Ma kunagi tegin postituse, kus ma kiitsin viimase aja head klienditeenindust ja siis osad kukkusid inisema, et mida mina ka päris elust tean, et KÕIK ju raudselt teavad, et ma olen ju Mallukas ja teevad mulle head teenindust selle võrra rohkem. Ma muidugi ei käi ringi ja küsi klienditeenindajatelt: “Tere, kas te teate, kes ma olen?”, sest kui ma seda teeks, oh jumal, mis jutud sellest sünniks eks!

Eile käisin ma igatahes linna pääl asjatamas ja kõik klienditeenindajad, kellega ma kokku puutusin, olid nii toredad, et ma PIDIN kohe kiitma tulema. Esiteks läksin ma Swedbanka, kus ma tahtsin uut kaarti tellida ja ei suutnud ennast sellele neiule selgeks teha, kes seal ukse juures aega kirja paneb. Ma peaks vist suhtluskoolitusele minema, või enda hääletooni kontrollima, igatahes ütles ta mulle lõpuks, et jah, istuge maha ja oodake, aga et te ei pea kohe ärrituma. Ma omast arust ei ärritunud, aga ma igaks juhuks vabandasin, kui ma seal oma asjad aetud sain, sest ma ilmselgelt olen kaotanud võime inimestega suhelda normaalsel kombel. Igatahtes jäi tema väga sõbralikuks ja võttis mu vabanduse ka kenasti vastu, nii et igati tore.

Mind teenindanud naisterahvas oli ka väga tore ja aitas mind üli kiiresti, muidugi ma mitte kellegi nime tähele ei pannud. Igatahes sain ma asenduskaardi ja uus saadetakse postkasti ja ma olen NII kaua olnud ilma kaardita, et ma eile ajutist kaarti saades olin NII õnnelik, et otsustasin kohe shoppama minna. Okei, ma tegelikult pidin toidupoodi minema ja mõtlesin endale sellise uhke asja, nagu highlighter, osta. AGA ma sattusin hoopis Sketchersi poodi ja ostsin sealt Lendele tossud ja Marile sandaalid.

Ka seal oli teenindaja super sõbralik ja abivalmis, mõõtis mulle seal sisetaldu ja soovitas mudeleid ja lõpetuseks soovitas teha kliendikaart, millega sain MÕLEMALT paarilt 10€ alla. Vot see on alles võit. Lende armastab oma uusi jalanõusid nii väga, et käis nendega terve eilse päeva ringi ja täna kui ärkas, tõi need meile, et need talle jalga pandaks.

Ja lõpuks oli mul nii muhe Prisma kassatädi, kes minuga seal nalja viskas ja takkatipuks ka äge taksojuht, kes mind koju tõi.

Jep, ma pole just eriti konkreetne teenindaja kiiitja siin, sest nagu öeldud, mitte kellegi nime ma ei mäleta – aga no ikka hea on hüva emotsiooni jagada. Mul oli eile nii hea tuju ka, sest mul oli edukas sõidutund, mille lõppedes õpetaja (sõitsin temaga essat korda), ütles, et “Nju tjäitsa njormaalne! Suuri vigu ei tee!” nii et abiks ikka :D

Kohe kahju, et ma kedagi kohapeal kiita ei taibanud, aga oleks vist imelik öelda, et kuulge, te olete IMELINE klienditeenindaja :D Või samas, äkki pole ka?

Teine sai mustaks ja oli parasjagu Kardo käes loputusel :D

Jaga: