AVALDAN ARVAMUST

peaks blogi kinni panema….?

30. november 2017

…sest mul vist pole piisavalt paks nahk? Ma olen ajaga õppinud jälestama sõnapaari “paks nahk”. Öeldakse, et see peab igal blogijal olemas olema, muidu peab kirjaneitsi ametist loobuma. Muidu ei olla võimalik iseenda mõtteid ja tundeid inimestega jagada, sest paksu nahata võtad sa negatiivse vastukaja sinu enda olemusest liiga hinge ja kukud kuskile musta auku.

Tegelikult kaudselt nõustun, aga teisest küljest tahaks jõuetult iniseda, kui keegi jälle seda paksu naha juttu ajab. Huvitav, päris elus, kus ma ka samamoodi inimestega suhtlen ja jagan enda tundeid ja olemust, ei nõua keegi mult paksu nahka. Muidugi päris elus ei jäta mulle keegi anonüümseid kirju ka värava taha postkasti. Okei, ÜKS kord üks skiso jättis mulle kunagi käsitsi kirjutatud kirju, kuidas ta mu surma ootab, aga see oli nii dramaatilise ja halenaljakas, et polnud selle jaoks vaja isegi mitte keskmist nahka, paksust rääkimatagi. Haige inimene, las kirjutab, kui huvi pakub. Kuna ma ei reageerinud, siis ta enam ei viitsinud, ning läks kedagi teist ahistama. Ja nagu muinasjuttudeski – kui ta surnud pole, jätab ta siiani enda vihakirju inimeste postkasti.

Aga ma ei saa aru sellest jutust, mida ma ka enda kohta kuulnud olen. Et kui pole piisavalt paks nahk, siis vot ärgu olgu blogija. Üks bogija, kes kuskil kommentaariumis kirjutas midagi sellist, et Mallul tulevad need hood periooditi, et ühel hetkel on mustas masenduses ja nii eee…haavatav ja kassib, teine hetk jälle nagu ei ole. Ta küll otseselt nii ei sõnastanud ja eks ta võib enda arvamust täpsustada, aga ma sain nagu aru sellest nii, et kui sul pole piisavalt paks nahk (öäkk), et 24/7 olla tugev, ükskõikne, humoorikas, lõbus ja enesekindel, siis pane heaga pillid kotti ja blogi lukku, sest noh, järelikult see pole sinu jaoks.

Võtsin kohe selle aja ja otsisin selle lõigu üles, loodan, et ma kedagi ei pahada selle tsitaadi välja toomisega, lihtsalt konkreetselt see lõik minus neid mõtteid tekitaski:

Mallukas on minu jaoks ka ehe näide sellest, et ongi mindud natuke liiga kaugele, nii kaugele, et ei tulda tegelikult enam hästi kriitika (ja ka vastiku mõttetu pasarahega, mida paratamatult tuleb!) toime, aga samas tagasi ka ei tõmbuta, et oma pere ja tervist hoida. Tal käivad need mental breakdownid periooditi ja lainetena. Selles juhtumis mina ei süüdistaks mingeid TEISI, vaid ikkagi inimene ise elab oma elu. Asi ei ole ju ainult blogijates, kes äkki kuulsusega ja seeläbi ka kriitikaga (ka sõimuga) toime ei tule, vaid üleüldse igasugustes kuulsustes. Kaua sa kirjutad vastu, et ärge sõimake või ärge tehke nii või ärge tehke naa. Kohane ise. Muuda midagi, näiteks teemasid, tõmbu tagasi, kui ikka selle tähelepanuga päris toime ei tule. Seda on ka paljud suured kuulsused teinud. Ma ei näe sellises aja maha võtmises midagi halba.

Arvestades, et ma isiklikult ise enda elu elan ja eeldatavasti ka sellega seetõttu kõige rohkem kursis olen, siis tahaks sellise kamajura lugemise peale jõuetult ohata. See on ju puhta rumal jutt! Ma saan muidugi aru, et mitte keegi teine pole ennast vist veel blogimaailmas nii “paljaks” võtnud, kui mina. Keegi teine pole oma isiklikku elu nii avameelselt letti ladunud ja mitte keegi teine ei saa ka ette näidata nii palju lugejaid, mis omakorda tähendab seda, et võimalus mingi ussi blogisse sattumisel on 10x suurem, kui enamikel väikestel blogijatel.

Muidugi on kena mõelda, et ooo, ma olen nii äge ja eriline blogija, minu kommentaariumisse “plankton” ära ei eksi, mina olen vot niisugune ja minu lugejad on ka sellised, sest vot mina olen nii äge, hea ja mõnus. Mõneti peab see paika, sest iga inimese blogisse eksivad ära ka palju neid, kes ongi blogi autoriga sarnased – samad arvamused, sama mõttemaailm. Seega on tore ju sellistega oma kommentaariumis arutada. Mul olid ka alguses blogis jube palju selliseid. Paraku, mida rohkem rahvast kuskile tuleb, siis satub sinna sekka igasuguseid. Nõnda siin ka. Ja üldiselt ma ütleks, et ma tegelen sellega päris hästi. St, oman seda kuramuse paksu nahka, mida siin niiväga nõutakse, kuigi ma ei saa aru miks. Miks on kuidagi vale vahepeal murduda, kas me mitte kõik ei tee seda? Vahet pole, kas paneme blogisse kirja või ei pane, aga meil KÕIGIL on hetki, kus on tunne, et kurat, midagi ma ei oska ja millegagi ma hakkama ei saa ja kõik läheb muudkui perse ja üldse vastik kass. Kas ma eksin? Kas pole mitte igaühel? Ma eeldan, et ikka nagu on, eksole.

Ja kuna ükski tunne ei kesta igavesti, siis käivad ka need periooditi ja lainetena. Enamasti on hea, aga vahepeal on sitt. Kas see mitte elu pole? Et kui ma tõesti ei suuda ALATI olla tugev ja emotsioonitu, siis ma peaksin “tagasi tõmbuma, et oma peret ja tervist hoida”. Kas ma peaksin siis elamise ka ära lõpetama, sest ma järelikult ei saa sellega hakkama. Kujutate ette. Mõni päev on hea tuju, mõni hetk on paha tuju, tuleb ja läheb lainetena – väga ebanormaalne! Kuidas julgeb?! Peaks vist pere kamaha jätma, mõni päev nad käivad mulle kõik nii ajudele, aga teine päev tahaks pooleks kallistada ja musitada. Võib-olla peaks enda vaimse tervise pärast lihtsalt minema jalutama, ehheee. Nalts!

Üldse ei eita, et mul on olnud madalpunkte, nagu öeldud, kõigil on. Aga mitte kunagi ei ole need madalpunktid alguse saanud mingisugusest kommentaarist või millestki, mille vastu “paks nahk” aidanud oleks. Kõik sellised pahad tujud tulevad ikka millestki, mis enda elus toimub ja vot sellisel “haavataval” momendil on lihtne lasta ennast mõjutada ka suvalisest sitast, mis sinu pihta loobitakse. Mis siis, et tavalisel päeval pühiksid sa sita maha ja elaks edasi, ainult natukene sitasena, aga mis seal ikka.

Ma olen ju ka ainult inimene ja minu enda meelest võrreldes enamike inimestega on mul see kurikuulus paks nahk täitsa olemas. Ei taha siin nüüd enda saba kergitada, aga ma olen kindel, et enamik inimesi nutaks iga päev looteasendis, kui nad saaksid enda kohta lugeda igasugust jama, mis netis liigub. Eile kirjutas Paljas Porgand väga kena postituse, kus ta toob välja, miks on raske blogijatel olla “mina ise”. Sest kohe, kui sa enda päris mina näitad, hakatakse seda maha tegema ja see tegelikult ON kohati keeruline. Kes ikka tahaks, et kõiki su eluvalikuid kritiseeritakse ja naeruvääristatakse. Olgu sul see kuradima nahk nii paks, nagu jalaseenega vanamutil Stroomi rannas, või õhukene nagu juuksekarvake, ega MEELDIDA ei saa see kellelegi. Okei, tegelt vist igasuguseid imelikke on, mõndadele äkki meeldib, ma ei tea.

Mina näiteks ei kavatse blogimisest loobuda. Eriti veel selle pärast, et ma mõnele ei meeldi, või selle pärast, et mul mõnikord vesi üle pea kokku jookseb ja ma dramaatiliselt kokku varisen. Ma võiksin tegelikult oma varisemised privaatselt ka ära teha, kas see teeks mind siis tugevamaks inimeseks, või oleksin ma selle võrra parem tugeva inimese teeskleja?

Mul pole üldse probleemi oma elu teiega jagada. Mul pole kahju näidata enda päris mina, vahet pole, kas vahepeal on see positiivne ja tore, teisel hetkel looteasendis halisev nukker kuju või kohati mõtlematu ja taktitundetu tõbras. Seda viimast, tunnistan ausalt, ei tahaks ma isegi näha, aga noh, ma saan ainult proovida, lõpuks olen ikka inimene oma vigade ja sigadega. Ja mulle meeldib olla nii aus ja siiras ja haavatav ja kõike seda, sest ma päris elus ei julge üldse selline olla 😀 Kümnetele tuhandetele netis olla võib, aga kui suurt pingutust nõuab minult nende tunnete sõnadesse panemine, te ei kujuta ettegi.

Seega, nagu ütleva laulusõnad: mina jään. Ma jään olema mina ise ja mul jääb üle ainult loota, et see mina ise ajas paremaks läheb. Mul on juba kõriauguni sellest, et aus ja otsekohene peab ilmtingimata võrduma kellelegi halvasti ütlemise või haiget tegemisega, kuigi ma vanasti ka ise aktiivselt sama taktikat kasutasin. Vaata, ma kunagi rääkisin sellest, et ma mõtlen kõik oma tunded läbi ja üritan aru saada, miks nad mu sees on. Ja iga kord, kui mul tekkis tahtmine kirjutada kellestki konkreetsest inimesest naeruvääristav postitus “mis on ainult konstruktiivne kriitika ja eelkõige NALIII!” mõtlesin ma välja, et ma olen lihtsalt kade ja mul pole oma ajaga paremat teha. Rohkem inimesi võiks selle peale tulla, siis poleks kellestki meist paksu nahka vaja 😉

Pille kirjutas ükspäev nii hea postituse ja kuigi ma tundsin, et vahepeal saan ka mina seal “pragada”, siis pani see mind ometi mõlema, et jah, miks ma EI peaks iga reklaampostituses teada andma, et see on reklaampost, ega see mul tükki küljest ju võta! Ja tõesti on naljakas, et kõige rohkem kurdavad eetilisuse puudumise üle kõige ebaeetilisemad inimesed ja pidevates ärapanemistes kõige suuremad ärapanijad ja solvuvad kõige suuremad solvajad ise. Nagu mulle meeldib korrutada, teiste juures häirib ikka see, mis tegelikult alateadvuses enda juures ei meeldi.

Nüüd see paneb mind mõtlema, et kui mulle ei meeldi, et mulle öeldakse, et ma ei tule selle blogivärgiga hästi toime, et kas ma siis ise hinges tegelikult tunnen, et ei tulegi? Teate, ausalt, mõnikord HARVA jah, tunnen küll, et ei saa hakkama, aga mõistusega saan aru, et kui mina ei saa, kes siis üldse saab. Ma olen ju Mallukas, kallid sõbrad 😀 Nahk on osade kohtade pealt paks nagu Soome mammi tagumik, teise kanni pealt õhuke nagu kevadine jää. Loodan, et ma teile ikka nii sobin.

Be cool!

Loe ka neid postitusi!

64 kommentaari

Jäta kommentaar

 • Avatar
  Vasta Gauchy 1. detsember 2017 at 21:40

  Ei tea kas sa minu postitust loed, kuid mäletan kuidas vaatasin lõpurasedana korduvalt ja korduvalt üle sinu videot kui ootasid Lendet ning sul kodus valud hakkasid..olid peaaegu nutma hakkas kui pisar silmil ütlesid “Ma nii kardan”.
  Miski selles videos andis mulle midagi.. Justkui sain teada, et haavatav olla ja kartmine on ok. Kanglast ei pea mängima.
  Ja kui laps käes sünnitusmajas nii rahulolevalt teatasid “olen elus”! Uhh. Nii äge. See kõik andis sõnuseletamatult palju jõudu. Sain aru, et kartmine on ok ning kõik samas tehtav! Oled suureks abiks olnud. Aitäh sulle!!

  • Mallukas
   Vasta Mallukas 1. detsember 2017 at 21:48

   Nii armas, aitäh!!

 • Avatar
  Vasta Tyy 1. detsember 2017 at 13:56

  Sinu reklaampostitused mulle meeldivad, aga see ei tähenda seda, et ma selle peale kunagi midagi ostma oleksin tormanud. Kuigi ma pean su arvamusi ausaiks, ei kaota ma oma enese mõtlemisevõimet ja elukogemust.
  Ma lootsin sealt lingist lugeda teemal – kõige suuremad ärapanijad ja solvujad kõige suuremad solvajad ise. Mullegi meeldib mõte, teiste juures häirib ikka see, mis tegelikult alateadvuses enda juures ei meeldi.
  Kaudselt see nii ehk oligi . Lisan mida Pille postitusele vastasin.
  Hm, minu jaoks jäi see reklaami mainimise vajadus arusaamatukas, mis vahet seal on? Otsuse teen ikka mina ise. Kui ei huvita jätan vahele või pooleli. On väga vähe inimesi kelle kiitus/reklaam mulle korda läheb. Või oli asi selles et kirjutad ise “head” reklaami asjust mis seda sinu jaoks tegelikult pole või asjust mis sind ei huvita ja sellest tekib endal öäk ja sitamaitse suhu? Sellest soov vältida reklaam posti lugemist mujal? Reklaam on reklaam ja kõik teavad ju et tootja ja müüja huvi on palju müüa , mitte endale tuhka peale raputada. Nii et teatav kriitikameel lugejapoolt on eeldatav osa.
  Ainus põhjus reklaami hoiatuseks on – anda võimalus postitus vahele jätta.

 • Avatar
  Vasta Carry 1. detsember 2017 at 09:31

  P.S nüüd on mul väljendiga “paks nahk” stroomi ranna muti kand silme ees :(((

 • Avatar
  Vasta Carry 1. detsember 2017 at 09:26

  Tead..meil on kuidagi ühiskonnas (just Eestis) kombeks, et oma tunded, must pesu ja muu säärane jäetakse koduseinte vahele..seda ei jagata teistega. Sest ei taheta olla teiste silmis haavatav ja nõrk. Sina aga tuled ja laod kõik välja..võimalik, et see pole paljudele iseloomulik joon ja sinust lihtsalt ei saada aru. See pole kohe kindlasti põhjus, miks blogi sulgeda.
  Kas selle kirjutise autor mõtles aja maha võtmise all üldse blogi sulgemist?
  Aga noh..vahet nkn pole)).
  Ole tubli edasi, sest paljud ikkagi armastavad sind nagu sa oled, näevad su arengut blogijana ja ei soovi halba!

 • Avatar
  Vasta Tyy 1. detsember 2017 at 04:32

  Sa poleks pooltki nii huvitav, kui su emotsioonid siin oleksid üks lõpmatu sirge joon, ei ühtegi võnget, tõusu ja langust! 🙂 Kõrvus kõlab ja silme ette tuleb see monitori piiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii kui inimese süda seiskub.
  Sellist igavat ininat ma sinult küll ei oota. Ole nagu oled ja pea vastu kui vastu kobisen. Alati ei näe me asju samamoodi, no ja siis? Ma arvan, et meelega lauslollust ja tahtlikku solvangut sulle ei kirjuta. Ent see mida mina või sina ridadevahelt välja loeme ongi probleemide allikas, sest me ei tea mis tooniga on sõna õeldud. Proovi sõna “lollakas” öelda vihaselt, siis nummilt, imestunult jne. Ka lugejal on vahel pahurad päevad ja siis ta loebki selle nummi variandi tänitavalt või muul tõredal moel välja.
  Enda säästmiseks gurpeeri arvustajad ja sea selle kohta enesele hoiakud.
  Näiteks- Psühhiliselt haiged või sotsiaalselt ebaküpsed– see pole nende teha, et neil ei ole rohkem antud.
  Kriitikud ja paksunaha nõudjad–Anna neile andeks, sest nad ei tea mida nad teevad.
  Konstruktiivne kriitika– ok selle üle ma mõtlen…. võibolla
  Fännid– kõik ei ole kuld mis hiilgab
  Tite mammad üleolevalt võrdlevad–vaata pilti suuremalt,
  liighoolitsevad õpikujärgijad–enesepiitsutajad
  naturaalse kummardajad–ära unusta su laps suurks saades ei ela akvaariumis.ud
  Kogemusnõustajad –vahel saab hääd nõu aga kui mina ei vaja seda nõu siis ehk mõni lugeja?

  Ma mõtlen, et nahka ei peagi paksuks kasvatama, pigem aitab kui saad aru, et teine on oma teel just seal kus ta parasjagu on ja mõne aastapärast imestb isegi enese üle. Eks sinugi sallivus ja kannatlikkus ole kasvanud. Viriseme aeg-ajalt kõik peaasi et liiale ei läe. Auru peab ka välja lasta saama.
  Jõudu, sulle!

  • Avatar
   Vasta MP 1. detsember 2017 at 16:02

   Ohh, kui hästi kirja pandud ja sõnastatud! +100 selle peale 🙂

 • Avatar
  Vasta Gerly 1. detsember 2017 at 01:33

  https://www.rahvaraamat.ee/p/uus-maailm-elusihi-mõistmine/17711/et?isbn=9789985975985 Soovitan sulle seda raamatut lugeda. Avab maailma hoopis teises vôtmes ja ôpetab tulema iseendaga toime ja teistega.
  Kôige rohkem on see ôpetanud mulle, et kôik me mângime erinevaid rolle ja iseend leida on ikka paganama keeruline.

 • Avatar
  Vasta K 30. november 2017 at 21:41

  Väga vahva pilt Marist, kompa on kogemata (?) ägedalt välja kukkunud, see palm taga oleks nagu mingi haldjakroon tal 🙂

 • Avatar
  Vasta M 30. november 2017 at 19:54

  Tegelikult blogija kommentaarium on sama kui poes kliendid. Sinu ”palk” on sinu lugejaskond .Kirjuta kui hästi sa soovid aga nii kaua kui sa seda blogisse teed siis on sul vaja lugejaskonda et teenida oma palk.Kuna sul lugejaid on palju siis järelikult oled su blogi atraktiivne . Miks su blogi loetakse on ju keeruline teada . Usun et on palju neid kes sind jumaldavad kuid samas kindlasti neid kes loevad ja naeravad pihku ,et pigem nagu halenaljakas. Et lihtsalt lõbus on halenaljakat lugeda . Samuti oled sa ju osav kommentaare kustutama nii et milles probleem ? Lase need kommentaarid läbi mis sulle kasu toovad ja ülejäänud on savi. Sa oled iseenda peremees ja teed kuidas soovid . Mina loen su blogi ja ka kommentaare (harva kommenteerin küll ise kuid vahel) . Kommentaarium on ju feedback ja isegi mõni ”halvem” kommentaar ei pea olema kahjum . See et ka sinul on tunded pole uudis .Meil kóigil on kuid enamud ei jaga oma pereelu kõigiga vaid elavad seda enda ja oma lähedastega . Sina oled valinud jagada inimestega kóike ,seega pole ju boleemikat ,loogiline er arvamusi on ühest nurgast teisse ,kõik ei saagi ühtmoodi elada ja mõelda .Selleks ju kommentaarid ongi et omavahel arutada ja kommenteerida ,mida keegi tollest teemast arvab . Ära alahinda oma lugejaid ,usun et nad on suur osa sinu võimalikust edust ja olgu see nahk nii paks kui tahes ,ka lihtlabane poemüüa peab ju teinekord keele hammaste vahel hoidma . Usun et töö on töö ja olgu see nii lõbus kui tahes siis ikka teinekord tuleb ette eksimust ja vaja end ületada

 • Avatar
  Vasta Krista 30. november 2017 at 18:47

  OH GOD, how I like u! (Saada natuke sooja meile siia, pliiiiiiiiiis!) 🙂

 • Avatar
  Vasta kersti 30. november 2017 at 18:03

  utleks et jatka samas vaimus,pole blogi kohta midagi halba oelda..

 • Avatar
  Vasta Kristiina 30. november 2017 at 17:10

  Kunagi (päris ammu :D) tulin Sinu blogisse siiralt uudishimust, et kes see Mallukas siis selline on, kellest nii palju juttu igal pool on. Nüüd käin vahel isegi piilumas, et kas mul äkki mõni postitus juhuslikult vahele jäänud on. Alati väga meeldiv ja meelelahutuslik lugemine. Eriline kommenteerija pole olnud. Aga siia alla mõtlesin, et pean kirjutama.
  Jõudu ja jaksu edasiseks!

  • Mallukas
   Vasta Mallukas 30. november 2017 at 17:36

   Tore, et tulid ja veel parem, et käima jäänud oled. Jaksu tarvis ja aitüma!

 • Avatar
  Vasta Kristi 30. november 2017 at 17:09

  Sõbralikult öeldes, kui Sa nüüd isegi kogu oma praeguse jutu kõrvale jätad ja mõtled, et mitte ühegi teise tööga ei saaks Sa käesolevas elus nii mugavalt elatud, siis ei teki isegi mitte küsimust, kas jätkata või mitte.

  • Mallukas
   Vasta Mallukas 30. november 2017 at 17:13

   Olegm ausad, mul EI olegi küsimust, kas jätkata või mitte. 100% kindel on see, mis ma teha tahan ja kui veel ära ka elatud nii saab, siis no mis nii häda elada 😀

 • Avatar
  Vasta Liisukas 30. november 2017 at 15:33

  Tere!

  Ma hakkasin su blogi lugema kui magistrantuuri läksin täistöö kõrvalt.
  Kui ikka närvid läbi läksid vahepeal, siis tulin su blogi lugema ja naersin südamest.
  Igatahes lõpetasin cum laude ja võiks öelda, et osake sellest on ka tänu sinu toredale blogile.
  Paksu nahka tõesti ei saa meetrite viisi kasvatada. Tõde on see, et planktonit on meie inimmeres tohutult.
  Ei saa ka öelda, et saa üle… Kui mõnikord ei saagi üle, mis siis ikka. Tuleb uus päev, kus on jälle rohkem jõudu ja rõõmu ja elu tundub jälle ilus:)

  • Mallukas
   Vasta Mallukas 30. november 2017 at 17:37

   No vot, ma nüüd hakkan edaspidi kõigile rääkima, et ma lõpetasin kaudselt cum lade! 😀 Aitäh!

   • Avatar
    Vasta SK 1. detsember 2017 at 14:26

    sul on nüüd Blog au lait!

 • Avatar
  Vasta väga väga naine 30. november 2017 at 15:28

  Sa kinnitad mu südant =)
  Jaa, muidugi, ka mina ei lõpeta blogimist. Sel lihtsal põhjusel, et ma tahan kirjutada ja mulle meeldib ja siis oleks ikka eriti nõrk ja arg loobuda sellest, mis meeldib, sest vahepeal saab haiget.
  Aga see tunne, et ma ei händli ära nii hästi, kui mingid Ideaalsed Inimesed – noh, ses osas praegu kinnitasid mu südamikku täiega.
  Et noh, jah, ma saan vahel haiget. So what?! Ma ei ole seepärast halvem inimene, pigem isegi parem!

  • Mallukas
   Vasta Mallukas 30. november 2017 at 17:38

   Keegi ütles hästi, et solvumine on solvuja enda asi. Solvuda ju võib, kes keelab. Põhiline küsimus on minu jaoks, et miks üldse solvama peaks? Mis see annab?

   • Avatar
    Vasta Pille 30. november 2017 at 20:23

    Ma olen kuulnud mingit sellist ütlust, umbes et solvuda ei ole mõtet sellepärast, et
    a) “solvang” vastab tõele ja mis mõte on tõe peale solvuda??
    b) “solvang” ei vasta tõele ja no mida sa SELLISE asja peale peaksid solvuma, mis isegi tõsi pole?

    Edaspidi siis mõelge esmapilgul riivavate ütlemiste peale selle mõttega, et kas öeldu vastab tõele või ei vasta tõele ja kokkuvõttes jääb ikkagi üle ainult mitte solvuda 😀 🙂

    Minu enda puhul ei toimi muide, lihtsalt ütlen 😀 Aga teoorias väga lebo.

   • Avatar
    Vasta notsu 1. detsember 2017 at 17:11

    mina solvun solvamise peale kõige rohkem selle pärast, et pmst ütleb solvaja lihtsalt teiste sõnadega: “ma tahan sulle halba”. annab vaimse löögi. ja ma saan sellest haiget nagu füüsilisestki löögist.

 • Avatar
  Vasta B.Bligzna 30. november 2017 at 15:27

  Damn girl, way to go!!
  Kallis Mariann sa oled ja jääd mu kõige lemmikumaks inimeseks. Sellist sõnaosavust, normaalsust ja ausust ei kohta enam niisama naljalt.
  Jah, haters gonna hate, kuid selg sirgu ja võidukalt edasi. Päeva lõpuks me oleme kõik ikkagi inimesed, normaalses ühiskonnas võiksid emotsioonid siiski lubatud olla.

  • Mallukas
   Vasta Mallukas 30. november 2017 at 17:38

   Issand, kui nunsad sõnad :D! Aitäh!

 • Avatar
  Vasta Helina 30. november 2017 at 15:08

  Mõtlesin tükk aega kas kirjutada või mitte aga kuna selle üle juurdlema hakkasin siis tühja kah, pigem juba kirjutada. Olen Sinu blogi jälgija juba mõnda aega ja ausalt, ma vahel käin lausa vaatamas, et äkki on juba postitus 😀 Sinu postitused on humorikad, ausad, siirad ja mis peamine oled alati Sina ise. Maskiga Printsesse on maailmas juba piisavalt.

  • Mallukas
   Vasta Mallukas 30. november 2017 at 17:39

   No aitäh, Helina!

 • Avatar
  Vasta Karolin 30. november 2017 at 14:52

  Kullakene, hei!
  Oled Sa nüüd selle jutu peale mõtelnud ka, et paks nahk on puudu hoopis neil, kes lasevad end Sinu blogist “häirida” ja nii, et see neid nõnda kiunuma võtab ? ????
  Ja huvitav, kelle elu oleks ühtlane ja peegelsile ilma “pahatujuperioodideta” … noo, näidake mulle mõni … mannekeen Kaubamaja aknal? Jaa, tunnen teda küll ??üleeile vahetati ta käsi välja, vaevalt, et temagi “tuju” seepeale heaks jäi ?????
  Naerata edasi – nagu Sa isegi oled mõistnud : teiste “vigasid” oskavad otsida kõige paremini need, kellel need omal olemas on … see on nende kannatus, mitte sinu oma – astu mööda, ära võta omaks ja kui aega ja tahtmist – loe Marilyn Kerro blogi tänast postitust : me kõik, kirjutajad, püüame ju jagada maailmale endast parimat ?

  • Mallukas
   Vasta Mallukas 30. november 2017 at 17:40

   Imelik on see, et ma üritan üldse mitte kedagi häirida ja laias laastus rääkida pigem iseendast, mitte teistest. Seega on tõesti imelik, et ka see kellelegi vastumeelne on 😀

 • Avatar
  Vasta Vaike 30. november 2017 at 14:39

  Ma olen enam kui kindel, et need tagasi tõmmata soovijad kraabiks seina, kui ei saaks lugeda, et kellelgi vahepeal masekas on. See annab ju kaifi, kui on. Näe, heheee, sitakott, ei saa oma eluga hakkama! 😀 Neid blogijaid sõimatakse ju ka, kes “esitavad oma elu roosamannana nagu kõik oleks kogu aeg lill”. Öeldakse, et ei viitsi selliseid “feike” lugeda. Ma ikka hoian perekooli blogiteemadel silma peal, sest see on nii mõnus meelelahutus. 😀

  • Mallukas
   Vasta Mallukas 30. november 2017 at 17:41

   See oleks eriti õudne neile. Ma vist peaks hakkama tegema parooliga poste “maailma kõige halvem päev”, “ma ei suuda enam!”, “VALETAJAD!!!” ja muud sellist skandaalset :DD

   • Avatar
    Vasta Triinu 30. november 2017 at 18:31

    Jah! See paneks veel eriti seina kraapima. 😀

 • Avatar
  Vasta Liina 30. november 2017 at 14:34

  Vot just sellepârast ma sinu blogi loengi, et sa näitad ennast sellisena, nagu sa oled, koos oma kasside ja ahastustega ja naeru ja naljaga:)

 • Avatar
  Vasta o 30. november 2017 at 14:29

  Ainult lits peab kõigile meeldima.

  Aga tegelikult ma tahtsin hoopis seda öelda, et jabur on hoopis kuidas selliste kommentaaridega tehakse teiste inimeste solvamisest normaalsus. Muidugi ei tasu solvuda selle peale kui keegi kibestunud inimene su kohta kuskil mingi õela kommentaari kirjutab, aga sellist käitumist tuleks tegelikult taunida, mitte inimese reaktsiooni sellele. See on ju klassikaline ohvrisüüdistamine!

  Ehk et kirjutagem nii, et julgeks ka päris elus oma sõnade eest vastutuse võtta. 🙂

  • Avatar
   Vasta hjk 30. november 2017 at 14:54

   Meeldis väga see mõte, et sellist solvamist peaks taunima, mitte reakstsiooni sellele.

   Ma olen ka alati mõelnud sellele, et inimesed ajavad igasugu jura suust välja ja siis viskavad nipsakalt, et saa üle ja kasvata paks nahk või kao oma urgu. Umbes nagu inimesed, kes on tundlikumad või kergemini haavatavad peaksid üksi kuskil pimedas nurgas kükitama, sest mõnitamine, räige ropendamine ja ülbitsemine on tänapäeval “arvamuse avaldamine” ja oma asi, kui hinge võtad. Mina isiklikult eeldaksin, et inimesed suudavad oma arvamust ja kriitikat ka konstruktiivselt ja viisakalt väljenda. Aga tundub, et internetis on lootusetu oodata inimestelt viisakust ja taktitunnet.

  • Avatar
   Vasta väga väga naine 30. november 2017 at 15:29

   Ilusti ja hästi öeldud.
   Tõesti.
   Asi pole ju haavunus, vaid ei ole, krt, vaja öelda/kirjutada välja kõike, mis sülg suhu toob!!!

  • Mallukas
   Vasta Mallukas 30. november 2017 at 17:43

   Ma nõustun. Mul oli kunagi ühe inimesega nii, et tema solvas mind, mina solvusin ja selle peale leidis tema, et mul ei ole õigust solvuda, sest a)tahab aidata b)see ju huumoriga öeldud c)ta on vanem ja teab paremini kuidas ma oma elu elama pean 😀

   Nagu, kui keegi mulle ütleb, et ma olen teda solvanud, siis ma vabandan, eriti kui solvamine ei olnud tahtlik. Tundub nagu lasteaia viisakus, aga mõni vanamutt ei tea siiani. Samas, ega ma ka ise alles hiljuti taipasin,kuidas normaalne maailm töötab, ka mitte kõige värskemas eas enam 😀

 • Avatar
  Vasta Carmen 30. november 2017 at 14:27

  Ahjaa, paksu naha kohta veel niipalju, et sul on tegelikult kordades paksem nahk võrreldes teistega. Paljas porgand ka just kirjutas mingi taolise postituse ja mainis seal, et tal on raske periood ja blabla ja las inimesed siis kritiseerivad seda fassaadi mis ta loonud on, sealjuures siis tunnistades, et ta on loonud teatava feik fassaadi endast, kas siis piltide või teksti näol. Jättes kirjutamata kodust, perest, kallimast, tehes fotoshopitud megailusaid pilte jnejne.. Et selle fassaadi kriitikat on kordades lihtsam taluda, mis on tõde..
  Sa oled see kes sa oled ka blogis ja enesestmõistetav, et mõnikord sa võid ka murduda õelate kommentaride peale, aga see on ka loomulik, sest kommentar käib sinu enese pihta! Mitte mingi fassaadi või müüri pihta. See, et sul on üldse julgust nii avalikult endast kirjutada näitab tugevust. Minu poolt on sulle alati suur respect ja oled mu lemmikblogija alati olnud 🙂

  • Mallukas
   Vasta Mallukas 30. november 2017 at 17:49

   Palja porksiga on naljakas lugu. Enne oli nii, et iga kord kui ma ta blogi lugesin, siis pööritasin silmi. No ala kirjutab reklaamartikli telliskivist ja pildid on sellised, et ah ma siin niisama poolpaljalt, tellis tisside vahele surutud ja sensuaalne nägu peas. Mõtlesin, et no on naine. Iga postitus = poolpaljad seksikad pildid. Isegi mõtlesin, et teen postituse, kus viskan nalja selle üle, et teen nn nalja reklaaamartikli maailma ebaseksikamale asjale, ala jalaseene eemaldaja ja siis pildid on mingi mina kiiimas näoga võssis, kreem sensuaalselt pihus.

   Siis ma mõtlesin, et no mis ma sellest ikka teen. Seksikat naist on ju hea vaadata, aga mis ma seal oma voltidega ikka võssis koperdan. Ja siis mõtlesin edasi, et krt ma olen ikka järelikult päris kade inimese peale, et mind ilusa naise seksikad pildid nii härivad. Ja väike edasiarendus sellest mõttest jõudis sinna, et kuna ma ise olen ka päris edev inimene ja meeldib pildile ronida, siis 100%, kui mul oleks palja porksi nägu ja keha ja fotogeenilisus, siis nui neljaks oleksid mu kõik postitused täis samasuguseid pilte. Ausalt, ilma naljata 😀 Tänast postitust kaunistaks näiteks mingi pilt, kus ma oleks mustas seksikas nahkkostüümis varemetes ja näitaks ülbe näoga fakki :D!

   • Avatar
    Vasta Ty 30. november 2017 at 20:45

    Bhahahahaa no nii hea eneseanalüüs!!!! Arvan, et ma teeks sama, kui püss oleksin!

    Keep up the good work, Suur M! 😀

 • Avatar
  Vasta Lilli 30. november 2017 at 14:23

  Aa seda ka, et Mari on nii äge ja päevitunud ja nunnu!

  • Mallukas
   Vasta Mallukas 30. november 2017 at 17:49

   Jaaa! 😀

 • Avatar
  Vasta Kätlin 30. november 2017 at 14:23

  Sobid, väga hästi sobid. Just sellepärast, et sa oled “päris”. Ausad ütlemised, emotsioonid, jutud, arvamused, kommentaarid. Ei pea oskama ridade vahelt lugeda, et mõista- ooota, mis ta nüüd sellega mõtles??? Loen veel mõnda blogi ja näääääh… Sina oled siiani see ainus, keda igapäevaselt loen. Miks?
  1) Sa kirjutad paganama hästi
  2) Ausus
  3) Huumorimeel
  4) Hea on teada, et ma ei ole ainus, kellel löövad vahe lained üle pea kokku ning teisel hetkel vajud diivanile ja mõtled “krt, ma olen ikka üks õnnelik inimene küll!”
  5) Oskus enda üle naerda ning kirjutatada ka sellistest seikadest, mis meid igaüht tabab, kuid keegi ei julge kõvasti välja öelda. Me oleme inimesed, kõigil ju juhtub!

  Kui sa kunagi peaksid blogimise jätma ( sa ei teeks seda ju?), siis ole hea ja kirjuta raamatuid, sest mida ma peaksin siis lugema või telefonist skrollima, kui und ei tule või vaja aastasega 2 tundi liikumatult diivanil lamada, sest tema otsustas sinu süles und teha!
  Be cool!

  • Mallukas
   Vasta Mallukas 30. november 2017 at 17:50

   Aitäh! Ja ära muretse, ma ei jäta. Kammoon, simmo! 😀

 • Avatar
  Vasta Lilli 30. november 2017 at 14:23

  Oh täiega nõustun, miks ma pean aru andma, et vahel on kass ja halan ja vahel mitte ja mingi paikapanek käib, kes ma siis olen. Tavainimene, kõike on! Tahaks vahel kuskil kägaras pillida ja siis mõni teine päev pole mul sest sooja ega külma, miks ma pean valima või kellegi hinnangut kuulama, kõik on ju inimesed. Ja no, miks eeldatakse, et pean blogis ka valima, kes ma olen, et ühel hetkel lahmin midagi lolli, teisel räägin, kui hea ja nunnu on olla, kolmandal pillin, et ah pekkis kõik – oma blogi, oma värgid, päevad ei ole vennad ja see, et kõike on, ongi normaalne elu. Ma ei kirjuta ju mingit kindlates raamides olevat järjejuttu. Igatahes, segane kommentaar vist, aga noh, nõustun postitusega. Hoitakse kätt pulsil ja tehakse aruannet koguaeg, mis meeleolus blogija on ja mis meeleolus peaks olema, mõttetu värk.

  • Mallukas
   Vasta Mallukas 30. november 2017 at 17:51

   Lilli, otsusta nüüd ära, kas sa oled rõõmus või kassid, raske v????? Ja siis ela nii elulõpuni :D!

 • Avatar
  Vasta Aune 30. november 2017 at 14:16

  Big love Mallu

  • Mallukas
   Vasta Mallukas 30. november 2017 at 14:19

   tänks for the big love (kaks korda rusikaga südamele koputades nagu gansta)

 • Avatar
  Vasta Ma 30. november 2017 at 14:12

  Ma ei tea, miks mõni inimene arvab, et blogija peaks justkui mingi Jumal taevas olema, kellel ei tohi olla inimlikke emotsioone. See Sinust Sinu teebki, et Sa oled ehe ja näitad end täpselt sellisena, nagu Sa oled – kõigi oma plusside ja miinustega.
  PÜHA PAAVIAN!

  • Mallukas
   Vasta Mallukas 30. november 2017 at 17:51

   Püha paavian back at ya 😀

 • Avatar
  Vasta Evelin 30. november 2017 at 14:06

  Nii hea postitus!

  Ja kuidas ma seda viimast võrdlust naersin: nahk paks nagu soome mammi tagumik ja teise kanni pealt õhuke nagu kevadine jää:D:D

  • Mallukas
   Vasta Mallukas 30. november 2017 at 17:51

   No aga tõsi ta on 😀

 • Avatar
  Vasta Egle 30. november 2017 at 14:03

  Hei! Minule su postitused igatahes meeldivad, olen koguaeg jälginud ja lugenud su postitusi ja leian, et sa avaldad alati vaid oma arvamust nii magu sina asju näed ja see on viis pluss. Paljud ei julge ausad olla ja ilustavad asju sest kardavad kriitikat. Sina oled lihtsalt aus ja otsekohene inimene ja kui see kellegile ei meeldi siis ta võiks lihtsalt edasi kerida ja mitte lugeda . Jätka aga samas vaimus, jälgin ka edaspidi su postitusi ja elan kaasa ??????

 • Avatar
  Vasta Oobik 30. november 2017 at 13:58

  Tead, kui väga paksu nahaga olla, siis ei saakski blogist asja. Siis sa ei põleks ega säriseks ja blogi oleks tuim. Selliseid tuimi blogisid on juba omajagu ja ükski neist ei ole Mallukas ega saa selleks kunagi. Sisemine põlemine on puudu ja vettinud rondist säraküünalt ei saa, proovi kuitahes palju aastaid.
  Sul isegi reklaampostitused särisevad, nii et midagi oled ikka väga õigesti teinud küll. Õhuke nahk aitab kaasa, peaasi, et ise toime tuled.

  Plankton, jaah… Oi, see oli kole ütlemine, seal kus seda esmakordselt öeldi. Halvustav. Aga katsu sa vaalasid ilma planktonita elus hoida! Tänu planktonile püsivad ka vaalad. Needki vaalad, kes kiunuvad, et nemad üldse ei söögi ja planktonit pole nad unes ka näinud. Nendel vaaladel oleks aeg leppida, et ilma toitva planktonita on nemad väheke niruma toitumisega ja peavad äraelamiseks leidma muidki viise. Blogi ei toida neid. Planktonit vähe!

  • Mallukas
   Vasta Mallukas 30. november 2017 at 17:52

   Hehe, tead, see on esimene kord, kui keegi mulle selle planktonivärgi nii kenasti kirja paneb :D! Aitäh sulle selle eest, äge oled!

 • Avatar
  Vasta Sirru 30. november 2017 at 13:55

  See on ainuke blogi, mida ma aktiivselt külastan. Just meeldib, et postitused pole mingi roosamannaelu. Kui ma seda näha tahan, siis külastan Instagrami ja vaatan kuidas kõik elavad mōisates, reisivad, uued autod, super lapsed/mees jne :). Kindlasti on lugejatel sinuga sarnaseid jooni. Isegi nii palju, et õpetad uusi parasiitsõnu :). Mul mees küsis siin ükskord, et sul on mingi uus sõnakasutus “püha paavian” ei suutnud tuvastada alguses, kus see külge on hakanud aga siis blogi lugedes avastasin oh sa “püha paavian” siia sa maetud oledki :)!!

  • Mallukas
   Vasta Mallukas 30. november 2017 at 14:03

   Haha, sorri, ma nii naeran selle üle, et paavian siia maetud on :D!

 • Avatar
  Vasta Diana 30. november 2017 at 13:49

  Ikka sobid 🙂
  Lugejatele sa meeldib, sa kirjutad nii, nagu asjad on..
  Igaühel on õigus oma arvamusele, sinul ka..
  Kuigi inimesed on kõik nii erinevad, siis lohutan end aeg ajalt sellega, et kõigile ei saa meeldida 🙂 ma elan, olen ja tunnen..nagu me kõik!!
  Mulle sa meeldid ja mulle meeldib lugeda!!!
  Olen ka püüdnud vaikselt kirjutama hakata, küll oma nimega, aga mitte avalikult enda pildiga..
  Miks, sest see minu elu, minu tunded, minu teekond, minu läbielamised..tahaks rohkem kirjutada, mõtteid on, aga aega pole, pere ja töö kõrvalt!!!
  Tead, eile avastasin, et mul üks jälgija ja see inimene peab blogi peaaegu samal teemal nagu mina, saatusekaaslased noh 🙂
  Jutu point on ühesõnaga see, et Mallu sa oled armas inimene, isegi mu 9a neiu loeb, vaatab su videosid!!! Sa lähed korda!!
  Paid

 • Avatar
  Vasta Boffin 30. november 2017 at 13:33

  Mulle sa väga meeldid. Just sellisena nagu sa oled. ?

  • Mallukas
   Vasta Mallukas 30. november 2017 at 13:34

   Sa meeldid mulle ka 😀

 • Avatar
  Vasta Carmen 30. november 2017 at 13:18

  Lugesin terve posti ära aga kommenteerida tahtsin ainult ühte asja.. Et mulle jubedalt meeldib, kui hakkasid panema postituse alla, et see post on sündinud koostöös selle või sellega.. Kuigi ma saan alati sellest ise ka aru, siis on ikka hea lugeda, ma ei teagi miks.
  Aga kiidusõnad muidu, et su reklaampostid on nii hästi kirjutatud, et segad selle oma real life sündmuste ja asjadega nii hästi segi, et ei tekigi tunnet, et reklaamposti loeks. Vahepeal saan sellest aru alles lõpus, kui jutt juba konkreetse toote peale läheb, vahel saan pealkirjast aru, et see on reklaampoest, aga loen ikka, sest tean, et seda on ikka huvitav lugeda ka siis, kui tootest huvitatud pole. Niiet viispluss 🙂 Nahk sul ka parajalt paks, igal ühel on neid low ja high perioode, sa lihtsalt julged neid kõigile välja näidata 🙂

  • Mallukas
   Vasta Mallukas 30. november 2017 at 13:24

   Ma enne mõtlesin, et kuna ma ju ei valeta kuskil, et ala “ostsin, kuigi tegelt sain tasuta” ja ütlen ka, et saadeti kingituseks vms, siis tundus see nii tabetu lõppu lisada. Aga kui meeldib, siis panen hea meelega edas, ega see mul tükki küljest ei võta:D! Aitäh ka!

 • Avatar
  Vasta Maria 30. november 2017 at 13:16

  <3