0
Uni

uneprobleemid

9. märts 2018

Mäletate, ma rääkisin mingi aeg, et unerežiim on nii paigast ära, et enne 2-3 öösel und ei tule ja hommikul nii raske üles saada? Ütleme nii, et see probleem lahendas ennast ise, aga et loodus tühja kohta ei salli, siis nüüd on mul UUS jama unega. Nimelt panen ma tavaliselt lapsi poole kümne paiku magama. Ja kuigi enne suutsin ma kenasti see 20-30 mintsa nendega seal voodis külitada ja telefonis passida, siis enam lihtsalt ei suuda. Eile reaalselt võitlesin iseendaga, et ma magama ei jääks, sest ma oleks veel hea meelega tahtnud paar tundi omaette arvutis passida ja midagi nosida. Samas kaine mõistus ütles, et pole mul nagunii midagi nosida vaja ja selle teooriaga võin ma rahumeeli üles jäädagi. Mõtlesin seda, mida teha, kui ühel hetkel avasin silmad. Kell oli kolm öösel. Minul uni täiesti läinud.

Ja see on kolmas öö, mil niimoodi juhtub!

Ma ei saa aru, et kas keha harjus juba ära selle 5 tunnise ööunega ja kui ma nüüd 10 magama jään, siis kolmest saabki see viis tundi täis ja uni kaob? Suht nõme on juba mitmendat ööd paar tundi üleval passida. Ega kaasa ei aita see ka, et mul pole kõige mõnusam erinevaid asendeid leida, sest voodis keeran ma praegu külge nagu 9 kuud rase naine – aegluubis ja ettevaatlikult.

Kirsiks tordil on see, et kui ma ka magan, näen ma nii haigeid unenägusid. Ükspäev nägin unes, et ma ootasin kaksikuid ja mu esimene mõte oli, et kurat, ise ma sõnusin ära, kui ma kaksikuid pildistades õhkasin, et tahaks ka kaksikuid, et kurat, nüüd sain mis tahtsin. Samal ajal pidin ma põgenema mingi naise eest, kes mind tappa üritas. Eile nägin ma unes, et ma laenasin Mammu käest tema couture kleite ja kaotasin nad ära, seega olin ma talle mingi 7000 euri sees ja olin mega paanikas, et kust kurat ma sellise summa välja kraabin. Täna öösel oli tipp – ma nägin unes, et mul oli sünna ja Erik Orgu oli mu peika, kellega ma oma ema silme ees sünnalauas amelesin. Ma mäletan, kuidas ma ta armast kiilast peanuppu silitasin ja ta mind muskaks kutsus 😀

Kardo pakub, et need unejamad tulevad sellest, et ma neid valuvaigisteid võtan, mistõttu ma eile võtsin neid vaid kaks korda. Ei julgenudki rohkem, sest ma muidu üldiselt tavaelus ei võta üldse valuvaigisteid, seega sain ma eile vist kergemat sorti üledoosi – pea käis ringi, iiveldas, selline minestamistunne oli ja lõpuks korraks ka 37 palavik. Õhtuks oli kõik õnneks korras, seega ma ei tea, kas ma üldse täna tihkangi rohtu võtta. Ega ma neid otseselt valu pärast võtnud polegi, lihtsalt soovitati järjepidevalt võtta, et ei tekiks üldse valuolukorda. Aga no ma pole eile päevast saadik võtnud ja valus ka pole, seega pole vist hullu, kui enam ei võta ka.

Igatahes, kui kellelgi on ideid, kuidas ma inimeseks saaksin, siis olen üks suur kõrv!


 Remember a while back I was telling you that my sleep schedule is totally messed up, so I can’t sleep before 2-3 in the morning and it’s difficult to get up in the morning? That problem took care of itself, but since there’s always gotta be an issue, I now have a NEW sleep problem. I usually put the kids down at about 9:30ish. And before I was able to lay down with them for about 20-30 minutes and scroll through my phone, I just can’t do it anymore. I was literally fighting myself yesterday not to fall asleep, because I would’ve loved to stay up for a couple of more hours and have a snack. Then again my brain was telling me that I do not need to snack and with that theory I can might as well just stay up. I was thinking about it and the next moment I open my eyes. It was 3 AM. And I could not fall back asleep.

And this is the third night this has happened!

I don’t understand… did my body get used to the 5-hour sleep cycle and not if I fall asleep at 10 my sleep is done by three and I wake up? It sucks having to stay up for a few hours like that for multiple nights already. And the fact that I am having to toss and turn in bed to find a comfortable position, like a 9 months pregnant woman – in slow motion and very carefully, is not helping.

The icing on the cake are the weird dreams I keep having. The other day I was dreaming that I was expecting twins and my first thought was that damn, I jinxed myself when I was thinking I wished I had twins when I had a photo shoot with a pair of them, so I got what I wanted. At the same time I had to escape from a woman who was trying to kill me. Yesterday I dreamed that I borrowed Mammu’s couture dresses and lost them, so I owed her like 7000€ and was panicking about where I am going to get that kind of money. Today’s dream was the best – I dreamed it was my birthday and Erik Orgu was my boyfriend and I made out with him in front of everyone. I remember how I stroked his cute bald head and how he called me babe 😀

Kardo’s guess is that these dreams are caused by the painkillers I am taking, so yesterday I only took them twice. Didn’t dare to take any more, because in my daily life I never take any pain pills, so I got a mild overdose yesterday – my head was spinning, I felt nauseous, felt like I was going to pass out and finally had a fever of 37. Luckily it passed by the evening, so I don’t even know if I want to take the pills today. I haven’t really been taking them for the pain, but I was told to take them consecutively, so I wouldn’t feel pain at all. But I haven’t taken the pills since yesterday and it doesn’t hurt, so I guess it’s fine if I stop taking them.

Anyway, if anyone has any ideas how I could become a human again, I am all ears!

Loe ka neid postitusi!

26 Kommentaari

Jäta kommentaar

 • Avatar
  Vasta Else 11. märts 2018 at 16:31

  Rasvaimu aitas, nüüd võid Erik Orgule ka naiseks minna, ipma trenni tegemata ?

 • Avatar
  Vasta Lonni 10. märts 2018 at 20:06

  Osta melatoniinspray, see aitab.

 • Avatar
  Vasta Ruth 10. märts 2018 at 14:05

  Mul sama asi(hakkasin neid magne b6 sleepe võtma, et äkki aitavad aga need tekitavad haigeid unenägusi) sest reaalselt öösel kaob uni ja rohkem und ei tule, nagu olekski välja puhanud, enne seda muidugi ei jää magamagi üldse. Ma ei kujuta ette milles asi, aga lihtsalt und pole, läheb pealt, võiks mitu päeva järjest üleval istuda lihtsalt, energiat nii palju üle.

 • Avatar
  Vasta Lilit 9. märts 2018 at 23:50

  Melatoniin aitab, see on inimese enda kehas leidub unehormoon ja ei tee uimaseks nagu unerohud:)

 • Avatar
  Vasta Triin 9. märts 2018 at 15:08

  Minul sama asi. Ärkan kell 2 või 3 ja padsin kuni 5-6ni üleval, lihtsalt und ei tule. Magneesiumi ja suuri doose c ja d-vitamiini tarbin juba pikalt.

 • Avatar
  Vasta A. 9. märts 2018 at 13:32

  Mul ka sarnased probleemid unedega. A olen selle kõik imetamise kaela ajanud. Või noh.. Muutused on ses osas toimunud, aga kohe pole veel aru saanud, et pole vaja nii tihti?? Igatahes sama jama, et panen lapsi magama, mõtlen ka, et olen veidi veel üleval, nosin midagi, olen oma mõtetes jne. Kui plaks, ärkan öösel kl 2 või 3 üles ja siplen mitu tundi tühja, und enam lihtsalt ei saa. Taoline unejama kiusas mind viimati terve viimase raseduse aja. NIi kui laps ära sündis, magasin öösiti nagu nott ja lapse söötmiseks ärgata ja siis edasimagamiseks polnud mingi probleem. Nüüd nagu loll passi jälle üleval. Oleks, et keegi nõuab midagi, aga seda ka enam pole 😀 Magneesium äkki aitab??? Peaks täitsa proovima..

  • Mallukas
   Vasta Mallukas 9. märts 2018 at 13:40

   No ma ei imeta enam ja rase ka pole, nii et ma ei tea, mis viga on 😀

 • Avatar
  Vasta Annekas 9. märts 2018 at 13:27

  Soovitan süüa magneesiumi ja teha magama mineku reziim, näiteks kell 01.00-7.00 ja kui see käes siis võib pisut seda muuta kuni kõik paika loksub. Vaevlesin ise unehäirete käes ja nüüd tean kuidas end aidata ?

 • Avatar
  Vasta Mari 9. märts 2018 at 12:08

  Üks variant on alati uneuuringutele minna. Nt http://www.heauni.ee

  • Mallukas
   Vasta Mallukas 9. märts 2018 at 13:32

   ma viitsiks seda teha umbes siis, kui ma aasta aega probleemi käes vaevlen, mitte kolme päeva pärast 😀

 • Avatar
  Vasta Sigrid 9. märts 2018 at 11:05

  Kindlasti on valuvaigistitest jah. Ma ka selline, kes muidu rohtu võtma ei kipu, aga peale mandlioppi eelmisel aastal ka nädal aega jutti sõin neid ja magamine oli nii kus jumal juhatas. Peamiselt sama, et öösiti mõned tunnid, päeval ka kui hästi läks. Isegi perearst ütles, et nonde valukate üks kõrvalmõjudest on unehäired.

 • Avatar
  Vasta Kk 9. märts 2018 at 10:12

  Söö D-vitamiini. Olin ise ka väsinud juba kevadeks, aga apteeker soovitas vitamiini võtta, mis meie kliimas peaks olema kohustuslik. Ja juba nädalaga tunnen end paremini. Muidu ma olen väga hea magaja, õhtul tuleb uni kuskil 10-11 paiku, hommikul 7 ajal juba hakkan ärkama. Igati normaalne

 • Avatar
  Vasta Tilda 9. märts 2018 at 10:02

  Aga kehvast unest: kevad, ma pööraks esimese asjana näo toidusedeli suunas – kas saad kõik vajalikud vitamiinid vajalikus koguses? Une seisukohalt on nt magneesium väga oluline.

 • Avatar
  Vasta Tilda 9. märts 2018 at 09:49

  Veidratest unenägudest: Laps (6.a) just seletas, et nägi öösel HIRMUund, et ma võtsin lastekodust VÕÕRAID lapsi endale. Et ma ei tea, KUI KAUA (see minu oma, vaeseke, siis), sellepärast nuttis.

  Lohutasin, ütlesin, et ükski teine laps ei meeldi mulle nii nagu tema, mispeale küsis kahtlustavalt, aga miks ta siis tuba ise koristama peab, no kas ma siis ei või aidata, OMA TUPSUNUNNUT…

 • Avatar
  Vasta Lisbet 9. märts 2018 at 09:46

  Ära võta neid rohtusid!

 • Avatar
  Vasta A 9. märts 2018 at 09:36

  Kusjuures mul oli ka uni peale oppi teistsugusem. Ma uinusin kuidagi kergemini ja väga elavad unenäod olid. Samas ei olnud uni väga sügav, aga unenägusid nägin ikka, ühesõnaga uni oli midagi muud, kui enne oppi. Mina olen kindel, et see oli mul narkoosist ja kuskil nädalake või kaks löks aega, et uni nö normaliseeruks. Seega ma pakun, et siin võib sul narkoos samuti rolli mängida.

 • Avatar
  Vasta Ma 9. märts 2018 at 09:34

  Ega siin muud varianti polegi – ilmselt oled rase ja ootad kaksikuid. Rasedatel unejamad ja haiged unenäod tavaline värk. ?
  Mis valuvaigistid need on?

  • Mallukas
   Vasta Mallukas 9. märts 2018 at 11:47

   pamol ja mingi dikofenakk :D?

   • Avatar
    Vasta Liise 9. märts 2018 at 15:18

    Diklofenak on NSAID-tüüpi valuvaigisti, mis tähendab, et tal on peale valu leevendamise ka põletikuvastane toime. Soovitan võtta nii, nagu arst on ette määranud. Kui ta ütles, et võta ainult vajadusel, siis võid muidugi ära jätta, aga kõrvaltoimete asjus pöördu ikka otse tema poole. Iseravitsejad ja -teadjad on arstide suurim peavalu 😀

    Kolm päeva pole veel piisavalt pikk aeg, et järeldusi teha, aga loodan, et uneprobleem laheneb. Kuidas end päevasel ajal muidu tunned? Puhanuna?

    • Mallukas
     Vasta Mallukas 9. märts 2018 at 16:56

     päeva ajal väsinud ei ole, aga iiveldab ja pea käib megalt ringi.

  • Avatar
   Vasta Ma 9. märts 2018 at 11:56

   Diklo võib tõesti imelikult mõjuda, Paratsetamool ilmselt mitte.

 • Avatar
  Vasta Triinu 9. märts 2018 at 09:28

  Offtopic aga mis sellest maalehe keissist sai? Käisid kohtumisel vist?

  • Mallukas
   Vasta Mallukas 9. märts 2018 at 11:47

   pole veel selgunud

 • Avatar
  Vasta Kristhel 9. märts 2018 at 09:21

  Üleväsimus pigem? Ja unenäod on tingitud nendest probleemidest mida igapäevaselt nö alateadvuses läbi elad? Toitumine, kehakaal, rahavärk? Sa ei pruugi isegi mõelda nendest asjadest aga kuskil sisimas need siiski mingilmääral su närvidel vb tolgendavad? 🙂 Ja muidugi see ka, et sa rabeled korraga mitmel rindel ja täiesti vabalt ei jaksa su organism enam õhtuks puhata, sest on koguaeg liikumise/tegutsemise reziimil. Üks variantidest lihtsalt. Been there, done that 😀

  • Mallukas
   Vasta Mallukas 9. märts 2018 at 11:50

   ma olen mingi 4p jutti lamanud 😀

   • Avatar
    Vasta S. 9. märts 2018 at 19:21

    Siis vast selles asi ongi :D. Mul ka viimasel ajal olnud selliseid päevi, et leban päev otsa kodus ja mõtlen öösel, et miks küll nii palju ärkan ja püsivat und pole :D. Keha pole piisavalt väsinud lihtsalt.