Ma ei saa aru, miks on nii, et soolased toidud tulevad mul alati välja, aga magustoidud ei tule peaaegu mitte kunagi. Okei, ma vist tegelikult tean, et asi on selles, et magustoidud nõuavad palju rohkem täpsust ja punktuaalselt retsepti jälgimist. Ma kahjuks ei ole selles kuigi hea…

Igatahes sain ka mina sama “sõbra” käest kondenspiima, mis Marimellgi. Või noh, minult tegelikult telliti reklaamartikkel ja Polven Foods saatis mulle hunniku kondenspiima. Või oleks ikka usutavam öelda, et mul vanatädi astus läbi ja tõi mulle magustoitude valmistamiseks 40 pakki kondenspiima + kastitäie teile loosimiseks ka? Igatahes, lõpptulemus – mul on hästi palju kondenspiima!

Ma ei tahtnud seda kõike endale sisse süüa, kuigi see on maru hea kraam, aga ega ma siin ilmaasjata rasvaimus käinud, seega pidin muu plaani välja mõtlema. Mõtlesin ka – lähme sõpradega Hageri Hooldekodusse külla ja meisterdame sealsete elanikega koos midagi maitsvat. See on selline tore vanadekodu, kus elanikud iga esmaspäev koos midagi kokkavad, seega lähmegi just ühel säärasel kokkamispäeval sinna ja mina saan oma kondenspiima kenasti kaasa võtta, et sellest paljudele rõõmu tuleks. Mulle saadeti seda ikka tõesti heldelt, seega saame kindlasti ühe ägeda kokkamispäeva teha.

AGA! Ma ei saa ju lihtsalt kohale sadada ja eeldada, et ma oskan kondenspiimast midagi valmistada, ega ju. Seega mõtlesin ma omast arust proovida midagi LIHTSAT. Näiteks kondenspiimast tehtud lehmakomme, mille retsepti leidsin ma Toidutare.ee lehelt (link).

Pilt Toidutare lehelt, autor Daisy Lappard

Retsept tundus tõesti lihtne, aga loomulikult tegin ma oma tavalise vea: hakkasin retsepti KOHE muutma. Nimelt vaatasin ma, et noh, seal on vaja magustamata kondenspiima ja mul on ju magustatud ja… Seega panin ma 400 grammi asemel umbes mingi 150 grammi suhkrut. Isegi see tundus jube palju, aga no ilmselt oli seda vaja, sest välja see segu mul ei tulnud. Võib-olla ei lasknud ma tal ka piisavalt kaua potis podiseda? Maitses ta maru hea, aga täielikult ära ta ei tahkunud ka peale kolme päeva külmkapis. Ma olin nii kurb, sest see maitses ju nii hea, et ei tahtnud ka raisku lasta. Seega lootsin, et kui ma selle segu digestive küpsisepuruga kokku segan, saan mingi massi, millest pallid veeretada. Kokkuvõtvalt: võttis 2 pakki küpsiseid, et ma mõistaks – EI, sellest ei saa asja. Et mitte päris raisku lasta, siis sõin seda küpsise-iirise segu natukene lusikaga ja ohkasin pettunult. Muidugi parem, et ma selle vea kodus ära tegin, mitte ei jätnud vanadekodu elanikke iiriste tahkumist ja maiustamist ootama, mida iial ei juhtu…

Mis siis ikka. Otsustasin, et teen siis seda, mida ma TEAN, et teha oskan ja selleks on kõige harilikum jäätis. Justnimelt: segad kokku vahukoore ja kondenspiima, lisad sinna sisse ÜKSKÕIK mida, paned sügavkülma tahkuma ja sul ongi valmis imeliselt koorene jäätis. Kuna kondenspiim on hirmus magus, otsustasin mina teha sidrunijäätist, ehk pigistasin segu hulka ka poole sidruni mahla. Aga varasemalt olen teinud Daimi šokolaaditükkide, pähklite, värskete marjadega. Nagu öeldud, sinna võib ükskõik mida sisse panna. Praegu just mõtlen, et kui ma oleks pannud tavalise kondenspiima asemel seda kondenspiima karamelli, natukene roosat soola lisanud, siis oleks saanud ülihea soolakaramellijäätise!

Mida veel kondenspiimast teha annab? No näiteks raffaellokomme (link). Või jahuvaba šokolaadikooki (link). Samas see karamelline kondenspiimakook tundub ka mega ahvatlev (link). Või klassikaline napoleon (link)? Palun andke ideid, mida me Hageri hooldekodus veel meisterdada võiks, sest jäätise võime ju seal külma visata, aga tahaks midagi peale selle ka teha, materjali on nagu küll ja veel.

Ootangi teie ideid ja retsepte kondenspiimast, kõikide retsepti- ja ideejagajate vahel loosin välja terve kasti kondenspiima! Seal on nii tavalist, kakao, kui ka karamellikondenspiima, nii et võitja saab ikka korralikult maiustada ja sõpradele ka jagada. Head ideed on väga oodatud, sest parimaid retsepte teen Hageri hooldekodu vanakestega koos :)

*Postitus sündis koostöös Polven Foods’iga

Jaga: