KINGILOOS LASTEASJAD

Medela Swing rinnapump ja KINGILOOS!

17. oktoober 2016

Mulle väga meeldib teile tutvustada ja soovitada asju, mis minule endale meeldinud on, aga mõni asi on lihtsalt selline, et ma ohkan südamest, et kuidas ma küll selleta hakkama saaks?! Just selline asi ongi Medela Swing kahefaasiline rinnapump, mis on peale beebi sündi mul kogu aeg kasutuses olnud, sellest ajast peale, kui piim majja tuli. Minu poolt suurimad tänud Mediq24‘le, kes mulle sellise väärtusliku kingituse enne beebi sündi tegid!

Tean, et on naisi, kellel piimapaisu ei tekigi, vaid piim tekib tissi sisse vaikselt ja rahulikult, mistõttu ei ole pump neile üldse vajalik. Vähemalt mitte nii kaua, kui tekib soov või vajadus natukene kodust väljas käia ja beebile sellel ajal pudelist rinnapiima pakkuda. Minul endal ei ole veel loomulikult plaanis kuskile minna ja ka pudelit ei taha ma veel mõnda aega beebile pakkuda, kuid rinnapump on sellegipoolest asendamatu kaaslane.

Nagu ma põgusalt maininud olen, saabus piim sellise pauguga ja kogustes, et kuigi üritasin kuuma duši all tühjemaks tilkuda ja ise rinda mudides piimast lahti saada, siis oli see kohutavalt raske ja teiseks – VALUS! Ma ei tea, miks ma pelgasin esiti pumpa kasutusele võtta, aga kui ma sain esimest korda selle suurema paisu pealt ära pumbata, oli mul tunne, et ma olen taevas! Kõik inimesed, kelle tissid ei pakitse praegu piimast ja mida annab näiteks näpuga puudutada, ilma, et sa valust tihkuma hakkaks – nautige seda momenti! Ega ilmaasjaga ei öelda, et inimesed ei oska asju hinnata enne, kui neid enam pole. Pehmete tissidega on sama lugu! Kõlab naljakalt, aga ometi valus elu tõsiasi.

Muidugi ei ole pump vaid neile hädavajalik, kellel minuga sarnane probleem liigse piimaga. Ka need, kellel piima vähe, saavad kvaliteetse pumbaga stimuleerida piima teket rinnas ja nõnda suurendada oma vähesed piimakoguseid. Ega beebid ju enamasti söövad ja magavad, mõnikord tunde ja tunde järjest, ega neid aina sööma sundida saa. Siis saabki emme samal ajal näiteks paar korda pumbata, et kehale märku anda, et ou! Juurde on vaja tekitada! Ega see alati vist ei aita, aga enamasti pidi see inimkeha niimoodi töötama küll.

Ja loomulikult kulub pump ära siis neile, kellel kodust väljapoole asja on. Ei ole ju mõttekas lapsele hakata selle pärast kohe pulbrit andma hakata, kui saab mugavalt enda piima välja pumbata ja külmikusse visata. Minu sügavkülmas on praegu ootamas vist vähemalt kümme piimakotikest. Mitte, et ma minekul oleks, aga mida ma selle väärt kraamiga muud teen, kui panen tallele, mustemateks päevadeks. See kestab seal ülikaua ja ehk läheb tulevikus tarvis.

Väljalüpstud rinnapiima saab kenasti erinevatel temperatuuridel säilitada:
1) tavalisel toatemperatuuril umbes 8h (võib näiteks hommikul lüpsta välja samaks päevaks)
2) tavalises külmutuskapis 2-3 ööpäeva  (võib alustada piima varumist üle-eelmisel päeval, kui on ette teada lahusolek)
3) sügavkülmas -18 kraadi C 2-3 kuud
4) sügavkülmas -24 kraadi C kuni 6 kuud

DSC_9505

Kuigi ma sain lapse imetamisvõtte õigeks ja enam NII valus süüa anda pole, siis paraku on katkine nibu ikka selline asi, mis nii kiiresti ära ei parane. Seega olen ma eilsest saati “sohki teinud” ja paar korda jätnud vahele toidukorra vasemast tissist (kust väga valus on) ja selle lihtsalt välja pumbanud. Õnneks tekib seda piima nii palju ja kiiresti, et saab vabalt ka kaks korda lapsele ühte rinda anda, sest paari tunniga tekib seda korralikult juurde. Samal ajal saab aga valus tiss rahumeeli paraneda, ilma, et ma pakitsusse sureksin. Eile küsisin imetamisnõustajalt ka, et kas nii tohib, ta arvas, et ikka võib.

Nii hea on see ka, et see on elektriline, sest ma olen kunagi proovinud ka manuaalset ja kuigi sellega saab asja aetud, siis käsi väsib nii himsasti ära. Medelaga saan ma rahumeeli ühe käega pumbata ja teisega näiteks… blogida või titat kussutada. Mitte, et ta seda väga vajaks :D Saab kasutada nii patakatega, kui ka juhtmega.

Pumbata saab ka otse kotti!

Pumbata saab ka otse kotti!

Nii et mul on ainult hea meel öelda, et koostööd Medela ja Mediq24.ee’ga loosime me blogilugejate vahel välja ühe imelise Medela Swing rinnapumba+ calma komplekti (LINK), mille väärtus on lausa 175€! Kas pole mitte awesome? Mul küll on, sest see on tõesti kvaliteetne, hea ja ilmselgelt pea igale emale hädavajalik asi, mis tegelikult ju päris kõrbeda hinnaga ja auhinnaks selline asi saada oleks ju eriti hea, eks?!

Et loosis osaleda, jäta blogisse kommentaar, et millist rinnapumpa oled sina enne kasutanud või millist soetada plaanite? Kas elektrilist või manuaalset? Juba reedel loosin välja ühe õnneliku, kes enda emaduspõlve hea pumbaga kergemaks teha saab! 

Sulle võib ka järgnev huvi pakkuda

463 kommentaari

Jäta kommentaar ning oota - kommentaar ilmub peale ülevaatamist

 • Reply karmen 30. oktoober 2018 at 19:59

  Leidsin odavalt järelturult avent pumba. No ei toimi ja ausalt uue jaoks finants puudub.
  Niiet kodust üle tunni ära olla ei saa. Beebi saamas 3 kuuseks.
  HELP MEE!

  • Reply Mallukas 31. oktoober 2018 at 16:07

   See loos oli mingi kaks aastat tagasi :D

 • Reply Liina 24. november 2016 at 11:39

  Tere!
  Majja tuli teine laps, esimesel korral oli juba lapsel kaaluprobleeme (ehk siis minul ei tekkinud piisavalt piima) ning pump muutus vajalikuks. Olen kasutanud manuaalseid, nii tommee tippee kui aventi, millest aventi oma sobis nagu paremini. Aga kokkuvõttes ikkagi suur jama nende kasutamisega, küll ei hoia piisavalt vaakumis ja tohutu ajakulu. Oleks ülimalt tänulik sellise kingi üle :).
  Edu kõigile!

 • Reply Kristiina 25. oktoober 2016 at 00:34

  Kuna oleme alles esimest last saamas ning noorpaar kellel just raha nagu muda tagataskus pole. Siis on hetkel sugulaselt saadud käsitsipump. Kuid eks muidugi elektrilised mugavamad ja paremad. Kuid endal kahjuks jah sellist raha pole et seda endale soetada. Seega osaleks loosis heameelega. Ning soovin kõigile edu :)

 • Reply Gadi 21. oktoober 2016 at 15:11

  Mina olen kasutanud kahte erinevat medela pumpa, mõlemad olen saanud laenuks ja mõlemaga väga rahul olnud. Sooviksin endale kindlasti medela pumpa!

 • Reply Lizett 21. oktoober 2016 at 14:49

  Olen tavalist kasutanud, aga tollega sain ainult mõned tilgad piima! :) Elektriline oleks palju parem! :)

 • Reply Anna-Liisa 21. oktoober 2016 at 13:32

  Mul veel beebi sündimata, aga umbes kuu pärast on ta siin maailmas meie juures ning pump oleks elutempo juures suureks abiks. Eelistaksin elektrilist pumpa.

 • Reply Diana 21. oktoober 2016 at 13:10

  Mina kasutasin manuaalset pumpa,sest need elektrilised on hirmkallid!eelistaksid ka pigem elektrilist pumpa !!soovin osaleda loosimises!!?

 • Reply Si 21. oktoober 2016 at 13:09

  Olen ootamas oma esimest beebit ja ilmselt ka väheke selle pärast tunduvad kõik need sellised abividinad hädavajalikud :D Ja kui veel lugeda sinu kommentaare kogu selle beebimajanduse ja ka selle pumba kohta siis tundub et just seda vaja olekski :)

 • Reply Elis 21. oktoober 2016 at 13:00

  Kui üks beebi lõpuks ometi otsustaks meile tulla, siis soetaksin kindlasti just selle pumba :) äkki kui pump kodus ootab, siis tuleb beebi ka kiiremini!

 • Reply Karolin Maurus 21. oktoober 2016 at 12:53

  Pole varem rinnapumpa kasutanud, aga varsti läheb vaja seega osalen heameelega loosimises. Ja kindlasti eelistaksin elektrilist pumpa et elu sel ajal ikka lihtsam oleks ?☺️

 • Reply Kristi 21. oktoober 2016 at 12:34

  Minul tähtaeg dets algul ja nii kardan, et äkki ei ole piisavalt piima ja siis saan seda pumbaga stimuleerida. Ja no tahaks ikka juuksurisse jm iluprotseduuridele ka jôuda ja siis saaks mees lapse toidetud minu piimaga ?. Plaanis on just see sama Medela pump osta, kuna selle kohta olen ainult kiidusônu kuulnud.

 • Reply Kaisa 21. oktoober 2016 at 12:24

  Saame oma esimese beebi, seega ma olen rinnapumpade maailmas veel päris algaja. Aga sinu blogi lugedes olen ma otsustanud endale just selle sama Medela elektrilise rinnapumba soetada. Andsid nii hea ülevaate sellest ja ma nii tahaks seda proovida juba! :)

 • Reply Kristina 21. oktoober 2016 at 12:14

  Minul ei ole olnud rinnapumpa kuna beebi alles kõhus ja tuleb siia 21.02.2017
  Ma ikka olen kuulnud/näinud,et need elektrilised rinnapumbad on head ja mugavad (laisa inimese parim sõber onju) :D Aga kui ma nüüd hinda vaatan,siis kahjuks pean ikka musklit vist hakkama kasvatama.

  Hetkel ei ole väga vaadanud ka neid pumpasid,firmad kõigil erinevad,aga näevad kõik ühesugused välja ja töö on neil ju sama-ma ei tea…äkki lasen mehel hoopis hommikul kohvi peale lüpsta anda :D

 • Reply Evelin 21. oktoober 2016 at 12:01

  Mul veel beebi sündimata, seega ei ole ühtegi pumpa varem kasutanud, aga kuna ma tean, et oma elutempo juures on mul kindlasti vaja ka vahel rinnapiim välja pumbata, et oma beebit anda mõneks ajaks näiteks oma emale hoida :) ma nii väga tahaks elektrilist pumpa! Varsti-varsti juba vaja :)

 • Reply egle 21. oktoober 2016 at 11:54

  Mina olen proovinud manuaalset ainult ja tulemus 0. Seekord tahaks proovida midagi tõesti head ja mis ka mind aitaks ? 39 rasedusnädal hakkas tänasest. ??

 • Reply A 21. oktoober 2016 at 11:53

  Plaanis oli soetada manuaalne hinnakohane, kuid see võit oleks väga vahva ja toeks uue inimese sünnil :)

 • Reply Heili 21. oktoober 2016 at 08:48

  Ma manuaalsega ei saa midagi kätte!? Sain sõbrannalt kasutatud Medela Mini aga ma ei tea kas see on juba oma töötunnid täis teinud, et nii nõrgalt teeb. Swing kuluks ära küll, mul laps ei taha väga vasakut rinda võtta ja nii ma siis vahepeal panen vasakust piima külma. Kuna mul pikali on mugavam rinda anda ja laps ka nii harjunud siis kodust väljas on parem pudeliga kaasa võtta piim kui istuli pusida.?

 • Reply Sokuke 21. oktoober 2016 at 01:05

  Oeh.. elektriline Medela on just mu elust puudu hetkel. Alustasin 3 kuud tagasi samuti metsiku piimspaisuga. Mu tagasihoidlikest praemunadest said üleöö täielikud (valutavad ja lekkivad) melonid, aga kuna beebi tuli siia ilma veidikene enneaegse ja hästi pisikesena, ei jõudnud ta seda ära tarbida (sõi max 4-5 minutit korraga ja siis jälle tudus tunde) ning pidin pumba appi võtma, et kuidagimoodigi olla kannataks. Kasutasin suvalist manuaalset pumpa, mis enam-vähem tegi küll töö ära, aga milline metsik ajakulu ja kui väsinud käelihased… siis hakkas keha ajapikku aina vähem tootma ja nüüd on pumpa vaja juba piima säilitamiseks. Käsipumbaga seda tööd enam ära ei tee, mistõttu ostsin paar nädalat tagasi kasutatud (samuti paljukiidetud) Difrax elektrilise rinnapumba, sest uut polnud paraku võimalik soetada. Mis aga selgus – pump ei tööta korralikult, tundub, et miski jubin seal sees katlakivi täis vms, aga eelmist omanikku see enam ei huvita… Nii et siiski parajalt suur summa raha magama pandud, aga endiselt pumbata. Teeb õnnetuks küll :(

 • Reply Kelli 20. oktoober 2016 at 18:09

  Mõtlesin, et rinnapumpa pole mul küll kunagi vaja, kuid nüüd vaevlen juba teist päeva 10-päevase poja kõrval rinnapõletikus ja kõrges palavikus. Raamatud kirjutavad, et mine dušši alla – masseeri ja lüpsa… No mina küll ei suuda palavikuga dušši alla minna. Nii et rinnapump kuluks hetkel väga-väga marjaks ära.

 • Reply Sigrit 20. oktoober 2016 at 14:11

  Mina kasutan hetkel manuaalset rinnapumpa. Ja see on nii tüütu, käsi väsib väga ruttu ära ja tõmbub krampi. Aga kuna mu beebi on laisk imeja siis on piima välja pumpamine väga vajalik. Ja kui ma peaksingi selle pumba võitma siis annaksin enda oma kellegile heameelega ära. :)

 • Reply Maris 20. oktoober 2016 at 13:49

  Kogemus puudub, kuna ootan oma esimest printsessi. Tähtaeg 12.12.2016.Olen mõelnud, et selline elektriline kulukski marjaks kindlasti ära. :)

 • Reply Elina 20. oktoober 2016 at 13:23

  Oli endal ikka see vana tore käsipump kuid sellega ikke jube ebamugav ja raske. Ja siis ta otsustas ka et ei võta enam nii hästi vaakumisse tõmmata ;) Kuna vahepeal rinnaga toita ei saanud ja tegelikult saaksin oma piimatööstuse uuesti tööle sooviksin seda kindlasti. Oleks hea aidata neiut et ta saaks uuesti emme piima :) minisünnipäevaks oleks tore :)

 • Reply Mariin 20. oktoober 2016 at 10:50

  Oii seda pumpa oleks küll väga vaja, kuna plaanin jaanuaris uuesti kooli minna. Siis oleks vaja piima välja pumbata, et poja saaks isaga kodus olla rahulikult ja ei peaks nälga tundma, samal ajal kui tema püsimatu ema õppimisega tegeleb ;) kahjuks töö kõrvalt oleks koolis käimine olnud väga keeruline, kuid lapse kõrvalt tundub kaugõppes õppimine täiesti reaalne :) kuigi poja alles sündis ja kodus olemise aega veel on, mõtlen ka juba ette – kui tuleb tagasi tööle minna, siis kindlasti on suureks plussiks vahepeale enesetäiendus erialaselt ning seeläbi on ka äkki rohkem võimalusi :)

 • Reply Triin 20. oktoober 2016 at 09:39

  Jutud räägivad, et ilma rinnapumbata võib päris keeruliseks minna. Pean uskuma ju seda, mida eelnevad sünnitajad räägivad. Seega rinnapumba plaanin osta kindlasti, aga millise, ei oska öelda. Tahaks ikkagi sellist, mis ise töö ära teeks :)

 • Reply nööp 20. oktoober 2016 at 09:03

  Esimese lapsega olin tõeliselt hädas imetamisega. Poolteist kuud oli üks rinnapõletik teise otsa, pumpamine oli hädavajalik, et saaks põletiku maha. Kuna piima jäi selle kõige tagajärjel vähemaks, siis pidin ka pidevalt stimuleerima piima juurde. Kasutasin elektrilist medela pumpa, mida laenutasin invatarvete laenutusest. Käsipumbaga lihtalt ei saanud hakkama. Uue lapse tulekuks kuluks küll üks korralik pump ära. Vajadus sellise asja järgi võib tekkida väga ootamatult, siis otsima hakata võib olla päris keeruline.

 • Reply Merlin 20. oktoober 2016 at 07:08

  Kogemus puudub, aga varsti läheb tarvis. Selline elektriline kulukski marjaks ära. :)

 • Reply Gätlin 20. oktoober 2016 at 05:40

  Siiani ei ole rinnapumpa kasutanud. 6.5 aastat tagasi kui poeg sündis,siistekkis piimapaise,palavikud ja põletikud,siis kahjuks minu pisikese tissitamise aeg jãi väga lühikeseks.
  Nüüd ooran ma oma jãrgmist pisikest ja hetkel olen 34+6 nãdalat titane. See kord,aga sooviksin soetada küll ühe rinnapumba,et vãltida olukorda kus minu pisike jãäb taab piimata. Eelistatud oleks siiski elektrooniline. Mugabis on vist selle õige nimetus. :)

 • Reply Anna 19. oktoober 2016 at 23:42

  Olles esimese lapse sünni ootel siis puudub kogemus. :) Rinnapump oleks suureks abiks juhul kui peab lapse kõrvalt vahepeal koolis käima.
  Olen vaadanud ja uurinud erinevate rinnapumpade kohta kuid pole suutnud veel seda õiget välja valida.

 • Reply Heike Julika 19. oktoober 2016 at 22:42

  Ostsime manuaalse.
  Tomme Tippee oma. Mõni üksik kord kasutanud, siis kui rinnapõletikud olid ning põletikune piim välja oli vaja nn välja lüpsta. Ent kui aus olla,siis käsitsi sai rohkem ja valutumalt piima välja.
  Kuna endal vaja ei lähe enan, siis loosiõnne puhul kingiksin edasi.

 • Reply Elis 19. oktoober 2016 at 12:54

  Peale lapse sündi olin kuu aega haiglas. Kuna mul piisavalt piima ei olnud, siis pidin lapsele rpad andma ning imetamisnõustaja soovitas iga 3h tagant peale lapse söötmist mõlemat rinda 15min pumbata, et piima tootmist stimuleerida. Jumal tänatud, et neil oli Medela elektriline pump!! Last pidi toitma iga 3h tagant ning peale seda läks pool h, et pumbatud saaks. Pm magamiseks aega ei jäänudki, ei kujuta ettegi kui oleksin pidanud veel manuaalse pumbaga pumpama. Ja kui ma selle esimese piima paari päeva pärast kätte sain, olin maailma kõige õnnelikum! Kujutate ette väikese süstla sees 5ml, see on imeväike kogus, kuid ma sain lõpuks oma lapsele rinnapiima anda! :) Kuna tegu oli esimese lapsega, siis ma ei oleks eluski kujutanud ette, et mul pumpa vaja, pigem käisin kaarega mööda nendest, arvatavasti poleks ma kodus olles osanud nii palju vaeva näha ja oleksin alla andnud. Aga õnneks nii ei läinud ja nüüd olen tõeline Medela pumba pooldaja ja soovitan kogu aeg kõigile! Viimati soovitasin tuttavale ka ning hiljem ütles ta, et see on tema elus kõige paremini kulutatud raha!
  Teise lapsega olen targem ja tahan kindlasti ka seda pumpa omale koju :)

 • Reply Kati Puidet 19. oktoober 2016 at 09:40

  Olen katsetanud tomme tippe manuaalset rinnapumpa, mille sain prooviks oma õelt, kuid kui aus olla, siis ise sõrmedega “lüpstes” olen ka tootlikum kui pumbaga. Seega olen täiesti kindel, et Medela Swing oleks väga äge abibahend ?…Lisaks olen selle kohta vaid kiitvaid kommentaare lugenud.

 • Reply Helen 19. oktoober 2016 at 08:59

  Siiani olen kasutanud Medela manuaalset rinnapumpa, kuid see hakkab vaikselt juba väsima ja aegajalt tekib seetõttu pumpamisel probleeme. Rõõmuga kasutaks uut pumpa, saaks tirtsule piima koguda, et ise vahel koos mehega kahekesi õhtut nautima minna. Tegelikult peangi väikest plaani päev enne isadepäeva väike üllatusõhtu korraldada, et teda tänada kõige tehtu ja selle eest, et ta mind juba 10a kannatanud on. :) Siis on hea lapsed vanaemaga jätta ja pisemale piim külma varuda.

 • Reply Gerli 19. oktoober 2016 at 08:07

  Ma tunnen puudust juba sellest imelisest imevidinast.Hetkel oleks selline võit meie perre hädavajalik.
  Kuna meie nööbik otsustas siia ilma sündida poolteistkuud varem , siis hetkel on ta veel nii nõrk,et tissist kõhtu täis ei jõua imeda ja mul tuleb iga kolme tunni järgi pumbata puudujääv söök välja.
  Hetkel kasutan kiirelt laenatud Aventi manuaalset pumpa, üsna raske pump on ja käsi väsib ära, aga mis teha oma nööbi nimel olen kõigeks valmis ;)
  Elektriline pump teeks meie elu oluliselt kergemaks . Väga loodan loosiõnnele ;)

 • Reply Maarja 19. oktoober 2016 at 07:44

  Olen ootamas oma esimest ning selle pisikeseni on veel ka üks jagu aega. Seega kogu beebimajandus on minu jaoks veel kauge ja võõras. Kuna käin ka koolis ning kavatsen õpinguid jätkata ka peale lapse sündi siis oleks rinnapump vaieldamatu abimees kui pisike vanaema või isaga koju peab jääma.

 • Reply Liis 19. oktoober 2016 at 00:42

  Minul oleks seda pumpa väga vaja.
  Kasutan Medela Mini Electricut (vist oli taoline nimi), aga ei saa sellega hästi piima kätte, nimelt on sees miskit viga ja ei anna kogu aeg ühendust.
  Väga tore on lugeda, et tegelikult sul imetamine sujub – valu väheneb ja piima on.
  Annaksin ei tea, mida, et mu mured oleksid sinu omade sarnased: rinnad piima täis ja valusad (ei taha pisendada sinu muresid, usun, et olemine on väga ebameeldiv). Jaman juba teise lapsega ja kummagagi pole minu unistus täielikust rinnalapsest täitunud. Pean kahjuks ka segu lisaks andma. Iseloomult olen kangekaelne ja seetõttu rinda ära ei jäta. Usun selle hüvedesse liiga palju. Esimene laps sai rinda lõpuks üle kahe aasta.
  Välja pean pumpama, et piima juurde tekiks, aga oma pump on liiga nikats.
  P.S., väga tuttav olukord, et esimene oli alati vait ja teine annab oma arvamuse valjuhäälselt teada.

 • Reply Tuuleke 18. oktoober 2016 at 21:46

  Jaaa….no noorele esma emmele uus ja huvitav. Kuigi samas kindlasti hakkab raske olema viimane kokkupuude rinnapumpadest pärineb kui ma ise pisike olin ja ema käsitsi seda tegema pidi kuna tol ajal polnud sellisied asju. Endal oleks kindlasti kergem kui selline abiline oleks sahtlis olemas kelle järele käsi haarata kui pisar silmas ja rinnad tilguvad. Sinu postitust lugedes tean juba ette et sama saatus ootab ka mind kuna kui võtta mu õe ja ema pealt kogemust siis neil oli piima liiga palju seega olekski see abiline väga vajalik.

 • Reply Kadri 18. oktoober 2016 at 21:40

  Palun palun palun palun, mulle oleks see kui hingeõnnistus. Siiani olen end “lüpsnud” oma sõrmekestega ja ütleme nii, et see on üks paras ettevõtmine ?Elektriline Medela on ikka väga oodatud tegelane ?

 • Reply Rica 18. oktoober 2016 at 21:18

  See olekski just see!? Kindlasti vajalik abimees. Varem rinnapumpa kasutanud pole, olen esimese beebi ootel?

 • Reply Talvi 18. oktoober 2016 at 20:56

  Essa beebi ootel seega pole kogemust aga plaanin osta ka medela rinnapumba , tundub väga fäänsi:)

 • Reply Laura 18. oktoober 2016 at 19:37

  Minul 7-kuune beebi ja enne lapse sündi ostsin valmis Chicco manuaalse pumba. Sellega sain piima kätte ainult algul piimapaisu ajal. Nüüd aga ilmselt kasvab mul muskel enne suureks kui mõne tilga kätte saan sellega :) Medela swing pumpa olen juba mõnda aega “nillinud”, aga hind krõbedaks jäänud minu jaoks. Tahaks piima välja pumbata ja mehega esimest korda üle pika aja deidile minna! :)

 • Reply Maarja 18. oktoober 2016 at 19:32

  Tere! Mina ei ole varem rinnapumpa kasutanud, kuna ei ole veel vajadust tekkinud. Küll aga tuleb ilmale aga minu esimene laps, mistõttu arvan, et rinnapump võiks olemas olla. Olen vaadanud nii manuaalseid kui ka elektrilist, kuid ei ole veel ise otsusele jõudnud, milline ikkagi parem oleks.

 • Reply Kristel 18. oktoober 2016 at 19:28

  Mina ootan oma esimest beebit, kes peaks tulema jõulude paikul, ning plaanin kohe kindlasti soetada omale elektrilise rinnapumba. Eriti peale Sinu jälgimist on see ost kindel, kui just õnne mulle ei naerata! ?

 • Reply Maria 18. oktoober 2016 at 18:55

  Esmarasedana varem kasutanud ei ole, aga juba saanud juhtnööre emadest sõbrannadelt, kes samuti räägivad, et ilma selle imeaparaadita on elu keerukam. Seega plaan on paigas ja muretseda ta tuleb. Milline täpselt, tekitab praegu veel segadust, aga juttude järgi tundub elektriline mõistlikum… Hirmutav on igaljuhul…

 • Reply ml 18. oktoober 2016 at 18:40

  jaa palun mulle! kasutasin Tommee Tippee manuaalset pumpa, et ärgitada piima tulema. 2 kuud jändasin enne kui alla andsin, piima ei tulnud, lapsest hakkas kahju, kaua ma neid tühje piimakotte topin talle suhu. käed olid pumpamisest krampis ja nibud valusad. Äkki teise lapsega ja elektrilise pumbaga saaks selle piimanduse tööle…

 • Reply Jaanika 18. oktoober 2016 at 18:40

  Tulekul esimene laps, seega rinnapumba kasutamise kogemust pole. Elektriline tundub oluliselt mugavam, seega eelistaksin vajadusel seda. Kuigi alati ei pruugi tõesti probleeme tekkida, tuleks ikka pigem karta kui kahetseda :D Igaltpoolt selliseid õudusjutte kuulnud, et pump võiks kodus igaks elujuhtumiks olemas olla.

 • Reply Tiivi 18. oktoober 2016 at 18:40

  Kasutasin manuaalset pumpa ise, aga firmat ei mäleta. Võidu korral kingiks selle hoopis ühele armsale tuttavale, kes peagi emaks saab :)

 • Reply Riina 18. oktoober 2016 at 18:40

  Olen kasutanud manuaalset , mis oli väga tüütu. Swingi kohta olen ainult head kuulnud ja seetõttu soovin ka loosis osaleda. Loodan, et õnn naeratab!:)

 • Reply Kerli 18. oktoober 2016 at 17:42

  Olen ka esmarase, seega eelnev kogemus puudub. Unistan elektrilisest pumbast, kuna see tissi majandus tundub küll praegu natuke hirmutav..

 • Reply Kaisa 18. oktoober 2016 at 16:55

  Et kõik ausalt ära rääkida, nagu on, pean ma alustama sellest, et olen esimest korda pisikese beebi ootel. Ilmselt ootusärevus ja pisikese iga kordumatu liigutus pehmel nahal on märk sellest, et ega õigeid otsuseid sellises õnnetundes väga teha ei saa. Kahjuks või õnneks pean seekord usaldama kogenenumaid emmesid, kes on juba korduvalt rinnavalu ja piima väljapumpamisega tegelenud. Eks praeguses interneti ajastul on äärmiselt raske just see “õige” toode leida, eks kirja on pandud nii manuaalse kui elektrilise rinnapumba plusse ja miinuseid. Meie otsuseks, või minu otsuseks (vist selle teema puhul on õigem) on jäänud silma ikka elektrilised rinnapumbad, usun, et selle kasuks ka lõpuks otsustan. Kõige hirmsam lugu selle “kogenematuse” taga on aga see, et neid rinnapumpasid on ju nii erinevaid ja nende hind sama erinev – milline see õige siis on? :)

 • Reply Liis M. 18. oktoober 2016 at 16:49

  Eelmise lapsega kasutasin Philips Avent manuaalset rinnapumpa, siis no tõeliselt mugav oleks uue beebiga elektrilist kasutada :)

 • Reply Mirjam 18. oktoober 2016 at 16:02

  Ma ei olegi enne kasutanud, just planeerisin ostma hakata, nii et super blogipostitus! Sõbranna soovitas kindlasti elektrilist pumpa, nii et olen nüüd neid veidi vaadanud, aga peale sinu postitust tundub, et valin ikkagi selle sama medela swingi.

 • Reply Liisi 18. oktoober 2016 at 15:58

  Hetkel pole veel mõelnud, kumba varjanti ostaksin, kuna hetkel pole veel vaja olnud, paisust sain ühe ööga jagu, aga jah elektrilune tundub mugavam.

 • Reply Ave 18. oktoober 2016 at 15:56

  Ülimegahea pump on ju see! Kasutan ka ise!
  Kommentaarin siis oma õe nimel, tahan väikest üllatust teha ja talle selle hea pumba kinkida ?
  Et siis selleks, et kevadel sündiv beebi rinnapiima saaks-õel on probleem nibudega, mis on sissepoole ja tänu sellele ka esimene beebi ilma rinnapiimata jäi ? aga Medela Swingiga saab ju pisike ikka oma kõhu täis ja kõik vajalikud vitamiinid! Suur aitäh sulle Mallukas ??
  Jõudu Teile sinna ?

 • Reply Birgit 18. oktoober 2016 at 15:32

  Kuna olen esmarase siis enne ei ole rinnapumbaga kokku puutunud, küll aga tahaks elektrilist, lihtsalt mugavuse pärast. :)

 • Reply Liis 18. oktoober 2016 at 15:30

  Kui aus olla, siis pole rinnapumpa kasutanud. Olen käega välja pumbanud, aga kuna mu väikest perekest ootab ees reis, siis olen nüüd erinevaid pumpasid piilunud. Kuna sa enda oma nii uhkesti kiitsid, siis ka seda. Kui hinda nägin kukkus suu lahti… Seega oleks praegu väga asjakohane ;)

 • Reply Betty 18. oktoober 2016 at 15:14

  Oeh, see imetamine. Ainus asi, mida ma nüüd beebi sündides kõige rohkem kardan, sest 8 aastat tagasi esimese lapse puhul oli see tõeline piin. Juba haiglas olin ma kümne küünega lauast kinni ning samal ajal pumpasid haigla automaatsed pumbad minu valulikest rindadest piima välja. Need olid ikka tõsiselt suured ja jubedad masinad! Kahjuks oli sel ajal ka imetamisnõustamine kesine ja mingeid nõuandeid ma sealt oma pakitsevate rindade ja imetamise kohta ei saanud. Koju soetasin sel ajal Aventi manuaalse rinnapumba. See oli täitsa okei, kuid kui rinnad olid niiii täis ja valulikud, siis ei suutnud tihtilugu ka ise endale nn kätt külge panna, et neist midagi välja pumbata, sest esimesed tõmbed olid ikka väga-väga valusad. Usun, et automaatse pumbaga oleks asi kindlasti palju lihtsam ja roosilisem :) Ja siis ehk oleksin saanud lapsele ka pikemalt rinda anda, sest minu imetamissaaga lõppes kokkuvõttes piimajuha ummistuse ja operatsiooniga.
  Õnneks olen ka siit blogist juba palju häid näpunäiteid saanud ning loodetavasti tuleb sel korral imetamine palju paremini välja :) Heaks abimeheks oleks muidugi ka loosis olev Medela rinnapump.

