LAPSED Lasteasjad TESTIN JA ARVUSTAN Uni

uinak looduses*

16. aprill 2018

Okei, ilmselgelt ma keset aprillikuud kuskil looduses magamas ei käi, aga meie magamistuba lõhnab küll nagu hea kotitäis taimi. Pole vist imestada, et ma ärkan iga hommik mõttega, et ma tahaks suurt tassitäit pärnaõieteed. Ps! Kui keegi teab, kust saaks osta pärnaõieteed, siis ma ostaks hea meelega!

Aga ma räägin nüüd asjast ka. Nimelt kirjutas mulle üks lapsevanem, kes tundis muret laste unekvaliteedi üle ajal, mil lapsed juba maast-madalast puutuvad palju kokku ekraanidega, mis teadupärast uinumist ei soosi. Seetõttu tuligi tal mõte hakata tegema patju, mis lapsi uinumise hetkel lõõgastaks ja rahustaks. Ülestimuleeritud maailm põhjustab liiga paljudel lastel uinumisprobleeme, kuid rahustavate taimede eeterlikud õlid (looduse lõhn!) on pehme viis selle tasakaalustamiseks. Nii sündisidki Hea Une Kaisupadjad!

Saadeti ka meie lastele kingituseks öökullikujuline padi, mis tõepoolest lõhnab nagu üks mõnus tassitäis teed. Ja pakend ise nägi ka väga äge välja, kingituseks ideaalne. Nagu näha, siis padi sisaldab tatart, piparmünti, kummelit, pärnaõisi ja melissi.

Padja sisu!

Andsin selle Lendele kätte ja esimene asi mis ta tegi, oli see, et surus oma nina sügavale patja. Eks ta ka tundis head teelõhna.

Ühesõnaga viisin mina padja üles magamistuppa ja…armusin ise ära. Nimelt mul on mingi viimased kuu aega probleemid padjaga. No mul on väga mugavad padjad, aga kuidagi kõik tundusid korraga pea all liiga kõrged ja ma magasin mitu nädalat absoluutselt ilma padjata, või kraapisin mingi tekinurga pea alla. Ei tea mina, mis error mul peale tulnud on. See padi on aga ideaalselt väike, madal ja lõhnab ülihästi. Okei, tsutt krabiseb pea all, kui väga rahmida, aga ma olen sellega nüüd mitu päeva maganud ja nii hea on. Pole lugu, et lastelt ära röövisin, see lõhnab nii intensiivselt, et ka lapsed magavad ikkagi selle looduslõhna sees. Me ju oleme kõik ühes pesas!

Patja saab ka püürist ära võtta ja pesta. Kui koos sisuga pesed, siis saad vist pesumasinatäie taimeteed 😀

Seda ma ausalt ei oska kommenteerida, et kas meil kellelgi nüüd parem või rahulikum uni on, sellega oli meil ka enne kõik hästi, aga no minul on uus lemmikpadi (kuigi enamik normaalseid inimesi seda vist magamisepadjana ei kasutaks), lastele meeldib see mänguasjana, ja tuppa pole elusees mingit lõhnastajat või värskendajat vaja – magamistuba lõhnab nii hästi ja hubaselt.

Salasõnaga “Mallukas” saate nende FBi lehelt (mis asub SIIN) lausa 15% soodukat ja muuseas, nädala pärast loosime ka ühe õnneliku koodikasutaja, kes enda raha tagasi saab 🙂

Loe ka neid postitusi!

12 kommentaari

Jäta kommentaar

 • Avatar
  Vasta Katriinu 17. aprill 2018 at 22:32

  Haah, mulle meenub kuidas ühe tuttava isa pesi oma kallist tatrapatja 😀 Ikka käsitsi plaanis pesta ja pani enne korralikult kuuma veega likku, et tolmulestad ja suurem ess välja leotada. Kui naisele rääkis siis see naeru tagasihoides mainis mokaotsast, et täna siis tatrapuder menüüs jah… :’D

 • Avatar
  Vasta Helina 16. aprill 2018 at 21:25

  Pärnaõieteed saab jah kõige paremini ise korjatud, samas apteekides peaks aastaringselt olemas olema ja äsja nägin, et mingisuguse mõisa poolt on ka välja antud Selveri Gurmeeriiulis pärnaõieteekene. Vähemalt Arsenali omas sattusin selle otsa.

  Ja jube kihvt idee, oleks endalgi selliseid ideid, mida teostada 🙂

 • Avatar
  Vasta Eva 16. aprill 2018 at 15:10

  Woah! Lugesin, tellisin ja juba kohal! Vot see on teenindus! 😀

 • Avatar
  Vasta Dagne 16. aprill 2018 at 14:29

  Pärnaõietee on apteekides ka täitsa müügil. Me iga aasta korjame ja kuivatame, aga see aasta magasime õige aja maha, siis ostsin ise ka apteegist. 😉

 • Avatar
  Vasta Päevalilleke 16. aprill 2018 at 10:23

  Oh nii lahe idee! Krt, nüüd tahan endale seda patja magamiseks ?

 • Avatar
  Vasta Kristhel 16. aprill 2018 at 09:55

  Ma võin sulle tasuta saata seda pärnaõit, mis sa sellest ostad 😀 Kodus kasvab pärnapuu.

  • Mallukas
   Vasta Mallukas 16. aprill 2018 at 10:22

   oooo, tahaks küll 🙂

 • Avatar
  Vasta MP 16. aprill 2018 at 09:45

  Ma fännan patju. See on küll lahe idee välja mõeldud ja teostatud. Ma juba kujutan ette seda hubasust, mida see padi annab. 🙂 Aga kui kaua see lõhn püsib? Kas ajapikku kaob ära või jääb lahjemaks või jääbki elulõpuni niimoodi hästi lõhnama?

  • Mallukas
   Vasta Mallukas 16. aprill 2018 at 09:49

   Ma ei tea, mul on olnud paar nädalat ja lõhnab ikka sama kõvasti. Eluaeg vast ei lõhna 😀

  • Avatar
   Vasta Katre 16. aprill 2018 at 14:11

   Tere 🙂
   Minu laps kasutab seda patja igapäevaselt juba pool aastat ja lõhn on vägagi veel olemas.
   Patja saab ise ka vajadusel uuendada või uue sisupadja soetada 🙂
   Päikest!

   • Avatar
    Vasta Annika 16. aprill 2018 at 23:59

    Kas see pudi sealt ühel hetkel välja pudisema ei hakka kui ta ukka juba väga peen pudi on?

    • Mallukas
     Vasta Mallukas 17. aprill 2018 at 07:32

     ta on kahe püüri sees 🙂