Uncategorized

blogimine, raha, klikid

28. juuli 2016

Mari-Leen kirjutas ükspäev sellest, kuidas mõned turundajad ei hinda blogijate tööd kui sellist. See postitus ja eriti kommentaarid panid mind mõtlema. Esiteks tuli pähe mõte, et blogimaailma ja rahateemade ümber oleks nagu mingi saladuseloor. Kõik nagu teavad, et “blogija saab klikkide pealt raha”, aga mismoodi ja kuidas ja kui palju, see on nagu mingi riigisaladus. Lisaks võtavad mingid blogijad reklaamartiklite pealt raha, aga jälle, kui palju? Kes maksab? Kas tooted/teenused on blogijatele tasuta? Kuna üldse rahateemad on siin ilmas miskipärast kõigile jube privaatsed, aga ma usun, et paljusid see kindlasti huvitaks, siis ma võin teile rääkida nii palju, kui ma enda seisukohalt öelda oskan.

Esiteks, kas klikid annavad blogijale raha? Nii ja naa. Selles suhtes, et kui blogijal on diil reklaamfirmaga (millega kaasnevad siis need pop-up bännerid blogilehel) siis saavad nad enamasti tõepoolest raha iga kliki pealt, mis antud pop-upile klikkides tehtud on. Kuu lõpus saad sa sellise aruande, kus on kirjas, et mis kuupäeval mis bänner üleval oli, mitu korda sellele klikiti ja mitu euri see sulle sisse tõi. Minul näiteks on põhimõtteliselt sama diil, aga no mitte päris. Selles suhtes, et minul on tehtud reklaamfirmaga fikseeritud tasuga aastane leping.

Seega jah, iga kuu saan ma ikka oma raha teie klikkide pealt (miinus maksud) aga kuna aasta ringes on summa kokku lepitud, siis kui seda peaks vähem tulema, maksavad nemad selle vahe mulle kinni. Rohkem võib muidugi tulla, seega kellel aga vähegi viitsimist on, siis võite nende pop-upidega ristiga kinni panemise asemel neile korraks klikkida juhul, kui teile see pakkumine näiteks huvitav tundub, mida seal näidatakse. Selles suhtes on kasu kahepoolne, et okei, teie teete ühe kliki asemel kaks, aga pmst kui te olete juba pop-upi avanud, siis uuesti lahti ta teil ei tule ja mina saan mingisuguse kopika rohkem. Kui palju, seda ma ei sa päriselt täpselt öelda, sest see oleneb minu meelest sellest tootest, mida reklaamitakse. Igal firmal omad summad jne. Samuti ei viitsi ma praegu kuskilt meilisügavusest enda seda lepingut välja otsida, et vaadata, kas seal on midagi kirjas selle kohta, et kas ma üldse tohin avalikult öelda, kui palju on mu fikseeritud tasu, mis ma siis saan. Ütleme lihtsalt nii, et kuna siiski iga kuu on summa erinev, siis kõlgub ta suht selle 500-1000 euri piirimail. Jumala seinast seina.

Igatahes on see summa piisav, et võite kindlad olla, et siit blogist vähemalt lähiajal lugeda ei saa, et ma hakkasin oma blogilugejate mugavusest nii palju hoolima, et igasugused pop-upi diilid ära lõpetasin. Need rahad moodustavad lihtsalt nii suure osa meie pere eelarvest, et maha ma seda raha visata ei taha, ega kavatse. Pole ju nii suur probleem neid kinni panna, või ehk isegi peale klikkida? Ega see kopikas teie taskust tule 🙂

Ometi oli Leenu blogis selline kommentaar:

Selliseid blogipostitusi, kus on küllalt läbinähtav reklaam, ma üldse ei loegi. Ma mõtlen just seda, kus blogija kirjutab mingist tootest suhteliselt pika postituse, koos piltidega jne ja lõpetuseks soovitab nendel linkidel klikkida, mis ta lisanud on ja ise järgi vaadata ning kindlasti ka sealt ise midagi osta. Kui ma midagi osta tahan, siis küll ma juba ise leian need lehed ja moodused sealt ostmiseks. Olen küllalt õel ja enamasti ei kliki blogija antud lingil, vaid lähen teise brauseriga sisse ja otsin viite peale Google otsingust selle lehe, kui see minus huvi äratab, ja uurin asja.

See on minu meelest nüüd küll ka natike tobe suhtumine. Ei? Selles suhtes, et esiteks kui blogija on teinud reklaamartikli, siis SELLEL ta küll klikkide pealt mingit raha ei saa. Reklaamartikli eest tasumine toimub enne artikli ilmumist ja minul näiteks on jumala suva idee poolest, et kas nüüd inimesed klikivad sinna peale ja mitu korda nad seda teevad. Loogiline on, et keda antud teema või ese huvitab, siis ta klikib ja keda ei huvita, seda ei huvita. Aga MEELEGA, et mitte mingit klikki anda, ala uus arvuti osta, uus wifiühendus tellida ja teise brauseriga asja googeldada tundub mulle ka tobe.

Muidugi mõnes mõttes ma saan aru, miks linkida vaja on. Esiteks on peale iga postituse ilmumist postkast umbes kirjadest: “kust seda asja saab?”. Isegi kui see ON LINGITUD. Seega on endal mugavam lihtsalt see pagana link sinna panna. Teiseks kindlasti näeb ettevõte pärast, et kui palju klikke sinu lehelt tuli ja sellest olenevalt soovib võib-olla teinekordki sinuga koostööd teha, mis siis omakorda tähendaks seda, et ta maksaks mulle uuesti reklaampostituse eest mingit raha.

Palju firmad mulle maksavad? See on jube individuaalne. Osad firmad ei maksa sentigi, sest see toode, mida nad mulle pakuvad on juba iseenesest mulle vajalik ja ma olen nõus tegema bartertehingu. Mõnikord on see toode kallis, mõnikord odav, aga ma lähtun sellest, et kui mul seda asja tõesti vaja oleks, siis võin ka teha barteri. Näiteks eile kirjutas mulle üks tore kutt, kes restaureerib vanu rattaid ja temaga lõime me käed, et ta teeb mulle pmst nullist ratta ja pildistab selle igati üles. Minu meelest lahe mõte, huvitav projekt, taaskasutus on ju IN ja hea meelega teen ma temaga säärast barterdiili, et tema tegevusi ka teistele tutvustada. Eks neid näiteid ole igasuguseid.

Enamike käest tahan ma ikka raha saada, sest nagu Leenu ütles, huulepulgas ma arveid ei maksa. Neid ilukaupade pakkujaid on nii palju, seega tahan ma neilt üldiselt saada raha, siis ise oma stuff nende lehelt välja valida ja siis lõpetuseks palun ma alati ka võimalust teha kingiloos, sest mulle tundub kuidagi pläss niisama teile rääkida, et vaadake kui uhke lõhna ma sain vms. Et kui ma juba reklaami teen ja nagunii ise tasuta selle asja saan, siis võiks minust niigi palju tolku olla lugejatele, et keegi veel saaks midagi head tasuta, mida võib-olla ise osta ei raatsiks või millele rahakott peale ei hakka.

Seda enam on mulle alati üllatuslik, kui keegi vingub, et miks sa teed aina neid loose, sest ausalt, minul polegi neid vaja teha. Veelgi enam, need tekitavad mulle lihtsalt lisatööd, sest ma pean ju ükshaaval kõik kommentaarid vastu võtma ja siis pärast välja loosima ja mõnikord ise posti ka panema. Aga no mulle tundub see natukene nagu kingitus teile. Vot.

Aga konkreetsetest summadest rääkides, siis olenevat sellest, kui suur või väike firma on, võin ma küsida reklaamartikli eest 50-250 eurot. Keskmiselt küsin ütleme umbes sott viiskümmend. Seega, kui keegi blogija mõtleb, et kui palju ta võiks firmalt küsida reklaamartikli eest, siis küsi näiteks 50€ kui rohkem ei tihka. Kui tihkad, küsi sott. Midagi säärast julgen ma pakkuda. Meil pole mõtet siin rääkida, et osadel ju rohkem lugejaid ja teistel vähem, mis seal ikka. Aga aeg kulub meil kõigil samamoodi ja no seda peavad firmad väärtustama. Selles suhtes, et kui tema ise võtab aega su blogiga tutvuda, siis peaks ta selle järgi oma otsuse tegema, kas soovib seal midag turundada või mitte.

Samuti ei pea paika ka see, et kui firma on mulle maksnud, siis on ta sellega ostnud nn positiivse arvustuse. Maksnud on ta selle aja eest, et ma kuskile smartposti ronin, toote ära toon, seda proovin, pilti teen ja muu säärane. Just mingi aeg kirjutas mulle mingisugune hambapastafirma, et tere, tahaks teile pakkuda harukordset võimalust, et saadame teile jumala tasuta lausa KOLM hambapastat ja siis teilt ootame vastu reklaampostitust viie (!!!) päeva jooksul.

Vastasin siis, et ei no tänud pakkumast, 150€ ja ma võin neid pastasid proovida lausa neljaga, kui tuli nii takus on. Siis kirjutati mulle, et kahjuks maksta nad ei soovi, sest muidu oleksin ma ju kohustatud neid pastasid kiitma, aga nemad tahaksid ikka päris arvamust. Ma vastasin omakorda, et maksate ikka selle eest, et ma oma arvamust avaldan, mitte ei osta mult pühalikku vannet, et ma kirjutan kindlalt, et mulle see toode meeldib.

Siis mulle enam ei vastatud 😀

Ühesõnaga, kõik reklaamartiklid, mis te lugenud olete, ongi minu konkreetne arvamus tootest. Olgu ta kinni makstud või mitte. Ma usun, et enamikel blogijatel on samamoodi, küll aga tuleb mulle blogimaailmast meelde üks näide blogist, mis on mulle meeletult vastumeelne ja iga kord kui ma selle avan, siis ma olen lausa hämmingus, et miks ÜKSKI firma temaga koostööd teha soovib. Ma arvan, et asi on selles, et ta arvatavasti raha ei küsi, on nõus toote eest kirjutama maailma jubedaima fondiga, et issand, nii tuuz asi! Soovitan täiegaa naqqq! Selliste blogijate pärast raudselt mõned turundajad blogidega koostööd teha ei soovigi. Ütleme, et nad pole enne blogindusega kokku puutunud, siis kirjutab neile üks, et jeje, teeme koostööd, nad on nõus proovima ja siis saavadki vastu loetamatu fondiga ja telefonipiltidega postituse, mida loeb käputäis ja kellest ükski pole lõpuks nende potensiaaalne klient. Ja arvata on, et kui nüüd järgmine kord mõni blogija nendega ühendust võtab, siis pole nad loomulikult nõus, veel vähem võtaksid nad ise mõnega ühendust.

Ühesõnaga, ma pean nüüd Mari magama panema hakkkama, aga ma ei oskagi rohkem nagu midagi öelda selle teema koha pealt. Loodan, et saite nüüd natukene infot, et mismoodi ja kuidas need blogijad raha saavad ja kui palju. Kui teil veel on mõni küsimus selle koha pealt, siis küsige aga, kui oskan, siis vastan.

Nii kaua aga…võtke adblock maha ja klikkige mu bännereid, kes nagu kiita tahaks mind vähe või nii. Teile lihtne ja tasuta, mulle kasulik. Ma polegi vist enne seda siin blogis maininud, et risti asemel võiksite korraks neile klikkida, seega tehke siis seda ja ma järgmine kuu ütlen teile, kas mul see summa siis tõusis ka või mitte 😀 Uue aruande esitamise ajani on täpsseeeeelt  nädal aega, nii et kes arvutiga on ja neid üldse näeb, siis oleksin tänulik. Loomulikult ei ole see kellelegi kohustuslik ja kui soovite mind VEELGI vähem toetada, siis tulge Nelgi 37 ja röövige mind näiteks hoopis vastutasuks paljaks vms 😀

IMG_9155

Lõpetuseks pilt Kardo tavaolekust ja minu aina kosuvast lotist. See on nii suur, sest ma hoian seal klikke ja blogiga teenitud tulusid!

Loe ka neid postitusi!

53 kommentaari

Jäta kommentaar

 • Avatar
  Vasta Olga 5. august 2016 at 12:59

  Isegi, kui teksti sees olev link ja selle klikkimine tooks blogijale raha sisse, siis on see igati õiglane, sest ma ju sain tootest teada
  blogija kaudu, kes on võtnud vaevaks seda toodet tutvustada ja linkida. Kadedus on kole asi ja olen minagi nõus, et headus tekitab
  headust.
  Tegelikult on kõigil võrdsed võimalused oma elujärje parandamiseks. Vahe ongi selles, et mõni teeb midagi selleks, et paremini
  elada, aga mõni lihtsalt vingub, kadetseb ja suunab oma energia sellesse, et välja mõelda, kuidas veidi edukamaid takistada.

 • Avatar
  Vasta Emand 1. august 2016 at 14:27

  Tubli tüdruk! Mulle meeldib, kuidas sa oled ja teed seda blogindust, nii targalt. Ja rõõmsal meelel. Loen sellepärast, et saan teada,
  et issanda loomaaed on ikka väga kirju. Ära lase oma nahale ligi eestlase kadedust ega kurjust, enamus lugejatest on ikka head. Ja
  nüüdsest, kui lugema juhtun, ikka ka klikkima asun! Parimad suvised tervitused perele ka, ning ära sa kutsu kedagi röövima,
  sõnadega tuleb ettevaatlik olla, tühista see lause ära!

  • Avatar
   Vasta hle 3. august 2016 at 02:00

   Nõustun kõige eelnevaga!!!

   Palju edu sulle Mallukas, sinu blogi on alati väga huvitav lugeda, sest need sõgedad röhitsejad on lõpuks ikka omaette.

 • Avatar
  Vasta rait 29. juuli 2016 at 08:14

  Mis telefoniga tehtud piltidel viga on? Kes pildistada
  ei oska, sellel pole vahet millega ta pildistab! 😀

 • Avatar
  Vasta Morgie 29. juuli 2016 at 04:23

  Teksti sisse linkide mähkimine selleks, et lisainfole, allikale või
  ostukohale viidata, on vana ja viisakas komme, mis pärineb
  ajast, mil eesti blogijatest mitte ükski veel klikkide eest raha ei
  saanud, blogisid kirjutati hanesulega ja internetti sai kah ainult
  ämbriga vallamajast. Kolmapäeviti.

 • Avatar
  Vasta tanel 29. juuli 2016 at 01:31

  hmm, aga mul hüppab malluka avaleht väga kiiresti on24ks või hansapostiks edasi, ilma klikita
  juba. nii et suht agressiivne on see värk.

 • Avatar
  Vasta A4 28. juuli 2016 at 23:41

  ma lugesin just postitusi järele ja
  iga postituse juures vajutasin täna
  bänneritele 😉 yritan ka
  edaspidi…telefonis nõme aga arvutis
  käib kiiremini 😉

 • Avatar
  Vasta ritsik 28. juuli 2016 at 21:00

  Huvitav, kui suur see lugejate arv blogis peaks olema, et
  ettevõte blogijat üldse jutule võtaks?

  • Mallukas
   Vasta Mallukas 28. juuli 2016 at 21:11

   Hmm. Seda ma ei tea, aga minule saadeti esimene tasuta asi väga väikeste lugejanumbritega, võrreldes sellega, mis praegu on 😀

 • Avatar
  Vasta Ene 28. juuli 2016 at 18:24

  Väga hariv lugemine, ma aina
  vajutasin neid ristist kinni ja ei
  teadnud et kaob kui korraks avada,
  kohe katsetasin ja voilaaa 😉
  Et see sulle kuidagi ka kasulik on ,
  seda ei teadnud ammugi mitte 😉
  Jaksu Malluke võitluses lollide ja
  loodusjõududega ;D
  PS.Loodan siiski et sind ära ei
  röövita ,kotti ei topita ja
  internetita saarele ei viidaks .

 • Avatar
  Vasta Kaire 28. juuli 2016 at 16:14

  Blogi pidamine nöuab aega. Ise hakkasin blogi pidama,
  et hiljem lugeda oma tegemistest. Võib olla on
  teemasid, millega saab nõu anda teistele. Muidugi
  tahaks blogiga raha teenida ?. See võtab aega ja ühel
  päeval see teenibki raha
  ?.Www.mesisidrun.blogspot.com

 • Avatar
  Vasta Heli Künnapas 28. juuli 2016 at 16:06

  Minu jaoks oli ka väga põnev
  postitus. Ja klikkisin ka. Ei ole
  kade 🙂 Tore, et telgitaguseid
  avasid. Kasulik uus teadmine
  artiklist oli see, et peale
  klikkimist reklaam ära kaob 🙂
  Minu äriplaan näiteks on see, et
  inimesed, kes loevad mu blogist muud,
  ostavad ja loevad ehk ka minu
  raamatuid.
  Reklaampostituste puhul olen ka
  kuulnud, et tellijad ootavad
  positiivset postitust ja see on nõme.
  Ausa arvamusega reklaampostitused
  huvitaval teemal aga on kindlasti
  huvitavad.

 • Avatar
  Vasta MariiM 28. juuli 2016 at 16:05

  See postitus oli tõesti huvitav! Ma klikkisin nüüd ka nendel pop-up reklaamidel ja mõtlesin, et nüüd tahakski näha seda filmi-
  Josephine, rase ja imeline. Pealkiri tundus küll alguses superlame 😀 . Selle järgi poleks seda neverever vaatama läinud.
  Kusjuures, mul on hea meel lugeda, et Sa küsid väärikat tasu oma töö eest! Tore on lugeda seda, kui inimene julgeb küsida oma töö
  eest väärikat tasu. Muidugi on armas ja südamlik ka see, et tasu pole alati esmatähtis, vaid isik ja teenus selle taga.
  Tahtsin veel öelda seda, et alati pole näiteks Sinu reklaamitud toodet koheselt tarvis või pole selle jaoks piisavalt raha, kuid kui
  toode on minus huvi tekitanud, siis proovin ka järgi. Seda just tänu sellele, et mulle on jäänud mulje, et Sa räägid asjadest ausalt 🙂 .

 • Avatar
  Vasta Eve 28. juuli 2016 at 15:21

  See ju tore kui kellegil hästi läheb
  ja mulle jätkuvalt väga meeldivad
  need lood mis kirjutad,ei sega need
  reklaamid ka ning pole ju raske seda
  paari klikki teha! 😀 Kasvatan ka
  yksi kahte neiut,yks synnist saati
  erivajadustega ning teine paar aastat
  raske haiguse tagajärjel kuid õnneks
  paraneb,ei saa ka tööl käia ning elan
  yyrikas ja elan ikka päris viletsalt
  võrreldes teie perega kuid ma pole
  sugugi kade,et kellegil paremini kui
  mul läheb see teeb vaid head
  meelt!Jõudu ka edaspidiseks ning loen
  su blogi ka edaspidi!

 • Avatar
  Vasta keegi teine 28. juuli 2016 at 15:19

  Tundub, et ka minu kommentaar on kuulda võetud ?
  Esimesed kaks klikki reklaamidele tehtud ?

 • Avatar
  Vasta mm 28. juuli 2016 at 14:56

  Me siin teeme ühte uut Eesti käsitöötoodet (ei hakka siin reklaamima) ja ka meile kirjutas üks tüdruk, kes küsis, kas äkki
  tahaksime talle saata oma jooke ja ta prooviks neid. Vaatasin ta blogi üle, midagi nagu kohutavat polnud, selline okei, otseselt
  mitte minu maitsele, aga see selleks, pluss neiu vaatajanumbrid olid suht suured ja mõtlesin, et mis siis ikka, pole raske mul kaks
  asja saata. Jeesus Kristus halasta, kui see blogipostitus valmis sai. Comic sans, pool teksti meil kodulehelt võetud, suvalised
  seebikarbiga tehtud fotod – mul oli nii piinlik seda vaadata, et pole siiani kuskil maininud ja jaganud seda. Tema kokkuvõte oli
  muidugi, et megahea toode naq ja osta ja norm. Never again. (Ma loodan, et see oli see sama tüdruk, kelle kohta sa kirjutasid,
  kohutav on mõelda, et neid on siin maailmas rohkem).

  • Avatar
   Vasta Kati 28. juuli 2016 at 15:30

   Ma tahaks teie tooteid proovida 😀 😀

   • Avatar
    Vasta Mm 28. juuli 2016 at 16:08

    Kui sa comic sansis kräppi ei kirjuta, siis
    küll midagi välja mõtleme 😉

    • Avatar
     Vasta Kati 28. juuli 2016 at 16:35

     Ei kirjuta :). Ma blogile siin reklaami
     tegema vast ei hakka, aga kirjuta mulle
     meilile :
     kati.remmel@gmail.com

     🙂

 • Avatar
  Vasta Sandra 28. juuli 2016 at 14:49

  Kusjuures mul pole kunagi mingeid reklaame olnud ega ette karanud. Millest te räägite? 😀 Aa päris üleval vist oli Hansaposti
  reklaam, aga kuna see on postitustest kõvasti kõrgemal, siis ma ei pane seda tähelegi enamasti. Praegu kommentaari kirjutades
  on lehe allservas kaup24 mingi reklaam. 😀 Neid ongi silmas peetud või? 😀 Esiteks need ei häiri ja teiseks sinna isegi klikkida pole
  suur vaev. Kui ma neid tähele panen. 😀

 • Avatar
  Vasta Roxy 28. juuli 2016 at 14:44

  Kallis Mallukas!
  Ega meie pole süüdi, et Sina rajad
  oma sissetuleku sellele, et meie
  mingeid reklaame vahiks. Sitt
  äriplaan Sul lihtsalt. Igaüks vaatab
  oma raha eest ikka seda, mida ta
  tahab näha, mitte seda, mida talle
  tahetakse näidata. Kui Sa hindad enda
  loomingut nii kõrgeks, tee blogi
  tasuliseks. Siis näeme kohe, palju
  Sulle kasutajaid jääb.

  • Mallukas
   Vasta Mallukas 28. juuli 2016 at 14:46

   Kes, kus, mis kedagi süüdistanud on? Mul muuseas polegi äriplaani, raha tuleb piisvalt sisse ja kedagi süüdistada pole tarvis 🙂

  • Avatar
   Vasta Emand 1. august 2016 at 14:20

   Oh jumal küll, nii kuri siis kohe?! Kas Mallukas hammustas sind?

 • Avatar
  Vasta Elve 28. juuli 2016 at 14:20

  Sa vist vihkad mind tõepoolest, et just minu kommentaari näitena tõid. 😀 Asjalugu on tegelikult nii, et mina ei ela teiega samal
  tasemel. Mul pole mõnikord juba kuu keskpaigas raha soola ostmisekski, kuna elan ka ainult pensionist ja pean veel üleval oma
  täiskasvanud töötut pereliigetki. Samuti, nagu siin blogija Raili on kirjutanud, et pension läheb toimetuleku arvutamisel arvesse.
  Mina ei osta iga aasta uusi riideid või jalatseid, veel vähem teen mingeid meeleoluoste. Aga jh, see on minust tõesti natuke tobe,
  et ma olen kade ka neil blogijate lisatud linkidel klikkima. 😛

  • Mallukas
   Vasta Mallukas 28. juuli 2016 at 14:26

   Ei ma kindlasti ei vihka sind, ega midagi säärast. Lihtsalt naljakas tundus, et noh ISEGI kui huvitab, et ma siis jumala eest näen lausa rohkem vaeva, et teised ka ei saaks midagi. Sa ütled, et sul on enda vähe raha ja siis nn kadedusest ei taha ka teisi, paremal järjel, inimesi toetada. Oma asi muidugi, aga minu meelest kadedus sünnitab kadedus ja heldus samamoodi heldust. Minu elu on näidanud, et mida rohkem ma annan, seda rohkem ma saan 😉

   • Avatar
    Vasta Kkk 28. juuli 2016 at 15:20

    Nii hea vastus!

   • Avatar
    Vasta Greiss 28. juuli 2016 at 15:27

    Tõsi, maailm on ümmargune 🙂

   • Avatar
    Vasta MariiM 28. juuli 2016 at 15:47

    Tõesti ilus mõte- mida rohkem Sa annad, seda rohkem saad 🙂 .

