Pikka juttu pole. Mul pole märkmikku ja ma ei tea üldse, millal keegi pildistama tuleb. Seega pean iga hetk valmis olema selleks, et keegi asub sisse ja tahab pilte saada. Mis seal ikka, saab küll, aga pingeline on oodata. Ma olen siin praegu kahe tule vahel, et kas peaks vanni minema või mitte. Enne just hakkasin minema, mõtlesin, et töötlen veel naaa-aaa-aatukene ja siis kohe lähen. Kolm minutit hiljem oli uksel koputus. Hea, et ma ei läind. Muidu oleks küll päris naljakas olnud.

“Tere, tulime pildistama.”

-“Selge, oodake siin, fotograaf tuleb kohe vannist välja…”.

Ma EELDAN, et täna enam keegi ei tule, seega ma võtan korraks aja maha, blogin, lähen vanni ja töötlen edasi.

Eile otsustasin, et ma tahan photoshoppi kasutama hakata. Seda seetõttu, et Triinu tegi mulle nii ilusa sünnakingi ja seal pildistamiseks on vaja oskusi photoshopis, sest ega ma ei saa ju tegelikult beebit “unenäopüüdjaga” seinale riputada. Või noh, saan küll, aga seal sees ei ole beebit üldse muidu normaalselt näha ja… no kergemaks ja ohutumaks teeks ikka see oskus mulle selle küll. Nii et võib öelda, et Triinu kink sunnib mind arenema :D

Mõtlesin, et kui raske see olla saab. Ehk siis kahe pildi nn kokku töötlemine. Et ühel pildil on see taust/prop/asi, millel ma tahan, et beebi oleks ja teisel pildil siis beebi, mina lihtsalt lõikan beebi välja ja tõstan ta teisele pildile. Nojah, kuna ma elusees polnud fotoshoppi kasutanud, siis peale poolteist tundi jamamist, ropendamist, närvitsemist, sekundikaupa tutorialide vaatamist ja poolenesti närvihaigeks muutumist sain lõpuks midagi valmis.

Kuidas ma seda tegin? Kõigepealt üritasin netist leida mõnda tasuta digitaalset tausta, ehk siis googeldasin free digital background. Sain ühe niraka, aga ma tahtsingi ju ainult proovida. Osta kohe ei raatsinud, et äkki ei oska üldse. Seega võtsin ühelt pildistamiselt beebi pildi ja selle imeliku ee… lehtedega värgenduse pildi, tõmbasin photoshopi* ja avasin SELLE video.

DSC_5875-2

carriage-1489822_1920

Pooltteist tundi raevu hiljem sain ma tulemuseks siis selle:

17197866_10155081731554911_1233366419_n

Avaldan teile saladuse, et see pilt on TÖÖDELDUD ja see beebi päriselt ei olnudki selle peal….usute mind või? Igatahes, nali-naljaks. Ma tavaliselt annan siinkohal alla, sest mulle ei meeldi rasked asjad ja need ainult ärritavad mind, aga eile tahtsin aina veel ja veel katsetada. Paraku oli kell kolm öösel saanud ja ma pidin magama minema.

Täna olin targem, sest veel voodiski vaatasin ma paari tutoriali (seda). Sain teada, et kuigi netis müüakse neid backdoppe, siis kõige parem on enda omad ikka ise teha, sest siis saad sa näiteks beebi alla panna sama kanga mis propsi pildil ja no üldse teha kõik enda jaoks lihtsamaks. Seega võtsin tänasest fotoshuudist ühe beebipildi ja teipisin enda propsi seina. Tulemuseks siis need kaks pilti, mida hakkasin kokku keevitama.

DSC_7741

DSC_7601

Loomulikult vaatasin ma kordamööda seda kahte videot, tegin ühe liigutuse, vandusin, panin pausile, proovisin ise, ei leidnud õigeid kohti, avastasin, et meil erinevad photoshopid, vandusin veel, proovisin ise midagi aretada ja lõpuks pusisingi ma midagi kokku. Jah, see on veel mega… algeline, aga ikka parem kui eile :D Tegin veel mustvalge versiooni ka, et vigu paremini varjata.

Pagan, pidin ma seda õppima hakkama, nüüd ei jää mulle siin elus vist sekunditki vaba aega :D

bebeu

Ühesõnaga, me kõik alustame kuskilt, jätke siis meelde, et siit alustasin mina. See esimene pilt on päris hea, eks :D! Igatahes, kui keegi oskab seda mega lõdva randmega, siis palun tulge külla, kostitan hea ja paremaga! Lihtsalt niimoodi otse õppida on  kõige lihtsam ja ma oleks nii tänulik!

*Ma ostsin Lightroomi (maksan 11 euri kuus) ja sellega koos tuli ka Photoshop kaasa, seega ma ei tegele piraatlusega, nagu mind siin alati tembeldatakse piraadiks :D

DSC_77xxxx30-2

Kolmas katse

DSC_7741-5

neljas katse

Jaga: