SÖÖK TESTIN JA ARVUSTAN

kokkamine ja toiduainete kvaliteet*

10. mai 2018

Mul on söögitegemisega kahetised lood. On aegu, kus ma naudin söögitegemist täiel rinnal. Kohe meeldib kööki minna, panna arvutist MKR tööle ja ise rahulikult kokata, kuni Kardoga lastega tegeleb. Mulle tudub, et My Kitchen Rules’i vaatamine annab sellist kokkamispowerit ka juurde ja automaatselt üritan ka mina oma toitu kaunilt serveerida ja endale märkamatult hakkan isegi teinekord kaasa kiirustama, kui osalistel seal viimased minutid tiksuvad.

Samas on ka teistsuguseid aegu. Näiteks praegu oleneb täitsa päevast: mõni päev on hea olla ja teen rõõmuga süüa. Teine päev on aga süda nii paha, et ei taha, et isegi Kardo süüa teeks, sest ma ei taha, et mitte mingi söögilõhn kuskilt tuleb. Ajab lihtsalt öökima. Muidugi teisi ei aja, seega pean ma lihtsalt leppima, et vahepeal maja söögi järgi “haiseb”.

Tänu nendele “appi, kõik on niii rõve ja süda on paha” päevadele olen ma rohkem hakanud hindama söögi tegemist ja söömist ennast ka. Jube nadi on ju olla, kui kõht on tühi, aga kõik tundub vastik. Seega kui pole vastik olla, siis võtan kohe rõõmuga ette turult ostetud värsket kraami ja teen sellest midagi head. Peab ju paika see, et kvaliteetsete toiduainetega saab ka kvaliteetset toitu valmistada.

Mulle endale meeldib ka erinevaid toiduaineid reisidelt kokku osta. Te peaksite nägema, mis kotitäie maitseainetega tulin ma eelmine kord Kreekast tagasi. Ka Tenerifelt naastes toppisin kohvrisse kõike, mida ma meil siin näinud ei ole ja millega katsetada tahaks. No ma ütlen, see on see MKR’i vahtimine – kujutan ette, et olen ise ka nüüd jube meisterkokk! Mitte, et selles midagi halba oleks, ega vabal maal on igal inimesel voli endale ette kujutada, mida ta vähegi tahab.

Seda enam suutsin ma ennast kohe ühele lainele viia Ketteriga, kes kirjutas, et tema käis Kreekas ja avastas sealt nii head oliiviõlid, et tundis kohe vajadust neid hakata ka Eestisse tooma Oliivikas firma nime all.  Tõsi, ka mina tõin Kreekast paar õli kaasa, aga kuna ma neid kuskilt nii väga ei valinud, siis mingit erinevust tavalise õliga ma ei märganud. Ketteri aga oli kindel, et kui ta enda oliiviõlisid mulle katsetada toob, näen ma erinevust. Nõnda ilmuski ta mulle ühel päeval kastitäie hea-paremaga värava taha.

Karbis oli erinevaid õlisid ja paar erinevat oliiviõlist käsitööseepigi.

Nüüd olen õlisid katsetanud ja pean tunnistama, et tõepoolest on väärt kraam. Muidugi ega mina mingi õliekspert ei ole – küll aga kontrollivad iga partii üle päris “õlieksperdid” ja veenduvad, et õli oleks kõige kõrgema kvaliteediga. Kui ei ole, ei saadeta seda ka välja – lihtne! Ju vast seetõttu ongi need õlid mitmesuguste auhindade ja sertifikaatidega pärjatud.

Muidugi õli võib ise väga kvaliteetne olla, aga kui ta sul sada aastat kuskil poeletil külitab valedes tingimustes, siis kaob ka tema hää omadus ja mekk. Oliivika õlides võib kindel olla, sest mulle kirjutanud Ketteri toob neid oma käega maale ja rohkem vahendaid õlil ei ole. Seega saab kindel olla, et saad värsket ja head kraami.

Mis mulle Oliivika kodulehte uudistades meeldis on see, et müügil on palju erinevaid maitseid ja suuruseid. Rohkem on korraga ju alati soodsam osta ja seetõttu saab endale koju rahumeeli 3-5 liitrise kanistri soetada, mida endale väiksemasse õlianumasse ümber valada. Aga et proovida, mitte kohe ehku peale viieliitrist tünni osta, siis on palju väikseid pudeleid ka. Proovid ära ja tead, mis sulle rohkem meeldib.

Mina nt olen nii hull küüslaugufänn, et lisan seda nagunii iga toidu sisse, seega on minu lemmikuks just see küüslauguõli.

Salatikaste on mul pea alati sama: oliiviõli+sidrun+dijoni sinep. See DOPIA õli on selle jaoks ideaalne, sest igasse salatisse see küüslaugumekk jälle ei sobi. Muuseas, see DOPIA on hirmus eksklusiivne – seda sorti oliivitaimi ei ole palju, millest säärast õli saab!

Kreekas avastasin ma ka kombe saia õli sisse kasta. Enne polnud ma seda proovinud, sest ega ma vast nii häid õlisid ei ostnud ka. Praegu võiksin ma kaks kasti saia õlis ära leotada ja sisse süüa, sest kõik need Oliivika õlid on sellise tapase laua jaoks justkui mõeldud. Üldse on neil väga palju kasutusvõimalusi. Näiteks sidruniõli guacamole sisse, küüslauguõli pastaroogade peale niristamiseks, apelsiniõli porgandikoogi sisse ja loomulikult grillkala ja grillliha marinaadi valmistamiseks.

 

Ootab porgandikoogi valmistamist.

Täna tuligi mul suur kokkamistuhin peale ja otsustasin lõunasöögiks valmistada sinimerekarpe. Lihaisu on vähe, aga mereandide järgi nagu isutab küll. Seega võtsin vajaliku kraami ja keerasin ühe korraliku sinimerekarbi hautise kokku. See on selles suhtes hea asi, et lihtne teha.
Kõigepealt panin potti korraliku sortsu küüslauguõli, seejärel karameliseerisin selles küüslauguküüned ja sibulatükid. Seejärel lisasin tomatikonservid, tsortsu valget veini, värske tomati tükke, basiilikut, koriandrit ja lusikatäie pruuni suhkrut. Lasin kastmel pea 45 mintsa vaiksel temperatuuril podiseda, alles siis lisasin karbid ja u 10-15 mintsa haudumist – ongi valma. Peale riivisin kõva juustu ja kaunistasin rohelisega. Mõnna!
Millist kolme õli teie Oliivikas lehelt proovida sooviksite? Jäta oma soovid kommentaariumisse ja võida enda soovid endale puhta tasuta 🙂 Kes aga rohkem selline on, et tahaks enne ise näha ja maitsta, siis 12.mai on Mustamäe keskuses taimetoidumess, kus Oliivikas ka kenasti kohal on! Loosi võitja selgub juba esmaspäeval!
*Postitus sündis koostöös Oliivikaga

Loe ka neid postitusi!

80 kommentaari

Jäta kommentaar

 • Avatar
  Vasta Kristi 13. mai 2018 at 21:00

  Tahaks proovida seda haruldast Dopia õli!

 • Avatar
  Vasta Raili 11. mai 2018 at 21:46

  Soovin proovida küüslauguõli!

 • Avatar
  Vasta Sirle 11. mai 2018 at 21:04

  Küüslauguõli mekiks:)

 • Avatar
  Vasta Inger 11. mai 2018 at 18:53

  Kuna kùùslauk on ka minu lemmik ja kasutan seda palju, siis kùùslaugu òli sooviks kùll proovida 🙂

 • Avatar
  Vasta Merili 11. mai 2018 at 18:50

  Elasin vahepeal Inglismaal ja armusin tesco küüslaugumaitselisse oliiviõlisse! Iga söök läks sellega. See on kindlasti üks mida sooviks proovida, lisaks sellele siis ka see haruldane Dopia oma ning täiesti klassikaline, sest see on alati kindlapeale minek.

 • Avatar
  Vasta Elve 11. mai 2018 at 18:01

  Dopia, apelsini ja sidruni! Väga ilusas pakendis takkapihta.

 • Avatar
  Vasta Piret 11. mai 2018 at 17:57

  Tahaks ka küüslauguõli 😛

 • Avatar
  Vasta Yutulind 11. mai 2018 at 10:32

  Dopia klassika ja orgaanika

 • Avatar
  Vasta Maris M 11. mai 2018 at 05:30

  Vana hea klassikaline ja küüslaugu 🙂

 • Avatar
  Vasta Tiina 11. mai 2018 at 00:01

  Sooviks – Orgaaniline Extra Virgin külmpressitud Kreeka oliiviõli, Extra Virgin oliiviõli apelsini lisandiga ja Haruldane DOPIA Extra Virgin Kreeka oliiviõli.

 • Avatar
  Vasta Marii 10. mai 2018 at 23:10

  Küüslaugu õli pastale oleks küll imeline.. ja oliiviõliseep ka väga huvitav. 🙂

 • Avatar
  Vasta Elise 10. mai 2018 at 22:46

  Dopia, küüslaugu ja sidruni! Ootan juba katsetamist 🙂

 • Avatar
  Vasta Ave 10. mai 2018 at 22:41

  Tahaks kulinaarseid katsetusi sooritada küüslaugu, Dopia ja sidruniõliga ??

 • Avatar
  Vasta Kristi 10. mai 2018 at 22:15

  Apelsiini maitseline tundub väga põnev ?

 • Avatar
  Vasta Anu 10. mai 2018 at 21:19

  Sooviks proovida küüslaugu ja Dopia’t.

 • Avatar
  Vasta dex 10. mai 2018 at 20:32

  ooo oliiviõlist seebiga peseks juukseid küll, küüslaugu ja tavalisega teeks niisama igapäevaseid praadimisi.

 • Avatar
  Vasta Ülle 10. mai 2018 at 20:15

  Sooviks proovida küüslaugu, Dopia ja sidruniõli

 • Avatar
  Vasta Merily 10. mai 2018 at 19:53

  Oo, ma juba kujutan hästi ette kui häid salateid küüslaugu omaga valmistada saaks. Veel sooviks proovida sidruniga ja Dopiat.

 • Avatar
  Vasta K 10. mai 2018 at 19:52

  Sooviksin proovida küüslauguõli, apelsiniõli ja Dopia oliivõli.

 • Avatar
  Vasta Karolin 10. mai 2018 at 19:39

  Sooviks proovida küüslaugu- ja sidrunilisandiga oliiviõli!

 • Avatar
  Vasta Neti 10. mai 2018 at 19:35

  Porgandikook on mu lemmikkook, nii et oleks tore saada kindlasti apelsiniõli.
  Küüslauk läheb iga toidu sisse, ehk ka küüslauguõli oleks mega.
  Dopia oliivõli oleks ka super proovida.

 • Avatar
  Vasta Tiia 10. mai 2018 at 19:32

  Mina sooviks proovida apelsiniõli, küüslauguõli ja Dopia õli.

 • Avatar
  Vasta Mari-Liis 10. mai 2018 at 19:02

  Ikka sedasamust küüslaugu õli

 • Avatar
  Vasta Karin 10. mai 2018 at 18:43

  Mina tahaks proovida DOPIA oliiviõli.

 • Avatar
  Vasta Mariliis 10. mai 2018 at 18:26

  Extra Virgin oliiviõli küüslaugu lisandiga,kuna endale meeldib ka väga küüslauku kasutada,siis prooviksin DOPIA Extra Virgin Kreeka oliiviõli, ja huvi pakub ka Orgaaniline Extra Virgin külmpressitud Kreeka oliiviõli 🙂

 • Avatar
  Vasta Sandra 10. mai 2018 at 17:21

  Mina prooviksin hea meelega küüslauguga õli, kuna küüslauk väga meeldib toidu sees ja seda õli oleks huvitav proovida. Lisaks prooviks klassikalist extra virgin oliiviõli ja seebist ei ütleks ka ära! ?

 • Avatar
  Vasta Anelle 10. mai 2018 at 17:20

  Mina olen ka suuur küüslaugufänn, seega küüslauguõli oleks täpselt õige minu jaoks! Lisaks tahaks proovida ka apelsiniõli.

 • Avatar
  Vasta D 10. mai 2018 at 16:29

  Küüslaugu ja sidruniga prooviks, klassika 🙂

 • Avatar
  Vasta Aleks 10. mai 2018 at 15:58

  Prooviks Dopia õli, küüslaugumaitselist ja klassikalist oliiviõli!

 • Avatar
  Vasta Anneli 10. mai 2018 at 15:02

  Mulle meeldib võimalikult “tavaline” oliiviõli ehk siis ilma igasuguste lisanditeta. Niisiis valiksin endale kas Dopia või tavalise klassikalise oliiviõli ja mida suurema pudeli seda parem 😀

 • Avatar
  Vasta Elis 10. mai 2018 at 14:38

  Mina sooviks ka proovida küüslaugu, DOPIA ja sidruniõli.

 • Avatar
  Vasta Margit 10. mai 2018 at 13:57

  Mina prooviksin hea meelega küüslaugu ning Dopia õlisid. Orgaaniline Extra Virgin külmpressitud oliiviõli leiaks kindlasti igapäevast kasutust. Ja need oliiviõli seebid tunduvad eriti mõnusad kuivadele kätele 🙂

 • Avatar
  Vasta Merilyn 10. mai 2018 at 13:51

  Küüsalugu õli prooviks 🙂

 • Avatar
  Vasta Pauliine 10. mai 2018 at 13:32

  Extra Virgin oliiviõli küüslaugu lisandiga, haruldane DOPIA Extra Virgin Kreeka oliiviõli, Orgaaniline Extra Virgin külmpressitud Kreeka oliiviõli 🙂

 • Avatar
  Vasta Janne 10. mai 2018 at 12:59

  Kuna mina armastan ka hirmsasti küüslauguseid toite, siis iga roog selle õliga saaks oma särtsu kätte☺
  Sidruniõli kasutaksin kindlasti värsketes salatites.
  Ning üks tavaline tervislik õli kuluks marjaks ära☺

 • Avatar
  Vasta HelenS 10. mai 2018 at 12:52

  10. mai 2018, 10:53
  Mmm küüslauk on jõhker püss asi maailma loodud!? Seega kindlasti Küüslaugu oma pluss Dopia ja apelsiniõli läheks kaubaks ?

 • Avatar
  Vasta kai 10. mai 2018 at 12:45

  Aa, tegelikult mul hoopis off topic küsimus ka 🙂
  Et hetkel kange draama lahti Mangi ahistamisisega 🙂 Kas sa käisid ka isiklikult temaga kohtumas või kuidas sul oli, vaata tahtis sulle ju isiklikku horoskoopi kokku panna!?! Et kui isiklikult trehvasid, ega kätt püksi ei hakanud ajama :)?

  • Avatar
   Vasta Kats 10. mai 2018 at 15:27

   Usun, et Mang ei olnud eriti huvitatud Mallukat vastu võtma, sest Mallukat poleks saanud käperdada- Mallukas oleks kohe blogisse selle jutu pannud.

   • Mallukas
    Vasta Mallukas 10. mai 2018 at 20:36

    Ma ei käinud jah, aga ta ei teadnud blogist midagi, küsis veel miru korda et ala mid päevik see on!? 😀

 • Avatar
  Vasta kai 10. mai 2018 at 12:43

  Apelsini õli, dopia õli ja extra virgin õli! Ja kui ei peaks ainult kolme õli valima, siis selle extra virgin asemel võtaks hoopis ühe oliivõli seebi 🙂

 • Avatar
  Vasta Margit 10. mai 2018 at 12:39

  Orgaanilist pestitsiidide vaba oliivõli sooviksin kõige rohkem ja katsetamiseks veel lisaks valiks apelsini- ja küüslaaugumaitselised.

 • Avatar
  Vasta Teevi 10. mai 2018 at 12:15

  Mina prooviks küüslaugu-, apelsini- ja sidrunilisandiga õli. Tunduvad head 2in1 tooted, kuna nagunii kasutan salatites ja muudes toitudes tsitruselisi maitse elavdamiseks ja küüslauguta (või küüslaugupulbrita) vist ei valmi ükski soolane roog 🙂

 • Avatar
  Vasta liina 10. mai 2018 at 11:33

  Küüslaugu-, apelsini- ja sidruniõli

 • Avatar
  Vasta Sandra Pa 10. mai 2018 at 11:22

  https://oliivikas.ee/e-pood/extra-virgin-kulmpressitud-oliiviolid/kuuslaugumaitseline-oliivioli/ – mulle meeldib küüslauk, igale poole ei soovi tükke lisada, hea olekski proovida küüslauguõli maitseks 🙂

 • Avatar
  Vasta Kaisa 10. mai 2018 at 11:09

  Küüslauguõli oleks küll tore- muidu kui laps näeb neid tükke kuskil sees, siis ei taha eriti süüa 😀 Tagantjärele emadepäevaks saaks emale siis apelsiniõli kinkida ja kuna seep on ka õlist tehtud, siis seda katsetaks kah 🙂

  Ja tead- selle hautisega tulid kohe eelmised Merepäevad meelde- ei tea, kas see kartuliasjandus sul üldse valmis küpses? 😀

  • Mallukas
   Vasta Mallukas 10. mai 2018 at 11:20

   Küpses küll 😀

 • Avatar
  Vasta Birgit 10. mai 2018 at 10:53

  Küüslaugu, Dopia ja apelsiniõli. Mmm…oleks ka nagu MKRis 😀

 • Avatar
  Vasta lillll 10. mai 2018 at 10:51

  Küüslaugu, sidruni ja täitsa tavaline oliivõli 🙂 Kaks pudelit kingiks oma kokkamisfännist empsile, ühe pudeli sööks ise koos saiaga ära ❤️

 • Avatar
  Vasta Taimi 10. mai 2018 at 10:17

  Mina sooviksin ära proovida Orgaaniline Extra Virgin külmpressitud Kreeka oliiviõli, sidruni ja küüslaugu lisandiga oliivõlid

 • Avatar
  Vasta Helen 10. mai 2018 at 10:03

  MKR ka minu suur lemmik. Lisaks soovitan vaadata Masterchef Australia. Just hakkas ka uus hooaeg 😉
  Paljupalju lahedam, kui see usakate emotsionaalne bitchimise ja käru keeramise saade, kus natuke ka söögitegemist näidatakse 😀
  Oliivõlisid prooviksin väga hea meelega: tavaline (must have), sidruni ja küüslaugu.

 • Avatar
  Vasta Karolin 10. mai 2018 at 09:47

  Mina prooviks hea meelega küüslaugu, sidruni ja apelsini õlisid. ?

 • Avatar
  Vasta Kadi 10. mai 2018 at 09:35

  Ma sooviksin proovida küüslauguõli, apelsiniõli ja lisaks üks tavaline külmpressitud oliiviõli kuluks ära 🙂

 • Avatar
  Vasta Kris 10. mai 2018 at 09:29

  Prooviks ära küüslaugu, sidruni ja DOPIA õli 🙂

 • Avatar
  Vasta Marlen 10. mai 2018 at 09:20

  Issand see on nagu rusikas silmaauku postitus! Ma olen kaks korda Kreekas käinud ja mõlemal korral toonud ka õlisid kaasa ja need on kõik nii super head ja mulle koos elukaaslasega meeldib ka väga kokata ja soovime alati kvaliteetset kraami kasutada. Ja me oleme samamoodi küüslauguhullud ja topime seda igale poole – samas oleme ka alati terved 🙂 Ja kui ma teen salatit siis mulle nagu ei meeldi kasutada salatikastmega õli, sest mulle ei tundu see õli nagu õige seal aga Kreekas oli jälle alati niiii maitsev seega see Dopia õli oleks ka ülisuper, siis saaksin kodus teha häid salateid :). Selle paki üle oleksin ma mega rõõmus ja palju rohkem rahul kui mingi iluvidinate üle 🙂 (Hea) söök on ikka elu 😀

 • Avatar
  Vasta Birgit 10. mai 2018 at 09:20

  Küüslaugu, sidruni ja orgaanilist!

 • Avatar
  Vasta Helena 10. mai 2018 at 08:55

  Mulle meeldiks proovida küüslaugu ja sidruni oma. Samuti tundub see Dopia huvitav. Hautis näeb väga isuäratav välja :).

 • Avatar
  Vasta Grete 10. mai 2018 at 08:54

  Prooviks hea meelega ära Extra Virgin apelsini, küüslaugu ja sidruni lisandiga oliiviõlid ?☉

 • Avatar
  Vasta L 10. mai 2018 at 08:50

  Sooviks küüslauguõli proovida?

 • Avatar
  Vasta Liis 10. mai 2018 at 08:49

  No see küüslaugu õli kõnetab kohe ka mind. ja kuna pole ammu miskit huvitavat teinud, siis see tundub sobivat kõige sisse. lisaks veel apelsini oma ja kolmandaks dopia ehk, kuigi ei oska sellest midagi arvata 😀 aga mees armastab õli ohtralt toidu sisse panna, siis kuluks kvaliteetne õli ära küll, kuna muidu mulle õlised toidud ei istu. Huvitav kuidas selle apelsini õliga näiteks pannkooke oleks küpsetada ? kas on apelsini mekki ka tunda ikka ?

 • Avatar
  Vasta Liisa 10. mai 2018 at 08:44

  Nii põnevad. .. aga prooviks siis just neid, mis on erilisemad: sidruni, apelsini ja porgandi

 • Avatar
  Vasta Jan 10. mai 2018 at 08:43

  Kuna minu elukaaslane on just äsja väljunud sõralisega võitlusest VÕITJANA, siis me vaatame igat ampsu kullipilguga – et seal ei oleks midagi keemilist, et see oleks üdini tervislik ja kvaliteetne 🙂
  Me armastame küüslauku niiet valiks kindlasti Extra Virgin oliiviõli küüslaugu lisandiga,
  lisaks veel äkki Haruldane DOPIA Extra Virgin Kreeka oliiviõli ja Orgaaniline Extra Virgin külmpressitud Kreeka oliiviõli 🙂
  Tundub hüva kraam, kui loosiõnn ei naerata siis tuleb tellida 🙂

 • Avatar
  Vasta Sss 10. mai 2018 at 08:40

  Apelsini ja küüalaugu õli tahaks hirmsasti proovida 🙂

 • Avatar
  Vasta Maarika 10. mai 2018 at 08:27

  Tavaline, küüslaugu- ja apelsiniõli tahaks proovida. Apelsini oma vast sobib salatitesst tsitruselist mekki andma? Igatahes jube põnev tundub ja no Kreeka oliivõlide kvaliteedist on vast kõik kuulnud, seega väga vahva ettevõtmine, kohe jälgin Facebookis ka neid 😀

 • Avatar
  Vasta Kristiina K 10. mai 2018 at 08:26

  Armastan väga Kreekat üldse, toit, muusika, loodus. Ma usun, et need õlid on superelamus ja sooviks väga proovida Extra Virgin apelsini, küüslaugu ja sidruni lisandiga oliiviõlisisd. Pean veel ära mainima, et need pakendid/purgid näevad kutsuvad välja ka, tahaks kohe peroovida ja osta. Igaljuhul on tore teada, et selline pood on olemas mida kindlasti kasutama hakkan, päikest 🙂

 • Avatar
  Vasta Ansa 10. mai 2018 at 08:21

  Apelsini, küüslaugu ja Dopia õlid lahendaksid vist küll kõik õlimured

 • Avatar
  Vasta Kessu 10. mai 2018 at 08:13

  No kui just valima peab, siis kõigepealt prooviks DOPIA õli.. kuigi kõik tahaks proovida..

 • Avatar
  Vasta Ker 10. mai 2018 at 08:07

  Sooviksin enam vähem kõikk proovida siis otsustaks mis enam meeldis.

 • Avatar
  Vasta Piret 10. mai 2018 at 08:06

  Sidruni, apelsini ja küüslaugu

 • Avatar
  Vasta Leila 10. mai 2018 at 08:03

  Kindlasti küüslaugu, sidruni ja klassikaline extra virgin oliiviõli 🙂

 • Avatar
  Vasta Mi 10. mai 2018 at 07:58

  Kindlasti küüslaugu oma tahaks proovida ja ka dopiat ning sidruni oma 🙂 kujutan seda õlisse kastetud saia ette – mmmm!
  Mul isa tõi kunagi Hispaaniast äkki 3-5l kanistri oliiviõli ja mine pekki kui hea see oli.

 • Avatar
  Vasta Diana 10. mai 2018 at 07:57

  Hei-hei ? Usaldan Su kommentaare ja soovitusi, seega valin proovimiseks kindlasti Dopia. Vaatab siis, kas toorsalatisse on parim 😀 Aga et natuke särtsu ja maitset ka oleks, prooviks ära ka apelsiniga õli -olen teinud grill-lihale marinaadi apelsiniga ja väga hea oli.

 • Avatar
  Vasta Siret 10. mai 2018 at 07:55

  Küüslaugu!!!!! Ma arrrmastan küüslauku meeletult, aga kahjuks olen ma liiga laisk, et iga toidu sisse seda lõigata, siis olen läinud kergema vastupanu teed ja kasutan küüslaugupulbrit või küüslaugulaaste. No aga kui mõnus oleks kasutada ka küüslauguõli!

 • Avatar
  Vasta TD 10. mai 2018 at 07:54

  Jeerum kui suur nõrkus on mul igasuguste maitseainete ja maitseõlide vastu, saaks ainult omale kh lubada ?
  Siiani pidanud rapsiõliga läbi ajama ?
  Küüslauguõli tundub imehea lisand pea iga toidule ja apelsiniõli kanamarinaadile mmmmm… ja suvistesse värsketesse salatitesse muidugi salatiõli

 • Avatar
  Vasta TD 10. mai 2018 at 07:52

  Jeerum kui suur nõrkus on mul igasuguste maitseainete ja maitseõlide vastu, saaks ainult omale kh lubada ?
  Siiani pidanud rapsiõliga läbi ajama ?
  Küüslauguõli tundub imehea lisand pea iga toidule ja apelsiniõli kanamarinaadile mmmmm…

 • Avatar
  Vasta Gigi 10. mai 2018 at 07:41

  Sooviks Dopiat proovida. Samuti sidruni ja küüslaugu oma.

 • Avatar
  Vasta Kata-Lota 10. mai 2018 at 07:29

  Sidruni, apelsini ja küüslaugu ?? oi, kujutan juba ette kui head vôivad olla ?

 • Avatar
  Vasta Kaija 10. mai 2018 at 07:16

  Sooviksin proovida külmpressitud Kreeka oliiviõli, apelsini lisandiga õli ja küûslaugu lisandiga õli. ?

 • Avatar
  Vasta Gigi 10. mai 2018 at 07:06

  Kindlasti tahaks proovida Dopiat. Ja siis lisaks küüslaugu ning sidruni oma.