   • Avatar
    Vasta Elve 28. juuli 2016 at 16:21

    No-jh, aga toda oma kommentaari kirjutades ei pidanud ma sinu või isegi Marimelli blogi silmas vaid hoopis kedagi
    kolmandat. Muide, kandideeris ka eluliste blogide kategoorias. Mina küll ei hääletanud tema blogi poolt, sest tal on blogis
    üldkokkuvõttes nii ümmargune jutt ja ainult need otsesed(läbinähtavad) ja kindlasti ostusoovitustega reklaamid. Ps! Almers
    Jane see ka pole. Aga mis kadedusse või headusse puutub, siis Sul on õigus. 😉

 • Avatar
  Vasta põmm 28. juuli 2016 at 14:16

  Appi, ma võtsin korra adblocki maha, et vaadata mis bännerid tulevad siis… avastasin, et leht hoopis teistsugune reklaamidega 😀
  Kirjumirju, tegin mõned klikid ka. seda tagasisidet ootaks küll, et palju rahaliselt juurde tuli pärast seda postitust.

 • Avatar
  Vasta A. 28. juuli 2016 at 14:07

  Ma nüüd istun tööl ja ainult klikin 😀 Thank god, et sa seda ütlesid. Nüüd on huvitav reklaame taga ajada 😀

 • Avatar
  Vasta Sandra 28. juuli 2016 at 14:05

  Kusjuures see on sul õige jutt, et kui ettevõtjal on ühe blogijaga negatiivne kogemus, siis nad edaspidi ei tahagi enam ka teiste
  blogijatega koostööd teha. Ma kirjutasin mõni aeg tagasi artikli eesti kosmeetikatööstusest. Uurisin muuhulgas, kuidas nad oma
  tooteid turundavad ja küsisin, kas nad blogijatega koostööd teevad, sest see on veidike nagu tõusev trend tänapäeval. Mitu
  ettevõtet ütles, et nad alguses proovisid teha küll, aga see koostöö ei olnud kuigi edukas. Et keegi oli kirjutanud täiesti
  mittemidagi ütleva postituse umbes sarnases stiilis nagu sa välja tõid, et täiega tuuz toode 😀 Nad oleksid oodanud veidi
  sisukamat arvamust, et kui tuuz toode, siis miks. Üks firma mainis ka, et nende endi viga, et nad ei uurinud enne blogija tausta,
  vaid olid nõus, kui neile kirjutati ja tasuta asju küsiti ja ütlesid ka, et nad parem otsivad nüüd muid kanaleid, kus oma tooteid
  reklaamida.

 • Avatar
  Vasta Y- põlvkond 28. juuli 2016 at 13:52

  Kuna kõik noored ripuvad enamasti
  mobiilse interneti otsas, siis on iga
  megabait meile tähtis. Nii et lisaks
  reklaamidele blokeerime me ka sisu ja
  elemente, mis meid ei huvita.
  https://www.upload.ee/image/6010919/2016-07-28-143140_1920x1080.png

 • Avatar
  Vasta Maria 28. juuli 2016 at 13:37

  Mul on AdBlock peal ja ma ausõna ei viitsi reklaame taluda:)
  Hea asi välja mõeldud:), aga küllap neid klikkijaid on nüüd ka rohkem.

 • Avatar
  Vasta A 28. juuli 2016 at 13:30

  Muide paljudel (välismaistel igatahes)
  blogijatel/youtuberitel on oma mingid spets lingid, et
  kui selle lingi kaudu lähed ja ostad, siis tiksuvad mõned
  sendid ka blogijale 🙂 nii et vahel on ikka blogijatel kasu
  sees nende linkidega.

 • Avatar
  Vasta Annu 28. juuli 2016 at 13:29

  Aga tahvlis vms. postitusi lugedes neid bannereid ju ei
  tule ja seega pole võimalik ka klikkida 🙂

  • Avatar
   Vasta G 29. juuli 2016 at 15:33

   Tuleb ikka.

   • Mallukas
    Vasta Mallukas 29. juuli 2016 at 15:34

    Mul telefoniga ka ei tule.

 • Avatar
  Vasta Muki 28. juuli 2016 at 13:20

  Potentsiaalne. Sõnast potents.

 • Avatar
  Vasta mailis 28. juuli 2016 at 13:08

  Kade olen, aga sellepärast et olen osanud oma hobi
  teenima panna?

 • Avatar
  Vasta KARDO TREIMANN 28. juuli 2016 at 13:01

  Palun ärge tulge meid paljaks röövima. Paljalt võib külm hakata ja haigeks võib nii jääda. Mulle ei meeldi haige olla 🙁

  • Avatar
   Vasta aka 28. juuli 2016 at 13:24

   Samas on praegu suvi…kui paljaks röövida, siis patem
   praegu ja mitte talvel ?

  • Avatar
   Vasta Katri 28. juuli 2016 at 13:47

   Nii armas…?

  • Avatar
   Vasta A. 1. august 2016 at 12:29

   irw need sinu kommentaarid teemade all on omaette
   klass 😀

 • Avatar
  Vasta Edith 28. juuli 2016 at 12:57

  Kust sa sellise kollase kleidi said? ?

 • Avatar
  Vasta Mia 28. juuli 2016 at 12:53

  Oleks ma seda teadnud, et klikkima peab, oleks juba ammu klikkinud. Ma arvasin ka, et nende eest saab niigi mingi väikse
  kopika. Mis mul muud ikka teha kui klikkida ja oodata uusi postitusi:)

  Aga see Leenu lugeja kommentaar on ikka eriti nõme!

  PS! Minu meelest see on igati õiglane, et blogijad teenivad raha, sest see blogimine ikka võtab kõvasti aega ja meie lugejad
  tahame ju meelelahutust. Sina oled selle küll igati ära teeninud, sest sa blogid nii tihti:)

  PPS! Isegi kui ma sama kuu neid tooteid ei osta, siis mulle jäävad need nö reklaamitud tooted meelde ja ostan mõni teine kord
  kui silma hakkab. Sinu arvamust julgen küll usaldada. Samuti Briti ja Leenu. Nad tunduvad ka ausad minu silmis:)

 • Avatar
  Vasta Janeli 28. juuli 2016 at 12:36

  Heh, ma isegi ei teadnud, et need reklaamid ära kaovad, kui peale klikid. Ainuke reklaam mis mind häirib on see (hansapost vist?)
  mis tuleb lahti kui blogi lehel klikid, sest et see ei avane uues aknas ka. Aga muidu huvitav ülevaade, reklaam sai kliki ja igasugu
  huvitavate toodetega tutvub. Mina käin küll aegajalt poes nii ringi, et “oh, see on see toode mida kõik blogijad kiidavad, nüüd võiks
  ära proovida” 😀

 • Avatar
  Vasta Katrin 28. juuli 2016 at 12:35

  Ma näiteks läksin klikksin kõige peal
  su lehel, nüüd kui sellest kirjutasid
  ! 🙂

 • Avatar
  Vasta Kolme lapse ema 28. juuli 2016 at 12:34

  Mulle meeldis see postitus: otsekohene, aus ja vahet
  ei ole kuidas keegi raha teenib, peaasi, et ausalt.

 • Avatar
  Vasta Katrin 28. juuli 2016 at 12:26

  Ma enne ei teadnud, et sellel
  mitteklikkimine mingit lisa sulle ei
  too, arvasin, et toob nagunii, kuna
  see hüppab ette iga kord. Ma siis
  edaspidi klikin, kasvõi mitmeid
  kordi päevas, vabalt! 😀 ma pole kade 😀

  • Mallukas
   Vasta Mallukas 28. juuli 2016 at 12:30

   Mkm, kui ei kliki, siis ei too jah miskit, vähemalt loogika nii ütleb, sest seal “aruandel” on kõik klikid kenasti üles loetud 😀

   • Avatar
    Vasta Leane 28. juuli 2016 at 19:11

    Tegelikult on võimalik teenida ka ilma, et neid
    reklaame klikkima peaks. Ehk oled kuulnud
    sellistest terminitest nagu CPI(cost-per-
    imoression) ja CPM(cost-per-thousand-
    impressions)? Kui ei, siis soovitan
    uurida/googeldada. Selle pealt tuleks kõvasti
    juurde seda nutsu sul 😉

    • Mallukas
     Vasta Mallukas 28. juuli 2016 at 19:15

     Ei ole kuulnud ja ma olen tegelt nii netikauge inimene, et ma ei suudaks aru saada isegi siis, kui googeldaks 😀