Uncategorized

mõnus kaos

15. märts 2017

Kes mu FBi jälgib, siis teab, et juba aprillikuus avan ma enda isikliku videoportaali. Seega vastuse teie küsimusele, et millal ometi saab suure M’i showd näha, peidab ennast siin – www.melu.tv!

Naljakas, kuidas üks asi viib teiseni ja see omakorda kolmandani ja… Ühesõnaga kõik hakkas sellest, et ma ei saanud teleseriaali rolli, otsustasin, et hakkan siis oma netisaadet tegema ja koos sellega sündis koos maailma kõige tuusamate inimestega mõte, et miks piirduda talkshow’ga, kui me võiks minna natukene kaugemale, ühendada oma jõud ja teha midagi MEGA ÄGEDAT!

Nii saabki olema. Midagi mega ägedat. Ma ei hakka siin üllatust rikkuma, aga minu videoportaalis saab olema absoluutselt kõike huvitavat, naljakat ja neid asju, mis meelt lahutavad. Ilu, tervis, nali nabani – kõike on. Ja kõik inimesed, kes selles projektis kaasa löövad on ka nii mõnusad, vabameelsed ja minu masti rahvas.

Täna näiteks oli väike koosolek. Arutasime seal asju, kui ühel hetkel M. ütles: “Aga see on ju meie ma, me võime teha absoluutselt seda, mida me ise tahame!”. Ja nii ongi. Ei mingeid kooskõlastamisi “ülemusega” ja mingi jura tegemist, mida me teha ei taha. Teeme kõik lihtsalt seda, mis põnev tundub ja lahe on. Kõike, mis meeldib! Ja viimase aja suurim meeldimine on logonäidis, mis ma Kukupesalt sain – idekas!

Ainuke asi on see, et häid mõtteid on nii palju, et läheb natsa keeruliseks. Kõiki asju tahaks teha ja aega nende tegemiseks röövin oma unetundidest. Kes see ütles, et oma asja ajamine lihtne olema peakski. Palgatööl on lihtne – istud oma töötunnid kuskil ära, viskad sussid varna ja oledki ainult oma pere ja hobide päralt. Hetkel seda kirjutades on kell aga pool kolm öösel, sest päevast jääb alati väheks.

Täna pidi mul olema pildistamisevaba päevake, seega kujutasin ma endale ette, kuidas ma puhkan. Puhkamise all mõtlesin ma mõned tootepildid ära teha, ahju värvida, lauda värvida, vannitoakappi koristada ja Lende riideid sorteerida. Tegelikkuses ärkasin ma hommikul üles, jõudsin vaevu kohvi juua, kui Melu TV tiim kohale sadas ja me usinalt koosolekut pidama hakkasime. Mõne aja pärast ühines meiega herrati Orgu, kes muuseas mulle telekast mega tõsine inimene on tundunud ja tegelikult on täpselt sama huumoriga nagu ma ise, great! Siis ilmnes siia Kerli, kes aitas mul klippe filmida, tegime paar vajalikku pilti, arutasime natsa elu ja siis ma taipasin, et oh jeerum, varsti on Mari kodus, tuleb süüa teha. Enne panin pesu pesema.

Muuseas, samal ajal käis kardo vahepeal poes, tõi parketti ja kohe hakati seda ka maha panema, seega stuudiotoas on nüüd uus ja ilus valge põrand! Liiste pole…

Mari kodus, talle süüa. Tegin Lendele ka paar ampsu bataati, sõi küll kenasti, aga õhtul nuttis nii haledalt ja punnitas, et mina enam ei julge talle süüa anda, äkki oli ikka liiga vara? Siis Lents magama, blogipost üles, teine laar pesu pesema, esimene kuivama, videoklipp Melu TV’st üles, vastasin mitmele Lastekarbiga seotud meilidele. Lisaks pean ma veel mõtlema, et kuna ma tahan aprillis teha spets karbi rasedale emale/vastsündinud beebile, et mis seal sees olema veel peaks? On juba palju väga vajalikke ja lahedaid asju, aga no mida rohkem, seda uhkem (ootan teie ideesid ka!).

Lende tahtis ainult süles magada, seega Lende Kardole, ise hakkasin Mariga mängima. “Pesime hambaid” – kes mu Instat jälgib see teab. Noh, kiletasin hammaste pildi ära ja siis joonistame sinnna peale vildikaga baktereid ja “peseme” kuiva hambaharjaga pildi jälle puhtaks, Marile täiega meeldib. Siis vaatasime numbrikaarte ja tähekaarte ja viimase aja hitti – ühte mänguasjakataloogi, mis mulle mingi firma saatis. Kui Mari vaid teaks, et mulle ulatati see sõnadega, et kui sa midagi sealt soovid, anna teada 😀 Mulle tundub, et tal on piisavalt rõõmu selle lappamisestki. Lisaks hüppasin ma Mariga jupp aega diivanil. Tema hüppab iga päev ja see tundub nii tore, otsustasin ka ära proovida. Oli suht tore jah, Marile meeldis see muidugi eriti, et ma temaga koos hüppasin, mitte ei irisenud, et mis sa siin keksid.

Igatahes vigurdasime me siin pere seltsis, kuni Kardo Mari magama viis ja mina Lentsu ööunne suigutasin. Ja alles siis hakkas “tööaeg” pihta. 49st vastamata meilist on praegu vastamata vaid seitse ja seda seetõttu, et a)ma ei tea, mida vastata, b)ma pole jõudnud veel seda asja ära teha, mida mult tahetakse ja ma jätan kirja unread’iks, et ma selle tegemist sootuks ära ei unustaks. Igatahes ma sain TÄIEGA paljudele vastatud, neli kohtumist kokku lepitud ja üldse usin olin meilinduse maailmas. Lõpuks! Mind nii häirib, kui mul jube palju lugemata kirju on. See rõhub mind. Aga nüüd on juba tunduvalt parem!

Kui meilindused tehtud said, siis võtsin pintsli kätte ja värvisin ära oma söögilaua, mille üks vend megalt ära retsinud oli. Küll sinna sadat värvi sööki peale ajanud, guaššidega üle paberi sirgeldanud ja lõpuks veel isegi värvi maha nokkinud. Kui laud värvitud sai, tundsin ma tungi edasi värvida, seega asusin ahju kallale. Meil uus ahi jaanuarist saadik sees, aga vot ära polnud keegi seda viitsinud värvida kuni tänase päevani. Nüüd on esimene kiht peal.

Üldse on mul tunne, et siin majas saavad asjad tehtud kui ma need ise ära teen, palkan kellegi neid tegema, näägutan 987363 aastat, et Kardo seda teeks. See viimane on mulle kõige ebameeldivam, seega kasutangi enamasti esimest või teist varianti. Ok, ok – teen liiga. Mõnikord teeb Kardo ise ka midagi. Täna pani ühe korra pesu kuivama :D!

Ja nüüd panin ma viimase laari pesu pesema, tegin veel ära mõned fotod blogi jaoks, kirjutan seda postitust ja mõtlen, et kas ma nüüd töötlen need pildid ära ka ja ootan, kuni see viimane laar pesu valmis saab, et see kuivama panna ja siis täitsa viimane hunnik pesu ka ööseks pessu panna, või lõpetan keset ööd selle lolli mängimise ja lähen magama.

Homme on Maril lasteaiavaba päev, lähme teraapiasse ja peame ajama hakkama neid asju, et uuesti rajaleidjasse aeg panna, sest meil oleks vaja suunamist tasandusrühma (arendusrühma asemel, mis tal juba olemas on). Siis on lootust, et Mari saab sügiseks meie maja kõrvale uude lasteaeda ka. Issand, ma ei taha mõeldagi, kuidas selle uue kohaga harjumine olema hakkab… Aga no, eks näis! Nii kaua käib Mari usinalt oma teraapiates endiselt edasi ja mul on hea meel näha, et teraapiad+lasteaed+aeg+pidev korrutamine ja leelotamine on hakanud vilja kandma ja mu präänik räägib iga päevaga aina enam. NIII LAHE!

Nagu näha ma ei taipa kohe üldse magama minna…

Issand, ma pole nii ammu sellist lobapostitust kirjutanud, las ta siis vahelduseks ollagi selline. Segane ja kaootiline. Nagu mu elu 😀

Ma tahaks trennis käia ja lube teha, aga nii kaua kuni neid asju ei saa teha vahemikus 3-7 öösel, siis pole mul vist selleks aega 😀

Loe ka neid postitusi!

62 kommentaari

Jäta kommentaar

 • Avatar
  Vasta Annu 16. märts 2017 at 21:16

  Tegus naine! Mis värviga ahju värvid? Kas spetsiaalne või seinavärv?

 • Avatar
  Vasta kris a 16. märts 2017 at 14:51

  Praegu õige aeg Rajaleidjasse minna.Siis saad jãrjekorda panna Mari uude aeda kui suunamine kàes.

  • Mallukas
   Vasta Mallukas 16. märts 2017 at 15:03

   Jah, selle pärast praegu tegelemegi sellega 🙂

 • Avatar
  Vasta kris a 16. märts 2017 at 13:10

  Hei.Issand sa imeinimene.Küll sa jõuad 🙂 Meil ka arvatavasti uus lastekas tuleb sûgisel.Ei tea kuidas harjub.Mis fitma numbri ja táhekaarte sa nâitad Marile?

  • Mallukas
   Vasta Mallukas 16. märts 2017 at 13:13

   http://www.dolcepress.ee/index.php?group_id=15&page=68

   Head, ilusate piltidega ja taskukohased!

   • Avatar
    Vasta kris a 16. märts 2017 at 14:41

    Tãnud sulle.Äkki teeksid millaski Mari postituse, mis ta lemmik tegevused kodus praegu?Meil sama see kõnemure.Mis lemmik mángud ja raamatud jne. Suur tánu!

 • Avatar
  Vasta Daku 16. märts 2017 at 01:06

  Spets karp rasedale emale/vastsündinud beebile-vblla proovid kokku panna nn haigla koti? 🙂
  Seal võiks olla reaalselt mõni ilus kott mida saaks ka peale sünnitust kanda-kasvõi beebitarvete kott. Ja siis kõik need pudinad mida haiglas enda või beebi jaoks vaja. Nt ühekordsed alukad,sidemed,sussid,õhem saunalina,rinnakreem,rinnapadjad,tualetttarbed (hambapasta ja -hari,huulepalsam,näokreem jne),kojutoomiskomplekt,mähkmepakike,küünekäärid,beebitekike,müslibatoone,veepudel,akulaadija vms. Vblla isegi imetamisöösärk või rinnahoidja…noh nt S,M,L valik naise suuruse järgi.
  Mina oleks küll täiskomplekti ostnud kui siukseid asju müüdaks!

  Sinu kohta Mallukas kehtib see “kes teeb, see jõuab” väljend. 🙂
  Ja autojuhiload tee kindlasti ära! Enne sa ei pruugi taibatagi kui palju see vabadust annab. Noh ja auto olemasolu tuleb siis ikka kasuks. 😀
  Edu,mett&moosi.

 • Avatar
  Vasta L 15. märts 2017 at 22:37

  Kuule, kas Sa mitte ei käinud kunagi autokoolis? Kui pärast 2011.aastat, siis saaksid kunagi jätkata sealt kust pooleli jäid 🙂 miski on meelde jäänud, et käisid.. vb eksin?

  • Mallukas
   Vasta Mallukas 15. märts 2017 at 23:32

   kunagi käisin jaa, aga ma ei mäleta ju midagi 😀

 • Avatar
  Vasta Hedi 15. märts 2017 at 20:22

  Kas sa mõtled B-kat lube?
  Hakkame koos tegema millalgil. Mul juba kolm aastat see “kohe-kohe lähen autokooli” käsil. Praegu on plaan minna kas hilissuvel või sügisel (pm peale seda aega kui keskkooli lõpetajad autokoole ummistavad)
  Oleks väga vaja kedagi kes jalaga tagumikku lööks. 😀

 • Avatar
  Vasta Olga 15. märts 2017 at 19:56

  Oma elukogemuse pealt ütlen, et liistud jäävadki panemata ja on hea teema, mida näägutamise hoos olles mehele meelde tuletada.. 😀
  Eelmisest kodust me kolisime enne ära, kui mees liistudeni jõudis..

  • Avatar
   Vasta Birx 15. märts 2017 at 20:02

   Mul on nagu nii kohutavalt raske aru saada miks naistele endale meeldib seda sõna hirmsasti kasutada, just seda sõna näägutama? Nagu miks?

   • Avatar
    Vasta grete 15. märts 2017 at 21:33

    Ma mõtlen alati sama asja üldse igasuguste teemade puhul ja kujutan ette, kui sood oleks vahetatud. Mõelge nüüd… mingi maitea, koht, kus mehed netis hängivad ja siis üks mees kirjutab teistele meestele umbes nii; “Oma elukogemuse pealt ütlen, et pesu jääbki triikimata ja on hea teema, mida näägutamise hoos olles naisele meelde tuletada.. 😀
    Eelmisest kodust me kolisime enne ära, kui naine triikimiseni jõudis..”

    Noh, kõlab normaalselt või???

    Ja nagu see teine kommentaar, et a’la mehe asi ongi naist sõidutada, siis naine saab autos meikida. wtf 😀

 • Avatar
  Vasta K 15. märts 2017 at 18:33

  Ohoo, su videoportaal avatakse minu sünnipäeval ?

 • Avatar
  Vasta Kadi 15. märts 2017 at 17:34

  Jessas mis kiire elu. Mari on küll väga tubli, mul lapsel ka kõneprobleem , poiss sai 5 aastaseks. Kuradi pommiaugus pole arendusrühma kah..kuigi on 4 lasteaeda jahmn aga elame üks päev korraga ja vaatab mis saab 😉
  Ja mis see teraapia endast kujutab kus Mari käib? 😉

  • Mallukas
   Vasta Mallukas 15. märts 2017 at 22:00

   Mari käib eripedagoogi juures ja loovteraapias 🙂

 • Avatar
  Vasta A 15. märts 2017 at 14:57

  Puhka vahepeal ka ja vaata, et südarit ei saa.

 • Avatar
  Vasta Sandra 15. märts 2017 at 13:17

  Miks niiiiii kaua ootama peab, ahh??? 😀 See aprill alles mägede taga. Oleks siis esimene aprillgi. 😀

 • Avatar
  Vasta Marta 15. märts 2017 at 12:54

  Lubade tegemise teooria osa saaksid kyll online ära teha:) oü autosõit:) mina ise elasim Norras kui teooriaga alustasin. Asjalik oled:)

 • Avatar
  Vasta S 15. märts 2017 at 12:08

  Mis värviga ahju värvisid? Ja kas punased kivid? 🙂

  • Mallukas
   Vasta Mallukas 15. märts 2017 at 22:01

   Mul plekist ahi, valge

 • Avatar
  Vasta Piret 15. märts 2017 at 12:01

  Kui sa eelmine kord kirjutasid, et sa annad Lendele bataati, siis ma mõtlesin, et ma ei julgeks. Bataat mulle väga maitseb, aga ta on magus ja tekitab gaase, väiksele lapsele võib bataat eriti karm olla. See ei ole halvaga mõeldud, lihtsalt võib olla see on põhjus, miks ta nuttis. 🙂

  • Mallukas
   Vasta Mallukas 15. märts 2017 at 22:01

   Ehk tõesti 🙁

 • Avatar
  Vasta Annika 15. märts 2017 at 11:42

  Loen ja imestan. Sa jõuad tõesti palju ja ei olegi veel hull valmis:)

 • Avatar
  Vasta K 15. märts 2017 at 11:30

  Ma ei saa aru, miks sul on vaja öelda, et sa saadet ei vaata. Miks ei või lihtsalt edu soovida ilma selle negatiivse alatoonita?

 • Avatar
  Vasta Sirts 15. märts 2017 at 11:27

  Miks Kardo lube ei taha teha?
  Tema peres mees, tema peaks sind ja lapsekesi aina sõidutama ja mis peamine- pole vist olemas meest,kellele ei meeldi autod ja ringi rallitamine:)
  Sulle oleks ka kindlasti mugavam,kui Kardo nö sangas oleks- kui kuskile minek,siis autos saab naine ennast alati meikida või sättida või töödki teha arvutis,mida iganes! 😉

  • Avatar
   Vasta Kris 15. märts 2017 at 11:53

   Lisaks tundub, et Kardol on mõnevõrra rohkem aega, et autokoolis käia 😀

  • Avatar
   Vasta Karin 15. märts 2017 at 11:55

   Minu teada Kardol on load olemas ☺

  • Avatar
   Vasta Leen 15. märts 2017 at 12:35

   Wtf, mis arusaam see on, et mees peab naist ja lapsi sõidutama? 😀 Meie peres mul esialgu veel load puudu ja tegelen nende saamisega, väga tüütu on kellestki teisest sõltuda selles osas.

   • Avatar
    Vasta K 15. märts 2017 at 12:41

    Kardol pole aega mallukat sõidutada,tema asi on lapsi kantseldada

  • Avatar
   Vasta Laura 15. märts 2017 at 15:53

   Ma ei saa ka aru miks peaks mees naist ja lapsi sõidutama koguaeg? 😀 ülitüütu on olla kellegist teisest sõltuviga kord kui kuskile minna vaja on. Mul load üle aasta olnud juba ja nii hea on see et sa ei pea helistama ja lunima et õu pliis viska ära 😀

  • Avatar
   Vasta Birx 15. märts 2017 at 20:06

   Wtf mida juttu ?? Miks mees peab raudpolt huvituma oma naise ja laste vedamisest igale poole. No see on ikka päris kõva sõltumine mehest. Naisel endal oleks ikka load palju parem kui just nimelt nt naisel on vaja kusagile minna.

   • Mallukas
    Vasta Mallukas 15. märts 2017 at 20:22

    Kardol on load, aga ta ei uuendanud neid või mingi värk oli nendega. Talle ei meeldi autoga sõita. Mina sõidan taksoga ja ei pea kedagi lunima. Avan Taxify äpi ja muudkui lähen 😀 Saan ka ennast autos sättida või teha mida tahan.

 • Avatar
  Vasta G 15. märts 2017 at 11:24

  Kuna ma näen, kui kiiresti need lastekarbid müüdud saavad, kas siis kuidagi seda spets karpi rasedale emale/vastsündinud beebile ette bronnida saaks?

  • Avatar
   Vasta Lauren 15. märts 2017 at 15:00

   Mind huvitab sama. Aprillis beebi sündimas ja beebikarp tundub väga asjalik asi, mida muretseda või lasta katsikuteks tuua.

   • Avatar
    Vasta G 15. märts 2017 at 15:30

    Mul oleks kingiks just VÄGA vaja :/

    • Mallukas
     Vasta Mallukas 15. märts 2017 at 20:22

     No ehk jõuate… 😀

 • Avatar
  Vasta Alice 15. märts 2017 at 11:15

  Soovitan sul valida autokooliks sellise kooli, kus teooria saad teha e-öppes. Siis saad teooriat teha kella 3-7 vahemikus :D. Ainult paar korda vaja käia vaheloengutes kohal + söidutunnid. Aga aega säästab ikka! Ja valida selline kool, kus öppesöit hakkab vöimalikult kodu lähedalt. Nt minu jaoks oli mugav selline kool nagu autosöit, load said kiirelt tehtud :).

  • Mallukas
   Vasta Mallukas 15. märts 2017 at 11:18

   ma tegelt kunagi autokooli tegin läbi, 4938475938475 aastat tagasi 😀

   • Avatar
    Vasta K 15. märts 2017 at 11:34

    Kui autokooli tunnistus on olemas, siis on vaja ainult teooriat harjutama hakata ja lisasõidutunde võtta ja arki kobida 😀

    • Avatar
     Vasta Liis 15. märts 2017 at 12:38

     Minuteada autokooli tunnistus siiski aegub mingi aja pärast, tasub uurida selle kohta.

     • Avatar
      Liis 15. märts 2017 at 16:20

      Ei aegu. Helistasin ise ükskord sama murega ARK’i, kust öeldi, et autokooli tunnistus kehtib surmani 😀

     • Avatar
      Täps 15. märts 2017 at 20:26

      Autokooli tunnistus ei aegu! 🙂

   • Avatar
    Vasta kris a 16. märts 2017 at 13:13

    Autokoolitunnistus ei aegu.Korda Ark lehel teooriateste.Láhed teed riigieksami ja võta sõidutunde ja riigieksamile.Midagi keerulist pole.

 • Avatar
  Vasta Mhm 15. märts 2017 at 10:58

  Load on küll hea möte sul

 • Avatar
  Vasta Grisha 15. märts 2017 at 10:09

  Kardo on sul mugav sell 🙂

  • Avatar
   Vasta Mona 15. märts 2017 at 12:26

   Mis mugav? Ta ju hoolitseb nii palju laste eest ja üldse on toeks Mallule kõiges. Naljalt nii suurt pereellu panustajat meest ikka teist ei leia!

 • Avatar
  Vasta F 15. märts 2017 at 08:43

  Võiksid teha postituse sellest, kuidas Kardole kodune elu meeldib ja kuidas see teie pereelu on mõjutanud.

  • Mallukas
   Vasta Mallukas 15. märts 2017 at 10:51

   No ma uurin talt :D!

 • Avatar
  Vasta Salme-Marta 15. märts 2017 at 08:35

  Ah, mis sa selle trenniga jandid üldse, alusta parem autukooli-asjandusega. See ise trenni eest, kui sinna ja tagasi jooksed.
  Ja käsivarred oled puha täis joonistand. Jumaluke. See mees ka…teab Sul seda vä? Kui mina seokest asja teeks, lükkaks vanamees mu sängist vist välja. Peaks natuke nagu…selliseks.
  Vähämalt on ilus punane pluuse selgas jälle. Kiidan! ; )

  • Mallukas
   Vasta Mallukas 15. märts 2017 at 10:51

   Ma kardan, et autokooliga ma läheks VEEL paksemaks 😀 Siis ei liiguks enam kuskile. Ja no autot ka pole ja … eks neid vabandusi võib otsima jäädagi. Käsivarred joonistan kohemaid rohkem täis kui saan, mehele ikka meeldib 😀

   Pluus on ikka veel imetamiskleit 😀

  • Avatar
   Vasta s 15. märts 2017 at 11:04

   Hahah, Salme-Marta! Su kommentaarid meeldivad mulle veel rohkem kui Malluka postitused 😀

   • Mallukas
    Vasta Mallukas 15. märts 2017 at 11:05

    Mulle ausalt ka 😀

 • Avatar
  Vasta Kaidi 15. märts 2017 at 07:53

  Miks arvad, et Mari uue lasteaiaga ei harju? Kas uued kohad / inimesed on talle probleemiks? Kuidas keskendumisega on, suudab tegevused lõpetada? Keskendub?

  Saadet ise kindlasti ei vaata, aga edu ikka!

  • Avatar
   Vasta Leen 15. märts 2017 at 09:29

   Tahad jälle mingit veebidiagnoosi panna või? 😀

   • Avatar
    Vasta Kaidi 15. märts 2017 at 10:37

    Ei, ma ole arst, kuna ise ka lapsevanem, siit ka huvi.
    Miks Sa nii ülitundlik oled?

  • Mallukas
   Vasta Mallukas 15. märts 2017 at 10:45

   Ei ma ei arvagi midagi, aga mõndadel hommikutel ei taha ta praegugi lasteaeda minna, kuigi on seal pmst 2a käinud. Aga no võimalik, et tema puhul on asi viitsimises. Uued kohad ja inimesed probleemiks pole, aga arvestades, et ta on kolmene… kui hästi neil ikka keskendumisega on :D?

  • Avatar
   Vasta K 15. märts 2017 at 11:31

   Ma ei saa aru, miks sul on vaja öelda, et sa saadet ei vaata. Miks ei või lihtsalt edu soovida ilma selle negatiivse alatoonita?

   • Avatar
    Vasta Kaidi 15. märts 2017 at 11:59

    Kust Sa loed negatiivset alatooni? Ei tasu nii ülitundlik olla. Blogi ju loen:D

    • Avatar
     Vasta Leen 15. märts 2017 at 12:37

     Kaidi, mis sul selle ülitundlikkusega on, et seda kõigile külge poogid?

     • Avatar
      Kaidi 15. märts 2017 at 13:32

      Kas videode vaatamine on blogilugejale kohustuslik?:D

     • Mallukas
      Mallukas 15. märts 2017 at 15:16

      Muidugi ei ole 😀