Uncategorized

kellele seda reisikindlustust ikka vaja läheb?

6. november 2017

Mulle meenus alles ükspäev, et mul on reisile kindlustus tegemata. Sõbranna ütles, et ah, mis sa ikka tegema hakkad. Kui ka peaks mingi külmetus tulema, siis apteegist saad vajalikke asju ikka osta ja no elusees ei usu, et midagi hullemat juhtub. Et need kindlustused ollagi üks suur “pettus”, sest enamikel inimestel ei lähe seda vaja, aga ikkagi maksavad ju selle eest.

Oleks ma võib-olla üksi, siis ma isegi nii väga ei põeks. Samas, kui ma 5 aastat tagasi kunagi Tenerifel käisin sõpradega, siis ma jäin haigeks. Oksendasin ja palavik ja… Mul oli küll tervisekindlustus, aga ma olin nii jõuetu, et kuskile arsti juurde ronida ja nõnda jäigi, et ma magasin oma nädalasest reisist kaks päeva ja sain ise terveks. Samas, kui poleks saanud, siis oleks ikka lõpuks pidanud arstile minema…

Kui me Kreekas käisime, siis seal sai mu vend mingi kõhuviiruse. Meil oli jällegi tervisekindlustus olemas ja neid pabereid ka hotelli arst meilt küsis. Rohkem ise millegagi jamama ei pidanud ja kuskile mingeid arveid saatma vms. Arst andis vennale ka rohud (raha ei küsinud meilt).

Igatahes lastega ma niimoodi riskida ei taha. Iial ei tea, millal midagi juhtuda võib. Kui ei juhtu, on ju suurepärane ja kui juhtub (ptüi-ptüi-ptüi), siis ei pea vähemalt rahalise poole pärast muretsema, sest tegelikult on arstiabi jube kallis. Isegi Eestis, kui sul ikka tervisekindlustust ei ole, siis maksab iga liigutus arsti juures päris kopsaka summa. Rääkimata sellest, kui peaks midagi tõsisemat juhtuma, keegi luu murdma või kukkuma või… Huh, ei taha mõeldagi! Seega ei lasknud ma ennast sõbranna arvamusest heidutada ja mõtlesin, et no kui see ka on “mõttetu raha raiskamine”, siis oma südamerahu heaks võin ju seda teha.

Ja no ega see kindlustus ei ole ainult ju tervisekindlustus. Kindlustada saab ennast ka reisitõrgete eest ja pagasi kadumise eest. Reisikindlustus noh, kõik, mis reisil juhtuda võib.

Aga kus seda kindlustust teha? Ma isegi ei mäletanud, kus ma eelmistel kordadel teinud olen ja googeldades sattusi kuskile saidile, kus pidid kõikide isikukoodid sisse toksima (kopeerida ei saanud, öäähh!) ja siis lõi ette listi erinevate kindlustusfirmade ja nende pakkumistega. Ma ei tea, ma ei saanud enam midagi aru. Paljud nimed olid täiesti tundmatud ja ma ei tea, kuidagi nagu ei julge sellist võtta. Ei teagi, kas see on kuidagi tobe, aga no kui ma ei tea ikka firmast midagi, siis ma ei tahaks riskida sellega, et midagi juhtubki ja firmast pole enam kippu ega kõppugi. See oli ühtlasi ka kõige odavam pakkumine. Hinnad jäid meile kolmele 200-400€ vahele. Olenevalt muidugi sellest ka, et kui ruttu kindlustus kehtima ka hakkab, tegelikult tuleks sellise asjaga tegeleda võimalikult vara, sest need ei pruugi kõik kohe kehtida.

Kõige odavamat võtta ei tahtnud, kõige kallimat ka mitte. Googeldasin veel natsa ja üks lugeja soovitas, et mine vaata kindlustuste kodulehele ka, et seal on tihti soodsam, kui need vahenduslehed pakuvad. Ma ütlen ausalt, ma olin juba nii kaua sellega kembelnud, et ma enam lihtsalt ei viitsinud. Läksin mina Seesami lehele, seal oli suur silt, et e-poes vormistades -15%. Tore. Panin isikukoodid sisse (sain kopeerida ka! jess!) ja sain seal natukene valida.

Esiteks seda, kui suure summa ulatuses per face ma inimeste tervised ära kindlustan reisi ajaks. Panin selle igaks juhuks maksimumi (150 000). Samas seal oligi kaks varianti, kas 50 000 või 150 000. Esimene tundus natukene liiga vähe. Reisitõrke kindlustuseks panin 1600€. See katab siis reisile hilinemise või reisi katkemise. Lastega rännates, no jumal teab, mis juhtuda võib. Kui me ka peaksime kuskilt maha jääma, siis 1600€ per nägu saame kindlasti üsna kiiresti uue lennuki peale. See 1600€ oli ka seal muuseas maksimum, miinimumiks 300€, aga selle eest viimasel minutil küll kuhugi peale ei saaks ja jällegi, ei tahtnud riskida.

Samas pagasikindlustuse võtsin miinimumi. Meil on kamba peale ainult üks äraantav kohver ja sinna ei pane me nagunii midagi nii väärtuslikku, et oleks pidanud rohkemaga ära kindlustama. Ma kujutan ette, et mingi raskema kraami paneme suurde kohvrisse ja kõik, vaevalt, et see üle 300€ maksakski.

Vastutuskindulustust ma ei võtnud, see on see, mis katab kahjud kolmandale isikule reisil. Nüüd hakkan mõtlema, et äkki oleks ikka pidanud võtma. Kodus on mul see kodukindlustus küll VÄGA mitu korda abiks olnud. Mari on ju kolmanda isiku telefoni kunagi ära lõhkunud. No loodame, et me siis perega kuskil rüüstama ei hakka lihtsalt 😀

Kokku läks meie kindlustusekupatus nelja peale maksma 46ks päevaks täpselt 324,82€. Pole kõige kallim, ei olnud ka kõige odavam. Ma lihtsalt ei viitsinud sellega rohkem tegeleda ja no eks me oleme ka päris kaua. Näkku läks see kindlustus igaühe peale 69.19€, mis on tegelikult nii pika aja kohta täiesti okei.

Kas teie teete reisides reisikindlustuse. Ja kas kellelgi on põhjust olnud seda kunagi kasutada ka? Kuidas firmad vastu tulid ja kuidas see asjaajamine välja nägi? 

Ps! Kuna jälle kohtusse minna ei taha, siis pean ära mainima, et kuna tegemist on finantsteenusega, millest ma siin räägin, siis soovitan teil tingimuste kohta lugeda ise Seesami kodulehelt ja pidada vajadusel nõu spetsialistiga. 

Nüüd on kõik igatahes tehtud ja Tenerife, siit me tuleme! See pilt on tehtud 2012 aasta novembrikuus. Oleks ma vaid teadnud, et viis aastat hiljem tulen ma sinna paradiisi tagasi oma parima homosõbra asemel oma abikaasa ja kahe lapsega 😀

Loe ka neid postitusi!

44 kommentaari

Jäta kommentaar

 • Avatar
  Vasta Miia 9. november 2017 at 16:17

  Meid varastati Milanos paljaks 😀 Rendiautost kõik kohvrid, kui korraks sööma läksime. Jäid ainult riided, mis seljas olid: maika, lühkarid, plätud ja päikeseprillid. Eriti õnnetu oli olukord, kuna mul oli korhvris ID-kaart ja käekotis pass ja mult läksid kohver JA käekott. Mitte ühtegi dokumenti, rahakotti, mitte midagi. Õnneks mu kaaslasel jäi rahakott alles (ja raha). Niiet puhkus pikenes nädala ja uue garderoobi võrra.
  Kindlustused olid olemas, jebimist ja tõestamist oli, aga enamjaolt kõik kompenseeriti (kaasa arvatud kohvris olnud asjad teatud summa ulatuses+uued asjad, mis ostma pidi kohe) ja uued lennupiletid, rongipiletid jne. Tasus ennast väga ära!

 • Avatar
  Vasta Laura 9. november 2017 at 09:19

  Soovitan teha kindlasti reisikindlustuse! 🙂 Murdsin reisil olles jalaluu ja oleksin ennast pooleks maksnud ilma reisikindlustuseta. See on nii väike summa, mida maksta selle kindluse eest, et sa kusagil hätta ja võlgadesse ei jää.

 • Avatar
  Vasta Getu 8. november 2017 at 11:18

  Tihti on tähtajatu kindlutus odavam, kui nt pooleks aastaks võtta. Tähtajatu lõpetad lihtsalt poole aasta pärast ära?☝?

 • Avatar
  Vasta s 7. november 2017 at 12:48

  Reisikindlustuse teen alati – väike väljaminek, arvestades mis kõik ette võib tulla. 🙂
  Endal on läks seda Tais ikka mitu korda vaja (mitu arstivisiiti + vaktsiinid jne).

 • Avatar
  Vasta G 7. november 2017 at 09:36

  Me teeme alati reisikindlustuse. Kunagi ei tea, mis juhtuda võib. Tenerife päike on nii petlik ka. Ma muidu olen väga kiireti pruuniks minev ja kunagi ära ei põle ja päikesega midagi ei juhtu ja viimase Tenerife reisi ajal hommikul silmi lahti ei saanud, sest kuskilt oli päikese vastu allergia tulnud ja nägu ja kogu keha oli sellest nii paistes. Kuna Tenerifel ei ole nö riikliku arstiabi vaid ainult eraarstid, siis ilma reisikindlustuseta oleks üks süst läinud nii palju maksma, et oleks võinud uuesti saarele puhkama minna. Seega MUST HAVE on reisiklindlustus alati.

  Samuti meeldin ka matkata ja igale poole üle minna, et saaks ikka paremaid vaateid jne, seega kunagi ei tea, kus mõne ligese või asja ära võid nihestada. seega pigem maksan mõned sajad kindlustusele, kui sellele, et kuskil võõras riigis oma raha eest ennast ravida.

  Teile, aga vahvat ja päikese rohket reisi :)!!

 • Avatar
  Vasta Mari 7. november 2017 at 04:31

  Olen pooltel kordadel teinud ja pooltel mitte ja kunagi ei tea, kas läheb vaja või ei. Hetkel reisin USAst tagasi Eestisse ja läks tarvis küll, kuna pidin kahel korral arsti juures käima. Üks kord põiepõletikuga, teine kord väänasin põlve välja ja oli röntgenit vaja. Kui poleks kindlustust teinud, oleks pidanud mitu tuhat dollarit oma taskust maksma. Aga kui Indias käisin, oli seal arstiabi nii odav, et ei viitsinud kindlustusseltsi isegi teavitada, et mul kõhuhäda oli. Muide, krediitkaardiga lennupileti ostnutele kehtib automaatselt sulle ja kaaslasele 3kuune reisikindlustus. Vähemalt SEBs on nii.

 • Avatar
  Vasta Lena 7. november 2017 at 02:17

  Meie pere ka reisikindlustuse usku. Elu on ka näidanud, et see on tihti ära kulunud – reisime väga palju ja mitte alati just reisipakettidega kuurortidesse, vaid seiklema… Erinevad pereliikmed on reisidel kogenud tõsiseid terviserikkeid (südamerike, insult) aga ka sattunud vägivalla ohvriks, ja sellises olukorras ei saa ka reisilt tagasi tulla, tööd jätkata jne. On olnud ka varguseid. Sõbra ema hukkus hiljuti reisil ja siis oli küll pere lõpuks tänulik, et see kindlustus oli ja oli võimalik ema kodumaale tuua.. Kõlavad nagu horror-storied? Noh, elu lihtsalt, tegijatel juhtub. Alati pole ma küll igat asja viitsinud kindlustusest tagasi taotleda, aga meditsiini-teemad on küll igatahes super olnud .Viimane olukord oligi nii, et medkulud oleks ilma Eesti ravikindlustust omamata ise makstes olnud üle 200 000 EUR (ja seda Euroopa Liidu liikmesriigi munitsipaalhaiglas) ja ravimid ise, mis kohapeal juurde pidime ostma (kokku ca 4000 EUR) kattis kindlustus ja pakkus variante ka tagasipöördumise korraldamiseks. Väga väga respekt kindlustusfirmale. Eestis pakuvad paraku ainult mõned kindlustusfirmad medkindlustust kõrgemas summas (500 000 EUR).

  Ahjaa reisitõrke teeme me tavaliselt kohe, kui suurem summa kulunud (näiteks piletid või hotell, mida ei saa tühistada), sest siis hakkab see kehtima ja kui on haigestumine või muu olukord, miks reisile ei saa minna, võimalik raha tagasi saada. Jei.

 • Avatar
  Vasta Ene 7. november 2017 at 00:58

  Ma teen ALATI reisikindlustuse. Summad on mõnikord ikkagi ohkama ajavad aga kuna tihtipeale on katta vaja ka ohtlik sport (mäesuusatamine), siis pole midagi teha. Ma tean ju et võrreldes arvetega, mida tuleks võimaliku õnnetuse korral tasuda, on see ikkagi väga väike summa. Mäe peal võid sa väga rängalt viga saada ka siis, kui ise midagi valesti ei tee, aga keegi pooletoobine sulle sisse otsustab kihutada.

  Ja summad on suured. Sõbra kogemus USAst, kus veetis 3h EMO’s ning kuigi midagi hullu viga polnud, siis kogusummaks oli ikkagi rohkem kui 3000$. Ise midagi maksma ei pidanud, haigla suhtles kindlustusega. Egas muidu poleks vist summat ka teada saanud aga uudishimu ei andnud asu ning küsisin järgi, et mis see maksumus siis on ja noh… vau.

  Alati teen reisikindlustuse ka Euroopas reisides ning ka siis, kui minek on “Ahh lähme Lätti üheks päevaks”. Kuigi Euroopa ravikindlustuskaart katab teatud kulusid, siis ainult selle peale lootma jäämine on rumal.

  Ahjaa, kindlustusfirmana olen kasutanud Seesamit. Meeldib nende paindlikkus, alati on olnud hea kogemus ja siiani see üks kord (ptüi-ptüi-ptüi) kui neid vaja läks, ei olnud ka probleeme. Selle ajaga olen reisinud USA’s, Uus-Meremaal ja Euroopas ning kõik kulgenud meeldivalt.

 • Avatar
  Vasta K. 7. november 2017 at 00:30

  Euroopas on Euroopa ravikindlustuskaart suureks abiks. Meil läks reisil haiglas arstiabi vaja lapsega ja saime täiesti tasuta. Isegi 5 euri ei küsitud, mis Eestis emos muidu maksnud oleme.

 • Avatar
  Vasta Tyy 7. november 2017 at 00:25

  JEERUM JEERUM, ma pole eluilmaski kuulnud et keegi nii palju maksaks.
  Reisin ka lastega ja kord on vaid pagas kolmeks päevaks kaotsi läinud, siis toodi hotelli järgi.
  Reisi hilinemise paneksin vaid juhul kui on ümber istumised ja lendude vahe väike.
  tavaliselt maksan 20-25 nägu . Valin tervise abi tav 150 000 ja reisitõrke. Pagasit üldjuhul ei võta , sest peale koti kadumist reisin käsipagasiga- on kiirem ja kindlam. Kärude ja lastega on vist jah mugavam teisiti.
  Ega sa kõigile kolmele teinud näiteks pagasi kindlustust? Lepingutes loen selle tervise osa alati läbi, et tean mida katab ja mis summad. Siis prindin kõik kaasa ja märgin vajalikud koodid ja telefoni nr igaks juhuks veel lipikule ja pistan rahakoti vahele.

 • Avatar
  Vasta TN 6. november 2017 at 22:44

  Ma olen ka tulihingeline reisikindlustuse pooldaja. Ostsime mehega pool aastat ette Puerto Rico piletid. Oi, kuidas ootasime, reis oli plaanitud tatise varakevade ajaks. Mõtlesime mõni nädal enne reisi, et no teeks kindlustuse ka, kuna see hakkab kehtima paar päeva peale tegemist, et siis on varakult olemas. Aga enne, kui kindlustuse ära jõudsime teha, väänas mees hüppeliigese niimoodi välja, et kips ja kargud ja kodukontor. See oli siis 2 nädalat enne minekut. Puerto Rico on ju rand ja vihmamets, karkudega pole midagi peale hakata. Pikk lend pealekauba, trombioht ja muu jama. Reis lükkus poolteist kuud edasi, meie saime vähemalt 1000€ hävingut ja teeme nüüd kindlustuse kohe, kui piletid ostame.

 • Avatar
  Vasta Mia 6. november 2017 at 20:26

  Minu kogemus on see, et täpselt pooltel kordadel on mingi jama toimunud. Küll kaob pagas, siis lõhutakse see ära, siis jäävad lennud ära, varastatakse rahakott ära, juhtub tervisega midagi vms. Kasulikum on see pisike summa maksta ja siis on süda rahul, et saan iga jamaga ikkagi turavliselt koju tagasi 🙂

  • Avatar
   Vasta Rrr 8. november 2017 at 23:25

   Kui sul rahakott ära varastatakse siis kas kindlustus maksab selle kinni?

 • Avatar
  Vasta Melmari 6. november 2017 at 19:06

  Olen ennast ja oma peret ALATI kindlustanud. Viimane kõige vajalikum seik oli Tais, kui päev enne reisi haigestus meie seltskonnast kõhugrippi kaks inimest. Kui poleks kindlustust olnud, oleks see nali maksma läinud 2500€. Haiglaravi+uued lennupiletid.
  Ära palun kuula edaspidi oma “lühinägelikku” sõbrannat ja hea, et ikka oma pere kindlustasid.

  • Avatar
   Vasta Melmari 6. november 2017 at 19:52

   reis=tagasilend koju

 • Avatar
  Vasta Reisiline 6. november 2017 at 18:49

  Noo meil läks ikka asja ette, nimelt varastati meil rahakott koos dokumentidega.
  Meil oli Ergo ja see pidi olema ka ainuke, millega pole vaja endal vabaraha vaid nad ostavad kohe ise uued piletid ja maksavad majutuse jne kinni

 • Avatar
  Vasta A. 6. november 2017 at 16:38

  Käisin Sloveenias, elasin seal tervelt kuuaega ja olid ka kõik kindlustused peal. Õnneks läks ainult pagasikindlustust vaja, sest tagasi teel Eestisse visati mu kohver puruks ja kindlustusest sain kogu kohvri raha tagasi. Niiet alati tasub kindlustust teha.

 • Avatar
  Vasta GERLI 6. november 2017 at 16:35

  Ma teen alati. Paar aastat tagasi kukkusin Egiptuses oma küünarnuki nii lõhki, et oli vaja kindlasti õmmelda. Kindlustus oli tehtud PZUs. Haigla võttis ise nendega ühendust ja ajas asja korda. Paar nädalat hiljem sain neilt kõne, palusid seletuskirja, et juhtum sulgeda. Tunnine käik koos õmbluse ja röntgeniga läks 750 eurot. Reisikindlustus 16 eurot.

 • Avatar
  Vasta Wiiu 6. november 2017 at 16:34

  Teen ALATI reisides kindlustuse,mis hõlmab nii reisitõrke kui ja tervisekindl. Paar korda olen ka pagasikindlustuse teinud. Vaja on läinud vaid korra ja just seda pagasikindlustust, kui vahepeatusel mu kohver ära kaotati. Õnneks juhtus see juba tagasiteel ja ei rikkunud mu reisi ära. Muidu olid seal kõik riided, jalanõud,kosmeetikatarbed, paar raamatut ja juuksesirgendaja :D. Viimasest tunneks eriti puudust resil olles. Ühesõnaga korvati mulle 300 sotti siin kodumaal..läks nats aega kah, aga kõik sujus.

 • Avatar
  Vasta K. 6. november 2017 at 16:03

  Käisime oma 6k tütrega Eestis.. Ta krabas kuskilt neeruvaagnapõletiku. Tänu reisikindlustusele maksin haiglaarvest vaid miski 5 euro enda voodikoha eest. Mustamäe lastehaiglas olid kõik õed venelased, eesti keelest nad aru ei saabud. Meie kindlusts leidis taanist vene keelt kõneleva arsti, kellega nõu peeti. Maksame selle eest aastas miski 10 euri (inimese pealt). Kõik haiglaarved olid tasutud. Poleks kindlustust old, oleks ilmselt neeru pidanud maha müüma.
  Laps oli 9k, olime Gran Canarial. Talle tekkis 39 palavik ning nii eestis kui taanis öeldi, et me kohe arstile pöörduks kui lapsel peaks palavik tekkima (tänu neerudele). Saime ka hispaanias vaid kaarti lehvitda, koju saime isegi rohtu. Nii et, kindlustage aga!

  • Avatar
   Vasta NameIT 7. november 2017 at 21:09

   Mind paneb pigem imestama, et nii väikese lapsega, kes tihti haige, ikka reisotakse edasi.. äkki nats oodata, et väike organism saaks taastuda vms..

 • Avatar
  Vasta Marii 6. november 2017 at 15:52

  Kindlustusega alati! Mina kukkusin Mehhikos vesibatuudil selili, algul ei saanud midagi aru, paar päeva hiljem kui oli tagasilend ei saanud kaela liigutada, koju jõudes oli kael juba täiesti valus. Arst soovitas rahu, ning reaalselt kulutusi mul polnudki. Küll aga andsin ma kindlustusele juhtumist teada, sest hiljem kui peaks kaelaga olema mingeid mures, vajan füsioteraapiat vms siis see läheb selle sama kindlustusjuhtumi alla. Ps. Elan välismaal ja välismaa kindlustus. Ei tea kas eestis samamoodi saab ka hiljem sama asja puhul abi.

 • Avatar
  Vasta Gigi 6. november 2017 at 15:05

  Olen kaks korda tänu kindlustusele lennupiletite raha tagasi saanud. Esimesel korral hakkasin sõitma Gruusiasse ja puhkes sõda. Sain napilt kindlustuse ära teha. Paar päeva hiljem oli riik juba sõjalävel ja kindlustusfirmad ei teinud enam reisikindlustusi Gruusiasse sõiduks. Kui sõjaseisukord välja kuulutati, oli selge, et sõit jääb ära. Teisel korral pidin lendama UK-sse sõbrannale külla, aga mõned päevad enne lendu suri mu vanaema. Tookord olin kindlustuse teinud lennufirma kodulehel. Arvasin, et sellega tuleb suuremat sorti jebimine, sest firma kontor asus Poolas. Aga piisas ainult e-kirja saatmisest ja surmatunnistuse skaneeringust ning sain piletisumma kenasti tagasi. Mingi väike omavastutus läks vist maha. Seega soovitan alati reisikindlustuse teha. Elu on ju täis ootamatusi.

 • Avatar
  Vasta Sirru 6. november 2017 at 14:41

  Alati teen reisikindlustuse, sest kunagi ei tea, mis juhtuda võib. Olen teinud nii Ergos ja Pzu. Vastutuskindlustust soovitan kindlasti võtta, sest näinud ise reisil, kuidas nii 3 aastane laps ei märganud klaasust ja jooksis sealt läbi. Ei tahaks olla selle vanema nahas, kellel ei oleks olnud kindlustust! Lapse ravitasu ja hotelli nōue ei oleks kindlasti meeldiv olnud. Ja tasub kindlasti välistusi lugeda!

 • Avatar
  Vasta Karin 6. november 2017 at 14:35

  Ma teen kindlustuse kui pikem reis. Suvel tasus väga ära, telefon sai Amsterdamis märjaks, kindlustuseks oli Swedi oma (mitte krediitkaardiga vaid juurde ostetud). Pidin viima telefoni nende poolt määratud parandusse, seal vaadati üle ja öeldi et ei saa parandada ja mulle kanti arvele telefoni Eesti poe hinna summa. Tegutsemine oli kiire ja viisakas.

 • Avatar
  Vasta mammu 6. november 2017 at 14:29

  Meie on SEB Gold reisikindlustus. Kehtib 1 aasta ja terve pere on 69 euro eest kindlustatud- enamasti reisime perega ja satume ikka aastas rohkem kui korra kas üle mere või Lätti või kaugemale. Seda pakub PZU.

  https://www.seb.ee/kindlustus/varakindlustus/reisikindlustus

 • Avatar
  Vasta J. M. 6. november 2017 at 14:14

  Muide, meil just nimelt Tenerifel pandi hotelli hoiuruumist rotti läpakas, iPad ja veel mõnda. Ruum oli lukustatud, nii et kahtlustasime hotelli töötajate kokkumängu. Kuna kõik toimus vahetult enne ärasõitu, siis pikalt aega polnud sebida seal, aga lennujaamas oli politsei vastas ja täitis paberid. Sa lähed küll veits teise piirkonda, me olime Adejes.
  Öeldi meilegi, et mis sest kindlustusest, aga argpüksidena tegime täislaksu (polnud enne nii reisinud ka) ja no Jumal tänatud noh. If kompenseeris päris suure osa, aga s..amaitse jäi reisist suhu küll.

  • Mallukas
   Vasta Mallukas 6. november 2017 at 14:31

   Me ei ööbi hotellis ka 🙂

   • Avatar
    Vasta J. M. 6. november 2017 at 15:07

    Ega ma ei tahaks ka enam hotelli minna :D, Tenerifele kipun küll tagasi – täpselt minu kliima 😉

 • Avatar
  Vasta riin 6. november 2017 at 13:45

  Olles ise reisibüroo teenindaja, siis pakume ikka kliendile Ergo kindlustust (seal on üpris soodsad pakkumised ja paketid on meditsiin+reisi ärajäämine+pagas+omavastutus). Ilma kindlustuseta ei soovita mitte kellelgi minna. Iial ei tea, mis võib juhtuda. Just tuli sugulane Armeeniast ja pagas lihtsalt lännu. Kindlustus oli nadi, kinni ei maksta. See on üks pisike näide. On juhtumeid hullemaid. Lapsed jäävad haigeks, kaotad tõesti osa pagasist jne jne. Minna selle mõttega, et ah, mul ei juhtu, pole kõige parem mõte.

 • Avatar
  Vasta Maria 6. november 2017 at 13:24

  Meie teeme alati. Vaja on läinud 1x kui laps jäi haigeks ja otsustasime mitte minna (4 täiskasvanut ja 1 laps). Kindlustus kattis kõik kulud, so kõigi lennupiletid ja ööbimise. Vaja läks pereasrstilt tõendit, ööbimiskohast infot kulu kohta, maksekorraldusi. Meie oleme PZUs teinud ja väga rahul, teenindus super (alati sama haldur meil) ja tegutsesid kiirelt kui vaja.

 • Avatar
  Vasta T 6. november 2017 at 13:22

  Meil jäi lumetormi tõttu lend koju ära, kuni rootsini muudeti lennud ümber kuid stockholm-tallinn lennu pidime uuesti ostma. Samaks päevaks oli saada vaid Iklassi piletid.

  Reisikindlustusega suhtlesime koheselt. Kaeti uued piletid koju + telefoni kõned kindlustusse ja kodustele olukorrast teatamiseks.
  Seesam kindlutus 🙂

 • Avatar
  Vasta T. 6. november 2017 at 13:18

  Kuule see 1600 eur ei ole Sul per feiss. Kui sa teed perele kindlustust, siis jah, valid näiteks 150 000 eur/ inimene tervisekindlustus, aga tõrkesumma on terve reisi eest. Kui sa validis 1600 eur, siis on see teie nelja peale. Või kui sa ütled, et 1600 eur/ inimene, siis järelikult sa panid reisitõrkesummaks 6400 eur?

  • Mallukas
   Vasta Mallukas 6. november 2017 at 13:41

   Seal oli suurelt kiri, et need summad on per inimene.

   • Avatar
    Vasta Wiiu 6. november 2017 at 16:42

    Mina panen reisitõrke summaks tavaliselt reisi hinna inimese kohta, ehk siis kogu summa, mis kulus reisi ostule
    ( majutus+lennupiletid) ja jagan inimeste arvu vahel..et kui kolme inimese reis maksis 3000, siis 1000 per nägu.

 • Avatar
  Vasta Mia 6. november 2017 at 13:08

  Inimesena, kellega ikka kipub kummalisi asju juhtuma, pean ma sel teemal kaasa rääkima. Kindlustus on end minu jaoks korduvalt ära tasunud ja olen saanud tagasi vähemalt sama summa, mis endal kulus.

  Muide, pagasikindlustus ei kata mitte vaid check in asju, vaid läheb töösse ka siis, kui nt su käekott kõigi kaameratega ära röövitakse. Selliseid asju juhtub ju turistilõksudes. Ei ole muidugi meeldiv ühelgi juhul, aga ma arvan küll, et su telefonid-kaamerad ja muu tehnika maksab rohkem kui 300.

 • Avatar
  Vasta Krista 6. november 2017 at 13:06

  Me just jõudsime läbi raskuste reisilt tagasi eelmise nädala keskel. Plaanitust päev hiljem. Meil oli võetud rendiauto. Viimasel päeval tegime teel lennujaama mõned peatused. Kõik meie kohvrid ja dokumendid olid pagasiruumis, sest peatused polnud pikad. Ühel hetkel oli autosse sisse murtud ja kolmest kohvrist kaks ja seljakott läinud. Kuna me läksime üsna tühjade kohvritega ja tagasi tulles olid kohvrid punnis täis, siis kahju on väga suur. Hetkel püüamegi varastatud asjadest nimekirja koostada ja aru saada, mis see lõplik seis siis on. Lisaks sellele pidime veel tegema lisalennu, et jõuda konsulaati ja reisidokumendid korda saada ja üldse koju tagasi saada. Iga liigutus pärast vargust oli ka lisakulu. Seega, kindlustus pole tähtis mitte ainult tervise pärast vaid ka muudel põhjustel. Jah, enamasti seda õnneks vaja ei lähe ja ei arvanud ka meie, et meil seda vaja läheb, aga kunagi ei tea ja parem mitte seda riski võtta. Õnneks meil kindlustus oli ja loodetavasti see ka enamuse kahjust katab.

 • Avatar
  Vasta Gea 6. november 2017 at 13:01

  Mul oli saksamaal suur autoavarii, kus juht vaatas telefoni ja sõitis täiskiirusel sisse teisele autole tagant. Samal reisil oli ka üks lend tühistatud ja pidin uue pileti ostma et järgmiselle lennule jõuda( selle oleks kindlustus katnud) Siis kindlustust polnud ja tuli arve Soome koju Saksamaa kiirabi eest 1050€, aga õnneks selle kattis soome tervisekindlustus ja oma lennupileti raha sain 3a hiljem Air help kaudu-läks õnneks. See aasta juulis käisime mehega balil-tegime reisikindlustused-kokku 120€. Balil hammustas mind ahv kätte-rohud, vaktsiinid, antibiootikumid 250€ ja 70€ ainult omavastutus ja kindlustus kattis ülejäänud. Mees kõrvetas jala vastu rolleri radiaatorit 2-astme põletus- kõik rohud kokku 150€. Niiet JAH kindlustusele alatiii!!!

 • Avatar
  Vasta Liisi 6. november 2017 at 12:32

  Minu õde ja ema pidid minema eelmine sügis Egiptusesse seltskonnaga. Õde oli nii kaua tahtnud soojale maale minna ja siis lõpuks tema pärast võetigi see asi ette. Ema tegi reisikindlustuse ka…mitte aga kogu summa ulatuses. Igatahes oli asi nii, et eelmisel hilisõhtul enne järgmise hommiku lendu harjutas õde kooli jaoks tantsu kodus sõbrannaga ja järsku läks tal põlv liigesest välja nii et pidi kiirabisse minema. Järgmine hommik varakult tulid nad siis juba Tallinnasse(Elavad muidu Türil), et enne lennuki peale jõudmist Tallinna kiirabist ka läbi jõuda ja nõu küsida. Asi lõppes nii, et õde jääti lastehaiglasse, jalg pandi kipsi ja ta jäi lihtsalt sellest reisist ilma. Kuna ema poleks kindlustuselt reisi eest raha tagasi saanud siis tema ikkagi lendas ja õde jäi minu hoole alla aga õde sai raha tagasi. Küll mitte kogu reisi maksumuse ulatuses, sest kindlustus oli tehtud väiksema summa peale, kui reis ise. Igatahes sellel hetkel tundus küll, et no nii sitasti ometi ei saa ju minna ühel inimesel ja samas sellest ka õppetund edaspidiseks, et kindlustus peab olema, sest kunagi reaalselt ei tea mis ja millal võib juhtuda.

 • Avatar
  Vasta Kätlin 6. november 2017 at 12:28

  Üks aasta käisin Aasias ja lennufirma suutis mu kohvri ära kaotada. Õnneks nädal aega hiljem sain ikka kõik asjad tagasi. Aga no NÄDAL aega käisin Malaisias ringi meeste lühikeste pükstega ja seiklesin vihmametsas mingite suvaliste hilpudega, mis kaubanduskeskuse väikesest valikust leidsin. Jne, oeh 🙂 Õnneks oli mul tehtud Swedbanki reisikindlustus, niiet helistasin neile reisil olles esimesel võimalusel ja küsisin nõu – ega ma targemaks ei saanud, aga vähemalt oli mu juhtum registreeritud esimesel võimalusel. Hoidsin muidugi kõik tšekid alles ja lennufirmalt nõudsin ka igasuguseid pabereid ja kohe kui koju tagasi jõudsin viisin kõik paberid Swedbanki, kus tehti neist koopiad ja saadeti edasi vajalikku kohta. Põhimõtteliselt mõne päeva pärast tuli juba otsus, et mu soovitud summa makstakse kinni. Mu nõudmine polnud ka kõige suurem muidugi – u.180€. Ja juba paari päeva pärast oli raha ka arvel 🙂 1/3 reisi oli muidugi rikutud selle juhtumi tõttu ja seda keegi kinni ei maksa, aga kõik lõppes siiski hästi! Niiet soovitan Swedbanki reisikindlustust küll 🙂

 • Avatar
  Vasta Katrin 6. november 2017 at 12:26

  Swedbank kuldkaart (krediiitkaart) teha, Siis terve pere kaetud.

  • Mallukas
   Vasta Mallukas 6. november 2017 at 12:28

   tead, ma ei taha endale krediitkaarti 😀 Kardan hulluks minna 😀

   • Avatar
    Vasta Mirelle 6. november 2017 at 15:58

    Selle kuldkaardiga väga mugav. Kuumakse ei tõuse ega midagi lisaks maksma ei pea ning reisikindlustus kehtib max 3 kuud. Kõik vajalik on olemas. Väga mugav sest mingeid pabereid täitma ei pea, lihtsalt ostad piletid või majutuse ja kindlustus on juba olemas.

    • Avatar
     Vasta Merle 6. november 2017 at 19:03

     Jah aga kahjuks selle kuldkaardiga ei ole tugi 24h. Olemas 2 kogemust, kus esimesel korral laps jäi öösel haigeks ja teisel korral lend tühistati nädalavahetusel. Mõlemal korral ei olnud võimalik kindlustuselt käitumisjuhiseid saada.