NIISAMA JUTTU

ma olen ikka powerit täis

29. juuli 2018

Ma alustasin tänast päeva täitsa hariliku plaaniga mittekuimidagi teha. Juhtus aga nii, et ühel hetkel avastasin ma pettunult enda autokooli e-kooli vaatamas. Nimelt on seal 28 online kursust, mille igaühe lõpus on test. Ma olen neid teste lahendanud, st 5 tükki olin tänase seisuga ära teinud, aga need tundusid alati nii keerulised, et lihtsam tundus nende olemasolu ignoreerida ja mõelda, et küll ma KUNAGI teen.

Samas ma ise suure suuga lubasin, et ma teen need juuli kuu jooksul ära, sest kui need on tegemata, siis ei saa autokooli teooriaeksamit ära teha. Kirusin mineviku-mallut, kes selle lubaduse andis, aga hakkasin otsast pihta. Minu üllatuseks ei olnudki see enam nii raske, kui paar kuud tagasi. Ei teagi, kas asi oli selles, et ma vahepeal nii palju sõitnud, või see, et ma ARKi lehel neid teste tegin, või et ma reisil natsa testiraamatut lappasin, või hoopis sellest, et ma ähvardasin autokooli nii kaua kehva reklaamiga, et nad mulle sinna kergemad testid riputasid, ma ei tea. Igatahes tegin ma esimese laksuga kohe 10 testi ära, ehk siis kokku oli tehtud 15 tk, mis on rohkem kui pooled.

Oi jumal, ma olin endaga ikka VÄGA rahul ja lubasin endale pühalikult, et mõni teine päev teen kõik ülejäänud 13 tükki kah sama moodi ühe päevaga ära. Vahelduseks mõtlesin tubli olla teise kandi pealt, ehk siis rohisin, pühkisin ja riisusin terve esiaia ära. Jah, õues oli 32 kraadi ja mina … jaurasin õues nagu segane. Mul oli väike abiline ka, kes aitas mul käbisid korjata. Või noh, ta tassis mulle mulda ja oksi ja okkaid ja käbisid ja kõike. Lõpuks olime nagu kaks murjamit, üleni mullased ja higised.

Kardo, hea inimene, oli meie rabelemise ajal meile suure basseini üles pannud ja jahedat vettki täis lasknud. Olgu jumal selle mehe eest tänatud, sest seal külitasin ma mingi pool tundi, nagu kaldale uhutud vaal. Nii. Kuradima. Hea.

Lõpuks imbusin ma tuppa, et hakata blogima oma imeliselt saavutusrikkast päevast, kui ma kogemata ennast jälle autokooli lehelt teste avastamas leidsin. Ja saate te aru vä. Kas te saate aru või?! MA TEGIN KÕIK TESTID JUTTI ÄRA! Mina! Mariann Treimann! Täitsa ise, tegin… midagi… lõpuni 😀

Jaaa, ma saan aru, et see pole ju tegelt lõpp midagi, sest nüüd ma alles saan autokooli teooriat tegema hakata ja nii, aga no see tundus mulle vahepeal nii lootusetu, et see teooria ei jää pähe ja ma ei saa midagi aru ja täitsa hämmastav ongi selle juures see, et nüüd ma sain juba jumala ilusasti lõpuks aru, et mingi loogika hakkab juba tekkima. Reaalselt ma vist peaks kõikidele Perekooli kommenteerijatele saatma mingi kommikarbi, sest just sealt ma ju omal aal lugesin, et ega MINA ju raudselt never lube ära ei teeks. Ja kui seda juttu seal ei oleks olnud, siis vabalt olekski ehk käega löönud, et ah suva, ma ju ei oska. Kui aga sellist asja lugeda, et ah ta nagunii ei saa, siis tekkiski trots, et persse, saan küll. Poolel Eestil on load ja no ma võin pool retakas olla, aga nüüd just MEELEGA teen ja pushin ja saan.

Andke mulle andeks, kui vahepeal on Perekooli väited muutunud ja nüüd ühtäkki kõik väga toetavalt mulle pöialt hoiavad. Ma pole nimelt kaks kuud seal lehel käinud, seega sellisel juhul palun siiralt vabandust ja ehk hoopis see imeline moraalne tugi mind sellel tänasel teekonnal just aitaski 😀

Ma lihtsalt olen nii rahul tänasega, et tahtsin kohe teile uhkustama tulla ja ennast kiita, et no vaadake, ma oskan midagigigigi. Ja olen sammukesegi võrra lähemal lubadele. Ja majaesine on ka sada korda parem ja puhtam, kui ta enne oli. Kõik muudkui liigub ja edeneb, win ju! Vahepeal on nii pikad pausid, kus ma ei jõua nagu kuskile poole tormata ja siis jälle ajad, kus kõik mega ludinal lähevad.

Homses “Malluka suvi” saates saate mind näha ka teooriat õppimas ja sõidtutunniski, aga no ausalt see laste kisa sees “õppimine” on võimatu. Midagi aru ei saa ja meelde ei jää. Täna Lende magas lõunaund ja Mari on veel Pärnus, seega oli hea rahulik teha ja no nagu näha, siis aju töötas ka. Sõidutundidega on nii, et 19 tk on tehtud ja sõiduõpetaja pakkus, et midagi sinnakanti veel otsa ja saab kenasti tehtud eksamid. Eks see oleneb, kui tihti augustis sõidutunde võtta saan, aga ega mul selles suhtes kiiret pole, et ma ei arvanudki kordagi, et ma need 20 sõidutundi ära teen ja kohe naks pro olen. Ma ise arvestasin umbes 40ga, nii et sinna sisse ma jään kah. Oma lootustes vähemalt 😀

Ehk siis, edaspidised lubadused: 7,8,9 august õpin IGAL VABAL MOMENDIL teooriaküsimusi ja 10dal astun autokooli sisse ja proovin testi ära teha. Ma sain aru, et kirja ennast panema ei pea, et iga kell võib lihtsalt minna ja proovida. Seda, et ma nüüd esimese korraga ära teen, ma jälle loota ei julge, aga no kolme korraga ehk vast ikka 😀

Samuti proovin ma augusti jooksul iga nädal vähemalt 2x sõidutunnis käia, mis tähendaks seda, et augusti lõpuks oleks mul lisaks tehtud veel 16 sõidutundi. Eks näis, mis õpetaja siis arvab, et kas tasub proovida koolieksamit või sõidame veel. Igatahes selle kõige valguses tundub mulle täitsa mõeldav enne Marta sündi load kätte saada. Muidugi eks nüüd oleneb sellest ka, et millal ma saan esmaabikursuse aja ja kui pikad järjekorrad ARK’is on, kui ma lõpuks sinnamaale jõuan, aga no ütleme nii, et ma juba näen silmi kissitades ja hoolega vaadates tunneli lõpus valgust 😀

Nii õnnelik on olla. Palav ja õnnelik.

ma niisama oma täies ilus ja hiilguses, trussikute väel lastebasseinis vedelemas nagu mauk. #life

Ootan nüüd, et te kõik ütleksite mulle, et tubli tüdruk olen. Oleks Mari kodus, ta raudselt ütleks 😀 Ma olen nii ära tõusnud, et ma isegi korraks kujutasin ette, kuidas ma elutoa ja lastetoa ka ära koristan täna, aga hulluks vist ei maksa minna 😀

Ps! Tahan uuel nädalal teha mingi küsimus-vastus stiilis postituse oma tüdrukutest. Kui kellelgi on miskit küsida, siis andke aga tuld, teete mulle kirjutamise lihtsamaks! Oodatud on küsimused Mari ja Lende kohta, aga kui kellelgi peaks ka Marta kohta mõned olema, siis üllatage mind!

Loe ka neid postitusi!

63 kommentaari

Jäta kommentaar

 • Avatar
  Vasta Tyy 31. juuli 2018 at 15:56

  Muidugi tubli oled Mallu-Mariann !!!
  Parem kohe võtta need lisa sõidud kui õpetaja niisugust nõu annab. Nii ikka saab ju enesekindlust juurde ja osavamaks muutud ka ning suudad jälgida aina paremini samaaegselt märke, foore, inimesi ja peegleid. Isegi peale sooritatud eksamit kulub veel kuid kuni tunne end mugavamalt. Mõni on jah lapsest saati saanud kuskil “põllul” kätt harjutada aga kui sa ikka täielikust nullist alustad on see 20 tundi tõeliselt vähe.
  Mina tegin oma load “vanuigi” ja olin jube uhke et kõik eksamid sai läbitud esimesel katsel – oli siiralt üllatunud. Värisesin ja pablasin ikka jubedalt. Samas võin öelda et meie sõidus kõige tublim ja osakajam kukkus läbi esimses 150 m järel. Mis siis juhtus? Sügisene päike on madal ja paistis fooripeale nii, et tundus roheline põlevat. Minuga oleks sama juhtunud kui ta poleks sellest meile teada andnud. Tuleb vaadata veendumiseks ka küljel olevaid teise suuna foore. Elulõpuni oskan nüüd seda kontrollida ! Nii et suurimad vead on parimad õppetunnid! Alati ei ole läbimine tubliduse näitaja, vahel on vaja ka vedamist.
  Sellise kuumaga leida endas jõudu midagi teha on uskumatu Kangelastegu ja aju ka veel töötab – no mida- oled igiliikur või? Ma tuian otsin jahedamat nurka kus jaksaks L E S I D A ! olen vannitoa kivipõranal lapitimaas ja lihtsalt sureeeen kui kohe jaedamaks ei lähe. Toaski +31 , õues veel enam!

 • Avatar
  Vasta K 30. juuli 2018 at 14:45

  Ehee ma ootan seda Mari garderoobi posti 🙂 Lende ona oli väga huvitav! Aga Lende ona vol 2 vôiks ka tulla 🙂

 • Avatar
  Vasta Bb 30. juuli 2018 at 13:52

  Automaat käigukastiga saab vähestes linnades sõidueksamit teha 😉 ja kõik need linnad pommiaugud ?? tegin tallinnas 2korda kukkusin läbi . Jätsin hetkel pooleli ? oleks rohkem varjante väljaspool tallinnat nt haapsalu , isegi saue oleks okei ja kuresaare ka kõlab hästi nagu sul plaanis .. aga nendes linnades ainult manuaalid 🙁

  • Avatar
   Vasta Kristina 1. august 2018 at 21:16

   Ma tegin just paar päeva tagasi automaadiga sõidueksami, Tallinnas, sain esimese korraga läbi, nii et tehtav 🙂

 • Avatar
  Vasta M 30. juuli 2018 at 12:39

  Mis mõtet on teha ark’i eksam kuskil mujal väiksemas linnas, aga siis igapäevaselt ikka Tallinna liikluses sõita? Kui sa eksamit Tallinna liikluses tehtud ei saa, siis kuidas sa igapäevaselt Tallinna liikluses sõidetud saad?
  See küsimus polnud konkreetselt sulle mõeldud, vaid kõigile, kes mujal linnas teevad või seal teha soovitavad.
  Ma sain ilusti arki eksami Tallinas tehtud esimese korraga. Pole pärast ka liikluses probleeme olnud.
  Vabandan, ma lihtsalt ei saa sellest mujal linnas tegemise loogikast aru.

  • Mallukas
   Vasta Mallukas 30. juuli 2018 at 13:57

   Sõidetud saamine ja arki eksam kaks väga eri asja ?

 • Avatar
  Vasta M 30. juuli 2018 at 10:55

  Ma sooviks, et sa reaalselt näitaksid neid riidest mähkmeid ja seda süsteemi, mis kuhu käib nt laivis vms. Lisaks sooviks (kui juba oled pikemalt neid kasutanud) saada sinu ausat tagasisidet- mis firma omasid eelistada jne.

 • Avatar
  Vasta Evelin 30. juuli 2018 at 10:43

  Mega tubli oled ju!:))
  Mul endal käivad ka vahel sellised energiasööstud ja siis saavad korraga tehtud asjad, mida olen mõnikord kuude viisi ainult mõelnud, aga tegudeni pole jõudnud.
  Sellises kuumuses on millegi tegemine mu meelest üldse kangelastegu. Nii et ma pean ikka ennast ka kiitma, sest hakkasin paar kuud tagasi trenni tegema ja kuna ma teen seda kodus, langeb ära variant, et “ee…täna ei viitsi kohale minna”. Mõnipäev see kuumus tekitab küll tunde, et no way ma täna jaksan teha, aga seni olen suutnud ennast alati kokku võtta ja ära teha:) Keha relvaks, noh!;)

  Muuseas, Perekoolis teati rääkida, et sa valetasid meile täiega, et kontoriinimesed sulle kirjakese kirjutasid laste nutu kohta. Ise kirjutasid selle ju, et tähelepanu saada!:D

  • Mallukas
   Vasta Mallukas 30. juuli 2018 at 11:54

   Haha, kui lõbus seal perekoolis tundub olevat ?

 • Avatar
  Vasta Laura 30. juuli 2018 at 08:15

  Lugesin, et soovid teha ARK-i teises linnas ja oled mõelnuf Kuressaare peale.
  Kui on soovi, siis võib-olla on Haapsalu ka variant, sest ise käisin seal autokoolis, selles samas autosõidu omas ja õpetajad head. Kuigi ma sattusin ainult ühe õpetaja juurde, olen kuulnud positiivset mõlema kohta. Arkis pidin sõitu paar korda tegema ja õpetaja oli väga toetav ja käisin vahepealgi sõitmas, et arutada vigade üle ja harjutada neid 🙂 õpetaja veel alati ütles, helista kui eksam läbi ja räägi, kuidas läks 🙂

 • Avatar
  Vasta Anni 30. juuli 2018 at 07:51

  1)Miks lasid oma lastele teha puugivaktsiini, kuid mitte teisi riiklikus kavas olevaid? Ja kas kavatsed Martat nüüd vaktsineerida?
  2)Kui kaua plaanid Martat imetada?
  3)Kuidas oled oma lapsi magama pannud? Kas esialgu rinnaga ja mismoodi peale imetamise lõppu?

 • Avatar
  Vasta Kris 30. juuli 2018 at 07:31

  Ma pigem ütleks, et rohkem usku endasse, sa saad need koolieksamid esimese korraga vabalt tehtud ;).

 • Avatar
  Vasta Anne 30. juuli 2018 at 06:36

  Pakun välja tee Pärnus ARK-i sõit,soovitan väga Autosõit OÜ ,õpetajad sealt,Verno Õige,Aime Pallo! Ise pusin ,et 3x ARK-i eksam ära teha,sõit siis

 • Avatar
  Vasta Veroonika 29. juuli 2018 at 22:43

  Väga tubli, et omas tempos tiksud! Ise olen käinud 2 erinevas autokoolis. Vahet umbes 2 aastat. Esimeses käisin 10 sõidutundi, kuniks lõin käega. Lihtsalt ei olnud õpetajaga klappi. Ma selline õrna hingega ja tema oli väga karmi sõnaga. Viimases sõidutunnis ütles, et ma võin 60 lisasõitu ka võtta, aga asja minust nkn ei saa! Siis ma olin ikka väga pikalt löödud ja arvasin, et ma ei saagi mitte kunagi lube. Aga peale lapse sündi, kui mees Soome tööle läks, siis mõtlesin, et pekki kah. Kuidas siis mina ei saa, kui nagu sinagi ütlesid-poolel Eestil ju on load!!! Ja võtsin kätte ja esimese hooga läbisin nii koolieksamid, kui ARKi. Rõõm endale tõestamise ees oli üüratu! ARKi eksamilt tulles helistasin autokooli õpetajale ja tänasin, et ta minusugusele ikka asja selgeks suutis teha, kuigi eelmine autokool oli mu pm maha kandnud 😀
  Ühesõnaga, kui vähegi tahtmist on.. ja seda sul on. Sa kindlasti seekord täidad eesmärgi. Nii vähe veel jäänud, edu! ?

 • Avatar
  Vasta Katrin 29. juuli 2018 at 22:43

  Tsau loen su blogisi ja mõtlen endamisi sa oled ikka super inimene ja ema … Kardo on lihtsalt fantastiline isa oma pupsikutele . Tahaks ka seda tunnet omada et lastel oleks issi aga kahjuks peavad nad minu kolm minuga leppima … ootasin kaksikuid ühe kaksikutest kaotasin 7 nda rasedus nädala pealt jäi üks ja kaua oodatud poja keda issi nii soovis aga õnnetuse taga järjel kus ta hukkus kui poja sai kahe kuuseks ei saagi ta pojaga koos olla … lihtsalt pisar tuleb silma kui vaatan teisi kellel on pisikestel issid … aga mis siis ikka olege muhedad edasi ..

 • Avatar
  Vasta G 29. juuli 2018 at 22:22

  Palun räägi laste vaktsineerimisest või noh otsusest mitte vaktsineerida, k.a k-vitamiini süstist. Kuidas jõudsite selle otsuseni ja kuidas oli arstide suhtumine jne.

 • Avatar
  Vasta Ele 29. juuli 2018 at 22:10

  Väga tubli oled??!

 • Avatar
  Vasta Kellu 29. juuli 2018 at 22:04

  Kas olete Kardoga täheldanud või mõelnud, et kumb laps kummasse on? Nii iseloomuomadustest või välimuselt. Mari tundub välimuselt rohkem Kardosse kalduvat. Lende tundub iseloomult teisse mõlemasse, vana rahu ja veidi nagu väike boheemlane.

 • Avatar
  Vasta A. 29. juuli 2018 at 22:00

  40 sõidutundi? Ma tegin 2010.a lube ja oli 20 sõidutundi. Kas 8 aastaga on neid nüüd topelt pandud või meh?? Eks ta äge tunne on muidugi, kui saavutad ja ära teed miskit, eriti kui see juhtub endalegi veidi ootamatult lihtsalt 😉 Tubli tüdruk!

  • Mallukas
   Vasta Mallukas 29. juuli 2018 at 22:02

   Ei, ikka on 20 kohustuslik, aga võtta võid palju tahad ju 🙂

   • Avatar
    Vasta A. 30. juuli 2018 at 13:11

    Aaa, nii hoopis. Siis küll. Aga siis on sul ju sõidutunnid pmst tehtud ju 🙂 Ise tead, millal viimase sõitmise teed 😉 Mu meelest kui sa just mingi totaalselt lootusetu juhtum ei ole, pole sõiduõpetajal voli ka öelda, et tuleb ikka veel nii ja nii palju tunde võtta. Iseasi kui jah sõidueksamist juba korduvalt läbi ei ssaa. Aga ma arvan sa varsti juba oled ses osas parajalt küps, et võiksid koolis sõidueksamit proovida. Ses suhtes, et see annab sulle rohelise tule ARKi edasi minna. Kui seal läbi ei saa, ei keela keegi veel sõidutunde juurde võtta 😀 Ma lihtsalt näen sedasi varianti kiiremini ühelepoole saada, muud midagi.

    • Mallukas
     Vasta Mallukas 30. juuli 2018 at 13:55

     No minu õpetaja on ka autokooli eksamineerija, et küllap ta näeb ju ise mu taset 🙂

 • Avatar
  Vasta Kai 29. juuli 2018 at 21:15

  Kas seda tagurdamine otsesuunas eksamiharjutust oled teinud? Milliseid suundasid pidigi näitama?

  • Mallukas
   Vasta Mallukas 29. juuli 2018 at 22:03

   tagurdades? Lihtsalt taha? 😀 Ma küll ei tea et siis suunda näitama peaks üldse.

 • Avatar
  Vasta Evy 29. juuli 2018 at 21:07

  Ma alustasin lubade tegemist enne esimest rasedust. Nädal enne tähtaega käisin ARKis ja läbi ei saanud. Siis jäigi pooleli kuna elame linnast väljas ja väikese lapse kõrvalt polnud aega enam sõite harjutamas käia. Igatahes laps oli 10k kui hakkasin uuesti käima. Ja load sain kätte enne teise lapse sündi. Ehk kaua tehtud kaunikene. Muidugi lisasõite võtsin palju pluss veel abikaasa tegi juhendajakaardi ja seega tegin juba nö erinevaid sõite ise ennem kui eksamile läksin. Nüüd juunis sain ka vahtralehe maha.

  Igatahes kiidan kõiki kes seda teed alustavad. Ise olin veendunud kunagi, et minul autorooli asja pole. Aga näe. Muidugi kui luba ei oleks ei saaks naljalt lapsi lasteaeda, ise tööle ega kooli.

 • Avatar
  Vasta Karmen 29. juuli 2018 at 20:04

  Autosõit on nagu jalgrattaga sõit. Ükskord käppa saad siis enam ei unune 🙂 Teooriaga see teema, et mida rohkem sa ka liikluses sõidad, seda paremini jäävad asjad meelde. Väga tubli oled!

 • Avatar
  Vasta Riina 29. juuli 2018 at 18:58

  Mariann,tubli tüdruk oled????? Jaksu sulle 🙂

  • Mallukas
   Vasta Mallukas 29. juuli 2018 at 19:27

   aitääh *niks ja kraaps* Ma praeguseks endaga veel rohkem rahul, sest ma siiski koristasin lastetoa JA esiku ära, ja värvisin ära ühe laua ja tooli. JA vahetan voodipesu kah ära 😀

 • Avatar
  Vasta Hekti 29. juuli 2018 at 18:36

  Appi, ma olen see vend, kes kogu aeg karjuks iga Lende pildi peale: NII NUNNU.
  See sopanägu käbi on üli nunnu ja Mari on fb viimase pildi peal nji ilus seal patuudil ja see LOVE bassu pilt su endaga, Lende ja Martaga on ka nii hea Life.

  Aga MEGA tubli oledki ikka küll selle autokooliga. Super.

  Martakene: kuidas sa tema sünnitusse suhtud? ( mis iganes mõtteid see küsimus sulle pähe ei tooks, pane kõik kirja.)
  Lende: lemmik sõna?
  Mari: lemmik värv?

  Homset saadet ootan.
  Haha: “Olgu Jumal selle mehe eest tänatud”.

 • Avatar
  Vasta K 29. juuli 2018 at 18:25

  Ma olen tähele pannud, et me liigume väga ühes tempos 😀 Ma alustasin mingi paar nädalat enne sind autokooliga, praeguseks 23 kohustuslikku tundi tehtud + 1 lisaks nüüd, palju enam vast jäänud pole, aga samas eksamiks valmis kohe kindlasti pole. Ma teen küll manuaali lube.

  Teooriat läksin esimese hooga tegema väga laadnalt – arvasin, et kui teooria ilusti läbi vaatan ja kõigest aru saan + kõik need minitestid läbi teen lennates, peaks teooria lebo olema. I WAS SO WRONGGGG. Tegin 60 küsimuse peale 14 viga. Jummalast šokis. Alguses keeldusin uskumast seda, et neid teste ei saa loogika peale teha, vaid pmst peavad vastused lihtsalt pähe jääma. Jälle SO WRONG. Lahendasingi kaks nädalat iga päev neid lollakaid teste, kuni vastused pähe kulusid ja siis tegin baboom teisel korral kolm viga ja LÄBIIIIII. Õpetaja muigas, et hea, et viisakusest ikka paar viga sisse lasksid. Kaks viga olid sellised, kus olin kahe vahel ja parandasin valeks ning kolmas oli selline, et tõesti ei teadnud. Mega amzing tunne see tehtud saada.

  Nüüd vaja ainult sõita, sõita, sõita!

  • Mallukas
   Vasta Mallukas 29. juuli 2018 at 18:41

   jeee, jõudu sulle ka sellel saatanateekonnal 😀

 • Avatar
  Vasta Anu 29. juuli 2018 at 18:14

  Tõesti tubli oled! Ma ei viitsiks pekstes ka uuesti lube teha, hea et olemas on ja ehk pole põhjust kunagi uuesti tegema ka hakata.

  Mul on üks eriti lamp küsimus või tegelikult pigem üks tähelepanek, mida võid kommenteetida kui kommentaari vääriliseks pead.

  Sul on lastel kaks nime ja loogiline, et ühte kasutatakse rohkem. Aga olen tähele pannud, et näiteks Mari puhul kasutad vahel ka teist nime, aga Lendel mitte. Näiteks Mari tag on Mari Johanna ja Lendel ainult Lende. Malluka suves ka tutvustasid, et tema on Mari Johanna ja teme Lende .

  Ma nagu küsimust ei oskagi välja võluda, vb et kas ise oled märganud, et nii teed? Ja kas vahel kasutad Lende täisnime ka või kas keegi peres kasutab?

  • Mallukas
   Vasta Mallukas 29. juuli 2018 at 18:41

   Hea küss! Ma panen selle lasteposti sisse! 😀

 • Avatar
  Vasta K. 29. juuli 2018 at 18:03

  Kas enam ei pea enne arki minemist pimedasõitu ja algastme libedasõitu läbima? Või sul need juba tehtud?
  5 aastat tagasi mind enne arki ei lastud kui kool tehtud ja esmaabi ja pime ja libe. Ja siis kahe aasta jooksul peab veel lõppastme ka tegema. 😀

  • Mallukas
   Vasta Mallukas 29. juuli 2018 at 18:42

   Ei tea 😀 Ausalt.. aga no kui peab siis teen 😀

   • Avatar
    Vasta Helena 29. juuli 2018 at 19:24

    Libedasõit peab olema tehtud enne, pimedasõidu tegemise võimalus oli mul simulaatori abil. Ehk siis reaalselt ei pidanud tegema, muidu jah, need kohustuslikud.

 • Avatar
  Vasta M 29. juuli 2018 at 18:02

  Ma tegin kooli teooria ja sõidu esimese korraga ilusti ära. Siis läksin ARKi teooriat tegema ja oli palju lebom, kui kooli oma. Nüüd ootan septembrit, et saaks ARKi sõidu ära teha(ilmselt suudan 3x seda teha enne kui load kätte saan??), sest kõik ajad kinni -.- . Aga minuteada peaks vist olema kooli sõit enne arki teooriat tehtud olema, kuid pead ei anna ?

  • Mallukas
   Vasta Mallukas 29. juuli 2018 at 18:43

   Ma ARKi sõitu nagunii tlnas ei tee, et teen mujal kus väiksemad järtsud (ja suurem tõenäosus läbi saada :D)

   • Avatar
    Vasta K. 29. juuli 2018 at 20:52

    Mina isiklikult soovitaks võõras linnas eelnevalt kontakteeruda mõne sõiduõpetajaga ja kasvõi enne arki sõidueksamit üks või kaks sõidutundi võtta. Kasvõi läbi sõita mingid keerulisemad vms kohad. Nii endal ka kindlam ja ei teki võõrastel teedel esmast lühist, et dafuk kus ma olen ja kuhu minema pean. 😉 Isiklikult soovitaks valida Kuressaare, järjekorrad on tavaliselt kuu, seal kandis ei ole mitte üht valgusfoori nt ja enamus teid on 30ala ja parema käe reegel. Samuti kui parkimisega ei tunne ennast kõige kindlamalt võta sõidutund, mille algul lepidki sõiduõpetajaga kokku, et täna ainult pargite kõikvõimalikel erinevatel viisidel. Mind aitas see nt tohutult. 🙂 Nael kummi 😉 lõpuks see tunne on ülihea kui saad endale öelda, et saingi hakkama 🙂

    • Mallukas
     Vasta Mallukas 29. juuli 2018 at 22:03

     Aga just täpselt nii mul plaanis teha ongi 🙂 Kuressaare oligi plaanis muuseas ka 😀

     • Avatar
      Lotte 30. juuli 2018 at 02:47

      Kuressaare tundub hea ainult teoorias, kui sa oled harjunjd Tallinnas sõitma. Väikelinnas sõites (eriti ilma foorideta) on kordades keerulisem kui suurlinnas. Kuressaares pole jah foore,aga seal on palju ringe, ühesuunalisi tänavaid ja võrdväärseid ristmike. Niiet miski su elu seal ei lihtsusta? Mul on endal 4,5a load olnid ja tegin need Tartus, nüüd elan aastaid Tallinnas ja suurlinnades on ikka kõvasti kergem liigelda. Ma lihtsalt jälestan kuskil pisikeses linnas sõitmist. Nt Pärnu on üks nõmedamaid kohti, kuhu autoga minna. Jah, Riia mnt pole häda, kuna sõidad ainult otse, aga kõik muu…
      Niiet jah, kiiremini võid löögile pääseda küll, aga kui harjunjd oled sõitma fooridega, siis ilma on ikka kõvasti keerulisem alguses. Ja olen seda ka kuulnud, et väikelinnade ekamineeriad on karmimad.

   • Avatar
    Vasta Kreebik 30. juuli 2018 at 17:21

    Hah, Kuressaares lube teha oleks paras hullus praegu. Meil on terve kesklinn pea aastaks remondis, mis tähendab, et liiklemine käib mööda kitsaid kõrvaltänavaid, mis on poolenisti autosid täis pargitud ja millede liiklusreegleid ei tunne kõik kohalikudki, sest osad reeglid on suisa ebaloogilised. Ja eksamineerijad on meil karmid.
    Minu soe soovitus – võta rohkem sõidutunde lisaks, see ei ole häbiasi. Rahakotile küll mõjub salendavalt, aga sellega sa tuled toime. Sõida, kuniks sõiduõpetaja ütleb, et oled valmis. Ja siis tee Tallinnas ära see sõit, tuttavamas keskkonnas. Kui sa oled piisavalt sõitnud, siis ei ole need foorid ja reastumised midagi nii keerulised. Ja kui läbi kukud, siis teed lihtsalt uuesti. (Tegelt ma ise valiks ka Tallinna asemel näiteks Pärnu, kui peaksin tingimata valima. Põhjuseks ainult see, et tunnen Pärnut rohkem ja tuttavas kohas tundub liiklus loogilisem – võõras kohas tekib paras kaos. See võib isegi Kärdlas tekkida, kui seal algajana eksamit peaks tegema.)

 • Avatar
  Vasta Mirelle 29. juuli 2018 at 17:54

  Jee Mallu, mul nii hea meel sinu üle 🙂 Ja enda üle ka . Ma võtsin julguse kokku ja proovisin kooli sõidueksamit eelmine reede. Sain hakkama 🙂 Esmaspäeval sain autokoolist kursuse läbimise tunnistuse. Reedel tegin ARK teooriaeksami 0 veaga 🙂 ARK sõidueksam aga alles 28.09 🙁 Kõige varasem aeg oli see 🙁 Septembris kavatsen veel sõidu umbes 20 tundi, muidu tuleb jube pikk vahe sisse. ARK omast tahaksin ikka kindlalt esimese korraga läbi saada. Oeh pikk jutt, aga ma ka nii uhke 🙂 Ja nii tore lugeda sinu uhkest tundest 🙂 Me saamegi hakkama!

  • Mallukas
   Vasta Mallukas 29. juuli 2018 at 18:43

   Omg, sul on ikka eriti palju põhjust uhke olla, nii tubli oleeed:D

   • Avatar
    Vasta Mirelle 29. juuli 2018 at 20:42

    🙂 Aitäh kiituse eest! Ise olen ka uhkusest lõhkemas, natuke veel naudin seda tunnet sest ARK sõidueksamit põen juba praegu 🙁
    Kas sul muidu sõiduõps soovitas mujal linnas teha? Mul õpetaja just ütles, et ma kindlasti Tallinnas teeksin sest siin sõidame seda ARK teekonda kogu aeg risti-rästi läbi. Et õpin need nipid ja ka lõksud ära. Et üks on on sõitma õppida aga teine asi on eksamiks õppida. Samas Maanteeameti kodulehel esimene vaba aeg on näiteks Tartu 29.08.
    Nüüd ma ei tea kas oodata või proovida mujal linnas.
    Thanks et kahtlema panid 😀

    • Mallukas
     Vasta Mallukas 29. juuli 2018 at 22:04

     No ma õpetajalt küsind pole, aga pigem enda tuttavad, kes tallinnas sada korda tegid ja siis mujal esimese korraga ära tegid, on soovitanud 😀

     • Avatar
      Mirelle 29. juuli 2018 at 22:17

      Tüütan sind täna maksimaalselt ikka 😀 Sorry. Kas sul tuttavad tegid ka automaatkäigukastiga autoga? Sest mul annab eksami kohad ainult Tallinn, Tartu, Jõhvi, Pärnu, Narva. Väiksemaid kohti ei anna üldse 🙁 Kuressaare oleks super mõnus. ARK lehelt leidsin et:
      Kui isik taotleb B-kategooria juhtimisõigust automaatkäigukastiga auto (siduripedaalita auto) juhtimiseks, siis alates 01.09.2016 sooritakse sõidueksam üksnes Maanteeameti teenindusbüroo B-kategooria automaatkäigukastiga sõidukiga, mis on samuti salvestusseadmega varustatud. Siis vast mingit kooli autot ei saa seal kasutada?
      Juhe jookseb kokku. Ise tahaks ka väiksemas linnas teha, aga vot valikut eteenindus ei anna. Ju neil siis see automaatkäigukastiga auto vaid suuremates linnades. Tallinnas ka ainult üks 🙁

     • Mallukas
      Mallukas 30. juuli 2018 at 08:47

      Tead ma täna küsin ta köest 😀

 • Avatar
  Vasta Anneli 29. juuli 2018 at 17:45

  Ma just eile vaatasin, et 20 sept. esimene vaba aeg arkis…:D

  Aa ja tubli oled ka muidugi. 😉

  • Mallukas
   Vasta Mallukas 29. juuli 2018 at 18:44

   Sa vast vaatasid Tlna arki, ma siin enivei ei tee 😀

   • Avatar
    Vasta Triinu 29. juuli 2018 at 23:20

    Ise tegin Tln ARK-is ja pole hull jmidagi. Mind ka enne hirmutati, et ega esimese 3 korraga läbi ei saa keegi. Tegelikkuses Saab küll esimese korraga tehtud, kui sõita oskad.

 • Avatar
  Vasta Annika 29. juuli 2018 at 17:44

  Ma just täna mõtlesin, et kaugel Sul load on. Tänks vastuse eest 😀

 • Avatar
  Vasta Laura 29. juuli 2018 at 17:40

  Mina tegin autokoolis ja arkis teooriad mõlemad ühe korraga, kuigi mul oli täpselt sama hirm, mis sinulgi. Autokooli jaoks lahendasin testi raamatu lâbi reedest-pühapäevani ja esmasp oli eksam. Ja sai tehtud ja arki oma tundus minu jaoks üldse lihtsam 😀

  Aga kiitma peab ja tubli oled! Isegi kogun jõudu selles palavuses, et natuke asjalik olla, eks näis 😀

  • Mallukas
   Vasta Mallukas 29. juuli 2018 at 17:44

   ma olen ka nii palju kuulnud, et ark’i oma on lihtsam kui kooli oma, selle pärast ma kooli oma üle rohkem põen ka 😀 aga kas enne ei pea kooli sõidueksam tehtud olema, et arkis teooriat teha?

   • Avatar
    Vasta Laura 29. juuli 2018 at 17:47

    Peab ikka sõidueksam koolis tehtud olema ja 🙂

   • Avatar
    Vasta Lulu 29. juuli 2018 at 17:59

    peab ikka olema. Autokooli lõputunnistus peab ka olema 🙂
    Enivei, hetkel on sõidueksamile 2 kuud järjekorrad, ootan ise just uut aega eksamiks, septembrisse :/
    Ja sa saad hakkama, teooria õppimine ongi kõige tyytum

   • Avatar
    Vasta Kerttu 29. juuli 2018 at 18:01

    Peab küll. Kui mõlemad eksamid tehtud ja autokoolil liiklusregistrisse andmed sisestatud, siis saad registreerida ARKi teooriale. Endal teisip ARKi teooriaeksam, närv juba püsti natuke ?

   • Avatar
    Vasta Jaanika 29. juuli 2018 at 18:02

    Peab ikka. Autokooli tunnistus peab olema käes, siis saad ARKi end kirja panna 🙂

   • Avatar
    Vasta Karin 29. juuli 2018 at 18:07

    Kahjuks peab kooliga ennem ühele poole saama ja siis saab alles arki. Mind ootab homme kooli teooria eksam ees. Kolmas kord juba. ?

    • Mallukas
     Vasta Mallukas 29. juuli 2018 at 18:42

     Omg, eduuuu! Hoian sulle pöidlaid 😀

   • Avatar
    Vasta K 29. juuli 2018 at 18:11

    Peab ikka. Autokool peab olema lõpetatud ja tunnistus käes. Siis saab alles ARK’i minna 🙂

   • Avatar
    Vasta Laura 29. juuli 2018 at 18:36

    Autokool peab olema lõpetatud, et Arki eksamitele saaks minna 🙂

    • Mallukas
     Vasta Mallukas 29. juuli 2018 at 18:40

     Siis mul jah peab ikka see paus sisse jääma, et alguses autokooli teooria, siis sõit ja siis arki minek 😀