Uncategorized

mähkmetestikene

7. jaanuar 2017

Kõik mähkmed on ostetud number 3 suuruses ja kõiki turul olevaid mudeleid siin kindlasti ei ole. Testisin neid, mis kodus olemas ja testimiseks valasime ühte mähkmesse kõigepealt natukene vett (kõikidesse ühepalju) ja siis pokaalitäie, et imiteerida siis nn ööpissi.

DSC_3801

Kui vesi mähmesse valatud, katsusime mähet seest, proovisime mähkmekinnitusi korduvalt kinni-lahti teha. Nuusutasime mähkmed üle ja spekuleerisime neid ühe ja teise nuka pealt. Ma ei pretendeeri igavesele tõele, aga kahe lapse emana olen ma päris paljude mähkmetega kokku puutunud ja mõned lemmikud juba iidamast aadamast olnud.

DSC_3809

Usin abiline ja ta murtud kaaslane

8124f9486a1bc900f213b3d03924cdfd

Naty –  Õise pissikogusega jätab väga õrnalt naha niiskeks, ühe pissikorraga mitte.  Midagi läbi ei leki. Krõpsud ei hoia väga hästi kinni. Samas meeldib, et on ökomähkmed, ei ole mingeid pilte ja asju peal, väga tagasihoidlikud. Taga kummi ei ole, sees võrku ei ole. Lõhnastatud ei ole. Imab normaalselt. Venivust on vähe, aga no piisavalt, et ikka kasutada. Kui sa ta lahti voldid, siis ta jääb ilusti lahti, ei vaju kortsu. Ühe mähkme hind Prismas 0.22€. Minule need väga meeldivad ja annan neile 9/10.

4015400224211

Pampers Sleep&Play – Ühe pissikorraga jätab õrnalt niiskeks pealmise kihi, rohkema kogusega lausa märjaks. Mähkmed on lõhnastatud ja imeliku magusa haisuga. Koos pissiga lõhnavad veel eriti räigelt. Kardole jälle lõhn meeldib imelikul kombel. Venib mõnusalt ja krõpsud on ka head.5/10 ainult seetõttu, et on odavad. Kardo annaks lausa 7/10. Selveris ühe mähkme hind 0.19€. Mina igatahes uuesti ei ostaks.

d50f2015edc69a5fc27805d834063d2f

Loving Premium – Ühe pissiga ei ole midagi tunda seest, öisega aga laseb lausa pealt ka natukene läbi, jääb täiesti läbimärg. Krõpsud hoiavad hästi. Seest on jube pehme, kõige pehmem üldse, aga no lekkimine ei istu. Mõnusalt suur, suurem kui mõned teised 3 suuruses. Kardo meelest on suurus hea, kui kaka poolde selga ulatuda tahab. Mina ei saa aru, miks need kallimad on, kui tavalised Lovingud. Peale selle, et see sisemine osa hästi pehme on, ei ole tal minu silmis kuigi palju plusse ja uuesti ostma ei kipuks. 6/10.  Hind Rimis 14.99, ehk tüki hind 0.23€.

b49866b990b91436ad539809dc6455b7

Huggies Ultra Comfort for girls –  Ka öise pissiga ei jäta nahka absoluutselt märjaks. Jaotab niiskuse sees laiali, mitte ei jäta ühte kohta. Sees on ääred väga mõnusad, hoiavad paksema kraami ka sees. Tagumine osa venib väga hästi, krõpsud on väga head. Ei lõhna. 9/10. Täispunkte ei saa ainult selle pärast, et pole ökovärk, muidu saaks. Prismas ühe mähkme hind praegu kampaaniaga 0.17€.

4015400274780

Pampers Premium Care – Lõhnatud. Seest jätab täiesti kuivaks. Sees on ka mõnus võrk, mis hoiab pepu ka kaka korral puhtamana. Krõpsud on head. Tagumine osa ei veni, aga jääb hästi keha ümber. Mähkmel on kollane triip, mis niiskeks saades siniseks läheb. Ei tea just kui vajalik see on, sest ma vahetan mähkmeid siiski katsumise peale, mitte ei vahi triipu. Kardo lemmikud on need juba Mari aegadest. Minule meeldivad ka, aga meeldiksid rohkem, kui nad ka orgaanilised oleks. Kuna seda nad pole ja ka hind on krõbedavõitu (ühe mähkme hind Selveris 0.28€), anname punktideks 9/10. Ok, pean ära mainima, et Kardo nõuab kümmet.

200962844f957878ba2259aa445b6597

Loving – Seest jumala kuiv. Kõpsud head, hoiab kenasti keha ümber. Ei haise imelikult millegi järele. Päris soodne hind (meie Rimis tavaliselt  9.90 suur pakk, mis teeb ühe mähkme hinnaks 0.17€. Kampaaniate ajal saab lausa 7.90ga, mis teeb tüki hinnaks lausa 0.14€. Hea ja soodne valik, soovitan osta küll. Ainult konna pilt seal peal pole kõige ilusam, aga ega see mähe just ilus olema peagi.  8/10.

5703538109409

Bambo – Ühe pissiga pole midagi tunda seest, aga ööpissiga jääb natukene seest niiskeks. Imelikul kombel on need ainukesed mähkmed, millel välimised ääred jäävad niisked. Aga seda õnneks väljaspoolt. Ökomähkmed, venivad väga hästi. Ilusa kujundusega, nunnu mõmmi. Krõpsud on head. Ühe mähkme hind Selvers 0.36€, mis teeb temast omakorda meie testi kõige kallima mähkme. Kuna testis mul vaid kaks orgaanilist mähet ongi, siis sisult meeldivad mulle need rohkem, hinna poolest Natyd. Seega 8/10.

4743171022001

Britton –  Seest täiesti kuiv. Soodne hind. Ei lõhna, krõpsud head. Venivad tagant täitsa hästi. Ühe mähkme hind Selveris 0.14€, mis teeb ta meie testis kõige odavamaks mähkmeks. Hirmus soodne hind annab lisapunkti. Samuti meeldib mulle ta kujundus – ei ole mingeid lisavigureid ja värvilisi loomi peal. Miks peakski? Need on ju konkreetselt mõeldud sisse sittumiseks :D! Seega ma julgeks soovitada küll – mingisuguseid lekkeid Lendel nende mähetega olnud pole ja kuna nad on tõesti odavad, siis annaks neile lausa 9/10. Üks punkt jääb puudu, kuna nad pole öko-shmöko, mida võiks beebi pepul siiski eelistada.

DSC_3815

testitud mähkmed

Muidugi need hinnad on poeti erinevad, aga mul tõesti pole aega ja viitsimist kõikide kohta uurida, et mis kus praegu kõige odavam on. Muuseas, ei tasu neid kõige odavamaid mähkmeid ka peljata – ehk siis Prismadest X-tra ja Maximates Favorit mähkmed. Ma olen neid mõlemaid kunagi testinud ja ajavad asja täitsa ära küll. Ja ei haise ka neist kumbki!

Milliseid teie kasutate? Kas mähkme hind on oluline, või loeb ainult mähkme puhtus? Ma soovitan teil lugeda HOIA blogist ühte põnevat sissekannet ja natukene järele mõelda, et mis teie oma lapsele püksi pistate. Mind pani see küll mõtlema ja neid haisvaid jubedusi lapsega kasutama ei kipu. Muidugi on arusaadav, et ökovärk on kallim, aga tegelikult on riidest mähkmed kõige nahasõbralikumad ja ühtlasi ka kõige odavamad 🙂 Kes aga taaskasutavate mähetega jebida ei viitsi, siis soovitan Natyt või Bambot. Muumi olla ka ökom, aga mul on meeles, et see tekitas Marile hirmsa lööbe ja seetõttu ma seda rohkem osta pole julgenudki.

Loe ka neid postitusi!

80 kommentaari

Jäta kommentaar

 • Avatar
  Vasta Huggiesid 21. november 2017 at 23:21

  Siit sealt hakkas silma, et osad kiidavad Huggiesi mähkmeid ja osad kurdavad, et kaka ei püsi sees.
  Meie kaksikud neiud olid vist 3..4 kilo ringis kui hakkasin kasutama Huggiesi püksmähkmeid tüdrukutele, kuigi nende väikseimad püksmähkmed algasid vist 6st kilost? Aga sobisid sel ajal juba hästi 🙂
  Ja just sellepärast püskmähkmed, et kopa viskas niimoodi ette nende teipidega mässamine, eriti kui põrsakesed punud punni pugisid siis pidin jägima, et jumalast liiga kõvasti kinni ei paneks ja kui nad ennast kergendanud olid siis mähku jalast ära ei kaoks…
  Ja no seni olen ainult imestanud, et kuidas nii pisikesed pepukesed nii palju kakavad ja kõik see koorem on väga ilusti mähkmetes püsinud.

  Ei taha küll mingit tõde kuulutada, aga mulle tundub, et püskmähkmetes on lastel endal palju mugavam olla ja kõik püsib ilusti mähkmetes ning on kuiv.

  Olen haiglates näinud, et igal emal ja arstil on oma tõde kuidas just teip mähkusid jalga panna ning ma absoluutselt ei imesta, et isegi parimatest mähkudest hakkab lekkima, kui igal ühel oma loogika teipide kinnitamisel. Tundub uskumatu aga teip mähkusid pannakse vist 100-l erineval moel kinni, mis ka ebameeldivamaid tagajärgi põhjustab 🙂

 • Avatar
  Vasta Tr 14. jaanuar 2017 at 13:52

  Minu lemmikud olid Naty ökomähkmed. Hind pole väga odav aga mähkmed on siidised ja mõnusad. Kuna laps kannab mähkmeid ikka 24/7 siis on hea kui need pole mingid keemiaga immutatud käkid.

 • Avatar
  Vasta Maris 12. jaanuar 2017 at 22:35

  Lugesin ka selle lingi läbi ja tõepoolest olen nõus. Ise olen oma 16 kuuse lapse peal kasutanud:

  Moltex öko mähkmeid;
  Muumi öko mähkmeid;
  Hetkel kasutan Coop mähmeid, millel on ka öko märgistus ning ei lõhna.
  Ühe korra pidin laenama Pampersit, kuna poisil oli kakaralli ja 40 min olid vaid jalas, kui selline ulme lööve tuli, et ma lausa tegin pilti sellest- haige. See muideks sul ka siin esindatud, see lõhnatu vms variant.

  Teiseks, kasutan vana nippi, mida emad meie pealgi: pepu punane, siis kartuli tärklis peale;
  Kui katkine lausa, siis kookoserasvaga ning õhuvann. Enne kui mähe tagasi, pühin üleliigse rasva ära. Paari tunniga olen saanud asja kontrolli alla 🙂

  Vannitan teda kookoserasvas ning hambaid pesen veega 😀 Selline ökomutt. Hambapastat hakkan kasutama ilmselt, kui saab 2-3a ja minu sulfaadivaba öko hambapastat 😀 😀 😀

 • Avatar
  Vasta R 11. jaanuar 2017 at 18:00

  Riidest mähkmeid. Bambino Mio ja Nups mähkmesisud koos Bambino Mio või Flip katetega töötavad meil ideaalselt 🙂

 • Avatar
  Vasta Pille 10. jaanuar 2017 at 11:31

  Meie kasutame üldse Sole mähkmeid. Need vist päris uued, sest pole varem neid märganud.
  Beebikino üritusel sai prooviks ja peale seda olen ise ostnud.
  Üli hea imavusega 🙂 Kui tibu eriti agaralt on õhtuti joonud siis on erinevad mähkmed öösel kippunud lekkima. Nendega pole seda veel juhtunud 🙂

  • Avatar
   Vasta Kats 16. jaanuar 2017 at 14:55

   Olen ka enda beebil neid kasutanud – ülihead, kuigi vahel kasutame ka teisi kui on kampaaniaid.

 • Avatar
  Vasta Marii 10. jaanuar 2017 at 00:57

  Esimesega sai alguses kasutatud ainult Pampers Premium care’i omasid. Hiljem tavalisi rohelise pakiga Pamperseid. Siiani on Pampersi püksmähkmed kasutusel õues käimiseks ja magamiseks. Nii hea, et ümberringi kumm on praegustel. Mul poiss hästi kõhna, ehk vanad Pampersi püksmähkmed kukkusid alla lihtsalt koguaeg, sest kumm oli ainult taga. ??
  Väiksemaga sai natuke katsetatud. Alguses ka Pampers Premium care kui ikka päris vastsündinu oli. Need on hästi head ja pehmed. Mingilt maalt läksime rohelise pakiga Pampersite peale kui need ka ilusti istuma hakkasid.
  Sai ostetud 1 pakk Huggies mähkmeid.. ei meeldinud absoluutselt. Kõvad, sisu jäi täiesti märjaks, lekkisid.
  Muumisid ostsime ka 1 paki.. ei meeldinud. Ökömöko võib olla, aga kuidagi liiga paksud ja kumm vist oli ainult taga? Mulle meeldib, kui krõpsud ka venivad.
  Viimati ostsime veel 1 paki Liberosid.. jälle sama värk, et mähkmed jäid jube märjad ja lekkisid.
  Neid kõige odavamaid ala Maxima ja Säästuka mähkmeid pole julgenud üldse osta. 1 kord tekkis selline juhus, et “nüüd ja kohe” oli niiskeid salfakaid vaja ja muidugi olid olemasolevad koju jäänud. Säästukas oli kõige lähemal ja võtsin sealt mingid suvalises. Täiesti kohutav “aroom” oli neil ja rebenesid nagu paber. ? sellest ka tingitud see, et selliseid mähkmeid osta ei julge.
  Mina vist olen küll täielik Pampersi fänn. Ilmselgelt sai ostetud Selverist see 2=3 pakk + veel pakk püksmähkmeid -30%. ? eriti kui suht rebimine nende pärast vist käib, Pampersite riiulid olid enamvähem tühjad ja kõiki teisi mähkmeid eriti nagu polnud keegi ostnudki. ?

 • Avatar
  Vasta Elina 9. jaanuar 2017 at 22:14

  Kasutan senini Huggies mähkmeid ja senini rahul 🙂 neiule meeldib neid krabada ja üritada mähkme pealt täppe kätte saada ja neid elukaid 😉
  nii palju kui ma kasutada saanud siis minu arvates kõige jubedamad on liberod. esiteks ei vasta osad eriti numbritele kaalud küll peal aga kohati ikka jäid väikseks. ja suur mure lausa selles et apsoluutselt ei hinga ja hoiavad ummuksis. sama mure oli mu väikse õega ka seega minu arvates liberod jamad mida sünnitusmajas mulle hullult anti.
  Aga no kuidas kellegile 🙂

 • Avatar
  Vasta O 9. jaanuar 2017 at 15:59

  Beebiaja lemmik oli Naty, hiljem Muumid (sh püksmähkmed). Naty suuremad suurused kippusid kakastena lekkima. Moltex oli ka hea, aga kallis ning sellele eriti soodukaid ei märganud. Pampersit katsetasime eri aegadel kokku 2 pakki (roheline ja valge) ning mõlemaga pidi teistega kombineerimisel vaeva nägema, et otsa saada: pepu oli mõne tunniga punane, mitme Pampersi kasutamise järel verine. Parim vahend iga päev mitu korda kakanud lapse pepu näha päriselt korda saamisel oli muidugi talle vähemalt sel eesmärgil esimeseks sünnipäevaks poti kasutamise selgeks õpetamine.

 • Avatar
  Vasta MT 9. jaanuar 2017 at 15:37

  kuni suurus 4ni ostsin Huggies mähkmeid, alates suurus 4 ostan Rainbow mähkmeid (müügil ainult prismades). Minu arvates väga super ja naturaalseid. Miks just need ? Kuna teistele mähkmetele olid lapsed allergilised. Ei sisalda värvi ega lõhnaaineid-täiesti naturaalne ja mõnus.

 • Avatar
  Vasta Mari 9. jaanuar 2017 at 15:35

  Meie kasutasime beebiajal huggiseid, olid lemmikud hinna ja kvaliteedi poolest. Kui suuremaks kasvas ja liikuma rohkem hakkas läksime libero up&go püksmähkmetele üle. Jäin ka nendega väga rahule. Suveperioodil kasutasime ka riidest mähkmeid.

 • Avatar
  Vasta Jaanika 9. jaanuar 2017 at 12:40

  Esimese lapsega kasutasin ainult pamperseid, kuna teiste firmade mähkmed tekitasid tal allergiat. Teise lapsega olin targem ja peale pampersite muud ei hakanudki proovima, aga temale paistab just et pampersid ei sobi. Kuidagi õnnestus tagumikule korralik punetus tekitada. Proovi mõttes kasutasin nüüd Huggies’id ja pepu paranes kreemitamise abiga paari päevaga. Nii et lapsed on erinevad ja pepude taluvus on erinev:)
  Aga nii pampersi kui ka Huggiesiga on suutnud mu laps ennast kaelani täis kakada:) see võib muidugi olla minu kehva poolse mähkmete kinnituse süü, aga hakkama on ta sellega saanud igatahes….

 • Avatar
  Vasta A. K. 9. jaanuar 2017 at 09:05

  Kasutan oma poisil neid “hirmsasti haisevaid pampersi” mähkmeid (tavalisi, mitte premium care ega oranžis pakis), mis minu jaoks niiii hirmsasti nagu ei haise. Ei ole kummalgi lapsel mitte mingit löövet tekkinud ega ka muid probleeme olnud. Ainukesed head mähkmed mis !minu! jaoks tunduvad lapsel jalas mugavad- ei ole jäigad, vaid mõnusad pehmed, et laps ei pea esimese pissini jalad harkis olema…ja noo libero on puhas näide sel teemal…jällegi, !minu! arvates.
  Plikaga kasutasin kunagi ka Huggies tüdrukute mähkmeid ning neid kiidan samuti. Olin väga rahul,samuti pehmema poolsem ning tundusid jalas mugavad.
  Samuti ei saa ka Lovingu kohta peale jäikuse muud miinust esitada, kasutasin mingi aja ka neid tüdrukul, kui suurem oli. Beebieas proovinud pole, aga pissi pidas üldiselt hästi, vahel oli hommikuks vahelt läbi tulnud.

  Aga mida ma kindlasti ei soovitaks ongi pampersi oranž pakk. Iga mähkmega ka püksid märjad.

 • Avatar
  Vasta Triin 8. jaanuar 2017 at 21:28

  Riidest mähkmed on minu lemmikud, firmast niipalju, et kasutan grovia 2IO.

 • Avatar
  Vasta natuke loll küsimus 8. jaanuar 2017 at 21:26

  kas see foto on tõesti vida pressist või hoopis sinu blogist seal artikli juures?

  http://buduaar.ee/Article/article/kaalust-alla-blogija-mallukas-paneb-oma-kohurasva-polema

 • Avatar
  Vasta Neti 8. jaanuar 2017 at 21:12

  Siiani vist kõige kasulikum postitus mulle kui uuele emale. Olen koguaeg mõelnud, et milliseid ostma hakata, kuid siit sain kolm head ideed 🙂 aitäh

 • Avatar
  Vasta Rita 8. jaanuar 2017 at 17:35

  Mulle meeldivad need hirmsad tavalised pampersid, kuna nad on kuidagi õhemad ja elastsemad kui muud. Kunagi ostsin Natysid ka ja arvasin, et ainult neid hakkagi oma lapsele ostma, aga need lagunesid mul käes ära. Ma ei viitsinud kogu aeg eraldi teibiga neid lapsele jalga kleepida.

 • Avatar
  Vasta Vera 8. jaanuar 2017 at 14:47

  Mul nii juba 3. Lapsega, et kui alla 1.5 aasta siis huggies (ei lõhna ja hoiavad kõik vajaliku seal kus see mähkme vahetamiseni peab olema) ning üle selle vanuse kasutan just maxima odavat mähet ( öö saab magatud nii et ei leki, aga päeval lapsel ebamugavam kui mähe kõike kohe sisse ei tõmba,sest nii suure lapse pissi kogus on suurem ning potile saamine selle võrra kergem).

  Ökomähkmeid proovisin ühe korra ja siis oli pepu punane beebil. Rohkem ei taha.

 • Avatar
  Vasta Kertu 8. jaanuar 2017 at 13:24

  Britton peaks eesti firma olema. Saab ühe punni lisaks kuna Eesti värk ? 😀

  • Mallukas
   Vasta Mallukas 8. jaanuar 2017 at 13:51

   Firma on Eesti oma, aga tooted tehakse ikka mujal.

 • Avatar
  Vasta Kersti 8. jaanuar 2017 at 13:15

  Ma tellin Moltex mähkmeid, ostan Natysid ja päeval kodus kasutan riidest mähkmeid. Lapsele sobivad seni kõik mähkmed, aga minu süda ei luba osta odavat mähet, mis loodusesse jääb alles ja rohkem keemiat sisaldab. Muidugi ega ökod ka 100% ei lagune, aga parem, kui mitte midagi. Tarbijana peaks võtma vastutuse ka selle ees, mis meist alles jääb. Minu kiiks siis igatahes need ökomähkmed:) Peaasi, et ise rahul olen, onju.

  Lisaks peaks proovima lapsele mähkmeid erinevas vanuses. Kui esimesel kuul näiteks Natyd veidi lasid läbi ja mees arvas, et krõpsud kinni ei käi (mina küll sain need ilusasti kinni), siis alates nr2 mähkmetest pole üldse probleemi.

  • Avatar
   Vasta Anne 26. oktoober 2017 at 10:54

   ?

 • Avatar
  Vasta Kirsika 8. jaanuar 2017 at 13:09

  Libero mähkmeid pole kumbki mu preilidest kannatanud. Paari mähkmega tekkis juba lööve pepule. Seega esimene laps kandis tavalist pampersit kuni potini välja. Kuna vahepeal on mähud ka edasi arenenud siis uued tavalised pampersid just nimelt lõhna pärast ei meeldi. Seega teisel lapsel hetkel kasutusel pampers premium care ja huggised. Pole kummalgi ebameeldivat lõhna tuvastanud. Läbi pole lasknud ja pepu on ka kuiv ega puneta. Miinuseks muidugi see, et paraku on need mähkmed kallimad aga kuna beebitüdruk on kullast kallim siis pole kahju mähudele ka rohkem raha raisata. Ökomähkmetega pole väga kokku puutunud. Ühed mida esimese lapsega proovitud sai, lasid läbi ja riidest mähkmetega möllamine võtaks palju aega.

 • Avatar
  Vasta Jane 8. jaanuar 2017 at 11:53

  Konkreetset lemmikut pole. Kasutame seda, mis parasjagu soodukas on. Alguses tekitasid rohelise pakiga pampersid probleeme, aga nüüd enam mitte.
  Neid odavaid pole julgenud osta, aga nüüd proovin kindlasti. Aitäh soovituse eest!

 • Avatar
  Vasta Loor 8. jaanuar 2017 at 11:13

  Minu lemmikud ka kahe lapsega testitud on Loving püksmähkmed ja Libero püksmähkmed. Mõlemad hoiavad hästi niiskust, ei lõhna, pehmed ja mugavad. Ainuke vahe on hind.
  Beebiajast lemmikud on Pampers Premium Care ja Huggies Premium (?), see nupsudega seestpoolt.
  Ma hindan lõhnavabadust, pehmust ja lihtsust

 • Avatar
  Vasta Siret 8. jaanuar 2017 at 10:57

  Meie kasutame liberot .hea mulle meeldivad .kyl kallid yhe pakki hinnaks on nii 12 € aga nuh teisi mähkmeid oleme proovinud aga prelil tekkib kohe peppu peale loove ja ei sa kasutada.

 • Avatar
  Vasta Pille 8. jaanuar 2017 at 10:22

  Libero Comfort on ka ökom. Vähemalt on seal see Nordic Ecolabel märk peal…. Ja meie peres olid lemmikud. Muumid ka head, aga need tunduvalt kallimad ja poole peal läksime le Liberotele. Õnneks laps juba niipalju mähkmevaba, et kulub väga vähe. Uue bebeiga hakkan kohe Liberot kasutama.
  Aga mähkmete test ei ütle mulle kuigi palju. Noh jah, imavuse kohta küll. Mis meil kõik muud mähkmed alati välistas, oli see, et mingid Huggies’id ja Natyd ei pidanud kakat. Alati pressis see kuskilt külje pealt välja. Huggies’tega oli kord selline juhus, kus mina olin s*tane, minu riided, voodilina, aga mähe ja beebiriided jäid mingil müstiliselt kombel puhtaks. Ära ma nad kasutasin, aga rohkem ei ostnud kah.
  Libero Comfort imavus on mu meelest super. Pole veel olnud olukorda, kus need alt oleks vedanud.
  Pampersi välistan ma juba ainuüksi selle frima pärast.

 • Avatar
  Vasta Mähkmed 8. jaanuar 2017 at 08:39

  Mul on Britton ainus olnud, millel krõpsud ei pea ja mähe on kuskile sipukasäärde vajunud. Muidu kasutan kõiki. Vaatan, mis hetkel soodukaga on, aga Brittoneid enam ei osta.

 • Avatar
  Vasta Riina 8. jaanuar 2017 at 08:05

  Proovi muumit kindlalt uuesti! Meie pere lemmik.

 • Avatar
  Vasta Jana 8. jaanuar 2017 at 01:13

  Me ka algul katsetasime, koju tulime haiglast huggiesidega, kodus oli libero, pampers, vend kinkis katsikuks tollesamuse brittoni, mis mullegi meeldis ja vahepeal oli meil kasutusel ka loving ning hetkel kasutusel libero. Muidu saime mähkud norrast, elukaaslane tõi kuid nüüd elukaaslane enam norras tööl pole hetkel tuleb eesti mähkude ja hindadega leppida 🙂

 • Avatar
  Vasta Karin 8. jaanuar 2017 at 01:09

  Spekuleerisite? Pigem inspekteerisite ikka 🙂

 • Avatar
  Vasta Sandra 8. jaanuar 2017 at 01:05

  No mina olen väga erinevaid mähkmeid kasutanud..ja proovisin siis ka neid kiidetud ökomökusid natysid..ja lapsel tuli selline lööve, et hea et põletikuks ei läind. Mis point sellel ökol siis on?? haisesid ka nii kohutavalt, et praegugi tuleb see jube hais meelde(kui piss sees)

  • Avatar
   Vasta E 8. jaanuar 2017 at 12:36

   Natyd ju ei haise. Kui mähe haiseb siis, kui piss sees, haises järelikult lapse piss mitte mähe. Mitteökodega lihtsalt ei tunne lapse pissillõhna. Haisesv uriin on märk tervise probleemist.

 • Avatar
  Vasta Anu 8. jaanuar 2017 at 00:43

  Minu esimene laps ka muumi mähkmeid ei kannatanud, juba esimese kasutusega oli ka mingi kohutav lööve, peale seda jään alati natuke pikemalt vaatama kui keegi kuskil väidab, et jube head on. Sellest ajast olen kasutanud beebidel(mul neid kokku neli) ainult pampersit, kuidagi kindla peale minek ja kuskil poolest aastast olen hakanud teisi marke katsetama. Beebidega seda jama ilma punase tagumikuta ka piisavalt ??

 • Avatar
  Vasta H. 8. jaanuar 2017 at 00:29

  Sünnist saati Liberod. Algul newborn,siis comfort,nüüd up &go ja Touchid .Oh need touchid on küll mõnusad 🙂 ,aga ööseks siiski ei pane. Liiga palju pissi vast ja lekkisid. Ei osta tavaliselt Eestist mähkmeid,kuid külas olles oli vaja osta…ostsin Libero Everyday oma ja ei kiida neid,samuti ka Pampers ( ei mäleta milline pakk) ei sobinud.
  Muid ei ole proovinud, ilmselt ei proovi ka, varud vaja ära kasutada. 😀

 • Avatar
  Vasta Enela 8. jaanuar 2017 at 00:22

  Meie kasutame Lev vel måhkmeid Økoloogilised ja løhnavabad. Just eestis kåies tøin oma gruppi omadele ka. Kiidetakse våga sama tootja kes Bambol aga hind soodsaim køvasti.

 • Avatar
  Vasta Pauliine 7. jaanuar 2017 at 23:51

  Poiss sündis siis katsetasime ka meeletult palju erinevaid, aga ka kiirelt sai meil lemmikuks huggies elite soft ja kuna neid ainult kuni nr.3’ni(ja oli juba 4kuuselt liiga suur nende jaoks) siis edasi leidsime endale sobivaimaks variandiks huggies pants for boys. Enamust ajast küll training pantsides vōi riidest pükstes 🙂

 • Avatar
  Vasta Liisu 7. jaanuar 2017 at 23:41

  Kasutame ainult Naty mähkmeid(Y) teised tegid plixi tagumiku tunaseks kohe ainsad mis sobivad.. miinuseks ainult see et see krõps tõesti haakub natukene pahasti samas natukene sätimist ja jääb kinni küll.. meie lemmikud (Y)

  • Avatar
   Vasta Ruta 8. jaanuar 2017 at 04:34

   Mulle meeldib, et Natydel saab krõpse mitu korda kasutada. Potitan last vahepeal ja see on ülioluline.
   Seda muret, et kinni enam ei hakka, pole olnud.

 • Avatar
  Vasta Elli 7. jaanuar 2017 at 23:38

  Pampers Premium Care.
  See on ülekõige!

  Olem oma kaksikutega proovinud ka Brittonit, Liberot ja tavalist Pameprsit (roheline/sinine pakk)..

  No, pole ükski nii hea..

 • Avatar
  Vasta Moonika 7. jaanuar 2017 at 23:28

  Mõlema lapsega alguses kasutasin Pamperseid, neid kõige väiksematele mõeldud marki. Proovisin ka Liberoid. Aga lõpuks kasutasin siiski Prismas müügil olevat Xtra sarja, kuna hinnaliselt sobis ja ei lõhnanud halvasti. Lihtsad ja hea kasutada. Soojalt soovitan.

 • Avatar
  Vasta G 7. jaanuar 2017 at 23:20

  Brittonid on muarust nii jubedad, üldse ei hinga ja pepu läheb punaseks.
  Minu lemmikud on ikka ja alati liberod 🙂

  Pampers Premium care on ka väga hea aga samas on mul kerge vastumeelsus et see on selline jube keemia ja sellepärast ta nii õhuke ongi… Kuigi mugavad on nad küll. Ja eks häirib tglt ka see et pampers on P&G toodang ja nad on silma paistnud sellega et pooldavad julmi loomkatseid. Eks katseid teevad kindlasti teised ka aga kui üks firma eriliselt silma paistab siis jääb see ikka kuidagi hinge.
  Libero firma vähemalt on öelnud et loomkatsed absoluutse miinimumini, vältida niipalju kui võimalik. Samuti ei kasuta nad GMO kraami. Et siis… libero all the way. Ja löövet see minu ühelgi lapsel pole ka tekitanud.

 • Avatar
  Vasta Karin 7. jaanuar 2017 at 23:18

  Mul ei ole päris kõigi nende mähkmetega kogemust, aga minu nina tuvastab näiteks nii Brittoni kui ka Pampers Premiumi mähkmetel lõhna.

  Suuruste koha pealt loeb lisaks numbrile rohkem isegi see kaaluvahemik. Erinevatel firmadel ei pruugi kattuda. Näiteks minu pontsakale pojale Huggies mähkmed ei sobinud, kuna kippusid liiga kitsad olema ja tekitasid lisaks ka lööbe. Seevastu Muumi jälle sobis, aga Muumi püksmähkmetel on “küljeõmblused” liiga jäigad ja võivad õrna nahka kraapida.

  Minu ema sõnul marlimähkmed ei olnud väga nahasõbralikud, aga see tema väide, mida ma ei oska kuidagi kommenteerida.

  • Avatar
   Vasta Ruta 8. jaanuar 2017 at 04:35

   Marli tuleb kohe ära vahetada. Kui seda ei tee, on nagu happeveelapp vastu nahka 😉

 • Avatar
  Vasta mamma 7. jaanuar 2017 at 23:16

  Kõikvõimalikke olen kasutanud ning on sobinud, hetkel on kasutuses Libero touch, premium püksmähe, väga hea teine.

 • Avatar
  Vasta E 7. jaanuar 2017 at 23:14

  Minul jällegi hoopis teistsugused kogemused. Laps hetkel 1,5 aastane. Algul proovisime naty, muumi, pampers, pampers premium, huggies elite soft, libero jne.
  Naty lasi kaka väga hullult läbi, muumi samuti. Liberod ja pampersid meile algul sobisid väga hästi. Kõige lemmikumad olid huggies elite soft mähkud.

  Hetkel aga oleme proovinud libero pants, pampers pants, huggies pants, pampers premium. Ning praeguse kogemuse põhjal julgen väita et öise pissi peab meil ainult tavaline pampers kinni. Äärmisel juhul ka huggies, aga ka sellega on juhtunud et püksid hommikul märjad. Liberoga olid iga hommik püksid märjad. Ja pampers premium on täiesti alla arvestuse, päeval juba kui paar pissi tuleb sama mähku sisse on püksid täiesti märjad, ööst ei hakka rääkimagi, hommikuks oli laps kaelani märg.

 • Avatar
  Vasta Brigit 7. jaanuar 2017 at 23:06

  Mui titt väike oli proovisin kõik vist läbi puht südamlikust huvist 🙂 osadega tekkis lööve, teised ei pidanud pissi raasugi ( Brittoniga oli 2in1 peps PUNANE ja märg). Jäime pidama Pampers Premiumile, olen nüüd püksmähkmetega ka tiiru teinud, aga ikka Premiumi peale jäänud, ainult raske saada ja kalli võitu :/ tuleb laps potile saada ?

 • Avatar
  Vasta Vero 7. jaanuar 2017 at 22:48

  Alguses proovisin ikka kõik mãhkmed ãra. Kuni 3 numbrini kasutasime Pamper premium care. Suuremad nr ei olnud nii head enam. Siis toodi Soomest hea hinnaga Muumisid ja poolteist aastat on lapst muumisid kandnud. Vahepeal proovisin ka Lovingut, Liberot ja Huggeiseid. No ei olnud nii head kui Muumid. Vahepeal kasutasin lapsel päeval püksmähkmeid ja öösel teipmähkmeid, kuna keerutas püksmähkmed alati paigast ära ja siis proovisin Bambot ja ka meeldisid. Muumisid toob Soomest (mitte eriti soodsa, kuid odavam kui meil) fb grupp ” hm tellimine ja müük”. Olen temalt 2 korda tellinud.

 • Avatar
  Vasta E 7. jaanuar 2017 at 22:29

  Meie beebil on Muumid, sobivad hästi, annaksin 10/10. Kaheaastasel on Libero up & go öko püksmähkmed, kõndivale lapsele ideaalsed, ka 10/10. Mõlemad lõhnatud. Ma kasutan ainult ökosid ja haisuta. Ma imestan, et sa Brittoni omi lõhnatuks nimetad, me saime need katsikuks, no ja jube, kuidas ma seda haisu ei kannata. Pakk seisab kasutamata. Pamperseid ma ka ei talu. Üks kord mees ostis reisil olles neid ja ma olin täitsa vihane, et sellist haisvat saasta pean lapsele ümber panema. Ma olen lõhnafoobik ka muidugi. 🙂

 • Avatar
  Vasta riina 7. jaanuar 2017 at 22:21

  Mina alguses kasutasin Brittoneid. Aga ma ei tea, kas mulle sattusid praaki täis pakid v olen lihtsalt tugev maa naine, aga pidevalt läksid krõpsud puruks. Lisaks lekkis juba ühe pissiga. Vb on aastatega paremaks läinud, ei tea. Edasi läksime üle Huggistele, väga head ja kui Säästukas ehitati, siis ostsin ainult Loving touche. Tuttava käest sain Muumi? mähkmeid ja no need olid totaalsed jubedused. Lisaks tekkis pepule lööve. Teistega pole seda olnud. Ah…Pampersi omadega tuli ka lööve.

 • Avatar
  Vasta Kaisa 7. jaanuar 2017 at 22:20

  Esimesega testisin ka erinevaid mähkmeid aga ainult pampers ja libero sobisid. Ülejäänud tegid pepu punaseks ja lovinguga läks lausa lõhki paarist mähkmest. Ja selle ravimisega läks väga väga kaua.
  Nüüd teise lapsega ei ole julgend testida ning olen kasutanud algusest peale Pampers premium care. Olen enda jaoks avastanud et saksamaalt tellides on mähe hoopis teine ehk siis palju parem. Seega tellin lapse mähkme varu windeln.de -st

 • Avatar
  Vasta Lille 7. jaanuar 2017 at 22:18

  Meil huggised ja väga rahul.

 • Avatar
  Vasta Liis 7. jaanuar 2017 at 21:56

  Meie kasutasime omal ajal alguses huggiseid ja kui suurem oli siis libero püksmähkmed ikka lemmikud ?

 • Avatar
  Vasta Kerli 7. jaanuar 2017 at 21:55

  Mina kasutasin britton ja pampersi mähkmeid. Britton hinnapoolest odavam. Lovingud ja liberod ei sobinud minu kaksikutele.

 • Avatar
  Vasta Liisi 7. jaanuar 2017 at 21:54

  Huggies elite soft! Praegu nende nr 3 ja 4 suurustele Coop ketis soodukas ka. Siiani on see esimene soodukas mida elite softi suurematel numbritel näinud olen. ?

  • Avatar
   Vasta Lille 7. jaanuar 2017 at 22:17

   Paar kuud tagasi oli ka aga varem tõesti pole ka näinud.

 • Avatar
  Vasta Jaanika 7. jaanuar 2017 at 21:51

  Minu isiklik lemmik on Britton, ei leki ja ei haise keemia järgi. ei ole tekkinud punetust, nagu meil tekkis pampersist.

 • Avatar
  Vasta Margit 7. jaanuar 2017 at 21:46

  Huggiesi pole proovinud, aga muidu on lovingud vaieldamatud lemmikud sest hinna-kvaliteedisuhe on super. Üliharva kui ööpiss lekib, aga siis kah olen mähet vahetades avastanud, et riistvara jäi õigepisut viltu, tüdruku ajal mäletan küll massiivseid pissipomme hommikul, lekkimisi polnud.
  Ja nende kõrvale kasutan riidest mähkmeid, little lambid kaheosalised mähkmed päevaunedeks, sest imavad väga palju ja niisama päeval taskukad või AIOd 🙂

 • Avatar
  Vasta Geidy 7. jaanuar 2017 at 21:32

  Haiglast saati kasutame vaid Liberot, proovitud ka Pampers ja Huggies. Huggiesed on kitsama tegumoega ehk meie paksukesele ei sobi. Pampersitel (mingi roheline pakk) on jube nafta lõhn! 😀 Liberod head pehmed, imavad hästi ja sobivad. Hinna järgi ei osta ega vali, kasutame niigi ühte ja sama kogu aeg. Ma nendest tükihindadest ei tea midagi, samas need vist ühed kallimad?!

 • Avatar
  Vasta Väikerähn 7. jaanuar 2017 at 21:16

  Jaapani mähkmed Goon, Merries ja Moony on ikka kõige- kõigemad aga hinna ja kvaliteedi suhtelt hyggies.

  • Mallukas
   Vasta Mallukas 7. jaanuar 2017 at 21:41

   Ma pole neid jaapani omi üldse proovinud. Pole raatsinud osta 😀

  • Avatar
   Vasta E. 8. jaanuar 2017 at 11:27

   Nõus! Tõeliselt sametised ja pehmed mähkmed. Peale nende kasutamist enam tavaliste poole ei vaatagi. Hind on kallis, aga need on vähemalt üdini ökod.

 • Avatar
  Vasta Käti 7. jaanuar 2017 at 21:13

  Kui laps väike oli, siis olid samuti lemmikud pampers premium care. Püksmähkmetest said lemmikuks Liberod kuigi krõpsudega olid kuidagi jube kõvad. Ma ei tea kas eestis on, aga soomes on müügil libero touch püksmähkmed, mis on ka natuke kallima hinnaga ja need on ülipehmed ja tunduvad palju mugavamad jalas.

 • Avatar
  Vasta Regina 7. jaanuar 2017 at 21:12

  Minu lemmik on huggies elite soft
  Nii pehmed ja tagant hästi venivad.
  Soovitan

 • Avatar
  Vasta Janika 7. jaanuar 2017 at 21:11

  Oma eimese lapsega katsetasin kõik erinevad margid mähkmed läbi ja lõpuks kasutasime Loving mähkmeid. Liberod ei sobinud kohe üldse. Hästi palju kasutasin ka riidest mässusid, kui olime toas või oli laps üldse palja pepuga. Kui lapsel oli juba üle 3 tunni mässu jalas olnud, siis tekkisid mul jubedad süümekad 🙁 Teise lapsega kasutasin alguses Huggiesid, sest need olid ainkused, mis ta peput punaseks ei teinud. Kui juba roomas ja ringi tuias, siis kasutasime ka Lovingu mähkmeid. Sama moodi toas kasutasime riidest mässusid või oli palja pepuga. Õnneks hakkasid mõlemad varakult potil käima ja ka öösel said varakult mähkmevabaks. Kui keegi külla tuli ja laps oli nö ilma mässuta ja põrandale pissis, siis oli mul täiesti savi. Minu süda ei lubanud neil neid kohutavaid mässusid jalas hoida ja ööd olid minu arust kõige jubedamad. Ja milline rõõm oli sellest, kui mõlemad hakkasid potil käima. Oleks võinud lausa saluuti lasta 🙂

 • Avatar
  Vasta A.e 7. jaanuar 2017 at 21:03

  Alguses sai kasutatud pampers premium care’i. Supper mähkmed. Hiljem on erinevaid proovitud ja minu kutile ei sobinud huggiese püksmähkmed, sest enamus kakast tuli alati selja pealt läbi. Praegu kasutuses enamjaolt britton püksmähkmed ning ei ole midagi halba öelda.

 • Avatar
  Vasta Hanna 7. jaanuar 2017 at 21:02

  Kasutasime kõige esimese a libero omasi. Kõik oli ilus ja kena. Enne laose sündi sai ostetud hulgim papmpers sensitiv mähkmeid. Proovisime siis kui ta oli ca 1.5k. Asi läks nii hulluks et pidime retsepti salviga teda määrima . Muu lihtsalt enam ei toiminud. (Jah. Alguses ei osanud halba aimata kuna oli suvi ja arvasime et soe mõjutab)
  Peale seda kasutasime muumit natuke. Kah sobis. (Proovisin kuna kuulsin, et selles ei olevat kloori) kuid miinuseks osutus selle mähkme paksus. Meeletult paksud ja suured. Hautab ära.
  Nüüd oleme huggies ja huggies elite soft mähkmete peal.
  Avastasin ka et rolli mänhivad nt niisked salfakad. Pampersi omad samuti tekitasid löövet huggies muidu oli hea aga pakist tulid nii kehvasti välja ja läksid katki.
  Nüüd kasutame AINULT libero omi. 🙂

 • Avatar
  Vasta Kadri 7. jaanuar 2017 at 20:59

  Mina kasutasin lapsel kõigepealt sünnist saati Pampers Premium care’i. Kui väga palju ringi siblima hakkas, läksin püksmähkmetele üle – lisaks oli teipmähkmeid võimatu jalga panna alates umbes 6-7. kuust. Minu meelest kõige paremad mähkmed üldse, ainult hind on krõbe.

  Vahepeal sai kasutatud ka tavalisi Pampers püksmähkmeid, aga nende lõhn pole eriti meeldib ja mingi aja pärast hakkas peput ka punaseks tegema.

  Brittoneid proovisin, sest kingiti mähkmetort nendest ja üldse ei meeldinud ega sobinud.

 • Avatar
  Vasta E 7. jaanuar 2017 at 20:44

  Oh äge postitus!
  Ise olen mõlema lapsega esimesed kuud kasutanud Natyt ja siis üle läinud Pampers Premium Care’i peale. Naty on muidu super ja beebi pepule meeldib aga kui tita juba rohkem liigub siis tundub see mulle kuidagi jäik ja puine + krõpsud mis hästi kinni ei püsi.

  • Avatar
   Vasta Ruta 8. jaanuar 2017 at 04:39

   Juba teine kommentaar Naty krõpsude kohta – meil pole kordagi seda muret olnud, et kinni ei püsi ja avan-kinnitan ühte mähet ikka mitu korda. Kas siis lihtsalt lapsel jalas tulevad lahti?

 • Avatar
  Vasta Kadri 7. jaanuar 2017 at 20:43

  Esimesed kuud kasutasin beebil pampers premium care mähkmeid. Neid sai kasutada ainult beebil kes veel ei liikunud, kui beebi juba roomama ja liikuma hakkas siis hakkas krõpsu koht nahka hõõruma, kuna on nii peenikesed krõpsud.
  Hiljem oli täielik lemmik libero comfort mähkmed, laiemad kinnitused. Venisid hästi ja liikuval lapsel ülihead.
  Britton mähkmed lasid minu lapsel läbi, ainuke hea asi, et lõhnatud. Roomaval lapsel hakkasid samuti kinnitused hõõruma.
  Ja siis see pampers sleep & play. Kõige hullemad mida proovinud olen lapsel, väga tugeva lõhnaga ja üldse ei veninud ei tagant ega ka kinnitused. Võibolla nüüd neid muudetud aga 2 aastat tagasi olid need küll nii vastikud.
  Loving mähkmetel läks sisemus täiesti klompi.
  Seega kõige paremad minu arust on libero mähkmed, ka püksmähkmed.

 • Avatar
  Vasta Karin 7. jaanuar 2017 at 20:40

  Meile meeldivad siiski Liberod 🙂
  Sooduka vihjeks, siis esmaspäeval 09.01 on Laadapäevadel -30% kõik mähkmed! 😉

 • Avatar
  Vasta Merka 7. jaanuar 2017 at 20:40

  Huggies Ultra Comfort for girls ja tavalised Lovingud minu lemmikud 🙂 muu kõik lekkis meil ning olid ebameeldivad. Pampersid olid erilised märjad käkid, kui hommikul laps ärkas.

 • Avatar
  Vasta Kerli 7. jaanuar 2017 at 20:39

  Brittoni mähkmeid ma proovisin ka oma lapsel kui ta pisi oli. Lasid pidevalt öösel läbi ja lapse pepu oli punane (ja paistis, et ka valus). Lemmikud olid Huggies mähkmed. Hea imavusega ja no nii nunnud, et ei panekski pükse jalga ??

 • Avatar
  Vasta tiiu 7. jaanuar 2017 at 20:38

  Loving mähkmeid kasutame lapsel.
  Ei haise ega lõhna millegi järgi. Imavus hea
  Tähtis nii hind kui kvaliteet.
  Lapsele sobivas.
  Täna ostetud 100mässut 14.49 ga

 • Avatar
  Vasta Reet 7. jaanuar 2017 at 20:33

  Kõik muud mähkmed minu poisile sobisid aga vot need odavad brittonid lekkisid igast küljest ja olid kohutavad. Libero ka mingi hetk ei sobinud lapse kehakujuga enam. Soonisid reitest. Kasutasin lõpuni pampersit, prisma odavat xtrat ja soome k-citymarketi pirkka omatoodangu mähkmeid.
  Naty, muumi ja kõik muu sai läbi proovitud aga siiski kõige parem oli kahjuks see keemiat täis Pampers.

 • Avatar
  Vasta Tibu0 7. jaanuar 2017 at 20:32

  Huggies ja Muumi sobinud meie lastele kõige paremini.? Brittoni omad on ka tõesti hea hinnaga ja kõlbavad küll.

 • Avatar
  Vasta Kärdu 7. jaanuar 2017 at 20:31

  Britton ka meie lemmik. Soodukate ajal oleme ka teisi ostnud, kuid siis eelistame brittonit. Pampersi võib üldse ära unustada..jubedad kõik nendest.

 • Avatar
  Vasta Nele 7. jaanuar 2017 at 20:31

  Bambod on oluliselt odavamad Invaru poodides. Peab küll spetsiaalselt kohale minema, aga tasub ära ? Seal ka niisked lapid väga hea hinnaga http://www.invaru.ee/bambo-nature-lastemahkmed

 • Avatar
  Vasta TK 7. jaanuar 2017 at 20:30

  Beebiajal oli minu kôige lemmikumaks Papers Premium Care ja Naty. Ei saa salata, et esimese puhul oli kôik kôige parem aga mul sama teema, et ega see Pampers eriti beebisôbralik pole ja seetôttu ma teda Natyst esile ei tôsta. Muumid meeldisid ka. Hiljem püksmähkmete puhul jäi vaieldamatult lemmikuks Libero ja Loving (tänu hinnale ja polnud sugugi palju kehvem kui 2x kallimad). Hinda vaatasin olenevalt olukorrast…kui raha oli, ostsin need mida tahtsin ja kui ei olnud, siis ostsin kôige odavamad. Lôppudelôpuks saab hakkama kôigega ?