tark tormab?

Ega nüüd kaugel enam see aeg ei ole, kus ma omadega Laagrisse kolida saan. Okei, ma võin mõelda, et pole kaugel, aga tegelikult täpselt nagunii teada ei saa. Nimelt see korter, kuhu ma kolin, selle omanikud ootavad oma ridaka valmimist ja kuigi see on teoorias nüüd vist valma, ootavad nad selle kasutusluba valla käest. Jumal teab, kaua sellised asjad aega võtavad, ma pole kunagi sellega tegelema pidanud.
Ma olen seal korteris kohapeal ka käinud, eile sain mõned pildid ka, et arutada, mida nad sinna sisse jätavad ja mida mul endale juurde sebida vaja on. Õnneks on nad nii mõistlikud inimesed, et lubavad mul mingil määral korterit endale meelepärasemaks tuunida (noh, enne nendega kooskõlastades muidugi). Ega ma muidugi mingit mega remonti tegema ei hakka, küll aga on mul üks kindel asi, mida ma lihtsalt pean tegema – laskma üle kiletada köögikapid. Ma ei saa sinna midagi tega, ma lihtsalt jälestan laimirohelist värvi ja niimoodi ma elada ei saa (esimese maailma probleemid vist). Mul juba ühe firmaga kokku lepitud, et kui kuupäev teada, siis nad tulevad, vaatavad üle ja teevad hinnapakkumise.

Ja kuna söögilaua juurde kuuluvad rohelised toolid, siis need peaksin ka uued ostma, ainult, et ma hetkel veel praegu ei suuda välja mõelda, et mis värve ma kasutada ja kombineerida tahan. Hetkel on seal sellised pruunikad, beežid värvid ülekaalus, aga ma juba tean, et ma lõpuks teen selle ikka veits… heledamaks. Õnneks mul mitmeid sisekujundusega sina peal sõbrannasid ka, kes mind aidata saavad. Ega ma halvemaks nagunii tee, seega peaks see üürikorterile suur pluss olema, haha. Ma ei saa praegu pilte näidata, seal on paaril korteriomaniku lapsed peal, eks siis näete, kui ma sisse kolin. Aa ei, köögi pildi saan panna küll. Ma alguses mõtlesin, et laseksin ainult selle rohelise osa üle kiletada, aga praegu vaatan, et peaks ikka üleni? Selles suhtes et ainult arvestama peab, et see tagasein ja tasapind, seda ju ei saa üle kiletada (vist?) et peab selle mustaga kokku sobima. Kui need värvid paika saab, siis saan mõelda, et mis värvi toolid tulevad jne.
Tüüpiline mina – ei saa rahus lihtsalt oodata, ikka vaja ette mõelda ja orgunnida suvalisi tühiseid asju, mis tegelikult pikas plaanis suvad on, haha. Naljakas on see, et tegelikult ma olen siin kesklinnas juba päris ära harjunud, ei saa üldse kurta ka. Ainuke asi, mis häirib on see, et see on pisike ja asju puupüsti täis, ehk siis ruumi mõttes just hiilata pole. Töö võlud – asju aina tuleb ja tuleb juurde, aga paigutada pole neid varsti küll enam mitte kuskile. Selle pärast tahaks juba rahus uude kohta minna, kuigi see kolimise protsess ilmselt super meeldiv ei ole.
Aga okei, mida ma ikka soiun siin, peaks tegelikult veits korda looma siin, laste asjad kokku panema ja ennast inimeseks tegema, sest mul on täna külla minek ja homme ei viitsi ma raudselt midagi teha 😀
Annika
November 28, 2020Esimest korda kuulen, et selline võimalus nagu kiletamine on võimalik. ???Tundub päris huvitav lahendus olema. Kui kunagi sinnamaani jõuad, siis jaga meiega ka tulemusi. ??
Mallu
November 28, 2020Kuule tead, ma ka ei teadnud enne, aga ma olen fbis ühes kodu sisustamise grupis ja seal keegi jagas, et lasi teha. Selles suhtes hea, et kui omanikele ei meeldi, saavad lihtsalt kile eemaldada ja ongi tagasi pärast sama, mis enne 🙂
Kertu
November 28, 2020Mis kodusistuse grupp see on? Saavad sellega kõik kes tahavad liituda? Mul endal hetkel ka nii tahtmine kodus muuta asju ning ehk sealt võimalik saada inspiratsiooni ja häid nippe. Et kui võimalik võiksid jagada seda gruppi.
Mallu
November 28, 2020“sisekujunduse jutunurk” vms
Kertu
November 29, 2020Aitäh 🙂
K.
November 28, 2020Ma ootan huviga seda kiletamisfirma nime, sest endal hetkel sarnane probleem – ostsin korteri, kuid köök mulle üldse ei meeldi ja hetkel pole ka finantsi, et uut kööki hakata ostma. Kiletamine tundub nagu ideaalne variant senikauaks kuni raha kogun 🙂
Mallu
November 28, 2020https://www.facebook.com/Mirlex-O%C3%9C-1259279424166425
Nt selle firma kodukal on mitmeid näiteid, aga ma usun, et tegelikult on neid firmasid veel, mis sama teenust pakuvad 🙂
Gerli
November 28, 2020Mina olen kuulnud sellest kiletamisest ja see super varjant? Lase ikka hele v (valge), vaatasin tasapind must ja sein ka .. Sobiks hästi kokku.. Mulle ei meeldi ka tumedad ja väga intensiivsed toonid(teevad selliseks närviliseks kohe?).
Mallu
November 28, 2020ma just midagi sellist mõtlengi, et oleks hele ja avar 😀
K
November 28, 2020Kolid kõrval majja 🙂
H.P
November 28, 2020Kiletada saab kõike, k.a töötasapinda. Peab lihtsalt kvaliteetne ja vastav kile olema?Edu
Laurabel
November 28, 2020Oh, räägi palun sellest kiletamisest lähemalt,kui tehtud saab. Maksumus ja kuidas tehakse. Tahaks väga köögi värvi muuta. Ostsime korteri, kus kõik oli tip top, aga köök punane. Alguses oli nagu Ok olla, aga nüüd kopp ees. Päris uut tellima ei hakka, aga see kiletamine oleks super variant vist?. Ma tahaks samuti heledat (hall/valge vms).
Mallu
November 28, 2020Ma annan teada, kui tehtud 🙂
Kristi
December 1, 2020Laagris elavadki väga lahedad inimesed, oled oodatud! ?
Helen
November 28, 2020Ise kiletada ei ole mingi kunst. Ma tellisin alist ca 14 euriga 10m matt-kollast kile ja voila. punasest köögist sai kollane 😀 Aga mulle lihtsalt meeldib nikerdada ka muidugi.
JJ
November 29, 2020Kilet müüakse igas ehituspoes. Ja ega tervet kööki peagi välja vahetama ka muul juhul – piisab ju ainult ustest.
Peppa
November 28, 2020Uskumatu ?
Elasin mingi aeg Männikul (5s)..mõned majad sinust eemal.. nüüd olen Laagris elanud 5a ??
Tundub, et Männiku rahvast tuleb üksjagu Laagrisse elama. ?
Mallu
November 28, 2020Vb ma jälitan sind 😀
Mirjam
November 28, 2020Uhh, sellised värvilisi kööke nähes ma alati mõtlen, et millised inimesed need küll on, kellel sellised köögid on 😀 nagu miksssss? Ma laseks valgeks, basic but classic ja minu arust peaks saama ka tagaseina kiletada, not sure muidugi, aga tundub loogiline 😀
Mallu
November 28, 2020Noh, eks maitsed on erinevad, mul suva, mis teiste maitse on, aga kuna mul on palju värvilisi ASJU; siis ma leian ka, et parem oleks, kui mööbel ja värgid oleks selle võrra võimalikult neutraalsed 😀
kk
November 29, 2020Ma olen suhteliselt kindel, et see projekteerija valitud. Mu sõbrannal (elab teises Tallinna piirkonnas) 100% samasugune köök nii planeeringu, asukoha kui ka välimuse poolest. Aken ka samasugune. Seega pakun, et tehtud sama projekti järgi 😉
Marilin
November 28, 2020Üks variant taha seina fotoklaas panna, neid on ka must miljon ja mega ilusaid.
https://mykitchen.ee/ siin lehel valikut palju. Endal tõmbab silme eest kirjuks ?
H
November 28, 2020Need klaasseinad on ikka megakoledad, kes üldse tänapäeval vabatahtlikult sellist asja seina paneb 😀 Iga hetk eelistaks seda praegust musta marmorefektiga seina, õige värviga võiks köök väga kena välja näha.
Murja
November 28, 2020Fotoklaasid köögi tagaseinas (või tegelikult kus iganes seinas) peaksid olema kriminaalselt karistatavad.
Emilia
November 28, 2020issand, oleks ma kiletamise peale varem tulnud. kui ma kortereid mingi aeg otsisin, siis oli täiega mitmeid kortereid, mis muidu olid ilusad, aga köök oli ala roosa või roheline 😀 😀 oleks ma siis teadnud, et see variant on. jätan meelde, kui peaks kunagi veel vaja minema
Mallu
November 28, 2020jah, seda lebo muuta 😀
Soodoma
November 28, 2020Kui ma aknast välja vaatan, siis ma kahtlustan, et näen sind üsna varsti siinsel mänguväljakul.
Mallu
November 28, 2020Siis varsti näeme 😀
Vaike
November 28, 2020Ma pole saanud praeguse remondi eest veel kõike makstudki, kui juba unistan, mida järgmiseks teha. Ja nii jääb see ilmselt alati, sest kui ring kõige peale tehtud, saab jälle otsast alustada ju ?
Sandra
November 28, 2020Mulle just meeldivad, nii ilus rõõmus värv! Mul köögiseinad salatirohelised. Maitsed on ikka nii erinevad. ?
Laura
November 28, 2020Köögiseinale saab panna puitlaastplaadist köögitausta. Värvivalik on üsna korralik. See on alla cm paksune plaat. Need riputuskonksud/torud tuleb läbi tausta uuesti paigaldada, aga tasutapaigaldaja saab ka seda teha. Taustaplaat lõigatakse sellises suuruses, nagu Sulle sobib.
Minule tegi sellise lahenduse Mööblitehas 😉
L
November 29, 2020Alist saab toolidele tellida ka riidest katted. Meil endal tellitud – kunagi lolli peaga sai mustad toolid ostetud ja hiljem tellisin heledad kangast katted peale
Need sellisest venivast trikotaažist, et sobivad pmst igale klassikalisele toolile ja sealt pildilt tundub, nagu oleks suht sellised tavalised ?
Praegu vaatasin, et tehtud igast lahedate kangastega ka, eri tekstuurid ja velvet ja samet jne, mis hing ihkab, meil mingid mega basic, peaks ka uued tellima ? chair cover siis otsingusse lihtsalt..
Kaidi
November 29, 2020Me kaa 15a.- keegi ei keela elada, a kui müüüa tahad maja, siis uued ostjad ei saa näiteks pangalaenu, et osta kasutusloata maja. Midu ei huvita see kasutusluba keskit minuarust
Mallu
November 30, 2020minu meelest neil teema pigem see, et nad ei saa laenu enne, kui majal kasutusluba on 🙂
Ariel
November 29, 2020Ära uusi toole küll hakka ostma. Neid saab toolikatetega samamoodi tuunida, nagu köögikappe, kasvõi iga kuu. 😉 Mina ostsin oma toolikatted siit: https://www.amazon.co.uk/gp/product/B07WK2JTJ5/ref=ppx_yo_dt_b_asin_title_o02_s00?ie=UTF8&psc=1
Mallu
November 30, 2020oh, äge!
JJ
November 29, 2020Kasutusloa taga nüüd küll see sissekolimine seista ei saa. Kasutada võib ka ilma selle paberita.
Mallu
November 29, 2020No neil seisab
Ulrika
November 29, 2020no elan juba 15 aatat kasutusloata majas ja see pole mingi haruldus, nii et ses jväites on mingi aga või probleem õhus.
Eriline
November 29, 2020Kui ridakat finantseeritakse pangalaenuga, siis on vägagi reaalne., et ootab kasutusluba. Pank nõuab kasutusluba, sest nad ei maksa enne arendajale ridaka maksumust välja. Senikaua kuni paberid pole korras, ei saa arendaja aga ridakat ostjale üle anda. Ehk siis kasutusloa taga võivad tànapäeval seista päris paljud asjad.
Mallu
November 30, 2020just nii ta vist ongi jaa
Ulrika
November 29, 2020vaatan mina kodus ühest ja teisest läpakast, köök kollane mis kollane. Täna siis tööl et milline see laimi roheline on sul, ikka kollane pilt mul. Kas Mis värvi teie näete ?