 • Reply Ketu 18. oktoober 2016 at 15:02

  Wooop woooop ! See oleks üks väga vajalik asjandus :)
  Tütrega ostsin apteegist selle kõige kõige kõige tavalisema, nii igaks kümneks juhuks! Neverever again ei taha ma ühtki manuaalset. Ma kas olin liiga algaja, loll või lihtsalt saamatu, et tollega kõige väiksemat lutipudelitki pooleldi piimaga täita :D

  Sellise elektrilisega oleks elu miljon korda lihtsam (oleks olnud mul see vaid tüdruku ajal, kui ma piimapaisuga palavikus olin ja üle keha tuline, aga väike tüdruk just sellel hetkel suure nutu saatel süia nõudis – ei tahtnud ta mu tulikuuma tissi! Nii me koos nutsime, sest lapsel kõht tühi ja minul surmahaigus kallal, mis ei lasknud lihtsalt mitte midagi teha).

 • Reply Kady Kolk 18. oktoober 2016 at 14:54

  Kuna olen esmarase,siis pole veel rinnapumpa kasutanud..Plaanis oli omale soetada ka elektriline,ämmakas soovitas ja sinu jutt pani mind aina rohkem ikka elektrilise poole vaatama :D
  Oleks nii tore ju omale see imeline masin võita :)

 • Reply Tuuli 18. oktoober 2016 at 14:39

  Pole kasutanud ja pole veel suutnud valida millist osta. Beebi peaks lähi nädalate jooksul sündima ehk selle aja jooksul suudan leida sobiva.

 • Reply M. 18. oktoober 2016 at 14:29

  Sellest ei hakka rääkimagi, et ma kunagi midagi võitnud pole.
  Kraabin praegu kopikaid kokku, et rinnapump kasutatult soetada. See kuluks marjaks ära.. ja küüned jääks ka terveks! Win-win :D

 • Reply Anu 18. oktoober 2016 at 14:20

  Kasutanud olen nuki manuaalset ja ei armasta väga rinnapumpasi, tundub et ka mul ei ole väga häid kogemusi nendega aga hetkel tunnen ka puudust korralkkust pumbast et vajadusel lapsele pudelist toita ?

 • Reply Jana 18. oktoober 2016 at 14:15

  Olen kasutanud Nuk’i ja Aventi manuaalset rinnapumpa. Imetamine kulges mööda kivisid ja kändusid. Alguses jube valulikult, hiljem pusisime imemisvõttega. Pidevalt oli tunne, et beebi ei saa kõhtu täis. Võttis rinnast kinni ja lasi lahti. Raske aeg oli.. Lõpuks ei pidand enam vastu ja murdusime, st andsime piimasegu juurde pudelist. Nagu arvata võib, siis rinnast enam imeda ei tahtnud. Miks vaeva näha kui saab lihtsamini? Aga ma üritasin ikka pumbata, sest iga ema ju tahab oma lapsele parimat- pakkuda talle vähemalt esimestel kuudelgi rinnapiima. Ja nii ma igal vabal hetkel pumpasin ja pumpasin. Ma ei tea, kas mul oligi vähe piima, aga korra sain aint 100 ml, enamus kordadest tuli aint mõnikümmend ml piima. Raske oli. Aga kindlasti tahan aasta-paari pärast uut beebit, ja siis võiks küll elektriline Medela rinnapump mind inetamisprobleemide korral aidata, sest rinnapiim on lapsele parim!

 • Reply Mari 18. oktoober 2016 at 14:04

  Ohhoo vot see oleks minu jaoks nüüd küll väärt kingitus.Nimelt ootan ma oma neljandat beebit.Ei ma ei ole hull vaid “armastuse narkomaan” (nii nagu sa ühes postis väitsid) ja olen täiega beebide fänn.Mitte,et mu suuremad lapsed sellepärast nüüd vähem tähtsamad oleksid.Mitte sellest ei tahtnud ma rääkida vaid hoopis tissimajandusest ja rinnapumpadest.
  Esimese lapsega oli nii,et kui laps esimest korda rinnale pandi,siis ämmakas tegi suured silmad pähe ja ütles,et sul on nn lamedad rinnad ja see imetamine on ikka väga keeruline.Teisel päeval kui piim rinda tuli,siis see oli ikka megahull.Rinnad üüratud,selg küürus ja mis kõige hullem,et laps ei saanud kuidagi imemisega hakkama.Suures hädas tormasin apteeki rinnapumba järele ja selleks osutus Aventi manuaalne rinnapump.Sel ajal elektrilisi vist ei olnudki.Hoolimata sellest,et mul oli rinnapump,kapsalehed ja veel kõikvõimalikud abinõud-suutsin ma ka veel rinnapõletiku endale hankida.Haiglas õpetati mulle head võtted pumpamisel selgeks aga laps keeldus täielikult rinnast.Nii juhtus see,et 5kuud ma ainult pumpasin nii,et käed rakkus ja mu laps sai vähemalt 5 kuud ainult rinnapiima.Selle meeletu pumpamise tagajärel muutusid ka mu rinnanibud kuju ja olin veendunud,et järgmise lapsega võiks imetamisest midagi välja ka tulla.Teise lapsega valmistusin juba eos selliseks tralliks ennast ette.Juhtus aga nii,et mu teine laps sündis suulaelõhega ja tema puhul ei saanud imetamisest juttugi tulla.Nii ma siis võtsin oma vana Avent pumba välja ja pumpasin oma rindadest seekord 3 kuud.Lõpuks andsin alla,sest leidsin,et ema on ka ikkagi inimene ja kolm kuud on ikka parem kui üldse mitte midagi.Pärast seda oli minu Aventi pump läbi,mis läbi.Kolmanda lapsega oli nii,et kuna ta sündis keisrilõikega nagu ka mu teine laps,siis piim tuli rinda alles neljandaks päevaks.See tulemine oli ikka sama hirmus kui esimesel korral.Samuti kõikvõimalikud paisud ja värgid.Temagi oli täiesti vastu selle,et peab minu rinda imema.Seekord võtsin ma aga pähe,et nii lihtsalt ma alla ei anna.See laps peab rinnale saama.Käisin mööda imetamisnõustajaid ja beebi esimese kuu sünnipäevaks võisin öelda,et mul on täiega rinnabeebi.See tee oli väga vaevaline ja pikk teekond.Abimeheks oli mul seekord laenuks saadud Medela manuaalne rinnapump.Ilma selleta ma vist ellu ei oleks jäänud.Minu kolmas laps sai rinda 1aasta ja 3 kuud.JESS!!!Suured tänud selle eest rinnapumbale ja loomulikult ITK-imetamisnõustajatele.Minul oli selle piimaga vähemalt pool aastat nii,et oleks võinud vabalt kaks beebit ära toita.Nüüd neljandaga,kes peaks sündima veebruaris on mul ette nähtud plaaniline keiser.Mõte juba sellest,mida mu rinnad kolmandal päeval tegema hakkavad-ajab mulle hirmu nahka.Malluka blogist tissimajanduse postitust lugedes tulid mul ka kohe enda emotsioonid meelde ja seda rinnalõhe valu kirjeldades oleks kõik justkui uuesti läbi elanud :) Ma usun,et oleksin uue Medela Swing rinnapumba vääriline küll ja oskaks hinnata temas kõike seda mugavust,mida tal mulle pakkuda oleks.Kindlasti hoiaksin teda väga heaperemehelikult,et pärast minu kasutamist see edasi pärandada.

 • Reply Maiken 18. oktoober 2016 at 13:53

  Esimene laps (nüüdseks 1a 9k) oli TÄIELIK rinnabeebi mul. Kuna esimene laps, siis ju ei teadnud ka, kuidas tissimajandus käib. 4 haiglapäeva jooksul olid tissitamise vahed vaevu tunnised ja oli ka öid, kus nutsin valust, sest beebi oli 2-3 tundi järjest tissi otsas ja ma enam ei jõudnud. Iga kord kui põnn häält tegi, arvasin, et tahab tissi järelikult ja hopsti panin tissi suhu talle. Lõpuks oli asi nii, et laps jäi magama ainult tissiga ja lõpuks võõrutatud sai, kui jäin uuesti rasedaks ehk siis laps oli 1a 2k. Rinnapumpa ma kordagi ei proovinud, sest polnud selleks lihtsalt raha, et üks korralik osta (ei näinud mõtet osta mingi odav, mis lõpuks ikkagi ebamugav ja kasutust ei leia) ja endale ka mingit lapsest eemal oleku aega anda.
  Uus beebi on meiega liitumas novembris ja elektriline rinnapump kuluks ära küll. Tahaks ju esimese lapsega alustada lasteaiaga uuel aastal ja eelmisel korral olid tissid piimas vahel ikka VÄGA punnis ja valusid. Mina nägin ainsa lahendusena ise käsitsi pigistada piima dušši all välja nagu haiglas õpetati. Tulutult! Kannatasin lihtsalt ära ja kasutasin seda multi-mam rinnakompressi. Heaven sent! Head jahedad alati tissi peale pannes ja aitasid hästi. Sel korral tean ka juba haiglasse neid kaasa võtta.

 • Reply Katrin 18. oktoober 2016 at 13:37

  Varem rinnapumpa kasutanud ei ole. Tulemas on meie esimene laps, kes peaks sündima aastavahetuse paiku. Lugedes sinu blogi olen aru saanud, et rinnapump on üks kahtlemata väärt asi, nii enda kui lapse jaoks ning igaks juhuks võiks kodus juba olemas olla enne lapse sündi. Tundub, et elektriline variant on mugavam ja erineva beebikraami kokkuostu hulluses oleks igati kasulik pump võita :).

 • Reply Annika 18. oktoober 2016 at 13:20

  Kasutasin Philips Aventi manuaalset rinnapumpa ja ausalt öeldes ei saanud suurt midagi kätte. Ikka väga vaevaline oli. Elektriline oleks kindlasti abiks.

 • Reply Mari 18. oktoober 2016 at 12:52

  Esimese lapsega olid tohutud probleemid imetamisega. Kõik imetamisnõustajad said läbi käidud ja koju kutsutud(SIET) aga midagi ei aidanud, paar kuud olid rinnad lõhki ja laps sai veresegust piima :l Proovisin kasutada Avent manuaalset pumpa,kuid ka pumbates oli põrgulik valu ja ise pumpamine oli lihtsalt nii ebameeldiv. Siis andsin alla, arvasin, et õnnelik ema on lapsele parem kui depressiivne valude käes oigav Aga rinnapiima pakkuv ema. Kohutav kohutav kohutav aeg. Varsti tuleb uus pisike nunnu beebi aga kardan imetamist jubedalt. Loodan küll, et ehk sel korral läheb kõik paremini ja saan oma pisikesele siiski ilusasti rinnapiima anda. Kindlasti plaanin sel korral soetada elektrikise rinnapumba, ehk see teeb asja lihtsamaks:)

 • Reply Silja 18. oktoober 2016 at 12:52

  Ise kasutasin Medela manuaalset pumpa, mille pärandasin edasi õele, kes kaksikuid ootab. Kuid kindlasti oleks tal elektrilise üle väga hea meel.

 • Reply Kairit 18. oktoober 2016 at 12:32

  Kuna tulemas on esimene beebi, siis pole õrna aimugi, mida täpsemalt vaja oleks. Aga lugedes Sinu blogi, siis tundub, et rinnapumba peaks kindlasti soetama. Ei ole veel kindlat välja valinud, ehk naeratab loosiõnn mulle ning ei peagi pead rohkem sellega vaevama. :)

 • Reply Karmen 18. oktoober 2016 at 12:26

  Eelmise lapsega kasutasin mingisugust kohutavat NUK’I üles-alla tõmmatavat pumpa, millest väga palju kasu ei olnud. Kuid nüüd, kui järgmine põnn kohe-kohe sündimas, olekski õige aeg normaalne rinnapump soetada omale. :)

 • Reply Krislin 18. oktoober 2016 at 12:21

  See oleks asendamatu abimees, kuna üritan oma viimast aastat ülikoolis tehtud saada ja paratamatult eksameid tehes peab lapse m6neks tunniks emaga j2tma.. ? sünni ta on 6 detsember??

 • Reply inga 18. oktoober 2016 at 12:04

  Kasutasin Tomme Tippe manuaalset rinnapumpa. Ja olgem ausad, oma suurte G korvi rindade juures tuleb seda piima ikka kuraduma palju ja jube hea oleks,kui nüüd saaksin elektrilise rinnapumba endale. Käed poleks enam nii villis ja beebsu jaoks oleks rohkem aega. Tähtajaks oli 14.10 aga näe,ma olen endiselt veel rase, erinevalt sinust kelle tähtaeg oli 15.10 ;-)

 • Reply E. 18. oktoober 2016 at 12:00

  Olen kasutanud manuaalset Nuki pumpa, aga usun et elektriline oleks palju parem ja kiirem abiline :)

 • Reply Karramba 18. oktoober 2016 at 11:48

  Rinnapumpa ma varem kasutanud ei ole, aga Sinu postitusi lugedes tundub ülivajalik. Endal varsti saabumas esimene põnn. Loosis osalen hea meelega :)

 • Reply Karin 18. oktoober 2016 at 11:44

  Kodus on olemas üks manuaalne, aga sellega ei õnnestunud piima pumpamine sugugi. Varsti tulemas uus beebi ja kuna eelmisel korral oli piima kogusega probleeme, siis sooviks see kord kindlasti kasutada elektrilist pumpa.

 • Reply Viivika 18. oktoober 2016 at 11:44

  Olen siiani kasutanud Philips Avendi manuaalset pumpa. Kui piima rinnas on, on ta väga hea, aga kui pole siis ta rohkem kipub lõhkuma, kui stimuleerima. Järgmiseks oligi plaanis osta automaatne pump. Täpsemalt Medela Swingi oma , kuna seda oled kiitnud nii Sina kui ka A mida Henry teeb blogis Esileedi:).

 • Reply Maili 18. oktoober 2016 at 11:36

  Peale esimest sünnitust ei saanud last kohe rinnale panna, lapse sain rinnale alles 12 tundi peale sünnitust. Seega võttis piima tekkimine nii palju aega, ehk oli ka imetamisvõte vale. Laps läks kollaseks ja ei võtnud kaalus juurde. Manuaalse pumbaga üritasin pumbata, aga ei saanud hakkama, seepärast hakkasin kasutama pulbrit. Teise lapsega kavatsen kindlasti elektrilise pumba muretseda. :)

 • Reply siky 18. oktoober 2016 at 11:35

  Pole veel olnud, aga kahe lapse imetamisega oli nagu sul. Ma ei tea, miks keegi mulle ei märganud soovitada rinnapumpa. Uue sündiva beebi puhul tahaks küll sellest piinast pääseda :)

 • Reply Merilyn 18. oktoober 2016 at 11:30

  Olen siiamaani käsitsilüpsja olnud, sest meil on kodus ainult veneaegne käsipump, mida on päris ebamugav kasutada. Olen kuulnud manuaalse pumba kohta päris palju negatiivseid arvustusi ning elektriline pump on tõsiselt kallis. Soovin väga loosis osaleda :)

 • Reply Karin 18. oktoober 2016 at 11:23

  Kuna kohe-kohe on tulemas esimene laps, siis pole varem rinnapumpa kasutanud, kuid olen uurinud ja puurinud ja pole suutnud otsustada, millist vaja ka oleks. Seega oleks see suurepärane võimalus katsetada :)

 • Reply Kristin 18. oktoober 2016 at 11:13

  Ma tean suurepäraselt, mida sa tunned, sest seisan silmitsi sama probleemiga. Mul pole küll piimauputust, aga neiu tahab nii tihti tissi otsas olla, et nibud teevad juba põrguvalu. Ei aita nibukaitsed, kreemid ega kompressid. Tahaks lasta nendel lihtsalt natuke paraneda piima välja lüpstes. Endal on olemas Tommee Tippee manuaalne pump, aga kuidagi nii ebameeldiv on käsitsi pumbata, nagu lehma lüpsaks.. elektrilisega saab kiiresti ja ei pea seda judinaid tekitavat pumbavajutust tegema.

 • Reply Kaie 18. oktoober 2016 at 10:47

  Mul oli eelmine nädal šokk, et laps on enda teise elukuu jooksul väga vähe juurde võtnud (3 nädala jooksul vaid 200g). Siis kohe kiirelt oli soov piima juurde tekitada. Tänaseks, kui mul ka imetamisnõustaja kodus käinud, on välja tulnud, et ilmselt sain haiglast halva soovituse kasutada kogu aeg nibukaitsmeid. Kuid mis tehtud, see tehtud ja nüüd pole laps piisavalt juurde võtnud sellest saati. Mu noor emasüda pidi valust lõhkema… Kodus oli mul vaid mehe ostetud rinnapaisu peale ärapumpamiseks mõeldud pisike käsipump (meenutab veneaegset pumpa, mida emal näinud olen). Perearst arvas, et ma enam last rinnale nagunii tagasi ei saa ja piim kaob täitsa ära. Mina mustas masenduses siis lubasin mehel küll uue rinnapumba tuua, kuid mitte selle peale kulutada, sest kui piimast ilma jään nagunii peagi, võtku ta pigem odavam. Eile külastas mind imetamisnõustaja, kellega koos sai paika pandud kava, kuidas laps 100% rinnapiimale tagasi saada ja ma usun sellesse ise täielikult! Mis aga häda – nüüd on kodus mul kaks käsipumpa, millest ühe kasutamine on rinnale valus (see vene moodi pump, täiesti prosta) ja teisega olen iga kord käed krampi pumbanud (see uus, mis ei tohtinud kallis olla) ja ei, enam ma ei usu, et ei ole võimalik rinnale tagasi saada. Kulutused heaks imetamiseks on hõlmanud aga voodimadratsi väljavahetamist, kahte pumpa, kugematul arvul igasugu kompresse ja kreeme (mu ülihellad rinnad vajavad midagi…), neid saatanast nibukaitsmeid (mis mõbele siiski sobivad ja ei riku ära, aga mulle tõid elu suurima südamevalu), piimakogujaid jne jne. Jube keeruline on nüüd veel elektrilist rinnapumpa soetama hakata selle kõige järgi, sest praegu ma ise jätkangi seda käed krampi pumpamist manuaalse pumbaga, kuna ei venita järgmise pumba ostu hetkel välja. Aga kui ma ka ei võida, siis küll ma pumpan enda käsi edasi krampi lapse pikemate uinakute ajal (nuidu laps võimalikult palhu rinnal) ja küll see piim tagasi tuleb!!!!!

 • Reply Janne 18. oktoober 2016 at 10:36

  Polegi veel rinnapumpa kasutanud, kuna beebi näeb ilmavalgust detsembri alguses, kuid Sinu kiidulaulu peale tahaks kindlasti just seda rinnapumpa katsetada. :)

 • Reply Kris 18. oktoober 2016 at 10:02

  Esimese lapsega ei kasutanud mingit rinnapumpa kuigi piimapais oli paar korda küll. Nüüd olen teise lapse ootel ning peale sinu blogipostitust jäin mõtlema, kas peaks siis ikkagi soetama. Ja tahaks pigem elekteilist juba.

 • Reply Kati 18. oktoober 2016 at 09:37

  Ei ole varem kasutanud kuna tulemas esimene beebi aga juba Sinu eelmisest postitusest panin selle sama pumba oma nimekirja :)

 • Reply Kristin 18. oktoober 2016 at 09:33

  Mul kodus manuaalne Medea ja uue beepsuga sooviks siiski elektrilist.

  • Reply Kristin 18. oktoober 2016 at 09:33

   Mul kodus manuaalne Medela ja uue beepsuga sooviks siiski elektrilist.

 • Reply Alina 18. oktoober 2016 at 09:32

  Mul on varsti sünnitus tähtaeg. Ja mul oleks hädasti vaja Medela Swing™ 2-faasiline elektriline rinnapump + Calma.

 • Reply Stiina 18. oktoober 2016 at 09:22

  Lastehaiglas olles kasutasin Medela Symphony elektrilist rinnapumpa. Endal on hetkel kodus nüüd medela manuaalne pump, enne seda kasutasin apteegist ostetud kõige odavamat pumpa (seda toredat, mis näeb välja nagu klouni pasun) :D.

 • Reply Kristel 18. oktoober 2016 at 09:21

  Veel ei ole soetanud ühtegi pumpa, kuid oleks väga tarvis, et laps saaks tagasi ainult rinnale. Loodetavasti saan võimaluse proovida Medela Swing elektrilist rinnapumpa, et saaksime piimasegust loobuda.

 • Reply Tiina 18. oktoober 2016 at 09:20

  Kuna minu rasedus on kulgenud suurte probleemidega (no, eks te proovige värske rasedana iga nädal 1-2 korda verejooksudega EMOs või valvearsti kabineti ukse taga istuda), siis rasedusjärgne aeg võiks võimalikult muretu olla. Usun, et rinnapump oleks siinkohal igati abiks.

 • Reply Annika 18. oktoober 2016 at 09:07

  Tere mina soetasin endale manuaalse aga tahaks kunagi ka elektrilist ka proovida minu pisike preili on nii laisk et ei viitsi tissi imeda 4-5 tõmmet ja juba magab.
  Oleks tore võita seda rinnapumpa.

 • Reply Pikutaja 18. oktoober 2016 at 08:58

  Ma nüüd esimesest korda võtan ka su loosist osa, sest tundub et on vajalik kraam :)
  Esimene laps saabub nüüd meil veebruaris ja Medelast on nii palju head kuulnud/lugenud, et väga hea oleks kui kodus see olemas oleks. Sest vaadates oma kahte õde, siis neil küll piimapuudust ei tekkinud oma lastega ja ema juttude järgi, jätkus tal ka seda samamoodi. Nii, et geen on juba väga tugev sees.

 • Reply R. 18. oktoober 2016 at 08:51

  Esmarasedana mul imetaise ja pumba kasutamise kogemus puudub. Rasedus on lõpusirgel ja piima juba vohab lademetes. Mõni päev, kui rinnad nii valusad käin vannis lõõgastumas ja neid mudimas. Seegi lõpeb enamjaolt minu jaoks piimavannina:D Seega oskan enam-vähem aimata rinnapumba vajalikust. Samuti on see plaanis meil ka osta. Kahjuks on elektrilised pumbad kallid ja hetkel ei saa me seda endale lubada. Muidugi oleks supper mugav, kui kodus oleks olemas manuaalse pumba asemel hoopiski elektriline :)

 • Reply Elen 18. oktoober 2016 at 08:44

  Preili rinnaga toitmise aeg sai kasutatud Avendi manuaalset rinnapumpa, pole otseselt ühtegi halba sõna öelda. Veidike tüütu oli aga ajas asja ära. Automaatse pumbaga oleks elu muidugi mugavam ja lihtsam :) Poja peagi sündimas ja üks selline kingitus kuluks vägagi ära :)

 • Reply Merle O. 18. oktoober 2016 at 08:42

  Mul on kohe täis tiksumas 38. rasedusnädal ja kuna tegu mu esimese rasedusega, siis varem ühtki rinnapumpa ise kasutanud ei ole. Sinu blogi lugedes on tekkinud aga juba tunne, et ilmselt peaks rinnapumba ikkagi endale varuma, kuna need sünnitusjärgsed katkised nibud ja paistes rinnad tunduvad olevat isegi hirmsamad kui sünnitusvalu… Kui rinnapumba peaks siiski soetama, siis oleks see kindlasti elektriline pump.

 • Reply Aive 18. oktoober 2016 at 08:37

  Ootan oma esimest tibu ja sinu blogis olevad toodete tutvustused on väga head ja asjakohased just kellelegi, kellel ees veel täiesti tundmatu maailm. Minu senine plaan on soetada rinnapump kui selleks vajadus tekib, samas see Medela Swing kõlab küll kui iga ema unistus ja kui võrrelda autodega siis nagu Ferrari teiste seas. Oleks väga õnnelik kui selle Ferrari endale skooriks!

 • Reply krissu 18. oktoober 2016 at 08:31

  Rinnapumpa ma veel kaustanud ei ole sest üllatusüllatus- beebi alles küpseb :) Rinnapumpa olen ma silmitsenud ammu kuid hinnad on tõesti krõbedad. Samas saab see väga vajalikuks asjaks kuna käin alles veel koolis ja beebi kõrvalt kavatsen ka olulisemates tundides edasi käia. Kindlasti ei tahaks kutile hakata asenduspulbrit pakkuma sest pole raatsind sellist investeeringut teha. Okei hind on krõbe arvestades, et pole enda sissetulekut aga ometi on see igati oma hinda väärt- ma tean. Seega proovin õnne siin :)

 • Reply Kriss 18. oktoober 2016 at 08:31

  Mul ei ole veel lapsi aga esimese jaoks, kes jaanuaris kõigi eelduste kohaselt saabuma peaks tahaksin pumpa valmis osta küll. Olen ka kuulnud, et pump võiks olla elektriline ja ausaltöeldes Medela omad meeldivad mulle ka disaini poolest enim. Asjad peavad ikka ilusad ka olema, midagi pole teha. Ja kunagi ei tea ju kui palju seda lõpuks kasutada on vaja, seepärast on natuke valus küll see väljaminek aga mitte vist ikka nii valus kui piimapaisuga tissid. Olen kasutatuna ka mõelnud osta nii et kui ma ei võida ja siin on keegi, kes oma pumpa müüa soovib, siis andke endast märku. Malluka tissidele soovin head paranemist!

 • Reply Piuks 18. oktoober 2016 at 08:16

  Olen kasutanud Aventi manuaalset. Kuulusin varem sellesse gruppi, kes pidas pumba ostu täiesti ebavajalikuks ja arvasin pigem, et ah kellegi kunstlikult tekitatud pseudoprobleem. Miks peaks pumpama, anna ikka rinda. Aga nüüd olen pumbavajadusega lausa kahte pidi kokku puutunud. Esiteks kivikõvadest rindadest piima pealt ära pumpamisel (õnnis tunne), ja teiseks asjaoluga, et piima on liiga vähe. Kuna tegemist oli käsipumbaga,mille töö pole nii efektiivne, siis kahjuks lõppeski mu imetamisperiood liiga kiiresti. Piim sai otsa ja kõik. Järgmise lapsega tahaks juba ikka korralikult ette valmistatud olla, et sellist asja ei juhtuks.

 • Reply Evelin 18. oktoober 2016 at 08:10

  Siiani olen katsetanud kahte pumpa:
  1) sellist eriti odavat pasuna kujulist millel on pasuna laiem ots ja teisel pool kummilulla ja välja saab pumbata korraga ca teelusika-supilusika suuruse koguse, siis peab tühjemdama ja uuesti alustama- seda aparaati ei soovita kellegile! Võtab hullu pöör aaega ja koguaeg peab hoidma seadeldist tasakaalus.
  2) teist korda poodi minnes otsustasin ikka natrukene rohkem raha kulutada ja ostsin Philipsi Aventi pumba (aga ikkagi vanema mudeli, oli ju 10eurikut odavam), sellega sai ikka pumbatud nii mis kole. Seade supper mugav pole, aga kui piim “lippama” hakkas siis sai päris ilusasti toimetatud ja 100-150ml ilusasti kotti pandud.
  Elektrilist pumpa pole siiani kasutada saanud, endale ostmise osas olen selle kalliks põlanud, samas kui pumpamist tuleb tihedamalt ette siis kujutan, et see oleks just kõige olulisem, et saad töö tõhusalt ja kiirelt tehtud vähima vaevaga.
  Loodan, et peagi saabuv Pamp nr 2 on vähemalt sama usin lutsutaja kui esimenegi, muidu on häda majas…

 • Reply Pille 18. oktoober 2016 at 08:00

  Varasem kogemus rinnapumpade osas puudub, kuid just selle Medela kohta olen kõige rohkem positiivset kuulnud. Seega just seda mul ja beebipoisil ongi vaja :-)

 • Reply Ootaja 18. oktoober 2016 at 07:59

  Meie väga oodatud beebi sünnib sel detsembril. Rinnapumpade osas olen üritanud eeltööd teha, kuid lõplik otsus on veel väga lahtine. See kingitus teeks mu elu palju kergemaks, seda enam, et tulemas on esimene beebi ja varasem kogemus rinnapumpadega puudub :)

 • Reply Keili 18. oktoober 2016 at 07:56

  Olen esmarase ja tähtaeg jaanuari lõpus! Selline abiline kulub kindlasti ära!

 • Reply Mari. A. 18. oktoober 2016 at 07:40

  Esimesega oli kasutuses Tommee Tippee Closer to Nature elektriline rinnapump. Paraku sai see edasi pärandatud kui endal enam vaja ei läinud. Nüüd kui uus beebi tulemas oleks uut pumpa vaja. Manuaalset mina kasutada ei saaks- käed on liiga nõrgad ja laisad. :D

 • Reply Maarja 18. oktoober 2016 at 07:37

  Esimese lapsega proovisin manuaalset, aga pumpa või ööpäev läbi ja sõrmed verele – kätte miskit ei saanud. Seetõttu olin 24/7 beebi külge kleebitud – juhuks, kui kõht tühjaks peaks minema. Ehk hakkaks elektriline pump kevadel sündivale teisele maimukesele mõnusaid kõhutäisi pumpama ja mina saaksin mõnikord pisut omaette hingata.

 • Reply Katre 18. oktoober 2016 at 07:36

  Plaan ongi muretseda elektriline, vähendab tunduvalt vaeva ja ajakadu ;) Sinu kiidusõnad Medelale otsustasid vist asja ära!

 • Reply Ave 18. oktoober 2016 at 07:36

  Ma sooviks väga seda. Esimest last tahtsin väga imetada, kuid ta oli veidi laisk imeja ja protesteeris rinna vastu 3,5kuud(kõik söömised võtsid 1-2h ja pidin 10x enne asendit muutma, et ta oleks nõus sööma)- selle aja peale olin nii sassis juba, et enam ei jõudnud (ma ei teagi, mis asi on piimapais jms). Tahaks seekord olla rohkem ettevalmistanud, et kasvõi pumbata järgmisele välja, kui ka teine pole nõus rinnast sööma. Kahjuks endal pole võimalust sellist raha välja käia.

 • Reply neleri 18. oktoober 2016 at 07:01

  Eelnevalt olen kasutanud Tommee Tippeee Closer to Nature manuaalset, seekord on plaanis elektriline soetada, et selle manuaalsega on ikka suht porno, lihtsam on laps imema panna ja käsitsi välja lüpsta kui selle pumpamisega tegeleda.

  Olen jälginud Medela rinnapumpasid, et nendel on kõige parem tagasiside.

 • Reply Ester 18. oktoober 2016 at 06:50

  Esimese lapsega kasutasin manuaalset rinnapumpa, ei mäleta mis firma oma oli, nuk vist. Aga kindlasti kasutaksin nüüd elektrilist. Manuaalne oli minu jaoks tõesti ebamugav.

 • Reply Elen 18. oktoober 2016 at 06:32

  Minul see ilus aeg ootab küll ees alles järgmise aasta märtsis, kuid vaikselt olen ikka poodides piilunud, mida saada ja üldse vaja oleks. Rinnapumpade osas ei olegi veel pikemalt süvenenud, mis see parem on – kas manuaalne või elektriline. Eks tuleb uskuda, mida targemad (khm..Mallukas…khm) räägivad ning ülima hea meelega võtaks endalegi kasutusele selle Medela Swingi imevariandi :)

 • Reply Kaisa 18. oktoober 2016 at 06:16

  Seni mul pole olnud ühtegi kogemust rinnapumbaga, olen ainult pildilt näinud :D Medela omast olen palju head kuulnud ja vajalik oleks see küll. Praegu olen vajadusel käsitsi piima välja saanud :)

 • Reply Anneli 18. oktoober 2016 at 06:07

  Ootan esimest last nii et eelnevat kogemust pole, aga netist uurides jättis just see medela swing kõige parema mulje. Olen jupp aega kaalunud et kas osta, aga no see hind on natuke ikka palju mu jaoks praegu. Nii et väga väga sooviksin seda pumpa ;)

 • Reply Maris 18. oktoober 2016 at 05:52

  Esimese lapsega 10 aastat tagasi ei kasutanud üldse. Teise lapsega 8 aastat tagasi sai kasutatud manuaalset Tomme Tippee oma. Kuna laps oli veidi enneaegne siis oli kodus vaja haiglasse rinnapiima saata. Ajas omal ajal asja ära. Kuna oli kiiresti vaja siis sai see lihtsalt laenatud. Ei olnud aega põhjalikumat uuringut teha.
  Nüüd järgmise aasta mais on sündimas perre pesamuna. Kuna abikaasa soovib ise koju jääda 4 kuuse beebiga siis olen paratamatult olukorras kus tuleb hakata rinnapumpa kasutama. Olen uurinud veidi nende kohta ja see Medela oma tunub igati asjalik.

  Kuna olen kõik beebiga seonduva üsna ära unustanud siis seda blogi lugedes tuleb kõik järk järgult meelde.

 • Reply Julia 18. oktoober 2016 at 05:17

  Oh, see pump oleks nagu rusikas silmaauku!! Esimese lapsega sai piimamajanduse alguskuudel näha nii palju vaeva ja valu – piima oli tohutult, ise muidugi midagi välja ei saanud, ei elektrilise pumba ega ka käsitsi, tissid olid tänu sellele pidevalt nagu kivid küljes ning see meeletu valu, kui laps haaras (kuigi vôte olevat olnud ôige) vôi kui tuli piima juurde. Detsembris on ees teine sünnitus ning Sinu tissitamise postitusi lugedes tôusis vaikselt nutt kurku, kuna endal tuli lihtsalt kòik see nii eredalt meelde. Igal pool räägitakse nii palju sünnitusest ja sellega kaasnevast valust, unetutest öödest ja lapsega harjumisest, aga mitte keegi ei suvatse mainida, et imetamine ei olegi kaugeltki nii “flowers, unicorns and rainbows”, aitäh, et Sina olid aus ja avasid nii paljude tulevaste emade silmad, vähemalt keegi oskab end moraalselt selleks ette valmistada ja mitte vaikselt kannatada nagu mina paar aastat tagasi ? lootes, et kohe-kohe möödub.

 • Reply Merle 18. oktoober 2016 at 04:35

  Ooo! Ma olen sisimas seda loosi oodanud! Nii kui Sa kirjutasid et kasutad Medela Swingi,siis googeldasin ja kui hinda nägin,siis panin kohe ristist kinni ?
  Ma kasutan õelt saadud Aventi manuaalset pumpa,millega ma teen sellist lüpsmisakrobaatikat enne kui üldse midagi tulema hakkab.

 • Reply Piret 18. oktoober 2016 at 01:36

  Mul esimene rasedus ja kaksikud poisid tulekul :) Ma olen ka pilgu peale visanud neile Medela pumpadele aga hind on ikka suht krõbe. Noh, ega mul midagi üle ei jää – ma ei usu ealeski, et ma kaks imikut suudan ära toita ilma pumpamiseta. Ja pealegi – 50% kaksikutest sünnivad enneaegsena ning nad ei pruugi üldse jaksata imeda – ehk siis ei ole võimalik neil rinnast kõhtusid täis sööta. Mul algab 26 nädal ja põhimõtteliselt on mind hoiatatud arstide poolt, et alates 30ndast nädalast pean iga päev valmis olema sünnitama… Ehk siis oleksin väga õnnelik kui selle pumba võidaksin!!!

 • Reply Lille 18. oktoober 2016 at 01:11

  Ma just mõtlesin, et pean mingisuguse ostma, sest kogu aeg oleks vaja. Olen praegu kasutanud Nuk manuaalset, mille kunagi esimese lapse ajal ostsin. Mõttetu vidin, nii valus on pumbata ja max 30ml piima kannatan välja. Ülejäänud pigistan niisama käega, nagu lüpsilehm ausõna. Nüüd on tulemas suurem sündmus, et oleks vaja piima välja pumbata. Mõtlen hirmuga oma manuaalse vidina peale?

 • Reply Berta 18. oktoober 2016 at 00:45

  Seda sooviks küll väga… Pumpa praegu ei olegi, kuid kuluks ikka ära!!

 • Reply H. 18. oktoober 2016 at 00:29

  Kasutasin Tommee Tippee manuaalselt eelmisel korral (aögul proovisin ühte manuaalset veel mille nime ei mäleta aga mis ei andnud tilkagi) ning otsus, et nüüd pumpaks ja lähen välja oli lihtsalt endast nii suur jamamine, mille viitsisin ette võtta vaid paaril korral ning siiski tuli mitu päeva tööd teha ja varuda. Ilmselt polnud piima ka just üleliia. Kuna sellel reedel on teise lapse tähtaeg siis oleks ülituus saada uus pump, sest kahe väikse kõrvalt oleks seda kodust natuke eemale saamist palju enam tarvis kuid aeg, mis manuaalse pumbaga jändamisele kuluks ilmselt veel väärtuslikum.

 • Reply Cäty 17. oktoober 2016 at 23:10

  Esimese lapsega sai kasutatud Philips Avent manuaalset rinnapumpa. Vajadus sellele oli kuna imetamisnõustajate sõnul olid mu rinnad ideaalsed söötmiseks ja ka piima piisavalt, kuid meie väike Rosinake oli lihtsalt niiiiiiii laisk, et iga kord aina magas rinna otsas! Ei aidanud ükski nõustajate soovitus – ei ringi rahmeldamine (kergelt raputades maja ühest otsast teise tammumine söötmise ajal), ei lapse masseerimine ega isegi kerge näpistamine….kui ikka mees on väsinud, siis mees magab :D
  Kui apteegi riiulitel seda õiget välja valisime, siis mõtlesin veel, et ah ei mul pole küll seda elektroonilist vaja…mis mul häda siis selle manuaalsega oma imelisele sööki lisaks pumbata on! Reaalsus oli aga selline, et kuna lisa pidi päris palju andma, siis andis ikka seda aina välja pumbata (kuna see jäi minu jaoks vaid illusiooniks, et kaks korda pumpad ja siis hakkavad tissid niiöelda tööle ja kogu piim jookseb ise tissist välja :D oh eiii :D kõik tuli ikka ise välja pumbata :D )
  Aga no see selleks…oluline oli, et meie poja saaks Emme piima ja nii Ta pisikese voolikuga seda välja pumbatud piima ise tissi kõrvalt suunurgast sisse imes :)
  Küll aga on Poja juba 2 aastane ja meie perega liitumas ka väikene Preili ning ma siin unistan küll, et Tema sööb mul isuga (loota ju võib :D ) kuid igal juhul ühest heast elektroonilisest rinnapumbast ma kindlasti ära ei ütle :)

  Hästi mõnusat kosumist Lende Liisile ning kõike kõige paremat Teile kõigile :)

 • Reply Evelin 17. oktoober 2016 at 22:59

  Oeh, mul oleks küll seda imemasinat vaja. Ja muidugi elektrilist. Kogemusi eelnevalt pole, aga olen kuulnud nii paljud head Medela kohta.
  Vaja oleks juba sellepärast, et keset ööd on ikka väga masendav ärgata voodi märg, tissid on plahvatusohtlikud ja beebi magab samal ajal õndsat und! Ei raatsi ju last ülesse ka äratada ja rinda vägisi suhu toppima hakata. Pump oleks sellel hetkel kõige parem asi üldse – ja veel et ei pea ise pumpama, teeb kõik töö ise ära.

 • Reply Kristi 17. oktoober 2016 at 22:50

  Mul 2 kuune poisipõnn. Proovisin manuaalset pumpa korra firmalt cicco, kuid sellega ei saanud mitte midagi kätte. Paljad käed tegid ka parema töö ära, aga kaua sa nii jaksad kui vaja pudelit pakkuda vahest. :D

 • Reply Margarita 17. oktoober 2016 at 22:47

  Varasemalt olen mõlema lapsega kasutanud manuaali…ja kuna piima on mõlema lapse puhul Väga palju olnud siis otsisin tuttavatelt laenuks elektrilist pumpa kuna tõesti tõesti ei jõua pumbata käsitsi…. Tulevikuks loodan küll soetada elektroonilist pumpa…. Ja kui veel loosiõnn naeratab on õnn.

 • Reply Krissu 17. oktoober 2016 at 22:47

  Seda postitust lugedes tundub küll see Medela pump ainuõige valik :)

 • Reply Maara 17. oktoober 2016 at 22:43

  Olen oma teise lapse ootel ja sooviks vägaväga, et ta saaks nii vajalikku rinnapiima, mis iga beebi õigus on!
  Esimese lapsega läks väga kehvasti, sai rinda vaid 3 nädalat. Probleemid algasid esimesest päevast. Kõigepealt ei tulnud piim, siis ei jaksanud laps enam imeda. Käisime ka imetamisnõustaja juures (kelle arvates piima oli, aga käsitsi pumbates ei tulnud ja laps imeda ei jõudnud. Nende soovitusel ärkasin iga 3 tunni tagant öösel, pumpasin, andsin piima süstlast, siis toitsin rinnaga, seejärel piimaseguga. 3 nädalaga olin totaalselt läbi, lihtsalt enda vaimse tervise huvides läksime pudelile üle.
  Tahaks tõesti, et seekord õnnestuksin ja seeläbi vanadest haavadest üle saaksin!

 • Reply Triin 17. oktoober 2016 at 22:42

  Olen kasutanud manuaalset rinnapumpa ja sellega on üsna raske piima kätte saada, seega meeleldi katsetaks elekroonset.

 • Reply Nella 17. oktoober 2016 at 22:33

  Minu rasedus, mida täna on 26 nädalat, on kulgenud siiamaani üsna kergelt ja ma olen enda peas otsustanud, et nii sünnitus, kui ka siis kui laps sünnib, läheb kõik sama rahulikku rada edasi. Ehk siis ilma igasuguste suuremate valude ja füüsiliste muredeta. Kuna olen omapead, siis usun, et mu beebi lihtsalt hoiab mind ? AGA, eks me näe! 14 nädalat veel aega. Sinu postitusi lugedes, tuleb aga vahel hirm peale küll. Korra isegi lahistasin nutta, kuna tundsin su nibuprobleemile väga kaasa ja olin kurb, et äkki pean sama üle elama. ? Samas ma reaalselt väga ei karda midagi, tuleb mis tuleb! Siiski on su postitused väga suureks infoallikaks ja abiks mulle kui esmarasedale. Rind on mul eluaeg üsna lopsakas olnud ja natuke pelgan ikka, et ei tea, mis täpselt oodata, niiet rinnapump tundub üsna vajalik ja asjalik seadeldis, mis võiks ikkagi olemas olla igaks sajaks juhuks. Kuna rasedus on esimene ja varasemat kogemust ei ole, siis ilmselt kui peaks tekkima ikkagi probleeme piima ja rindadega, oleksin igasugusele leevendusele tänulik ??? aga see kvaliteetne rinnapump võita oleks super, oleks jälle üks mure vähem ?

 • Reply Ailit 17. oktoober 2016 at 22:32

  Varasem kogemus rinnapumpade osas puudub. Kui nüüd beebi sünnib, olen sellele mõelnud, kas osta, mida osta jne. Raske, kui pole kokkupuudet olnud. Küll aga on Medela nimi igalt poolt läbi käinued ja usun, et selle kasuks ka julgeksin otsustada. Kindlastu ei saaks lubada küll sellist elektrilist (antud hinnaklassis), aga manuaalset küll. Olgu siis manuaalne, aga kvaliteetne! :)

 • Reply Kaie 17. oktoober 2016 at 22:28

  Esimese lapsega ei kasutanud pumpa. Paisud olid sagedased külalised, aga noore ja “rohelisena” ei osanud kuidagi pumba soetamise peale mõelda. Jube mõeldagi tagasi selle aja peale. Nüüd olen teise lapse ootel ja pumpa tahaksin kindlasti. Ideaalne oleks elektriline, aga kuna 100 muud asja ka veel varuda vaja, siis oma rahakott kannataks ilmselt manuaalse ostu. Loosiõnn kuluks vahelduseks ära. :-)

 • Reply JuliaR 17. oktoober 2016 at 22:24

  Olen kasutanud Medela elektrilist pumpa, 7 aastat tagasi. Ei läinud sellega väga edukalt ja andsin selle ära. Teise lapsega üldse ei proovinudki pumpa kasutada, aga nüüd kolmandaga on tekkinud mõte, et äkki prooviks uuesti. Puudu veel vaid pump :)

 • Reply Geiu 17. oktoober 2016 at 22:23

  Olen kasutanud Tomme Tippee manuaalset, kuid väga sooviks proovida Medela elektrilist :) Järgmisel aastal oleks tarvis ?

 • Reply Helena 17. oktoober 2016 at 22:23

  Olen kasutanud enne manuaalselt aga selle elektrilise võtaks küll hea meelega :)

 • Reply KTY 17. oktoober 2016 at 22:15

  Ema kasutas kunagi Medela pumpa. Tundus normaalsena :)

 • Reply Mariann K. 17. oktoober 2016 at 22:14

  Olen kasutanud Nuk’i manuaalset ja 2-faasilist. Manuaalne üldse ei istunud, 2-faasiline oli väga asjalik ja sain ka miskit välja pumbatud. Mina pigem kasutasin seda piimatootluse suurendamiseks, siiani ei tea, kas see reaalselt vajalik oli, aga kuna lapsel oli pikk tissistreik, siis tegin kõike, et ainult rinnale tagasi saada. Medela on mulle täitsa võõras, aga olen kuulnud vaid kiidusõnu. Seetõttu ka kommenteerin :)
  Sooviksin teha vahva üllatuse mehe venna naisele, kes peagi sünnitama hakkab. Usun, et tal oleks selle üle hea meel ja see oleks ka supervajalik! Äkki loosiõnn naeratab ka kunagi ja saab kellelegi head meelt valmistada :)

 • Reply Karolin 17. oktoober 2016 at 22:12

  Rinnapumpa ei ole omale veel soetanud, kuid plaanis on küll ja üsna kohe.Loomulikult tahaks elektrilist, kuna see on kindlasti mugavam kui manuaalne.Tehes eeltööd ja uurides erinevate pumpade tausta tundub Medela Swing olevat rinnapumpade Armani, sest igalt poolt kuulen ja loen selle kohta vaid kiidusõnu(sellest ilmselt ka krõbe hind).Enne kui rahakoti rauad lahti löön, proovin kätt hoopis siin, ehk õnn naeratab mulle ja saan järgi jäänud raha eest soetada hoopis kuud beebile tarvilikku ?

  • Reply Karolin 17. oktoober 2016 at 22:13

   Muud*

 • Reply Laura 17. oktoober 2016 at 22:08

  Mina kasutasin Tommee Tippee manuaalset pumpa. Noh eitea kas nüüd asi oli minu oskamatuses või reaalselt polnudki sealt midagi välja tulemas, aga igaljuhul ei hakanud paraku tulema ka. Tagantjärgi kahetsen küll, et sai see nüss ostetud, sest no oleks ju pidanud ikka juurde tekkima ja tulema hakkama, aga ei midagi. Niisiis oleks tore võita see pump tuleviku varuks, et teine laps saaks rohkem rinnapiima kui esimene. :P

 • Reply Laura 17. oktoober 2016 at 22:02

  Olen esimest korda beebiootel.
  Ei teagi millist soetada endale aga räägitakse et elektrooniline nüüd parem. Kahjuks on elektrooniline rinnapump kallis.
  Ma ei kujuta ette hetkel seda rinnamajandust ja seda valu. Raseduse algul olid mul rinnad hellad aga enam mitte aga nüüdseks on hakanud mul tulema ohtralt ternespiima. Kasulik oleks see rinnapump mulle väga kuna endal on kergem ja parem.

 • Reply Karmen 17. oktoober 2016 at 21:58

  Ma olen kasutanud Medela Harmony pumpa, mis on muid hea, aga paraku väsib käsi nii ruttu ära. Nüüd olengi mõelnud, kas osta elektriline või mitte, sest hind on ikka päris krõbe :D

 • Reply Birx 17. oktoober 2016 at 21:57

  Kas elektriline v manuaalne seda polegi otsustada suutnud veel ;) aga kui õnn naerataks siis olex küll suppper:)

 • Reply Keily 17. oktoober 2016 at 21:57

  Medela mini elektrik ja medela manuaalne.no manuaalsega ei tule piimalõhna ka välja :D

 • Reply Kadri 17. oktoober 2016 at 21:56

  Kasutan manuaalset Tomme Tippe rinnapumpa. Beebi hetkel 7.5 kuune ja no tahaks kodust välja ka ikka minna. Aga selle manuaalse pumbaga on üks paras kammajàa ?. No lüpsa ja lüpsa ning siis saad healjuhul 40mil kätte. No nii vähe lihtsalt. Sellises tempos peaksin ma iga paari tunni takka kuu aega järjest pumpama, et saaksin minna üks õhtu välja. ? Ja mu tibulinnuke sööb nii päeval kui ka öösel palju. 15 korda vähemalt. Seega manuaalse pumbaga no ei viitsi enam mässata.. Üks 160mil kotike küll ootab sügavas, aga see on phm ainult 1 toidukord. Seega hetkeseisuga ma manuaalse pumbaga mässata ei viitsi ja jään heale õnnele lootma. ??

 • Reply Keiti 17. oktoober 2016 at 21:53

  See oleks taaskord kingituseks minu õele :)

 • Reply Piret 17. oktoober 2016 at 21:48

  Esimese lapsega ajasin asjad ära ilma pumbata. Nüüd kohe on teine poiss sündimas ja väike nurruv masin kulub igal juhul ära, et oma elu lihtsam ja mugavam oleks.

 • Reply Sassssssu 17. oktoober 2016 at 21:43

  Pole siiani veel vaja läinud, esimene laps alles tulekul. Kuid usun, et oleks suureks abiks, paar nädalat tagasi sain tunda ka seda jubedat tissivalu ja ei pidanud isegi rindadele vastu minema, niisama valutasid ikka väga jubedalt. Nüüd natuke paremaks läinud aga ei sooviks enam tunda seda. Seega usun, et see elektriline pump oleks väga kasulik tulevikus :)
  Kuigi see terve tissimajandus tundub kõige jubedam ja ma võin kindlalt väita, et sünnitus ei tundu pooltki nii jube..

 • Reply Liisa 17. oktoober 2016 at 21:40

  Ootan jaanuaris oma teise lapse sündi. 10 aastat tagasi kui esimene sündisin kogesin kõike seda, mida sa praegu imetamise alguses, lõhenenud ja veritsevad nibud, piimapais ja vale imetamisvõte. Sain sõbrannalt käsipumba laenuks, et vahepeal katkistele tissidele natukenegi puhkust anda aga ikka jube nuhtlus oli see pumpamine ja kätte sai piima ka väga vähe nii et loobusin peatselt ja imetasin nutmisega läbisegi beebit edasi. Seekord üritaks sarnast olukorda vältida ja ehk oleks kvaliteetsemast rinnapumbast abi.

 • Reply Kadi 17. oktoober 2016 at 21:38

  Olen oma esimese lapse ootel. Minu ostunimekirjas on ka rinnapump, aga ei ole veel osanud ühtegi välja valida… ilmselt oleks mugavam elektriline pump, aga jah need ju nii kallid :s Peaaegu juba mõtlesin, et mis seal ikka, kui tõesti piimapais tekib, siis ostan pumba, ei hakka enne kulutama. Aga olgem ausad, siis on juba raskem leida kiiresti normaalse hinnaga pumpa.

 • Reply Maris 17. oktoober 2016 at 21:35

  Mina kasutasin ka seda sama pumpa, tõesti maailma parim leiutis :) kui võidaksin, teeksin sõbrannale väärt kingi

 • Reply Piret 17. oktoober 2016 at 21:35

  Mina kasutasin Philips Avent manuaalset pumpa ja lõpuks igatsesin juba elektrilist, et saaks kiiremini ja lihtsama vaevaga hakkama :)

 • Reply Kerli 17. oktoober 2016 at 21:33

  Ootan oma esimest last ja varasemalt ei leidnud, et rinnapump “must be” asjade nimekirjas on. Mõtlesin, et küll jõuab aja jooksul muretseda, kui vajadus tekib. Sinu blogi lugedes on aga hirm tekkinud, et peaks midagi juba varakult valmis muretsema. Kiikan salaja sinu kiidetud Medela swingi poole.

 • Reply I.P 17. oktoober 2016 at 21:30

  Kuna olen esimest korda beebiootel, pole ühegi teise rinnapumbaga kogemust. Seetõttu on olnud hea lugeda sinu kogemusi ja nüüd veel suurem meel, kui saaksin tulevikus selle imelise toote ise järgi proovid! Usun, et oleksin ka pigem elektrilise rinnapumba poolt – milleks teha elu raskemaks kui on ju mugavad alternatiivsed lahendused. :)

 • Reply Kertu 17. oktoober 2016 at 21:29

  lovi manuaalne rinnapump, aga ma kujutan ette kui palju mugavam oleks elektriline. Eriti tore oleks see ju endale võita, ülivajalik asi tegelikult.

 • Reply Triinu 17. oktoober 2016 at 21:28

  Meil alles esimene laps tulekul nii et ei ole rinnapumpa kasutanud. Plaanis on osta elektrooniline ja kui rahaliselt vøimalik siis valiksingi selle sama, mille vàlja loosid kuna olen selle firma kohta palju head kuulnud?

 • Reply Kaisa 17. oktoober 2016 at 21:27

  Olen kasutanud Medela elektrilist rinnapumpa,laenasin õelt ja keerasin pekki :D Hiljem kasutasin Avent manuaali, sai asja ära ajatud küll, kuid see pump tundub tõesti megahea. Kuna rinnapump on meie sõprade seas nii populaarne, et oleme seda üksteiele laenanud kui vaja, siis see pump tundub eriti fäääänsii!

 • Reply Liisa 17. oktoober 2016 at 21:26

  Mina olen esmarase seega pole varem rinnapumpa kasutanud, aga plaani olen võtnud soetada elektriline rinnapump. Tähtaeg on juba sel reedel (21.10) nii et kohe kohe võib üks pisike tegelinski pea välja pista ning väga hea oleks kui see rinnapump oleks juba kodus ootamas :)

 • Reply Kristel Nuudi 17. oktoober 2016 at 21:26

  Minu kulla kallil õel oleks vaja. Kuna siiani on kogu see beebi staff meil käest kätte liikunud siis praegune pump annab kohe kohe saba.
  Beebsu saab tal 21sel kuu vanuseks.
  Ja uus pump oleks hädavajalik

 • 1 2