Kõik mähkmed on ostetud number 3 suuruses ja kõiki turul olevaid mudeleid siin kindlasti ei ole. Testisin neid, mis kodus olemas ja testimiseks valasime ühte mähkmesse kõigepealt natukene vett (kõikidesse ühepalju) ja siis pokaalitäie, et imiteerida siis nn ööpissi.

DSC_3801

Kui vesi mähmesse valatud, katsusime mähet seest, proovisime mähkmekinnitusi korduvalt kinni-lahti teha. Nuusutasime mähkmed üle ja spekuleerisime neid ühe ja teise nuka pealt. Ma ei pretendeeri igavesele tõele, aga kahe lapse emana olen ma päris paljude mähkmetega kokku puutunud ja mõned lemmikud juba iidamast aadamast olnud.

DSC_3809

Usin abiline ja ta murtud kaaslane

8124f9486a1bc900f213b3d03924cdfd

Naty –  Õise pissikogusega jätab väga õrnalt naha niiskeks, ühe pissikorraga mitte.  Midagi läbi ei leki. Krõpsud ei hoia väga hästi kinni. Samas meeldib, et on ökomähkmed, ei ole mingeid pilte ja asju peal, väga tagasihoidlikud. Taga kummi ei ole, sees võrku ei ole. Lõhnastatud ei ole. Imab normaalselt. Venivust on vähe, aga no piisavalt, et ikka kasutada. Kui sa ta lahti voldid, siis ta jääb ilusti lahti, ei vaju kortsu. Ühe mähkme hind Prismas 0.22€. Minule need väga meeldivad ja annan neile 9/10.

4015400224211

Pampers Sleep&Play – Ühe pissikorraga jätab õrnalt niiskeks pealmise kihi, rohkema kogusega lausa märjaks. Mähkmed on lõhnastatud ja imeliku magusa haisuga. Koos pissiga lõhnavad veel eriti räigelt. Kardole jälle lõhn meeldib imelikul kombel. Venib mõnusalt ja krõpsud on ka head.5/10 ainult seetõttu, et on odavad. Kardo annaks lausa 7/10. Selveris ühe mähkme hind 0.19€. Mina igatahes uuesti ei ostaks.

d50f2015edc69a5fc27805d834063d2f

Loving Premium – Ühe pissiga ei ole midagi tunda seest, öisega aga laseb lausa pealt ka natukene läbi, jääb täiesti läbimärg. Krõpsud hoiavad hästi. Seest on jube pehme, kõige pehmem üldse, aga no lekkimine ei istu. Mõnusalt suur, suurem kui mõned teised 3 suuruses. Kardo meelest on suurus hea, kui kaka poolde selga ulatuda tahab. Mina ei saa aru, miks need kallimad on, kui tavalised Lovingud. Peale selle, et see sisemine osa hästi pehme on, ei ole tal minu silmis kuigi palju plusse ja uuesti ostma ei kipuks. 6/10.  Hind Rimis 14.99, ehk tüki hind 0.23€.

b49866b990b91436ad539809dc6455b7

Huggies Ultra Comfort for girls –  Ka öise pissiga ei jäta nahka absoluutselt märjaks. Jaotab niiskuse sees laiali, mitte ei jäta ühte kohta. Sees on ääred väga mõnusad, hoiavad paksema kraami ka sees. Tagumine osa venib väga hästi, krõpsud on väga head. Ei lõhna. 9/10. Täispunkte ei saa ainult selle pärast, et pole ökovärk, muidu saaks. Prismas ühe mähkme hind praegu kampaaniaga 0.17€.

4015400274780

Pampers Premium Care – Lõhnatud. Seest jätab täiesti kuivaks. Sees on ka mõnus võrk, mis hoiab pepu ka kaka korral puhtamana. Krõpsud on head. Tagumine osa ei veni, aga jääb hästi keha ümber. Mähkmel on kollane triip, mis niiskeks saades siniseks läheb. Ei tea just kui vajalik see on, sest ma vahetan mähkmeid siiski katsumise peale, mitte ei vahi triipu. Kardo lemmikud on need juba Mari aegadest. Minule meeldivad ka, aga meeldiksid rohkem, kui nad ka orgaanilised oleks. Kuna seda nad pole ja ka hind on krõbedavõitu (ühe mähkme hind Selveris 0.28€), anname punktideks 9/10. Ok, pean ära mainima, et Kardo nõuab kümmet.

200962844f957878ba2259aa445b6597

Loving – Seest jumala kuiv. Kõpsud head, hoiab kenasti keha ümber. Ei haise imelikult millegi järele. Päris soodne hind (meie Rimis tavaliselt  9.90 suur pakk, mis teeb ühe mähkme hinnaks 0.17€. Kampaaniate ajal saab lausa 7.90ga, mis teeb tüki hinnaks lausa 0.14€. Hea ja soodne valik, soovitan osta küll. Ainult konna pilt seal peal pole kõige ilusam, aga ega see mähe just ilus olema peagi.  8/10.

5703538109409

Bambo – Ühe pissiga pole midagi tunda seest, aga ööpissiga jääb natukene seest niiskeks. Imelikul kombel on need ainukesed mähkmed, millel välimised ääred jäävad niisked. Aga seda õnneks väljaspoolt. Ökomähkmed, venivad väga hästi. Ilusa kujundusega, nunnu mõmmi. Krõpsud on head. Ühe mähkme hind Selvers 0.36€, mis teeb temast omakorda meie testi kõige kallima mähkme. Kuna testis mul vaid kaks orgaanilist mähet ongi, siis sisult meeldivad mulle need rohkem, hinna poolest Natyd. Seega 8/10.

4743171022001

Britton –  Seest täiesti kuiv. Soodne hind. Ei lõhna, krõpsud head. Venivad tagant täitsa hästi. Ühe mähkme hind Selveris 0.14€, mis teeb ta meie testis kõige odavamaks mähkmeks. Hirmus soodne hind annab lisapunkti. Samuti meeldib mulle ta kujundus – ei ole mingeid lisavigureid ja värvilisi loomi peal. Miks peakski? Need on ju konkreetselt mõeldud sisse sittumiseks :D! Seega ma julgeks soovitada küll – mingisuguseid lekkeid Lendel nende mähetega olnud pole ja kuna nad on tõesti odavad, siis annaks neile lausa 9/10. Üks punkt jääb puudu, kuna nad pole öko-shmöko, mida võiks beebi pepul siiski eelistada.

DSC_3815

testitud mähkmed

Muidugi need hinnad on poeti erinevad, aga mul tõesti pole aega ja viitsimist kõikide kohta uurida, et mis kus praegu kõige odavam on. Muuseas, ei tasu neid kõige odavamaid mähkmeid ka peljata – ehk siis Prismadest X-tra ja Maximates Favorit mähkmed. Ma olen neid mõlemaid kunagi testinud ja ajavad asja täitsa ära küll. Ja ei haise ka neist kumbki!

Milliseid teie kasutate? Kas mähkme hind on oluline, või loeb ainult mähkme puhtus? Ma soovitan teil lugeda HOIA blogist ühte põnevat sissekannet ja natukene järele mõelda, et mis teie oma lapsele püksi pistate. Mind pani see küll mõtlema ja neid haisvaid jubedusi lapsega kasutama ei kipu. Muidugi on arusaadav, et ökovärk on kallim, aga tegelikult on riidest mähkmed kõige nahasõbralikumad ja ühtlasi ka kõige odavamad :) Kes aga taaskasutavate mähetega jebida ei viitsi, siis soovitan Natyt või Bambot. Muumi olla ka ökom, aga mul on meeles, et see tekitas Marile hirmsa lööbe ja seetõttu ma seda rohkem osta pole julgenudki.

Jaga: