AVALDAN ARVAMUST

SKANDAAL: Buduaari töötaja sõi ära Malluka tuttava parema jala!!*

16. juuni 2017

Kes Facebookis ringi tuulab, on kindlasti näinud, et Buduaar ei olnud kuigi rahul minu kirjutatud arvamusega nende ajakirjast ja otsustasid solvunult kirjutada valesid täis artikli, mille ma juba loomulikult pressinõukogusse andnud olen. Ma seda artiklit neile ei lingi, kes tahab, leiab ise, aga mina neile küll klikke ei anna ja kirjutan ka nendest viimast korda, et mitte seda saiti kuidagi toetada.

Ühesõnaga, kokkuvõtvalt nad solvusid nagu väiksed eided ja mõtlesid, et vot nii, NÜÜD me sellele Mallule alles näitame!

Ega ma kade pole, ma võin vabalt tõestada nende valesid 🙂

EKSKLUSIIV: BLOGIJA MALLUKAS VÕTTIS BUDUAARILT RAHA JA KADUS!

Võttis raha kõlab nagu ma oleks mingi Buduaari töötaja rahakoti kuskilt piistu pannud. Tegelikult oli nii, et nemad soovisid, et ma nende ajakirja loeks ja kirjutaks, mis ma sealt leidsin. Miskipärast on nende artiklis kirjas lause: “Kui värske Buduaar poelettidele jõudis, tekkis meil mõte paluda ka Mallukal seda lugeda ja temale meeldinud teemasid oma blogis kajastada.” Otsene vale – kui mul oleks palutud kajastada ainult positiivset, siis poleks ma nende koostööd üldse vastu võtnud. Miks ma üldse vastu võtsin nende pakkumise, oli päris ausalt selle pärast, et üle päeva panevad nad oma lehele lollakate pealkirjadega artikleid, mis on nopitud inimeste instadest, blogidest, facebookist – ei mingit kommentaari küsimist, ainult üks loll ja eksitav pealkiri teise otsa. Kuna ma EOS teadsin, et see ajakiri on sitt, siis ma mõtlesin, et asi mul siis seda öelda. Eriti kuna nad ise seda tahavad ja veel raha ka pakuvad. Tahavad ju, et kirjutaksin “mis ma seest leidsin”. Hunniku sitta läikivatel lehtedel leidsin!

Kuna ma tegelikult ei taha sellist jama lugeda, aga raha eest ikka võib, siis mõtlesin esiti, et ok, võtan selle reisule kaasa, et suure igavusega lennukis võib ju läbi lugeda. Paraku läks meie lennuk nii vara, et ma unustasin ajakirja osta. Seetõttu kirjutasingi naasedes, et kannan raha tagasi, sest noh… unustasin osta, mis seal ikka. Marget kinnitas, et ajakiri on veel kuu aega müügil ja tehku ma ikka see ära. Noooo faiiin, ostsin siis paar päeva hiljem ajakirja ja tegin ära, nagu te mäletate.

Buduaar on andnud ka Delfile kommentaari, kus ütlevad nii: “Meil ei olnud kokkulepitud sisu, ostsime raha eest sisuturunduse loo ja eeldasime, et kuulus ja edukas blogija teab, mis asi on oma olemuselt sisuturundus. Mitte ühtegi hea tava kohaselt ei peaks see olema üdini negatiivne.”.

Vot, näete – selle pärast ongi nende ajakirjas reklaamartikkel mingist (eeldatavasti) pimedast püsimeigitegijast, keda kahe lehe vältel kiidetakse, sest nad on ju tellinud reklaamartikli. Minult soovisid nad siiski arvamust, mitte reklaamartiklit, aga no nende suhtumine on küll näha, et kui raha antakse, siis tuleb kiita. Ajakirjanduses tavaline, aga blogimaailmas need asjad nii ei käi (vähemalt nende blogijate seas, keda mina loen).

“Kõige rohkem häiris staarblogijat rohke ajakirja reklaam, samal ajal kui ta ise võtab vastu iga sendi, mida talle reklaamtekstide ja promo eest pakutakse.” kirjutab Buduaar. Ei, ei, sõbrakesed Buduaaritädikesed, mis häiris see, et ajakiri on täis igavat jama. Reklaam on ka igav jama, jah. Ma ei võta kaugeltki vastu iga senti, mida mulle pakutakse, palun selle kohta faktipõhist tõestust. Kui seda ei ole, siis on tegemist jällegi ühe suure karvase valega.

Mulle meeldib ka see lõiguke Delfi artiklist:

Kas Buduaar.ee oma olemuselt ka ajakirjanduslikke väärtuseid esindab, Marge Tava üheselt ei vastanud. “Buduaar on meelelahutusportaal. Me ei kuulu ajalehtede liitu,” sõnas ta Publikule.

Huvitav, mina omast arust ka ei kuulu ajalehtede liitu, miks nad siis minult eeldasid mingisuguse ajakirjanduse hea tava reegli jälgimist. Ja üldse, kas päriselt on ajakirjanuduse hea tava valetada? Et kui keegi maksab, siis igati viisakas on siis valetada nii et suu suitseb?

giphy-8122831

Nende artikkel jätkus aina lamedamalt, tuues välja mingisuguse anonüümsust paluva ja “Malluka kättemaksu” pelgava koostööpartneri, kelle nime nad ei avalda, aga kelle väga kalli toote ma ka sain ja seda kiitmast keeldusin. Ma alguses ei suutnud välja mõelda, et kes see olla võiks, aga siis meenus ÜKS firma, kes tõesti oli väga vihane, et ma nende toodet ei kiitnud ja see oli eelmisel aastal mu EBA auhinnakotist saadud fotoepilaator, mille ma Miiule andsin (kes just kirjutas blogis, et see on täis sitt). Nad ka kirjutasid mulle, et mis õigusega ma seda ei kiida ja ma vastasin ka, et klge noup, mina sain selle auhinnaks, mitte mingi kohustusena seda kasutada ja üldse ei soovi ma nende firmaga koostööd teha, sest ma nägin ühe teise blogija pealt, kuidas nad oma koostööpartnereid piinasid nõuetega kogu-freaking-aeg nende epilaatorist söögi alla ja söögi peale kirjutada.

Ma muidugi ei tea, kas see oli see firma või mitte, aga nii kaua kuni seal nime välja toodud pole, siis on tegemist suvalise külajutuga ja selle loogika järgi võiksin mina ka kirjutada, et teate, buduaari töötaja sõi mu tuttava parema jala ära, aga ma ei saa öelda, kelle jala ja miks, sest ta kardab oma järelejäänud vasema jala üle.

Tõestage faktidega või olge vait, nah! 😀

 “Kusjuures, mind hoiatati, et see naine pole päris normaalne. Kui ta on nõus isegi oma meest laimama, et klikke saada, siis pole talle ükski muu kokkulepe püha,” ütleb pettunud klient.

Palun mulle näiteid, kus ma oma meest laiman, et klikke saada? No kasvõi üks näide? Ei ole? Nooo.. ole vait siis 😀

Ausalt, Buduaari töötajad on kas a) purulollid, et arvasid, et ma üldse nende läikivate lehtedega riidepiltide bukletist midagi head arvata saan, b) kavalad, sest said aru, et keegi nende lehte nagunii ei kliki ja siis on kaval minuga “intriigi” minna. Kummad nad on, seda ma ei tea, eks nad ise teavad paremini.

Mina andsin nad igatahes pressinõukogusse, sest mul on olemas meie kirjavahetus Buduaariga tõestamaks minu väiteid ja kõiki nende konkreetseid valesid. Vot tak.

*Tegemist ei ole loomulikult faktiga, vaid lihtsalt väike stiilinäide Buduaari pealkirjadest.

Loe ka neid postitusi!

44 kommentaari

Jäta kommentaar

 • Vasta POMMUUDIS: kuulujutud on uskumatud 19. november 2021 at 11:59

  […] vahet, kas ja mida nad oma lehes leeotavad. Ma kunagi tegelikult tegin Buduaarile omalt poolt juba väikse ninanipsu (kes ei mäleta, siis Buduaar on aastaid neid lolle nupukesi kütnud ja siis kunagi tahtsid minu […]

 • Avatar
  Vasta ML 20. juuni 2017 at 16:45

  Mul keris kunagi Buduaari peale ära, kui sattusin nende artikli peale, kus räägiti intsestist ja jäeti mulje, et täiesti OK on oma lihase isa või emaga seksida, sest see annab hea alustala oma seksuaalelule. Täpselt ei mäleta, kas see oli Teen väljaanne või tavaline, aga mind ajas selle nägemine iga kord öökima. Mis moel see annab hea alustala? Hea alustala on armastus oma partneri (mitte oma pereliikmete vastu).
  No mida hekki!!!!???!!!! Oma lihase sugulasega panemine ei ole ok, ega tohiks kunagi selleks ka saada. Veel vähem peaks seda kusagil promoma.

 • Avatar
  Vasta Madiken 19. juuni 2017 at 21:40

  Aga kas pole mitte nii, et kuna nad pole EALL-i liikmed ega pressinõukoguga liitunud lisaliikmed, siis nende peale ei saagi pressinõukogusse kaevata, just nagu blogija peale ei saa, sest pressinõukogu eesmärk on eneseregulatsioon?

 • Avatar
  Vasta Jane 17. juuni 2017 at 14:31

  Õige!

 • Avatar
  Vasta K. 17. juuni 2017 at 10:56

  See artikkel, mille Buduaar sinust kirjutas, APPI!!
  “Võtab vastu iga sendi mis talle pakutakse” – milline täiskasvanud inimene ennast/oma toodet või teenust sellise lollusega avalikult kaitseb? Või MIS ÕIGUSEGA nad sinu rahakotti vaatavad? Ja miks nad seda ei maini, et (ma ei kujuta ette) kui suure osa sa heategevuseks paned?
  Või see et “mind hoiatati, et ta pole päris normaalne” – esiteks see sõnastus on juba nii halb, et okse kurgus ja vale kumab läbi, aga isegi kui see oleks nii olnud, siis kirjutagu sellest selles võtmes et ise on loll.
  Ja sul on blogis koostöö all konkreetselt kirjas, et kui ikka tõesti toode/teenus kuidagimoodi ei meeldi, siis ei hakka midagi head ka ütlema.

  Olen isegi Buduaariga kunagi eelmises elus suhtluses olnud, kui nad samuti koostöö võimalust pakkisid, aga nendega juba meilitsi suhtlemine oli nii närvesööv ja ebameeldiv, et otsustasin keelduda.

  Lõpetuseks – ma arvan päriselt, et sinu kirjutatud arvustus oleks võinud neile isegi hästi mõjuda ja inimesed oleks vb puht sellepärast ajakirja hakanud ostma, et näha KUI halb see on. Aga oma nõmeda artikliga sinust tõmbas Buduaar endale küll ilmselt paljude silmis vee peale.
  Sina oled aga äge ja aja oma rida edasi, see ausus ja siirus toimib ja meeldib inimestele

 • Avatar
  Vasta Kerlin 17. juuni 2017 at 08:26

  Tegelikkuses said nad ju oma raha eest rohkem kui küll. Päris paljud otsisid buduaari üles vast puhtalt antud artikli pärast : D

 • Avatar
  Vasta meow 17. juuni 2017 at 08:04

  High five!

 • Avatar
  Vasta Katrin 17. juuni 2017 at 07:33

  https://myyiu.wordpress.com/

 • Avatar
  Vasta Marika 17. juuni 2017 at 06:48

  ?

 • Avatar
  Vasta Maarja 16. juuni 2017 at 22:09

  Ka negatiivne reklaam on reklaam. Ma ei teadnudki, et nad ajakirjana eksisteerivad. 🙂

 • Avatar
  Vasta lol 16. juuni 2017 at 21:38

  Vaene Marimumm ei saand rahu ja pidi teema üles võtma, Ikka kriibid hinge tal 🙂
  https://www.facebook.com/zumzummarimumm/?fref=ts

  • Mallukas
   Vasta Mallukas 16. juuni 2017 at 23:59

   ah, las ta olla 😀

   • Avatar
    Vasta Jane 17. juuni 2017 at 14:41

    Artist? !? Phahahaaa! Krdi lasteaed ma ütlen.

 • Avatar
  Vasta Keegi 16. juuni 2017 at 20:27

  Minu arvates on siin ikkagi midagi mäda. Kui avada sinu reklaami märksõna leheküljel, siis sa reklaamid end kokkuvõtlikult inimesena, kes kogub erinevatele firmadele kuulsust. Kõik need rõhutatud laused on tegelikult positiivsed lubadused/näited, miks keegi peaks koostööd sinuga tegema. Alla on tõesti kirjutatud, et sinu kommentaar võib ka negatiivne olla. Aga kes tahaks raha eest, et sa hakkaks nende mainet maha tallama? See oleks nagu “otsi lolli”. Lihtsalt kogu see reklaami alune jutt on vastuoluline.

  Sel juhul peaks olema need väited kirjutatud nii et sa saad seda, aga pead leppima sellega. Ma pakun, et tegelikult kaotad sina hetkel rohkem, sest tõesti ei taha erinevad firmad enam midagi saata ega pakkuda. Loogiliselt võttes ootavad ju kõik ,et sa pakuksid neile head reklaami või asjakohast reklaami.

  Teisalt on lihtsalt mingis mõttes on ka olnud rumalad inimesed need, kes on läinud sellise reklaampakkumise ja rahastamisega üldse kaasa. Ja kuna koostööavaldus oligi äärmiselt rumalalt üles ehitatud, siis ei ole siin millegist rääkida.

  • Avatar
   Vasta K 18. juuni 2017 at 20:57

   Kui ikka ollakse oma toote/teenuse headuses kindel, pole mingit probleemi saata endiselt Mallukale tooteid. Kehva toodet vb jah ei tasu saata, kui ausat arvamust ei kannata… pigem mõnele sinisilmsele 😉

 • Avatar
  Vasta . 16. juuni 2017 at 20:20

  see naistekas toodab sama kammajad nagu sinagi, millest selline roppus ja üleolevus jälle.
  olid enne ju gramm normaalsem, ei kutsu väga enam tagasi siia.

  • Avatar
   Vasta Miu 16. juuni 2017 at 22:51

   Nõus

 • Avatar
  Vasta Dilaila 16. juuni 2017 at 20:15

  TUBLI TÜDRUK MARIANN!

  Igatahes on selge, et üks Teist tegi end lolliks, aga Sina see ei ole. !
  Jätka samas vaimus!

 • Avatar
  Vasta Ellu 16. juuni 2017 at 20:03

  Seda jama oli vist vaja. Mulle hakkas ka tunduma, et sinu tootearvustusi ei saa tõsiselt võtta ja kiidad kõike, mis sulle pakutakse. Minu jaoks polnud enam usutav, et kõik, mida proovid on nii super hea, iga asi, mida Mallukale proovida antakse ei saa ju olla maailma parim asi (päris sellist sõnastust sa pole kasutanud, aga põhimõtteliselt). Nüüd usun sind rohkem, aitäh Mallu.

 • Avatar
  Vasta Kätlin 16. juuni 2017 at 19:43

  Õiglus peab valitsema, tubli Mariann! Nemad arvasid, et saavad “tagasi teha”, et sa nende ajakirja ei ülistanud. Mida sa pahna ikka kiidad. Rääkisid nii nagu asi on ja nii ju peabki.

 • Avatar
  Vasta Egle 16. juuni 2017 at 19:21

  Mul tekib selle kõige peale ainult üks küsimus – kuidas selline väljaanne nagu Buduaar üldse eksisteerib? Kes on need inimesed, kes seda ettevõtmist rahaliselt toetavad (ostavad ajakirja/reklaami veebi ja/või ajakirja)? Kes? Mingi müstiline “kolmas Eesti”?

  • Avatar
   Vasta hex 16. juuni 2017 at 21:45

   need samad, kelle teiseks koduks on facebook. ma ei saa aru, miks inimesed sellel saidil ka 24/7 on. koguaeg mingid jagamised jms nagu endal pole võimalust mitte midagi soetada. saan aru, et on tore midagi võita, a la lotoga, aga seda ei pea ka terve mu sõpruskond teadma sel juhul. messengerist saan veel aru, aga kogu see fb muu ülesehitus, andke abi. orkut oli ka kunagi asjalikum 😀

 • Avatar
  Vasta Kaisa 16. juuni 2017 at 18:41

  Tundub tõeliselt humoorikas väljaanne see Buduaar.

 • Avatar
  Vasta Jan 16. juuni 2017 at 18:21

  Hahahah!! Nalja peab saama 😀
  Marimumm jagas ka oma seinal just mingit delfi “üheöösuhte” artiklit sinust ja kommenteeris “Okey okey ??? ja siis olen ma hoor”
  Tundub, et Sa jätad ikka inimestele sügava jälje hinge 😀

 • Avatar
  Vasta hirmul külastaja 16. juuni 2017 at 18:17

  Kopeerin…. Nooooojah siis….

  eestlane • 16.06.2017 15:28 Vasta +31 Meeldib Ei meeldi -0
  Teise silmis pindu näete, aga enda silmis palki mitte. Mina ajakirjanikuna olen Buduaariga koostööd teinud ning mulle on nahhaalselt maksmata jäetud. Tean, et sama on kogenud ka mitmed teised. Kas peaksin ka selle suure kella külge panema? Malluka käest saite midagigi, mind (ja teisi) jäeti täiesti pika ninaga.

  K. • 16.06.2017 19:10 +0 Meeldib Ei meeldi -0
  Samamoodi olen Buduaari ajakirjaga koostööd teinud ja olen arvamusel, et tegemist on äämiselt rahaahnete inimestega. Kõike soovivad saada nad kas poolmuidu või tasuta ja sinu tööd või panust ei hinda nad absoluutselt. Eks nad ise teavad mida külvavad, sest olen soovitanud edasi paljudel tuttavatel nendega koostööd mitte vastu võtta ja teen seda ilmselt ka edaspidi. Lihtsalt puudub respekt inimeste suhtes, kes ise teiste tööd ei austa. Veebist ja ajakirjast rääkides, siis juba ammu ei osta ega jälgi, sest totaalset solki tuli sealt. Need klikimagnetitest pealkirjad on lihtsalt jubedad!

 • Avatar
  Vasta killermasin 16. juuni 2017 at 18:08

  Pakun, et need, kes blogidesse oma reklaamtekste tahaksid osta, võiksid seda teha mitme blogija puhul korraga ja näiteks nõuda, et vastutasuks saavad nad üht või teist arvustust oma kodulehel tootereklaamina kasutada .Siis ei tekiks sellist olukorda, kus makstakse ühele blogijale käputäis sente, kes kirjutab, et tema antud toodet ei ostaks, aga mõni teine kiidaks taevani .

  Lihtsalt sellised blogijad, kes kõike ainult taevani kiidavad, kaotavad mingil hetkel kriitilist lugejamassi, sest lugejaskond saab aru, et ükskõik mis toodet mingi blogija testiks, kõik on viie palli süsteemis vähemalt viis kui mitte üheksa.

 • Avatar
  Vasta Sandra 16. juuni 2017 at 18:07

  Budust tuleb aind jama … Ma aind naeris sellepeale kui vaimuka loo nad välja mótlesid 😀 inimesi peab ikka lóbustama ju 😀

 • Avatar
  Vasta Hmm 16. juuni 2017 at 17:55

  Mallu kas ei või olla see mis sulle nn kingina saadeti ja siis spammiti, et millal sellest kirjutad? Ja kõige tipuks küsiti veel toode tagasi ka. Kirjutasid siin veel blogipostituse, et kas teha sellise firmaga koostööd või mitte.

 • Avatar
  Vasta Jj 16. juuni 2017 at 17:39

  Haha, otsisin siis ka huvipärast publikust ja budust need artiklid üles.
  No see buduaari artikkel, tule taevas appi ?????
  Nagu mingi 13 aastane armuvalus plika oleks kirjutanud selle?? HEA HUUMOR! ? Buduaar tegi end ikka korralikult maha selle artikliga, näitas ikka tõeliset taset. Mitte, et enne oleks mingi fänn olnud, olen liiga vana selle jama jaoks. Ei aga vahva, eks mõlemad saite sellest nö reklaami nüüd ja eks buduaar saab nùüd kõvasti klikke juurde, mida nad ilmselgelt ka soovivad. Aga ära siis üllata, kui varsti seitsmesed uudised või reporter uksetaga on ?? siiski ju suur skandaal. ” Eesti esiblogija tõmbas buduaaril naha üle kõrvade” ?? tõeline jultumus ikka niiviisi teha.. endal häbi pole või??? mõtle, noored ( st nö alles beebikingades) blogijad veel äkki võtavad eeskuju ?
  Haha nali 🙂
  Õigesti tegid, et asja edasi andsid, u rock ??

 • Avatar
  Vasta K 16. juuni 2017 at 17:33

  Äkki peaksid tegema hinnakirjas muudatusi? Lisama teenuse “intriigide punumine”? 😀 Saaksid Buduaari sarnased ettevõtted kiiremini ja ilma suuremate jamadeta kohe asja pointini 😀

 • Avatar
  Vasta Kdi 16. juuni 2017 at 17:20

  Aga minul tekkis selline küsimus, et kui mina kliendina telliksin sinu käest reklaamartikli siis kui kaua peaks arvestama selle ilmumisega?

  • Mallukas
   Vasta Mallukas 16. juuni 2017 at 17:21

   Oleneb täitsa asjaoludest 🙂

   Mõnel on väga kiiresti vaja, enamikega konkreetset kuupäeva kokku lepitud ei ole.

   • Avatar
    Vasta killermasin 16. juuni 2017 at 18:11

    Äkki sa Mallukas läheksid siiski mõnevõrra täpsemaks või kirjuta uus postitus kiirusest kui kiirelt oled kõige kiiremini teinud. Või kaua üldiselt läheb, sest väga kiiresti võib ju ka suhteline mõist olla, umbes et kell 12 on tellimus ja 6-7 õhtul juba ilmub.

    • Mallukas
     Vasta Mallukas 16. juuni 2017 at 18:15

     tunniga olen teind 😀

     • Avatar
      killermasin 16. juuni 2017 at 18:30

      tunniga peale raha laekumist või peale soovi ehk siis kas usud firmasid, et teed töö ja siis ootad raha või raha ikka enne.

     • Mallukas
      Mallukas 16. juuni 2017 at 18:34

      Olenevalt, mõnikord küsin enne, mõnikord peale ilmumist.

 • Avatar
  Vasta Piret sarapik 16. juuni 2017 at 17:19

  Mariann
  Sa oled ka eelnevalt rääkind ona blogis et räägid asjadest nii nagu on buduaari jutt in vale ja tegid õigesti et nad edasi kaebasid
  Sa oled tubli mariann ja mina olen vaga pikalf su bligi lugrnd ja sa ei ole kordagi oma meest laimand
  Sa oled tubli mariann
  Ja see buduaar ongi mingi mõttetult jama ajakiri

 • Avatar
  Vasta väga väga naine 16. juuni 2017 at 17:09

  Ma väga ei naera häälega blogisid lugedes, aga selle vasaku jala pärast kartmise üle irvitan ikka veel.

 • Avatar
  Vasta Veronika 16. juuni 2017 at 17:02

  Õieti tegid!Edu!

 • Avatar
  Vasta Ikebana 16. juuni 2017 at 17:01

  Appi vaadake delfi publiku uudise kommentaari
  “Mingi mallukas, no pekki- nagu pauku täis lastud madrats. Ahvi ja eesli ristsugutis” ????

  • Avatar
   Vasta M... 16. juuni 2017 at 17:04

   Tahaks teada, kus nali on? Selline jutt saab “nutvalt naerma” panna ainult kõige labasemaid ja madalaima intelligentsiga inimesi, oi tere! Ma näengi ühte sellist. =)

  • Avatar
   Vasta Virge 16. juuni 2017 at 20:25

   Labane “nali”!!!

 • Avatar
  Vasta Evelin 16. juuni 2017 at 16:49

  You go girl! Mina sinu otsekohesust hindan! Buduaar on suutnud omal margi ikka väga täis teha ja publik avaldas ka sinust algul artikli mis nüüdseks on küll kustutatud, kuid kubises valedest, tembeldades sind juba vargaks.

 • Avatar
  Vasta M... 16. juuni 2017 at 16:47

  Hahahaha, ma ei suuda seda uskuda, buduaar käitub, nagu solvunud tiinekas :’D. Niimoodi kukkus inimest laimama, kuna inimene ütles oma ausa arvamuse? Kõik inimesed, kes buduaarilehel käinud, teavad milline reklaamide solgiämber see on nüüd ja, kui pinnapealsed on nende postitused ja kogu jutt ainult teistelt röövitud. Buduaar s*ttus endale ise korralikult peale.