pizza

Lillkapsapõhjaga pitsa/cauliflower pizza

Tegemine on üsna kerge. Ma viskasin ühe lillkapsa kombaini, tegin peenikeseks puruks, siis u 7 min mikrokas kuumaks. Seejärel pigistasin lillkapsast nii palju vedelikku välja kui võimalik ja segasin sisse 1 muna ja natsake riivjuustu. Ma panin ka igasugu rohelist kraami, mis kodus oli.

Kasutasin ka pitsakivi poest Apelsin. Ma muuseas enne ei teadnudki, mis see pitsakivi on, aga öeldakse, et sellega tulevad krõbedama põhjaga pitsad ja serveerides püsib pitsa kauem soe. Mulle meeldib see kivike väga – pitsa oli tõesti krõbe ja ka serveerida on mugavam ja ilusam, kui ahjuplaadilt seda lahti nokkida. Pitsakivi panin enne kasutamist 10ks mintaks ahju. Ma ei tea, miks seda tehakse, aga poes mulle nii öeldi ja mina tegin ka. Kui keegi teab, miks see vajalik on, võite muidugi öelda.

Ühesõnaga, kui taigen valmis, panin pitsakivile natuke oliiviõli ja mätserdasin taigna enam-vähem ringikujuliselt sinna peale. Pane see umbes 10ks mintsaks ahju ja võta välja kui see on natukene kuldne. Edasine on juba enda vaba looming. Meie panime kana kintsuliha, mozzarellat, seeni, tomateid, küüslauku ja sibulat. Peale veel kaunistuseks basiilikut ja riivjuustu.

Kätu küll ütles mulle, et TÕELISEL pitsal ei ole üle 3 kattevahendi, aga ju siis tegime meie hoopis pirukat. Mis seal ikka. Valmimine võttis umbes 15 min, sest kana küpsetasime enne pannil valmis.

First grate the cauliflower using a mixer. Place in a large bowl and microwave for seven to eight minutes, or until soft. Remove from the microwave and let cool. When cooled, squuese all the water out of the cauliflower, until it’s as dry as possible. After then add an egg and grated cheese. 

When the “dough” is done, put it in the oven for 10 minutes. After that you can do whatever – tomato paste, mushrooms, chiken, pineapple, garlic. As you wish! And it just takes like 15 minutes in the oven. Done! Enjoy!

DSC_1507

Kas olete lillkapsapõhjaga pitsat mekkinud?

Jaga: