NALJAKAS

blogiauhinnad – kümme tükki (ja kaks ununenut)

4. veebruar 2018

Kogu selle tramburai keskel, mis nüüd EBA ümber lahti läks, on mul natukene kahju ka. Ma ei arvanud, et minu mokaotsast mainimine, et ma ei osale sel aastal, sellise laine endaga kaasa tõi, et kohe nii paljud sellest rääkima hakkasid ja samuti otsustasid, et ei osale. Mitte, et ma nüüd arvaks, et minu pärast inimesed ei osale. Äkki juba ammu mõtlesid, et ei taha. Äkki ei leidnud endale sobivat kategooriat. Osad (ka mina) said täna teada, et auhinda saades on nad lausa kohustatud sellest kirjutama. No mis iganes inimeste põhjused olid ja on, see on nende asi. Aga kahju on selle pärast, et kui ma täna õhtul veel blogimaailma punnis silmadega üle vaatasin, kui Lendet magama panin, siis lennati sellele vaesele Marimellile nii ilge laksakaga peale, et ma lausa nägin ta vastustest, kuidas ta kogu selle negatiivsuse enda peale saab ja kuidas see ta sisse istuma jääb.

Ma muidugi ei ole hiromant, võib-olla ta lihtsalt istus kodus, luges seda kõike, kõlgutas jalga ja vilistas pohuilt viisijuppi, ma ei tea. Aga ma ise, kaasblogijana ja kaas ütlen-enne-kui-mõtlen inimesena olen selles olukorras olnud ja mina tundsin ennast küll nii. Et kui juba hakkab tulema, siis tuleb täie rahega. Pauh-pauh-pauh, igast otsast hakkab tulema. Mul vähemalt oli nii. Et kui ma juba natukenegi oma ärritumist näitasin, siis sain sellist vihavihma, et hoia ja keela. Isegi kui asi sai alguse ala sellest, et .. ma pidin sea ära andma, siis lõppes see ikkagi sellega, et ma olen halb ema, paks, mõttetu, räpakas tont, kes võiks ennast juba puhtalt viisakusest järgmise männi otsa üles puua. Lõpuks jäigi selline tunne, et kõik mis ma teen on mõttetu ja pask.

Võeh. Halb oli noh. Ja mulle tundub, et mina ise olen nüüd inimesele sama asja teinud ja seda ma tõesti ei tahtnud. Mitte, et ma oleks näinud, et keegi sõimanud oleks teda konkreetselt nende sõnadega, aga no see parves peale lendamine jääb siiski samaks. Seega ma ei ütle enam selle teema kohta mitte ainsamat sõna ka ja rõhutan uuesti, et ma ei “boikoteeri” üritust. Ma suure tõenäosusega lähen sinna isegi kohale, kui ma vaba olen. Ma lihtsalt ei taha kandideerida. Sest see auhind ei ütle mulle midagi. Näiteks eelmise aasta top 3 vaadates sai juba selgeks, et päriselt mingeid mega häid blogisid ma sealt enda lugemisvarasse ei saanud. Ma lihtsalt otsin ehk blogidest midagi muud, või olen ma vales vanuses või midagi. Aga üldine tendents oli ikka see, et osalesid ja võitsid just mingid alustavamad blogijad, kes niii niii niiiii väga tahavad ju ka auhinda ja koostöid ja kõike seda (mis on arusaadav, ma kunagi ka täiega vaatasin ala ilublogijaid ja olin nagu omg, nad saavad tasuta Sheinside’i asju, tahaks kaaa!). Mina enam lihtsalt ei taha, pole ju vast hullu. Ma juba vana ja väsinud ka 😀

Aga ma ütlen ka seda, et mina ei viitsiks elusees sellist orgunni enda peale võtta ja laias laastus kuna ma ei osale, siis me jõuame jälle sinna, et mis mul sellest enam rääkida või kobiseda! Las need korraldavad, kellel veel elujaksu sees on ja au ning kiitus neile, kes blogi grupis kaasa rääkisid ja ideid pakkusid. Loodame, et võetakse kuulda ja saab tore asi olema.

Küll aga hakkasin ma mõtlema sellest, et hästi paljud leidsid, et aus oleks, kui žürii hindaks inimesi ja selle põhjal valitaks võitja. Aga kuidas? Kes hakkaks läbi lugema ala sadat blogi? Otsast lõpuni? Viimast viite posti? Mida ta seal hindaks? Tundub keeruline, onju. Kust leida selline inimene, kellel absull oma elu pole (naliiii) ja kes loeks hästi palju blogisid ja tunneb, et on ise piisavalt kaua blogimisega tegelenud, et julgeks välja öelda, et jah, vaata, see ON hea blogi. Jah, sa vaatad talle silmaauku – see olen mina! Ma loen iga päev nii paljusid blogisid, et ma olen suht imestunud, et mul üldse mingi muu elu selle kõrvalt säilinud on 😀 Mul on oma lemmikuid, kellele ma kaasa elan. Mul on ka blogisid, mida ma loen, sest jääb ette kuskil. Mul on isegi halastusblogilugemisi olnud, et ala reklaam jääb 100x ette ja lõpuks, kui on mega igav, siis mõtled nagu ok, tavai, ma loen su raisa läbi, said mis tahtsid! 😀

Aga mida ma siis blogidest otsin ja keda austet Mallar siis ka loeb? No mida ma ikka salgan ja valetan, laon oma lemmikud teile ette. Ma tunnen ka kohustust öelda, et kuna ma mõtlesin, et kümme on selline hea number, siis ma loen ja mulle meeldivad väga paljud teised ka. Need lemmikud on aga NEED lemmikud, et kui ma näen, et neilt on uus postitus, siis ma olen nagu…. JEEEEEEEEEEE!!!!!! Ja ajan silmad pärani lahti ja loen mõnuga ja ühe jutiga läbi, ning jään uut postitust ootama.

Mis ma siin teid kauem enam piinan, nimekiri on siin, suvalises järjekorras.

Pille blogi – Ma ütlen küll suvalises järjekorras, aga Pille blogi on üks mu lemmikutest ever. Ta kirjutab nii humoorikalt, tabavalt ja suudab isegi kritiseerides jääda kuidagi väärikaks ja mõnusaks inimeseks. Mitte, et ta nüüd oluliselt kritiseeriks. Mulle meeldib ta kirjastiil, ta sõnakasutus ja mulle väga meeldib see, et kui ma loen ta blogi, siis ma kuidagi tunnen, et talle on vähemalt lapsena (kui ka mitte praegu) väga lugeda meeldinud. Ma muidugi ei tea, kas on, aga minul selline illusioon on, sest nii paljud ta väljenditest ja lauseehitustest tunduvad kuidagi kaugelt tuttavad ja omad. Aga nagu öeldud, see on mu oma väike mõte, mis mulle tekkinud on ja isegi kui see tõsi pole, siis suva. 😀 Auhinnaks sulle üks korralik thumbs up!

Nullkulu – Selle blogiga tutvusin ma kunagi üliammu, kui ma temast Naistelehte loo tegin. Mitte blogist, autorist siis. Öeldakse, et head asjad on need, mis tekitavad emotsioone, onju. Ma ise olen nii kaugel nullkulust ja sellisest värgist, aga ta tundub mulle lihtsalt nii tubli, et ma paratamatult mõtlen ta peale ülitihti. Näiteks siis, kui ma koristades tekitan suure prügikoti täie sodi ja mõtlen, et issand, Nullkulu blogi autor teeb vist kuuga selle koguse, mis ma suutsin ühe pooletunnise kraamimisega tekitada. Või näiteks olin siin ükspäev poes ja vaatasin, et ooo… puust ja metallist põrandahari! Talle see meeldiks! Ja saatsin talle pildi 😀 Mis siis, et ma teda tegelikult ei tea, või temaga ei suhtle. Kuidagi inspireeriv ja hästi huvitav inimene, kellesugust minu sõprusringkonnas pole, seega pidin ta endale netimaailmast leidma, keda salamahti vahtida. Ka sulle auhinnaks kaks massiivset pöialt.

Manjana blogi  – Eriti meeldib mulle lugeda tuttavate blogisid ja selle blogi autor on mul lausa nii hea sõber, et on mu raamatupidaja 😀 Kas raamatupidajad võivad olla inimese sõbraks loetud? Ma usun küll. Eriti, kui ükskord läksin ma tema juurde raamatupidaja ja kliendi juttu ajama, lõpetasime aga küünlavalgel restoranis õhtust söömas ja tantsimas. Aga no mis ma siin ikka uhkustan oma raamatupidajaga, ma tahtsin ta blogist rääkida. Miks see mulle meeldib on see, et ta kirjutab kuidagi nii arutlevalt. Et mitte nii, et jou, ma lihtsalt arvan nii või naa, vaid põhjendab kenasti ära, kust säärane arvamus tulnud on. Ma olen nii mitmest asjast hakanud pärast teistmoodi mõtlema, seega väärib see ühte pöialt küll. Üks ei mahtunud lihtsalt pildile.

Kristallkuul – Mul pole õrna aimugi, kes ta on (kuigi ükskord sain nime teada ja siis unustasin ära :D), aga jällegi mulle meeldib ta ladus kirjutamise viis, ta vahvad seigad elust enesest, ta arutelud blogidest aktuaalsetest teemadest ja mulle meeldib isegi tegelikult see, et ta on päris kaua bloginud ja suutnud nn saladuses ennast hoida. Ma ei arva, et ta seda nüüd ihu ja hingega teeb, aga kuidagi nii hea on lugeda noh. Ühtlasi meeldib mulle see, et ta mõnikord arutleb ka teemade üle, millest uudistes ja värkides räägitakse, siis ma saan ka kord kuus ennast kultuursena tunda, et ma ka midagi kuulnud olen 😀 Tänks! Oled auhinna välja teeninud ja jällegi on nüüd minu enda isiklikud kaks pöialt. Lisaauhinnaks hullupilk.

Kuussidrunit – Liivi on sarnaselt Pillele üks minu lemmikutest. Mulle meeldib see, et ma nagu teaks teda! Aga ma ei tea. Kuigi laias laastus kirjutab ta üsna argist “me tegime nüüd seda ja toda” siis see peaks juba näitama, et ju siis kirjutab hästi, kui ma iga kord uut postitust nähes juubeldada tahan. Avameelne, äge, võimas naine ja ma olen nii kade, et tal nii palju lapsi on! Võeh, võta need pöidlad ja kao mu silmist, sa imeline blogija!

Daki – Daki oli vist esimene blogi, mida ma maailmas lugema hakkasin ja ma mäletan, et ma kunagi mõtlesin, et tahaks talle kirjutada ja öelda, et kle pliiiiis oleme sõbrad, ma olen sama lahe kui sina. Ma ei mäleta, kas ma kirjutasin, aga igatahes me sõbraks ei hakanud. Sest noh, vb ma ei kirjutanud ja vb ta ei vastanud 😀 Aga lõpuks me ikka saime sõbraks (ilmselgelt huntisin ta down) ja ta on hakanud viimasel ajal uuesti kirjutama. Vot see naine oskab kirjutada. Ausalt. Südamest. Kogu täiega. Laav ju, Daki ja laav ju, Daki blogi.

Sandra Vungi blogi –  Ei saa ju nii “auhindasid” laiali jagada, kui ma ei nimeta vähemalt ühte toidublogijat ja minu lemmik on Sandra. Inimesena nii imearmas ja tema retseptid… Püha peetrus. No vaadake seda viimast porgandikoogi retsepti ja proovige kasvõi köhatada, et “aga ma pole ju vegan ää”. Vähe sa ei taha seda kooki, eks?! Ma küll tahan. Ja meie pere toidulaud on tänu Sandra blogile nii palju mitmekesisem ja maitsvam, et ma teen ühe suure kraapsu, niksu, kukerpalli ja spagaadi, takkatipuks viskan platsi oma pöidlad, mis on nii blogile, kui ka toidule! Voh!

In love in Ljubljana –  Mulle meeldib, et see on selline kaunis emakeeles, liigse mula ja pulata blogi. Ja imelikul kombel meeldib tema blogis ka natukene see, et ma jään alati rohkem ootama. Loen läbi ja mõtlen, et oo, sellest ja tollest võiks ta veel kirjutada. Hoidku jumal, et ma suu lahti teeks ja ütleks, aga ei, vaikselt ootan. Mis veel meeldib – tema pildid! See blogi on pilte täis ja need pildid on imelised! Nii fotod, kui ka tema enda joonistatud kraam. Inimesel on annet kahe kandi pealt, ebaaus! No ja meie lapsed on sama vanad ja.. Kurat, mida ma raisk teile siin põhjendama pean??!??! Meeldib ja nii on!

Tikriblogi – Kui me siin juba vanadest lemmikutest rääkisime, siis ei saa ma Tikrit kõrvale jätta. Jällegist inimtüüp, kes on nagu nii huvitav mulle, et pean lugema. Ma muidugi alustasin ta blogi lugemist tiinekana, kus ta igast mahlast seksijuttu kirjutas (meie aja 50 halli varjundit :D), aga ka hästi avameelne ja aus ja eluline blogi, mis kajastabki ta elu just nii, nagu see on. Lisaboonus – see inimene viitsib detailidega tegeleda, mistõttu ei pea lugeja iial oma pead sama küsimusega vastama. Ala kui tal on vaja pesumasinat, siis ta reaalselt võrdlebki 747 pesumasinat ära, paneb kirja igaühe plussid ja miinused ja arvutab siis ostuprotsendi 😀 Ok, mitte päris nii hull, aga saate aru küll eks. Ahjaa, mulle meeldib ta roheline maailmavaade ka, tema blogi oli esimene koht, kust ma üldse selliseid mõtteid lugesin ja see tundus huvitav, tänks, et tiinekasMallut ka harisid :D!

Ja viimaseks siis…Üks blogi on, mida ma ei saaks öelda, et nagu otseselt “klikin-iga-päev” lemmik on, sest kirjapilt ja lauseehitus ei ole just minu masti mahedad, aga SISU, SISU sõbrad on nii huvitav, et soovitan vaadata –   blogi kiirabitöötaja (töö)elust. Tõesti on see ikka väga suurt austust tekitav sellise ameti esindajatele. Väga-väga tubli naine ja  üks eriti räme thumbs-up 😀

Ma loodan, et võitjad nautisid oma auhindu, need on tehtud kell 1 öösel null meigi ja mingi imeliku soenguga, seega totaalselt eritellimus just teile.

Ps! Auhinnast tuleb blogida hiljemalt 30 päeva jooksul.

Ok,ok, ma enam ei naljatle. Lubasin enne ju!

(Aga tegelt peab)

sam-winchester-how-do-i-stop-2441760

EDIT: Ma teadsin,  et see juhtub… Ma unustasin! Ma unustasin Lipsukese ja Lilli blogi! Palun andke andeks, ma armastan teid ka! Ma teeks teile ka pildi, aga nüüd on kell 02.18 ja ma PEAN magama minema, aga ma homme jätkan siis… Äkki meenub veel keegi 😀

 

I feel a little sorry about the mess that is happening around the EBA’s now. I would have never thought, that me just barely mentioning not participating this year  would unleash such chaos, that a lot of people started talking about it and also decided not to run this year. I don’t think that people are not participating because I’m not. Maybe they were thinking about not taking part a long time already. Maybe they couldn’t find a suitable category. Some (including me) found out today that if you win you are obligated to write about it. Whatever people’s reasons were and are if their business. But the reason I feel sorry is that while I was putting Lende to bed tonight and checking out the blogging community, I noticed that people were going after Marimell hard and I saw from her responses how she is the target of this avalanche of negativity and how she takes it all in.

Of course I’m not a mind reader and she could’ve very well just been sitting at home, reading all of this, twirling her thumbs and whistling with utter zero fucks, I don’t know. But as a fellow blogger and a fellow do-and-then-think kind of a person I have been in that situation too and that’s how I felt. Like when it rains, It really pours. Pow-pow-pow from every angle. That’s at least how it was for me. If i showed even a tiny bit of my frustrations, I got such hate, like you wouldn’t believe. Even if it started with … me giving away my pet pig, it would end with what a bad mom I am, that I am fat, pointless, dirty little rat, who should for the good of society just hang myself in the next tree I see. And it all ended with me feeling pointless and crappy about anything I did.

Yuck. It felt bad. And now it seems like I have called the same thing upon someone and that is really not what I wanted. Not that I have seen anyone use those exact words with her, but the point of this mass attach is the same. So from now on I will not say another word about this subject and I will point out that I am not boycotting the event. I will most likely even attend it, if my schedule is free. I just don’t want to run this year. This award means nothing to me. For example looking at the top 3 of last year, I didn’t get any super good blogs added to my daily reading. I am just looking for something else in blogs, or maybe I am not the right age, I don’t know. The general the trend is that participants and winners are blogs that are just starting and dream of getting that award and what it so much. They want the award and the collabs (which is understandable, I also looked at beauty bloggers and wished I could also get free Sheinside stuff) I am just not that into that anymore, I guess that’s alright. Also I am old and tired now 😀

I will also say, that I couldn’t be bothered taking on the organizing the event and since I am also not running we end up back at – I don’t have anything to talk about on this subject. Let the people with vitality left in their bodies to organize the event and applause to everyone who gave ideas in the blogging group. I hope they will be heard and it will be an awesome thing.

But I did think about the idea, that it would be fair, if a jury rated the person and the winner would be based off that. But how? Who is going to read through a 100 blogs? start to finish? last 5 posts? What would be judged? It seems complicated, right? Where would we find a person, how has zero life of their own (just kiddiiiiiing) and would read a lot of blogs and would feel that they have been in the blogging world for long enough that they would feel confident in saying – now this IS a good blog. Yes, you are looking at them – it’s me! I read so many blogs every day, that I am very surprised I have managed to have any sort of a life out of them. I have my favorites, who I  cheer for. I also have blogs, that I read because they keep popping up. I have even had sympathy blog reads, where I see the ad like a 100 times and finally when I am super bored I decide to read though it and give them what they want.

So what do I look for in a blog and what does the honored Mallar read? Well, I am not going to hedge or lie, I will give you a list of my favorites.  I also feel compelled to tell you that I just through 10 was a good number, I read and like many more. There favorites are THOSE favorites, whose new post makes me go JEEEEEEEEE! and I will be reading it with my eyes wide in one go and then wait for the next post.

But enough torture – here’s the list in no particular order:

Pille’s Blog – I know I said no particular order, but Pille’s blog is one of my all time favorites. She writes with such humor, accuracy and manages to stay dignified and cool even when criticizing something. Not that she criticizes all the time.  I like her style, her vocabulary usage, and I love how, when reading her blog, I get the feeling that she has loved reading a lot as a child (and even now). I don’t, of course, know if that’s the case, but I have that illusion, because so many of her expressions and sentences feel remotely familiar. But like I said, that’s just my own little thought and even if it’s not true – I don’t care 😀 Here’s a proper thumbs up for you as a prize!

Nullkulu – I got to know this blog years ago, when I wrote an article about it in Naisteleht. The author, not the blog. They say that good things are the ones that create an emotion, right. I am so far from zero-waste and the whole things, but she seems so good that I can’t help but to think about her a lot. Like when I am cleaning and end up with a big garbage bag full of waste, I think about her and how this is the waste amount she creates in a month, that I just managed to make in half an hour. Of like the other day I was at the store and was looking at a wooden and metal broom. She would love this. And sent her a picture 😀 I didn’t care that I really don’t know her or talk to her. They are so inspiring and interesting, like noone else in my circle of friends, so I had to find them on the internet, so I could stalk them. For you, also, 2 massive thumbs are a prize.

Manjana blog – I love reading blog’s of people I know and the author of this blog is such a good friend that they are my bookkeeper 😀 Can one count bookkeepers as friends? I believe so. This one time I went over to her house to have a bookkeeper – client conversation, but we ended up having dinner in candlelight and dancing. But enough of me bragging about my bookkeeper, I wanted to talk about her blog. The reason I love it, is the way she writes discussing matters. Not just like I think this or that, but giving good reasons how she got to that opinion. I have changed my point of view on quite a few things, so this deserves at least one thumb – the other one didn’t fit in the picture.

Kristallkuul – I have no idea who they are (although I did find out their name once, but forgot). I like the way their writing flows, their fun little happenings from their life, their discussions on current events and I actually even like the fact that they have blogging for quite some time and have managed to keep themselves “secret”. I don’t think that’s a goal on it own, but it’s cool to read. I also like how they discuss topics, that are in the news, so once a month I can feel like a cultured person, that I have heard something relevant 😀 Thank you! You have earned yourself a price and again the prize is my personal 2 thumbs. Added bonus – the crazy person gaze.

Kuussidrunit – Liivi, just like Pille, is one of my favorites. I like how I feel like I know her. But I don’t. Since most her posts are ” we did this and that” styled it shows how well she writes, because every time I see a new post I jump up and down. Candid, cool, powerful woman and I am so jealous that she has so many kids. Yieks, take these thumbs and get out of my site, you wonderful blogger!

Daki – I think Daki was the first blog I ever started reading and I remember thinkings writing to her and asking if we could be friends, because I was just as cool as them. I don’t remember if I ever did or not, but we did not become friends. Because, well, maybe I didn’t write or maybe she didn’t respond 😀 But we did end up being friends (obviously I hunted her down) and she has started writing again. Now this woman can write. Honestly. From the heart.  With everything she’s got. I love you Daki and I love you Daki’s blog.

Sandra Vungi’s blog – I can’t be giving out prizes and not have at least 1 food blog in here and my favorite is Sandra. As  person she is super sweet and her recipes … dear god. Just look at her latest carrot cake recipe and just try saying “but I’m not vegan…” Can you say you don’t want that cake? because I do! and our family has started eat a lot more wider selection of things thanks to Sandra, so here’s a split, a somersault and a bow, topped off with 2 thumbs up that are both for the blog and the food

 In love in Ljubljana – I love how this blog is written in our beautiful language without any unnecessary talk. And in a strange way I like how I am always kept wanting more. I read it and think, I wish she would write more about this or that. God forbid I opened my mouth and actually said anything. No I quietly sit and wait. I also love her pictures. That blog is filled with pics and they are wonderful! Both the photos and her drawings. A person with 2 talents, so unfair! And our kids are the same age and.. why the fuck do I ave to explain stuff to you?!?!??! I love it, and that’s that!

 Trikiblogi – Speaking of old favorites, I can’t leave out Triki. Again a person who is so interesting to me that I just have to read. I started reading her when I was a teen and there was some juicy sex talk there (the 50 shades of Grey of our time), but also a very opened and honest life blog, that showed her life just how it was. Added bonus – a person who digs into the details, so the readers don’t have to worry about the same questions. for example, if she needs a new washing machine, she will literally test 747 washing machines, writes down each one’s pros and cons and calculates the probability of purchase. Ok, it’s not quite that bad, but you get what I am saying. Oh I also love the green way of life, her blog was the first place I read those kinds of views and it seemed interesting, so thank you for educating Teeange-Mallu.

Last but not least, a blog that’s not a click-on-every-day favorite, because the style and writing are not my cup of team, but the content, the content, my friends, is so interesting, that I suggest you check out The blog of an ambulance (work)life. Seriously it’s a blog that creates respect for the people who do that kind of work. A great, awesome woman and a huge thumbs up 😀

I hope the winners enjoyed their prizes, they were done at 1 AM with no makeup and strange hair, so only the best for you.

PS! You have to blog about this award within 30 days.

Alright, Alright I won’t make any more jokes, I promised before.

(but you have to)

EDIT: I know this would happen… I forgot! I forgot Lipsuke and Lilli Blogs. Please forgive me, I love you too. I would make a photo for you too, but it’s not 2:18 and I HAVE to go to sleep, but I will continue tomorrow. maybe I will think of someone else 😀

Loe ka neid postitusi!

20 kommentaari

Jäta kommentaar

 • Avatar
  Vasta Tikker 6. veebruar 2018 at 23:33

  Aww. Ma tunnen nüüd, et ma peaks blogima rohkem kui korra kuus 😛 Mul tegelt on ausõna plaanis jälle normaalselt kirjutama hakata.

  Enamikku su soovitatud blogidest ma juba nagunii loen, õnneks. Kui oleks aega, siis piiluks veel mõnda. Pillet on keegi veel kiitnud, tekkis kohe huvi 😀

 • Avatar
  Vasta Liivi 5. veebruar 2018 at 12:07

  Hehh, ma siis võtan need pöidlad. 😀 Aitäh!

 • Avatar
  Vasta Shh 4. veebruar 2018 at 13:41

  … kas need blogijad, kellest nüüd kirjutasid siin, said kohustuse sind ka oma blogis reklaamida? ?

  • Mallukas
   Vasta Mallukas 4. veebruar 2018 at 13:54

   muidugi, 30 päeva jooksul!

 • Avatar
  Vasta Msh 4. veebruar 2018 at 11:52

  Oh, Nullkulu eest aitäh! 🙂

 • Avatar
  Vasta Pille 4. veebruar 2018 at 11:52

  Vahi vahi, mida mina hommikukohvi kõrvale lugema sattusin 😀 🙂 Sellega panid küll täppi, et mulle lugeda meeldib – väiksena sain ükskord raamatukogust auhinna isegi, et nii sage külaline olin 😀 Väike nolifer.

  Aitäh komplimendi eest!

  • Mallukas
   Vasta Mallukas 4. veebruar 2018 at 12:22

   Ma olin lapsena nii palju raamatukogus, et ma vahepeal arvasin, et raamatukogutädi on mu parim sõber ja kutsusin ta oma sünnale 😀

   • Avatar
    Vasta Kriss 4. veebruar 2018 at 16:22

    Ma tavaliselt piirdun kommentaaride lugemisega. Aga deem… Hahaa, naljakas 😀

 • Avatar
  Vasta kadi 4. veebruar 2018 at 11:28

  No nii Malluka 10sse tulin… See on hea, et ei pea oma blogis kirjutama vaid saan otse sind Tänada, et ka sulle meeldib, mida teen ja kirja panen! Tänud!

  Et ma Sulle meeldin on just see sama…noh… mis iganes see nüüd oligi räme thumbs-up 😀
  Ausalt nali naljaks aga ma küsisin oma lastel, mida see tähendab! Hahahaah, nüüd olen targem ja tean.
  Plikad naersid,et emme sa ei teagi 😉 No eks ma ka arenen. Igatahes Edu sulle sinu tegemistes!

  Tervitused, ja palju palju Päikest.

  Kadi

  • Avatar
   Vasta Mirab 4. veebruar 2018 at 11:44

   Kadi, teie blogi on väärt leid! Rohkem postitusi palun! 🙂

   • Avatar
    Vasta kadi 4. veebruar 2018 at 15:19

    No ma tänan!
    Nüüd siis tuleb kohe uus postitus, kuid panen siis veidi nö” Mallukat” ka sisse, kui lubad täägida enda blogi, siis saan sind seal kenasti tänada. Kniks ja kraaps!
    Mudugi see tekst nii cool ja sinulik pole, aga kutse point on väheke humoorikas. Seal koorub välja, et alati ei ole meil kiirabiga tõsised kutsed. Vahe saab kiirabis ka tõsimeeli nalja.

    Päikest ja kõike kaunist sinu perele.

 • Avatar
  Vasta M 4. veebruar 2018 at 10:35

  Varem ma ei arvanud,aga mida rohkem loen su blogi tundud sa olevat niiiii feik.Ausalt ka.

  • Mallukas
   Vasta Mallukas 4. veebruar 2018 at 10:45

   Ma ei oskagi öeldagi midagi selle kohta ja ega mul vist miskit sinna ka teha pole, nii et arva terviseks 🙂

 • Avatar
  Vasta Kirsika 4. veebruar 2018 at 10:08

  Reklaam teistele blogidele, suurepärane mulle. Otsingi uusi ja huvitavaid lisaks. Loen rohkem, kui kirjutada jaksate ??.
  Guess what? Ma armastan, kui sa öösiti blogid midagi. Hommikuti on kohvi kõrvale midagi lugeda ?.
  Proovisin raamatuid lugeda, pole minu tassike teed. Blogi on selline teistmoodi ja loetavam 3. aastase lapse kõrvalt.

 • Avatar
  Vasta MP 4. veebruar 2018 at 09:32

  Aga oma sõbranna Triinu-Liis blogi ei olegi sul siin mainitud, miks? 😀

  • Mallukas
   Vasta Mallukas 4. veebruar 2018 at 09:44

   See nimekiri ei ole ju mu sõbrannadest, vaid mu lemmikblogidest 🙂 mulle meeldib Triinu blogi väga ja ma armastan teda ennast veel rohkem, aga mulle meeldib blogides natukene mahlasem lausekasutus, kui ma õigesti seletada oskan 😀

 • Avatar
  Vasta Merilin 4. veebruar 2018 at 02:49

  Sa oled Kardo nägu läinud ?❤

  • Avatar
   Vasta Diana 5. veebruar 2018 at 07:31

   Hahaa, ma just vaatasin täpselt sama neid pilte vaadates?

   • Mallukas
    Vasta Mallukas 5. veebruar 2018 at 08:46

    omg 😀

 • Avatar
  Vasta Kadri 4. veebruar 2018 at 01:34

  Mul on väga hea meel,et sa selle postituse tegid,hea et seletasid lahti eelnevalt kirjutatu.
  Ja Tänud,et nullkulu uuesti meelde tuletasid,otsisin pikalt aga üldse ei mäletanud .