Uncategorized

win some, give some

5. detsember 2017

Mida aeg edasi, seda rohkem mulle tundub, et Tenerifel on tõepoolest kolm nädalapäeva. Selle pärast polegi vist imestada, et kõik need, mis ei juhtu olema need kolm (eile, täna, homme), lähevad mul alalõpmata segi. Näiteks terve eilse päeva mõtlesin ma, et ah, blogin homme, kes ikka pühapäeval netis istub, olenemata faktist, et oli hoopis esmaspäev. No ei suuda mina siin mingisugust ajataju omada ja see “manjaana” värk lajatab ikka täie rauaga peale.

Kuu aega siin ja juba tundub elu Eestis mingisugune kauge aja tagune unenägu, kus oli kogu aeg kiire ja külm. Siin on endiselt hea ja soe. Kohe nii soe, et kui ma eile avastasin, et ma olen tulipunaseks põlenud, halastas mulle taevaisa ja peale pisukest Burnsheldi ja LineaMammaBaby päevitusjärgset spreid ei tunne ma ennast kuskilt põletatuna ja olen hoopis selline…punakaspruun. Never lose, always win!

Rääkides võitudest, siis ma võitsin oma Olybetiga tehtud panusega Valteri peale SNKT saates ja ma ei hakka vastu vaidlema, et mu esimene kiusatus oli üle viie aasta selle võidusummaga hoopis online pokkerit mängima hakata. Noh, nii vanade aegade mälestuseks või nii. Samas on mul siin nii kehva nett, et see nagunii töötanud poleks, lisaks tuli mul palju parem mõte, mida säärase “hasartmänguvõiduga” teha. Ise ju kogu aeg räägin, et mis on tasuta saadud, tuleb tasuta endasi anda, seega tundub aus ka sedapuhku niimoodi talitada. Ja mida muud see võit ikka on, kui tasuta raha! (Ps! Pange kindlasti tähele, et minu panustatud 50€ oli koostöös Olybetiga, seega enda raha ma ei kulutanud ja selle võrra ongi see võit nn üleni TASUTA raha).

Ükspäev tuli mulle meelde olukord, kui ma olin Austraalias ja ootasin poejärjekorras. Mul oli rahakotis umbes mingi 20 dollarit ja ma olin toona jube kehva rahaga majandaja (okei, olen siiani), süüa ma eriti teha ei osanud ja ega ma ei suutnud ka välja mõelda, et mis oleks odavad asjad, mille eest natukene pikemalt süüa saaks kui üks päev. Igatahes ma mäletan seda tunnet, et no kui mul oleks kasvõi 50 doltsi, et siis oleks mu elu kohe ikka väga palju ilusam, sest siis ma ei peaks ootama, kuni majanaabrid mulle halastavad ja vaatavad, et okei, see vaene lollakas Mariann on nälga maha kõngemas, anname talle ka mingit söögipoolist. Uskuge mind, kui ma enne neid “halastussöömaaegasid” omasin veel oma menüüs toite, mis mulle üldse ei meeldinud ja suhugi ei võtnud, siis peale seda perioodi oma elus ei ole mul vist ühtegi sööki, mida ma tõepoolest kohe ÜLDSE ei sööks (arvame nüüd siit välja mingisuguseid imelikud asjad nagu härjamunad ja muud nilbused).

Eks ma oleks võinud vanematelt ka küsida, aga ma niigi küsisin neilt iga nädal raha ja iga nädal umbes 30-50 vanemate saadetud doltsi oligi see, millega no üldse ära ei elanud. Uskuge mind, mega kass oli. Kuna ma kuskil käia ka ei saanud (sest mul polnud raha, halloo), siis tekkiski mu elus periood, kus ma olin öö läbi üleval, vaatasin sarju ja varahommikul võtsin unerohu sisse ja magasin kella kümneni õhtul, et uus samasugune päev saaks alata. Ma vanematele muidugi ei rääkinud, et ma säärast depressiivset eluviisi harrastan ja kui lõpuks ma peaaegu 10 kuud Austraalias pesitsenud olles ükskord kasuisaga vesteldes murdusin ja tunnistasin, et ma olen juba vaikselt maha suremise äärel, sest ma olen nii abitu ja ei saa üldse hakkama ja midagi ma ei oska ja tagasisõiduraha ei saa ma ka kunagi kokku, siis ta küsis, et miks ma jumala eest midagi enne ei öelnud ja ostis mulle pileti koju.

Olgu jumal talle armuline 😀

Maigret küsis minult siin mingipäev, et mida see Austraalia aeg mulle õpetas. Issand, mida? Kõike? Ma vaatan tagasi sellele ajale ja see oleks nagu üldse mingi paraleeluniversum, kus elas keegi, kelle nimi oli Mariann ja kes oli loll nigu lauajalg ja hulljulge ja ei kartnud midagi ja tundis, et hea idee oleks 19-aastasena minna ihuüksi Austraaliasse ja “küllap hakkama saab”.

Ja kui ma nüüd ärkan iga päev kell 8, ise välja puhanud nagu noor kits, mu ümber silkavad mu lapsed, kellest üks võib-olla kiusab teist ja esimene võib-olla kriiskab nutta ja on teineteise peale hirmus solvunud, siis sellegipoolest sööme me kõik hommikusööki ja vaatame koos hommikumultikaid ja otsime kuhu ja mida laisk päkapikk jälle suvaliselt ära peitis. Ja ma PÄRISELT iga jumala päev vähemalt korra tunnen tänulikkust, et mul pole enam seda tunnet, et “issand, oleks mul ainult 50 eurotki!”.

Oeh, mul on isegi raske väljendada sõnadega seda Aussi aega, aga noh, oli mis oli, mingil määral on see teinud mind inimeseks, kes ma täna olen ja see inimene mõtles, et kui ma olen saanud tasuta 115€, siis peaksin ma selle andma kellelegi, kellel on praegu selline tunne, et “oleks mul vaid 115€…”.

Kui sa praegu ennast nii tunned, siis kirjuta mulle lühidalt, mida sinul selle rahaga praegu vaja teha oleks siia blogi kommentaari (saad seda teha ka teistele lugejatele anonüümselt, valides suvalise kasutajanime) ja juba homme kannan ma kellelegi enda võidetud 115€. Mis ma tast ikka endale hoian.

Loe ka neid postitusi!

446 kommentaari

Jäta kommentaar

 • Avatar
  Vasta Kellu 8. detsember 2017 at 01:28

  Mina saaksin selle raha eest jõulutunnet tekitada..niikurb,et tean kõik istuvad perega,naeravad ja söövad verivorsti,kapsast,piparkooke ja mandariine ja siis olen mina kes sööb jõuludel paki makarone 🙁 sest rahaline seis on 0. Enamus raha (mis on miinium kõigest) läheb remondi peale,alles sain pesemisvõimalused (olin enne seda aasta ilma) suvel sai väljas pestud, talvel külmas majas oli piin. Aga see selleks… 115 läheks mul jõulutunde tekitamiseks..oeh, nii tahaks mandariine süüa.

 • Avatar
  Vasta Rõõmustaksin 7. detsember 2017 at 22:26

  Kingiksin sõbrannale elektripliidi hetkel vanal pliidil vaid ühel plaadil saab süüa teha. Lapsi 3

 • Avatar
  Vasta H 7. detsember 2017 at 22:01

  Otseselt minul oleks oioi kui palju asju selle rahaga teha, aga alati pole mõtet ennast esimeseks seada, kui tead et tegelikult on kuskil ikka keegi, kes vajaks seda rohkem. Seega, kui mul oleks 115€ siis mina lihtsalt annetaks selle loomade varjupaigale, nii et silm ka ei pilguks. Sest jõulud on ikkagi andmise aeg 🙂

 • Avatar
  Vasta JaM 7. detsember 2017 at 13:21

  Annaksin raha oma vennale, kellel on hetkel raske seis, kuna ta on pikalt töötu olnud ja lisaks on tekkinud psühholoogilised probleemid, aga tema elamises oleks vaja aken välja vahetada, et talvel külma sisse ei tuleks.

 • Avatar
  Vasta R.V 7. detsember 2017 at 00:08

  Issand, kas mina ka seda päeva ükskord oma elus näen, kus ma saaksin ise 115 eurot abivajajale ära anda ??
  Olen elanud sellist elu, kus igapäevaseks söögiks on säästumakaronid. Kuna kooli sôitsin bussidega (teise valda), siis pidin vastavalt kontrolltöödele valima päevad, mil koolis saaksin käia, kuna polnud raha, et igapäev kooli sõita. Riideid sain sõbrannadelt jne…
  Kuidagi hullu tômblemise peale olen suutnud nyyd omale kodu soetada, lapsel ka millestki puudust pole, töö on ka olemas, isegi söök on laual.
  Aga ikka ma tahaks niimoodi iniseda ja nutta… Kommentaarides on vägagi traagilised lood. Ilmselgelt ma ei skoori kah ?? Aga nt kui ma vóidaks kasvôi lotoga 100 eurtsi (pole kunagi vôitnud midagi ?), siis ma ostaks selle eest endale korraliku talvejope. Lihtsalt nii masendav on kôikaeg külmetada, sest enda jaoks ei jätku mul kunagi raha. Ja isegi, kui mul jääks 100 eurot vaba raha, siis ma ostaks selle eest uue sitapoti, sest äsja soetatud kodus näeb mu sitapott välja nagu äramädanenud seentekogum kuskil künka otsas.
  Ausõna ma tean, et need on nii tûhjad asjad võrreldes näljaga ja peaks ju kôige eest tänulik olema, et katus peakohal ja söök laual, aga lihtsalt…. noh…. issand kui tore oli anonüümselt vinguda ???
  Tänan tähelepanu eest ?

 • Avatar
  Vasta Mustikas 6. detsember 2017 at 23:04

  Töötuna maksaks üüri 🙁

 • Avatar
  Vasta Laura 6. detsember 2017 at 22:38

  Mina teeks endale ülicooli tätoka juurde!!

 • Avatar
  Vasta Piiga 6. detsember 2017 at 21:52

  Ostaksin väikevennale jõuludeks kingi… sest ta teab et meie rahaline seis ei võimalda..

 • Avatar
  Vasta K.a 6. detsember 2017 at 17:51

  Ostaksin selle eest plastikakna. Läbi suurte pingutuse sain ostetud vanema korteri laste jaoks, et enam kolima ei peaks aga veel pole võimalik aknaid vahetada, oleks igaljuhul abiks 🙂

 • Avatar
  Vasta Annika 6. detsember 2017 at 17:30

  Viiksin oma tütre spaasse , kes väga tahab minna kuid , eestis on paraku nii et olles lapseootel siis lisa sissetulekut pole . Saab ainult kuust -kuusse välja venitatud.

  • Avatar
   Vasta Reena 7. detsember 2017 at 18:30

   Annika, kus kandis elad?

 • Avatar
  Vasta Hõissassaa 6. detsember 2017 at 16:49

  Väga armas pakkumine.
  Kuna minu peres on 4 enda last ja 4 kasulast,siis teeksin neile kõigile JÕULUkingitused. Sel lihtsal põhjusel et endal on suhtelised väga rasked ajad.

 • Avatar
  Vasta liisu 6. detsember 2017 at 16:36

  Esiteks ütleks tõesti et oled auure aüdamega inimene. Kindlasti vajab keegi seda raha rohkem aga kui minul oleks hetkel see 115.- rohkem siis oleks see suureks abiks meie vannitoa remondi lõpuleviimisel. Et lapsed saaksid lõpuks ometi oma kodus sooja dussiall käia.Asi mis enamusele on enesest mõistetav on Nimelt kolisime mõned aastad tagasi pealinnast ära ,renoveerimata maamajja. Nagu ikka vana maja renoveerimine neelab meeletult raha aga just soe vesi ja pesemisvõimalus on see millest minu 3 pudinat unistavad.See oleks neile kui pisikene jõuluime ja mina ei tunneks enam meeletuid süümekaid et lapsed maale elama tõin 🙁

 • Avatar
  Vasta Kahvel 6. detsember 2017 at 13:24

  Kui ma kohe nüüd ja praegu saaks 115€, siis ma kutsuks enda mehe nooremad vennad jõuluks meile. Kohe terveks vaheajaks. Nad elavad kuskil külakolkas, kus vist jõule üldse ei tähistatagi, ei ole need tingimused seal kõige paremad kahjuks. See summa aitaks soetada neile täitsa asjalikud kingid, enda lastele juba muretsetud ja oleks näotu kui teised lapsed midagi sama asjalikku ei saaks. Linnaelu meeldiks neile kah kohe kindlasti. Äkki viiks kõik lapsed (kokku siis 5) kuskile jõulumaale, nad pole kunagi käinud. Hea majandamisega saaks neil terve vaheaja sisustatud. Kahjuks ei ole endal võimalik ekstra väljaminekuid hetkel teha, kuna pidime ootamatult kolima ja see tegevus on ikka mega röövel.

 • Avatar
  Vasta Lalalla 6. detsember 2017 at 12:15

  Tere, räägiks ka siis enda loo ära..
  Olen 19aastane neiu ning elan üksinda pärnus, kuna käin Pärnus Kutsekoolis, alustasin uuesti eriala õppimist, kuna vahepeal olin sunnitud selle kooli pooleli jätma. Mul on olnud 11 aastat suhkruhaigus ning 4aastat olen pidanud üksinda hakkama saama, ilma vanemate toetuseta suurrm osa, kuna Isa on surnud ja emal pole võimalust mind aidata, Jaanuaris oli mul südame operatsioon… Mis kulges väga raskelt.. Olin peale operatsiooni veel 2 kuud haiglas ning kui ma haiglast väljasain taotlesin töövõime pensioni mida ei rahuldatud.. ning nüüd olen kakskuud elanud ilma rahata, viimased kuuaeg pole peale kooli söögi midagi muud söönud…

  • Avatar
   Vasta Aaloe Veera 6. detsember 2017 at 17:02

   Kirjuta siia oma email, tahan aidata

   • Avatar
    Vasta Lalalla 7. detsember 2017 at 01:05

    kas saaks sinu emaili, kirjutaksin ise sulle..

   • Avatar
    Vasta Lalalla 7. detsember 2017 at 01:08

    Tere, kas saaksite enda meili anda, kirjutaks ise teile ?

   • Avatar
    Vasta Lalalla 7. detsember 2017 at 01:46

    Tere, ehk kirjutate ise siia enda emaili, saadan teile sinna kirja siis 🙂

    • Avatar
     Vasta Aaloe Veera 7. detsember 2017 at 23:10

     Tere, soovin siiski anonüümseks jääda, ehk teed omale emaili aadressi?

     • Avatar
      Lalalla 3. jaanuar 2018 at 18:06

      Oii pole siia vahepeal piilunud… Võin siis oma emaili anda kui veel oleksite nõus aitama

    • Avatar
     Vasta Aaloe Veera 9. detsember 2017 at 01:55

     Kahju, et sul polegi huvi…

  • Avatar
   Vasta S. 6. detsember 2017 at 17:54

   Kui isa on surnud, kas sa toitjakaotuspensionit ei saa? Kui õpid, peaksid seda ju päris kaua saama, vist oli 23nda eluaastani?

   • Avatar
    Vasta E 6. detsember 2017 at 22:00

    Minu teada on see aind juhul kui haridustee vahepeal ei katke..

   • Avatar
    Vasta Lalalla 7. detsember 2017 at 01:06

    Tere, ei saa… pensioni ametis öeldi et seda saab ainul 18.eluaastani..

    • Avatar
     Vasta C 7. detsember 2017 at 12:04

     Kui õpid statsionaarses õppes, siis saab kuni 24. eluaastani toitjakaotuspensioni. Millal sotsiaalkindlustusametis käisid? Võib-olla oli see ajal, kui sa parasjagu ei õppinud, kuid nüüd kui sa kutsekoolis õpid, siis peaksid sa toitjakaotuspensioni saama.

     • Avatar
      lalalla 7. detsember 2017 at 18:59

      Tere, õppisin juba siis kutsekoolis ning õeldi sealt et ei saa ma mingit toitekaotus penisonit..

    • Avatar
     Vasta Kelly 9. detsember 2017 at 18:00

     No mis asja….Oleneb, vist, kellega rääkima satud.
     Sest mina olen praegu 23, õpin ülikoolis ja saan siiani pensioni, enne seda õppisin kutsekoolis ja sain samuti pensioni. Polnud sellist juttugi, et ei saa. Korra käisin (21 aastaselt) pensioniametis küsimas, kas siis ka saan pensioni edasi, kui lähen kaugõppesse täiskoormusel eriala õppima ja alles siis oldi kahtleval seisukohal aga vastati, et pigem ikka saab.

     • Avatar
      C 11. detsember 2017 at 14:21

      Käin samuti ülikoolis ja saan ka pensioni. Seepärast tundus minule ka kahtlane, et lalalla ei saa. Seaduse järgi peaks ka temal õigus toitjakaotuspensionile olema. Aga nende aastate jooksul kui mina olen seda saanud, on mulle jäänud mulje, et mõned inimesed, kes seal sotsiaalkindlustusametis töötavad on päris ebakompetentsed. Oleneb tõesti inimesest, kellega seal rääkima satud. Selle pärast ma arvangi, et lalalla võiks ka uuesti näiteks helistada ja kirjeldada oma olukorda. Võib-olla satub rääkima mõne töötajaga, kes oskab tõesti öelda, et kas on õigus saada või mitte.

 • Avatar
  Vasta Maris 6. detsember 2017 at 11:44

  Minul suur mure! Korteri rõduuks on ära vajunud ja alt hinge juurest katki ning laseb tuult ja külma hirmsasti läbi sealt. Talvel ka jääkihi all see koht. Laseb nii hirmsasti tuult sisse, et tuba on külma värsket õhku täis. Rääkimata kohtadest elamisest, kust veel külma sisse huugab. Korter on niigi nurgapealne ja esimesel korrusel ning väga külm talviti. Kaks paari sokke peab jalas olema, et kannataks jalgu külmetamata käia.
  Summast oleks abi ukse parandamisel . Suurest hirmust selle kordategemisel summa ees polegi uurinud lähemalt asja, kuidas annaks korda teha ja mis maksab.
  Olen üksikema ja rahaline olukord on nadi, rääkimata lapse jõulukingist, kuusest elamises ja jõululauast – viimaseid pole tunda saanud aastaid! Küla peal aga küll. Oleme kahekesi, ukse parandus aitaks juba niipaljugi, et ei laseks nõnda palju külma elamisse, kus laps kerge haigestuma niigi oma haiguse tõttu sh mina. Natukene soojem elamine tooks rõõmu tagasi, pidevalt kurvastan selle külma elamise pärast, et miks nii peab olema ja lõdisema ning kella vahtima kuna see suvi juba tuleb.
  Ei jõua oma raskest elust kirjutada, see on tõsiselt raske olnud. Imestan, et veel hingan. Naeratan väliselt, hinges nutan. 18.aastat juba, kui ema suri. 2 aastat hiljem isa. Ja õde ka mõned aastad tagasi. Ei ole elu noh.
  Oled hea inimene, mingu see summa õigesse kohta ja see heategu tuleb Sinuni tagasi! Ja teiste heategijateni!

  Palju imesid, kordaminekuid ja rõõmsaid silmi!

  • Avatar
   Vasta Maris 6. detsember 2017 at 13:34

   Võtsin julguse kokku, käidi vaatamas ja uurimas ja otsiti ja puuriti ning leiti hetkel uus uks soodushinnaga 130.- . Parandada ei saa. Õnneks piisab ukse vahetusest, mitte ei pea kogukupatust vahetama, mille kartus oli alguses, sest tegu vanade plastikakendega, raamiga jne. Nipetnäpet muud summad juurde.
   Oehh.. kui oleks mul see 115.- … 🙁

   • Mallukas
    Vasta Mallukas 6. detsember 2017 at 13:48

    Maris, üks lugeja soovis kedagi aidata samuti 115€ga, edastasin talle su e-maili ja võin ise puuduolevad 15€ kanda. Anna teada, kui abipakkuja sinuga ühendust võtab 🙂

    • Avatar
     Vasta Maris 6. detsember 2017 at 14:43

     OMG! Läksingi postkasti piiluma ja tõesti on seal kiri kellegilt healt inimeselt! Lootus tärkas ja usun, et see uksejama laheneb! Hetkelgi lõdisen klaviatuuri taga ja käed külmetavad.
     Võtsin end tõesti kokku ja uurin seda ukse värki ja maad, et saaks selle kuidagi korda. Suhtlen inimestega ja hoian meelsasti arenguga kursis! 🙂
     Aitäh head inimesed!

     • Avatar
      Maris 6. detsember 2017 at 15:12

      Olge tänatud head inimesed! Nutan siin, abipakkuja võttis ühendust ja aitas!
      Heameelega hoian kursis ja võin..mis võin?!.. kirjutangi!… kuidas see rõduukse saaga laheneb! Pall saadi veerema ja kuuleme, kuna ja kuidas uus uks siia jõuab!

      Aitäh-aitäh-aitäh!

      Vaikselt: Usun, et see heategu on minuni jõudnud ringiga tagasi. Olen ise hingelt heasoovija, teen kinke ja aitan nii, kuidas minu võimsuses, sest kinkimisrõõm suur ja uskunud, et kunagi see jõuab minuni tagasi! Täna jõudiski! Eks!

      Oehh, aitähh! Rõõmustame väga ja oleme südamest tänulikud lapsega!

     • Mallukas
      Mallukas 6. detsember 2017 at 15:28

      Anna teada, kui puudu jääb uksest 🙂

 • Avatar
  Vasta Kati 6. detsember 2017 at 11:39

  See oleks super ja suureks abiks meie perele.
  See on kohutavalt pikk jutt. Umbes 2 nädalat tagasi saime teate oma korteri omanikult, et ostke korter see aasta ära või kolige välja. Selline uudis ehmatas meid ikka korralikult. Elame lõunaeestis ühes väikelinnas, siin on raske uut üürikorterit leida. Tühje kortereid leidub aga välja neid lihtsalt ei üürita.. Seega hakkasime ruttu asju pangast uurima.. Korteriomaniku sõnad olid et hind on 9000 ja muud tasud jäävad kõik meie kanda. Kuna meil on alles kolmeseks saanud poeg olen mina hetkel ja isegi võib öelda, et õnneks poole kohaga tööl ja koos abikaasaga on meie pere sisse tulek peaaegu 950eurot. Kartsime, et kas meile üldse laenu antakse jne.. Ei julgenud ega ka isegi osanud pangast rohkem kui 9000 küsida. Meie jõuluime oli see, et saimegi selle summa. Aga oleme rumalad et ei võtnud mõned sajad eurod rohkem laenu kuna ei mõelnud, ei osanudki mõelda kui suured on need muud kulutused. Meil läheb selle kuu palgst maha, laenu lepingu tasu, notaritasud ning veel kahe kuu kommunaalid. Kuna siiani maksime korteriomanikulr nihkes kommunaale 🙁 kõik nubrid ja arved kokku lüües jäi meil elamiseks 150 eurot. Just kuul kus oleks raha kõige rohkem vaja. Hetkel teeb meele nii kurvaks see, et lihtsalt ei jää raha pojale jõulukinki osta. Ja usun, et kui meie sellise summa saaks oleks see meile tõsiselt suureks abiks nii lisana toidulauale kui ka saaksime kingi kuusealla 🙂
  Alles eile oli meil armas hetk kus poeg palus, et ma talle poest jäätist ja limonaadi tooks.. Ma ütlesin et sa ju tead, et meil on see kuu väga vähe raha. Vali ainult üks asi. Poja selle peale útles, emme kui sul seal punases asjas(punases rahakotis) raha pole siis võta minu notsu seest mina luban. (tal on oma hoiupõrsas sente täis) 🙂 aga jah hetkel on meie pere jaoks tõeline jõuluime kui kusagilt lisa saame 🙂 õnnelikud oleksime isegi 20üle

 • Avatar
  Vasta Lauren 6. detsember 2017 at 11:13

  Selline asi teeb südame soojaks küll 🙂 Ma mäletan ise ka aega, kus mõtlesin pidevalt, et “oleks mul 20 eurot rohkem see kuu, kõik oleks lill”, kus mu kogu kuu söögiraha oli vähem kui 100 eur.. ja ma usun, et kellelgi on sellest väga abi. Mul tuleb see aeg üsna tihti meelde, see tunne, kus raha ei ole ja kusagilt ei ole saada ka ja olen ikka väga tänulik, et enam nii elama ei pea. Seda tahtsingi öelda, rahale ei pretenteeri 🙂

  • Avatar
   Vasta Rrr 7. detsember 2017 at 22:23

   Tahtsin sama öelda. 16-17 aastaselt (enne kui ise tööle läksin kooli kõrvalt), sai ema mind vahel kuus 20 euroga toetada. Elasingi kuivainetest või vanaema saadetud hoidistest. Vahel läksin poodi 1 euroga ja sain selle eest paki pelmeene ja 1 kg kartulit ja mõne porgandi. Jubedad ajad. Unistasin tihti, et saaks kasvõi ühekorra osta kõike seda, mida ma sooviksin..
   Minu jaoks on need päevad nüüd õnneks läbi aga kahjuks on Eestis see reaalsus- kui paljud pensionärid niimoodi elama peavad?!

 • Avatar
  Vasta Elu Erilise Kaspariga 6. detsember 2017 at 10:50

  Mina kasutaks samuti raha hambaraviks, sest lagunevad juba suus ning öösel hakkas üks suur auk valutama.
  Kasvatan kahte toredat last, kellest üks on raske puudega. Töötan tugiisikuna ja olen toeks/abiks ühele teisele puudega lapsele. Selle tööga rikkaks ei saa aga see hea tunne ja sära lapse silmades on väärt pingutamist. 🙂

  Aga kui ma loen neid kommentaare, et lastel pole riideid ega süüa, siis hakkab kohe väga väga kurb. Soovitan pöörduda FB gruppi abivajajad-heategevus. Sain selle grupi kaudu enda lastele soojad riided ja jalanõud. Vajadusel aitavad ka söögiga. Adminnid on seal suurepärased. 🙂

  Kaunist jõulukuud kõigile! 🙂

 • Avatar
  Vasta Mari 6. detsember 2017 at 10:31

  Loodan, et ma kedagi oma kommentaariga ei pahanda!
  Kurb on lugeda, et paljudel peredel on raskusi. Märgin ära, et ka meie perel oli eelmise aasta lõpus väga raske. Mina beebiga kodune ja mehe firmas oli tugev tagasilöök, seega oli meil toiduraha igaks päevaks 5 eurot (peres ema, isa ja 2 last). Ometigi ei lasknud ma pead norgu. Vanemale poisile tõi jõuluvana linnumaja (isetehtud)ja pisemale ma isegi ei mäleta. Kui peres on kitsiku, siis ma ei näe mõtet, et antud summa jõulukingitusteks kulutada. Lisak ei suuda ma aru saada, et vajaminev raha läheb saabaste- jopede-kinnaste jaoks. Inimesed kas te taaskasutusest olete midagi kuulnud? Kuigi meie pere sissetulekud on tänaseks 4000 euro kandis käin ma endiselt Uuskasutuskeskustes, kolan vahel netiavarustes ja see mis sealt leida võib on üllatusi täis. Eile näiteks ostsin kirbukalt lapsele 2 popi pluusi 2 euro eest. Mõistan, et maapiirkondades on see komplitseeritum, kuid mitte võimatu.
  Mul oleks hea meel, kui Malluka abiga teha algatus, et koguda KORRALIKKE asju peredele, kus lastel pole saapaid, kindaid või kombesid. Usun, et paljudel meist on võimalik aidata. Olen raha andmise suhtes skeptiline, kuid kui teha nimekiri kingitustest, mis lapsed soovivad võiks ju kingid osta ja postitada.

 • Avatar
  Vasta H 6. detsember 2017 at 10:19

  Aitaksin õel kodu soetada.

 • Avatar
  Vasta Greete 6. detsember 2017 at 10:00

  Kes ei tahaks raha võita 🙂 ise paneksin selle tõenäoliselt hambaravi alla. Peale 3 last on hambad päris hullus seisus, ei jõudnud mineraalide varusid nii kiirelt taastada kui vaja oli ja pikaajaline üksluine toitumine aitas ka kaasa. Aga kindlasti on palju neid kes minust palju rohkem seda raha vajaksid.

 • Avatar
  Vasta Doris 6. detsember 2017 at 09:00

  Mida ma selle 115 euroga teeks..??Ausõna, jõulud on tulekul, niipalju vaja osta: talvesaapad veel, mütsidkindadsallid ja muud. Kuna ma olen 17 aastane noor gümnaasiumiõpilane, kes elab üksi ja 20 eurot toiduraha saab üsna kähku nädala jooksul otsa siis võtaks küll selle 115 eurot.

 • Avatar
  Vasta päike 6. detsember 2017 at 04:06

  võiks soovida seda rahakest, saaks siis lapsele jõulukingi teha, olen pikalt haiguslehel olnud nüüd puhkus ja taas haigusleht,valuravi rohtudele läks juba60€ja läheb juurde 30 täna ja ongi kurb et ei saa lapsele jõulukinki teha peale kommipakikeste.
  KAUNIST KÕULUKUUD.
  VÄIKE PÄIKE IGAS PÄEVAS ON ME NUPSUKESED LAPSED.

  • Avatar
   Vasta päike 6. detsember 2017 at 04:08

   võiks soovida seda rahakest, saaks siis lapsele jõulukingi teha, olen pikalt haiguslehel olnud nüüd puhkus ja taas haigusleht,valuravi rohtudele läks juba60€ja läheb juurde 30 täna ja ongi kurb et ei saa lapsele jõulukinki teha peale kommipakikeste.
   KAUNIST JÕULUKUUD.
   VÄIKE PÄIKE IGAS PÄEVAS ON ME NUPSUKESED LAPSED.

  • Avatar
   Vasta päike 6. detsember 2017 at 04:10

   tuli viga
   käega probleemid hooldaja tööst ja 2 OPPI OLNUD, NÜÜD TULE AASTA JAGU FÜSIOTERAAPIAT.
   KAUNIST JÕULUKUUD

 • Avatar
  Vasta abiks ehk 6. detsember 2017 at 03:14

  Mulle on need olukorrad tuttavad, õnneks on see kõik minevik, kus puudus sissetulek.
  Olin täiesti üksi oma 2 lapse ja raha murega. Kurta ka ei tahtnud kellegile – piinlik oli sattuda sellisesse olukorda ja seda tunnistada. Oli vaja palju leidlikust, et ellu jääda. Väga väga raske oli.
  Olin enne tita sündi normaalselt elanud. Ja nüüd siis äkki ilma igasugu sissetulekuta. Rumalusest arvasin, et selline häda kummitab neid, kes on valesid valikuid teinud, sellest siis ka see valehäbi. Kui siis lõpuks sotsiaal ametisse suunati paratamatult tekkinud korteri üürivõla tõttu (tänud paarile ametnikule, kes infoga võimalustest aitasid), hakkasid asjad veidigi paranema. Aga sinna minna pelgasin kuna mulle tundus, et ma näen liiga korralik välja. Isver kui totu üks noor inimene võib olla !!! Õppisin et sul võib olla ilus kodu ja hoolitsetud väljanägemine ning moekad riided ja samal ajal tühi kõht ja tohutu stress , kust homseks miskit lauale saada ning millega arveid maksta.
  On igasugu toetusi mida saab küsida vallalt või linnaosast aga alati ei tule inimene sellepealegi, selle pärast googeldage või pöörduge otse omavalitsuse sotsiaalosakonda- saate ehk abi.
  Näiteks see pensionäri või haigestunud ema küttepuude mure laheneks seal kindlasti. Minumeelest on olemas ka matuse toetus. Ravimite ja abivahendite toetus. Samuti laste laagrite ja ringe saab toetada kui vanema sissetulek on pisike. Oleneb muidugi vallast ja kuidas küsida. Eriti nüüd aasta lõpus teevad nad plaane tulevikuks ja jaotavad kulutamata summasid.

 • Avatar
  Vasta Signe 6. detsember 2017 at 01:26

  Tere.
  Mida ma teeksin selle 115 euroga…
  Mina kingiksin oma kolmele lapsele JÕULUD. Olen haiglas hooldaja ja palk ei ole paraku just kiita. Lisaks on mu kahel vanemal lapsel detsembris sünnipäevad – vanim tütar saab 11.dets 19-aastaseks ja poeg saab 19.dets 16-aastaseks. Noorim tütar on 8-aastane.
  Poeg soovib jõuluks uusi trenniriideid, pikki dressipükse, dressipluusi ja t-särki. Väga asjalik soov. 8a tütar soovib jõuluvanalt My Little Pony teemalist mänguasja. Need ponid on juba mitu aastat tema lemmikud. Vanemale tütrele tahaksin kinkida mingi(d) toote(d) ilumaailmast. Ilutooteid ei ole ühel noorel naisel kunagi liiga palju! Just need kingid teeksin selle 115 euro eest oma lastele. Lastel on veel üks suur soov – saada koju jõulupuu. Kui kingitustemure laheneb, siis tean, et jõulupuu tuleb kindlalt, sest siin jaksan selle kindlalt meile koju osta. 🙂

 • Avatar
  Vasta Signe 6. detsember 2017 at 00:59

  Tere. Mida mina teeksin selle 115 euroga… Ma kingiksin oma kolmele lapsele JÕULUD. Olen haiglas hooldaja ja palk ei ole just kiita. Lisaks on kahel vanemal lapsel detsembris sünnipäevad. Vanim tütar saab 11.dets 19-aastaseks ja poeg saab 19.dets 16-aastaseks. Noorim tütar on 8-aastane. Ja ma ei tea mismoodi realiseerida laste soovid. Poeg soovib uusi trenniriideid, pikki dressipükse, dressipluusi ja t-särki. Väga mõistlik ja asjalik soov jõuluks. 8a piiga soovib, et jõuluvana tooks midagi My Little Pony teemalist, sest need väikesed ponid on juba mitu aastat tema lemmikud. Vanemale tütrele kingiksin mingi(d) toote(d) ilumaailmast, neid ei ole ühel noorel naisel kunagi liiga palju. Ja laste suurim soov on saada tuppa jõulupuu. Kui laheneb kingitustemure, siis tean, et jõulupuu jaksan neile kindlalt ise osta. 🙂

 • Avatar
  Vasta A 6. detsember 2017 at 00:29

  Hei. Mina sooviks väga aidata oma mehe õde. Nimelt on ta üksi poega kasvatav naisterahvas, kel on hetkel elus väga keerulised ajad. Raske haigestumine lõi majandusliku poole kõikuma. Raha kuluks vägagi ära kuna nende pisikeses peres on puudu üks diivanvoodi kus emaga magada saaks. Ma ei ole eriline sõnadeseadja seega ei kirjuta siia pikalt. Võin aga kinnitada et abi läheks õigesse kohta ?Meie pisikeses eestis on palju neid kel abi vaja. Märgakem ja hoidkem teinetest!

 • Avatar
  Vasta Siiri. 5. detsember 2017 at 23:47

  Ostaksin selle raha eest sõbranna lapsele vajaminevaid asju. Neil on hetkel väga rasked ajad ja selle 115 euri eest saaks palju kasulikku! <3

 • Avatar
  Vasta Karin 5. detsember 2017 at 23:43

  Teeksin jõulukingitusi oma sugulastele, kelle peres kasvab 12 last. Ema ja isa rabavad palju tööd, et lastel kõik olemas oleks, kuid väike abi minu poolt neile oleks kindlasti oodatud, sest jõulud on imede aeg ning need armsad lapsed on seda väärt?❤️❄️

 • Avatar
  Vasta Heleri 5. detsember 2017 at 23:22

  Teeksin Rakvere haigla pisikestele patsientidele , kes peavad pühad kodust eemal veetma, kingituse 🙂
  Sinule aga suur pai, hea inimene!! 🙂

 • Avatar
  Vasta katrin 5. detsember 2017 at 23:22

  Mina annaks selle raha oma naabrinaisele , kes on üksikema kahe lapsega, ühel poisil puuduvad talveriided ja kahjuks ei saa ema seeaasta lubada ka jõulukinke ja jõululauda 🙁

  • Avatar
   Vasta väga väga naine 6. detsember 2017 at 02:24

   Saada oma mail murumuna(ät)gmail punkt com, palju raha mul just pole, aga äkki mõtleme midagi välja, kuidas aidata.

  • Avatar
   Vasta Shaina 6. detsember 2017 at 10:41

   Kui on veel abi vaja, siis sooviksin aidata tingimusel, et ostan asjad jõululauale (raha ei anna). Palun kirjuta mulle email pips13 (at) hot punkt ee ja suhtleme edasi.

  • Avatar
   Vasta Mammu 6. detsember 2017 at 21:27

   Kui vana laps ilma talveriieteta? Mis suurus?

 • Avatar
  Vasta Heleri 5. detsember 2017 at 23:19

  Teeksin kingituse Rakvere haigla pisikestele patsientidele, kes peavad pühad kodust eemal veetma 🙂
  Sinule aga suur pai, hea inimene!! :’)

 • Avatar
  Vasta SMP 5. detsember 2017 at 23:09

  Mul on hetkel ainult üks soov ja see oleks inhalaator, vaja oleks sellist mis väga ei mürise, sest laps kardab neid masinaid aga kuna minu kuu sissetulek on ainult 88€ siis ilmselgelt ma seda lubada ei saa 🙁 mehe palgast saame maksud makstud ja ka ise elatud, siis ega ma väga nurise ka 🙂

 • Avatar
  Vasta Kaisa 5. detsember 2017 at 22:53

  Teeksin selle rahaga kingitusi lastele, kelle nimed ripuvad maximas kuuse küljes 🙁

 • Avatar
  Vasta Mia 5. detsember 2017 at 22:48

  Kusjuures mulle oli just mulje jäänud, et Austraalias panid möllu ja elasid täiega. Sa võiks kirjutada rohkem selle aja kohta kunagi kui viitsid 🙂

 • Avatar
  Vasta KL 5. detsember 2017 at 22:41

  Lõpetasin just gümnaasiumi ning kolisin suve lõpus Tallinnasse ja tulin tööle. Aga nüüd ütles korteriomanik, et pean välja kolima ning oleks uut elamiskohta vaja. Korterite sissemaksed on üsna suured ning mind aitaks see summa veidikenegi oma uue kodu leidmisega. 🙂

 • Avatar
  Vasta Liis 5. detsember 2017 at 22:39

  Ostaksin lastele jõulukingi ja yhele neist ka synna kingi,kuna tulemas ka synnipäev 19. Dets. Kuna käies põletikushambaga ravil ja maksin selle eest yle 200 euri,siis oli see põnts ikka valus laks.Ja kuna lapse nahk ei ole kiita,siis vaja ka selleks kuuks veel kreemid osta,26 euri maksab ainult atoopilise naha kreem ja sinna lisaks veel vanniõli ja pesuvahendid ..

 • Avatar
  Vasta G 5. detsember 2017 at 22:24

  Ostaksin selle raha eest lastele päkapiku nänni ning jõulukingid. Kahjuks jäin u 2kuud tagasi tööst ilma ja uut pole veel leidnud, teine pool töötab kuid palk pole kõige suurem ning arved vajavad maksmist. Hetke rahalised väljavaated ongi nii nadid et see aasta lastele jõuluvana ei tule. Tahaks maa alla vajuda tunne on.

 • Avatar
  Vasta Krista 5. detsember 2017 at 22:18

  Mina ostaksin omale korraliku jope ja soojad jalanõud, ülejäänud raha eest ostaks pojale midagi vajalikku.
  Praegu käin endiselt oma vanade ketside ja kevad-sügis jope/jakiga, aga no mis sa hädaga ära teed, kui ei jagu raha, et omale midagi sooja soetada..

  • Avatar
   Vasta Karin 5. detsember 2017 at 22:36

   Mis jala suurus?

   • Avatar
    Vasta Krista Daum 6. detsember 2017 at 00:20

    Suurus 39

  • Avatar
   Vasta ? 5. detsember 2017 at 23:16

   Mis suurus riidedid kannad?

   • Avatar
    Vasta Krista 6. detsember 2017 at 12:31

    XS enamasti, kuid leian kapist ka S suuruses riideid.

 • Avatar
  Vasta Silja 5. detsember 2017 at 22:17

  Kingiksin selle raha oma tugiperele, kellega töötan. Nad elavad vaid toimetulekust, poiss On raske ATH. Ja see kõik on jätnud pere emale (üksikema) jälje. Olen oma tublide tuttavatega söögipoolist jõuluks viinud. Kui oleks vaja ka midagi hingele. Saaks kinno, välja sööma… Emotsioone. Head.

 • Avatar
  Vasta Triin 5. detsember 2017 at 21:53

  Ostaks lastele jõulukingid.
  Maksas üüri. Kahjuks üksikemana raske üksi hakkama saada
  Ja mis üle jääks ostaks kallid rohud välja.

 • Avatar
  Vasta Ma 5. detsember 2017 at 21:52

  Kui minul oleks 115 eurot, siis ma maksaks selle eest oma poja ujumislaagri ära (mul on veel 80 eurot maksta) ja ostaksin talle ujumistrenni jaoks basseiniplätud jalga, mida tal veel pole. Ja ülejäänu paneksin ta sünnipäeva tähistamiseks kõrvale, et kui veebruar kätte jõuab, siis ei pea kõike raha korraga välja käima. 🙂

 • Avatar
  Vasta K.k 5. detsember 2017 at 21:32

  Kuna olen alles 19aastane naine. Ja pean endale hambad korda suus saama siis panustaksin selle raha hammaste kords tegemisele.
  Kõige olulisem on esihamba silla ehitus.

  • Avatar
   Vasta Sandra 5. detsember 2017 at 22:50

   “Haigekassa tasub alla 19-aastaste kindlustatute hambaravi eest. Pärast isiku 19-aastaseks saamist osutatakse tasuta hambaravi ühe aasta jooksul ainult juhul, kui ravivajadus ilmnes isiku viimase visiidi ajal enne 19-aastaseks saamist. Tasuta teenust saab sama hambaraviteenuse osutaja juures, kus ravivajadus tuvastati.”

 • Avatar
  Vasta Allar 5. detsember 2017 at 21:18

  Lugupeetud Mallukas.

  Olen nüüd lugenud neid lugusid siin nii ja naa pidi ja võin Sulle öelda et no palju õnne. Nüüd oled küll korraliku jama kokku keeranud. Kuidas Sa kavatsed valiku teha? Üks lugu kurvem kui teine. Seega on mul Sulle ettepanek,anna see raha mulle ja ma teen kaalutletud otsuse?
  Juhul kui see variant ei sobi siis mina kingiks selle raha sellele inimesele kes soovis surnuaeda pinki osta.
  See läks kuidagi väga hinge. Ja kui väheke huumorit kõrvale jätta, siis mina aitaksin samuti loomade varjupaiga loomi. Teeks n.ö jõulueine kiisudele ja kursusele.
  Aga jaksu ja edu. Idee ja suuremeelsuse eest täis punktid Sulle. Ei ole see lahkus kuhugi kadunud veel?

 • Avatar
  Vasta Jansu 5. detsember 2017 at 21:09

  Mina sooviksin anda selle raha enda sõbrannale. Sõbrannal, kes on alles 38- aastane, avastati neljanda astme emakavähk, päästeti veel nii palju kui päästa andis ja hetkel on asi saadud kontrolli alla. Kogu see protsess on aga põhjustanud talle kahjustunud pärasoole ja ta ei suuda kontrollida oma wc-sse minemise aega. Kui tuleb, siis ikka kohe ka tuleb. Kõik oma käigud peab ta planeerima selle järgi, et wc oleks alati käepärast ja see on väga kurnav. Kõigele vaatamata pole ta pead norgu lasknud ja läks töötukassa kaudu õppima pagar-kondiitriks, et oma ammune unistus ellu viia. Kahjuks on ta hetkel töötu ja oma kahe lapsega ihuüki, väiksemat poissi (6-aastane) peab viima veel iga hommik ja õhtu bussiga lasteaeda (elame maal). Kooli lõpuni on jäänud veel kolm nädalat ja soovin, et ta ei peaks raha puudumise tõttu kooli pooleli jätma ja oleks ka lastele jõulude ajal midagi lauale panna. Kuna elame maal, siis see Tallinna vahet käimine on üpris kulukas. Kahjuks saan ise teda aidata vaid sellega, et olen moraalseks toeks. See raha oleks talle üks ilus jõulukingitus.

  • Avatar
   Vasta Marin 6. detsember 2017 at 15:21

   Palun kirjuta mulle marin888@hot.ee
   Tahaksin väga seda peret aidata 🙂

 • Avatar
  Vasta G 5. detsember 2017 at 20:58

  Meil tegelikkuses pole suurt muret, kuna kui midagi vaja siis alati teeme seda, millegi arvelt.
  Seekord tegime autoremondi mehe sünnipäeva kingituse arvelt. Mul muidugi äärmiselt kahju, et ei saanud, midagi kinkida aga samas teadsin, et auto on hetkel tähtsam.

  Selle 115€ suunaks tema kingitusele ja väiksele istumisele sõpradega, kuna tähistanud ta oma päeva pole.

  • Avatar
   Vasta G 5. detsember 2017 at 21:05

   Appi, lugesin teisi kommentaare ka ja nüüd mõtlen, et mehel polegi kinki vaja aitab heast seksist kah ???

 • Avatar
  Vasta Stella 5. detsember 2017 at 20:58

  Mõtlesin siin sinu kirjutatu peale ja väga hakkas silma see osa, et, tasuta saadud on ju veel parem edasi anda. Kas see just sõna-sõnalt niimoodi oli aga mõte jäi vist samaks 🙂 Kuna ma ise olen viimast kuud rase ja tulevase ilmakodaniku peale mõeldes on juba suur hulk rahakotist kaduma läinud, siis kasutaksin seda raha ise just jõulukinkide muretsemiseks. Ma tegelikult armastan jubedalt jõule ja kingituste tegemist. Teeb ju südame soojaks kui saab kellelegi naeratuse näole tuua. Tegelikult jube kummaline. Käin mööda poode ja igalpool on nii palju ilusaid jõuluteemalisi vidinaid ja maiustusi ja mõtlen aina, kellele need kinkida võiks. Ei tule nagu pähegi, et krabaks endale 😀 Mulle sobiks naljaga mõeldes ideaalselt jõuluvana amet. Olen ju suur ja ümmargune, ainult valget habet veel ei ole 😀 😀 Aga paraku on elu tihtipeale raha taga kinni ja tuleb ka kingitusi ning heategusi teha võimaluste piires 🙂 Nii, et mina kasutaksin 115.- euri ära just selle mõttena, et enda lähedastele ning parimatele naeratused suule tuua + Läheks sealt kindlasti pisikene osa ka ühele aastasele neiule, keda ootab veebruaris ees raske südameoperatsioon ning seda kodunt nii kaugel, et emmel läheb ka rahalist toetust vaja 🙂

  Aga lõpetuseks muidugi kõigile rõõmsaid saabuvaid pühi !

 • Avatar
  Vasta Casablanka 5. detsember 2017 at 20:41

  Tere mallukas 🙂
  Mina ostaks selle raha eest perele süüa
  Praegu rasked ajad ning oli esimene päev mul tööl kus ma ei söönud midagi kuna rahakotis oli ainult tuul
  Murran pead mida homme perele süüa teha 🙁
  Oleksin väga happy ja tänulik kui ma oleksin selle väljavalitu

 • Avatar
  Vasta Maarja 5. detsember 2017 at 20:40

  Mõeldes selle peale, et varsti on jõulud siis meil ilmselt jõule ei tule. Praegu rahadega nii kitsas ja dekreedirahasi said kuidagi nii kiiresti otsa. “Oleks mul see 115€ siis ma ostaks jõuludeks laule jõulusööki ja oleks mingigi jõulu tunne ja äkki ostaks oma kahe aastasele siis jõulukingi”

 • Avatar
  Vasta Maiu 5. detsember 2017 at 20:35

  Hei, hei!
  See mida nüüd lugema asud võib tunduda väga kurva ja haletsust otsiva loona. Minu silmis see seda ei ole. Olen 21-aastane noor Tartumaa neiu, kes on elus palju kurja talunud, aga siiani elan ja hingan ning olen emotsionaalselt tugevam kui kunagi varem. . Lähen ajas tagasi looga pisut, kuna see kõik mis juhtus mõjutab mu elu siiani. Olin pisike 4-aastane neiu, kui juhtus õnnetus ja mu vend auto alla jäi. Jooksime koos üle tee, mina jõudsin üle tee ja tema mitte. Kahjuks kummitab see vaatapilt mind siiani. Peale õnnetust keeras mu isa täiesti segi. Ta tarbis ka varem alkoholi, kuid mitte mitmeid pudeleid päevas. Peale seda muutus minu ema ja minu elu täielikult. Kodus läks olukord niivõrd hulluks, et raevuhoos sain kristallvaasiga vastu pead ning teisel korral kartulikoorimis noaga kõhtu. Muidugi läksid EMOs kõik juhtumid kirja “õnnetusena”. Elu läks edasi ja keskkooli lõpus kolis mu isa lõpuks välja. 2014. aasta 4. jaanuar on mu elu kõige õnnelikum päev. Sain aastate pikkusest depressioonist lahti ja lõpetasin keskkooli. Asusin Tartu Ülikooli esimesele ettejuhtuvale õppekavale. Mul ei olnud aimu ka kes või mis võiks minust saada.. Ema oli mul juba toona töövõimetuspensionär ja pidin võtma õppelaenu, et toime tulla. Lisaks käisin poole kohaga tööl. Eriala aga mulle kahjuks ei sobinud ja tulin ära eelmise aasta kevadel. Need kaks aastat andsid mulle nii palju, et alates koolist lahkumisest teadsin, et minust peab saama kultuurikorraldaja. Valmistusin selleks ligi aasta ja siin ma nüüd olen. Täiekoormusega kultuurikorralduse tudeng Viljandis. Suvel käisin Norras tööl, et teenida raha kooli jaoks ja maksta tagasi õppelaen, kuid ema kortermajal oli katus sisse kukkumas ja andsin emale 3000 eurot. Kuidas ma jätan oma lihase ema puu alla??
  Kahjuks, aga on hetkel olukord selline, et õppetoetust riigilt ma ei saa, kuna mu isal on “tõenäoliselt” liiga kõrge palk ja ma peaks elama justkui kuninga kass. Miks ma kirjutan “tõenäoliselt”? Pole näinud enda isa alates sellest hetkest kui ta uksest välja astus. Tean vaid ta nime, isegi vanust ei mäleta. Õigusabist öeldi mulle, et noh Eesti riik ei saa midagi teha. Vanemat ei saa perekonnast isegi välja arvata kui ta on su bioloogiline vanem. Saatsid mind koju end haletsema.
  Nii ma nüüd hetkel elan: täiskoormusel koolis, täiskoormusel tööl, igakuiselt ligi 200 eurot õppelaenu, 100 eurot üüri, toetan enda haiget ema ja süüa endale kuu lõpus osta ei saa.
  Mu kontol on viimased 5 päeva olnud 0,16 senti. Külmkapis on täielik tühjus ja kõht nii koriseb. Puljongi vesi on ainus “söök” mul viimase viie päeva jooksul. Uskumatu, aga Eesti riigis selline asi toimub siiani.
  Minu vaimu see nõrgendanud ei ole. Ma ikka pingutan. Teen juhutöid kui aega jääb peale kooli ja töö ja annan endast 100%, et see semester lõpetada hinnetega A. Siis on stipendiumi võimalus saada. Selle 115€ eest saaksin homme endale süüa lubada. Alates eilsest on magu hakanud valutama ja palgapäevani näljas ma olla ei suudaks (10.dets).
  Soovisin, enda loo pikemalt lahti kirjutada kuna need jamad mis algasid nelja aastaselt mõjutavad mu elu siiani, aga pead ei tohi norgu lasta – muidu kukub kroon maha. 🙂

  • Mallukas
   Vasta Mallukas 5. detsember 2017 at 20:37

   Palun saada mulle meilile oma konto nr, saadan sulle kohe söögiraha!

   • Avatar
    Vasta cp 5. detsember 2017 at 21:56

    Mallu! Palun saada mulle Maiu email. Ma soovin samuti teda aidata!

   • Avatar
    Vasta cp 5. detsember 2017 at 22:00

    Mallu, palun saada mulle ka Maiu email. Sooviksin teda samuti aidata!

   • Avatar
    Vasta Airi 6. detsember 2017 at 00:54

    Mallukas,Sa oled maailma parim ja südamlikum inimene!!!!NB!Saada mulle ka kontonumber palun!

    • Avatar
     Vasta Laura 6. detsember 2017 at 21:33

     Kui sa suure õppetöö juures sooviksid midagi magusat ajule ka anda, siis anna teada. Saaksin sulle saata komme. Kalevi komme 🙂 Sain 3 lapsega töökohtadest liiga palju neid 🙂

  • Avatar
   Vasta Karin 5. detsember 2017 at 21:03

   Sooviksin aidata 🙂

  • Avatar
   Vasta Ma 5. detsember 2017 at 21:54

   Appi! Loodan, et saad juba täna Mallu saadetud raha kätte ja kõhu täis! :'(

 • Avatar
  Vasta K. 5. detsember 2017 at 20:31

  Mina ostaks kohe selle raha ees lastele kingitused ja kuuse tuppa. Olen 2 lapsega úksikema.
  Kuna jòulud tulekul tahaks siiski neile kingid teha.laste isa lapsi ei toeta. Rahadega ei vea kuidagi vãlja.
  Maksud makstud ja juba loen kuualgul sente et kuidagigi hakkama saada. Suurem laps vâga tahab kuuske juba ja saadab jòuluvanale kingisoove. Mina veedan òhtud nuttes patja et mis teha ja kuidas hakkama saada.
  Ei kujutanud ette et mu elu nii raskeks muutub.

  • Avatar
   Vasta Karin 5. detsember 2017 at 20:36

   kus kandis elate?

  • Avatar
   Vasta Maarja 5. detsember 2017 at 22:09

   🙁

  • Avatar
   Vasta Helina 6. detsember 2017 at 02:37

   Jaa, palun ütle, kus kandis elad, siis annab ehk midagi korraldada. Kui Viljandimaal, siis saaksin oma pere metsast sul kuuse lubada 🙂

 • Avatar
  Vasta Mp 5. detsember 2017 at 20:24

  See summa aitaks mind kõvasti,minu suur unistus oleks oma hambad korda saada,ning teadagi on meil hinnad kõrged.see summa oleks igati abiks..kuna olen alles 26 ning olen müüja ametit pidav siis hambad on väga olulised.

 • Avatar
  Vasta Keegi 5. detsember 2017 at 20:22

  Väga oleks vaja osta omale saapad, ei ole veel raatsinud endapeale kulutada ning käin veel botastega, mis pole ka kahjuks enam esimeses nooruses. 115€ eest saaks kindlasti korralikud jalanõud ning raha veel ülegi.

 • Avatar
  Vasta Mbm 5. detsember 2017 at 19:55

  Kui mina võidaksin selle summa,siis ostaksin oma emale,isale, vanemale õele,vennale,ja oma 90 aastasele vanaisale,midagi pisikes ja südamelähedast.(mul pole seda kahjuks hetkel võimalus teha).lapse ja elukaaslase viiks pisikesele laevareisile,laevaga sõitmine on mu lapse unistus ja kui peaks midagi veel järgi jääma ostaksin endale ühe ilusa lihtsa kleidi.Selliselt kulutaksin mina selle raha

 • Avatar
  Vasta Kai 5. detsember 2017 at 19:51

  Viin hommikuti last linnast välja lasteaeda. Tee on lumega libe ja teised kaasliiklejad on kahjuks pidevalt nahaalsed ja teevad möödasõite, mis tekitavad ohtlikke olukordi, samuti ka metsloomad. Minu mureks on hetkel, et saaksin uued korralikud naelrehvid autole osta, oma lapse turvalisuse pärast. See kuu kahjuks endal sellist summat pole, seega oleks see suur kergendus?

 • Avatar
  Vasta Mumm 5. detsember 2017 at 19:19

  Mulle kuluks väga ära kuna jõulud tulemas ja tahaks ju lapsele kinki ka teha aga kuna mees töötu ja hetkel üksi raban. Raske omadega hakkama saada. Poes tihti mõte, et oleks vaid rohkem raha et midagi paremat aeg ajalt lubada.

 • Avatar
  Vasta Kai 5. detsember 2017 at 19:18

  Juhul kui mina saaksin selle 115 eurot, siis mina teeksin ühele tublile, kuid abivajavale perele oma kodukandis üllatuse. Et neil oleks jõulude ajal panna midagi lauale või lastele midagi kinkida. Lisaks ostaksin maxima inglipuul olevatele lastele kingitused, et nende jõulud oleksid ilusad. Seda tahan ma teha selle, et olen ise pärit puudustkannatavast perest.

 • Avatar
  Vasta Aita aidata 5. detsember 2017 at 19:15

  Mina sellise summa eest aitaks oma õde, ostes talle paar paari teksasi, et ta ei peaks käima koolis hõredaks kantud teksadega ja mõned kaasaegsed riided (Tegu noore neiuga, kes on natukene liiga kogukas oma ea kohta).

 • Avatar
  Vasta H.. 5. detsember 2017 at 19:09

  Mina viiksin oma poja Aura veekeskusesse ja sööma! Ta palus omale preemiaks aastaläbi kestnud väntsutuste eest ( haiglad, opid, taastusravi jne). Aga kuna mul teine väike ka ja palju hoolduslehel olemist siis saan jälle maybe 300 euri palka ja jõulukuul Aurat küll lubada ei jaksaks :/

 • Avatar
  Vasta Hei 5. detsember 2017 at 18:53

  Ma ise olen alles gümnaasiumis õppiv õpilane, käin kooli kõrvalt tööl, et taskuraha kasvõi näiteks jõuludeks teenida ja saan üldjuhul hakkama, AGA mul on palju õdesid ja vendasid, kellel oleks väga hea meel jõulukinkide üle. Ma ei saa öelda, et meie perekond päris vaene oleks, meil on koguaeg soe toit laual ja puhtad riided seljas, aga võimalusi siiski napib ja meie pere lapsed ei ole kahjuks ükski aasta saanud tunda seda tunnet, et mis tunne on jõulupuu alt oma nimega kingitus leida. Kahjuks aga kooli kõrvalt ei jõua piisavalt tööl käia, et kogu oma teenitud rahast neile pakkuda seda, mida tahaksin. Seega saaksin ja tahaksin selle summaga enda õdesid-vendasid õnnelikuks teha ja tuua jõulurõõmu meie peresse natukene rohkem!! Ma olen muidu oma vanemate üle äärmiselt uhke, et nad pakuvad omaltpoolt nii palju kui võimalik, aga ka nemad ei jaksa nii paljude laste kõrvalt alati kõike. Ma olen ennast üsna tihti tundnud oma õdedele ja vendadele justkui teise emana ja seega ei teeks minu tuju enam rohkem õnnelikuks mitte miski muu, kui tuua rõõmu ka nende südamesse!

 • Avatar
  Vasta J7 5. detsember 2017 at 18:50

  Mina aitaksin emale uue pliidi osta!!
  Juba mitu aastat on emal jama pliidi/ahjuga.Mul on niii imeline ema kes alati kokkab ja vaaritab küll jõuludeks ning sünnipäevadeks.Küll aga ei toimeta ahi üldse.Alati on emal mure kas ikka saab asjad tehtud või ei.Sel aastal on mure veel suurem kuna nüüdseks ei toimeta see aparaat praktiliselt üldse…
  Emad on lihtsalt niiii suurepärane liik et tõesti tahaks ka tema elu natukenegi kergemaks muuta ja saaks ühest liigsest murest lahti.

 • Avatar
  Vasta I 5. detsember 2017 at 18:42

  Mina ostaksin kogu selle raha eest Tartu loomade varjupaigale kiisudele ja kutsudele süüa.Miks just Tartu,sest olen ise pärit Tartust.
  Soovin et ka kõige abitumatel oleks jõuluõhtul kõht täis,abiks seegi.Kuna kõigil kiisukestel ja koertel pole peremeest kelle süles nurru lüüa või kes kõrvatagant sügaks:(.Siis ehk täis kõht annaks heaolu tunde:)

  Teile kaunist puhkust!

 • Avatar
  Vasta Mammu 5. detsember 2017 at 18:24

  Ma ei ole pärast inetut tööst ilmajätmist kuude viisi uut kodus töötamise võimalust leidnud (tervis muud ei võimalda) ja säästud said mõned nädalad tagasi täitsa otsa. Tööarvuti on suremise äärel, arvete raha ei tule kokku, ravimite ja arstivisiitide ning linna-maa vahel liikumise raha ka enam pole. Igasugune abi kuluks ära. Üritan lotoga võita ka muidugi 😀

 • Avatar
  Vasta Lili 5. detsember 2017 at 18:17

  Täpselt nii palju läheb minu hambaravi arve. Mul on täpselt see tunne igapäev, et pole milleski elada ja ei saa endale lubada asju mida vaja läheb. Loodan, et selle raha saab see endale kellel seda kõige rohkem vaja läheb. Ilusat rahulikku jõuluaega❤

 • Avatar
  Vasta K2 5. detsember 2017 at 18:16

  Ei ütleks, et mul seis väga halb, aga asendust tekitab see ikka. Mees käib tsipa suurema palga, kui miinimum, tööl ja mina lapsega pm kodune, kuid lõppe lapseraha ning nüüd üks kuu (hakkasin mehega lapse hoidmisega vahetusi tehes tööl käima ehk terve perega koos olla me enam ei saa) üli-üli rasket kuud ees (hädised, kuid vajalikud 300€ tiksuvad alles järgmine kuu kontole). Kuna elame üürikas, siis enamus mehe palgast läheb üürile ja kommunaalile, lisaks minu surnud kaamera (kinkis eelmine aasta jõuludeks (järelmaks), kuid mälukaardi pesa pinid väändusid ja garantii alla ei läinud,sest mul pole raha, et eraldi ekspertiis tellida) maksmisele + internet ja telefoni arved. Söögiga rohkem, kui kitsas käes. Jõulud jäävad vist igatahes pidamata, aastavahetus nkn. Külmkapp läks kiuste puruks ja veekeedukann juba üleelmisel kuul. Antud summa aitaks meid aga sellel raskel kuul omadega paremini toime tulla.

 • Avatar
  Vasta Liina 5. detsember 2017 at 18:00

  Mina annaks selle oma emale. Ta otsib tööd, tal tervis halb ja ei leia kahjuks siukest tööd, mis täitsa pikali ei võtaks 🙁 Kuigi me üritame aidata maksudega, siis see kuu jõulud, mis teeb veel nirumaks selle kuu meie kõigi jaoks.

 • Avatar
  Vasta Hmm 5. detsember 2017 at 17:59

  Mida teeksin mina selle rahaga.. ?! Ostaksin jõululauale toidukraami ning õdedele ja vendadele kuuse alla midagi, et meil see aasta jõulud ikka oleksid.. praegu on olukord selline, et mul on rahakotis 20€ ning selle eest tahaksin osta pileti jõuluks koju ning pisematele väikese meene, et vähemalt sussi sisse midagi asetada kui kuuse alla midagi panna ei saa. Käin ülikoolis teises linnas ning jõulud tahaks pere seltsis veeta… Selline summa aitaks mul minu lapsepõlve mälestustes olevaid jõule tähistada..

  • Avatar
   Vasta Krissu Mon 5. detsember 2017 at 19:57

   Ma saaksin Sind jõululauaga aidata.
   Kirjuta mulle ?

 • Avatar
  Vasta L 5. detsember 2017 at 17:48

  Mida ma teeksin selle rahaga? Oeh, tegelikult oleks nii palju asju mida võiks ju sellega teha või kuhu alla panna aga kuna ma olen nüüdseks pidanud elama üle aasta ilma enda vennata, kes sai eelmine aasta surma siis sooviksin ma väga midagi osta tema hauaplatsile, et teha seda veel kaunimaks kui see praegu on. Hetkel on peas mõte soetada sinna mingi pink, kus siis istuda pikemalt ja temaga aega veeta, sest tavaliselt kui ma käin seal siis soovin ikka pikemaks ajaks sinna jääda ja istuda ning olla on kindlasti seal palju parem, kui seista.
  Samuti ei sooviks ma mingit tavalist pinki osta vaid mingit ilusat ja erilist sest tema tähendas ja tähendab mulle siiani väga palju ja ma teeks kõik selleks, et tema puhkepaik püsiks igavesti ilusana.. ja kuna mul endal mingit sissetulekut ei ole et selliseid oste teha siis oleks see super võimalus?
  Vot selline olekski minu soov, kui ma võidaksin selle summa???

 • Avatar
  Vasta Katre 5. detsember 2017 at 17:43

  Mina kulutaksin selle raha laste jõulude peale. Kuna olen juba viiendat kuud haiguslehel,ss pole majanduslik seis hetkel kiita. Mehel ka suht vähe tööd hetkel ja enamus kulub maksudele. ?
  Igal juhul oled sa imeline inimene! ?

 • Avatar
  Vasta Reet 5. detsember 2017 at 17:36

  Mina muidugi tahaks ka seda raha ja vajaks aga mitte elulistele asjadele(auto remont ja hambaarsti arve) ja seega minu ettepanek oleks see raha kulutada kauplustes olevatele laste kingipuu soovide (kus laste jõulukingi soovid kirjas on) peale.
  Elan ise Soomes ja siin on ka need puud.
  Mu süda lõhkes, kui ma nägin et ühe poisi soov jõulukingituseks on aluspüksid ja sokid 🙁

 • Avatar
  Vasta Pesukaru 5. detsember 2017 at 17:32

  Kuna ma hetkel tööl ei käi kuna ei ole võimalik teha tervisetõendit mis maksab 40€ ja telefoniarve vajab maksmist.siis ma kasutaksingi seda raha,et teha tervisetõend,et saaksin minna tööle. Ja muidugi maksaksin oma arve ka ära. Ülejääk läheks siis bussirahaks ,et linna tööle üldse saada millegiga.
  Päikest.

 • Avatar
  Vasta Janely saliste 5. detsember 2017 at 17:13

  Tere mulle oleks seda raha hädasti vaja kuna mu rahaline olukord väga raske ma õpin ja mu sisse tulek hetkel 160€ koos kooli ja sõidutoetustga ja lapsele tahaks kingitust teha kuigi ma endale lubada ei saa midagi siis oleks tore kui saaks sest see raha läheb kindlasti koolile ja pean ka tegema loosipakki raha mul eriti pole siis oleks see kindlasti abiks ma loodan ma pole kunagi midagi erilist võitnud ja nüüd loodan võidule.

  • Avatar
   Vasta Janely saliste 6. detsember 2017 at 21:05

   Mul ka raske olukord kuna pean hakkama kuuajaga 160€ja seda ka nii jupikaupa ja ma õpin Tartu Kutsehariduskeskuses ja ma sõidan igapäev Jõgeva-Tartu ja Tartu-Jõgeva ja seda ikka kulub ja tahan ka süüa kodus kuna pean ikka hindasid vaatama ja mis saan osta ja mida mitte ja mulle kuluks abi väga ära jõulud on tulemas ja ei taha ainult makaroni ja karuliga ainult olla pühadeaeg ja tahaks oma tütrele nii väga kingida seda mis ta soovib ,aga mul pole raha,et osta.Kui keegi saab mind aitada siis kirjutage meilile janely.saliste@mail.ee loodan,et mu jõulud tulevad selline nagu ma soovin,sest ma ei taha üksi olla.

 • Avatar
  Vasta Kiku 5. detsember 2017 at 17:08

  Kindlasti vajab sellist toetust minust keegi kordi enam, kuid ma isegi olen juba murdumise äärel. Abi paluda küll ei tahaks ja leidub minust raskemas seisus inimesi, kuid saan vähemalt äkki natukenegi südamepealt vähemaks rääkida 😛
  Olen 19-aastane neiu, kes kolis kodust 3 aastat tagasi välja. Elan nüüd koos elukaaslasega, kes tervislikel põhjustel tööl hetkel ei käi. Kahtlustatakse seljaajuvähki kuid loodame, et testid ikka meie jaoks rõõmustavaid tulemusi näitavad. Käin tööl, palk 500-550€. Lisaks korteriga seonduvad kulud… oleme viimased aasta „elanud“ vanemate rahakoti peal, kuid nüüdseks on see minu ja minu vanemate suhteid väga palju proovile pannud, kuna neil endalgi ei ole tihti söögiraha, kuid neil tuleb ka meid aidata. Kahjuks ei julge ma jõuludeks koju minna, kuna kardan vanematele otsa vaadata ☹ Raha läheks kindlasti söögi ja enda elushoidmise peale. Loodan säästa oma ja elukaaslase vanemaid jõulukuul, et ka nemad saaksin rahus ja muretsemata vana-aasta ära saata. ?

  Rahulikku jõuluaega teile kõigile! Püüame koos ikka hakkama saada.

 • Avatar
  Vasta Mures 5. detsember 2017 at 17:04

  Meie perele kuluks see 115€ selleks, et saada kokku korteri sissemaks, et ei jääks päris kuusealla elama. Kuna korter kus hetkel elame müüdi ära on meil vaja uut elukohta ja kõikide maksude ja muude kulude kõrvalt ei jää nii palju üle et uue korteri selissemaks välja tuleks.
  Meie pere jõulusooviks olekski see, et saaksime pühad uues kodus veeta ?

 • Avatar
  Vasta Nessa 5. detsember 2017 at 17:00

  Nii vaja silma-opiks…muidu ei näeks ma enam Su Lendet kasvamas…

 • Avatar
  Vasta A. 5. detsember 2017 at 16:59

  Ilma pikema jututa läheksin hambaarsti juurde.

 • Avatar
  Vasta Jaanika 5. detsember 2017 at 16:49

  Mina kulutaksin selle raha hammaste peale.
  Hambaravi on niiiii kallis. Kuna olen lapsega kodune, siis ei ole võimalik nii suurt summat hammaste peale panna.

 • Avatar
  Vasta Marju 5. detsember 2017 at 16:48

  Mina raha ei soovi, kuid tahtsin anda väikse soovituse. Kuna olen ka ise hetkel kimpus vaimse tervisega ja külastan ka vastavat arsti, siis tean, kui oluline on tegelikult tegeleda psühholoogiliste probleemidega, kui see elukene siin eestis on niigi kehva on. Vahel saab ka kuskilt kirbukalt tasuta need lapsele vajalikud saapakesed või kellelgi kuskil on tasuta ära anda, kuid oma süvenevate muredega/ärevushäiretega jnejne on igapäevaselt palju keerulisem toime tulla. Selle kõige all ju kannatavad ka lähedased ja eelkõige lapsed kes tahaksid ikka rõõmsa emaga üles kasvada. Oma murede ja probleemidega ei taha paljud ikka tuttavate jutule minna, seda enam kui lähedasel pole professionaalset abi pakkuda. Tihti algab kõik tervest vaimust ja sealt leiab edasi tee positiivse ja eduka eluni. Äkki keegi tänu sellele rahale saab tegeleda enda vaimsete probleemidega ning olla õnnelikum/täisväärtuslikum ema/abikaasa jne. Siin kommentaarides märkasin ka ühte kommentaari, et kes läheks psühhiaatri juurde vms. Lihtsalt minu väike soovitus. Otsuse teed sina. 🙂 Väga armas tegu muidugi, kes iganes ka selle raha saab.

 • Avatar
  Vasta Stella 5. detsember 2017 at 16:46

  Tere!

  Meie pere sattus keerulisse olukorda pärast, seda kui issiga juhtus õnnetus ja murdis selgroolüli ning hetkel on töövõimetu. Kuna õnnetuse hetkel puudus ametlik töökoht ei ole ka haigusrahasi loota. Tänu sellel üritab ta juba hetkel vaikselt tööl käia. Kuna haigekassa hakkab rahastama taastusravi alles veebruari kuus, siis hetkel tuleks oma taskust välja käia 350 eurot- mis on siis magnetravi ja individuaalse füsioteraapia maksumus 2 kuu vältel. Hetkel on 2x juba käidud ja arve veel endiselt õhus . Meile oleks see 100 eurot suureks abiks ja läheks ravi kulude katteks.

 • Avatar
  Vasta M 5. detsember 2017 at 16:44

  Paar nädalat tagasi lõhkes meil boiler ja ostsime uue jõulukingituste arvelt. Siis tuli järgmine krahh, minu ema lahkus siit ilmast pühapäeval. Täna sain matuste arve ja see on mu perele paras pauk veel juurde. Mina kasutaksin selle raha ära lapsele jõulukingi ostmiseks, kuhu enam raha ei jagu.

  • Avatar
   Vasta Kadi 5. detsember 2017 at 21:49

   Kus kandis elate? Saan äkki aidata!

 • Avatar
  Vasta Ootab palgapäeva 5. detsember 2017 at 16:37

  Mul on just praegu selline tunne et oleks kasvõi mul 5€ 😀 tahaks poodi minna aga palgapäevani veel päris mitu head päeva..

  • Mallukas
   Vasta Mallukas 5. detsember 2017 at 16:41

   kas sul kodus siis enam midagi järgi pole, mida süüa?

   • Avatar
    Vasta Ootab palgapäeva 5. detsember 2017 at 16:46

    varsti lähen taarat viima et saia osta 😀 😀

    • Mallukas
     Vasta Mallukas 5. detsember 2017 at 16:48

     Kus sa elad?

     • Avatar
      Ootab palgapäeva 5. detsember 2017 at 16:52

      Raplamaal

     • Mallukas
      Mallukas 5. detsember 2017 at 16:54

      no pekki, siis pole sul ju mingit e-selveri tellimise võimalust ka. saada mulle oma konto nr, ma kannan sulle natsikene, et saaksid midagi endale süüa tuua, aga vastutasuks ootan ma pärast poekotist pilti ka, et sa seal komme ja kooke kokku ei ostaks ja siis edasised päevad nälgas poleks 😀

    • Avatar
     Vasta Mia 5. detsember 2017 at 22:40

     Ma tegin sama 😀 Või noh ma ostsin leiba. Eks enda lollus, et laristasin natuke liiga heldelt see kuu ja ei arvestanud et palgapäevani veel aega.

 • Avatar
  Vasta Mina 5. detsember 2017 at 16:29

  Tere,

  Tean, et on kindlasti ka palju suuremaid probleeme ja muresid aga minu pere on see kuu hädas. Hädas oleme kuna just lõppes vanemahüvitis ja ainuke perre raha tooja on mees. Jah kindlasti mõtlete, et miks ei pannud me raha kõrvale. Sai seda tehtud, sai sellele mõeldud ja kõrvale pandud, et paar kuud hakkama saada kuni tulevad dekreedi rahad. Kuna perre sündimas kolmas tita siis õnneks enamus asju olemas. Vaja oleks ainult uut turvahälli ja seegi saab siis soetatud. Aga miks me siis hädas oleme. Paar kuud tagasi jäi kiisu haigeks meie kallis süle ja kaisu kiisu. Sai arsti juurde mindud ja proovid tehtud ning rohud peale. Siis aga üks hommik kui rohtusid ei saanud oli ta olid ning Sai temaga siis uuesti arstile mindud ja arve oli ikka päris suur, tilguti alla pandi, röntgen, ultraheli jne. Ikka täis kupatus, kiisul avastati põies suur kivi. Maksime siis selle oma säästudest ära. Siis aga tuli teine pauk meie teie kallis kiisuke jäi ka haigeks. Äge soolepõletik kuna sai kuidagi kapi otsa ning pugis sõnajalga. Jälle suur arve kuna tehti ultraheli ja röntgen jne. Mõlemad kiisud said peale siis ravitoidu. Jälle säästud… Ühel kiisudest saime asja korda ( see kes sõi sõnajalga). Teise kiisuga nii kergelt ei läinud, ravitoit ja rohud ja seda siiani. Nüüd jõuabki kätte aeg kui tuleks uusti kontrolli minna kus otsutatakse mis edasi saab. Kas tuleb lõikama minna või mitte. Korra käisime juba kontrollis ja seda ämm rahade eest ning ravitoidu ostmisega on mul õdegi aidanud sest säästud lihtsalt kõik läinud! Autogi otsustas katki minna, mehel telefon läks katki, see tuli siis osta järelmaksuga mis antud olukorras ei ole just kõige parem aga mis teha. Kasse surema ka juu ei jäta! Igatahes siis käes on nüüd see kuu mis on kõige raskem. Õnneks laste jõulukingid on enamjaolt olemas, hakkasime neid juba varakult ostma, puud on kinkekotid ja plastiliinid mis poja soovis aga need venitab ehk välja. Varsti on käes ka meie pulmaastapäev ja sel aastal siis ei võta miskit ette. Ei ole lihtsalt võimalik!Vanemal lapsel kes käib lasteaias tulemas ka lasteaia poolt välja sõit jõuluvana juurde ning sel kuul on see üsna arvestuslik summa meie eelarvest, arvestades, et nädala peale peale maksude maksmist jääb kasutada 50€ ( auto küte, söök jne). Seega seda raha kasutaksin ma kasside ravaitoidu ostmiseks ja kontrolli mineku jaoks ning lapse lasteaia väljasõidu tasumiseks. Siin on kindlasti palju suurema murega inimesi ja neid kellel seda raha vast rohkem vaja oleks. Eks meil kõigil tuleb neid hetki ette kus kõik asjad juhtuvad korraga ja just kõige halvemal aja hetkel üldse. Eks tuleb pea püsti ja selg sirgu ajada ning mõelda kuidas saaks. Vähemalt sain südamelt ära rääkida ja hakkas kergem. Ilusat jõuluaega teile kõigile 🙂

 • Avatar
  Vasta Lily 5. detsember 2017 at 16:26

  Kas sa siis Austraalias tööd ei teinudki?

 • Avatar
  Vasta Kertu 5. detsember 2017 at 16:24

  Ma annaks selle raha mõnele tagasihoidlikule ja kurvameelsele memmele, kes Viru tänava ääres oma käsitsi kootud sokke võileivahinnaga müüb; kellel pole internetti, arvutit, ega silmanägemistki, et sellises “kingijagamises” osaleda.

  • Avatar
   Vasta Elerin. 5. detsember 2017 at 17:37

   Täiega poolt.

  • Avatar
   Vasta Kiivi 6. detsember 2017 at 14:51

   Issand, kui hea mõte! ? Iseasi, kas memmeke selle raha ka vastu võtaks.

 • Avatar
  Vasta Anneli 5. detsember 2017 at 16:13

  Mina vajaksin seda raha selleks et just nüüd enne jõule tuli ootamatu hambaarsti juurde minek ja see raha oleks suur abi

 • Avatar
  Vasta An 5. detsember 2017 at 16:12

  Mina aitasin selle raha eest ûhte kehvas seisus perekonda:) Korraldaksin neile korraliku jôululaua ja ka pere kahele hurmurile soetaksin kingitused,ega hurmurite ema&isa samuti ära ei unustaks;) Neile teeks see väga rôômu,kui saaksid jõulud veeta muredeta. Ei pea môtlema,et kus saaks raha et lastele kingid osta ja et mida saaks lauale panna!

 • Avatar
  Vasta Mammmu 5. detsember 2017 at 16:07

  Tervise pärast ei saa enam tööd teha ja väga oleks raha vaja, vajaksin seda praegu enim prillide ostmiseks ?

 • Avatar
  Vasta K. 5. detsember 2017 at 16:06

  Ilmselt ei ole minu soov nii üllas ja kaunis nagu siin paljudel teistel, ometigi minu südamele lähedal ja oluline. Mina tahaksin selle raha eest lihtsalt oma vanematele sel aastal osta väikesed jõulukingid ning katta jõululaua. Nad on minusse väga palju panustanud ning kahjuks omade finantsidega ma seda kõike korraldada veel ei saa, aga tahaks väga neile sellise kena jõuluüllatuse kinkida 🙂

  Igaks juhuks oma nimega siin ei esine. Äkki jõuluingel tahab kingituse teha, aga oma nimega jään emale vahele, sest ta loeb ka Sinu blogi 😀

 • Avatar
  Vasta Kaisa 5. detsember 2017 at 16:06

  Noh eks raha ole kõigil alati vaja. Aga miks just mul? Mis mina selle rahaga teen ? Meil pole just kõige vaesem perekond. Aga mu emal on tulemas sünnipäev ja. Noh siis need jõulud . Ja kuna mees hetkel täiesti tööta ja elame ainult emapalgast siis sooviks väga seda raha et saaks emale teha ühe hea sünnipäeva kingi. Kuna ema minul üks kõige tähtsam inimene kuna ta aitab minu peret meeletult siis saaksin ka mina teda lõpuks millegi toredaga üllatada. Kasvõi sööma viia kuhugi ja miskit armsat talle osta.

 • Avatar
  Vasta Katriin 5. detsember 2017 at 16:06

  Homme avaneb ka SEB heategevusfondi jõulupuu annetuskeskkond – http://www.heategevusfond.ee/joulupuu/

  Eelmine aasta tegin isegi seal ühele lapsele jõulukingi 🙂 Siis sai vaadata maakondade kaupa lapsi ja nende jõulusoove ning teha konkreetse annetuse.

 • Avatar
  Vasta ka 5. detsember 2017 at 15:59

  Tere,kui te pole veel abivajajat leidnud,siis pakun ennast.Nimelt on mu vanaema mu elus kõige tähtsam mulle,aga ta on 92 aastane juba ja tervis on väga kehva ja pensioni saab miinimumi ja see kõik läheb põhimõtteliselt rohtude peale ja mina oma pere kõrvalt üritan söögi ja üüriga igakuu aidata,aga see kuu suri mu isa ja pean lisaks kõigele veel matused korraldama..see kuu oleks väga suureks abiks 115€ meie perele

 • Avatar
  Vasta Tudeng 5. detsember 2017 at 15:52

  Ma olen suht sinu Aussi olukorras praegu Inglismaal, raha pole lihtsalt mitte kunagi. Õpin siin endale baka diplomit. Kui mul oleks tervelt 115 eurot siis algatuseks maksaksin 60 naela eest arveid ja siis ülejäänu eest ostaks midagi süüa ja oma parimale sõbrannale sünnipäeva kingi (sünnipäev on see reede).

 • Avatar
  Vasta Liisa 5. detsember 2017 at 15:36

  Ei sooviks seda endale aga kaks väikest poissi oleksid väga rõõmsad kui saaksid minna klassi ekskursioonile.

  • Avatar
   Vasta Kadri 5. detsember 2017 at 20:54

   Palun anna oma email 🙂

  • Avatar
   Vasta Madli 5. detsember 2017 at 22:27

   Tere.
   Mis summa klassiekskursioonile läheks ?

 • Avatar
  Vasta Kersti 5. detsember 2017 at 15:31

  Olen täiskohaga tudeng, kes ise kooli kõrvalt tööl ei käi, kuid meeleldi valmistaks jõulurõõmu mõnele vähekindlustatud perekonnast pärit lapsele. Selle 115€ läheksin Maxima kauplusesse, haaraksin inglipuu küljest paari lapse jõulusoovi ning muudaksin kellegi jõuluõhtu rõõmsamaks 🙂

 • Avatar
  Vasta Diana 5. detsember 2017 at 15:30

  Mina kataksin sellega oma detsembri kuu hambaravi arved!!
  Läksin uude kliinikusse, peagi saan selgust majja, kui palju ja mitmeks aastaks peaksin järelmaksu võtma ja kas üldse antakse, see teada saamine jääb jaanuarisse, kui taotluse esitan!!
  No 4000-5000€ läheb kindlasti hambaravi!!
  Ma olen nii õnnetu oma hammaste seisukorra, ma pole terve oma elu ühelgi pildi peal naeratud ? mul on esihambad õhkõrnad nagu klaasid ja see on kurb, lisaka hambavahe, mis tahab pidevalt parandamist..kaua enam parandada ei saa, kuna kroonid tulevad tulevikus peale!!
  Mu palganumber on 390€ bruto, lisaks lapse toetus ja muud rahad!! Ma ei virise elu elu, soe söök laual, riided seljas ja kodu saab varsti meie omaks!!
  Aga oma hammaste jaoks see kuu ei jagu ?
  Ma loodan, et ma võidan jõulukingituse sinult ? raha näol!!
  Soovin osaleda loosis!!!

 • Avatar
  Vasta M 5. detsember 2017 at 15:29

  Ma kasutaks ühika üüri maksmiseks ja ülejäänu eest teeks köigile piparkooke 🙂

 • Avatar
  Vasta K. 5. detsember 2017 at 15:25

  Mõtlesin pikalt kas panna oma lugu kirja või ei. Võitlen korteris hallitusega väga pikalt. Just vannitoas. Ja miski pärast kipub see hallitus tekkima ka magamistuppa kus on remont siiski tehtud. Ei jõua enam ära osta uut mööblit või välja vahetada koguaeg ja pidevalt remonti teha. Selge see, et ventilatsioon puudub ja just seda vaja olekski korterisse….just sügis/ talve perioodidel hullumaja. Aastast aastasse on viimastel aastatel olnud mul hingamisteede haigused,olen 95% kindel, et see just sellest hallitusest ongi tingitud. Peres ka kaks pisemat last. Enda pärast ma ei muretse…aga just laste…ja selleparast esimese asjana püüan ka selle korda ajada ISE järgmisel aastal. Kõigil meil võib olla raskeid aegu,või suured väljaminekud, tihti peale küsivad abi just need, kes võibolla seda abi ei vajagi.
  Neid kommentaare lugedes on selge, et kõigil on omad vajadused ja soovid. Kõigil meist võib olla raskemaid aegu. Aga tasapisi ise midagi ära tehes suudame me palju asju korda saata. Arvan,et igaüks tahaks näiteks hambaid korda saada, või uut lõhna, muid tarbeid , kodus remonti teha jne,neid asju võib olla väga palju. Aga on peresid just nimelt lapsi, kes ei saagi jõulutunnet kunagi tundma. Kes elavadki täiesti vaesuses. Või kes peavad külmal talvel õhukeste riietega käima! Kelle unistus endale midagi saada…võibki jääda unistuseks. Arvan,et just lapsed on need, kes vajaksid seda raha kõige rohkem# just nimelt, selle raha eest hoopis osta ise ja käia rõõmustamas lapsi oleks just see mida nad vajavad!
  Ükski laps ei peaks tundma tühja kõhtu magama minnes. Või külmetama külma pakase käes, kuna vanem ei suuda vastavaid riideid selga osta.
  Just see on mõtlemise koht,mida olen alati mõelnud…kas tõesti need kes kommenteerivad,et soovivad nt endale uut lõhna või teha kellegile teisele hoopis kingitust mõtlevad sellele,et äkki mõni teine vajaks hoopis poole rohkem seda. Nt enneaegsed lapsed MTÜ jne. Kes vajaksid seda abi väga.
  Kui ma vaatasin SNKT saadet ja valter võitis ja annetas just nimelt enneaegsetele lastele, siis olin rõõmust lakke hüppamas,et vähemalt läks võit õigesse kohta! Aitame just neid kes ei saa iseennast tõesti aidata…. Iga inimene võiks selle mõtlemis koha võtta ja mõelda läbi,kas tõesti ikka vajad seda 115€… Või äkki lööd ise kampa,et saaks koos kellegi jõulud ilusamaks teha?
  Ka mina tahan aidata!
  Ilusaid pühi ja palju palju rõõmu ja õnne algavasse uude aastasse kõigile

 • Avatar
  Vasta Laura 5. detsember 2017 at 15:21

  Kas keegi komme, Kalevi komme ei soovi lapsele jõulupakki, kellel endal pole võimalik? Mul on 3 last ja saame iga aasta töökohtadest mehega pluss vallalt, kokku ca 10kg komme ja keegi neid ei söö.

  • Avatar
   Vasta Kkk 5. detsember 2017 at 19:37

   Siin all oli just juttu üksikemast, kellel pole sussi sisse midagi panna. M6tlesin, et teen neile homme/ylehomme just siukse paki, aga äkki saaksid nad hoopis abi teilt? Mina siis aotaksin neid hea meelega jõululaua katmisel.

 • Avatar
  Vasta Jkk 5. detsember 2017 at 15:12

  Mina viiks oma erivajadusega poja koos endaga koolivaheajal kuskile spaasse. Saaksime mõlemad rutiinist välja. Või kui suurelt unistada, siis sõidaksin koos perega Lapimaale Jõuluvanale külla. Sest minu lapsepõlves oli alati jõuludel lumi maas. Mu poeg armastAb lund meeletult, see oleks siis tema jõulukink. Lumised jõulud.

 • Avatar
  Vasta Kris 5. detsember 2017 at 15:06

  Mina kingiks selle raha oma emale. 2 nädalat tagasi juhtus minu vanematekodus õnnetus, kus raskeveok sõitis majja sisse. Rikkudes maja katuse ja soojustuse täielikult. Raha läheks taastamistööde alustamiseks.
  Jõulud on siiski kinkimise aeg 🙂
  Rahulikku jõuluaega! 🙂

  • Avatar
   Vasta Liisa 5. detsember 2017 at 16:54

   Ausalt, selle rahaga ei saa seal mitte midagi tehtud. Tõsiselt. Isegi materjalikulu ei kata.

 • Avatar
  Vasta Liina 5. detsember 2017 at 15:03

  Mina registreeriksin endale selle raha abil osaühingu. Laste kõrvalt ei jää kuu lõpus üldse nii palju raha üle kunagi ja nii ma olen seda juba peaaegu aasta edasi lükanud ja samal ajal usinalt kellegi teise juures edasi orjanud.

  • Avatar
   Vasta Liisa 5. detsember 2017 at 16:56

   Aga igakuiselt kõrvale panna pisut? Aastaga oleks kindlasti juba päris kena summa kokku saanud.
   See pole ju selline asi, millele heategevuse raha minema peaks, kui nüüd enda vastu aus olla.

 • Avatar
  Vasta Sandra 5. detsember 2017 at 15:02

  Mina ennast nii ei tunne, aga tean, et nii tunneb minu isa. Kuuekümnendates eluaastates meesterahvas, kes põdes eelmine suvi insulti, ja ei tule rahaliselt enam toime. Rekkamehena tööl käies sai ta omale lubada järelmaksuga auto osta, ja samas ka kodulaenu maksta. Hetkel on aga seis selline, et pensipäeval tulevast rahast ei jäägi midagi järgi. Võlad on küll makstud, aga rohkemaks raha ei jätku. Nii olengi mina teda aidanud nii palju kui võimalik, hetkel aga olen rasedusega haiguslehel ja on endalgi raske. Arvan, et see rahasumma oleks minu isale väga suureks abiks.

 • Avatar
  Vasta Kätlin 5. detsember 2017 at 14:57

  Mis ma teeksin? Mu vanaemal on pühapäeval 75 juubel. Nagu ikka ei ole neil soove. Küll, aga jutu käigus selgus, et ta sooviks kuivainete tagavara, sooje sokke, põrandalampi, sooje kindaid õues töötamiseks, sünnipäevalauda. Nüüdseks üksinda elavale vanaemale oleks see vähim, mis ma tagasi anda suudaksin selle eest, mis ta minule “andnud” on. Loomulikult oli tema poolt loetletu valikuvariantidega, et mida keegi soovib tuua. Ma kulutaksin selle raha tema sünnipäeva-ja jõulukingituse peale. Ostaksin just seda, mida ta ise ei suudaks/ei ostaks hinna tõttu. Üksi elavale vanaemale jätkuks sellest kingitusest pikaks ajaks ?

 • Avatar
  Vasta Päikseke 5. detsember 2017 at 14:51

  Minule läheks see raha asja ette. Nimelt on mul lubade jaoka raha vaja, käin küll tööl, kuid meie perel on vaja ema matuste jaoks ka raha..
  Töö mida teen, on ajutine. Autoga saaksin teises linnas hooldajaks käia.
  Muidugi, kui mina seda raha ei saa, siis loodan, et see jõuab inimeseni, kellel oleks see summa väga suureks abiks! 🙂

 • Avatar
  Vasta A 5. detsember 2017 at 14:49

  Ma annaks selle raha oma emale, kes elab minust kaugel ja kes teenib näruse miinimumpalga. Teeb seda tööd juba 25 aastat ja ei tahagi tööd vahetada, sest kardab, et ei saa mujal hakkama. Hetkel töötab ta hooldushaiglas hooldajana. Oma palgast saab ta arved makstud ja jääbki ainult söögiraha. Ravimeid ega uusi riideid pole ta ammu endale lubada saanud. Isegi vaatamata sellele, et ma katan tema igakuised telefoni, teleka, neti ja sõiduarved

 • Avatar
  Vasta Noora 5. detsember 2017 at 14:45

  Mina paneksin selle raha enda silmalaseroperatsiooni kogumiskasti, natukene on veel puudu 🙂

 • Avatar
  Vasta triin 5. detsember 2017 at 14:45

  Kuna minul lapsi pole, siis ilmselt ei osutu ka valituks, aga proovida võin ikka. Olen noor tudeng ja tulin maalt linna oppima, et saaksin õppida mind huvitavat eriala. Kuna hetkel on mul majanduselt väga mannetu kuu, eelmine tookoht pandi kinni ja detsembris ma palka ei saanud. Mõtlesin, et teen challenge kuidas jõulukuul 70 säästetud euroga hakkama saada, see aasta vist endale päkapikku ei mängi 😀 See 115 kuluks tõesti ara, saaksin isegi 24ndal kõhu täis 😛

  • Avatar
   Vasta triin 5. detsember 2017 at 14:47

   Kui sul oli vähemalt aussis keegi, kes sulle raha kandis, siis mul kahjuks on maal ainult vanaema, kes ei saa endagagi hakkama. Aga otseselt pole hullu, eestis tõsteti ju taara hind 0.10 sendi peale 😀

 • Avatar
  Vasta AV 5. detsember 2017 at 14:42

  Ma annetaks pigem otse mõnele organisatsioonile või inimesele kellel tead et abi vaja on 🙂 Sest kes siin soovib talvejopet või uut telefoni või miskit säärast siis andestage aga on perekondi kes on hullemas olukorras kui uus jope või mobiil. Tean ka omast käest perekonda kus kasvab viis last plus lapselaps ja isa käib vaid tööl. Nende mured on pisut suuremad kui jope/mobiil. Aga nad ei käi ka kuskil abi palumas vaid saavad hakkama selle väikse palgaga sest igaüks teeb oma eluvalikud ise. Kuskil oli ükspäev teema et aidake koguda rahu kuna korter oksjonil andestage aga ma ei mõista kuidas saab oma elu nii valesti elada või mis katastroog peab toimuma? Ka mina võiks ju rääkida kuidas me elame kolmekesi siin jääkülmas korteris kus koguremont pooleli ja kuus majandan miinimum emapalgaga söönuks meid kolme pluss koera, aga saan ju hakkama sest oskan teha piisavalt head valikud et mitte unarusse jääda.
  Okei sai nüüd pisut pikk jutt ja lodan et keegi risti ei löö mind 😀 ja et mõte kohale jõudis ?

  • Avatar
   Vasta Lilli 5. detsember 2017 at 16:10

   KALLID INIMESED, KELLEL POLE ENDA LASTELE SÜÜA EGA KINKE PÜHADEKS! Ning ka tegelikult niisama toredad vanurid, sest me kõik teame seda lahedat Eesti pensioni.
   Palun kirjutage Facebookis DoGoodi. Just lõpetasin ühe pakikesega, mille neile saadan. Nad kogivad kinke jms vajalikki abivajajatele. Mul oleks veel mänguasjy/riideid, mida jagada!

 • Avatar
  Vasta Manni 5. detsember 2017 at 14:40

  Oeh, ma tean,et paljudel Teistel oleks seda raha rohkem vaja kui mul. Kuid kirjutan ikka. Me ei ela küll täielikus vaesuses, kuid arved on vaja maksta ja elada ka. Ise tööl ei käi, vaid lapsega kodus. Mees teenib ainukesena sissetulekut perele. Me ei ela kusagil linnas, vaid täitsa maakolkas. Ja auto on meie peres hädavalik asi. Ja nüüd läks auto katki. Ei tahaks seda remondiraha kuidagi söögirahast võtta. Liikuda ei saa, vaid mõne bussiga, kuid ega needki tihti ei käi. Ehk siis lühidalt öeldes viiks selle raha eest auto remonti.

 • Avatar
  Vasta lll 5. detsember 2017 at 14:37

  Lugesin neid kommentaare ja esimene mõte oli, et need tuleks saata riigikokku ettelugemiseks. Siis näeksid need (me ei saa oma 3000€ hakkama, vaja palka tõsta 50%) niisama istujad ka mis elu eestlased elavad.
  Siis mida edasi ma neid lugesin..noo läksin veidi närvi.

  Meie perel ei tule ka see aasta jõulukinke, jõulupuud ega lookas jõululauda. Tähistame pühi kõik koos aega veetes. Lähme jalutama või kui tuleb see kaua oodatud lumi, siis kelgutama vms. Alati ei pea kinke tegema ju?

  Need kes tahaksid omale uusi jalanõusid, kombesid, jopesid või spasse minna- facebooki grupid on odavat ja ilusat kaupa täis- osta sealt. Palju asju antakse niisama ära. Spaad on ka luksus omaette, kogu pikka aega raha ja siis mine ja naudi. Samuti see, kes soovis fotograafi juurde ema saata- kui pole raha siis tee ise fotod või samamoodi kogu. Kui pole raha asjade jaoks, siis lepi oma eluga mitte ära võta võimalust ära nendelt kellel tõesti häda kaelas. Ja noooo reisirahaks võtaks keegi..kui jõuad reisile minna, siis ilmselgelt oleks see 115€ sulle juba laristamiseks.

  Hambaarsti juurde minejad- miks ootate viimaste hetkedeni? Mina käin iga aasta kontrollis ja olen jõudnud oma arved ka makstud seal. Mida kauem ootad seda suurem arve tuleb! Need kellel võlad- mine võlanõustaja juurde. Ma ei saa aru inimestest, kes ei oska elu elada ja üle oma võimete elavad.

  Suurem osa siinsetest on nii tähtsusetud soovid. Ma toetaks kui vaid saaks, neid kellel tõesti on haigusega rahad otsas. Mitte neid kes lihtsalt tahavad midagi osta kuna jõulukuu.

  • Avatar
   Vasta AV 5. detsember 2017 at 14:44

   Õige ?täpselt minu mõte. Pakutakse abi abivajajale ja kohe kõik abitud ?

  • Avatar
   Vasta vastuseks 5. detsember 2017 at 15:04

   Eks igal ühel on oma mured. Ja ma arvan, et kõrvaltvaataja pilgu läbi ongi paljud mured tühised.

   Püüa ka teisi inimesi mõista.

   • Avatar
    Vasta Liisa 5. detsember 2017 at 16:59

    Mõista inimest, kes küsib annetust reisirahaks? See on MURE?

  • Avatar
   Vasta Liisu 5. detsember 2017 at 19:36

   Annab mõista inimesi jah kes tahavad minna spasse või oskamatusest oma eelarvet käsitledes võlgu maksta???
   Näiteks minu isal on diabeedi tagajärel jalg nii moondunud et pole enam jalanõud mis jalga mahuks. Käib praegu nn. haigla sinine kilesuss jala ümbes ja kõik. Spets jalanòud maksavad üle 100€. tema oma invaliidsusrahadega neid ei suuda osta. Mina ise kogun raha ja majandan vastavalt oma pisikese palga juures, et saaks need enne lume tulekut talle osta. Tuleb vaid eelarvet jälgida ja kõik on võimalik!

 • Avatar
  Vasta A 5. detsember 2017 at 14:31

  Pisipoja kasvab liiiga ruttu, välja oleks vaja vahetada nii turvahäll kui ka vanker, lapsed ennekõike ??

 • Avatar
  Vasta Tiina 5. detsember 2017 at 14:30

  Mariann, su kirjeldus oli nagu minu elust. Ainuke, et ma ei neelanud unetablette ega elanud Aussis. Täiega must auk ja deprekas ja null ideed, mida endaga peale hakata või mismoodi kuhugipoole omadega üldse jõuda. Õhtust hommikuni vaatasin sarju ja filme, elatusin kohvist ja leivast/sepikust. Hea, kui midagi sinna peale sai vahel ostetud. Vend ja ema tulid mulle ükskord ootamatult külla. See minu depressivsus ei jäänud neile märkamata. Me läksime poodi ja nad maksid mu poearve. Kui nad lahkusid, nutsin ma omaette vist terve ookeanitäie. Mingi täiesti halvatud eluperiood oli. Noor inimene, aga nagu teovõimetu oleks. Tööd otsisin ja kandideerisin ka siia-sinna. Kõikjalt ainult eitavad vastused. See tegi kõik asjad ja olukorrad vaid hullemaks. Masendav seda aega meenutadagi. Õnneks nüüd ikka kuidagi majandan ennast ja oma peret. Ma ei soovi küll, et mu lapsed kunagi peaks sellises seisus olema, selliseid tundeid tundma, sellises ennast kaotanud olekus olema… Sinu pakutavale rahale väga ei pretendeeri või kui, siis kingiks omalt poolt selle edasi hambaarstile…..

 • Avatar
  Vasta L 5. detsember 2017 at 14:29

  Mina kasutaksin seda raha maja edasi renoveerimisele. Oleme koos lapsega elanud pooleliolevas maja ligi kolm aastat ja siiamaani pole lihtsalt olnud rahaliselt võimalik seda edasi ehitada, nüüd tuli tuhin sisse ja vaikselt nikerdame, et saaksime enamvähem mugavamad elamistingimused.
  Lapsel on veel tolmuallergia ka peale kauba, mis tähendab, et hommikuti tõuseb ta alati nohuga kuna ehitustolmu tekib pooleliolevas majas iga päev, mida reaalselt ei olegi võimalik niiöelda “ärakoristada”. Õnneks on lapse enda tuba valmis, mis oli algusest peale prioriteet, et vähemalt temal oleks koht, kus seal majas elades ehitusmasendust peale ei tuleks. 🙂

 • Avatar
  Vasta Ulvi 5. detsember 2017 at 14:28

  Olen veebruari beebi ootel ning ostmata on veel voodi ja madrats ning turvahäll, saaksin selle raha eest osta need järelturult

  • Avatar
   Vasta Jane 5. detsember 2017 at 14:48

   Kirjuta mulle palun. mottusjane@gmail.com

  • Avatar
   Vasta kkkkk 5. detsember 2017 at 15:30

   Te saate need ka osta toetuste eest, mis makstakse välja peale lapse sündi, nii riigi kui valla poolt. Selle jaoks need toetused ongi.

 • Avatar
  Vasta E.L. 5. detsember 2017 at 14:28

  Mina kingiksin selle raha hoopis ühele tublile üksikemale, kes minuga ühes beebigrupis on.
  Ta kasvatab kahte last, üks poiss ja teine tüdruk.
  Kolis mõned kuud tagasi ühte pisikesse külla, kuna leidis seal soodsa hinnaga üürikorteri. Korter oli väga jubedas seisus, aga ta võttis kätte ja tegi kõik ISE korda, vähe väheste vahenditega. Kordagi pole näinud, et ta kusagil kurdaks, et raha pole ja halb elu, kuigi ta peaks toetustest elama küll ( väiksem laps pole lasteaia kohta saanud).
  Ta pakub oma lastele nii palju kui võimalik ja ta lapsed hindavad seda, väiksem ei saa küll veel vist aru, aga suurem küll.
  Viimane asi mis mulle nii nii südamesse puges, oli alles paari päeva tagune “probleem”, kus emal ei olnud võimalik poodi minna, et päkapikusussi sisse midagi panna. Ta mässis enda tehtud kaeraküpsised fooliumi sisse, joonistas naerunäod peale ja pani sussi sisse. Vähemalt midagigi. :))
  Ma usun, et see raha kuluks nende perre kindlasti ära jõuluajal. Saab kena jõululaua katta ja kindlasti ka kingitused lastele kuuse alla.
  Ma küll otseselt ei suhtle selle pereemaga, aga vajadusel saaks kontakti ikka, et kingitus kohale jõuaks 🙂

  • Avatar
   Vasta m 5. detsember 2017 at 16:50

   Ma tean kellest sa räägid, oleme ilmselt ühes grupis 🙂 Kas see on üürikorter, mida ta remontis? Ma nii lootsin, et see on ta enda oma. Aga ta on tõesti tubli, ei vingu mu meelest kunagi ja leiab paljudes ajsades positiivsema külje üles.

  • Mallukas
   Vasta Mallukas 5. detsember 2017 at 16:55

   Kahjuks on su e-mail vale ja sinuga ei saa kontakti.

   • Avatar
    Vasta K 5. detsember 2017 at 17:06

    Soovin selle ema kontakte kui ta lubab. Aitaksin teda sussikommidega

  • Avatar
   Vasta Leena 5. detsember 2017 at 17:18

   Kirjutasin teile mailile 🙂

   • Avatar
    Vasta Kkk 5. detsember 2017 at 19:40

    Minu meilile need ei j6udnud 🙁

    • Avatar
     Vasta E.L. 5. detsember 2017 at 21:13

     Mallu!
     Kui mind mõtlesid, siis oli jah valesti läinud kogemata. Nüüd õige 🙂

  • Avatar
   Vasta Auli 6. detsember 2017 at 20:59

   Ehk saab ka meili aadressi?
   Või siis las kirjutab mulle: auli.paljak@gmail.com

  • Avatar
   Vasta Anna 10. detsember 2017 at 11:03

   Soovin aidata. Palun üksikema kontakti või mis fb grupist saad teda üles leida.

 • Avatar
  Vasta ... 5. detsember 2017 at 14:22

  Mul oleks vaja küll. Reede küll rahapäev, aga sinna samas kaua aega. Ma olen haiguslehel lapsega istunud 2 kuuga mingi 3 korda. Töölt palka ei saa kah nii palju et kasvõi jõuludki normaalsed tulevad. Söögirahagi napib, vaja veel lapsele rohtusi. Pluss lapsed ootavad igahommik midagi sussi seest.

 • Avatar
  Vasta KT 5. detsember 2017 at 14:20

  Ostaks ämbri roosat värvi ja purgi mööblivärvi tüdrukute toa jaoks. Ja siis on veel üks kink puudu 🙁

 • Avatar
  Vasta Maki 5. detsember 2017 at 14:17

  Kui õnn peaks naeratama siis mina ostaks oma lastele jõulukingid selle raha eest. Novembris kolm nädalat lapsega haiguslehel olla lööb majanduslikku olukorda korraliku augu sisse. Kuid tean et on inimesi kes on raskemas olukorras kui mina.

 • Avatar
  Vasta Kristina 5. detsember 2017 at 14:17

  Tere!
  Mina kasutaksin seda raha, et osta oma 2-aastasele pojale j9ulukink. Olen lapse isast juba yle aasta lahus, ning k@in ise t99l ja poeg lasteaias. Kuna poja aga on alatihti haige, ei saa ma t@is kuud t99d teha, mist9ttu on palk p@ris nigel. Nyyd detsembri algul kolisime, kuna eelmine koht j@i liiga kalliks, yhetoalisesse ahikyttega korterisse, mis asub garaazi peal. Ehk siis v9id ette kujutada, kui kylm seal on. Nyyd kogu mu detsembri palk l@kski yhe kuu yyriks ning tagatisrahaks. Lubasin endale eelmine kuu, et ostan endale talvesaapad, kuna enda omad lasevad l@bi, selleasemel ostsin pojale p@kapiku n@nni. Tean, et see poleks nii oluline olnud, aga kuna kui poja lasteaeda viisin siis seal lapsed n@itasid, mis p@kapikk t9i ja mul hakkas mu oma pojast nii kahju, kui ta k@si pikka kommi ootas. Oh well, pyyan siis jaanuaris need papud osta, saan hakkama. Otsustasin, et see aasta peangi j9ulud ainult pojaga, kuna vanemate v9i kellegi juurde minnes, on ka neile vaja miskit viia, tyhjade k@tega ju inetu.. Vast mingi s99giraha ikka j@@b, ma loodan, kuid kinki tahaksin oma pisikesele silmaterale ikka teha, sest tema on see, t@nu kellele ma yldse yritan, pingutan ja hoian pea pysti. Sinu perele, kallis Mariann, soovin ma ilusat j9uluaega, palju soojust, r99mu, piparkoogi ja mandariini l9hna koju. Hoidke ja armastage yksteist! Kristina

  • Avatar
   Vasta Kadi 5. detsember 2017 at 22:41

   Kus asute? Kui võimalik, siis sooviks teid aidata 🙂

 • Avatar
  Vasta Miia 5. detsember 2017 at 14:17

  Oeh..kust küll alustada.
  Oleme hetkel jõudnud olukorda, kust välja saamine võtab veidi aega.
  Mina olen 1a7k lapsega kodune,mees töötab,aga sellest kasu minimaalselt.
  Miks? Aastate tagused elatis võlad koputasid uksele ja nüüd plekime neid täie rauaga. Jah,eks oli oma viga,et ei maksnud varem, aga mis seal ikka.
  Korrutasime endale mantrana,et saame hakkama ja eks ka peab.
  Kui mul oleks praegu 115 eurot,ma ostaksin külmiku süüa täis, praegu seal midagi peale karbi munade ei ole. Hästi majandades,saaksime selle rahaga kuu aega läbi.
  Otsustasime,et jõulu kinke ei tee,lihtsalt pole mille eest teha. Kuigi endale tahaks uusi teksaseid ja sokke. Lapsele jõuludeks kingivad vanaemad midagi.

  • Avatar
   Vasta Liisa 5. detsember 2017 at 17:05

   Ma ausalt ei tunne kuidagi mingit haletsust elatisvõlglaste vastu. Kui on end teadlikult sellisesse olukorda pandud, siis ongi raske. Enne oli raske sellel osapoolel, kellel elatis saamata jäi.
   Olen ise väga pisteliselt elatist maksnud vanema laps, nii et sorry, not sorry.

 • Avatar
  Vasta B. 5. detsember 2017 at 14:16

  Mis toitu su koer sööb? Sooviksin aidata.

 • Avatar
  Vasta Chillu 5. detsember 2017 at 14:15

  Maksaks võlga ära, mis tekkis siis kui emapalk lõppes aga tööle veel minna ei saanud

 • Avatar
  Vasta Kaisa 5. detsember 2017 at 14:14

  Eelmine nädal otsustas arvuti kõvaketas koostöö etteteatamata lõpetada- korralik jõulukink on nüüd 7-8 aasta jagu kadunud piltide näol. Vanemast lapsest on mingid pildid prinditud, nooremast aga ühtki- raha eest laseksin spetsidel faile taastada- jama kui üle aastasest lapsest ühtki pilti pole. Lisaks leidsin Pärnus sõites üles ainsa toreda naela, mis kohe tahtis autorehvi lõhkuda ning nüüd on uusi rehve ka vaja. Ema üürile antud korterist kolisid üürnikud välja viimast üüri maksmata ja korterit koristamata, seega tuleb sinna koristusfirma kutsuda, sest olukord on rõve- arvan, et 115 aitaks emal ikka korralikul määral seda kohta taastada. Ja last, but not least juhtus onul hiljuti autoavarii, mille tulemusena on ta voodireziimile suunatud ning tööd ei tohi absoluutselt teha, aga arved tahavad maksmist. Oh need jõulud ei tahtnud murevabad olla.

 • Avatar
  Vasta Margit 5. detsember 2017 at 14:13

  Võtaks raha meelsasti vastu, aga tegelt pole ma eriline abivajaja 🙂
  Raha tahaks ühele MTÜ-le paluda. Oli heal toimetulekul toetatud elamise teenus, rentis linnalt ruume ja vaimupuudega inimesed elasid rõõmsalt ühes koos, igal oma eraldi tuba ja ühine elutuba ja köök, linn aga leidis, et MTÜ üürnikuna pole tulus äri ja palus asutuse välja kolida, nüüd leidis MTÜ omale pika otsimise peale küll uue pinna, tegi pika-pika üürilepingu ja hakkas neid väga kehvas seisus ruume elamiskõlblikeks ehitama. Olen paaril korral edusamme vaatamas käinud ja mees käis vabatahtlikuna ühel õhtul abis ehitamas, koju jõudes rääkis, et ta teadis küll, et seal kehvasti läheb, aga poleks uskunud et niiii hull seis on, neil polnud ehituseks isegi uusi kruve, otsisid kasutatud kruvide seast viisakamaid mida taaskasutada ja teisele ringile seina lasta. Annetajad on üht-teist tegelikult andnud, et tapeeti ja värvi täitsa on, aga pole materjali millega vanu ukse auke kinni ehitada. Tean, et MTÜ juhataja on väga kokkuhoidlik ja otsib soodsamaid pakkumisi ja selle raha eest saaks ta järgmisena välja ehitatava toa tarbeks päris palju materjali soetada ja jälle ühe kliendi lisaks oma hoole alla võtta.
  Lapsed ja loomad kõnetavad paljusid inimesi ja pole üleliia keeruline sponsoreid leida, aga puudega inimesed pole just populaarseim heategevussihtgrupp. FBs on nad MTÜ Singel Kodu nime all.

 • Avatar
  Vasta S 5. detsember 2017 at 14:12

  Kuluks selline summa mõne hädavajaliku beebiasja muretsemiseks. Tita on kohe-kohe tulemas, aga (kuna puuduva töövõime ja puude tõttu ma tööl käia ei saanud, siis) rahanappuse tõttu oleks endiselt veel palju soetada 🙁

  • Avatar
   Vasta Karin 5. detsember 2017 at 23:43

   Tere,mis on asjad mida beebile vajate?

 • Avatar
  Vasta Mirru 5. detsember 2017 at 14:12

  Ma kirjutasin pika teksti, et miks mul raha vaja oleks. Enne kui postitsasin, piilusin ka teiste kommentaare ja selle peale kustutasin oma kirja ära. Jah mul oleks ka raha vaja. HÄDASTI, aga on neid kellel oleks seda minust rohkem vaja.
  Loodan, et õige inimene saab selle endale ja soovin kõigile rahulikku jõuluaega. 🙂

 • Avatar
  Vasta E 5. detsember 2017 at 14:08

  Super postitus!
  Ma panustaksin selle raha enda vannitoa alla. Torud on katki, lasevad vett läbi. Üleüldse on nõme seis selle vannitoaga ..

 • Avatar
  Vasta ... 5. detsember 2017 at 14:08

  Kindlasti on palju inimesi kes vajaksid seda raha rohkem kui meie, kuid kirjutan siiski meie loo.
  Leidsime ligi 2 aastat tagasi omale korteri, küll linnast üpris kaugel kuid ikkagi oma 🙂 Korter oli ilus, hind oli hea ning omaniku sõnul pidi kõik super olema. Esimene talv aga selgus et õhksoojuspump seda korterit ära ei küta ning kamin peab sooja vaid nii kaua kuni tuli all. Alumine korter seisab tühjana ning tänu sellele on ka põrandad jääkülmad. Seega on korter üpris niiske ning nüüd on vaja hallitusega võitlema hakata, aga seda ei saa enne teha kui saame soetada uue boileri, et kogu küttesüsteem selle taha panna, siis on lootust et saame soojaks ka köögi ning võime ära võtta lapse toast elektriradika. Hetkel hallitab korteris 3st toast kaks (+köök ja vannituba)
  Üritame küll omal jõul hakkama saada, kuid kuna elektri arve on talvel 150 euro kanti, siis ei jäägi väga raha kõrvale panna. Raseduse tõttu elasime terve 2017 aasta ühe palgaga (esimese lapse vh lõppes 01.17) ning üritame nüüd vaikselt järjele taas saada.
  Ühesõnaga panustaksime selle raha boilerile, et lapsed ei peaks hallituse sees kasvama 🙂

  • Avatar
   Vasta A 5. detsember 2017 at 14:59

   Wow nagu minu elu 🙂

  • Avatar
   Vasta Helen 5. detsember 2017 at 15:41

   Niiskusimur oleks ka üks väärt asi. Tõmbab õhust vee välja nagu naksti. Me elame kliimas, kus aasta läbi on õhuniiskus 80% juures ja eriti talvel läheb olukord märjaks (aknad udused jne). Muretsesime omale niiskusimuri ja hops asi paranes. Päevas tõmbas ikka mitu liitrit õhust välja.

   • Avatar
    Vasta Laura 5. detsember 2017 at 20:11

    Milline niiskusimur teil on?

 • Avatar
  Vasta Anneli 5. detsember 2017 at 14:07

  Ma kingiksin selle raha oma vanematele, kes näevad alati jõuludega vaeva ning jõulud on tulemas ja sellega kaasnevad kulutused. Oleks nii tore, ka vahel neid rõõmustada.

 • Avatar
  Vasta E 5. detsember 2017 at 14:05

  Ostaks talveks küttepuid või briketti mida veel polegi…
  Hetkel toon ema ja ämma juurest.
  Ennustatakse külma talve seega päris nii see asi edasi minna ei saa aga pole ka erilist ettekujutust kust see raha vastu jõule võtta. Olen kahe lapsega kodune, nad enamuse ajast haiged ja mees niigi elab praktiliselt tööl. ?

 • Avatar
  Vasta KV 5. detsember 2017 at 14:04

  Mu kaaslase peres on kolm last ja mitte keegi neist ei saa jõuluajal ei päkapikke, ühtegi kingitust ega ka mitte jõuluõhtul head süüa. Vanematest rääkimata. Vanim poeg veedab jõuluõhtu tööl. No jube kurb. Sooviksin kuidagigi toetada ja head teha. Jõuluaeg peaks olema igaühele perega olemise ajaks, et end soojalt ja turvaliselt tunda. Kui aga endalgi pole anda, siis njah .. on eriti valus vaadata.

  • Avatar
   Vasta Kadri 5. detsember 2017 at 20:59

   Palun jäta oma email, kirjutaks sulle 🙂

 • Avatar
  Vasta Galja 5. detsember 2017 at 14:03

  Minul läheks see raha hambravile.

 • Avatar
  Vasta Ema 5. detsember 2017 at 14:03

  Nähtavasti ostaksin oma kahele lapsele jõulukingid, sest üksikema ja õpilasena ei kujuta ausalt öeldes ettegi, kuidas neile jõululaupäeval silma vaatan ja ütlen, et kahjuks jõuluvana see aasta ei käinud. Ootan küll jõuluimet, et juhtub jõuluime aga hetkel on vaid tagasilööke tulnud?

 • Avatar
  Vasta Viktoria 5. detsember 2017 at 13:57

  Ostaksin oma emale jalanõud ja jope, kuna raske rahaseisu pärast ei suuda ta ka endale midagi vastavat ja veidike odavama hinnaga muretseda, sellepärast ka kuulen igakord, kuidas ta on end taaskord ära külmetanud või haigeks jäänud. Minu ema väärib seda igaljuhul, sest tema on mind alati aidanud ja aitaksin ka mina nüüd teda! 🙂

  • Avatar
   Vasta Luisa 5. detsember 2017 at 14:29

   Aitaksin hea meelega jalanõude ostmisel!

 • Avatar
  Vasta M 5. detsember 2017 at 13:56

  Ma ilmselt paneksin selle raha hambaravi fondi, sest ühel hambal avastati mul piki mõra ning selle hamba korda tegemine läheb maksma u 800-900€. 🙁

 • Avatar
  Vasta Marii 5. detsember 2017 at 13:56

  Lugesin kommentaare ja kuigi mõtlesin, et tütar tahab rohkem ratsutada kui 1* nädalas, selle rahaga saaks lausa kolm kuud topelt trenne teha, siis vaatasin kui palju on abivajajad, kellel on palju rohkem seda raha vaja. Ilusat jõuluaega ja mõnust päikest teile Tenetifele!

  • Avatar
   Vasta Saara 12. detsember 2017 at 11:05

   Kuna ma ise olen üles kasvanud samasuguses tundes nagu Sinu tütar, Marii, siis hea meelega aitaks teid. Kirjuta mulle palun saara.sadrak@gmail.com.

 • Avatar
  Vasta M 5. detsember 2017 at 13:54

  Olin pool kuud haige ja raiskasin kõik haiguslehe rahad ära. Arvatavasti toitun peale arvete maksmist järgmise palgapäevani ainult porganditest. 😀

 • Avatar
  Vasta Mina 5. detsember 2017 at 13:50

  Ilmselt on teisi, kes vajaks seda rohkem, kuid kui minule õnn naerataks, siis ostaksin selle raha eest isale pesumasina, mida oleks talle väga vaja aga kahjuks ei ole enda pere kõrvalt võimalik seda soetada talle niipea.

 • Avatar
  Vasta Kadri 5. detsember 2017 at 13:47

  Tunnistan ausalt et maksudeks, kuna just eile teatati mehele et ajutiselt pole hetkel tööd pakkuda siis maksaks maksud ära ja saaks ka järgmise kuu maksudeks alles jätta. Õnneks jäulukingid ammu varutud. Kahju ainult et järgmine kuu lapse sünnipäeva võib olla pidada ei saa.

 • Avatar
  Vasta K 5. detsember 2017 at 13:44

  Mina kingiks selle raha enda emale kellel on 1 lihne soov,osta taleks küttepuud. Selle rahaga saaks kasvõi natuke,üksi töötab ja vana maja vajab palju kütmist. Kellegi jaoks on talvepuud väike asi,meie pere jaoks aga suur väljaminek.
  Ema on tubli kasvatnud üles 6 last üksi. Arvan et ta oleks väärt seda et eipeaks muretsema kus kokku hoida et puid osta.

 • Avatar
  Vasta Kristel 5. detsember 2017 at 13:39

  Kasutaksin seda raha poja sünnipäevaks mis tulekul 15.12
  Saab 5 !! Kuna hekel pole üldse raha siis ta oleks väga kurb et sõpru külla kutsuda ei saa ?????
  Jõulud ka veel tulekul oehh…

 • Avatar
  Vasta Marily 5. detsember 2017 at 13:39

  Tere Mallu,
  Kõigepealt ütlen, et sa oled ingel, et selliseid asju teed.
  Mina ise saan endaga hakkama, aga see raha kuluks hädasti ära minu Õele. Ta on imearmas ja soe inimene, kuid kelle elu kahjuks ei lähe viimastel aastatel kõige paremini- valed otsused, valed inimesed ja kõik kuidagi veab viltu- kuna talle langesid kaela mitmed kohtus käimised, siis tekkinud on võlad jms. Püüame küll lähedastega teda jõudu mööda aidata, aga see oleks jõulude eel talle suureks toeks. Lisaks on ta üksikema ühele pojale ning teist poega, kes isa juures elab, peab ta ka igakuiselt toetama. Tööl käib ta kenasti, kuid kahjuks ei ole teenistus ka kõige suurem.
  Kui see raha läheks temale- oleksin ma sulle südamest tänulik ja jõuluõhtul mõtleme kogu perega Sinu peale!

 • Avatar
  Vasta T.Ro 5. detsember 2017 at 13:36

  Minu lapsel on peale jõule sünnipäev ja ta tahaks hirmsasti esimest korda elus koos lasteaia sõpradega mängutoas sünnipäeva pidada. See aasta, aga kahjuks selleks raha ei jagu, abikaasa jäi oma tööst just ilma ja tuleb kokkuhoidlik olla. Raha kulutaks niisiis sünnipäeva pidamisele 🙂

 • Avatar
  Vasta A 5. detsember 2017 at 13:36

  Mina kasutaksin seda raha, et maksta ära oma pisivõlad ja osta endale uued jalanõud millega tööl käia.. 11 tundi 5 päeva nädalas laotöölisena betoonpõrandal nende vanade räbalatega tööd teha mõjub jalgadele väga surmavalt ja pole siiani (4 kuud) leidnud seda vaba raha, et jalanõudesse investeerida. Kogu palk läheb üüri ja toidu jaoks minule, mu elukaaslasele ja meie armsale kiisule..

  Armsat jõuluaega!

  • Avatar
   Vasta Anna 5. detsember 2017 at 14:04

   Hei! Palun anna mulle enda kontaktid. Aitan sul uusi jalanõusid soetada 🙂

 • Avatar
  Vasta Kris 5. detsember 2017 at 13:36

  Hei!
  Mõtlesin tükk aega. Igaüks leiaks koha, kuhu see raha ära paigutada, poleks sellega ka minul probleemi. Aga mina ei vaja seda nii palju, kui minu ämm. Olen 1.4 aastase lapse ema ja läksin tööle. Last hoiab ämm ja temale maksan ka sümboolse summa kuus. Parim ämm keda tahta. Pole kunagi öelnud, kuule täna ma ei saa last võtta, olen haige, jalad valutavad või mida iganes. Ta ise on kimpus kõrgvererõhuga, lisaks diabeet ja naistehädad. Viimasega läheb jaanuaris opile. Kõigest sellest on, pidevalt liigesed paistes ja kogu keha valutab. On olukordi, kus tal pole raha rohtude jaoks, aga isegi seda ta ei ytle, vaid olen jutu sees teada saanud. Lisaks on tal veel pangalaen peal. Seega kui ta last hoida ei saa, ning lisatööd teha, mida peale lapsehoidmist teeb (käib õhtuti koristamas) ostaksin talle kõik retseptiravimid välja, mis on kirjutatud mitme kuu jagu, et vähemalt rohud oleks inimesel olemas, selleks raskeks perioodiks, küll toitu saab.
  Päikest Perele!

 • Avatar
  Vasta T 5. detsember 2017 at 13:36

  Mina soovin oma noorema venna ja 3 õe jõulud paremaks teha ja neile kingid osta.

 • Avatar
  Vasta Mim 5. detsember 2017 at 13:31

  Mina ostaks ka oma lapsele midagi toredat ja arendavat. Kuna pidime eelmine kuu uude üürikasse kolima siis paratamatult läksid kõik finantsid sinna alla ja kurb oleks kui mu pisikese esimesed jõulud tuleksid ilma kingita 🙁

  • Avatar
   Vasta Tiina 5. detsember 2017 at 15:08

   Hei! Palun anna oma e-maili aadress. Pisike sebastian tahab, et teie kullapai esimesed jõulud saaksid ka erilised olla. Toetaksime pisut! 🙂

 • Avatar
  Vasta Pille 5. detsember 2017 at 13:30

  Hei!
  Kindlasti pole ma ainuke sellise sooviga, aga tahaks arvata et siiski olen ma oma sooviga, just seda raha väärt.
  Üksikemana ei saa just palju oma peret hellitada, ja neile jõulukinke lubada.
  Aga selle raha eest tahaks oma kallile pojale, ja kallile perele kinke jõuludeks teha.
  Või veel parem, minna kõik koos spasse puhkama.
  Tühine ja ehk isegi isekas soov, aga just seda ma selle rahaga teeks.

 • Avatar
  Vasta Kaidi 5. detsember 2017 at 13:29

  Mina ostaksin selle raha eest lastele riideid. Kuna mõlemal tüdrukul on püksid juba täitsa lühikesed ja kuulunud, aga raha et osta hetkel pole. Voi läheksin käiksin hambaarstil, sest hambad lagunevad, aga kuskilt raha votta pole.

 • Avatar
  Vasta Sandra Pa 5. detsember 2017 at 13:29

  Tahaksin olla see, kes karjub et minul on seda kohe kindlasti megalt vaja. Ja olekski, kulutaksin ta hambaarsti juurde minekuks või esmaabikursusele minekuks ja autokooli eksamid teeksin selle rahaga ära, et saaksin ometi asjadega edasi minna. Kuid ei, ma ei pea ennast nii oluliseks et mina teeniksin selle ära.
  Ma kingiksin selle raha omakorda oma emale, kellel on jaanuaris tulemas juubel ja kellel tegelikult oleks vaja isegi rohkemgi sissetulekut, et saaks endale hambad ette, et klienditeenindaja saaks laialt klientidele naeratada … see 115€ kuluks ta hammastele ära nagu naksti. Kuna ta hambad on väga kohutavas seisus, siis oleks see samm lähemale … kuskile järgmise sammu poole.

 • Avatar
  Vasta Marrja 5. detsember 2017 at 13:27

  Nälgas ei ole, hambad on suus, arved on makstud, aga vot olen aus ja oma nimega ja ütlen et tahaks seda raha enda kontole, et minna ja osta 9 aastasele poisile kehalise tossud, teksad, jope ja paar t särki, sest need on asjad mis on tal kas puudu või väikseks jäänud ja vist detsembris neid osta ei saa, sest ainuke sissetulek on hetkel mehel, kuna beebi majas.

  • Avatar
   Vasta Ehee 5. detsember 2017 at 13:38

   Mis suurust laps kannab ? Mul terve hunnik ca 140-150 cm pikkusele poisile riideid anda ?

   • Avatar
    Vasta Enge 6. detsember 2017 at 00:42

    Hei.Kas saaksin teie kontakti?Kui soovijat pole nendele asjadele siis ma ostaksin (pole küll väga rikas aga kuna teie olete nende eest maksnud siis poleks südant niisama võtta)oma pojale.Meil riietega koguaeg mingi jama.3last iga kuu saab 1laps kõige vajalikuma kuid ikka on must auk:(

 • Avatar
  Vasta Klaabu 5. detsember 2017 at 13:26

  Mul oleks vaja uut turvahälli pojale.Praegusel hällil avastasin, et kasutusaeg möödas.Poja alles 6kuune, niiet ikka peaks veel hällis olema.

 • Avatar
  Vasta Tudeng 5. detsember 2017 at 13:22

  Ma ostaks selle eest endale jõuludeks midagi ilusat. Sest viimased 3 kuud olen andnud oma ainukese sissetuleku (stipendium, mis on 220€) emale, et ta saaks ära maksta korteriaknad.

 • Avatar
  Vasta Miia 5. detsember 2017 at 13:19

  Lastele jõulukinkide jaoks kogu mu laste rahad lähevad maksudeks

 • Avatar
  Vasta Kiku 5. detsember 2017 at 13:14

  Hei. Pole kunagi abi palunud ja ei palu ka katsun ikka hakkama saada, kuid siiski kirjutan siia. Ehk äkki. 🙂 kasvatan 7a pervasiivse kõnehäirega ja vaimse puudega tütart ja 4a poega. Käitumishäireid on ka. Pidevalt jooksevad motted ikka päris kokku ja ma usun et selle rahaga teeksin endale kasvoi 1 päeva spaas lõõgastust. Milleks mul endal siiani pole lihtsalt raha jätkunud. Kuid ma vajaksin hädasti seda et 1 päev olla ja lihtsalt puhata. 🙂

 • Avatar
  Vasta Hambutu 5. detsember 2017 at 13:07

  Tahaks hambaid ravida. Hammaste ravi kogu maksumus on ligi 6000 eurot (mitu implantanti,väikesed augud ja et sirgeks saada). Olen 27 ja hambad on nagu 50 aastasel. Eks ole süüdi mu endal et õigel ajal ei läinud, aga reaalselt hambaarsti kartus on nii suur. Lõpuks leidsin endale arsti kes selle hirmu suutis ära võtta. Laenu ma raviks kahjuks ei saa kuna eks jättis mu peale oma kiirlaenud( mis jällegi on minu süü et usaldasin teda ). Käin korra kuus hambaarstil et vähemalt need hambadki korda saada mida päästa annab. Alati ütlen summa arstile millega ta saaks arvestada,et mis summa ma saan anda et veel rohkem võlgu ei tekiks. Kindlasti on veel palju abivajajaid aga pidin proovima. See summa aitab juba väga palju et saaksin naeratada taas.

 • Avatar
  Vasta Kerli 5. detsember 2017 at 13:04

  Loen neid kommentaare ja pisar tuleb silma. Nii palju on abivajajaid ?
  Oleks mul ainult nii palju raha,et saaksin ka abivajajaid aidata . Kahjuks mul pole. Südamest soovin teile kõigile ilusat jõuluaega ja kuna jõulud on imede aeg ,siis loodan ,et inimesed saavad oma mured lahendatud.

 • Avatar
  Vasta Sandra 5. detsember 2017 at 12:58

  Ma ostaks oma abikaasale jõulukingi. Jube nadi on talle suht ta enda raha eest kinki osta. Miinimum emapalk läheb maksudeks ja tema palga eest siis elame.

 • Avatar
  Vasta Liska 5. detsember 2017 at 12:56

  Ma arvatavasti ostaks endale sügavkülma täis toitu. Sest olen omalsüül jõudnud oma nö lowpointi. Umbes aasta tagasi sai see kõik alguse.. mees ei leidnud omale tööd, sest ta oli kungi teismeeas saanud hakkama lollusega mis 10 aastat tema nimele jälje mahajättis. Ja mina kui ainuke rahateenija oma teenindaja palgaga olin ahastuses. Rumalusest võtsin laene. Lõpuks sain aru, et mida ma küll teinud olen sest 5 pangalaenu ei ole teps mitte naljaasi tagasimaksta( st. 5 kuud jutti igakuu võtsin pangalaenu siis). Nüüd kus mu mees käib tööl siis mina maksan peaaegu terve oma palga laenude tagasimakseks (ülejäänud läheb bussisõidule, et linnas tööl käiia) ja tema maksab oma 550 eurose palgaga kommunaal kulud jms. Nüüd kui mu vanemad pensionäärid on ei suuda ma enam nendepoole ka pöörduda, sest nad saavad isegi liigavähe, et lihtsalt mark oleks isegi küsimahakkata. Muidugi hoian ma koguaeg silmad kõrvad lahti, et parema palgaga tööd leida.. kuid hetkel. Hetkel olen ma tõesti kõige madalamas punktis oma elus. Ps. Soovitus kui sul on väheraha.. ära mittekunagi võta seda easyway outi ja ära võta pangalaenu. Otsi miljon muud võimalust. Elu võib kätte maksta.
  Ma tean, et see ei ole kõige parem stoori.. aga hetkel laiutab mul külmkapis suur valge tühituba. Kui ma sellest jutust muud ei saa siis vähemalt sain kellegile oma stoori ära rääkida.

 • Avatar
  Vasta Pille 5. detsember 2017 at 12:56

  Ma läheks ostaks lapsele korraliku kombeka ?

 • Avatar
  Vasta Kuuseke 5. detsember 2017 at 12:55

  Ma ei tihka kunagi abi paluda, sest kindlasti on kuskil keegi, kes seda raha vajaks veelgi enam, aga mina kulutaks selle oma lapse lasteaiaarve tasumiseks. Kuna meie peres issit ei ole ja mina ise viibin haiguslehel, siis see raha läheks asja ette küll 🙂

  Rahulikku jõuluaega

 • Avatar
  Vasta Kädy 5. detsember 2017 at 12:54

  Tere
  Mina teeksin ühe väga tragidele ja tublidele 4 lapsele ja nende emale kingituse.
  Kuna neil endal pole väga finants olukord kiita.Naine käib üksi tööl,et oma lapsi üleval pidada ja koolitada.
  Oli tegelikult omalgi plaan neile väiksed kingid kuuse alla viia aga 115€ eest saaksid nad ise vaadata veel mida vaja.
  Ilusaid ja Rahulikke jõule kõigile!

 • Avatar
  Vasta Pômm 5. detsember 2017 at 12:54

  Minu lapsed unistavad roolikelkudest, kaks kelku làheb maksma 120 euri. Jôulukuul pàris raske nii kalleid kinke neile teha. Seega, see raha làheks laste kingituse ostmiseks.

 • Avatar
  Vasta A 5. detsember 2017 at 12:52

  Mina ostaks majale normaalse ja soojapidava ukse! Selle raha eest küll päris ust ei saa, aga enda uksefond juurde panna, siis asi ants. Elukaaslasega lubasime, et kinki ei tee üksteisele vaid ostame jõuludeks ukse. Aga see maksab päris kena kopika. ?

 • Avatar
  Vasta Kady 5. detsember 2017 at 12:52

  Ostaks selle raha eest midagi vajalikku kolmele eilsele Kodutunde saate lapsele jõuluks, sest no nii ei peaks küll ükski laps tänapäeval elama. No nii hinge läks ikka…

  • Avatar
   Vasta Eleri 5. detsember 2017 at 13:25

   Jaa, mõtlesin sama, et selle raha eest võiksid just midagi need lapsed saada! Läks endalegi väga hinge&nende armas vanaema!!!♡♡♡

   • Avatar
    Vasta Kady 5. detsember 2017 at 13:36

    Alustaks soojadest ja ilmastikukindlatest riietest ning jalanõudest. Olen ise nõus kindlasti millestki loobuma, et lisada juurde vajaminev summa 😉

    • Avatar
     Vasta Eva 5. detsember 2017 at 14:26

     Väga armas algatus. Mina soetaksin selle raha eest oma spordipoisile lõpuks täiskomplekti trenni/võistlusriided. Ta on meeletu jalkafänn ja paratamatult nõuab see trennis ning võistlustel käimine ja korraliku varustuse soetamine palju raha. Olen jupikaupa iga kuu trennimaksu ja turniiridel käimise tasude kõrvalt midagi soetanud, aga korralikud jalanõud ja trenniriided on ikka maru kallid, et täiskomplekti pole tal veel sega panna.

 • Avatar
  Vasta Heidi 5. detsember 2017 at 12:51

  Kuna pühad on ees annaksin selle emale, kuna ta on terve kuu väikse vennaga haiguslehel olnud ja see oleks talle igati abiks.

 • Avatar
  Vasta Külmavares 5. detsember 2017 at 12:50

  Ostaksin omale sooja jope, millega külmadel talvehommikutel tööle jalutada

  • Avatar
   Vasta Gessy 6. detsember 2017 at 03:06

   Mis suurus jopet vaja oleks?

 • Avatar
  Vasta Tv 5. detsember 2017 at 12:47

  Elan emaga kahekesi ja ema ei saa käia paar kuud tööl kuna oli avarii paar kuud tagasi, seega tema sissetulek on üsna väike. Kuna on alles kuu algus siis maksud on vaja veel maksta ja see raha kuluks kindlasti ära. https://m.postimees.ee/section/384/4244619

 • Avatar
  Vasta H 5. detsember 2017 at 12:47

  Oh jaa. Mu säästukaart on miinuses 🙁 maksaks oma võlakese päevapealt tagasi..

 • Avatar
  Vasta Kasekas 5. detsember 2017 at 12:46

  Mina teeksin oma elutoas lae valmis. Remont aina venib ja venib. Algul mõtlesime, et saame oma uude koju jõuludeks, aga kahjuks ei saa nii kiiresti kõik valmis 🙁

 • Avatar
  Vasta mona 5. detsember 2017 at 12:45

  Mina panustaksin selle raha oma parima sõbra ehk enda kalli isa uue ja suurema hauakivi jaoks kes lahkus meie seast kaks kuud tagasi võideldes kolm aastat vähiga.

 • Avatar
  Vasta Üksikema 5. detsember 2017 at 12:44

  Tere
  Olen 3 aastase lapse ema keda olen kasvatanud sünnist saati üksi.
  Oleme siiani saanud hakkama ja murekohti väga ette tulnud ei olegi.
  Aga see aasta juhtus nii,et eelmine kuu jäin töötuks.
  Sissetulekuks ainult pere toetus hetkel. Arved saan ka kuidagi makstud juhutöid tehes. Aga lapse sünnipäev jäi see aasta pidamata ja kahjuks ka jõuludeks ei ole mul talle midagi võimaldada. Kahju on sest ta on sellises vanuses juba kus ta koguaeg räägin,et jõuluvana toob talle kelgu ja kutsu( see mänguloom).
  Seega minul läheks see raha niiöelda selleks,et laps saaks endale imelised jõulud mida ta ootab:)

  • Avatar
   Vasta Anett 10. detsember 2017 at 20:26

   Tere!
   Soovin Teie emaili.

 • Avatar
  Vasta K. 5. detsember 2017 at 12:42

  Kuna ise saan hetkel väga vähe raha iga kuu ( 50€ + natuke teenin hobiga) , siis kuluks see marjaks ära.
  Üûri, toidu ja lapsele vajaliku ostab abikaasa. Aga selle raha eest maksaksin ma arved, mis minu kanda on ( telefon, starman jms) .
  Kuna hetkel keskendun koolile siis üritan ikka ka ise midagi teenida aga see oleks üli suureks abiks 🙁 . Telefoni arve suur, kuna seal ka telefoni järelmaks.

 • Avatar
  Vasta EQ 5. detsember 2017 at 12:40

  Arvete maksmiseks kuluks küll ära.. oleksin tahtnud öelda, et lapse sünnipäeva- või jõulukingiks, aga arved tähtsamad ja see aasta ilmselt ei tule meie perre jõuluvana..

 • Avatar
  Vasta suurpere 5. detsember 2017 at 12:37

  Minu Tartumaal elav ema on üksikema 10le lapsele. Kuna kuu lõpud on ikka eriti karmid nende jaoks, siis pole nemad juba mitu aastat saanud jõululauda nt teha, kingitustega veel midagi välja mõeldud aga nö pidusöögi jaoks pole piisavalt finantsi jätkunud. Ma arvan, et neile oleks see väga hea võimalus kordki koos jõululauas istuda.

 • Avatar
  Vasta Linda 5. detsember 2017 at 12:37

  Meil vahepeal olid üpriski rasked ajad. Siis sai mees Soome tööle, kus räägiti ilus jutt kokku.. tegelikkus hoopis teine. Nüüd saaks Soomes teise töö peale, aga selleks on vaja rohelist kaarti, mis Soomes maksab 110€. Söögiraha on tal praegu 10€, palgapäev alles 15.12. Endal on mul taskus 15€. Okei, reedel saan ~180€, millest on vaja maksta lasteaiatasu, ilmselt mehele ka mingit söögiraha ja ongi näpud põhjas jälle. ?
  Ilmselt on kellelgi teisel muidugi seda raha palju palju rohkem vaja, aga vähemalt sain kuskil muret kurta, sest keegi tegelikult ei tea sellest olukorrast mis meil praegu on. ?

 • Avatar
  Vasta Birgit 5. detsember 2017 at 12:34

  Olen majanduslikult vähekindlustatud inimene, noor penskar, üksikema ja kasvatan raske puudega poega. Elu on väga keeruline ja raha koguaeg vaja.
  Raha läheb maksude, ravimite alla ja süüa leiame ka. Elame kuidagi ära. Niru.
  Kirjutan anonüümselt siia, aga olen nõus Sinuga suhtlema (võidu korral näiteks), sest põen oma staatust ja ei taha teistele (võõrastele) seda välja näidata. Või kui soovid täpsemalt midagi teada enne…
  Juhtus aga meil üks rõõmus asi kah sel aastal! Muidu ei midagi head aastas 2017 ja tagasi.
  Pean ka natukene seda juttu moonutatult kirjutama kuna paljude ees see saladus ja välja tuleb alles siis, kui õige päev käes.
  Sain oma tulevaseks (vähem kui nädala pärast) juubeliks ja jõuludeks lennupiletid kingiks välismaale kallile inimesele küllaminekuks, lapsele k.a.
  Rabasin tööd teha, et reisikindlustus saada meile. Lennukile saame kah ehk kuidagi läbi häda.
  Aga..tühja rahakotiga paha minna ja see närib mind nii palju. Mida see summa annaks meile? Saaksin lapsele jõulukingituse osta, saaksin talle talvevarustusriietuse osas ehk midagi soetada, et tal soe oleks, ehk endale talveks jope..ma ei tea, niipalju vaja. Midagi sealt osta, lubada!? Pohui mina, peaasi, et laps õnnelik oleks! Mina oleksin õnnelik juba sellepärast, kui laps naeratab ja õnnelik on ja mina näen ka veel endale kallist inimest. Jõulu ajal on see tähtis, sest peret pole …raske on ja pisarad ning kurbus võtsidki maad nüüd.
  Uhh.
  Soovin rahu ja heaolu kõigile!

  • Avatar
   Vasta Gessy 6. detsember 2017 at 03:09

   Mis suurus jopet te kannate?

 • Avatar
  Vasta Inglike 5. detsember 2017 at 12:34

  Kuna see aasta on rahaliselt üli raskelt alanud ja maksude ning laste peale kulub ka meeletul pluss söök, siis see aasta tulevad meie lastel jõulud nigelad, kuna kommunaalkulud on nii suured see kuu sest küte on üüratu summa,siis kogu raha lähebki mul sinna maksude maksmiseks ja elamiseks ning kahjuks jõulutundest võime unistada.

 • Avatar
  Vasta SäraLasteSilmadesse 5. detsember 2017 at 12:34

  Oleme nelja väikese lapsega pere. Alati oleme hakkama saanud, on olnud paremaid aegu ja halvemaid aegu, aga kunagi pole lapsed millegist pidanud puudust tundma ning ilma jääma, oleme siiani alati lahenduse leidnud ja abi pole palunud kunagi. Kuid nüüd olen täitsa nõutu ja haaran kinni igast lootusekiirest. Meie lugu algas umbes aasta tagasi, kui mehel tekkisid tööl raskused- mitmeid kuid ei makstud palka välja. Proovisime hakkama saada säästude peal, et täita ära esmatähtsad eluasemekulud. Neist ei jätkunud just eriti kauaks.
  Praeguseks on mees uue töö peal, kuid võlgade maksmine võtab oma osa ning palgast suurt midagi alles ei jää. Elamegi täpselt nii nagu sa kirjeldasid, kuid isegi selle üle ma ei kurda, saame hakkama. Oleme siiani alati kõigest läbi raskuste välja tulnud, kuid hetkel, pärast paljusid kalkulatsioone ja võimaluste otsimist, seisame silmitsi olukorraga, kus kahjuks meie kuusealune jääb sellel aastal kinkidest tühjaks. Hea, kui mees üldse jõuluks koju saab tulla :(. Olgem ausad, kuigi me pole mehega ammu enam endale midagi lubada saanud, ei soovigi me endale mitte midagi. Soovime ainult tuua sära laste silmadesse ja neile rõõmsad jõulud, kuid kahjuks hetkel jäävad meie käed liiga lühikeseks 🙁

 • Avatar
  Vasta Laura 5. detsember 2017 at 12:34

  Mina panustaks ilmselt selle raha kodu korrastamisele. Saime eelmise nädala esmaspäeval teada, et peame praegusest kodust välja kolima, sest korter läheb sundmüüki. Seega ostsime endale odavama 3toalise korteri, kus on väga palju vaja teha, sest enne jõule peame juba välja kolima. 🙂

 • Avatar
  Vasta Oleks mul veits raha, et talve riided osta 5. detsember 2017 at 12:34

  Ma ostaks oma lapsele riideid! Korralikke riideid!

  Ma olen sunnitud ostma odavaid riideid, humanast! Pole hullu, ilusad riided seal.. aga üks aga on ikka nendega

  kombekad seal siiski sellised, et lapsel on külm õues sellega. Ja nii ka laps mul koguaeg haige 🙁

  • Mallukas
   Vasta Mallukas 5. detsember 2017 at 12:38

   korralikke talveriideid saab facebooki gruppidest pidevalt hea hinnaga, tuleb lihtsalt silmad lahti hoida.

   • Avatar
    Vasta A 5. detsember 2017 at 12:49

    Aitäh, uurin!

    • Avatar
     Vasta Moonika 5. detsember 2017 at 14:38

     Mis suurust laps kannab?

     • Avatar
      A 5. detsember 2017 at 22:25

      104,110 poiss
      2a
      FB gruppides ikka megakalllid kombed 🙁
      Aga jah, lugesin siin neid kommentaare Siis mu kombe mure on küll tühine,komekas ju tegelt on, lähen muretsen Siis kampsikuid juurde. Nv tuleb 1 euri päev humabas

  • Avatar
   Vasta Anna 10. detsember 2017 at 11:10

   Tere. Soovin aidata. Palun kirjutage mulle või jätke kontakti.

 • Avatar
  Vasta j. 5. detsember 2017 at 12:32

  Tere Mariann!
  Mina teeksin selle rahaga endale ja oma lapsele ilusa jõuluõhtu koos kingituste ja kõige muuga. Peale seda kui suri minu elukaaslane on seda üsna raske teha olnud, sest alati leidub 10 muud asja, mis on olulisemad. Aga tean, et selline õhtu meile kahele tooks korrakski jälle sära minu tibu silmadesse. Kaunist jõuluaega!

 • Avatar
  Vasta Malle 5. detsember 2017 at 12:30

  Mina annaksin selle raha oma tütrele. Ta on kahe väga pisikese lapsega üksikema ja väga noor ka veel 19ja pool. Kuna tema ise ei saanud väiksena kingitusi 🙁 siis tema sooviks oma lastele ikka õnnelikkust ellu tuua, aga tal pole see võimalik, kuna ta sissetulekuks on ainult emapalk ja sealt peale üüri maksmist ja korteri kommunaalide maksmist ei jää talle endale midagi kätte. Ma soovin teda südamest aidata aga minul endal ei ole võimalik kuna mul on endal ka kaks väiksemat last. Ja see raha läheks kindlasti õigesse kohta. SEEGA MA KINGIKS SELLE RAHA OMA TÜTRELE, KELLE ELUS ON PALJU VALUSAID KOGEMUSI OLNUD JA TEMA OMAKORDA TEEKS OMA VÄIKSED PISIKESED LAPSED ÕNNELIKUK.

 • Avatar
  Vasta Mari 5. detsember 2017 at 12:29

  Enda elu tundub masendav küll, aga pärast inimeste kommentaaride lugemist mul seda 115€ vaja polegi. Nüüd tundub eluke päris hea. Kui ma kuhugi annaks, siis kohalikku loomade varjupaika. Sinna kuluks küll see 115 eurot ära:)

 • Avatar
  Vasta K 5. detsember 2017 at 12:29

  Selle raha annaksin ma emale, kes iga kuu ots otsaga kokku tuleb ning pidevalt pisarais silmil oma lapse ees vabandab, et kümmetki eurot anda pole. Selle raha eest saaks ta peale riisi ja tatra ka muud süüa osta ning ehk ka sel kuul endale midagi lubada.

 • Avatar
  Vasta Ema 5. detsember 2017 at 12:29

  Su postitust nähes teadsin, et no siia peab küll kommentaari lisama.. Teades oma majanduslikku seisu, siis mõtlesin, et see oleks tõesti hea võimalus, kuna selle raha eest saaksin oma pisikesele pojale jõulukingi osta ning mõnusad jõulud veeta. Olude sunnil ei ela mu poeg hetkel minu juures ja ma näen teda vaid töölt vabadel päevadel, sest arved vajavad tasumist ja pigem tuleb teha ületunde, et oleks mingigi võimalus, et toitu jätkuks kuu lõpuni.. See raha ei aita küll kuidagi hilisemalt ja ei muudaks väga midagi, kuid selle raha eest saaksin ma korraldada ilusad jõulud oma pojaga, sest jõulud tuleb veeta oma kõige lähedastematega, ning tema üksi ongi just see inimene 🙂

 • Avatar
  Vasta Agnes Kirsbaum 5. detsember 2017 at 12:29

  Mina annaksin selle raha üksikemale, kes käib hetkel kohut oma lapse isaga, kes saab lapse vanemahüvitist ja naudib ise nn vanemapuhkust, kuid lapse kasvatamiseks raha ei anna ja hoopis terroriseerib lapse ema. Tal on seda raha raudselt vaja, sest tööle ta minna ei saa, raha ei ole ja peab tõestama eesti riigile, et ta ise seda last kasvatab. Jõulud tulekul. Täielik ebaõiglus!

 • Avatar
  Vasta Birgit 5. detsember 2017 at 12:28

  Mulle oleks see sellepärast suureks abiks kuna pean viimase hüpoteeklaenu makse selle kuu lõpuks ära tegema, summa on küll 950 aga siis ei peaks ma ema enne jõule täitsa tühjaks tegema rahast ning korter olekski lõpuks täitsa enda oma koos 6a tütrega 🙂 Muidugi tean et on neid kellel on seda kindlasti rohkem vaja, puhtalt toidu jaoks et jõulud hästi veeta.

  Austan sind su lahkuse eest piiratult. Tubli naine 😉

 • Avatar
  Vasta KalliPai 5. detsember 2017 at 12:27

  Mina ei soovikski kingitust endale, ehkki ka meie olukorras oleks see suureks abiks..
  Sooviksin kingitust hoopis oma õele, kes kasvatab üksi 2-te last, kellel on hetkel elus keeruline periood.. ?kindlasti on inimesi, kes on ka hullemas seisus, kuid usun, et jõulud tuleksid talle ja lastele siis pisutki helgemad.
  Märkame ikka inimesi enda ümber! ?

  Kõike Kaunist!

 • Avatar
  Vasta SK 5. detsember 2017 at 12:26

  Nüüd kutsusid vaimu välja. nii palju kurba lugemist. kuidas sa veel suudad sellest ühe välja valida? tõmbad loosi?

 • Avatar
  Vasta Pärnutydruk 5. detsember 2017 at 12:26

  Mina olen yks õnnelikest kelle laps õnneks saab maxima jõulupuult jõulukingi.olen yksikema yhele ilusale tytrele.aga selle raha eest broneeriksin ma lapsele synnipaeva koha.(saab seitse)koigil lasteaias on synnipaevad terve ryhmaga.kahjyks on meil peale jouluaega synnipaev seega ma molemat talle lubada ei saa…

 • Avatar
  Vasta Anonüümne 5. detsember 2017 at 12:26

  Mina võtaksin reisirahaks kaasa.

 • Avatar
  Vasta Liis 5. detsember 2017 at 12:26

  Ilmselt on neid kellel on veel hullem, nii et ma ei pretendeeri just rahale. Aga kontol on mul natuke üle 5 euro ja see läheb ka telefoni arvele. Ja juurde ei tule ka midai, sest see töö leidmine ka just lihtsate killast pole. Aga õnneks on mees, kellel on töö ja kes maksab arved, aga halb on ikka küsida talt raha, et poodi minna 🙁

 • Avatar
  Vasta Keili 5. detsember 2017 at 12:26

  Annaksin selle oma abikaasale hambaraviks. Ta pole 8 aastat käinud aga hädasti oleks vaja.

 • Avatar
  Vasta Perele 5. detsember 2017 at 12:26

  Ma tean perekona (ema ja laps) kellel oleks sellest väga abi. Iga aasta olnud veidi kurvad jõulud neil.
  See summa oleks neile väga suureks abiks, et katta jõululaud ja ka poisile paari jõulukingi jaoks. (Poiss 10a).

  • Avatar
   Vasta Auli 7. detsember 2017 at 11:19

   Palun mulle meili aadress, et saaks perekonnaga ühendust võtta 🙂
   Või kirjutage mulle auli.paljak@gmail.com

   • Avatar
    Vasta Auli 7. detsember 2017 at 16:53

    Ehk saate anda siiski meili aadressi, et saaksin perekonnaga ühendust võtta 🙂

 • Avatar
  Vasta Maali 5. detsember 2017 at 12:26

  noh, olen ise aussis ja samas olukorras. tööd ei leia ja ei saa aru üldse mis eluga pihta hakata

  (sooviks jääda anonüümseks)

 • Avatar
  Vasta Lapselaps 5. detsember 2017 at 12:25

  Annaksin raha enda armsale vanaisale, kes on 80aastane. Nimelt tal murdusid esimesed kaks hammast ära. Väärika härrana ta ei suutnud sellega leppida ja pani kõik viimased pennid hammaste peale ja nüüd kuluks hädasti raha ära, et maksmata jäànud elektriarve ära maksta 😀

  • Mallukas
   Vasta Mallukas 5. detsember 2017 at 12:40

   Palju su vanaisa elektriarve on?

 • Avatar
  Vasta KS 5. detsember 2017 at 12:24

  Annaksin selle raha oma vanematele. Olen 17 ja paar kuud tagasi avastati mul kasvaja. Selle tõttu on kulutusi palju ja neile kuluks see raha väga ära.

 • Avatar
  Vasta M 5. detsember 2017 at 12:24

  Selle raha eest ostaks endale talvesaapad ja elukaaslasele mingisugusegi talvejope..

  Usun et see raha läheb õigesse kohta, ning Mariann saab suurepäraselt hakkama hädavajaja ära tundmisega – Lisaks veel meeldivat puhkust teie perele ?

 • Avatar
  Vasta Anne 5. detsember 2017 at 12:24

  Mina pean nüüd lõppastme koolitusele minema. Kuna emapalk on väike siis sellega jõule üle ei ela.
  Koolitusele on juba kirja pandud aga seda tegin selle teadmisega, et see aasta saavad minu kaks last kesisemad jõulud.
  Õnneks on väiksem umbes Lende vanune ja tema ei pettu kui jõulupakis pole midagi sellist mida väga väga tahetud.
  Kui saaksin summa endale siis suurem laps saaks kindlasti endale soovitud hatchimali, sest olen kogunud Selveri kleepse, et seda soodsamalt saada ja lauale jätkuks ka veel midagi panna! ☺️ ☺️☺️☺️

 • Avatar
  Vasta M 5. detsember 2017 at 12:24

  Ostaks lapsele jõulukingid ja sünnipäevaks kingitused, kuna lapsel enne jõule sünna. Rahast ei ütleks kunagi ära. Lapse isa alimente ei maksa ja endal oleks ka uut talvejopet vaja, kuid kindlasti on neid kellel seda raha rohkem vaja kui minul.
  Olen selle poolt, et selle raha eest võiks mõnda suuperet aidata. Olen samuti mõelnud kunagi “oh kui mul oleks vähemalt 50 eurot”.
  Tean mis tunne on elada palgapäevast palgapäevani.

 • Avatar
  Vasta AIRI THALEN-PEET 5. detsember 2017 at 12:23

  Mina sooviksin seda väga 2nädalase lapse vanematele, kes pisikesega endiselt haiglas on ja ainult arstide vahet jooksevad-nimelt on pisikesel ainevahetushaigus – see hõlmab igasuguseid kriitilisi asju- nimelt toitumine saab piigal ilmselt olema vaid spets pulbriga+ voolikud ninas mis lähevad otse makku ja sooltesse. Seis oli kuni eilseni väga kriitiline. Sellega seoses on kulutused mega kõrged+ lapsevanematel puudub igasugune võimalus tööle naaseda.. pisikese elu on ilmselgelt vaga oluline aga oleks ka oluline et katus pea kohal oleks. Mõlgutasin juba ükspäev mõtteid sinu poole pöörduda et nad saaksid natukenegi toetusi.. jõulud jäävad neil paraku pidamata aga arvan, et see korvaks neile nii paljugi. Kui soovid lahemalt fotosid/infot- on mul need käeulatuses. Mina olen oma panuse teinud ja aitan neid siiani.. kena puhkuse jätku !

 • Avatar
  Vasta Täheke 5. detsember 2017 at 12:23

  Olen viimast kuud lapseootel, mees teeb ööd-päevad tööd, et arveid maksta. Seega saaksin panustada üürimaksmisel.

 • Avatar
  Vasta m.i 5. detsember 2017 at 12:22

  Minu laps kogub suveks purki raha. Nimelt lapsel kaks suurt unistust mis soovib täide viia.Tore oleks see summa talle see kuu sünnipäevaks ja jõuludeks kinkida.
  Kuna endal puudub elamis väärne sissetulek ja raha jagub vaid maksudeks siis kuu lõpp 30.12 oleks ta sünnipäev palju värvilistemas toonides ka 🙂

 • Avatar
  Vasta Eku 5. detsember 2017 at 12:22

  Ostaksin emalale head jalanõud või sellised tööriided mis siia meie kliimasse sobiksid,kuna ta veab posti ja külade vaheliaed teed maal on kohutavad ja tal tuleb tihti pikalt üle põldude ja mudavälja jne kõndida, sest autoga ligemale ei saa.

  • Avatar
   Vasta lll 5. detsember 2017 at 14:05

   need asjad tuleks ikka tööandjalt välja nõuda.

  • Avatar
   Vasta Jl 5. detsember 2017 at 17:09

   Kui su ema töötab Omnivast, siis tasuks uurida sealt.
   Mu ema töötab ka ning iga aasta saab kompensatsiooni kui on saapad ostnud. Jah, jalatsid tuleb enne ära osta, kuid mõne aja pärast saab ettevõtte poolt määratud summa tagasi.
   Tööriided jagatakse samuti.

   Mu ema on seal üle kümne aasta töötanud ning ta ei kurda, et riided külma ei peaks. Mainin ära, et ta on hull külmavares, ühtlasi käib samuti külavahelistel teedel posti vedamas.

   • Avatar
    Vasta Eku 6. detsember 2017 at 17:48

    Ei anta sealt midagi.Nad on FIE na Omniva all tööl.Enamus raha kulub oma autode parandamisele mida peab olema kahjuks 2. Juhul kui üks katki läheb, siis saab teisega tööl käia.

 • Avatar
  Vasta Mari 5. detsember 2017 at 12:22

  Mina maksaksin selle raha eest oma kooli ära,kuna praegu on see summa üleval päris suur ja muidu ei saa ma kevadel lõpetada 🙁 See on põhimõtteliselt mu ühe kuu makse,seega teeks see olukorra palju kergemaks.

  • Avatar
   Vasta A 5. detsember 2017 at 21:26

   Kui suur kooli makse?

 • Avatar
  Vasta Mammu 5. detsember 2017 at 12:21

  Selle raha eest kingiksin oma emale ühe ilusa päeva fotograafi juures, et näidata kui ilus inimene ta tegelikult on. Ta on väga suure südamega ja aitab alati teisi, mis iganes majanduslik olukord tal omal on. Endale ta ei soovi kunagi midagi, kuid nüüd oleks selle rahaga võimalus talle midagi meelepärast valmistada.

 • Avatar
  Vasta Pisikesed on meie elu . 5. detsember 2017 at 12:21

  Meie panustaks selle oma kanalisatsioonile juurde see oleks suureks abiks meil on maa maja . Kus elab 3aastane plika 4aastane plika ja 2 nädalane beebi . Meil ei ole vee voimalusi sees yritame selle nimel pingitada aga alati jaab seda resurssi väheks koik on ju niii kallis ?kui kogu sissetulek panna kanalisatsioonile jaaks lapsed ilma jõuludezt mis oleks samuti kurb . Aga soe vesi ja soe wc oleks pisikestel super . ???

 • Avatar
  Vasta KRR 5. detsember 2017 at 12:20

  Tere Mallukas!
  Kasutaksin seda raha sellejaoks, et saaks oma ôe ja venna jõlud teha see aastagi paremaks, kuna ema on meil suur joodik ja isa on meil surnud, ning ka vanavanemad on juba ammu taevas siis kahjuks ei ole lapsed iial meie peres saanud mitte ühtegi kingitust, kasvatan üksinda oma õde ja ta on pidevalt nukker, et ei ole saanud endale mitte kunagi midagi ilusat, mille üle tunda röömu, ning ma väga väga sooviksin see aastagi kinkida neile jõule kus on neil olemas molemal pisikesed kingitused!
  Loodan, et meie jõlud tulevad vãhemalt see aastagi paremad, soovime väga see aasta rahulikke, ilma perevägivallata ja ilma alkoholita joule, et saaksime olla koos, ainult õe ja vennaga, kahjuks kyll emata!
  Soovin teile koige ilusamaid joule, hoidke enda lãhedasi! ❤

  • Avatar
   Vasta K 5. detsember 2017 at 12:48

   Kui vana Su õeke ja kus kandis elate??

   • Avatar
    Vasta KRR 5. detsember 2017 at 22:58

    Tere!
    Minu õeke on 15 ja vend on 9 . Idavirumaal.

  • Avatar
   Vasta G 5. detsember 2017 at 15:11

   Mis Su venna ja õe jõulukingisoovid on?

   • Avatar
    Vasta KRR 5. detsember 2017 at 23:01

    Meie vãikevend elab tädiga ja minu õde elab minuga ja minu õde lausus, et tema soovib jouludeks omale, et meie vãike vend oleks meiega koos ja pere oleks koos 🙁 ning rahu ..

    • Avatar
     Vasta KRR 5. detsember 2017 at 23:04

     Kahjuks tãdi on samuti meie vastu ja tema mees ahistas minu õde, muidu varem elas ôde samuti tädiga, kuid nyyd hoolitsen ja kaitsen teda mina koguhingest!

     • Avatar
      G 6. detsember 2017 at 16:08

      Kas on mingi variant, et tädi lubab väikevennal jõuludeks teie juurde tulla?

  • Avatar
   Vasta KRR 5. detsember 2017 at 22:57

   Loodan, et teie ema teid jõuludeajal kirvega taga ei aja ega viska teile tuhatoosiga pãhe, mälestus jouludest 🙁 mida ei suuda unustada iial ..

  • Avatar
   Vasta Kristin 6. detsember 2017 at 22:08

   Ole armas ja kirjuta mulle krist1n@hot.ee, loodetavasti saan aidata teie jõule natukenegi helgemaks muuta!

 • Avatar
  Vasta Annika 5. detsember 2017 at 12:19

  Mariann Treimann, sa oled üks hea inimene!

 • Avatar
  Vasta Anna Leontieva 5. detsember 2017 at 12:19

  Ma kasutaksin raha, et teha oma nägemise korrigeerimist. Kahjuks, laserlõikus maksab üsna palju ja ma ei saa praegu teha operatsiooni. Minu unistuseks on vabaneda prillidest! Loodan, et mul oleks võimalus ravida lühinägelikkus (-7,5 ja -6,5).

 • Avatar
  Vasta Anonüümne 5. detsember 2017 at 12:19

  Räägin teile oma loo.. meil on peres 6 inimest ne dest 4 on väiksed lapsed aga mina tööl kahjuks ei käi ja olen kodune. 3 kuud tagasi tegi aga elu meile vimkat ja mees kaotas töö õnneks sai kiirsti uue aga paraku tekkisid võlad sest ta oli terve kuu ilma tööta ja palju see suurperetoetus ikka on kui lastele vaja talve riided ja süüa ka . Mind toetas ka tuttav saatis mõni kord raha kord saatis ka toiduaineid sest kulmkapp oli tuhi.On aegu kus lapsed söövadki naiteks ainult makaronid paevast päeva kuna lihtsalt ei ole kuskilt raha vota toiduks.Praegugi on lood nii et meil ei ole suua jalle kandis uks tuttav sest mees ei tea millal palka saab. Jõulud on tulemas aga meie pere lastel ei kai praegu isegi päkapikud . Sest lihtsalt pole voimalust meie toiduraha on kuus 400 euri seal sees peab ka lastele riided ostma . Endast ma üldse ei räägi ,ma ei maleta millla viimati ostsin endale midagi . Mul pole isegi talveks jopet. Tahtis et lastel oleksid riides. Miks vanemad ei aita neid ei ole mul ja mehe vanemad on peseonäärid. Ma vaga loodan ,et minu lapsed saaksid ka see aasta näha kuuse all kingitusi. Paraku juhtus see aasta meil nii ja keegi pole kaitstud nende elude keerkäikudest. Ilusaid jõule ?

  • Avatar
   Vasta K 5. detsember 2017 at 12:33

   Kui vanad lapsed Sul?

  • Avatar
   Vasta mari 5. detsember 2017 at 13:00

   Tere,

   kui vanad su lapsed on ja mis soovid neil oleks. Ma olen olnud ise kahe lapsega täpselt samas olukorras ja tean seda tunnet. Kirjuta mulle lasevabaks@gmail.com Ma nelja kingitust ei luba aga küllap leiaksin kellegi kampa ja saakisme asja organiseeritud.

   • Avatar
    Vasta R. 5. detsember 2017 at 18:03

    Tere.

    Mis suurust jopet vaja oleks.Mul on kodus mitu korralikku jopet, mida ise ei kanna.Samuti saaksin midagi lastele saata, mis vanuses nad sul on?

   • Avatar
    Vasta K.P :) 7. detsember 2017 at 15:49

    Minu e mail on miisu92@mail.ru

  • Avatar
   Vasta kkkkk 5. detsember 2017 at 15:47

   Facebookis on abivajajad-heategevus grupp , kus saad sinagi oma soovi kirja panna , usun ja loodan et saad sealt abi.

   • Avatar
    Vasta K.P :) 7. detsember 2017 at 15:51

    ise kannan L-xl ja lapsed on 11 kuud kuni 8a

  • Avatar
   Vasta Sandra 7. detsember 2017 at 10:25

   Anna palun oma andmed ,kirjutan sulle.

 • Avatar
  Vasta Marianna 5. detsember 2017 at 12:18

  Tere Mariann! Olen üksikema oma kahele lapsele. Vanemahüvitis on lõppemas ning olen mures, kuidas edasi hakkama saada. Laps saab lasteaeda sügisel. Seniks pean minema abi paluma mujalt. Nälgas ju olla ei saa.Ise võin olla aga lastele ma nii teha ei saa. Tegelt on hetkel hoopis teine mure. On jõulud. On aeg, kus tuppa tuleb tuua kuusk, see ära ehtida, et jõuluvana saaks pakikesed sinna poetada. Ma ei taha midagi muud kui tõesti omada seda 115 eurot, et saaks osta selle kuuse, mida ehtida ning millega jõulutunnet tekitada.Osta mõned kingid, et oleks midagi kuuse alla panna ning ostaks süüa, mida jõululauale panna. Praegu on jube kurb tunne kui see kõik lihtsalt olemata jääb..Niigi on neid muresid üleliia ja pisar kipub silma tulema.

 • Avatar
  Vasta RK 5. detsember 2017 at 12:18

  Mina kingiks sellest summast pool mehe tädile, kes kukkus käe puruks ja on hetkel haiguslehel. Sealt saab vaid sandikopikaid selle eest, aga jõulud tulema ja lastel kooli igasuguseid loosipakke ja nosimist lauale panna. Ja teise poole rahaga ostaks kuivaineid ja maiustusi ning annetaks need puudust kannatavatele peredele, et jõululauale oleks miskit panna. ☺️

 • Avatar
  Vasta anonüümne 5. detsember 2017 at 12:17

  Lisaks veel seda,et maksin eelmine ja see kuu kyttepuude eest mis toodi kohale enne kui maksta oli võimalik

 • Avatar
  Vasta Anonüümne 5. detsember 2017 at 12:17

  Ostaksin enda vanematele jõulukingid tänutäheks selle kõige eest, mida nad minu heaks on teinud.

 • Avatar
  Vasta Liis 5. detsember 2017 at 12:17

  Yeam et palkudel ei ole söögi raha jne
  Aga mina tunnen et olen maailmaõnnetum kuna ei saa kuidagi kokku raha et oma abikaasale uus telefon kinkida.tema juust on juba kuus aastat vana, jah sellega saab helistada aga muu ei toimi ammu. Ta ei ole kordagi öelnud või halanud. Alati mõtleb ta enne minu ja laste peale. ( Meil läheb ülekohtuselt palju raha haiglaarvete peale, mis suure os sisse tulekust neelab….)
  Lihtsalt tean et ta vajaks seda hädasti. Selle raha eest saaks väga ok uue telef.

 • Avatar
  Vasta Kadri 5. detsember 2017 at 12:17

  Lühidalt, ostaksin oma kahele lapsele jõulukingid. ?
  Teen seda iga aasta järelmaksuga, muud moodi lihtsalt ei mängi välja. Tore oleks see aasta kohe välja osta.

 • Avatar
  Vasta E.e 5. detsember 2017 at 12:16

  Hea inimene oled, Mariann!
  Loodetavasti saab selle raha keegi, kellel seda tõesti väga vaja on!

 • Avatar
  Vasta Säde 5. detsember 2017 at 12:16

  Ma annaks selle oma emale, ta on selle kuhjaga ära teeninud.
  Oleks tore näha kes maailmale annab, saab ka tagasi.

 • Avatar
  Vasta anonüümne 5. detsember 2017 at 12:16

  Läheksin lõpuks oma mitu kuud valutava hambaga arstile kuna okt nov olid lastel synnipäevad ja käisin ise mõlemad kuud tasulisel arstil sest tasuta arstile meeletud järjekorrad,elame yyrikorteris ja maksudeks kulub ikka meeletu summa,endal seisab aasta algul ees opile minek ja kui aus olla siis pole mul omal ei viisakamaid riideid ega jalatseid jalga panna,Kasvatan yksi oma kahte last,pole võimalik ka tööl käia kuna yks eriline laps peres,loodan valituks saada
  Päikest!

 • Avatar
  Vasta Karo 5. detsember 2017 at 12:15

  Ostaks oma 4lapsele jõulukingid !
  Kuna see kuu jääb peale maksude maksmist arvele 150euri et kuuaega elada ja autole kütet osta !
  Siis mõtlesin et kirjutan lastele päkapikude poolt kirja et neil jõuluvana hilineb ja jõuab 9.jaanuaril .
  See oleks meie perele suur summa et laste näod säraks kui kuuse all oleks kingitused !

  Päikest !

 • Avatar
  Vasta Võõras. 5. detsember 2017 at 12:15

  Raha kulutaksin autoremondi peale. Üks tagumine uks lahti ei käi ja niii raske on lapsi nii autosse saada.
  Kui sealt peaks miskit alles jääma,siis ootab mind veel ees ka hambaarsti külastus, talvesaabaste ostmine, korralikku jopet oleks vaja, lastele jõulukingitused, kahele lapsele korralikud talvejalanõud. Oeh kõike oleks vaja, aga kõige jaoks raha ei jatku ja siis peab tegema valikud mis oleks kõige olulisemad 🙂

 • Avatar
  Vasta Mina 5. detsember 2017 at 12:15

  Minul oleks seda raha vaja, sest ootan oma esimest beebit ja seda täiesti üksi. Tööl ei ole mul võimalik käia ja elama peame minu Ema palgast. Kuna beebi on varsti tulemas ja mul ei ole mitte midagi talle muretsetud, siis raha kuluks igati ära. 🙂

  • Avatar
   Vasta Moonika 5. detsember 2017 at 14:49

   Saaksin mõningate lasteasjade ja -riietega aidata, kui soovi oleks.

  • Avatar
   Vasta Karin 5. detsember 2017 at 20:29

   Mina saaksin ka mõningate asjadega aidata 🙂

   • Avatar
    Vasta Mina 6. detsember 2017 at 13:09

    Oleks tore kui teaksin kuidas saaksin teiega ühendust. 🙂

    • Avatar
     Vasta Moonika 6. detsember 2017 at 14:04

     Kirjuta mulle moonikaluhamaa(ät)gmail.com

     • Avatar
      Ksenija 7. detsember 2017 at 15:45

      Mul oleks ara anda beebile riided ja manguasjad.

 • Avatar
  Vasta ema 5. detsember 2017 at 12:14

  Ostaksin süüa ja ei tahakski kogu summa 50 euri oleks suureks ,suureks abiks ,sest reedel juba saab raha ,hetkel on 5 lapsega seis ootamatute kulude pärast natuke nutune.

 • Avatar
  Vasta Jane Pedius 5. detsember 2017 at 12:14

  See kuu ma saan kytta,aga järgmiseks kuuks puid ei jagu. Soovin et lastel oleks soe

 • Avatar
  Vasta Anonüümne 5. detsember 2017 at 12:14

  Kui mina võidaksin selle raha siis ostaksin oma lastele jõulukingid. Olen noor üksikema, ainus tulu on hetkel emapalk(460€) sealt pean maksma üüri ja kommunaali ja teisi arveid+ lastele mähkmed ja piimapulbrit. Väga vähe jääb sellest rahast alles, aga ma ei hädalda ega vingu, tähtis on see, et lastel on kõhud täis ja nad õnnelikud on. Esimene laps on peaaegu 1 aastane ja teine on alles peaaegu 2 kuune 🙂 Ja enne jõule on tulemas sünnipäev. Ja kui ma võidan selle raha, siis saaksin oma pisikestele põnnidele osta midagi ilusat jõuludeks, et nad veel õnnelikumaks teha 🙂

 • Avatar
  Vasta Kristel 5. detsember 2017 at 12:13

  Mina ostaks oma kolmele lapsele jõulukingid. Kuna rahaga on nii kuidas on siis ostame tavaliselt söögi lauale. Juba kolm aastat oleme lastele öelnud, et saavad jaanuaris kingi kuna detsembris raha vähe. Jaanuaris juba muud väljaminekud ja nii see asi jääbki…

 • Avatar
  Vasta Mäu 5. detsember 2017 at 12:13

  Mina kui vaene tudeng tahaksin oma hambad korda lasta teha. Aja sain veebruari lõppu ning kopikaid kraabin juba praegu kokku, et jõulud ka kuidagi üle elada ilma suure miinuseta. Viimati sai käidud hambaarstil alaealisena, kui see veel tasuta oli ning nüüd, kui öeldi mulle, mis summa hambaaukude parandamine maksma läheb, pidin toolilt maha kukkuma. Ausalt, makaronid ketšupiga kuni märtsikuu palgapäevani ei kõla üldse ahvatlevalt 🙁
  Kui peakski selguma, et mu hambad üldse nii palju raha ei vaja, siis ega ma kade ka ei ole – ülejäänud raha tahaksin siis tänavakiisude ja muude suleliste-karvaste eest hoolitsevale Gabrielile (”Gabrieli loomade elu” taga peituv suure südamega noormees) kanda.

  • Avatar
   Vasta Mäu 5. detsember 2017 at 23:33

   Tead, Mallukas, jäta minu kommentaar loosist välja – minu süda ei lubaks seda raha vastu võtta lugedes, mis seisus teised on. Minu jõulud pidamata ei jää, kuusk saab tuppa, kinkidest ma eriti ei hooli nagunii, peaasi, et pere oleks koos – ja makaronid ning ketšup tunduvad ka oluliselt parem variant kui mitte midagi, sest osadel ei paista katusealunegi kindel olevat.
   Mind teeks väga rõõmsaks, kui mõni laps saaks selle raha eest endale ihaldatud kingi, kelle vanemad muidu seda talle võimaldada ei saaks. Et vähemalt ühe lapse jõulud oleksid paremad ning usk jõuluvanasse ning -imedesse säiliks.

 • Avatar
  Vasta L. 5. detsember 2017 at 12:13

  Kulutaksin selle raha oma hambaravile. Olen hetkel Soomes ja hammas juba teist päeva meeletult valutab ja on paistes aga hetkel raha pole et arstile minna (arve peal hetkel ainult 18€). Peangi ootama ja kannatama veel paar päeva. Siin pole isegi erakorraline hambaravi tasuta, olen juba helistanud ja uurinud.

 • Avatar
  Vasta Leila 5. detsember 2017 at 12:12

  Tere Mariann!
  Mina ostaksin selle raha eest oma tublidele vanematele, kes on mind terve elu aidanud ja julgustanud, jõulukingid. Ma pole saanud neid südamest tänada selle tubli töö eest, mida nad on teinud. Praegu üliõpilasena ei ole mul aga seda jõulukinkide raha mitte kuskilt võtta, kuna vanemad toetavad nii, et tuleksin nädalast nädalasse ots otsaga kokku. Palju tervist sulle ja naudi Tenerifet 🙂

 • Avatar
  Vasta Meeli 5. detsember 2017 at 12:11

  Minul oleks selle võidu üle väga hea meel ja oleksin siiralt tänulik. Kulutaksin selle oma laste jõulukinkidele, väiksema lapse sünnipäevalaua katmiseks. Praeguse seisuga on meie selle kuu sissetulek ainult peretoetus 138€ ja jõuluvana tulek kahtluse all. Nii kurb on olla ja loeme sente, et päkapikk iga päev ikkagi käia saaks.

  • Avatar
   Vasta cp 5. detsember 2017 at 16:12

   Kus sa asud? Kirjuta mulle. Ma olen su lastele päkapikk ning peame Jõuluvana kingiplaanid ka nende jaoks.

   • Avatar
    Vasta Meeli 6. detsember 2017 at 11:24

    Aitäh, sain kirja kätte ja kirjutasin vastu.

 • Avatar
  Vasta SiiruViirulinePuhv 5. detsember 2017 at 12:10

  Käiksin hambaarsti juures ja laseksin oma valutava hamba lõpuks korda teha.

 • Avatar
  Vasta Melissa 5. detsember 2017 at 12:10

  Mina olen üks pisike Tallinna Ülikooli tudeng ja õpin hetkel lasteaia kasvatajaks ning samuti ka töötan lasteaias, kuid kahjuks ainult väga väikese töökoormusega, kuna kooli kõrvalt reeglina palju aega üle ei jää. Ma elan oma noormehega, kes tegi mulle veidi rohkem kui 1,5 aastat tagasi abieluettepaneku ning nüüd me olemegi endale eesmärgiks võtnud järgmise aasta suvel abielluda. Kuna aga mu noormees peab mind juba niigi üleval (sest ma ju rohkem tööl käia ei saa), siis iga lisaks saadud sendike loeks meile nii nii palju ning viiks meid jälle sammu lähemale oma unistuse täitmiseni.
  Päikest sulle Mallu, armastan su blogi! ?

 • Avatar
  Vasta Tkuimets 5. detsember 2017 at 12:10

  Kuna olen rasedana kodus. Ja tööl ei saa käia, kuna töö võib olla beebit kahjustav. Siis on tekkinud see kui probleem, et kuidas maksta üür. 🙁 See summa oleks väga suureks abiks. Vōlgu ei tahaks jääda aga pole ka kelleltki abi küsida, kuna täiesti üksinda ja saan ainult iseenda peale loota. Lisaks rasedusele, vōitlen ka depressiooni ja ärevushäiretega. Ja sinnagi läheb metsikult raha ära. 🙁 115 eurot on minu jaoks kulla väärtusega ja aitaks hädast vähemalt see kuu välja.

 • Avatar
  Vasta E. 5. detsember 2017 at 12:09

  Mina ostaksin maale vanaemale väikse pliidi või mikrolaine ahju, kuna hetkel maal vanaemal on ainult puupliit ja tülikas on seda igahommik kütta, et hommikuputru teha, toidu soojendamine on veidi keeruline hetkel. Veel ostaks vanaemale soojad sussid ning miskit head süüa 🙂

 • Avatar
  Vasta Sooviks olla anonüümne 5. detsember 2017 at 12:08

  Kui ma peaksin osutuma selleks, kes hea õnne tahtel saab selle raha, siis maksaksin oma eelmise kuu elektriarve ära, mis oli summas 109 eurot ja kopikaid peale. Elan majas, õigem oleks öelda suvilakeses, mis on veel soojustamata. Seega selline suur elektriarve on tingitud olukorrast, kus olen sunnitud elektriga kütma. Hätta jäin oma asjade maksmisega, kuna majal sai juurde ehitatud/soojustatud 1 sein ja sellele materjalid jne, samuti paigaldasime ka kogumismahtuti. Eelmisel aastal kui polnud veel teada, et kolin, siis sai planeeritud sellele aastale ka reis Itaaliasse. Nõnda juhtus, et käisin perega, ema ja lapsega kuu ajasel reisil mis tõmbas rahast täiesti tühjaks ja peale seda oli kohe vaja paigaldada mahuti jne. Eks neid võlgu ole veel, kuna pidin võtma laenu, et tööd saaksid tehtud. Pidin laenu tagasi maksma, aga läks veidi nihu sellega. Laveerin nüüd oma maksmata arvetega nii, et üks kuu j”n ühe asja võlgu, teine kuu teise asja, nii, et ei läheks asi hapuks ja kohtutäituritele ükski asi ja lapse lasteaiakoht säiliks jne, aga väga stressirikas on küll nii. Hetkel ongi suurim mure veel maksmata elektriarve. Järgmise kuu oma tuleb kohe peale ja ilmselt sama suur kui eelmine.
  Ma ehk ei ole inimene, kes seda KÕIKEKÕIKE rohkem vajab, sest mul on katus pea kohal ja perega sai reisilgi käidud, aga see oleks mulle väga suureks abiks, sest muretsen pidevalt, kust raha leida, et just see paganama elekter ära maksta.

 • Avatar
  Vasta Täpike 5. detsember 2017 at 12:07

  Selle raha eest ostaksin perele ühe mônusa spapaketi, millest oleme ammu unistanud. Kuna rahaline eelarve on üsna piiratud, ise tööl veel ei käi, sest laps alles harjub lasteaiaga. Ainult mehe palgast selliseid rôôme kahjuks lubada ei saa.

 • Avatar
  Vasta Getter 5. detsember 2017 at 12:07

  Kasutaksin seda raha, et osta lähedastele jõulukingitused, kuna üliõpilasena läheb kogu vanematelt saadav raha elamiskulude katteks. Kindlasti tahaksin oma vanematele kinkida soojad lambavillasussid, sest neil on vanad sussid väga ära kulunud ja nad on seda investeeringut väga väärt. Peaksin meeles ka vanaema ning väikseid nõbusid, kes toovad ellu suurt rõõmu. Mainimata ei saa jätta sõpru, kes on rasketel hetkedel toeks ning sooviks neilegi kinkida midagi, mis tuleks otse südamest. See 115 eurot kuluks ikka täiega ära!

 • Avatar
  Vasta Laura 5. detsember 2017 at 12:06

  Mina kasutaks seda raha selleks, et oma emale uus pliit osta kuna vana on juba selline mis ei küpseta enam hästi. Kuna emale meeldib palju küpsetada kuluks talle see jõulukingiks väga ära.

 • Avatar
  Vasta Katz 5. detsember 2017 at 12:06

  Päris tõsiselt vajab seda raha MTÜ Kasside Turvakodu. Olen nüüd ise kokku puutunud hüljatud kassidega ja täiesti uskumatu kui palju neid on. Suvitusrajoonidesse jääb igal sügisel maha meeletu kogus kasse, kes on kevadel kassipojana endale võetud, sest niiii armas on ju. Ainus, kes on mind nende kassidega aidanud. on Kasside Turvakodu ja nende kasside raviks ja neile sooja pesa pakkumiseks kulub neil väga palju raha ja seda on alati puudu.

 • Avatar
  Vasta Anne 5. detsember 2017 at 12:06

  Mina ostaksin süüa. Palga päevani on veel aega ja ei ole üldse kindel kas makstakse õigel ajal palka.

 • Avatar
  Vasta marii 5. detsember 2017 at 12:05

  Emale 70 nda juubeli kingitusefondi paneks. Talle tegelikult kuluks uus elektripliit ära praegune gaasipliit ajab suht gaasi sisse, aga ta ei raatsi seda ära vahetada kuna syya teha ju veel synnib:) ja kui köögiaknad Lahti pole häda :p öega kahe peale Ostaks talle uue pliidi

 • Avatar
  Vasta * 5. detsember 2017 at 12:04

  Väga ilus pilt blogi lõpus 🙂

 • Avatar
  Vasta K 5. detsember 2017 at 12:04

  Kuna mees on igapäev pikalt tööl ja mina igapäev üksi lastega kodus, siis võtaks ette ühe puhkuse kogu perega, ilmselt oleks meil kõigil seda vaja, ntx nädalavahetus kuskil spa’s, polegi varem niimodi lastega koos kuskil käinud ☺

 • Avatar
  Vasta Nipitiri 5. detsember 2017 at 12:04

  Väga oleks sellist summat vaja, kuna hetkel rahadega väga jamasti, mees ja mina käime tööl aga mõlemal palgad väiksed, kuna mees Eestis tööl ja peres 2 last.Iga kuu saame kuidagi ots otsaga hakkama, mehe ema ka aitab meid palju. Mida selle rahaga teeksin? Maksaksin näiteks korteri või mingi arve ära või siis panustaks kingitustele. Igaljuhul sellest oleks tohutult abi.

 • Avatar
  Vasta M. 5. detsember 2017 at 12:03

  Mina kulutaksin seda oma hammaste raviks. Pole juba aastaid käinud hambaarstil ja võib arvata, et umbes selline summa kuluks esimesel visiidil ja neid tuleks veel palju teha. Lisaks kuluks ära info, kust leiaks Tallinnas hambaarsti, kes päriselt saab aru, et ma kardan väga-väga ja sellepärast ongi suus selline seis.

 • Avatar
  Vasta Kats 5. detsember 2017 at 12:03

  Mina endale seda raha ei tahakski. Tahaks seda oma mehe vennatütrele. Või noh, ei tahakski raha, vaid tahaks talle selle eest posu mänguasju osta.
  See laps on poolteist aastat vana ja a on niiniii kurb koguaeg. Kui oleme koos ämma juurde sattunud, siis ta lihtsalt istubki kuskil nurgas kurvalt mitte midagi tehes. Nüüd sorteerisimegi oma kodus mänguasjad ära ja viisime suure kotitäie mänguasju ämma juurde, et tal oleks seal ka midagi. Ja kui see plika meile satub… oi ta kilkab ja möllab ringi ja on kui ära vahetatud. Ma olen üsna kindel, et oma kodus tal pole suurt midagi, sest ta vanematel on hoopis teised prioriteedid. Oleme ise talle muidugi ka üht-teist, nii mänguasju kui riideid ostnud ja jõuluks plaanime ka beebinuku kinkida, aga no 115€ eest saaks peale nuku veel pealeistutava auto ja nukunõud ja äkki nukuvankrigi. Saaks sellele armsale tirtsule ka tõeliselt vahvad jõulud teha. 🙂

 • Avatar
  Vasta littletiiu 5. detsember 2017 at 12:02

  Et saada jõuludeks lõpuks oma enda koju perega ,mis ootab hetkel elektriku taga, et kes ühendaks ära elektrikilbid ja toas olevad juhtmed siis see raha oleks suureks abiks ja ehk täitub ka meie pere jõulusoov. Mis oleks parem, kui olla oma perega esimest korda omas kodus ja jõulud ning uus aasta uhkelt vastu võtta.
  Rahulikku advendiaega kõigile ?

 • Avatar
  Vasta Aus 5. detsember 2017 at 12:00

  Maksasin korteri üüri. Olen 24aastane, kes ei suuda endale tööd leida. Mul on keskmine töövõimetoetus ainuke sissetulek. Kahjuks igat tööd ma teha ka ei saa. 🙁
  Vanenad toetavad, aga neil on ka raske. Ma ei suuda loobuda oma korterist ka teises linnas, kuna kodulinnas ootaksid mind kiusajad ja mõnitajad. Mul on alati ka lootus, et kohe saan tööle… Kusjuures siiamaani naerdakse mu välimuse üle kodulinnas. Käin seal lihtsalt vanematel külas viisakusest.
  Kindlasti on minust hullemas seisukorras inimesi, aga abi kuluks alati ära.
  Päikest!

  • Avatar
   Vasta oijah 6. detsember 2017 at 02:00

   Puhas laristamine kaks korterit maksta?!!!! Pane see teenima siis vähemalt.

 • Avatar
  Vasta Mary 5. detsember 2017 at 12:00

  Kulutaksin selle raha söögi ostmiseks või arvete tasumiseks, kuna olen olnud 1,8a lapsega novembri kuus kokku pea 3 nädalat haiguslehel( haigusrahasid sain miinimumpalgast 80%). Kui midagi üle jääb siis ostaksin lastele ka jõulukingi

 • Avatar
  Vasta Ehee 5. detsember 2017 at 11:59

  Kasvatan üksi lapsi ja ostaks lastele normaalsed jõulukingid kui nii palju raha sülle kukuks ?

  • Avatar
   Vasta Ehee 5. detsember 2017 at 13:26

   Ma loobun loosis osalemast. Minu mure on tühine võrreldes teistega ?

   • Avatar
    Vasta väga väga naine 6. detsember 2017 at 02:13

    Eks ole, ma ka loen ja tunnen, kui krdi hea mu elu ikka on!

 • Avatar
  Vasta F 5. detsember 2017 at 11:59

  Just vaatasin oma pangakontot ja 1,57.. õnneks on palgapäevani “vaid” 5p ja kodus pool pätsi saia 🙂 Elab üle.. aga vat seda ma küll ei tea, kuidas oma kutsale selgeks teha, et ootame nüüd veidi… varsti saab süüa 🙂

  • Avatar
   Vasta B. 5. detsember 2017 at 14:17

   Mis toitu su koer sööb? Sooviksin aidata.

 • Avatar
  Vasta A 5. detsember 2017 at 11:59

  Oh küll mulle see raha ära kuluks, lõppes just emapalk, elan ainult 300 eurost alimentidest(seda vaid ühe lapse isalt, teine ei maksa) ja siiiiani nuputan kuidas ma lastele kinke teen.

  • Avatar
   Vasta Laura 5. detsember 2017 at 14:52

   Lasterahasid + lapsehooldustasu ei saa 138.35€?

 • Avatar
  Vasta C. 5. detsember 2017 at 11:59

  Ostaksin endale talvejope ja uued püksid , mida mul siiani veel ei ole endale soetatud ;).
  Ja annaksin õele 15€
  Ja emale 15€

  Oleks rõõmu veidi rohkematel ,kui ainult minul 😀

 • Avatar
  Vasta Jane 5. detsember 2017 at 11:59

  Ma annaksin selle raha oma emale, kes kurdab hambavalu üle. Saaks käia ära vaatamas, mis seal valutab ?

 • Avatar
  Vasta Marilin 5. detsember 2017 at 11:58

  Mina – ma ostaks jõululauale süüa.
  Kuna olin eelmine kuu haiguslehel ja raha saan olematu summa.
  Jäävad ka arved maksmata aga sellest pole hullu. Olen informeerinud et see kuu tekib võlgnevus.
  Küll makstud saab.
  Aga jõululauale ei ole küll midagi panna. Õnneks mõned kingid on ka lastele olemas.

  • Mallukas
   Vasta Mallukas 5. detsember 2017 at 12:06

   Kus linnas sa elad?

   • Avatar
    Vasta Marilin 5. detsember 2017 at 15:43

    Keila vallas – maakas 🙂

 • Avatar
  Vasta Madli 5. detsember 2017 at 11:58

  Hambaarsti juurde läheksin. Varsti on selline tunne, et pean igakuise palga hambaarsti kontole üle kandma, sest hambad on kuidagi jube nõrgaks jäänud.

  Kuigi tegelikult pole mul seda nii väga vaja, kui mõnel teisel, kel pole ilmselt söögirahagi. Sellepärast soovitangi selle raha anda nt mõnele perele jõululaua ilusamaks muutmiseks, jõulukinkide ostmiseks või lihtsalt mõne vajaliku asja ostmiseks.

 • Avatar
  Vasta T 5. detsember 2017 at 11:58

  Kuigi endal ei lähe ka kõige paremini, sest tudengitega kord on nii, et raha koguaeg vähe( sest ei suuda kokku hoida korralikult aga see selleks), siis annaksin selle raha oma vanematele, kes hetkel mõlemad töötud, ema juba aastaid, isa alles tuli töölt ära et perega rohkem aega veeta ja on tööle tagasi minemas, kui muude tegemata töödega ühele poole saanud aga samas on vaja majapidamist üleval pidada ja makse maksta. See oleks väga ilusaks jõulukingiks neile, sest oma lapsi on nad kõik alati rahaliselt aidanud ja nüüd oleks aeg aidata neid ka samamoodi vastu.

 • Avatar
  Vasta T 5. detsember 2017 at 11:58

  Mida ma selle rahaga teeks ? Ma ei ütleks,et olen vaene,aga leian ennast ikka suht igapäevaselt mõtlemas kas ma elan see kuu oma rahaga ära ? Kuna olude sunnil on kõik arved ja asjad hetkel minu kanda ja pean veel pool aastat olema üksinda, siis suhteliselt masendav on olla. Enda peale ma seda ei raiskaks,ostaks kingituse oma 10 aastasele õele,kes väärib kingitust olenemata minu nirust rahakoti seisust. Juba hetkel leian end mõtlemast,et kas mul on ikka see raha,et see kink teha.
  Kui see võidetud raha mulle muud ei anna,siis annaks see mulle hetkeks “hingerahu” ja minu kallile õele kingituse 🙂 .

 • Avatar
  Vasta Mari 5. detsember 2017 at 11:58

  Miks mina peaks saama selle endale? Noo.. Tegelikult ega mina nii väga ise ei tahakski.. Aga mu tütrel on suur soov minna spasse.. Kõik käivad aga kuna poole kohaga tööl on palk niivõrd väike- siis ei saa ma seda väljaminekut kahjuks endale lubada.. Oleks üks tore soov lapsel täita selle rahaga.. 🙂
  Mõnnaks küll kuskil spas ja olen enam kui kindel, et see teeks mu tütre väga õnnelikuks, kui ta saaks lõpuks spasse minna.

 • Avatar
  Vasta D 5. detsember 2017 at 11:57

  Mina paneksin selle 115€ oma ravifondi.
  Taipasin ükshetk, et peale sünnitust(veidi yle 2,5a tagasi), olen muutunud depressiivseks. Asi on süvenenud pärast lahkuminekut lapse isaga.Ma olen lihtsalt väsinud olemast tühi ja tahan pöörduda psühhiaatri poole. Perearsti saatekirjaga katab haigekassa vaid mõne raviseanssi, kuid ravi on pikem kui mõni raviseanss. Tahaks tunda end ykskord lihtsalt õnnelikuna ja, et mu lapsel oleks täisväärtuslik ema.

  • Avatar
   Vasta M' 5. detsember 2017 at 12:23

   Sul on alati võimalus ka ise psühhiaatri juurde pöörduda – samamoodi võtab see ainult viis eurot, perearsti saatekirja ei vaja ja sealt edasi on psühhiaatril võimalus Sind psühholoogi juurde suunata. Saan aru, et haigekassa järjekorrad on pikad, kuid raha taha seda asja jätta ei tohiks. Ambromedil on hea skeem näitlikustamaks antud süsteemi: http://www.ambromed.ee/teenused/haigekassa

   Kui oled nt Tartu linna elanik, siis on Sul võimalus Nõustamis- ja kriisiabikeskusest (http://tnk.tartu.ee/) tasuta nõustamist, teiste linnade kohta ma kahjuks öelda ei oska.

   Ja kui tunned, et tahaks kellegagi suhelda aga arstile veel ei saa, siis on olemas lahendus.net, sinajamina.ee foorum ning peaasi.ee

 • Avatar
  Vasta Mmcksk 5. detsember 2017 at 11:57

  Ostaks oma neljale lapsele jõuluking,kuna rahaliselt on detsembril kõige raskem kuu,see kergendaks kindlasti olukorda 🙂

 • Avatar
  Vasta K 5. detsember 2017 at 11:57

  Aga äkki aitad paaril perel selle raha eest katta jõululaua? ?Selliseid peresid on kindlasti palju, kellel ei ole jõuludeks miskit lauale panna.

 • Avatar
  Vasta C 5. detsember 2017 at 11:57

  Ostaksin inhalaatori, need niikallid ja pole siiamaani raatsinud. Aga beebi oli vahepeal peaaegu 2 nädalat nohus ja külmem aeg veel ees, seega läheks vaja..

 • Avatar
  Vasta Kerli 5. detsember 2017 at 11:56

  Hei! Mina seda raha enda peal ei kulutakski. Ma läheks esimesse maximasse ja prooviks jõulupuult võimalikult palju laste jõulusoove täita. ? Ilusat advendiaega teile kõikidele.

 • Avatar
  Vasta anonüümne 5. detsember 2017 at 11:56

  Uute prillide ostmiseks.

 • Avatar
  Vasta KL 5. detsember 2017 at 11:56

  Üldse ei salga, ostaks neid paganama jõulukinke, sest noh..jõulud. 😀 Hulluks ajab see värk juba. 😀

 • Avatar
  Vasta Eliise 5. detsember 2017 at 11:56

  Kulutaks selle kuskil heas restoranis koos kallimaga, sest ise ei raatsiks minna aga kõik väärivad vahest midagi sellist. Nii lihtne see ongi 🙂

 • Avatar
  Vasta Jannu 5. detsember 2017 at 11:56

  Mina ise seda raha ei vaja, aga annetaksin hea meelega eile eetris olnud Kodutunde saates olnud perele. Lihtsalt nii masendav ja kahju oli vaadata, kuidas ja mis tingimustes need lapsed elama peavad 🙁

  • Avatar
   Vasta Liis 5. detsember 2017 at 12:34

   Pooldan ka seda mõtet, see oli tõesti jube. Kui vahest mõtlen, et elu on raske ja halb ja siis vaatan seda saadet ja mõtlen, et tegelt on mul veel kõik hästi. See pere tõi tõesti pisara silma. Nendel lastel on armastav pere, neile lastele pühendadakse aega, aga raha on neil vähe. Kui keegi neile veel ilusa köögi aitaks teha..

 • Avatar
  Vasta Helen 5. detsember 2017 at 11:56

  Kasutaksin selle raha oma kõige suurema sõbra, kassikese raviks. Leidsin ta umbes kaks aastat tagasi väga täbaras seisus prügikastist, aga tema kannatused sellega veel otsas ei ole. Tal avastati just neerude ja põiega häda, mis tahab pikaajalist ravi. Vaene loomake peab vähemalt pool aastat rohtusid võtma, tegema mitmeid arstivisiite ja proove 🙁 Kõik see läheb muidugi ka väga kulukaks, aga minu põhimure on loomakese elu valuvabaks saada.

 • Avatar
  Vasta stiina parm 5. detsember 2017 at 11:55

  Näiteks muretseks kõhutitale mõned asjad…sest pole veel ühtegi asja saanud muretseda..raha puuduse tõttu….või siis ostaks oma 2le teisele lapsele miskit vajalikku 🙂

  • Avatar
   Vasta Hehee 7. detsember 2017 at 00:55

   Mul oleks pakuda beebi riided ,kui sul on poiss sündimas

 • Avatar
  Vasta Getu 5. detsember 2017 at 11:55

  Ma pole küll suurem asi lunija ja abi otsija, kuid hetkel kuluks see summa ära uue pliidi ostmiseks. Kuna vana läks katki ja tahaks jõuluks ikka lastele piparkooke küpsetada siis kahjuks raha napib. Ma ei palu abi põhimõtteliselt kunagi ja pigem aitan teisi oma võimaluste piires ,aga hetkel on küll lootusetu seis , sest endal pole finantsiliselt võimalik seda soetada 🙁

 • Avatar
  Vasta laste ema 5. detsember 2017 at 11:55

  Mina ostaksin oma kolmele tütrele jõuludeks kingitused,kuna enda rahaline seis seda väga ei võimalda.

  • Avatar
   Vasta K 5. detsember 2017 at 18:20

   Kui vanad on Su tütred??

 • Avatar
  Vasta T 5. detsember 2017 at 11:54

  Hetkel on täpselt natuke üle 100 euro puudu, et minna autokooli, mille jaoks olen mitu aastat iga kuu kõrvale pannud.

 • Avatar
  Vasta anonüümne 5. detsember 2017 at 11:54

  Uute riiete ostmiseks

 • Avatar
  Vasta MCSK 5. detsember 2017 at 11:54

  Ütlen ausalt ,et kulutaksin selle oma kahe lapse peale 4aastasele ostaksin korralikud talvesaapad ja 5kuusele talvekombeka 🙂

  Kuid kindlasti on kuskil keegi kes ehk vajaks seda rohkem.

  Ilusat jõuluaega 🙂

  • Avatar
   Vasta neiu 5. detsember 2017 at 14:55

   5kuune on poiss või tüdruk? Mul enda lapsest veidi vanem mudel roosa Lenne üle. Vist oli 68 suurus.

  • Avatar
   Vasta Jaanika 5. detsember 2017 at 23:34

   Minul pakkuda 74 suurus poiste lenne talvekombekas:) kirjutage kui huvi.

 • Avatar
  Vasta annika 5. detsember 2017 at 11:54

  Mina sooviks anda selle raha oma emale 🙂 Nimelt põdes mu ema 1993 väga agressiivset vähki, avastati lõpp-staadiumis. Õnneks sai vähist jagu, kuid selle tulemusel tekkis luuhõrenemine. Ka südamega pole lood head 🙁 Kahjuks ei saa ema teha mingit tööd, kuna tervisega pole hästi. Luuhõrenemise tõttu on selgroog s-kujuline.
  Hetkel peab ta taaskord tõestama töötukassale, et ta pole töövõimeline. Töötukassa on talle ka öelnud, et olge valmis tööle minekuks………See on veninud pikalt ja kulutanud üsna palju närve. Seal töötukassas töötavad päris juhmid inimesed (PALUN VABANDUST). Kahjuks ei oska nad suhelda selliste inimestega, kes on raskelt haiged. Probleem minu aemaga pole kahjuks ainuke. Sellistest juhtumistest võiks kirjutama jäädagi.
  Ühesõnaga, minu emale oleks sellest rahast palju abi, ta saaks ühe süsti lasta teha, mis võimaldaks tal pool aastat paremaini eluga toime tulla.

  • Mallukas
   Vasta Mallukas 5. detsember 2017 at 12:00

   Mis süst see selline on?

   • Avatar
    Vasta annika 5. detsember 2017 at 12:35

    Mis leevendaks luuhõrenemist. Kahjuks ei kannata ta magu enam suukaudu tablette võtta. Luuhõrenemise rohud on paris karmid. Peale kiiritust ja keemiaravi ei omista ema keha enam d-vitamiini. Ühesõnaga palju jama. Kuigi, hea et vähist sai jagu 🙂 Midagigi head 🙂

   • Avatar
    Vasta annika 5. detsember 2017 at 15:13

    Seda süsti tehakse kord poole aasta jooksul. See ei lase luuhõrenemisel edasi minna. Süst maksab natuke üle 100 €.

    • Mallukas
     Vasta Mallukas 5. detsember 2017 at 16:28

     Palun selle kohta natsa rohkem inffi, kui palju täpselt maksaks jne.

     • Avatar
      annika 5. detsember 2017 at 20:25

      Antud süst maksab ca 100 eruri. Teeb selle oma perearst. Antud süsti on soovitanud mitmed erinevad arstid, kuna magu ei kannata lõpmatuseni erinevaid rohtusid välja.
      Praegu on ema võtnud iga nädal korra, täpsel samal ajal, tableti. Võtab tableti tühja kõhu peale, ja siis peab ca pool tundi seisma. Selleks, et rohi mõjuks. Aga sellel tabletil on päris rasked kõrvalmõjud. Viimased 3 nädalat ei ole ta kahjuks saanud just nende kõrvalmõjude tõttu seda tabletti võtta.
      Mu ema ei ole kunagi käinud kusagilt abi küsimas, ikka katsunud ise hakkama saada. Kuid, kogu selle haiguse aja on ta saanud töövõimetuspensioni, mis ei ole teab kui suur. Antud hetkel on see näiteks 260 €. Sellega peab hakkama saama. Mu ema ei karda ka tööl käija, kuid…. mitte keegi ei võtagi sellist inimest tööle. Ja kahjuks ta ei jaksagi.
      Inimese kõige suurem varandus ongi just tervis. Kuid, kui juhtume haigeks jääma, siis pole midagi. Hakkama saamine on siis haige inimese enda asi. Kahjuks maksavad ravimid meie riigis liiga palju 🙁

 • Avatar
  Vasta Jaana 5. detsember 2017 at 11:52

  Ma ostaks endale ja tütrele saapad millega kannataks talvel käia nii, et jalad kuivad ja soojas oleks…praegu käime veel “õhukeste” saabastega..

  • Mallukas
   Vasta Mallukas 5. detsember 2017 at 11:53

   Mis enda ja tütre jalanumbrid on? Ehk kellelegi oleks anda? 🙂

  • Avatar
   Vasta Karin 5. detsember 2017 at 20:35

   Sooviks ka täpsemat infot 🙂

 • Avatar
  Vasta P 5. detsember 2017 at 11:52

  Seda raha oleks vaja mu emal,et saaks osta puid,kuna ta tööl käia ei saa eelmisel aastal juhtunud õnnetuse tõttu (kukkus käeluu kildudeks ja käsi ei liigu korralikult enam), siis oleks tal seda raha väga vaja,et osta endale talveks puud kuna korter kus elab on väga vanas majas ja ei pea sooja ültse,praegu sai ta lubada endale ainult 1 ruumi puid aga nendega kaua ära ei ela 🙁 seega oleks tal seda raha väga vaja.

  • Mallukas
   Vasta Mallukas 5. detsember 2017 at 11:53

   kuskandis su ema elab?

 • Avatar
  Vasta päkapikk 5. detsember 2017 at 11:51

  Ostaks lastele jõulukingid.

 • Avatar
  Vasta K 5. detsember 2017 at 11:48

  Kulutaksin selle advokaadi arve tasumiseks. Juba aasta aega vana tööandjaga kohut käinud ja summad kolossaalsed. Loodan,et selle kuu arve viimane ja eriti tore oleks, kui enne jõule oleks see tasutud nagu imeväel 🙂