LAPSED Uncategorized

hea (emade)päev

14. mai 2017

Ma ei oskagi midagi muud öelda, kui et tänane päev mu elus on olnud nagu mingisugune musternäidis emadepäeva eri. Mulle ei tule praegu üldse meelde, mida me eelmiste aastate emadepäeval teinud oleme (blogimise võlud, ma võiks ju üle vaadata, raudselt midagi panin kirja), aga tänane kukkus küll kuidagi nii mõnusalt välja.

Esiteks oli Mari eile mu ema juures, mis tähendab seda, et ma sain lihtsalt magada täpselt nii kaua kuni tahan. Okei, mitte päris nii kaua, kuni tahtsin, mingi 10-11 paiku ajas Kardo mind üles. Kuna Lende veel magas, siis sain ma rahulikult nautida Kardo valmistatud emadepäevahommikusööki. Ma siiani ei tea, kuidas ta need südamekujulised pannkoogid tegi, aga need olid koos maasikate ja maasika toormoosiga nii head. Kohvi, roosid ja kaardike oli ka.

Kui ma hommikusöögiga ühele poole sain, siis käisin ma linnupoegi pildistamas, nagu ma eelmises postituses mainisin. Mina ei mäleta, mis me siin hommikul veel sehkendasime. Kuna Mari ei olnud, siis oli kuidagi eriti vaikne ja rahulik siin kahekesti tiksuda, Lende läks Leaga õue magama. Ok, Lea ei maganud 😀

Kuna mul pidid vanemad külla tulema, siis käisin kiirelt järvelt läbi ja oma emale mingi kingitus osta, mis talle äkki meeldida võiks. Lõpuks kuhjasin lihtsalt hunniku asju kokku, lootuses, et ÄKKI üks nendest asjadest talle äkki meeldib kah. Etteruttavalt ütlen, et TUNDUS, et ta jäi rahule.

Ostsin kimbu kollaseid roose, kaks veini Järve veinipoest (ühe punase ja ühe valge, sest ma pole kindel, kumb talle meeldib), Juustukuningatest kinkekarbi erinevate juustudega ja takkatipuks veel FLAS “veinipokaali”. Võin öelda, et see viimane oli kõikide seas päris suureks hitiks, selline naljakas asi. Mul on endal samasugune ja kuna mu veinilembus on vist emalt päritud, siis tundus  talle ka see sobilikuks kingituseks. Tegemist on siis tammepuidust veinipokaaliga, mis käib pudeli otsa ja siis saad sa sealt niimoodi viisakalt rüübata ja pärast öelda: “misasja, ma jõin ainult ühe pokaali!”.

Aa. Kui mu vanemad Mariga tulid, siis Mari jooksis kõigepealt Kardo juurde, ütles “näee, palun, lill issi!!” ja siis mu ema suunas, et eiei, mine vii ikka emmele ja siis ta jooksis minu juurde, et “näeee, palun, lill emme!” 😀

Mari ja Riki mängisid täiega aias, päike paistis, meil oli tuulevaikses majataguses 25 kraadi sooja. Mari leiutas veel uue viisi liugu lasta – võttis oma kott-tooli ja tegid koos Rikiga tandemsõitu. Vaene Riki – Mari viitsis temast ikka tunduvalt kauem seda üles-alla tralli teha 😀

Vahepeal tegime grilli, sõime, uurisime Mariga putukaid, mina lugesin ühte ülihead raamatut, mis räägib umbes sellest, kuidas hea ema olla 😀 Abiks ikka emadepäeval sellist kirjandust nautida. Ütlen kohe ära, et ma jõudsin ainult ühe peatüki lugeda, seega ma veel tunduvalt parem ema ei ole 😀 Lents nautis maasikaid ja kurki, kuigi ei maganud täna päeval peaaegu üldse, oli ta mega heatujuline ja viisakas väike daam.

Siis kui päike ära läks, oli aias ka kohe jahe. Kolisime siis oma kupatusega tuppa, vaatasime siin läbisegi Shauni filmi, raamatuid ja lõpuks tassisime lagedale kõik legod, millega mängima hakkasime. Ja kui ma mõtlen ME, siis ma mõtlen Lentsust kuni mu kasuisani välja (ok, tema aitas rohkem neid kokku kraamida), aga Maril ja Rikil tulid päris vägevad ehitised, ma olin lihtsalt abikäsi 😀

dsc_8691-3613680

dsc_8687-5994061

Nüüd on kell kümme, lapsed magavad, mina põletan siin oma lõhnaküünalt ja valmistun homseks päevaks (kirjutan ühte blogiposti) ja vaatan telkust uut hooaega “Alone” saadet. Kardo lubas massaaži ka teha, nii et elu saab veel ainult ilusamaks minna.

Mis teie täna emadepäeva puhul tegite? 

Loe ka neid postitusi!

40 kommentaari

Jäta kommentaar

 • Avatar
  Vasta h 15. mai 2017 at 10:52

  mul veel lapsi pole, ma ikka eile mehele naljatasin, et mõnel sõbral on kirjas mom of siis pildid lastest jms emotikonid, a et mul võiks olla mom of 3-4 pets, oma loomadele, hoolitseme veel ühe eest. kaks on kahjuks haigusesse vanadusse surnud, ühe kutsika võtsime juurde. mu õnned ja rõõmud kõik eri lemmikloomad. küll lapsed tulevad kui õige aeg ja täiskasvanulikum mu olek ja keha:D:P. a ma ise vaaritasin eile mehele süüa, ahjus tegin kartulit ja vorstikesi ja sõime koos natuke.
  oma perega mul pole häid suhteid. nii ma hoian omale olulise inimese poole ja loomakeste. ning olen suhteliselt õnnelik. 🙂 kutsuk veel veristas suud eile, hambad vahetuvad tal ja olin üleni verd täis süda valutas, et kas veri jääb seisma, a varsti jäi ikka. kuda selle mürgli suhu ikka vatitupsu topid või poputad. kui too on mänguhoos ülemeelik.
  mina küll mõistan, et ka lastega ema soovib vahel kauem magada, et lastest eemal ja piltidest on näha, kuidsa lapsed kõik mängivad liuväljal rõõmsalt ja üks väiksem proovib puuvilju vms. vahva igati 🙂

 • Avatar
  Vasta Jane 15. mai 2017 at 09:09

  Ma võtsin aja maha. See on ju ometi minu päev, või mis. ? Hommikul oli laud kaetud, sõime, jõime. Poja läks onuga laata, plika läks isaga ämma juurde ja mina oma emaga välja lõunatama. Ma ei teadnudki, et lisaks 24/7 ja aastaringi pean emadepäeval ka rakkes olema.

  Ma annaks pool elu ära, et magada saaks. Rahus ja vaikuses, ilma lasteta. (Räägib inimene, kes isegi ei mäleta, millal magas).

 • Avatar
  Vasta Katrin 15. mai 2017 at 06:59

  Mariann, anna andeks, et ma jälle psühholoogi mängin, aga sellest postitusest jäi väga ebameeldiv mulje. Su ideaalne emadepäev tähendaks justkui seda, et lapsed ära olid ja sa said vaikust nautida. Ma oleks arvanud, et emadepäeva hommik oleks sinu jaoks olnud ideaalne just koos lastega neid pannkooke nautides. Kujutasin ette, kuidas Kardo ja Mari sulle hommiksööki valmistavad ja te koos perena laua taga sööte.
  Ka oma emaga tundub sul vaen olevat ja teed talle liiga minu arvates. Tundub, et ta pakub sulle võimalust väga tihti lasteta olla, mis sulle meeldib, kuid sa ei hinda seda, vaid nagu tahad talle pidevalt ära panna läbi blogi. Kas ma tohin küsida, mida ta sinu blogist ja su tegemistest arvab? Võib olla on koer sinna maetud?
  Veinipokaal on minu maitse jaoks ka üle võlli, aga ma pole ka veinisõber (olen kümme aastat karsklane).

  • Mallukas
   Vasta Mallukas 15. mai 2017 at 07:07

   Ei ole lugu, proovin su küsimustele vastata. Mu ideaalne hommik tähendas seda, et ma sain MAGADA. Näiteks täna ärkasin ma koos Mariga kell 5.30. Ma ütlen ausalt, et üllataval kombel polnudki väga suur uni, mistõttu saime täna enne lasteaiapäeva legodega mängida, Shauni vaadata, muna teha, kohvi keeta ja niisama tsillida. See, et seda eile ei juhtunud, ei ole mulle oluline. Me võime ju iga päeva/tähtpäeva kohta luua mingi ideaalse pildi ja siis olla kurb, et see nii ei läinud.

   Lisaks kõlab su kommmentaar, nagu lapsi poleks eile koduski olnud. Lende on ju esiteks nagunii kogu aeg meiega, minu vanemad ja Mari tulid umbes ühe paiku, mis tähendab, et ma sain hommmikul paar tundi olla temata ja siis tuli ju juba Mari ka koju.

   Oma ema ja enda suhteid ma ei lahka, lihtsalt selle pärast, et mu ema ei taha, et temast oleks kuskil netis miskit kirjas. Aga Mari võtab ta jah u kord nädalas enda juurde (või kui järgmine hommik teraapia on), olen sellest ennegi juttu teinud.

   Loodan, et saad mu vastustest natukene südamerahu 😀

   • Avatar
    Vasta Katrin 15. mai 2017 at 07:14

    Ma ei kirjutanud seda enda südamerahu pärast, mulle jäi kurb mulje võib olla ekslikult ja pidin kirjutama, et ideaalne emadepäev minu jaoks tähendab lastega koos olemist, mitte rõõmustamist, et nad on eemal. Sain võib olla sellest postitusest valesti aru.
    Ema kohta kirjutad pidevalt, et ostad talle midagi, lootes, et ehk meeldib või ehk jääb ta rahule. Halvustavalt. Kas sa ei ole mõelnud, et emaga hoopis rääkida, miks ta su valikuid kritiseerib? Pean silmas kingitusi, kuid huupi pakkudes mulle tundub, et ta kritiseerib ka su muid valikuid, mis sind närvi ajab ja elad oma emotsioonid tema vastu blogis välja?

    • Mallukas
     Vasta Mallukas 15. mai 2017 at 07:17

     Aga ma ju rõõmustasingi nendega koos olemise üle, halasta nüüd jumal, et ma tahan mõnikord inimese kombel magada 😀 Pole ju vast hullu see paar tundi siia-sinna.

     Mu ema ongi selline, et talle on jube raske meele järele olla (kingituste suhtes), või siis mina ei oska seda. See, et mu ema mu valikuid kritiseerinud on, olen ma isegi kunagi blogis kirjutanud. Nüüd oleme jõudnud vaikivale kokkuleppele, et igaüks elab oma elu ja ei arvusta teise valikud. Mingeid negatiivseid emotsioone mul ei ole, lihtsalt talle on JUBE RASKE KINKE OSTA 😀

     • Avatar
      Katrin 15. mai 2017 at 07:23

      Miks sa siis ostad kingitusi, kui talle need ei meeldi? Tehke lihtsalt midagi koos. Minge kahekesi kuhugi ja veetke koos kvaliteetaega. Võibolla see talle meeldiks?
      Muus osas, mulle jäi siis ilmselt vale mulje siis:) Mulle on varem ka jäänud silma, et rõõmustad kui lapsi pole ja see on mind mõtlema pannud, kuid mul on hea meel kui ma olen vales suunas mõelnud ja sulle mõttes liiga teinud.

     • Mallukas
      Mallukas 15. mai 2017 at 08:02

      Sest ma kardan, et kui ma midagi ei osta, siis ta solvub 😀 Ma ei tea ka muidugi, võib-olla tal olekski suva. Peaks küsima 😀 Seekord igatahes jah tundus, et ta jäi rahule. Win!

      Ma veelkord rõhutan, et sa ütled, et “lapsi pole”, aga üks peab mul kogu aeg siin samas olema, Lents ju nii pisike veel, tema ei saa ju kuskile mujale minna (kui siis õue magama :D). Mõneti ma rõõmustan küll, kui Mari mu ema juures on, sest nendel päevadel saan ma süümekateta hommikust õhtuni tööasju rabada ja õhtul Kardoga koos aega veeta ja samal ajal saab Mari Rikiga mängida ja mu emaga ka koos olla. Ma ei näe selles midagi halba 🙂 Enamiku ajast olen ju mina temaga koos ja tõepoolest, mul on temaga ka väga tore 🙂

   • Avatar
    Vasta Reelika 15. mai 2017 at 09:54

    Mulle tundub, et tal pole lihtsalt lapsi ?emad nn töötavad 364 päeva ja sel ühel päeval ju võiks kauem magada saada(mina kahjuks ei saanud ?) aga igatahes, iga ema väärib vahest puhkust sellest hoolimatta lapsi armastades ?

    • Avatar
     Vasta Liisa 15. mai 2017 at 13:51

     Jube, kuidas ma ei salli selliseid psühholoogi tüüpi targutajaid 😀 Igatahes, see mis kellegile meeldib ongi individuaalne ja vb tulevikus ongi mu lemmik emadepäev see, ku ssaan oma närve lastest puhata no ja siis 😀

     • Avatar
      Inge 15. mai 2017 at 16:39

      +1

  • Avatar
   Vasta Xii 15. mai 2017 at 07:56

   Minu meelest peab olema suhtes ka omaette aega (ja mitte ainult üks kord aastas), see ei tähenda, et oma lapsi ei armastaks. Lapsed tahavad ka oma elu elada. Ei ole hea mõte ema külge neid 24/7 klammerdada. Teete ise oma lastele karuteene, iseseisvust üldse ei õpi. Tihti ka need emad, kellel kaaslast pole, teevad enda lastest (eriti pojast) justkui kaaslase, kes peab isa kohta asendama. See on nõme.

   Niiet parem panustage ka enda suhtele aega ja iseendale, nii on ka lapsed õnnelikud. Ja mis siis, kui see omaette olemise päev on just emadepäev.

   • Avatar
    Vasta Katrin 15. mai 2017 at 08:08

    Loomulikult on omaette olemise aeg hädavajalik selleks, et lastel oleks õnnelikud vanemad. Õnnelikud vanemad on olulisemad kui tihti aru saadakse. Selle vastu ma üldse ei vaidle, minu enda jaoks on emadepäev selline päev, kus lapsed olulist rolli mängivad ja vabandasin juba kui liiga tegin ning valesti aru sain postitusest.

    • Mallukas
     Vasta Mallukas 15. mai 2017 at 08:15

     Ei ole lugu. Mulle meeldib, kui kellelegi jääb midagi arusaamatuks/segaseks või lihtsalt avaldab arvamust, aga viisakalt ja argumenteeritult, et saab normaalselt vestelda ja asja seletada, mitte niisama huupi lahmida kommentaar, ala “SITT EMA OLED” ja kõik 😀

 • Avatar
  Vasta Päevalilleke 15. mai 2017 at 06:34

  Tundub, et oli tõesti megamõnus päev 🙂 Tegelikult ma tulin kirjutama seda, et väikevennad on lahedad tegelased!! Minul vend 16 aastane ja no niikihvt on vaadata, kuidas ta õdede pätte lõbustab❤ Lootust on, et kui meie oma perelisa saame ja ta piisavalt suur on, et siis temaga ka jännata viitsib, kuigi nooooh…üks hetk peab see pubekas ka ‘hittima’ 😀 Loodan, et jääb vahele?

 • Avatar
  Vasta MARI 15. mai 2017 at 06:22

  Mul on heameel, et teisi emasid hinnatakse.Mulle öeldi nii mööda minnes täna on ju emadepäev, no hug no kisses, no flower or cake.lapsed veel väiksed kah, et ise midagi teeks.Ma muidugi tean et olen hea ema ka ilma selleta et keegi mulle sellel päeval head emadepäeva sooviks aga siiski:(

  • Avatar
   Vasta Katrin 15. mai 2017 at 07:02

   Kas su lapsed jätsid sind tähelepanuta või mees? Kui mees, siis mehed ei peagi midagi tegema, kuna sa pole mehele ema. Naised kipuvad meestele emadepäeval liiga tegema, oodates kingitusi ja teenindamist ning unustavad ära, et see pole naistepäev.

   • Avatar
    Vasta MARI 15. mai 2017 at 08:39

    Te ei lugenud mu kommentaari korrikult.)Lapsed on v2iksed, et sellest päevast midagi teaksid.ma leian, et seni kuni lapsed on väiksed võiksid emadisad neid aidata ja kui juba suuremad organiseerivad ise midagi.Isadepäevade organiseerisin ma ise, sest lapsed väikesed.votnii minu arvamus!!!

    • Avatar
     Vasta Katrin 15. mai 2017 at 09:17

     Ma lugesin, et ootasite mehelt tähelepanu. Mina julgen arvata, et kui lapsed on väiksed, siis ema saab ise perega koos emadepäeva tähistamise eest vastutada.

     • Avatar
      Raili 15. mai 2017 at 10:17

      Ja emadepäeva tähistamise eest ise vastutada oleks sama, kui endale jõulukink ise osta ??

   • Avatar
    Vasta Raili 15. mai 2017 at 10:14

    Ja kuidas need lapsed siis õpivad, mismoodi emadepäeva veeta? Minu jaoks on ilmselge, et kuniks lapsed veel väiksed ja ei oska ise planeerida, siis on mees see, kes lastele ideid annab ja aitab neid ka teostada. Samuti aitan mina lastel isadepäeva tegemisi planeerida.

    • Avatar
     Vasta viva 15. mai 2017 at 13:56

     Katrin on teeb kindlasti kõike õigesti ja on väga viisakas inimene, aga tundub sellest hoolimata pisut ebameeldiv näägutaja. Vist on viga minus….

     • Avatar
      MARI 15. mai 2017 at 19:27

      Ma veetan lastega 24/7 nagu normaalne ema ikka.Vaata oleksingi tahtnud et isa n2eks vaeva ja lastega koos emadepä2eva eriliseks teeks, lastega aiast nt lilli korjanud mulle vms.

 • Avatar
  Vasta haa 14. mai 2017 at 22:21

  “Kardo lubas massaaži ka teha, nii et elu saab veel ainult ilusamaks minna”. sa oled alati rääkinud et meestel, ka Kardol on ainult 1 eesmärk seoses massaaziga, tähendab, et siis täna saab sexi 😉

  • Mallukas
   Vasta Mallukas 14. mai 2017 at 22:23

   no viisakam tundus massaaži mainida, mitte, et oh JESS, täna saab keretäie keppi 😀

 • Avatar
  Vasta A 14. mai 2017 at 22:06

  Pekkki. Ma unustasin täiesti ära, et täna Alone uus hooaeg hakkas. 😀 Tänud meenutamast!

  • Mallukas
   Vasta Mallukas 14. mai 2017 at 23:00

   Päris huvitav värk on see! Ma olen kahevahel, et kas hakkan telekast vaatama (ja unustan alati), või netist 😀

 • Avatar
  Vasta Liis 14. mai 2017 at 22:01

  Kuule, su emal toss täitsa väljas nagu näha… ??

  • Avatar
   Vasta Mannakas 14. mai 2017 at 22:52

   Vaatasin ka, et kulistab nii et suitsu tuleb. 🙂

   • Mallukas
    Vasta Mallukas 14. mai 2017 at 22:59

    Te vist mõtlete mu kasuisa, kes pildil veini kuukab 😀 Mu emal ausalt pole habet 😀

 • Avatar
  Vasta Nimi 14. mai 2017 at 21:46

  Riki paistab megavinge onu Marile olevat, rõõm kohe lugeda, kui oled neist (koos tegutsemas) kirjutanud 🙂
  Me käisime surnuaias emale/vanaemale, vanaemale/vanavanaemale lilli viimas, siis ostsime tordi ja mugisime selle tervenisti lapsega kahe peale ära 😛 muus osas polnudki emadepäeva tunnet, lapsel juba 3 päeva tuju paha, nii et suuremas osas jaurame päevad läbi ja ootame ööund 😀

  • Mallukas
   Vasta Mallukas 14. mai 2017 at 22:22

   Riki on ja niii hea onu! Viitsb täiega joosta ja mängida ja õpetada jne. Palju parem onu, kui mina väiksena talle õde olin 😀 Aga hea onu “palk” on meiega reisile kaasa võtmine :D! Aga Maril läks ka lõpuks tuju pahaks (ei olnud lõunaund maganud) ja pidi ka pillid kotti panema ja magama minema 😀

 • Avatar
  Vasta Kaisa 14. mai 2017 at 21:38

  Mina proovisin koju laste juurde jõuda. Algas seiklus Rapla kandist juba kella 12 paiku.
  Plaan oli kõik olemas, aga nagu tavaliselt, siis plaan vastu taevast. Pärnu- Kuressaare buss sai kiiremini täis kui reisijate järjekord tühjaks ning seega ei saanud bussi peale 😀 (järgmine oleks läinud 3 tunni pärast ja alles 21.30 Kuressaares olnud) SO.. Hakkasin siis uusi võimalusi uurima minema, kui mingi noor kutt elektritakso! juurde läks ja uuris Virtsu sõidu võimalusi. Kepsasin kohe kampa, mingi onkel(tal oli bussile pilet ka ostetud ja jäi maha!!) liitus ka meiega ning sõit või alata. Ja no üllatust- sadamas ootas praamilepääsu SAMA buss, millesse me Pärnus ei mahtunud- nüüd saime õnneks peale 😀 Koduuksest sisse jõudsin lõpuks kell 19.15, aga need rõõmsad ilmed ning lilli täis peod on ka pikemaid reise väärt 🙂

  Paar tunnikest võib veel soovida- Ilusat emadepäeva 🙂

  • Mallukas
   Vasta Mallukas 14. mai 2017 at 21:43

   Huuh, pikk reis, aga õnneks nüüd saad puhata! Head emadepäeva!

 • Avatar
  Vasta väga väga naine 14. mai 2017 at 21:37

  Ma sain ka täpselt sellise emadepäeva, kui tahtsin. Ei ole tänase kuupäeva sees ühtegi oma last isegi näinud! Jee!

  • Mallukas
   Vasta Mallukas 14. mai 2017 at 21:43

   naiss :D!

  • Avatar
   Vasta Katrin 15. mai 2017 at 07:28

   Miks laste mitte nägemine sind nii rõõmustab?

   • Avatar
    Vasta Nadine 15. mai 2017 at 14:44

    Kas sa, Katrin, tahad millestki rääkida? Tundub, et sul endal on mõned lahendamata probleemid? Kas on sind lapsena mingil moel hüljatud vōi ei pööranud su mees emadepäeval sellele tähelepanu? Vastasel juhul ei saaks sa arvata, et see polegi meeste ülesanne õpetada lapsi seda päeva tähistama.

 • Avatar
  Vasta Ner 14. mai 2017 at 21:37

  See pokaal on lahe, aga 100 euri?! :O

  • Avatar
   Vasta Kaili 15. mai 2017 at 19:08

   Minul ka tüdrukut hommikul kodus ei olnud, Väga rahulik hommik, sest ei olnud laste kraaklemist ja kisa. 1 laps on ikka rahulikum kui 2 last. Tegin pojale traditsioonilisi pühapäevaseid pannkooke ja veel mainisin mehele, et täna võiks emadepäeva puhul tema neid teha 😉 Tüdruk saatis ka mulle emadepäeva õnnitlussõnumi issi ütlemise peale. Olin isegi natuke pettunud, et ühtegi märki emadepäevast ei olnud.
   Siis tuli tüdruk (12.a) lõuna paiku koju ja andis mulle kätte väikesed sildikesed. Ja hakka nö aardejaht. Pidin käima erinevad hoovinurgad ja toad juhiste järgi läbi ja lõpuks leidsin kuurist musta prügikotti pakitud karbi. Ja ma sain endale blenderi ja uskumatu, et nad oskasid valida välja nii kvaliteetse-klaaskannuga. Ma olen nii õnnelik. nad panid 100 % täppi, ma eioleks uskunud.