PILDID

õpin photoshoppi kasutama

7. märts 2017

Pikka juttu pole. Mul pole märkmikku ja ma ei tea üldse, millal keegi pildistama tuleb. Seega pean iga hetk valmis olema selleks, et keegi asub sisse ja tahab pilte saada. Mis seal ikka, saab küll, aga pingeline on oodata. Ma olen siin praegu kahe tule vahel, et kas peaks vanni minema või mitte. Enne just hakkasin minema, mõtlesin, et töötlen veel naaa-aaa-aatukene ja siis kohe lähen. Kolm minutit hiljem oli uksel koputus. Hea, et ma ei läind. Muidu oleks küll päris naljakas olnud.

“Tere, tulime pildistama.”

-“Selge, oodake siin, fotograaf tuleb kohe vannist välja…”.

Ma EELDAN, et täna enam keegi ei tule, seega ma võtan korraks aja maha, blogin, lähen vanni ja töötlen edasi.

Eile otsustasin, et ma tahan photoshoppi kasutama hakata. Seda seetõttu, et Triinu tegi mulle nii ilusa sünnakingi ja seal pildistamiseks on vaja oskusi photoshopis, sest ega ma ei saa ju tegelikult beebit “unenäopüüdjaga” seinale riputada. Või noh, saan küll, aga seal sees ei ole beebit üldse muidu normaalselt näha ja… no kergemaks ja ohutumaks teeks ikka see oskus mulle selle küll. Nii et võib öelda, et Triinu kink sunnib mind arenema 😀

Mõtlesin, et kui raske see olla saab. Ehk siis kahe pildi nn kokku töötlemine. Et ühel pildil on see taust/prop/asi, millel ma tahan, et beebi oleks ja teisel pildil siis beebi, mina lihtsalt lõikan beebi välja ja tõstan ta teisele pildile. Nojah, kuna ma elusees polnud fotoshoppi kasutanud, siis peale poolteist tundi jamamist, ropendamist, närvitsemist, sekundikaupa tutorialide vaatamist ja poolenesti närvihaigeks muutumist sain lõpuks midagi valmis.

Kuidas ma seda tegin? Kõigepealt üritasin netist leida mõnda tasuta digitaalset tausta, ehk siis googeldasin free digital background. Sain ühe niraka, aga ma tahtsingi ju ainult proovida. Osta kohe ei raatsinud, et äkki ei oska üldse. Seega võtsin ühelt pildistamiselt beebi pildi ja selle imeliku ee… lehtedega värgenduse pildi, tõmbasin photoshopi* ja avasin SELLE video.

DSC_5875-2

carriage-1489822_1920

Pooltteist tundi raevu hiljem sain ma tulemuseks siis selle:

17197866_10155081731554911_1233366419_n

Avaldan teile saladuse, et see pilt on TÖÖDELDUD ja see beebi päriselt ei olnudki selle peal….usute mind või? Igatahes, nali-naljaks. Ma tavaliselt annan siinkohal alla, sest mulle ei meeldi rasked asjad ja need ainult ärritavad mind, aga eile tahtsin aina veel ja veel katsetada. Paraku oli kell kolm öösel saanud ja ma pidin magama minema.

Täna olin targem, sest veel voodiski vaatasin ma paari tutoriali (seda). Sain teada, et kuigi netis müüakse neid backdoppe, siis kõige parem on enda omad ikka ise teha, sest siis saad sa näiteks beebi alla panna sama kanga mis propsi pildil ja no üldse teha kõik enda jaoks lihtsamaks. Seega võtsin tänasest fotoshuudist ühe beebipildi ja teipisin enda propsi seina. Tulemuseks siis need kaks pilti, mida hakkasin kokku keevitama.

DSC_7741

dsc_7601-3581202

Loomulikult vaatasin ma kordamööda seda kahte videot, tegin ühe liigutuse, vandusin, panin pausile, proovisin ise, ei leidnud õigeid kohti, avastasin, et meil erinevad photoshopid, vandusin veel, proovisin ise midagi aretada ja lõpuks pusisingi ma midagi kokku. Jah, see on veel mega… algeline, aga ikka parem kui eile 😀 Tegin veel mustvalge versiooni ka, et vigu paremini varjata.

Pagan, pidin ma seda õppima hakkama, nüüd ei jää mulle siin elus vist sekunditki vaba aega 😀

bebeu

Ühesõnaga, me kõik alustame kuskilt, jätke siis meelde, et siit alustasin mina. See esimene pilt on päris hea, eks :D! Igatahes, kui keegi oskab seda mega lõdva randmega, siis palun tulge külla, kostitan hea ja paremaga! Lihtsalt niimoodi otse õppida on  kõige lihtsam ja ma oleks nii tänulik!

*Ma ostsin Lightroomi (maksan 11 euri kuus) ja sellega koos tuli ka Photoshop kaasa, seega ma ei tegele piraatlusega, nagu mind siin alati tembeldatakse piraadiks 😀

DSC_77xxxx30-2

Kolmas katse

DSC_7741-5

neljas katse

Loe ka neid postitusi!

31 kommentaari

Jäta kommentaar

 • Avatar
  Vasta S. 10. märts 2017 at 00:28

  Minu petsid ka need pildid ära 😀 va esimene pilt siis. Järelikult on sellessuhtes kindlasti algaja kohta jube hästi tehtud, kuna minusugune võhik ei saa arugi, et töödeldud. Äge. (Y)

 • Avatar
  Vasta Eva 8. märts 2017 at 15:55

  Sa oled kindlasti seda kusagil maininud, aga mis fotokaga pildistad? (:

  • Mallukas
   Vasta Mallukas 8. märts 2017 at 15:59

   NikonD7200

 • Avatar
  Vasta Nipi 8. märts 2017 at 12:18

  Kirjutasin pika kommentaari ja siis viskas reklaamiaken lahti ja mu kommentaar siin aknas kadus. Vastik-vastik.

  Aga pildid mu meelest Photoshopis alustaja kohta päris head. No see esimene välja arvata 😀
  Teine katse on kuidagi parem, kui kolmas ja neljas. Kolmandal-neljandal on näha, et beebi ja taust on eri piltidelt. Tonaalsus erinev. Kindlasti saad selle paika, kui veel veidi uurid ja õpid. Algaja kohta väga hea igatahes.

  Mis arvutit sa kasutad? Täpset mudelit mõtlen. Otsisin veits blogist, aga leidsin ainult MacBook Air’i, aga nüüd sul midagi uuemat vist…

  Küsin, sest tahaks läpakat, aga pole kindel, kas nt MacBook saaks Lightroomiga hakkama. Photoshoppi võin pm lauaarvutis ka kasutada, seda nii tihti vaja ei lähe.

  • Mallukas
   Vasta Mallukas 8. märts 2017 at 12:25

   macbook air jah, aga krt LR jookseb tihti kokku..

   • Avatar
    Vasta Nipi 8. märts 2017 at 13:28

    Air näitajate poolest parem kui MacBook… MacBook’i pole siis järelikult üldse mõtet proovida. Kuigi paar videot kuskil netis on, kus LR jookseb päris OK. Peab vist MB Pro’d vaatama siis hoopis.

    • Avatar
     Vasta Leevi 8. märts 2017 at 17:26

     Olen ise just uut läpakat ostmas (ka veendunud Mac OS kasutaja). MacBook pro on ainus, millega normaalselt töödelda saab ja sedagi vaid kõrgema speciga variandid. Kõige uuemal MB Prol on väga mõnus touchbar, mis töötlemisel mõnus ja käepärane.
     Mul on 2 MacBook Pro’d varem olnud ja väga rahul.
     Sel korral olen vaadanud ka muid kui Apple nt Ubuntu või Hackintoshiks sobivad läpakad. Aga PS nende peal ei tööta täisvõimsusel ning need kaks mis mulle meeldivad, maksavad pea sama palju kui normaalne MacBook Pro 😀
     Windowsi peale lähen viimases hädas, MacOs on niii palju vähem stressi põhjustavam. See lihtsalt töötab.

     • Avatar
      Nipi 9. märts 2017 at 12:49

      Ma Photoshoppi iseenesest kasutan pigem vähe viimasel ajal. Üritan Lightroomi käppa saada. Lightroom tundub MacBook’il ka ikkagi täitsa töötavat.
      Mul oleks see läpakas Mac Mini kõrvale teiseks (kaasaskantavaks) alternatiiviks. “Raskemaid” fotomanipulatsioone saan selle peal teha.

      Parimate näitajatega Pro on minu jaoks kallis ja ilmselt ka overkill. TouchBar väga kasutust ei leiaks, ma kardan, sest ma trüki pimesi ja vaatan klaviatuurile harva. Pigem kasutan shortcutte, sest need on “näpu sees”.

      Aga eks kõik oleneb kasutusest ka. Ainsa arvutina ehk lauaka asendajana pigem ikkagi MacBook Pro.

      Millalgi sel aastal peaks uued MacBook’id ka tulema… peab vist need ära ootama enne, kui midagi otsustada.

      Windowsi ei taha, sellega piisavalt kogemusi ja ei viitsi jamada.

 • Avatar
  Vasta Reelika 8. märts 2017 at 11:17

  Mäletan, et minul olid ka algsed katsetud sellised, et objekti kõrval oli ikka tausta näha. Ma muidugi lõikasin objekti välja ka nii, et kustutasin aga julgelt tausta ära koguaeg ja siis ükshetk avastasin, et kustutasin midagi sellist ära, mida tegelt oleks vb tahtnud ja siis ei saanud enam nii palju undo teha ja olin mega närvis. Siia aga avastasin layer maskid, täiesti imelised asjad. Soovitan sul ka lugeda natukene nende kohta, super ägedaid asju saab teha. Selle konkreetse näite puhul – maskile sa joonistad valge ja musta värviga, üks teeb objekti nähtavaks, teine peidab ära – joonistad mustaga (kustutad), ups läks liiga palju, joonistad lihtsalt valgega üle ja kadunud osa jälle nähtaval. :))

  • Avatar
   Vasta Reelika 8. märts 2017 at 11:19

   Aaa ja ära karda kasutada maskidega täpset (teravate servadega) brush-i (ära tee servi uduseks, va kui üritad välja lõigata objekti, mis ei ole fookuses).

 • Avatar
  Vasta Leelo 8. märts 2017 at 09:35

  Lahe postitus. Ma teen siiani kõik Paint ja nüüd olen avastanud PowerPointis piltide kokku panemise….Hea odav tudengile taskukohane.

 • Avatar
  Vasta Leevi 7. märts 2017 at 23:41

  Vaata Creative Live’s natukene ringi. Seal on päris palju asjalikke koolitusi. Samuti kindlasti Andrus Noorhani Eestis Photoshopi koolituse alal täielik tipp! Ja no praktika-praktika-praktika! 🙂 Kõik on niimoodi pusinud alguses, nii see õppimine käibki. Mu meelest on see kõige efektiivsem viis õppimiseks ka. Hea, et kätte võtsid.
  Mäletan kunagi üks algaja fotograaf kurtis mulle, et tal on igav. Ma soovitasin tal siis näiteks Photoshopiga pusida vms, et läheb vaja ikka. See hullult solvus, tegi isegi mingi blogipostituse kuidas ainult halvad fotograafid peavad oma fotosid töötlema jne. Nüüd töötleb ise ka, aga no õppima oleks võinud juba tol ajal hakata. Super, et sul teine suhtumine on ja sa end arendada tahad, piltidelt paistab ka kohe välja!
  Mulle endale meeldib töötlemine isegi rohkem kui pildistamine, aga ma harrastan nö fotomanipulatsiooni ehk siis reaalne pilt sünnibki alles töötluse käigus tükkidest kokku. See protsess on nii nauditav mu meelest, kuigi väga pikk. 🙂

  • Avatar
   Vasta Reelika 8. märts 2017 at 11:20

   +1

   Minumeelest on ka just fotomanipulatsiooni protsess totralt naudingutpakkuv. 😀

  • Avatar
   Vasta Nipi 8. märts 2017 at 12:26

   See nii naljakas jutt, et halvad fotograafid töötlevad. Digifotograafias on töötlemine ju nagu vanasti ilmutamine oli. Lightroom’iski ütleb programm “develop”. Ega siis fotograaf jpg-is oma pilte tee, ikka raw-s ja neid ei saa niisama otse aparaadist kasutada.

   Fotomanipulatsioon juba kategooria omaette ja kuigi see pole minu maitse (mulle meeldib realistlik värk), siis on jälle väga huvitav vaadata, mida fotodega teha on võimalik.

   Ja pisut Photoshoppi kulub ikka vahel ära, kasvõi selleks, et mõni üleliigne häiriv detail ära kloonida vmt.

   • Avatar
    Vasta Leevi 8. märts 2017 at 17:32

    Mu meelest ka on naljakas ja naiivne jutt, mul selleks see praegu meelde tuligi. 🙂 Eks ta on nüüdseks sellest ise ka aru saanud ja ilmselt isegi RAW’s pildistamise ära õppinud.
    Alguses kõike osata ei saagi…

 • Avatar
  Vasta Maria 7. märts 2017 at 20:48

  Eeee…..ütleme niimoodi, et eks me kõik alustame kuskilt.
  Ega see beebi eriti uhke seal ei ole ja päris nii lihtne see ei ole isegi PSs.

  Sellega olen ma igati nõus, et PS on lahe ja lõputute võimalustega programm. Eeltöötluse soovitaks ma ikkagi LR teema ja trikid teed siis PS.

  • Mallukas
   Vasta Mallukas 7. märts 2017 at 22:02

   ma ju ütlengi, et see EI ole lihtne, selle pärast ma ei oskagi 😀

   Ja just nii teengi, et pildid kokku PSis ja LRis töötlen pilti. Anna nüüd aega atra seada, eksole.

   • Avatar
    Vasta Maria 8. märts 2017 at 13:40

    Annan, annan…aga kobisen vaikselt edasi ka?
    Andrus Noorhane julge ja soovitada, seda siis nii LR kui ka PS õppimiseks. Tempo on kiire, kodus tasuks ka palju tööd teha…aga on väga uhke!

 • Avatar
  Vasta S 7. märts 2017 at 20:26

  Okei, ma ei saa lihtsalt üle, kui nunnu see jänkukostüümis beebi on!

 • Avatar
  Vasta Kristi 7. märts 2017 at 19:28

  Eestikeelset õpetust: http://www.metshein.com/course/adobe-illustrator-cs6/

 • Avatar
  Vasta Kätlin 7. märts 2017 at 19:21

  Lihtsam oleks äkki käega julgestada beebit pildistamise ajal ja siis mitme pildi peale kokku töödelda jupiti? Muidu hea töö lõpus 🙂 Minu petab ära igatahes

 • Avatar
  Vasta Piret 7. märts 2017 at 18:26

  Kui õhtul und ei ole, siis võta lahti adobelive.com ja seal nad teevad laivis igast imetrikke 😉

 • Avatar
  Vasta Tiina 7. märts 2017 at 17:43

  Sa oled nii lahe ja mulle niiii meeldib see mis sa teed! Tubli! Keep going!:)

 • Avatar
  Vasta Anja 7. märts 2017 at 17:25

  Pilt oleks minu arvates palju ilusam kui seda ülemist riputuspaela ei oleks nii palju näha ja selle asemel võiks nende rippuvate kaunistuste alla hoopis vaba ruumi jääda, mõjuks kohe palju paremini 🙂 aga muidu küll hea töö, mina oma algaja silmaga ei saa arugi, et see teine photoshopitud 🙂

  • Mallukas
   Vasta Mallukas 7. märts 2017 at 17:55

   Ma tegin kiiruga selle dreamcatcheri pildi, ma tahtsin lihtsalt proovida 🙂

   • Avatar
    Vasta Boffin 7. märts 2017 at 18:03

    Minumeelest see nöör jätab just eheda unenäopüüdja mulje.. 🙂
    #imeline ?

 • Avatar
  Vasta S 7. märts 2017 at 17:14

  Tee järgmine kord beebist pilti selle sama dreamcatcheri peal (nii et see on maas, mitte õhus). Siis jääb taust sama ja kergem on kokku panna neid layereid (praegu see kollane osa kumab seljal nt)

  • Mallukas
   Vasta Mallukas 7. märts 2017 at 17:55

   ma mõtlesin ise sama asja jah 🙂

 • Avatar
  Vasta Kati 7. märts 2017 at 17:05

  Ma võin sulle külla tulla, photoshopin igapäevaselt pillte kokku. Kui hästi ma õpetada oskan on iseasi aga koos saab ikka mõned näpunäited õppida 🙂

  • Mallukas
   Vasta Mallukas 7. märts 2017 at 17:07

   Palun tule jaaa! Millal sa aega leiaks?

   • Avatar
    Vasta Kati 7. märts 2017 at 17:11

    Mul on see nädal tiba kiire, iga õhtu mingi programm aga esimene selline vaba päev oleks pühapäev