Beebiootus

valmistun!

23. September 2018

Ma mõtlesin täna, et kirjutan raamatut, aga no polnud seda soolikat täna sees, ei võtnud nagu vedu ja punnitada ka ei viitsinud. Kuna mul üldse on kolm suuremat… sihti praegu, milleks on raamat, autokool ja beebiootus, siis autokooliga ei ole mul hetkel võimalik rohkem teha, kui maanteeameti lehel aeg-ajalt tsekkida, et ehk on aegu tekkinud Tallinna. Täna muuseas oli ilmunud sinna üks uus. 22 novembri asemel pakuti 12 novembrit, aga mul oleks ikka oktoobriks vaja, ehk joppab? Igatahes siis kolmas – beebiootus, sellega saab tegeleda.

Ootamine ootamiseks, aga mulle jõudis kohale, et tegelikult mul ju paar asja on veel vaja soetada beebi sünniks. Alguses tuli pähe üks, siis teine ja siis sain aru, et holy shit, mul on MEGA palju asju vaja ja ma lähen vähemalt pankrotti, kui ma need kõik korraga ära ostan. Seega poetasin apteegis endale korvi ühe paki Multi-Mam kompresse ja ülejäänu suhtes olin kaval – lubasin endale, et selle väljamineku teen siis, kui oma raamatu eest teise osa raha saan. Ehk siis muhaahhaha, kui tahan asjad ära osta, siis pean ennast raamatu suhtes ka kiiremini liigutama, mitte asju viimasele minutile jätma.

Muidugi ma oleksin võinud kõik need asjad lihtsalt osta, aga nimekirja on hea teha – kui midagi meenub, või midagi kuskilt ära ostetud saan, siis saab maha tõmmata. Lisaks ehk on kellelegi esmasünnitajale kasulik ja huvitav näha, mida peab vajalikuks kolmandat korda seda teed läbinud inimene endale soetada. Siinkohal rõhutan, et inimesed on erinevad ja võib-olla osad leiavad, et minu vajalikud asjad on maailma kõige lambisemad asjad, aga mis seal ikka. Need on asjad, mida ma soetan ja ühegi nende suhtes ei ole mul hetkel mingitsugust koostööd või asja käimas, et keegi peaks asjatut “promo” kartma. Nimekirjas on asjad, mida ma olen kasutanud ja mis mind peale eelmiseid sünnitusi aitasid.

Need esimesed päevad peale beebi sündi. Needsamad, mis peaks olema täis beebilõhna ja uue pereliikmega tutvumist, teate ju küll. Noh, beebilõhna ja tutvumist on muidugi ka, aga rohkem on seal minu kogemuse põhjal seda, et sa lahised verd, nagu need 9 kuud tulemata jäänud päevad oleksid kuskile su sisse kogunenud ja voolaks nüüd ühe korraga välja. Kõik sealt altpoolt valutab ja kipitab ja põletab. Tissid lähevad paiste, 5x suuremaks ja koos piimapaisuga tekib minul tavaliselt ka palavik. Ja piimaga seoses – lapsed on esimese kahe päevaga mõlemad mu nibud verele imenud, olenemata sellest, et ekspertide ja haigla sõnul on võte 100% õige. Seega võite kihla vedada, et ma annan endast parima, et seda aega võimalikult mugavalt üle elada, et ma saaksin hästi palju keskenduda oma beebile ja võimalikult vähe kahest otsast valutamisega.

Kas pole mitte naljakas, et kui sa mõtled rasedusele, siis ühest küljest on selline veits glamuurne vibe asjal? Mina näiteks olen alati rasedana suht kabe ja tunnen ennast alati väga ilusa ja säravana (kas see ka teie meelest nii on, on vaataja silmades, aga MINUL on selline tunne 😂). Et käid raseduspildistamistel ja kiirgad oma ilu pildil (mis okei, peeglist päris nii haardkoorilt ei paista…) ja naudid elu, nii palju, kui see paisumise ajal võimalik.

#mõniimeetmauuestihaige

Tegelikkuses istun ma samal ajal kodus ja mõtlen selle üle, et huvitav, kas ma peaks ostma ühe või kaks pakki võrktrussikuid, et peale sünnitust oleks piisavalt suur ihupesulaadne toode olemas, kuhu need massiivsed sidemed ära mahutada. Ehk siis kaks esimest asja listist, sest neid kahte läheb konkreetselt KOHE loetud tunnid peale lapse sündi vaja. Esimesed võrgukad ja side antakse haiglast, aga edaspidi olen ma enda omi kasutama hakanud, st kohe haiglasse kaasa võtnud. Haiglasse on minuga rännanud ka silversprey, küllap võtan ka seekord, sest see TÕESTI leevendab.

I’m sexy and I know it…

Paari päeva pärast saab vast juba enda pükse kanda, aga suuri sidemeid on ikka vaja. Tavalisi, apteegist, on nagunii vaja, aga seekord mõtlesin ma mõned korduvkasutatavad ka osta. Okeiiii, ma tean, et te kõik kooris nüüd IUUUU karjute, aga lihtsalt alguses on sealt alt kõik nii hell ja valus ja see pehme mõnus fliis tunduks nii hea kuidagi. Ja no ega ma seda käsitsi pesema hakka, pesumasin on ju olemas, seega kui ma isegi 2tk tellin, siis proovimise mõttes nad halba ju teha saa või mis. Ja vaadake, kui nunnud nad välja näevad!

Üks komplekt korduvkasutatavaid rinnapatju ma juba ükskord ühe mähkmelaariga tellisin ja raudselt hakkan kasutama ka, aga paar pakki “tavalisi” rinnapatju tuleb ka soetada. Mul on alati mingid mega piimajoad voolanud, seega kindlalt kuluvad ära. Lende ajal sain katsetada Breastfeelingu omi (rääkisin nendest siin) ja neid kavatsengi ainult osta. Need teised ei ole nii head ja mugavad olnud, ning nagu öeldud, mugavus ennekõige.

Kui me juba tissidest räägime, siis tisside jaoks on vaja veel kindlasti ühte pakki Multi-Mam kompresse, sest ühest pakist jäi mul väheks isegi siis, kui ma kokkuhoiu mõttes neid kompresse lugeja soovitusel pooleks lõikasin. Siis kindlasti Purelan nibukreemi ja seekord tahaks ära katsetada ka Multi-Mam nibukreemi, sest kui kompressid nii head on, ehk on kreem ka? Eelmine kord oli esimesel nädalal suur abi ka Medela Swing rinnapumbast, mis aitas leevendada piimapaisu ja lisaks oli sellest suur abi selleks puhuks, kui mu üks nibu täiesti verele katki oli. Paar päeva asendasin ühest rinnast imetamise pumpamisega ja sain lasta rinnal ära paraneda, mis olukorda väga palju leevendas.

Seega jah, ma tean, et paljud ei osta endale enne beebit rinnapumpa ja paljudel ei lähe seda üldse vajagi, aga minul on mõlemal korral läinud ja see Medela Swing on lihtsalt parim asi ever. Mul tuleb õudusjudin peale, kui ma mõtlen nendele manuaalsetele pumpadele, öäkkk. Ma kunagi hädaolukorras pidin ühte proovima ja sellega oli a) väga valus, b) ei saanud piima kätte, mis oli väga imelik, sest tol hetkel voolas mul imetamise ajal teisest rinnast 100 ml ilma pumpamata ka välja, aga vot selle pumbaga oleks nagu piinapingis olnud. Seega tänan ei, parem teen selle suurema väljamineku iseenda tisside nimel 😂. (Lihtsalt infoks, kõige odavam on see nende maaletoojate kodukal, ma just täna vaatasin kõik e-poed üle ja vahe võib olla lausa kuni 20€).

Medelalt kasutasin eelmine kord ka rinnapiima kogujaid (sest jah, endiselt, ma olen mega piimatootja556) ja tavaline rinnapadi vettis imetamise ajal täiesti ääreni täis, nagu mingisugune kalts. Esimesel nädalal kasutasin vahepeal ka Medela nibukaitsmeid, mille järgi mu vanemad kuskile teisele poole linna apteeki minema pidid, sest teised nibukaitsmed olid lihtsalt nii võimatud kasutada. Medela omad on sellised õhukesed ja mitte nii kobakad. Kaua ei kasutanud, aga kui vaja oli, siis KOHE, sest noh… super valusad tissid ei ole just asi, mida pikalt kannatada viitsiks.

No ja siis on veel kindlasti vaja imetamisrinnakaid ja neid toppe, millel saab rinnaosa eest lahti võtta, H&M müüb sellised, ehk siis kõige tavalisemad käravad mulle küll. No näiteks SELLISED. Ma ei taha mingit traati ja värki, tavalised, spordirinnaka moodi.

Täpselt selliseid ülalolevaid toppe oli mul eelmine kord neli ja oleks võinud rohkem olla, samas paar särki võiks ka SELLISED olla, sest olen üsna kindel, et ma pärast kõhust üsna lödi nuudel olen. Aga no see viimane on küll selline, et okei, võiks olla, aga pole must have, nagu eelmised ülesloetud asjad.

Rohkem mul vist midagi ei meenu, mis kindlasti olemas peaks olema, eks seegi nimekiri on juba enam kui pikk, mis tuleb kokku varuda enne Marta sündi. Kui teil tuleb pähe midagi, mida ma praegu ei nimetanud, siis andke teada, ma oktoobri jooksul pean selle shoppingu ette võtma. Õnneks riided ja muu selline on kõik olemas, lisaks veel kõik hügieeniasjad haiglasse kah Säliselli kotist olemas, nii et tuleb ennast vaid kätte võtta ja ostma kukkuda, aga ma ei viitsi, ega raatsi 😂

Sulle võib ka järgnev huvi pakkuda

29 kommentaari

Jäta kommentaar ning oota - kommentaar ilmub peale ülevaatamist

 • Reply Merilyn 27. September 2018 at 19:48

  Lasin ka mehele haiglasse tuua nii multi-mam kompresse, purelani kui bepantheni. Kompressid olid niisama mõnusad jahutavad, aga väga ei saanud aru, et oleksid aidanud. Purelani polnud üldse võimalik kasutada, sest see oli nii tihke vaseliin, et midagi nii tihket määrida küll ei saanud, nibud tahtsid otsast ära kukkuda kui midagi pihta panid. Bepanthen tegi mu meelest palju rohkem imesid, siiani vahel kasutan kui vaja. :)

  • Reply Mallukas 27. September 2018 at 19:58

   Purelani tuleb ju enne näppude vahel soojendada, siis läheb pehmeks :)

 • Reply kelly 24. September 2018 at 23:46

  su blogi lugedes taipan, kui vähe ma sünnitusest ja sellega kaasnevast tean :D nii et tänks sulle, väga hariv lugemine. kui kunagi peaks vaja minema, otsin uuesti sellist laadi postitused välja, praegu ma lihtsalt loen, aga siis ilmselt loen ja nutan :D

 • Reply K. 24. September 2018 at 23:30

  Lansinoh nibukreem on the best!

 • Reply Margit 24. September 2018 at 13:28

  Ma ei kommenteeri siin eriti, aga praegu ei suutnud mitte vakka olla – sa oled imeilus, Mallukas! See kleit on vapustav. Muidu oled ka loomulikult, aga neil piltidel.. no vau! Ahjaa. Ma nägin sind ja Mari hiljuti unes, ei mäleta küll mis te seal tegite aga siiski..Elan ilmselgelt sulle ja su perele vãga kaasa 😀 ja noh eks ta ole tõsi ka :)

  • Reply Mallukas 24. September 2018 at 13:48

   Aitäh, Margit!

 • Reply Kati 24. September 2018 at 00:29

  Ise kasutan firma https://www.honouryourflow.co.uk/ toodangut ja pärast teise lapse sündi läkski ainult 2 pakki mineid öko ühekordseid. Ülejäänud aja sain oma olemasolevate riidest sidemetega kaetud, aga mul on neid palju ka (mingi 20 või rohkem). Enne sünnitust õmblesin ise selliseid paksemaid, suuremaid juurde kasutades ainult beebibodi, mähkmesisu ja vana mähkme PUL kangast. Ühekordsete peale enam tagasi küll ei lähe, pigem olen ka mooncupi veel lisaks võtnud.

 • Reply Liis 23. September 2018 at 22:12

  Ma kasutangi igakuiselt korduvkasutatavaid pesusidemeid ja -kaitsmeid. Vahest hädaolukorras reisil pean ühekordseid kasutama ja no ei saa jubedamat asja olla. Need korduvkasutatavad hingavad nii hästi ja tõesti mõnus pehme on :D Nii et üks on sul olemas, kes IUU ei karju :D

 • Reply Mari-Liis 23. September 2018 at 21:59

  Mina olen oma mõlema lapsega kasutanud siidivilla korduvkasutatavaid rinnapatju ja need on ärritunud nibu vastas väga mõnusad ja samas suhteliselt võimekad piimalekete kontrolli all hoidmiseks. Ainuke häda on, et need paistavad riiete alt suhteliselt hästi välja, seega mugavad pigem kodus kandes või väga lohvakate riietega.

 • Reply Merilin 23. September 2018 at 21:49

  Ma olen sust 10 nädalat taga pool oma graafikus (beebi mitte raamatu siis :) aga ostetud pole midagi siis. Põhimõtteliselt võtan su listi ette ja sean sammud poodi mingi hetkel.

 • Reply T 23. September 2018 at 21:02

  Ei saa üldse aru, miks neid Multi-Mam nibukompresse kiidetakse. Mul polnud neist mingit abi ja kohapeal need ka ei püsinud. Aga vot, Mallu, proovi Medela rinnakompresse, sellised geeljad silikoonist padjakesed, mida enne hoiad külmkapis ja kui need katkistele nibudele asetad, siis tundub nagu oleksid sünnitusjärgsesse paradiisi sattunud. Need kahjuks mega kallid (4 tk pakis u 20€) ja müügil vähestes apteekides (ma ostsin Ylikooli Apteegist), aga ma pigistasin silma kinni ja no… veriste nibudega eriti kompromisse ei viitsi teha. Uuuhhhh….. soovitan proovida!!!
  https://www.medela.com/breastfeeding/products/breast-care/hydrogel-pads

 • Reply Sandra 23. September 2018 at 20:28

  Ei saa lihtsalt jätta ütlemata, kui ilusad pildid need on ja et sa oled nii kaunis! :)

 • Reply Anu 23. September 2018 at 20:15

  Ma Medela asju, ja noh muid asju ka loomulikult, soovitan osta Saksast – babyartikel.de. Medela Swing seal praegu näiteks ainult 128,75€ ja Medela Freestyle ainult 256,99€ (Eestis mediq24.ee lehel 465€), seega üliodav. Lisaks kõik muu kraam ka. Saatmine ka muidugi ~17€, aga kui rohkem kui üks asi tellida, siis sääst suurem. Seal igasugu imetamisriideid ja -rinnahoidjaid ja kõike noh. Ise olen tellinud seal jalutuskäru, turvatooli ja muid vidinaid. Kohale tulevad umbes nädalaga. Ühesõnaga üks variant, mida hinna poolest kaaluda tasub.

 • Reply MP 23. September 2018 at 19:47

  Wow! Need 2 fotosessiooni pilti on küll väga kaunid! Kuid ma natukene noriks ka, et selle teise pildi kleidisaba oleks võinudki lihtsalt vabalt olla/alla langeda, mitte nii nagu õhus hõljuks. Kuidagi ebaloomulik näeb see välja. On aru saada, et keegi seda hoidis vms. Mitte paha pärast, lihtsalt jäi silma, et midagi sel pildil on tsipake ebaloomulik. Aga muidu ikka kiidan ja punane huulepulga toon on ikka väga sinu värv. Piltidelt vaatab vastu selline mõnus kooslus ja harmoonia kõigega! :)

  • Reply Mallukas 23. September 2018 at 19:54

   Aitäh! Tegelikult otseselt keegi ei hoidnud, vaid assistent lennutas seda (hoidis kõrgel ja lasi lahti) :D

 • Reply Kaisa 23. September 2018 at 19:41

  Mis hinnaga Eestis see rinnapump kõige odavam on? Soomes on kõige parem hind 140€

 • Reply Kätlin 23. September 2018 at 19:35

  Esimest korda emana nõustun nimekirjaga, aga tahtsin soovitada imetamiseks ühe eesti naise poolt disainitud imetamisriideid, mis on lihtsalt IMELISED! Olen endale ostnud mitu pusa ja kleidi – no nii pehmed ja soojad ja mugavad imetamiseks. Samas on lukud nii diskreetsed, et saab peale imetamise lõpetamist niisama riidena ka kanda.

  E-pood: http://loloriided.ee
  Instagram: Imetamisriided

  • Reply Mallukas 23. September 2018 at 19:45

   Oh, ma JUST mõtlesin, et mis see link oligi, olen ka ta riideid kuskil näinud :D

   • Reply Mari 23. September 2018 at 23:19

    Ka mina soovitan Lolo imetamisriideid. Tõsi, hind ehk võiks olla pisut soodsam, kuid mugavuse ja personaalsuse eest olin mina nõus maksma.

    • Reply Mallukas 23. September 2018 at 23:57

     Üritasin tellimust teha, aga leht jooksis kokku kogu aeg :( Igatahes, tellin kindlalt!

     • Kätlin 24. September 2018 at 13:32

      Mina olen suhelnud läbi FB ja saanud kauba ilusti pakiautomaati lubatud ajal kätte. Kui kodukal ei õnnestu :). Lisaks saab küsida ka milliseid kangavalikuid veel lisaks valmisolevatele pakkuda on, mina valisin just nende seast.

 • Reply Maarja 23. September 2018 at 19:32

  Minul kolmanda lapsega jäid nibud terveks, alustasin Purelaniga kreemitamist nädal enne tähtaega/plaanilist keisrit. Alati võib veel varem alustada aga kuna ma olin nii kindel, et ennem nagu nii sünnitama ei lähe, siis nädalast piisas :)

  • Reply Mallukas 23. September 2018 at 19:34

   Issand, ma alustan siis juba täna 😂😂 (või siis kui ma selle ostan)

   • Reply Tuuli 23. September 2018 at 21:23

    Jaaaa, seda soovitan mina ka. Et tulebki lihtsalt ETTE juba kreemitada. Esimese lapsega sain ka selliseid piinu tunda, et no jube. Iga kord pisarad voolasid kui laps imema hakkas. Teise lapsega olin selle ette kreemitamise nipi saanud sõbrannalt ja no täiega aitas! Mul piisas sellest ka et haiglasse minnes hakkasin kreemitama ja oli lihtsalt alguses tundlik ja vb päevake valus, aga nibud jäid terveks ja igasugune piin jäi olemata. Kolmas syndis nii, et 9 kuud tagasi olin imetamise lõpetanud ja samamoodi kreemitasin ette, siis polnud midagi tunda 😂 terasest nibud 🤟

    Pildid VÄGA ilusad!!