja vist isegi palavik. Ei mäleta hästi, aga igal juhul saatis meid perearst ultrahelisse ja selgus, et lapsekesel oli olnud terve kõht gaase täis. Võiks ju arvata, et selles vanuses peaks need välja tulema, kui seeni pärast vihma, aga võta näpust.
   Haiglast koju tulles käisime poest läbi ja siis ostsime suure panda. Poes hakkas see talle meeldima ja mees ütles, et ma ostan talle kuna vaeseke pidi kannatama valusid.
   Aga midagi hullemat (õnneks!) ja pikemajaalist haigust/traumat pole olnud, mis vajaks suuremat lohutust. Emme musi ja pai on siiani aidanud 🙂

 • Avatar
  Vasta Karina 15. mai 2018 at 16:59

  Kaisutades, kallistades lohutan. Kui suuremal tüdrukul haigus kallal, siis luban emme kaissu magama ja avruti tema tuppa? kingituste peale pole mõelnudki, et see lohutada võiks, kuid kui laps on vapper olnud kas vere andmisel või arstil käigul siis tõesti tore idee.
  Meid rõõmustaks Farmi maja kindlasti ?

 • Avatar
  Vasta Kristiina 15. mai 2018 at 16:59

  Marile tugevad kallistused!
  Kuna minu poja on veel nii pisike, siis lohutatud saab kaissu ja sülle võtmisega 🙂
  Farmi lego oleks väga vahva 🙂

 • Avatar
  Vasta Kristel 15. mai 2018 at 16:58

  Minu tütrenääpsule meeldivad väga pisikesed hokipoisid. Kui lapsel olemine, enesetunne loid ja kuskilt ei paista veel head enesetunnet piilumas, räägin erinevatest jääl litri taga ajajatest. Koostan oma peas vahva muinasjutu. Kannan ette täpsed detailid, kellel milline kiiver, särk või uisud. Mis nende nimed, milline oli hommikusöök ja kuidas nad kõik haigele tervisi saadavad!?

  • Avatar
   Vasta Kristel 15. mai 2018 at 16:59

   Meile meeldib väga farmimaja!

 • Avatar
  Vasta Laura 15. mai 2018 at 16:56

  Kuna mul laps on veel tsipa väiksem kui Lende, siis saab hetkel veel mitu korda sama asja kasutada mõtete mujale viimiseks ? aga eks ikka mõni hea maius või mänguasi tuleb välja tuua kui lihtsalt emmest ei piisa.

  Minu põnnil on ka just lego duplo väga teemas ja üks linnamaja aitaks tal küll kõik mured unustada ?

 • Avatar
  Vasta Ly 15. mai 2018 at 16:55

  Minu pojad pole veel nii haiged olnud, et voodis oleks terve päeva. Siiamaani, kui vanem poja on haige olnud, olen tal lasknud teha seda mis ta tahab (päris kõike ka mitte-pahanduste tegemise lõpetan kiiresti ära millegi muu tegevuse pakkumisega). Ei lase tal nutta, et tal veel halvem hakkaks. Proovin talle rohkem tähelepanu pöörata kui nooremale vennale.
  Pojale meeldiks kindlasti farmi lego. Talle meeldivad kõik loomad ja masinad, eriti traktorid 🙂

 • Avatar
  Vasta Katriin 15. mai 2018 at 16:54

  Kui miski muu ei aita siis multikatega ?

 • Avatar
  Vasta Triin 15. mai 2018 at 16:52

  Õnneks väga pole vaja olnud lohutada, aga kõige rohkem aitab hetkel vist emme süles Maša vaatamine 🙂 Kui viimati tõsisemalt haige oli, siis oli kõrge palavik ja parim ravi oli lihtsalt uni. Laps rõõmustaks kindlasti mõlema lego üle, aga kui valida, siis loomadega meeldika vist natuke rohkem 🙂

 • Avatar
  Vasta Marily 15. mai 2018 at 16:50

  Kaisus vaatab multikaid,
  Praegu ka nohune ja silmad vesised :/
  Aga eks selliste ilmadega tuleb ikka ette 🙂
  Kuna me elame ka maal siis oleks Farmi lego väga vahva 🙂

 • Avatar
  Vasta Margot 15. mai 2018 at 16:49

  Farmimaja ja Marile kiiret paranemist!

 • Avatar
  Vasta Saskia 15. mai 2018 at 16:49

  Marile suured kallid!
  Minu pojale meeldiks kindlasti farmikomplekt väga!

 • Avatar
  Vasta Maili 15. mai 2018 at 16:47

  Kuna minu lapsel veel ühtegi lego pole siis sooviks farmi. Lapsele meeldivad nii väga loomad. 🙂

 • Avatar
  Vasta Kati 15. mai 2018 at 16:45

  Kallistused Marile!
  Lohutan enamasti ikka sülle võtmisega, musi ja paidega. Aga vahest tõesti olen ka asjadega premeerinud, samuti pärast hambaarsti külastust saanud midagi poest valida.
  Aasta alguses pidime 5aastasel tütrel veeniverd minema andma. Juhtus väga algaja võtja, torkis mõlemad käed ära. Lõpuks sai kätte, olin ise juba ahastuses. Laps oli hästi vapper, aga oli kohe tahtmine lapsele kõike head poest osta pärast sellist üleelamist.
  Sooviksime farmi legot väga väga!

  • Mallukas
   Vasta Mallukas 15. mai 2018 at 16:46

   Mul oli täna seal hambaarstikabineti ukse taga seda ahastavat karjumist kuulates tunne, et siit lähme otse mänguasjapoodi ja valigu, mis tahab 😀

   • Avatar
    Vasta Kati 15. mai 2018 at 17:00

    Nii on. Kui tookord roccasse läksime, siis tavalise ostupidurdamise asemel lisasin ise hoogu juurde ?

 • Avatar
  Vasta Maarja-Liis 15. mai 2018 at 16:41

  Õnneks pole väga haigust ette tulnud lastel. Aga legost ära ei ütleks ilmselt keegi 😉

 • Avatar
  Vasta K 15. mai 2018 at 16:40

  Võtaksin farmimaja. Meil aitab valu vastu jääkuubikud ja külmutatud herned-porgandid või haiget saanud kohale peale puhumine. Peale arsti juures süstide saamist oleme samamoodi lapsele pisikese duplo komplekti kinkinud (selle, mis ikka tõesti väike on).

 • Avatar
  Vasta Ragne 15. mai 2018 at 16:39

  Kallistan kõvasti ja puhun haigele kohale. Teinekord saab tõesti hiljem jäätist või üllatusmuna vms meelepärast.
  Võidu korral valiksin farmi.

 • Avatar
  Vasta Mari-Liny 15. mai 2018 at 16:38

  Kaisutades lohutan 🙂
  Farmi oma

 • Avatar
  Vasta Mari-Liis 15. mai 2018 at 16:35

  Super lohutus minu pojale oleks kindlasti mängida Farmi lego loomadega. Talle nii meeldivad loomad.