TESTIN JA ARVUSTAN

tere Rakvere!

30. märts 2017

Enda andmetel ei ole ma mitte kunagi Rakveres käinud. St äkki ma kunagi lapsena olen (?), aga enda mäletamist mööda olen ma siin praegu esimest korda elus ja hea avastusena võin ma öelda, et ma arr-rrr-rrmastan Rakveret! See meenutab mulle natukene Pärnut. Selline armas ja hubane ja ega päikesepaisteline ilm aitab ka väga kaasa sellele, et meil siin megahubane olla oleks. Minu üllatuseks sõitis ka rong siia nii vähe aega, et annan kohe pea – tulen siia lähiajal uuesti ja sedapuhku juba terve perega, sest ma olen kindel, et neile meeldiks see koht vähemalt sama palju kui mulle.

dsc_3351-7090457

dsc_3342-9330998

Nagu ma siin ükspäev mainisin, otsustasime me puhkuse veeta Aqva Spa‘s. Pean ütlema, et üks ägedamaid ja mõnusamaid hotelle, kus ma käinud olen. Veekeskust ma veel kommenteerida ei oska, sest kuna Mari meiega kaasas pole, oleme me suutnud siiani muud tegevust leida, et vette polegi veel jõudnud, aga pärastpoole raudselt lähme. Tuba on meil igatahes lai ja mugav, lahtikäiva diivaniga (kuigi Maigrit ronis ikka külje alla) ja vannitoas on nii vann, kui dušš. Ilus, avar ja tume – mulle täiega meeldivad need mustad lilledega seinad. Ja voodi on suur ja mõnus ja pehme. Uni oli siin küll hää. Veel pean kiitma kõiki töötajaid: hästi meeldivad, sõbralikud ja toredad. Muidugi oleks ka imelik, et kuskil hotellis saaks töötada vastik, torisev ja ülbe inimene, seeega jah…Aga ikka pidin ära mainima, sest kõik eile naeratasid mulle nii laialt ja plutitasid Lentsu.

dsc_3355-8084557

Minu tuunika/kleit pärit Reserveredist, läpaka tuuningu eest tuleb Mari tänada.

Eile kui me saabusime, siis vedelesime natsa toas, peale mida otsustasime post läbi käia. Jah, me suutsime Krooni keskusele ringi peale teha, enne kui me ukse avastasime *kilplased*, aga ilm oli nii ilus ja mõnna oli oma uhke Bugabooga mööda Rakveret jalutada. Lents jäi ka magama ja seega oli meil aega maa ja ilm. Kasutasime kohe juhust ja tegime mõned pildid ka.

dsc_3407-5506458

Kollane jakk jälle Reservedest. Ma olen sellega niiii palju komplimente saanud – kevadine värk!

Hämmastaval kombel tunti mind ära ja selleks oli mingi noormees, kes tahtis minuga koos pilti ka teha, et pärast naisele näidata. Tervitan siis seda naist, kelle mees mu eile autoteelt kinni krabas ja pildile palus, väga tore mees on sul :D! Endiselt on mega imelik tunne, kui keegi ära tunneb ja pilti teha tahab, tekib tunne, et peaks küsima, et kle kas sa ikka tead ka, et ma olen ainult vana hea Mallar, et mis sul selle pildiga ikka teha. Aga no eks ikka olen natsa meelitatud ka, ah mis te nüüüüüüüüd, eksole.

dsc_3410-1929902

Peale poeskäiku tulime tuppa tagasi, lasime Lentsul veel magada ja lõpuks oli nälg juba niii suur, et ei jäänud muud üle, kui seadsime sammud allakorrusele, restoran Fioresse. Meile soovitati siin igasuguseid söögikohti, aga kuna ma korraks sattusin menüüd vaatama ja nägin esimese asjana sinimerekarpe, siis ma olin müüdud. Kui ma peaks valima enda viimase söömaaja, oleks see suure tõenäosusega just sinimerekarbihunnik.

Ma vannun, et mul on SIIANI kõht täis sellest toidukogusest, mis ma eile sisse vohmisin nagu merehädaline. Sinimerekarbid, Maigriti taldrikust napsatud lõhe, veisefilee, Maigritilt mekitud siga ja magustoiduks loomulikult kreembrülee…Täitsa lõpp noh..Oma toitudest tegin pilte ka, nagu korralikule blogijale kohane. Kuigi alati kui ma pilte teen söögist, siis meenub mulle see, kuidas Kardo rääkis, et netis oli mingi video, kus filmiti söögikohta, kus inimesed POOL TUNDI erinevate nurkade alt toitu pildistasid, selle asemel, et süüa. Ma tegin kiirelt paar klõpsu, aga no ikkagi 😀
dsc_3451-4369194

dsc_3460-4714046

dsc_3465-6190695

dsc_3432-3642611

dsc_3434-9110047

Peale söömist tegime me savimaske (vaata Fbist laivi) ja tundusime vist, et me oleme maani täis, aga tegelikult oli lihtsalt selline nalja tegemise tuju peal, purjus me loomulikult ei olnud. See on see looduslik elurõõm puhkusest, heast toidust ja savimaskist :D!

Täna on meil bookitud Shanghai massaaž ja seejärel lähme kaltsukaid avastama. Pärast kaalun ka Pihlakast ühe sefiiritordi ostmist (ja üksi ära söömist) ja mingi hetk lähme sulistama ka. Kes veel Rakveres on, siis tulge öelge ikka jou kah! Aga mitte siis, kui ma pesen…(loe siit imelist meenutust).

ILUSAT PÄEVA!

Loe ka neid postitusi!

27 kommentaari

Jäta kommentaar

 • Avatar
  Vasta Keky 30. märts 2017 at 22:20

  Toidu piltidega meenub alati lugu, kus ettekandja tuli kliendi juurde ja uuris, kas toidul on midagi viga?! Klient vastas, et eii, miks te seda küsite? Ettekandja seepeale, et ma märkasin, et te ei teinud toidust pilti..

  • Avatar
   Vasta Kai 31. märts 2017 at 07:44

   😀 😀 😀

 • Avatar
  Vasta v 30. märts 2017 at 19:59

  võibolla mõeldi, et sa oled sellise pohhuistliku üleoleva” suhtumisega, mitte suu peale kukkunud mutt ja siis noor mõtles, et lahe nii paljalt rääkida juttu ja pani sind proovile.. et siis pärast taga rääkida:P jumal seda teab või mõtles oo kuulsusega” ühes ruumis 😀
  et sulle sobib kõik igal pool igat pidi inimesi vastu võtta :P:D”
  kuigi teatud tibilikus iu iu ja puhtus, diskreetsus, on isegi sul olemas, et igas kohas pole mugav olla 🙂 mis on arusaadav.
  võibolla küsis toidukorvi kohta, et teed trenni a kott saiu täis” et jõlkuda vastu..
  veidrad inimesed
  topivad oma nina igale poole

 • Avatar
  Vasta Maigrit 30. märts 2017 at 17:24

  Jjou Mallu. Lugesin blogi ja misasja, lugesin veelkord ja avastasin, et minu nimi ongi. Väga lahe, et veel on Maigriti nimelisi eestis ! 🙂 ja kollane jakk on väga vinge. ..Sobib sulle.

  • Mallukas
   Vasta Mallukas 31. märts 2017 at 09:46

   Ta tegelt on Maigret, aga ma kutsun teda Maigritiks 😀

 • Avatar
  Vasta Carry 30. märts 2017 at 17:19

  Ja muide Rakvere on tõesti mega mõnus linn, käisin seal kolledžis)).

 • Avatar
  Vasta Carry 30. märts 2017 at 17:17

  Väga ilus mantel)). Peaks Reservedis käima. Aga sina nii paljas..salli pole, hõlmad lahti..külm on õues! Sorry, et kaagutan nagu vanamutt.

 • Avatar
  Vasta Elsa 30. märts 2017 at 16:19

  Kas see on Bugaboo Buffalo? Kuidas on, kas soovitaksid? Motlen ka sama mudeli peale.

  • Mallukas
   Vasta Mallukas 30. märts 2017 at 17:02

   See on Bugaboo Donkey, special edition ehk siis weekender 🙂

 • Avatar
  Vasta Avokaado 30. märts 2017 at 14:33

  Ma soovitan seda kaltsukat mis on Laada tänaval, N-Kaubamaja vastas, Lahe Leiukas on nimi. No ei lahku ma sealt peaaegu kunagi tühjade kätega ja just täna ka emaga käisime ja saime kotitäie head kraami. Lastele on seal väga korralike asju, kui viitsid otsida. Täna jäid just silma hunnikutes niiiiiii ilusaid tüdrukute asju (mul endal poiss :D), kuid olen ka endale lahedaid asju skoorinud. Võiks öelda, et 50% minu ja lapse riidekapist pärineb sealt 😀
  Noo ja sõbralt sõbrale on ka äge, olen sealtki aeg-ajalt häid asju leidnud. Aga number 1 minu jaoks on siiski Lahe Leiukas 😀
  Need 2 kirparit mis Jaama tänaval raudtee juures on minu arust suht mõttetud, enamuses mingit ülehinnatud Hiina ja Poola paska täis.

 • Avatar
  Vasta Lilli 30. märts 2017 at 12:53

  Omg see duši all jutustamise lugu 😀 ma sain ikka korralikult naerda jälle 😀

 • Avatar
  Vasta Kätlin 30. märts 2017 at 11:53

  Kui ma kärurallil sind taban, siis you ütlen kah ? Ilusat Rakvere avastamist! Pihlaka juustupallide kohta olen kuulnud ka väga palju kiidusõnu. Proovi ära!

 • Avatar
  Vasta Kerli 30. märts 2017 at 11:14

  Kui ma viimati Aqva spaas käisin, siis seal tegi üks mees saunarituaali iga mingi aja tagant. Ei tea kas ta praegu ka teeb, aga kui peale satud, siis soovitan kindlasti minna. See oli omaette kogemus. Mängib seal igasuguste aroomidega, pakub teed, siis viib temperatuuri hetkeks pea 100 kraadini ja siis tuleb jääämbriga, lisaks saab meega ennast kokku mõksida jne. 🙂

 • Avatar
  Vasta Elis 30. märts 2017 at 10:54

  Rakvere on tore linn ja.
  Aga mulle jäi hoopis silma su ilus läpakas, enne kui pildi allkirja lugesin, siis kavatsesin just uurida, et kus see pärineb, nii kift värviline ja lapselik :D. Pean ehk Marile enda oma ka tujnida tooma.

 • Avatar
  Vasta s2mmi 30. märts 2017 at 10:52

  Mulle meeldib ka Rakvere hullult ! Käisin seal kutsekas ja elasin nädal korraga täditütre juures ? Aqvas olin praktikal 😛

 • Avatar
  Vasta s 30. märts 2017 at 10:48

  Kaltsukatest minu lemmik on just Aqva kõrval enamvähem, samas hoones, kus on vaibapood. Sobrades võib leida väga korralikke riideid olematu raha eest.

  • Mallukas
   Vasta Mallukas 30. märts 2017 at 12:05

   Kus see vaibapood siin on?

   • Avatar
    Vasta Kristi 30. märts 2017 at 12:26

    Pihlakas paar sammu edasi jääb vasakut kätt. E&E kirppar, rakvere kirbuturg ja pätsi kohvik raudtee ääres väärivad ka külastamist 🙂

   • Avatar
    Vasta Kaidi 30. märts 2017 at 12:50

    Käisin täna seal, selline saast, öäk.

 • Avatar
  Vasta Laura 30. märts 2017 at 10:46

  Kaunist puhkust ! Lende on liiiiiiga armas. Jumal tänatud et ma kuskil rakvere vahel ei hängi hetkel ,muidu ma raudselt luuraks kuskil ,et saaksin ka Lendekest veidikenegi tutiplutitada 🙂

 • Avatar
  Vasta Liis 30. märts 2017 at 10:43

  Kui tagasi ka rongiga lähte, soovitan raudteejaama juurest Päts sahvrist, läbi astuda ja koju kaasa osta parimaid meie linna pagaritooteid – luban et tooted ülihead ja teenindus meeldiv 🙂 Ja kui kaltsuka tiirule lähte siis Aqva ligidal on Iki – laste-ja naiste riiete kirpar!

 • Avatar
  Vasta K 30. märts 2017 at 10:40

  Rakveres on mega palju kaltsukaid! Väikese koha kohta 😀 ja tõesti on mõnus koht elamiseks, mina olen rahul, et Rakveres elan 🙂

  • Avatar
   Vasta Mallu 30. märts 2017 at 10:44

   Milliseid soovitad?

   • Avatar
    Vasta Maria 30. märts 2017 at 11:27

    Kaltsukaid jagub 🙂 Kesklinnas on need:
    1)Tsentrumis(keskväljakult paremal) seal lausa 3
    2)Selveris(kroonikeskus) seal on Sõbralt Sõbrale
    3)Raudtee juures 2 tükki
    4)Mööda laada tänavat on neid 4tükki
    5)Siis on pea aegu Aqva kõrval kah, üks suur 🙂

    • Avatar
     Vasta K 30. märts 2017 at 13:21

     Raudtee juures need kirbukad jaa head,aga see mis sinna aqva juurde jääb vaibapoe juures see ikka täis pa*k 😀

  • Avatar
   Vasta Maru 30. märts 2017 at 14:46

   Pihlaka sefiirikas on best sefiirikas ever! Ausalt!
   Kus keskväljaku jalgratturiga pilt on?
   Kollan jakk mätsib kollaste kuplitega väljakul kohe eriti toredasti!

   PS! Rakvere Tarva juurde jalutage ka!

   Rakvere on kaltsukate, ehituspoodide ja ringteede linn ???

 • Avatar
  Vasta M 30. märts 2017 at 10:39

  Kaltsukatest soovitan just neid, mis seal raudtee juures on 🙂 Seal neid lausa kaks, üks ûhel pool teed ja teine teisel pool 🙂