AVALDAN ARVAMUST

usalda ikka vaid enda kogemusi

10. november 2017

Ma ei ole kindel, miks ma teile siin nii põhjalikult oma päevadest ja mokkadest ja spiraalidest olin mingi hetk rääkima hakanud, aga kuna ots on lahti tehtud, siis kuidas ma nüüd siis jätan teid igapäevaste update’ideta. Nagu ma viimane kord kirjutasin, siis oli mul päev enne reisi pandud aeg günegoloogi juurde, et ta mulle uue spiraali paigaldaks. Olin juba valmis nagu usin pioneer, kümnemeetrine spiraalipakk riiulis ootamas, kui mulle helistati registratuurist.

“Tere, tahtsin teile täpsustada, et esmaspäeval teile ikkagi ei saa spiraali paigaldada”

-“Miks?”

“No sest esimene visiit kirjutab ta teile spiraali välja, räägib sellest vahendist ja järgmine kord ostate selle apteegist välja ja siis ta alles paigaldab.”

-“Aga mul on spiraal olemas ja vahendist räägiti mulle juba eelmise korra esimesel külastusel. Mida tal mulle nüüd uut rääkida oleks terve visiidi aja?”

“See oli teine arst ju!”.

-“Et siis erinevad arstid räägivad samast vahendist täiesti erinevat infot, lausa pool tundi? Terve visiidi aja? Paigaldamine kestab ju mingi paar mintsa, ehk ta ikka leiab suure lobisemise sees selle momendi?”

“Ei no mina ei tea, minule nii öeldi, et vaevalt, et te suudate arsti ära rääkida teile kohe esimesel visiidil spiraali paigaldama.”

-“Ahsoo, et siis see ei ole ikkagi kindel, et ta EI paigalda? Et te ütlete, et ma pean teda moosima hakkama,” pärisin ma juba natukene naerda turtsatades. See oli nii sürr olukord, mida ma oma peas ette kujutasin. Kuidas ma astun kabinetti, nutan, anun, palun, ahastan. Ja siis arst kaalub, et no ma ei tea, kas teeme või ei tee.

Ühesõnaga lubasin registratuuritädile, et ma ikkagi hea meelega ei tühistaks oma aega ja lähen siis proovin oma õnne “moosimises”.

Läksingi esmaspäeval kohale. Lõin oma spiraalikarbi letti ja palusin, et see mulle sisse susataks.

“Ok” vastas arst tuimalt.

“Pjuksid võta palun ära, heida tooli piale pikali,” lisas ta veel tuimemalt.

Samal ajal, kui ma seal püksata aega parajaks tegin, uuris ta, et kas mul päevad ei olegi hakanud. Eitava vastuse peale küsis ta, et kas ma rasedustesti olen teinud. Minu jaatava vastuse peale küsis ta: “No, ja mjis sjee njaitas?”. Nagu mida küsimust. Jah, see oli positiivne ja ma ikkagi nalja pärast tulin endale spiraali paigaldama või 😀 Loomulikult oli negatiivne. “Ok,” vastas ta jälle ja lisas kurvalt: “Ilma pjaevad, spiraali panna natukene valusam!”.

Ma pidin juba pildi tasku panema. Eelmine kord oli juba niiiii valus, et mõte sellest, et sellest VEEL VALUSAMAKS minna võiks, tundus utoopiline. Aga mul polnud suurt midagi teha ka, sest seda spiraali ma saada tahtsin ja päevasid ootama jääda ka ei saanud, sest noh, ma ju tenerifel, eksole. Seega pigistasin silmad kinni ja palvetasin armsa taevaisa poole, et ta mulle halastaks ja päris KÕIGE valusamat kogemust ei saadaks.

Samal ajal, kui ma seal dramaatiliselt palveid lugesin, ütles arst ühtäkki: “Vjalmis!”.

Saate aru?! Mitte midagi! Ma ei tundnud peaaegu mitte midagi! Ja valus polnud üldse. Seega kõik, kes mu eelmise spiraali paigaldamise postituse all hädaldasid, et peale minu jutu lugemist ei julge mitte kunagi seda paigaldama minna, siis võite maha rahuneda ja soovi korral ikka minna, sest nagu see kogemus näitas, ei tähenda ükski eelnev kogemus mitte essugi. Isegi mitte ENDA kogemus, nagu näha. Kõik inimesed on erinevad ja valulävi on erinev ja… ma ei teagi miks, aga näed. On kogemus mega valusa paigaldusega ja mega mittevalusaga.

Ja kui eelmise paigalduse järgi määris mul mitu mitu kuud, siis nüüd on nii, et viis peale peale paigaldust ei ole mul päevi endiselt hakanud, ei mingit määrimist ja mul on tunne, et vist ei hakka nagu ka? Niiet vot mulle lopsu, sedapuhku läks kõik nigu kenasti ja polnud mingit valu ega miskit.

Nüüd olete jälle kenasti kurssi viidud mu isikliku elu ja naiseks olemise rõõmudega, saame jälle päevaga alustada 😀

Tahaks, et mu ohatisekohad ka ära paraneks näost, saaks inimese mooda pildile ka jääda 😀

Loe ka neid postitusi!

19 kommentaari

Jäta kommentaar

 • Avatar
  Vasta Else 17. november 2017 at 23:50

  Ma ei märganudki enne su ohatisi kui jõudsin pildi all oleva tektsini 🙂 Mitte et ma midagi muud oleks rohkem märganud aga valgus on pildil taoline mis ei lase vigadel välja paista.

 • Avatar
  Vasta Elo 11. november 2017 at 12:12

  Mul oli ònneks vòtsin valuvaigistit kaks tabletti enne minekut sisse kuna teadsin et on metsikult valus aga ikka minestasin àra kuna nii ebamugav oli ja tundsin kuidas verd voolas kuna arst oli ju teravate tangidega emakakaelast kinni hoidnud. Arsti òde oli ka muidu mul kòrval mind valmis kinni hoidma aga ònneks polnud vàgivalda vaja ?

 • Avatar
  Vasta Kersti 11. november 2017 at 02:19

  Minul ka valus polnud, lihtsalt mega ebamugav. Ja nüüd teine spiraal elus, esimene püsis ilusti 5a ja teine nüüd 3a, just käisin kontrollis ja vaatas ka uh-ga, et ilusti paigas. Kuigi see arst kes, peale 3nda lapse sündi paigaldas, ütles, et kardab, et ei jää püsima, mul peale sünnitust 2 kuud polnud veel emakakael täitsa kinni tagasi läinud. Aga vot ilusti paigas. Mega mugav minu jaoks, mul vask, aga kõik toimib väga hästi. Soovitan soojalt ja ärge kartke,

 • Avatar
  Vasta Carolina 10. november 2017 at 17:55

  Ma minestasin ära 😀 Arat hirnutas ka eelnevalt nii:

  “Oi te tulite paigaldama?? Täna??”
  “Mul pole vahendeid vist – oota vaatan”
  “Aga see on ju väga valus, tead??”
  “Mul mingid vahendid siin on”
  “Tavaliselt teen seda haiglas”
  “Oi Te pole ju sünnitanud”
  “Kuidas valu tunnetate, see ikkagi päris valus”

  Jne.. sellist staffi rääkis ta mulle 😀 tore. Miks peab hirmutama?? Ma nagu niigi olin pinges, sest noh esimene kord jms.

  • Avatar
   Vasta Carolina 10. november 2017 at 17:57

   Ok. Hirmutas siiski..ei hirnutanud 😀 Aga peale paigaldust rääkis pojaga telefonis. Nagu.. hellou -ma siin saan ise nuuskpiirituselapiga hakkama küll aga no… well 😀

   • Mallukas
    Vasta Mallukas 10. november 2017 at 17:58

    kuskil keldris käisid paigalamas v 😀

 • Avatar
  Vasta Kata 10. november 2017 at 17:35

  Mul ka valus polnud)). Suts ebamugav tunne, aga mitte valus.

 • Avatar
  Vasta Meeli Jõesaar 10. november 2017 at 14:05

  Ma ka väga narveerin tuleb spiraali paigaldamine. Nüüd ,kui teie postitust lugesin rahunesin maha! Aitähh, et sellest kirjutasite !

  • Mallukas
   Vasta Mallukas 10. november 2017 at 15:40

   pole hullu midagi!

 • Avatar
  Vasta Laura 10. november 2017 at 13:18

  Kuidas peaks üldse kàituma kui määrima hakkab, tampooniga? 😀

  • Avatar
   Vasta A 10. november 2017 at 13:39

   Määrimise puhul lihtsalt pesukaitsmest ei piisaks?:D

   • Mallukas
    Vasta Mallukas 10. november 2017 at 15:40

    ma arvan ka, et pesukaitse on ok.

 • Avatar
  Vasta Triinu 10. november 2017 at 12:49

  Äkki sulle eelmine kord pandi kuidagi valesti, et nii valus oli ja hiljem välja kukkus?

  • Avatar
   Vasta Ty 10. november 2017 at 13:37

   Mõtlesin just sama. Paigaldamine ei olnud mul kummalgi korral valus…

   • Mallukas
    Vasta Mallukas 10. november 2017 at 15:40

    Ma muuseas ise mõtlesin ka sama korraks. Seekord näiteks peale seda paigaldust vaatas UHga üle ka, et kas on ikka ilusti paigal. Eelmine kord ei vaadatud

    • Avatar
     Vasta Kerttu 10. november 2017 at 18:46

     Tasuks siia kirja panna sjelle tjohtri nimi, tundub prof spiraalitaja ?

     • Mallukas
      Mallukas 10. november 2017 at 20:31

      ma ausalt ei tea ta nime peast 🙁 itks oli keegi 😀

  • Avatar
   Vasta kate 10. november 2017 at 21:04

   Spiraali panemine v6ib kyll valus olla. Mul ja teistel tuttavatel oli.

   Aga naljakas oli lugeda! Ma ei salli neid niisama arsti kylastusi. Elan valismaal ja kui esimest korda lapsega hambaarsti juurde minna, siis yle $100 on konsultatsioon ja ei tehta midagi sellel ajal.

  • Avatar
   Vasta Vaike 10. november 2017 at 23:23

   Nii palju, kui ma oma ema jutust aru olen saanud, siis välja tulla võib ikkagi.