LAPSED

emme-tinder?

8. mai 2018

Ma lugesin jälle seda “Ebaemmelikku emmet” ja seal on peatükk, kuidas ta otsis endale beebigruppidest sõbrannat, kellel oleks sama vana laps. Noh, et lapsed saaksid koos mängida ja et endal ka väga igav koos passida ei oleks. Ma mõtlesin, et ah, ma küll pole kunagi oma lastele mingisuguseid playdate’isid korraldanud, et laadiiidaa, küll on alles prouadel probleemid. Küll on nüüd lastele mängukaaslast vaja, onju?

Ise mõtlesin, et Mari ju aias mängib teistega ja käime ju mängutubades jne, et tal on nagu piisavalt neid sõpse ja tegemisi. Lende puhul ei tundunud see väga oluline, kuni… Ükspäev tuli seitsmene naabritüdruk oma sõbrannaga meile aeda ja püha jumal, kus Mari oli õnnelik. Jooksid siin ringi ja ajasid koos asju, Mari oli lausa pisarateni kurb, kui nood ära läksid. Nüüd iga päev räägib, et millal ometi tüdrukud tulevad?

Lendet vaadates, talle meeldiks vist ka mõne umbes endavanusega siin ringi tuiata. Aed on mul olemas, liivakast, batuut, mänguväljak, liumägesid on maja peale kolm. Mänguasju nii palju, et sega või jalaga. Tegemist oleks siin lastel küll ja veel. Aga kus ma oma lastele need sõbrannad saan?!

Mul endal sõbrantsidel on ka lapsi, aga esiteks on neil pea kõigil poisid. Teiseks mulle tundub, et mu sõbrannade poegadele ei meeldi eriti meie preilid, kes pisikeste härradega suhtlemisest liiga huvitatud on ja neile peale lamada ja kalli teha tahavad. Liiga intensiivsed või nii.

Aga kui ma näiteks laste nari maha parseldasin, siis üks naine tuli enda Lendevanuse tütrega koos ja nad mängisid Lendega nii ilusasti koos, et ma nüüd olen valmis selleks sammuks, et ma avan ennast emme-sõpside otsingule. Eriti hea oleks, kui oleks kohe kaks tütart, minu omade vanused. Aga ma võin ka mitut “emmet” vastu võtta, et lapsed ennast ogaraks mängida saaksid.

Nii, aga kust ma nad leian? Kas on olemas mingisugune emme-tinder, kuhu ma sisestan oma soovid ja enda profiili ja siis otsin ideaalset matchi? Noh, et ema oleks äge ja mitte mingi mega zen “inglid hoiavad mind” inimene. Keegi, kes poleks mega põdeja ja laseks lastel rahus mängida, mitte iga sekund paanikas järgi jooksma, et issand, mis te nüüd teete? Aga nüüd? Aga nüüd??!

Ja no, lapsed võiksid ka hästi läbi saada. Oh, eriti hea oleks, kui see ema oleks nagu mina, et passiks päeva ajal ka kodus, mitte et me neid kogunemisi poole öö ajal tegema peaksime. Ning ma ei usu ise ka, et ma seda täpsustama pean, aga TALLINNAST, eks :D

Kui sa tunned, et sa oled normaalne inimene ja sul on umbes sellises vanuses lapsi “pakkuda”, siis kirjuta mulle – marianntreimann@gmail.com. 

Sulle võib ka järgnev huvi pakkuda

41 kommentaari

Jäta kommentaar ning oota - kommentaar ilmub peale ülevaatamist

 • Reply Kirsi 9. mai 2018 at 08:20

  Mulle tundub, et keegi peab selle emme-tinderi siin Eesti ära siis tegema. Äpi näol näiteks. Idee missugune ju.

  • Reply Kiku 9. mai 2018 at 18:19

   Olen 100% nõus.

 • Reply HS 8. mai 2018 at 22:55

  Tr*, see oli nii naljakas postitus ? (Palun auhinda kõige sisukama kommentaari eest – mina tänan)

 • Reply M 8. mai 2018 at 21:55

  Ma kahjuks ei vasta tingimustele – mul on 2 täitsa suurt poega (8 ja 10) ja ise käin tööl…Neile küll väga meeldivad väiksemad, kes neid vaatavad ja imetlevad. Ja minulgi pole väga kedagi, kellega niisama juttu puhuda.
  Igatahes edukaid deite sulle!

 • Reply Kätlin 8. mai 2018 at 21:46

  Rakverest oleks pakkuda, aga njaaahhh…. Sa ju ei ela siin :P

 • Reply Kerli 8. mai 2018 at 21:10

  Miks ma Tartus elan??? ?? mul neiud 3-aastane ja 4-kuune :D varsti lööks pisem Lendega kampa küll :D. Ja suurem mängiks juba praegu hea meelega Mariga :)

 • Reply Carol 8. mai 2018 at 20:20

  Hey, mul on kaksikud tüdrukud 1a ja 8kuud noored. Me tuleks küll hea meelega vahepeal kuhugi turvalisse aiaga piirarud hoovi hullama. Ja kui sa eriti suurt sõimerühma kokku tahad saada siis me võime oma naabri kaksikud ka kaasa kutsuda nemad on tüdruk ja poiss ja meist vaid 3 päeva vanemad.

 • Reply Olga 8. mai 2018 at 19:56

  Kuule mul siin ka üks väga asjalik Lende-vanune mängukaaslane pakkuda, kelle ema korraldab talle häbiväärselt harva playdate.

 • Reply katrin 8. mai 2018 at 18:49

  Mul ainult Lende vanune poiss :/ otsib ka sõpru omale. Täna jooksis ühe u 3a tüdruku sabas, aga too ei tahtnud endast nooremat kutti :( :D

 • Reply kaksikud neiud 1a 2k 8. mai 2018 at 16:47

  Me tuleks heameleega seltsi, aga me vist tsuti noored. .. kui kasvame siis ehk tulevikus trehvame :-)

 • Reply Lotte 8. mai 2018 at 16:21

  See oleks ideaalne võimalus, AGA ma kardan, et Lende saab shoki, kui mu naaskel (1a3k) peale lendaks. Ta on mul selline korralik tulesäde ja tuuseldis?

 • Reply Kats 8. mai 2018 at 14:40

  4a plika ja 1,4a plika. Asukoht kahjuks Viimsis, aga mänguväljak jm samalaadne olemas :D tule läbi

 • Reply hiireke 8. mai 2018 at 14:02

  pane kuulutus väikesed nõmmekad gruppi :)

 • Reply Evy 8. mai 2018 at 13:26

  Nüüd olen kurb. Sama vanad lapsed. Kodune. Ja… jaa Rakveres ? teistele kriteeriumidele vastasime ja oleksime sobivateks osutunud ?

  • Reply Jana 8. mai 2018 at 19:26

   Mina ka Rakverest ning hea meelega sooviks tutvuda ja lapsel ka lõbusam :) Kui huvitatud oled siis kirjuta mulle e-mailile: janailves8@gmail.com

 • Reply Anni 8. mai 2018 at 12:58

  Mu enda 2,5 plika on hull musitaja , kallistaja , paitaks kõike :D niiet kui su 2 pisikest selle ära kannatavad olen käpp , peabki vaikselt harjutama hakkama ennem kui lasteaeda saab ?

 • Reply Merili 8. mai 2018 at 12:00

  Hei !! Mul on kohe 9 aastaseks saav plika ja juunis 2 aastaseks saav plika ja septembris on tulekul kolmas plika :D :D suurem laps mängib meelsasti väiksematega, enda sõbrannal nats üle 3 aastane ja nad saavad väga hästi läbi :) ja mu kohe kaheseks saav käib juba lasteaias ja on samuti väga seltsiv ja huvitatud igasugustest lastest, tänaval kõndides ootame pea iga lapse järgi, kes vähegi silmapiiril on, et lähemalt katsuda :D:D Kui huvi võta ühendust, elan Kesklinnas.

 • Reply Lil’ 8. mai 2018 at 11:48

  Lähed mõnele avalikule mängukale, Nõmmel neid nii palju ja kohe põmm, kyll need lapsed leiavad omale sealt sõbra :) ja väga kiirelt kusjuures. Mu aasta ja 4k on kõpsti teiste laste sabas kui keegi mängukale ilmub :D

  • Reply Mallukas 8. mai 2018 at 13:22

   ma ilmaasjata ei ehitanud endale koju sellist laste lustilat, et ma siit ära minema peaks :D

 • Reply Lisbet 8. mai 2018 at 11:41

  Olen ise kah hädas selle teemaga,kuna sõbrantsid kõik kaugel…. Käime tirtsuga kohalikel mängukatel küll,aga sellist püsiseltsilist pole leidnud seni. Mu tirts pigem hirmutab kõik endavanused ära :D

 • Reply Jaanika 8. mai 2018 at 11:40

  Mul vanem poiss 5-aastane ja noor neiu 3-kuune, aga arvan et poja natuke liiga märul sul tüdrukute jaoks. Ta muidu võõraid ei pelga ja tüdrukutega mängib meelsasti ja kallistamisest ära ei ütle, aga kuna ta kasvult keskmisest omavanysest kõvasti pikem, siis ta ei tunneta oma jõudu ja jookseks tüdrukyd oma kalliralliga lihtsakt pikali ??

 • Reply Anneli 8. mai 2018 at 11:20

  Mul on värskelt viiene tüdruk. Võiksime kokku saada küll, lastel oleks kindlasti lõbus :)
  Mainin igaks juhuks, et ta on mul totaalne kassihull pealekauba ja kui kassi näeb siis oh seda heldimust.
  Järgmisest kuust on meil rohkem vaba aega ja siis tuleksime rõõmuga kui veel pakkumine kehtib ;)

 • Reply Marj 8. mai 2018 at 10:37

  Järgmisse küsimuste ja vastuste postitusse… mis värk sul nende Zen inimestega on?

  • Reply Mallukas 8. mai 2018 at 13:24

   Vb on asi ainult ühes konkreetses, aga niii häirib noh :D

   • Reply Vaike 8. mai 2018 at 15:13

    Ma tean paari ja minu pärast olgu zenid, aga miks neil (kokreetseil siis) seda kogu aeg on vaja rõhutada? Sain juba ammu aru, et nad on minust ja teistest paremad ja jumala eest – olgu! Kui minusuguseid poleks, siis nad ei saaks ju ka kellestki paremad olla.

  • Reply mind ka 11. mai 2018 at 09:02

   veits häirivad need LIIGA zen inimesed :D põhiliselt küll sellepärast et nad kipuvad arvama et nende eluviis on ainuõige ja nad igal võimalusel rõhutavad kuidas ikka see või too asi kõige õigem on ehk siis on liiga pealekäivad. vähemalt mul kipuvad siuksed kogemused olema…

 • Reply Kaisa 8. mai 2018 at 10:26

  Ma võin olla tinder-emme, kui Saarde satud :) Küll aga on mu lapsed poisid- ehk saavad ikka hakkama? :D

 • Reply Mari 8. mai 2018 at 10:10

  Soomes on emmede tinder olemas, ma ei tea kas eestis ka töötab see. Momzie on appi nimi :) Tee proovi ;)

 • Reply R. 8. mai 2018 at 10:05

  Mul 3 a ja kohe 5a tüdrukud . (+kohe seitsmeseks saav poiss :D ) . Ei tea kas ma ise sinna “ägeda” alla kuulun a lastel järgi ei jookse ja inglijutte ka ei räägi ?? lapsed käivad küll aias a vahel saavad ka kodupäevi , kuna ma ise veel päevadläbi kodus pmst ? a ja asun tallinnas lasnas ?

 • Reply Liisu 8. mai 2018 at 09:57

  Mnjaa,mul omal ka Lende vanune tütretirts . Aga elame kahjuks ~50 km eemal . Vahva oleks küll muidu ?.

 • Reply Ellu 8. mai 2018 at 09:47

  Hei. Mina oleks küll käpp. Muidugi olen ma selline hmmm,kuidas mu sõbrad ütlevadki :) “Sa ei ole normaalne :) :) :).” Muidugi ma ei ole mingi paberiga hull lihtsalt lõbus ja fann. Elu on elamiseks.
  Samuti on mul 2 tütart. Noh üks on juba muidugi pubeka eel staadiumis ,aga hullult meeldivad väikesed lapsed ( va oma õde :) ) ja teine on 7a tirts. Samuti on mul ka 3 väikest koera ( tean tean olen jah hull koeramutt). Kui mini tutvustus sind kõnetas, siis miks mitte koos midagi toredat teha. :)

 • Reply Pille 8. mai 2018 at 09:43

  Lastekaubandus much :D :D
  Also krdi tüdrukute klausel! :D Ja kanaema klausel ka veits to be honest :D

  • Reply Mallukas 8. mai 2018 at 09:58

   haha, mul lihtsalt kogemus näitab, et mu tütred ei meeldi poistele :D

   • Reply Ingrid 8. mai 2018 at 12:51

    Ei ole nii ?
    Nii toredad lapsed meeldivad kõigile, mu poeg oli küll Marist vaimustuses ?

 • Reply Mari 8. mai 2018 at 09:43

  Mis ma soovitan:DLendele kindlasti ka vanem laps, omavanused kipuvad ikka rohkem kaklema, ei oska asju jagada jne.

 • Reply A 8. mai 2018 at 09:31

  Issand kui ahvatlev pakkumine, aga mu tüdrukud ei vasta kriteeriumitele eriti, üks peagi 6a saav tuuseldaja, värske 3a titehaige, 7k beebi. Krt, ma isegi sõidaks Järvamaalt spetsiomm sinna, kui vaid sobiks, oleks see vast vaheldus no ;)

  • Reply Mallukas 8. mai 2018 at 09:37

   Vastavad väga hästi ju :D

   • Reply A 8. mai 2018 at 09:55

    Davaii no, löön subaarikule hääled sisse? :D
    Ilmselgelt me igapäev/iga nädal ei jõuaks käia kahjuks, kuid kui sobib,siis minul küll vahet pole kus mu pekid vahepeal vedelevad :D

 • Reply Kaisa 8. mai 2018 at 09:27

  Hei! Proovisin kahte appi, kus saab endale sõbrannasid ehk vinasid leida. Vaatamata sellele, et vasakule/paremale pilte visates ei kirjutanud mulle keegi ning ka vinad said otsa :D teine app oli täitsa igav, selle ma kustutasin kohe ära.
  Jee, ma olen esimene kommenteerija :D

 • Reply ann 8. mai 2018 at 09:23

  mul oleks mai kuu lõpus 1.5a kutt mängimiseks anda :D Tal pole kahjuks kellegiga mängida :(

  • Reply Mallukas 8. mai 2018 at 09:25

   ma olen seksistlik ja ootan tüdrukuid :D