AVALDAN ARVAMUST JUMALAITA

mis värk sellega on, et kõik mult raha tahavad?

1. november 2019

Ma ütlen kohe ära, et juhuks kui keegi just pidas plaani minult mingisuguseid summasid küsida või nõuda, siis teate, et mul ausalt ei ole 🤷‍♀️ Kohe kui arved ja oma autorendi ära maksan, siis hakkan ise sõbrantsidelt kümpa kaupa veiniraha lunima, nii et rahamägedest on asi üsna kaugel. Ometi tundub mulle, et keegi on mulle läbi une “küsi raha” otsa ette tätoveerinud, sest no ei saa mitte sekundit ka olla nii, et kellelgi minu suhtes erinevaid nõudeid ja pretensioone ei tekiks.

täpsustan, et tegemist on minu jaoks võõra inimesega

Tänane imeline puhkusepäev kulmineerus siis sellega, et sain ametliku nõude. Lühikokkuvõte, et maksku ma 3500€, sest olen kedagi laimanud ja solvanud. Tjah, eks see eluke on kord selline, et liigume ikka aina sinna usa suunas, et iga asja eest võib ristiinimese kohtusse anda. Noh, okei, kohtusse mind veel küll ei antud, lihtsalt öeldi, et mul on 10p, et raha ära maksta, muidu minnakse kohtusse.

Jumal, kui te vaid teaks, kui siiber mul nendest kohtutrallidest on. Ja sellest saan ka aru, et raha on mõnus asi ja päris hea oleks seda niisama asja eest teist takka kellegi käest niisama saada, seega ei pane isegi pahaks. Küsija suu pihta ei lööda. Ma vihjena ütlen, et kui siiski küsida, võiks vähesemaga alustada. No 20€ ma oleks täitsa suurema viginata kandnud, jätke ainult inimene puhkuse ajal rahule. 3500€ on aga nii suur summa, et mina säärast oma silmaga üldse näinudki pole ja minult selliseid summasid küsida mõtet pole. Sõbrad, ma ei saa isegi lapserahasid 😭

Kes midagi aru ei saa ja blogimaailmaga kursis pole, siis lühikokkuvõte. Blogija Erkki kirjutas postituse (millest oli hirmus keeruline aru saada, kui aus olla), aga tõi seal välja, et netis tegutsevad nn engagement grupid, et instas rohkem nn nähtav olla. Grupi point ongi see, et kui sa seal oled, siis kõik liikmed panevad teineteise piltidele komme ja like. See meeldib instale ja siis on neil suurem engagement. Miks? Ärge küsige, ma sain alles paar kuud tagasi teada, et engagement eksisteerib, ma olen selline vana influenceripeer, mis sinna ikka teha. Igatahes on seal postituses toodud välja hunnik erinevad screenshote liikmetest, kes sellistes gruppides on (k.a grupi loojast).

Kui ma seda posti nägin ja lugesin, jagasin seda ka enda Malluka FB lehel:

Samuti kommenteerisin blogipostituste jagamise grupis teemat:

Tõepoolest oli mul ka otsene vestlus inimesega, kelle palvel mulle täna nõue esitati. Ta nimelt ütles kommentaaris, et selline laimamine on ebaseaduslik, mille peale ma vastasin:

Eks ma seal kommisin veel. Enamjaolt lõõpisin, et klge pliis pange like ja comment ja .. sinna see asi jäi. Mõned blogijad käiasid seda teemat veel edasi ja avaldasid siin-seal arvamust, aga vaikselt suri see teema maha. Minu meelest. Nagu ma ka kuskil kommentaarides mainisin, siis tegelikult on mul suva, millega teised oma aega sisustavad, lihtsalt tobe tundub. Konkreetselt nimesid nimetamata, et kes mulle täpselt tobe või piinlik tundub.

Kes nüüd viitsis selle pika joru läbi lugeda, siis patsutage ennast. Hea töö. Paraku ei olnud mul sellele midagi rohkem vastata, et ma ei ole kuskil nimeliselt kellegi au teotanud ja nimeliselt petturiks vms asjaks kedagi kutsunud. Ka mitte Caroly Rohelat. Ma ei ole vist teadlikult pea kunagi ta blogi lugenud, ei tea temast oluliselt palju ja see, et temal häbi on, et ta nimi sellises kontekstis netis üleval on, ei ole ju kuidagi minu süü. Tõesti on siiralt kahju, kui süütu inimene nüüd ei saa fännidega suhelda, mu kaastunne on piiritu, aga paraku ei saa aidata, sest… põle teind 🤷‍♀️

Ja no olgem ausad. Ehk saame ikka kohtuta hakkama. Arvestades Caroly Rohela enda blogipostitust:

Kui teda ei kõiguta üldse, millest teised räägivad, siis kas üritab ta valeväidetega kohtusse minna. Ma igaks juhuks, heast südamest hoiatan, et see pole hea idee. Kohtunikele see üldjuhul hästi ei meeldi.

Küll on üks asi, millega ma nõustun 100% ja kui SELLE eest saab kellelgi käest 3500€ küsida, siis holy shit, mind ootab ees palju nõudeid. Mul TÕESTI on temast ükskõik 🤷‍♀️

 

Sulle võib ka järgnev huvi pakkuda

23 kommentaari

Jäta kommentaar ning oota - kommentaar ilmub peale ülevaatamist

 • Reply I. 4. november 2019 at 15:34

  Sinu asemel ma selle nõudekirja alusel küll midagi maksma ei hakkaks ning las läheb kohtusse kui soovib – ilmselt jääks ta seal kaotajaks kui üldse niipalju julgust on, et minna. Pigem arvan, et ta on veendunud, et maksad selle raha kohe, et kohust vältida.

  • Reply Mallu 4. november 2019 at 16:36

   Kas sa hetkekski arvasid, et ma kaalusin maksta nõuet asja eest, mida ma teinud ei ole 😂😂😂😂?

 • Reply Liisu 3. november 2019 at 12:15

  Isegi kui sa ise midagi otseselt krõbedat öelnud ei ole. Siis sa ikkagi aitad kaasa kiusamisele ju. Noh et lased musta töö ära teha kommenteerijatel. Nagu kiusamisele kaasa aitamine kaudselt. Minu sesiukoht on selline, et kui ongi reaalselt suva nagu sa ütled siis ei viitsiks ka seda kräppi jagada, laseks rahus sellel Erkkil taielda ja teistel ka. Olgem ausad sinu laike ju keegi neist nagunii ära ei võta.

  • Reply Mallu 3. november 2019 at 14:21

   Oeh, kuidas ma seda seletan. Kogu see teema on ju tihendalt seotud blogimise ja insta ja muu kraamiga, milles ma ka ise sees olen. Kas mul ei ole õigust avaldada arvamust, et see on “piinlik”? Nimesid nimetamata, aga on ju piinlik. Vb see teistele ammu teada, et nii tehakse, aga ma kuulsin esimest korda ja tahtsin ka kaasa rääkida. Kiusamisest on asi kaugel, sest inimesed arutasid teguviisi üle, mis ei ole õige (st insta reeglidki ütlevad, et nii ei tohi teha). Seega kui sa ei taha, et sinust sellises võtmes räägitakse, siis lihtne – ära tee seda? Ma ei näe, et minu sheerimise peale oleks ükski kommentaator nimeliselt Carolyit “kiusanud”. Öeldi lihtsalt, et see nõme käitumine. Ehk siis see on sama hea, kui teen posti, et loomapiinajad on haiged inimesed ja siis üks loomapiinaja, kes pole küll nimeliselt mainitud, aga ise teab, et ta seda teinud on, solvub ja annab kohtusse, et kiusatakse? Absurd ju.

  • Reply Vaike 3. november 2019 at 15:33

   Selle loogika järgi ei tohiks ka ajakirjanikud mitte midagi kirjutada, kui sa vaid hetkeks pilgu kommenataariumisse viskad. Koolid tuleks ka kinni panna, sest see loob juba ainuüksi oma olemasoluga pinnase koolikiudamisele.

   • Reply Liisu 3. november 2019 at 18:53

    Ajakirjanduse kommentaariumis toimuv on ikka kaunis õudne ja vägagi kiuslik. Ja mul ikka mega kahju kõigist neist kes seal puid alla saavad. Samas käib juba töö, et seda kiusu ka seal ohjeldada?
    Ma ei tea, et kool ise looks pinnase. Loovad ikka need kes arvavad, et on teistest paremad ja seda siis nõrgemate peal eksponeerivad. Mulle muidugi meeldib kuidas minnakse alati äärmuslike näideteni. 😁

    • Reply Mallu 3. november 2019 at 19:07

     olgu mis on, aga väljamõeldud faktidega pole ka viisakas kelleltki raha nõuda

  • Reply Kadri 3. november 2019 at 19:58

   Kas ma saan õigesti aru, et kui keegi teeb midagi nõmedat või halba ja inimesed kirjutavad, et näe, tegi midagi nõmedat või halba, siis nad on kohe kiusajad?

 • Reply Helena 3. november 2019 at 00:53

  Okei võibolla ära lase mu kommetaari üles, kui ta mind kohtusse kaebab siis on probleem, sest mul ainult viis eurot ja ma keeldun sellest loobumast .

  • Reply Mallu 3. november 2019 at 01:17

   ma jah seda esimest ei lase :D

 • Reply Nella 2. november 2019 at 12:48

  Sinu najal otsib kuulsust. Sellistele peaks endale trahvi tegema.

 • Reply Evalyna 2. november 2019 at 07:43

  Mulle võid ka oma üleliigse raha saata. Luban et ütlen tänan ja ei tagasta .

  Tõsiselt rääkides tahaks sellistele õelda krt minge tööle!

 • Reply Helena 2. november 2019 at 01:17

  Hahahha tõesti, mis mured. Konkreetselt inimesed on haiged ja vaesed ja näljas ja paljas ja kodud põlevad maha jnejne õudseid asju juhtub iga päev ja siis üks tiburull saab niiiii haiget ja kitub ära mingi lambi asja. See paneb alati mõtlema, et mida need tiburullid siis veel teevad, kui nad päriselt ülekohut ja kurbust saavad tunda. Uhhhh nii tuuri ajab. Ei taha jumala eest kellelegi liiga teha (ei tunne konkreetset inimest ja ei tea mis elu ta on elanud), aga teinekord on ikka tõelist elu vaja näha enne kui mõistus pähe tuleb.

 • Reply Liina 2. november 2019 at 01:11

  Mind huvitab, et kas advokaat oma Vikipeedia lehekülge täiendab ise. Nii kenasti juba sinule saadetud kirjaga seoses sissekanne olemas. Kogub feimi! Halloo, Mallukas, kus sinu Vikipeedia leht on?😃

 • Reply Mannakas 2. november 2019 at 00:02

  Ahh sind südametut inimest, miks sul pole kuulsast influenserist, kes niiiiiiiiii palju vaeva näeb ( aga kellelgi pole aimu kes see ideaalne isik on).
  Jeerum natuke nalja reede õhtusse.

 • Reply Evelin 1. november 2019 at 22:57

  Küll see advokaat on ikka viitsinud nii väikese asja pärast nii pika teksti kokku kirjutada.

  • Reply Rents 2. november 2019 at 12:48

   Advokaadil tunnipalk, mida pikema teksti kirjutab, seda suurem arve influentserile läheb.

 • Reply K 1. november 2019 at 22:42

  See väide, et kohus mõistaks välja kordades suurema hüvitise, kui 3000 eurot, on kergelt eksitav. Kui on asju, kus kahju suuruse tõendamine on pigem keeruline ja nõutud summa väljamõistmine vähetõenäoline, siis on need just need “laimamise” asjad, milles meeletute summadega paugutamine on rohkem nagu hirmutamiseks, kui et väga reaalne oht..

 • Reply Merka 1. november 2019 at 22:33

  Peaks sellise üldise kirjakese kokku laskma panna, tegema 100 koopiat ja jagame igale koolikiusatud lapsele, et tema saaks otse oma kiusajale selle edasi anda või igale klienditeenindajale nt, kelle peale karjutakse või kuidagi laimatakse muul viisil. Õrnad lilled meie ümber vist.

 • Reply Suusi 1. november 2019 at 22:00

  Appi, kui haige. No maailm on ammu hukas. Nagu mida p#$%t ma praegu lugesin? Miks nad viitsivad sellega tegelda? Miks ta esindaja nii läheb sellise asjaga üldse edasi, esitab nõude? Miks ei saanud kohe öelda, et see nii mõttetu? No ma ei saa, on ikka mured inimestel :D.
  Muide see asi blogijate seas instas on jah mingi teema, millest olen veel mitmel tuntud (välismaa) blogijal lugenud, et selline asi käib, laigi ja kommi jne.. see on väga haige ja halenaljakas🤦‍♀️.

  • Reply Mallu 1. november 2019 at 22:03

   Esindaja saab ju oma raha nagunii. Võidu korral minult ja kaotuse korral Carolilt. Miks ta peakski ütlema, et ära mine kohtusse 😂

  • Reply Maša 2. november 2019 at 12:18

   Nii kurb sellist asja lugeda. Arvasin muidu sellest advokaadist hästi, et tõepoolest tegeleb õige asjaga, et astub vihakõne vastu, kui kedagi li**iks jm sõimatakse meedias. Aga no minna kommentaaride vastu, mis ei ole isikustatud, kus ei ole faktiväidet “sa oled petis”, vaid on subjektiivne hinnang tegevusele, mitte inimesele, et see tegevus on lamp. Ma saan aru, et tema metoodika on lenda kohtutele nende nõuetega peale, et kohus hakkaks kujundama konkreetsemat praktikat ja see ühiskonda kuidagi paremaks muudaks. Aga no kahju.. Kurb vaadata kuidas kasutab õige asjaga tegelemist samal ajal ka selleks, et meelitada kliente, kelle nõuded vähemalt minu kui juristi esialgsel hinnangul ei ole just vettpidavad.. Aga no easy money 🤷‍♀️. Ja no muidugi esitada nõue ähvardusega, et maksa 10 päevaga, muidu oleme kohtus.. See on ikka nahhaalne. Soovides maailma ilusamaks kohaks muuta võiks ju samal ajal esmalt lihtsalt öelda, et jou, kustuta ära või esita seal grupis vabandus. Ja kurb, et inimesed ei oska oma konflikte ise lahendada ja minna kellelegi ütlema, et “btw, ma sain tegelikult täiega haiget”, vaid jooksevad advokaadi juurde.

 • Reply K. 1. november 2019 at 21:49

  Kui preilil nüüd just tuttav advokaat pole kes sõbrale tasuta kirja tegi, siis on ta kulutanud sott viiskümmend sellise kirjutise peale 😀.

  Aga no eks ootused on suuremad muidugi, siis vast võib priisata.