Kingiloos LAPSED PILDID TESTIN JA ARVUSTAN

lapsed ja mängimine* LOOS LÄBI

3. juuli 2018

Juba üle aasta on meil kodus olnud tubane turnikas (link). Alguses oli see elutoas, aga kuna see oli nii “valedes värvides”, lasin ma selle Kardol lastetuppa viia. Kuigi seda ma pean tunnistama, et kasutuses oli see allkorrusel rohkem. Lihtsalt selle pärast, et lapsed on enamasti seal, kus meie oleme ja naljalt niisama omaette teisel korrusel lastetoas pikalt ei passi. Kui aga teisi lapsi ka külas on, siis turnitakse seal täiega.

Mingi hetk märkasin ma montessori grupis, et kõik ostsid endale mingisugust kiike. Ega ma kehvem olla saanud ja ostsin kah. Ilus, puidust ja värviline. Paraku oli lastel selle vastu huvi üsna kesine. Ega pole ka ime, kuna kiik oli enamasti ülakorrusel suure turnika kõrval (tähelepanelikum märkab seda ülemisel pildil) ja mitu korda väiksem “kaar” jääb suurele turnikale igatahes alla. Paar korda tassis keegi seda alla ka ja korraks nagu mängiti, aga enamasti vedeles see siin niisama kasutult.

Lastel on teadupärast huvi tundmiseks vaja, et keegi teine enne huvi tunneks, nii kaua on asjast suva. Ehk siis võis kiik kuu aega puutumata olla, aga kui Triinu Krisiga külla tuli ja Kris turnida tahtis, hakkas Lende ka kohe usinalt mänguasja kasutama. Võta nüüd näpust, eks.

Kui me tänavatoidufestaril käisime, oli seal ka beebitelk, mille ees taoline kiik. Küll natukene uhkema disainiga kui meie “tavaline” kiik. Kus mari hakkas alles vinguma, et tema tahab endale seda PAREMAT kiiku saada. Kuigi lapsed olid viimasel ajal isegi natukene sellega tõesti ka mängima hakanud (ja selle käigus kakelnud, kes peal istuda võib ja muu säärase üle), siis leidsin ma ikkagi, et üks on piisav ja enne võiks hakata nad sellest rohkem huvi tundma, kui ma maja kiikesid täis tassin. Te olete ju niigi aru saanud, et ma lastele nagunii haruharva EI ütlen, seega tol hetkel tundsin ma ennast nagu suur ja tubli lapsevanem. Tseki mind out, ei ostagi lastele kõike, mida nad tahavad! On see vast saavutus!

Nagu öeldakse, inimene teeb plaane ja jumal naerab. Ainult paar päeva hiljem kirjutasid mulle Kiigesellid, et tahaksid meile ühe kiigu kinkida. Ei no tere tali, nii palju siis lapse igale soovile mitte vastu tulemisest… Samas ega ma ei saanud vastu vaielda, et uus on ägedama disainiga (okei, see on maitseasi ja vaataja silmades) ja lisaks sain ma ise valida, mis värvi kiik olla võiks. Seega võtsin pakkumise vastu ja nüüd ongi meil kodus kaks sarnast kiike. Täitsa üllataval kombel on Mari nüüd sellest palju rohkem huvitatud, sest see on ju SEE, mida TEMA tahtis ja sellest tulenevalt on suurenenud ka Lende huvi. Muidugi oleks palju loota, et nad nüüd igaüks omaga mängiks – kõigil on vaja just “linnukiiku”. Vahepeal tekib selle kraaklemise kuulamisest küll tunne, et torkaks ennast kurdiks, aga vahepeal (palju harvemini) mängivad nad isegi koos.

Lapsed on praegu täpselt sellises vanuses, et kuigi Mari on veits maha jäänud ja Lende mulle puhta geenius tundub, siis koos mängimised on kõik enamasti füüsilised – jooksevad, hüppavad, kõdistavad ja müravad. Mari alles avastas enda jaoks rollimängud ja nende juures Lende pigem segab, sest tema tahab kõike kiskuda ja loopida, see ajab Mari pigem pahaseks. Samas ülaloleval pildil võttis Lende ka kaks mänguasja Mari tekitatud “poest” ja pani loomad musitama, aga see on pigem erand, sest üldiselt on tema jaoks lõbusam asjade viskamine (õnneks ka pärast kokku korjamine), kui mõtestatum tegevus.

Lende geeniuseks olemisest, see on muidugi vaid mu enda isiklik arvamus, sest perearst väitis mulle, et Lende on täitsa normaalse arenguga laps, aga mina olen iga päev šokeeritud, kui ta uusi sõnu ütleb. Eile lugesime kokku, et ta oskab üle VIIEKÜMNE sõna ja on ka paar lauset kokku pannud: “anna see”, “ei taha vanni”, “anna juua”. Ma saan aru, et 1a ja peaaegu 9k kohta on see ilmselt tavaline taks, aga kes pikemalt lugenud, teab, et Mari oli tol ajal vait nagu sukk ja ei täitnud ühtegi palvet. Lende aga tassib asju prügikasti (ka neid, mida vaja ei oleks), ulatab palutud esemeid, paneb tuld põlema, paneb ust kinni, pusib endale riideid selga, sööb ise ja no see kõik tundub mulle ÜLE MÕISTUSE GENIAALNE. Nagu kuidas ta seda oskab? Ta on ju vastsündinud!

Lebos

Mari ehitas mingi “mänguväljaku”, kus peale liugu saad otse “puhkama” minna.

Mari kõne areneb praeguseks ka tublisti, mistõttu ongi tema mängustiil muutunud. Ta tahab imiteerida asju, mida meie teeme ja räägime. Näiteks võtab ta kaks kaisukat ja vestleb nendega, umbes nagu mina temaga. Ma üks nädal kuulsin siin pealt, kuidas tal ühes käes oli mängukoer ja teises känguru, ise rääkis:

“Nüüd pead tuttu minema!”

-“Ei taha tuttu.”

“Kuidas ei taha? Hambaid vaja pesta ja magama minna!”

-“Mulle ei meeldi magada.”

“Mida? Ruttu magama, muidu ma saan väga kuljaks!”

-“Okei-okei…”

Lisaks jäljendab ta ka olukordi ja kohti. Ülaloleval pildil mängib ta poodi. Kui ma annan raha, siis saan vastu osta ühe mänguasja, aga see tuleb kohe tagasi anda, sest muidu jääb lett ju tühjaks. Mari ja ta sendihullus – ma ei imesta, kui ta varsti tänavale sente kerjama läheks, sest tal on üks “käekott” juba puupüsti sente täis, aga ta sai kaks mündikotti juurde, ega needki saa tühjaks jääda.

Täna hommikul tuli Mari aga ideele korraldada kontsert. Playmobile’i tüdruk mängis klaverit, Mari laulis päriselt pikad lood maha (enda mõeldud laule) ja publik kuulas pealt. Ma olin tõesti üllatunud, et ta säärase mängu peale tuli, aga näete, tuli! Nii et ei ole see Lende ainukene, kes mind oma oskustega üllatab – mõlemad toovad nii palju rõõmu. Eriti kui nädala eemal olnud olen – lapsed tunduvad sada korda suuremad ja tublimad!

Ühesõnaga, ma soovitan säärast kiike küll, sest nagu näha, annab see palju mänguvõimalusi – turnimisest rollimängudeni välja. Seega võib see olla kiikumisvahend, poelett või vajadusel ka vanker, mille saab loomi täis laduda ja siis ringi lohistada. Mahub erinevalt tubasest turnikast ka väiksemasse korterisse, kus ruumiga priisata pole ja kui lapsele selle võimalusi tutvustada, võib sellest saada korralik hitt.

Nagu ma ütlesin, siis eks päris mitu firmat müüb ja teeb neid, aga minu jaoks on Kiigesellide lugu ka armas. 33-aastane koduperenaine Anna-Liisa mõtles endale säärase kiigu valmis meisterdada, aga tahtis midagi huvitavamat, kui need tavalised, mis müügil on. Seega sündisidki erinevad kavandid, mida abikaasa ellu tuua aitas. Kiigesellid olidki sündinud 🙂

Ühe kiige tahaksin ka teile kinkida. Täpselt sellise, nagu alloleval pildil näha – värviline papagoikiik. Kui tahad loosis osa võtta, siis räägi aga kaasa. Kui palju mänguasju teil kodus on? Mis on laste lemmikuks? Juba reedel loosin kiige välja, ning uuel nädalal toimetatakse kiik juba võitjani 🙂

Foto: Evelin Talvar

*Postitus sündis koostöös Kiigesellidega

Loe ka neid postitusi!

274 kommentaari

Jäta kommentaar

 • Avatar
  Vasta Darja R 6. juuli 2018 at 17:32

  Meil on kodus hitiks juba pool aastat Misioo pallimeri, mis ma tellisin tänu sinu soovitustele 🙂 nii 2,4-aastane kui ka 9-kuune iga päev hullavad selles. Teine lemmik on HotWheels autod ja autorajad 😀 poiste värk.

 • Avatar
  Vasta Lotte 6. juuli 2018 at 12:18

  Mänguasju on omajagu, aga rohkem eelistatakse igal pool ronida ja turnida. Nagu väike pärdik oleks kodus. ?
  Selline kiik meeldiks kindlasti.

 • Avatar
  Vasta Triin 6. juuli 2018 at 08:56

  Meie pere pesamuna (9 k) lemmik on hetkel käimistugi ja kõik võimalikud mitte-mänguasjad. Viimased 2 päeva on lemmik emme juuksehari ?. Kiige ostmisele olen mõelnud aga veel vahvam oleks see võita ?

 • Avatar
  Vasta Kati 6. juuli 2018 at 07:29

  Meil on üsna vähe mänguasju. Lemmikud on ikka need,millega keegi teine parajasti mängib või siis kujuteldavad asjad.

 • Avatar
  Vasta Maris 6. juuli 2018 at 06:51

  Mul on 2 last ja üpris suure vanusevahega, 8,5 aastane ja 1,5 aastane. Väiksemal on reaalselt enda asju vist 3-4 ja teised kõik on suurema õe vanad asjad? Üks korralik kiik kuluks ära küll, siis suurem ei saaks öelda, et tegelikult see tema oma(nii kiusab oma õde iga jumala päev?)

 • Avatar
  Vasta Kel 5. juuli 2018 at 21:51

  Mänguasju nii keskmiselt. Pole väga raha, et osta. Aga aeg-ajalt ikka 🙂

 • Avatar
  Vasta Kätlyn Vahtre 5. juuli 2018 at 20:49

  Endal lapsi ei ole, aga 3,5 aastane õelaps Tristan kindlasti väga rõõmustaks, kui saaks endalegi sellise kiige.
  Mänguasju oli tal vahepeal niipalju kogunenud, et emme viis autotäie vanaema juurde maale, seal ka hea mängida ja pealegi tunduvad kõik mänguasjad siis nii põnevad kui neid ammu näinud pole 😀
  Lemmikmänguasjaks on hetkel emme telefon ja kõik muu mida ei tohi võtta ja on suurte inimeste asjad 😀
  Aga kui valida miskit, siis lemmik on Tristanil mänguköök ja mängupood, teeb hoolega süüa ja poes müüb asju, ole vaid sell ja mängi kaasa 🙂

 • Avatar
  Vasta Kaisa 5. juuli 2018 at 15:51

  Meie pere preilidel on ürpis vähe mänguasju, aga kõik on sellised mis arendavad.

 • Avatar
  Vasta Laura 5. juuli 2018 at 13:34

  Mänguasju on palju, sai just ära sorteeritud, et areneks ka loomingulisus, mitte lihtsalt asjade laiali loopimine. 6kuune huvitub kõigest, lemmikuid veel pole. 2aastane mängib autode ja legodega meelsasti. Samuti play doh ja joonistamine
  ?

 • Avatar
  Vasta Mari-Jaana 5. juuli 2018 at 10:42

  Mänguasju ikka jätkub, aga paljud on juba ka eest ära pandud. Osad juba titekad ja osad lihtsalt selleks, et hiljem välja vôtta ja taas ôhinal mängida. Hetkel on lapsel lemmikuks mänguköök. ?

 • Avatar
  Vasta Helena 5. juuli 2018 at 08:35

  Meil ei ole kodus eriti mänguasju. Ise olen ostnud ainult mõned, enamus on kingitusena saadud. Ostaks aga laps tunneb lõpuks ikka huvi telekapuldist. Viimati ostsin kiigu, mille elutoas tala külge riputasime. Ronida meeldib talle küll kõige otsas ja lisaks on vastvalminud lapsetoas ainult vaip ja kummut. See kiik oleks ideaalne lapse rohelisse tuppa.

 • Avatar
  Vasta Kadri 5. juuli 2018 at 08:03

  Lemmikud: nukuvanker, duplo Legod, puidust järgi veetav Brio koer ja paber muffinivormid?
  Sellist kiike olen ka piilunud, aga hammas ei hakka peale. Mu kolm last saaks sellele kiigele palju mängurõõmu pakkuda. Just sellest ju iga kiik unistab?

 • Avatar
  Vasta Kadri Veskimeister 5. juuli 2018 at 08:03

  Asju palju ei ole, pigem loomingut arendavad. Lemmikud on rollimängud (arst, kohvik jne) ja mängiköök toas ning kiikumine õues. Preilid 2 ja 4a

 • Avatar
  Vasta Piia 5. juuli 2018 at 07:09

  Kolme poisi peale meeletus koguses autosid ja legosid. Kiik oleks tore:)

 • Avatar
  Vasta Jaanika 4. juuli 2018 at 22:56

  Mänguasju on piisavalt, tihti mängitakse mänguköögis ja ka nukkudega. Suurimaks lemmikuks on aga õues olev batuut.

 • Avatar
  Vasta Ranely 4. juuli 2018 at 22:17

  Minu lastel on üpris palju lelusid. Aegajalt korjan osa kokku ja panen ära. Kuid alatised lemmikud on poisil autod, robotid, pallid ja tüdrukul nukud ja puzzled. Kaisud on tähtsad magama sättides. Õues on kiikumine põhitegevus, oleks tore seda ka toas teha 🙂

 • Avatar
  Vasta An 4. juuli 2018 at 22:02

  Poisil legod, tüdrukut on hakanud väga huvitama mänguköök, beebinukud.
  Mänguasju on kogunenud üsna palju

 • Avatar
  Vasta Merit 4. juuli 2018 at 21:36

  Meil on mänguasju pigem vähe kui palju. Samas leian, et piisavalt, sest suures mänguasja kuhjas on lapsel tõenäoliselt raskem ka ühele mängule keskenduda.
  Hetke lemmikud meil raamatud, millele kohe tükk aega keskendutakse. Pehmetest kuubikutest torni ladumine on ka meelepärane ja kõikvõimalike asjade üksteise sisse panemine.
  Kiik on väga vahva ja usun, et see oleks meie kodua suur hitt! 🙂

 • Avatar
  Vasta Sandra 4. juuli 2018 at 20:15

  Ei ütleks et palju asju on, aga piisavalt. Enim pakub huvi duplo legod, playdohi plastiliini komplekt, kööginurk ja erinevad rollimängud.

 • Avatar
  Vasta Triin 4. juuli 2018 at 19:42

  Meil kodus kiikhobune, millega paraku ei saa eriti kiikuda, sest selle jalad on liiga vähe kaardus. Pigem rohkem selline kallutushobune – veidi ette ja veidi taha. Normaalne kiik kuluks marjaks ära.

 • Avatar
  Vasta Helena 4. juuli 2018 at 18:08

  Õel on lapsi veel kaks, neil mängusju palju. Tüdruku lemmik on üks pehme kaelkirjak “Kiia”. See on nii ära nätsutatud juba nende aastatega aga uut ka kasutusele ei võta, kuigi see on olemas. Poisi lemmikuteks on need Tansformerite mänguasjad, mida saab ise muuta autoks ja robotiks ?

 • Avatar
  Vasta J. 4. juuli 2018 at 17:18

  Minu laps on pooleteise kuune, seega praegu meeldib talle mänguasju ainult vahtida. Seega lemmikuks praegu tegelustekid ja muud rippuvad värvilised jubinad. Kiik kuluks talle ära küll – kui mingi mõnus pehme alus sinna teha siis võib ju täitsa nagu beebikiiguna kasutada. Abiks nt gaasivalude või lihtsalt pahade tujude korral 🙂

 • Avatar
  Vasta Laura 4. juuli 2018 at 16:14

  Meil on suhteliselt vähe mänguasju. Ma ise olen ostnud ainult mõne üksiku, aga ikka on neid kuidagi kogunenud. Aeg-ajalt sorteerin titekamad välja ja viin pisematele sugulastele. Praegu (laps 1 a 2 k) on suurimad hitid pealeistutav auto, klotside sorteerimise mäng, rõngaste virnastamise mäng ja igas suuruses pallid.

 • Avatar
  Vasta Elen 4. juuli 2018 at 14:45

  Minu lapse lemmikud on kiiged ja playdohid:)

 • Avatar
  Vasta Helen 4. juuli 2018 at 14:41

  Minu onupoeg oleks küll kiigest vaimustuses. Aias on suur kiik, kus onutütar saab kiikuda aga onupoeg on liiga pisike. Kurvalt vaatab ta oma õe poole, kes väljas saab kiikuda.

 • Avatar
  Vasta E.e. 4. juuli 2018 at 14:27

  Ma tegelt tahaks seda teie esimest vikerkaarevärvilist hoopis 😀

  Lapsel on mänguasju vist keskmiselt, ise ta veel midagi ei nõua ja mina olen üsna valiv. Raha nagunii laristada pole ja montessori grupp tõmbab mind vähemalt niipalju maa peale tagasi, et ostan pigem vähem ja kvaliteetseid asju. Hästi palju mänguasju on kasutatult ostetud, nt Lego Duplo ja Playmobil asjad.

 • Avatar
  Vasta T 4. juuli 2018 at 14:24

  Mänguasju pole väga palju. Lemmikuteks laulev pildiraamat, üks nukuke, pildiraamat. Piiga saab aastaseks.Kiikuda meeldib ka ☺

 • Avatar
  Vasta Kärt 4. juuli 2018 at 14:15

  Einoh, täna just nägin sind Järvel selle kiiguga ringi liikumas.. vaatasin, et on ikka ilus ja lahe asi, et peaks ikka endale ka soetama. No ja siin on minu võimalus 😀
  Minul on 4-aastane poeg, kellel hetkel on täielik autode vaimustus peal. Aga need ei pea olema ainult sõitmise mängud, vaid ta mängib autodega isegi kodu mängu 😀 Abivahenditeks erinevate mängude jaoks on karbid, kastid, padjad, tekid, teised mänguasjad, kangarull (pikk papist toru)… ideid on tal igasuguseid. See kiik läheks tema käes ilmselt ka kasutusse erinevaid võimalusi kasutades.
  Poodi meeldib talle ka mängida ja olengi just mõtteid mõlgutamas, et midagi mugavat tema jaoks letiks meisterdada.

 • Avatar
  Vasta Sirle 4. juuli 2018 at 13:28

  Ma olen püüdnud vältida oma 10.kuusele mänguasjade ostmist, sest tean, et tal on suheliselt ükskõik, kas tal on neid või ei. Kõik muu on nagunii huvitavam. Ükspäev mängis ta 20 minutit jäätisepaberiga näiteks. 🙂 Mida vanemad laps aga saab, seda rohkem hakkavad erinevad mänguasjad ja mängud huvi pakkuma. Kuna mulle ei meeldi, kui on palju asju, siis püüan edaspidi ikka väga läbi mõelda, mis ma talle ostan ja millega ta mängib.

 • Avatar
  Vasta K. 4. juuli 2018 at 13:26

  Saad sa aru. Mu plika käibki tänaval nii.. teeb kodus pildi, võtab kaasa oma rahakassa. Annab võõrale pildi ja siis paneb oma kassa neile nina alla ??‍♀️

  • Mallukas
   Vasta Mallukas 4. juuli 2018 at 16:31

   haha, kui mari nii teeks, siis perekool läheks hulluks vist :DD

 • Avatar
  Vasta Carmen 4. juuli 2018 at 13:05

  Meil pole kodus eriti palju mänguasju. Tüdruk on 2.3a kohe ja hetkel on tema lemmikuks nuku, kellel pestakse hambaid, antakse süüa, vahetatakse mässut jne. Teiseks suureks lemmikuks on Ikea köök kus valmistatakse mõmmidele, kutsudele, kassidele ja loomulikult nukule maitsvaid sööke?Kahjuks on Eesti ilmad nii nagu nad on ja iga päev väljas mängida ei saa ning sel puhul kuluks üks vahva kiiguke tuppa ära?

 • Avatar
  Vasta Kristel 4. juuli 2018 at 12:39

  Meil on kodus hull turnija 1a8k poiss ja väga, väga tahaks sellist kiike talle mängimiseks pakkuda 🙂 muidu lemmikmänguasjad on kõik, mis päriselt pole mänguasjad nagu puldid, kodumasinad jne, aga ka rongirada, nukuvanker, kõiksugused pallid ja autod. Hiljuti avastas vildikad ja plastiliini ka.

 • Avatar
  Vasta Kadri 4. juuli 2018 at 12:24

  Minu 1,5a on palju mänguasju, aga just viimasel ajal on kiigehullus teda tabanud, nii et papagoikiik läheks täpselt õigesse kohta 🙂

 • Avatar
  Vasta Daisi 4. juuli 2018 at 12:21

  Kodus on 1aasta ja 10kuune neiu, hetke lemmikud on nõud, potid, pannid ka plastikust söögid. Ehtne köögitädi. Kööki küll hetkel pole aga see ei takista teda müngimast, saab ka ilma ?. Kodus meil ikka mõned mänguasjad on aga enamasti need seisavad nurgas ja aeg ajalt avastab neid jälle. Kiik kuluks marjaks ära küll, ta on mul suur ronija ja kiikuja, iga hommik, kui ärkab, siis esimese asjana nõuab kiikuma ?

 • Avatar
  Vasta Lona 4. juuli 2018 at 12:18

  Osalen kindlasti, juba pikemat aega olen plaaninud seda oma preilile soetada, aga pole raatsinud;) Meil lemmikuks valdavalt Grimm’s mänguasjad, vikerkaar eriline lemmik. Loomulikult ehitatakse erinevatele loomadele kuute, kuna kodus kaks koera, siis kuudi teema tavaline. Samuti ka mudelautod suured lemmikud.

 • Avatar
  Vasta Carmen 4. juuli 2018 at 12:12

  Meil kodus kohe 4a ja 2a tüdrukud, mänguasju nagu on, aga enamustest on vist mõlemad juba välja kasvanud ja tuleks need edasi anda pisematele mängimiseks. Kiigesellide kiiku olen pikalt vaadanud, aga ostuni jõudnud pole, seega oleks võit eriti suurepärane.. Usun, et meie kodus oleks see ka suur hitt 🙂

 • Avatar
  Vasta Kirsika 4. juuli 2018 at 12:10

  Meil on ka palju mänguasju. Neljase lemmikud on legod ja nendest ehitab ta igasuguseid asju 🙂 Kahese plika lemmik on hetkel IKEA mänguköök 🙂

 • Avatar
  Vasta Lisbet 4. juuli 2018 at 11:51

  Mu kohe 1,5 aastane tassib asju prügikasti,ka neid,mida vaja pole,paneb tule kustu ja põlema,teeb,mis palud(too vannitoast kastekann,vii see emmele jne), kui ütlen,et lähme õue ,hakkab issile või emmele esikust jalanõusid pakkuma. Kasutab ühte 4 sõnalist lauset -see on ka lill.
  Jutustab ,mis kole,suur osa suht arusaamatu veel. Viimastel päevadel on hakanud end keerutama ja selg ees kõndima. Lehvitab möödasõitvatele autodele ja hüüab dadaa.Ühesõnaga mulle tundub,et mul on kodus pisike geenius 😀

 • Avatar
  Vasta Marju 4. juuli 2018 at 11:29

  Minu 1 a 3 k pojale meeldib kõige rohkem õues kastmisvoolikuga mängida. Kõik asjad saavad kastetud. Lisaks pakuvad väga suurt huvi jalgratas, jalutuskäru, aiakäru. Tubastest mänguasjadest on lemmik häälega nupupusle ja erinevad autod. Kõige uuem mänguasi on laste akutrell, kuid see teeb vist liiga kõva häält, sest ta natuke kardab seda 🙂 Kiik kuluks meile väga ära, sest lapsele meeldib väga turnida.

 • Avatar
  Vasta Liis 4. juuli 2018 at 11:18

  Meil on hästi väike korter 47m2 ja lapse(4a) tuba mingi 7 m2,tuba on mänguasju täis,aga põhiline millega mängib on nukud/barbied ? pisikese (9k) piiga lemmikud on kõik mis ei ole mänguasjad ? ja muidugi õe asjad on kõige põnevamad ?

 • Avatar
  Vasta Raili 4. juuli 2018 at 10:49

  Pisipoja 1.4 mängib käpikjänesega ja kujundimänge, loomulikult ka autod. Mänguasju palju pole soetanud, aga kui on miskit arendavat, siis ostan ikka.

 • Avatar
  Vasta Triin 4. juuli 2018 at 10:12

  Minu 1-aastasel pole palju mänguasju, sest valin hoolikalt arendavaid, kvaliteetseid ja ilusaid mänguasju. Ma usun, et lapsed selles vanuses nii ehk naa leiavad kõiges muus mängulisust. Samuti usun, et mänguasjad peaksid olema funktsionaalsed nagu antud kiik. Hetkel lapse lemmik on üks puidust trummikomplekt ning ka erinevad häältega raamtud.

 • Avatar
  Vasta Ep 4. juuli 2018 at 10:02

  Meie tüdrukul on erinevaid asju juba pisikesest peast valmis ostetud, mis reaalselt huvi pakuvad nt nüüd alles. Fisher Price tahvelarvuti on aegajalt see, mille ta jälle avastab kuskilt nurgast. See huvi muidugi vaid korraks. Veel on suur hitt kiik, mis meil elutoa uksepiidal asetseb. Lisaks pallimeri, kus saab peitu pugeda oma mõmmikutega. Kõiksugu nukud, kuna ta ju tüdruk ning see ringi kärutamine peaks jõle popp olema. Siis muidugi legod igas variandis. Suurel hulgal pehmeid kaisukaid. Ikka tundub, et nagu mänguasju ei oleks. Vähene huvi mängimise vastu. Pigem atraktsioonid oleks huvitavamad. Olen ise ka kiigesellide kiikesid piilunud ja oleks tore see võita . ??

 • Avatar
  Vasta Airi 4. juuli 2018 at 10:02

  Minu aastasel on üks korvitäis igasugu mänguasju, mida ta sealt välja loobib ja kott duplode ja klotsidega. Kõige rohkem meeldib talle aga mängida pappkastis, millest ma talle algelise mängumaja tegin.

 • Avatar
  Vasta Evelin 4. juuli 2018 at 10:02

  Meil mänguasju jagub aga lemmik on kööginurk, kus tehakse igapäev emmele ja issile kohvi ja pannkooke 🙂 Ja teine suur lemmik on klaver mida mängitakse meile iga õhtu ette koos oma loomingulise lauluga 😀

 • Avatar
  Vasta Geidi 4. juuli 2018 at 08:47

  Selline kiik oleks nii kihvt. Meil suhteliselt vähe mänguasju ja neidki vahepeal paneme silme eest ära ja hiljem on hea jälle “avastada”.

 • Avatar
  Vasta Diana 4. juuli 2018 at 08:40

  Minu 5.aastasel on meeletu hulk igasuguseid mänguasju, aga loomulikult ta nendega eriti ei mängi 🙂 ise pooldan nt.lauamängude ostu, need on lapsele ka rohkem huvipakkuvad. Teine laps on paari nädalane, temale kuluks see kiik ära küll 🙂

 • Avatar
  Vasta Kätlin Sofia 4. juuli 2018 at 08:02

  Kuna mu laps on veel väga väike siis on tal ka veel vähe mänguasju, aga olen isegi seda kiiku vaadanud sest need on tõesti ilusad ja millisese lapsele kiikuda ei meeldiks ??

 • Avatar
  Vasta Kirsike 4. juuli 2018 at 07:56

  Minu pooleteist aastase poisi jaoks polegi konkreetset lemmikut. Mänguasjadega ta mängib küll, aga rohkem talle meeldib nõusid kapist välja kiskuda ja igalpoool kus vähegi saab turnida. Ehk kiik pakuks mingitki alternatiivi sellele turnimisele ?

 • Avatar
  Vasta Kristi 4. juuli 2018 at 07:51

  Ma arvan, et meie kodus on keskmine hulk mänguasju – ei ole liiga palju ega liiga vähe ka. Meil on mänguasjad roteeringus (kui see on õige sõna) ehk siis korraga on väljas 5-6 (vahel rohkem) mänguasja ja vahetan neid umbes kord nädalas või kui lapsel villand saab.
  Praegu meeldivad meie 1,5-aastasele väga raamatud, neid on tal sahtel täis ja muudkui vaatab neid või toob mulle ette lugemiseks. Veel meeldivad lapsele küpsisetünn, torn, jonnipunn, kiikhobu, ksülofon, pallid, nuppudega pusled, kastid-karbid.
  Ostsime jõuludeks lapsele selle üüberfäänsipäänsi pealeistutava roosa retro auto ka, aga see talle küll eriti huvi ei paku, võibolla on ta selleks veel liiga väike? (loodetavasti, muidu oleks küll mahavisatud raha).
  Kuna elame maal ja meil on suur hoov, siis õues on lapse lemmikmänguasjadeks käbid, kivid, lilled, oksad ja õunavissid (kõike tahab ta visata ühte suurde tünni). No liivakastis on ka mõned mänguasjad, aga las õues ollagi siis need nn naturaalsed “lelud”.
  Sellist vinget kiiku olen juba ammu tsekanud, aga no see hind on ikka üle mõistuse. Tahaks võita küll 🙂

 • Avatar
  Vasta M 4. juuli 2018 at 07:49

  Osalen loosis!
  Lemmik on praegu nukuvanker.

 • Avatar
  Vasta Greete 4. juuli 2018 at 07:32

  Meil preili 8-kuune ja siiani on mänguasju minimaalselt. Enamasti need, mis kingitud või saadud. Mänguasjad maksavad lihtsalt meeletult ja ausalt ma olen nii koi, et ei hakka 50€ ostma midagi, millega võib minna nii, et mängitakse 10 mintsa ja siis vajub unustuste hõlma ?
  Viimati tellisin Alist mingeid vidinad, need sellise hinnaga seal, et pole väga kahju, kui ei meeldi.
  Seega, kiik oleks super kingitus. Midagi suurt ja toredat Ali kaubale vahelduseks ?

 • Avatar
  Vasta Kr6bin 4. juuli 2018 at 07:29

  Mina olen oma 2,4sele lapsele kokku vast 6-7 mänguasja tema eluajal ostnud. Enamus on kingitud. Meil on häääästi palju raamatuid, klotse ja puslesid. Igasuguseid niisama plastmassist vidinaid on pigem vähe. Mulle meeldivad just mänguasjad, mis on mitmeti kasutatavad ja fantaasiat arendavad. Olen selle kiigu peale pikalt mõelnud. Usun, et minu laps leiaks sellele ka tuhandeid rakendusi, hetkel turnimine ja kiikumine väga aktuaalne, aga ka poe mängimine:) oleksime võidu üle väga rõõmsad!

 • Avatar
  Vasta L 4. juuli 2018 at 07:29

  Minu põhimõte on Less is more. Mida vähem mänguasju seda parem. Kahjuks sugulased-tuttavad nii ei arva ja ikka kingitakse palju juurde. Muidugi on lapse lemmik asjad kõik need, mis ei ole mänguasjad.

 • Avatar
  Vasta Ann 4. juuli 2018 at 07:23

  Meil on igal pool mänguasju. Vanaisa keldris, sõbranna keldris, meie paviljonis, lastetoas ja elutoas. Kõige väiksema lapse lemmikuteks on siiski kõik need, mis on keelatud 😀 nt. telekapuldid, arvutihiir jne.

 • Avatar
  Vasta Meryt 4. juuli 2018 at 07:11

  Minu preili on alles kolmekuune, aga mänguasju juba koguneb ?
  No mis teha, kui kõik asjad nii nunnud on ja koju vaja vedada, mis siis, et mängida nendega veel ei osata.
  Aga hetkelemmikuks on tegelustekk- neiu võib pikalt seal kaare küljes rippuvaid mänguasju vaadata ja jutustada oma keeles nendega.

 • Avatar
  Vasta Klein 4. juuli 2018 at 06:41

  Samamoodi vaadanud neid seal grupis ja tundub, et ma ei teaaaaa… äkki jääb seisma. Samas ruumi meil suht vähe ja muid turnimiskraami ka pole, et ehk oleks just super asi ?? Lemmikasjad (kohe 2 a) muusikariistad, heliraamatud, magnettahvel ja multikaaaad 😀 muidu mänguasju on kodus erinevaid, aga selliseid füüsilise tegevuse asju vähe. See hüppeloom ainult vist ongi 😛

 • Avatar
  Vasta Triinu 4. juuli 2018 at 06:17

  Paris palju tavalisi plastmassist mänguasju, mis pakuvad huvi umbes minutiks. Asjad, millega rohkem tegeletakse\süvenetakse on nt raamatud 🙂 Aga selline kiik oleks äge!

 • Avatar
  Vasta Kertu 4. juuli 2018 at 05:29

  Meil on hetkel veel ainult Fisher price arendavad mänguasjad, plika alles kasvab.
  Aga see kiik oleks suurepärane link meile.
  Hetkel on tüdruku lemmik Fisher price laulukoer (tähestikulaul)

 • Avatar
  Vasta Elina 4. juuli 2018 at 01:27

  Mänguasju tegelikult on päris palju aga ma pidevalt vahetan nii, et panen osad jälle karpi ja annan teised jne. Korraga käes on vähe mänguasju ?
  Muidugi suurem poiss (4a) mängib rohkem superlennukitega ja päästab maailma ja väiksem poiss (2a) on mega suur traktorite fänn, teda muu ei huvitagi niiet vahest on tunne, et enamus mänguasjad tuleks ära anda ? paar korda aastas korjangi kokku ja sorteerin nii riideid kui mänguasju. Siiani ainukesed asjad mida on vähe on duplod, neid on ainult 2 komplekti, millest ei piisa isegi maja ehitamiseks.
  Sellist kiike sooviks aga küll! See tundub äge! Kui endal enam kasutust ei leiaks kingiks näiteks lasteaiale, sinna on meil läinud ka mõned mänguasjad – näiteks hüppeloom. tore on vaadata kui pisikeses maakohas ka ikkagi lastele palju võimalusi on lasteaias. Sõimerühmad on meil küllaltki haruldased ja nad on alati väga õnnelikud uute asjade üle ?

 • Avatar
  Vasta Anne 4. juuli 2018 at 00:57

  Mu armas õelaps saab tuleval nädalal aastaseks ja see oleks nii armas kingitus talle. Neil väljas on üks kiik ja talle hullult meeldib seal kiikuda aga hoopis vahvam oleks ju seda toas teha, kus ema saab samal ajal omi toimetusi teha ??

 • Avatar
  Vasta Merlyn 4. juuli 2018 at 00:41

  Kuigi minu laps on alles sündimas, siis igasuguseid mänguasju olen talle juba kokku ostnud. Üritan küll mitte üle pingutada … aga selline kiik võiks ka kodus olemas olla 🙂

 • Avatar
  Vasta A4 4. juuli 2018 at 00:13

  Oii mänguasju oli palju…vanaema-vanaisa ostavad koguaeg midagi ometi oleme keelanud..niisiis aastas kuskil 2x teeme suurpuhastuse ja anname mänguasjad lasterikaste perede liidule..sama ka riietega..seega praegu on neil päãäris vähe asju ja l6puks on ka näha et asjadega mängitakse..kuna meil plikale meeldib ka turnida ja ronida siis oleks see idekas meile..saab natuke liugu ka lasta ja kohe kohe vast on pesamuna ka liikvele minemas ja siis oleks temal ka avastamiserôõmu. Suuremal vast nii huvi poleks aga mine sa tea..6e asjad l2hevad ka peale?

 • Avatar
  Vasta Janely 3. juuli 2018 at 23:49

  Mänguasju on täitsa palju, aga pojale enamasti meeldib toimetada päris asjadega ? 1,8a tahab rohkem pottide-pannide ja kõige muuga toimetada. Eks ta ikka mängib oma mänguasjadega kaa, aga eelistab ikka neid asju mida meie kasutame, aga kui mõni laps külla tuleb siis on kõik tema mänguasjad nii huvitavad, et kohe raske jagada ? Turnida ja ronida meeldib talle ka ilmselgelt ?Olen seda kiike talle juba ammu vaadanud, aga ostmiseni pole jõudnud, seega loodame et õnn on meie poolel ☺️

 • Avatar
  Vasta K. 3. juuli 2018 at 23:48

  Meil on legod, kaisukad, raamatud, vanavanemate meisterdatud telk ja natuke muud pudi-padi. Lapse lemmik on köök ja igasugused topsid – kas päris või mängu, vahet pole. Selline tore kiiguke oleks kindlasti rõõmuks talle 🙂

 • Avatar
  Vasta Kaja 3. juuli 2018 at 23:42

  Mänguasju vähe, pigem lauamängud. Eks põhjus selles, et suured lapsed juba ? Kiige kingiks oma tuttuuele vennatütrele Hanna Suvi’le ?

 • Avatar
  Vasta K.K. 3. juuli 2018 at 23:40

  Mänguasju on hulgim. Lemmik on kindlasti suur batuut õues ja nukukäru toas.

 • Avatar
  Vasta Triiin 3. juuli 2018 at 23:27

  Vahepeal kogunes mänguasju ulmeliselt palju, eriti igasugu plastikust kärakaid, aga üsna ruttu sai selgeks, et sellist hunnikut meie üks tirts ära ei kasuta. Nüüd olen aegamisi jaganud asju laiali, viinud suvilasse mängimiseks jne. Õnneks on tirts avastanud pusled ja neid riiulisse mahub omajagu ja põrandal ette ei jää 😀 Igatahes, kiikumine on meil max lemmik aegade algusest ja ükskõik kuhu me läheme ja seal on kiik, siis minu ainus ülekanne on kiigutada. Kodus ka muidugi. See kiik oleks mõnus, ta saaks ju ise hoo tegemisega hakkama! ?

 • Avatar
  Vasta Triinu 3. juuli 2018 at 23:23

  Liiga palju mänguasju on. Lemmikud hot wheelsi rajad, lego duplod ja muusikariistad

 • Avatar
  Vasta Geiu 3. juuli 2018 at 23:22

  Soovin osaleda

 • Avatar
  Vasta Liis 3. juuli 2018 at 23:14

  Mänguasju on ikka üksjagu, kolme lapsega ja aastatega on ikka kogunenud. Millegipärast on jh nii,et toimetavad nad oma asjadega ikka seal kus isegi oled ehk siis ülemise korruse nukumajaga nurk, raamaturiiul ja muud leiavad vähem kasutust kui need asjad mis allkorrusel. Hetkel on noorematel (2 ja 7 aastat) plastiliin ja kineetiline liiv väga päevakorras aga samas meeldib neile ka pennydega sõita toas ja kiikumine on muidugi lemmik. Vihmase ilma tarbeks on toas ka kiige võimalus, iseenesest mõistagi kaks kiiku, no kõike tahaks ikka ühel ajal ju teha. Neid vahvaid kiikusid olen isegi piilunud ? ja tõesti ei pea ainult kiikuma, saab ka turnida ja poodi mängida, vahva ?

 • Avatar
  Vasta Liina 3. juuli 2018 at 23:13

  Meil on kodus üsna palju mänguasju, aga kuna tegemist on 8-kuusega, siis hetkel pakub huvi rohkem turnimine. Lemmikuteks “mänguasjadeks” on telekapult ja emme telefon (kui ainult lubataks). Kiike meil veel kodus ei ole, aga just selline kuluks ära ?

 • Avatar
  Vasta Keidy 3. juuli 2018 at 23:09

  Meil kodus mänguasju palju pole enam. Kolisime nädal tagasi ja üle poolte asjadest jäid majja, kus elasime kuid mis jääb meile nö maakoduks. Palju oli kogunenud sellist.. jama ja ma olen hakanud hindama rohkem puidust mänguasju seega oli see just ideaalne võimalus väheke välja vahetada olemasolevaid mänguasju. Maal niikuinii käime ja sinna ju ka mänguasju vaja :D. Viiesel on lemmikumad mängud erinevad rollimängud ja pooleteist aastasel on lemmik mäng kõige laiali loopimine 😀

 • Avatar
  Vasta Kris 3. juuli 2018 at 23:06

  Mänguasju on meil piisavalt. Ja ma hoian ennast tagasi, et mitte osta kõiki enda arvates ägedaid mänguasju kokku.. pole lihtsalt kohta, kus neid hoiustada. Samas kui ma midagi väga head näen, siis ikka toon koju. Nüüd viimasel ajal olen mõelnud, et lapsel võiks olla mingi suurem mänguasi, mille peale saaks istuda.. Mõtlesin hüppelooma või autot, aga see kiik oleks mega lahe :).

 • Avatar
  Vasta Kaisa 3. juuli 2018 at 23:00

  Meie 1,6 aastasele Neleriinule meeldivad lahtilõigatavad puuviljad-juurviljad. Neid saab ju ISE ja veel oma noaga lõigata, pärast jällegi paarilised otsida. Lemmikuks on osutunud ka emme köögivarustus, kausid-potid ja vispel!! Nukud on ka tõeline hitt – küll kärru tuttu, siis pissile, siis sööma, telki mängima jne, kõike mida ta ise oskab näitab ka nukule (:
  Õue mänguasjade hulgast on lemmik “kaaaaaga-kaaaga” nii ta mind kiigu juurde käsutab.

 • Avatar
  Vasta Liis 3. juuli 2018 at 22:58

  Meil on aastase lapse jaoks kokku kaks kasti mänguasju, üks tema toas ja teine elutoas. Lemmikud on kõik mis teevad häält ja erinevad raamatud. Ja ikea puidust haamer millega taguda kõike muud peale ettenähtud “naelade” 😀
  Sellist kiike olen ka poisile kaalunud, aga kartuses et see kasutust ei leia, pole raatsinud – nüüd jään lootma õnnele 🙂

 • Avatar
  Vasta Aliis 3. juuli 2018 at 22:49

  Kuna veedan 70 protsenti oma ajast tööl, võib seda teiseks koduks nimetada küll. Nimelt oman väikest lastehoidu, kus mängijateks on 10 pisikest sõpra.

  Hetkel on kokku sattunud küllaltki aktiivsete lastega rühm, kes hea meelega ainult tantsiks, roniks, jookseks, ehitaks, kiiguks nagu ilmselt sellises vanuses ikka (1.5-3).

  Viimaste nädalate lemmikuteks mänguasjadeks on meil olnud liumägi, millelt saab kott-toolidesse vahvaid hüppeid teha ning väikesed puidust lastetoolid, mida kasutatakse nii autodena,rongina, tita vankrina- ühesõnaga fantaasia on meil piiritu.

  Kuna eelistame ainult puitmaterjalist (muu naturaalne) mänguasju, ongi sügiseses ostulistis esikohal just rainbow rocker. Kiigesellide omad näevad veel välja eriti vahvad.
  Väga tore on vaadata, kuidas Lende ja Mari seda nii mitmel arendaval moel kasutavad:).

  Päikest!

 • Avatar
  Vasta Sanna 3. juuli 2018 at 22:43

  Mänguasju on ikka omajagu, kuid tavaliselt tunnevad neist rohkem rõõmu lapsed, kes külla on tulnud. Hetkel on aga lemmikud hoopis igasugused meisterdamisasjad ja kunstitarbed, meelsasti teeb neiu endale ise ehteid ning populaarsed on ka pusled ja Laura raamatud. Ja muidugi on suur nukkudega majandaja, nukud riidesse ja jalutama nendega.

 • Avatar
  Vasta Helen 3. juuli 2018 at 22:40

  Mänguasju on meil kodus päris palju.Meie 1aasta ja 2kuuse lapse lemmikuks on elektriauto,nukud ja nukukäru. See kiik oleks kindlasti ãge.

 • Avatar
  Vasta Heleryn 3. juuli 2018 at 22:37

  Mänguasju üsna palju. Aga lemmikud on pallimeri ja üldse pallid, kiikhobune ja olenevalt päevast ka mõni muu asi. Seda kiike olen ammu juba plaaninud osta, oleks tore võita☺️

 • Avatar
  Vasta Kadri 3. juuli 2018 at 22:29

  Väga palju mänguasju pole, aga vist piisavalt. Vanemale, just kolme aastaseks saanud lapsele meeldivad rollimängud. Eriti popp on arsti mängimine ja söögi valmistamine. Õnneks on tal hea fantaasia ja leitab endale ise mänguasju.
  Pisem haarab kõike mida kätte saab ja paneb suhu:D Seetõttu on hetkel veel vanemal ka nö ohutud väikelapse mänguasjad.
  Vanemale lapsele meeldib ka väga turnida, ronida, kiikuda. Kahjuks sellist turnikat me ei saaks kohe mitte kuhugi panna. Pool elutuba oleks täis.

 • Avatar
  Vasta Siret 3. juuli 2018 at 22:24

  Lemmik mänguasjad on õhupallid ja nukuvankrid. Mänguasju kodus vähe kuna palju katkiseid ära visatud. Jään lootma võidule kuna preili saab pühapäev 2 aastaseks ja oleks ideaalne kink ☺

 • Avatar
  Vasta Katrin 3. juuli 2018 at 22:20

  Palju ei olegi mänguasju minu 1,4 aastasel. Ühel hetkel avastasin, et kõik on titemänguasjad aga beebi juba nii suured paljude jaoks. Ja ei teagi kohe, mida muretseda või mis teeks tal tuju heaks või mille vastu ta huvi tunneks. Ühest küljest tahaks sellest beebipudist lahti saada aga teisest külhest tahaks juurde midagi, mille üle ta rõõmu tunneks. Oeh, ei teagi kohe;-)

 • Avatar
  Vasta Diana 3. juuli 2018 at 22:19

  See on hea küsimus, palju meil neid mänguasju on?
  Meie piiga on 7 , kohe läheb kooli aga tema hobiks on koguda pethsope jaaa, punnsilm kaisukaid. Tsiisas, meil on neid üle 40 kindlasti, viimati oli, nuud aga veits rohkem.
  Suur tüdruk aga sellised hobid. Nii kui raha piisavalt kogutud on, et natukene kulutada ka saab siis kohe läheb ostab ühe juurde. Plus kõik muud manguasjad. Naeran, et see kaisukate kuhi on tema 1 pensionisammas :D.
  Aga kiik voib olla väga lahe, usun, et isegi meie 7 aastane mängiks sellega. Ja kuna ei ole plaanis ainult 1 lapsega jääda siis ja järgmisel tulevikus ?

 • Avatar
  Vasta Getter 3. juuli 2018 at 22:15

  Mänguasju on meil kodus liiga palju (see on siis minu subjektiivne arvamus), sest mehe õde tassib kõik oma kolu meile, mis tema juba teismelisest preilist järele on jäänud. Meil on aga üks minu enda lapsepõlvest pärit kiikhobune (venekad asjad ikka kestavad ?), mis on tüdruku lemmik ja lisaks ka lakke riputatud kiik. Liiguks aga küll ja veel ja papagoist oleks meie väike tüdruk väga huvitatud. See on kindel. Meeldivad talle aga ka veel väga legod, raamatud ja beebinukud 🙂

 • Avatar
  Vasta E4 3. juuli 2018 at 22:13

  Mänguasju liialt palju. Kui kiige saaksin 🙂 siis livikeerin kohe osa asju eest ära. Annan lastele kellevanemad ei saa koguaeg uusi asju koju tuua. Lapse (4a) poiss lemmik on püstolid, ta sööb isegi leiva püstolikujuliseks! Aga isa on kaitseliitlane kes räägib asjade tausta ka juurde, niiet emme oleks väga õnnelik kiigu üle 🙂

 • Avatar
  Vasta Mari 3. juuli 2018 at 22:09

  Lemmikud on igasugused kutsud ja kiisud ning üks pisike mänguhiireke mida kaasas veab. Küll aga talle meeldib ka tohutult kiikuda, kahjuks seda saab ainult siis kui mänguväljakule läheme sest üürikoju rippkiike ei tohi panna ja eraldiseisva jaoks pole jällegi ruumi. Sestap oleks seda tüüpi kiik vast lausa ideaalne

 • Avatar
  Vasta Liis’u 3. juuli 2018 at 22:06

  Mänguasju on mõõdukalt, kuigi tihti tundub justkui millegagi poleks mängida 😉 perepoja lemmikuks on raamatud Ja arstikohver, peretütar mängib meeleldi mänguköögis. Seda kiike olen samuti Montessori grupis näinud Ja on olnud suur soov, et ka minu lastel selline oleks.

 • Avatar
  Vasta Karmen 3. juuli 2018 at 22:05

  Plaanime just mingit tubast mängumaja osta korterisse. Neljasele poisile väga meeldis ja kohe aastaseks saav poiss oli muidugi tema tuules kohe ka asjapulk. Pisemal ongi reedel aastane sünnipäev, oleks väga lahe kingitus selline kiik ka saada. 🙂

 • Avatar
  Vasta A4 3. juuli 2018 at 21:55

  meil on kodus miljon mänguasja, mis meie kahe toalist korterit ummistavad. poisi lemmikuteks igasugused masinad ja eriti traktorid. peale istutav auto ka väga lemmik. ma tahaks väga talle seda pikleri kolmnurka aga need nii suured ja meil ruumi vähe. seda kiike olen ka netis korduvalt mõelnud osta aga tegudeni pole veel jõudnud, võit oleks vägev:)

 • Avatar
  Vasta Sigrid 3. juuli 2018 at 21:53

  Mänguasju on pigem vähe. Pidevalt sorteerin. Millega ei mängi lähevad maale/annan ära. Lemmikud on nukud, ponid ja mänguköök.

 • Avatar
  Vasta Grete 3. juuli 2018 at 21:49

  Kuna meil peres 2 neiut 5a ja 2a siis neid asju ikka jagub. 2a lemmiku hulka kuuluvad pehmed mänguasjad ja nende vedamine igalepoole ja suurem eelistab lego,lauamänge
  Mänguköök,nukud,barbid,nukumaja – kuid just mingid päevad tagasi vaatasin neid kiikesid ning tundusid väga vahvad ja usun, et need kaks usinat leiaks sellega palju tegevust 🙂

 • Avatar
  Vasta Astrid 3. juuli 2018 at 21:49

  Varsti kaheseks saav poiss on vahel tüüpiline poiss ja rallib ringi autoga ja mängib ka palju autoce ja traktoritega. Samas võib roll muutuda ja põnevad on ka köök ja sealsed vidinad, emmele serveeritakse erinevaid sööke. Jooksukas ja tõuks ka teema 🙂 kiik on puudu

 • Avatar
  Vasta Katri 3. juuli 2018 at 21:48

  Vauuu, milline imeline vidin! Sellisega mängiks minu neljane Marii kohe kindla peale.
  Mänguasju on meil kodus ikka omajagu, kuid kuna ruumi eriti üle ei ole siis midagi suurt ja erilist pole…? Oleks ju super, kui saaks toas sellisel vahval turnikal turnida nagu Maril on, aga õnneks on meil 20minuti kõndimise kaugusel tore mänguväljak kus Mariile väga meeldib turnida. Kodus mängivad lapsed kõige meelsamini plastiliiniga, Legodega ja Ty loomakestega…☺️

 • Avatar
  Vasta Saskia 3. juuli 2018 at 21:48

  Meie 1a4k poeg fännab hetkel vist enim kahte asja – 1a sünnipäevaks saadud issi tehtud kiikhobune ja emme tehtud tipitelk. Ta vist kiiguks telgis, kui mahuks 😀
  Väiksematest asjadest raamatud ja suured legoklotsid.
  Kiigesellide kiik oleks küll väga tore täiendus!

 • Avatar
  Vasta Kätlin 3. juuli 2018 at 21:45

  Kodus on mänguasju päris palju. Kuid paljud neist on ka suurema(4a) jaoks titekad ja väiksem ei tea veel neist midagi (2k). Suurema pohimängud ongi poe mängimine ja on hakanud legomehikestega mängima(mõtleb situatsioone jms välja) ja õues armastab tohutult kiikuda. Talvel pimedal ajal oligi ta nii kurb, et ei saa kiikuda, siis kui tahab. See oleks ideaalne lahendus kiikuda siis, kui hing ihkab ?

 • Avatar
  Vasta Hedi 3. juuli 2018 at 21:44

  Kui võidaks kingiks selle õe pojale kes kohe varsti on 6-kuune. Tal pole väga mänguasju, pigem paar raamatut ning suur jonnipunn ja rong ning mõni närimismänguasi. Kuigi ta on nii väike siis tulevikuks kuluks see kindlasti ära kuna ta on juba praegu püsimatuhing.

 • Avatar
  Vasta ML 3. juuli 2018 at 21:40

  Mänguasju on omajagu, aga nagu kipub olema, siis märgitakse nendega tegelikult üsna vähe. 1a7k poisi vaieldamatu lemmik on täiesti tavaline pall. 5a poisi lemmikmängud on pigem teiste lastega, vähem mänguasjadega. Aga seda kiike olen soovinud küll, tundub asjalik ja kindlasti leiaks kasutust mõlema mudilase poolt 🙂

 • Avatar
  Vasta G 3. juuli 2018 at 21:38

  Praegu on lemmik asjad klotsid ja puidust rong.
  Minu arust on asju normi piires, abikaasa arvates liiga palju ?

 • Avatar
  Vasta Nastja 3. juuli 2018 at 21:37

  Minu 1.5aastasel on terve tuba mänguasju täis. Lemmikud on kõiksugu pallid, nukuvanker ja nukk,little dutchi klotsikäru ja raamatuid “loeb” ka alati huviga :).
  Selline vahva kiik on meil küll veel puudu 🙂

 • Avatar
  Vasta Liisa 3. juuli 2018 at 21:37

  Meie kodus on mänguasju natuke liiga palju 🙂 Aga õnneks me peagi kolime ja pakkimise käigus kavatsen teha ka suurpuhastuse, et kaasa tuleksid ainult need, mis tegelikult kasutust leiavad. Laps on praegu 1,5-aastane ning tubastest mänguasjadest on ta lemmikuteks Legod, köögist “laenatud” pottide-pannidega süüa valmistamine (mängunõud ei tundu talle sugugi nii kutsuvad) ning käpiknukud.

 • Avatar
  Vasta Johanna-Silvia 3. juuli 2018 at 21:36

  Beebi veel poole aastane, mänguasjadel ma nimelt palju koguneda ei ole võimaldanud (loodetavasti suudan sama rada hoida), aga lemmikuteks on saanud Sohpie kaelkirjakud 🙂

 • Avatar
  Vasta Hannaj 3. juuli 2018 at 21:34

  Meil on mänguasju pigem vähe.. ma arvan ? kuna mängunurk asub elutoas, siis olen üritanud seda enda maitse järgi normaalsuse piires hoida. Seda kiiku olen vaadanud küll, aga mōtlesin, et äkki enam 2,5-aadtasel poleks sellest nii suurt rõõmu. Ma alati vastasingi seda kui kiikumise vahendit. Nüüd aga tundub, et kohvikumänguks oleks ka jumala äge! Ja varsti sünnib uus tegelane, nii et küll saaks tema ka kunagi selle kiige võlusid nautida.

 • Avatar
  Vasta Eve 3. juuli 2018 at 21:32

  Mänguasju kodus on rohkem kui võiks olla ? ma alati väidan, et meil korter on väike.. Pigem on asi selles, et asju on liig palju?
  poiss mängib enamjaolt om mudelautode ja legodega ja aastane tütar..noh..tema mängib enamjaolt asjadega, mis ei kuulu mänguasjade valdkonda. Ja just täpselt – paljudest asjadest pole seni sooja ega külma, kuni keegi teine sellega mängima hakkab ?

  Aga usun, et see kiik oleks meie elamises hitt ?

 • Avatar
  Vasta Liisi 3. juuli 2018 at 21:28

  Meil on üks laps (1a10kuud) ja oma toaga kus ta peale magamise väga kaua aega üksi ei viitsi veeta ? Peamised lemmikud on raamatud, väga meeldib neid lapata ja siis asju otsida ja oma keeles kaasa targutada ? oleme ostnud küll igasuguseid autosid, jooksuratta jm “aktiivseid mänge” aga suurt need teda ei huvita, olenemata sellest, et ta ÜLIVÕRDES aktiivne laps on. Sellele kiigule olen juba ammu mõelnud, sõbrannagi soovitanud aga kuna käsil on ka koduost siis ei ole praegu “suuremaid asju” juurde hankinud mida kolida oleks. AGA tegelikult ju tahaks ja ma arvan, et uude koju mängutuppa oleks see megalahe edition! Niiet hands up ja soovin ka võita ?✌

 • Avatar
  Vasta Anny 3. juuli 2018 at 21:27

  Meil on kodus suureks fenomeniks tubane batuut/trampliin. Külla tulnud lapsed tahavad hüpata, enda oma mängib sellega igasuguseid fantaasiamänge (näiteks on see onn, voodi, kellegi kodu, laev nagu Noal, kus kõik kaisukad on peal, teine riik, kuhu peab reisima jne). Peres on kasvamas üks laps veel kellest oleks turnijat ja kiikujat lähiaastaiks küllalt. Korterisse oleks just seda kiik/turnikas/lett vaja väga!

 • Avatar
  Vasta Helena 3. juuli 2018 at 21:25

  Meil on kodus lastele mängunurk, kuid ronimis- ja turnimisvõimalusi ei ole kunagi liiast.

 • Avatar
  Vasta Johanna 3. juuli 2018 at 21:25

  Hetkel on lapse lemmik pallimeri. Olen ise ka tükk aega juba Kiigesellide tegevust jälginud, mõtlesime ka esimeseks sünnipäevaks seda kiiku tellida aga paraku mõtteks see ainult jäigi! See oleks nüüd küll tore, kui laps endale selle kiige ikkagi saaks!

 • Avatar
  Vasta Lisbet 3. juuli 2018 at 21:20

  Mängutoas on lastel nukumaja ja mänguköök, Legod ja kapis raamatud ja lauamängud. Suures toas toimuvad meisterdamisprojektid ja on 1 väike kast mänguasjadega. Koos mängitakse samuti rohkem mürades, kuna 1ne ei oska veel väga kahekesi mänguasjadega mängida.

 • Avatar
  Vasta Liisa 3. juuli 2018 at 21:02

  Meil kodus eraldi mängutuba… aga seal üksi ei taha kumbki laps aega veeta (deeeem).

  Olen ka seda kiike ammu vaadanud ja mõelnud kas meeldiks kuttidele. Arvan et see oleks kasutuses kûll!
  Nùùd vaid fingers crossed ??

 • Avatar
  Vasta Anneli 3. juuli 2018 at 20:59

  Mänguasju on kodus omajagu, enamus lapse toas aga lemmikud on tassitud kòöki ja elutuppa kus ma tavaliselt tegitsen. Õnneks ei ole ta lemmikud veel legod ja klotsid mis jala alla jääksid, aga siiski koperdan ma vahest nukuvankri vōi sõiduauto otsa, või siis sõidetakse mulle nendega otsa. Kiiga-kaaga on meil ka väga teemas, kas emme jala otsas, kätel või kukil. Üks korralik kiik kuluks marjaks ära ja näeks kas oakub huvi 🙂

 • Avatar
  Vasta Kätlin 3. juuli 2018 at 20:59

  Sooviks väga sellist kiike oma lapsele. Kuna ta veel üsna väike aga iga päevaga avastab midagi uut ja tekivad uued huvitavad mänguasjad. Neid veel palju ei ole kogunenud aga ruumi on. Meil on rippkiik hetkel lemmik millega talle väga meeldib kiikuga ja samuti olen vaadanud kiigesellide kiike aga veel ei ole raatsinud osta.

  Mari kohapealt niipalju, et ehk aitab ta arengule kaasa ka Lende olemasolu. Omavahel mängivad ja majandavad siis tal on nagu kaaslane kellega rääkida (omal tasemel). Olen tähele pannud, et kui peres on veel omaealisi lapsi kellega mängida siis mängukäigus areneb laps kiiremini. Kui läheb vägavara lasteaeda siis seal õpib ja areneb kiiremini kui need kes kodus veel on. Aga Mari on sul nii tubli ja armas.

 • Avatar
  Vasta Gerli 3. juuli 2018 at 20:57

  Minu lapse lemmikud on hetkel lego duplod (või hoopis minu lemmikud?) ja sünnipäevaks sai just puidust tordi mida saab tükkideks võtta ja küünlaid ja numbreid peale panna, see tundub talle küll meeldivat. See kiik oleks küll nagu õnnistus, sest mu ahviplika ei püsi ju üldse paigal, ronib, turnib ja hüppab nagu segane 🙂

 • Avatar
  Vasta Hekti 3. juuli 2018 at 20:56

  Arvestades seda milline kiigehull mu väike tegelane on, siis hea meelega võidaks ühe sellise papagoi 😉
  Kodus on keskmiselt, või siis arvestades enamus inimesi: vähe, mänguasju. Teistel vist ikka kordades rohkem, kui meie väikses korteris, aga päris ilma ma teda pole ka jätnud ja mulle endale tundub küll normaalselt või palju. See väike kiik mahuks veel idekalt meie toakesse. B-Toys on lemmik olnud üsnagi. Taibulast ostetud kraam ka. Autod on meeldinud ja nüüd minu suureks õuduseks, hakkas see Barbie hullus pihta.
  Muidu talle meeldivad suured kotid, kastid ja korvid ka hästi, terve päev võib nendega mässata SIIAMAANI. Kõikvõimalikud sisse-välja ronimised, rullimised, veeretamised, kummitusemängimised jne jne jne.

 • Avatar
  Vasta Kadi 3. juuli 2018 at 20:56

  Mänguasju on kodus meeeeletult, ikka liiiiiga palju. Üritan küll tihti sorteerida tema asju ja õe lapsele anda, kuid uued tulevad ju ikka peale. Lapsel lemmikuks on aga hobused. Eri suuruses ja värvides. Kiik leiaks kindlasti kasutust, ning tulevikus pärandaks edasi elukaaslase õe lapsele.

 • Avatar
  Vasta Eva 3. juuli 2018 at 20:54

  Nüüdseks oleme oma meeletutest mänguasjahunnikutest lahti saanud ning lemmikud on aastaid olnud legod. Tundub, et see huvi ei hakka ka raugema. Sellist kiiku sooviks oma lapsele väga. 🙂

 • Avatar
  Vasta tiina 3. juuli 2018 at 20:51

  Meie pere tubased lemmikud on klotsid, mängutööriistad ja kõikvõimalikud kopsimisvahendid. Õues aga mõlemad lapsed parajad kiiguhullud. See kiik oleks kindlasti vahva tubasteks päevadeks 🙂

 • Avatar
  Vasta Vaike 3. juuli 2018 at 20:51

  Mänguasju on parasjagu… minu eelistuseks ongi just puidust mänguasjad, on minu arvates lapsesõbralikumad. Lemmikuteks meie peres on loomade puzled, klotside torni ladumine ja hüppe hobune 🙂

 • Avatar
  Vasta Avokaado 3. juuli 2018 at 20:45

  Mänguasju on kodus piisavalt. Lemmikuteks on mänguköök, tööriistakomplekt, autorada, väiksed mudelautod 🙂 nendega mängitakse põhiliselt. Kiik on äge ja kuluks meie majas ka väga ära 🙂

 • Avatar
  Vasta Jaanika 3. juuli 2018 at 20:43

  Mänguasju on meil nii parasjagu, et jagub kôigile ?Tütre lemmikuteks on väikeste loomade, nukkudega teatri mängimine. Muidugi pean mina sageli ette mingi loo näitlema ja siis tema püüab jäljendada. Hetkel meil ei olegi nö kindlat kohta v sellist mônusat kohta kus teatrit teha, see kiik oleks supper lahendus, lisaks on poja üheks lemmiktegevuseks kiikumine. ?

 • Avatar
  Vasta C 3. juuli 2018 at 20:42

  Mu laps saab 26.juuli aastaseks. Teeme ka peo ja kutsele kirjutasin, et kink võiks mahtuda ümbrikusse just seetõttu, et tahan osta talle rainbow rocker’i (https://www.lunatur.com/en/for-kids/rainbow-rocker?languageid=2). Võib-olla tundub imelik panna lapse kutsele kirja, et soovime raha, aga meil on terve elamine mänguasju täis, rohkem pole vaja ja need pudi-padi asjad talle väga huvi ei pakugi, piisab jäätise pulkadest, et mängida.

  See võit oleks väga vahva! Sünnipäeva rahade eest ostaks siis midagi muud suuremat :).

 • Avatar
  Vasta Kristina 3. juuli 2018 at 20:41

  Kuna meie esiklaps ja hetkel ka ainus on alles alla aasta mees, siis kahjuks pole veel väga palju asju kokku ostnud. Olen aga hakanud eriti lugupidama puidust mänguasjadest. Viimane parim leid oli vanemate kodu pööningult leitud puitklotsid, mis vanaema mälu kohaselt on vähemalt 50aastat vanad. Ja need kasutuses olid ka täna.
  Aga lapse lemmikuks on hetkel kõik, mis alati ka ei pruugi mänguasi olla. Agaa, kiikumine meeldib kutile. Lapse tädi kinkis talle ilusa riputatava käsitöö puidust kiige ja see meeldib väga ?

 • Avatar
  Vasta Margit 3. juuli 2018 at 20:37

  Minu 9 kuusel piigal pole väga palju mänguasju, pigem meeldivad talle muud põnevad vidinad ? ükspäev käisin temaga mänguväljakul ja panin ta beebikiigele, jeebus, mis kilked sealt tulid, see oli nii armas. Kodus meil kiikhobune ka, iga päev kiigume, samas mõjub ka rahustavalt. See kiigeke oleks meile uus põnev viis kiikumiseks ?☺️

 • Avatar
  Vasta Nele Kõli 3. juuli 2018 at 20:32

  Meil 5 aastane poiss ja lemmikmänguasjad on ikka erinevad mudelautod. Raamatuid peame igapäev vaatama/lugema. Erinevaid mänguasju on päris palju . Mõned kappides peidus ja vahepeal teen vahetust.selle kiigu kingiks sõbra lapsele !

 • Avatar
  Vasta Liisi 3. juuli 2018 at 20:30

  Mul 4 aastane tütar, kel mänguasjadest on hetke lemmikud ponid aga muidu meeldib väga joonistamine ja plastiliiniga mängida. Üks tore kiik kuluks küll ära varsti teine laps ka tulemas, seega leiaks päris pikalt kasutust 🙂

 • Avatar
  Vasta Yutulind 3. juuli 2018 at 20:26

  Mänguasju on palju, aga näiteks iminappadega kaarekiigega ei mängita. Praegu nukkude periood.

 • Avatar
  Vasta Kristina 3. juuli 2018 at 20:26

  Mänguasju täpselt niipalju, et osad saab vahepeal peitu panna, et uuesti välja võttes oleksid nad nagu uued. Lemmik on meil etenduse mängimine, kõik loomad pannakse ritta. No see kiik sobiks ju etenduseks ka ?

 • Avatar
  Vasta N33 3. juuli 2018 at 20:24

  Mina veel oma koju seda kiike ei soovi, sest põnn alles kõhus. Seetõttu pole kodus ka veel mänguasju- peale 2 kasti legode, mis teismelise poja ajast alles. Kui loosiõnn aga mulle naerataks, siis kingiksin selle kiige oma vennapojale kes on tõeliselt armas ja asjalik kahe aastane poiss… Ja no kui tema on oma isu täis kiikunud, ehk pärandab paari aasta pärast selle oma täditütrele edasi 😉

 • Avatar
  Vasta Brit 3. juuli 2018 at 20:18

  Minu pônn hakkab aastaseks saama ja mänguasjad enamjaolt sugulastelt “päritud”. Lemmikud on igasugu pallid, laulukutsu ja muidugi telekapult. Neid kiikesid olen isegi vaadanud aga hinnad üsna krôbedad, ehk veab loosiga:))

 • Avatar
  Vasta Annika Penkova 3. juuli 2018 at 20:14

  Meil on kodus väga palju mänguasju, aga peamised hitid sellel kuul kaheseks saaval poisil ja tüdrukul on vanker koos titaga,autod millega saab peal istudes sõita, poisil on mingi võtmehullus( tal peab koguaeg olema mingi võti).
  Aga no kõige parem mänguasi on ikka see, mis on teisel just huvitav 🙂
  Aga ise olen ammu piilunud ka seda Kiigesellide kiiku, nii et läheks täitsa õigesse kohta 🙂

 • Avatar
  Vasta Riina 3. juuli 2018 at 20:11

  Meil väga palju suuri selliseid mänguasju ei ole, pigem on klotsid igalpool laiali. Kõige suurem asi on kiikhobune ja sellega saab palju ikka kiigutud.

 • Avatar
  Vasta Agne 3. juuli 2018 at 20:08

  Hetkel on lemmikuks nuku suvekäru, millega ta om Ty sädelevate silmadega kassi sõidutab ja teiseks lemmikuks on vispel.
  Aga tal need lemmikud muutuvad hetkel tihti, kord raamatud, siis pallimeri, torni ehitamise topsikud ja rõngad. Lisaks meeldib oma peenmotoorikat arendada erinevatele pudelitele korkide peale panemisega.

 • Avatar
  Vasta Triin 3. juuli 2018 at 19:58

  Ei ole tegelt üldse väga palju mänguasju…lemmikud on väiksed autod. Sooviks väga seda kiiku!

 • Avatar
  Vasta Merle 3. juuli 2018 at 19:58

  Meil on poisid ja nemad on ikka aktiivsed, tahavad ronida ja turnida. Kiikuda meeldib ja nende autodega sõita, kuhu peale saab istuda. Mänguasju on liigagi palju, aga selline kiik kuluks igati marjaks ära.

 • Avatar
  Vasta Elis 3. juuli 2018 at 19:57

  Minu aastase tüdruku lemmikuteks mänguasjadeks on hetkel väiksed puidust loomakesed ja traktor. Sellest kiigest olen ammu unistanud 🙂

 • Avatar
  Vasta Margit 3. juuli 2018 at 19:49

  Meil ei ole üle mõistuse palju neid mänguasju, aga samas piisavalt. Muidugi ma tahaks miskit arendavaid ja loomingulisi ja muidu toredaid asju juurde… aga ma ei tea, ei ole nagu sellist mänguasjade ostmise hullust ? Aga nagu poisslapsele kohane meeldivad kõige enam autod ja muud masinad, raamatuid meeldib vaadata, ka torne ehitada.

 • Avatar
  Vasta Marit Uusväli 3. juuli 2018 at 19:46

  Meil on lemmik mänguasjad igasugu autod ja poe käru. Meeldib igasugu asju vedada ringi. Ja väga meeldib kööginurgas askeldada. Rattaga sõidab meeleldi ringi.

 • Avatar
  Vasta Eleri 3. juuli 2018 at 19:43

  Mul kodus 1a4k vanune laps ja mänguasju pigem vähe, sest ta ei huvitu neist väga,
  Igasugu puldid ja köögikappide sisu köidab rohkem ? küll aga on ta viimasel ajal lõpuks hakanud kiikumise vastu huvi tundma (vb kuna õppis ise kiiga-kaaga ütlema ?). Igatahes ronib tihti jõuludeks saadud kiiklooma peale ja nõuab, et riidest kiige üles riputaksin ja ta sisse tõstaksin. Nii et see Kiigesellide kiik võib meil hitiks kujuneda ?

 • Avatar
  Vasta Anne 3. juuli 2018 at 19:43

  Mänguasju on 5 aastaga kogunenud palju, kuigi me ise eriti neid ei osta ?
  Jagub neid nii tuppa, keldrisse kui ka vanaemade poole.
  Preili pesamuna on aga suur kiiga-kaaga fänn ning kiikumisest ei pääse me puu taha ka mitte. Maal on üks moodne kiikhobune, karvane ja puha ning kui patakad sisse panna siis teeb häält. AGA see on nii kõrge, et 1,6 aastane ei saa sinna ise peale ega maha.

 • Avatar
  Vasta Kadri 3. juuli 2018 at 19:41

  Mul poegadele meeldib väga kiikuda, eriti pisemale. Neil on palju mänguasju. Vahel mõtlen, et isegi liiga palju. Kui nad enam millegagi ei mängi, siis lähevad need ära andmisele. Kiiku tahavad lapsed juba pikemat aega omale.

 • Avatar
  Vasta Anneli 3. juuli 2018 at 19:36

  Erinevaid mänguasju on meil LIIGA palju! Nagu enamusel ? kolmese tüdruku lemmikud on ikka lego duplod ja kõikvõimalikud väikesed “pudinad”. Loomulikult on ta lemmikuks ka kõik millel Elsa&Anna peal (kuigi ta seda multikat kunagi näinudki pole) 😀 Vannis mängib kõige parema meelega tühjade šampoonipudelitega ?
  Aegajalt ikka sorteerin ja viin asju vähemaks aga nagu võluväel tekib uusi asju kaks korda rohkem asemele ?

 • Avatar
  Vasta Kerli 3. juuli 2018 at 19:32

  Unustasin lisada, et suuremal on lemmikuks nukud. Väiksemale sobib kõik, mida võib suhu toppida 😉

 • Avatar
  Vasta Katre 3. juuli 2018 at 19:31

  Mänguasju tegelikult täitsa jagub, kuna tahaks ju lapsele kõik arendava ja huvitava koju hankida. Neljase tütre lemmikuks on praegu samuti rollimängud (nii pehmete loomadega, Playmobil’i tegelastega kui legomehikestega) ja ise arstiks/kokaks/poemüüjaks kehastumine, lisaks legodega mängimine. Rainbow rocker ja Kiigesellide analoog jäid mullegi Montessori grupist silma ja usun, et see leiaks palju kasutust, eriti kuna järgmisel aastal peaks kodus üks lisapretendent kiigele olema.

 • Avatar
  Vasta Kerli 3. juuli 2018 at 19:30

  Minu lastel on liiga palju mänguasju, aga vot sellist kiiku veel pole. Mu tüdrukutel on kaisukaid, legosid, klotse, nukke, ladumistorne, muusikainstrumente, hüppenoore, nukuvanker, nukke, barbisid, autod, mänguköök, pallid, joonistustahvlid (nii magnetiline kui tavaline), õuemänguasjad ja väiksemal igasugused beebikad. Ja mängitakse ka kõige muuga, mis pole mängimiseks mõeldud – puldid, trenažöör, kööginõud, jalatsid, jõulukaunistused (hooajaliselt siis) jms 😀
  Suuremal kohe sünnipäev – saab 4 – ja väiksem on pooleaastane.

 • Avatar
  Vasta Katri 3. juuli 2018 at 19:15

  Mänguasju on meil omajagu. Lemmikuteks on roosa elevant ja üks beebinukk kel nimeks tita. Vanem laps jäljendab kõike seda mida mina nooremaga teen- vahetab mähkmeid oma tital, annab süüa jne.

 • Avatar
  Vasta Maris 3. juuli 2018 at 19:01

  Mänguasju nüüdseks kogunenud juba päris palju kahe lapse peale. Vanem neljane ja väiksem kahene. Suurema lemmikuteks on igasugused autod ja robotid. Mõlemale meeldivad väga duplo lego. Ning mõlemad turnivad igalpool kus võimalik. Voodi peal ja diivani seljatoe peal. Väiksem avastas just, et kiikumine ka lõbus tegevus. Nüüd kui saame kiikuma siis maha ei taha enam kuidagi tulla. Selline kiikumis ja turnimis asi kuluks väga ära.

 • Avatar
  Vasta Karo 3. juuli 2018 at 19:01

  Meil mänguasjad suht hitt teema kodus mängivad palju nii toas kui väljas !
  Kõige suurem hitt väljas on kiiged !
  Lapsed tahaks ka tuppa aga kuna ehitame vana maja üles kus hetkel siis lastel eraldi tuba ja meie mehega elutoas siis ei ole me laste soovile veel vastu tulnud et tuppa ka kiige saaks !
  Aga kindlasti sellisele kiigele leiaks oma nurga kindlasti kus 4printsessi kiiguta saaks !

 • Avatar
  Vasta Maia 3. juuli 2018 at 18:55

  Mänguasju on meil kodus palju ja suurema osa moodustavad pehmed ja karvased. Mu viieaastase lemmiktegevus on ikka just nende karvastega mängimine. Vahel satuvad näppu ka barbid või legod, aga need jäävad peagi kõrvale.

 • Avatar
  Vasta Margot 3. juuli 2018 at 18:54

  Väga tahaks sellist kiike võita oma pojale, kes on peaaegu juba 1,4a. Mänguasju Ronanil palju ei ole kuna mida rohkem neid on seda vähem nendega mängitakse(tean seda omast käest teise lapsega ?) Olemas siis mänguasjadest praegu on piltidega pehmed klotsid, paar autot, ladumistorn, paar muusikalist vidinat , 2 palli ja peale istutav auto, kuid ikkagi on kapist potid, kulbid jms asjad palju põnevamad ?

 • Avatar
  Vasta Heili 3. juuli 2018 at 18:53

  Sattusin täna esimest korda blog lugema ja vahepeal oli küll tükk tegemist, et lapse magama paneku ja imetamise ajal kõva häälega naerma ei hakkaks.

  Meil on 2 tütart, üks on üle kahe ja teine alles 5k vana. Mänguasju ise väga polegi nende 2a jooksul ostnud, aga kogunenud on neid küll omajagu. Tütrele meeldib väga üha rohkem tõukekas, millega sõitmise on ta paari suvekuuga päris hästi ära õppinud. Vanemale tütrele meeldivad veel kõik asjad Paw Patrol! Noorem väga muudest mänguasjadest peale kaelkirjak Sophie ja muude kõrinate suurt midagi ei arva. Aga selline kiikumiseks ja turnimiseks sobiv kiik kuluks meile küll mõlemale ära! Suurem laps on suur ronija ja muidu askeldaja!

 • Avatar
  Vasta Merle 3. juuli 2018 at 18:53

  Mänguasju on kodus juba liigagi palju, vähemalt minu jaoks… Aga vanavanemad tassivad ka üha juurde. Ise olen lapsele ostnud viimasel ajal vaid Duplosid (ning neidki kasutatult), kuna nendega tõesti mängitakse hommikust õhtuni. Ülejäänud asjad seisavad peamiselt riiulil või loobitakse eest ära. Kuna endal ka kodus Lende vanune neiu, siis ilmselt samamoodi, et hetkel veel lihtsalt ei osata nende nukkude ja loomadega mingeid asjalikumaid rollimänge mängida ja nii need seisavad seal. Mõned asjad olen ka täitsa ära andnud või maha müünud (nt vanaema toodud suvalised plastjunnid, mida ta Duplodeks pidas), kui tõesti laps nendega mängida ei tahagi. Üleüldse on neid plastist jublakaid liiga palju kogunenud, mõni puidust ja asjalikum mänguasi oleks palju etem.

 • Avatar
  Vasta Triin 3. juuli 2018 at 18:48

  5 aastase tütre lemmikuteks on kostüümid ja kodus ainult nendega käiakse. Mänguasju meil palju ei ole, sest nendega lihtalt ei mängita. Pigem mängitakse nn “päris asjadega” 🙂 köögikapist võetakse päris nõud jne.

 • Avatar
  Vasta Lil’ 3. juuli 2018 at 18:40

  Laps on pooleteise aastane, mänguasju meeletult palju pole. Lemmikuks hetkel on nukukäru, mida isegi voodisse võtaks kaasa kui vaid emme lubaks.

 • Avatar
  Vasta Kady 3. juuli 2018 at 18:35

  Meil ei ole enam väga palju mänguasju, kuna ma tegin kõvema sorteerimise. Kui oli väga palju asju, siis tassis laps neid vaid laiali ja väga ei mänginud. Beebimänguasjadest on laps nagunii välja kasvanud ja järgi jäidki enamasti nö rollimängud, legoklotsid, puzzled ja raamatud. Mõlema lapse lemmik on olnud minu tehtud mänguköök, mis on juba 8.a vana. See on taaskastus vanast tv-kapist ja riiulijupist. . Hetkel on ka vana kraan lisatud. Toidud sai kangajääkidest tehtud. Täielik taaskasutus ja 0-euro projekt. Hea mänguasi ei pea kallis olema! (panin mänguköögi foto FB postituse alla)

 • Avatar
  Vasta Triin 3. juuli 2018 at 18:31

  Meil on väääga palju mänguasju… vähemalt minu arvates. Aga pliksid oleksid uue kiigu üle kindlasti ülirõõmsad ?

 • Avatar
  Vasta Liina 3. juuli 2018 at 18:28

  Mul on septembris kahe aastaseks saav neiu kodus kasvamas ja kõiksugu kiikuvad lelud on lemmikud alati olnud 🙂 Mängida meeldib ka kõiksugu mänguloomadega ja ka päris loomadega ja loomaraamatuid meeldib vaadata ?
  Sellist kiiku oleme juba pikalt vaadanud ja lapsele soovinud…

 • Avatar
  Vasta Anneli 3. juuli 2018 at 18:27

  Meil siin üks pooleaastane Martakene armastab üle kõige …. pabersalfrätikuid! Küll on tal igasugu lelusid, pehmeid ja kõvu, vaikseid ja laulvaid, aga kõige parem oleks, kui ilm ja maa oleks täidetud tavaliste salfakatega mille järele saab kribinal-krabinal roomata ja seejärel on ju võimalused pmst lõputud – saab pihku suruda, suhu pista, peenikeseks puruks rebida ja siis ühtlaselt põrand nendega katta.
  Parema puudumisel sobib ka vetsu- või majapidamispaber, aga best ever on ikka need ühekaupa karbist tulevad slafakad ??

 • Avatar
  Vasta Anu 3. juuli 2018 at 18:21

  Meil on kodus liiga palju mänguasju. Laste vanusevahe on selline, et väiksematele on jube raske midagi osta/kinkida, sest kôik on juba olemas. Vahel kirun ennast, et laste loovus kannatab, sest iga asja jaoks on miniatuurne laste teema olemas. Omalajal lapsena pidin ise küll väga käepäraste asjadega loov olema. Nii et vahel tahad lastele head, aga mõnes mõttes teed halba.
  Aga no see kiik on meil küll puudu ja ma juba kujutan ette kui ÕNNELIK mu elukaadlane uue asja üle oleks, mis kusagile ei mahu ?

 • Avatar
  Vasta Kelluke 3. juuli 2018 at 18:20

  Meil kõige lemnikumad mänguasjad on mitte mänguasjad 🙂 eile mängis kardina rõngastega – rõõmu, kui palju 🙂

 • Avatar
  Vasta Sirle 3. juuli 2018 at 18:10

  1a 8kuuse lemmik mänguasjadeks on Lego Duplod. Lisaks meeldivad muusikaga mänguasjad, sest nende järgi saab ju tantsida. Aegajalt paneme osad mänguasjad kappi ära ja mõne aja möödudes tõstame jälle välja tagasi, et lapsel oleks põnevam ja samad asjad ära ei tüütaks. Aga aja jooksul kogeneb ikka jube palju neid asju 🙂

 • Avatar
  Vasta Ann 3. juuli 2018 at 18:04

  Laps sünnib septembris ja seega on mänguasjamaailm alles uus asi. Praegu valin veel kõike enda maitse järgi ja selline vahva kiik kulub kindlasti tulevikus ära.

 • Avatar
  Vasta Maarja 3. juuli 2018 at 18:03

  Meil on mänguasju kodus palju, vähemalt enamiku arvates. Kuid no seda peabki olema kui kodus on viis last erinevas vanuses (9a, 6a, kohe 5a, 2a ja varsti 1a).
  Suurima lemmik on korvpall, ma olen veendunud, et yhel päeval ma veel sellest põrgatamisest ja viskamisest kurt olen :D. Male meeldis talle ka ja käis ringis 2a, paraku juhtus seal intsident ja malenuppu ks enam ei tõsta :(. Kuue aastane on lego ja hot wheelsi hull :). 4a ja 2a on ahvid mis ahvid, turnivad igalpool kuid asjadest rongid ja autod ;). Piiga lemmikud on hetkel pallid.
  Seda geeniuse juttu lugedes tundsin äratundmisrõòmu. Mu pere kaks suuremat last on erivajadusega ja seega kõne, rollimängud ja isegi arusaamine tulid raskemat teed. Samas pisemad arenevad eakohaselt ja pakuvad seda vau efekti 🙂
  Loosis kindlasti osaleks, näpud ja varbad ristis 🙂

 • Avatar
  Vasta Susann 3. juuli 2018 at 18:02

  Mina kingiksin kiige hoopis oma imearmsale ristitütrele, kellel varsti sünnipäev tulemas ja kuna ta sellest ka külas väga huvitatud oli, siis oleks see talle täpselt ideaalne.

 • Avatar
  Vasta MarianneL 3. juuli 2018 at 18:01

  Minu peagi 2aastasele mänguasjad eriti huvi ei paku, seega pole neid väga kokku ostnud ka. Pigem meeldib nt koristada, lilli kasta, lauda katta jne. Seda kiike olen ise ka vaadanud, aga kardan, et kui ostaks, siis jääks seisma. Ehk siis veab loosis 🙂

 • Avatar
  Vasta Kaie 3. juuli 2018 at 17:58

  3a lemmikmänguasjad on hetkel nukud ja loomakesed, kellega hoosalt rollimänge mängitakse. See on sqmuti suht hiljuti tulnud oskus ja seda on tore vaadata.
  9k meeldib õe mänguköögis toimetada 🙂
  Kodus meil mänguasju üleliia palju pole, kuid võiks tihedamini välja praakida neid asju millega enam ei mängita. Kahju kui mänguasjad niisama seisavad.

 • Avatar
  Vasta Marilin 3. juuli 2018 at 17:52

  Meil on mänguasju 1,5aastasel ikka palju aga emme pakib osad kokku ja peidab kuuks ajaks ära ja siis on jälle ‘uued’ ja põnevad.
  Lemmik ‘mänguasi’ on pere kass aga kui tema koostööst keeldub kõlbavad klotsid ja pallid ka.

 • Avatar
  Vasta Mari 3. juuli 2018 at 17:51

  Kodus peagi kolme ja poolene tüdruk ja pooleteisene poiss. Kolmas laps oktoobris tulemas. Hetkel on mõlemad niidetud muru hunnikust vaimustunud – tükk aega on juba issi kokku kraabitud hunnikut mööda õue laiali tagasi tassinud. Üldjoontes tahavadki nad enamasti õues olla – liivakast, liumägi, kiiged – kõik leivad päeva jooksul kasutust. Tubastest mängudest on lemmikuim vast mänguköök. Ka väiksem läheb juba täitsa hästi rollimängudega kaasa ja toidavad korda mööda oma kaisukaid. Selles vanuses on ka raamatud pigem mängiasjad ja neid meeldib mõlemale väga vaadata. Suurem soovib ka muidugi juba ettelugemist. Üks kiigeke mahuks meile vast ka siia, meil küll kiikhobu on, aga see ei ole nii multifunktsionaalne, kuigi korra päevas istutakse peale ikka.

 • Avatar
  Vasta Jane 3. juuli 2018 at 17:50

  Minu 10 kuune mängib, silitab ja patsutab oma haukuvat kutsat.Kutsa reageerib liikumisele ja kui teed pealaele pai.Nii kallistab teda iga päev?

 • Avatar
  Vasta kaili 3. juuli 2018 at 17:32

  3aastasele pojale meeldib väga mänguköögis mängida ja autodega, pisema(1a tütrele) meeldib nukudega toimetada, mōlemad lapsed on õues suured kiigufännid, maal vanaema juures korda mööda ainult kiiguvadki, tore kui meil oleks kodus ka kiik, millega kiikuda, nii et, minu kaks pönni soovivad ka kiiguloosis osaleda

 • Avatar
  Vasta Liisa 3. juuli 2018 at 17:29

  Mänguasju on hetkel veel vahe , kuna laps on veel noor. Vanuse kasvades tuleb neid aga kindlasti juurde. Hetkel on lemmik tavaline vanniraamat. Kiik oleks muidugi ülitore ?

 • Avatar
  Vasta Margit 3. juuli 2018 at 17:27

  2 aastat tagasi ma kirjutasin sulle oma toona 2-aastase tütre lemmikutest, võitsin siis duplod ja ajakirja nunnu aastase tellimuse 🙂 Loodan, et mu lapsed toovad ka seekord võidu 😀
  Nüüd on mul 2 last, üks neist on taaskord kahene ja see, kes enne oli kahene, on nüüdseks neljaseks saanud 🙂
  Nende lemmiktegevused on õues – batuuti arvastavad mõlemad, seal on neil lisaks üks pisike pall ja suur võimlemispall vms mille peal nad turnivad ja hüppavad, suurema dikteerimisel teevad trenni jne, kiik on rohkem 4-aastase lemmikuks, kastekannu pärast kaklesid muidu mõlemad, aga nüüd soetasin teise lastesuuruses kastekannu veel juurde. 2-aastane mängib väga tublisti üksi ka liivakastis, seni kuni suurem laps kiigub. Kive tassivad nad ka kogu aeg igale poole, mu lillekastidesse ja ämbritesse ja terrassile ritta jne jne jne, seda ei nimeta nad mängimiseks vaid töö tegemiseks.
  Aga eks me oleme ikka toas ka, 2-aastasele poisile meeldivad kõik autod ja rongid ja muud masinad, duplo autodele topib ka alati loomakesi reisijateks, duplot armastavad ka mõlemad. Lisaks on neil ehitustöödeks pisemat sorti erineva värvi ja kujuga puidust klotsikesed, ostsin selle täikalt kasutatuna, ilmselt oli see mingi printsessi lossi ehitamise komplekt, aga mu 2-aastasel poisil on värvitoonidest nii suva kui veel olla saab ja ehitab ka rõõmsalt printsessilosse 🙂
  Siis meeldib neile mõlemale nukuga mängida, 2-aastane poiss veel riietada eriti ei oska, tema niisama kallistab ja hoiab ja hoolitseb, 4-aastane riietab ka.
  Ja siis nad on mul supertublid rollimängudes, mu 2-aastane on juba suurema poolt aasta aega tagasi kaasatud rollimängudesse ja mind nii üllatas, et väike vedu võttis, väike polnud veel aastanegi kui temaga juba söömise mängu taheti mängida, ma ütlesin sel ajal 3-aastasele, et kuule, sa ajad venna segadusse, ta arvab et sa talle päris süüa annad, ära narri teda lusikaga 😀 aga oh üllatust, pisem jagas biiti ja mängiski ampsamist ilma solvumiseta! Ja siis nad mängivad riietamise mänge, suurem paneb väiksemat riidesse, ok nüüd juba tahab väiksem ise panna, aga muidu suurem dikteerib. siis nad mängivad arsti, vaheldumisi on nad patsiendid ja arstid. Siis nad mängivad trenni, suurema lasteaiakogemuse põhjal ilmselt, suurem teeb neile trenniraja kust üle ja alt ja läbi ja kus kükki peab tegema jne ja pisem kuulab ja teeb! Ok, vahest ka ei tee ja lähevad tülli, või siis suurem leebub ja ütleb,et ok, sa oled väike veel, tee nii nagu oskad… aga üldiselt mängivad jube tublisti koos 🙂 Kaklevad ka vahel.

 • Avatar
  Vasta Liisi Palgi 3. juuli 2018 at 17:19

  Meil 4a. kutil, on täheklotsid millest ka hea ehitada muid asju, tava legoklotsid, autosid palju millega ta autorajaga vaibal
  mängib. Siis on veel ka rongirada millel talle meeldib mängida, aga sellist kui turnimiskohta tal ei ole, aga see oleks tõesti vahva ??

 • Avatar
  Vasta Tiivi 3. juuli 2018 at 17:15

  Vanema lapse lemmikud on pikemat aega juba Beyblade nn vurrid. Pisem on alla aastane ning kōik, mis kätte satub, on praegu veel pōnev. Loosis osaleks hea meelega.

 • Avatar
  Vasta Geidi 3. juuli 2018 at 17:13

  Mänguasju on palju, autod, legod, püssid, mõõgad jne. Kaks poissi elamises ja 11 aastaga on kogunenud. Lemmikud on hetkel püssid ja takistusraja meisterdamine.
  Selline kiik kuluks pisemale (3,5) kindlasti ära. Ta väga aktiivne laps.

 • Avatar
  Vasta Evalyna 3. juuli 2018 at 17:07

  Kuna poeg tegi üllatuse ja ma nüüd juba 1,5 nädalat vanaema ühele pisikesele preilile siis just sellele preilile kuluks see kiik ära.Mänguasju tal küll veel ei ole palju aga küll jõuab ka selle vea parandada.

 • Avatar
  Vasta Margot 3. juuli 2018 at 17:06

  Meil koju kogunenud selle lapse esimese 11 elukuu jooksul päris piisavalt mänguasju (ja ma veel mõtlesin, et niisama staffi koju ei vea). Siiski tuleb tunnistada, et main hit on tühi plekist küpsisekarp ja suuretoa diivan, kuhu asju paigutada, ise peal ronida, lebotada ja ka paar korda kust alla kukkuda.

 • Avatar
  Vasta Mairis 3. juuli 2018 at 17:04

  Minul on kodus poisid – esimene on jube kerge pubekas(oi kus uksed pauguvad, ajeeee ?), teine saamas kuu pärast aastaseks(jah just suur nr 1a tulemas) ?
  Suuremal enam mänguasju pole, temal on need moodsad mänguasjad nüüd ja ulmelised soovid(äplid; xboxid jms “odav” kraam). Väiksemal ikka üht teist on. Koostöös abikaasafa tegime talle ka mänguasjakasti(oiii peale seda abikaasa lubas, et ei iial ei võta enam sellist asja ette?). Võrreldes esimese lapsega kui oli sel vanuses, on väiksemal ikka väga vähe mänguasju. Talle meeldib turnida ja kiikuda ja emme juukseid halliks ajada ?
  Aga no see kiik oleks superidee sünnaks juu ?

 • Avatar
  Vasta Jane 3. juuli 2018 at 17:02

  Meie 1a 4k pliksil mänguasju ikka leidub(hüpikloom, legod, puuklotsid, pisike pallimeri, igasugu häält tegevad asjad jne) Siiski peab tõdema, et lemmikmänguasjadeks on pissipott, emme pehme helkur, vispel, silikoonpintsel ja praetangid ? Käib ringi, istub aegajalt oma pisikesel toolil oma väikese laua taga ja muutkui närib neid ?. Kiigud talle ka meeldivad, ükski mänguväljaku külastus ei saa olla ilma kiikumata. Ahjaa emme jala peal meeldib ka kiikuda.

 • Avatar
  Vasta Anna-Liisi 3. juuli 2018 at 17:01

  Oliverile kes on 7 aastane meeldib omaette mängida, turnida, ta niimodi eriti mänguasjadega (autod, klotsid jms ) ei mängigi ,õues käies meeldib talle loodust uurida, igasuguses putukad mutukad, vihmaga vihmaussid, teod, neid viimaseid on ta meile isegi koduloomadeks tahtnud võtta ? selline suuresüdamega Looduspoiss.
  Kevinile kes on 5 aastane, tõeline poiss kellele meeldivadki kõiksugu poiste mänguasjad (autod, pallid, klotsid ) ja kõiksugused sõjamängud. ?
  Ja kõige pisemale Danielile, kes saab kohe kohe 1 aastaseks, meeldib oma kahte suuremat venda jälitada ja võimalikult palju neile nii öelda pinda käia ? talle tõesti ei meeldi mänguasjad, väga vähe mängib nendega ?

 • Avatar
  Vasta Olga 3. juuli 2018 at 16:50

  Meie 4 aastasele meeldivad legod ja 2 aastasele Jumpy hüppeloom. Ja kui üks avastab tahvli, kus saab ikka kriidiga joonistada ja teisel pool magnetitega tähti ritta sättida, siis on vaja ka teisel see kohe ära võtta. Õues on jällegi ühel batuut ja teisel kiik.

 • Avatar
  Vasta Liisa 3. juuli 2018 at 16:46

  Seitsme aastase poja lemmik mänguasjad on legod, õegod ja veel legosid. Aastase tütre lemmikud on raamatud, mida talle väga meeldib lehitseda ja uurida ?

 • Avatar
  Vasta Sandra 3. juuli 2018 at 16:44

  Minul poiss alles varsti jõuab sellesse kiikumise vanusesse ja oleks nii tore kui see teda juba ees ootaks! Mänguasju tal muidu väga palju pole. Talle meeldivad rohkem muud kodus olevad esemed ja nendega mängimine 🙂

 • Avatar
  Vasta Sille Babina 3. juuli 2018 at 16:37

  Meil kodus palju arendavaid mänguasju (motoorikakeskus, raamatud jne). Palju on toodud sulelisi-karvalisi, aga need oleme heategevusse viinud, ei paku lapsele pinget, paar tk kallistamiseks ja moe pärast jätnud nurka. ?

  Lemmik on raamat, kus on talu loomad, kes teevad häält ja keda katsuda saab (lehmakoon, hanenokk). ?

 • Avatar
  Vasta Maaarja 3. juuli 2018 at 16:35

  Vennalapsel on igasugu pudipadi, meeldivad mõned kaisukad, kingiks talle hea meelega sellise kiige. Sünnipäev ka peagi tulemas.

 • Avatar
  Vasta Ingrid M 3. juuli 2018 at 16:31

  Mu 2a lemmikud on duplod ? Nendega võiks lõputult mängida! Mänguasju on täpselt ühe suure mänguasjaksti jagu. Aga ilmselgelt enamustega ei mängita üldse. Kiiged meeldivad kutile täiega, selle üle oleks tal mega hea meeel ?

 • Avatar
  Vasta H. 3. juuli 2018 at 16:29

  Minu varsti aastaseks saava põnni lemmik mänguasjadeks on pallid mida meeldib talle närida ja visata. Veel meeldib talle erinevate emme köögiriistadega mängida, kulbid kausid jne.. Võtame loosimisest osa ?

 • Avatar
  Vasta Kadi 3. juuli 2018 at 16:29

  Minu tüdrukutel (viiene ja üheksakuune) on minu hinnangul mänguasju päris palju. Lemmikud on kindlasti legod. Sellisest uhkest kiigest ära ei ütleks – seega soovime loosis osaleda.

 • Avatar
  Vasta Karina 3. juuli 2018 at 16:23

  mänguasju parasjagu, aga midagi turnimiseks ja toas kiikumiseks/liugumiseks kuluks korteris igati ära! 🙂

 • Avatar
  Vasta Kats 3. juuli 2018 at 16:23

  Meie peres on lapsi rohkem kui üks, lausa neli- vanuses 5k kuni 7a. Mänguasjad pakuvad huvi lühikeseks ajaks. Mänguasju väga pole vajagi, kui mängukaaslased omast käest võtta. Mängitakse metsa matkale minemist, spordivõistlusi, jalgpalli, ohtlike laavajõgede vahel ellujäämist, ema ja isa ehk siis kodu, poodi, lasteaeda, kohvikut jne. Ehitatakse onni, tehakse liikumisvahendeid küll kastidest, sahtlitest, tekkidest, patjadest jne. Vahest harva mängitakse legode või autorajaga. Seega meie kodust on mänguasjad vaikselt ära kadunud ja rõõmuga oodatakse igasugu mitmeotstarbelisi vahendeid. See kiik oleks nende mängudes väga otstarbekas atribuut 🙂

 • Avatar
  Vasta E* 3. juuli 2018 at 16:22

  Meil võiks öelda, et lastel on kahte sorti mänguasju, sest nendega nad ainult mängikski ja muu võiks olemata olla. Puidust rongitee ja Duplod on pidevalt ehitusjärgus 🙂

 • Avatar
  Vasta Liisa 3. juuli 2018 at 16:20

  Meil tuleb mänguasjades teha suurem sortimine ja katkised ja kulunud asjad likvideeride/parandada.
  Muidu on neid üsna palju, mänge saab erinevaid mängida.
  Kõige lemmikumad asjad on aga loomulikult sellised, kuhu saab peale istuda, ronida ja seetõttu lähevad loosi ka igasugused kastis jne. Kiikuda ka lapsele väga meeldib, kui kiikdraakon (jah, meil draakon, mitte hobune :D) ei ole enam lahe, siis hops emme jala peale, kui emme istub ja siis peab emme kiigutama ka! : D
  Seega, sooviks ka osaleda loosis, äkki saavad emme jalad vähem vatti 😀

 • Avatar
  Vasta Katrin 3. juuli 2018 at 16:20

  Kuna meil on alles esimene laps siis mänguasju just hunnikutes veel ei ole, võiks rohkem olla. Pigem meeldivad lapsele erinevad turnimismängud, seega kiikumisvõimalus tubastes tingimustes oleks supper!

 • Avatar
  Vasta K. 3. juuli 2018 at 16:15

  Mina soovin ka loosis osaleda :).

  Kodus on kaks last, 8 aastane ja 1 aastane. Lisaks käivad sõbrad koos lastega külas ja üks selline kiik on meil kodus puudu :).
  Lemmikud tubased mänguasjad on legod, hot wheelsid ja väljas kiikumine ja liivakast.
  Sellega saaks toas ka kiikuda.

  Ps! Ma juba paar kuud olen võtnud hoogu ja ise kiik tellida, ilmselgelt pole ma selline jõudnud ja eriti hea, kui ma võidaks kiigu ?

 • Avatar
  Vasta Triin 3. juuli 2018 at 16:14

  Meie pere poistel on kodus mänguasjauputus. Muidugi on autod.ehitusklotsid ja muu “poisilik” kuid vanem poeg(2.9)huvitud rohkem actiontegelastest ja oma Ty koerast. Noorem venna mängib kõigi mänguasjadega mis kätte juhtuvad. Peamiselt mänguasjad teiseringi poodidest. 3 on olnud loosiõnne ja lapsed saanud ise mänguasjapoest valida.

 • Avatar
  Vasta Liisi 3. juuli 2018 at 16:11

  Mänguasju ikka ajaga on tekkinud aga lemmikud on kōik mis ōues..batuut, kiiged, liivakast..tuppa üks selline vahva kiik oleks ka väga lahe 🙂

 • Avatar
  Vasta sirli 3. juuli 2018 at 16:09

  Mänguasju ikka jagub, lapse lemmik (2aastane) on hetkel nukud.

 • Avatar
  Vasta Annika 3. juuli 2018 at 16:08

  Kodus on meil päris palju mänguasju, aga need on tal juba pea aegu algusest saadik olnud. Aeg ajalt ostame vastavalt tema vanusele neid juurde, aga nagu ikka, on huvi nii ja naa. Teinekord mängib päris pikalt ja mõni päev ei viitsi üldse. Lemmik tegevus on tal asjade punktist A punkti B tassimine. Veel lammutab ta kõik klotsid lahti, mis kokku olen pannud, raamatuid vaatab ja paneb klotse õigetesse avadesse. Aga no KÕIGE lemmikum tegevus on tal siiski emme peal ronimine, istumine, sikutamine jne. Üle minu, jalgevahelt, minu pealt – ükskõik kust, aga ronida on vaja. Saan täiesti aru, ta on selles vanuses hetkel ja õues ikka otsime igasuguseid võimalikke kohti, kus ronimist harjutada saaks. Seega kuluks kiik meile tuppa küll ära.

 • Avatar
  Vasta Birgit 3. juuli 2018 at 16:08

  Seda kiike oleme juba tükk aega luuranud, aga pole veel ostnud.
  Muidu ma arvaks, et meil on mänguasju täitsa piisav hulk. Ainult et kui kõik pisikesed asjad oma topsikutest välja lendavad, siis on neid asju kindlalt liiga palju. Samas tundub, et väikeseid vidinaid (puidust kettad, klotsid, vildist “toidu”ruudud vms) on lastel just praegu hirmus palju mänguks vaja. Sellepärast ei saa neid ka ära võtta. Tuleb aint meelde jätta, et keegi need tagasi peab panema…

 • Avatar
  Vasta Kätlin 3. juuli 2018 at 16:04

  Minu peaaegu 1a10kuusel poisil on mänguasju täpselt parajalt ja ikkagi on tal teatud lemmikud asjad välja valitud. Kõige lemmiku on puldiauto muidugi ? Seoses selle kiigega, käisime ühe sõbrakese sünnipäeval ja seal kingiti selline kiik. Minu Kris-Marten oli niiiii vaimustuses sellest ☺️☺️

 • Avatar
  Vasta Jaanika 3. juuli 2018 at 16:04

  Mul kodus 2a3k ja kohe 10kuune. Ja mänguasju on, aga õnneks mitte hullumoodi palju, sest mängida tahetakse nendega harva. Aga mis iga päevaselt mängitud saab on pallid. Igasugused pallid, nii suuremal kui väiksemal. Suuremal on ka jooksuratas igapäevane, millega ta juba üle aasta aja vurab. Mõlemal meeldib hullumoodi ka kiikuda. Talvel on meil kiik toas ja suvel õues, ning mõlemale väga meeldib. Olen ka mõelnud kiigesellide kiigu peale, kuid pole raatsinud seda osta, aga kui nüüd võidaks, oleks eriti lahe 🙂

 • Avatar
  Vasta Kätlin 3. juuli 2018 at 16:03

  Mina osalen loosis.
  Mul kodus väike pooleteist aastane printsess. Mänguasju on niipalju et ise varsti tuppa ei mahu aga ühe armsa kiige jaoks leiab ikka koha. Lemmikud mänguasjad on hetkel nukud ja nukukäru. Kui väljas käime siis lemmik ikka kiik mänguväljakul.
  Sellise tegumoega kiike olen juba ammu vaadanud. Aga kuidagi pole leidnud aega tellida. Olen kindel et mu väike printsess oleks selle üle väga rõõmus. ??‍♀️

 • Avatar
  Vasta Averiin 3. juuli 2018 at 16:01

  Meil ei ole kodus palju mänguasju. Issi tegi lapsele köögi ja ostsin sinna nõusid, mõned legod ja pusled. Üks kaalukiik on ka ja see läheb enamasti siis käiku kui külalised lapsel on. Kiikuda ta armastab ja ronida ka, seega oleks meie peres selline kiigukene väga teretulnud.

 • Avatar
  Vasta PreiliA 3. juuli 2018 at 15:58

  Meil neid erinevaid ikka on tekkinud. Hiljuti oli vanemal sünnipäev ja tänu sellele tuli palju põnevaid ja arendavaid asju. Päris lemmikud on tal klotsid(legod ja suured). Väga palju mängib ta omaette ka pisikeste üllatusmunade mänguasjadega erinevaid rollimänge. Ja no tüdrukule kohasel muidugi tema lapsed(loe: nukud). 😀
  Neid tal päris mitu erinevat ja nende peal jäljendab koguaeg mind, mis ma õega teen ja kuidas käitun. Päris arvas vaadata. Üks tore kiik kuluks meile ära küll. Meil hetkel mingi plastmassist kiikhobune, mis on saadud sõbranna käest. See kriibib jubedalt põrandat ja 8 kuusele on üsna ohtlik. Hetkel teenin lapse hoidmisega ka lisaraha mis vajalik, seega oleks meil siin 3 kiigefänni olemas sellel ??

 • Avatar
  Vasta Ingrid 3. juuli 2018 at 15:57

  Mul kodus kasvamas äsja 6-aastaseks saanud plika ja 3-kuune poiss. Mänguasju on ilmselgelt liiga palju, aga suurem pole nõus eriti millestki loobuma. Natukene on õnnestunud mänguasjade kogust vähendada, kui neid salaja sorteerinud olen ja uuskasutusse viinud. Millegipärast hakkab laps aga just neid mänguasju varsti otsima ? Aga lemmikud on tal hetkel Enchantimals nukud ja pehmikutest need suurte silmadega elukad, mida igal pool müüakse – pikapjud nagu tema ütleb ?
  Kiige loosis osaleks küll.

 • Avatar
  Vasta Marianne Malberg 3. juuli 2018 at 15:57

  Minu poja lemmik mänguasjad on autod ja veelkord autod, läheb ka magama auto kaisus :D, õues on pealeistuv auto ja muruniiduk ja ratas, pluss liivakasti mänguasjad, toas klotsid ja legod ja mängu tolmuimeja pluss veel igast nänni, ikka lemmikud autod 😀
  Olen juba kaua seda kiike vaadanud, sest talle meeldib igal pool turnida, aga pole raatsinud osta, seega oleks tore, kui võidaks, sest pojale meeldib väga kiikuda ka ja meil selline puidust hobune nagu teil, aga tundub, et see hakkab väikseks jääma

 • Avatar
  Vasta Grete Merelaid 3. juuli 2018 at 15:55

  Mänguasju on üsna palju kogunenud. Uues kodus on terve tuba nüüd mänguasjadele, aga nagu lastel ikka, seisavad pooled asjad niisama ja mängitakse ikka lemmikutega. Üks suur lemmik on samasugune pealeistutav auto nagu Lendel see lilla ja pisike punane atv on ka üks lemmikutest.

 • Avatar
  Vasta Kadri 3. juuli 2018 at 15:55

  Lemmikuteks toas on legod,nukud ja autod (nii poiss kui tüdruk mängivad nende asjadega, minu jaoks täiesti okei et kord mängitakse nukudega kord autodega) ja õues ronitakse puude otsas, batuut ja oma ette kontor neil aia nurka tehtud kuhu vanemad minna ei või sest seal nad räägivad omi asju ?

 • Avatar
  Vasta Liis 3. juuli 2018 at 15:54

  Plikal on lemmikud nukud, tegime just koos nukule voodi vanast kingakarbist ja poisile meeldib kiikuda 🙂 Meil on kodus üks kiikhobune (sama nagu teil) ja siis joogakiik, kuhu mõlemad lapsed peitu alati tahavad pugeda 🙂
  Mänguasjad olen ammu ära likvideerinud ja kõik mis vajalik/mängitav mahub ühte korvi ja sahtlisse. Et vähem koristada oleks 😀

 • Avatar
  Vasta Tiia 3. juuli 2018 at 15:52

  Nii vahva asi. Meie lemmikud on hetkel puzled, lapsed 2,5 aastased.

 • Avatar
  Vasta Stella 3. juuli 2018 at 15:52

  Ma just vaatasin,seda vana hea nōuka hobust ja mōtlesin, et kas peaks ostma 🙂 Mingi kiik ju vōiks kodus olla. Vanemal tütrel minimaalselt mänguasju. Alles lunis mingit vanamehe keppi pudipadi poest ja nüüd käib sellega ringi ja mōtleb erinevaid mänge välja?Noorem hetke närvib niisama enda kummist sofit ?

 • Avatar
  Vasta M. 3. juuli 2018 at 15:50

  Oi selles loosis osalen kohe rõõmuga! ? Minu lapse hetkelemmikud on hot wheelsi autod, legod ja rattasõit! 🙂

 • Avatar
  Vasta Eneli 3. juuli 2018 at 15:49

  Mänguasju meil väga palju enam pole, sai just päris palju neid ära viidud. Eelistan puidust ja nö avatud mänguasju, ka nn pärisasju mänguasjade asemel (näiteks vana portselanist teeserviis, vana rahakott jms).
  Issi just meisterdas ka sellise kiigu lapsele, aga see on disaini poolest mõnevõrra ebamugavam lapsele (raske hoogu teha endale). Oleks äge kui saaks nö päris kiigu ka lõpuks, sest see isetehtud variant on hoolimata ebamugavusest suur hitt 🙂 kasutatakse nt mõmmile hällina ka

 • Avatar
  Vasta Ave 3. juuli 2018 at 15:49

  Mul on kodus 2 plikat- 3a ja 1a. Mänguasju on küll palju, aga kiikumine lemmiktegevus- juba pikalt olen mõelnud selle kiigu peale. Õues ei saa ka kiigust solvumiseta mööda, seega kodurahu nimel oleks meil sellest kiigust palju abi.

 • Avatar
  Vasta Kats 3. juuli 2018 at 15:49

  Soovin loosis igaljuhul osaleda!
  Mis sest, et mänguasjadest puudust ei ole ja õues kiik olemas! Selle kiigega saaks mängida nii hetkel suur õde, ja veidi hiljem ka pisibeebi, kes alles ahjus küpseb!
  Mingi aeg oligi lapse lemmikuks üks puust kiikhobune, aga see läks meil kahjuks katki.
  Hetkel on legomaanja meil, neist ehitatakse ja jumala eest, kui ma koristuse ajal neid liigutan, veel hullem ära lõhun, siis on selline kisa, et samasugust ei osate teha jne….

 • Avatar
  Vasta Angela 3. juuli 2018 at 15:49

  Mänguasju on meil 9-kuuse kohta vast liiga palju aga kiiged on tal totaalsed lemmikud. Kodus on kiigiku mõnus kiik ja kuna talle mängutoas ka kiikhobu väga huvi pakkus, siis uueks minisünnaks saab kiikelevandi ka ? lemmikuteks on praegu erinevad fisher price mänguasjad. Loosis olevat kiike olen isegi piilunud ja see kuluks maakodusse täiega ära 🙂

 • Avatar
  Vasta Mari-Liis 3. juuli 2018 at 15:48

  Mänguasju on meil pigem vähe. Ise olen ostnud erinevaid klotse ja palle, mis on ka kõige tihedamini kasutuses. Kõige lemmikum ongi pall. Aga kuna poiss on päris aktiivne ja armastab turnida olen ka selle kiigu peale mõelnud, kuid ei raatsinud osta. Praegu peab turnima kummuli keeratud tooli otsas.

 • Avatar
  Vasta Marin 3. juuli 2018 at 15:46

  Meil pole väga palju asju aga mingi hetk tundus, et terve elutuba on last täis. Seega tassisime asjad tema tuppa ja jätsime elutuppa mõned autod ja klotsid ja raamatud. Oh imet! Nendest täiesti piisab ? Less is more! Me pole ka ise palju asju ostnud, sest vanaemad on kuhjad kokku tassinud. Ise ostsime raudtee koos alusega, vahelduva eduga hitt, laua-toolid seal taga käib joonistamas ja meisterdamas. Pallimeri ka siiani hitt, kuna seal korv ja kuna korvpall on geenides siis kasutust jagub.
  Seda kiike olen ka piilunud juba pikalt, et oleks hea vihmase ilma asi, kuna tundub et suvi on puhkusele läinud. ?

 • Avatar
  Vasta Kretel 3. juuli 2018 at 15:46

  Mina sooviksin väga loosis osa võtta! ?

  Minul on kodus kasvamas 1.aastane poisiklutt, kellele meeldib turnida igal pool. Mänguasju on meil palju, kuid nagu ikka lapsed tüdinevad asjadest suhteliselt kiiresti. Ainuke asi, mida meil veel kodus ei ole, on kiik. Algselt mõtlesime küll osta lakke riputava kiigu, kuid paraku see variant meie koju ei sobi ☹️ Seega meie oleksime väga väga õnnelikud sellise kiigu üle! ?

 • Avatar
  Vasta Kaidi 3. juuli 2018 at 15:45

  Minu aastase lemmik hetkel on puidust klotside karmi panemine..kolmnurk, ruut jne. Palju tal asju pole, sest ma ei lase neil palju tekkida aga väärt puidust mänguasjad on väga teretulnud ja selline kiik teeks kindlasti talle palju rõõmu.

 • Avatar
  Vasta Agne 3. juuli 2018 at 15:45

  Mänguasju on meil liiiiiga palju,esimesest lapsest järgi,pluss teise omad. Teisega targem,ei osta enam kokku.mis mulle meeldib.kõige huvitavamad on ikka issi tööriistad? väike 2,5 on mul samuti hilistunud kõnega.pigem ostame nüüd puslesid ja legosid mis on arendavad. Aga vat kiike meil pole.

 • Avatar
  Vasta Liisa 3. juuli 2018 at 15:42

  Mul kodus 2aastane, kelle lemmikuks on autod ja legod. Õnneks on kordi, kus vaatab lõputult raamatuid või paneb puslesid kokku. Õues on täiesti hull liivakastide ja ronimisvõimaluste järele. Samuti igasugused kiiged:) Millisele lapsele ei meeldi kiiged!

 • Avatar
  Vasta Riin 3. juuli 2018 at 15:42

  Oh meil on kodus MEGA palju mänguasju kogunenud, aga mängib ikka ainult autodega. Poiss on poiss? Veel meeldivad talle erinevad Little Dutchi puidust mänguasjad, kas siis rongid või klotsis, need nii ilusad ? Ja just selline kiik meil puudu ongi, koledate ilmadega alati nutab ukse taga ja näitab kiigu poole, selle kiigega oleks lahendus olemas ☺️☺️

 • Avatar
  Vasta Kertu 3. juuli 2018 at 15:41

  Laps tahaks väga sellist kiiku! Meil just tuleb sünnipäev reedel 6,07 tüdruk Saab 3 aastaseks! Talle meeldivad ka väga rolli mängud! Küll paneb vankrisse neid magama ja pakib asju kaasa! Läheb randa voi oue vms. Talle muidugi meeldib oma mänguväljakul mangida ! Küpsetab kooke ja teeb “sõpradega” tee pidusid! 🙂 Nii vahva on vaadata kuidas iseendaga hakkama saab! Ta istuke oma mänguväljakul terve päeva! ? Väike sünnipäevalaps loodab loosiõnnele! ☺️

 • Avatar
  Vasta Evelin 3. juuli 2018 at 15:41

  Kuna perre sündis 2 kuud tagasi poiss ja tüdrukud juba suuremad, siis mänguasju enam/veel nii palju polegi. Tüdrukute lemmikuks olid meil nukud (barbie ja beebinykud). Kiikuda meeldib kõigile, mulle samuti (tean, et antud kiik pole mulle enam sobilik 🙂 ). Kõige väiksemale pole veel mänguasju soetanud, ainult need, mis kingitud.

 • Avatar
  Vasta Kaisa 3. juuli 2018 at 15:40

  Meil on kodus mänguasju parasjagu. Vahepeal viskab vedelevatest juppidest üle ning siis tuleb üks ülikuri kilekott ja mis sinna satub,läheb äraandmisele või müüki- laps ise otsustab. Muidu on laste lemmikud on Beyblade :S ja mis iganes venna käes on 😀 Kiik oli meil kunagi ukseavas, aga kuna tegime remonti ja avastasime, et uksepiita miski kinni ei hoia, siis ei riski 30 kg last sinna kiikuma enam panna 😀 Maale tegime autorehvist kiige ning koer arvas, et see on õige asi, mis täis kusta :S Nii et meie lastel on kiikumisvajadus väikestviisi rahuldamata. Õnneks kodus ruumi jagub, nii et seesama kiik saaks elutoas parajat kasutust 🙂

 • Avatar
  Vasta Liisu 3. juuli 2018 at 15:37

  Mina tahaksin ka loosis osaleda. Minul ka 1,8 aastane plikatirts. Mänguasju on ajaga kogunenud. Aga ega väga huvi ei tunne. Viimasel ajal tal just ongi mega turnimis vajadus. Ise kuskil pikali oled siis lendab kohe selga.? just saigi soetatud liumägi ja see talle meeldib väga. Aga usun et selline kiik oleks päris hea,palju kasutusvõimalusi. Kusjuures polnudki sellisest midagi kuulnud ja näinud. ?

 • Avatar
  Vasta Eveli 3. juuli 2018 at 15:37

  Meil on kahe lapse peale ilmselgelt liiga palju mänguasju, aga ema tassib ikka uusi juurde. Hetkel aastase lemmik nukuvanker, mille sünnipäevaks sai. Sellist kiiku olen isegi vaikselt vaadanud, et oleks lahe kahel piigal mängida.

 • Avatar
  Vasta Jansa 3. juuli 2018 at 15:35

  Meil on mänguasju pigem vähe, aga kõige lemmikumad on pallid. Igas suuruses ja igat tüüpi pallid ⚽️

 • Avatar
  Vasta Kairi Ader 3. juuli 2018 at 15:33

  Meie preilile meeldib pesakiik ja batuut.
  Toas on palju pehmeid mänguasju ja kui õhtul magama lähme siis tuuakse enamus voodisse ka ?
  Õues veel jooksuratas ka aga sellega ta veel harjub, ei ole väga sõber veel ?

 • Avatar
  Vasta Iris 3. juuli 2018 at 15:32

  Meie maja lemmikud on praegu õues ringi jooksmine/basseinis sulistamine ja toas playmobili jubinad. Legodest ehitatakse ka ja raamatud lähevad peale. Üldiselt on seda jama kola ka palju, millega lastel üldse huvi mängida pole. Eks peaksin inventuuri ette võtma ja meie maja jaoks mõttetu kraami ära andma kuhugi. See liik tundub väga mõnus, olen juba mõnda aega neid vahtinud netis. Lastele see meeldiks kindlasti. Kodus on kolm põnni, 5a ja 1a9k vanused mängivad koos, kolmenädalane peab veel kasvama ?

 • Avatar
  Vasta Helen 3. juuli 2018 at 15:32

  Minul on kodus 9-kuune tüdruk, kellel otseselt mingit lemmikut mänguasja ei ole, kõigest tüdineb suht kiirelt ära. Ainus tegevus, mis talle juba pikalt ilma tüdimuseta meeldib, on puslemati lammutamine ? Muidu selliseid tõsisemaid mänguasju meil veel polegi, rohkem on neid beebidele mõeldud haaratavaid esemeid.

 • Avatar
  Vasta Keidi 3. juuli 2018 at 15:31

  Ma tahaks selle kiige kinkida oma parima sõbranna lapsele! Mänguasju tal küll on, aga selline äge kiik mahuks ta koju igaljuhul. Esiteks puidust, teiseks Eesti käsitöö… Pagan, selline äge disainikas mahuks mulle endalegi koju (kuigi meie pesamuna on 10a)

 • Avatar
  Vasta Kaidi 3. juuli 2018 at 15:30

  Oi mu tüdrukud rõõmustaksid väga selle üle. Meil on kodus üks selline hobuse peaga kiik, aga kuna neid on kaks, siis teada värk, kui üks kiigub on kohe teisel ka vaja ju.

 • Avatar
  Vasta Pisi 3. juuli 2018 at 15:29

  Mul juba tuli ideesid, kuidas seda kiiku kasutada 🙂
  Meil 3 last ja nende hetke lemmikud on legod, nukud ja poemäng. Nukkudeks siis bratzid ja beebinukud. Sellest kiigust saaks hea poeleti, kiige/voodi/hälli nukkudele jne.
  Meil nukkudega nängitakse roolimänge. Kas siis beebinukkudega mängides on emmed ja issid olemas ja minnakse lasteaeda, poodi, mänguväljakule. Kui bratzidega, siis seal on neil nukkudega roolimängud. Vahel on väga hea kuulata, kuidas lapsed nukkudega räägivad. Lapsed kuulevad väga hästi vanemate vestlust ja siis kasutavad seda enda nukkudega mängides. Vahel imestan, et kui rahulikud nende mängud on. Ei ole mingit kisamist ja kiidetakse, kallistatakse jne.

 • Avatar
  Vasta Ingrid 3. juuli 2018 at 15:26

  Meie 3 aastase plika lemmik asi on kiik ma lausa väldin kohti kus on kiik teine mis lemmik on on mullitaja. 1.1 aastasele poisile meeldib ka kiikuda väga, kuigi mänguasju on meeleltult aga no ei mängita, aga näita kiike siis oleks nagu miljoni võitnud. ?

 • Avatar
  Vasta Inga 3. juuli 2018 at 15:26

  Meil endal veel lapsi pole, aga katsun ikka oma vennatütart võimalikult palju ära hellitada, nagu ühele tädile kombeks on 🙂 Tal polegi kodus mingeid turnikaid ega kiike, seega selline sobiks väga hästi vanaema juurde kus ta päris tihti käib 🙂

 • Avatar
  Vasta Annika 3. juuli 2018 at 15:25

  Ohoo!

  Meie noorhärra saab mõne päeva pärast kolmeseks ja see oleks talle ju suurepärane kingitus!

  Mänguasju kodus on palju, 90% neist on erinevad autod, sest need on tema lemmikud!

 • Avatar
  Vasta Ester 3. juuli 2018 at 15:23

  Mänguasju väga palju kodus ei ole. Tütrele meeldib pigem meisterdamine ja joonistamine ning muidugi kiikumine. Väljas olles muud ei kuulegi “Emme/issi, tee suurt hoogu.” Ja kuna novembris peaks meie perre lisanduma kaks beebikest, siis kuluks üks korralik kiigeke ära küll 🙂

 • Avatar
  Vasta Kati 3. juuli 2018 at 15:22

  Mänguasju on liiga palju, viime neid ikka lasteaeda ära, et uuemad elamisse ära mahuks. Sellist kiike sooviks minu pliks kindlasti endale saada 🙂 Meie laste lemmikud on legod ja playmobile mänguasjad.

 • Avatar
  Vasta Mariel 3. juuli 2018 at 15:22

  Mānguasju on ikka omajagu.
  Lemmikud on hetkel igasugu autod ja masinad, aga ka lego duplo ja “süüa” meeldib teha 🙂

 • Avatar
  Vasta E 3. juuli 2018 at 15:21

  Meil kodus ühtegi kiike polegi, ei tavalist, ei erilist. Mõtlesin, et peaks ostma küll, sest mis lapsepõlv see kiigeta on, aga ehk naeratab loosiõnn ?

 • Avatar
  Vasta Eva 3. juuli 2018 at 15:19

  Minul on kodus kaks vahvat last, 5a poiss ja 3a neiu..mänguasju neil on parasjagu, aga kõige lemmikumad mängud on just rollimängud. Nt eile ehitasid nad endale toolidest auto, pesukausi tegid pagasnikuks ning mängisid, et nad on loomapüüdjad – nii lahe idee mu meelest! 😀 Kuna nad mõlemad on väga elavad ja liikuvad, siis selline lahe kiik oleks väga vinge üllatus ning leiaks kindlasti palju kasutust 🙂

 • Avatar
  Vasta Ketrin 3. juuli 2018 at 15:19

  Kodus on mänguasju erinevaid,olen ostnud kuhjaga neid kokku,siis kui huvi ei paku,olen maha myynud ja siis ostnud uued ja vanusega kaasas käivamad asjad peale ? praegused lemmikud on autod ja pallid ?aga kui ma selle kiigu võidaksin,siis kindlasti õelapsele ❤️ Nad said oma enda kodu ja pisike oma enda toa ja see sobiks sinna ilustii ?

 • Avatar
  Vasta Anu 3. juuli 2018 at 15:19

  Oi, mänguasju päris palju. ise polegi palju ostnud, kuid kingina on paljud saadud. Lemmik on legod, beebinukud (keda riietatakse ja vannitatakse) ja jalgratas.

 • Avatar
  Vasta Kadi 3. juuli 2018 at 15:18

  Ma sain aga hiljuti facebooki Montessori grupist idee oma lapsele meisterdada tegelustahvel. Mõeldud-tehtud! Ja see on ka Kirke lemmik hetkel, sest igasuguseid haake, lüliteid ja võtmeid on ju niilahe näppida. Ja tihti meil just kõik “mitte mänguasjad” kõige popimad ongi. Samuti on see kiik sellest grupist silma jäänud ning vaikselt “kunagi tahan osta lapsele” listi kantud.

 • Avatar
  Vasta Piret 3. juuli 2018 at 15:18

  Oi, selline kiik oleks meil lausa hädavajalik ?
  Mu 9 kuune turnib hetkel on vana kiiktooli otsas ja isu tal vist täis ei saa ?
  Väga hea, kui oleks tal ikka tema suurusele mõeldud kiik ka ??

 • Avatar
  Vasta Silvia 3. juuli 2018 at 15:18

  Eks lemmikud on ikka need mida on üks kahepeale. Mänguasju ikka on, seda kiiku veel ei ole. Lemmikuteks ikka tüdrukul nukud ja pojal on oma pealeistutav auto.

 • Avatar
  Vasta Kati 3. juuli 2018 at 15:18

  Oih, asju on meil päris palju ja kindlat lemmikut pole, meeldib kõigega mängida, oleneb, mis tuju parasjagu on. Plastiliiniga tegeleb küll igapäevaselt seega ehk see üks lemmikumaid asju. Õues on lemmikututeks kiikumine ja liulaskmime. Kuna liumägi olemas, siis kiik oleks veel puudu. Ostaks heameelega ise aga suhteliselt kallis on ja hetkel on suuremad väljaminekud olnud, nii et jään loosiõnne ootama ??kunagi võidan ma niikuni kuskil midagi, kui mitte seekord, siis teinekord ?

 • Avatar
  Vasta Merilin 3. juuli 2018 at 15:17

  Meie 9 kuuse lemmik “mänguasjadeks” on kõik, mis ei ole mänguasjad – toolidega on äge mööda tuba ringi jalutada, lillepotist mulda urgitseda, telekapulti visata, juhtmeid keerutada! Kuigi mänguasju on meil ka terve hunnik, lemmikuteks on suur auto ja loomaraamatud 🙂

 • Avatar
  Vasta Laura 3. juuli 2018 at 15:15

  Liiga palju, kui arvestada, et kõik on elutoas. Just sain hakkama oma emaks olemise kõige suurema edusammuga ja sorteerisin kõik väiksemad asjad kolme suurde kasti ja nüüd on ainult üks kast korraga väljas. Ma olen niiiii uhke enda üle ?

  • Avatar
   Vasta Laura 3. juuli 2018 at 15:19

   Kõige lemmikumad on hetkel pusled.

 • Avatar
  Vasta Katrin 3. juuli 2018 at 15:15

  Mänguasju on palju aga meil pigem veel ka see laiali loopimise aeg lapsel. Rohkem kasutust saab liumägi ja suured lemmikud on ka raamatud.

 • Avatar
  Vasta Mari 3. juuli 2018 at 15:14

  Mänguasju on liiga liiga palju
  Olgem ausad
  Ma tihti peidan asju ara ja siis on justkui uued mänguasjad – no nii 2-3 nadala parast. Lemmik ehk poistele praegu BRIO rong – isegi 1 aastasele 🙂

 • Avatar
  Vasta Liisa 3. juuli 2018 at 15:14

  Kuna on kaks last,poiss ja tüdruk, siis on ikka omajagu mänguasju kogunenud siia elamisse. ? aga samas mitte liiga palju minuarust.. pidevalt anname midagi ära ka ja viime maale.. aga pidevalt ostame uusi juurde ka ikka. ??
  Kui võidaks selle kiigesellide kiige, siis kingiksime selle väikesele sugulasele. ?

 • Avatar
  Vasta Sigrit 3. juuli 2018 at 15:14

  Mänguasju on enam vähem normaalne kogus. Eriliselt lemmikud on kaisukarud, muudkui kussutab ja musuta, toidab ja paneb tuttu. Pallimeri on ka suur hitt.

 • Avatar
  Vasta Silks 3. juuli 2018 at 15:12

  Kõige paremad mänguasjad on meil issi tööriistad, eriline hitt on akutrell. ostsin laste tööriistakohvri aga nendega võib issi ise ehitada kui tahab, pojal vaja ikka päris asju 🙂 Seda kiike sooviks küll, kui loosiõnn ei naerata siis laseme issil meisterdada sellise ( ta tõeline kuldkäsi ja saab kõigega hakkama) 🙂

 • Avatar
  Vasta Anastasia 3. juuli 2018 at 15:12

  Mul endal lapsi veel ei ole aga mõtlesin, et kui võidan siis kingin seda edasi sugulase lapsele. Neil kasvab peres üks ühe aastane plikatirts. Äsja 21 juuni oli ka tal sünnipäev ning kinkisin talle kingituseks suure roosa veniva narmastega kummist palli. Laps tundis selle vastu suurt huvi ning unustas kõik mänguasjad mis tal kodus olid ja vast sai see ka päeva lemmikuks mänguasjaks. Muidu on tal kaks suurt kasti mänguasju. 🙂

 • Avatar
  Vasta Maaria 3. juuli 2018 at 15:11

  Kuna mu kolmik (5a9k, 3a6k ja 1a) on mõlemate vanavanemate ainsad lapselapsed, siis neid mänguasju tuuakse palju. Jagan ka neid ära palju. Olen vaikselt välja koolitanud, mida tuua, kui soov miskit kinkida 😀 Ei taha neid kilodeviisi plastikmänguasju. Hetkelemmik on kõigil kolmel IKEA köök ja kõikvõimalikud puidust toidukraam. Aastase suured lemmikud on ka autod, just puidust või siis suured Bruderid. See kiik on silmapiiril juba ka 🙂

 • Avatar
  Vasta C.K 3. juuli 2018 at 15:11

  Meil on kodust just puudu selline kiik?. Laps on 2 aastane ja väga vâga aktiivne. ( isegi liiga ?), ning peamised mängud koosnevad kuhugile ronimisest ja toolide/astmike pealt hüppamisest. Tavalised autod/ klotsid mida on vâga palju, ei paku enam huvi, sest on vaja igal pool turnida. Kiigesellide kiik oleks nendeks tegevusteks ideaalne.

 • Avatar
  Vasta R 3. juuli 2018 at 15:11

  Oi meie kodus on ainult autouputus. Autod ees, taga ja külje peal ka. Muidugi on ka teisi nipetnäpet, aga autod trumpavad kõik üle 😀 Kiigud huvitavad teda ka, kodus kiigume nt issi jala peal? .
  Kuna õige pea on ka teine poisslaps sündimas , oleks päris armas selline kiik võita (Ei taha enam autosid), tekike alla ja saaks isegi beebit kiigutada? ?
  Igatahes selline kiik leiaks meie kodus kindlasti kasutust ära nii neljase poisi kui ka sündiva noormehe poolt.

 • Avatar
  Vasta Monika 3. juuli 2018 at 15:10

  Kindlasti sooviks osaleda. Meie preili hetke lemmikud on Anna ja Elsa. Nägi multikat ja nüüd fännab, mängib nukudega erinevaid stseene läbi. Muidugi on ronimine ikka alati lemmik aga toas meil sellist võimalust pole see rohkem õue teema. Preili 2,11a. ja hetkel meeldivad rollimängud kõige rohkem, selline toode leiaks kindlasti meil kasutust.?

 • Avatar
  Vasta Aire 3. juuli 2018 at 15:08

  Asju on nagu ikka,liiga palju. Enamus seisab niisama.
  Aastase lemmikuks on saanud autod ja ladumistorn. 4-aastane mängib petshopidega kõige rohkem. Kiikuda meeldib kõigile lastele ?

 • Avatar
  Vasta Kertu 3. juuli 2018 at 15:08

  Proovin õnne, olen seda toredat kiike juba mitu nädalat vaadanud ja koju soovinud!

  Mänguasju on meil kodus minu meelest täitsa parajalt. Kasutan “vahepeal osade asjade teise tuppa hoiustamise” nippi, et mänguasjad jälle ja jälle rõõmu pakuksid. Liiga palju asju toas tähendab meie kodus seda, et mitte miski päriselt kahese poja tähelepanu ei võida.

  Lemmikud mänguasjad on Fisher Price’i tahvelarvuti ja lapse isa poolt valmistatud tegelustahvel/ busyboard.

 • Avatar
  Vasta Katre 3. juuli 2018 at 15:07

  Mänguasju meil ülemäära palju pole, aga minu lapse lemmikuks on hetkel pealeistutav auto ja kiikuda meeldib talle ka alati. 🙂

 • Avatar
  Vasta Kare 3. juuli 2018 at 15:07

  Kui mu esimene laps sündis, siis olin mina asjade ostmisest rohkem vaimustuses, kui laps nende saamisest. Tol ajal moes olnud carsi autod olid meil olemas kõik ja igas suuruses ja veel korda kaks. + kõik beebi mänguasjad ja muud kõlisevad ja kolisevad. Plastmassist jamast ei ol ma kunagi huvitatud olnud ja pigem ikka hinnanud kvaliteeti.
  Teise lapsega olen ennast täiega tagasi tõmmanud. Ostnud olen vähe, sest lemmik mänguasjad on ju ikka pesumasin ja igasugused juhtmed :D.
  See kiik on silma ka mulle jäänud ja olen mitu korda juba peaaegu selle tellinud, aga siis ikka ümber mõelnud, et kas on ikka vaja. Aga võitmise üle ei saaks õnnelikum olla ?.

  Lisan, et olen väga vaimustuses little dutch sarja mänguasjadest ja ostaks kohe kõik poed tühjaks nendest ?.

 • Avatar
  Vasta Nella 3. juuli 2018 at 15:05

  Palju mänguasju ei ole. Lemmikud on sellised, mis häält teevad või, kus peal/sees/all ronida saab. Laps 1,5 kuud.

 • Avatar
  Vasta Mari 3. juuli 2018 at 15:04

  Meil on liiga palju asju. Enamus on autod. Poiss kahene. Ja autosid 2000. No 200. Ja siis on veel pehmed mänguasjad. Mulle ? sest need jätavad külmaks. Va Masha karu. Turnimiseks tegin turvaväravast ronimiskolmnurga. Üllataval kombel sobib see ikka veel. Rippuvad kiiged on ka mulle..sest seal olles kaks korda on kaaga kaaga ja edasi on röökimine. See rocker on olnud mul silmapiiril. Teiste juures. Sest ausalt, pole raha olnud osta. Kuna kohe on sündimas teine laps ja riik arvab, et 9€ per päev kuus kuud tuleb üksi kahe lapsega välja küll, siis isegi väga meeldides seda osta ei saa. Aga… Sellega on ta teinud mõned korrad rohkem kaaga kaaga. Kuigi pigem eelistab üle ja pealt ronida. Aga jah… Lapse mänguasju on üle mõistuse palju. Ikka taaskasutuses nähes mõnd autot pead ju selle ära ostma ?

 • Avatar
  Vasta Liis 3. juuli 2018 at 15:03

  Väga palju pole õnneks kuna enamasti veedame aega õues, aga kiiged on vist tõesti kõigi lemmarid igasasendis, toas kui õues, õues meil kiikesi mitut sorti,aga vot toas pole ühtegi :O

 • Avatar
  Vasta Sigrit 3. juuli 2018 at 15:01

  Mänguasju on küll ülemõistuse palju, aga siiski osad on neist juba vanusega maha jäänud ja tuleks soetada uusi eakohalisemaid 🙂 Lemmik on hetkel koer, kes keti otsas jalutab ja jutustab. Laluna meeldib ka sinna maani kuni kordab lapse nime 😀 ja muidugi lego klotsid 🙂

 • Avatar
  Vasta Riina 3. juuli 2018 at 15:00

  Mänguasju on palju. Aastasele meeldivad igasugu masinad (traktorid, autod) ja suuremale, kes on 3a on praegu teemaks nukud ja raamatud.

 • Avatar
  Vasta Katrin 3. juuli 2018 at 15:00

  Mänguasju on kodus palju, aga sellest hoolimata on koguaeg üks kiiga-kaaga jutt. Isegi kui just oled väljast tulnud kiikumast. Nii et kodus võiks selline kiik olla küll, ehk siis saab natuke rahu ja vaikust 🙂

 • Avatar
  Vasta Pirx 3. juuli 2018 at 14:59

  Kuna laps on alles 9 kuune, siis väga palju kokku ostnud veel ei ole. Melanile meeldivad kõik mänguasjad, mis häält teevad ja mille peal saan turnida ?

 • Avatar
  Vasta Mairit 3. juuli 2018 at 14:59

  Mul poisi ja tüdruku vahe 10 a ? mänguasjad jäänud poisist peamiselt autod.Mariann peab nendega leppima ? mõned nukud ikka on kingitud ka.Aga vot selline kiik oleks tore piigale sünnipäevaks võita ?