LAPSED Lasteasjad

beebikiigust

9. november 2016

Eile käis Lentsu sünna puhul Triinu koos Kristoga külas ja kuna nendel ka maikuus beebi tuleb, siis läks jutt muidugi beebidele ja lasteasjadele. Ühel hetkel küsis Kristo, et mis on selline beebiasi, milleta ma ei saaks hakkama. Ma ei tea, kas sellist asja üldse on, milleta hakkama üldse ei saaks, aga asendamatu asi meie majas on 100% beebikiik. Ma tean, et nii paljud räägivad, et ah, meil üldse vaja polnud, aga minul on mõlemad lapsed beebikiiku armastanud ja see on neil aidanud uinuda, rahustanud neid paha tujuga maha ja üldse on neil jumala tsill seal õõtsuda. Lende näiteks tahab palju süles olla, aga mõnikord õnnestub ta nn ära petta. et panen ta tekiga kiiku ja saangi rahus maja peal toimetusi teha.

Kiikusid on väga erinevas hinnaklassis, aga ma ise arvan, et igasugune kiik ajab asja ära. Mari ajal oli mul mingi viienda-kuuenda ringi vana kiiguront ja käis kah. Nüüd on mul aga NaguUuest pärit Graco Lovin Hug beebikiik (LINK). Ma sain selle täitsa tuttuuena, kuid soodsama hinnaga, kui muudes poodides. 99€ maksis ja mu kasuisa tõi selle mulle koju juba siis, kui Lende paaripäevane oli. Reaalselt PARIM asi ever!

Kui keegi kahtleb, et kas tal ikka on kiike vaja ja võtab palju ruumi ja mina ei tea mida veel, siis tegelikult ka – mina ütlen, et teeb vanemate elu palju lihtsamaks. Ja kui enam kiiku kasutada ei saa/taha, siis saab selle ju alati järelturul maha müüa. Ma tegelikult ei tea, sest mul endal pole olnud, aga samamoodi soovitatakse neid vibreerivaid lamamistoole. Kui aga valima peaks, soovitaks mina ikkagi kiiku. Jah, eks ta võtab jah natukene ruumi, aga kui mul on valida, et kas vähem ruumi elutoas vs beebi, keda ma aina süles kiigutama pean, siis ma valin esimese variandi. Õnneks meil on elutoas ruumi küll ja veel, ei olnud üldse probleemi kiiku siia ära mahutada.

DSC_9702

Igatahes jah, ega ma muud öelda tahtnudki, kui et minu must-have beebiasjade nimekirjas on beebikiik TOP3’mes esindatud küll. Ja muuseas ma alguses tahtsin endale raudselt mamaroo kiiku, aga siis seda parasjagu NaguUues ei olnud ja ma võtsin selle Graco oma. Nüüd aga vaatan, et see on hea hinnaga olemas. Okei, 170€ pole just kõige odavam, aga ma oleks selle paar kuud tagasi pea 300€ eest endale ühest beebipoest ostnud, nii et selles suhtes on ta odavam küll. Mamaroo tundub iseenesest vähem ruumi võtvat ja kannatab natsa raskemat last ja…

On kellelgi Mamarooga kogemusi? Või kellel üldse beebikiik on olnud ja kiita oskab/tahab? 🙂

Loe ka neid postitusi!

31 kommentaari

Jäta kommentaar

 • Avatar
  Vasta A 14. november 2016 at 23:00

  Mul on mitu last ja oli ka esimese lapsega ostetud igast helide ja vibraga kiiktool, aga kui nüüd keegi küsiks, kas ma soovitaks, siis pigem ei. Ma ei ostaks enam 😀 Aga minu must have on kindlasti Babybjőrn lamamistool-kiik. See on nii arendav, laps õpib ise seal kiikuma. Selle saab väga kompaktseks teha. Mahub kohvrisse, saab reisile kaasa võtta ja isegi restoranis saab jalaga oma titte kiigutada 😀 Nii rahul teine seal. Seda suurt kiiku ei saa nii palju ära kasutada. Babybjőrni on nii lihtne kaasa pakkida kasvõi sõbranna juurde. Hehe…Seda ma soovitaks küll!

 • Avatar
  Vasta Käthlin Kondike 14. november 2016 at 16:44

  Tahaks ka sellist kiiku aga naguuus saidil äraostetud. Ega keegi ei müü enda oma:)

 • Avatar
  Vasta Mari 11. november 2016 at 12:54

  Mul olid lapsel olemas nii beebikiik kui ka lamamistool ja meie peres sai hindamatuks asjaks siiski lamamistool, mis vibreeris. Beebikiigus ta ei rahunenud üldse maha, ilmselt see kõikumine ei meeldinud talle, aga lamamistoolis võis lõputult chillida ja seda oli kergem ja lihtsam koos lapsega näiteks ühest kohast teise tõsta (kui oli söögitegemise aeg, siis laps minuga kööki jne).

 • Avatar
  Vasta Beebiemme 11. november 2016 at 04:06

  Ma pean vist lõpetama su blogi lugemise, Mallu. Liiga head reklaami teed siin asjadele ja ma öiste toitmiste ajal siis loen ja muudkui ostlen. Eile beebiraamat, täna beebikiik… Dziisas ma ütlen, varsti läheb korralikku lotovõitu tarvis niimoodi! 😀

  • Mallukas
   Vasta Mallukas 11. november 2016 at 08:17

   Millise kiigu ostsid? 🙂

   • Avatar
    Vasta Beebiemme 11. november 2016 at 19:56

    Graco Lovin Hug NaguUuest 🙂

 • Avatar
  Vasta Kertu 10. november 2016 at 22:24

  Mul on kodus ootamas Graco Sweetpeace kiik, vibreerib ja mängib muusikat lisaks kiigutamisele. Esimese lapsega ei osanud ka puudust tunda, aga nüüd ikka igaks juhuks sai soetatud. Näis kuidas põnnile meeldib, täna on tähtaeg, aga ta ei mõtlegi veel välja tulla 😀

 • Avatar
  Vasta Gerda 10. november 2016 at 12:22

  Mina ei kujuta oma elu hüppekiigeta ette. Mind mõlemad on seda väga armastanud. Ilmselgelt vastusündinuna oli lemmik lamamistool,kiik meie majja kuidagi ei sattunud ja ei tundnud nagu puudust ka,beebid olid toolis rahul. Meil oli selline http://www.babymoov.co.uk/baby-bouncers-swings/65-swoon-up–3661276014749.html?gclid=COTwhbD6ndACFSUW0wodWAME_A
  Selle tooli ostsime selle pärast,et meil on kodus koer,kass ja oli ka kaheaastane laps ja nii oli mugav ja turvaline,et keegi ei käi koguaeg beebit torkimas/nuuskimas.
  Mumaroo disain on lahe,aga minu jaoks pole need sada erinevat funktsiooni nii tähtsad. Kui ostad,siis ootaks arvustust küll 🙂

  • Avatar
   Vasta Gerda 10. november 2016 at 12:22

   Minu mõlemad*

 • Avatar
  Vasta Brigit 10. november 2016 at 07:32

  Meile kingiti bright startsi kiik (uus) ja teise ringi mamaroo. Alguses eelistasin ise Bright Starsti oma, sest Mamaroo oli natuke eelmisest kasutajast lohku vajunud ja vastsündinu pea jäi liiga rinnale. Hiljem juba meeldiski lapsele see esimene rohkem, sai lamamistoolina vibreerima ka panna ja ütleme nii, et kasutasin rood vähe, teisest ta imeliselt parem ei olnud ja uuesti ostaks pigem selle BS oma ?

  • Avatar
   Vasta Brigit 10. november 2016 at 08:47

   Tead vaatasin pilte mis aasta kiik võis olla ja äkki oli hoopis rockaroo ?

 • Avatar
  Vasta Saara 9. november 2016 at 23:07

  Mul oli nii Mamaroo kui Babybjörn, pean ütlema, et BB tahabki minuarust veidi suuremat last – panin küll oma poisi sinna väga väiksena, aga ei arvanud sellest miskit. Kui sai kahe-kuuseks ja oli juba raskem ja rapsis seal toolis, siis oli juba huvitavam – nüüd nelja-kuusena on üks lemmikuid kohti. Mamaroo on küll vägev ja tore aga..kui ei ole just tohutu süleloom, siis mõttetu; mulle meeldib et laps eelistab BBd rohkem, kuna see sahmimine&hüplemine on talle endale tore. Samas mu sõbranna poleks vist ilma Mamaroota ellu jäänud – laps polnud küll viril, aga seal oli alati rahulik ja magas paremini ja andis emale võimaluse ise toimetada. Niiet nagu kõikide lasteasjadega – oleneb lapsest 🙂

 • Avatar
  Vasta meow 9. november 2016 at 22:54

  Meil oli Babybjörn asendamatu. Tegelt siiani suur abimees! Sellist kiiku meil polnudki, lamamistool ajas asja ära

 • Avatar
  Vasta Hanna-Greete Kilk 9. november 2016 at 22:19

  Meil pojal täpselt samasugune beebikiik nagu sinu Lendel, ma ei ostnud seda vaid sõbranna andis oma lapse kasutatud kiigu meile. Sest sõbranna lapsed on kiigust välja kasvanud 🙂

 • Avatar
  Vasta Kerli 9. november 2016 at 21:55

  Ei olnd mu lapsel kiiku ega lamamistooli. Kiigu peale isegi ei mõelnud, sest ei kartsin lapse selle kiigutamise/kussutamisega liialt ära harjutada. Ja lamamistooli koguaeg mõtlesin osta, aga muudkui lükkus edasi ja edasi ja lõpuks oli laps nii suur juba, et polnd enam mõttes.
  Aga minu päästja oli aeroobikapall, millepeal last gaasivalude ja muude murede ajal hüpitatud ja õõtsutatud sai. Ja sai ka enda tagumikku ja jalalihaseid veits treenida:)

 • Avatar
  Vasta Agnes 9. november 2016 at 20:44

  Mul on kasutatud Mamaroo, arvatavasti mingi vanem mudel. Meie 3 kuune piiga fännab küll seda. Just autosõidu funktsioon on eriline lemmik ja lisades sinna autohääled, võib ta seal omajagu aega chillida. Ühel päeval kui ei sobinud isegi süles siis oli kiik päästja. Jäi isegi seal magama, enne protestis täielikult magama jäämise ees.

 • Avatar
  Vasta Kristiin 9. november 2016 at 20:42

  Meil täpselt sama kiik, jumalik asi!!! Poja armastab seda ja meie ise ka 😀

 • Avatar
  Vasta Mari 9. november 2016 at 20:35

  Mina ise tahtsin saada Mamaroo 4moms aga no kaasa sellega vaga nõus ei ole, eelmise lapsega vaja ei lainud, voi oleks ju võinud aga pigem ta arvab, et laheb nn üle helistamiseks katte ara aga kui laps selline et ei saa üleüldse kohe ilma olla siis soovitan kindlasti seda. Olen oma sõbranna lapsel seda näinud katsunud proovinud jne ja kiidetakse ikka vaga seda , lisaks on ta ülimalt stiilne.

 • Avatar
  Vasta liis 9. november 2016 at 20:16

  Meil õnneks polnudki vaja, mõlemad poisid olid nii rahulikud, et magasid enamus ajast, igast gaaside ja hamba tuleku probleemid olid olemata. Aga nüüd mõtlen, et kui kunagi peaks kolmas tulema siis saan kindlasti topelt tagasi 😀

 • Avatar
  Vasta Ave 9. november 2016 at 20:00

  Minu oli kasutusel Chicco Jolie, olin väga rahul. Kuna beebs oli kerge nagu udusulg, siis sain seda ikka päris kaua kasutada 😀 Meeldis selle õrn vibreerimisfunktsioon ja need helid.

 • Avatar
  Vasta MarianneL 9. november 2016 at 19:55

  Hehe, see Mamaroo kiik on minu arust nagu mingi kosmoseleiutis 😀 aga kas kiik on siis ka parem ost kui BB lamamistool?

  • Mallukas
   Vasta Mallukas 9. november 2016 at 19:58

   No kiik on iga päev kasutuses ja BB lamamistoolis on ta olnud paar üksikut korda. Ta veel nii väike ka, ehk hiljem meeldib rohkem.

 • Avatar
  Vasta Merka 9. november 2016 at 19:53

  Mina ostsin alguses oma lapsele Brittoni vibreeriva lamamistooli.. ajas asja ära aga muusika hakkas endale nii närvidele käima, et kruvisin lahti ja lõikasin muusika juhtme läbi ? Siis aga avastasin järelturult Bright Starts beebikiigu (https://cache.osta.ee/iv2/auctions/1_23_31770461.jpg) ja no tõesti, parim asi. Soovitan ka soojalt beebikiiku ja kindlasti tulevikus, kui peaks meie perre sündima pisike, ostan jälle ?

 • Avatar
  Vasta Laura 9. november 2016 at 19:50

  Beebikiik on tõesti must have . Meil oli ka , noh on ikka veel , müügis 🙂 . Aga see kiik on tõesti vajalik kui last vaja rahustada ja oma käed väsinud või oma toimetusi teha . Meie kasutasime pidevalt ja nii kaua kui kaal lubas .

 • Avatar
  Vasta Riti 9. november 2016 at 19:49

  Meil oli ka beebikiik, küll värises ja ise pidi kiigutama aa beebi sisse ja kohe uinus, ole kodus enamusajast üksi,(mees töötab Norras) peale beebi sündi oli 6 nädalat ära ja tänu kiigele sain kõik asjad tehtud.

 • Avatar
  Vasta Kats 9. november 2016 at 19:47

  Olen nõus, kiik oli ka mul täiesti asendamatu asi. Meil oli mingi Fisher Price mitmenda ringi kiik, aga väga ok oli 🙂 Sai nii küljele kui ette-taha kiikuma panna, erinevad meloodiad, karussell ja istumisasend ja magamisasend 🙂 Super asi!

 • Avatar
  Vasta Anni 9. november 2016 at 19:44

  Mina ostsin Mamas&Papas starlight swing’i. Kiik oli kyll teisel ringil aga minu arvates oli ikka asjalik asi. Väga palju küll ei kasutanud aga mõni kord oli nii, et tee või tina, laps magama ei jäänud. Panin kiiku, rahustava laulukese ning õrnalt kiikuma ja magama ta jäi ?. Üldse ei kahetse.et ostsin.

 • Avatar
  Vasta Mari 9. november 2016 at 19:43

  Pole küll teema kohane kuid kas sa selle jalanõu poe loosimise tegid juba ära? Olen silma peal hoidnud kuid pole veel näinud, et oleksid sellest kuskil kirjutanud.
  PS!! Lende on tõsiselt armas oma veidikene pahurate nägudega ?

  • Mallukas
   Vasta Mallukas 9. november 2016 at 19:51

   appi, unustasin jah 😀

 • Avatar
  Vasta Maarja 9. november 2016 at 19:42

  Mul oli kyll ilma elektroonikata(ei kiigitanud ise)sai värisema panna ja ise hoogu teha,täiesti asendamatu asi söögi tegemisel,nii rahulikult istus ja vaatas kuidas syya teen ja dušši all käisin ka koos veebi kiigega ?.nii mugav asi emale,kes teeb koduseid toimetusi ka .

 • Avatar
  Vasta Kristiina 9. november 2016 at 18:43

  Kiik on vist tõesti üks must have asi. Sest endal beebsu alles sündimas kuid kodus ootab härrakest juba selline ( http://www.tipatapa.ee/detailid.php?4947 ) sai just see valitud, kuna kannatab rohkem kaalu, ning teinekord kui tukastama jääb saab seljatoe ilusti tasaseks lasta ning beebi saab rahus magada. Muidugi ennem oli ka plaanis taoline kiige moodi tool soetada kuid sai viimasel hetkel ümber otsustatud. Loodan, et see toolikenegi end ära tasub ja põnnile meeldib seal aega veeta. Lisan siis, et samamoodi laulab, vibreerib ja saab jalaga ise kõigutada teda selles 😉
  Aga Mallu, Lende ikka nii numpsi. Ei jõua enam ära oodata millal enda beebsu välja otsustab vupsata 😉 Palju õnne ka piigale, kallistused teiepoole teele 😉