Uncategorized

anna veel tasuta asju ära vol 2 / about giving stuff away for free vol. 2

14. aprill 2018

Ma täna hakkasin koristama ja jõudsin järeldusele, et see äsjaostetud kassipuu peab mu kodust jeed laskma. Ta ei sobinud siia absoluutselt ja ma olin valmis selle mittesobivuse osa alla neelama, kuid olenemata mu ponnistustest oli Kurel sellest majast suva. Ma ostsin talle sinna sisse isegi seda kassinarkotsi, aga ei essugi. Seega täna koristades vaatasin seda ja mõtlesin, et ei. Pole meil seda siia vaja ruumi võtma.

See puu oli küll tuttuus (Kurg oli seal peal seisnud kokku 3x kui ma ta füüsiliselt sinna peale tõstsin), aga ma tahtsin sellest kohe lahti saada ja ma tõesti ei viitsinud seda müütama hakata. Ikkagi mõnele loomale heameeleks või nii, umbes nagu ma ette kujutasin, et Kurel sellest rõõmu oleks… Igatahes panin mina pildi Nõmmekate gruppi üles, et kes ees see mees ja võib endale võtta. Tasuta.

See oli vist viga, sest mulle praegu eredalt meenub ka eelmine kord, kui ma Nõmmekate grupis tasuta asju ära andsin ja sõimu sain (kirjutasin sellest siin), ilmselgelt olin ma selle juba unustanud, sest noh. Jälle astusin sama reha otsa ja tahtsin midagi tasuta ära anda, saate ikka aru, mis pattu ma siin teen või? Sest LOOMULIKULT päädis see jälle sellega, et ma sain sõimu.

Ühesõnaga, esimene inimene kirjutas mulle, et ta soovib, leppisime temaga kokku, et ta saadab mehe paari tunni pärast järele ja ma toimetasin siin oma asjadega edasi, ei hakanud kuulutust igaks juhuks maha ka võtma, et no äkki ei tulda ja saan siis ikka kellelegi ära anda, aga mainisin ka kuulutuses ära, et uus omanik leitud ja puu ootab järele tulemist.

Siis äkki aga kargasid välja mingid maailma suurimad heategijad ja leidsid, et ma ei tohiks seda anda inimestele, kes “ei viitsi lihtsalt seda maja oma kassile osta”, vaid ma peaksin selle andma hoopis hoiukodule, et vahelduse mõttes head ka teha. Ma küll ei tea, miks inimesed arvavad, et kõik mitte hoiukodud ei oma suurt kassimaja ainult selle pärast, et nad seda osta ei viitsiks, aga ma vastasin kommentaarile, et kuna tegemist on minu esemega, siis ma võtan endale selle õiguse anda see esimesele soovijale, sest mul on sellest lahti saamisega kiire. Hoiukodu, keda ta nimetas, ei asu Tallinnas ja ma tõesti ei oleks viitsinud hakata mingi transpordiga tegelema.

Vastuseks sain, et muidugi ma ei viitsi ja üldse, kas ma oma kassi annan ka esimesele soovijale ära?! Ma küll üritasin seal seletada, et kass ja kassipuu on kaks väga erinevat asja, aga sama hästi oleksin ma võinud jalutut utsitama paar sammu maratoni joosta, sest umbes sama tulutu oli ka see vestlus seal. “Miks sa üldse kassimaja ära annad, kui sa kassi ära anda ei taha?” hakkasid nad spekuleerima, et küllap ma ikka raudselt tahan kassist ka lahti saada.

Siis leidis mingi vanem naine õige koha heietamaks, kuidas tänapäeval ikka üldse head teha ei viitsita ja kõik on ikka omakasu peal väljas. Nagu, eeee… vabandage mind? Esiteks ma annan tasuta kassimaja ära, mis osa sellest mulle nüüd hull omakasu oleks. Teiseks – seesama hoiukodu, kellele nad täiega surusid, et ma PEAN andma selle maja – minu selle aasta sünnakingi rahad palusin külalistel kõik just sinna hoiukodusse saata. Et nagu, ma päriselt ei ole mingi munn, kes MEELEGA jumala eest ei taha hoiukodusid aidata, vaid ma lihtsalt jumala eest tahan KOHE sellest puust lahti saada, ma olen selle inimesele ära lubanud ja las ma nüüd elan oma elu edasi, kas ma võin või :D?

Üks leidis, et selline uhkustamiseks tehtud heategu ei loe ja tegelikult ma ikkagi ei ole kunagi head teinud. Teine leidis, et küllap see, kes selle puu endale saab, selle hommepäev samasse gruppi müügile paneb…

Ma tahtsin sinna gruppi veel lolli peaga Lende võrevoodi ka ära andmiseks pakkuda, aga arvestades, mis kamm sellest lõpuks tuleks, siis ma pigem raiun selle voodi tükkideks ja topin endale pilbas-pilpa haaval tagumisest otsast sisse, tundub kuidagi meeldivam, kui Nõmmekate grupis midagi tasuta ära anda.


I started cleaning today and came to the conclusion that this newly bought cat post has to get out of my house. It didn’t fit at all and I was ready to forget about that, but regardless of my efforts Kurg didn’t care one bit about it. I even bought some cat drugs to put in there, but still nothing. So while cleaning today I looked at it and thought No. We don’t need this here just taking up space.

This post was brand new (Kurg had been on there literally three times when I physically put him on there), but I wanted to get rid of it right away and I really couldn’t be bothered with selling it. It will bring joy to some animal, kind of like I imagined Kurg to enjoy it… Anyway I posted a pic in the Nõmmekad group and said first come first served, come take it. For free.

I think that was a mistake, because I can vividly remember how I tried to give away free stuff in that group the last time and got scolded (I wrote about it here), obviously I had forgotten about it, because because well. Again I stepped in the same bucket and wanted to give something away for free, do you realize what a sin that is? Because OF COURSE I ended up getting scolded again!

In short, the first person wrote to me saying the want it, we agreed that she will send her husband to pick it up in a few hours and I kept doing stuff around the house. I didn’t take down the add jut in case the first person doesn’t show up and then I can give it to someone else, but I mentioned in the add that the post has found a new owner and is waiting to be picked up.

Then suddenly world’s biggest good doers showed up and thought I shouldn’t give it to a person who “just didn’t want to buy their cat a house”, but instead I should give it to a foster home, to do some good for a change.  I don’t know why people thing that all non-foster homes don’t own a huge cat house because they just can’t be bothered to get one, but I answered the comment saying that since I own the cat post I have the right to give it to the first person who wanted it, because I am in a hurry to get rid of it. The foster home they mentioned is not in Tallinn and I seriously didn’t want to start dealing with transportation.

They answered me with, of course you don’t want to and would I give my cat away to the first person who showed interest?! I tried to explain that a cat and a cat post are two very different things, but I could’ve might as well tried to get a legless person to run a marathon, the conversation there was just as pointless. “Why are you giving away the cat post, if you are not planning to give away your cat?” the speculations started, that I am for sure trying to get rid of the cat too.

Then an older women found it to be appropriate talk about how people nowadays don’t want to do good and how everyone is out to make profit. Like eeermm…. excuse me? First of all I am giving this thing away for free, what part of that is making me profit. Secondly – the same foster home everyone kept trying to MAKE me give the post to is the very same I asked my guests to give money to, as a present to me. Like seriously, I am not a dickhead for ON PURPOSE, under no circumstances doesn’t want to help a foster home, it just I, for the love of god, want to get rid of this thing RIGHT NOW, I have promised it to a person and let me now get on with my life, may I :D?

One person found that an act of kindness made only to get attention doesn’t count and I actually have never done anything good. Another one figured that whoever gets it today will post it for sale in the same group tomorrow….

I stupidly wanted to post Lende’s crib there to be taken for free, but considering what ended up happening this time, I will rather chop it into pieces and shove it up my behind piece by piece, seems a little more pleasant than giving anything away in the Nõmmekad group.

Loe ka neid postitusi!

48 kommentaari

Jäta kommentaar

 • Avatar
  Vasta Karoliina 17. aprill 2018 at 08:50

  Kui võrekast soovid lahti saada, siis ma võin sind aidata ja selle endale võtta :D. Meil on vaja 3 kuusele oma voodit, sellist millel külg ära käib 🙂 Niiet ennem kui hakkad pilpaid tagumikku toppima võid hoopis mulle loovutada 🙂

 • Avatar
  Vasta Greete 16. aprill 2018 at 17:28

  Just ükspäev lugesin seda ja mõtlesin, kui haiged mõned inimesed ikka on.
  Ja täna oli kuidagi nii hea päev ja hea tuju, tegin kappides inventuuri ja panin ka tasuta ära anda asju üles feissi (riideid jms). No fakk, peale poolt tundi võtsin kõik kuulutused maha. Nagu reaalselt, kuskil on vist mingi rule book, millest ma midagi ei tea ja kus on kirjas, mis asju tohib ära anda ja mida mitte.
  Päev rikutud ja ju vean oma asjad taaskasutuskeskusesse, et inimesed neid sealt siis OSTA saaksid, sest see on ju igati fain.

 • Avatar
  Vasta Evelin 16. aprill 2018 at 12:04

  Hahaha. Ma ammu juba võtan selliseid debiilikuid nagu tasuta meelelahutust:D
  Need igasugu loomasõprade grupid on kohati ikka nagu psühhoneuroloogia haigla patsientide kokkutulek.
  Meil on Pärnus üks tore MTÜ, kes tegeleb kodututele kassidele (ka paar koera on) hoiukodu pakkumisega ja regulaarselt siis postitavad, kui on midagi vaja. Ükskord küsisid tekke ja värke, kassipesasid ja sinnakanti. Ja mingid paar mutti tõmbasid teema üles, et miks nad neid üldse ära viskavad, laisad on, et pesta ei viitsi või. Ei aidanud selgitamine, et kassihaisu on ikka suht raske välja pesta ja ega lõpmatuseni neid ikka pesta ei saa, lõppkokkuvõttes tuleb pesemine (vesi, elekter ja ajakulu) ikka kallim, kui välja vahetada. No ei saanud inimesed aru. Mölisesid ja mölisesid, ise muidugi eriti kõvad heategijad ei olnud. Täielik tsirkus!:D

  Kunagi mul üks sõbranna, kes ise käsitöös täiesti koba, postitas täiesti pahaaimamatult mingisse FB kästöö gruppi, et kas keegi oleks nõus talle (tasu eest) mütsi kuduma ja tahaks sinna külge ka rebasenahkset tutti. Otsekohe läks lahti sõim, et ta on kohutav loomavihkaja, kes toetab karusloomafarme. Sõbranna siis ütles, et ta ikka panustaks mõnele jahimehele, võtaks selle käest, kui juhtub kusagil vedelema. Ikka oli loomavihkaja, kes käib öösel salaja metsas rebastel sabaotsi ära lõikamas, et endale mütsitutti saada. Sõbranna saatis nad perse ja ma kudusin talle ise selle mütsi, tuti saime ka mingi jahimehe käest ja oligi olemas. Pärast sai sõbranna mu käest tükk aega puid alla, et kus siis see ilma sabaotsata rebane ikkagi ringi jookseb, keda ta retsimas käis.

 • Avatar
  Vasta A 16. aprill 2018 at 10:14

  Ma lahkusin tasuta asjade grupist js kõik mis võiks kedagi aidata lendab prügikasti. Sama moodi ei julge ma ka annetada ega fb osta midagi ? inimesed või noh osad meist on kohati hulluks juba läinud ja kui üks petab siis ei usalda enam ühtegi ?

 • Avatar
  Vasta Vivian 16. aprill 2018 at 07:54

  http://www.spunk.ee on üsna hästi toimiv tasuta asjade “turg”. Ei mingit sõimlemist ega lahmimist 😀

 • Avatar
  Vasta Pisi 15. aprill 2018 at 13:09

  Sa pane enda fb lehele ära andmise kuulutused. Igasugu müügigrupid on tasuta asjade peale jooksjaid täis ja hakatakse ainult teineteist maha tegema.

  • Mallukas
   Vasta Mallukas 15. aprill 2018 at 13:10

   Jah, ma üldiselt panengi, aga kuna mul oli kiire, siis nõmmekate grupist tundus loogilisem kiiremini keegi järele saada.

 • Avatar
  Vasta marta 15. aprill 2018 at 12:57

  Need on eriline kontingent inimesi, kelle eluülesanne on igas asjas halba näha/kõik peavad tegema nii nagu mina heaks arvan. AINULT NII ON ÕIGE!

  Nad isegi ei mõtle, nad lahmivad.. kui peaksid ise samas olukorras olema, siis käituksid ikka teistmoodi.

 • Avatar
  Vasta Kätlin 15. aprill 2018 at 11:40

  Ma ainuüksi jõudsin selle lugemise peale närvi minna ??? Pikalt, sügavale ja pimedasse kohta selliseid inimesi paras saata!

 • Avatar
  Vasta Anonüümne 15. aprill 2018 at 11:18

  Jaaaaaaaa !!!! Lugesin seda esimest postitust kui TASUTA andsid tookord ãra ja môtlesin , et jeesus loomulikult inimesed jooksevad hulluks kui Mallukas midagi annab Tasuta !
  Jeajea paar päeva hiljem tegi ema koristust et nõud ja muud säärased asjad pääsküla jäätmejaama saata-kuna tegu oli siiski enamus uute ja päris heade asjadega mõtlesin et ANNAME ãra ikka .. postitus nõmmekate lehele ja wolaa !!! See oli kõige suurem viga mida ma tegin ! No postkasti tulid sellised sõimu kirjad ala mina soovisin ennem ja mina tahan ja mis õigusega see või see inimene sai juba-mul jäi nagu karp lahti .. mismõttttes ?!??! Hallllo nagu LOOMAD tasuta asjade peale turri läksid .. see oli nii kohutav ikka . Arvasin et teen head aga selliseid METSLASI ei osanud oodata .

 • Avatar
  Vasta dex 15. aprill 2018 at 00:07

  Tahtsin kunagi enne rongi suitsu teha aga polnud aega kaugemale joosta, nägin siis ühte poissi kes suitsu tõmbas ja pakkusin talle taskust leitud kaheeurost, et kuule ole hea anna suitsu. Vend vaatas mind kahtlustavalt ja küsis siis: “…miks sa nii palju annad?” ja ütlesin siis et hea küll anna siis kolm. Poiss noogutas ja tehing sai tehtud. Eestlased arvavad vist kõik, et asjade nimel peab kas ilgelt rügama või palju raha maksma ja tasuta asjadel on RAUDSELT mingi konks taga, kergem on teinekord kasvõi sümboolne viiekas küsida. Kui on tasuta ära andmine siis kiputakse rohkem üle ka laskma.

 • Avatar
  Vasta kate 14. aprill 2018 at 23:33

  Tekkis kysimus, et miks sa Lende v6revoodit tahad ara anda, kui omal beebi tulemas?

  • Mallukas
   Vasta Mallukas 15. aprill 2018 at 09:13

   Sest Lende on seal 1x maganud pooleteise aasta jooksul ja ma ei usu, et uus beebigi seda tegema hakkab.

 • Avatar
  Vasta EluNõmmel 14. aprill 2018 at 21:34

  Õudne. Just mõtlesin et pakun samas Fb grupis tasuta puupakke. Et kes tahab see tulgu ja viigu minema. Vedelevad ilmatu suured vahtrapuu tüvepakud maas ja kellegi ramm nende peale ei hakka enam.. aga ilmselt saaksin sõimu, et mis ma rumal selle puu maha võtsin (mis siis et ohtlik majale ja lastele, lisaks kuivanud, osaliselt mäda ja hiidvana puu) ja kas ma üldse loodusest ei hooli jne. Njah.

 • Avatar
  Vasta Tiina 14. aprill 2018 at 21:31

  Oh sind, Mallukat küll. :-)))) Kuidas sinuga küll juhtub :)) Aga ma oleks ka välja visanud. Mingu pekki !

 • Avatar
  Vasta Inx 14. aprill 2018 at 21:10

  Huvitav, kui oleksid Lende võrevoodi ka sinna gruppi tasuta äraandmiseks pannud, kas siis oleks hakatud arvana, et kavatsed Lende ka ära anda? ?

 • Avatar
  Vasta P. 14. aprill 2018 at 21:02

  Appi, naersin nii, et munad märjad xD (silmamunad, ofkoors). Sul on teinekord lihtsam oma Malluka lehel asjadest vabaneda 🙂 Eks eal olie ka kindlasti pettujaid, kes esimesena jaole ei saa, aga noh.. vast ei tihata seal päris sõimlema hakata 😀

 • Avatar
  Vasta Katrin 14. aprill 2018 at 20:39

  Ah, sa lihtsalt ei meeldi neile 😀
  Pigem mind huvitaks, palju need inimesed ise midagi on annetanud või niisama ära andnud. Pigem on nad ise, käsi pikalt ees , omale asju kerjamas…

 • Avatar
  Vasta Sille 14. aprill 2018 at 20:36

  Täiesti samastun. Andsin hiljuti ära külmkapi köögist, mis originaalis pole minu oma, ostetud koos koduga. Järgmisel päeval peale külmiku viimist uued omanikud kirjutasid, et üks riiul ja sahtel nagu puudu, et kas ma ikka kindlasti ei tea kus need olla võiks☺️☺️☺️

  • Avatar
   Vasta S. 15. aprill 2018 at 10:16

   Samas kui rahulikult küsis, mitte ei nõudnud, siis see ju normaalne..

   • Mallukas
    Vasta Mallukas 15. aprill 2018 at 10:19

    Ma vist küsiks ka, et äkki vedelevad kuskil 😀

 • Avatar
  Vasta anneli 14. aprill 2018 at 20:28

  Ma oleks just nimelt selle voodi seal tasuta ära andnud

 • Avatar
  Vasta Ty 14. aprill 2018 at 19:38

  ???? see umbes nagu naisteka v perekooli foorum, kus on postitus ja siis võid mürki võtta, et vähemalt 3. postitus saadab kuskile või tembeldab idioodiks ???

 • Avatar
  Vasta Kati 14. aprill 2018 at 19:30

  Tule Taevas Appi!!!

  Kas inimestel pole tõesti muud teha kui käia erinevates gruppides mölisemas ?

 • Avatar
  Vasta M. 14. aprill 2018 at 18:54

  See pole ainult seal grupis sedasi. Mu enda eredam kogemus oli viimati kassisõprade grupi adminni Katrin Gaveriga. Eelmine aasta võtsin kassi ja liitusin selle grupiga, et hea teiste kiisusid näha. Olin jumala vaikne liige ja üldse ka ei teadnud mingitest telgitagustest 🙂 Igatahes ühel päeval panin hunniku kassi asju sinna tasuta ära andmisse- maja, pesad, puu jne. Samuti kirjutasin, et esimesele huvilisele. Tekkiski huviline, Eesti Loomakaitse Liit vms, aga nagu siis selgus, oli see konkreetne loomakaitsjate liit adminni Katrini jaoks kõige jubedam asutus, mis saab koguaeg asju jne. Ütles, et ma ei tohi oma asju sinna anda, sõimas näo täis ja viskas mind sealt grupist välja. Kusjuures ma isegi ei jõudnud talle mitte midagi vastata vms. Tuli sõimukiri ja järgmisel hetkel juba olin sealt välja visatud 🙂 See oli kuidagi nii hale ja imelik 🙂 Seda enam, et no ma tõesti ei teadnud, et on mingid lubatud loomakaitsjad ja siis mingid pahad ja mul polnu üldse plaanis mingit intriigi seal teha. No veits kahju on, seal jagati lahedaid kassipilte jne, aga no mis Sa teed kui selline hull adminniks on. Niiet tasuta ära andmine on saatanast nagunii, ole kus grupis tahes ja taha niipalju head kui tahes 🙂

  • Avatar
   Vasta Laurabel 14. aprill 2018 at 20:19

   Loomakaitse Liit on muide tänuväärt organisatsioon, aga see admin kassisõpradest on tõeline debiilik. Väga paljud on sellest ammu aru saanud ja ise sellest gruppist lahkunud. Seal oli veel kunagi üks frukt Anastassia..issand jumal, küll inimene viitsis sõimata ja huiata teisi. Päris haiged on mõned. Sama toimus ka grupis Eesti koerainimesed..lihtsalt jube.
   Ise ma ei kuulu kuhugi looma kaitsjatesse, aga annetusi teen küll nii hoiukodudele kui ka ametlikele organisatsioonidele.

   • Avatar
    Vasta Kata-Lota 14. aprill 2018 at 21:27

    Liitusin nüüd nendega ainult huvi pärast, et näha mis pull seal käib

   • Avatar
    Vasta Eveli 15. aprill 2018 at 13:56

    Ongi koerad ja kassid,inimese nahas???

   • Avatar
    Vasta M. 15. aprill 2018 at 20:31

    Asja juures oligi positiivne, et pärast seda intsidenti hakkasin kohe uurima, et mis jube koht see Loomakaitse Liit siis on ja no väga tore ja tänuväärne asutus tundub olevat. Said mu asjad ja on saanud ka mõned annetused juba. Enne annetasin ka Kassisõpradele, aga nüüd jäid sellest kahjuks nemad küll ilma. Lisaks avastasin selle Heiksi blogi ja no see on k lahe 🙂

  • Avatar
   Vasta krissu 14. aprill 2018 at 21:48

   Tule aga uude- sõbralikud kassisõbrad gruppi. Mul selle sinu mainitus grupiga sama seis 😀

   • Avatar
    Vasta M. 15. aprill 2018 at 20:25

    Saatsin liitumissoovi, polnud kuulnud sellest grupist. Tänud 🙂

 • Avatar
  Vasta Inkeri 14. aprill 2018 at 18:41

  Ütlen ainult üht: ” Ükski heategu ei jää karistamata…” Alati on kellelgi mingit ohkimist?

 • Avatar
  Vasta Lisbet 14. aprill 2018 at 17:52

  Issand pealinna inimesed on hullud 😀
  Ma lasin suvel vana külmiku ära viia,tahtjaid oli palju,aga sai ka esimene soovija,sõimsta ei saanud,ma ei ela pealinnas 😉
  Loodetavasti said oma kassimajast lahti ikka 😉

  • Mallukas
   Vasta Mallukas 14. aprill 2018 at 17:53

   Jaa, sain lahti 😀

 • Avatar
  Vasta Kairixxx 14. aprill 2018 at 17:34

  Appi kui haige ? Ignoreeri lihtsalt selliseid inimesi ja nende kommentaare. Oled kõik enam kui õigesti teinud. Enamik inimesi tahaks sind musitada ja kallistada selle eest, et sa oled see, kes oled ja teed seda, mida teed ? ?

 • Avatar
  Vasta Katrin 14. aprill 2018 at 17:29

  See Nõmmekate grupp on vinguviiuleid täis. Aga neid vaidluskommentaare on päris fun lugeda vahel.

 • Avatar
  Vasta Kata-Lota 14. aprill 2018 at 17:22

  😀 😀 no fruktid, mis teha, loe ja naera habemesse lihtsalt:)

 • Avatar
  Vasta Killu 14. aprill 2018 at 17:22

  Tule taevas appi! Mingu ostku ise sellele hojukodule kraapimispuu ja tehku ükskord elus head:D

 • Avatar
  Vasta Mannakas 14. aprill 2018 at 17:17

  Ma olen ka suht koht aktiivne seal nõmmekate grupis aga sõimata pole veel saanud 😀
  Või olen ma nii maso, et ei saa aru kui mind sõimatakse 😀

  Kaldun seda viimast arvama….

 • Avatar
  Vasta Päevalilleke 14. aprill 2018 at 17:17

  Tegelikult me hoiukodud ei ole kõik mingid emmid, ausõna 😀 Aga igal “alal” leidub igasuguseid erinevaid inimesi.

  • Mallukas
   Vasta Mallukas 14. aprill 2018 at 17:17

   No ma olin ju ise ka hoiukodu mingi aeg pesaleidjale 🙂

 • Avatar
  Vasta Kats 14. aprill 2018 at 17:04

  Juudas mis probleemid inimestel on ??? Kui nii suur mure nende kasside pärast siis ostku neile see puu 😀

  • Mallukas
   Vasta Mallukas 14. aprill 2018 at 17:08

   ma pakkusin sellele naisele seda varianti, mille peale ta vastas, et “MA OLENGI HOIUKODU!!” 😀

 • Avatar
  Vasta MarianneL 14. aprill 2018 at 16:53

  Ma kunagi lugesin soovitust, et kui tahad tasuta midagi ära anda, siis esialgu pead panema mingi sümboolse hinna: see elimineerib need, kes absoluutselt kõike tahavad, sest tasuta ju; ja kui soovija kohal, siis teatad, et tegelikult raha ei tahagi. Ei tea ainult, kas töötab ka 🙂

  • Mallukas
   Vasta Mallukas 14. aprill 2018 at 17:02

   Natukene jääks sellisel juhul veidi kahtlane tunne ka, et tuled midagi ostma ja siis öeldakse, et kle ma ei taha ikka raha. Ma kardaks et see on lõks 😀

 • Avatar
  Vasta Krislin 14. aprill 2018 at 16:50

  Kas ronimis puu on alles ?

  • Mallukas
   Vasta Mallukas 14. aprill 2018 at 17:02

   Ei, sellele tuldi järgi ja viidi ära, nagu lubatud oli.