Nagu te mäletate, siis juhtus Kätul selline väike apsakas elus, et ta haaras pahaaimamatult mu elektrilise veekeedukannu ja pani selle kuumale pliidile. Selles mõttes, et noh, ikka juhtub õnnetusi ja ega ma ausalt öeldes ka pahane ei olnud. Mis ma ikka inimese peale kuri olen, ega ta meelega teinud ja pealegi on mul *trummipõrin* KODUKINDLUSTUS. Minu oma on Swedbankis ja on mind miljon pluss üks korda hädast välja päästnud. Kellel veel miskipärast ei ole, siis soovitan soojalt teha, sest õnnetus ei hüüa tulles. Või noh, ma ei tea, äkki teie olete nii ebakobad ja hoiate oma vara paremini kui mina, aga ma olen korduvalt pea põlvili taevaisa selle kingituse eest, nagu selleks on kodukindlustus, tänanud. Nõnda ka sedapuhku.

Ma muidugi nii suure värgiga kodukindlustuse raames tegelenud polnud, tehnikaga on nii olnud, et viin selle ostukohta, nemad teevad ekspertiisi+fotod ja mina edastan need kindlustusele. Nüüd aga öeldi mulle, et mul on vaja mingi firma hinnapakkumist ja hävitatud asjade ostutsekke. Olgem ausad, ei ole mul 5a tagasi ostetud pliidiplaadi tsekki ja tasapinnad ja värgid ostis nagunii toonane töömees. Nii ma neile ütlesingi ja õnneks sellest siiski suurt numbrit ei tehtud, öeldi ainult, et otsige firma, kes teile hinnapakkumise teeks ja andku ma nii palju pabereid kui alles on.

Üritasin seda firmat googeldades leida, aga no tee või tina, ei osanud leida. Siis postitasin hädise abipalve FBi seinale ja nõnda soovitaski Gellu mulle Rectus Wood firmat ja nõnda ma neile kirjutasingi, lisasin ka pildid, et aru saada, kui hädas ma olen.

Eriti feil on see, et nagu te pildilt näete siis tagaseina ja vasema küljeseina taustplaat on erinevad. St vasemal küljel oli uhiuus klaas, mille ma tellisin. Nimelt kunagi kööki valides ja “kokku pannes” ei osanud ma mõelda, et ka vasemal küljel võiks olla taustsein. Nii oli seal ainult kapisein, mis ajaga pliidilt tulenevast kuumusest katki läks. Tellisin sinna peale siis klaasi, mis jõudis seal olla mingi… nädal? Enne kui kogu see kammajaa juhtus. Takka targemaks, nagu öeldakse. Nüüd seisab see uhke klaasitükk mul terrassil, kui kellegi vaja olema peaks :D

Igatahes – piltidelt pole ka väga näha, et see köögi tasapind on kuni kraanikausini vedelat plastikut täis ja kuna rikutud said mõlemad plaadid, siis käiski Rectus Woodi esindaja mul kodus, mõõtis kõik üle ja tegi hinnapakkumise, mille pank loetud päevadega vastu võttis. Nagu ma aru sain, siis mõnikord on lausa vaja kolme firma hinnapakkumist, aga ju siis see pakkumine oli nii mõistlik, et rohkem vaja ei olnudki.

Siis aga hakkasin mina mõtlema, et samas see punane meeldis mulle ENNE täiega, aga nüüd tundus ta kuidagi liiga rõhuv ja käis täitsa pinda, et kui keegi siin juba ehitab, et äkki muudaks siis rohkemat? Mul see endine töömees polnud ka kuigi head tööd teinud – silikoonitud oli lohakalt jne, mis kõik ajaga vägagi silma kriipis.

Mul käis peas sada varianti: et telliks Ikeast täitsa uue köögi, siis see, et telliks tasapinna musta ja köögikapid jätaks ikka punaseks. Siis et kapid hallid ja taustasein ja tasapind mustad. Siis, et taustsein hall ja kapid valged, halli tasapinnaga. Siis aga hakkasin mõtlema, et põrandat ma ju vahetama ei hakka ja ma pean mõtlema, mis sobiks tumepruuniga. Täitsa aus olles soovitas firma ise mulle ka, et mis nemad arvaksid, et sobida võiks ja lõpuks jõudsime koos arusaamale, et tellime ainult uued kapiuksed, jätame vanad kapikäepidemed ja tasapinna teeme põrandaga sama värvi. Näidiskataloogis oli üks, mis tundus mulle põrandaga üsna sarnane, seega valisime selle. Taustseinaga oli see, et ma mõtlesin, et see võiks hele olla, aga veits tekstuuri kuluks ka marjaks, siinkohal sain inspiratsiooni mingist FBi sisekujundusgrupist, kust säärast “tellistest” seina nägin. Ma ise olin siis Santorinil, aga saatsin Kardo pildiga Decorasse, kust ta plaadid koju tõi.

Töö käis selles mõttes “osade kaupa”, et alguses viidi minema kõik meie kapiuksed. Seda siis selle pärast, et need nupud ja ühenduskohad töökojas lahti lammutada ja uute külge paigutada. Ühe nädalavahetuse elasime kapiusteta, aga noh, mis seal ikka. Siis läksin mina Santorinile ära ja kui ma tagasi tulin, siis oli köök nii kaugel, et uued kapiuksed ja tasapind olid paigas, ainult plaatija Vaskorehitus.ee‘st ei olnud veel käinud. Tema tegi oma tööd kaks päeva. Esimesel päeval paar tundi ja teine päev vuukis, ehk siis üleeile sai kõik lõplikult valmis, jeeee!

Meenutuseks siis, et enne oli köök selline (otsisin TUND AEGA pilte köögist, aga no kas on võimalik, et see ongi see üks ja ainus pilt mu köögist mis ma teinud olen? Ei usu, aga no ei leia ka):

KÖÖK ENNE PLAATIMIST:

JA KÖÖK NÜÜD:

Ma lugesin Kardole sõnad peale, et ta neid ilusaid ombre kollaseid rätikuid jumala eest ei kasutaks, et muidu need lähevad koledaks. “Tundub jumala tavaline materjal, mis see ombre olema peaks?” küsis ta vastu. Nagu… kes ei tea, misasi on OMBRE :D Pildil pole hästi näha, aga rätikud lähevad valgest kollaseks. See, mu sõbrad, on ombre. :D

Pajalapid ja -kinda leidsin Selverist. Koos ombre rätikutega. Kardo tahab neid sealt kogu aeg rippumast ära võtta, et tal olla ees, aga no mind ei huvita, need SOBIVAD sinna.

Siin pildil on näha, et üks alumise liistu jupp on panemata (täna tullakse ja pannakse), aga ma ei mallanud pildi tegemisega oodata.

Uus kaunis tasapind ja meie köögiaken, mille aknalaual kasvavad maitsetaimed ja poolsurnud kollased roosid, mis on ostetud vaid köögile värvi andmiseks:D

Rohelisse seebidosaatorisse panin nõudepesuvahendi, sest meil on seda nii suur pudel, mis kraanikausi serval just kena ei ole. Võiks ju seebi ka spets dosaatorisse panna, aga see Dermosili totsik on minu meelest piisavalt kabe, et kõlbab näidata küll.

Mulle tegelikult üldse ei meeldi see nõudekuivatus… rest? Kauss? Mis iganes, aga no ma pole veel otsustanud, et mis selle asemel olla võiks? Kätule kinkisin ükskord selle (link), ehk peaks endale ka ostma. Samas tahaks endale kuldset saada, vot sellist (LINK), aga sealt Eestisse tellimine maksab üle 20€, mida ma eriti ei raatsi, ainult juhul, kui keegi minuga koos tellimust teha tahab ja postikulu omavahel jagada. Anyone?!

Kapi peal olevad kunstlilled panin sinna lihtsalt selle pärast, et see nii tühi ei tunduks. Päris taimed sureks seal vast valguseta ära, aga Ikea kunsttaimed ajavad asja kenasti ära.

Enamik korve on tühjad, aga hea, kui nad seal on, sest meile koguneb pidevalt kööki igast pudi-padi, mida hea korvidesse laduda ja siis kunagi sorteerida. Ja muidugi meie ustav Jura – meie kohvimuul!

Taimeeeeed…

…aga ainult üks on päris. Teised on PIER poest ostetud (link).

Värskahullus pole siiani kuhugi kadunud ja kuskile neid ilusti paigutada ei oska :D

Kuidas me kunagi selleta elasime?!

Minu maailmaparim hari (see hall) ja no tavalised hari-kühvel ka.

Külmikukülg. Vajalikud asjad ja pildid ja muu pudi.

Täna saabus meile ka viimane element – lamp. Eelmine oli tulipunane ja ei sobinud nüüd kohe üldse kööki. Õnneks sõbranna töötab mul Lumen Art poes ja saatis mulle kaks pilti, et neil kaks uut lampi ja just kollased. Üks mulle meeldis ja nõnda saigi valik suht kiiresti tehtud. Ainult 50€ miskit (ja kui nende FBi lehte laigid, siis 5% alla ka). Ma oleks võinud muidugi oodata lambi ostuga, sest juuli lõpus tulevat neil laomüük, kus lambid “kommihinnaga” on, aga ma tahtsin KOHEMAID saada. Seega tõi Kardo selle täna ära ja riputas lakke ka. Mulle tulemus meeldib, no kohe VÄGA! Püsiks see köök iseenesest nii korras kah…

“puhas” lamp, mis enne laes oli. samamoodi valmis minema uude koju, kellegi tuba valgustama (võin puhtaks teha ka :D)

Kardo lampi paigaldades, ise Britney Spearsi ümisedes. Casual.

Näete, siin allnurgas on näha seda täpilist, mida kasutada võib :D

Vot selline ta mul nüüd on – mulle meeldib ja no KÕVASTI rohkem, kui eelmine köök. Nii… mis järgmiseks ilusaks teha saan, ah?!

Jaga: