Uncategorized

vaskspiraal vigurdab

20. aprill 2024

Nagu ma vist siin teilegi mainisin, siis jaanuaris lasin endale vaskspiraali paigaldada. Alguses kiitsin seda küll taevani, sest paigaldus valus ei olnud ja minu tsüklit ei muutnud ka see absoluutselt. Kõik hakkas kenasti täpselt nagu pidi ja mu tubli tsükkel oli kenasti 28 päeva, nagu ta mul alati olnud on. Esimesed kaks kuud oligi kõik ilus ja tore, kuni jõudis kätte märts. Ja märts üllatas mind sellise toreda asjaga, nagu päevadega, mis saabusid tol kuul lausa KOLM korda.

Loe ka neid postitusi!

16 kommentaari

Jäta kommentaar

 • Avatar
  Vasta Mia 21. aprill 2024 at 21:50

  Kui hormoone ei pelga, siis minu meelest tänapäeval on mugav variant süstid. Korra kvartalis saad sutsaka ja muul ajal lihtsalt ela. Kui plaanid muutuvad, siis lihtsalt rohkem ei tee, aga peab arvestama, et võib veel mõnda aega rasestumist takistada.

  • Mallu
   Vasta Mallu 22. aprill 2024 at 17:01

   ma pole nüüd mingi esihormoonivastane, aga ma elus nii pikalt neid juba kasutanud ja väga enam ei tahaks

 • Avatar
  Vasta Riina 20. aprill 2024 at 23:29

  Soovitan menstual cupi proovida ja Sa ei soovi tampoone enam kunagi näha 😃

  • Mallu
   Vasta Mallu 21. aprill 2024 at 16:48

   Olen proovinud, ei olnud fänn

 • Avatar
  Vasta Anneli 20. aprill 2024 at 15:11

  Ei noh, aitäh soovitamast, aga oleks siis tellida ka 😀
  Sa midagi soovitad ja nii on kohe kõik otsas igalpool.

  • Avatar
   Vasta Kata 21. aprill 2024 at 10:16

   Tegelikult on neid ka peale apteegi saada. Nt kirg.ee e-poest saab samuti tellida. Pole Freedom kirjaga, aga mingi aeg jäi silma, et tootja tegelt sama, lihtsalt Saksa turul on need teise nimega.

 • Avatar
  Vasta Anni 20. aprill 2024 at 13:30

  Aga kuidas imavusega lood, kui ikka väga heavy flow, kui tihti vahetama peab?

  Aga sellel nööri teemal – mäletan, kui podcastis sellest rääkisite ja mina ka ei talu seda nööri kuskil tolknemas ja tõesti saab ju pissil käies uriiniseks jne – ma käin suht tihti pissil ja mul üldiselt suht vähene veritsus ja ei näe pointi siis iga kord vahetada, nagu Kristina tookord rääkis. Aga mina ikka tavaliselt tõmban selle nööri lahti, et oleks mugavam pärast eemaldada, aga lihtsalt lükkan selle nööri veits sisse, tupe esikusse🤭😅 sealt ta välja ei tule ja pärast on lihtne ta sealt kohe kätte saada ja tampoon välja tõmmata.
  Ja vot sellest ma ka aru ei saa, kuidas saab tampoon(või ükskõik mis) tuppe ära kaduda😃😃 Ma olen neli last sünnitanud ja isegi mul pole seal nii avar🤣🤣
  See võib muidugi olla küll, et kohe peale seksi nt ei saa sealt kätte (ühes salajuttude loos vist oli midagi sellist🤔) sest seksi ajal tupe tagumine võlv venib ja tupp on ajutiselt nö pikem.

  PS! Ma sinu asemel vahetaks selle spiraali välja ja annaks siiski hormoonspiraalile võimaluse😏 mulle nt sobis kyleena väga hästi.

  • Avatar
   Vasta Lea 22. aprill 2024 at 10:39

   Mul on täielik koobas seal 😀 Mitu korda tampoon ära kadunud. Viimasel ajal on flow nii tugev, et pm ainult sidemetaga peangi hakkama saama. Tampooniga pole midagi teha.

 • Avatar
  Vasta F 20. aprill 2024 at 13:20

  Välja näeb nagu topiks nõudepesusvammi endale sisse. Armatsemist sellega ka ette ei kujuta-mees lükkab selle siis ju kuskile sügavustesse?

  • Mallu
   Vasta Mallu 20. aprill 2024 at 16:57

   Võin öelda, et kuskile “sügavustesse” seda suruda ei ole võimalik, sest tupp on ise mingi 10cm pikk üldse 😄

   • Avatar
    Vasta Kata 21. aprill 2024 at 10:18

    Ma seksi ajal ei ole siiani kasutanud neid, ikka selline tunne, et võiks segada või kaaslane tunneb.
    Enda kogemusest oskad rääkida? ☺️

    • Mallu
     Vasta Mallu 21. aprill 2024 at 16:47

     Märten ju juba kommenteeris siin all 😄

 • Avatar
  Vasta Kristin 20. aprill 2024 at 12:23

  Mina andsin teist korda implantaadile võimaluse. Esimene kord kaalutõusu pärast loobusin. Mõtlesin, et äkki see loll vabandus. Muidu oli elu lill, päevad pm kadusid, kord kuus oli õrn määrimine. No teine kord läks sama rada, kaalutõus ja nüüd on päevade vahel 3 verevaba päeva ja siis hakkab uus trall pihta. Ei jõua arsti aega ära oodata. Rohkem võimalusi ei anna.

  • Mallu
   Vasta Mallu 20. aprill 2024 at 12:45

   see implantaat tundub oma olemuselt jube magav jaa. Samas ega kui see vaskspiraal ka normiks tõmbaks, siis mulle see idee meeldib, et hormoone ei kasuta ja ei pea midagi igapäevaselt meelde jätma 😀

 • Avatar
  Vasta Märten 20. aprill 2024 at 12:06

  Kiidan tampoone 😁

  • Avatar
   Vasta Anneli 20. aprill 2024 at 15:13

   Nii puhtast uudishimust 😀
   Kus kohas oled neid kasutanud? 😀 😀 😀