Mingi aeg tagasi käisime sõbrannaga väljas lobisemas, kui ma kurtsin, et minu suurim nõrkus maailmas on coca-cola. Ma tean, et üli paljudele coca ei maitse ja neil ei saaks sellest pruunist solgist rohkem ükskõik olla, aga vot mulle maitseb. Ja ma ostsin seda pudelite kaupa koju, kaanisin sisse ja siis imestasin, et huvitav, miks ma nii “paks” olen. Selle peale sõbranna ütles, et proovi kuu aega nii, et jood magusate jookide asemel vett. Mitte, et see nüüd mingisugune maailma kõige uudsem idee oleks, mida teha, aga no lubatud sai ja hakkasingi coca asemel koju värska vett ostma.

Tavaliselt ostsin poodi sattudes lisaks suurtele värskadele ka mõned väiksed, et neid kotti pista, kui kuskile minek on. Ühel hetkel mõistsin, et palju normaalsem oleks lihtsalt kodust vett kaasa võtta, aga kuna ma kunagi selle üle pikalt ei juurelnud, siis ikkagi ostsin ma statoilidest oma värskasid ja elasin edasi.

Kuni mulle saadeti kingituseks Copsic. See on puhtast vasest tehtud veepudel, millel peaks olema igasugused häid omadusi. Näiteks muudab see sinna pandud vee aluseliseks, mis pidada hea olema (näe, loe siit, mis ma ikka ümber kirjutan). Minu jaoks oli hea see, et see näeb äge välja ja sellest juues tuleb mul miskipärast lapsepõlve tunne peale. Nagu mingist plekist kruusist jooks, sama lõhn tuleb ninna :D

Kardo ütles, et tema meelest näeb see välja, nagu ma oleks selle kuskilt antiigipoest või second handist ostnud, aga mina ei tea, mulle meeldib selle ilus ja metalne välimus. On ju äge? Ja mis parim, see pole üldse raske ka. Ma alguses arvasin, et raudselt on super raske ja veega koos veel ebameeldiv kaasas kanda, aga noup, jumala okei on. Ja läbi pole ta mul ka veel kuskilt lasknud. Korgil on kummine tihend, mis kogu kraami kenasti pudelis hoiab.

Copsicu idee tuleb Saaremaalt, kahe pisipoja emalt, kellel oli sama värk, mis mul. Tahtis hakata rohkem vett tarbima ja vähem magustatud jooke. Tema ütleb küll, et peale rohkema vee tarbimist langes kaal ja samm oli kergem, mina vana loll,ei taibanudki ennast kuskilt enne mõõta ega kaaluda. Ja no eks ma olen tegelikult aeg-ajalt joonud ka, aga koju enam ei osta ja proovin ikka vee peal väljas olla. Raudselt mingisuguseid muutusi on, aga kui ma juhtumisi mingi moment 100 kg alla võtan tänu vee kaanimisele, annan teada.

Ma olen märganud, et kui vesi käeulatuses on, siis joon seda ka rohkem. Kui pudel kuskilt ei paista, siis ei tule ka meelde vett tarbida. Seega on täitsa hea koduski pudeleid siia-sinna jätta, et tuleks meelde natukene rüübata. Ja no eriti hea on seda teha oma copsikust, sest kuigi värska on mu lemmikvesi, siis tegelikult on see plastikpudelite kogus meil kodus lausa naeruväärne. Kogu aeg vaatan, et taarakotid on värska pudeleid täis. Vesi tuleb kraanist pea tasuta, võiks ju tegelikult seda eelistada, eks :)

Kas tahaksite endale ka stiilset Copsicut? Jah? Ikka tahate. Mis siis muud, kui minge ostke e-poest (LINK), jumala eest! Väiksem on 30€ ja suurem 33, minul on väiksem ja sellest täitsa piisab, suuremat võib-olla ei viitsikski kaasas tassida. No ja okei, okei. Ühe pudeli loosin ikka välja ka, mis ma siin ikka jaman. Et pudeli loosis osaleda, siis mine hakka Copsicu sõbraks Facebookis (näed, siin) ja jäta mulle kommentaariks, et palju sa üldse vett tarbid päevas? Kommenteerida võid muidugi ilma osalemissoovita kah!

Jaga: