Beebiootus Rasedus

Panorama testist ja mõtteid beebi soost / about Panorama test and thoughts on the baby’s gender

13. aprill 2018

Nagu ma siin mainisin, siis on mul plaan Panorama testi teha. Ma polnud sellest enne midagi kuulnud, aga Šois tõi selle jutuks ja nõnda mul see otsus peas valmis küpseski, et selle rasedusega on mul huvi seda teha küll. Selles suhtes, et see ei ole mulle küll näidustatud, aga seoses kogu selle raseduse alguse protseduuri ja täisnarkoosiga kuluks mulle natukene meelerahu ära küll.

Kes ei tea, mis see Panorama test on, siis kopeerisin natukene infot ultraheli.ee leheküljelt:

Panorama test on mitteinvasiivne sünnieelne ema veres loote rakuvälise DNA uuringul põhinev turvaline ja täpne kromosoomihaiguste skriiningtest, mida on võimalik teostada alates üheksandast rasedusnädalast. Vastuse saad 14. päeva möödudes.

Panorama test tunneb ära 99% Downi sündroomiga, Edwardsi sündroomiga, Patau sündroomiga ja Turneri sündroomiga loodetest. Momendil on Panorama ainus test maailmas mis võimaldab hinnata kromosomaalse patoloogia Triploidia olemasolu.

Vaatamata sellele, et test on väga täpne, pole Panorama puhul tegemist diagnostilise testiga, mistõttu positiivse Panorama testi korral on vajalik diagnoosi täpsustamiseks teostada invasiivne uuring (koorioni biopsia või lootevee uuring). Panorama test on täiesti turvaline nii Sinule kui ka Sinu lootele ning testi teostamine ei ohusta mingilgi määral rasedust. Skriiningtest tehakse Sinu veeniverest.

Test on suhteliselt igal pool sama hinnaga, aga kuna ITKs on see 10€ odavam ja ma pean nagunii minema sinna verd andma, siis otsustasin enda mugavuse pärast sinna minna. Kuigi jah, hinna suhtes väga vahet ei ole. Igatahes pidin ma juba sel nädalal vere ära andma, aga siis sain ma teada, et kuigi igal pool on kirjas, et seda saab teha 9dast nädalast, siis soovitatakse oodata kümnenda nädalani, et siis on testi tulemused täpsemad.

Ega ma vastu puike, kui on vaja oodata siis on, ega natukene enam siia-sinna ei ole kaua oodata ka. Muidugi kui ma oleks punkt 9ndal nädalal ära andnud, siis oleks ma juba järgmise nädala lõpuks tulemused teada saanud, aga nüüd saan ma vere antud 18ndal ja kõige varem vastused kätte 27ndaks. Võimalik ka, et alles mai alguses. Aga nagu öeldud, vahet pole, jõuan oodata küll.

Küll aga on selle testi suur boonus see, et lapse soo saab palju täpsemini teada kui ultrahelis. Ja arvestades, et ma eelmine kord käisin 12ndal nädalal Šoisi juures sugu teada saamas ja see maksis 185+ pluss veel UH-pildi eest ka lisa kümps, siis oleksin ma ka seekord sama vara tahtnud sugu teada ja selle 200 nagunii magama pannud. Ja noh, kui me selle ülejäänud 400 jagame järelejäänud 7 kuu peale ära, siis ei tee see test nii-öelda igakuiselt üldse väga suurt summat, mida südamerahu eest maksta. Aga jah, eks see oleneb ikka enda rahakotist ja huvidest. Paljud raudselt ei tahagi sellist testi teha, ega ma ka eelmiste rasedustega tahtnud. Või olgem ausad, ma isegi ei teadnud sellest midagi.

Ütleme siis nii, et mai alguses saan ma soo teada. Äge! Ma ei suudaks iial seda “üllatuslapse” värki teha, lihtsalt never :D! Liiga kannatamatu olen. Ma tahan ikka nime mõelda ja ise ka niiöelda ette valmistuda. Ja minu õnneks ei saa sugu mind pettuma ka panna – mul pole väga vahet. Mari oodates oli mul kindel soov saada tütart – sain. Lendega ma alguses tahtsin vist isegi korraks poega, aga lihtsalt selle pärast, et poega mul ju veel ei olnud. Aga nüüd vaatan ma oma kahte tütart ja mõtlen, et ega kolm ka paha poleks. Ma olen õnnelik nii kolmanda tütre, kui ka esimese poja üle. Tulgu, mis tuleb!

Küll läheb juba maru tüütuks see “loodame, et seekord on ikka poiss!” jutt. Ma ei tea, mis mu tütardel häda on, et inimesed nii kangesti seda poega mulle peale pressivad. Ma lihtsalt ütlen ära, et see on kuidagi nii nõme, nagu mu tütred oleks jube ebameeldivad ja vastikud inimesed, et pool Eestit nüüd palvetab, et see nõiasugu ükskord jätkumise lõpetaks ja poeg siia perre lunastust sünniks tooma 😀 Päris ausalt – minul on suva ja Kardol ka, aga kui me valida saaks, siis võtaks ikkagi tütre. Harjumuspäraselt, või nii.

Aga nimede suhtes olen ma nii palju mõelnud, et ma seekord olen targem ja panen lapsele ainult ühe nime, sest arvestades seda, et ma Mari Johannat iial nii pole kutsunud (ma arvan, et ta isegi ei tea, et ta nimi Johanna ka on :D) ja Lende Liisi pole ma ka kunagi nii hüüdnud, siis võin ma nüüd leppida sellega, et üks nimi per laps on piisav. Aga pähe tulevad ikka ainult tüdrukute nimed 😀 Üks nimi kummitab kohe eriti, ta jäi mul Lende ajast kasutamata, sest mingi kõik peale minu vihkasid seda, aga näete, mulle meeldib siiamaani…


Like I’ve told you I am planning on getting the Panorama test done. I hadn’t heard anything about it before but Šois brought it up and that’s how I hatched the plan to go get it done with this pregnancy. I mean, I am not the target group for it, but with how this pregnancy started and the anesthesia I could use an ounce of peace of mind.

Who doesn’t know what the Panorama test is, I will copy a little information from ultraheli.ee page:

Panorama test is a non-invasive pre-birth, that is based on the DNA research of the fetus, done through the mother’s blood. It’s a safe and accurate chromosome disease screening test, which can be done from pregnancy week 9. The results will be available after 14 days

Panorama test can identify Down, Edward’s, Patau and Turner syndromes with 99% accuracy. At the moment the Panorama test is the only test in the world that is capable of detecting Triploidy chromosome pathology. 

Despite the test begin very accurate it’s no ta diagnostic measure, so when the test is positive an invasive (biopsy or placenta testing) needs to be done. Panorama test is completely harmless to both you and the baby and taking the test has no effect on the pregnancy. Screening will be done through blood from your vein. 

Test costs the same amount pretty much everywhere, it is 10€ cheaper in ITK and since I have to go give blood there anyway I decided to take the test there for my own comfort. Although the price wouldn’t make a big difference. Anyway I thought I would go give blood this week, but then I found out that although all the info says the test can be taken from week 9, it’s suggested to wait until the tenth week, because then the results are more accurate.

I was not against waiting, it’s just a little bit longer. Of course had I given blood on the 9th week I would’ve had the results by the end of next week, but now I give blood on the 18th and get the results earliest by the 27th. It’s also possible that it will be in the beginning of May. But as I said, doesn’t make much of a difference, I can wait.

The big advantage of doing this test is getting to know the baby’s sex much more accurately than in the ultrasound. And considering I last time went to Šois on week 12 to find out the gender and that cost me 185+ plus the tenner for the ultrasound pictures, I would’ve wanted to know the sex of the baby that early this time too and would’ve had to pay the 200 anyway. And well, if we divide the rest 400 between the 7 months then the monthly cost is not bad at all to pay for your peace of mind. But yes, depends on your budget and wishes. A lot of people don’t want to do any tests and I didn’t want to either with the last pregnancy. Or, if we’re honest, I just didn’t know anything about this test.

So I will find out the gender of the baby in the beginning of May. Cool! I could never do the “surprise” thing, just never :D! I am too impatient. I want to think of the name and be prepared. And lucky for me I wouldn’t be disappointed either way – it doesn’t matter. When I was expecting Mari I really wanted a girl – and I got one. With Lende I think I wanted a boy at first, but just because I didn’t have one yet. But now I look at my two daughters and think that three would be fine too. I am as happy if it’s a third girl or my first boy. Be what is may!

However, it is getting rather annoying to hear the “lets hope it a boy this time!” talk. I don’t know what is so wrong with my daughters that everyone is rooting for it to be a boy. I will just say that it feels awful, like my girls are super unpleasant and disgusting people that half of Estonia is praying for this witch family to finally have a boy to bring them salvation 😀 Honestly – I don’t care and neither does Kardo, but if we could choose we’d have a girl. Like out of habit.

I have given the name topic this much thought that I will be smarter this time and give my child only one first name, because considering I have never called Mari Johanna by her full name (I think she doesn’t even know she also has Johanna as a middle name :D) and I have never called Lende Liis by her full name either, I guess it’s time to accept that one name per child is enough. But I can only think of girls names 😀 One name keeps haunting me, because I didn’t use it with Lende, because everyone except me hated it, but see, I still like it…

Loe ka neid postitusi!

57 kommentaari

Jäta kommentaar

 • Avatar
  Vasta Leili 30. juuli 2018 at 21:54

  Meil on kaks tütarlast peres aga sooviks ka poisslast, kas saab üldse nii planeerida või peab jätma juhuse hooleks?
  Ma ise olen 29 aastane ja mu abikaasa on 42 aastane , ma saan neljapäeval vaskspiraalist lahti on üle aasta olnud just sellepärast lasen välja võtta et jubedad verejooksud on ja ammu oleme uut last plaaninud , kuigi meil on lastekaitsega probleemid , günekoloog + kaasaarvatud ämmaemand topivad mulle uut spiraali et ma mitte mingil juhul uuesti rasedaks ei jääks jne

 • Avatar
  Vasta Hegle 16. aprill 2018 at 13:24

  Mul on ka kolm tütart ja pidevalt kuulen jutte,et oii peab neljanda ka ikka tegema, ehk tuleb ikka poisslaps ka perre. no issand jumal küll, isegi kui ma jääks seda neljandat mingiaeg ootama siis mul oleks ükskõik ta soost, peaasi et ta terve oleks. 🙂

 • Avatar
  Vasta Kadiriin 15. aprill 2018 at 21:43

  Mul on 3 tütart ja olen nii rahul ja uhke, väga ilus komplekt :). Ilmselt rasedana oli seda poisi-juttu küll…

  • Avatar
   Vasta Kadiriin 15. aprill 2018 at 21:44

   Ja kui täitsa võõral inimesel võib sisetunne olla, siis ma ütleks, et tuleb tüdruk 😀

 • Avatar
  Vasta Karin 15. aprill 2018 at 19:57

  Mul on kaks poega ja see pidev tehke-kolmas-laps-sest-tüdrukut-on-vaja jutt ajab mind täiesti öökima. Lapsed on nagu serviis, et mingi ‘komplekt’ peab koos olema??
  Eniveis. Kui ma kunagi kolmanda saan, siis parem oleks, kui ta ka poeg oleks 😀

 • Avatar
  Vasta LAURA 14. aprill 2018 at 23:41

  Kas mulle ainult tundub siinsete kommentaaride põhjal (ja tegelt ka oma tutvusringkonna põhjal), et poiss+tydruk=da best!; tydruk+tydruk=päris hea;
  aga poiss+poiss=tytart oleks vaja…
  Endal 2 poega ja ei jõua kah seda juttu ära kuulata, et tytart on vaja!
  Aga lapsena arvasin ise, et kui ei synni poiss ega tydruk, tuleb piilupart Donald ?

 • Avatar
  Vasta Eliis 14. aprill 2018 at 17:54

  Ehhh.. mul 2 poissi ja juttu ” kui peaksite kolmanda planeerima ja siis see vôiks ju tulla tüdruk” Noh ikka võiks, iseasi kas kolmas üldse plaanis. Minupãrast võin olla ka kolmas poeg ?

 • Avatar
  Vasta Kreebik 14. aprill 2018 at 13:43

  Mulle jäi Lende Liisi nimevalimise ajast kummitama Kadri Ann. Või Madli Ann. Aga see pole see, mis sul mõttes, kui ühte nime sihid.
  Aga kui on poiss, kas on ikka veel plaanis nimi Johan Endel? Mind liigutas pisarateni see nimevalik, lisaks meenutasin kõiki tuttavaid Endleid ja mõtlesin, et see nimi on nagu kaitse. Selle kandjad on kõik head inimesed (vähemalt need, keda mina tunnen).

 • Avatar
  Vasta Lisbet 14. aprill 2018 at 12:35

  mu tirtsul ka 2 nime. ei taha siia panna,sest väga tõenäoline,et rohkem neid eestis pole,aga teine nimi ka Liis ja sünnist saadik teda mõlema nimega kutsutudki. tegelikult tahtsin pannagi nime kokkukirjutatuna,aga lapse isa ei tahtnud,noh kompromissina siis kaks nime,aga kui ma teda kutsun,siis kõlab see nagu 1 nimi (pole ju vahet,kas Mari Liis või Mariliis :))))

 • Avatar
  Vasta S 14. aprill 2018 at 09:12

  Mila 🙂

  • Mallukas
   Vasta Mallukas 14. aprill 2018 at 09:17

   Jaa, see nimi on ilus küll, aga pole see nimi, mis mul praegu painab 😀

 • Avatar
  Vasta M 14. aprill 2018 at 08:40

  Aga vot mina ei saa seekord sinu pahameelest aru.Väga palju teed juttu lapsest ja soost viimased kuu aega ,isegi küsid arvamust mitmes postituses ja nüüd oled pahane et paljud loodavad et sul tuleb poiss ? Tahtsid midagi muud kuulda ?
  Ära siis küsi meilt ja kui sa tõesti nii väga tütart soovid siis selle sa ka kindlasti saad ,dont worry !
  Mina lihtsalt arvan et kui kaks tütart olemas ,kas siis ei oleks lahe kui tuleks perre ka poeg ? Muidugi laps on laps ja midagi tähtsamat ei ole kui hea tervis aga elus oleks lihtsalt väga kogemus sinul ja kardol juures ,kui saaksite tüdrukute kõrvalt ka poja kasvamist kõrvalt vaadata .Ka tütardel oleks ju äge kui tuleks üks venna !
  Ma lihtsalt ei saa aru miks nii kurjaks minnakse selle poja koha pealt ? Kommentaaridest pea iga teema all leidub ikka ohtralt neid kes mega kurjaks saavad kui ei kirjuta ” jipiii ,tuleks teil kolmas preili ka ,nii naiss on see elu plikadega eks” .Tegelikkus on vist see et neil on endil 5 tütart ( mees ka külapeale kaduma käinud lootes et ta leiab naise kes talle lõppude lõpuks poja sünnitaks ) ja sealt ka see pahameel .Chillige inimesed ,meie poja soovitajad räägime lihtsalt enda kogemusest !
  Ja usun et kui mallukas saviii oleks soost siis ta ei ootaks nii meeletult seda UH (sest siis saab ju 99 % soo teada ) .Räägid ise end vahele ju ?

  • Mallukas
   Vasta Mallukas 14. aprill 2018 at 09:04

   Ma ei räägi sellest, et kui ma ise küsin, et mis te arvate, kumma ma saan, et siis närvi lähen, et mida krdit sa vastad 😀 Ma räägin inimestest, kes tulevad mulle leelotama, et mul on poega vaja. Miks on vaja?

   Sellest, et mul soost savi on ei peaks välistama seda, et ma seda TEADA ei tohiks soovida. Mul ongi ükskõik kumb ta on, aga ma teada tahan ikka. Kuhu vahele ma ennast räägin :D? Arvad, et istun oma blogis ja valetan sest… Miks :D?

  • Avatar
   Vasta P. 14. aprill 2018 at 12:45

   Just nagu Mallu isegi ütles, see käibki närvidele, et kõigi teiste arvates on taolises olukorras kindlasti vastassoost last perre juurde vaja. Küsimus on, mis arvate, kumb tuleb, aga kommentaarid on midagi muud… Ta võinuks lihtsalt linnukestega küsitluse teha, kus kommenteerimise võimalus puuduks 😀 Haha.

   Mul on kaks poega ja ausalt käib närvidele, kuidas teised inimesed minu eest kõike loodavad ja ootavad. Juba kui esimest last ootasin, olid ämm ja äi need, kes nii väga soovisid, et sünniks tüdruk. Kuulsid, et hoopis poiss, öeldi nagu “naljaga”, jälle üks poisiuss juures. Kellel juures? Neil või? Teisest rasedusest me ei teavitanudki neid kunagi, sest ei viitsind seda jura enam kuulda. Said teada alles siis, kui beebi käes oli. Oi, seda üllatust 😀 Lootsin, et tuleb teine ka poiss ja tuligi. Aga igalt poolt mujalt kuulsin ikka seda, et no kas teine on nüüd ometigi tüdruk või….!!? Need rääkijad võiks ise beebiootele jääda ja näha, kui palju nad lapse sugu valida saavad. Eriti närvi ajas mind mu oma parim sõbranna, kes ootas minuga samal ajal oma kolmandat last. Tal ka 2 poega juba olemas ja kolmas siis tüdruk. Usutles, et kas ma kunagi kolmandat ka veel tahan ja küsis, et issand, mõtle, kui sünnib siis jälle poiss. No persse, mind ajas nii marru. Mis siis on??? Viin siis kuskile tänavanurgale ja jätan juurde sildi, et ei soovinud, kuna polnud tüdruk? Ma olen ise oma peres see laps, keda on tehtud vist vaid seetõttu, et lõpuks ometi tüdruk tuleks. Ma ütlen, see ei olnud vaeva väärt. Lihtsalt selle pärast lapsi järjest teha….. Minu lapsed on tehtud soovist saada uus pereliige, mitte saada poiss või saada tüdruk.

  • Avatar
   Vasta Laura 15. aprill 2018 at 20:33

   Sooda! Miks tütardel oleks ägedam kui tuleb üks venna mitte õde? Miks õde vähem vahvam on? Sa oled vist see ullike, kes mingis nõukaaja vaimus kasvanud, et mehel peab poeg olema ja “muidu läheb külapeale”.

 • Avatar
  Vasta Yutulind 14. aprill 2018 at 08:22

  Kelly jäi hingele või? Lende pole üldse seda nägu.

  • Mallukas
   Vasta Mallukas 14. aprill 2018 at 08:32

   Kelly? Issand, mulle meeldis see nimi v :D? Ei!

   • Avatar
    Vasta Kelly 14. aprill 2018 at 20:26

    TÄNKS 😀

 • Avatar
  Vasta Anneliis 14. aprill 2018 at 07:19

  Meil olemas kaks poega ja ootan ise kolmandat last. Sugu veel ei tea, aga jube tüütu on see pidev jutt, et no vast ikka tuleb nüüd tütar. Nagu kolmas poeg oleks midagi halba. Tippude tipp oli minu vanaema kes ütles, et “Loodame, et tuleb ikka tütar, siis tasub vaev ennast ära”. Kohutav kommentaar.

 • Avatar
  Vasta dex 14. aprill 2018 at 01:56

  mul endal oleks küll natuke nõme kui õdedel mitu nime ja mul üks 😀 ja praegustele lastele oled ju nii head nimekombod pannud, palju sa ikka saad elu jooksul inimestele ise nimesid valida, pane ikka mitu

  • Mallukas
   Vasta Mallukas 14. aprill 2018 at 07:10

   Vähe suva asi, mille üle keegi nõmedust tunneks 😀

   • Avatar
    Vasta Marit 14. aprill 2018 at 11:10

    Omg, millised probleemid inimestel…. ilmselgelt pole elusees ühe päris probleemiga vastakuti seisnud 😀 haha wtf, nii hull.

 • Avatar
  Vasta Marit 13. aprill 2018 at 23:05

  Ise lapseootel oleks, siis sugu kindlasti teada ei tahaks. See üks selliseid väheseid imesid elus, mille saab veel vabatahtlikult üllatuseks jätta. Ja see on just ülilahe minuarust ?!

  • Mallukas
   Vasta Mallukas 14. aprill 2018 at 07:10

   Never, ever, ever ei jätaks ma seda üllatuseks 😀 See on praegugi üllatus ju 😀

   • Avatar
    Vasta Marit 14. aprill 2018 at 10:55

    Miks ei jätaks? Mis vahet sellel on nagu kumb sünnib… laps on laps 😀 ongi parem ju. Jääb vähem neid nõmedaid kommentaare ‘a’la poissi ka ju vaja ja perekond peab komplekt olema’. Hallo nagu. Inimesed nii idioodid ikka, et valus hakkab üks neist olla ;D

  • Avatar
   Vasta P. 14. aprill 2018 at 13:38

   Jää rasedaks ja siis räägi uuesti 😀

 • Avatar
  Vasta malluka lugeja 13. aprill 2018 at 22:27

  Nime panekust.
  Ka minu lapsel 2 nime ja meie jaoks on ta alati esimese nimega kutsutud aga nüüdseks eluga Eestist väljas ja seal läks käiku kohe teine nimi, sest seda hääldasid nad õigesti, esimest aga mitte.

 • Avatar
  Vasta malluka lugeja 13. aprill 2018 at 22:18

  Mul on tuttav kel oli kolm poega ja siis pärast pikemat pausi otsustasid veel tüdrukut jahtida. Asi selles, et memad mõlemad tahtsid tüdrukut juba algusest peale. Ja mis juhtus? Nad said kaksikud pojad juurde!!! Tänaseks võib öelda et kõik poisid on eriti tublid ja mõnusad sellid.

 • Avatar
  Vasta Laurabel 13. aprill 2018 at 22:17

  Panin poeg..niisama..mitte sellepärast, et tüdrukud halvemad on. Mul endal ka 2 tütart ja kui kunagi peaks veel üks laps tulema, siis tahaks pigem tütart :D.

 • Avatar
  Vasta Reedu 13. aprill 2018 at 22:03

  Palju õnne kõigepealt!
  Tahtsin lihtsalt öelda, et ITKs ütleb sulle ka dr Ridnõi lapse soo ära juba kv ultrahelis ning ta on vähemalt 95% täpne. Ehk saab teada täiesti tasuta ka, kui õige inimese juurde uuringule minna. Pealegi on ITKs ülihea ultraheliaparaat, parim Eestis hetkel – nii et pole põhjust tasulist uuringut teha, kui juba õige inimese juurde oled sattunud. Kui õnnestub, küsi ka looteanatoomiaks uuringuaega tema juurde ;).

  • Mallukas
   Vasta Mallukas 14. aprill 2018 at 07:12

   Tead kui sa nüüd nii ütled, siis mulle meenub vist sama jutt, et Ridnõi üsna varakult suudab öelda. Mulle määrati ta muidugi suvalt, lihtsalt too päev oli tema juurde aega – küsiti ainult, kas mulle meesterahvas sobiks 😀

   • Avatar
    Vasta Reedu 14. aprill 2018 at 20:25

    Kui laps vähegi koostööd teeb, ütleb sulle ära 🙂
    Vedas sul siis, et juhtumisi said tema juurde, ta on suht hõivatud, kuna tegeleb peamiselt probleemsete rasedustega.
    Minul ennustas 12 nädalal tütart, samuti 20 nädalal. U 25 nädala paiku nägin unes, et sündis poeg, 4800 grammi :). Kuna minu preili ei tahtnud nägu LA uuringul näidata, siis sain tutvuse poolest 30 nädalal veel ühe ja kui küsisin, et kas ikka kindlalt tüdruk, et unes oli väga suur poiss, siis tegi mulle suurendusega pildi lapse suguelunditest ning soovitas seda öösel kodus imetleda, kui veel kahtlen ?. Panoramat ei teinud kuna riskid madalad ja hind krõbe.
    Igatahes, u kaks kuud tagasi sünnitasin väga ilusa tütre ja kaalus ka ainult 3252 grammi ?. Just nagu lubtud.

  • Avatar
   Vasta Rhh 14. aprill 2018 at 22:07

   Ma sain 2007 a TARTUS teada 11 nädalal et sunnib poiss. Aru ei saa mis siin erilist on et Ridnõi ka seda ütleb 😀 enamus masinaid ja arste nàevad kui laps teeb koostööd 🙂

 • Avatar
  Vasta Silvia 13. aprill 2018 at 21:08

  Hehe, mul on ka nn komplekt koos, ei oskagi tahta nüüd kumbagi, tuleb siis kumb tuleb ? peaasi et terve oleks.

 • Avatar
  Vasta L 13. aprill 2018 at 20:45

  Ega Ronja ei jäänud kummitama? Mulle nii meeldib see nimi. Tütre kunagi saan , siis panen talle selle nimeks?

 • Avatar
  Vasta Triin 13. aprill 2018 at 20:28

  Kui mu vend tütre sai ning üks peretuttav teda õnnitles, siis oli neil järgnev vestlus:
  “Oi palju õnne, kes siis maimuke ka on?”
  “Tänud, tüdruk”
  “Oi, ei noh tüdruk on ka vist hea!?”
  Et ei tea jah miks need poisid nii au sees on ?

  • Avatar
   Vasta P. 14. aprill 2018 at 14:17

   See oleneb täiesti, keda suguvõsas rohkem on. Minu suguvõsas on poiste/meeste müriaad. Mul omal ka 5 venda. Kõigil lapsed. Tütreid sündinud ainult kahel, ülejäänutel kõik lapsed poisid 😀 Ses suhtes ma saan aru, et tüdrukute ootus on justkui õigustatud. Aga nõme on seda tuututada pidevalt. Ma kunagi esimese raseduse alguses ka nii väga lootsin tüdrukut, kuid sain poja ja nägin, kui lahedad võivad poisid ka tegelikult olla. Maitea, oma vennad nagu kunagi polnud küll ni lahedad 😀 Teist last juba tahtsin ise poissi, samas tüdruk poleks ka pettumus olnud. Laps pole kunagi pettumus, kui ta on oodatud.

 • Avatar
  Vasta M 13. aprill 2018 at 20:11

  Mul on kaks poega. Esimest oodates oli mul täiesti ükskõik, kumb tuleb. Poiss tuli. Teine tuli väikese vahega järgi ja päris ausõna ei oleks ma tüdrukut ette kujutanud. Natuke enne KV alles tabasin end mõttelt, et appi, ta võib ju tüdruk ka olla! Ja kui siis arsti käest seal küsisin, et kumb on…ta vaatas mind nii kaastundliku pilguga kui ütles, et poisi moodi paistab (meil oli vanem poiss kaasas). Tundus, et ta isegi ei uskunud mu rõõmsa emotsiooni siirust.
  Rääkimata siis lähikonna “kaasatundjatest”. Oma isale nähvasin ka, et kas ma olen kellelegi öelnud, et tütart tahan? Tahtsin teist last!
  Praegu, kui nad juba koolilapsed on, kuulen päris tihti soovitusi “emmele oleks pesamuna-tütrekest ikka vaja”. Kuna ma poiste isaga enam koos ei ela, siis loodetakse, et küll tuleb uus mees ja ma saan oma tütre.
  Pole osanud igatseda. Mul on ägedad pojad ja kui vaja, saan selliseid veel!

 • Avatar
  Vasta Stella 13. aprill 2018 at 20:09

  100% samad tunded ja mõtted olid kolmanda lapse sooga seoses. Samuti oli ees kaks tüdrukut ja kõik soovisid mulle poissi 😀 Nii ta ka läks ja kuigi alguses ütlesin talle mitu korda vanast rasvast “tubli tüdruk”, siis nüüd mõtlen, et ikka äge, et saab poisi kasvatamise kogemuse ka 🙂

 • Avatar
  Vasta Kats 13. aprill 2018 at 20:05

  Eks ta üks Loviisa tuleb ?

  • Mallukas
   Vasta Mallukas 13. aprill 2018 at 20:57

   Ma selle nime olin ammu unustanud 😀

 • Avatar
  Vasta anu 13. aprill 2018 at 19:13

  ma paneks 2 nime, muidu laps pettunud, et tal polegi hiljem valikuvõimalust

  • Mallukas
   Vasta Mallukas 13. aprill 2018 at 20:57

   Eks nutku mulle jõgi, mul ka pole valikuvõimalust 😀

  • Avatar
   Vasta Laurabel 13. aprill 2018 at 22:20

   Mul esimesel lapsel 1 nimi ja teisel 2. Vahet pole ju..esimene pole küll nutnud selle pärast 😀

 • Avatar
  Vasta Liina 13. aprill 2018 at 19:10

  Mul on ka kaks tütart. Ja mõlema raseduse alguses soovisin poissi, eriti teise raseduse alguses, kuna tütar oli juba. Ja kui saime teada, et jälle tütar siis vähemalt üks päev oli küll üsna suur pettumus, sh mu mehele. Aga ma ei tea – see möödus kiiresti ja mida aega edasi seda õnnelikum ma olen, et mul just kaks tütart on. Ja ma pole seda endale sisendanud vms, vaid reaalselt tunnen nii. Ja kui kolmas laps tuleks, tahaksin ka tütart. Minumeeelst see õdede värk on nii äge! Kolm õde oleks veel eriti äge! Nagu kolm kuningatütart muinasjutust. Isegi mingi teadusuuring oli kuskil, et inimesed kellel on õde, on õnnelikumad, kui need kellel pole kedagi või kellel on vend. 😀 No suhteliselt muidugi ja ilmselt paaaaljude erandidtega. Ja samas mul tõesti poleks maggai ka selle vatsu kui kolmas oleks poiss, siis oleks lihtsalt uus väljakutse ja huvitav kogemus ka teise soo kasvatamise osas. Aga kolmandat last meile ei tule niikuinii! 🙂 Aga mina hääletasin sulle tüdruku, kuna vbla ise oleks nii tahtnud. Aga kui ma oma päriselt silmad kinni panen ja teie peret ette kujutan tulevikus, siis ma näen siiski, et tuleb poisiklutt! Olen selles 90% kindel ja kui ma eksin siis teen lõunasöögi välja.

 • Avatar
  Vasta veronika 13. aprill 2018 at 19:00

  mul oli täpselt samamoodi viimase rasedusega. Kaks poega oli olemas ja iga teine soovis siis meile tütart. Lõpuks oli tunne, et kui poiss tuleb siis peaksin nende arust ta vist haiglasse jätma, mis ma tollega enam teen 😀
  Aga tuli tütar, sain omale jätta 😀

  • Avatar
   Vasta P. 14. aprill 2018 at 14:20

   Vedas!!! 😀 Siit ka see jutt, mida ma olen terve elu kuulnud. Et kui on ees mitu poissi või mitu tüdrukut ja viimane on vastupidisest soost, siis pool elu räägitakse, et oi, kindlasti sai sind ainult sellepärast tehtud, et peres veel poissi/tüdrukut polnud. Kõrvad jooksevad…. x/

 • Avatar
  Vasta K 13. aprill 2018 at 18:48

  Sul sünnib pandapoeg, panin mina ?
  Meil just nimedega vastupidine olukord, kaks tütart on ühe nimega, aga kolmandaga ei saanud kokkuleppele, niisiis sai kaks nime, esimene nimi minu pandud, teine mehe. Nii jäime mõlemad rahule 🙂

 • Avatar
  Vasta Ma 13. aprill 2018 at 18:35

  Ma sain täna teada, et mu kolmas on kindlalt poiss! Loodetavasti sul ka, hahahaaaa. No see viimane lause oli nalts! 😛

  • Mallukas
   Vasta Mallukas 13. aprill 2018 at 18:36

   No sulle vist ei lennata selle soojutuga peale, sest sul ku KOMPLEKT koos juba enivei 😀

  • Avatar
   Vasta Ma 13. aprill 2018 at 18:56

   Jumal appi! Paku, mitu korda ma seda juba kuulnud olen, et mul ju pole vahet, sest mul on KOMPLEKT koos juba!????

 • Avatar
  Vasta Tiia 13. aprill 2018 at 18:26

  Meie olime mehega nii suured üllatajad, et lubatus ühe poisi asemel avastasid katsikule tulijad voodist ka tütre. Võite ettekujutada kui suur oli üllatus. Alguses arvati, et see kellegi teise laps :D. Seda, et kaksikud on me ise muidugi teadsime aga seda et teine on tütar saime alles sünnitusel teada.

  • Mallukas
   Vasta Mallukas 13. aprill 2018 at 18:27

   Vot kui äge 😀 Mul niimoodi vast üllatada ei õnnestu 😀

 • Avatar
  Vasta k 13. aprill 2018 at 18:19

  Mina paneksin uuele beebile ka ikka 2nime 🙂 siis teiste lastega sarnane ning tulevikus on kindlasti keegi, kes kutsub teise nimega ka 🙂 aga muidugi teie endi otsus

 • Avatar
  Vasta Kristi 13. aprill 2018 at 18:16

  Kolme poisi emana saan aru kui tüütu see soo jutt on. Lõpuks vastasin,tõsise näoga ,et see õnnetu poiss läheb jah lastekodusse ja hakkan pliksi tegema…mõne tädi tõmbas näost kaameks küll ?Aga no siiamaani seletakase,et raudselt tütart ka vaja. No ei oska puudust tunda…7 poissi oleks lahe ? Shoisi ennustamist ei usu….90%tüdruk (12 n) ostus 100%poisiks(20 n). Õnneks kuulasin sisetunnet ja roosat kraami koju ei vedanud?

  • Mallukas
   Vasta Mallukas 13. aprill 2018 at 18:21

   mul on paar tuttavat, kes teist poega oodates olid juba masenduses, et tütart ei saanud. Eks muidugi poja sündides armastasid teda ka, aga sellise olukorra teeb nõmedamaks, kui keegi veel hakkab omakorda käiama, et ikka PEAB olema tütar/poeg ka. No persse, peab või ei pea, aga ega neid valida ei saa 😀

 • Avatar
  Vasta Maris 13. aprill 2018 at 18:12

  Uuritakse ega kolmas pole ikka tüdruk. Ma ise olin nii õnnelik, kui teada sain, et kolmas laps on poeg. Kolm poega, üks armsam ja energilisem kui teine.