Eile nägin telekas reklaami peidetud suhkrutest. Muidugi ma teadsin, et enamike valmisasjade sees on suhkur, aga ega ma oluliselt selle peale enne mõelnud ei olnud. Täna külmikus ringi vaadates torkas korraks pähe see reklaam ja huvi pärast hakkasin ketšupipakendit uurima. Mul oli nimelt kuskilt meeles, et selles ülipalju suhkurt peidus on. Oligi… Läksin Facebooki ja küsisin Orgult, et kle mis mu külmikus on, milles räigelt palju suhkurt on. “Krabipulgad”, vastas tema. No misasja. Ketšupist saan veel aru, aga krabipulgad?!

Mis seal ikka, otsustasin ka teid harida (kui teie seas on veel sama teadmatuid nagu mina) ja hakkasin kaaluma, mõõtma ja arvutama. Näitan teile ka, misasjus ma targemaks sain. Asjad valisin suht suvalt, selle järgi, kus mulle tundus, et võiks suhkurt sees olla.

Ütleme nii, et see eksperiment oli mulle endale ka silmiavav. Selles suhtes, et ma tean, et ma tarbin TEADLIKULT palju suhkrut (coca-cola, magus kohvi ja tee, kommid jne), aga et ma neid ka nii palju enda teadmata sisse söön, seda ma ei kujutanud ettegi. Muidugi oli mul terve kodu pärast suhkrut täis :D Muuseas, kas teie teadsite, et kuna pakenditel on kirjas ainult suhkrute summa kokku, siis näitavad tulemused nii tootes looduslikult esinevaid kui sinna tootmise käigus lisatud suhkruid kokku.

Salvesti ketšupi pakil oli kirjas, et selle kilose pudeli peale on kokku  160g suhkurt. Arvestades, et keskmiselt on üks teelusikatäis suhkurt umbes 5g, siis andis väike arvutus kokku 32 lusikatäit suhkurt!

Põltsamaa ploominektaris on liitri peale kokku  110g suhkurt, mis teeb veidikene üle 22 teelusikatäie suhkurt terve paki peale. Päris suhkrurikas värk, arvestades seda, et ma ise kaanisin seda ja mõtlesin rõõmsalt, et ploomimahl pidi kõhule hea olema :D

Külmikus vedeles ka üks õnnetu siider, mille suhkrusisaldus üllatas mind pigem positiivselt. Ma arvasin, et selles on tunduvalt rohkem suhkrut. Kuigi jah, pudelil seda infot ei olnud, pidin netist üles otsima ja sain vastuseks, et pudeli peale jood sa sisse 26 grammi suhkrut ehk siis veidi üle viie lusikatäie.

Jah, arvata on, et magus tsillikaste sisaldab palju suhkrut, aga no see on ikka kõva sõna. Santa Maria Sweet Chili Sauce sisaldab 28 grammi suhkrut saja grammi kohta. Pudeli peale teeb see siis kokku 168,8g suhkurt ehk 33 lusikatäit!

Selle purgi ma võtsin küll mega huupi kätte, sest ma ei osanud aimatagi, et selles ka suhkrut on, aga vot näed. On ja täitsa omajagu kah. Info ütles, et saja grammi peale on 6,2 grammi suhkrut, mis teeb terve purgi peale 7 lusikat suhkrut.

Santa Maria Tropical Salsa oli järgmine “ohver” mu külmikust. 9,1g suhkrut saja grammi peale, ehk siis 21g terve purgi peale. See teeb siis umbes 4 lusikatäit suhkrupoissi.

Kohuke on selline värk, et ma teadsin küll, et raudselt midagi seal on. Ja noh, tundub mõne teise pildiga võrreldes, nagu oleks vähe, aga kohuke ongi ju ise nii väike ja järgmine kord, kui sa paar sellist nahka paned, siis mõtle sellele, et ühes kohukeses peidab ennast 11.32g suhkrut per pakend, mis teeb kenad 2 lusikat. 

Kuna need Danonki joogikesed tulid neljases pakis, siis pidin ma seda infot netist otsima ja sattusin nende kodukale, mis rõhutab suurelt, et tegu on säilitusaineteta, värvaineteta ja üldse igati imehea joogike, mis su lapsele head teeb. Naliiiii – üks väike pudelike jooki sisaldab 10,8 grammi suhkurt = 2 teelusikat suhkurt.

See on ikka mega üllatus mulle. Krabipulgad ja suhkur. Aga näed, oli ka pakendil kenasti kirjas, et kui ma need kõik krabipulgad pintslisse panen, söön ma endale sisse 2 teelusikatäit suhkrut. See pole teab mis palju, aga ikkagi päris ootamatu.

Väga hull on mõelda, et mõni inimene suudab päriselt elada suhkruvabalt, sest nagu mu väike katse näitas – silma peab peal hoidma absoluutselt kõigel ja ilmselgelt tuleks tegelikult enamik toite ja kastmeid ise teha – nõnda saad vähem suhkurt sisse süüa ja tead täpselt, mis ja kui palju sinu toidu sees on. Eriti, kui sa seda lastele annad.

Mina sain igatahes targemaks!

Ps! Kui keegi teist mõtles kooli ajal, et MILLAL mul päris elus neid valemeid ikka vaja on, siis mul täna oli :D

Kas sina teadsid, et suhkur, magusad ja soolased näksid kuuluvad toidupüramiidi tippu, ehk siis neid on su kehale enivei KÕIGE VÄHEM VAJA! Lisatud suhkrutest võib saada maksimaalselt 10% päevasest energiast, kuid ideaalis võiks jääda 5% sisse.  2000 kcal puhul tähendab 10% energiast 200 kcal ehk maksimaalselt 50 grammi (ideaalis 25 g) lisatavaid suhkruid.

Lastel on päevane maksimaalne maiustuste kogus sõltuvalt vanusest 2–4 portsjonit – see on umbes 20–40 grammi suhkrut päevas. Ühes pooleliitrises limonaadis võib aga olla rohkem kui 50 grammi suhkrut (umbes 10 teelusikatäit), ühes 200-grammises magusas kohupiimakreemis võib olla lisatavaid suhkruid üle 20 grammi.

Just selle pärast utsitan ka teid jälgima, mida te endale ja oma lastele suhu pistate! Muuseas, SIIN saab teha testi, et kas sa tead, kui palju asjades suhkrut on. Ma sain sellise tulemuse – ups!

Kes teadjamad on, nimetage veel asju, mille sees varjatud suhkruid peidus, mille peale ma ise tulnud ei ole! 

Jaga: