Ma täna hakkasin koristama ja jõudsin järeldusele, et see äsjaostetud kassipuu peab mu kodust jeed laskma. Ta ei sobinud siia absoluutselt ja ma olin valmis selle mittesobivuse osa alla neelama, kuid olenemata mu ponnistustest oli Kurel sellest majast suva. Ma ostsin talle sinna sisse isegi seda kassinarkotsi, aga ei essugi. Seega täna koristades vaatasin seda ja mõtlesin, et ei. Pole meil seda siia vaja ruumi võtma.

See puu oli küll tuttuus (Kurg oli seal peal seisnud kokku 3x kui ma ta füüsiliselt sinna peale tõstsin), aga ma tahtsin sellest kohe lahti saada ja ma tõesti ei viitsinud seda müütama hakata. Ikkagi mõnele loomale heameeleks või nii, umbes nagu ma ette kujutasin, et Kurel sellest rõõmu oleks… Igatahes panin mina pildi Nõmmekate gruppi üles, et kes ees see mees ja võib endale võtta. Tasuta.

See oli vist viga, sest mulle praegu eredalt meenub ka eelmine kord, kui ma Nõmmekate grupis tasuta asju ära andsin ja sõimu sain (kirjutasin sellest siin), ilmselgelt olin ma selle juba unustanud, sest noh. Jälle astusin sama reha otsa ja tahtsin midagi tasuta ära anda, saate ikka aru, mis pattu ma siin teen või? Sest LOOMULIKULT päädis see jälle sellega, et ma sain sõimu.

Ühesõnaga, esimene inimene kirjutas mulle, et ta soovib, leppisime temaga kokku, et ta saadab mehe paari tunni pärast järele ja ma toimetasin siin oma asjadega edasi, ei hakanud kuulutust igaks juhuks maha ka võtma, et no äkki ei tulda ja saan siis ikka kellelegi ära anda, aga mainisin ka kuulutuses ära, et uus omanik leitud ja puu ootab järele tulemist.

Siis äkki aga kargasid välja mingid maailma suurimad heategijad ja leidsid, et ma ei tohiks seda anda inimestele, kes “ei viitsi lihtsalt seda maja oma kassile osta”, vaid ma peaksin selle andma hoopis hoiukodule, et vahelduse mõttes head ka teha. Ma küll ei tea, miks inimesed arvavad, et kõik mitte hoiukodud ei oma suurt kassimaja ainult selle pärast, et nad seda osta ei viitsiks, aga ma vastasin kommentaarile, et kuna tegemist on minu esemega, siis ma võtan endale selle õiguse anda see esimesele soovijale, sest mul on sellest lahti saamisega kiire. Hoiukodu, keda ta nimetas, ei asu Tallinnas ja ma tõesti ei oleks viitsinud hakata mingi transpordiga tegelema.

Vastuseks sain, et muidugi ma ei viitsi ja üldse, kas ma oma kassi annan ka esimesele soovijale ära?! Ma küll üritasin seal seletada, et kass ja kassipuu on kaks väga erinevat asja, aga sama hästi oleksin ma võinud jalutut utsitama paar sammu maratoni joosta, sest umbes sama tulutu oli ka see vestlus seal. “Miks sa üldse kassimaja ära annad, kui sa kassi ära anda ei taha?” hakkasid nad spekuleerima, et küllap ma ikka raudselt tahan kassist ka lahti saada.

Siis leidis mingi vanem naine õige koha heietamaks, kuidas tänapäeval ikka üldse head teha ei viitsita ja kõik on ikka omakasu peal väljas. Nagu, eeee… vabandage mind? Esiteks ma annan tasuta kassimaja ära, mis osa sellest mulle nüüd hull omakasu oleks. Teiseks – seesama hoiukodu, kellele nad täiega surusid, et ma PEAN andma selle maja – minu selle aasta sünnakingi rahad palusin külalistel kõik just sinna hoiukodusse saata. Et nagu, ma päriselt ei ole mingi munn, kes MEELEGA jumala eest ei taha hoiukodusid aidata, vaid ma lihtsalt jumala eest tahan KOHE sellest puust lahti saada, ma olen selle inimesele ära lubanud ja las ma nüüd elan oma elu edasi, kas ma võin või :D?

Üks leidis, et selline uhkustamiseks tehtud heategu ei loe ja tegelikult ma ikkagi ei ole kunagi head teinud. Teine leidis, et küllap see, kes selle puu endale saab, selle hommepäev samasse gruppi müügile paneb…

Ma tahtsin sinna gruppi veel lolli peaga Lende võrevoodi ka ära andmiseks pakkuda, aga arvestades, mis kamm sellest lõpuks tuleks, siis ma pigem raiun selle voodi tükkideks ja topin endale pilbas-pilpa haaval tagumisest otsast sisse, tundub kuidagi meeldivam, kui Nõmmekate grupis midagi tasuta ära anda.


I started cleaning today and came to the conclusion that this newly bought cat post has to get out of my house. It didn’t fit at all and I was ready to forget about that, but regardless of my efforts Kurg didn’t care one bit about it. I even bought some cat drugs to put in there, but still nothing. So while cleaning today I looked at it and thought No. We don’t need this here just taking up space.

This post was brand new (Kurg had been on there literally three times when I physically put him on there), but I wanted to get rid of it right away and I really couldn’t be bothered with selling it. It will bring joy to some animal, kind of like I imagined Kurg to enjoy it… Anyway I posted a pic in the Nõmmekad group and said first come first served, come take it. For free.

I think that was a mistake, because I can vividly remember how I tried to give away free stuff in that group the last time and got scolded (I wrote about it here), obviously I had forgotten about it, because because well. Again I stepped in the same bucket and wanted to give something away for free, do you realize what a sin that is? Because OF COURSE I ended up getting scolded again!

In short, the first person wrote to me saying the want it, we agreed that she will send her husband to pick it up in a few hours and I kept doing stuff around the house. I didn’t take down the add jut in case the first person doesn’t show up and then I can give it to someone else, but I mentioned in the add that the post has found a new owner and is waiting to be picked up.

Then suddenly world’s biggest good doers showed up and thought I shouldn’t give it to a person who “just didn’t want to buy their cat a house”, but instead I should give it to a foster home, to do some good for a change.  I don’t know why people thing that all non-foster homes don’t own a huge cat house because they just can’t be bothered to get one, but I answered the comment saying that since I own the cat post I have the right to give it to the first person who wanted it, because I am in a hurry to get rid of it. The foster home they mentioned is not in Tallinn and I seriously didn’t want to start dealing with transportation.

They answered me with, of course you don’t want to and would I give my cat away to the first person who showed interest?! I tried to explain that a cat and a cat post are two very different things, but I could’ve might as well tried to get a legless person to run a marathon, the conversation there was just as pointless. “Why are you giving away the cat post, if you are not planning to give away your cat?” the speculations started, that I am for sure trying to get rid of the cat too.

Then an older women found it to be appropriate talk about how people nowadays don’t want to do good and how everyone is out to make profit. Like eeermm…. excuse me? First of all I am giving this thing away for free, what part of that is making me profit. Secondly – the same foster home everyone kept trying to MAKE me give the post to is the very same I asked my guests to give money to, as a present to me. Like seriously, I am not a dickhead for ON PURPOSE, under no circumstances doesn’t want to help a foster home, it just I, for the love of god, want to get rid of this thing RIGHT NOW, I have promised it to a person and let me now get on with my life, may I :D?

One person found that an act of kindness made only to get attention doesn’t count and I actually have never done anything good. Another one figured that whoever gets it today will post it for sale in the same group tomorrow….

I stupidly wanted to post Lende’s crib there to be taken for free, but considering what ended up happening this time, I will rather chop it into pieces and shove it up my behind piece by piece, seems a little more pleasant than giving anything away in the Nõmmekad group.

Jaga: