Uncategorized

kiitused

15. mai 2018

Ma kunagi tegin postituse, kus ma kiitsin viimase aja head klienditeenindust ja siis osad kukkusid inisema, et mida mina ka päris elust tean, et KÕIK ju raudselt teavad, et ma olen ju Mallukas ja teevad mulle head teenindust selle võrra rohkem. Ma muidugi ei käi ringi ja küsi klienditeenindajatelt: “Tere, kas te teate, kes ma olen?”, sest kui ma seda teeks, oh jumal, mis jutud sellest sünniks eks!

Eile käisin ma igatahes linna pääl asjatamas ja kõik klienditeenindajad, kellega ma kokku puutusin, olid nii toredad, et ma PIDIN kohe kiitma tulema. Esiteks läksin ma Swedbanka, kus ma tahtsin uut kaarti tellida ja ei suutnud ennast sellele neiule selgeks teha, kes seal ukse juures aega kirja paneb. Ma peaks vist suhtluskoolitusele minema, või enda hääletooni kontrollima, igatahes ütles ta mulle lõpuks, et jah, istuge maha ja oodake, aga et te ei pea kohe ärrituma. Ma omast arust ei ärritunud, aga ma igaks juhuks vabandasin, kui ma seal oma asjad aetud sain, sest ma ilmselgelt olen kaotanud võime inimestega suhelda normaalsel kombel. Igatahtes jäi tema väga sõbralikuks ja võttis mu vabanduse ka kenasti vastu, nii et igati tore.

Mind teenindanud naisterahvas oli ka väga tore ja aitas mind üli kiiresti, muidugi ma mitte kellegi nime tähele ei pannud. Igatahes sain ma asenduskaardi ja uus saadetakse postkasti ja ma olen NII kaua olnud ilma kaardita, et ma eile ajutist kaarti saades olin NII õnnelik, et otsustasin kohe shoppama minna. Okei, ma tegelikult pidin toidupoodi minema ja mõtlesin endale sellise uhke asja, nagu highlighter, osta. AGA ma sattusin hoopis Sketchersi poodi ja ostsin sealt Lendele tossud ja Marile sandaalid.

Ka seal oli teenindaja super sõbralik ja abivalmis, mõõtis mulle seal sisetaldu ja soovitas mudeleid ja lõpetuseks soovitas teha kliendikaart, millega sain MÕLEMALT paarilt 10€ alla. Vot see on alles võit. Lende armastab oma uusi jalanõusid nii väga, et käis nendega terve eilse päeva ringi ja täna kui ärkas, tõi need meile, et need talle jalga pandaks.

Ja lõpuks oli mul nii muhe Prisma kassatädi, kes minuga seal nalja viskas ja takkatipuks ka äge taksojuht, kes mind koju tõi.

Jep, ma pole just eriti konkreetne teenindaja kiiitja siin, sest nagu öeldud, mitte kellegi nime ma ei mäleta – aga no ikka hea on hüva emotsiooni jagada. Mul oli eile nii hea tuju ka, sest mul oli edukas sõidutund, mille lõppedes õpetaja (sõitsin temaga essat korda), ütles, et “Nju tjäitsa njormaalne! Suuri vigu ei tee!” nii et abiks ikka 😀

Kohe kahju, et ma kedagi kohapeal kiita ei taibanud, aga oleks vist imelik öelda, et kuulge, te olete IMELINE klienditeenindaja 😀 Või samas, äkki pole ka?

Teine sai mustaks ja oli parasjagu Kardo käes loputusel 😀

Loe ka neid postitusi!

21 kommentaari

Jäta kommentaar

 • Avatar
  Vasta Grete 15. mai 2018 at 22:57

  Tartus Ringtee Selveris on üks väga tore müüja, kes alati teeb oma rõõmsameelse olekuga tuju heaks. Kasutan tavaliselt pigem iseteeninduskassat, aga veendun alati enne, äkki on lemmikmüüja kassas, siis valin kindlasti kassast maksmise variandi!

 • Avatar
  Vasta Nipitiri 15. mai 2018 at 22:45

  Minu meelest ei ole imelik klienditeenindajat kiita. Viimati Ülemistes pesupoes Change. Olen ruttu ja palju juurde võtnud ega teadnud oma suurustki. Teenindaja käis ja jooksis erinevate suurustega kabiinivahet. Mina sain ainult proovida. Ja kui me olime juba enamus mudelid ja suurused ära proovinud siis ma yhtesid alukaid nähes otsustasin ka mudelis ymber. Neil just kampaania osta 3 saad 3 tasuta. Seega yritasime 6 paari kokku saada. Ja teenindaja väga kannatlikult ja sõbralikult kannatas välja selle kõik, et ma ei tea oma suurust ega seda mida täpselt tahan ja et olin nii otsustusvõimetu. Kuni ta asju pakkis siis ikka kiitsin kyll, et mul on endal juba kopp ees sellest peaushopigust. Ja kuna ma vahepeal olin jõudnud teda kurssi viia järsu kaalutõusuga siis ta ytles peale mu kiidusõnu, et vahest juhtub jah ainevahetus. Homme paned värskelt uue pesu selga ja tunned end nagu uuena. Teed läksid lahku, nii et mõlemil oli hea tuju ja naeratus näol. Arvan ikka, et kui on ylekeskmise teenindus siis tuleks ikka öelda. 🙂

 • Avatar
  Vasta Helen 15. mai 2018 at 22:16

  Olen ise ka teeninduses töötanud ja vahel tõmbas lausa pisara silma, kui keegi midagi hästi ütles. Kujuta nüüd ise ette, kui sa suhtled tööpäeva jooksul umbes 150 inimesega ja neist vähemalt pooled on terve maailma peale kurjad. Küll peaks me ise inimesele valmisrõivaste kaupluses vajalikud riided valmis tegema, siis oleme halvad, et ei oska juhatada lähimasse stripiklubisse, siis olen halb, et kassa kokku jookseb ja üldsegi võiks ülemusele edasi öelda, et tema on ka jobu, sest keskuse reklaamplakatil on liiga eredad värvid. 😀 No ja siis see üks siiras naeratusega “aitäh” sinna vahele paneb ikka südame sulama küll 😀

 • Avatar
  Vasta Helen 15. mai 2018 at 19:49

  Täna Ülemiste keskuses CCC jalatsipoes (avati täna) Väga toredad ja abivalmid teenindajad olid seal 🙂

 • Avatar
  Vasta L 15. mai 2018 at 17:50

  Mosaiik restos saaremaal oli megaproff ja imeline suhtleja ja teenindaja tööl. Poisipeaga naisterahvas. Oskas ja viitsis ka kaasa mõelda, soovitada, aidata ja nalja visata kui vaja.

 • Avatar
  Vasta Siky 15. mai 2018 at 16:29

  Sketchersi tossud on mu lemmikud, nii kerged, saab kuidagi hästi.jalga ja värvivalikut on ka.

  Viimane ülimeeldiv kogemus klienditeenindaja oli Change pesupoes Rocca al mares (Juliana). 45 mintsa ja vãljusin õnneliku ja omajagu kergema rahakotiga 🙂

  • Avatar
   Vasta Marina 15. mai 2018 at 19:07

   Change poega on jah nii, ostab juba hea klienditeeninduse pärast 🙂 Kui nüüd päris aus olla, siis pesu enda kvaliteet on tunduvalt kehvem :)))

 • Avatar
  Vasta Ellu 15. mai 2018 at 14:49

  Viimane väga meeldiv klienditeenindus kogemuse sain KristiineKeskuse Skechers poes. Olin lausa üllatunud ☺Ülisõbralik, abivalmis jne, super klienditeenindaja oli.
  Kuna üsna harva satun suurematesse poodidesse shoppama ja igapäevased vajalikud ostud teen Maximas.. siis nende teenindusega vist juba harjunud. Ei tere ega heataega, rääkimata naeratusest. Peab vist tihedamini suuremaid poekette külastama siis ei ole viisakas klienditeenindus nii üllatav ?

  • Avatar
   Vasta A. 15. mai 2018 at 21:19

   Maximas ei julge teenindaja naeratada, sest iial ei tea, millal jälle mingi hinnajama või muu asi, mis kliendid kettasse ajavad ja siis tuleb keegi ja nähvab, et mida sa naerad ka siin veel.

 • Avatar
  Vasta Meryt 15. mai 2018 at 14:22

  Ma käisin just ükspäev kohalikus postkontoris (või no Tartu Annelinna postkontor just väga pisikese kohaliku postkontori mõõtu välja ei anna) ja teenindaja soovis mulle täiesti lambist lapse sünni puhul ōnne. Paistab, et tellin liiga palju asju- teenindajal jäävad näod meelde ja see, kes suure kōhuga ringi tatsab ja kes juba lapsevankriga ?

 • Avatar
  Vasta Evelin 15. mai 2018 at 13:51

  Viimane super teeninduskogemus oli mul Pärnus Statka Restos. Selline comfort food kohake meil siin hiljuti tekkinud. Toit oli ka muidugi super, aga seal on üks blond neiu (nime ei mäleta), kes oli lihtsalt IMELINE. Seda me talle sõbrannadega, kellega seal käisime, ka ütlesime. Samuti sai jäetud positiivne tagasiside nende FB lehele.

  Ja seda on ka viimasel ajal paar korda ette tulnud, et müüja näitab üles usaldust minu kui võhivõõra vastu.
  Ükskord käisin oma lemmik pagaripoes ja tahtsin osta saia, millegipärast kaardimakseterminal ei hakanud tööle ja sularaha mul kaasas polnud. Selle peale arvas omanik, kes seal parasjagu ringi tatsas, et ah pole hullu, toon siis teinekord ära, ma ju vahel ikka käin seal (tegelikult olen vist mingi 3- 4 korda käinud).
  Ja teine kord oli mingis väikses kohvikus, kust tahtsin tee peale kohvi ja paar saiakest kaasa haarata. Samamoodi juhtus, et makseterminal millegipärast ei võtnud jutule. Müüja ütles, et võtku ma aga kaup ja toogu raha hiljem. Kuna mul enne varianti ei olnud, viisin raha järgmisel hommikul.
  Sai neid inimesi ikka tänatud ja kiidetud ka selle usalduse eest.
  Ühtlasi jõudsin arusaamisele, et ju ma paistan siis nii usaldusväärne välja, et selliseid asju ette tuleb.

 • Avatar
  Vasta Kristiina 15. mai 2018 at 13:02

  Klienditeenindajana ütlen, et tõesti on väga meeldiv kui klient oma rahulolu väljendab ja siiralt tänab.
  Teeb tuju paremaks ja aitab nii mõnegi tööpäeva üle elada.
  Samas kõige ägedam, mida saab teha meeldinud klienditeenindajale on jätta tagasiside siis sellele firmale. Kas siis fbsse vms. Sest enamjaolt jäetakse tagasiside siis kui millegiga rahul ei olda. Aga et niisama, et vot see klienditeenindaja on Teil super! on vähe. Paljudes kohtades saavad klienditeenindajad ka preemiat vms.

 • Avatar
  Vasta Arle 15. mai 2018 at 12:48

  Mina kiidan firmat Lido.Käisin mais Lätis ja samuti ka Lidos söömas ja muidugi upsi unustasin oma telefonilaadija sinna. Väiksed kirjad ja selgus tõesti laadija seal ja nüüd nad nii armsad saadavad Tallinna Lidosse ?

 • Avatar
  Vasta Sandra 15. mai 2018 at 12:47

  Minul tegi viimati tuju heaks väikeses lillepoes käik.Läksin sõbrannale sünnipäevaks lille ostma,sularaha muidugi polnud.Poemüüja küsis,mis pank mul on.Seal oli ainult SEB automaat ja müüjal hakkas kohe kahju minust,et kui sealt raha lähen välja võtma,siis võetakse selle eest teenustasu ka.Summa lille eest polnud suur,ainult 7€,aga müüja kirjutas mulle oma nime ja pangaandmed paberile ja andis lille näppu ja ütles,et kui koju jõuan,võin talle ka ülekandega teha.Ma imestasin tõsiselt,kuidas niimoodi võõraid usaldatakse.Naersin veel naisele,et kust ta teab,äkki jätangi maksmata.Ta kehitas vaid õlgu ja ütles,et on siis 7 euro võrra vaesem.Nii kui ma poest välja sain ja autosse istusin,tegin telefonis ülekande ära.Nii tore,et selliseid armsaid inimesi veel on ?Tädile sai lille eest makstud ja sõbranna kingiks ilusa potilille.

 • Avatar
  Vasta Sp 15. mai 2018 at 12:35

  Klienditeenindajana ütlen, et igaljuhul võid alati oma head meelt välja näidata, sesy see tõesti muudab päeva kohe ilusaks. Olen ka ise seda tüüpi, et käin ja tänan, sest tean, et see paneb kohe sisemise päikse särama :P. Olen käinud ka eraldi poes teenindajale shokolaadi ostmas, sest no tõesti super naisterahvas oli ja tegi ka ekstra samme, et meie soovitud toote saaks :).

 • Avatar
  Vasta A. 15. mai 2018 at 12:24

  Mallu, tegelt ei ole üldse imelik kohe ja otse ka teenindajat kiita. Olen ise kassas istunud ja väga meeldiv, kui keegi kohe ja otse oma positiivset arvamust jagab. See on aidanud mul kunagi nii münegi raske tööpäeva üle elada. Kiitust ja üldse head emotsiooni ei jagata üldse meil siin Eestis lahkelt. Sada korda enne saab kassiir sõimu asjade eest, mis pole üldse tema süü, kriitikat, et ta on nii grumpy, aeglane, hajameelne või misiganes. Mulle jäid alati kiitjad meelde ja järgmisel korral oli neid nähes kohe väga hea meel ja tavaline rutiinne päev on selle võrra kasvõi veidigi rõõmsam. Mudugi ei maksa ülevoolavalt oma emotsioone välja purskama, aga kasvõi väike kommentaar, et väga mõnus teenindaja või alati on hea teie juurde sattuda või oli väga meeldiv vms teeb iga kord tuju heaks 🙂

 • Avatar
  Vasta Maaarja 15. mai 2018 at 11:18

  Kui viitsid vastata, tahaks hoopis teada, kust selline sinine vaip tuleb. Ma tahaks tellida / osta ümmargust käsitöövaipa.

 • Avatar
  Vasta Kristiina 15. mai 2018 at 09:50

  Olen ise klienditeenindaja ja tegelikult ütlen, et kui keegi kasvõi korra päevas kiitust avaldab, teeb see tuju ikka nii-nii heaks. Leian, et meie tublisid müüjaid võiks küll rohkem ja uhkemalt kiita, kui vähegi põhjust on 🙂

 • Avatar
  Vasta m 15. mai 2018 at 09:03

  kunagi oli üks lahe trollijuht ja bussijuht, kes alati soovis kõigile head päeva.
  ning üks paki väljastaja soovis ka head päeva tihti ning ükskord soovisin ise enne teda talle ka head päeva.