Beebiootus LAPSED Uncategorized

vabriku sulgemine

17. mai 2017

Kuna minust siin hiljaaegu “naine sai” 😀 Haha, appi, issand jumal, mis teemadel ma blogin… püha peetrus. Aga no ühesõnaga, kui mul päevad hakkasid, siis oli see otsene vihje, et keha on vist nagu valmis uuesti titte vorpima hakata. Segaseks see keha läinud, sest mina selle valmisolekuga veel ei nõustu ja pean tehaseomanikuna plaani titevabrik sulgeda. Vähemalt praeguseks.

Kes mäletab, siis alguses oli mul plaan Daisy viljakusmonitori proovida, aga olgem ausad, ma ei suuda usaldada mingisugust kraadiklaasi. Mitte, et mul midagi beebide vastu oleks, aga tahaks ikka vähemalt paar aastat pausi pidada siin rasedaks olemiste vahel ja siis tulingi ideele, et no kaua ma ootan, panen endale aja kirja ja lasen mingi vahendi endale välja kirjutada.

Helistasin siis ITK’sse, et naistearsti juurde aega panna.

“No meil on siin pakkuda alles juuliks….neljapäeval on ka, aga seda aega te nagunii ei taha, see arst on… MEES!” pahvatas naine telefoni teisel poolel välja sama dramaatiliselt, kui oleks mulle pahvatanud, et günekoloog on hoopis leemur, kes käib mööda ITKd ringi ja valetab kõigile, et ta on naistearst.

Ütlesin mega casualilt, et mul on suva, olgu mees, ma ei viitsi nii kaua oodata, aga olgem ausad, ega ma tegelikult enne ei ole meesarsti juures käinud vagiinat lehvitamas. Samas ei arva ma absull, et see arstile midagi erakordset oleks tutti vaadata, seega laias laastus mul on suva, et kas ta on mees, naine, transvestiit või hobune, ma tahan mingit rasestumisvastast vahendit!

Veel oli naljakas lugu, see, et ühel hetkel ohkas naine telefoni, et aga issand jumal, teil ei ole ju kindlustust, et siis te peate maksma ju visiiditasu, mis on 50€. Ma vastasin, et jah, ma tean ja olen arvestanud, et pean maksma. “Aga kui te panete otse tasulise arsti juurde aja, see on 30€, kas tahaksite hoopis seda aega?”

Eee… mis naljakas süsteem see veel on :D? Ütlesin, et okei, võtan siis selle 30 eurise aja, arst jäi samaks, aga hommikuse aja asemel sain õhtuse. Mul vahet pole ka, aga veits imelik, või ei?

Aga see värk on, et ma ei tea, kas ma nüüd küsin spiraali või seda… ee.. kiipi? Kapslit? Mis iganes see on. Vaskspiraali ma ei taha, sellest olen hirmulugusid kuulnud, aga lasen sellel hobusel leemuril meesarstil mulle soovitada. Ja nagu ma aru saan, saab ta kohapeal mulle retsepti ka kirjutada ja siis ma saan kohe välja osta ja sisse…udjada selle.

Mis teil on? Ja kellel veel meesarst olnud on? Palun jumal tee nii, et see vähemalt mingi kuum kutt ei oleks 😀 Hehe, googeldasin ta nime ja sain sellised pildid, ei tea nüüd milline see minu Vladimir on 😀

hair replacement systems

Ps! Otsisin siia postitusse head pilti, aga leidsin ühe, mis on igati tänasele päevale sobiv 😀

Ps2! Avastasin eile, et polnudki Veronat kuulanud. Kuulasin, vaatasin, tegin. Sellest hakkab saama vist minu eurovisioonitraditsioon 😀 Nii armas, et eelmine aasta tegin paroodiat Lents sees, nüüd sai ta pulli väljastpoolt vaadata 😀

Loe ka neid postitusi!

220 kommentaari

Jäta kommentaar

 • Avatar
  Vasta Egle 20. veebruar 2020 at 16:48

  Hei! Tee mingi repost palun, mida sa ise kasutad nüüd ja küsi eesti naistelt palun, mida nemad kasutavad. Guugeldades erinevaid vahendeid leidsin tee siia, aga need juba aegunud vastused, aastad edasi läinud, tahaks kuulda mida rahvas kasutab et oleks kergem ka endal valikut teha. Paljud noored jälgivad sind ja oleks kindlasti julgustav lugeda teiste naiste arvamusi. Sul on palju jälgijaid ja kindlasti saaks aimu rohkem ja soovitusi ?

 • Avatar
  Vasta Annika 21. mai 2017 at 11:52

  Mina lasin meelega just vaskspiraali panna, kuigi arstid keelitasid seda tegemast ja soovitasid lōpuni välja hormonaal spiraali. Olin sellele vastu, kuna hormoonid teevad paksuks ja tavaliselt jäävad 5 aastaks päevad ka ära ja siis ma hakkan iga kuu paanitsema, et järsku ma olen rase. Ei aitäh!
  Olen praegusega täitsa rahul, esimene kuu veits määris, aga peale seda kui esimesed päevad ära oli, on kōik ok ja nii nagu tavaliselt. Spiraal olnud nüüdseks 4 kuud.

 • Avatar
  Vasta Anneli 19. mai 2017 at 08:24

  Ülihea video, naersin tükk aega.

 • Avatar
  Vasta Johhi 19. mai 2017 at 00:08

  Olen kasutanud ka erinevaid asju, kõige hirmsam oli spiraaliga Jaydess (mingi uus, väiksem ja sobib mittesünnitanud naistele ehk mulle). Kuu aega kannatasin valusid, pidev veritsemine. Siis tuli üks öö selline valu, et ma mõtlesin, et annan otsad. Kuna põhjust teadsin, siis kiirabi ei kutsunud, vaid panin aja järgmiseks päevaks välja võtmiseks. Arst kontrollis ka, et kõik oli paigas, et imelik. Tol saatuslikul õhtul võtsin 8 ! Dolmeni tabletti ja suutsin valu talutavaks muuta. Kuu ajaga hakkas akne ka tekkima, kuigi koguaeg olnud hea näonahk. Igatahes, ei enam mingit hormonaalset, kondoom ka ei sobi. Soetasin Daisy aga ei sobi mu elurütmiga, nüüd loen päevi, märgin ja märkan ise oma ovulatsiooni ja nendel päevadel vanainimeste asja ei tee ja kui teeme siis sisse ei tule ja ongi kõik. Ei ole nii vaimuvaesed, et saab ainult sisse lõpetades hea tunde 🙂

  • Avatar
   Vasta Vot 19. mai 2017 at 22:48

   Mehel eritub ju seksi ajal ka selline asi nagu eelsperma, mida mees ise ei tunne, ja mis võib sisaldada elujõulisi spermatosoide. Seega see “mitte sisse laskmine” pole just kõige kindlam meetod, ning ühel hetkel võib see hoopis viia ootamatute beebi uudisteni. Tasuks oma naistearstiga see teema läbi arutada ja leida kõige sobivam kaitsevahend 🙂

   • Avatar
    Vasta Noh 20. mai 2017 at 21:26

    Blaaa blaa blaaaa…jälle keegi oma “mehel eritub eelspermat” jutuga.
    Kui oma tsüklit 100% tead, siis on raseduse vältimine üsna võimalik. See tähendab siis tõesti 100%.

    • Avatar
     Vasta Ann 21. mai 2017 at 23:37

     Haha, ma mõtlesin samamoodi ja nüüd istun ja imetan oma nelja kuust beebit. Nii et ….. see meetod ei toimi

 • Avatar
  Vasta Kaire 18. mai 2017 at 18:36

  Spiraal Mirena on väga hea. Ei päevi,kui natukene määrib päevade aeg.

  http://www.minulelu.eu

  http://www.littlebutcute.wordpress.com

 • Avatar
  Vasta Llllo 18. mai 2017 at 16:21

  Kas sa mitte alles hiljuti ei rääkind, et sa ei anna end kättegi? 😀

 • Avatar
  Vasta Oeh 18. mai 2017 at 14:19

  Ma ei suuda mõista naisi, kes veel tänapäeval, arvestades informatsiooni kättesaadavust, mingeid hormonaalseid vahendeid kasutavad! Aga ilmselgelt on see minu probleem, mis seal ikka.
  *Daisy kasutaja juba 9 kuud ja ei ole rase kuskilt otsast.

  • Avatar
   Vasta RRR 18. mai 2017 at 16:37

   Aga kõik ei kasutagi hormonaalseid vahendeid rasestumisvastaste vahenditena. Nt mu valulikud päevad, mis kestsid 5-6 päeva, lõppesid ära just siis, kui hakkasin pille kasutama. Enne seda proovisin kõiki ravimeid mis vähegi leidus, kuid kui leidsin enda jaoks õiged pillid siis asi lõppes. Nüüd veritseb 2 päeva ja ma olen inimene- ma saan normaalselt tööl käia, ma ei oksenda ega ei ole migreeniga terve nädala voodis pikali.

 • Avatar
  Vasta Aia 18. mai 2017 at 09:56

  All vasakus nurgas on Vladimir 😀
  Tore arst oli

 • Avatar
  Vasta Mustikas 18. mai 2017 at 08:44

  Mina olen nüüdseks kolmele meesgünekoloogile oma jalgu hargitama problemaatilise raseduse tõttu. Esimene kord kohe kahele mehele korraga, olin parasjagu šokeeritud oma olukorrast, et võttis üsna pikalt aega, enne kui ma aru sain, et peab vist ikka püksid maha võtma. Ma üsna nooruke ka veel.

  • Avatar
   Vasta Liinsu 18. mai 2017 at 11:12

   Ma olen korra käinud arstil nii, et resident on mees ( ja see mees oli ka mu perearsti asendaja, käisin mitmel korral enda murega tema juures). See oli päris naljakas ja natuke ebamugav, ma ei tea, kas ta minu ka ära tundis 😀

 • Avatar
  Vasta Katte 18. mai 2017 at 07:24

  Mina lasin peale 3. lapse sündi eelmisel augustil Mirena paigaldada. Esimene 4 kuud määris väga tihti. Küll mitte palju korraga aga tihti… Käisin uuesti arstil, et vb mulle ei sobi vms. Arst ütles, et oota veel veidi. 6k ja siis peaks enam vähem jonksu minema. Ja nii oligi. 6k pealt olid “päevad” ainult 3 päeva kerget määrimist ja mingi aeg kadusid päevad üldse ära. Niiet olen superrahul. Ei tunne midagi, valus pole, päevi pole aga rasedaks ei jää- super ju 🙂 Tasus kannatada see pool aastat.
  Üks miinus siiski on. Ma ei tea kas 3 lapse sünnitamisest või spiraalist on mulle jäänud emaka kohale selline “kõhuke”.

  • Avatar
   Vasta Carry 20. mai 2017 at 09:57

   Kõhuke ei ole kohe kindlasti spiraalist.

 • Avatar
  Vasta AJ 18. mai 2017 at 06:21

  Peale teist last lasin paigaldada Fleree, paigaldamine oli köki-möki, põhimõtteliselt ei tundnudki midagi. Kuu aega oli kõik super, ei mingeid vaevusi…
  Kuni hakkasid päevad, siis mõtlesin, et annan otsad. Ausalt, see valu oli hullem, kui sünnitus…Spiraal nihkus paigast, selleks ajaks, kui EMOsse jõudsin, oli otsapidi emakakaelast väljas. Topiti valuvaigisteid täis ja võeti välja, arst ütles, et organism lihtsalt ei võtnud omaks seda, ei soovitanud uuesti proovida.

  Arst, muide, oli Ferenc Szirko, ja paremat arsti ei ole ma enne ega pärast näinud 🙂 Tõeline proff. Mõne jaoks vb liiga tõsine ja konkreetne, aga mulle see just meeldibki 🙂

  Spriraali kohta nii palju, et selle valuga enam ei riski, ennem lähen sünnitama, poole lihtsam 😀

 • Avatar
  Vasta Kiku 18. mai 2017 at 00:01

  Mina ka olin kuulnud igasugu hirmulugusid vaskspiraalist AGA tànaseks on minul olnud see 10 kuud ja siiani olen vàga rahul, eriti sellega, et pàevad praktiliselt puuduvad.

  • Avatar
   Vasta Carry 20. mai 2017 at 09:59

   Mul oli 5.5 aastat ja olin samuti väga rahul))

 • Avatar
  Vasta Gea 17. mai 2017 at 23:53

  Kas alla 3 aastaste laste mittetöötavatel emadel pole automaatselt ravikindlustus?

  • Avatar
   Vasta Pille 18. mai 2017 at 04:41

   Ei ole, kui lhp on isa.

  • Avatar
   Vasta Pille 18. mai 2017 at 04:42

   Küll aga saaks Mallu taotleda haigekassat abikaasa ülalpeetavana, kui neil on vähemalt 2 alla kooliealist last. Vist oli nii….

   • Avatar
    Vasta Diana 18. mai 2017 at 05:52

    Ühe lapsega saab ka ☺
    Omast kogemusest tean

 • Avatar
  Vasta M 17. mai 2017 at 21:40

  Mina olen kokku puutunud mitme meesarstiga.
  Neist kahega enne esimest sünnitust, dr Gabor Szirko ja veel üks noor meesarst. Sünnitus läks mul väga raskelt ja koduvalvest kutsuti välja dr Ferenc Szirko, kes siis kättpidi mu emakas käis. Siiani naeran, et nii intiimseks pole ükski teine mees minuga läinud 🙂
  PS tegu on isa ja pojaga!
  Arst on arst, vahet pole mis soost ta on. Peaasi, et ta mind aidata oskab.

 • Avatar
  Vasta Helena 17. mai 2017 at 21:28

  Pole ammu nii palju naerda saanud, kohe sydamest, supper video ?

 • Avatar
  Vasta Carry 17. mai 2017 at 20:52

  Mul on meesarst. Mõlemal sünnitusel olid meesarstid ja pregu käin ikka meesarsti juures. Pole mingit vahet kas mees v naine, peaasi, et oleks hea arst)). Ja muide implantaati rinnaga toitvale emale ei panda. Nii mulle ütles arst..ma ka hetkel valiku ees. Arvan, et panen hormonaalspiraali. Kunagi oli vasksp.

  • Avatar
   Vasta K 18. mai 2017 at 06:02

   Implantaat sobib just rinnaga toitvale emale, sest selles on sama hormoon, mis ka minipillides.

   • Avatar
    Vasta Carry 20. mai 2017 at 10:00

    Huvitav..mulle väitis nii ämmakas kui ka arst, et implataati ei panda rinnaga toitvale emale.

 • Avatar
  Vasta Jaanika 17. mai 2017 at 20:11

  Minul olnud palju meesarste. Esialgu oli imelik, aga lõpuks oli mul nii suva (olin riskirase ja aina sattusin haiglasse). Kokku ilmselt 6.
  Väga head kogemused kõigiga. PS: Pole spets kedagi valinud..lihtsalt juhuslikult. Ämmaemand ja naistearst ikka naised. 🙂

 • Avatar
  Vasta Anu 17. mai 2017 at 20:02

  Teise lapsega end arvele võttes sain vastuvõtule kohe…. seepärast, et kabinetis oli meesarst. Mul samuti suva, tema teeb oma tööd. Hea arst. Sünnituse võttis vastu samuti mees- ämmaemand, või kuidas teda nimetada, igatahes käitus õrnalt, aga kindlalt. Igatahes soovitan meesarsti, Ps. ka mu klassivend on tuntud günekoloog Tartus 🙂

 • Avatar
  Vasta kata 17. mai 2017 at 18:56

  Aga kuidas on võimalik et sul haigekassat pole? ma ei teadnudki et alla 3 aastaste laste emad ilma kindlustuseta on? siit lugesin et vaid 3 kuud peale sünnitust on https://www.haigekassa.ee/et/inimesele/kindlustus/lapseootel-naine aga sa oled ju abielus?https://www.haigekassa.ee/et/inimesele/kindlustus/ulalpeetav-abikaasa

  äkki keegi jurist oskab sind aidata, see on küll paha et sul kindlustust pole, võta või ennast töötuna arvele, või astu kuhugi kooli kus on kaugõpe, kutsekates on lihtne.

  http://www.tkak.ee/

  http://www.teeninduskool.ee/

  http://www.tmk.edu.ee/erialad

  • Mallukas
   Vasta Mallukas 17. mai 2017 at 19:29

   lihtsalt onn võimalik 😀

   • Avatar
    Vasta Carry 17. mai 2017 at 20:54

    Või maksa lihtsalt 144 euri sots.maksu ja korras)).

  • Avatar
   Vasta Lonni 17. mai 2017 at 21:26

   Vôta ennast ka igaks juhuks kuhugi arvele…

   • Avatar
    Vasta Diana 18. mai 2017 at 07:05

    Ei pea kooli, töötuks jne võtma. Tuleb lihtsalt teha avaldus, et oled abikaasa ülalpeetav ja saad ravikindlustuse ☺

 • Avatar
  Vasta Grete 17. mai 2017 at 18:13

  Minul on ka naistearst mees, ta on ise tööd tehes ” asja juures ” nagu väga õrnalt ja koguaeg seletab mida ta teeb ja miks ta teeb ja räägib, et kui ebamugav on võta mees kaasa. 😀 ..

  Naised kelle juurde olen sattunud teevad seda kuidagi uisapäisa ja mitte just nii õrnalt 🙂

 • Avatar
  Vasta G. 17. mai 2017 at 17:59

  Mees arst ja soovitan enda oma kõikidele sõbrannadele ka soojalt, mõni vaatab imeikult, aga teised on ka käinud ja rahule jäänud 🙂

 • Avatar
  Vasta h 17. mai 2017 at 17:57

  mul on teismelise ea ajal olnud ka mees arst seljalt sünnimärki eemaldamas, rinnahoidja paela juures ning oli hea arst, mäletan, et kui võttis plaastri ära või tegi midagi, siis oli pigem kõdi mitte hirmus.
  kõik arstid on head, kes oma tööd teevad, olgu nad siis günekoloogid, kirurgid vms.
  vahel on küll mõni arst veidi tülpind jutuga ja nipsakas, a mõni teeb jällegi heast hoolest oma tööd on meeldivam kuju n.ö:P.

 • Avatar
  Vasta G 17. mai 2017 at 17:53

  Mina käin ka ITKs günes ja minu arstiks täielik silmakompu Gabor Szirko. No ta on super arst, palju meeldivam kui naisgüned on olnud ja kuidagi palju empaatilisem ka, et kuna ta neid naisteasju ja mens valusid ei tea, siis tunneb eriti kaasa 😀 ühesõnaga mina olen väga rahul temaga ja kuigi elan nüüd Tartus, siis käin ikka Tallinnas tema juures 🙂

 • Avatar
  Vasta Reet 17. mai 2017 at 17:36

  Mul oli raseduse ajal uh arst mees. Käisin esimest korda meesarsti juures. Kuna ta on oma osakonna juhataja ja pidi olema parim arst, siis ei põdenud. Kuigi jah veider oli veidi ikka.

  Ma just nädal tagasi lasin panna Mirena. Päris valus oli. Kõht valutas kusagil 3 päeva ja alt ots oli veidi paistes. Verd tuli ainult esimene õhtu. Ja ei mingit määrimist hetkel nädala möödudes. Muidugi võib veel hakata. Aga ei ole vaja mingit pesukaitset ka praegu 🙂 hetkel olen super rahul(sõnun ära kindlasti nüüd) ! Toime on kohene ja isegi järgmine päev lubati juba seksida.

 • Avatar
  Vasta J 17. mai 2017 at 16:54

  Maksa oma firma kaudu riigile sotsmaksu 141.90€ kuus v liitu vabatahtliku ravikindlustusega (ca 139€, kuid maksta vaja kvartali eest) ning oled kindlustatud. Kunagi ei tea, mis juhtub… Üks tuttav oli ka vabakutseline, arvas, et noor ning kindlustust ei vaja, aga siis tekkis pimesoolepõletik ja see summa oli ikka üüratu, mis ta maksma pidi.

  • Avatar
   Vasta Mk 17. mai 2017 at 19:59

   Eestis on pimesooleopp tasuta, sest see on vältimatu. Tean, sest olen samuti kindlustamata ning peale haiglast lahkumist pidin 0 eurot tasuma.

   • Mallukas
    Vasta Mallukas 17. mai 2017 at 20:03

    Vb ühel päeval tuleb postkasti mega arve 😀

    • Avatar
     Vasta Mk 17. mai 2017 at 20:43

     Hehe, ei tule, see oli paar-kolm aastat tagasi juba.

   • Avatar
    Vasta J 18. mai 2017 at 22:18

    No esiteks ei ole opp tasuta – sinu opi maksid kinni maksumaksjad, kui sa oma haiguslugu vaatad, näed, kui palju läheb juba ainuüksi vereproovide võtmine maksma, narkoosist rääkimata. Tõsi küll, päris eluohtlikus seisundis tänavale vedelema ei jäeta, aga kui sul peaks nt juba kodus opi-järgselt palavik vms tekkima, siis tuleb ikka arstide poole pöörduda, vb pannakse lausa haiglasse jne, siis näed, palju see “tasuta” sulle maksma läheb. Teiseks ei olnud selle kommentaari point pimesool, vaid raviteenuste kallidus – nikastatud jalg ei ole nt eluohtlik seisund, kuid võib vajada kipsi paigaldamist ja küll siis suure üllatusena, palju teenused tegelikult maksavad.

 • Avatar
  Vasta Angela P 17. mai 2017 at 16:25

  Meil mehega juhtus see et 2013aastal kui viljandi haiglasse sünnitama läksin oli sel ööl minu arust väga hea valve brigaad tööl.
  Mul võtis nii ämmakas kui meesgönekolooga sünnituse vastu ning kogemus sellega väga super.
  Isegi läheks meesgönekoloogi vastuvõtule.

 • Avatar
  Vasta Sniff 17. mai 2017 at 16:16

  Minul oli minihormoonspiraal Fleree (1 aasta), mis keeras mu organismi ikka korralikult tuksi. Kannatasin kõhuvalude käes, meeleolu oli halb ja olin pidevalt närviline. Kaal tõusis ka kiirelt ja siiani olen vaid umbes poole sellest alla saanud. Lisaks kõigele eelnevale oli see mõne aja pärast märkamatult paigast nihkunud (kuigi olin kontrollis käinud), kuid õnneks saadi ilma opita kätte. Ühesõnaga korralik jama kaasnes sellega ja enam mingit hormoonpaska enda kehasse ei taha. Eks see on muidugi individuaalne, kuidas need vahendid mõjuvad, aga soovitan siiski vähem kahjuliku variandi oma kehale valida. 🙂

 • Avatar
  Vasta Egle 17. mai 2017 at 15:47

  Käisin viimati ITK-s meesarsti vastuvõtul, sest mõtlesin ka, et täiesti savi. Ja jääb viimaseks korraks! Vähemalt tema juures, sest tegemist oli paduvenelasega. Ma ei saanud talle üldse arusaadavaks teha, mis vaja oli. Mingi hetk lõin käega ja lasin igast jama sinna arvutisse kirjutada. Mõtlesin, et savi see konsultatsiooni osa, rutiinproovi saab ikka tehtud ja järgmine kord siis ehk asjalikum vastuvõtt. Asi polnud arsti soos, vaid keele oskamatuses. Kohutav täiesti. Alles helistasin, et uuesti aega panna ja saadaval oli ainult vene nimega meesarsti vastuvõtud. Keeldusin kohe.

  • Avatar
   Vasta Kogemus 17. mai 2017 at 20:36

   Kahtlustan, et tegu sama härraga, kelle juurde Mallukas aja sai? Vähemalt minul oli väga ebameeldiv kogemus selle arstiga. Suhtlus täiesti null (ilmselt keelebarjääri tõttu). Rasestumisvastaste vahendite soovile vastati kiiresti, et kirjutab pillid ja vaadati mind sellise näoga, et miks sa juba siit kiiresti minema ei lähe. Ja tegu polnud korduvretseptiga. Ei küsitud, milliseid vahendeid sooviks kasutada, mis on alternatiivid jms? Peaks mainima, et aega kirja pannes öeldi ka mulle registratuurist ehmunud häälel, et oi meil ainult meesarst. Peale visiiti sain aru, et probleem pole meesarstis, vaid just nimelt selles samas nõuka aegses umbkeelses meesarstis!

 • Avatar
  Vasta Suslik 17. mai 2017 at 15:40

  Minul on ka mees arst 🙂 Kõige parem naistearst, kes mul on.:)

 • Avatar
  Vasta Liisi 17. mai 2017 at 15:22

  Tundub, et käisin sama arsti juures, oli vanem meesterahvas ja minu jaoks küll meesarstile minna imelik pole 😀 see ju lihtsalt ta töö. Mulle anti ka valida ja kas pm homme või kahe kuu pärast. Ilmselgelt valisin homme 😀

 • Avatar
  Vasta Suusi 17. mai 2017 at 15:00

  Sattusin meesgüne juurde, kui olin kolmandat korda emakavälise rasedusega valvetuppa läinud…ITK-sse läksin öösel ja ütlesin ise sellele valvetädile seal, et mul ilmselt emakaväline jälle. Tädi ehmatas ära ja arvas, et ma segast peksan…mille peale ma läbi valude sisistasin, et ega see mul esimene kord ole, vaid et kolmas kord kolme aasta jooksul. Tädi sattus pabinasse ja jooksis vist terve haigla läbi, et mulle arst otsida… Dr. Zirko tuli koos tädiga suht kiire sammuga ja juhatas mu kabinetti…kui ta ütles mulle, et tal vaja mind läbi vaadata hakkasin lahinal nutma, mille peale lõi doktor silmad maha ja yritas rahustada, et ta saab aru et ebamugav, aga ta peab seda tegema…pobisesin vastu, et pole midagi ebamugav, vaid valus on( eelmise emakavälisega oli naisarst, aga tegi läbivaatusel nii hullult haiget, et hyppasin pukist alla…). Vaatas mu läbi haiget tegemata, vangutas pead, et valvetoas nii nõme masin…ja viis mu teise ruumi, kuhu kutsus ka mingi naisarsti kinnitama. Vaatasid mu uuesti läbi ja kukkus jutustama minuga, et kuidas ma ise sain omale õige diagnoosi panna ja bla bla bla(istusin selle jutustamise ajal tutt õieli, kuni naisarst ytles, et nyyd võib pukist ära tulla). 😀 Dr. Zirkoga kohtusin esimest korda kui olin oma esimese emakavälisega haiglas ja tema oli praktigant veel…oi see on omaette ooper veel. Aga Zirko kirjutas mu haiglasse sisse ja käis iga paari tunni tagant kontrollimas, et kas kõik on ok… Hea arst! Kui vaja minna arstile siis mul ka pm suva kas mees või naine…mida kiiremini saab, seda parem…

 • Avatar
  Vasta Nele 17. mai 2017 at 14:47

  Ma soovitaksin Nuvaringi !! Jumala hea lihtne ja päevad ka lühemad !!!! Uuri kindlasti Nuvaringi täpsemalt ? ! Void kyll moelda ,et ebamugav aga sa ei tunnegi sedA tegelikult 😀

  • Avatar
   Vasta Diana 17. mai 2017 at 17:07

   Mul ka see 2 kuud olnud ja rahul 🙂

 • Avatar
  Vasta K. 17. mai 2017 at 14:41

  Mul ka mõttes pillidelt üle minna kiibile, sest no ei viitsi enam mõelda kas sai see pill võetud või ei.
  Ma küsiks hoopis, miks sa töötuna arvele ei võta? Siis oleks ka ju haigekassa kindlustus. Sest 5 või 30/50€ maksta on ikka päris hea vahe ju.

  • Avatar
   Vasta Sann 17. mai 2017 at 15:54

   Ma läksin ämmaemanda vastuvõtule ja pidin maksma 13 eurot, kuna samuti kindlustust ei olnud. Miks siis naistearsti juurde 50€ on?…

 • Avatar
  Vasta B 17. mai 2017 at 14:40

  Mina olen ka “kiibistatud” olnud juba ligemale aasta, esimene kuu oli tõesti nõrk veritsus praktiliselt iga päev aga pärast väikest harjumist pole olnud ainsamatki probleemi.

 • Avatar
  Vasta Kaisa 17. mai 2017 at 14:38

  Tjah, mul on poiss 8-kuune,imetan ja päevi siiani pole. Enne esimest oli kumm, peale esimest olid plaastrid ja kumm, peale teist nüüd jälle ainult kumm. Niikuinii on kolmas ka varsti plaanis, viitsin ma siis jah asjanduste peale raha kulutada..
  Meesarsti juures sain käia ITK-s, kui esimesel südant kontrolliti, aga siis privaadid jäeti rahule, seega selline kogemus puudub. Naisarstid seevastu on minu puhul küll täitsa ok olnud- kõik, mis on vaja teha, on tehtud, mingeid valusaid kogemusi ekstra pole. Mõlemad poisid on tulnud keisriga ning kui lapsenuttu opisaalis kuulda oli, siis nii mõnelgi arstil olid silmad märjad, nii et pluss neile 🙂

 • Avatar
  Vasta Minnie 17. mai 2017 at 14:32

  Minu naistearst on meesterahvas ja lisaks on ta vastu votnud ka mu molemad synnitused. Super arst! Ei ole absoluutselt vahet kas mees voi naine, privaatosasid pead lehvitama nagunii. Mina lasen nuud kui paevad hakkama peaksid vaskspiraali panna. Ei taha mingeid hormoone oma kehasse ja vaskspiraal taiesti hormoonivaba. 2 last on kyll ja veel 😀

 • Avatar
  Vasta Sandra 17. mai 2017 at 14:20

  Ah pillid ikka kõige lihtsam ja mugava variant.

 • Avatar
  Vasta Mirtzuke 17. mai 2017 at 14:17

  Pole nendel meesarstidel häda midagi, arst on arst. Mul on kogumusi, kuid välisriigis.
  Kas sa Nuvaringi variandi peale oled mõelnud? Mina tegin selle otsuse, kuna vaskspiraali ma ei taha, hormooni oma kardan kaalutõusu pärast, tablette süüa ei taha, kiipimine tundub kriipi ja plaastrid on kah tobedad… Selle rõnga aga pistad sisse ja las see siis elab seal oma elu, paned nagu tampooni ja mingi aja pärast koogid välja, toimetab kohapeal. Tasub kaaluda 😉

  • Avatar
   Vasta Jane 17. mai 2017 at 14:24

   Nuvaring samuti hormoon või ei?

   • Avatar
    Vasta Kris 17. mai 2017 at 20:03

    Nuvaring on hormonaalne jah. No toimis hästi küll, sest minul võttis see absoluutselt täielikult seksiisu ära.
    Mugavaim ja muretuim ja kaasnähtudeta oli Mirena hormoonspiraal.

    • Avatar
     Vasta Jane 18. mai 2017 at 20:26

     Lisaks isu puudumisele sain mina rõvedad peavalud selle rõngas.

 • Avatar
  Vasta Evelin 17. mai 2017 at 14:15

  Mirena oli peale esimest last, neli aastat tootas hästi, siis nihkus paigast ja jäon rasedaks mis katkes siis sest mirena ei lase rasedusel areneda vaid katkestab selle ära. Muidu hea jh päevi pole valusid pole 🙂

 • Avatar
  Vasta Evelin 17. mai 2017 at 14:14

  Ma lasin panna selle kiibi. Biggest mistake ever! Mul olid pâevad kuu aega jutti! Siis kaks ndl kuni kuu paus ja jälle kuu aega päevad. Ajuvabadus. Pool aastat kannatasin, lasin välja võtta sest ilmselgelt keha ei harjunud. Mingi kolm kuud tagasi votsin välja ja siiamaani pole tsükkel normaliseerunud. Nii et jah ma väga ei soovita seda kiipi.

 • Avatar
  Vasta Kersti 17. mai 2017 at 14:00

  Soovitan spiraali: sagedaseks kõrvalmõjuks on päevade ära jäämine. Mugav ka tõhus ning paigaldatakse ja eemaldamise juures ei kasuta keegi skalpelli…

 • Avatar
  Vasta Anitta 17. mai 2017 at 13:56

  Appi ei ära seda kapslit kindlasti pane. Been there done that…ja ma ausalt ei tea kedagi kes teaks kedagi kellele see kunagi sobinud oleks.

  • Avatar
   Vasta Mari 17. mai 2017 at 14:48

   Tere! Meeldiv tutvuda 😀 Mul on 2+ aastat olnud ja plaanis ilmselt uuesti panna 🙂

 • Avatar
  Vasta K. 17. mai 2017 at 13:54

  Ei ole see meesarst midagi nii hullu ?

  Kui esimest last läksin sünnitama, siis enne kui avatust hakati kontrollima küsis arst, kas üliõpilased võivad ka tulla. Lubasin, sest noh, mis see 2 lisainimest siis ikka ära ei ole ja neil ka vaja õppida.
  Kutsus oma abilised sisse ja mul pidi suu imestusest lahti vajuma, 4 meest, kes olid sünnitusosakonnas praktikal.
  Õnneks kaks kontrollisid avatust ja ülejäänud kaks võtsid muid andmeid ja mõõte.
  Aga igal juhul jääb see veider kogemus elu lõpuni meelde ?

  Kuigi pärast seda olen ka meesgüne juures käinud ja minu arust on nad ikka tunduvalt mõistvamad, kui naised 😉

 • Avatar
  Vasta Liisa 17. mai 2017 at 13:52

  Olen käinud selle vladimiri juures. Oli küll palju küsimusi aga kuna oli näha, et arst ei viitsi süveneda siis… lisaks pomises ta oma ninaalla kehva diktsiooniga ja siis ärritus kui koguaeg üle küsisin, et mida…? Medõde tagus samal ajal arvutis üldse kaarte ?.
  Selle arsti juurde tagasi ei läheks.
  Emakakaela lõikusele sattusin aga ühe teise vene mehe juurde- dr szirko ja tema kohta küll ainult kiidusõnad.
  Rasestumisvastastest vahenditest rääkides on mul 2x olnud mirena. Esimest korda olin ülirahul. Lasin teise kohe otsa panna ja kohe oli tunne teine. Peavalud, kaalutõus ning meeleolumuutused jne. Kõlab küll imelikult aga lausa füüsiliselt tundsin kuidas ta mind seal sees segab.
  Sisemise rahu huvides peaks midagi kasutama aga vaskspiraali ei taha ja hormoone tahaks ka võimalikult vähe… kunagi sai rõngast kasutud- tundub suht ok.

  • Avatar
   Vasta Tyy 17. mai 2017 at 14:46

   Muide dr Ferenc Zirko ei ole venelane. Minu poolt suurd tänud ja kiidusõnad minu ja beebi päästmise eest. Asjalik, süvenev , pigem tõsine , ühesõnaga proff. Kordagi ei tekkinud mingit nõmedat situatsiooni või ebamugavat mõtete/tunnet.

   • Avatar
    Vasta Lily 17. mai 2017 at 22:43

    Päris äge tõesti, et kohe kui vähegi võõrapärasem nimi, siis on venelane. Szirkod on ungari päritolu.

 • Avatar
  Vasta M 17. mai 2017 at 13:49

  Kasutan teist ringi Mirenat, paigaldus ja eemaldus on ebameeldiv, aga muidu elu lill. Ei ole päevi ega valusid, minestust jms mis mul nendega kaasa käis. Esimene paigaldati 2,5-3 kuud peale sünnitust. Elu parim valik 😛 minu jaoks vähemalt.

  • Avatar
   Vasta M 17. mai 2017 at 13:54

   Plaastreid proovisin ka … iiveldus ja oksendamine 24/7 nagu esimest trimestrit rase koguaeg :p

 • Avatar
  Vasta Janeli 17. mai 2017 at 13:48

  Hahaha, see video on huumor! 😀

 • Avatar
  Vasta S 17. mai 2017 at 13:42

  Minul on ka kiip. Tõesti väga soovitan. Paigaldamine oli suhteliselt valus, äravõtmine oli sõbrannal veel valusam, aga samas kaks korda seda kannatada, olles 3a safe, siis on see nagu seda väärt. Minul pole sügisest saadik olnud päevi, samas sõbrannal olid pm 24/7. See nii oleneb, aga nii on iga vahendiga. Minul tõmbas veel naha klaariks kiip. Ma olen üliüli rahul sellega. Ilma kindlustuseta maksaks sul kiip muidugi natukene üle 100€+siis visiiditasu, AGA, täiega väärt seda..

 • Avatar
  Vasta Kristi 17. mai 2017 at 13:41

  Kuidas nii, et pole ravikindlustus. Eesti Vabariigis on emal automastselt ravikindlustus, kui on alla 3 aastane laps!!!! Seda enam, et sa olid ju millalgi ka ametlikult tööl mitte ei redutanud kuskil paadi all aastaid töötuna!

  • Avatar
   Vasta B. 17. mai 2017 at 16:10

   Siis vist pole, kui isa on lapsehoolduspuhkusel…

  • Avatar
   Vasta JB 17. mai 2017 at 16:50

   Õige! Ravikindlustus peab olema automaatselt kuni lapse 3-aastaseks saamiseni. Võib-olla tuleks haigekassasse üks kõne teha, et haiglatel õige info oleks.

   • Avatar
    Vasta JB 17. mai 2017 at 16:53

    Isa ei puutu selles mõttes asjasse, emale peab ikkagi ravikindlustus tagatud olema ja seadus näeb seda ette. Soovitan haigekassast üle küsida.

    • Avatar
     Vasta Carry 17. mai 2017 at 21:07

     No 100 korda on ju räägitud, kui isa on lapsehoolduspuhkusel..ja ema tööl ei käi ehk on töötu, siis pole tal ka mingit ravikindlustust. Uurige ikka seadusi, enne kui kommima kukute, need on ammu muutunud.

  • Avatar
   Vasta K. 17. mai 2017 at 17:35

   Kuna lapsehoolduspuhkusel on Kardo, mitte Mariann, siis Mariannil pole ravikindlustusele õigust.

 • Avatar
  Vasta Liz 17. mai 2017 at 13:37

  Mina olen meesarsti juures käinud. Oli kiilakas vanamees :). Kui ta ütles: “No võtame siis püksid ära”, oli küll veits naljakas. Kui seal toolis vedelesin ja ta oma “riistadega” seal urgitses, siis küsis nagu muuseas, et kas ma tean, milline on Eesti kõigr rikkam omavalitsus ;). Kokkuvõttes jãin igati rahule 😉

 • Avatar
  Vasta Jane 17. mai 2017 at 13:36

  Nädal tagasi paigaldati mulle hormoonspiraal Fleree. (päevade välisel ajal, kuna need pole siiani hakanud). Eelnevalt võeti proovid ja vaadati läbi. Lisaks pidin ennem paigaldamist rasedustesti tegema, et olla kindlamast kindlam. Siiani midagi erilist pole olnud. Kõht tuikab vahepeal ja see ka kõik. Paigaldamine, ei saanud arugi. Veidi “kummaline” tunne vaid. Selle koha peal peabki vist arsti kiitma. Käin juba ammu Dr. Kalmu juurde. Tartu arst muidugi.
  Seoses meesarstiga. Poja ajal tehti mulle erakorraline keiser. Eelnevalt olin valutanud 28h. Nägin välja nagu viimane malts. Endal täiesti savi, võtke ainult need valud ära. Pikutasin ja oigasin seal opilaual, kuni tuli anestesioloog. Minge kanni. Noor, kena, kerge aktsendiga. Esimese asjana hakkasin oma juukseid siluma, valu oli nagu pühitud ?? Kutt tuli, silitas selga ja rääkis nii rahulikult, et unustasid vist tolleks hetkeks kõik, mis ümberringi toimus. Jumal tuli ja võttis lõpuks need neetud valud. Küll seljasüstiga, aga siiski. ?

  • Avatar
   Vasta mai 17. mai 2017 at 14:49

   Mul oli samalaadne kogemus. Korralise keisri ajal oli väga meeldiv mees anestesioloog. Puhus juttu, lobisesime, küsis, kas ma tean lapse sugu ja kas nimi on olemas (tegelikult ilmselt ta kontrollis niimoodi mu adekvaatsust ja meeleolu jms). Küsisin talt vastu, et rääkigu mida ta näeb seal allpool – mida tehakse ja kas laps on väljas 😀 Ei saa öelda, et ma just flirtisin, meeldiva inimesega on lihtsalt alati meeldiv vestelda, isegi siis kui samal ajal su kõhtu lõhki lõigatakse ja su seest üht lapsukest välja sikutatakse.

 • Avatar
  Vasta OE 17. mai 2017 at 13:32

  Olen käinud meesarstil. Kuna päevad olid meeletult valikud ja krambitas, avastas ta,et mul on tsüstid. Ütles kohe,et see kaob,kui rasestuda või kasutada rasedusvastaseid vahendeid (tol hetkel oli kasutusel vaid kondoom). Lasin kirjutada endale plaastrid ja no ausalt, olin üli rahul. Ei mingeid valusid ega krampe päevade ajal. Arstile minnes oli küll hirm, kuid võtsingi asja nii et ta on arst, ei ole vahet,kui on mure.

 • Avatar
  Vasta M 17. mai 2017 at 13:32

  Mina käisin selle härra juures ning ta oli mu halvim kogemus. Kaebuseks oli tookord pidev kõhuvalu alakõhus ja veider voolus, mis võib tähendada miljonit asja. Ainus abi, mida ta mulle pakkus oli “võtame analüüsid, võib-olla on teil klamüüdia..ja kui ei ole, siis sööge valuvaigisteid”
  Mul ei ole klamüüdiat ja läksin järgmine kord teise günekoloogi juurde, kes mulle kohe õige ravi peale pani. 😀

 • Avatar
  Vasta m 17. mai 2017 at 13:32

  mul on eri naiste-meestearste olnud, mõni on sõnakam, samas räägib oma üld haigustejuttu” ja teinekord kutsuti meelsasti tagasi, sest ühe arsti juures ei käidud väga.
  olid kunagi 7a antibeebibillid, jeanined vms sobisid, ükskord kirjutas arst valed mingid kollased ja see lõi kõhu lahti. samas räägitakse, et väga palju aastaid ei tohi tablette süüa, et vähki haigestumine jms suureneb.
  ning nagu eelpool mainiti, olen isegi kuulnud, et vahel võib mõndadel tabletid jms kaalu tõsta ja seksiisu vähendada. kuid mul seda jama pigem ei olnud.
  siis pea 7a kondoomiga ja ilma, oma partneriga ja ei mingeid lapsi pole tulnud veel, ei mingeid probleeme.
  kehad on erinevad ja tegutsemisviisid:P:).

 • Avatar
  Vasta V.L 17. mai 2017 at 13:32

  Tulin just praegu haiglast…Tegin parasjagu aborti,kuna neli aastat olnud vaskspiraal oli lihtsalt enesele teadmata kadunud.Seega,seda ei soovita!

  • Avatar
   Vasta Kadri K 18. mai 2017 at 13:00

   o.O

 • Avatar
  Vasta Riina 17. mai 2017 at 13:31

  Minul on hormoonspiraal. Lasin paigaldada jaanuri lõpus ja väga rahul olen. Mul on kolm last ja täitsa piisab neist 😀

  • Avatar
   Vasta Riina 17. mai 2017 at 13:33

   Nii palju veel, et kui ma esimest last sünnitama läksin võttis mind ka vastu haiglas meesarst ja no polnud hullu midagi, arst on arst 😉 😀

 • Avatar
  Vasta Kallis Proua 17. mai 2017 at 13:28

  See viimane on sinu Vladimir 😛

  Ma pole meesgünekoloogi juures käinud. Üldiselt tunnen end meesarstide juures ebamugavalt. Oma arstidest on silmaarst ja hambaarst meesarstid, nendega mul pole probleemi. Aga sellised arstid, kus rohkem katsumist on (güne ja perearst) võiks mul naised olla.

  Pealegi tekiks mul meesgüne juures tunne, et no mida sa mees seletad, sa ei tea ju, millest sa räägid 😛

  Aga mis titevabriku sulgemisvahenditesse puutub, siis pigem vist hormoonspiraal. Kõrvanähtusid vähem, kui selle implantaadiga. Vähemalt niipalju, kui netis ringituhlates mulle silma on jäänud. Teaduslikku uurimust pole teinud. Ega see hormoonspiraal ka mingi überhea vahend pole, aga ega mingit meeletut valikut ju pole.
  Ma olen isegi mõtisklenud vabriku täielikule sulgemisele, aga 35-aastaselt on seda vist ikka veel veits vara teha. Pealegi on see naiste puhul üsna raske operatsioon.

  • Avatar
   Vasta Helge 17. mai 2017 at 13:46

   Lasin oma munajuhad 6 aastat vist tagasi läbi lõigata( olin siis 31) ja mina ütleks küll,et lihtne op oli.

   • Avatar
    Vasta Jane 17. mai 2017 at 14:27

    Sellisel juhul on eelduseks vähemalt kolm last.

 • Avatar
  Vasta Annika 17. mai 2017 at 13:18

  Mismõttes sul ravikindlustust pole ? Kas see kindlustus pole kuni lapse 3 aastaseks saamiseni ?? Või tean midagi valesti :/

  • Avatar
   Vasta NM 17. mai 2017 at 13:20

   Allpool on sellest mitu korda juttu. Kuna Mallu töötu, siis pole ka kindlustust.

   • Avatar
    Vasta Helina 17. mai 2017 at 13:28

    Iseasi, kui on oma firma ja maksab nt enda eest sotsmaksu

   • Avatar
    Vasta E 17. mai 2017 at 13:44

    Selleks oleks pidanud raseduse ajal tõendi haigekassasse viima. Vb saab ka praegu veel kuna seaduse järgi tagab riik rasedale ja alla kolme aastase lapse emale kindlustuse ju

   • Avatar
    Vasta Karmen 17. mai 2017 at 13:44

    Töötu või mitte, lapsega peaks emal ikka haigekassa olema.

    • Avatar
     Vasta AiriR 17. mai 2017 at 16:07

     See oleneb sellest kes vabemahüvitist saab, kui mees saab hüvitist, on mehel haigekassa.

   • Avatar
    Vasta asdf 17. mai 2017 at 14:35

    võta üks lammas ja viska teist… kui abikaasa ka töötu ei ole, siis:
    “Õigus riigipoolsele ravikindlustusele on seaduslikus abielus oleval kindlustatud isiku ülalpeetaval abikaasal, kes kasvatab:

    · vähemalt ühte alla 8-aastast last;

    · 8-aastast last kuni I klassi lõpetamiseni;

    · vähemalt kolme alla 16-aastast last.”

 • Avatar
  Vasta Marit Uusväli 17. mai 2017 at 13:17

  Ma olen käinud naistearst juures kes on mees,enne esimestkorda oli kül kõhe tunne,et ei tea mis,aga pärast polnud häda midagi, tegin endale seleks,et peab minema ja kõik ja oli väga tore arst ja süvenes palju rohkem kui teised arstid minu asjadesse, tal kül palju tööd jne aga leidis ikka aega. Sain oma väikse neiu kätte siis käis ka õnne soovimas.

 • Avatar
  Vasta Kerli 17. mai 2017 at 13:16

  Minul juba neljas aasta vaskspiraal ja ei ole ühtegi probleemi, aga ilmselt igaühel see asi individuaalne. Aga õnneks pole uusi ilmakodanikke sel ajal juurde ilmunud 😀

 • Avatar
  Vasta Iiv 17. mai 2017 at 13:16

  Pöördusin aastaid tagasi ITKH naistekliinikusse SOS murega arstile aega saades. Pakuti kiiremat aega, ainult et mees arstile. Ja tead, mu elu parim otsus. See arst on seal majas parim, lisaks sellele, et ta päästis operatsioonil mu elu, ta suhtub sinusse austusega. Võtab alati ise ühendust analüüside küsimustes, leiab uue aja jne. Mitte ei lase oma kabineti õel seda teha. Mitte iial ma ei lähe naisgünekoloogide juurde. Mees günekoloog on siis 10 a. mul.

 • Avatar
  Vasta A 17. mai 2017 at 13:15

  Ee kas see Vladimir kes tõnismäel on? Mul sama arst ja tõesti teeb nii vähe kui võimalik, tundub et ta see mees keda tuttide nägemine on nii kuradi ära tüüdanud. Aga mulle sobibki selline arst kes teeb kiirelt niiet sa aru ei saa ja ei jõua põdema hakatagi. Mul oli ka jumala suva et meesarst aga mehele ei öelnud 😀 tahtsin ka kiirelt.

 • Avatar
  Vasta Ann 17. mai 2017 at 13:12

  Ma kasutan “Kiipi” aga vähemalt on hea ei pea jälgima kellaaegu jms ,tuimestusega pannakse ja igatirahul polnud valus ega midagi aind tuimestus oli natuke ebameeldiv ja 3a on 🙂

  • Avatar
   Vasta A. A 17. mai 2017 at 13:30

   Kaua olnud on?

 • Avatar
  Vasta Madli 17. mai 2017 at 13:09

  Meesgünekoloogid pidid põhjalikumad olema, aga ma ise ei tahaks pigem sellepärast meesarsti juurde minna, et kui ma naisele suudan ära kirjeldada, mis tunne või valu mul konkreetselt on, siis mees ei pruugi aru saada, sest ta pole ju mitte kunagi seda tunda saanud. Ja mulle ei meeldi väga spetsiifiliseks minna oma kirjeldustega.
  Üks sõbrants rääkis mulle kunagi, et oli meesgünekoloogi juures praktikal ning üks patsient hakkas konkreetselt flirtima arstiga, kui pukist maha oli saanud. Vot see on juba teine tase!

  • Avatar
   Vasta NM 17. mai 2017 at 13:16

   Iiiiiiiuuuuuuuuu. 😀

 • Avatar
  Vasta Kerli 17. mai 2017 at 13:06

  Olen vist enamus vahendeid ära proovinud ja mulle ei sobi mitte midagi. Kõik hormonaalsed vahendid tekitavad migreeni. Nii ma siis kummi mutt olengi..
  Sul see Daisy viljakusmonitoor alles? Maha ei taha ärida? Ma vaatasin selle hinda ja täishinnaga ostes on hind päris krõbe.

 • Avatar
  Vasta Paula 17. mai 2017 at 13:03

  Ja kui sünnitama läksin pelgusse oli seal ka mega tore mees günekoloog 😀

 • Avatar
  Vasta Paula 17. mai 2017 at 13:00

  Kiip/kapsel-Implantaat.. Ei soovita 😀 😀 Lasin endale 6k peale sünnitust panna ja siiani veendunud et see oli elu halvim otsus 😀 esimesel päeval ei tohi selle käega kuhu see pannakse raskeid asju tõsta ja mul noor härra oli siis ikkagi alles 6k ehk ikkagi sülelaps, AGA põhiline osa miks oli elu halvim otsus oli see et 10kuud vahetpidamata veritsust ja meeletuid kõhu valusid tekkisid. Enne implantaati ei teadnud midagi valulikest päevadest ja peale paigaldust paar päeva hiljem hakkasid kõhukrambid ja valud jne. Implantaat paigaldatakse mensturatsiooni 4.päeval(kui õigesti mäletan) ja peale seda ära enam ei lõppenudki, 10kuud läks aega kuni otsustasin, et mulle aitab ja lasin eemaldada. Nüüd kasutan plaastreid ja siiani olen rahul 🙂

  • Avatar
   Vasta m.ö 17. mai 2017 at 13:35

   igal ajal pannakse,ei hakata küll mingeid päeva vaatama .

 • Avatar
  Vasta Alla 17. mai 2017 at 13:00

  Päris nii ei ole, et arst kirjutab kohe retsepti välja, sa ostad välja ja lased sisse udjada 😀
  Enne tuleb analüüse teha, et kõik ikka korras on. Pannakse uus aeg kinni ja alles siis saad vahendi.
  Mina kaaluks hormoonspiraali. Ise olen vaskspiraali kasutanud, mul pole midagi sellele ette heita, oma ülesannet täitis väga hästi 3,5 aastat kuniks eemaldada lasin, et uuesti rasedaks jääda. 🙂 Nüüd lähen juuni alguses arstile ja siis võtaks küll Mirena kasutusele.

  • Avatar
   Vasta Krissu 17. mai 2017 at 13:54

   Jep, spiraali paigaldusel võetakse proovid, umbes kahe nädalapärast paigaldama ja umbes nelja nädala pärast peale paigaldust kontrolli, kas paikneb õigest.
   Mul on varsti aasta olnud hormonaalspiraal Fleree. Ma olen väga rahul! Algul oli paar esimest päeva kõhuvalu veidi, aga mitte midagi sellist, mida üle ei ela.
   Rõngad on need, mida saad ise paigaldada, spiraaliga ei ole sups ja valmis ?
   Rõnga kohta veel nii palju, et mu õel oli rõngas mingit aega, aga menstruatsiooni ajal oli tugev veritsus ja ta otsustas spiraali panna, nii tal kui ka mul endal menstruatsioonoveritsus sisuliselt puudub ! Väga mugav ?

 • Avatar
  Vasta Kätlin 17. mai 2017 at 12:57

  Hahahaaa. Selle jaoks oligi siis parukat tarvis jah. Väga hea ?

  • Avatar
   Vasta Silvia 17. mai 2017 at 13:26

   +1

 • Avatar
  Vasta Pille-Riin 17. mai 2017 at 12:57

  Mul üks väga veider juhtum meesarstiga. Viidi mind siis keset ööd kiirabiga haiglasse, kuna viskasin pildi tasku, lendasin trepist alla ja oksendasin verd. Tehti minuga igatsugu protseduure jne ning üks hetk tuli sinna EMO palatisse minu juurde üks meesarst kes pidi sealt tagantpoolt ka mingit proovi võtma. Hommikul kui oma telefoni kätte võtsin, oli mul facebook’is sõbrakutse- sellesamuse meesarsti poolt, kes analüüsi jaoks proove võttis :/ See oli suht creepy, arst siis kuskil 40-ndates ja mitte just kõige kenam.
  Tundub, et talle siis meeldis mu tagumik 😀

  • Avatar
   Vasta L 17. mai 2017 at 15:12

   Appppiiiii ????

 • Avatar
  Vasta Moonika 17. mai 2017 at 12:56

  Ma sain üheksa endale mees arsti, tahtsin rääkida rasedusest ja tugevates päeva valudes,et kuidas leevendada. Olin päeva esimene patsient ja arst juba hilines 10-15 min aga kui kohale jõudis siis kukkus nats suu lahti, et oi päris kobe arst ja oli asjalik kah isegi hellem, kui naised. Kahjuks v õnneks nagu ma sain juttude järgi aru läks sünnitusarstiks pelgusse. Kui sain lapse kätte ja läksin lõpuks ämmaka juurde lasub välja kirjutada pillid aga noh ei võtnud neid õigel ajal vahet pole, et äratus oli peal ikka paar tundi hiljem tuli meelde, kui tuli 😀 ning lasin paigaldada hormoonspiraali ja olen igati rahul ainult protseduur oli minu jaoks lausa valus aga noh 3 aastat peaks rahus saama elama ühe lapsega 🙂

 • Avatar
  Vasta A 17. mai 2017 at 12:55

  Igal ühel oma, nt mina jälestasin mees günekoloogi juures käisimist.

 • Avatar
  Vasta Kreete 17. mai 2017 at 12:53

  $50 euri visiiditasu? :O Eestisse siis küll ei julge arstile tulla. Mul ka kindlustust pole. Aga mees günekoloogide koha pealt, minul on paar halba kogemust lasnamäel. Nime ei mäleta aga oma ülbe suhtumisega üritas mind alati paika panna. Kaks korda käisin, kuna ooteaega praktiliselt ei olnud aga peale teist korda kui ta mind tundma pani nagu väärtusetu sitt, hakkasin hoopis Loksale sõitma. Paar aastat hiljem kolisin Inglismaale ja lasin implantaadi panna. Hea, et eelnevalt ei googeldanud kuna enamasti räägitakse ainult õuduslugusid. Implantaat pandi käe siseküljele ja kestab kolm aastat. Jube mugav on küll, ei pea muretsema mingite pillide ja plaastrite pärast. Spiraale natuke pelgan. Läks umbes aasta, enne kui keha ära harjus ja päevad enam vähem reguraalseks muutusid. Mõni kord olid päevad näiteks kolm nädalat järjest, nädal pausi ja hakkasid jälle. Emotsioonid olid segamini, näonahk läks hukka.. Kes täpsemalt tahab infi siis võib kirjutada.

 • Avatar
  Vasta Pisi 17. mai 2017 at 12:53

  Kui imetad, siis muid variante ei olegi, kui ühed pillid ja spiraalid. Mina ise ootasin imetamise lõpuni ja siis valisin rõnga. Kaalu tõusis alguses. Mulle sobib. Valulikud ja vererohked päevad kadusid. Nüüd on 3 päeva kergelt.
  Mul tuttavatel on hormoonspiraal ja neil aina määrib. Lõpuks lasid välja võtta, kuna 1,5a iga päev määris.

 • Avatar
  Vasta Jane 17. mai 2017 at 12:50

  2x meesgüne juurde sattunud ja palju-palju paremad kui naised. Need eit-güned on vist mingid kibestunud kõõmad, kel v*ttudest kopp ees ja teevad julmalt ning mõnuga haiget (vähemalt need mutid, kes mulle on sattunud). ?

  • Avatar
   Vasta NM 17. mai 2017 at 12:52

   Ma ei saa üldse aru, kuidas on võimalik günekoloogi juures haiget saada, aga samas pole mul palju kogemusi ka õnneks. 😀

   • Avatar
    Vasta Päevalilleke 18. mai 2017 at 08:16

    No näiteks kui mul rasedus oli, siis hakkas verejooks ehk katkemine, ämmakas käskis naistearsti juurde uh kotrolli minna ja see tore naistearst mõtles, et kuna mul ju verd niikuinii jookseb, siis ta sellele pulgale libestit ei pane ja ma ei tea kuidas, kuid ta tegi mulle niimoodi haiget, et pikk jutt nahka tuli maha sealt ja sitaks valus oli… Õõõõh rõve isegi kirjutada praegu seda aga igatahes haiget saab saada küll, üks juhtum on veel, kuid pigem erandlikud korrad need jah olnud õnneks.

 • Avatar
  Vasta Aliisu 17. mai 2017 at 12:48

  Mul endal günekoloog Tartus ja erakliinikus käin tema vastuvõttudel ja juba 13 aastat. Esimene kord teismelisena oli natukene imelik, et meesterahvas seal all tohkendas aga nüüd ei mõtle enam selle peale, ta on arst ja nagu sa kirjutasid, tema meid sealt alt vaatab, kui professionaal-arst, kes oma tööd teeb, mitte kui ihaldus objekti vms. Mina ka rohkem rahul oma mees günekoloogiga , kui mõne nais günekoloogiga, kelle juurde ka kogemata sattunud olen mõnes teises linnas.

 • Avatar
  Vasta Kristel 17. mai 2017 at 12:44

  Minul oli sünnitusel meesarst. Polnud kunagi kokkupuudet olnud mehega, kes oleks naistearst.
  Aga pärast sünnitust pidin kaua haiglas olema ning see sama meesarst oli ikka täiega tore (ausalt palju toredam, kui mõni naisarst).

  Mina ise kasutan hormoonspiraali. Juuni alguses ongi kontrolli minek (aga kahjuks meil see meesarst vastu ei võta niisama – ta vaid sünnitusosakonnas). Muidu ausalt läheks tema juurde!

  • Avatar
   Vasta merje 17. mai 2017 at 13:11

   Sünnitusel vast vahet pole kes arst on. On ta siis mees või naine 🙂

 • Avatar
  Vasta Angelika 17. mai 2017 at 12:42

  Pahahhahaha, see video 😀 😀

 • Avatar
  Vasta Mabel 17. mai 2017 at 12:42

  Kui Tõnismäe polikliinikus, siis see vanem meesterahvas on Vladimir, võin küll eksida aga mul oli selline 😀 läksin ka lihtsalt rasedusvastast vahendit saada soovides. Einoh, kõik oli ok, kuniks pukki pandi, siis ohkas sügavalt aga muidu arst nagu arst ikka. Lasin implantaadi panna ja kiidan taevani. Päevad ilmutavad aruharva, kõrvalmõjusid polnud ja panek naha alla polnud ka nii hull, kui arvasin.

 • Avatar
  Vasta Keiss 17. mai 2017 at 12:40

  Kurat ma nii ootasin su arvamust selle daisy kohta 😀
  Mõtlesin ise kaa selle peale, et peale sünnitust hakata seda kasutama. Et kui jääb siis jääb. Aga peale sünnitamist mõtlesin et kurat, see on ikkagi 50/50 rasedaks jääda, et ikka ei julge selle najale jääda 😀 ja et kui teine põnn kohe otsa tuleb siis on küll hullumaja. ( esimese rasedusega oksendasin nii et olin neli korda haiglas tilguti all, ei kujuta ette küll kui siis oleks pidanud veel väikest beebit hoidma )
  Endal nüüd juba kolmas kiip, ja olen täiega rahul!

  Ps. Meesgünekoloogil käisin teismelisena olles, veel vist täitsa esimest korda naistearstil olles aga noh mis seal ikka 😀 pidi silma kinni pigistama ja ” ära kannatama ” 😀

 • Avatar
  Vasta Liinsu 17. mai 2017 at 12:40

  Minul oli hormonaalspiraal (ravi eesmärgil ja rasestumisvastasel eesmärgil). Nüüd seda enam pole, mul tekkisid ikka hullud kõrvalmõjud. Nahk oli väga jube, veritusused kestsid väga-väga kaua. Pidevad valuhood! Kõige tipuks oli pearinglus, mis tihtipeale tahtis silmanägemise võtta ja kaalutõus! Ma võtsin 2 nädalaga 10kg juurde 😀
  Ja ma ei teinud ennast paksuks! Ma liigutasin, käisin trennis ja jooksmas! Kaal ei langenud!
  Söömisharjumusi ka ei muutnud. Nüüd kui ära võeti kadusid jubedad sümptomid + ka kaal langeb lõpuks!
  Masendav on see olukord kui su kaalunumber ükskõik millise pingutuse peale ei lange. Käid trennis, jälgid toitumist ja liigutad korralikult end.. ja siis null tulemus.
  Ma pigem prooviks uuesti pille, sest need mind paksuks ei teinud 😀 Rõngas ka ei teinud aga rõngas ei sobinud mulle – tekitas valusid.

 • Avatar
  Vasta Marina 17. mai 2017 at 12:39

  Mu sõbranna ja ema on käinud mees naistearsti juures ja mainisid et palju ettem kui mõni naisarst.

 • Avatar
  Vasta Sandra 17. mai 2017 at 12:38

  Minul võttis esimese sünnituse vastu meesarst. Kui algul öeldi , et toimub töötajate vahetus ja mulle tuleb meesarst siis ütlesin emale, et mina küll jalgu tema ees harki ei aja. Tõesti väga pelgasin, olin tol ajal 17 ka.
  Kokkuvõttes pean ma ütlema, et ma jäin temaga rohkem rahule, kui eelnevalt olnud naisarstiga. Naisarst sõimas mind valude ajal ,et tite lasid taha teha siis kannatad selle valu ka ära ja, et dramatiseerin üle kokkutõmmete ajal jne. Meesarst üritas aga rahustada, et see valu läheb kohe üle ja tegi nalja ,et saan valuvaba olla veel mõned minutid. Nii kui tema vahetus hakkas, hakkasid ka asjad liikuma. Pandi mulle külge tilguti ja anti protseduuri kiirendavaid tablakaid. Ka ei olnud läbivaatus temaga nii valulik, kuigi olin megapinges. Kuus aastat hiljem võttis ta vastu ka minu teise lapse , kuigi siis oli erakorraline keiser.
  Ta käis iga päev uurimas, kuidas end tunnen , rääkis taastumisest jne.
  Minu kogemused muidugi põhinevadki sünnitusel, korrapäraseid kontrolle on teinud mu enda arst, kes on naine.

 • Avatar
  Vasta Liisbett blogib 17. mai 2017 at 12:37

  Mul siin Hispaanias juhtus selline lugu, et pidin erakorralisse minema, sest päevade ajal läks verejooks nii suureks, et hirm tuli peale, kas kõik on ikka korras. Läksis siis naistehaiglasse, kus mind kõigepealt ühe ukse taha juhatati. Astusin sisse, selline 50ndates vanahärra. Küsis, et kas ma olen rase..ma siis vastasin, et ei eii, verejooks on suur ja ära minestan kohe. Noogutas pead, kribas midagi paberile ja suunas mind ootesaali tagasi, kus ma siis umbes 2 tundi ootama pidin ja korra isegi nutma hakkasin, sest ma ei saanud aru, mis toimub ja kuidas ma tean, et kuna kuhu minema peab. Emotsionaalne noh! Ma tegelikult ka arvasin, et ma olen suremas! Lõpuks kostus kõlaritest minu nimi ning ma pääsesin löögile. Avasin ukse ja korraga vaatas mulle vastu kolm kutti! Ma olin juba kaks tundi oodanud ja noh..suremise hirm oli ka ning sel hetkel oli mul täiesti ükskõik, kas nad tulevad kõik kolmekesi sinna tooli juurde uurima või saab üks nendest iseseisvalt hakkama. Aga kui ma sealt minema jalutasin, siis ma küll korra mõtlesin, et ma loodetavasti selle tüübiga kusagil linna peal kokku ei juhtu 😀

 • Avatar
  Vasta Katri 17. mai 2017 at 12:35

  Minul kaks mees arsti olnud pole mingi probleemi ?

 • Avatar
  Vasta Janika 17. mai 2017 at 12:32

  Minul on kiip ja no ülimugav, väga rahul! Päevi põhimõtteliselt ei ole enam, ja kui siis, siis paari-kolme kuu tagant “ähvardab”. Päevadeaegsed valud kadunud, minumeelest võtsin alustamise perioodil kaalust alla ja…väidetavalt on ka rinnad suuremaks läinud 😀
  Tõsi, kui arst paigaldas selles, siis läks käsi siniseks, oli hell ja hirmus vaadata aga see kadus peagi. Nüüd olen mega häppy! Kaalusin spiraali ja kiibi vahel, kuna ei tahtnud iga päev mõelda teemast. Kiibis hormooni ka vähem, lisaks ei tahtnud “sinna” midagi segama. Päriselt, super hea- olen rõõmus, et mulle sobib. Proovi ka! Ma ei ole väga agar kommenteerija üldjuhul, kuid siin kohe tahtsin sõna võtta. Naised tuleb täita kiipidega 🙂

 • Avatar
  Vasta Helena 17. mai 2017 at 12:31

  Mul oli implantaat (kapsel, whatever). Imemugav asi, no tõesti, aga kahjuks mulle ei sobinud ☹️ päevad olid iga nädala tagant 2 nädalat ? Andsin umbes pool aastat või natuke rohkem aega oma kehale sellega harjuda, aga kahjuks ei muutunud midagi. Esimesed 4 kuud polnudki päevi, aga siis hakkas see komejant peale. Mingeid õmblusi küll ei tehtud väljavõtmisel. Pisike auk tehakse ja pigistatakse see välja. Hiljem plaaster peale. See auk nii pisike, et kasvab ise kinni.

 • Avatar
  Vasta Ma 17. mai 2017 at 12:30

  Kõigepealt lähed sinna, siis ta vaatab sind üle, võtab vajalikud analüüsid ja siis kirjutab spiraali retsepti. Siis pead ilmselt ootama, millal uued päevad algavad, helistad talle ja ütled, et nüüd päevad algasid ja siis ta kutsub sind spiraali paigaldama. Spiraali saab panna alles siis, kui analüüsid on korras. Mirena sobib imetavale emale kenasti. Implantaati ma küll ei paneks.

 • Avatar
  Vasta Annabel 17. mai 2017 at 12:30

  Minul avastati mõned nädalad enne 18-aastaseks saamist rinnast 3cm suurune kasvaja. Rinnakabinetist suunati otse ultrahelisse, kus ootasid 2 meesarsti, kelle ees pidin paljaks koorima (ja kes mind läbi katsuma hakkasid) ? Alguses oli shokk aga tegelikult polnud hullu midagi. Opile minnes ei tundunud meesarstid enam üldse hullud niiet oleksin nõus isegi mees günekoloogi juurde minema.

 • Avatar
  Vasta Liis 17. mai 2017 at 12:30

  Vaskspiraal pole üldse jube endal aastaid olnud juba samas hormoon spiraal võib paksuks teha:)

  • Mallukas
   Vasta Mallukas 17. mai 2017 at 12:30

   paksuks saab inimene vast ennast ikka ise teha :D?

   • Avatar
    Vasta u 17. mai 2017 at 13:26

    Paksuks võivad hormoonid ka teha, kui möllama hakkavad ja arvavad, et oleks kena hoopis vaal olla. Hormonaalsete vahenditega ei reageeri ükski keha 100% samamoodi ja kunagi ei tea ette, mis su keha ette võtab.

    • Avatar
     Vasta Liise 17. mai 2017 at 15:23

     Su keha ei saa midagi niisama “ette võtta”. Paksuks läheb inimene siis, kui sa annad talle rohkem, kui ta kulutab! Jestas küll. On isud ja on ainevahetuskiirus, aga lõpuks teeb kõike oma kehaga siiski inimene ise!

    • Mallukas
     Vasta Mallukas 17. mai 2017 at 15:25

     Haha, ma kujutan ette, et keha mõtleb, et ah pohh, olen vaal!

 • Avatar
  Vasta G. L 17. mai 2017 at 12:30

  Haha.. Ma elan itaalias ja siin otsi tikutulega naisest günekoloogi..90% kõik mehed.. Minu günekoloog samuti mees.. Rasedana oli vahva oma mehega seal uhs käia.. Oma mees kõrval kui teine seal sudib ?Icc.. Tglt sa lülitad end sellel ajal välja ja mind see ei seganud, kuna võtsin teda, kui arsti.

 • Avatar
  Vasta Mari 17. mai 2017 at 12:29

  Kuumaks kutiks seda arsti nimetada ei saa, aga tühja loba ta ei aja. Ise tuleb hästi jutukas olla ja kõike küsida pigem. 😉 Olen temaga mõnel korral koos töötanud, niiet võin spoilida küll ja öelda sulle, kes nendest neljast mehest su günekoloog on, kui sa seda soovid. 😀

  Muidu mul endal on hormoonspiraal Mirena ja sellega ülirahul – juulis saab aasta ja selle aja jooksul päevi pole olnud. Vahel väga harva määrib, aga seda ka tõesti vähe. Enne olen kasutanud pille ja no neid ei taha enam kunagi. Spiraaliga on mugav, meeles ei pea pidama, seksimist ei sega 😀 ja päevi pole – halleluuja noh!

  Ja paigaldamise protseduur polnud üldsegi hull – kuigi ma ise ka med.töötaja, siis väike ärevus oli ikka hinges, et äkki on valus või vastik vms. Aga mul on äärmiselt tore günekoloog, alati räägib ette, mis tegema hakkab. Kui plaanid spiraali panna, siis soovitan 1-2h enne paigaldamist võtta valuvaigistit. Aitab kindlasti, oleneb muidugi ka valulävist, aga siiski. 😉

  • Mallukas
   Vasta Mallukas 17. mai 2017 at 12:32

   Tänud hea kommi eest! Kas see on siis nii, et ma lähen sinna, ütlen et tahan ja kohe sama aeg saab ta selle paigaldada ka? Ja see on ok, et mul päevad?

   • Avatar
    Vasta P 17. mai 2017 at 12:35

    Kui ma ei eksi siis ta peab Pap testi tegema enne ja selle vastuse ära ootama. Aga päevad ei sega paigaldust (öeldkse et päevadega pidavat isegi mugavam olema paigaldada, ei tea)

   • Avatar
    Vasta Mari 17. mai 2017 at 12:41

    Tegelikult on esimene visiit alati selline ülevaatlik – kui vaja, võetakse analüüsid ja günekoloog selgitab erinevaid rasestumisvastaseid vahendeid. Kui oled enda jaoks sobivaima välja valinud, siis teeb ta sulle retsepti. Osta saad jah kohe välja, aga paigalduseks on vaja uut aega. 🙂

    Päevad paigaldamist ei sega, aga analüüside võtmist küll.

 • Avatar
  Vasta Jaanika 17. mai 2017 at 12:28

  Mul on olnud vaskspiraal nüüdseks pea 1,5 aastat ja ainuke, mis erinev on, on see et päevad on natuke vererohkemad kui muidu, aga selle elab üle. Ise pigem hoidun hormoonidest, kuna tean, et hakkan koheselt kaalu juurde võtma.

 • Avatar
  Vasta Helen 17. mai 2017 at 12:27

  Imetamise ajal hormoonspiraali tohib panna? Ma ise panin implantaadi, aga sellega olid iga kahe nädala tagant päevad 😀 kui imetamine läbi oli, siis vahetasin tablettide vastu.

 • Avatar
  Vasta Cätlyn 17. mai 2017 at 12:27

  Mul esimese lapsega tegi avatuse kontrolli ja avas veed, meesarst…. mul jumala savi, kas on naine või mees.Ilmselt on ta neid tutte nii palju juba näinud, et need ei mõju enam erutavalt 😀
  Nii et ära põe ka võta teda kui lihtsalt arsti… meesarstid pidid õrnemad ja hellemad olema. Mul endal on arst küll naissoost, kuid ronin mööda seinu ülea ka, kui ta sealt alt mind kontrollinud on.

 • Avatar
  Vasta Siky 17. mai 2017 at 12:26

  Täitsa teemast mööda, aga kuidas sul kindlustust pole kui sul on Lende?! Mitte, et mind Su asjad haiglaselt huvitavad, aga tahaks teada, mis puhul alla 3a laps ei loe 🙂

  Meesarstist: ohhh, viimane kord sünnitamas käies käidi mind erinevate persoonide poolt vaatamas ja üks neist oli mingi Araabia tõugu “leemur-hobu”. Kui mul nii valus poleks olnud, oleks talle ust näidanud, aga tahtsin avatuse suurust teada. Viisakas ja pädev oli, aga adekvaatses olekus rohkem ei soovi.
  Kiip: ma ka plaanin panna, et 3a rahu maa peal, aga 7k lekkimist nagu keegi eespool kirjutas….tea,kas see individuaalne voi enamasti ongi nii? 😮

  • Avatar
   Vasta Jaanika 17. mai 2017 at 12:29

   Kardo on minu mäletamist järgi ju lapsehoolduspuhkusel

   • Avatar
    Vasta Siky 17. mai 2017 at 15:04

    Õige jah 🙂 kuigi alla 3a lapse ema ollakse ju ikka.

  • Avatar
   Vasta Liis 17. mai 2017 at 12:33

   Emadel kes on töötud on haigekassa ainult raseduse ajal või kuni vanemahüvitis kestab

 • Avatar
  Vasta Krissu 17. mai 2017 at 12:25

  Mul kaks keisrit hr Zirkoga. Üks op hr sõritsaga. Arst on arst. Isegi pädevamad 🙂

 • Avatar
  Vasta Marge 17. mai 2017 at 12:24

  Mina hetkel olen rõnga peale jäänud aga mõtlen jälle implataadi peale, mille lasin tegelikult aasta tagasi eemaldada, kuna mul hakkas imelik et päevad ära jäid. Tegin igapäev rasedustesti, olin kindel et olen rasedaks jäänud. Praegu mõtlen et kurat, vat kui hea et ära jäid.

 • Avatar
  Vasta Nimi 17. mai 2017 at 12:22

  Kunagi läksin raseduse ajal erakorralisse hirmus suurte valudega, ootasin siis oma tunni seal voodis valude käes surres, kuni kohale jõudis arst, MEESarst, noor ja kena veel pealekauba 😀 jutud saime räägitud ja kõik, kuniks ta ütles, et vaatame siis su üle, ma oleks igati UH-ga nõus olnud kõhu pealt, aga tema arvas, et selle peaks tegema tupest, siis ütlesingi, et sorri, siit jookseb minu piir ja ma saan ise oma valudega hakkama ja suht panin kabinetist jooksu 😀 nädala pärast olin taaskord ITK erakorralises, õnneks seekord sai valida, kas nais- või meesarst 😀

  • Avatar
   Vasta Liis 17. mai 2017 at 23:55

   Nii et sa pigem riskid, et äkki on lootega midagi lahti kui et lased end arstil üle vaadata?

 • Avatar
  Vasta krk 17. mai 2017 at 12:22

  Mul tervet rasedust jälgis meesarst ja peaaegu kordagi polnud imelik. Aga noh, paar korda ikka oli. Kõige räigem minu jaoks oli see, kui sünnitusjärgsesse kontrolli läksin ja mul oli halvasti kokkukasvanud õmbluste juurde polüübid tekkinud. Siis ta kirtsutas nina selle peale ja oli nähtavalt häiritud. Siis ma küll mõtlesin, et dsiiis, kui mu arst ei suuda professionaalseks jääda, mida mu mees peaks siis veel tegema… enesehinnang kukkus küll kolinal. Aga raseduse ajal oli just hea, et ta ei läinud kaasa mu pabistamisega ja oli hästi ratsionaalne. Ehk siis… ka parima tahtmise juures ei suuda nad (üldistus ofc ühe põhjal :D) olla täielikult empaatilised, aga oma tööd ei tee nad halvemini.

  • Mallukas
   Vasta Mallukas 17. mai 2017 at 12:35

   Issand, mis ta ütles siis? Et IUUUU vä 😀 ?

   • Avatar
    Vasta krk 17. mai 2017 at 12:58

    Ei konkreetselt ta kirtsutas nina literally, mitte figure of speechina 😀 tegi grimassi.

 • Avatar
  Vasta Maarja 17. mai 2017 at 12:21

  Keegi viitsiks seletada veits, misasi see kiip on ? :O ja Laura asemel oleks võind küll Malluka Kiievisse saata, väga pull ?

 • Avatar
  Vasta Olga 17. mai 2017 at 12:21

  Mul on vaskspiraal juba teist korda. Ei kurda. Päevad on vererohked aga muidu probleeme pole. Panek ja ära võtmine olid natukene ebamugavad aga mitte valusad. Kuna mulle hormoonid ei sobi.

 • Avatar
  Vasta G 17. mai 2017 at 12:21

  Korra raseduseaeg erakorraliselt kontrollis käies oli meesarst. Minul polnud midagi aga mees kaasas oli küll paanikas 😀

  Eriti kui arst teatas talle, et no võiksite paar nädalat ilma seksimata olla. 😀

 • Avatar
  Vasta Ene 17. mai 2017 at 12:20

  Minule ütles arst et seni kuni imetada siis saab kasutada ainult pille ja peale seda saab valida alles muu vahendi. Kasutasin pille 6k. vastu jõule hakkasid päevad mis kestsid 2ndl ( 5päeva siis korralikud päevad ja edasi määris) siis edasi oli paar päeva vahet ja hakkas uuesti määrima ja nii veel ühe korras. Siis sai villand ja loobusin neist. Arsti sõnul täiesti OK selline asi aga mind hakkas tõsiselt häirima. Kasutame kondoomi, kuna soov on veel imetada. Laps saab peagi 1a.

  • Avatar
   Vasta Ingrid 17. mai 2017 at 12:23

   Ma imetan ja kasutasin 7 kuud “kiipi” 🙂 niiet saab ka muid kasutada…

  • Mallukas
   Vasta Mallukas 17. mai 2017 at 12:24

   Ma seda kuulen küll esimest korda, enamik naised panevad ju “kaitse peale” paar kuud peale sünnitus ja imetavad, vb sa valesti aru saanud?

  • Avatar
   Vasta Siki 17. mai 2017 at 12:35

   Ma lasin spiraali panna kui laps oli 1,5 kuud vana. Miski ei takistanud

   • Avatar
    Vasta Ene 18. mai 2017 at 15:15

    Tere!

    Arsti vastus:
    Minipillid ei reguleeri tsüklit ja määriv voolus võib nende pillide foonil olla. See on väga individuaalne. Kui see teid väga häirib, siis saate pillid lõpetada ja kasutate kondoomi. Tavapille, plaastrit või Nuvaringi saab alustada peale imetamise lõpetamist.

    Suhtlesin arstiga meili teel ja nii vastati mulle. Ei saanud valesti aru saada.

 • Avatar
  Vasta Anet 17. mai 2017 at 12:20

  Kuum kutt ta pole. Sinu tuti vastu ka suurt huvi ei tunne, sest noh, pole seda sorti mees 😀 Aga see ei ole yldse see, mis mulle tema puhul ette jäi. Läksin tema juurde täpselt sama murega, millega sa lähed. Sain pmts sõimata, et miks ma yldse tema käest selliseid asju uurin, et ma oleks pidanud juba tema juurde minnes teadma mis tahan. Mega yleoleva suhtumisega oli. Never ever ei läheks tema juurde tagasi. Nii isiklike teemade puhul, vähemalt minu jaoks, peab ikkagi olema tunne, et saad arsti usaldada. Ma arvan vähemalt, et samast tyybist jutt. 😀

 • Avatar
  Vasta Laura 17. mai 2017 at 12:19

  Kui ma käisin elus esimest korda günekoloogi juures siis oli ka mees 😀 ja venelane 😀 kes ei osanud peaaegu sõnagi eesti keelt :D. Uuris ja puuris seal ja kõrval oli mingi vanamutt venelane, kes oli õde siis? ei mäletagi. igastahes ta oskas veidi rohkem eesti keelt aga no mitte eriti 😀 kui arst kontrolli ära tegi, küsis mutilt vene keeles miskit ja siis vaatas mulle otsa suure naeratusega ja tegi thumbs-up’i ja ütles hästi! 😀 ütleme nii, et väga informatiivne külaskäik polnud ning see, et arst oli mees, oli väikseim mure 😀

  • Avatar
   Vasta Liisa 17. mai 2017 at 12:44

   Minul selle arstiga sama halb kogemus – pobises midagi endamisi ja eesti keele oskus olematu.

 • Avatar
  Vasta Tr 17. mai 2017 at 12:18

  Mina olen ITKs korduvalt käinud meessoost naistearsti juures. Ka raseduse ajal oli mul paaril vastuvõtul meesarst kui oma arst puhkusel oli.
  Minul ainult head kogemused, väga hoolivad ning nö pehme käega on meesarstid, ei ole midagi halba öelda. Ka ei tundnud ma end kuidagi imelikult sest see on tema TÖÖ ja ma arvan,et emme mind on ta näinud veel umbes 10 000 vagiinat.

  Minul on vaskspiraal juba peaaegu 5a ja olen üli rahul, ei mingeid hormoonide manustamist ning kõrvalmõjusid. Nüüd hakkab läbi saama aeg ja plaanin panna vist selle implantaadi või ampulli või mis iganes selle nimi on:))

  Ps: SUPER koht naistearsti juures käimiseks on Seksuaaltervise Kliinik, asub Mardi tänaval. Hubane, sõbralik, mõnus!Üldse mitte mingi kliiniku moodi.Vanasti võeti seal vaid noori vastu aga nüüd ka vanemaid inimesi:D ( 26+)

 • Avatar
  Vasta Helina 17. mai 2017 at 12:17

  Kas nüüd enam ei olegi alla 3-aastase lapsega lapsehoolduspuhkusel viibival kodanikul kindlustust? ?

  • Avatar
   Vasta Sandra 17. mai 2017 at 12:24

   Mallu pole ju lapsepuhkusel, töötu on.

  • Avatar
   Vasta Helena 17. mai 2017 at 13:10

   Tal on mees ametlikult lapsehoolduspuhkusel, mitte ta ise.

 • Avatar
  Vasta Ave 17. mai 2017 at 12:16

  Olen käinud meesgünekoloogi juures, arstiks oli Andrei Dõba. Kujutasin ette 50ndates kiilakat meest aga uksele ilmus päris noor mees. Ehmatasin ära 🙂 Arst oli väga otsekohene, natuke hirmutas. Aga kokkuvõttes olen väga rahul. Oli asjalikum, kui mõni naisterahvas.

 • Avatar
  Vasta Laura 17. mai 2017 at 12:16

  Selle kiibiga tilguvad ebamus non-stop. Ja ma ei julge seda paigaldust ka, olen näinud seda pärast kui ära on võetud ja tundub hirmus 😀 Skalpelliga lõigatakse välja ja õmmeldakse kokku.

  • Avatar
   Vasta Ingrid 17. mai 2017 at 12:20

   Ei olnud üldse tunda, ei paigaldust ega ära võtmist 🙂 Tuimestus tehakse ja kökimöki ? Leebem kui spiraalide paigaldamine 🙂

 • Avatar
  Vasta R. 17. mai 2017 at 12:13

  Olen ka selle meelsasti juures käinud aga sinu kurvastuseks pean mainima et ta on vanem ( a. la 40- 50-ndates) meesterahvas, suht kiilakas ja prillidega ??

  • Mallukas
   Vasta Mallukas 17. mai 2017 at 12:15

   See just on ju hea, kui kuum tüüp mu võssikasvand alakeha vaatamas :D:D

 • Avatar
  Vasta Egle 17. mai 2017 at 12:13

  Mina olen 17 aastat ühe ja sama MEESarsti juures käinud ja ei kujutaks ausalt öelda ettegi kui peaks hoopis naise juurde minema 😀

 • Avatar
  Vasta Helen 17. mai 2017 at 12:12

  Ma pole meesarsti juures käinud aga ühe alumise protseduuri juures anesteesiat tegi meesarst.
  Ma juuni algul lähen konsultatsioonile, et kuulda lähemalt selle nahaaluse implantaadi kohta, ei viitsi pille süüa 🙂

 • Avatar
  Vasta Maria 17. mai 2017 at 12:12

  Minul on mees ämmaemand ja mul küll igakord tunne,et ma ainus naine kes ta vastuvõtul käib,kuna igakord ta nii ähmi täis kui jälle sinna tooli /voodile lähen ,aga ei pole viga 😀 ..Peaasi,et asi kontrolli all on 😀
  (Ta nii 50+ ja venelane)

  • Mallukas
   Vasta Mallukas 17. mai 2017 at 12:16

   Ka ITKs? Seal kirjas, et ta sünnitusarst ka jah 😀

   • Avatar
    Vasta Maria 17. mai 2017 at 12:20

    Ma siin saare peal kus arste puudu 😀 (Hiiumaa) 😀

  • Avatar
   Vasta s 17. mai 2017 at 13:30

   Hahaaa, seesama mees paigaldas mulle Hiiumaal spiraali… Olin 21-aastane, nutsin valudes ja mees pomises “Kohe on läbi, latsekene…”, endal näpud koos tangidega mu sees…. Oh, kõige traumeerivam arstilkäik maailmas. Aga vähemalt olen nüüd kaitstud! 😀

 • Avatar
  Vasta Liis 17. mai 2017 at 12:12

  Minul oli meesarst günrkoloog, algul tundus hirmus aga parim günekoloog siiani. Enne seda käisin valudega noortekabinetis vms, seal selgitati et valud on normaalsed kuna oled naine. Siis kiirema aja sain mingi vene nimega meesarstile, kes kohe mainides valus saatis mind uh tegema ja vaatas asja ikka korralikult üle ning oli tsüst hoopis mitte päevade valu 😀 nüüdseks juba kōik ok, kontrollis olen käinud sama meesarsti juures, ravi tn.

 • Avatar
  Vasta Käta 17. mai 2017 at 12:11

  Mirena hormoonspiraal ?

 • Avatar
  Vasta Ann 17. mai 2017 at 12:11

  Minul oli meesarst kui läksin last sünnitama. Öeldakse, et mehed on hellemad ja hoolsamad kui naisarstid.:)
  Aga ma hakkasin mõtlema miks Sul kindlustust pole? Lende pole ju veel kolmene, et Sul seda olema ei peaks.

  • Mallukas
   Vasta Mallukas 17. mai 2017 at 12:11

   Kardo on ju isapuhkusel, mitte mina. Ja ma olen töötu 😀

   • Avatar
    Vasta Ann 17. mai 2017 at 12:21

    Aaa…no siis küll;)

   • Avatar
    Vasta Mariana 17. mai 2017 at 12:21

    Kuna te olete abielus, siis saad sa Kardo ravikindlustust kasutada seni kuni lapsed kooli lähevad 🙂

    • Mallukas
     Vasta Mallukas 17. mai 2017 at 12:22

     Ei saa, sest ta ei käi tööl 😀

     • Avatar
      Lily 17. mai 2017 at 22:14

      Sul on oma OÜ ju, maksa palka endale iga kuu, siis ongi kindlustus.

     • Mallukas
      Mallukas 17. mai 2017 at 22:15

      ma pole kuskil öelnud, et see mu probleem oleks, et mul kindlustust pole 😀 või et appi, mul pole kindlustust. Kui ma seda tahaks, küll ma selle sebida oskaks 😀

 • Avatar
  Vasta NM 17. mai 2017 at 12:10

  Julge mutt, everneveriial ei läheks meesarsti juurde. Leemur on märksa mõistlikum variant. 😀 Ei jah, ma mõistusega saan aru, et arst on arst ja ta teeb seda tööd nagu arst, mitte nagu mees, aga selles teemas on kuskil minu jaoks siiski piirid. Ainuke mees on oma mees, kellega neid teemasid saab arutada, veel enam, jalgevahet välgutada. 😀 Ma ei tea, üldse on üliimelik, kui meesterahvas hakkab günekoloogiks. Nagu… whaat. 😀 Jällegi, mõistusega ma saa aru, et see on töö nagu iga teine ja ta võib olla väga hea arst, aga… Eiiiii, midagi on väga valesti siiski. 😀 Igatahes jään Sinu kogemust ootama! 😀

  • Mallukas
   Vasta Mallukas 17. mai 2017 at 12:12

   Ma maksaks peale (kuigi maksangi), et näha leemurist naistearsti, niii armas! 😀

   • Avatar
    Vasta NM 17. mai 2017 at 12:17

    😀 😀 😀 You made my day! 😀

  • Avatar
   Vasta K. 17. mai 2017 at 12:49

   Ma pole (veel) ühegi meesgünekoloogi juurde sattunud, aga jumala normaalne mõte. Muidu olen heterona ka harjunud pigem meessoost inimest seal piirkonnas toimetamas nägema 😀 mu meelest kõlab palju veidramalt nt mingit keskealist tädi omale jalge vahele surkima lasta. Igatahes pole ennast nende tädidega kunagi väga mugavalt tundnud.

 • Avatar
  Vasta L.L 17. mai 2017 at 12:10

  Mul on meesarst. Juba mitu mitu aastat. Olen väga rahul. 😛
  Esimest korda minnes ma mõtlesin küll , et oh issand 😀 , aga arst ise on kihvt ja soovitan 😛
  Käin Tartus Elite Kliinikus (Dr. Andrei Sõritsa )

 • Avatar
  Vasta Laura 17. mai 2017 at 12:09

  Olen mees günekoloogi juures käinud, veits harjumatu ja nagu ebamugav aga noh arst on arst. 😀

 • Avatar
  Vasta P 17. mai 2017 at 12:08

  Mina olen käinud rinnakontrollis meesarsti juures ja väga meeldiv arst oli, üks Tallinna parimaid günekolooge on ka mees nii et selle leemuri sugu ei peaks küll rolli mängima 😀
  Beebiblockidest rääkides, minul on endal minispiraal, aga see vist sünnitanutele ei sobi. Anyhow on spiraalid marumõnusad ja päevi mul ka pole nüüd. Win win win. (Okei, piagaldamine pole mõnus ja see kõik on individuaalne) Igatahes ei kahetse, sest minul pillide meeles pidamine või üldse millegi meeles pidamine ei tulnud üldse välja.

 • Avatar
  Vasta Ingrid 17. mai 2017 at 12:07

  Sünnitasin 11 kuud tagasi.
  Ma lasin panna “kiiibi”. Oli 7kuud sees ja terve aja ma lekkisin altpoolt. Lõpuks viskas üle ja lasin välja võtta. Nüüd istun ilma igasuguste vidinatateta, sest mai taha enam 7 kuud lekkida ?? See oli õudne ?
  Aga mönele see sobib. Tegelt see oli niiii mugav, ei pidand muretsema ja lihtsalt.. oli?

 • Avatar
  Vasta Kats 17. mai 2017 at 12:07

  Ma kah mees arstil käinud. Kui Tõnismäele lähed, siis see Vladimir on megachill. Ma ei saa aru mida nees naised põevad. Tüüp näeb päevas sadu tutte ja elujooksul kindlasti miljoneid. Mille pärast pödeda… 😀

  • Avatar
   Vasta Liis 17. mai 2017 at 12:14

   Kiidan samuti seda arsti!

 • Avatar
  Vasta Päevalilleke 17. mai 2017 at 12:05

  Kui Sa viljakusmonitori ei taha ja see Sul olemas on, kuid seisma ei taha jätta, siis ma ostaks ära! Me oleme üritanud seda beebit nüüd juba väga pikka aega tulema meelitada, kuid nagu ei taha tulla teine 🙁 Siis ma ei pea enam OV testidele raha raiskama ja üldse plaanis on see soetada niikuinii.

  • Avatar
   Vasta Päevalilleke 17. mai 2017 at 12:07

   PS: Mina ei oleks julgenud elusees meesarstile minna, ma ei teagi miks, no ma kardan tavaarsti ka. Kuid kui mul katkemine oli ja megasuure verejooksuga ämmakas emosse käskis minna, siis tuli mul noor meesarst. Kuid olgem ausad, mul oli sel hetkel täiesti ükskõik kes see arst on, sel hetkel oleks võinud ka hobune vast olla…