0
TESTIN JA ARVUSTAN

remont, rahapuudus ja Bondora*

10. august 2018

Ma ausalt siiamaani ei saa aru, miks ma negatiivset tagasisidet sain, kui Bondoraga alustasin. Mulle jäi kuidagi mulje, et nende lubadused oleks alusetud, või et “raha tiksub juurde ainult alguses” ja hiljem jääd räigelt miinusesse või… Ma ausalt ei saa aru! Ehk võib-olla kõvemad investeerimisgurud tõesti teavad kohti ja viise, kuidas sama ajaga rohkem raha teenida, aga tulles tagasi selle juurde, et enne lasin ma vabal rahal Swedi hoiusele tiksuda ja teenisin sellega null euri, siis Bondoras olen kolme kuuga teeninud pea 7€.

Jah, ega see seitse euri nüüd ma ei tea, mis suur rikkus ei ole, aga sellegipoolest on see rohkem kui mitte midagi. Eriti kui teha seda pikema perioodi peale, sest see summa ju muudkui ainult kasvab. Minul tekkis aga selline olukord, et mul oli hoopis vaja testida, kas ma selle raha sealt kätte ka saan. Oli küll plaanis seda seal ilusasti novembrini hoida, aga paraku on remondiga seoses väljaminekuid rohkem kui küll, seega sai “laiaks löödud” Swedi hoius ja nüüd pidin otsaga Bondora kallale ka minema.

Ma ütlen vaid seda, et usalda veel poolvõõraid rahaasjadega ja usu igasuguseid vabandusi, millal su raha sulle tagasi kantakse. Uskuge hoopis mind, häda korral ei näe sa selliste inimeste käest punast krossigi. Pange tähele, mul veel väike lootus säilib, sest ma avalikult pole veel seda inimest risti löönud, aga sellest tuleks üks huvitav postitus: “100 kreatiivset vabandust, miks mitte kellelegi raha tagasi maksta”. Aga eks see on kivi mu enda kapsaaeda, enamik vast nii lollid enivei pole, kui mina.

Kaldun teemast veits kõrvale, aga ühesõnaga, eile proovisin siis Bondorast väljamakse teha. Tahtis 2x kinnitust pin-koodiga, mis mu telefoni tuli. Infoks veel niipalju, raha väljakandmisel tuleb see enne kanda Go&Growst Bondora põhikontole, kuhu koonduvad kõikide Bondora toodete summad kokku. Sealt saab kenasti teha väljamakse oma pangakontole. Tänaseks oli raha minu kontol. Ei tea, ehk oli juba eile, aga ma vaatasin alles täna. Igatahes saan mina oma kiire rahaasja aetud ja nagu öeldud, väike lootus on, et kui enda raha tagasi saan, saan oma Bondora kogumist jätkata.

Muuseas SUUR oli minu üllatus kui raha kätte sain. Mitte selle pärast, et ma selle üldse kätte sain, vaid selle pärast, et minu Bondora konto näitas ju, et mul on sealt saada 728€, aga kohale tuli 835€. Siis sain aru, et lisaks oli tulnud lausa  126 euri Bondora soovitusprogrammi kaudu, mida on võimalik ka kõigil teil teenida, kes teistele oma koodi jagavad, mille te liitudes saate. Ma enda oma hullult jaganud pole, seega ma olingi imestunud, et sellegi pealt nii palju juurde tiksunud oli. Puhas võit ja tõesti rõõmustav!

Tulumaksu osas tehti mulle selgeks, et kuna mina olen 700 eurot sinna sisse kandnud (algselt 500 ja ca kord kuus 100 juurde) ja teeninud lisaks 7 eur tulu, siis välja võttes pean kevadel tulumaksu maksma vaid 7lt eurolt, mis polegi nii hull. Kevadel tuludeklarit täites piisab ka sellest kui kirjutad palju investeerisid ja palju välja võtsid, ülejäänud arvutab Maksuamet. Go&Grow vaates on Bondoras olemas ka Go&Grow maksuraport, kus kogu vajalik info olemas ehk ise väga nuputama ei pea. Kui ma seda väljavõtet praegu poleks teinud, ei peaks kevadel midagi maksma. Nii et niisama sisse-välja pole mõetet sealt kanda.

Et siis jah, kui ma enne ütlesin, et saab ka säästudeta elada, siis praegu oleks mul küll suht nadi olukord olnud, kui poleks kuskilt võtta olnud. Okei, ma oleksin võinud oma ema käest küsida või midagi, aga kuna ma ALLES talle meie laudiste eest tagasi maksin, siis oleks vahelduse mõttes kena mitte oma emale võlksi olla.

Lõpetuseks tahan ma ohata, et õudne, kui kallis kogu see remont on. Mul oli kuidagi nagu vaimusilmas mõte, et ah, värvin siin paar seina ja vahetan paar lampi ja no okei, lasen uue välisukse panna, aga iga jumala asi läheb kallimaks, kui ma arvasin. Näiteks ainuüksi välisuste hinnad algavad 500€st. Mul on kahte vaja. Lisaks sain täna hommikul teada, et need uksed on erimõõdulised (nagu kõik krdi uksed siin majas, wtf?!) ja seega lisandub uste hinnale 30%. Paigaldus, lukud, lingid, need olid ka mingi 430€. Ja me pole veel otsapidi tuppa jõudnudki!

Üks osa minust ütleb, et suva, ära siis hakka sellega üldse jamama, aga teine osa minust ütleb, et pelletkamin tuleb ju nagunii ja selle paigaldusega nad nagunii “rikuvad” seinu, mis tuleb üle teha, et siis nagunii ju MIDAGI tuleks teha, tahan ma või mitte. Ma eile mõtlesin isegi nii kaugele “säästulahendustele”, et rendin lihvija ja lihvin ise selle trepi ära, aga Kardo tegi mulle üsna kiiresti selgeks, et siis ma keeraks selle trepi pekki, sest ma pole elusees ühtegi asja lihvinud. Samas kasuisa ütles, et kui just lihvijat ühe koha peal ei hoia, siis täitsa pekki on vast raske keerata 😀

Blaah. Tahaks NIIMOODI remonti teha, et raha oleks lihtsalt lademetes käes ja teed rahulikult seda, millal tahad ja mis vahenditega tahad. Mitte, et peaks mõtlema, et palju mul raha on ja kust saaks soodsamalt tegijat. Eriti arvestades seda, et soodsad tegijad võrduvad üldiselt jamade tegijatega.

Vot, oleks aastaid tagasi koguma hakanud, oleks mul ehk rohkem kui 7€ kogunenud, eksole. Katsun aga Bondorast väljavõetud summa võimalikult ruttu tagasi kanda, et näha palju poole aastaga sinna tekkida saaks. Ah, ega vinguda tegelikult mõtet pole. Peaks tänulik olema, et üldse on võimalik midagigi teha ja asi ants, eks jooksvalt saab siis vaadata, mille jaoks raha jätkub ja mille jaoks ei jätku. Lihtsalt tahtsin korraks halada:)

Kui sa mõtled, et tahaksid ka Bondoraga proovida, siis nagu öeldud, summad ei pea olema suured ja alustada võib ka väiksest summast, kasvõi selleks, et veenduda oma silmaga, kas see töötab. Minul on pakkuda teile SEE LINK, mille kaudu regades saate endale Bondora poolt kontole kohe tasuta 5€, millega saab kohe ka Go&Grow‘sse paigutada.

*Postitus sündis koostöös Bondoraga. Tegemist pole finantsnõuga. Investeerimine on seotud riskidega ja ei pruugi sobida kõigile. Konsulteeri vajadusel asjatundjaga.

Loe ka neid postitusi!

42 Kommentaari

Jäta kommentaar

 • Avatar
  Vasta GK 15. jaanuar 2019 at 21:13

  Tere!

  Ma sooviksin teada, millised näevad väljamaksed välja kui teed investeerimiskontolt tagasikande pangakontole. Et kas on näha, et see oli investeering, mitte laen. Tahaks tulevikus pangast päris laenu aga ei tahaks, et pank arvaks, et tegemist oli laenuga.

 • Vasta eksperiment läbi: pool aastat Bondoraga* - Mallukas Mallukas % % 14. detsember 2018 at 15:20

  […] vaja on. Aga kui on kohe vaja, siis saab Bondorast ka kohe kätte, ma ju ükskord proovisin (LINK sellele postitusele), et umbes päevaga oli raha kenasti mu kontol ja ei mingeid probleeme sellega ei […]

 • Avatar
  Vasta Tetraeeder 13. august 2018 at 20:59

  Ma pakun, et tasuks kevadel maksuametiga läbi rääkida, mis on tulu ja mis mitte. Neil on paremad teadmised maksustamisest.

  Parimate soovidega,
  Tetraeeder

 • Avatar
  Vasta Taavi 12. august 2018 at 19:21

  See maksude osa on tõesti väga huvitav. Kuulaks isegi, mis loogikaga see toimib, et täna €707 võtad välja, kaks kuud hiljem kannad tagasi ja maksukohustus kaob. See oleks väga ainulaadne viis eraisiku tulude maksustamisel.

  Soovitusraha osas on su abiline ilmselt lihtsalt ära unustanud, et see ka sinu jaoks tulu on.

  • Mallukas
   Vasta Mallukas 12. august 2018 at 20:14

   tead, kirjuta bondorasse ja küsi järgi, ma ütlen ainult seda, mida mulle öeldi 🙂

   • Avatar
    Vasta Taavi 12. august 2018 at 21:47

    Oleks see jutt Bondora blogis, siis ehk küsikski neilt. Antud juhul on see aga sinu blogis ja sinu sõnadena kirja pandud. Võiks ju siis eeldada, et sina ka vastutad oma sõnade eest, kui ütled inimestele, et potentsiaalne maksupettus on okei? Või vähemalt oskad oma lugejatele seletada, miks selline lüke on okei ja vajadusel uurid reklaami ostnud partneri käest, kui ise ei tea.

    Ei saa ju ometi eeldada, et kõik su lugejad käivad nüüd ükshaaval järgi kontrollimas, kas su jutt ikka õige on või mitte.

    • Mallukas
     Vasta Mallukas 13. august 2018 at 02:38

     Edastasin neile küsimuse.

 • Avatar
  Vasta R 11. august 2018 at 20:29

  https://rahafoorum.ee/mallukas-hakkab-investoriks/
  Tõenäoliselt oled küll seda lugenud, aga minu arvates väga asjalikud tähelepanekud.

  • Mallukas
   Vasta Mallukas 11. august 2018 at 20:43

   ei ole 🙂

 • Avatar
  Vasta Pisi 11. august 2018 at 19:22

  Raha tuleb ja läheb. Seda ei ole kunagi piisavalt. Olen ise elanud lapsepõlve vanas majas ja näinud, kuidas kõik säästud pandi majale ja siis võeti laenu, et majal katus vahetada, teha juurdeehitust, kuna pere ei mahtunud enam pisikesse majja. Lisaks siis maja soojustamine, kuna tuul puhus sisse ja talvel oli jube seal elada.
  Nüüd ise elan üürikorteris oma perega. Kui kunagi ma unistasin oma majast, siis nüüd naudin elu üürikorteris. Elad muretult. Kui korteris midagi katki läheb, mida ise pole põhjustanud, siis korteri omanik enda rahadega teeb korda. maksan üüri ja elan muretult. Raha ma kogun, et endale midagi osta. Raha on kulutamiseks. Meie pere ei ela mingis rikkuses aga kui mingi kuu on sissetulekud suuremad, siis lubame kohe enda perele nt veekeskusesse või mõnda lõbustusparki minekut ja väljas söömist. Teame juba seda, et ega seda raha niisama enam nii palju tule, et suure perega kuskile minna. Kui viie liikmelist peret saab suureks pereks lugeda. Aga milleks elada koguaeg säästes, kuna ehk kunagi läheb vaja. Elu on nautimiseks ja kui selleks on võimalus, siis tuleb seda ka kasutada.

 • Avatar
  Vasta Jane 11. august 2018 at 12:11

  Puidust trepp vôi? Kuidas seda pekki annab keerata? Samas ma muidugi pole näinud mis olukorras too on.
  Mina tegin ühe vana trepi lintlihvija ja tavalise lihvijaga, uus värv peale ja nagu uuuuus! Et ei kujuta hästi ette kuidas seda perse saab keerata?
  Käsipuud vôtsime ära, no neid kaardus käepidemeid oli ses suhtes nadi lihvida, et nood olid kaardus, aga kolmnurk lihvija päästis ära!

  Nii et GO GO

  • Mallukas
   Vasta Mallukas 11. august 2018 at 12:14

   Puidust jah. Ma ei tea kuidas, aga no normis olukorras on, lihtsalt lihvima peab 😀 Kas sa olid enne ka lihvinud?

   • Avatar
    Vasta J 13. august 2018 at 00:02

    vaatasin juba pilti 🙂
    saab ilus! aga las mehed teevad, sulle pole kasulik seda tolmu sisse hingata 😉

    • Mallukas
     Vasta Mallukas 13. august 2018 at 02:37

     Teevadki 🙂

 • Avatar
  Vasta Kadi 10. august 2018 at 23:29

  Soovitan Sulle ühte head ja odavat ehitajat.
  Isa pruudil tegi ta remonti ning tulemusega ollakse väga väga rahul. Paps mul ka hämmingus kuidas nii korralik töö nii odavalt tehtud sai. Olgu öeldud, et mul isa maailma suurim kvaliteedi friik ja üldiselt raha pealt kokku ka ei hoia kui asi puudutab kvaliteeti ?.
  Samuti peigmehe vanemad küsisid erinevatelt töömeestest pakkumisi, et teha terve korteri peal remonti. Kahe remondimehe hinnapakkumise väheks oli peaaegu 4000 euri. Uskumatu !
  Kui oled huvitatud kontaktist anna teada.

 • Avatar
  Vasta Sanna 10. august 2018 at 23:13

  Kas ma olen nüüd midagi maha maganud või Mangi-saaga vol3 polegi veel?

 • Avatar
  Vasta Lisbet 10. august 2018 at 21:03

  No mina sinna oma raha panna ei soovitaks,sest puudub riigi hoiusetagatis. Kui firma oma töö suvalisel hetkel lõpetab,ei näe sa punast krossigi oma sissemakstud summast. Pigem tiksutada väikse intressiga nt inbankis-aastas 1,25%. Pikema perioodi puhul sutsu suurem

 • Avatar
  Vasta Sirly 10. august 2018 at 20:30

  Urrr, kuidas need targutajad ” kui sa poleks seda või seda ostnud, siis…” no mis? Terve maja remondiks ikka oleks puudu tulnud ja nii ei saa ka elada kui üldse endale midagi meelepärast ei osta.

  Ja raha on ikka puudu, säästa palju tahad. Millegi ostmiseks on ikka liiga vähe kogutud. Näide: hullult kogun. Näe, auto raha koos. Tahaks maja? Pagan, puudu jääb! Deem, vot kui ma poleks kohvikutes käinud ja paar korda kinos, siis oleks saanud. Oleks ikka?
  Sellised mõtted.

  Mallu, sa oled tubli! Ma näen Su postitusi lugedes kui palju tublim (hakkasid säästma) sa oled ja remont on tõesti kallis. Me tegime magamistoa remondi maast laeni pluss kvaliteetne uus mööbel jupikaupa…ma pole siiani kokku arvutanud lõppsummat , ei julge lihtsalt 🙂 🙂

  • Mallukas
   Vasta Mallukas 11. august 2018 at 08:45

   Mind ennast ajab ka veits närvi 😀 Umbes nagu ma elaks telgis ja ostaks ehteid, et krt ei saa siseruume lubada 😀

   • Avatar
    Vasta Sirly 11. august 2018 at 21:31

    Midagi sellist jah 🙂 🙂

 • Avatar
  Vasta Liisu 10. august 2018 at 19:33

  Uuriks huvi pärast, et miks te nii palju siseviimistlusele jms kulutatae, kui see on täitsa korrralik ja tipp-topp? Samas, kui maja vajaks väga palju just väljas tegemist, sh ka haljastus aias?

  • Mallukas
   Vasta Mallukas 11. august 2018 at 08:44

   Sa mõtled esikut? Nagu ma seletasin, siis paigaldatakse paari nädala jooksul pelletkamin, mille ehitamine ja “torude vedamine” selle seina nagunii veidi katki teeb. Tuleks värvida. Aga kui ma seda ühte seina värvin, siis ma võiks juba teised ka ju värvida, eriti kuna mu esik on tume ja pime. Trepi kohta olen ka rääkinud. Kassid on selle vaiba nii täis kusnud, et ma pean selle nagunii üles võtma kiiremas korras. Vaiba all on aga pool treppi lakitud, kaks astet värvitud. Ei jäta ju seda nii, eksole.

   Maja vajab väljast ka tegemist, mida jupphaaval teeme. Paraku on väljast tegemine väga-väga palju kallim. Mõtle nüüd natukene ise. Paari koridori seina värvimine vs nt maja vundamendisoojustus. Sa ei arva, et seal oleks hinnavahe :)? Haljastusest ma ei hakka rääkimagi, me peaksime siin tegelikult pinnast tasandama, maha uue kiviparketi panema, kaks terrassi ehitama – kõik need asjad ootavad selle taga, et me esiteks saaks maja üleni soojustatud ja uue fassadi külge, siis hakkame riburada pidi edasi liikuma.

   Ma ei tea, kas ma elan ise mingis paraleeluniversumis, et ma teiste jaoks nii saamatu ja valesti käituv tundun, aga ma meenutaks korra veel, et ma olen 28-aastane inimene, kes elab ilma laenuta saadud Nõmme eramajas. Siin elatud nelja aasta jooksul olen ma teinud sees kapitaalremondi kõikides tubades, vahetanud välja maja katuse ja aia, nüüd tegelen soojustusega. Kas see pole teie jaoks piisavalt kiire või milles asi on :D?

   • Avatar
    Vasta Lisbet 11. august 2018 at 10:59

    Väha tubli! Ma 10 aastat vanem ja mul pole oma korteritki,majast jäängi vist unistama,sest laenu võtta ei julge ja pärandust saada pole lootustki 😀

    • Avatar
     Vasta Kiiri 11. august 2018 at 14:50

     Abiellu siis mehega, kellel on maja, saad ka tubli olla 😀

     • Mallukas
      Mallukas 11. august 2018 at 14:55

      just 😀

 • Avatar
  Vasta Elve 10. august 2018 at 16:23

  Kuidas sa Bondorast kohe raha kätte said, kui see on laenuvõtjate käes? Mul seisab juba aastaid oma investeeritud”kopikas” blndoras ja kuna laenuvõtjad on jäänud võlglaseks, siis ei ole ma seda investeeringut ka tagasi saanud. Nüüd investeerin teisel platvormil ja eks näis, mismoodi ma seal rikkaks saan. 😀

  • Mallukas
   Vasta Mallukas 10. august 2018 at 16:23

   Ma ei puutu üldse ise nende laenuvõtjatega kokki – go and grow on seal uus süsteem, loe ise 🙂

   • Avatar
    Vasta Elve 10. august 2018 at 16:25

    Ok, ma pean asja uurima

 • Avatar
  Vasta hiireke 10. august 2018 at 16:05

  miks sellellt soovitusprogrammikaudu tulnud kasumilt ei peaks TM maksma?

  • Mallukas
   Vasta Mallukas 10. august 2018 at 16:14

   ma ausalt ei tea?

 • Avatar
  Vasta aadu 10. august 2018 at 16:04

  Mariann, kui sa nüüd käe südamele paned ja ausalt tunnistad, kui palju tarbetuid või ehk mitte tarbetuid, vaid antud ajahetkes väheolulisi asju, oled viimasel ajal ostnud ( nt. need riidest mähkmed, ehted, igasugused muud vidinad, ilma milledeta oleks sa saanud vabalt olla, kuni remondid ükskord läbi on), poleks sul mingit rahapuudust remondi tegemiseks. Tavaliselt ju nii tehaksegi, et on mingi eelarve, kui palju midagi maksab ja kui seda raha lihtsalt ei ole, siis mõtled ja kalkuleerid, kuidas saaks odavamalt ja ehk saaks mõne asja hoopis ära jätta. Kahjuks on sinu kreedo kohe prauhti ära otsustada ja siis mõelda. Alati see ei toimi! Ja ma ei kujuta ette, mis näoga sa emalt laenama läheksid, tema on ju kursis sinu pillava eluviisiga. Kahju, et Kardo on sinust niipalju sõltuv, et ta ei saa või ei taha ise neid remondiasju otsustada. Sa ütled ju muidugi selle peale, et ta ei oska , aga sina ju ka ei oska.
  Ja paraku võib tulla aeg, kus sinu sissetulekud ei ole ka sellised, nagu praegu – mis siis saab?

  • Mallukas
   Vasta Mallukas 10. august 2018 at 16:15

   Riidest mähkmed küll pole tarbetud. Sama raha eest oleksin ma ju tavalisi mähkmeid edasi ostnud? Aga jah, eks ma olen ostnud igast asju, raha tuleb ja läheb. Tehtud saan ma remondi ju nagunii 😀 Aga sellega olen 100% nõus, et ma teengi asju kohe ja paugupealt. Ega mul seda esikuremonti ju VAJA ei ole, aga ma tahan ja teen.

   Rääkides sissetulekutest, ma olen selline inimene, et elan selle rahaga, mis mul on. Olen elanud 250€ga kuus ja 700€ga kuus, ei surnud siis ka ära, nii et muretseda nüüd küll vaja pole.

   • Avatar
    Vasta Lillelaps 10. august 2018 at 20:32

    Kolme lapsega enam 250 euroga kuus ei ela. Enam sa ei ole üksi ja sellega tuleks arvestada, et tütred sõltuvad tulevikus sinust. Mida suuremaks nad saavad, seda rohkem ka vajavad.

    • Mallukas
     Vasta Mallukas 11. august 2018 at 08:38

     Ma olin siis 19 kui ma 250ga elasin 😀 On sul mingit infot mu sissetulekute või nende lõppemise kohta, et muret tunned mu laste ja nende vajaduste üle :)?

     • Avatar
      Evelin 11. august 2018 at 16:45

      Mis müstiline “tulevik” see muidu selline on, kus tütred aina rohkem Mallust sõltuma hakkavad?
      Mina näiteks eriti ei usu, et neist abitud vanatüdrukud saavad, kes iial ise tööle ei lähe ega ise enda heaks lillegi liigutada ei suuda, et siis vaene vana emakene peab oma pisikese sissetuleku juures neid üleval pidama.

  • Avatar
   Vasta :) 10. august 2018 at 17:37

   Las inimene kulutab. Ma ka saanud ülikooli ajal elatud 200ga, tööl käies 1000 kuus laiaks löödud ja nüüd töötuna jälle peenikeselt. Igatepidi saab elatud. Ka kalkuleerivalt. Aga vot kui ei taha kalkuleerida vaid elu nautida ja mitte stressata. Raha on käibevahend, mitte eesmärk omaette. Kui käibevahend otsas, teenitakse juurde, ega remont eest ära ei jookse.

   • Mallukas
    Vasta Mallukas 10. august 2018 at 17:48

    Noh, mõnes mõttes tegelikult ma saan aru, et tõesti oleks ju mõttekas pidevalt säästa ja koguda, sest iial ei tea, mis juhtuda võib. Arusaadav. Ma isegi ju hakkasin selle aasta alguses raha kõrvale ka panema esimest korda elus. Muidugi see on nüüd ära kulunud kenasti, laudised ja nüüd välisuksed ja kui me veel esiku ka sisse loeme… Huh! Aga no saame hakkama, selles suhtes, et ega ma oma ema käest viimast toiduraha laenanud vms ja ma andsin talle selle kohe tagasi ka, kui enda palga ära makstud sain, et siin oli rohkem selline korraks oli vaja situatsioon. Rahaprobleemidest rääkida oleks praeguses olukorras ju väga tobe, siis ei oleks mingit juttugi ju remondist. Lihtsalt unistasin, et kui raha poleks üldse probleem, siis saaks hinda vaatamata kõike osta, mis ilus tundub ja palgata tegijad, kes teevad kiiresti ja korralikult (ja maksavad korralikult :D) jne. Lihtsalt… räägin elust ja värki, mitte ei kurda, et krt, 100€ jäi puudu remondist, poleks pidanud paari ehet ostma 😀

    Üldse ma endale ostan nii harva midagi, enamused priiskamised lähevadki kõik kodu peale. Tahaks, et siin ilus oleks.

    • Avatar
     Vasta Kats 11. august 2018 at 03:50

     Ja mina arvan, et kui ma säästan ja sukasäärde korjan ja siis poest ostan piskut, siis sellel pole ka môtet! Samamoodi vôib ka see olla, et korjan ja korjan, elan nagu viimane kerjus sente lugedes! Ja homme juhtub ônnetus, ja mind enam pole!!! Siis kus see point on? Elada tuleb hetkes! Jah, ma
     Saan aru, et vblla oleks môistlik pisike sääst hoida 🙂 aga siinkohal käitun nagu Mallukas! Mul on ka neid Qudo sôrmuseid vaja 😀

 • Avatar
  Vasta Kadri 10. august 2018 at 15:21

  Vahel tasub natuke rohkem endale raha kõrvale panna,kui liiga palju seda laiali jagada,kes teab mis ees ootab,ning natuke lisa raha ei teeks paha.
  Teisi tuleb muidugi aidata,ning oled väga tubli olnud,kuid vahel peab natuke mõtlema ette ning vaatama, kuidas oma asjad saaks ära aetud.

  • Mallukas
   Vasta Mallukas 10. august 2018 at 17:26

   Tegemist polnud “laiali jagamisega”. Tegin äri inimesega, kellega poleks pidanud 🙂

   • Avatar
    Vasta Kats 11. august 2018 at 03:52

    Tahad sa sellest äri tegemisest rääkid? Ja hoiatada teisi 😉 oli sôber? Siis seegi oleks hoiatus, et sôbraga mitte äri teha, kui eitaha sôbrast ilma jääda! 🙂

    • Mallukas
     Vasta Mallukas 11. august 2018 at 08:33

     haldas mu blogi noh, sõber ei ole