Mulle meenus alles ükspäev, et mul on reisile kindlustus tegemata. Sõbranna ütles, et ah, mis sa ikka tegema hakkad. Kui ka peaks mingi külmetus tulema, siis apteegist saad vajalikke asju ikka osta ja no elusees ei usu, et midagi hullemat juhtub. Et need kindlustused ollagi üks suur “pettus”, sest enamikel inimestel ei lähe seda vaja, aga ikkagi maksavad ju selle eest.

Oleks ma võib-olla üksi, siis ma isegi nii väga ei põeks. Samas, kui ma 5 aastat tagasi kunagi Tenerifel käisin sõpradega, siis ma jäin haigeks. Oksendasin ja palavik ja… Mul oli küll tervisekindlustus, aga ma olin nii jõuetu, et kuskile arsti juurde ronida ja nõnda jäigi, et ma magasin oma nädalasest reisist kaks päeva ja sain ise terveks. Samas, kui poleks saanud, siis oleks ikka lõpuks pidanud arstile minema…

Kui me Kreekas käisime, siis seal sai mu vend mingi kõhuviiruse. Meil oli jällegi tervisekindlustus olemas ja neid pabereid ka hotelli arst meilt küsis. Rohkem ise millegagi jamama ei pidanud ja kuskile mingeid arveid saatma vms. Arst andis vennale ka rohud (raha ei küsinud meilt).

Igatahes lastega ma niimoodi riskida ei taha. Iial ei tea, millal midagi juhtuda võib. Kui ei juhtu, on ju suurepärane ja kui juhtub (ptüi-ptüi-ptüi), siis ei pea vähemalt rahalise poole pärast muretsema, sest tegelikult on arstiabi jube kallis. Isegi Eestis, kui sul ikka tervisekindlustust ei ole, siis maksab iga liigutus arsti juures päris kopsaka summa. Rääkimata sellest, kui peaks midagi tõsisemat juhtuma, keegi luu murdma või kukkuma või… Huh, ei taha mõeldagi! Seega ei lasknud ma ennast sõbranna arvamusest heidutada ja mõtlesin, et no kui see ka on “mõttetu raha raiskamine”, siis oma südamerahu heaks võin ju seda teha.

Ja no ega see kindlustus ei ole ainult ju tervisekindlustus. Kindlustada saab ennast ka reisitõrgete eest ja pagasi kadumise eest. Reisikindlustus noh, kõik, mis reisil juhtuda võib.

Aga kus seda kindlustust teha? Ma isegi ei mäletanud, kus ma eelmistel kordadel teinud olen ja googeldades sattusi kuskile saidile, kus pidid kõikide isikukoodid sisse toksima (kopeerida ei saanud, öäähh!) ja siis lõi ette listi erinevate kindlustusfirmade ja nende pakkumistega. Ma ei tea, ma ei saanud enam midagi aru. Paljud nimed olid täiesti tundmatud ja ma ei tea, kuidagi nagu ei julge sellist võtta. Ei teagi, kas see on kuidagi tobe, aga no kui ma ei tea ikka firmast midagi, siis ma ei tahaks riskida sellega, et midagi juhtubki ja firmast pole enam kippu ega kõppugi. See oli ühtlasi ka kõige odavam pakkumine. Hinnad jäid meile kolmele 200-400€ vahele. Olenevalt muidugi sellest ka, et kui ruttu kindlustus kehtima ka hakkab, tegelikult tuleks sellise asjaga tegeleda võimalikult vara, sest need ei pruugi kõik kohe kehtida.

Kõige odavamat võtta ei tahtnud, kõige kallimat ka mitte. Googeldasin veel natsa ja üks lugeja soovitas, et mine vaata kindlustuste kodulehele ka, et seal on tihti soodsam, kui need vahenduslehed pakuvad. Ma ütlen ausalt, ma olin juba nii kaua sellega kembelnud, et ma enam lihtsalt ei viitsinud. Läksin mina Seesami lehele, seal oli suur silt, et e-poes vormistades -15%. Tore. Panin isikukoodid sisse (sain kopeerida ka! jess!) ja sain seal natukene valida.

Esiteks seda, kui suure summa ulatuses per face ma inimeste tervised ära kindlustan reisi ajaks. Panin selle igaks juhuks maksimumi (150 000). Samas seal oligi kaks varianti, kas 50 000 või 150 000. Esimene tundus natukene liiga vähe. Reisitõrke kindlustuseks panin 1600€. See katab siis reisile hilinemise või reisi katkemise. Lastega rännates, no jumal teab, mis juhtuda võib. Kui me ka peaksime kuskilt maha jääma, siis 1600€ per nägu saame kindlasti üsna kiiresti uue lennuki peale. See 1600€ oli ka seal muuseas maksimum, miinimumiks 300€, aga selle eest viimasel minutil küll kuhugi peale ei saaks ja jällegi, ei tahtnud riskida.

Samas pagasikindlustuse võtsin miinimumi. Meil on kamba peale ainult üks äraantav kohver ja sinna ei pane me nagunii midagi nii väärtuslikku, et oleks pidanud rohkemaga ära kindlustama. Ma kujutan ette, et mingi raskema kraami paneme suurde kohvrisse ja kõik, vaevalt, et see üle 300€ maksakski.

Vastutuskindulustust ma ei võtnud, see on see, mis katab kahjud kolmandale isikule reisil. Nüüd hakkan mõtlema, et äkki oleks ikka pidanud võtma. Kodus on mul see kodukindlustus küll VÄGA mitu korda abiks olnud. Mari on ju kolmanda isiku telefoni kunagi ära lõhkunud. No loodame, et me siis perega kuskil rüüstama ei hakka lihtsalt :D

Kokku läks meie kindlustusekupatus nelja peale maksma 46ks päevaks täpselt 324,82€. Pole kõige kallim, ei olnud ka kõige odavam. Ma lihtsalt ei viitsinud sellega rohkem tegeleda ja no eks me oleme ka päris kaua. Näkku läks see kindlustus igaühe peale 69.19€, mis on tegelikult nii pika aja kohta täiesti okei.

Kas teie teete reisides reisikindlustuse. Ja kas kellelgi on põhjust olnud seda kunagi kasutada ka? Kuidas firmad vastu tulid ja kuidas see asjaajamine välja nägi? 

Ps! Kuna jälle kohtusse minna ei taha, siis pean ära mainima, et kuna tegemist on finantsteenusega, millest ma siin räägin, siis soovitan teil tingimuste kohta lugeda ise Seesami kodulehelt ja pidada vajadusel nõu spetsialistiga. 

Nüüd on kõik igatahes tehtud ja Tenerife, siit me tuleme! See pilt on tehtud 2012 aasta novembrikuus. Oleks ma vaid teadnud, et viis aastat hiljem tulen ma sinna paradiisi tagasi oma parima homosõbra asemel oma abikaasa ja kahe lapsega :D

Jaga: