Ma ausalt siiamaani ei saa aru, miks ma negatiivset tagasisidet sain, kui Bondoraga alustasin. Mulle jäi kuidagi mulje, et nende lubadused oleks alusetud, või et “raha tiksub juurde ainult alguses” ja hiljem jääd räigelt miinusesse või… Ma ausalt ei saa aru! Ehk võib-olla kõvemad investeerimisgurud tõesti teavad kohti ja viise, kuidas sama ajaga rohkem raha teenida, aga tulles tagasi selle juurde, et enne lasin ma vabal rahal Swedi hoiusele tiksuda ja teenisin sellega null euri, siis Bondoras olen kolme kuuga teeninud pea 7€.

Jah, ega see seitse euri nüüd ma ei tea, mis suur rikkus ei ole, aga sellegipoolest on see rohkem kui mitte midagi. Eriti kui teha seda pikema perioodi peale, sest see summa ju muudkui ainult kasvab. Minul tekkis aga selline olukord, et mul oli hoopis vaja testida, kas ma selle raha sealt kätte ka saan. Oli küll plaanis seda seal ilusasti novembrini hoida, aga paraku on remondiga seoses väljaminekuid rohkem kui küll, seega sai “laiaks löödud” Swedi hoius ja nüüd pidin otsaga Bondora kallale ka minema.

Ma ütlen vaid seda, et usalda veel poolvõõraid rahaasjadega ja usu igasuguseid vabandusi, millal su raha sulle tagasi kantakse. Uskuge hoopis mind, häda korral ei näe sa selliste inimeste käest punast krossigi. Pange tähele, mul veel väike lootus säilib, sest ma avalikult pole veel seda inimest risti löönud, aga sellest tuleks üks huvitav postitus: “100 kreatiivset vabandust, miks mitte kellelegi raha tagasi maksta”. Aga eks see on kivi mu enda kapsaaeda, enamik vast nii lollid enivei pole, kui mina.

Kaldun teemast veits kõrvale, aga ühesõnaga, eile proovisin siis Bondorast väljamakse teha. Tahtis 2x kinnitust pin-koodiga, mis mu telefoni tuli. Infoks veel niipalju, raha väljakandmisel tuleb see enne kanda Go&Growst Bondora põhikontole, kuhu koonduvad kõikide Bondora toodete summad kokku. Sealt saab kenasti teha väljamakse oma pangakontole. Tänaseks oli raha minu kontol. Ei tea, ehk oli juba eile, aga ma vaatasin alles täna. Igatahes saan mina oma kiire rahaasja aetud ja nagu öeldud, väike lootus on, et kui enda raha tagasi saan, saan oma Bondora kogumist jätkata.

Muuseas SUUR oli minu üllatus kui raha kätte sain. Mitte selle pärast, et ma selle üldse kätte sain, vaid selle pärast, et minu Bondora konto näitas ju, et mul on sealt saada 728€, aga kohale tuli 835€. Siis sain aru, et lisaks oli tulnud lausa  126 euri Bondora soovitusprogrammi kaudu, mida on võimalik ka kõigil teil teenida, kes teistele oma koodi jagavad, mille te liitudes saate. Ma enda oma hullult jaganud pole, seega ma olingi imestunud, et sellegi pealt nii palju juurde tiksunud oli. Puhas võit ja tõesti rõõmustav!

Tulumaksu osas tehti mulle selgeks, et kuna mina olen 700 eurot sinna sisse kandnud (algselt 500 ja ca kord kuus 100 juurde) ja teeninud lisaks 7 eur tulu, siis välja võttes pean kevadel tulumaksu maksma vaid 7lt eurolt, mis polegi nii hull. Kevadel tuludeklarit täites piisab ka sellest kui kirjutad palju investeerisid ja palju välja võtsid, ülejäänud arvutab Maksuamet. Go&Grow vaates on Bondoras olemas ka Go&Grow maksuraport, kus kogu vajalik info olemas ehk ise väga nuputama ei pea. Kui ma seda väljavõtet praegu poleks teinud, ei peaks kevadel midagi maksma. Nii et niisama sisse-välja pole mõetet sealt kanda.

Et siis jah, kui ma enne ütlesin, et saab ka säästudeta elada, siis praegu oleks mul küll suht nadi olukord olnud, kui poleks kuskilt võtta olnud. Okei, ma oleksin võinud oma ema käest küsida või midagi, aga kuna ma ALLES talle meie laudiste eest tagasi maksin, siis oleks vahelduse mõttes kena mitte oma emale võlksi olla.

Lõpetuseks tahan ma ohata, et õudne, kui kallis kogu see remont on. Mul oli kuidagi nagu vaimusilmas mõte, et ah, värvin siin paar seina ja vahetan paar lampi ja no okei, lasen uue välisukse panna, aga iga jumala asi läheb kallimaks, kui ma arvasin. Näiteks ainuüksi välisuste hinnad algavad 500€st. Mul on kahte vaja. Lisaks sain täna hommikul teada, et need uksed on erimõõdulised (nagu kõik krdi uksed siin majas, wtf?!) ja seega lisandub uste hinnale 30%. Paigaldus, lukud, lingid, need olid ka mingi 430€. Ja me pole veel otsapidi tuppa jõudnudki!

Üks osa minust ütleb, et suva, ära siis hakka sellega üldse jamama, aga teine osa minust ütleb, et pelletkamin tuleb ju nagunii ja selle paigaldusega nad nagunii “rikuvad” seinu, mis tuleb üle teha, et siis nagunii ju MIDAGI tuleks teha, tahan ma või mitte. Ma eile mõtlesin isegi nii kaugele “säästulahendustele”, et rendin lihvija ja lihvin ise selle trepi ära, aga Kardo tegi mulle üsna kiiresti selgeks, et siis ma keeraks selle trepi pekki, sest ma pole elusees ühtegi asja lihvinud. Samas kasuisa ütles, et kui just lihvijat ühe koha peal ei hoia, siis täitsa pekki on vast raske keerata :D

Blaah. Tahaks NIIMOODI remonti teha, et raha oleks lihtsalt lademetes käes ja teed rahulikult seda, millal tahad ja mis vahenditega tahad. Mitte, et peaks mõtlema, et palju mul raha on ja kust saaks soodsamalt tegijat. Eriti arvestades seda, et soodsad tegijad võrduvad üldiselt jamade tegijatega.

Vot, oleks aastaid tagasi koguma hakanud, oleks mul ehk rohkem kui 7€ kogunenud, eksole. Katsun aga Bondorast väljavõetud summa võimalikult ruttu tagasi kanda, et näha palju poole aastaga sinna tekkida saaks. Ah, ega vinguda tegelikult mõtet pole. Peaks tänulik olema, et üldse on võimalik midagigi teha ja asi ants, eks jooksvalt saab siis vaadata, mille jaoks raha jätkub ja mille jaoks ei jätku. Lihtsalt tahtsin korraks halada:)

Kui sa mõtled, et tahaksid ka Bondoraga proovida, siis nagu öeldud, summad ei pea olema suured ja alustada võib ka väiksest summast, kasvõi selleks, et veenduda oma silmaga, kas see töötab. Minul on pakkuda teile SEE LINK, mille kaudu regades saate endale Bondora poolt kontole kohe tasuta 5€, millega saab kohe ka Go&Grow‘sse paigutada.

*Postitus sündis koostöös Bondoraga. Tegemist pole finantsnõuga. Investeerimine on seotud riskidega ja ei pruugi sobida kõigile. Konsulteeri vajadusel asjatundjaga.

Jaga: